Új privát üzeneted érkezett!

Mamacica, jó ötlet! Meg tudná esetleg vki szervezni? Nekem sajnos nincs ilyen ismeretségem...
Puszillak titeket: vera
vera
 


Nekem vannak ilyen körben ismeretségeim, utánajárok, ha akarjátok.

Puszi:

Dia
Dia
 


Jujj, de jó!!!!!

Katus
Katus
 

 
 

Dia,

Szerintem kérdezz utána.

Mamacica
Mamacica
 


Sziasztok !

Én is benne vagyok a dologban, igaz akkor már remélhetőleg elég nagy pocakom lesz, de amiben tudok segítek, és persze a férjem is.

Puszi Mindenkinek: Király Kati
Király Kati
 


Üdv mindenkinek
Rájöttem, hogy kalimpapa neme megeggyezik az enyémmel, mármint abban az esetben ha férfi, s
igy mertem venni a bátorságot, hogy én is hozzájáruljak egy pár karakterrel a társalgáshoz. Egyébként a párom ivianyu címen rémült kezdő internetezőként má járt erre, de akkor is belebeszéltem a chat-ébe.
Egyébként boldog 3 hetes és három napos gyermek szülei vagyunk, neve Tonuzóba (az én hibámból ;) )
és a találkozó engem, de szerintem a páromat is érdekelné. (Majd este szólok neki, hogy nézen el ide.)
Sziasztok
Viszont a technika ördöge engem is elért, mivel
jogosultsági problémám van, igy névtelenül probálkozom, pedig regisztráltattam már magam, a chat-be be is tudok lépni.
mégegyszer sziasztok
szakal
Névtelen
 


Akkor ismét összegezem, hogy kik is tudnának jönni a július 28-i hétvégén, bár úgy látom, szinte mindenkinek jó. Nem igen érkezett más javaslat. Tehát:

Csilla Anita Geri
Mamma Judó Liesel
Katus Éva Vera
Ildi Erika7 Évi
Mamacica Nikol Bigacsiga
Kanga-Zsebibaba Viráganya Trixy
Kinga Meli Katalin-KalimpaPa
Rita Király Kati Szakal
Dorka


Ha hívunk vendéget, akkor javaslatokat kéne tenni az ügyben, hogy milyen témával kapcsolatban szeretnénk tőlük információt, segítséget stb. kapni, hallani.
- Gondolom, jó lenne egy gyerekorvost hívni (témaötlet pl. mire vigyázzunk otthon azaz milyen balesetek történnek leggyakrabban egy csöpséggel. Van egy kedves barátnőm, aki gyerekorvos, és dolgozott kórházban, mentőn, így látott már sok sérült gyerkőcöt. Tudja, mik a gyakori szülői hibák)
- Talán egy védőnő is érdekeseket tudna mondani (szoptatás, hozzátáplálás, mikortól mit ehet egy baba stb.)
- Gyermekpszichológus (van ismeretségem, ráadásul olyan, aki gyermekorvos és gyermekpszichológus is, szakterülete a bölcsőhalál). De egy pszichológus tényleg sok mindenben tudna segíteni.

Mi érdekel még minket??? Segítsetek ötletelni!

Elhívhatnánk vendégnek valamelyik babaújság vagy kismamaújság szerkesztőjét. Van kapcsolatom!!!

Üdv. Dorka
Névtelen
 


Szia Dorka!
Ha van jelentősége, akkor légy szíves vegyél fel a listára, mi is megyünk férjestül, gyerekestül
Üdv. Moncsi
Moncsi
 


Névlista módosítása (bár mindenkinek mondom, hogy ez nem egy VIP lista, mindenkit várunk, és senkinek sem kötelező jönnie, aki feliratkozott. Csupán arról van szó, hogy szeretnénk tudni, mekkor helyre is lesz szükség ennek az eseménynek a lebonyolításához, milyen igények vannak):

Csilla / Mamma / Katus / Ildi / Anita / Judó / Éva / Erika7 / Geri / Liesel / Vera / Atyus / Évi / Mamacica / Nikol / Mamacica / Cory / Kanga / Viráganya / Trixy / Kanga-Zsebibaba / Kinga / Katalin - KalimpaPa! / Meli / Rita / Király Kati / Szakal / Dorka
Névtelen
 


Névlista módosítása (bár mindenkinek mondom, hogy ez nem egy VIP lista, mindenkit várunk, és senkinek sem kötelező jönnie, aki feliratkozott. Csupán arról van szó, hogy szeretnénk tudni, mekkor helyre is lesz szükség ennek az eseménynek a lebonyolításához, milyen igények vannak):

Csilla / Mamma / Katus / Ildi / Anita / Judó / Éva / Erika7 / Geri / Liesel / Vera / Atyus / Évi / Mamacica / Nikol / Mamacica / Cory / Kanga / Viráganya / Trixy / Kanga-Zsebibaba / Kinga / Katalin - KalimpaPa! / Meli / Rita / Király Kati / Szakal / Dorka / Moncsi / Napocska
Névtelen
 


Kétszer vagyok a listán!
Nem baj, mert a párom is jön :-)

Szerintem egy nőgyógyászt is kellene hívni, hiszen pocakosak és próbálkozók is leszünk ott sokan, esetleg lenne ilyen irányú kérdés is.

Az újság szerkesztő hívás is jó ötlet.

Esetleg lehetne vérnyomás, vércukor mérés. Kép

Puszi,
Mamacica
Mamacica
 


Sziasztok!

Szoptatás ügyben szerintem kérdezzük meg innen a netrõl a Szõdy Juditot, nekem nagyon szimpatikus ahogy válaszolni szokott. Meg ha jól tudom, vannak is La lEchesek, onnan is jöhetne valaki. Aztán, ha bizniszt akartok, lehet másokat is (babahordókendõsök stb), csak kérdés mennyire akarjuk ebbe az irányba elvinni az egészet, és mennyire megtartani az eredeti célt, spontán találkozó egymásközött.
Ha gyerekes lesz a buli, akkor gondoljunk rájuk is, valami játszóház-féle lehetõséggel, avagy spontán általunk szervezett mozgásos játéklehetõségekkel (teszem azt felosztjuk, hogy ki mit hoz, hogy legyen labda, ugrókötél stb. stb)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!

Ha el tudok menni és szívesen láttok akkor én is jelentkeznék (természetesen a férjemmel). Renáta néven szoktam jelentkezni. Beférünk még a csapatba??????,,
Üdv. Renáta
Névtelen
 


Sziasztok!
A Liesel hordozókendős , tehát ez is megoldva , miután Ő is fent van a VIP-listán.
A nőgyógyász szerintem is jó ötlet!
A Ligának minden hónapban van találkozója , ahova én mindíg megyek , így megtudom kérdezni , hogy el jönnének-e! És még ott van a Szoptatásért Magyar Egyesület is! Mit szóltok hozzá?
Az újság témában én a Kismamának örülnék , de ez csak az én véleményem!
Sziasztok
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Én az utolsó ketto listáról lemaradtam.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!
Nagyon tuti ötlet a találkozó. Ugy néz ki, tudunk menni a 28-i hétvégén. És ha minden jól alakul, talán én már duplán. Úgyhogy tessék engem is felvenni a listára!
Üdv: TMóni (XV.ker)
Ui: egyébként Óbudán dolgoztam gyógyszerészként, és 3 Diákszigeten is.
tmóni (tmón
 


Névlista módosítása (bár mindenkinek mondom, hogy ez NEM! egy VIP lista, MINDENKIT! várunk, és senkinek sem kötelezo; jönnie, aki feliratkozott. Csupán arról van szó, hogy szeretnénk tudni, mekkor helyre is lesz szükség ennek az eseménynek a lebonyolításához, milyen igények vannak):

Csilla / Mamma / Katus / Ildi / Anita / Judó / Éva / Erika7 / Geri / Liesel / Vera / Atyus / Évi / Bigacsiga / Nikol / Mamacica / Cory / Kanga / Viráganya / Trixy / Kanga-Zsebibaba / Kinga / Katalin - KalimpaPa! / Meli / Rita / Király Kati / Szakal / Dorka / Moncsi / Napocska / TMóni / Renáta

Vendégötletek:
- gyerekorvos
- védőnő
- nőgyógyász
- la leche liga
- kismama szerk.
- babanet szerk.
dorka (dorka)
 


Szerintem ha már hívunk nőgyógyászt, adjunk lehetőséget az alternatívabb irányzatoknak is. Engem pl. érdekelne a Geréb féle otthonszülés, esetleg a Szülősuli is, a pocakosok érdekében.
Van egy Szoptatásért Magyar Egyesület is, és létezik az Anyák Lapja is.
Meghívhatnánk egy zsülésznőt és egy dúlát is, ha valaki ismer ilyet.
Ha már lúd, legyen kövér...
Egyébként egyenlőre úgy néz ki, nekünk is jó az a hétvége.

Sziasztok:

Dia
Dia
 


Sziasztok,

Mi is mennénk, férjestül.
Szerintem jó ötlet vendégeket hivni. Én olyanokra is gondoltam, mint Pampers, Libero, némelyik kereskedelmi cég,(akiknek jól jönne egy kis árusitás, ennek fejében tölük "asztalfoglalási dijat" is lehetne kérni ) hátha kijönnének valami akcióval is.
LLL biztos szívesen jönne. Szoptatásért Magyar Egyesület szintén.
Szerintem homeopátiás orvosoknak is helyt lehetne adnunk.
Ötlet továbbá az Alternatal Alapítvány is ( ök csinálják az otthonszülést) és más alternatív szülészetek képviselőinek is. ( Ugy látom erre van igény itt a babaneten is ).
Phszihológusként el lehetne hivni pl. Dr. Vekerdy Tamást.

A férjem cége mobil mászófalak állitásával foglalkozik, ök szívesen állítanának valami jó kis falat ha érdekelne benneteket a lehetöség. Nézzétek meg a honlapunkat:
www.vagabondclub.hu
Kapcsolatban állnak a "Játszóbusz" társasággal is.

Bármiben tudok segíteni.
De szögezzük le mit is akarunk pontosan. Ilyenekre gondolok:
Mennyire nagyszabású legyen a rendezvény?
Ki, mit szervez?
Mennyibe fog ez kerülni nekünk?
Kik jönnek, milyen cégek csak segitségnyujtás, információnyujtás révén és kik árusitani?
Csak a babaneten keresztül tartjuk addig a kapcsolatot vagy szükség lesz elöbb találkozni?
Bekapcsolódhatnak-e nem babanetes családok is vagy inkább maradjon "szük körben"?
Kell-e valami különleges engedély ( önkormányzat, ÁNTSZ )?
Lesz e elég WC, zuhanyzó?
Stb....

Mit szólnátok pl. egy bográcsos össznépi vacsorához? (4 cövekkel és egy hálóval körbe lehetne keríteni a "konyhát", hogy ne legyen baletestveszélyes ).


Bóbita
bóbita (bób
 


Sziasztok!

Még azt elfelejtettem, (még sose voltam ilyen találkozón), hogy gyerekes lesz, vagy sem?
A férjet az láttam, hogy lehet, hozni, de a gyerekeket? Vagy ez legyen a szülőknek egy kikapcsolódás?
Üdv. Renáta
Névtelen
 


Szia tmóni!
Te nem a Süni vagy?
Üdv. KulcsárMóni
Moncsi
 


Névlista módosítása (bár mindenkinek mondom, hogy ez NEM! egy VIP lista, MINDENKIT! várunk, és senkinek sem kötelezo; jönnie, aki feliratkozott. Csupán arról van szó, hogy szeretnénk tudni, mekkor helyre is lesz szükség ennek az eseménynek a lebonyolításához, milyen igények vannak):

Csilla / Mamma / Katus / Ildi / Anita / Judó / Éva / Erika7 / Geri / Liesel / Vera / Atyus / Évi / Bigacsiga / Nikol / Mamacica / Cory / Kanga / Viráganya / Trixy / Kanga-Zsebibaba / Kinga / Katalin - KalimpaPa! / Meli / Rita / Király Kati / Szakal / Dorka / Moncsi / Napocska / TMóni / Renáta / Bóbita / Dia

Vendégötletek:
- gyerekorvos
- védönö
- nögyógyász
- la leche liga / szoptatásért egyesület
- kismama szerk.
- babanet szerk.
- dúla
- alternal alapítvány
- pelenkagyártók
- homeopátiás orvos
- játszóbusz
- mászófal

Úgy látom, hogy sokaknak beindult a fantáziája, de tényleg szükséges lenne tisztáznunk, hogy mit is szeretnénk valójában. Tulajdonképpen ez egy családias légkörű, kötetlen találkozónak indult természetesen GYEREKEKKEL és FÉRJEKKEL! Jó lenne egyik este együtt találkoznunk a chaten, hogy megbeszélhessük, mennyire is bővüljön a kör, illetve tényleg akarjuk-e, hogy kötött programok, előadások, tanácsadások legyenek.
Arra gondoltam, hogy célszerű lenne olyan vendégeket hívni, akik maguk is babásak és esetleg a chaten is megfordulnak néha.
Találkoztam már : szülésznővel, nőgyógyásszal (Panni és Zsolt), védőnővel (nofretete), otthonszülésben jártassal, aki hordozókendőkkel is foglalkozik (Liesel). Így megmaradhatna a családias, ismerős légkör, de jelen lennének a szakemberek is. Mit szóltok?
Mi lenne, ha megpróbálnánk hétfő (március 11-én)este 1/2 10-kor találkozni a chaten minél többen????
Üdv. Dorka
dorka (dorka)
 


Sziasztok Lányok!
Kérlek engem is írjatok fel a listára! Bár nem tudom mennyire leszek mobil május közepén születendo picimmel.
Köszi: Nik
nik
 


Sziasztok!

Még nem volt idõm végigolvasni ezt a topic-ot, hogy hol is lesz, és mikor (azt sem tudom még, hogy megvan-e már hogy hol és mikor), de ezúton JELENTKEZEM teljes erõvel!!! Mindenféleképpen számíthattok rám! Kép
Van valaki, akinek írnom kell? Vagy hogy megy a dolog?
Bocsi a sok kérdésért, köszi elõre is.
cupp, Beja
Beja
 


Drága babanetesek!
Szerintem Bóbitának jó ötletei vannak; a bográcskajánál nincs jobb!!
Jó lenne lassan megbeszélni, mennyi pénz szükséges fejenként a bulihoz!!!
Sok puszi: Viráganya
Viráganya
 


Moncsi!
De én vagyok, Süni!
Remélem, Ti is el tudtok jönni nyáron!
Puszi az egész családnak: TMóni
tmóni (tmón
 


Sziasztok!
Nem sok közöm van a dologhoz, csak néha jövök a netre, de nagyon tetszik talkátok ötlete. Szerintem kishitüek vagytok!!
Sokkal nagyobb lesz a buli, ha meghirdetitek, és egy csomó szponzort lehetne találni, akik rohanva jönnének és támogatnának benneteket. Próbáljátok meg felvenni a kapcsolatot egy rendezvényszervezõ céggel aki tanácsot tudnának adni. Az ismerõs ismerõse címû fejezet pedig remekül beválik a szponzor keresésnél. Szerveztem egy két kisebb bulit (karácsony 150 gyereknek) táborok, stb így tudom mit beszélek!
Az ötlet nagyon szuper és rengeteg fantázia van benne!!! Szerintem 1000 számkörben lehet majd számolni a résztvevõket, ha akarjátok, ha nem...
Üdv:
Hanka
Névtelen
 


En is (azaz mi, a lanyokkal...) jelentkezunk! Kerem, tegyetek a listara, mert mi 3 fovel noveljuk az igenyt!

Nekem is nagyon tetszik a vendeghivas, eloadasok lehetosege. De akkor ez egy egesz napos affer lesz, es tenyleg szukseges lesz az engedelyek, higienias viszonyok, parkolas, kozlekedes, biztonsag stb. megszervezese.

A fozest viszont tulzasnak tartom. Tul idoigenyes, es veszelyes. Ha gyerekek vannak, pici babak, foleg! Es ki tud levest enni mikozben gyerekre kell ugyelni - legalabbis anelkul, hogy ne mindenet pettyezze be a szep paprikas le?

Egy parti akkor jo, ha van ideje mindenkinek beszelgetni, odafigyelni a jelen levokre. En azt hiszem, ebbol elvenne, ha a fozesre kellene koncetralni (hacsak nem hivunk par szakacsnenit is...). Viszont sokban segitene a jatszohaz/jatszosator (ha nem is a maszofal, mert en tudom, milyen testharc lenne azert!).

Szoval en a hidegkaja stilust ajanlanam. Ha tul nagy a tarsasag, akkor lehet kozponti szervezes is, ha eleg kevesen vagyunk, lehet batyusbal! Mit gondoltok?
Szabo Beck Katalin (katal
 


Sziasztok!

Nem ismerem a helyszínt meg vidéki vagyok, de ne feledkezzetek meg a tiszta és sok WCről (sok kismama lesz) és a higénikus pelenkázási lehetőségről (sok kisbaba lesz).
Bocs, ha egyértelmű dolgot fújtam fel..

Sziasztok,
Mamacica
Mamacica
 


Hanka, es tobbiek!

Nem tudom felmerni igazabol ennek a talakozonak a lehetseges nepszeruseget, es attol tartok, a resztvevok listaja is eleg irrealis kepet mutat. De a szervezes szempontjabol minden eshetoseget vegig kellene gondolnunk, nem is annyira magunk miatt, de a gyerkocok miatt! Mi lesz, ha tul sokan leszunk? Mi lesz, ha rossz lesz az ido? Mi lesz, ha valaki megserul? Megannyi eshetoseg, amire jo lenne felkeszultnek lenni, foleg, ha tenyleg sokan megjelenunk...

Ugyanakkor en ugy kepzeltem a talalkozot, mint egy belsoseges osszejovetelt azokkal, akiket mar ugy erzem, ismerek, noha szemelyesen meg nem lathattam oket. Nem egy majalisra, diaksziget utanzatra, soknapos esemenysorozatra gondoltunk, ha jol hiszem, kezdetben... Persze, ha erre van igeny, ezt kell szervezni, de azt tenyleg sokkal nagyobb valallkozas annal, mint amit innen, a tarsalgobol meg tudnank oldani.

Szoval en kezdem nem latni a volumenet ennek a talalkozonak, valaki rakjon mar helyre engem!

Kati
Szabo Beck Katalin (katal
 


Sziasztok!

Először arról volt szó, hogy a Hajógyári szigeten a Honvéd üdülőben lesz a buli, nem? A szigeten elférünk ennyien, de szállás szerintem nincs olyan sok. A hétvégén megyünk úgyis a szigetre, ha gondoljátok megkérdezhetem pontosan hány ember fér el (ottalvás)milyenek a higiéniás viszonyok, stb. Hány nap legyen? Szerintem szombat-vasárnap lenne jó. Ha valaki esetleg messziről jön, nem sok értelme van hazamennie.
Részemről csatlakoznék Katihoz, legyen bensőséges, inkább ne öltsön kereskedelmi méreteket. (Ne legyen pavilonsor árusokkal, körhinta, stb. Jó, ez kicsit túlzás, de tényleg ne legyen már majális ebből a szuper jónak ígérkező találkából!
Rita
ritasol
 


Kedves Katalin,

A mászófalat azért gondoltam ,mert azt talán ingyen is meg tudnám oldani ( kis rábeszéléssel ), a Játszóbuszosok viszont külön cég és nem kevés pénzért mennek ki valahova. Egyébként legalább 5 éve állítgatunk mászófalakat, kicsit-nagyot, különféle rendezvényeken, akár országos rendezvényen is, ahol 1000-es nagyságrendben vannak résztvevök, de még egyetlen egyszer sem volt tolongás, veszekedés, lökdösösdi. Ez tapasztalat.

Bóbita
bóbita (bób
 


Sziasztok!

Egyelore meg csak tervezgeto stadiumban vagyunk a hazamenetelt illetoen (USA-bol), de nagyon szeretnek elmenni a talalkozora. Szoval engem is vegyetek be, mint lehetseges resztvevot. :-)
Andi
Névtelen
 


a jelenkezők közé mi is jelenkezünk,papaástól 3 fő.Még csak annyit,hogy a hajógyári sziget szerintem egyik legtisztább levegőjű hely Bp.-n,sok a zöld és nincs nagy forgalom.Könnyen megközelíthető azoknak is akik nem rendelkeznek autóval.
vréka
Névtelen
 


Sziasztok!

Partszelrol bekiabalokent ha nem haragudtok meg elmondanam en otletemet es velemenyemet is.

En szivesebben mennek egy csaladias talalkozora, ahol nagyreszt ismerjuk egymast, es nem egy orszagos vadidegekbol allo julialisra.

En egynapos talalkozot tartok jobb otletnek, hisz 2 napig rohangalni sok ember kozott gyerkoceink utan nem eppen pihenteto. De hogy nap vegen videkieknek ne kelljen nagy utat megteni, tenyleg jo volna ha lenne kozelbe ejszakai szallas lehetseg.
Mai karos napsugarzas mellett nem elhanyagolhato, hogy legyen eleg arnyekos terulet is. Jatszohelyek egyresze is jo volna ha felarnyekba volna. Nem szerencses ha gyerkoceinknek es kismamainknak egesz nap tuzo napon kene lennijuk. Kismamak lehet fube is nehezen telepednek mar le nagypocakjukkal. Par pad esetleg asztal jo szolgalatott tenne.

A jo volna tobb wc ami tiszta es lehetoseg szerint pellenkazasi lehetoseg is van. Habar ha szep nyari nap lesz akkor fuben pokrocon is mukodik pellenka csere kicsiknek.

Fel kene merni mennyi nagy is van es kb milyen korosztaly, ha csak egynapos a talalkozo ,akkor szerintem labdakkal , ugrokotellel par tollasutovel es esteleg vizipisztollyal nagyon jol el lehet szorakozni. Mi idonkben mi peldaul gumiztunk, az megtanithatnank gyerkoceinknek, ha valaki emlekszik meg ra hogy is csinaltuk. Par csomag szines papirral hajtogathatnank repuloket, vagy mas konnyu figurat. Ha volna valami palya a kornyeken vagy kosarpalank, akkor nagyoknak az is jo jatek volna. Tiszta homokozo, csuszda maszoka, ovodas korosztalynak nagyon jo. Legkisebbek meg szerintem vagy maszni vagy totyogni fognak meg csak. Ezert nem art ha fu nincs tele szilankkal csikkel, kutyaszarral.

Szerintm kosarbol piknikezes a legjobb otlet es hat en gyerkoceim imadnak piknikezni. Gyerkoc utan futva is megeheto a szendvics. Gondolhatunk arra is hogy ugy csomagoljunk kajat ha masik gyerek megkivanja neki is tudjunk adni belole.

Par eloadot meghivasa tenyleg jo otlet. Sok kerdesre kaphatnank valaszt.

Sziasztok minden jot nektek jo egeszseget babaknak es mamaknak meg persze papaknak.

Hajnalka

Megegyszer elnezest partszeli bekiabalas miat. Sajnos tevolegesen nem igen tudok segiteni nektek szervezesbe innet a tavolbol.
napocska (napocska)
 


Sziasztok!

Igen, azt hiszem, most már egyre inkább kétféle alternatíva bontakozott itt ki. Az egyikre a legjobb szó tényleg a juliális, mert ha már 1000-es létszámban, szponzorokban, ezt-azt gyártó cégekben godnolkodunk, akkor abból ez lesz. De kérdés, hogy az 1000 ember között hogyan éreznénk magunkat? Megtalálnánk-e egymást, akiket ismerünk? Kell-e nekünk egy ilyen program? Pontosabban ez a program legyen-e ilyen? Mert hogy ilyen fajta programok azért általában vannak.
Osztom azt a nézetet, hogy családiasabb megoldás kéne, és azért, ha az itt elõforduló személyeket nézem, akkor azért az 50-100 fõ és azok családja kategóriában vagyunk. Nekem az jutott eszembe, hogy most votl érettségi találkozónk, és ott is csináltunk olyat, hogy ugyanaznap délelõtt egy családi találka. Végül mondjuk kevesen voltunk, de pont jó volt arra, amire csináltuk, megnézhettük egymást, egymás családját.
Én azt hiszem, itt a találka ötlete nem egy majálison való részvétel, ami önmagában keményen leköti a (több) gyerekkel érkezõket, hanem az lenne a cél, hogy a már ismerõs nevek mellé kötõdhessen egy arc is, elmondhassuk, jé, pont ilyennek gondoltalak, avagy jé, abszolút nem ilyennek gondoltalak. A szakértõk tekintetében is támogatom azt az elképzelést, hogy "ismerõs" szakértõk legyenek, akikkel nem egy elõadás során lehet messzirõl kérdezgetni, hanem kötetlen beszélgetéseink során velük is beszélgethetnénk.
Az élelmezés részben önállóan (piknik) megoldható lenne, részben gondolom a Honvéd üdülõben -elsõsorban a szállást is igénylõknek meleg vacsiként- meg lehetne oldani. Gondoljunk bele, akik idevalósiak, a kis pici babájukkal itt fognak este 10-ig lenni? Vagy a több gyerekükkel? Avagy inkább 6-7 óra tájban hazaindulnak, hogy türhetõ idõben ágyba kerüljenek a gyerekek? Délben viszont nem hiszem, hogy nagyon nyerõ a kánikulában a bográcszozás, túl azon, hogy én is szeretem, de valóban kérdéses a kivitelezhetõsége.

Szerintem döntsük el, hogy mit akarunk, juliálist, avagy egy kötetlen dumcsizást egymás között?

Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Én osztom Ildi véleményét, és a családias, "üzlettől" mentes találkozóra szavazok! Ne szedjünk be pénzt, hozzon mindenki ennivalót, süteményt (én szivesen sütök többfélét), kezdjük kora déelőtt, és mindenki addig marad, ameddig tud és jól érzi magát. Játékokat is az hozzon, akinek van kapaciátsa (hely a kocsiban, stb.).
Tehát egy szavazat az "ismerjük végre meg egymást" talákozó mellett.
Mit gondoltok?
Üdv: Judó
Judó
 


Kedves lelkes, becses babanetes!

Összeállítottam egy kérdoívet, ami alapján véglegesíteni tudjuk a nyári találkozót. Arra kérlek Benneteket, hogy lehetoleg e-mail címet és teljes nevet is írjatok a kérdőív végére. Így el tudlak érni benneteket, ha kérdésem volna, vagy az esetleges felajánlásokat tudnám pontosítani.
Ötlet: másoljátok át a kérdoívet a hozzászólás ablakba, és csak töröljétek ki azokat a sorokat, amelyek Rátok nem igazak. Így én is könnyebben tudom összesíteni a szavazatokat.
Köszönöm, hogy segítetek!
Üdvözlettel: Szeredás Tóvári Dorottya – szeredas@matavnet.hu

1. Babatalálkozó:
a) 1 napos
b) 2 napos

2. Idopontja 2001. július
a) 20-i hétvégén
b) 28-i hétvégén

3. Kinek szóljon:
a) csak babaneteseknek
b) minden érdeklodo kismamának

4. Étkezés megoldása:
a) azt eszem, amit hoztam
b) batyuzzunk, azaz mindenki hozzon valamit,
és azt dobjuk össze
c) közösen fozzünk pl. bográcsozzunk

5. Ha kétnapos lesz a rendezvény, akkor szállást
a) igényelnék
b) nem igényelnék

6. Mit várok ezen a napon, napokon?
a) szervezett eloadókat, programot is szívesen látnék
b) „csak” magunk legyünk, beszélgessünk, játszunk, ismerkedjünk kötetlenül

7. A gyerekek akkor éreznék jól magukat, ha
a) vetélkedoket, játékokat szerveznénk nekik
b) elég, ha van játszótér, rét, labda

8. Úgy képzelem, hogy ezt a találkozót
a) ingyen is meg lehet szervezni
b) a jobb körülmények, esetleges terembérlet, szeparált környezet érdekében szívesen áldoznék 1-2000 forintot is

9. A mi családunk eloreláthatólag
a) ……felnottel
b) ……egy éven aluli csecsemovel
c) ……egy évnél idosebb gyerkoccel érkezne.

10. Én a következokkel tudnék hozzájárulni a találkozóhoz (pl. napernyo, muanyag asztal, szék, agyag, színes papír, labda, ugrókötél, ingyen üdíto/fagylalt a gyerekeknek stb.), amit otthonról, munkahelyrol tudtok szerezni.

11. Egyéb fontosnak tartott kiegészítésem:

12. Teljes nevem:
13. E-mail címem:
dorka (dorka)
 


1. Babatalálkozó:
a) 1 napos


2. Idopontja 2001. július
b) 28-i hétvégén

3. Kinek szóljon:
a) csak babaneteseknek


4. Étkezés megoldása:
b) batyuzzunk, azaz mindenki hozzon valamit,
és azt dobjuk össze


5. Ha kétnapos lesz a rendezvény, akkor szállást
b) nem igényelnék

6. Mit várok ezen a napon, napokon?
b) csak magunk legyünk, beszélgessünk, játszunk, ismerkedjünk kötetlenül

7. A gyerekek akkor éreznék jól magukat, ha
b) elég, ha van játszótér, rét, labda

8. Úgy képzelem, hogy ezt a találkozót
b) a jobb körülmények, esetleges terembérlet, szeparált környezet érdekében szívesen áldoznék 1-2000 forintot is

9. A mi családunk eloreláthatólag
a) 2 felnottel
b) 0 egy éven aluli csecsemovel
c) 1 egy évnél idosebb gyerkoccel érkezne.

10. Én a következokkel tudnék hozzájárulni a találkozóhoz: napernyo 1db, kerti szék 2db, labda, pokróc 2db (a vidékiek ne cipeljék, ha nem autóval jönnek)

11. Egyéb fontosnak tartott kiegészítésem: -

12. Teljes nevem: Szeredás Tóvári Dorottya
13. E-mail címem: szeredas@matavnet.hu
dorka (dorka)
 


Szia Dorka!
Én e-mailben küdtem el Neked, de ha akarod, átmásolom ide is.
A 9. pontra: 2 felnõtt és 1 3,5 éves fiú.
Nagyon jó ötlet ez a kérdõív.
Üdv: Judó
Judó
 


Szia Dorka!

Szuper ötlet ez a szavazás! Íme a mi verziónk!

1. Babatalálkozó:
a) 1 napos


2. Idopontja 2001. július Bármelyik jó, egyenlőre!!!!
a) 20-i hétvégén
b) 28-i hétvégén

3. Kinek szóljon:
b) minden érdeklodo kismamának

4. Étkezés megoldása:
b) batyuzzunk, azaz mindenki hozzon valamit,
és azt dobjuk össze


5. Ha kétnapos lesz a rendezvény, akkor szállást
b) nem igényelnék

6. Mit várok ezen a napon, napokon?
b) „csak” magunk legyünk, beszélgessünk, játszunk, ismerkedjünk
kötetlenül

7. A gyerekek akkor éreznék jól magukat, ha
a) vetélkedoket, játékokat szerveznénk nekik
b) elég, ha van játszótér, rét, labda SZERINTEM MINDKÉT ÖTLET JÓ, NEM TUDOK DÖNTENI!

8. Úgy képzelem, hogy ezt a találkozót
a) ingyen is meg lehet szervezni

9. A mi családunk eloreláthatólag
c) ……egy évnél idosebb gyerkoccel érkezne.

10. Én a következokkel tudnék hozzájárulni a találkozóhoz (pl.SÜTEMÉNY, LABDA, UGRÓKÖTÉL), amit
otthonról, munkahelyrol tudtok szerezni.
ÉS HA MÉG VALAMI FELMERÜL, LEHETŐSÉGEINK SZERINT SEGÍTÜNK.


12. Teljes nevem: LEJTÉNYI JUDIT
13. E-mail címem: juditsun@freemail.hu
dorka (dorka)
 


Kedves Dorka

Nagyon jo lett kerdoived. Ime en valaszom ra.

1. Babatalálkozó:
a) 1 napos

2. Idopontja 2001. július nekem mindketto megfelel
a) 20-i hétvégén
b) 28-i hétvégén

3. Kinek szóljon:
a) csak babaneteseknek

4. Étkezés megoldása:
a) azt eszem, amit hoztam
b) batyuzzunk, azaz mindenki hozzon valamit,
és azt dobjuk össze

5. Ha kétnapos lesz a rendezvény, akkor szállást
b) nem igényelnék

6. Mit várok ezen a napon, napokon?
b) csak magunk legyünk, beszélgessünk, játszunk, ismerkedjünk kötetlenül

7. A gyerekek akkor éreznék jól magukat, ha
a) vetélkedoket, játékokat szerveznénk nekik
b) elég, ha van játszótér, rét, labda

8. Úgy képzelem, hogy ezt a találkozót
a) ingyen is meg lehet szervezni


9. A mi családunk eloreláthatólag
egy felnot
egy 7 honapos baba,
egy 5,5 eves lany es
egy 9 eves nagylanybol fog allni. Habar ha sikerul valaki kiserot meg probalok szervezni magamnak.

10. Én a következokkel tudnék hozzájárulni a találkozóhoz
színes papír,
labda,
ugrókötél,

11. Egyéb fontosnak tartott kiegészítésem:
Mi lesz velunk ha esik az eso? A hely ahova keszulunk jo volna ha felig arnyekos volna es tiszta. Illemhely kozelbe lenne. Otletem helyre sajnos nincsen, nem ismerem parkokat szabad teruleteket. Jo volna esetleg ha ti akik otthon laktok egy egy kedvenc helyeteknek leirnatok parametereit, hogy azt is kozosen tudjunk valasztani.

12. Teljes nevem: Gulyásné Fülöp Hajnalka
13. E-mail címem: hajni@canada.com
napocska (napocska)
 


Az óbudai Hajógyári sziget egy hatalmas kiterjedésű park. Több nagy rét és fás sávok váltakoznak rajta. Van továbbá több játszótér is. Majd még ki kell találni, hogy melyik környékére szervezzük a találkozót.
Én a legbelsőt javaslom, mert ott nagy hely van, igaz, talán kevesebb a mászóka.
A WC-vel kapcsolatban az a véleményem, hogy rendelni is lehet mobil wc-ket. Talán valamennyi pénzbe kerül, de ezt majd megérdeklődöm. Valószínüleg ki lehet fizetni, mert minden építkezésen ilyeneket rendelnek a dolgozóknak.
A szigeten van továbbá egy büfé, amelyikkel tudok beszélni, hogy az adott hétvégére esetleg jobban töltsék fel a raktárukat. Elfogadható árak vannak. Lehet kapni szendvicset, virslit, zsíroskenyeret, jégkrémet, üdítőt, sört stb.
A szigeten van továbbá egy nagyon hangulatos Dunaparti étterem, de ezt nem biztos, hogy a kisgyerekesek többsége meg tudná fizetni. A lehetőség azért adott.
Van még lovarda, teniszpálya (ezeket lehet, hogy előre kell foglalni), szokott lenni gyermeklovaskocsizás. Van focipálya is. A szigeten körben van egy betoncsík, ahol nagyszerüen lehet biciklizni, görkorizni.
Két autóparkoló van a szigeten. Közvetlenül a híd után és a sziget végén.
Gyalogosan is elég jó a közlekedés. A HÉV megálló kb. 100-150 méterre van a szigetbejárótól.
Ha esik az eső, az sajnos elég nagy baj, kivéve, ha valaki el tudja intézni, hogy bemehessünk a honvédségi üdülöbe. Ha tűz a nap, akkor be lehet húzódni a ligetes, fás részre. A sziget végében egy kisebb lábáztatásra is van lehetöség.
Röviden ennyit tudok mondani a szigetről. Ja, sok kutyát visznek oda sétálni. Én még nem találkoztam ott harci típusúval. Csupa rendes négylábút láttam. (Mi is gyakran járunk oda kutyát sétáltatni, de nem vagyok elfogult). Szóval az állatoktól nem kell félni, de a kutyakaki sajnos elkerülhetetlen. De hol igen? A sziget méretei miatt azért ez nem akkora probléma.
Ez egyik parkban sem elkerülhető, sőt a kisebb hely miatt a sürüség nagyobb lehet.

Ha van más ötletetek a helyszínre, akkor írjátok meg!

Üdv. Dorka
dorka (dorka)
 


Sziasztok Lányok!

Már régóta olvasgattam ezt a topicot és kezdtem megfogalmazni, hogy szerintem, miért nem kellene nagy nyilvános találkozót szervezni, de látom itt már közben döntés született. Mégpedig nagyon jó döntés! (Rólam csak annyit, hogy Nyiri Hajninak hívnak, nemrég kezdtem el írogatni Hajni néven a babaneten. Van egy másfél éves kisfiam, Marci és októberre várjuk a második babát.)

Szerintem nagyon jó ötlet a találkozó és szerenénk mi is részt venni rajta (2 felnőtt,1 gyerek).
-Nekünk bármelyik időpont jó.
-A bagyus piknik verziót tartom a legjobbnak.
-Én az egy napos találkozóra szavazok, de, ha két napos lesz nem kérünk szállást.
-Szerintem játékot mindenki hozzon magával, de mondjuk egy sorversenyes játék (szülőknek-gyerekeknek) megszervezése belefér. Én sokat táboroztattam gyerekeket, van egy-két ötletem. A sorversenyt könnyű megszervezni, és nagyon jó hangulata van.(egy kis jutalomról is tudunk szerintem gondoskodni(csoki vagy gyümölcs), de nem ez a legfontosabb).

Nagyon szívesen segítek a megszervezésben és a helyszín megtalálásában. Mi Kelenföldön lakunk, úgyhogy inkább a budai oldalt ismerem. Ha hazajön a kedvesem megkérdezem, ő elég jól ismerei a jó kirándulóhelyeket.
E-mail címem: csergeberge@freemail.hu

Mindenkit üdvözlök: Hajni
Hajni (hajni)
 


1. Babatalálkozó:
a) 1 napos


2. Idopontja 2001. július
Mindegy
a) 20-i hétvégén
b) 28-i hétvégén

3. Kinek szóljon:
a) csak babaneteseknek


4. Étkezés megoldása:

b) batyuzzunk, azaz mindenki hozzon valamit,
és azt dobjuk össze

5. Ha kétnapos lesz a rendezvény, akkor szállást
a) igényelnék


6. Mit várok ezen a napon, napokon?

b) „csak” magunk legyünk, beszélgessünk, játszunk, ismerkedjünk kötetlenül

7. A gyerekek akkor éreznék jól magukat, ha

b) elég, ha van játszótér, rét, labda

8. Úgy képzelem, hogy ezt a találkozót
a) ingyen is meg lehet szervezni


9. A mi családunk eloreláthatólag

c) ……egy évnél idosebb gyerkoccel érkezne.

10. Én a következokkel tudnék hozzájárulni a találkozóhoz
körülnézek ez ügyben

11. Egyéb fontosnak tartott kiegészítésem:

12. Teljes nevem:
Mártonné Várszegi Erika
13. E-mail címem: erikav@kiwwi.hu
Erika7
 


1. Babatalálkozó:
a) 1 napos


2. Idopontja 2001. július
a) 20-i hétvégén
b) 28-i hétvégén

3. Kinek szóljon:
a) csak babaneteseknek


4. Étkezés megoldása:
b) batyuzzunk, azaz mindenki hozzon valamit,
és azt dobjuk össze
c) közösen fozzünk pl. bográcsozzunk

5. Ha kétnapos lesz a rendezvény, akkor szállást
a) igényelnék

6. Mit várok ezen a napon, napokon?

b) „csak” magunk legyünk, beszélgessünk, játszunk, ismerkedjünk kötetlenül

7. A gyerekek akkor éreznék jól magukat, ha
a) vetélkedoket, játékokat szerveznénk nekik
b) elég, ha van játszótér, rét, labda

8. Úgy képzelem, hogy ezt a találkozót
a) ingyen is meg lehet szervezni
b) a jobb körülmények, esetleges terembérlet, szeparált környezet érdekében szívesen áldoznék 1-2000 forintot is

9. A mi családunk eloreláthatólag

c) ……egy évnél idosebb gyerkoccel érkezne.

10. Én a következokkel tudnék hozzájárulni a találkozóhoz (pl. napernyo, muanyag asztal, szék, agyag, színes papír, labda, ugrókötél, ingyen üdíto/fagylalt a gyerekeknek stb.), amit otthonról, munkahelyrol tudtok szerezni.
LABDA ? HOMOKOZÓ-KÉSZLET
11. Egyéb fontosnak tartott kiegészítésem:
Nem szeretném ha mindenféle árusítás is lenne (pl.pelenka) Szerintem egymásért találkozzunk!
12. Teljes nevem: Kanga-Zsebibaba
13. E-mail címem: kanga-zsebibaba@freemail.hu

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok!

1. Babatalálkozó:
a) 1 napos

2. Idopontja 2001. július
a) 20-i hétvégén
b) 28-i hétvégén
Teljesen mindegy. Amelyik a többségnek jó.

3. Kinek szóljon:
a) csak babaneteseknek

4. Étkezés megoldása:
b) batyuzzunk, azaz mindenki hozzon valamit,
és azt dobjuk össze

5. Ha kétnapos lesz a rendezvény, akkor szállást
b) nem igényelnék

6. Mit várok ezen a napon, napokon?
b) csak magunk legyünk, beszélgessünk, játszunk, ismerkedjünk kötetlenül

7. A gyerekek akkor éreznék jól magukat, ha
a) vetélkedoket, játékokat szerveznénk nekik
b) elég, ha van játszótér, rét, labda
Még nem érint a kérdés. Még akkor is belül lesz.

8. Úgy képzelem, hogy ezt a találkozót
b) a jobb körülmények, esetleges terembérlet, szeparált környezet érdekében szívesen áldoznék 1-2000 forintot is

9. A mi családunk eloreláthatólag
a) 2 felnottel érkezne.

10. Én a következokkel tudnék hozzájárulni a találkozóhoz: elõször tudnom kéne, hogy mi kell, és akkor körül tudok nézni.
11. Egyéb fontosnak tartott kiegészítésem:
12. Teljes nevem: Tersztenyákné Kállai Kornélia
13. E-mail címem: cory@tar.hu

cory
Névtelen
 


Sziasztok,
míg el nem feletjetm: van egy pszichológus barátnõm, aki nem mellesleg egy kétéves lurkó mamája, szerintem nagyon szívesen eljönne, még ha pszichológusként nem is kell... Kép
Más: Dia, milyen tv-s körökben mozogsz? (Én MTV-s Kép).

A kérdõívre a válaszaim:


Babatalálkozó:
a) pesti lévén, akér kétnapos is

2. Idopontja 2001. július
eddig úgy tûnik, mindegy

3. Kinek szóljon:
a) csak babaneteseknek

4. Étkezés megoldása:
a) azt eszem, amit hoztam

5. Ha kétnapos lesz a rendezvény, akkor szállást
b) nem igényelnék

6. Mit várok ezen a napon, napokon?
b) „csak” magunk legyünk, beszélgessünk, játszunk, ismerkedjünk
kötetlenül

7. A gyerekek akkor éreznék jól magukat, ha
b) elég, ha van játszótér, rét, labda

8. Úgy képzelem, hogy ezt a találkozót
a) ingyen is meg lehet szervezni

9. A mi családunk eloreláthatólag

b)egy éven aluli csecsemovel
egy évnél idosebb gyerkoccel érkezne. plusz két felnõtt

10. Én a következokkel tudnék hozzájárulni a találkozóhoz
gondolkodom rajta

11. Egyéb fontosnak tartott kiegészítésem:

12. Teljes nevem: Szabó Zsóka
13. E-mail címem: dersu@matavnet.hu

üdv
ZSóka
zsóka (zsók
 


1.babatalálkozó:
a)1 napos

2.időpont
b)28-i hétvégén

3.kinek szóljon:
a)csak a babaneteseknek

4.étkezés megoldása:
a)mindenki hozzon magával

5.ha két napos lesz a rendezvény szállást nem kérek

6.mit várok ezen a napon
a)beszélgessünk ismerkedjünk

7.a gyerekek akkor éreznék jól magukat
b)ha van játszótér, rét, labda

8.úgy képzelem, hogy ezt a találkozót
a)ingyen is meglehetne szervezni

9.mi csak ketten mennénk a férjemmel

12.Teljes nevem:
Stikrád Istvánné
13.E-mail címem:kicsi_evi@freemail.hu

üdv:kicsi_evi
Névtelen
 


1. Babatalálkozó:
b) 2 napos

2. Idopontja 2001. július
a) 20-i hétvégén
b) 28-i hétvégén
Előreláthatólag mindegy

3. Kinek szóljon:
a) csak babaneteseknek

4. Étkezés megoldása:
a) azt eszem, amit hoztam

5. Ha kétnapos lesz a rendezvény, akkor szállást
b) nem igényelnék

6. Mit várok ezen a napon, napokon?
b) „csak” magunk legyünk, beszélgessünk, játszunk, ismerkedjünk kötetlenül

7. A gyerekek akkor éreznék jól magukat, ha
b) elég, ha van játszótér, rét, labda

8. Úgy képzelem, hogy ezt a találkozót
a) ingyen is meg lehet szervezni, de ha szükséges, szívesen áldozunk 1-2000 forintot (WC, stb.)

9. A mi családunk eloreláthatólag
1 1,5éves Gergő és két felnőtt

10. Én a következokkel tudnék hozzájárulni a találkozóhoz agyag, színes papír, ceruza,

11. Egyéb fontosnak tartott kiegészítésem:

12. Teljes nevem: Lórántné Solti Rita
13. E-mail címem: soltprint@matavnet.hu
Rita

Dorka, ha itt laksz a közelben (sziget), szívesen segítek!
ritasol
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: