Új privát üzeneted érkezett!

Sofka Kép
Beus teny hogy valtozott uttoro vasut manapsag gyerekvasut, de epp most neztem a kepeket es meg szinte minden ugyan olyan ott. egy ket allomas nevet leszamitva. tobbek kozott en torzsallomasomat Ami anno Sagvari liget volt, ma Szepjuhaszne ido volt mig rajottem az hol lehet.
Itt lehet kicsit nezelodni ott
http://www.gyermekvasut.hu
Sofka tudtad hogy akik tobb mitn 10 eve elballagtak azok jelentkezes utan teljesithetnek nosztalgia szolgalatot szeptember 13.an. Sot aznap este meg nagy talakozo is lesz. Reszletek http://www.gyermekvasut.hu/nosztalgianap2003-09-13.html oldalon talalhatok.
Napocska
napocska
 
 


Márta!

Álltalában a vásárokban lehet kapni ahol van olyan édességes sátor, ahol törökmézet, medvecukrot is árulnak.pl. a BNV-kor kivül a kisebbség árulja dkg-os cukrokat ott lehet kapni.
Máshol is láttam (ettemKép )már. De néha nálunk is van a CBA-ba.

Donald rágó. Nekem a szüleim hoztak egy egész dobozzal anno és király voltam a suliba.

Emlékeztek a mikuláscsomagra. A mostani nem olyan. A réginek most is itt van az illata az orromban.
Lehet, hogy mert gyerek voltam de nekem a karácsony is más volt, mint most.

Tina
tkriszta
 
 


Nekem egy könyv jutott az eszembe. Biztos van aki olvasta és van aki nem.
Fehér Klára Bezzeg az én időmben.

és ami eszembe jutott róla: Kati édesanyja gyakran meséli t.közt Katinak is hogy amikor az I világháborúban megismerkedett az édesapjukkal milyen érzés volt az, hogy féltek, szerették egymást, titokban eljegyezték egymást. Aztán hogy a háború alatt nem volt mindig kenyér, bombáztak,és a levelek sem jöttek a frontról. A lányok mindig mosolyogva hallgatták hogy na anyu megint nosztalgiázik. Mindenféle jópofa dolog történik Katival és a hugaival, mígnem Kati szerelmes lesz. A könyv végén bálba akar menni szerelmével Kati, de nem mehet mert Magyarország hadat üzent, belépett a háborúba és behívták a barátját.
És miközben sétálnak egyet utoljára a bevonulás előtt, beszélgetnek, mit is szeretnének majd a jövőben, Kati arra gondol hogy legyenek majd gyermekeik, akiknek elmeséli a II vil.háborút meg Apát aki akkor mégcsak a kedvese volt és a gyerekeik (ugyanúgy ahogy ő is még 1 évvel korábban ) lóbálja a lábát és mosolyogjon hogy anyu nosztalgiázik, de a gyereke már soha soha ne értse meg, hogy ez mit is jelent valójában.


Ezt hosszan írtam le egy kicsit. Amikor gyerek voltam én is nosztalgiázásnak gondoltam. Felnőtt fejjel (férjjel és gyerekekkel) újra elolvasva a könyvet már értem és érzem azokat az érzelmeket.

Móni
Móni
 

 
 

Szia Móni!
Az a könyv nálam nagy kedvenc, és nagyon jó, hogy eszedbe jutott itt, a nosztalgiázásnál. A fiatalkorunk meg a gyerekkorunk mindig nagyon varázslatosnak tűnik visszanézve. Az is, ami nem is volt benne olyan nagyon jó. Talán az gyerekkorunkban élő felnőttek nem érezték annyira jónak, hogy például nagy kincs volt a nyugati nejlonzacskó, vagy hogy egyenletes szegénység volt, vagy hogy a gyerekeik úttörőtáborba jártak. Nyilván sok szülő vagy nagyszülő a cserkészetre emlékezett vissza könnyes szemekkel. Mert neki az jelentette a fiatalkorát.

Nekem a gyerekkorom éveiről mindig olyan sok megfoghatatlan emlék ugrik be. A hetvenes évek második felében és a nyolcvanas évek elején nagy divat volt a lakásokat puhán berendezni. Én imádtam a padlószőnyeges szobákat és a nagy, puha kanapékat, foteleket, imádtam a bútorboltok kirakatait nézni vagy akár csak vendégségbe menni panellakásokba Kép Most például a padlószőnyeg már nem divat, de mi most épp lakást rendezünk be, és valahogy kicsit olyan nosztalgiás lesz: padlószőnyeges, puha, faliszőnyeges, vastag függönyös. Nekem az tűnik "lakás"-osnak. Ahogy föntebb valaki a szürkére festett lánchidat szokta meg, és azt találta szépnek.

Egyébként a másik, ami nagyon hiányzik most, és gyerekkoromban nagyon szerettem, az a sok hallgatható könnyűzene, a rádiózás, a Poptarisznya, a normális reggeli műsor (az első gagyi a "Reggeli csúcs" című erőltetett viccelődés volt, de az előtte lévő évek reggeli műsorai még egész kellemesek voltak, úgy duruzsoltak.)
Hiányzik az is, hogy lehetett a téren meg az utcán játszani, bicajozni, mert nem féltettek a szülők minket annyira, mint mi a saját gyerekeinket - okkal.

És a bányatavak mellett töltött vasárnapok, mikor ebéd után döglöttek a családok a napon, és az autókból szólt a rádió...

A nálam kb öt-tíz évvel idősebbeket meg kicsit irigylem azért, hogy a nagy koncertek idején voltak fiatalok. Nekem már csak butácska együttesek koncertjei jutottak volna, de az nem kellett. Én szívem szerint a régi Illés, Lgt, stb koncertekre jártam volna. Ott nem csak szórakoztatás volt, hanem valami vibrált a levegőben. De mire akkora lettem, hogy járhattam volna, már nem voltak meg azok a hangulatos koncertek.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


LGT a Tabánban! Gyere, gyere, gyere ki a hegyoldalba... Sajnos a fák akkorát nőttek, hogy már nem sok mindent látnánk.
NApocska, furcsán hatnék a nosztalgiaszolgálatban három gyerekkel. Két váltóállítás közben persze lenne időm szoptatni. Gondolom a vonatsűrűség nem növekedett vészesen. Azért lehet hogy felmegyünk körülnézni. Tíz percre lakunk Hűvösvölgytől. Mit nem adtam volna annak idején érte!
sofka
sofka
 
 


off: Napocska! Olvastad, hogy 4000.- Ft-ot kell fizetni a nosztalgiaszolgálatért? Ez már nem olyan romantikus.
sofka
 
 


Írtan a bátyámnak egy dalt
Bábu vagy
Limbo Hinto
Vidéki lány
Mozigépész
Ez 84'-ben volt, és furcsa módon mai napig emlékszem az összes dal szövegére.
A mai gyerkőcök a Villa-rap dalát fogják húsz év múlva emlegetni?!

SZÚR. Tömeg a Népstadionban.
Videoton meccsek.

Családi kör, Jogi esetek. A Kék fény szirénájától féltem, még ma is borsózik a hátam, ha meghallom.
Iskolatévé. Ott a Világnézet című műsor főcímében lévő képtől féltem, még elsős koromban.

A régi elvarázsolt kastély...
Hétvégék a szigeten, mono táskarádióval.

Donald rágó, igen, az nekem is volt. Persze gyűjtöttük a papírjait. Meg a képeslapokat, és a szalvétákat. Ha valaki gondolja, akkor nézze meg Anyapoc régi szalvétáit a Szalvétatechnika-Képtár c. topikban. Sok érzés beugrik majdKép

Nővérem engem elcipelt mindenféle koncertre. Mai napig fújom az összes Beatrice-dalt. A minap láttam Ferót, akkora gyerekei vannak, mint én voltam anno...

És az igazi Aranykapu?

Tata Tatató Tatatóváros...Aztán az építőtáborok.

Eláztatták a szendvicseink a szalvétát.
Emlékeztek az első SIO szívószálas üdítőre? Sosem lehetett rendesen beleszúrni a szívószálat. Volt olyan macis flakonú innivaló is, aminek a nevére már nem emlékszem.
Nagymamám postán küldte a meggyetKép

Nálatok is voltak a suliban bevonulási próbák az ünnepélyek előtt?
Egyszer én vihettem a zászlót, bibibíííKép

Volt az a hab, amit a strandon kentünk magunkra, egy néger nő arca volt rárajzolva. A felnőttek pedig sorban álltak az olajszórónálKép
Jet? Frotte? Igazi frottír volt a flakononKép

Vannak még lenyomható ivókutak?
Minden játszótéren volt csap. Nálunk még megvan, de évek óta nincsen kinyitva.

A lakótelepen az úttesten játszottunk, mert csak két autó volt a parkolóban. Ma az anyuék redőnyt akarnak felszereltetni, mert nem lehet megmaradni a forgalomtólKép

Nagyon sok dolog megváltozott, amit a legjobban sajnálok, az az, hogy a mai gyerekeknem nincsenek igazi közösségei. Teljesen mindegy, hogy hogyan hívták anno, de legalább egy csapatba beletartozott mindenki..

Csi
csii
 
 


Sziasztok!

NAgyon tetszik a topic Kép
Hirtelen pár dolog ami eszembejut...

Hahota sorozat, Bucó Szetti Tacsi (imádtam, sajna bizti elajándékoztam rég...pedig jó lenne majd a Fanninak) A Vidám meséket meg tudtam venni a 3-dik könyvesboltban ahol voltunk Kép

Ugrálós béka Kép
élve fogdd el!Kép tologatós:Kép
Pompom:Kép lentkerekes egér:Képműanyag babákKéppersely (nekem kutyás volt):KépvillamosjegyKép

Barbi
DBarbi
 


Kíváncsi vagyok, a mi gyerekeink mire emlékszenek majd. Egyrészt nyilván arra emlékszik az ember nosztalgiával, ami eltűnt, hisz ami megmarad, az nem kelt nosztalgiaérzést bennünk. Úgyhogy az a kérdés, mi fog eltűnni, amit lehet, hogy most nem is szeretünk, de majd utólag jó lesz rá visszaemélkezni.
Én nagyon remélem, hogy nem a tél fog eltűnni! HOgy nem a síelésekre emlékszünk majd vissza szomorkodva, hogy manapság már nincs ilyen.

Viszont van egy dolog, ami eltűnhet pár évtized alatt, de ha majd a gyerek meséli az utána következő generációnak, hogy anno hogy működött a bürokrácia, akkor kedvesnek fog tűnni... a korrupció. Ha már nem lesz, hanem majd minden hivatalnok betartja majd a szabályokat (mai eszemmel ennek örülnék), akkor lehet, hogy majd nosztalgiával mesélgetjük, amikor némi ismeretség vagy egy odacsúsztatott boríték segített a kiskapuk megnyitásában Kép Kép

Eszembe jutott még egy emlék gyerekkoromból, ami akkor nem volt feltűnő, ma viszont annál feltűnőbb a hiánya. Akkor még nagyon gyakran előfordult, hogy az ember átugrott a szomszédba, vagy beszélgetett a kerítésen át az utcában lakó nénivel, vagy ilyesmik. Mondjuk mikor mentünk a nagymamámmal gyalog az oviba, és a kerítéseken át be kellett köszönni a néniknek (akkor nem szerettem)... De ma nem megyünk át a szomszédba beszélgetni vagy ügyintézni, nem járunk gyalog a kertvárosi utcákon, az új házak kertjei befelé vagy hátrafelé néznek, alig akad olyan ember, aki a kertjét túrja, stb. Járdákat nem is építenek már. Nekem ez a kicsit amerikás új életforma nagyon idegen, és komoly nosztalgiával gondolok vissza a gyerekkoromból ismert kervárosi életre, a nyitottságra, a szomszédolásra, az utcafronti kertekre, a pingpongozásra, a térre, az utcai bandákra.
A mostani gyerekek a tévé vagy számítógépes játék előtt töltött időre vagy a szülő által szervezett programokra (különórák, vendégség, stb) fog emlékezni? Meg a többi hivatásos szórakoztató egységre, mint roadshow-k, disco-k... A kicsit is tehetőseb szülők gyerekei szörnyen szervezett életet élnek. Milyen emlékeik lesznek? Még a kocsi se robban le útközben. Kép Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Újságpapírfüzetben tanultunk írni. Gimis koromban a hímzett fehér irhabunda volt a menő (nekem nemvolt Kép).
Panni fal a szobában.
Amikor 6 óránk volt két hétben egyszer, akkor szörnyű hosszú volt a nap.
GYakorlai óra, pl. tanultunk szegecselni, meg a wc tartály működését is. Nem is volt olyan hülyeség. Ja és varrtunk is, kötényt meg szonyát.
Az Ifi parkba nem engedték be a barátnőmet, mert egy kicsit eleresztett a cérna a farmerja zsebén.
Tejjegy a csecsemőknek vmikor 70-71-ben.
Libafoszöld színű Trabant, és mustáros-narancsos színű Skoda. És a zsebes Zaporozsec, (becenevén "zápor jóska").
Meggymárka!Traubisoda! Utas üdítő!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Es hetfon nem volt tv-adas!
Viszont a suliban meghatarozott idokozonkent volt tarsadalmi munka, amikor az iskola kornyeket es az udvart takaritottuk-vagy nem!
Volt MEH-gyujtes, es jartunk hazalni ujsagpapirert!
Keresztelo helyett nevado unnepseget rendeztek!
Es az elso karacsonyomon 4 egyforma macit kaptam (narancssarga-feher), mert akkor azt lehetett kapni!
Voltak onkentes rendorok!
A jatszotereket minden tavasszal rendbetettek, lefestettek a maszokakat, a hintat, megmetszettek a fakat, a szemetet pedig rendszeresen szedtek!
Tau bacsira (csehszlovak sorozat) emlekeztek?
A ti anyukatok is gyujtotte nektek a stafirungot szinte mar megszuletesetek ota?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Helló!

ZSuzsi!
Házalni a kölykök még mindig jönnek újságpapírér és én mindig elfelejtem kirakni nekikKép Meg összeszedni, úgyhogy utána ki is dobom. Viszont mi egyszer nyertünk benneKép Valami Rigó jancsi, vagy valami ilyesmi süti volt a díjKép

Társadalmi munkára nem emlékszem, viszont voltak valami sport napok. És emlékszem amikor 5.-ben uttörőnek avattak minket és én egy totál összefírkált nyakkendőt kaptam és bőgtem, hogy milyen rondaKép Persze a következő évben már ugyanúgy nézett ki, mert én is összefirkáltam.

Sajnos nagyon nem emlékszem dolgokra, max a 80-as évek közepétől... de jó volt. Apukámék minden hétvégét a játszótéren töltöttek. Egy csomó férfi rugta a bőrt, mi meg játszottunk, v. drukkoltunk nekik. Még itt a panelrengetegben is olyan családias hangulat uralkodott.

Hú a meggymárka még mindig létezik és milyen fincsiKép

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok! (Én másik Márti vagyok!)Most találtam csak ide! Tök jó ez a topik!
A legtöbb emléket már "lelőttétek", de talán majd nekem is eszembe jut ez-az. "Évjáratom '69-es, így tán nem lesz nehéz.
Ami még ma is létezik:
-kakasos nyalóka (búcsúkban még kapni)
-törökméz (úgyszintén)
-ugrálós béka (a tatabányai TESCO üzletsorán vetten még tavaly ilyet a lányomnak-imádja)
-Babilon (sokkal kisebb kiszerelésben, de kapható)
-Kisvakond (videokazettán kapni, de a régi sárga könyvem sajnos eltűnt, pedig abban Kiskutyás mesék is voltak)
-virágos közepű környlóka (fellelhető, de az íze csalódás)
-Traubisoda (lásd fent)
-papírgyűjtés még nálunk is létezik
-Pille cukor szerúséget Frutti márkában kapni, pl. Pumpedli néven.
Most ennyi jut eszembe a manapság felmelegített nosztalgiákból.

Én imádtam a meggymárkát! KépMilyen címkével árulják?
Úttörőtáborban valahogy sosem voltam (ahhoz sosem voltam elég jó semmiben), de jó pár SZOT gyereküdülőt megjártam. Parádfürdő, Vajta, Röjtökmuzsaly, Balatonszárszó. Úttörőtáborban csak Káptalanfüreden voltam, de ott is csak mint rajztáboros. A napirendünk más volt, mint az úttörőknek.
Emlékeztek az 1 Ft-os nyalókára? Hosszúkás, lapos volt. Piros, és valahol az alsó harmadában egy fehér csík. Ezt váltogattam a virágossal. Ja, és volt csavart nyalóka is, azt is látni búcsúkban, de elég gagyi minőség.
Kojak-nyalóka? Emlékeztek?
Volt Alföldi papucsom!!!!Kép
Kötött cica-nadrágom viszont nem, csak a barátnőmre irigykedtem miatta.
Pajtás újság? Kisdobos? Kifúrt gubacs csomó helyett az úttörőnyakkendőn? Aláírt nyakkendők táborok után?

Moha és Páfrány? Az eredeti szinkronnal!
Kazettás magnóval vadásztam a kívánságműsorban jó számokra. És úgy is adták le őket, hogy nem dumáltak bele, nem hagyták hamarabb abba, hog felvehesd őket.

A nénik és bácsik hétvégeken kis székeken kiültek az utcára. Ez a korosztály már kihalt, senki sem ücsörög kint, vasárnap délután üres a régi falum utcája.
Márti
Márti
 


Sziasztok!

Márti,
nagyon jó ötlet volt ez a topik!Kép

Emlékeztek a Grand Express dzsekire?Kép Nekem volt olyan...Kép

Grease? A kedvenc filmem ma is...Kép. A szörnyecskéket pléd alól néztük, annyira félelmetesnek találtuk.Kép

És az ÁSZ c. műsorra emlékeztek Gesztivel?

Építőtáborban még én is voltam...almát szedtünk, meg szőlőt is...

MOncsicsim az volt, és szerettem is nagyonKép, sőt még felhúzható, szem- és kézmozgató, zenélő moncsicsim is volt, amit anyukám megőrzött, és most a kislányom játszik veleKép.

Én szerettem úttörő lenni, meg énekkaros is voltamKép. Hogy miket énekeltünk az általánosban....Kép

Csí,
nálunk van még kézzel nyomható ivókutak...Kép Az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek.

TAtán én is voltam, még most is megyünk egy évben egyszer...Kép

EDDAKép

Pécsi kesztű, Kesztölci tapéta, S-Modell

NDK-s indiános westernfilmek Gojko Mitc-csel...Kép

Surda, Rocky-filmekKép, Bruce Lee-filmekKép

Emlékeztek a hangalámondásos videókra? Mindig ugyanaz a pasi mondta fel a magyar szöveget (még a nőkét is...)Kép.

http://www.nosztalgia-plakat.hu/

Szila
szila
 
 


Tuccy-Márti,
Röjtökmuzsalyon én is voltamKépKép.

Szila
szila
 
 


Volt olyan időszak is, amikor mindenki kötött lábszárvédőt hordott, kicsit később meg azok a mellények voltak divatosak, amin olyan nagy lyukak voltak.
Emlékszem az első McDonalds nyitására is. A műjégpályára a Városligetben, azzal a fura ízű teával.
thira
 
 


Tuccy-Marti!
En pedig Vajtan voltam!4 hetet!Hu,de nagy ho volt!Es emlékszem,hogy hianyzott az anyukam,csak 8 éves voltam,azt hiszem.

Sokat voltam uttorotaborban!Nagyon szép emlékeim vannak!Es voltam orsvezeto is!Kép

Szila!Grand Express dzseki!Kép
Nekem is volt moncsicsim!Itt kint fr.o.-ban is lehet kapni!Kép

Marti és tobbiek!Megkaptatok az e-mailt a régi mesék képeivel?Csak két helyrol jott visszajelzés!Kép

Nem tudom emlitettétek e mar,de volt a télifagyi!De szerettem!KépTalan még most is kapni hébe-hoba.

Edit
edith16
 
 


"Köszöntöb Ödöket, Ödök a Zedebudik első adását látják.
Hírességek, különlegességek, aktualitások, művészek és művek zeneközelben...A Kaja GooGoo legújabb klipje, és részlet a Jézus Krisztus szupersztárból...Fonográf új albuma...Üvegtörők...
Vasárnap délelőtt Juhász Előd várja Önöket..."

Mi direkt felkeltünkKép
csii
 
 


Edit, én már írtam, hogy szeretném még egyszer! Kép

Én vagyok a Skála Kópé, a szívem a vásárlóké! Bemegyek, kijövök, de milyen jóóól kijövök, ha bemegyek!
Nálunk mindig történik valami! Fehérvár Áruház

Különben lassan minden poént lelőttetek már! Ej, ej, milyen dolog ez? Kép

Nagy, ünnepi élőkép a Felvonulási téren, a végén "Éljen a párt!" felirat? Ki volt ott? (1981 talán)

Osztálynapló, szülők kezét dícsérő hímzett textilborítóval...
Tavaris ucsítyelnyica, knyikto nye acúcvujet!

Cimea Viki, Őrizzük a lángot!

Zsuzsa!
Bizony, bizony, nem lehet mindig az élre törni! KépKépKép (Zánkára engem sem vittek elKép)

És a forró nadrág? Ki tudja még, mi volt az???
Meg a banánszoknya!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Nálam könnyűzenei tévéműsorban az "1000000 fontos hangjegy" volt a favorit, vasárnap esténként.

Nem tudom, felétek volt-e, de nálunk a kerületben volt "szolgáltatóház". Itt voltak a fodrász meg a hasonló kis üzletek. Míg anyukámnak csinálták a haját, addig mi a tesómmal bújkáltunk a körfolyosón, ahol jó nagy székekből volt körbe a széksor. Műbőr nagy ülések voltak hajlított fém lábakon, nagyon tetszett nekem. Ezzel az épülettel szemben pedig a "Szivárvány áruház" volt, akkor nagynak számított, legalábbis helyi szinten.

Emlékeztek-e az új kor hajnalára, mikor az egész ország rohant Bécsbe fagyasztót meg számítógépet venni? És Bécsben olcsó volt a banán meg a narancs, úgyhogy a bécsi belvárosi piac teli volt banánt kilószámra vásároló magyarokkal éveken keresztül. Ja, és mellesleg még kvarcórát is hoztak a népek, esetleg eladták ismerősöknek is. A Maria Hilferen pedig magyarul beszélő reklámemberek próbálták a magyarokat becsábítani a műszaki cikk boltokba.

Vicces, de én hosszú ideig azt se tudtam, mi fán terem az úttörőtábor vagy az építőtábor. Aztán hatodik után egyszer kipróbáltam a nagyvisnyói úttörőtábort, de nekem nem nagyon tetszett, mert hiányoztak a szüleim meg a tesóm meg a szabadság. Nagyon zavart, hogy tombolt a nyár, és mi mindössze egyszer mentünk strandra a tíz nap alatt.

Kíváncsi, mondd el, mi volt a forrónadrág! Már hallottam róla, de nem tudom, mi volt az.
A banánszoknyát se tudom, mi volt, de el tudom képzelni. Nekem a banánról a banáncsat jut eszembe. Az nekem is volt.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Lambada!
Modern Talking! (minden másodpercre 1 bumm)
A TV.műsorban előre bekarikáztam, hogy mit szeretnék megnézni. És úgy keltem fel, úgy mentem el játszani, hogy biztosan lássam is. Akkor még érdemes volt. /Szünidei matiné, Keménykalap és krumpliorr, Égigérő fű - Ulmmann Móni, mint pici lány/
Nagy TV-mániás voltam. Delta, Kisfilmek a nagyvilágból.
Az én gyerekkormban jött be a gördeszka - azt hiszem. De akkor még keskeny, rövid, egyszerű műanyag volt, nem olyan spéci, mint most.
"Jugóból" hoztuk a rizses csokit, Vegetát, sőt PVC padlót és kempingbiciklit is, no és Napóleon konyakot.
KépT-MártiKép
Márti
 


T-Márti!
VAjtán én is, Parádfürdőn csak az öcsémet látogattam.
Kíváncsi! AZt hiszem ott voltam, a feliratra nem emlékszem, csak arra, hogy ronda, és hatalmas méretű bordó melegítőben kellett valami vezényszóra berohanni a térre, és megkeresni vmi pontot a földön, arra álltunk, vagy guggoltunk? Ez volt az?
Annyira jókat írtatok, de most mennem kell4
Mindenkinek jó napot!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok!

Én voltam Zánkán, sajnos csak télen, három hétig. Ez idő alatt született meg a húgom, 12 évvel utánam. Baromira nem érdekelt már akkor a tábor, amiért előtte sok mindent odaadtam volna. Kép

Pilsenben találtunk egy Spejbl és Hurvinyek szobrot, le is fényképeztük, "Igen, atyám!".

Forrónadrág! Kép Nem a sima (kötött) sortnadrág volt?

Mi általánosban olyan helyekre jártunk, mint paradicsomszedés, dinnyevirág-szedés, hiába no, vidék és a TSZ korszak.
Meg a vezényszavak: "4843. számú Mikszáth Kálmán Úttörőcsapat, vigyázz! Zászlónak tisztelegj!"

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Plapp-ra emlékszik valaki? Apukám mindig azt mondja, ha vaamelyikünknek kócos a haja, hogy "Olyan a hajad, mint Plapp-nak." Valami bozontos rajzfilmfigura volt.

Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Adrienn,
a forró nadrág olyasmi volt, mint a biciklisnadrág, csak rövidebb volt a szára, gyakorlatilag szinte egészen combtőben végződött, és valami egészen rémes kötött anyagból gyártották. Hupikék és babavilágoskék, és hú de piros, meg ilyenek, bordás kötéssel, tiszta élő műszálból. Kép Fazonra kb. olyan volt, mint a most divatos kétrészes fürdőruhák alsó része.

Apropó, a "Tiszta élő gyapjú - Woolmark" reklámra emlkéztek?

A banánszoknya pedig kartonanyagból készült, több részből volt összeállítva, amelyek mindegyike kb. banánformájúra volt szabva. És az egymás mellett lévő részek rendszerint eltérő anyagból készültek.

Zsuzsa!
Mi sárgák voltunk! Kép A végén meg lelkesen oda kellett rohanni a dísztribünhöz, emlékszel?

Márti!
És a kacsatánc? Kép
Meg a bamp, ki emlékszik még arra? Őrült régen volt...

És mondjátok, Fruttit is lehet kapni az Auchanban? Kép

Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Bizony Kíváncsi! Fruttit, pumpedlit és minden földi jót.
Emlékeztek arra a madárra, amelyik a csőrét vmi folyadékba mártogatta, és billegett? Nekem nem volt szabad hozzányúlni.
Minden szinte - szinte minden?
sofka
sofka
 
 


Én is vásárlással ünnepeltem az utolsó szabad november 7.-ét. (Ami a családban csak Nagy Októberi November névre hallgatott) KépKépKép

Reklámokból nagyon megmaradt
"Ez nem mese, Emese"
"Csókolom, Ági van?"
és "Tudta? Frutta!"

A gimis orosztanárnőnk 90-ben teljesen kiakadt, amikor a hetes továris prepadavatyelnyicának szólítottaKép

Viszont máig szomorkodom, mert egyszer hivatalos voltam a parlamenti karácsonyra, de belázasodram előző esteKép.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Megjön a kedve, ha vár a keddre,
mert minden kedden más és más
kedvezménnyel kedveskedik
minden Skála áruház!

Vajtán én is voltam, 8 évesen. Az volt az első nyaralásom szülők nélkül és nagyon hiányoztak. Voltak többen a szobánkban, akik minden este sírtak, egy lányért el is jöttek a szülei, annyira nem bírta nélkülük.

Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Majus elsejei felvonulasok! Integeto Kadar Janos!
"Te kivel mesz felvonulni?"
Iskolai november 7-i unnepsegen a magyar himnusz utan (vagy elott?) az orosz, es persze enekelni is kellett: "szajuz nye rusimij reszpublik szvabodnyik..."...vagy rosszul emlekszem?
"Egy kicsi mozgas mindenkinek kell, a karosszekbol alljanak most fel...!"
A Sugar aruhazat meg nem emlitettetek...a reklamjaban egy bongyorka haju no gitarozott, de nem ugrik be, hogy mit...
Olyan fekete-feher tevenk volt, hogy jobb oldalt a hosszaban a gombokra ra lehetett huzni valami redony felet. Az ocsikem eloszeretettel szorakozott vele!
A ti szuleitek nem subaztak? Mekkora "divat" volt a suba falvedo, meg fotelvedo!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sugár, sugár su-sugár áááááááá.
Kb ezt.-)))
thira
 
 


Sziasztok!
Nekem ezek ugrottak be :
- kötelező futások pL.: futatej , futaPest
- újságok pl.: Pajtás , Kockás , Hahota , a régi IM.
- szagosradír
- Kölyökidő , Kölyökrádió , Miskabácsi levelesládája
- babábcsatt és az a másik amitől úgy béztem ki mintha kémény lenne a fejemen Kép
- Jemy és a csodalámpa (biztos nem így kell írni)
- kívánságműsor 2-5-ig
- iskolatej kiflivel és Camping-sajttal

Kanga aki azt hitte csak ő szeret nosztalgiázni Kép
Kanga0216
 


Kanga0216

Húúú tényleg Jemy és a csodalámpaKép De jó volt. Hát lehet, hogy így kell írni? Jeamy? TalánKép Tök mindegyKép

Kíváncsi

KacsatáááncKépKépKép Háp-háp-háp-hápKép tiri-tiritiriri....madarak... kb ennyi maradt meg, meg a dallamaKép Hogy is van? Szinte itt van a nyelvemen.

Az iskolatej volt a kedvenc tejem.

sasha

Kép
sasha
 
 


Csiripelő madarak.....??? Ennyi eszembe jutott, meg a táncolnak a...???(falovak)Kép

sasha

Kép
sasha
 
 


Kivancsi!

Elkuldtem mar a fiad cimére,de akkor most elkuldtem a tiedre mégegyszer!Kép

Emlékszik valaki arra a mogyorokrémre,ami egész kicsi,lapos kiszerelésben volt és volt diokrém is?

Es a SICC mesékre?

Edit
edith16
 
 


Kacsatánc



1. Csiripelő madarak csiripelnek nagyokat,

Mondogatják egyre csak: csip-csip-csip-csip,

Csiripelő madarak ágról ágra szállanak,

Ismerik a dalukat: csip-csip-csip.



2. Csiripelő madarak szeretik a magokat,

Csiripelve táncolnak: csip-csip-csip.

Csiripelő madarak szerelmet így vallanak: csip-csip-csip.



R. Ne búsulj, nézd mily szép az élet! Minden oly csodás.

Járjuk hát a táncot, zene kell hozzá és semmi más.



3. Irigykednek a kacsák, õk is járni akarják,

Falánk csőrük be nem áll: háp-háp-háp.

Jaj de könnyű ez a tánc, csináld te is, amit látsz,

Kacsa mama dirigál: háp-háp-háp.



R.



4. Hápognak a kiskacsák, szárnyaikat próbálják, popójukat riszálják,

Kacsafiú kacsalány nagyon nagy a boldogság, kacsapár: háp-háp-háp.



Barbi Kép
DBarbi
 


Edit! És egy rajzfilm-mókus reklámozta - a mosógépszerelők elődjeKép
"Én egy öreg(?) mogyorószakértő vagyok..."KépKépKép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Amikor már nagyobbak voltunk, az úttörőnyakkendőkre táborozás után ráírattuk a haverokkal a nevüket. (Vajon hol lehetnek az én régi nyakkendőim???)
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


"Ne hagyja, hogy a rozsda megegye az autóját!" Kép

(A miénket már zabálja...)

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

A trabant meg a wartburg nekünk meg a gyerekeinknek még valóság ma isKép.
Krumplicukor, vadász csoki, kapható a GRobyban (én a Baross u. mellettiben vettem) meg régi fajta dobozos szőlőcukor.
De volt még a kukorikotkoda és egyéb képekkel diszitett csoki, meg volt talán Bea nevű is.

Csak egy ugrás a Sugár.
Fabulon, meg a csaj a Kálvin téren a falon (megvan még?? sokáig megvolt)

a minap találtam néhány kincset itthon, tantuszt, recés 10 és sima 20 fillérest (lukas kétfillérest is) bár ezek anyámék korosztálya még, mienk már sima 10 és recés 20 filléres volt. Meg régi cimeres (haha, sarló kalapácsos úgy értem) papir 100-as (49-es!!), meg papir 20-asom is van, sajna papir 10-esem nincs... De régi fém 10-esem is sokáig volt.
A régi automaták szendvicsért miegymásért...

A vidámparkban a nagy repülő, a vizbe csúszó hajó, a régi ciklon, amin sose ülhettem.

Babos kendő anyagom valahol még van (Beatrice).

És teleltem Röjtökmuzsajon én is!!! Most kastélyszálló van a helyén, sokcsillagos.

Nekem az 5 ftos tej volt a standard.Meg a kétfajta kristálycukor, piros és kék, tán a piros voltafinomitott.

Kisüveges (2 dl?) paradicsomital.

Gyűjtöttem nylon zacsikat, üvegcimkéket a már emlitett rágóspapirokon, kártyanaptárokon, képeslapokon kivül. Sőt, anyunál meg is vannak!

Az az úszkálós toll, emlékszem! MIndig az volt a vége, hogy kifolyt belőle a lé.

Régi vakondos könyvem már az ikrek születése után veszett el, valahol Békáson az utcán Kép.

És a régi pöttyös labdák?? Meg a csikos (6 szinű) strandlabda?
És a 4szinű toll?

SCsi (?) leves? (uborkás)

Még lesz.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


PIldi! Négyszínű toll újra sláger, mi tavaly napokig kerestük a nagyobbik lánygyermeknek, mert Már mindekinek vancsaknekemnincs. Az Auchan-ban (v. vmelyik társában fillérekért 8kevesebb mint 100 Ft, mai fillér...) vettük. De műanyag volt. Az igazit drágábban mérték. A lényeg,. hogy kapható.
sofka
 
 


Sziasztok!

Edit! Megkaptam, köszi Kép Igaz, akkoriban nem volt TV-nk, így keveset ismertem.

És a kétműszakos tanítás, mert demográfiai csúcs volt és volt elég iskola? Mi negyedikben 53-an voltunk az oztályban, sokszor nem jutott elég szék. És persze a legtöbb helyen "egybepadok" voltak.

A boltokban kézzel szeletelték a párizsit, stb-t. Az eladók fehér csipkedíszt hordtak a hajukban. A boltosok és a kismamák térdig érő vászoncipőt hordtak. Iszonyúan nézett ki, nagyon sajnáltam érte őket Kép

Még jártak valódi gőzmozdonyok, nermcsak nosztalgiajáratok Kép

A nagyobb kereszteződésekben csíkos kerek dobogón álltak a rendőrök forgalmat irányítani.

"ó, mami! Ó mami, mami blúúú, ó mami blúúú" Kép

Lehetett a Dunában fürdeni - mi Újpestre jártunk. Nagyon messze volt és az iszonyú bűzös bőrgyár mellett ment a villamos, brrr Kép

GMK-zás

Fafejű bábok.

Hú, ezek a feltett képek de jók voltak! A lendkerekes egérke ... Kép

Na, szerintem majd mostantól lesz igazán izgi a topik Kép A nagyon hamar beugró emlékekből kezdünk kifogyni, jöhetnek az apró csemegék Kép


Márti
márti
 
 


Egy kicsi mozgás mindenkinek kell, a karosszékből álljanak most fel! Mozgásra 5 perc nem is nagy idő, és minden este ismételhető!
Kép
DBarbi
 


Említettétek már a Traubisodát, a természet ajándékát, amit azok a rajzfilmes buborékgyerekek énekeltek?
thira
 
 


Jartunk Komarnoba vasarolni, olcso volt a kaja, a Botas tornacsuka, meg a koricipo, iskolataska, torolkozo, agynemu, stb...

Utcai telefonfulkek ha jol emlekszem zold-sarga kivitelben. Egy rez 2 forintossal milyen sokaig lehetett beszelni!

NDK-s levelezopartner!

Fem felhuzos kisauto!

Feher Klara konyveivel amugy nagyon klasszakat lehet nosztalgiazni! Par eve rakaptam a regenyeire, es begyujtottem oket antikvariumbol! Csudajok! Ajanlom mindenkinek, nemcsak a gyerekkonyveit!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!
Nagyon-nagyon tetszik ez a topic! Igaz en meg sokatokhoz kepest eleg fiatal evjarat vagyok, de sokmindenre emlekszem. En orosz tagozatos altalanosba jartam, es az akkor nagy szo volt am! Meg emlekeztek a vasuton volt olyan automata, ami korbe korbe forgott, es szendvicsek is voltak benn? Meg a diplomata taska divat. Meg a videojatek. Meg a TV jatek, amit a tv-hez lehetett kapcsolni, es faltenisz volt rajta talan. Nekunk nem volt, csak unokatesomeknak. Meg amikor bejottek az elso igazi csecsemore hasonlito babak. 6.-os voltam, de meg voltam veszve erte, es ev vegen jo lett a bizim es kaptam. Ma a gyerekek jatszanak vele, 62-es rugi jo ra. Meg a Police 07 tarsas, meg a tepozaras puma cipo, meg az uttoro bolt. Es ez mar a 8o-as evek vege:az elso Popcorn ujsag, meg a Madchen(lehet, hogy nem igy kell irni).
Most ennyi ugrott be.
Moni

moni
 
 


Jó ideje azon gondolkodom már, hogy amikor már nem jön több ötlet, de akár hamarabb is, el lehetne kezdeni időrendbe rakni az emlékeinket, nem?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy ez már '90-es évek eleje....nemtudom, de volt a Denise sorozat, olyan füzetkék, mint a Romana meg Tiffany, csak csitriknek szóltak Kép A Popcornról jutott eszembe. A Madchen az a 100X szép nem?? Kép Gyűjtöttem ezeket Kép

Barbi
DBarbi
 


Textilpelus gumibugyival... Minket még azzal tanítottak pelenkázni általánosban az eü. foglalkozáson.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn,
Kising reklivel! Kép
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Moni! Police 07-es társasom nekem is volt (meg is van még), és vissza is küldtem valamit belőle. Jutalmul a Fővárosi Nagycirkuszba mehettem! Nagy szám volt nekem, aki akkor 200 km-re lakott Bp-től!
Márti(T)
Márti
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: