Új privát üzeneted érkezett!

Biobaba!
Köszi! Azt hiszem megpróbálom. Gondolom a vastag gyapjú hidegben is jó meleg lesz. Oldalt nem érdemes összevarni valamennyit belőle?

B.

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Össze lehet varrni oldalt, de így egyszerűbbnek találtam a felvételt. Még azzal bajlódni, h a kezemnek is megtaláljam a lyukat. Esetleg érdemes lenne úgy csinálnod, h háromszög alakú legyen, mostmár inkább úgy csinálnám. És akkor sem kell oldalt varrni. Az igazi poncsó egyébként nincs oldalt bevarrva.
biobaba
 
 


Ezt a háromszöget úgy gondolod, hogy négyzet átlója mentén félbehajtva, a négyzet közepén a fejnek lyuk?
Én is végiggondoltam, ez az oldalt összevarrás teljesen értelmetlen, akkor inkább egy-egy nyílás lehetne az oldalán, ahol kidugom a kezem, ha szükség van rá.
Kár ezen így töprengeni, inkább hozzáfogok. Aztán majd meglátom. Már nézegettem is anyagot délután, de még nem találtam meg az igazit.

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 

 
 

igen, úgy gondoltam
a cipzáros résznél esetleg úgy lehetne megcsinálni, h legyen egy kis anyag belevarrva, ami szélesít azon a részen, ha lehúzza az ember a cipzárt. Érthető ez így?
biobaba
 
 


Kriszi,
szerintem a kész kendők közül a nandu megéri. Itt, ezen az oldalon írt az, aki csinálja, megadta az internetes címet is. Én is tőlük vettem, 5e pénz plusz postaköltség nem drága.

Most készülget egy új kendő, ehhez az anyagot az ikeában vettem, több mint 7e Ft volt (igaz, hogy dupla széles és van maradék). Az a baj, hogy piszok lassan haladok. Mert nem jó ám nekem a sima kendő egy anyagból, szépen beszegve, nem... nekem olyan kell, aminek a közepén más színű betét van dísznek, és a két vége elvékonyodik, hogy könnyebb legyen megkötni.... csak sajnos varrótudásom nem olyan jó, hogy sittysutty megcsináljam...

orsi
orsko
 
 


Lányok, lenyűgöztök Kép

Abban még nem vagyok egészen képben, hogy most akkor ebből a gyűrűs kendőből is többfajta van?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu,
Tobb, igen, de lenyegeben mind ugyanaz.
Regebben Liesel gyartotta-forgalmazta Magyarorszagon, de ugy tudom a kereslet hianya miatt megszunt.
En a masodik gyerkoc elott rendeltem a www.heart2heart.ca oldalrol, most meg mar a harmadik kisfiamat szolgalja, aki mar lassan 2 eves. Mostansag mar inkabb csak repuloutakon hasznaljuk, meg titokban szopizni! Elonye, hogy ujszulott (sot, koraszulott) kortol hasznalhato, hasfajos babak altalaban imadjak, megnyugszanak benne, tok jol lehet benne szoptatni is. Hatranya, hogy feloldalas, feleves kortol mar megerzed a gyerek sulyat! En az uticeltol fuggoen hasznaltam felvaltva a kotozost es a karikast!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


ezekhez mit szóltok?

mamaponcsó: http://www.didymos.de/shop-php/datenblaetter/a-frame.php?art=mpo&Bande=a-sonst

ez meg olyasmi lehet, mint Kati képén az a szupi hátonhordozó:
www.babastart.hu, ezen belül a babazsák.
orsko
 
 


Biobaba!
Láttad? Ez a poncsó háromszög. Úgy látom lukak ezen sincsenek. Azt hiszem, ez csak az én dilimKép.

Lányok!
Én most szeretnék karikás kendőt venni. Tudom, hogy már nem gyártják, ezt már tavasszal kiderítettem. Senki más nem gyárt Magyarországon?
Lehet, hogy már nem is lenne jó a 9 hónapos kislányomhoz? Eddig a kötözőst használtam, de azt olvastam valahol (lehet itt), hogy könnyebb kitenni meg betenni a karikásba. Nekem meg az oviban át kell öltöztetni a fiamat. Hát elég érdekes, mikor úgy csinálom, hogy a kicsi rám van kötve...

Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Szabásminta a poncsóhoz:
http://www.metrocast.net/~hayes/sew_poncho.htm

Ezt szerintem nem olyan nehéz megcsinálni, ennek is van ára, igaz látott gyapjútKép:
http://www.wickelkinder.de/Poncho.htm

Ez meg tiszta gyapjú, és kötni kell:
http://www.natuerlich-baby.at/assets/s2dmain.html?http://www.natuerlich-baby.at/ babieswollengetragenwerden/mamaponcho/

Hordozókendőkről:
http://www.wickelkind.de/tragetuchwissenswertes.htm

Ilyet meg melegítőnek télire könnyű csinálni:
http://www.wickelkind.de/schlupfdecke.htm
biobaba
 
 


Régebben már néztem, azt a babazsákot. Abban a nagyobb gyereket nem lehet vinni, csak 15 kg-ig jó. Ráadásul szorosan az ember felsőtestéhez simul egy textilréteg, és jót lehet izzadni.
biobaba
 
 


Sziasztok!

Látom, hogy szóba került a babazsák is. Nekünk nagyon bevált! Valóban lehet benne izzadni, de nagyon kényelmes!
Egy képecske még pár hónappal ezelőttről:
Kép

Üdv!
Hajni
tigribigri
 
 


Betti,

Karikás kendöt tudnál magad is csinálni, másfél-két méter hosszú anyagból. Egyik végére varrsz két karikát, másik végét átfüzöd Kép
Van egy leírásom, ha akarod elküldöm mélben. Ez nem szivacsos.

Kati
kat_ica
 
 


Hajni, a hátadon is viszed benne a kiscsajt?

KAti, nekem küld el légyszives a karikás kendő leírását. egyre jobban érdekel valami, amiben a hátamon is vihetem a gyermeket, és egyedül is viszonylag könnyen meg tudom oldani. Ma a megkötős kendőben a hátamra tettem, egyedül voltam, kb fél órás küzdés volt, teljesen leizzadtam. Manóka viszont élvezte Kép
orsko
 
 


Orsko, még háton nem próbáltuk, de szerintem valamikor nemsokára sort kerítek rá. Viszont egy hátránya mégiscsak van, elég macerás beletenni egyedül a bébit. Egyszer beleültetni az ülőkerészbe, aztán felhúzni a cipzárosat... Türelemjáték, de nemcsak Anya részéről...
tigribigri
 
 


Ahogy elnézem a babazsákot, abba pici babát nem tennék, ugyanúgy rossz a hátának, mint a kenguru...
A kednők azért jobbak, mert abban a gyerkőc egész testére nehezedik a súly, a kednő jól tartja, nem "ülnie" kell.

Zsóka
zsóka
 
 


Még annyit akartam, h ez a melegítő szuper jó ötlet! köszi a linket, fogok egy ilyet varrni Kép.

Zsóka
zsóka
 
 


A babazsák egyenesen tartja az újszülött babát, mivel az ülőke a hóna alatt tartja, és szorosan körülöleli, így nem csuklik össze a gyermek.
A fejtámasz szorossága állítható, így az újszülött baba feje nem billen el.

Az ülőke része belül van, az én fotómon ez nem látszik.
tigribigri
 
 


Orsko,

Leírtam ide (sajnos nem link):
Babanet Társalgó>>Ötletek, tippek>>Hordozókendö (és hozzávalók) varrása

A megkötösben engem a nagy koncentrálás izzasztott Kép. Állítólag belejössz, gyakorlattal. Nekem azért nem volt jó, mert Liliom nem szerette. Nem sikerült úgy kötnöm, hogy a széle elég szoros legyen, a közepe (hosszában) meg kényelmesen laza.

Zsóka,
Nekem így látásra tetszik a babazsák. Úgy néz ki, hogy a súly nem a gerinc aljára nehezül, hanem rendesen ül rajta a gyerek. Azaz, hát, fenék, comb - mint egy széken, lába szépen behajlítva, nem lóg. Kép

Kati
kat_ica
 
 


biobaba
 
 


Miért jó a hordozókendő:
Kép Kép
Ezek nem mi vagyunkKép
biobaba
 
 


A gyerek téli melengetésére a kendőben: vettem tiszta gyapjú könyökmelegítőt. Hivatalosan ez a neve, és ez teljesen jó a gyerek lábszárára télire. Merthogy a lábikója ugyebár nincs a kendőben. Ez aztán majd jól megmelengeti. Nem is volt drága, a 2 db 1000 Ft volt. És jó darabig nem fogja kinőniKép
biobaba
 
 


Sziasztok kendősök!
Én a Budapesti kínálatból háromfále kendőre találtam.
Kismama magazinból rendelhető kb.6000 Ft
Bababolt.com-ról (ez a Nandu féle?) kb. 5000 Ft
és a Lana hordozókendő(hordozokendo.hu) kb. 22000! Ft

Számomra az utolsó a legmeggyőzőbb de az ára a többihez képest elfogadhatatlan.
A Kismama magazinosról azt hallottam, hogy elég silány, ott nyúlik ahol nem kéne.
Valaki még említett nekem egyet amit a Minimanóban lehet kapni (ez megegyezik a Nanduval?)az állítólag jó.
Szerintetek milyen szempontokat vegyek figyelembe a vásárlásnál az árán kívül?
Esetleg ismertek más magyarországon esetleg ausztriában elérhető kendőket?
A varrásnak nem biztos, hogy nekiállok, majd a poncsót később talán.

KépKép
savitri
 
 


A Lana azért ennyi, mert biotermék.
A varrás egyébként nem egy nagy munka, csak be kell szegni az anyagot, és nem is mindenhol, mivel gyárilag szegett a széle. Duplaszéles anyagnál így az egyik hosszú oldalt nem is kéne szegned. És olyan mintájút csinálsz, amilyet akarsz. Szóval ha magad csinálod, nagyobb a választékKép A Popolininek is van hordozókendője (popolini.com).
biobaba
 
 


Sziasztok!
Savitri!
A Kismamás tényleg nyúlik egy kicsit, de kibírható. Nekem az a bajom vele, hogy rövid, nem minden kötésre alkalmas.
A Minimanóban szerintem a Nandut lehet kapni.
Én még hallottam a Kangáról, de tényleg csak hallottam, hogy van olyan.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Az én Kismamásom is kinyúlt egy kicsit, tényleg nem vészes, viszont nekem meg pont az a bajom vele, hogy túl hosszú, pedig S-es méret.Kép Van olyan kötésmód, hogy még kétszer kell körbetekernem a derekamon, hogy ne lógjon le. Ennek ellenére imádom, mert nagyon praktikus, de lehet, hogy fogok varrni egy rövidebbet.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha a két hetes gyereket magamra kötöm úgy, hogy függőlegesen van rajtam, a feje felém ( hasonlóan, mint egy kengurúban, hallottam már x kötésről és béka pozícióról) nem terheli a hátát? A védőnőt kérdeztem ő azt mondta nem ajánlja. Hol lehet erről hiteles információt kapni? Nektek milyen tapasztalatotok van? Amikor megpróbáltam nem sírt, tetszett neki, de olyan szerencsétlenül nézett ki, nem vagyok biztos benne, hogy a hátának ez jó így.
ERlőre is köszi a segítséget: Klári
klari1
 
 


Szia Klári!

Hát hiteles információt azoktól a népektől szerezhetsz, akik nem ismerik a babakocsit, és magukra kötözve hordozzák születésüktől fogva a gyerekeiket. Épp a kendő az, ami nem terheli meg a gyerek hátát. Biztos, h jól kötötted magadra? A neten van egy csomó hely, ahol megnézheted a kötési módokat. Mi csak kendőt használunk, és mindenki azt mondja, h milyen szépen tartja a hátát a gyermek. Szerintem a babakocsi és a kenguru sokkal jobban árt, dehát ez az én véleményem...

Egyetlen pozíció van, amit nem szabad használni: x kötésnél kifelé fordítani a gyereket. Az árt.
így szabad kifelé fordítani:
http://www.kari-me.com/positions.htm#facing
a facing the world elnevezésű kötés, de ez nektek még odébb van.

Kép
ezt a képet már egyszer feltöltöttem, a pelenkás topikra. Nézd meg a hátát a nőnek. Kiskorában őt is így hordozták, és nem ő az egyetlen arrafelé, és a hátuk ált. ilyen. Aztán hasonlítsd össze valakiével, akivel találkozol séta közbenKép

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Biobaba!
Ez a oldal is jó, csak a kötések többségéhez tényleg jó hosszú kendő kell. Lemértem, a Kismamás 3,5 m, ez nem alkalmas rá, kb. ötméteres lenne elég. Még mindig gondolkozom, hogy varrjak-e hosszabbat. Szerinted flanelból vagy lenvászonból csináljam?

Klári!
A másodikat már máshol is láttam újszülötteknek, ennél nagyon jól tartja a hátát, de mégis függőlegesen van.
A kendővel az a baj, hogy ha nincs segítséged, aki már használta, sokat kell próbálkozni, mire igazán könnyen megy, és gyakorlott leszel. Én ezért nem használtam a fiamnál.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Szia Betti!

Szerintem lenvászonból csináld, jó erős anyag, és ha netán nyáron átizzadnátok, gyorsan szárad, jól levegőzik. Kati írta, h a selyem is jó, ezt nem tudom, meg nem láttam selyem hordozókendőt, de ha visszajön, akkor talán ír róla vmit. Az igazi selyemről 2 dolgot tudok: nagyon jó nedvességszívó, és nagyon drága. Kép

KLári!
Vannak kendős tanfolyamok. De szerintem anélkül is jól elvan az ember, játékbabával is lehet gyakorolni, ha nagyon nem bízol magadban.

Biobaba
biobaba
 
 


KLári1,
nyugodtan magadra kötheted így, a lényeg: SZOROSAN LEGYEN RÁDKÖTVE A BABA. Így a kednő fogja tartani, kvázi körülöleli a babát, nem pedig a babának kell "tartani magát". Mondjuk én a 3 hónaposomat is inkább fektetném, de a kötözősben nem szeret feküdni. A karikásban inkább, de abban olyaképp ül-fekszik, mintha egy nyugágfyban lenne Kép. (a kötözőset én vartram, flanell, kb. 4,5 m)

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Klári!

Nekem is van egy gyógytornász nagynéném, aki a szívéhez kapott, amikor Katát a hordókendőben meglátta (bölcsőtartásban). Szerencsére van a családnak egy nagyon normális gyerekorvos barátja, aki azt mondta, hogy a testkontaktus a legfontosabb ebben a korban, és egyébként is, a természeti népeknél sok helyen egész nap kendőben van a gyerek.


Biobaba, nem lehet, hogy az ilyen egyenes tartáshoz a fejen cipelés is kell? Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!
Tegnap a bécsi SCS-ben jártam ott a Baby1one üzletben lehetett hordozókendőt kapni úgy 12000Ft értékben (ez jó erősnek és hosszúnak tünt)és volt premaxx is de annak az árát nem tudom.

Végülis lehet, hogy tényleg a varrás a legjobb. Nyáron már, mikorra lesz egy kis gyakorlatom a kendőt illetően, biztos nem csinálok majd ekkora gondot belőle, csak hát most még ugrás az ismeretlenbe.Azért kössz az infókat.

A hordozókendő tanfolyamok nem kerülnek túl sok pénzbe (500-2000 Ft)és nem muszáj hozzá az adott terméket megvásárolni. Én szerintem elmegyek egyre decemberben, úgy érzem önbizalamat adna, úgyis meg leszek rettenve kezdetben a pici körüli teendőktől, na meg az sem mellékes, hogy kész érvekkel szolgáljak már, a hozzánemértő védőnőknek és rokonokoknak.

KépKép
savitri
 
 


Biobaba!
A popolinisek nagyon jól néznek ki csak hát elég drágák. Kb. 100€

KépKép
savitri
 
 


A .com oldal araibol le kell vonni 20 %-ot. A magyar ara ennyi. Persze + postaktg. Bar ez meg igy is draga. Lehet, h az is bio? Mert a gyerek alsonemuik bio alapanyagokbol vannak.
biobaba
 
 


Betti,
lemértem én is az én kismamás kendőmet, ami S-es méret, és az enyém 4,35cm. Ezek ennyire változóan hosszúak? Furcsa. Akkor viszont érdemes megmérni megvétel előtt. Mondjuk nekem ez bőven elég mindegyik kötésre, de én túl vékony vagyok, lehet, hogy ez is közrejátszik.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Savitri!

Azt nem írtam, hogy a rokonság másik felét az győzte meg arról, hogy a hordókendő nem egy modern kínzóeszköz, hogy maguk is láthatták, a síró gyermek megnyugszik és elalszik a kendőben.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Biobaba,

korábban volt szó a poncsóról. Asszem belevágok - csak nemtom milyen anyagba. Hol lehet megfelelőt kapni? A hozzám közeli anyagboltok választéka nem győzött meg...

köszi
Orsko
orsko
 
 


Szia Orsko!

Szerintem gyapjúszövetből csináld. Abban a hóesés miatt sem áztok át. Az esőt is állja bizonyos mértékig. Ezt tapasztalatból tudom.

TöbbiekKép
A kendő kurtításánál azt is vegyétek figyelembe, h a gyerkőc növekszik, és az a kendő, ami vmikor épp jó volt, röviddé válhat. Persze a más kötési mód is másképp veszi föl az anyagot.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,
és a lenvászon elég rugalmas? Nemtom miért, az én fejemben a flanell rugalmasabbnak rémlik...igaz, hogy jobban nyúlik is...

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Köszi köszi, de igazából azt akartam kérdezni, hogy hol lehet gyapjúszövetet kapni?
Mert eddig csak kevertet találtam azokban a boltokban ahol néztem, és az eladók bambán bámultak, hogy minek akarok én tiszta gyapjút, mikor a kevert sokkal jobb. Mondtam nekik, hogy nem öltönynek lesz. Na jó, nem sok helyen jártam még, de esetleg ha Bp-n tud valaki egy olyan anyagost, ahol tutira van gyapjúszövet, megköszönném. Nem kellene feleslegesen keresgélnem.

orsi
orsko
 
 


Ja, vagy úgy! Korábban már írtam, h a Ferenc krt. Üllői majdnem sarkán, Omega nevű méteráru bolt. Jó anyagok szoktak lenni, olcsó, és nem néznek hülyén, sőt bácsika még meg is égette nekem az anyagot, bizonyítandó, h valóban tiszta gyapjú. Egyébként én öltönyt is tiszta gyapjúból csinálnék. Nem tudom, miért tartják jobbnak a kevertet.

Lenvászon. Hát nem nyúlik az biztos, de miért is kéne neki?! A fent említett boltban lehet kapni sokfélét. Csak akkor én már megcsináltam a miénket, mire megleltem ezt a boltot. Én olyan pamutvásznat vettem az IKEAban, ami nem nyúlik. A fantázianevére nem emlékszem.
biobaba
 
 


Lenda a fantázianév, Aina néven lenvásznat lehet kapni, de azt én túl vékonynak találtam erre, pedig nagyon szép.
biobaba
 
 


Biobaba,
köszi. Majd ha ott járok, meglesem Kép
kriszi
 
 


Zsizsa!

Nem tudom, az enyém miért ilyen rövid. Tulképpen nem is az enyém (nem tudom milyen méret), csak a barátnőm nem tudta használni és nekem adta. Ő négy éve kapta ajándékba. Akkor még ilyen hosszút gyártottak? Én erre gondolok.
Ha egyszer tekerem, akkor jó, de az elöl-hátul kereszt már nem megy vele.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Betti,
mi kicsit több mint egy éve kaptuk, így lehet, hogy időközben rájöttek, hogy hosszabbra van szükség. Hú, én meg lettem volna lőve, ha nem tudok keresztkötést csinálni, én azt használtam a legtöbbet.

Biobaba,
miért árt, ha előrefelé ültetjük a keresztben a babát? Én párszor vittem így, amikor békávéztunk, mert így tudott nézelődni, meg a leülés is könnyebb volt, remélem, nem okoztam nagy kárt neki.Kép Eszembe sem jutott, hogy nem szabad, mivel a kenguruban is szokták előre fordítani, és nem ismertem más módot, ahogy előre fordíthattam volna.Kép Amit feltettél képet, hogy úgy szabad, az ránézésre csak annyiban különbözik, hogy rá van kötve a baba derekára keresztben még egyszer a kendő, jól látom?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Azért nem szabad úgy feltenni, mert nem tartja rendesen a derekát. Én is hordtam úgy, aztán felfedeztem, h nem tesz neki igazán jót, és nekem is nehezebb volt. Az a keresztpánt sokat jelent. Tartja rendesen a derekát, ill. jobban fekszik rajtad, így nem húzza annyira a vállad. Szabadabban is tud mozogni, mert semmi nem nyomja le a vállát, ha a hóna alatt futtatod a kendőt.
biobaba
 
 


Zsizsa!

Nyáron én is kötöttem keresztbe. Azzal a módszerrel, hogy a derekamon körbe, elöl kereszteztem, vissza a vállamon hátra és a keresztbe alatt megkötöttem. Ez így érthető voltKép?
De alig ért be. Pedig 165 cm vagyok és 62 kg. Most már így nem megy, sok a ruha, meg nőtt is azóta Gerda.
Most egyszer keresztbe átvezetem az egyik vállamon és a csípőmön viszem. Vagy a csípőmön csinálok keresztet és abba teszem, szintén egy vállon átvezetve. Sajnos ez így a hátamat eléggé terheli már nagyon elegem van. Meg abból is, hogy másképp nem is nagyon tudom használni. Lehet, hogy nem is varrni fogok, hanem veszek egy újat.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Biobaba,
köszi a választ! Azt én is észrevettem, hogy úgy nem olyan stabil, de eszembe nem jutott használni a fejemet, hogy talán akkor mégse kéne így (szerencsére nem sokszor vittem így). Viszont azt hiszem, hogy még egyszer nem tudnám már átkötni, ennyire azért nem hosszú a kendőm, ez az első megkötési mód, ami kifog rajta. Egy ideje viszont már nem használom ezt a kötést, és lassan a kislányom is inkább két lábon közlekedik már.Kép

Betti,
érthető volt.Kép Mostanában én is oldalt, a csípőmön viszem Gabit, keresztkötésben, egy vállasan. Ezt nagyon szeretem, mert ha karban kell cipelnem, attól totál hamar elfáradok. Mondjuk a kendőben sem bírja a derekam fél-egy óránál tovább (az idő a pihentségi állapotomtól és a gyerek mocorgásától függ), de az még mindig több, mint karban az öt perc.Kép Én most keresek új megkötési módokat, és próbálkozni fogok, hátha találok valami jót még. Sajnos a hátamon nem merem vinni a kismanót, mert zavar, hogy nem látom, hogy mit csinál.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


nemrég azt találta ki a fiam, hogy nem szereti, ha a lába között van a kendő. Ilyen helyzetekben folyamatosan nyűglődött, és nem tudott elaludni. Tehát azóta semmi keresztkötés, sem elöl, sem csípőn. Kár, mert ha azt akartam, hogy aludjon, akkor elöl keresztbe kötöttem, az tartja szerintem a legjobban. Most a sima csípőre ültetés a menő, vagy az, ha ugyanazzal a felkötési móddal kicsit elöbbre húzom a hasamra. Hatalmasakat tud így aludni, csak így tartanom kell a fejét kézzel.
Miket ki nem találnak ezek a gyermekek...
orsko
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: