Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a sok kedvességet a múltkori bekukkantásom után és bocsánat, hogy nem válaszoltam rájuk. Néha be-benézek, de írni nincs időm. Most feltettem a blogunkba egy tévhitgyűjtemény első részét. Hátha valakinek hasznára lesz innen is, ha hirtelen nem tud mit válaszolni az ellenvetésekre.
És találtam pár jó linket is, pl. a baba nézőpontjáról vagy arról, amikor minden becsurog
Itt pedig sok nyelven olvasható a lényeg és más hasznos infók.

Nem tudtok véletlenül olyan képeket, ahol régi korok vagy mai, hagyományos, törzsi kultúrák EC gyakorlata látható?
tarkabab
 
 


Tarkabab:

nagyon jó, hogy végre valaki benézettt a topikba, és rögtön ilyen hasznos információkkal is ellátott. Mindennap itt lebzselek, mert vannak gondjaink, de nem nagyon írtam, mert úgy tűnt, nincs kinek.

Nekünk az a bajunk, hogy Árnika gyakran elutasító. Nem akarom rákennei a dolgot, mert sztem az én hibám, mert inkább az időzítéses módszert választom (nem tudom mindig a szemem sarkát rajta tartani), ezért sokszor vaklárma a pisiltetés részemről. Persze, hogy ilyenkor mérges, főleg, ha nem akarom felfogni. Azért próbálok tényleg nem teljesítménykényszert csinálni a doldogból, és ha látom, hogy most túl fáradt, vagy éppen szopik, vagy nagyon elfoglalt, akkor hagyom, hogy inkább becsorogjon, mint hogy megint piszkáljam. A macerát is próbálom a minimálisra szorítani: nem viszem ki a mosdóba, hanem lavor van odabent, és a pelenkát még az ágyban vagy az ölemben varázsolom le róla, nem hurcolom minden alkalommal a pelenkázóasztalra, meg próbálom egyéb módszerekkel is vonzóvá tenni a dolgot. (Textilpelust használunk külső nélkül, de ez kell is, mert általában több az, ami becsorog.)
Meg azt is tapasztaltam (már az EC ismerete előtt is), hogy Árnikát nem zavarja különösebben a teli csomag. De lehet, hogy csak annyira nem vagyok ráhangolódva, hogy igen, csak nem vettem észre.
Az EC-t alapvetően Árnika miatt csinálom, mert az, hogy néhány hónappal előbb szobatisztává válhat, mint mások, nem áll arányban azzal a plusz munkával, amit nap mint nap végzek, főleg a sok becsorgás miatt. Mégis néha van olyan érzésem, hogy ő talán jobban szeretné, ha inkább békén hagynám, mint hogy száraz legyen a feneke.
Azért nem adom fel. A titok nyitja szerintem abban van, hogy tényleg jobban rá kellene hangolódnom az igényeire. Ha mindig csak akkor zaklatnám, ha kell neki, akkor kevesebb lenne az elutasítás. És nem venné zaklatásnak. (Néha akkor is tiltakozik, ha egyébként a lavorba csorgat.) Azt nem szeretném, ha ezt egy korai biliztetésként élné meg, és frisztrált lenne miatta.
Meg nem is a kirakatban akarom mutogatni, hogy milyen ügyes. Amíg otthon voltunk a szüleimnél, nem EC-ztünk, csak a pelenkacserekor.

Egyébként az elutasítók nagy része sztem valahol tényleg magát akarja igazolni, hogy miért a könnyebbik utat választja. Nekem is rá kellett hangolódnom, hogy az egyébként is kevés szabdidőmből valószínűleg még többet le fog csípni az EC, meg ott lebegett a pisis-kakás nadrág, lepedő ls ágyhuzat rémképe is. Aki a pelusos kultúrában nevelkedett, annak ez elsőre tényleg mefrázkódtatást jelenthet.

Még nem olvastam végig mindent az ajánlottak közül, de rajta vagyok, különösen a becsorgós részen.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Szia!
Nem tudom, mennyi idős volt Árnika, amikor elkezdtétek az EC-t. Szerintem roppant hamar megtanulják, hogy pelust használjanak, biztos, hogy lassabban szoknak vissza, mintha soha nem használták volna.
Szirkának is voltak/vannak olyan pillanatai, amikor nem akar pisilni, akkor sem, ha egyébként kell neki: ha nagyon-nagyon fáradt vagy roppant izgalmas vendégek vannak, vagy amikor új mozgásaokat tanult, ilyesmi.
Sztem az is nagyon jó, ha az ébredés után pisiket elkapjátok és a többi, ha sikerül, bónusz.
A linkeket tényleg érdemes megnézni, én is most döbbentem rá, hogy miért kezdett hirtelen sokkal többet pisilni: mert teázni kezdtem.
tarkabab
 
 

 
 

Tarkabab:
Négy hónaposan kezdtük. Bár tartottam tőle, hogy már túl késő, tényleg nagyon hamar megtanulta. Onnantól kezdve, hogy következetesen alkalmaztam legalább délelőttönként, két nap alatt teljesen egyértelművé vált, hogy megtanulta, és a maga szintjén érti, mire megy ki a játék. Tényleg működik, teljesen elképedtem.

A kétség csak azért merült fel bennem, mert az egy dolog, hogy érti, a másik az, hogy szereti-e. Próbálom jól elkapni a ritmust (nem érdemes a pisijelre várni, mert az csak másodpercekkel a csorgatás előtt van, ha van), hogy minimális legyen a vaklárma, meg bulira venni az egészet, meg visszafogni magam, ha tudom, hogy tényleg nincs hozzá hangulata, még ha kell is neki pisilni.

Amúgy ma jó napunk volt: két pisis pelus volt a termés, meg egy nyűglődés, de nyűglődéskor is a lavorba ment a pisi. De a nyűglődés miatt mégis haragszom magamra: hagyni kellett volna, hogy a pelusba csorgasson. Napközbeni alvás után sokszor nyűgösen ébred, nem lett volna szabad erőltetnem a dolgot. Az esti nyafogásnál már visszafogtam magam: fürdetéskor nem pisiltettem. Meg is lett az eredménye egy pisis törölköző formájában, de ezt inkább megelégedéssel konstatáltam magam felé nézve, hogy nem csinálok lóversenyt az EC-ből.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Sziasztok!

Én megint kicsit lestrapálva jövök, mert Sárit megint totál nem érdekli a dolog, annyira el van magával foglalva: forog, négykézlábra áll, próbál ülni, gügyögni és bosszantja, hogy nem halad Nóri után...pisi közben a lábát rágja (!), akárhogy tartom, megkaparintja a csülkeit, nézi magát a tükörben, gagyog magának, pisi meg mindenfelé...no, de azért nem adjuk fel, csak most kicsit megint nehéz, köszönöm a linket, Tarkabab, kicsit feldobott.
Nem panaszkodásképp, csak pár pozitív gondolatért jöttem... :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi:

ha neked csak annyi a bajod, hogy mással van elfoglalva pisilés helyett/közben, akkor irigyellek, mert nálunk inkább az a baj, hogy mérgesen visszautasítja az egészet :x . Reggel és a délelőtt nagy részében még megy a dolog, de délután már alig-alig.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h

Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112 (a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”

Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban,
vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő, név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005
dotti
 
 


Sziasztok,

itt egy nagyon praktikus megoldás a lábak melegen tartására: harisnyának kivágni a fenekét és eldolgozni a szélét. Sajnos kell hozzá Lock gép, bár valaki sima varrógéppel cikkcakkozta le, és alapvetően úgyis jó lett, kevésbé tökéletes. Kipróbáltam, egyelőre csak kivágással, és nálunk nagyon passzentos. Mivel Lotte állva szeret pisilni, van, hogy vizes lesz (a lábmelegítőnél is ugyanez a gondunk), akkor cserélni kell. De fiúknál gondolom ez amúgy sem játszik. Viszont olcsó harisnya van dögivel, úgyhogy ebből nem gond egy rakással tartani. Ráadásul le sem kell vetni, hanem a pelenkát rá lehet húzni, ha éppen szükség van rá.

Egyébként ez sem egy új ötlet, csak én harisnyával mindig azt hittem, hogy nem lehet megoldani, mert szétfeslik, de most látom, hogy mégsem. (Az EC Store-ban lehet kapni ugyanilyen elgondoláson alapúló lábfej nélküli gyapjú cuccokat, annak nagy előnye, hogy nem veszi fel a vizet, csak hát piszok drága.)

Itt a link. Ez egy blog, úgyhogy lehet, hogy idővel lejjebb csúszik a bejegyzés, 2007. október 17-ét kell keresni.
http://ammerins.wordpress.com/
zsanettrp
 
 


nekem még így a közel másfél év után is nagyon hasznos újra meg újra tudatosítani, hogy egyszerűen nincs mindig kedve, hogy nem tud mindig olyan könnyen ráhangolódni, hogy sokszor segíteni kell neki ellazulni (ez nagyon fontos!) stb. Még mindig gyakran váltogatjuk, hogy hova és milyen pózban pisilünk, van, amikor segít a mosdónál a tükör, volt, amikor egyszerűen nem lehetett tőle csinálni semmit.
Ha folyamatosan van együtt az ember kisgyerekekkel, olyan könnyen elfelejti, hogy mennyire kicsikék még (hiszen olyan okosak!), milyen messze van nekik a mi szabályosnak kívánt felnőtt világunk, minden játék és tanulás egyben, spontaneitás, pillanatban létezés.
tarkabab
 
 


Sziasztok!

Nem annak örülök, hogy másnak sem fenékig tejfel, de azért megnyugtató, hogy nem csak nálunk vannak nehézségek. Tulajdonképpen amikor elkezdtük, sokkal eredményesebbek voltunk. Most, másfél hónappal később alig sikerül egy-egy alkalmat elcsípni, ami néha elég elkeserítő tud lenni, de ha az ember már egyszer megtapasztalta, hogy tényleg működik a módszer, akkor már nincs visszaút. Sztem nálunk az a baj, hogy amikor elkezdtük, Árnika elég "fiatal" volt még ahhoz, hogy gond nélkül megtanulja, de már elég "öreg" ahhoz, hogy megszokja a teli pelenkát is. Nem is azzal van bajom, hogy napi 8-10 pisis pelust is összegyűjtünk mostanában, hanem azzal, hogy az éjszakai és a kora reggeli pisiltetés kivételével szinte mindig rezignáltabb vagy hevesebb elutasítást, méltatlankodást kapok a maceráért. Pedig próbálom élvezetesebbé tenni a dolgot, de lehet, hogy be kellene vetnem még több furfangot. Ettől persze én is feszült vagyok, és biztos ezt is megérzi. Lehet, hogy azzal, hogy a legjobbat akarom neki, éppenséggel rosszat teszek? De nem szeretnék visszatérni a pelenkázásra, hogy a saját levében pácolódjon, mint azelőtt. Pedig a tapasztalat azt mutatja, hogy ő szívesebben pácolódik, mint macerálódik. Volt már valakinek hasonló gondja? Túl lehet ezen jutni? :(

Tarkabab: én is rákattantam Szirkababa blogjára. Nagyon aranyos! :D

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Györgyi,

már a múltkor is majdnem válaszoltam, talán most sikerül. Nagyon is ismerős a helyzetetek, bár nálunk csak 10 hónaposan kezdődött. Én azóta is teljesen biliztetéspárti vagyok, de akármit is írnak az irodalomban a babák veleszületett igényeiről és ösztöneiről Lotténál a következőket tapasztaltam:
- bizony egyáltalán nem zavarja a koszos pelenka. Soha nem is zavarta, úgyhogy az ezirányú motiváció máris ki van lőve.
- olyat sem tapasztaltam, hogy igyekszik nem rám pisilni. A hordozókendőben is ugyanúgy bepisilt mindig is.
- tudatosan sosem jelzett röviddel ezelőttig, mindig időre pisiltettem. A kaka megbízhatóan reggelente jött nagyon sokáig, ami nagyon sokat segített.

Nálunk ez úgy ment, hogy az első 10 hónapban az időre pisiltetés igen sikeres volt. Aztán szinte egyik napról a másikra Lotte nem akarta, hogy asszisztáljunk a dologhoz. Tehát nem lehetett kézben tartani, a bilire viszont úgyszintén nem akart. A kakálás még egy darabig ment, de aztán már az sem. Úgyhogy itt pár hónap pelenkázás volt, sőt a mélyponton papírpelenka, de szerencsére ez csak pár hétig tartott.

Most már úgy látom kfiele megyünk az alagútból, a másik irányba, és új szintre érünk. Most már mondja szóval, amikor kakál, és egyre gyakrabban a pisilést is. Gyakorolja az egyedül ráülést a bilire, nem csinál ugyan még bele semmit. Amikor kakál, akkor szól, aztán elszalad a szoba másik végébe. Ha megkérdezem, hogy segítsek-e, akkor azt mondja, hogy "nem". Próbálom megint pucér fenékkel hagyni itthon, amennyire lehet. El tudom képzelni, hogy most már nem fog sokáig tartani, és hajlandó lesz a bilibe pisilni. A kakálás szerintem nem lesz ilyen egyszerű.

Egyáltalán nem hittem volna régebben, hogy ekkora fordulatot vesz a dolog, de vett. Ahogy elnézem, inkább ez a gyakori egyébként. Szirka a kivételes babák közé tartozik, ebben az értelemben is. Rajta kívül talán 3-4-ről tudok, akiknél komolyabb zökkenő nélkül végig ment a dolog. (Fönt vagyok több fórumon, sokat ismerek.) A többieknél van ilyen sztrájkolás.

El tudom képzelni, hogy az ember kitartásán is múlik a dolog. Talán ha nem adom fel, és csakazértis pelenka nélkül hagyom végig, akkor hamarabb jön a felismerés. (Bár esetünkben kétlem, hogy sokat számított volna a dolog, mert segítséget még így sem kér és nem is hiszem, hogy egyhamar fog. Mit tegyünk, ránk ütött.) Ebben a tekintetben sajnos mégis bejátszik az éghajlat is: nem találtam tuti öltözéket. Ha van valami a lábán, akkor nagy eséllyel vizes lesz, mert állva pisil. A lábmelegítőket nagyon szeretem amúgy, de csak melegben lehet őket használni, mert különben a combja teteje nagyon kihűl. Aztán legtöbbször bele is lép a pisibe, most már van kis bőrtutyija, ami bírja a dolgot, azelőtt a zokni lett vizes. Alapvetően azt sem szereti, ha öltözködni kell, én pedig nem szeretem az ilyesmit erőltetni, így aztán nemigen volt más megoldás, mint mégis pelenkázni, mert kezdett a dolog átmenni egy erőltetett végletbe, az pedig senkinek nem jó. De mint írtam, a pelenka csak engem zavart szerencsére.

Talán nem lett túl zavaros. Ráadásul okos tanácsot nem tudok adni. Te érzed, hogy hol a határ. Ha már stresszelni kell miatta, akkor szerintem nem éri meg.

Azért persze inkább azt kívánom, hogy álljon helyre a dolog :)

hahó,
Zsanett
Lotte 14 hónapos
zsanettrp
 
 


sziasztok, régen írtam, de azért olvasgatlak benneteket szorgosan.
Levente most 8 hónapos, ha sikerül, felrakok egy képet ahogy bilizik, ebben nagyon ügyes. elég hamar ült stabilan, úgy 6 hónaposan ezért no meg mert nehéz volt tartani (10kg) bilire ültettük. és ez azóta is klasszul megy, bár mi is időzítés alapján ültetjük rá. a reggeli kelés után van hogy 10 percet is játszik a bilin. kisebb imádkozáshoz hasonlít ahogy dőlöngél előre látja az árnyékát vagy vmi játékot. jó szórakozás nekünk is...:)
de mostmár napközben és éjjel is annnnnyit pisil de annnyit hogy hihetetlen. alig kapok el száraz pelust. mi ugyanis most hogy bejött a hűvös azért adunk rá közben pelust. az éjszaka meg egyenesen katasztrófa, sokszor átázik még a ruhája is és ilyenkor át kell szegénykét öltöztetni amit utálok én is mert sír nagyon. így egy hete egyszerhasználatost adok rá éjjel.

de azért vissza én sem fordulnék semmi pénzért.

másik téma: írtunk egy cikket az ec-ről itt a debreceni helyi lapban, de sajnos az újságíró kicsit átírta és csak pelenkás képeket rakott bele képzeljétek egy pelenka nélküliségről (és alternatívának a textil pelusról) szóló cikkbe.... na hát mondanom sem kell csak zavar lett a vége. kaptam támadó telefont is érte, hogy micsoda orvosilag nem alátámasztott hülyeség ez.

pedig mi annyira élvezzük a férjemmel, jó látni a sikereket, nevetni a baleseteken. szóval kitartás, nekem mindenképpen jó látni hogy más is hasonlóan gondolkodik!
[/img]

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Kép bili boldogság [/img]

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Marica,

nagyon tündér, ahogy üldögél :)

Igen, már nem is tudom mióta papírpelenkát használunk éjszaka, pedig az elején még éjszaka is biliztettünk. De onnan kezdve, hogy nem volt kedve hozzá, nálunk is csak a papír volt elég jó, mert jó sokat pisil.

A cikkes sztori sajnos tipikus. Nagyon sokszor szokták kiforgatni a dolgot, én is mindig sajnálom. De jó, hogy vettétek a fáradságot, és írtatok róla. Nem tudjátok megkérni, hogy írjon mégegyet, és javítsa a hibákat?
zsanettrp
 
 


Sziasztok!

Nekem a nehéz időkben leginkáb az ad erőt, amit egyszer Livi írt: ha csak egy pisit is elcsípünk, már megérte. Olyan nap pedig még nem volt, hogy ne csíptünk volna el semmit.

Zsanett: Árnika dettó, mint Lotte: nem zavarja a koszos pelus, oda pisil, ahova kedve tartja, és nem is jelez. Szirka tényleg egy tündér, de azon morfondírozok, hogy ha mi is kéthetesen kezdtük volna, talán nekünk is jobban menne. Akkoriban tényleg sokszor volt úgy, hogy akkor pisilt-kakált, amikor kibontottam a pelust. (Alighanem a távkakálás korosztályos kategóriájában is mi tartjuk a világcsúcsot 2,5 méterrel.) De idővel szerintem megszokta, hogy be is lehet engedni, mert ez egyre ritkábban fordult elő, aminek akkor (én hülye) örültem. :?

De szerencsére van néhány biztos pont, ezért, ha lazítunk is a tempón, ezekbe a pontokba bele tudunk kapaszkodni. Ilyen az éjféli pisi-kaka (éjszaka pelust használunk, de éjfél körül cserélek, mert megtelik, és ilyenkor szinte mindig megy termés a lavorba is), a reggeli kis- és nagydolog, ezután már attól függ, elcsíptük-e a ritmust. Ez azért elég ahhoz, hogy ne hagyjuk feledésbe merülni a képességét. Egyelőre délután már sokszor inkább pelus van, hogy elkerüljük a felesleges közelharcot. Ami pedig az otthonon kívüli ec-t illeti, nálunk egyelőre a vicc kategóriába sorolandó.

A lábmelegítőink hamarosan érkeznek, addig csupasz lábon takaró. Ez az előnye annak, hogy a mozgásfejlődésben hogy úgy mondjam, kissé lemaradtunk az átlagtól. Marica: hat hónaposan stabilan ült Levente? Árnika hetek óta azt az egy hasrafordulós kunsztját gyakorolja. (Azt is csak egy irányba.) Ülés, hol vagyunk még ettől? Hason persze garantált a 10 percen belüli becsorgás. :x

Jó tudni, hogy mások is hasonló cipőben járva hasonlóan gondolkodnak. :)

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


leginkább

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Györgyi,

mi 6 naposan kezdtük a bilizést, és 10 hónapon át fulltime csináltuk, de mindez nem garancia arra, hogy a baba igényli a tiszta pelut. A családunk egyik ágán egy kétgyerekes családban az egyik kisfiút nem zavarta sosem, a másik meg magától elkezdte jelezni, amikor tele lett a bugyor. Szerintem ez beállítottság kérdése.

Azért Lotte ma többször is szólt, hogy jön a pisi és a két kakálás előtt is. Mivel nem volt rajta pelu (és mivel szokás szerint futva intézte a dolgot), a kaka is az előszobapadlón végezte, amire aztán nagy izgatottan mutogatott, hogy "tata, tata". :) A tudatosság úgy látom szépen fejlődik.

Gondolkodtam még a dolgokon. Azt szokták mondani/írni a biliztető körökben, hogy ha a baba sztrájkol, az csak tulképp annyit jelent, hogy nem találtuk meg a neki megfelelő helyet/pozíciót stb. Jó lenne, ha ennyire egyszerű lenne a dolog. Illetve elméleti síkon tán így is van. Mert nekem is világos, hogy mi Lotte számára a kívánt helyzet: egymagában állva jó messzire bárkitől. Csak hát ennek a gyakorlati kivitelezése kevésbé praktikus, mint az ma is (meg máskor is) kiderült...

Ha minden nap elkaptok valamit, az már nagyon jó. Csak kitartóan és vidáman előre :)
zsanettrp
 
 


Sziasztok,

az utóbbi majd' két hónapban nagyon "tróger" voltam és alig olvastam Babanetet. Pótolok, most ezt a topikot.

Györgyi! Nálunk leginkább a helyváltoztatás jön be az ún. pisisztrájk idején. Illetve egyrészt úgy van, ahogy Andrea írta, hogy ha nagyon fáradt, vagy ha nagyon pörög, akkor bilibe egyáltalán nem pisil a kölök (amúgy nálunk is a nappaliba van állandósítva a bili, már vagy 8 hónapja :-). Másrészt ahogy Zsanett írta, hogy vszleg nem megfelelő neki a hely vagy a pozíció.
Ilyenkor szokott segíteni, ha kiviszem a fürdőszobába, de az méginkább, ha kilógatom a fű fölé az udvarban. Na ha ott sem sikerül, akkor biztos, hogy nem kell neki, és csak én értelmeztem rosszul a jelzéseit, illetve nem jól alkalmaztam a timingot.
Mélypontok mindenhol vannak, nálunk is, sokszor napokig tartóak. Van, hogy azon veszem észre magam, hogy elkezdek stresszelni (vagy már nagyon stresszelek) a pisiltetés miatt. Ilyenkor kell azt mondanom magamnak, hogy Állj! Pelus fel! Gyerek békénhagy! Aztán egy idő után folytatjuk ott, ahol abbahagytuk. Ilyenkor tényleg olyan, mintha visszafejlődött volna, s eleinte még én is féltem, hogy elfelejt mindent. A jó hír, hogy nem felejti el.

Éjszakák: a miénk a napokban lesz 13 hónapos, július eleje óta nincs rajta pelus éjszaka (előtte már pár hónapi éjszakánként is pisiltettem), s talán ha ötször volt olyan, hogy bepisilt (ez nagyjából amiatt, hogy én belealudtam a pisitájmba...).
Ahogy múlott az idő, ritkult az éjszakai pisilések száma, s most már csak ritkán van olyna, hogy éjszaka kell pisiltetni, nagyrészt kibírja. Nem tudom, mitől függ, ki meddig pisil éjszaka.

A lényeg, amit akartam a sok beszéd mellé, hogy semmiképpen ne stresszelj, mert érzi rajtad a gyerkő, és ettől ő is feszült lesz. Tudom, időnként nem könnyű, de próbáld meg szem előtt tartani, hogy minden egyes pisinek örülni kell (a napi egynek is), hisz micsoda teljesítmény már ez is egy ekkora babától!
Lehet, zavaros lettem, de kb ötvenszer kellett megszakítanom az írást, hogy leszedjem a gyerekemet a kanapéról... (mert bár le tud jönni egyedül is, de olyan kis kajla még, és nem mindig figyel oda, ahová kéne :-)

Viki
vamberyviki
 
 


Viki,

már éppen akartam neked írni, hogy nálatok mi a helyzet. A jelzések mennyire egyértelműek Szófiánál? Mutat/mond, vagy te olvasod a testbeszédéből ki? Vagy időre csináljátok?

Elfelejteni egyébként szerintem sem felejti el, Lotte is még pontosan tudja, hogy mit akarok tőle, a baj csak az, hogy ő meg nem akarja. Talán ez már a szobatisztaság első lépcsője. Mintha a Vekerdy azt írta volna, hogy az a gyerek, amelyik tudja, hogy pisil/kakál, és azért bújik el pl. a szekrénybe, az már tudatilag szobatiszta. Csak aztán rá kell venni, hogy inkább jöjjön ki a szekrényből. Naja...

Az éjszakai pisilésre én is kíváncsi vagyok, hogy min múlik. Én már ezer éve meg sem próbáltam, pedig azt hiszem, amikor fölriad, az főleg a pisi miatt szokott lenni. Esti fürdéskor kiissza a kád vizét, úgyhogy rengeteget is pisil éjjel. De már annak sem örül, hogy a pisilés miatt fölriad, ha meg pisztergálni akarom, azt meg főleg nem bírja. Meg is értem, mi mindahányan nagy alvók vagyunk, nemigen szeretjük, ha megzavarja valami az álmunkat. Úgyhogy szerintem mi még sokáig fogunk éjszaka pelenkázni. Mondjuk ez zavar a legkevésbé, mert ezt 1 pelenkával el lehet intézni.

Nálunk most a H&M reklámjában láttam, hogy vannak lábmelegítők gyerekméretben. Azt hallottam, hogy ez babákra is jó, de nem próbáltam. De ha valaki arra jár, talán érdemes kipróbálni.

Zsanett
zsanettrp
 
 


Sziasztok,

olvasok, de írni nincs időm. :(

Györgyi, Livi,

Nálunk, lévén hasonló korú a kiscsávó, hasonlóak a dolgok, de alapvetően Boldinak tetszik (nézi, ahogy pisil ;) ) és szerintem igényli a pisiltetést.

Tarkabab,

le a kalappal, hogy bemerészkedtél a velvetesek közé! A tévhites cikkedre mindenképpen teszek linket a weboldalamról, ha megengeded.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok!

Mi éjszaka nem szoktunk pisiltetni, mert ahhoz nincs meg bennem a kellő motiváció. :oops: Még reggel is sokszor van úgy, hogy már vagy fél órája ficereg, magyaráz mellettem, míg én félkómában tespedek tovább. Csak egy peluscsere van éjfélkor, mert annyi a pisi, hogy nem bírja felszívni egy pelus. De lehet, hogy azért, mert alapvetően félreértelmezem a gyerek jeleit? Ha éjszaka felriad, akkor lehet, hogy pisilni kell neki? Mert én szopiztatni szoktam, na ettől még több persze a pisi. De hát szopiztatni sokkal egyszerűbb, fel se kell hozzá rendesen ébredni... De az is lehet, hogy tényleg szopizni akar, esetleg mindkettő? :? Ti hogy vagytok ezzel?

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Györgyi,

éjszakai pisilés: mi most fogzunk, ezért rengetegszer kel, de mindig pisil is. Néha azonnal az ölemben vissza is alszik, bár legtöbbször pár perc szopi jön utána. De arra is volt már példa, hogy több órát aludt szárazon. Ha túl kómás vagyok, és nem pisiltetem, csak szopi, akkor fél óra múlva kelhetek pelust cserélni. :(
A magam részéről nem szeretem az éjszakai EC-t, de már beletörődtem. És amikor reggelig száraz pelusban van, válon veregetem magam. :)

De az én nagyfiam nem volt pelus nélkül éjszaka 13 hónapos korában, az biztos! Szófia nagyon ügyes.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Lívia:

Az éjjeli pisiltetés legfőbb akadálya nálunk, hogy nemigen tudjuk megcserélni a pisit meg a szopit. Ha felriad, először szopival megnyugtatom, utána jöhet a pisi. Addig persze már vígan becsorog. :? Ez sokszor nappal is előfordul, de alapszabály, hogy erőltetni nem szabad. Ehhez képest a kisebbik nehézség lenne, hogy éjszaka zombi vagyok. Nekem már az is jó, hogy az éjjeli egyszeri pisiltetésnél általában kaka is van. :) Azt hiszem megvárom, hogy Árnika is kellően motivált legyen, előbb-utóbb csak eljön ez is. De egy próbát azért majd megejtek...

Más: ti hordoztok-e odahaza, és ha igen, hogy egyeztetitek össze a pisiltetéssel. Mostanában néha hátamra veszem a gyereket, mert nagyon élvezi, és akkor én is tudok ezt-azt csinálni. Ilyenkor viszont pelenka van. :( Le-fel kapkodni egyikünknek sem lenne jó, pláne, hogy egyáltalán nem is jelez a gyerek. Ti ezt hogy oldjátok meg?

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Sziasztok!
Az én kislányom 5 hónapos. Most kezdenénk az EC-t próbálgatni, de egyelőre nem sok sikerrel.
A legnagyobb akadály számomra, h azt érzem, azzal, h egy vélt jelzésre elkezdem gyorsan vetkőztetni, megzavarom őt a nyugalmában, úgy értem, a nyugodt ürítésben. Különösen a kakinál érzem ezt, és attól tartok, h akkor már nem is fog tudni kakilni, ha hirtelen felkapom és szedegetem le róla a ruhát. Nem tudom, érthető-e ez így. Tudom, amit írok, ellentmond az EC céljainak, de sajnos nem tudom egyedül leküzdeni ezt az érzést.
Bocs, ha le van ez írva vhol, még mindent nem olvastam el, mert angolul lassan olvasok.
leovica
 
 


Leovica:

Eddigi tapasztalatom alapján azt kell modjam, az EC nagyon babafüggő. Minden baba képes nagyon hamar megtanulni (ebben teljesen biztos vagyok), de az más kérdés, mennyire fogja szeretni vagy igényelni. Nálunk ez napszakfüggő: amikor egyébként is jó passzban van, akkor jöhet az EC is, de ha fáradt vagy elfoglalt, elutasítja. Sztem a legfontosabb, hogy lazán vedd, ha nem megy full-time, akkor csináld részlegesen. Nekünk jelenleg sokkal több a "baleset", mint az elkapott pisi-kaki, de mégis jó érzéssel tölt el, hogy képes rá a gyerek, ha nem is rajong érte, de talán idővel ez is megváltozik.

A kakáról még annyit, hogy nem hiszem, hogy megzavarod. Már csak azért sem, mert "pozícióban" tartva könnyebben jön a kaka. Sokszor van úgy, hogy erőlködik a gyerek, szemmel láthatóan kell neki. Ha felkapom pozícióba, szinte egyből jön is, amúgy meg még kínlódna vele. Persze a te kislányod, most még bizos csodálkozik, mi ez. De hidd el, nagyon gyorsan megtanulja. Én is szkeptikus voltam: kezdetben olyan következetlenül alkalmaztam az EC-t, hogy felnőtt aggyal nem is lehetett volna rájönni, mit akarok vele, de a gyerekek zseniálisak.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Sziasztok!

Búcsúzni jöttem. Apa szerint a fórumozás egy időrabló nagy baromság. Elhatároztam, hogy Apának mától mindenben igaza van, elkerülendő, hogy megmártsuk egymásban a konyhakést.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Györgyi, köszönöm! Megpróbálom, és hátha elmúlnak a rossz érzéseim.
leovica
 
 


Leovica,
szerintem fontos, hogy ne érezze rajtad a hirtelenkedést. Ha úgy érzed, hogy most jönni fog valami, ne felkapd, és ne fénysebességgel vetkőztesd, mert a hirtelenkedéssel lehet, hogy tényleg megzavarod.
Csak vedd fel, és vetkőztesd, úgy, mintha nem lenne semmi tétje, csak úgy felvennéd egy kicsit megszeretgeni és vetkőztetnéd éppen.
Nem tudom, érthető-e, mire gondolok. Árnyalatnyi különbség van talán csak a kétféle mozzanat között.
Az a tapasztalat, hogy az alvás utáni pisilések jönnek össze a leghamarabb.
Ha most kezditek, pláne ne keseregj, úgy van, ahogy Györgyi mondta, nagyon hamar felfogják, miről van szó :)

Lívia,
köszi! Én sem tudom, hogy csinálja :D Mondjuk épp most írtam valahol, hogy tegnapelőtt kétszer is becsurgott neki egy éjszaka alatt, de ezt én a tüzeskedésre fogom (előző este gyertyáztunk), a régi öregek ui. mindig azt helyezték kilátásba, hogy ha játszom a tűzzel, akkor be fogok pisilni. Hát nálunk bejött :shock: :D Az elmúlt éjszaka már rendben ment minden.
Amúgy nekem sem a kedvencem az éjszakai pisiltetés, de én is úgy vagyok vele, mint te, hogy beletörődtem :-)

Györgyi,
hátha olvasod még: ha hordozom a gyereket, és éppen nem pisilt előtte, s úgy gondolom, hogy esetleg a hordozás idejére fog jutni egy pisi, akkor én is adok rá pelust. Szerintem nincs ezzel, semmi gond, jó, hogy rugalmas vagy. Nem az a cél, hogy egyik napról a másikra nulla pelussal éljetek. Nem éri meg stresszelni azon, hogy akkor most vajon bepisil-e, és le-föl pakolászni sem.

Zsanett,
ha olyanja van, jelez: elkezd hirtelen nyekeregni (hülye hasonlat, de mintha szűkölne), vagy mászni rám. Van olyan is, hogy egyszercsak megborzong (hangot is ad hozzá), ilyenkor tudom, hogy nagyon hamar jönni fog a pisi, sőt, néha az eleje be is csúszik. De sokszor van, hogy a timing-ra hagyatkozom, mert nagyon el van foglalva mostanában a világ felfedezésével. Szerencsére általában nem veszi rossz néven, ha kizökkentem kicsit az éppen aktuális felfedezésből.

Viki
vamberyviki
 
 


Lívia,

az jutott még eszembe, mintha egyszer említetted volna, hogy ilyen korban már a te nagyfiad sem pisilt be, csak te mégis - a biztonság kedvéért - jobbnak láttad, ha adsz rá pelust éjszakára.
Ő is ügyes volt! :D
Tök jó, hogy van reggelig száraz pelus nálatok is, és jár érte a vállonveregetés :lol:

Viki
vamberyviki
 
 


Öt perce történt nálunk:

Mosom ki az orrszívót a fürdőszobai csapnál, Szófia tipeg utánam, kicsit előrehajolva, kezét a pociján tartva, s közben mondja, hogy "Kaka. Kaka." És nem tévedett... :D
vamberyviki
 
 


Sziasztok!

Nálunk is pozitív változás állt be. Árnika elkezdte figyelni a csorgatást a lába között, és azóta nem tiltakozik (vagy legalábbis lényegesen kevesebbet), hanem ügyesen csorgat, még ha csak pár csepp van is a tartályban. :D Ily módon végre jócskán átlendültünk a bűvös 50%-on, azaz a találati arány végre jelentősen meghaladja a baleseteket. Azért az éjszakai EC-vel még várok, mert éjszakai ébredésnél többnyire nyöszörgés van, nem akarom zaklatni.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Sziasztok,

Nagy gratuláció Szófiának és Árnikának! :D

Leovica,

Az a jó ebben a fiatal korban a babáknál, hogy még nem gondolják azt, hogy megzavarod őket vmiben, ha odamész hozzájuk! :) Hanem örülnek. És egyetértek Vikivel és Györgyivel a többiben.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok!

Szeretném gyarapítani a pelus nélküliek táborát, ha nem bánjátok. Elég későn találkoztam ezzel a dologgal, a kisfiam már majdnem 8 hónapos volt, úgyhogy klasszikus későn kezdők vagyunk. Most 13 hónapos, csak részlegesen csináljuk, mellette textilpelusozom. De igyekszem minden nap biztosítani neki időt pucér popsival, amit nagyon szeret, és már csak ritkán vannak balesetek. :wink:

Vannak jobb napjaink, amikor szinte egész nap száraz marad a pelus, aztán ha valamelyikünk nyűgösebb és nem sikerül elkapnunk az ütemet, akkor olyan is van, hogy minden pelenka pisis, amikor leveszem róla. Most próbálom a bili mellett megismertetni a nagy wc-vel is, hát egyelőre nem úgy tűnik, hogy rájött volna, mire való. :)

Igazából azért írok, hátha valakinek van tanácsa a számomra. Mostanában (pár hete kezdődött) rendszeresen kakisan ébred fel vagy reggel rögtön, vagy a du-i alvásból és nem igazán tudom, hogy miért. Nem úgy tűnik, hogy napközben visszatartaná, vagy ilyesmi, inkább, mintha arra ébredne, hogy kell :roll: De mire szól, hogy felébredt, addigra már késő. Most éppen fogzik és beteg is kicsit, szóval elég rendszeres a folyékonyabb széklet, lehet, hogy ezzel van összefüggésben?
A napokban kicsit rosszul alszik éjszaka, ezért megint kétszer aludt napközben, és mind a kétszer kakis pelenkában (és ruhában :( )ébredt fel. Mitől lehet ez? Hogyan kerülhetjük el? Tapasztalt már valaki ilyesmit?

Előre is köszi
üdv,
kicse
kicse
 
 


KÉZ-MŰ - Iparművészek karácsonyi vására

Helyszín: Iparművészeti Múzeum - Budapest
Dátum: 2007. december 7-9
IPARMŰVÉSZETI MÚZEUM
ELÉRHETŐSÉGEI
Budapest IX. Üllői út 33-37

Telefon: 456-5100
Tel/fax: 217-5838
Titkárság: 217-3272

Közönség: 456-5171
Honlap:www.imm.hu
E-mail:muzeum@imm.hu

Ez a régi hagyományokra visszatekintő vásár abban különbözik a karácsony előtt városszerte megrendezett vásároktól, hogy a közönség egyedül itt találkozhat közvetlenül a művésszel, a tárgy alkotójával. Így, még ha nem is vásárolnak, egy-egy személyes találkozás élményével gazdagabban térhetnek haza a múzeumból.

A látogatók a háromnapos rendezvény folyamán naponta kétszer – délelőtt és délután - felcsendülő zenét hallgatva, forralt bort szürcsölgetve gyönyörködhetnek az iparművészek által feldíszített hatalmas karácsonyfában.

Szombaton és vasárnap szeretettel várjuk a gyerekeket is, akik karácsonyfadísz, ablakdísz, apró ajándékok elkészítését tanulhatják meg, és elsajátíthatják a csomagolás fortélyait is




Kép


2007. december 1-2-3.
II. Gyermek-játék nemzedékek a gyermekekért
Az Iparművészeti Múzeum, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete és a Magyar Formatervezési Tanács 2007. december 1-jén 14 órakor nyitja meg a "II. Gyermek-játék nemzedékek a gyermekekért" című pályázati kiállítását. A tárlat nyitva tartása alatt játszóház működik a művészek irányításával.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Szia Kicse,
ha ez a bekakálás tényleg akkor történik, amikor még alszik a gyerek, akkor nem tudom, mit tehetnél. Szerintem semmit, :( de hátha vannak nálam itt okosabbak vagy tapasztaltabbak is.

De biztos nem akkor kakil, amikor éppen felébredt? Éjszakai tapasztalataim nincsenek, mert éjszaka nem pisiltetünk, de nappali alváskor soha nem pisil be a babám, kakálni meg pláne nem kakál. Viszont ha felébred, igyekszem egyből vinni, mert ha más nem, pisi biztos lesz. Mi nappal mindig együtt alszunk, mert ha elosonok, akkor szinte egyből felébred, így meg legalább én is szusszanok kicsit. Így mindig egyből észreveszem, ha felébredt.

Legalább ezeket az alvás utáni pisiket elcsípjük, mert most nálunk is nyűgösködés van, amit én is a fogzásra fogok. Pedig a múlt héten már nagyon ment az EC, de mostanság megint nem tudom elkapni a fonalat, meg Árnika sem éppen együttműködő, ami sokszor megkérdőjelezi, hogy valóban a legjobbat teszem-e az EC-vel neki. Már kipróbáltam a bilit is, hátha azon kényelmesebb, meg új az élmény is. (Persze fogom közben.) Kicsit csodálkozott az elején, hogy most miért ide, de egyből rájött, mire való a bili. De ettől sajnos még nem lett EC-rajongó.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Szia Györgyi!

Én sem vagyok benne biztos, mert ha velem alszik, akkor soha nem volt még ilyen. És amikor felébred soha nincs egy hangja sem, csak mint akinél bekapcsolták az on/off gombot: egyik pillanatban még alszik, még csak nem is ficereg, hogy mindjárt felébredne, a másikban meg felpattan tágra nyitott szemmel és már játszik is. Nagyon édes :D

Viszont volt már, hogy direkt felkeltem reggel egy órával azelőtt, hogy szólni szokott, és figyeltem nyitott ajtónál. Be-benéztem hozzá, amint megmozdult, már ott is voltam és már tele volt a nadrág, sőt már szét is volt kenődve, tehát nem volt "friss" termés. De a reggeli első nagy pisi a bilibe ment, tehát tényleg akkor ébredt. Viszont azt sem hiszem, mivel elég rossz alvó, hgoy felébred, kakil és visszaalszik, mert ez nagyon nem tűnik valószínűnek. Szóval passz. És tényleg csak egy pár hete kezdődött, viszont egyre gyakrabban fordul elő.

Ha ez segít, nálunk is volt egy ilyen időszak, amikor úgy tűnt zavarja az EC, szinte zaklatásnak vette, annyira el volt foglalva az új tudományai gyakorlásával. Én akkor visszavettem egy kicsit és csak a peluscseréknél pisiltettem, amikor úgyis levettem róla a pelust. Ebben az időszakban még arra sem törekedtem, hogy rögtön cseréljem a pelust, ha átnedvesedett. Aztán egyre kevésbé zavarta a dolog, rajtam sem érezte a teljesítménykényszert, így észrevétlenül megint gyakoribbak lettek az alkalmak.

Alapvetően úgy gondolom, hogy az már egy nagy eredmény, hogy nem vesztik el a képességet arra, hogy tudják, mi történik a testükkel, így ahogy egyre nagyobbak lesznek és egyre jobban tudnak kommunikálni, úgy lehet velük egyre jobban beszélni arról, hogy mire való a bili. Dávid már megmutatja, ha megkérdezem tőle, hogy hol abili, és mindíg nagyon örül ilyenkor magának. A héten többször is megpróbált ráülni egyedül, több-kevesebb sikerrel. Aztán persze nem bele pisilt, hanem mellé :oops: , de ez is egy mérföldkő, úgy érzem :)

kicse
kicse
 
 


Kicse:

ez a kaki dolog tényleg nagyon rejtélyes, de én akkor is arra gyanakodnék, hogy bekakil, és visszaalszik. Némi intim részlet a gyerekkoromból: én nagyon sokáig ágyba pisiltem, de emlékszem, hogy mindig ébredés közben történt a baleset, de mire teljesen felébredtem, már késő volt.

Igen, lehet, hogy kicsit túlerőltetem az EC-t, lazábban kéne venni. De nálunk az is van, hogy Árnika ekcémás, és jobban szeretem, ha száraz pamutpelenka van a fenekén.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Sziasztok,

csak egy gyors hír: újfajta módon jelez mászó gyerkőcöm: odamászik hozzám a lakás másik részéből, ha pisilnie kell , illetve az ágyról lefelé igyekszik. Azt hiszem, másik is írták ezt, de nekünk teljesen új, hiszen még csak 1-2 hete mászik.

Kakigondjaink vannak nekünk is, pici hasmenés, ezért sajnos naponta többször is van folt a pelusban. :(

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok!

Lívia, számomra a megtiszteltetés :)
Azóta fenn van már a 2. rész és (fejben) készül a 3., ami a valódi nehézségekről szól majd.
Ez is szubjektív lesz, mint a korábbiak, de ha van kedvetek, örülnék neki, ha egy-egy mondatban leírnátok, hogy nektek mi (volt) a legnehezebb és miért, illetve azt, hogy miért csináljátok mégis (vagyis hogy mi benne a legjobb).
Nem baj, ha többen is írjátok ugyanazt!
Előre is köszönöm!

Az éjszakai problémákkal kapcs., akinek vannak: ti együtt alusztok a kicsivel? Bocsi, ha hülye kérdés, csak felmerült, hogy esetleg nem - akkor viszont sztem az lenne a csoda, ha problémamentes lenne.
tarkabab
 
 


sziasztok, némileg elmaradtam, de azért olvaslak benneteket szorgosan.
újabban sajnos visszaestünk, olyan ügyesen kakilt bilibe és vagy két hete észre sem vesszük és bemegy a pelusba többször is. egyszerűen semmi nyögés semmi jel. ülünk előtte a bilin és ráa 20 percre bekakil a pelusba.
kicsit el vagyok kenődve, hisz eddig olyan jól megy.
most vagyunk 10 hónaposak, és most kezd mást is enni. talán ez lenne az oka????
akinek van tapasztalata, írjon légyszi!

szép ünnepet mindenkinek!

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Marica,
elég régen írtál, azóta sok minden történhetett a házatok táján. Remélhetőleg jó irányba. A mi történetünk is hasonló, mert mihelyst van egy jó sorozatunk, azt hiszem, hogy hátradőlhetek a karosszékben, mert innen már simán vezet a rövid út a szobatisztasághoz. 8) Aztán jön a visszaesés. :( Lehet az oka más táplálék vagy ilyesmi, de szerintem (nálunk legalábbis) az az oka, hogy új, ismeretlen, csábító élményekre vágyik, a bili pedig már uncsi vagy egyenesen macera. :x Hiába tudja a technikát, ha nincs meg benne a motiváció. A minap hallottam egy "rémtörténetet", ahol a baba már 8 hónaposan bilibe intézte kis- és nagydolgait, de tána úgy visszaesett, hogy most, három év múltán is a szobatisztaságért küzdenek. Nem ismerem őket, de szerintem ilyesmit az erőltetés tud okozni. Ez olyan, mint amikor próbálják beleimádkozni az ételt a gyerekbe, aki rájön, hogy ez milyen fontos a szüleinek, és máris megvan a leghatékonyabb figyelemfelkeltési illetve zsarolási módszer.
Most mi is egy visszaesési periódusban vagyunk. Árnika egész nap felfedez, és kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy hova megy a pisi, kaka.

Körkérdés: van valaki közületek, ai kézjeleket is használ? És ha igen, mi a pisi és mi a kaka?

Üdv, és B.Ú.É.K.!
Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Sziasztok!
Marica, nemtom, mennyire aktuális még, de a szilárdra való átállás elég nagy dolog. Nálunk ugyan nem pont ilyen tünetekkel járt, de eléggé megviselte az emésztését. Bôven el tudom képzelni, hogy emiatt borult fel a kakálás rendje.

Györgyi, most morfondírozunk rajta, hogy esetleg szorgalmaznánk a jelelést (más dolgokra használunk jeleket, erre még nem). Az amerikai jel a felfelé lengetett fityisz, de van olyan is, hogy egyik kéz elöl, másik hátul a pelus helyén. Lehet, hogy azt választjuk csak, hogy elöl a poci aljára tesszük a kezünket, végül is ott érzi. Ma kakálásnál többször mondta, hogy pocak (popa), biztosan ott érezte.
tarkabab
 
 


Tarkabab:
most elárulom a tudatlanságomat, de a jelelés nem arra való, hogy a gyerek is tudja mutatni, amíg nem tud beszélni? Mert szerintem egy fityiszt legfeljebb akkor tud formálni a kis kezével, amikor már ki is tudja mondani. Én is gondolkoztam saját jelen, de nem találtam ki olyat, ami elég karakteres, de egyben elég egyszerű is ahhoz, hogy a gyerek utánozni tudja. De lehet, hogy alábecsülöm a képességeit. :wink:
Pisire, kakára nem érdemes két jelet alkalmazni?
Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Ha a fityisz mellett döntesz és azt mutatod neki, lehet, hogy ő először csak a kis öklét lengeti, anélkül, hogy az ujját bedugná. Te fogod érteni úgy is (ahogy a tata-t is érted, hogy kaka).
Sztem a legjobb kicsivel a baba aktuális képességei fölé lőni.

A babajelek gyakran támaszkodnak az amerikai jelnyelvre (ASL), ami nem babákra lett kitalálva, de nagyon egyszerű (egyszerűbb, mint a magyar jelelés). Ami nem alkalmas babáknak, azt egyszerűsítik, kicserélik stb. A fityiszlengetésről tudom, hogy használják babákkal, de ha neked nem tetszik, nincs értelme erőltetni.

A fityiszlengető mellett találtam még itt a diaper-t és egy keresőt, ahova be kell írni, hogy toilet.

Ha nem történik más, amikor kakálni viszed, mint amikor pisilni, akkor sztem nem nagyon van értelme 2 jelet használni. Pl. ha mindkét esetben a wc fölé tartod, akkor tökmindegy, hogy kakálnia vagy pisilnie kell, ugyanazt érheti el a 2 jellel is nálad, mint az eggyel.
Ha kondicionálásra használnád a jelet, akkor más lenne a helyzet, de arra sokkal alkalmasabb a hangjelzés vagy az érintéses megoldások.
tarkabab
 
 


Tarkabab:
Köszönöm a tanácsokat, még nem tudom, melyik jelet, de valamelyiket alkalmazni fogom. Talán mégis a fityiszt, mert ahhoz egy kéz is elég. Bár az a vágyam, hogy Árnika jelezni fog, szerintem egyelőre hiú ábránd. Most ott tartunk, hogy nemhogy nem jelez (nem is jelzett sosem), de szinte egyfolytában bilisztrájkot folytat, még akkor is, amikor 100%, hogy kell neki. Ma le is pisilt, mert a bili fölött való vergődés után ki akartam vinni a mosdóba, mert az néha be szokott jönni alternatívaként (tudtam, hogy kell neki, mert már órák óta nem pisilt, ráadásul séta után voltunk, és ez eddig mindig bejött), de még mielőtt a mosdóba értünk, végigcsorgatta rajtam a pisit. Nagyon el vagyok keseredve, és nem tudom, mit csináljak. :( Tartsak szünetet? Ha ideges vagyok és feszült, az egyikünknek sem jó. Karácsonykor már olyan jól ment. Végleg nem szeretném feladni, hiszen tudom, hogy tudja, és nem lenne jó feledésbe merülni hagyni ezt a képességét. Valami érdekes játékkal a bilin tudom tartani, de ilyenkor annyira lefoglalja a játék, hogy a pisilésre fittyet hány, hiába duruzsolom a fülébe.
Te biztos nem tudsz ebben tanácsot adni, mert Szirka szerintem sose csinált ilyeneket.
Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Sziasztok!
Én Majával egy hete kezdtem el ezt a pelus nélkül dolgot a babakozelben.hu oldalon olvastam. Maja lassan öt honapos de még nem késő ugylátom.
Egy hétig ki- kimentem vele mosdokagyloba pisilt a pss jelszóra.
Tegnap elkezdtem élesbe pelus ugy van rajta de tegnap egyszer ma pedig még egyszer se pisilt bele.
Maja kifejezetten élvezi a dolgot.
Fél óránként viszem mert a jelzések csak a pisi előtt pár másodperce vannak.
De nekünk ez igy bevált.
Egészen hamar kezdi megszokni a dolgot.
Éjjel is kiviszem ha felébred. És reggel is ez az első
Már vettem Wc szűkítőt is ami szintén nagyon bejön neki... :D
Ez egy nagyon jo ötlet volt aki kitalálta ezt a modszert.
Pénz idő és nem utolso sorban környezetkimélő.
Azt hiszem a jövő héttől csak éjjelre kap pelust a kislányom :!:
Vendég
 


nálunk nincs jelölés
A lányom ha már kell neki mondjuk egy nagyonbb adag tejcsi után Ugy felfujja a két kis ajkát mintha pss-t szeretne mondani.
De a figyiszes dolog nekem tetszik lehet megprobáljuk:) :roll:
Vendég
 


Sziasztok!
Örömmel jelentem, hogy feltaláltam a spanyolviaszt. Az eddigi sok kudarcélmény oka nagyrészt az volt, hogy Árnika utálta a 20-40 percenkénti pelenkázást, márpedig ezt nem lehetett kikerülni, mert általában sokkal több baleset jut(ott) egy napra, mint célzott pisilés. Akár a pisis textilpelust kellett kicserélni, akár pisiltetés céljából kellett róla levenni a pelust, sok volt neki, na. :x Ráadásul mindig minden pisis volt, mert a textilpelus tök hamar átázik, külsőt meg nem adtam rá. :(
Most azt találtam ki, hogy pelenka helyett pamutbugyikát kap egy vékony inkontinenciabetéttel, ami egy pisit még vígan felfog. Le se kell venni, ha itt az idő, csak egy mozdulattal lehúzni, felhúzni, nem kell a hátára fektetni a gyereket, és könyörögni, hogy csak öt másodpercig maradjon veszteg, amíg a tépőzárat igazítom. A bodyt kívülről patentolom össze, amúgy háremhölgyesen, így még egyszerűbb a manőver, és jobban össze is tartja a rendszert.
Egyelőre úgy tűnik, bevált, mert nics vad tiltakozás, nem lesz pisis az összes lepedő, és kb. 3 betéttel (azaz 3 bepisiléssel) megússzuk a napot, míg máskor 8-10 textilpelenkát is cserélnem kellett naponta. Nem termelődik annyi szemét, mintha papírpelust használnánk, és nem kell naponta mosni sem. :)
Ráadásul ez már tényleg majdnem olyan, mintha pelenka nélkül lenne a gyerek.
Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


:)
Tegnapelőtt pont én is ezt találtam ki bementem a bababoltba és megláttam direkt bébiknek kisbugyit vettem is hármat.:)
Majámat is nagyon zavarja ha sokszor kiviszem igaz ő csak éjjel csurrant be meg ha nappal hosszabb időre elalszik :lol:
Vendég
 


szavazzatok légyszi a kislányomra a babavilag.com oldalon
hosztafi maja az elején szürke kép rozsaszin cumival
előre is köszi :D
Vendég
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: