Új privát üzeneted érkezett!

Csak képek... de én szóltam... :wink: :wink: :oops: :oops: :oops: :oops:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Hali!

Csak röviden!

Edit nagyon szuperek a képek. Biztosan jót tett mindannyiótoknak a környezetváltozás. Írásos élménybeszámolót is kaphatunk?

Kriszta: mi a különbség a durum és a rendes búza között? Azt tudom, hogy a durum is egy búzafajta...

Mennem kell...

Szép napot!

Jardina
jardina
 
 


Tehát!

A durum és a sima búza között ez a különbség:

A durum őrleményből készült tészták legfontosabb leglényegesebb tudása az az, hogy a durumtésztához nem kell tojást tenni!!!!
Koleszterinmentes (ezen vitáznék).
Otthon nem tanácsos tésztát gyúrnotok, mert nem hagyományos eljárással készül a tészta, hanem sajtolás szerűséggel.

A másik, hogy cukorbetegeknek a leginkább ajánlatos tésztaféle, hisz azzal a csodálatos tulajdonsággal rendelkezik, hogy nem hirtelen, hanem fokozatosan emeli a vércukorszintet!!!

Azonkívül csodálatos sárgaságot ad a tésztának a saját festőanyagának köszönhetően.
Tápértéke minimálisan tér el a hagyományos búzáétól!

Tehát hajrá durumtészta!!!
Ja és csak akkor nem ragad össze, ha jó minőségű! Ezért volt számomra meglepetés a Tesco-s tészta.
Sőt a tesco-s barnarizs is kiváló!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 

 
 

Sziasztok!

Edith, ezek a képek szenzációsak! Biztosan nagyon jó volt (tiszta) a levegő, és mint látszik a hangulat is! A gyerekeknek is volt játszótársuk, ment a pancsi a felfújható medencében.
Volt sütögetés is...nagyon szuper. Mi pedig itthon punnyadunk apa szabija alatt, mert ebben a melegben egyszerűen nincs kedvünk kilépni a házból...Én is szívesen ott lettem volna veletek!

Krisz! Nagyon szuper, hogy már négy kilót leadtál. Mennyit "dolgozol" a csodamasinán mellé? :)
Biztosan lemegy amit le szeretnél adni, ha végigcsinálod a kúrát, és szerintem te is végig fogod csinálni mint Olive.
Kérdésedre válaszolva, köszi megvagyunk, én is elkezdtem a héten a kúrát, de mivel ez még csak a harmadik napom volt, nem akarok semmit elkiabálni.
Egyre sürgetőbb - egészségügyi okokból -, hogy tényleg lemenjen pár kiló és most még könnyebb a sok gyümölcs miatt. Néha egyébként már azon gondolkodtam, hogy esetleg valahol valami tünet nélküli gyulladás lehet a szervezetben, hiszen attól is hullhat az ember lányának a haja....

Na, azt hiszem itt elbúcsúzom mert nagyon villámlik az ég és kikapcsolom a gépet...jobb félni.....

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Edit!

Még azt nem jegyeztem meg, hogy a saras képet látva Krisztával biztos vagyok benne, hogy azért nem érsz rá írni, mert előléptél mosómedvének.:-) :D
bocsika :oops:

Mazsuzs!

Gyulladás és nyomelem hiány is lehet. Egy vérvétel?
Nekem most megint nagyon hullik a hajam, de a napi 100 szálat nem éri el, csak a hosszúsága miatt soknak tűnik.
Én mindenképp végig akarom csinálni a kúrát, mert olyan csirkecombjaim voltak és nagyon idegesített.
És amúgy is egy hiú oroszlán volnék. :lol:

Egyébként nehezebb lenne a diéta, ha pontról pontra betartanám!
Edit javasolta, hogy nyugodtan bűnözhetek az adagokkal illetve kicsit lazáskodni is lehet.
Hát tényleg.
Amikor pontról pontra csináltam, akkor 1 hét alatt 1,5 kg ment le. De nagyon éhes maradtam.
Most már nem is eszek nagy adagokat csak néha reszelek sajtot a pizzára.
ne eldugultam. :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Bocs Mazsuzs ez lemaradt:
reggel felpattanaok az ab king pro-ra és nyomok néhány felülést vele.
Kb 5 perc. Ha napközben eszembe jut és van kedvem, akkor megint csinálok párat.
Rékát nem nyomom ennyire intenzíven.
Már látványos a változás, ámbár kocka hasam még nincs. :D
ÉS!!!!!Nagyon megerősítette a hátizmaimat is, pedig mikor felülsz, azt direkt támasztja, hogy ne szakadjon le a derekad.De a terhességnél Domival nagy súlyt cipeltem, mostanáig a kádba behajolva nem tudtam kiemelni.
Mostmár lazán...:-)

Mit főzzek ma???Fehérje nepom volna.
Na megyünk védő és dokinénihez, aztán kitalálom. :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hello!

Igen, mosok, Kriszta. Még nem végeztem, mert vasárnap nem mostam, hétfőn nem voltunk itthon, kedden csak 1 adagot sikerült, és bár tegnap kettő ment le, mára is jut annyi. :shock: Minden nap esett az eső a kirándulás alatt, úgyhogy gondolhatjátok... :roll:

Azonkívül főzök, takarítok, anyóséknál zajlanak a munkálatok, kedden ő adta a kaját, én főztem meg, ittvolt sógornőm is segíteni, per pillanat néggyerekes anya vagyok, mert ittmaradtak a fiai, ők is segédkeznek, amit tudnak, a párom a pincét, garázst takarítja, festi a polcokat + futkározik építőanyagokért stb.
Nekem is alig van percnyi szusszanásom.
Tegnap azért "pihentem" egy kicsit és írogattam a naplónkba a kirándulásról. Ha van kedvetek, időtök, nézzetek be és akkor tudtok részleteket is. :) Ide nem tudom, mikor jövök részletesen.
http://www.babaszoba.hu/services/blog/krisztaboro

Most megyek is, mert még szalad a lakás, nemrég indítottam útnak a bandát.

Puszi mindenkinek.

Ja, a diéta abbamaradt a kirándulás második napján :oops: :oops: :oops: és még nem tudtam rávenni magam a folytatásra. :oops: :oops: :oops: Tegnap gyüminapot akartam tartani, de végül nem sikerült 100%-osan. MA még csak 1 banánt ettem, aztán nem tudom, mi legyen tovább. Kriszta, csatlakozzak a húsnapodhoz? Fasírtot tervezek ebédre! jó lenne a proteinnaphoz!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edit!

Rá se ránts!!!!Sztem olyan sokat nem hízhattál vissza némi bűnözés miatt!!!!Sőt inkább úgy gondolom, hogy stagnál a súlyod.
Tarts fehérjenapot és folytasd a megszokott módon tovább a diétát, sztem helyreállminden. :D

Gratula a nagycsaládos életvitelhez!!! :D

Én ebédre magamnak rostonsült halfilét készítek fűszeresen, citrommal. Úgyse megyek sehová. :D

Vacsira meg gombás-tejfölös csirke lesz, sok-sok salátával!!!

A fasírtot meg megcsinálom következő alkalomra, apa úgyis imádja!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezes, hogy elek. :wink:

Ne haragudjatok, hogy eddig hanyagoltalak titeket, de egy kicsit fel voltak fordulva a napjaink az elmult heten. Itt vannak a szuleim, sot a keresztanyam is itt volt Nemetorszagbol, de o tegnap hazament. Allandoan jottunk-mentunk, nem volt idom bekapcsolni a szamitogepet. Eddig a fenykepeket se tudtam retusalni (a szombati eskuvo), de most mar surget az ido, ugyhogy neki kell esnem surgosen.

Kepzeljetek, azt hittem, hogy hiztam, ugyanis amiota itt vannak a szuleim, nem nagyon sikerult tartanom a szetvalasztast es megis fogytam meg 1 kilot! :shock: Persze azert nem zabalok, de ettem pl. gulyast, amiben hus is, krumpli is es nokedli is volt, almas pitet is ettem cappuccinoval, stb. Persze azert fogok figyelni, csak igy, hogy nem en fozok, meg vendegek is vannak, nehez.

Edith, nagyon szep helyen jartatok, latszik, hogy a lanyok nagyon elveztek a kiruccanast.

Majd irok, ahogy tudok.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Olive!

Várjuk a képeket, de nagyon!!!! :D
Érezd jól magad egyél mi jólesik.
Szerintem ha mértékkel teszed, nem lehet belőle galiba!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Olive, jó hogy bekukkantottál, és Edit a te soraidat is örömmel vettük!
De jó lesz, ha majd visszatértek teljes "üzemmódban".
Jardina merre vagy? Megint könyvet olvasol? :wink:

Olive, akkor reggelire gyümit eszel? Mert mint tudod, a kúra szerint ha reggelire még 90 napig gyümit eszel, akkor fogyhatsz is két három kilót még...
Úgy látszik, nálad tökéletesen bevált a kúra és még a folytatás is úgy van ahogy írták....Várjuk a soraidat!

Krisz! Szerinted a 100 szál alatti hajhullás normális? Igaz én is olvastam valami olyasmit, hogy 60-100 szál is normális lehet....De kinek? Akinek sok a haja?
Nekem régen napi max. 5-10 szál között volt amit elvesztettem, és mosás után is max. 10 szál. Most én is 40-50 szálat is vesztek naponta. Ez nekem sok, és már hajhullásnak tudom be. Pedig a neten olvasottak szerint ez normális. De ha nálam így folytatódik akkor nem marad hajam....a választékom már igy is megnőtt. Most olvastam egy nagyon új gépről amit az egyik magánbőrgyógyászaton vezettek be mint első ilyen gép Magyarországon. A jövő héten telefonálok nekik és érdeklődöm, ugyanis bármilyen probléma miatt hullik is a hajad vagy gondod van a hajaddal, a gép segítségével meg tudják mondani hogy mi a probléma. Fel akarom hívni őket és érdeklődni a gép felől mert túl szép, hogy igaz legyen de hátha....!
Ja, és tudnál pár sort írni a gombás-tejfölös csirkéről?

Edith! Akkor ti (és te) most jól elvagytok havazva. Nem kis munka amibe belefogtak a családtagok. Anyukáméknál már két hete csempézik a házat, de olyan kosz van és annyit kell majd takarítani, hogy már előre félek tőle...ráadásul Nándi mellett mindezt mert a párom már megy vissza dolgozni.
Nem lesz egyszerű....

Röviden ennyit. Jó éjt mindenkinek!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Most végeztem (mára :roll: ) a ruhák hajtogatásával és azon gyötrődtem, hogy csináljam meg az utolsó adagot is vagy üljek egy kicsit a gép elé. Mivel álmos még nem igazán vagyok, de a lábaim nagyonis fáradtak, azért gondoltam, benézek...

Zsuzsi, míg el nem felejtem!!!!!! Fogalmam sincs, hogyan mehetett ki eddig a fejemből, de megtörtént. Egy ismerősöm (na jó, csak netes, de elég sokat privát leveleztünk) ugyanilyen nagyméretű hajhullással küszködött még valamikor tavalyelőtt. Mielőtt a második babát vállalták viszont megcsinált egy kezelést, aminek a neve: BIOREZONANCIA. Ne kérdezd, miben áll, mi ez, mert fogalmam sincs, már a nevére sem emlékeztem pontosan, de amint olvastam az új gépezetedről, hirtelen beugrott a dolog és rákeresve a neten, nagyon sok mindent kiadott róla. Ha jól tudom, őt Miskolcon kezelték, de biztos, hoyg BP-en is létezik akkor!

Kriszta, na, nem úgy lett, ahogy tegnap elképzeltem. Végül tegnap keményítőnapot tartottam, mert tegnapelőtt egy kissé kihágásos húsnapom volt (töltött káposzta :oops: , amiben volt valamennyi rizs is) és így holnap gyüminap lenne, amikor a párom nincs tthon és ha nem főzök, mert maradt lecsó a lurkóknak, akkor könnyebb betartani. És nem utolsó sorban, jó, ha vasárnap ehetek húst, mert Édesanyámékhoz megyünk, és tutti grillezés lesz. :D
(Mivel most nem tudok a másik topikba is írni, itt "magyarázkodom": remélem, nem sértődtél meg a babakocsis dolgon, ezer elnézést kérek... :oops: Látod, a sietség nem a legjobb fogalmazó! :P )
No, sem mosást, sem főzést nem küldhettem, de hajtogatnivalót ezrivel postázhattam volna. :P :D :lol:

Olive, jó munkát, jó kikapcsolódást, jó evést, mindent!!! :)

Rólunk:
Apósom pap, aki múlt héten töltötte be a 65. évet, ami nálunk a ref. egyháznál a nyugdíjkorhatár. No, de ha igénylik, kaphatnak fél év haladékot, apósom pedig persze, hoyg igényelte. De mivel ők eddig parókián laktak és mi pedig az ő lakásukban lakunk (no, de panelbe nem is szerettek volna költözni) már évekkel ezelőtt vettek egy házat, amit felújítanak. Már tavalyelőtt is megcsináltak ezt-azt, tavaly is, amit lehetett, de a sűrűje most gyűlt össze. És bár nem sürgeti őket annyira az idő, anyósom mégis azt szeretné, ha már most az ősszel költözhetnének, hoyg majd ne valamikor januárban kelljen.
Ma fejezték be a lépcsőöntést, vakolást kívülről, múlt héten tették be az ablakok egy részét, a nappali-konyha már ki van festve, parkettázva, burkolva, már csak a falicsempét kell feltenni (hétfőn egész nap ezt vásároltuk :roll: :lol: ) a konyhabútor megrendelve, a szobai részt is nemsokára lemérik, szóval van haladás. De a másik két szobában még festeni kell, parkettázni, Kívülről az alapot kővel kell burkolni, meg sok apró-dolog is van még..., de az a helyzet, hoyg a festésen kívül, amit szaki csinál, úgy döntöttek, hoyg sok mindent családilag oldanak meg. Ezért volt sógornőm csöveket festeni, István és sógorom fognak parkettázni, anyósomnak az öccse fogja a követ felrakni, végülis mindenki ért ezekhez, és akkor minek fizetni másoknak? Ezért van a felfordulás nálunk is, mert ha jönnek, akkor általában én főzök, ami a két kcisi mellett jó koordinációt igényel, de emellett takarítani is kell, szóval, na, minden ami kell...
Aztán anyósom, bármit vesz, muszáj vele mennem :D , (bár ez nagyon jólesik nekem, emrt nem a lányát hívja :P ) Most is mondta, hogy majd együtt kell mennünk függönyt venni. :)
Ezenkívül a férjem most kidobott mindent a pincéből,( ami a garázsunk alatt van, és majd anyósékkal közös lesz, ) kitakarította, új polcot hozott, amit lefestett a sógornőm nagyobbik fiával, megoldotta a szellőztetését, holnap zenélni megy reggel 7-kor!!!, szóval, zajlik nálunk az élet. Én meg itt ülök a gép előtt. :oops: De most már álmos is vagyok, úgyhogy megyek tusolni és irány az ágy.

Puszi mindenkinek.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edit!

Ugyanmár ne kérj elnézést!!!! :D
Én fogalmaztam hülyén, tényleg úgy néz ki, mintha Rockefellerék lennénk. :lol: :lol: :lol: :lol:

És ne aggódj, ma én is adtam a sz...-nak egy pofont.
Ma CH napon Reggeli:semmi délután 2-ig. Utána 1 szelet rántott hús némi krumplipürével. :oops: :oops: :oops:
Azéééé vót benne ch is!!!! :-)
Vajon hol???? Aki megfejti, kap egy lyukas és büdös zoknit!

Vacsi: fagyóban volt saját pizza, amellé meg egy jéghideg citromos sör csúszott le. :oops: :oops: :oops: :oops:

Szóval úgy legyen lekiismeret furdalásod, hogy gondolj bele, más is a bűn útjára lépett!!!

Ja és újabb 1 kg mínusz. Most 60 kg vagyok, lötyög némely gatyókám!!! :D


Mazsuzs!

Igen napi 100 szál normális. DE!!!! Végy elő egy pár elhullajtott hajszáat és nézd meg a végét. Ha van kis gubó a végén, mondjuk 10 szálnál 4-5-nél, akkor irány a bőrgyógyász.
A candida gomba is okoz ilyen hajhullást, illetve a seborrhea is.
És Edit ötlete kiváló, erről már én is hallottam!!!! Csak a pénzed és az időd veszítheted!

Most ennyi, mert leragad a szemem.
Receptet holnap leírom!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Edit!

Még akartam írni: azért nem semmi felújítás közepén vagytok!!!
És légy büszke arra, hogy anyósod kicsit a lányának is tekint! :wink:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Edith! Köszi az infót a biorezonanciáról. Akkor a netes ismerősödnél bevált? Utána fogok nézni, de előbb még megérdeklődöm ezt az új gépet is. Ezt az eljárást egy nagyon jó nevű bőrgyógyászaton csinálják, tavaly voltunk ott a párommal anyajegy szűrésen (digitális dermatoszkópia), miután a barátnőmnél találtak melanómát, mi is egy kicsit megijedtünk és rögtön mentünk megnézetni magunkat. Sajnos nem olcsó, de szerencsére van egészségpénztári kártyánk (a munkahely utal rá havonta bizonyos összeget, de nem kell nagy összegre gondolni.....) és ott is elfogadják ezt a kártyát. Ha egy ideig ( pl. fél év) nem nyúl az ember az egészségpénztári kártyáján lévő összeghez, akkor azért egy ilyen vizsgálatra összegyűlik az összeg rajta.
A Trichoscan hajdiagnosztika során dermatoszkóppal vizsgálják a hajas fejbõrt. A számítógépes program segítségével trichogrammot készítenek, meghatározzák a nyugalmi és növekedési fázisban lévõ hajszálak arányát. Ebbõl következtetni tudnak a hajhullás okára, és beállíthatják a megfelelõ kezelést. A vizsgálat fájdalommentes.
Arra kiváncsi vagyok, hogy a gép pl. ha gyulladás van a szervezetben azt is kitudja-e mutatni, mármint hogy a hajhullás attól van. Van nekem egy fogam, amit tavaly a doki megmentett de nagyon be volt gyulladva és le is tört belőle.
Már arra is gondoltam, hogy ez okozza a bajt, és ki kellene húzatni. Csak mondjuk olyan helyen van, hogy pótolni kellene és a doki szerint nem sokféle módon lehet mert rágófog és pont ott vékonyodik el az arccsont ahová be kéne fúrni az új (mű)fog csavarokat így ez a megoldás nem biztos hogy jó.
Bár a röntgen azt mutatta ki, hogy nincs már gyulladás a fogban, de az egy éve volt, és lehet hogy azóta más a helyzet csak nem érzem....

Jó nektek Edith, hogy van egy pap a családban...irigyellek. Apósod keresztelte meg a lányokat? Nálunk a "párom kérése" miatt nem volt templomi esküvő és egyenlőre keresztelő sem, de mondtam neki, hogyha lesz még egy gyerek, akkor mind a kettőt egyszerre megkereszteltetjük. Ezt el kell fogadnia. Ha én úgymond lemondtam a templomi esküvőről akkor a keresztelőt azért tartsuk meg. De be kell vallanom, hogy nálunk tényleg nagyon érdekes papok vannak, és azt is, hogy nem járunk vasárnaponként templomba. De ismerek egy álszent lányt (helyesen férjezett asszonyt), aki barátságokat dúlt szét és nagyon kétszínű de mivel jár templlomba a pap nekik még a lakóhelyére is elment, hogy megtartsa az esküvőt. És azt is elég furának tartom, hogy pénzért már a templom torony tetejére is lehet internet-sugárzó antennát tenni.
Na, nem ragozom itt a vallási témát, de már papok sem olyanok mint régen (legalábbis errefelé). Úgy látszik az nem elég, ha a 10 parancsolatnak megfelelően élek, ha nem járok el templomba akkor nem lehet esküvőm és majd keresztelő sem?? Erre kiváncsi leszek, mert még nem voltunk ez ügyben papnál, de mind a két szülőnek ott kell lennie mikor megbeszéli a pappal, hogy keresztelje meg a gyereket, ezt már kiderítettem.


Kriszta! Ez a gubó a hajszál végén miért fontos? :roll: Mi van akkor ha van rajta és mi van akkor ha nincs?
Nem vagy semmi, hogy még egy kicsit "bűnözöl is", mégis fogysz!! Akkor most már négy vagy az öt leadott kilónál tartasz?

Én elég jól bírom a kúrát, holnap szénhidrát nap (a kedvencem.. :wink: ) és direkt kértem a többieket, hogy a párom és a dédimama szülinapját vasárnapra tegyük -.azt nem tudják, hogy egy fogyókúra miatt - mert akkor én is ehetek a tortából.. :wink: :wink:
Pillanatnyilag még a keményítőnapot is szeretem mert lecsót csinálok, amit imádok! Még legalább egy hónapig vagy talán tovább is lehet majd paprikát kapni a piacon (remélem) és ezzel letudom a keményítő napokat. Szuper!

Na itt be is fejezem mert túl sok voltam mára.
Remélem enyhül az idő mert már a lakásban is 27 fok van. Ezt nem lehet bírni!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Na, ma lazítottam egy kicsit. :) Délelőtt elmentem a gyerekekkel az állatkertbe és úgy lesétáltam magam, hogy most is alig állok a lábamon. :lol: De olyan jó volt a friss, (a városinál jóval) hűvösebb levegőn. Nemsokára érkezik a férjem, a fürdővizem meg kiengedve.

Most csak Zsuzsinak írok, remélem, nem baj. Ja, holnap délelőtt édesanyámékhoz megyünk, mert olyan búcsúféleség van a faluban, itt vásárnak hívják. Nem ez a fontos, igaz, hanem hoyg ilyenkor találkozunk egy kicsit.

Zsuzsi, sajnos, sok mindenben igazad van, amit a papokról írsz. Az, aki pusztán hivatásból választja ezt a pályát, már ritka, mint a fehér holló. Pedig én, mivel tudom, miből áll, még paphoz sem mennék férjhez, nemhoyg én legyek az. :roll: Hogy a katolikus egyház hoygan működik (ha jól értettem, katolikusok vagytok), nem tudom, de már hallottam Mo-i esetekről, hoyg nem keresztelte mega pap a gyereket, ah a szülők sem voltak megkeresztelve, esetleg nem voltak összeházasodva. De ott is, embere válogatja. Ennek kapcsán meg szerettem volna kérdezni apósomat, hoyg itt van-e ilyesmi, de aztán elfelejtettem. Mindenesetree, sok olyan dolog van itt is, ami sokszor felháborító. Épp hétfőn este vitáztunk egyet apóséékkal az egyházfenntartói adót illetően. Egyes helyeken, mint ott, ahol pl. ő van, 60 lejkortól, foglalkozástól, fizetéstől, bármitől függetlenül. (Forintos értéke lényegtelen most, csak a nagyságrend miatt írom) Ahol mi lakunk, bár még nem tartozunk ide, de majd jövőtől, amikor már ők is itt fognak lakni, bejelentkezünk, nos, itt a fizetésednek évi 12%-át fizeted, ami István esetében 192!!! lej, az enyém pedig - nos, ez kevesebb, így Gyed alatt - 72 lej. De akkor is, 120 lej helyett, amit ketten fizetnénk, kellene fizessünk több, mint 250 lejt. Ha hónapokra leosztjuk, persze, nem sok, de amikor egyből ki kell ezt az összeget fizetni, kicsit meg kell gondolnunk, honnan szedni elő.
Amúgy, pap após ide vagy oda, nem nagyon járunk templomba. Én egyelőre a gyerekek miatt, de őszintén, most már hiányzik. És nem álszentségből. Igaz, imádkozni itthon is tudok, hogy hiszel-e azt nem a templom adja, de néha érzem, hoyg el kellene menni, mert ott azért mégiscsak másabb minden.
Apósomra visszatérve, ő olyan utolsó mohikánféle :D , már a koránál fogva is. Annyira becsületes, hoyg vele mindenki kib...ik, ha nincs valaki, aki felnyissa sokszor a szemét. Azt hiszi, ha ő olyan, akkor mindenki becsületes. Sokszor meg is járta emiatt, de nem okult még eddig. Hiába, alapból olyan. Mondjuk, én annyira nem vagyok oda érte :oops: (hülye "civil" szokásai miatt :P ), de bajom sincs vele. Tisztelem, mondhatni szeretem is, a párom édesapja, a gyerekeim nagyapja, de nekem inkább anyóssal talál a szó. Hál'istennek, kölcsönös a dolog vele. :)

Na, most mentem is... Jó éjt.... Ja, a gyüminapomon lecsót ebédeltem, kinyiffantam az állatkertben. :roll: :roll: :oops: :oops: De sajnos, én nem hiszem, hyog fogytam volna, sőt, a kirándulás alatt visszajött egy kilónyi. :(

Ja, Zsuzsi, vegyél több paprikát és tedd el üvegbe a lecsót készen. Amikor kell, télen csak előveszed, belefőzöd a rizset és kész is van. :D Ha érdekel, majd leírom, hoygan kell, de különben nem nagy kunszt. :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Mazsuzs!

A gubó a hajszál végén a hajhagyma. Úgy tudud, hogy az, amikor meghúzod a hajszálat a a két körmöd közé csiptetve egy eltávolíthatatlan kemény dudliba botlasz.
Ha a hajszálak zömén az van, az bizony nem jó jel.
Jelentése: ha a hajhagyma is kijött arra a helyre soha többé nem nő hajszál, mert ami termeli (hajhagyma) az sincs ott.
Ezért érdemes szakemberre rászánni az időt és a pénzt.
A hajhullásnak számtalan oka van: rossz fog, nyomelem hiány, túlzott nyomelem lerakódás a vérben, candida gomba, seborrhea a fejbőrön, vitamin hiány,rosssz sampon, gyulladás a szervezetben,allergia,gyógyszerszedés, környezeti ártalmak de lelki probléémák is okozhatják!
Most nekem is marokszám elkezdett hullani!!!!!!!
Hajmosáskor eldugult a lefolyó is tőle!!!

Terhesség utáni hajhllás: tulajdonképp amit elhullajtasz, azok már régen meghalt hajszálak, de a hormonok miatt a hajhagyma "elfelejti" elengedni a hajszálat.
Sajna a terhességkor megszerzett lobonc semmiképp sem marad meg. :lol:

Én tegnap gyüminaot tartottam és elég sajátságosan sikerült értelmeznem a gyümölcs jelentését:
Reggeli: 1 banán
Ebéd: 1 doboz jéghideg citromos sör (gyenge sör)
Vacsi: 1 nagy szelet dinnye (éjszaka persze nem alvás)

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok mamik!
Van köztetek még valaki aki az elején jár?
Esetleg csatlakoznék bár még bátortalan vagyok, ugyanis ketteske még nagyon picike, tegnap volt három hónapos.
Vagy inkább nyissak új topikot?

Edit
Megkaptad a privimet?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Szia Mamacka!

Én a 29. napon járok. Az az 1/3-a a diétának.
Gyere nyugodtan !!!

Edit pl szopi mellett détázik eredményesen!

Én sajna már nem szoptatok, de a diéta nagyon hatásos és igen eredményes, úgy is, hogy bűnöző vagyok egy kicsit. :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Azt tudom, hogy hatásos, egyszer már eredményesen végigcsináltam, az egyik régi topikot is én indítottam, csak akkor már nagyobbik fiam 9 hónapos volt, most meg még csak három a kicsi.
Editet is onnan ismerem! :)

Mondjuk egy dolog nem jött be, hogy utána nem lehet visszahízni de abban amúgy is csak titkon reménykedtem, bár kitudja ha nem szültem volna megint akkor lehet tudtam volna tartani. Én sajnos a szoptatással hízok. :(

Nekem egy gondom volt hogy feszült lettem amiatt, hogy nem ehettem azt amit akarok akkor amikor akarom... :)

Ma elkezdtem... de még nem biztos, hogy sikerül kitartani...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Hű, Mamac, olvastam a privit, csak akkor nem tudtam válaszolni, utána meg totál elfelejtettem... :oops: :oops: :oops:

Én legelőször akkor vágtam bele a fogyiba, amikor Boró 3 hónapos múlt (Kb. így lehetett, mint te most, ápr. 7-e volt). Igaz, akkor csak 8 napig bírtam :oops: , majd május 4-én vágtam bele ismét. Tehát amikor 4 hónapos volt a csajszi. Bevallom, hogy ha tavaly TE nem szoptatás mellett csináltad volna, én most nem mertem volna belevágni. :D De te voltál a példaképem. Igaz, Áronbaba akkor már nagyocska volt, de szerintem belevághatsz. Figyeld magad, hogyan reagál a szervezeted rá, a tejcsit mennyire befolyásolja, és ha valami gond van, még mindig abbahagyhatod. De szerintem a gyüminap nem okozhat gondot, főleg most, hoyg még tarta a dinyneszezon. Abban nagyonis igazad van, hogy alma-banánon élni nem a legkellemesebb. Úgyhogy szerintem hajrá, ha úgy gondolod, hoyg van erőd hozzá, és meglátod, semmi baj nem lesz. :)

Én még mindig csinálom, mert múlt héten kimaradt, jaj, nem, még azelőtti héten, de valahoyg még nem tudtam rendesen visszarázódni. Ma már a 6. napja, hoyg csinálom, keményítőnap, és bár nagyvonalakban betartom, azért mégis megettem 2 falat rántott húst és megettem 2 falat ordát (túrószerű édes tejtermék, leginkább a ricottához hasonlít) is. :oops: :oops: :oops: Most valahogy nem tudom annyira betartani. Pedig ezelőtt sem volatm annyira szigorú.

Mindegy, most megyek, mert a konyha romokban van az ebéd után, még sült padlizsánt kell hámoznom a vacsihoz és holnapra eg szeretném főzni az ebédet, gulyást készítek. De ha ma már úgyis anyit főztem, és totál elolvadtam a konyhában :roll: , akkor már ezt is megcsinálom, legalább holnap ne konyházzak egész nap.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Csajooook!!!

Mindenki elcsábul egy kicsit!!!
Nem kell minden héten 2-3 kg-ot fogyni, nekem bőven jó az 1 kg is!!!
Az a baj, ha az ember egész nap otthon van, mindig van kísértés.
Úgy nagyon nehéz fogyni, ha közel a hűtő és üres gyomorral főzünk!

Tehát lelkiimeretfurdalást félredobni és hajrá tovább!!!
Némi bűnnel keverve... :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Nnna belevágok! kiderül meddig bírom...
Úgy érzem ha csinálom a diétát eészségesebben táplálkozom ezzel csak nem értok a babának... ez a méregtelenítés dolog meg engem nem győzött meg :roll:

Ma volt az első nap!
Kicsit nehéz a Balatonon (ugyanis most ott vagyunk) a kajára valót előteremteni, de egyben talán könnyebb betartani mert az ember nem egyfolytában azon agyal, hogy mikor ehet.
Annyi bibi volt csak, hogy vacsora után be kellett vennem egy kanál édes szirupot mert dögrováson vagyok. Szinte semmi hangom nincs és nem tudom felköhögni a felköhögnivalót. Lehet várni kellett volna pár órát.

Amúgy lehet kicsit be kellene mutatkoznom, de nem is tudom mit írjak, van két gyönyörű fiam így immáron már három férfi rajong körül, akiknek tökéletesen megfelelek olyannak amilyen vagyok... tehát nem is tudom mit keresek itt :lol: :lol: :lol: Sajnos én a szoptatással is hízok... irigylem azokat a mamikat akik bombanők maradnak szülés után, vagy legalább a szoptatással fogynak, de nekem sajnos egyik mázliból sem jutott.


Legutóbb 11 kilót fogytam, most egy kicsit többet kellene :oops: :oops: :oops:
77.7 kilóval indulok, két éve ha jól emlékszem 71-ről kezdtem de igaz a mérleg sem ugyanaz, a különbség számít majd.

Most úgy döntöttem, hogy agyban is rásegítek, pl megpróbálom élvezni, hogy két evés között éhes vagyok... szerintem ez is nagyon fontos, végigszenvedve nem lehet, csak ha megtaláljuk benne az örömöt. Pl fehérjenapon a délutáni kávéba tehetünk tejet, gyümölcsnapon a magok, fagyasztott gyümölcs, vagy hogy egésznap ehetjük (én nem csak három étkezésben ettem, igaz így éhesebb is voltam), a szénhidrátnapi pizzázásról és fagyiról nem is beszélve! :)

Edit neked akartam írni, hogy tökre hasonlóan állunk hozzá ehhez a fogyi dolohoz, lehet csak azért mert legutóbb együtt csináltuk!? :) :) :) :)
A csokiról csak annyit, hogy az nem csak amiatt van, hogy ha valaki nem bírja ennyi öröme legyen.... van valami tudományos magyarázata, a felszívódással kapcsolatban már nem emlékszem majd megpróbálok utána nézni... de az rémlik, hogy abban van szerepe, hogy az ember később ne hízza vissza a leadott kilókat. És szigorúan keserű csoki! Én a fogyi alkalmával szerettem meg!


Lenne egy kérdésem!
Ti mit csináltok a gyerek maradékával?
Nem szeretem kidobni az ételt! Férjem nincs itt de amúgy sem az a konyhamalac típus. A gyereket meg mégsem kellene fogyóztatni! :) :) :lol:

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Edit te hol tartasz?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Olive
Nagyon csini mami vagy!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok Csajok!

Meg van munkam, de mara befejeztem es gondoltam gyorsan bejelentkezem, hogy meg elek.

Hajnalban (hetfo) hazautaztak a szuleim. Ma szegeny Lolli unatkozott is, mert sokat pakolasztam, mostam, stb. Kepzeljetek, este apa vigyazott Lollira (kb. fel orat) es annyira figyelt ra, hogy benne hagyta szegenyt a kakiban! Amikor eszrevettem mar jol szet volt kenve, a ruhaja is olyan volt. Apa meg akkor is telefonalgatott, nem ert ra tisztaba tenni. En meg jol bepoccentem. Tisztaba tettem Lollit, a kakis ruhakat ledobtam a foldre es amikor apa befejezte a telefonalast, kozoltem vele, hogy megy mosni. Gondoltam, az o hibajabol kakis minden, akkor mossa ki o a ruhakat. Nem szolt semmit, fogta a vanish-t es ment a furdoszobaba mosni. :lol:

Mamacka
, en is a szoptatas alatt hizos fajta vagyok. :( Amugy, en elolvastam a regi topikotokat, ugyhogy mar "ismerlek". A regiek kozul a tobbiek is visszahiztak vagy nem hallottatok roluk azota? En azert remenykedem, hogy nem jonnek vissza a kilok. En csak olyanokat ismerek, akik a dieta utan ismet pocakosak lettek es akkor visszaszedtek a leadott kilokat. Viszont kivancsi lennek, hogy terhesseg nelkul is visszaugrik-e vagy akkor megorizheto a suly. En kb. 3 hete fejeztem be a dietat es azota meg 1 kilo lement. :D En ugy tervezem, hogyha el is kezdek hizni, nem engedem, hogy ismet elszaladjon velem a lo. Ha mar 4 kilonal tartok, akkor ujra belevagok a dietaba. Azert remelem, hogy erre nem kerul sor. Persze, ha ujra pocakos lennek, akkor mas a helyzet. Utana biztosan kell majd dietaznom. Bar, kistesot a kozeljovoben nem tervezunk.

Amugy, koszi a bokot. Tavaly ilyenkor almodni se mertem volna, hogy egyszer majd sikerult lefogynom. Tulajdonkeppen Edithnek es Szirwennek koszonhetem. Ok ajanlottak ezt a dietat. Na, meg itt a lanyoknak, hogy tartottak bennem a lelket. :wink:

Annyira szita az agyam, hogy nem emlekszem, irtam-e par hete a keresztelonkrol. Mi eddig nem tudtuk megszervezni, mivel otthon szeretnenk tartani, de a keresztszulok se helyiek, ugyhogy nem egyszeru osszeegyeztetni az idopontot. Lolli leendo keresztanyukajanak idokozben meg egy baboja szuletett, ugyhogy korabban nem tudtak utazgatni. Most augusztusban viszont mar meg szeretnenk tartani. A baratnomek lesznek Lolli keresztszulei, mi meg az o fiaiknak.
Apukam ment be a templomba, hogy erdeklodjon a keresztelo felol. Nekem eszembe se jutott, hogy problema lehet. Ott volt az eskuvonk is, ismertem a papot is. Erre ezt a papot athelyeztek masik varosba. Az uj pap pedig kozolte, hogy a Katolikus Egyhaznak nincsen szuksege divatbol es hagyomanybol tartott keresztelokre, ugyhogy csak akkor kereszteli meg a gyerekeket, ha az anyakkal elbeszelgetett es vizsgaztat minket a hitben valo jartassagunkrol. :shock: Erre aztan nem szamitottam. A vicces az, hogy a ferjem nem vallasos, de o jobban ismeri a Bibliat, mint en. Azt mondta a pap, hogy nem muszaj a babakat megkeresztelni, majd ha felnonek eldonthetik ok, hogy meg szeretnenek-e keresztelkedni. En teljesen le voltem dobbenve. Meg ilyet se hallottam. Azert talaltam erdekesnek, mert az eskuvo elott meg kellett igerni a Katolikus Egyhaznak, hogy a szuletendo gyermekeinket katolikusnak kereszteltetjuk. Sot meg ala is kellett irni egy ilyen nyilatkozatot. Csak azt nem ertem, hogy en hogy tartsam be az igeretemet, ha a pap nem akarja megkeresztelni a lanyomat. En meg esetleg atmentem volna a vizsgatatasbol, de nem hinnem, hogy a baratnom megfelelt volna. Viszont keresztanya nelkul meg nem lehet keresztelo. :roll:

Aztan eszembe jutott, hogy van meg egy kis templom is es ott az en keresztelo papom van. O nagyon szimpi ember es gondoltam, hogy nem fogja megtagadni a keresztelot, mivel engem is megkeresztelt. Igy is lett. O nagyon megorult, hogy megkeresztelheti a lanyomat is. Irto jo memoriaja van. Kepzeljetek, emlekezett, hogy kb. 12 eve, amikor megepult a templom, apukammal elmentunk megnezni!
Ja, es azt mondta, hogy nem kell neki semmifele papir a belvarosi plebaniarol, hogy engedelyezzek, hogy nem a korzetunkben keresztelkedunk, mivel mi kulfoldon elunk. Szoval, nagyon rendes volt. Az sem utolso, hogy rola tudom, hogy becsuletes, a hivatasanak elo ember.
Nalunk volt mar olyan plebanos, hogy uzsora kamatra vett fel hatalmas kolcsonoket a hivoktol az egyhaz neveben. Persze lebukott es jol eladositotta az egyhazat, mivel vissza kellett fizetniuk a penzt. E mellett meg szeretoket is tartott. (Ez nem rosszindulatu pletyka, a ferjek meseltek apukamnak.)

Ja, a mostani plebanos, aki vizsgaztati akart minket, volt olyan, hogy elfelejtett megtartani egy eskuvot. Benne volt a helyi ujsagban. :shock: Ugyhogy meg orulok is, hogy az en megbizhato keresztelo papom fogja tartani Lolli keresztelojet is.

Szoval, Mazsuzs es Edith, egyet ertek veletek abban, hogy mar a papok sem az igaziak.

Na, eldugulok mara, mert a vegen meg feljon a nap, mire agyba jutok. Bar nalunk allitolag nem lesz nap, csak eso. :(

Szirwenrol es Juditrol nem tudtok? Nagyon eltuntek.

Olive

KépKép
olive
 
 


Olive!

Ez aztán a hapsinevelés!!!! :D

Nálunk a pap pénzért akar keresztelni, mondván mi nem járunk templomba.
Nem értem, hogy miért vagyok köteles a hitemet mindenképp a templomban gyakorolni!!!
A hit nem a szoborban kezdődik!!!!
Az én hitem erős, mégsem vagyok hajlandó bemenni a templomba és mindig odajárva imádkozni.
Soha nem voltam elsőáldozó, soha nem jártam templomba, Istenbe vetett hitem viszont megingatathatatlan.
Ez lélekből és szívből jön, nem a nevelésem eredménye.
Ezért nemis értem, hogy miért nem a hit a fontos??? Ja és nem a perselybe kéri a pénzt, hanem a kezébe. :?

Mamacka!

Maradék kaja: a legrosszabb megoldás, ha felfalod.
Én mindig azt hittem, hogy nem nassolgatok. Aztán elkezdtem a diétát és akkor szembesültem vele, hogy valójában mennyi maradékot faltam fel. :shock:
Most összeöntöm és odaadom a szomszédba a kutyáknak vagy beöntöm a malackánkna, ő nagyon hálás érte.
Ha sok a maradék és nem ettünk bele, akkor megy a fagyókába.

Visszahízás: remélem én sem fogok. Nekem eddig mindegyik ismerősöm visszahízott egy idő után.
Sztem a diéta után nem szabad a régi étkezésre visszaállni. Továbbra is szét kell választani a fehérjét és a szénhidrátot.
Ja és amiért ilyen szépen fogyok, én bevezettem magamnak a bűn napot.
Ez azt jelenti, hogy délbe az adott napon (havi 1 alkalom) azt eszek amit AKAROK!!!!
Motiváló..... :D
Apától szülinapomra egy ebédmeghívást kértem, már sok perverzó van a fejembe, hogy mit ennék.:-)

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


na akkor egy recept!

Tepsis gombás rakott hús

HV:

bármiylen husika, szuper a kifilézett csirkecomb is
kb 1 1/2 kg héjában főtt krumpli
1 nagy doboz tejföl
esetleg füstölt sajt, de kihagyható
fél kg gomba
só,bors, pici fokhagyma, vegeta
2 dl húsleveslé vagy delikátos gyorsfőzőtt lé
vöröshagynma

Tehát kivajazott tepsibe felkarikázva lerakok krumplit (megsózom), majd rá az ízlés szerint fűszerezett husikát, vékony szeletekben a gombár és a vöröshagymát, tejfölt, majd megint krumpli és a többi.
Krumplival zárom a sort.
Aztán amikor ez megvan a húslébe belereszelek 1 gerezd fokihagymát és óvatosan felöntöm vele a rakottast.
Be a sütőbe, és lassú lángon vagy 220 fokon addig sütöm fólia vagy tető alatt, míg átárolódik a husika.
Ha az megvan, a fölös levet leöntöm (fagyaszd le később jó lesz mártásnak vagy más húshoz gyorslénak) és pirosra pirítom a tetejét!

Persze fehérje napon a krumpli nem ehető hozzá, de a családnak kiváló kaja, meg Te is csak 1 x főzöl!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


maradékevés:No azért én azt csináltam, hogy elsőre megettem amit meghagyott és ha keveset hagyott akkor még ettem hozzá! Nem plusszban.


papok:
Mindig is voltak olyan papok akik nem hivatásból lettek azok, ne felejtsük ők is csak emberek tele bűnnel. DE vannak olyanok akik valóban elöbbre viszik az embert a hitben. Ilyeneket kell keresni.
Én hívő keresztény vagyok, nem neveltek vallásosan felnőtt voltam mikor megtértem. Megkeresztelni megkereszteltek gyerekkoromban de felnőttként már sajnáltam, hogy nem tudatosan mondhattam rá igent.
A mi papunk fantasztikus ember és én nagyra tartom azért is, hogy pl előfordult nála, hogy nem adott össze egy párt.
Nem azért mert ilyen vagy olyan papírjuk nem volt, hanem mert nem akarta őket csőbe húzni ugyanis úgy látta, hogy nem megalapozott a döntésük. (amúgy ő sokat foglalkozik a párkapcsolatokkal zseniális előadásokat tart a témában, nem csak hívők járnak hozzá.) És egy egyházi esküvőt ugyebár nem lehet felbontani...

Dominika
Az, hogy pénzért viszont megkereszteli elég vicces (Júdás jut eszembe)én nem mennék oda, keresnék egy tisztességes jó fej embert.


no megyünk úszni!


Ja a diétához még annyit, hogy gyümölcsnapon konkrétan sót nem jó enni, ugyanis annak a sómentes diéta is a lényege, így hajtja ki a vizet. Avokádó, paradicsom só nélkül mehet az már magában is olyan sós érzetet kelt...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem volt áram nálunk nem tudtam jönni. Még a két héttel ezelőtti viharkárokat állították helyre. Be sem mertem nézni este a fagyasztóba, hogy mi olvadhatott ki mert nagyon meleg volt napközben és szerintem akkor a fagyasztó sem olyan nagy teherbírású.

Mamacka! Én most járok a 9. napon. Újra kezdtem a topik indítása óta másodszorra a kúrát. De nagyon megy most (hogy le ne kopogjam..), már két kilót fogytam pedig még nincs két hete hogy csinálom.
Egyébként egyetértek veled abban, hogy az agyban is rá kell segíteni a dolgokra, így a fogyásra is! Mielőtt elindítottam ezt a topikot, végigolvastam azt amiben te írtál (vagy indítottál).

Olive! Üdv újra itt! Nem semmi azért a te papos történeted sem!
Egyébként én sem divatból szeretném a keresztelőt, hanem mert úgy érzem az kell. Csak ezzel teljes a "világ." Én kiskoromban jártam hittanra de már nagyon régen volt. Lehet, hogy még az akkori tanítások miatt tartottam volna fontosnak a templomi esküvőt és a keresztelőt? Nem tudom, de több újságban is lehet látni, hogy akinek van pénze azt akár a Mátyás templomban is összeadják ötödszörre, pedig velük vagy tele a tévé és tudjuk hogy milyen családi életet élnek. (itt egy bizonyos itthon médiasztárra gondolok). Na mindegy, tényleg nem akarom ragozni a témát és senkit nem szeretnék megbántani.

Egyébként pedig nyugi! Már többször írtam, hogy nekem olyan ismerősöm van aki nem hízott vissza. Igaz már lassan két éve nem dolgozom, nem tudom mi lett vele, de a kúra után egy éven belül csak 1-2 kilót szedett vissza. Ülőmunkát végző nő volt és nem sportolt. Nekem ő nagyon jó példa.
Az unokatesóm az viszont visszahízott 5 kilót (a leadott 10-ből) de ő nagyon szereti a csokit és egy táblát is befalt naponta. Na, akkor csodáljátok?

Krisz! Köszi a receptet! Nagyon jó így elolvasni is. Éppen most van nálunk a pipivágás szezonja, így azt hiszem csinálni fogok friss csirkéből!
Mikor tavalya ősszel voltam hajgyógyásznál, akkor ott megnézték a fejbőrömet 300-szoros nagyításban. Ott azt mondta a nő, hogy nincs gond a fejbőrömmel és nem látja, hogy nem nőne újra a haj. Igazán nekem a kihulott mennyiségek zavarnak, mert ilyen gyorsan azért nem nő, hogy ezeket pótolja is a fejbőr.

Edith! Neked is köszi a kimerítő választ a felvetésemre. Az üveges lecsó tippet köszönöm. Ismerem mert anyukám két évvel ezelőtt tett el, és ő az aki a családban szokott elrakni. Én viszont nem szeretem az üveges eltett lecsót, mert érzem rajta, hogy nem friss. Lehet, hogy ez hülyén hangzik, de nekem egy kicsit keserűbb az íze mint a frissnek ezért nem tudom megenni. Most jól betankolok a keményítő napokon vele, és aztán jövő nyárig elleszek lecsó nélkül.

Mindenkinek további jó napot!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsus de jó akkor azért veled majdnem együtt indulunk és akkor neked is ma keményítő nap van ugye?
Én ma krumpli pürét eszem sült padlizsánnal nagyon finom.

Honnan indultál?

Nekem is van olyan ismerősöm aki nem hízott vissza!
16 kilót fogyott és mai napig nagyon csini pedig az volt már pár éve.


Győzikére gondolsz gondolom, igaz nem vagyok nagyon képben ugyanis hála Istennek tv-nk sincs, de ő nem újraházasodik hanem úgymond megújítja ezt bárki megteheti. Erre is van egy szertartás szöveg... majd 25. évfordulón mi is szeretnénk! De persze nem öltözöm fehérbe hiszen annak is jelentéstartalma van amit már gyerekekkel az ember nem válal fel.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocs, hogy eddig ne jöttem. Most nem olvasok, hanem Mosó Medve lettem éppen, meg egyéb nyalánkságok... Véget ért a nagy "semmittevés"... Rövidek a napok általában, s nem érek a végére, aminek kellene...

Ebből is látszik, hogy jól működik a Testkontroll! Mostmár kezd előjönni az energiám, megindult az energia felszabadulása. Persze ez sem minden nap egyforma. Mindenesetre azért már kezd megjönni a kedvem erre vagy arra, az elmaradt munkákra. Valamivel jobban bírom már a gyűrődést!

Üdv Mamacka! örülök, hogy Te is csatlakoztál hozzánk! Hajrá! fogyira fel!

Bocs, most sem leszek - vagyok sokáig, mert nagyon álmos vagyok már! Muszáj lefeküdnöm, és gyorsan elaludnom, mert ma gyümölcsnapot tartottam, és ezt most valahogy ma elég nehezen bírtam! Most már nem akarok kísértésbe esni...

Holnap megyek mázsálni! A 8. heti "megmérettetés"...
Nagyon kíváncsi vagyok...


Szép, jó éjt!

Jardina
jardina
 
 


Olive
Még neked akartam írni, hogyha a fogyókúra befejezte után még tartod a három hónapig délelőtt gyümölcsevést, és tovább fogysz akkor az annak a jele, hogy átállt a szervezeted és nagy valószínűséggel nem hízol vissza!
Tehát lehet örülni! ;)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mazsuzs!

Akkor nem tudom mi a gond!!!! :D
Hosszú hajad van???

Mamacka!

Hajra diéta!!!!
Tulajdonképp az első 3 nap a legrosszabb, utána már kicsit megszokod. Menni fog, ne add fel!


Jardna!

Várom a méricske eredményeit!!! Bizti lejjebb ment!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Most csak nehany szora ugrok be. Nemsokara indulunk a szemeszetre, hogy jobban lassalak titeket. :wink: Ez mar a masodik felvonas, mivel elsore a nagytudasu angol dokik csak belulrol vizsgaltak meg a szemem, most kell visszamenni szemuveg feliratasra. Kb. feleve huzodik a szemuvegcsinaltatasom. Ha igy haladunk, jovore lesz csak szemuvegem. A rohej az, hogy a multkor azt mondta a doki, hogy nehogy vezetni merjek, amig nincs szemuveg, mert a mostani latasommal ez illegalis. Csak azt nem ertem, hogy akkor miert hagynak fel evig szemuveg nelkul, ha ennyire vaknak szamitok?! :shock: Fajdalmas ez az angol egeszsegugy. :(

Mazsuzs
, nekem regen derekig ero hajam volt es akkori s hullott. A fodrasz akkor azt javasolta, hogy vagassam le felhosszura, mert vastagszalu is a hajam es hosszu is, igy nehez a hajhagymaknak, lehet, hogy attol hullik. Azota mar nincs olyan hosszu hajam, megis hullik. Szoval, nekem nem segitett, de lehet, hogy nalad bejonne egy hajvagas. Bar nem tudom, hogy mennyire hosszu a hajad. En egyebkent most mostam hajat es nagyon sok hullott ki. Mondjuk azt eszrevettem, hogy ha surubben mosom, kevesbe hullik. Ha egy kicsit zsirosabb, akkor hullik nagyon. Erre egy fodrasz baratnom azt mondta, hogy azert van, mert ha zsiros a fejbor, akkor a hajhagymak nem jutnak elegendo oxigenhez. Raadasul sokat van fel is fogva a hajam, ami szinten nem tul jo a hajhagymaknak.

Na, mennem kell, majd jovok.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Csak pár sorra ugrottam be, mert lassan -végre - hazaér a párom és még addig van pár elintézendőm. A szomszéd itt vágja az "ablakunk alatt a füvet", egy nagyon hangos fűnyíróval. A gyerek meg alszik. :?

Mamacka! Én ma - szerdán - tartottam keményítő napot. Igy jött ki a 10. napra. Tökfőzeléket ettem, majd következőre megint lecsó lesz. Kell egy kis változatosság.
Jól kitaláltad a médiasztárt. Én is egy újságban láttam őket valahol, lehet hogy pont a fodrásznál. :wink: Igazad van, megújítani lehet a fogadalmat, rosszul fogalmaztam. A ruha színének a jelentésével - fehér - egyetértek és tudom is mit jelent - még a nagyim elmondta, és a mirtuszkoszorút is.
Tudod, igazán arra gondoltam hogy ország-világ előtt zajlik az élete ennek a bizonyos házaspárnak, (egy részt sem láttam csak rövid bemutatókat a műsorból) és mégis lehet azt csinálni amit ők. Ezen a pap aki éppen a ceremóniát végzi, nem "akad" ki. Csak azon ha én elmegyek és templomi esküvőt szeretnék...

Én egyébként most 81 kiló vagyok de 83 voltam majd két hete! Még a tél elején 87 kiló voltam de végül is sikerült már leadnom 4 kilót mikor indítottam topikot és csináltam a kúrát. És nem híztam vissza!!


Lányok, Mamackának is van ismerőse aki nem hízott vissza!! Okuljatok, és bizakodjatok!

Jardina! Én is kiváncsi vagyok, mennyit fogytál!
Véget ért a szabadságod?

Olive! Az én hajam már elég rövid, éppen a nyakamig ér, de lépcsőzetesen van nyírva. Már automatikusan számlálom a szálakat, ma is olyan 30 -40 szál biztosan kiment és még hajat is kell mosnom!
Holnap felhívom azt a rendelőt, ahol az a gép van amiről írtam. Utána fogok érdeklődni a dolgoknak. Kiváncsi vagyok mit tud ez a gép. Remélem a telefonos tud majd felvilágosítást adni...
A szemvizsgálatot nem tudod akkor megejteni, ha egyszer itthon vagy?
Lehet, hogy többre mennél ha itthon elmennél egy magádokihoz.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


mazsuzs
Én anno azon akadtam ki amikor egy pap megáldotta a "király" Jimi portrét... :shock: ...többszörösen is kiakasztó
vannak ilyenek, de nem is őket választanám lelkivezetőnek :lol: :lol: :lol:

Holnap gyümölcsnap!
Már alig várom! :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok Lányok!

Most csak pár sort, még olvasni sincs most időm...

Egy kis helyzetjelentés:

Tegnapi mázsálási eredmény: 119,4 kg :D :D :D

Tehát 8 hét alatt, 10,7 kg-ót fogytam! :D :D :D

Én nagyon örülök neki! Először azt hittem, hogy nem fogom megdönteni a 120 kg-os lélektani határt! Engem is nagyon meglepett, hogy egy hét alatt lement 1,6 kg!

Azt nem tudom, mi lesz velem, ha vége a dinnye szezonnak! Ennyire lédús gyümölcs nincs is több, és amit ennyire imádok! :D :D

Most mennem kell!

sziasztok!

Jardina
jardina
 
 


Helló!


Mamacka, akkor mi most tényleg együtt haladunk a fogyókúrával?
Mert nekem is holnap van gyüminap. Ma egy kicsit "koki" vagyok. Nem tudom, hogy a kúra hatása-e. Most jön ki rajtam, hogy nem ehetek össze-vissza mindent. Vagy kevés volt az alvás? Nem tudom. De ráadásul még felfújva is érzem magam...csak el ne szálljak.
Te egyébként a mai szénhidrát napon mit eszel/ettél?

Jardina! Gratula a fogyáshoz! Igaz, a testkontrollal csinálod de úgy látom, hogy a havi 5 kiló mínusz így is összejött Neked is. Nagyon szuper!

Edith[b]? Megint be vagy "havazva"?
Olive?[/b]


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Bocsi Mamacka! Most hogy jobban megnéztem, még szerda a bejegyzésed vagyis mégsem haladunk együtt a diétával.
Valamiért úgy "láttam" az előbb, hogy már csütörtöki a bejegyzésed de aztán mielőtt kiléptem volna, visszapörgettem a hozzászólásokat....
De azért leírhatod, hogy mit ettél tegnap :D !

Jardina! Egyetértek veled a dinnyével kapcsolatban. Még egy-, maximum két hét és vége a szezonnak. Már így is ettem - igaz még csak egyszer - kásás dinnyét... Bár néha az az érzésem, hogy inkább Kriszta véleménye felé hajlok abban a tekintetben hogyha csak dinnyét eszem gyümölcsnek, nem fogyok úgy.
Lehet, hogy a gyümölcscukor miatt....(?)

Kriszta! Veled mi újság? Tegnap is csak inci-finci volt a bejegyzésed pedig te mostanában itt voltál többször is... :wink:


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Délben tésztát paradicsomos szósszal, salátával, este zabkását mézzel meg két nápolyit, nem volt se süti se torta se fagyi...

Olyan beteg vagyok... elkaptam ezt a nyári vírust, nem tudom felköhögni a trutyit... annyira vacak... éjjel szinte fuldoklom, szorít a mellkasom... Áron is lázas volt.

A dinnye miatt akartam én is már most elkezdeni... nem hiszem hogy fogyokúra szempontból a dinnye rosszabb lenne mint pl a banán! Télen én azt ettem leginkább...


Én a húsnapot nehezen viselem valahogy rosszul vagyok a hústól.. valószínű holnap valami tejterméket eszem inkább. Főleg, hogy húst venni kellene... :)


Még azt akartam írni , hogy én legutóbb 11 kilót fogytam de azt az első két hónapban utána semmit... :(

Jardina
Nagyon ügyes vagy! Büszke lehetsz magadra! Csak így tovább!!!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

"Csend van a faluban, alusznak a lányok..." kezdődik a népdal. Nálam még Borónak kellene elaludnia és tökéletes lenne minden. Sógornőmék hazamentek, a férjem is elhúzta a csíkot, sőt, lehet, hoyg csak holnap jön haza. Én pedig pihenek. Rámfér, pedig tegnap is pihentem. :D Csak éjszakánként nem. :roll:
No, mindegy, erről majd máskor (esetleg). :roll:

Na, Boró nem alszik el egyedül, megyek, hátha velem sikerül. MAjd jövök még pár sorra!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Na, eleludt Boró, de azóta még odatettem a kakaspörköltet. Már csak vacsora lesz belőle nekem. De legalább megvan IStvánnak a holnapi ebédje is. :D

Szóval, tegnap egy barátnőméknél voltunk a csajokkal. István vitt, hajnalban!!! :roll: :oops: és későeste jött utánunk (szinte fél 11 volt). Csak így jött ki a lépés. Ő egy munkálatot végzett. De... én betartottam a gyüminapot 99%-ban, és ma reggel 65,5-t mutatott a mérleg. Majd' kibújtam a bőrömből, mert őszintén, a napokban volt olyan is, hogy 68-69-et mértem. :shock: :roll: :roll: :roll:

Mamac, nekem már lejárt volna elsején a diéta, de a kiránduláson nem tartottam, ezért gondoltam, hogy még vagy 2 hétig csinálom. De lehet, hoyg most, míg tart a dinnye-barackszezon, tovább csinálom. Utána nehezebb lesz, sőt, anyagilag is. :roll: De az is meglehet, hoyg amikor tudom, betartom, amikor meg úgy jön ki a lépés, akkor nem a diéta szerint eszem. Persze, az irányelv amúgyis ez volt, diáta utánra, úgyhogy biztos így is oké lenne.
Gyógyulj meg hamar!!!!

Amúgy a kisebbik csajom hatalmas "rohanásban" van, biztos kezd lemaradni valamiről :roll: :P , mert hétfőn elkezdett nagyon ügyesen mászni, tegnapelőtt feltérdelt, ma pedig felállt a kiságyában. :lol: :lol: :D :D :D :D
Nekem pedig, miközben az államat felfelé ütögetem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: le is kellene írni a dolgokat a naplóba. De még a vasárnapi napunkról sem írtam és még sok más mindenről, ajaj, úgyhogy, most, amíg van egy kis nyugi, kihasználom az alkalmat és naplózok egy kicsit.
Ez itt a reklám helye :D : http://www.babaszoba.hu/blog/krisztaboro

Sziasztok!
(Visszaolvasni nem tudtam, de majd megpróbálok. Amúgy vasárnap ünnepeljük a férjem szombati szülinapját :) és ismét családi összegyűlés lesz. :D Kriszta, ugye, megsúgod, pontosan mikor van a te napod is? :wink: )

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Gratulálok!
Látszik is az eredménye! Mennyit is fogytál?
Én most olvastam el a régi topikot kedvcsinálónak, de csak éhes lettem a sok recepttől, pizzafotótól.

Most nézem, hogy nekem 10 kiló lement a feléig, utána már csak egy és sajnos a + 90 reggeli gyümölcsnappal már nem fogytam semmit sőt visszajött 2 kiló. :(
Nem tudom, hogy ez miért így alakult, pedig igazán rendesen betartottam, most nem vagyok ennyire elszánt... :(

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Gratulálok kis turbómókusodhoz! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Bocs', a link nem helyes. Így jó: http://www.babaszoba.hu/services/blog/krisztaboro

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Jardina!

Hatalmas gartulaaaa!!!!Ez csodálatos eredmény!!!!
Jaj szívből örülök, hogy a kitartásod ennyire eredményes lett!

Mazsuzs!

Itt vagyok ám, csak én itthon dolgozgatok egy kicsit. Azért vagyok sűrűn a gép előtt.
Ha ismered a vatera oldalt...az egy aukciós portál. Felteszel egy árucikket és lehet rá licitálni a hagyományos árverési szabályok szerint.
Nos én most feltettem egy régi mosógépemet és szabályosan összevesztek rajta az emberek. :D
Nemis ez a lényeg, hanem az, hogy feltöltöttem egy csomó dolgot és most kifosztottak. :D
2 hét alatt akkor a forgalmat bonyolítottam, mint rendes esetben 2 hónap alatt.
Ezzel szoktam egy pici pénzt keresni.

Ráadásul új mosógépet szeretnék venni, mert próbaképp feltettem az összes mosógépünket és mindet eladtam 3 nap alatt.

A samsung ezüstmosás technológiája tetszik, de én AEG mániás vagyok,úgyhogy ezután is sokat járok.

Úgyhogy ezért is vagyok kevesebbet mostanság.

Edit!

Nekem 14-én van a szülinapom. Krisztusi korba lépek majd. :D :D :D
Fiúk valami meglepire készülnek, kíváncsi vagyok, hogy mire.
Nálunk Domi 2 napja mászik, 1 hete feláll.
Mindent kirámol, megkóstol és állandóan beveri a fejét. :? Csak tápszert akar mindig enni. Szóval katasztrófa a csaj. :D

Hol ünneplitek a párod szülinapját? Otthon?

Mamacka!

Editnek igaza van. Jól teszi, hogy a lédús és olcsón beszerezhető gyümik idejére tette a diétáját!!!
Én is ezért döntöttem így.
Ja a múgy akartam ám mondani, hogy télapó előtti méricskék csalfák lehetnek, ugyanis menzike előtt a szervezet elkezdi a vizet felhalmozni.
Ezért előfordulhat, hogy többet mutat a mérleg!!!!
Menzike 2. napján még 1x mérni kell és hatalmas lesz a különbség!!!
Talán ez is lehetett az oka annak, hogy többet mutatott a mérleg, nem?

Én heti 1x mérem magam, egyszerűen sűrűbben nem jó, mert frusztrál.
És ne görcsölj a kilókon, hidd el a kitartás MINDIG meghozza várt gyümölcsét.

No tessék mostmeg írtam egy regényt.... :D

puszika mindenkinek

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok, szép reggelt!

Kösz a gratukat! Már alig várom, hogy a következő 10-es is meglegyen! Mi az a két hónap! Ebben az ütemben még az idén 100 kg alá mehetek! Ez tök jó!

Hát jól le voltam maradva az olvasással és a reagálással is!
Némi késéssel, de próbálkozom azért...


Edit - Boró jól begyorsult tényleg! Nem sokára futhatsz utána!
Ami azt illeti csodálom és irigylem azt a rengeteg energiát ami benned van! Fantasztikusan erős csaj vagy!

Kriszta - nagyon tetszik az újításod! A bűnözős nap! Lehet, hogy én is bevezetem... utána mindenképpen egy jó kis gyümölcsnappal kell vezekelni...

Sztem a diéta után nem szabad a régi étkezésre visszaállni. Továbbra is szét kell választani a fehérjét és a szénhidrátot.


Egyébként pontosan ez a lényeg: a visszahízást akkor kerülheted el, ha nem állsz vissza a régi étkezési szokásokra!

Hát hallod a hétfői kajád nem semmi: 1 banán, ebédre citromos sör, vacsora dinnye... Nem voltál éhes? Nem csoda, hogy pörögnek le a kilók!

Tök jó infókat írtál korábban a durum tésztákról, búzáról, köszi. (Nem most volt, de hát lemaradtam...). Ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy durum lisztet lehet-e kapni valahol? Nem emlékszem, hogy láttam volna...

Olive - mit szóltak a szüleid a -10 kilódhoz? Tök jó, hogy fogytál még 1 kilót! Gratu!
A délelőtti gyümölcsevés azért akkor is ment, amikor itt voltak?
Lolli gondolom örült, hogy ennyien körülvették? Hogy bírsz vele azóta?
Nagyon tetszett a párod "mosatása"... :D

Mazsuzs - gratulálok a 2 kg fogyáshoz! Príma kezdet!

Hogy telt a szabi? Voltatok valahol, néhány közös program férjed szabija alatt?

Szerintem, ha gyulladásban lenne az a bizonyos fogad, tuti, hogy éreznéd!

Kiolvadt valami a fagyóban az áramszünet alatt? Úgy tudom ezeket már úgy tervezik, hogy jó pár órát ki kell bírniuk!

Mit jelent a fehér menyasszonyi ruha (tisztaságot?) és a mirtuszkoszorú?
Amit az egyház embereiről írtatok, az nem semmi.
Olvastam, hallottam én is róluk már mindenfélét... De hogy elfelejtsen megtartani egy esküvőt, az vér ciki... Vajon lett ennek valami következménye?

Mamacka - remélem már valamivel jobban vagy? Nem a legjobb betegen nyaralni...
Ha javasolhatok valamit - ha ennyire beteg vagy, a gyümölcsnap segíteni fog. A gyümölcs segít a szervezet ön gyógyító képességének aktiválásában.
Ha influenzás, vagy náthás kezdek lenni és ilyenkor lufi lesz a fejem: nyomom a gyümölcsöket éhgyomorra. Hamar kilábalok belőle... C-vitamin dömping...


Úgy érzem ha csinálom a diétát eészségesebben táplálkozom ezzel csak nem értok a babának... ez a méregtelenítés dolog meg engem nem győzött meg Rolling Eyes


Mi az, amit ezzel kapcsolatban olvastál? Mi az ami nem győzött meg?
Hátha több infóval tudnék szolgálni ezzel kapcsolatban...

A babának tuti nem ártasz, ha egészséges kajákat eszel! Sőt...


Korábban szó volt itt a fasírtokról - én is leírom kedvenc receptemet, saját találmány:

TÁRKONYOS PIPIFASÍRT

Hozzávalók: 1 kg darálthús, kb. 50-70 dkg zsemlemorzsa, 1 tojás, 2-4 kis fej vöröshagyma apróra vágva, 2-4 gerezd tört fokhagyma, 1 dl kechup, só, bors, kömény, pirospaprika, 3-4 nagyobb csipet szárított tárkony belemorzsolva, víz. Aki szereti csípős paprikát is lehet beletenni, vagy csípős paprikakrémet .

A hozzávalókat összedolgozzuk, majd ovális, lapított fasírtokat formázunk (így többet lehet egyszerre sütni) belőle.

Mivel ez jó nagy adag lesz, jó részét sütőpapírral bélelt tálcára teszem, majd be a fagyóba. amikor megfagytak bezacskózom. Ebből aztán akkor lehet sütni, amikor megkívánja az ember.
Előnye a kész, mirelit fasírtokkal szemben, hogy legalább tudod mit eszel... :D


Mosrtanában nem csináltam, mert túl nagy lenne a kísértés... De most receptírás közben jöttem rá, hogy ezzel a fűszerezéssel lehetne olyasmit csinálni, mint a miccs....

Most már itt sem vagyok...

Szép napot!

Jardina
jardina
 
 


Jardina!

Nem voltam éhes a sörnapomon.:-)
Durumlisztet lehet önmagában kapni lisztként, de sírva könyörgöm ne próbálj meg belőle tésztát gyártani, mert nem fog sikerülni!!!!!

Mint már említettem a durumtészta spéci nyomással és préseléssel készül.
Asszem az intersparban láttam..... no úgyis megyek hiperszuperbe, addig megnézem legalább.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hali!

Kriszta - hát persze, hogy nem csinálnék száraztésztát. Abszolut tehetségtelen vagyok ebben. Én nokedlire, csurgatott tésztára, vagy sütire gondoltam... Köszi a gyors választ!

Mennyiért adtad a mosógépeket? Nekem is van egy ablakos Siemens amit el akarok passzolni. Meg egy óriási vörösréz üst (üstház méretű) antik darab, virágtartónak állati mutatós lenne, ahol van nagy nappali... Nem tudom, hogy kell Vaterázni. Regisztráltam magam és annyi...

Most menek!

Jardina
jardina
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: