Új privát üzeneted érkezett!

ÁFONYÁNAK BOLDOG NÉVNAPOT!

Kép

Ui.majd jövök ám :)

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Végre eljutottam ide is... :) nagy lustaságomban :D!

Apa már elment dolgozni,de 2 napra még hazaugrik,aztán indul a hajó és csak május közepén látjuk újra :(:(...
Egyenlőr a gyerkőcök jól bírják a dolgot,bár Villő sűrűn emlegeti,Bulcsú pedig közölte az oviban,hogy neki aztán nem hiányzik az apukája... :roll:

Zsuzsa

Mizujs a szemetekkel???? Vagyis persze csak Lucáéval :)
Thomas és Előd...na meg Te :D!Ugye,mennyi mindent nem tudunk a gyerkőcökről...és ez csak fokozódik... :?
Szobatisztaság:hááát nem tudom,én nem akarok erőltetni...vagy csak lusta vagyok? :roll:
Munka:értem :).
Iroda megvan már??? :)
Hogy bírod a melót????



Áfonya

jelentkezz!!!!!!

anyapoc
 
 


Zsuzsa

Tuti a kép Lucáról :).Egészen nagylányos így :).Mennyi volt az egész együtt?Gondolom, a gyerek keretek pláne nem olcsók :?...
Ovi:szuper,5 nap egyben :).Az már tuti :).Egész napos,vagy fél?
Apa:én is úgy gondolom,hogy nem komolyan mondja.Valhogy úgy érzem,neki olyan,mintha mégis itt lenne :).
Szemromlás: a párom is szemüveges ugye,ő sokáig nem hordta hiúsági okoból.Műtéte nem volt és nem romlik jelentősen a szem,de neki jóval később lett rossz.Most kb olyan,hogy 2-3 m távolságba már nagyon homályosan lát nélküle (én ezt szoktam kihasználni :wink:)...
Nálunk betegség most nincs,sűrűn imádkoztam,hogy a rotavírus kerüljön el inket,egyenlőre sikeresen :D!Nem sok kedvem van 2 gyerekkel napokat kínlódni,beleértve leginkább magamat,mert az ilyenek engem szoktak elkapni... :? Remélem,nagyobb gondunk már nem is lesz jövő télig :).Bár akkor se legyen...
Zamárdi,szuper :).Szállás miylen lesz?Vagyis van már?Menniyért?
Nekem még meg kell néznem a pontos időpontokat,mert 2 turnusban megyek a gyerkőcökkel hajózni és asszem az egyik aug eleje,de mntha eddigra jönnénk haza...vagy vhogy így :).
Bringát fel akarom hívni,mert a múltkor megbeszéltük,hogy talizunk,de elmaradt,mert nálunk nagyon besűrűsödtek a programok... :?


Áfonya

még mindig sehol :?...

Jami

Gratula a félévességhez :):Hogy vagytok? :)

Na pusszantás,mindenki élvezze a hosszú hétvége előnyeit :)!

anyapoc
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsuzsa

Látom,uralljuk a topikot :D:D:D!
Szemüveg :).Szl ő választotta...nem semmik ezek a csajok már ilyenkor :).Én előre félek,mi lesz,ha válgotani kezd a ruhák között :?.Egyenlőre elhanyagolható,bár nem mindig pl. melyik cipőben megyünk ki...de ez talán még nem az :).
Ovi:nálunk nem akadály,ha nem alszik a gyerkőc,bár nem tudom,ha anyuka egyébként otthon van,akkor mi a hozzáállás.De a mi csoportunkban sem mindig alszik mindenki,de legalbb csendben fekszenek egy darabig :D!
Reméljük,Luca jó hatással lesz majd rá :).vagyis egymásra... :)
Nyaralás:na,akkor idén tényleg időben szerveztetek :D!Miért csak 2 év felett lehet vinni a gyerekeket? :shock: Micsoda kikötés... :( Bár titeket tk nem érint :wink:!
Rota:volt hányásos-hasmenéses terjengés,általában rotavírus (vagy most nem az volt? :roll:okozza.Szerencsére nem kaptuk el,bár voltunk olyan kissráccal lent az utcán,aki éppen kezdte.Ő még nincs jobban,talán nem kaptuk el... :roll:

Tegnap vendégségben voltunk ismerősnél,akivel egyidőben szülünk másodjára.Nemrég költöztek új házba,vadi új építés,domboldal.És én okos megint nem figyeltem,hogy már nincs túl sok benya a kocsiban és persze,hogy nem indult,mivel elég meredek lejtőn odalt álltam meg :? .Hívtam tesómat,hozzon benzint,hozott is vagy 12 L-t és nem volt elég :twisted: :twisted: :twisted: ... Egyedül volt,nem tudta megtolni rendesen a kocsit,meg már azt hittük,hogy vmi baja van.A szép az,hogy ma megyek Apánkért a reptérre,hát jó lett volna ugye a saját kocsi :(.Megbeszéltük egy szerelő ismerőssel,hogy másnap rákukkant,hogy mi lehet a kínja.Na ma elmentem,elvittem a kulcsot az ismerősnek,hogy akkor ott legyen,ha jön a szerelő...gondoltam,megpróbálom megint...persze nem indult,de a csaj és az apósa sikeresen el tudtak tolni a rossz állásból úgy,hogy aztán elkapta a kocsi a benzint :):):).Szl kocsi tuti és megyek mindjárt apáért :).
Szl az első látogatásunk elég kalandosra sikerült :roll: . EZt tetézte,hogy Bulcsúnak pisilni kellett és persze azt mondta,kibírja hazáig.Már fen t állt a lakásajtó előtt,játszogatott,mire mi lassacskán felértünk (mert ugye Villő "énisénis" felkiálltással egyedülk jön fel :?),és nem figyelt és becsurgatott :twisted: ...na de sebaj,minden jó,ha vége jó :).

Jut eszembe,kuki ügyben nincs előrehaladás,így szt doki lesz a dologból,talán majd a nyáron elviszem :?.Nem rosszabb,de nem is jobb :roll:

Na lépek,mert még fel kell mosnom,este még vendégek jönnek :D!

Pusszantás!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Amíg van időm,gyorsan írok,mert aztán bele kell magamat vetni a tanulásba... :?Jövő héten már vizsga lesz :? :? :?....

Zsuzsa :)
( ki más :D:D:D...és ezt Áfonya nyugodtan veheti célzásnak :wink: )

Szegény Ti már megint...De biztos,hogy jó az,ha mindig odázzátok az ovikezdést ? :roll: Lehet,hogy naív a kérdés,de ugye minden gyerek a kezdéskor (na jó,szinte mnden...) átesik ezen,amíg meg nem edződik.Ha meg mindig halasztjátok,akkor majd jóval később jön ez el.... Vagy rosszul gondolkozom?Mi a bölcsiben átestünk ezen,így az oviban már ritkán voltak súlyos betegségek...Villő meg ugye nagy dózisban kapja itthon :roll:...
Szt nem a dokiktól függ a dolog,mert sokan el sem viszik a gyereket.Nálunk pl köztudott (az óvónéniknek főleg,így nekem is :wink:),ki az,aki simán elhozza begyógyszerezve a gyereket...az óvónénik látják rajta,mikor kapta meg a reggeli Nurofen adagját...Szl ez nem csak az igazolásokon múlik...Na meg ugye "csak egy kicsit köhög,folyik az orra"...dolog.Ami még OK?mert ilyen alapon ugye bhol megkapja a gyerek a fertőzést,de aki lázasan elviszi a gyereket,aztán lenyomja otthon a lázat,és 2 nap múlva megint viszi... :shock:...és ezt nem az csinálja,aki baromira rá van szorulva a pénzre,hogy dolgoznia kelljen!!!Hanem az,aki nem bír a gyerekkel otthon,akinek az is elég,ha csak du van otthon szegény :(...
A múltkori rotavírusnál pl már kiírták az oviban,hogy csak és kizárólag igazolással lehet visszajönni,akinek ez volt/van...Mert sokan nem visznek igazolást,szegény óvónő mit tehet?Veszekedjen a notoriusokkal állandóan????Na jól kibeszéltem magamból :D:D:D...ez a nálunk lévő helyzet .roll:...
"elfáradtaz orrom" :D:D:D....van ám ebben vmi :roll:...nekem pl néha a napszemüveg is "birizgálja" az orromat,olyan furi,kényelmetlen érzés.... :roll:
Öltözködés:na szerencsére Bulcsú nem olyan :D...na de ha Villő belejön :shock:
Kukiügyben orvos lesz a vége,majd megmondja,mi legyen vele :).De várok nyárig,mert ha esetleg műtik,vagy felszedik neki,akkor lehessen meztelenül... :roll:

Igen,apa volt egy kicsit itthon,de csak rohantunk,hogy mindent elintézzünk,élvezetre nem jutott idő :D!

Óraátállítás :D!Na ja :D!

Megyünk hétfőna Tropikáriumba ovival :).Nem jöttök? :)

Na lépek,mert kaka-ügy van :)!

Pusz!

anyapoc
 
 


Zsuzsa

Tényleg lassú a chat :D!

No igen,nem minden gyerek esik túl az ovis mizériám,de remélem,hogy hamarosan kevesebb gondotok lesz :roll:. Amúgy tényleg az a rossz,amikor a gyerek egy kis hőemelkedéstől is kidől...nálunk egyszer volt iylen,amúgy nagy gondja nem szokott lenni...

Kísérletezés :D!...Hááát,mindkettőtöknek igaza van :D!.Nálunk az Echinacea abszolút bevált mint immunerősítő....Vitamint tél óta nem is adok nekik,csak a gyümi megy,bírják :D!

A grapefruitot hallottam én is,meg már asszem írtad is,kíváncsi vagyok :).Íze?

Hétfő :(...hát kár...
Egyik hétvégén meg Planetáriumba megyünk... :) ODa?????

Na én is beérek a várba,de nekem felmosni kell .... Kép

Pussz :)!

anyapoc
 
 


Zsuzsa

Chat :D

Akkor itt az ideje :wink:!
Ja,én is azért mostam fel,mert alszik mindkettő...utána lehetetlen :D!

A sünist és a napocskást is néztük,de szt sünis lesz,mert azt a kisebbek is élvezik,jól gondolom,hogy az rajzfilmszerŰ :roll: ?
Ezek szt nem tudok olyan programot ajánlani a közeljövőben,hogy jó legyen :mrgreen: ...
Hát nem hiszem,hogy ki tudunk menni,mert valszeg vonattal megyünk,és felügyelő is leszek... :shock: Sok jó felnőtt :):):)... De azért köszi a meghívást,előbb-utóbb szt élni is fogunk vele.De lehet,hogy inkább nyáron :).Már ha élni fog még a meghívás... :roll:

Na,most már tényleg tanulok kicsit én is...bár azt is itt teszem :D!

Jobbulást!!!!!

anyapoc
 
 


Jaj,és hát nem is tudom,akkor:

Gratula az ujjszopimentességhez!!!!!!

Viszont alvás :(:(...

Bezzeg Bulcsú még most... :?

anyapoc
 
 


Zsuzsa

Paprikakivonat???Mesélj!!!Érdekel!!!Bulcsú is szörnyű,amit csinál... :( És hiába mondom neki,hogy kifelé fognak állni a fogai és nem fog tudni szépen beszélni... :(:(:(...Valami drasztikusabb kell.... :(
Most is veszekszem vele :evil: :evil: :evil: ...megígéri,de 5 perc múlva elfelejti...max ha beragaztom neki,akkor nem szívja,de van,hogy leszedi a ragasztót :(....
Planetárium:köszi,bizti jó lesz nekik :).
Akkor majd hétvégén iktatunk közbe egy kitérőt,Apa is úgyis hétvégente lesz Pesten :).
Tanulás:megcsináltam a beadandó nagyját,majdnem kész,de este már nem volt lelkierőm folytatni :(.Aztán jön a többi :?....
Tanulni még kéne,mert hétvégén már vizsgázok balesetvédelemből :?...

Köszi a bókot :oops: :oops: ...műtermi,családi,csak kivágtam magam róla :D!

Na lépek,mert hamarosan vendégek jönnek! :)

Pusz

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket, békés, boldog Húsvétot kívánunk!


Huhh, ezer éve nem jártam erre... ill. olvasgattam, de akkora válasz-lemaradást tologattam magam előtt, hogy ihaj.
Gyakrabban kell jönnöm és akkor nincs ilyen, mi?:)

Ezer a dolog mostanában:
Kinéztünk egy házat, úgy volt, hogy miénk lesz... aztán mégsem, mert nem lehet belőle olyat csinálni, amit szeretnénk.
Lassan lejár a GYES-em, vissza kell mennem dolgozni, sakkozok az idővel. Most úgy néz ki, június 1-től dolgozom, gyakorlatilag kiveszem a szabimat és valamikor év elején kell megjelennem:)

Réka itthon van a héten, szünet van. Mintha kicserélték volna ezt a csajt, teljesen normális:) Minimális hiszti, nagy kedvesség, anyásság... - egek, ezt így is lehet?! Ki vagyok simulva, Máté is sokkal nyugodtabb... Akinek mindig ilyenek a csemetéi, biztos nem tudja értékelni, mi az, ha napi csak 1 hiszti van:d Szóval megnőtt, megkomolyodott a lányom, nna.
Máté is kistündér, bár néha élezi a karmait:) Láthatóan élvezi, hogy itthon van a Réka, nagyon jól eljátszanak együtt.

Ezt elküldöm, aztán teregetek egyet, folytatom.
afonya
 
 


Sziasztok!

Először is:

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánunk!


Áfonya

Nahááááát :)!Szia :).
örülök,hogy ilyen jól telik a szünet :).
Ház :(.Mi is ezért vagyunk szarban...már bocs.Mert ahol tetszene a hely,ott olyan házat lehet (újra) építeni,aminek az elhelyezkedése nem jó :?...hát várunk :(.
Dolgozni :)...húúú,jön Máté beszoktatása? :) Mikor kezded?


Zsuzsa

KÉpzeld,találtam a Rossmannban egy olyat,hogy Grapefruit mag kivonat+echinacea :).Most adom nekik,kíváncsi vagyok :).Nálatok hogy jön be???
Bulcsú nem annyira???Ajaj,de még mennyire :(.Nagyon is...szopja az ujját...újabban. :( Volt egy idő,amikor kevésbé,de most nagyon :(.Állítólag az oviban nem :roll:.Azért a kötést nem meri leszedni :D!


Rémtörténet:


Pénteken volt egy kellemetlen élményem...illetve tk borzalmasan indult a nap :?
El kellett mennem dokihoz,mert a fejemen hátul dudor nőtt és fájt...nyirokcsomóra tippeltem,és mivel a fülem mögött is volt már ilyen,gondoltam,inkább megnézetem (az már más kérdés,hogy jól betojtam :?...)
Reggel 3/4 8-ra odamentem a dokihoz,második voltam,tök örültem,mert így anyumáknak sem kellett (volna) sokáig maradnniuk...elkezdtek gyülekezni az emberek,persze sokan az ajtóba álltak,mert (gondolom) recept stb...kellett csak(szokás szt :?)....Kis késéssel befutott a doki, a recepteseket elintézte az asszisztens...Aztán csak vártunk,vártunk...semmi..kihallottuk,hogy vmit diktál a doki,meg közben telefonál ,mert valekinek a TAJ számával gond van...mindezt 1 órán keresztül :twisted ...Aztán végre megkezdődött a rendelés.És láss csodát,nem az ment be eslőnek,aki előttem volt,hanem beslisszant egy nő,aki vmi papírt töltetett ki a dokival valami nyugdíjas otthon betegének :twisted: ...na mindenki szentségelt rendesen,nem elég,hogy 1 órával később kezdték a rendelést,még pofátlanok is az emberek....
Aztán jött be egy pasi és megörült,hogy milyen kesven vagyunk :smile:.mondtam neki,még ennyien sem lennénk,ha nem mindenki soron kívül menne be és ha időben kezdtünk volna.Erre mondja,hogy kint meg áll egy kismama,biztosan ő fog bemenni(mert kivülről is be lehet menni).És úgy is lett :shocked: .Na akkor elkapott a harci ideg,nagyon ideges lettem...Bent volt jó 20 percet a csaj,sima ellenőrzésre jött,jópofizott a dokival(minden kihallatszik :?..).Amikor jött ki,kimentem és megmondtam neki (gonosz dolod,vagy sem),hogy legközelebb várja ki a sorát.Erre elkezdi mutogatni a hasát,hogy ő a 8. hónapban van...mondom nagyon szép,de engem meg két kisgyerek vár otthon!!!A terhesség nem betegség,nyugodtan lehet vele ülni!Viszont akik esetleg tényleg betegek,lehet,hogy jobban szeretnének már otthon lenni!!!Mondja,hogy ne vele veszekedjek,mert így a doktor úr(aki közben kiment egyébként bagózni!!!!),meg úgy...mondtam,hogy nem veszekszem,csak elmondtam a véleményem és szégyellje magát.
Hozzáteszem,hogy a doki mondta,nincs időpont nála,mert ugye ki tudja,melyik beteggel mennyit kell foglalkozni...ezek szt mégis van,mert odatelefonálok,hogy így megy úgy,aztán bemegyek soron kívül :twisted: ...másrészt ült bent másik kismama,érdekes,ő ráért :roll:.
Na aztán a dokinak is mondtam,mire bejutottam,hogy elég nehéz hozzá bejutni...Hát igen,igen...Mert hogy sokan soron kívül jönnek...mi meg több,mint 1 órája várunk :roll:...erre mondja,hogy mert törvény írja elő,hogy a kismamát el kell látnia...de mondom miért soron kívül???Mert ha majd én is terhes leszek...mondtam,hogy már voltam kétszer, és mindannyiszor ki tudtam várni a soromat!!!!Nála is és máshol is!
de mert a vírusok...senki fertőző nem volt a váróban!!!Ennyi erővel a plázában is elkaphatja a fertőző dolgokat!!!Egyet értek vele,hogy ne kapjon el semmit,ültesse le külön,de várja ki a sorát!!!!

Na konklúzió,hogy orvost váltok...ahol se bejelentkezni nem lehet,se sorszám nincs,elég durva helyzet alakul ki...és még fizetek is érte :twisted: !
Így éppen odaértem amúgy a laborba... :? Legalább ezért nem kell újra anyumáknak bejönni... :(



Viszont megvan az első vizsgám!!!!!

anyapoc
 
 


És igen, újra itt:d

Nagytakarítás közben megtaláltam a nagyvázsony belépőjegyet... és képzeljétek, Réka kapásból tudta a képről, hogy mi is az, meg hogy kikkel voltunk...

Anyapoc,
várakozás:( Idegőrlő tud lenni maga a várakozás is, hát még ha pofátlanok is befurakodnak. Nálunk pajzsmirigy-szűrésen van ilyen, múltkor másfél!! óráig tartott, míg a kartonozóban elvették tőlem a papírt és adtak számlát a vizitdíjról. MAjd elküldtek pótdíjért, mert lejárt a beutalóm:( Reggel 8-ra mentem, a vért kb. 1/2 10-kor vették le /éhgyomorra, az idős cukrosok már szédelegtek.../, a doki 10 után bejött, én 11-kor kerültem be kb. És visszarendelt délután 4-re, amikor kész lesz az eredmény. Remek.
/Rékával mentem és felismerte a várót, ahol kb. 1 évvel előtte voltunk és akkor elaludt. És arra is emlékezett, hogy ott aludt... bezzeg én 3-szor mentem le a boltba a húsvéti nagybevásárlás részeként, mert mindig elfelejtettem valamit:)

De a lényeget nem írtad: mi volt a dudor oka?!

Olvasok ám majd vissza, de ezek a napok nem kedveznek:) A körömrágást látom, nálunk is van, Réka tövig rágja mindegyik ujján. Már megvettem a gyógyszertári keserűt rá, befenyítettem, de így sem bírja megállni:( Ünnepeket megvárom és utána kenegetem, ha másképp nem megy.

Muffin és kókuszos kocka kész, Stefánia hétfőre már összedobva, mindjárt megy melegedni, krumplisaláta ázik... holnap meg Anyuméknál tojásvadászat a kertben, utána ebéd is ott.
Elpusztult a kutyájuk, kiváncsi vagyok, gyerekek hogy kezelik le. Rékát nem rázta meg különösen /öreg volt, már adagoltuk neki pár napja/ , sőt azt mondta, legalább több hely lesz, nem kell az elkerített rész.... most csak azon parázok , hogy a 90 év feletti dédinek be ne szóljon valamit :?
afonya
 
 


Sziasztok!


hogy telt a Húsvét???

Én tuti nem fogok elhervadni,mert Bulcsú kétszer is meglocsolt :).Villő is kikövetelte magának a locsoltást,bár nem mindig értette,mi is ez :D!

Áfonya

Hát akkor én nem szólok semmit a sztorimmal :(.Te jobban megkártad :roll:..de olyan dühítő,komolyan... :twisted:
Én csak azt nem értem,hogy nem egyformán fontos minden ember???A beteg ágyban lenne,nem ott üldögélne pl...Vagy mondjuk az nem gáz,ha én kapom el a vírusokat és viszem haza a gyerekeimnek??? :shock: Na mindegy....
Hogy telt végül az ünnep? :)

Zsuzsa

Szépek lettek a tojások :).Ügyi Tesód :).Te meg képeslap-gyártó :D!

Dudor:semmit nem tudok még,holnap megyek az eredményemért....
Azt mondta,lehet begyulladt nyirokcsomó és zsírmirigy is.Az biztos,hogy az antibogyó hatására elmúlt a fájdalom és a gyulladás és alig érezni már...Hát remélem,megmaradok :?....

Na megyek,kihalászom a kisebbet a Jeges tengerből :roll:!

anyapoc
 
 


Zsuzsa

Húúú,nagyon tuti lett a szoba!!!Azért valami nagyobb képet is rakhatnál,mert meg szeretném jól nézni :)!
Ujjszopás:Bulcsú azért ha elfoglalja magát,nem szopja,de amint mondjuk elbambul vmin,mesélünk,vagy éppen tv-t néz,azonnal... :?
nekem már ez is sok... :(
A bőrkeményedés biztosan javulni fog,mert anno Bulcsúnak meg tiszta felázott volt :(..... És amikor kevesebbet kezdte szopni(volt egy idő,amikor szinte egyáltalán nem),akkor teljesen eltűnt...most megint egy kicsit olyan :roll:.
Grapefruit:nem tudom,hogy ez most véletlen-e ,vagy eddig volt szerencsénk,de szt a sima echinacea hatásosabb volt.Most is volt egy kis takony,így adtam nekik,de nem sokat regaáltak le belőle.A simánál 2 nap alatt rendben voltak... :roll:
EÜ:akkor nálatok sem különb a helyzet :(...én nagyon csalódott vagyok :(.

Dudor:hát érdekes lett a véreredményem.magas lett a streptococcus fertőzésre utaló titerem,ami érthető,ha gyulladás van.Mellette picit magas lett a koleszterin,az LDL koleszterin és a bilirubin szint.Azt olvastam,hogyv a koleszterin stresszre növekedhet(mert több energia kell a szervezetnek és így fedezi),lés ugye a stressz az rendesen megvolt...Hát nem tudom.Ehhez a dokihoz nem akarok már visszamenni,megvárom a másikat,aki a héten sajna szabin van :(.de a dudorom nem fáj már,szinte el is tűnt az antibogyó hatására... :roll:

Most,hogy ne unatkozzak,Villőtől próbálok majd pisit szerezni.2 napja nagyon büdi a pelusa pisi után,amolyan jó erős ammóniaszagú.Ma meg egy kis gennyet is észrevettem benne.Sajna nem sikerült elég pisit gyűjtenem,így a dokinéni sem tudta megnézni.reggel kell első pisiből és egyből vsizem a laborba...Hát meglátjuk... :roll:

Luca és a locsolás :).Tök igaza van :).Villő meg várta,hogy locsolják.Nem értette,de reklamált érte :D!

Na megyek,mert este van :)!

Pusztok!

anyapoc
 
 


Zsuzsa

Nagyon jó lett a szoba!!!!!!! :):):) A család büszke lehet anyucira :wink:! Nagyon ügyes vagy :).Kíváncsi vagyok,Luca szobája milyen lesz :).Mindenképpen megnézzük :):):)!
Ujjszopi:és most mi a helyzet,Én is erőszakos vagyok,de sokzsor akaratlanul is beveszi a szájába :(.pedig beszélünk róla leget és ő már nagyfiú,és a nagyfiúk ugya nem,de azért mégis :).Hát igyeszünk,aztán vmi lesz...majd talán nyáron....
Dudor:eltűnt,a gyógyszert mind beszedtem,hát remélem,hogy semmi egyéb.Majd azért megyek dokihoz is,de váltok :D!
Villő pisivel elvileg semmi gond,legalább is a dokinéni szt semmi kóros...de a szaga még mindig szörnyű.Jövő héten simétlünk,elvileg streilen,aztán meglátjuk...
Sok program :de jó nektek :).Én is vinném,csak egyedül nehezn indulok meg velük..de majd leküzdöm...egyenlőre a sulit akarom túlélni,na meg az érettségiket :(...

Na megyek,mert ki is kéne még ma menni :).

Pusz

anyapoc
 
 


Ja...és hármaska :)...háááát,majd később :).Majd ha Villő olyan 5-6 éves lesz...és majd ha Apa már itthon...és talán lesz kertes ház...szl feltételek vannak :D!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa

Örülök,hogy ujjacska rendben,nálunk még megy a harc,majd yáron jobban oda tudok rá hatni :wink:!
Pisi:levettem az ÁNTSZ-nek a steril(???) pisit,jó kis művelet volt,de meglepően flottul zajlott :).Egy zokszava sem volt a csajnak és minden olyan simán ment,hogy még :D!
Ráadásul vasárnap reggel óta nem érzem a büdit :roll:...kaját nem evett újat,amit eddig nem és ez már 2 hete ment így.Ha evett is vmit,akkor ilyen lassan ürülne ki??Ja,és ma reggelre már száraz volt a pelus,mint régebben,mert amikor ez a mizéria kezdődött,akkor mindig jóóól tele volt...Hát nemtom.
Minden esetre talán a héten lesz eredmény,most már kíváncsi vagyok...

És képzeld,Bulcsú nem emlékszik már a vázsonyi lovagi tornára :shock: :shock: !Arra emlékszik,amikor egyszer be akartunk menni március elején a várba és zárva volt,de erre már nem.Pedig ama másik eset sokkal régebben volt :D!De lehet,hogy az volt a megragadóbb :lol: !

Vannak receptek :).A múltkor nem írtam le egyet sem? Vagy csak feledékeny vagyok :D?

Gofri I (anyós féle)

6 tojássárgája, 20 dkg cukor, 1 csomag margarin, 0.5 l tej, 0.5 kg liszt.Ezeket összekeverjük,majd hozzáadjuk óvatosan a 6 tojásfehérje felvert habját.

Gofri II. (barátnőféle)


0.5 kg liszt, 0.5 l tej, 2 vaníliás cukor, fél csomag sütőpor, 6 tojás, 25 dkg margarin, pici só és cukor


Csokis gofri

4 darabhoz

10 dkg puha vaj, 10 dkg cukor, 2 tojás, 3/4 l tejszín, 4 dkg csokiforgács (ideális végzete a húvéti nyulaknak és a télapóknak :D), 10 dkg liszt

A vajat a cukorral a tojásokkal és a tejszínnel habosra keverjük, majd belekeverjük a csokireszeléket is.

Mézes gofri

25 dkg puha vaj, 6 ek méz, 4 tojás, 1 csipet só, 2,5 dl tej, 40 dkg liszt, 1 teáskanál sütőpor

A vajat a mézzel, a tojásokkal és a sóval habosra keverjük. hozzáadjuk a tejet, majd belekeverjüka lisztet és a sütőport.

Diós gofri

15 dkg dióbél, 20 dkg puha vaj, 15 dkg cukor, 2 tojás, 1 tk fahéj, 1 dl tejszín, 30 dkg liszt

A dióbelet durvára apírtjuk. a vajat a cukorral, a tojásokkal és a fahéjjal habosra keverjük. belekverjük a lisztet és a tejszínt.

Fahéjas porcukorral tálaljuk :).


Na,ha ezeket megcsináltad,írok még :D!

pusz

anyapoc
 
 


Most csak annyit a gofrihoz,hogy a sütődet előtte be szoktad olajozni?Mert előtte vékonyan be kell kenni mindkét felét (olyan lúdtollal,vagy ecsettel) és lecsukni és megvárni,míg felforrósodik!egyszer elég,az elvileg kitart... :roll:

anyapoc
 
 


Sziasztok,
én is vagyok, néha beugrok olvasni, csak hát... készülök visszamennyi dolgozni, még csak készülök, de már annyi dolgom van vele, hogy igazán nem tudom, mi lesz, ha majd tényleg dolgozom :)

Nálunk klassz volt a május elseje, a húsvét még nem annyira (messzi maminál menetrendszerűen megbetegszenek a gyerekek). Most meg állandóan futkosnom kell, közben a kölkök parlagon, kissé ziláltak vagyunk mostanában.
Képzeljétek, a május vége a következőképpen fog kinézni:
22. képzés Bp. (nekem), 31-júni. 1. konferencia Párkány (nekem), júni. 2. esküvő-lakodalom Szentendre (mindannyiunknak), júni. 4. konferencia Bp. (nekem). Anyám...

Na majd jövök, ha jobban leszek :)

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok4

Zsuzsa

Vagyok,vagyok,de sokszor csak egy-egy topikra jut időm,mindig fentről megyek lefelé és ez pont alúl van :?.... Na de majd ezzel kezdek :D!

Mi megvagyunk,azért még az érettséginek nincs vége,sőt most kezdődik a haddelhadd :?.... Írásbeli javítása,szóbelik,konzultációk,emelt szint stb...
Na meg suliban beadandók tömkelege,vizsgák egymás hegyén -hátán :?... Na de nem panaszkodok,én választottam :D!

Villővel befejeztük az antibiotikumot,pénteken viszünk megint pisit,pisi egyébként pisiszagú... :roll: Hát majd meglátjuk....

Voltunk Apázni szombaton,Margit -sziget volt a cél,jól lefárasztottuk magunkat is :D!.Este fél10 re értem haza :?...

Nagyon jó a majálisos képetek :).A minek nem volt ilyen üde :D!

Találtatok gubacsot????? :):):)

Nyár nekünk OK,az a kérdés csak,hogy mikor.Mi júli elején megyünk nyaralni,aztán augusztus elején hjózni.A kettő között,vagy után,bár augusztus közepétől egyrészt dolgozok,másrészt szoktatom be Villőt bölcsibe....

Kriszi

Jó programok,kösd fel a gatyát :)!Remélem,már jobban vagytok :)!


Dobok egy képet az apázásról ide is :)


Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Próbálok bekapcsolódni a beszélgetésbe, visszaolvasni nem bííírok, hátha így menni fog:)

Mivel nekem/nekünk ez az utolsó nyarunk itthon, ezért én jövős-menős nyarat tervezek /feltéve, ha megjavítják a kocsiban a légkondit:d/ Ezért, Anyapoc biztos meglátogatunk majd, ha sikerül időpontot egyeztetnünk... Zsuzsáékkal meg egy pesti v. szolnoki úttal összekötve futnánk össze. Szóval tervek vannak, majd meglátjuk,. mi lesz belőle:) És természetesen Titeket is várunk, Győrben és környékén is lehet jókat kirándulni ám;)

Beírattam Mátét oviba, nincs visszaút:) Mondjuk a nyílt nap óta minden nap ő is oviba akar menni. Amikor elhozzuk Rékát, figyelnem kell, mert Máté semmi perc alatt beszalad a csoportba és már pakolja is lefele a játékokat. Végülis külön csoportba fognak járni, így alakult. Már megbékéltem a gondolattal, talán még jobb is így.
Réka komoly nagylány, pótanyja Máténak, ami néha komoly összeütközésekhez vezet mind velem, mind Mátéval szemben:)

Ta-ta-taaam, Máté már tud állva pisilni a játszótéren, ez a legújabb siker nálunk:) Itthon továbbra is ülve, de legalább már bármikor el tudunk menni itthonról bármennyi időre, nem kell hazarohangálnunk pisilni. Réka pedig egyre jobban pörgeti az "r" betűket, bár még nem az igazi. És a szivacsos agya, ehh, de irigylem:) Minden nap egy új verset tanul meg, készülnek az évzáróra.

Jó lenne majd találkozni, kíváncsi vagyok a törpökre. Az enyémek annyit nőttek "korban", hogy hihetetlen. Gondolom, nálatok is...

Gond még továbbra is a körömrágás, de a keserű kencével gondok vannak, mert a kenyere, étele is olyan lesz tőle és ugye az gáz. Ötlet? Ráadásul utóbbi napokban gyakran felsír éjjel, de oviban szeret lenni, itthon sincs semmi gond /úgy értem persze szokásos hiszti, testvérharc stb. megvan, de mi szülők nem válunk, nem iszunk, semmi extra/. Lehet, hogy csak elfáradt, jól jön majd a nyári pihenés? Remélem.

Na, elsőre ennyi:)
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya

No,végre itt :).
Látom,Ti sem unatkoztok :).
Húúú,Máté már oviba :shock: ...rohan az idő :(.
Nyáron szívesen látunk,akár egy kis Balcsizásra,vagy hosszabb időre is :).
Máté és a pisilés :).Gratula :).De visszasírod Te még majd az ülvepisit :wink:!
Réka és a betük,tökügyi :).Ezek szt ő járt logopéduhoz? :roll:
Otthon semmi extra :D!Ez jól hangzott...hát ne sok ötletem van,miért lehet ez,de vmit biztosan így dolgoz fel.álmodik ilyenkor?Nem meséli? :roll:
Körömrágás...hát arra sincs tippem :?...De remélem,
hogy megoldódik....Talán amit Zsuzsa írt... :roll:


Zsuzsa

Benne vagyunk a pesti program+taliban is :).Nekünk az is jó,az lesz a biztos,mert az augusztust tényleg nem tudom még,de valszeg belesik az apázás...
Ja,tényleg,tavaly Villő még nyomult négykézlába balcsiba :D.Most futni fog :shock: ...
Pisi: Colit találtak a pisijében tenyésztéssel,elég sokat.Az okozhatta a problémát.Most már csak reménykedek,hogy nem jön majd vissza...
Bálna farka :D:D!Madárpók :D!Tuti :).De sebaj,így tanulnak jól szt...Mindegyik gyereknek így kéne :).
Bulcsú múltkor az áramról "írt" könyvet :D!egy lapot telefirkált betűkhöz hasonló valamikkel és közben mondta,hogy hova mi van írva az áramról :D!
Na,a találok gubacsot,akkor viszek :D!Csak mondd meg,milyet :wink:!


Még egy kicsit dicsekszek :).Bulcsú tök ügyin úszik már egyedül,víz alatt főleg,semmi félelme nincs (nekem annál több
:shock: ).Múlt héten vasárnap elvittem őket usziba,hát csak lestem...legalább tudom,hogy ér vmit az úszás :).
Na meg szegényem lebetegedett,legalább is így néz ki,mert fáj a feje és hőemelkedése van :?...még jó,hogy most,amikor jön haza apa :?...

Na lpek,mert még sok a meló :).

Puszi

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
tök jó a kép. Gondolom ilyenkor le sem szállnak Apjukról, igaz?:)
Hajrá vizsgák terén, érettségit meg csak jobb erről az oldalról nézni, nem?:)
Balatonra tuti megyünk, majd jól Rádcsörgünk olyankor. Ti nem jöttök erre?
Miért sírom vissza? Fiúknál gyakori, mondhatni általános a gatyalepisilés? Készüljek fel rá?:)
Réka nem járt logopédushoz, mert nálunk az oviban azt mondták, csak nagycsoportban kell foglalkozni vele. ÉS tényleg, szerintem szép lassan, de javul. Reméljük, teljesen eltűnik.
Coli-baci, erről lemaradtam. De remélem, nem jön vissza, elég vacak dolog.:(
Még kétszer is visszaolvastam, hogy jól értettem-e. Bulcsú ilyen ügyes, hogy már úszik?! Tök jó! Majd mutasson Rékának példát:):)
Jobbulást neki, remélem már túl is van rajta!

Zsuzsa,
én a pókokkal vagyok így, próbálok lelkesedést mutatni, miközben a frász tör ki:)
Tropicariumba akarunk menni nemsokára, nem jöttök?:)
Elődből biológus lesz a végén, meglátod...
Luca, mint Támogatás Elődnek:):)
Körömrágás: érdekes, ha bígérem, hogy bekenem, akkor a következő hétvégéig nem rágja - vasárnap van a körömvágás, kontroll. De utána napokban már újra volt, nincs köröm.
Máténál csak azért volt fontos az állvapisi, mert így játszótérről nem kell hazarohannunk, el meri engedni kinn is. Itthon ő is ülve inztézi, mondjuk nem is bánom, mert tuti beleesne párszor a wc-be, amilyen kerge:):)

Szombaton voltam győri börzén árulni és Réka is jött velem, képzeljétek. Amikor mondta, hogy elkísér és segít, hát levert a víz, mondhatom:) De tényleg aranyos volt, segített még kipaolni is, adta a zacskókat, elvette a pénzt, jól nyomta a csaj:d

Máté pedig le mert csúszni a közepes méretű csúszdán egyedül, tra-ta-ta, nála meg ez a nagy szó:) Sajna van egy nemkicsi fóbiája, ami elég sokmindenben gátolja, de ő is halad szépen. De lehet, hogy csak óvatos duhaj?:) Bár az, hogy egy 1 cm-es rést nem mer átlépni a mászókán, mert "lyukas"- talán több, mint óvatosság, nem?

-Afonya

ja, és nálunk is jó volt a Húsvét, Rékával lelkesen készültünk előtte, festettünk, sütöttünk, Máté pedig tanult locsolóverseket és állítólag szépen el is mondta, tök lelkes volt:) Olvastam a lap tetején, hogy Ti sem hervadoztatok:d
afonya
 
 


sziasztok :)!

Ismét itt :).
most a változatottság kedvéért én betegedtem le és természetesen ismát géggegyulladás lett belőle :?.Ma már hangom is van és most "csak" 1 napig fájt a torkom.... :roll:
Persz tegnap már Bulcsú is lázas volt,valszeg vmi keringhet az oviban,mert többen is belázasodtak.megkapta a lázcsillapítóját,el is tűnt a láz.A doki tk semmit nem találtam,így csak Nurofenezünk,ha szükséges(plussz immunerősítők).De éjjel megint láza volt, a Nurofen sem vitte le,így jött a priznic :roll:.Ő maga kérte végül és nagyon hősiesen tűrte.Így negyed óra alatt le is ment a láza és alukált reggelig :).Ma már természetesen semmi :).Szl megint én jártam szarul :?....


Áfonya

Ja,nagy a szerelem apjukkal,de főleg a csaj rászéről :).Ha apja elmenőben,akkor ordít,menni kell vele :).Már amikor lehet...
Balcsinál renadi OK,nyáron más dolgunk sem lesz,csak majd a nyaralás,plussz a balcsizások :).Tegnap leugrottunk megnénzni,hát alig tudtam elcsalni őket a víztől,pedig még hideg volt :?....
Mennénk Győrbe,lesz vmi jó nyári program????Mert úgyis mobilisak leszünk és akkor mi is meglátogatnánk Benneteket :).
Pisiügy: azért szt a nacilecsurgatás elég esetleges (azért szélnél nem árt vigyázni,merre álltok :D) és egyébként tényleg nagy könnyebség így a játszón.Én csak arra gondoltam,milyen szupi a wc-t takarítani,ami az oldalára fel-illetve mellé kifröcsögő pisit illeti :wink:!Hát de szl nem baj,végre önálló :D!Nálunk is így van ám a pisilés,csak mindig mondom,hogy a lyukba célozzon :D!
Logopédus:most hogy mondod,tényleg csak nagycsoportban van,nálunk is...de tök jó,hogy magától így belendült :).Gyakoroltok is külön? :roll:
Igen,Bulcsú már úszik,na nem tökéletesen,de víz alatt és halad :).De van vízbiztonsága és tk ebben a korban szt ez a nagy eredmény :).
Itt vannak képek:
http://zsebibabacsoport.uw.hu/sport/alb ... CN2365.JPG
http://zsebibabacsoport.uw.hu/sport/alb ... CN2364.JPG
http://zsebibabacsoport.uw.hu/sport/alb ... CN2376.JPG
Réka tényleg nagyon ügyes nagylány :).látod,anya,hogy mekkora segítséeg van???Tessék kihasználni!!!!! :)
mtáénak meg óriási gratula!!!!Lehet,hogy tényleg fóbia,de ha sikerül neki apránként leküzdeni,az nagyon nagy dolog :9.Villőnél épp az a baj,hogy sokszor nincs semmiféle fóbiája :?...amit a tesó csinál,azt neki is KELL :?....


Zsuzsa

Mennék,mennék Tropikáriumba,vmi jó időpontot kéne találni :)!
Előd és a mélytengeri szörnyek :).Tényleg biológus lesz :).Tengerkutató :).Nem tudom,Te (illetve Áfonya is :D) hogy vagy(tok) vele,de én tök örülök,hogy ilyen dolgok érdeklik a gyereket és nem a Pókember, meg ilyesmik...robotok brrrr...persze módjával nálunk is van rajongás,de nem kell pókemberes táska,pókemberes cípő stb...vagy még várjak? :?
Víz..... :D:D:D Hát majd nyáron bevetjük Bulcsút :D!Hátha kedvet kapnak a törpék...talán már most fel kéne fújni azt a medencét :wink:!Hadd gyakoroljanak... :)


Villőről el is felejtettem írni,hogy teganp jött meg az eredménye,vegyes bacik vannak,kicsi számban,így valszeg csak szennyeződött a minta :?...naná,mert nem katéterrel vettem :D!Szl 1 hónap múlva ismétlünk.ez jó,mert annyi prvosi dolgunk lesz a náyron:
- Villő pisije
- enyémanyajegy ellenőrzése
- Bulcsú szemölcseinek ellenőrzése
- koleszterinszintem ellenrőzése

Szl felvezettem ezt is a naptárba :D!

Na megyek,mert nem győztök olvasni :)!

puszi

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa,
akkor majd a Camponában Előd fog idegenvezetni (sic!) minket. Tök jó, hogy van valami, ami ennyire érdekli Elődöt. Filóztam rajta, de nálunk egyik gyereknél sem tudnék mondani olyat, ami kimondottan, hosszú távon foglalkoztatná. Na jó, mondjuk Réka néha felteszi a maga kis kérdéseit, hogy pl. az első dínó hogy született, ha nem volt Anyukája... vagy hogy nyílik ki a kapu, ha itt fenn megnyomom a gombot. Mondtam, kérdezze meg az Apját :lol:
Minap hintázás közben jött azzal, hogy képzeljem el, az egyik ovistársa azt mondta, hogy nincs is Nyuszi, meg Mikulás és nem is a Jézuska hozza az ajándékot. Hát, felcsuklottam, kicsit váratlanul ért:) De szerencsére annyira hülyeségnek tartotta ezt, hogy nem kellett véleményt nyilvánítanom.

Máté pedig tegnap azt mondta, vegyek neki üzletet. A Minimaxon nézték a Vándorvarangyot /most ez a napi megengedett TV-mese/ és előtte volt valami reklám. Gondolom, azt mondták, a Minimax-üzletekben lehet megvásárolni... vagy lehet, hogy nagyon is jól értette és azt akarja, vegyem meg neki az egész üzletet:! :lol:

Úszás: akkor nem csak az enyémeknek van heppjük?:) Érdekes, mert Máté nem a mélységtől fél, mert a héten az Árkádban az emeleten úgy támaszkodott 2 kézzel az átlátszó plexinek, hogy én féltem attól, hogy mindjárt lezuhan.... de talán ha feléri majd ésszel, hogy egy 5 centis lyukon egy 1 méteres dolog /pl. Ő :)/ nem tud kiesni, tán felbátorodik. Vagy rendőr lesz és bebizonyítja, hogy egy jól irányzott ütéssel biza' átfér az?:)

Pisi: elgondolkoztattatok /hú, de nehéz szó:O/, lehet, marad a guggoltatás szabadtéren is? Múltkor a Zapának jutott e nemes feladat és ő ösztönösen így oldotta meg:)

Szereposztás: a mienk sem jobb, mert a nagyobbiknak nincs veszélyérzete, félelme, fóbiája semmi... a kicsi meg majmolja, úgy gondolja, ő is simán leugrik 2 lépcsőfok magasságról. Hát nem. Mellékeljek képet is vagy elképzelitek?:O

Mi volt szemészeten?

Anyapoc
jobbulást. Krupp nem kerülget Benneteket?
Azért ez a priznic nem hangzik jól, szegényke már igen odalehetett, ha önként kérte:(

Gyertek csak Győrbe, itt mindig lehet csinálni valami jó dolgot, csak jó társaság kell hozzá :wink:

Rékával nem gyakorolunk "beszédet", én nem értek hozzá, elrontani n em akarom. Most írni tanulunk, ezzel tesz a sírba... banyek, még 2 éve hátra van az oviban, nem sürgős ez neki. Hab a tortán, hogy Máté ugyan még egy pont-pont-vesszőcskét sem tud lerajzolni, de amikor ceruza van a kezében, állandóan írni akar ő is:O
Szuperek a képek, <irigy-irigy emotion> Majd példát veszünk rólatok
Mivel Rékának derékig érő haja van, kicsit macera lesz ez a strand-uszoda téma, de majd belejövünk:)
Orvosi listátok nemtecc... koleszterineddel mi van, arról lemaradtam.
Ja, akarunk menni valami emberibb időben Vinye-Cuha völgye vonatos kis kirándulásra mostanában, lehet, hogy Réka szülinapját is valahol ott tartanánk. Eljönnétek Ti is? Zsuzsa?

Tegnap Réka csoportja kiránduni volt, egyik ovistársuk hétvégi házánál voltak cseresznyét szedni. Lemondták az ebédet, virsliztek/ Máté úgy mondja: "viszike":), tiszta infantilis, nem :lol: . Még szerencse, hogy csak 3 éves:O/. Vittek plédeket, ott aludtak /volna, ha elaludtak volna:)/ kinn, nagyon élvezték. Este kullancsnézés közben bealudt a Drágám:):)

Nnna, pótoltam egész havi elmaradásomat.
-Afonya
afonya
 
 


Anyapoc,
teccik a bugyid :lol: :lol: :lol: :lol:

Látszik, marhán ráérek, mi , bóklászok a tpoiok között... teregetnem kéne, de Máté még alszik és nem merek zörögni. Muszáj neteznem, szörnyű :lol:
afonya
 
 


Sziasztok!

Mi túl vagyunk Villő vizesborogatásán is :?.....
Sajna őt is elérte ez a fránya vírus,így alig aludtunk éjjel.De érdekes,hogy kb msfél nap alatt lezajlott az egész.Tgenap kezdődött,jó magasra ment,éjjel 39 felett volt.Nem hatott a lázcsill,így maradt a vizestörölköző.marhából nem komázta,de aztán csak hagyta magát,így másfél!!! óra után lejjebb ment a láza,vissza is tudott aludni. :roll: De sajna még reggel is volt neki,reggel hűtőfürdőt kapott,aztán akkor szépen lement a láza egy idő után,azóta semmi(kop-kop).Hát jó kis kaland volt ez a hét :D!

Ráadásul Apát vittük tegnap Győrbe (Áfonya :)),visszafelé Cseszneknél úgy elkapott a vihar minket(pedig indulás előtt Vp-ben is volt),hogy kb 50-60-nal tudtam csak jönni.Olyan vízátfolyások voltak,hogy ihaj :?...

Áfonya

Nem semmi nálatok is az élet :).
Akkor Máté üzletember lesz,ez egyértelmű :lol: !Hát vegyéééé má neki :D!
Pisi :D.Nem semmi, a pisi milyen találékonyak :).Szabadban még annyira talán nem gáz...de otthon :shock: ...már az álvapisilés.... :roll:
Luk és Máté esete :D!Azért lehet,hogy azt már érzékeli,hogy van folytonossági hiány valamin és mi átlátszó... :roll:
Nyuszi és a többiek...jaj,milyen kis gonosz gyerekek vannak :(.Vagy inkább sajnálni kéne,hogy milyen szülők :(.Még jó,hogy Réka nem vette fel....
Érdeklődési kör:na most elgondolkoztam,akkor az én fiamból villamosmérnök lesz :shock: ...az áram a mindene. Most :).
Koleszterin: volt ugye a púpm...erre még tán emlékeztek :D4akkor felidegelt a doki(talán írtam...) És utána mentem vérvételre.Akkor lett magas a koleszterin.Az új dokimnak megmutattam,aszonta,ellenőrizni kell.Olvastam,hogy lehet sterssztől is és én akkor igen nagyon stresszes állapotban mentem vérvételre :D!Hát majd meglátjuk...remélem,semmi gáz. A doki is mondta,hogy hát pedig nem úgy nézek ki,mint aki szalonnát eszik szalonnával :D.Mondom,nem is :).
Úszás: talán érdemes neki használni usziban műanyag úszósapit... :roll:.Nem tudom,mennyire hatákony,de asszem nálunk a lányoknak ilyesmi van.
Ovis cseriszedés :).De jó :).Nálunk is vannak ilyen kint(nem)alvós programok.hát este már alig lehet bírni a gyerekkel :?...
Vinye.jó ötlet,csak hamar konkretizáljuk,nehogy aztán valami közbejöjjön :).Ti jöttök Győrből,mi meg innen? :D!

Na megyek,mert hívás van :D!

Puszi :)!

Ui: most néztem, az előző irományomban mennyi az elütés...hát bocs :?....

anyapoc
 
 


Zsuzsa

Nekünk asszem jó a jövő hét,de még addig elválik :).
Pláne ha meggyógyulok :(:(....

anyapoc
 
 


Nem t'om még:( Apa benyögte, hogy szombaton ő túrázni akart menni, valahová a Velencei tó mellé... akkor meg eléggé ki lesz nyúlva vasárnap, én meg nem akarom cipelni Mátét helyette :O
De persze mártírjellegű arccal és hanggal mondta, hogy hát nem muszáj elmennie túrázni... utána hétvége kinek milyen?
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya

Nekünk utána is jó elvileg.Most szombaton meg gyereknap lesz az oviban,amúgy nekünk is csak a vasárnap lett volna esélyes...vagy az egyértelmű volt? :roll:
Hadd menjen csak Apa túrázni :)!CSerébe vasárnap kitakarít :lol: :lol: !

anyapoc
 
 


Sziasztok!

A vasárnap kinek milyen? Eddig az látszik befutónak. Réka 2 ovistársa is jönne, ha az időjárás is úgy akarja:)
afonya
 
 


Nekem a szombat lett volna a jobb.... :(

anyapoc
 
 


Zsuzsa

Össznépi névnapozás lesz,így sajna kiesik tutira...
De majd gondolok rátok :)!

Réka,boldog szülinapot :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Köszi, köszi a Vénasszony nevében is :)

Úszósapkát én nagyon utáltam, bár akkoriban még az az igazi gumi volt, ami remekül tudta húzni az ember haját és ráadásul elég konkrét külsőt kölcsönzött :) A mai fajták... hát nem tudom, szerintem vízállóság szempontjából semmit nem érnek, max. nem megy haj a vízbe, ennyi. Vagy van harmadik típus is? :)
Ezek szerint eljutottatok szemészetre is...
Luca hogy van? Többiek nem kapták el? Keret tetszik neki? Akkor most maradt a régi lencse vagy sikerült megvizsgálni?

Hétvége: a vasárnap lenne jó továbbra is. Valahogy ilyesmi a terv: odaérkezés Vinyére, 9 körül. Laza tempóban átsétálni Porvacsesznekre, Cuha völgyén keresztül. 11.40 körül van ott egy vonat, ami visszavinne alagútakon keresztül, kb. 10 perc alatt Vinyére. Ott kis piknikes ebéd /állítólag van valami Fogadó is, ami jó, de gyermekeim a nomád életmódot favorizálják :) / Utána egy Ördöglyuk-barlang még a terv, ha összejön és nem dőlnek ki a gyerekek. Vagy mi:)
Nincs agyontervezve, térképet, leírást majd nyomtatunk, aztán csak lesz valami:) Állítólag gumicsizmát érdemes vinni a gyerkőcöknek, a Cuhán való átkeléshez :)

Zsuzsa, ha jöttök, privizzük le, ok?
Anyapoc, Nektek is jó mulatást!

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek,mert ki vagyok purcanva a tanulás miatt...meg vasárnap fél napot érettségi felüljavítást csinálta,de gondoltam rátok :):)!

Milyen volt ,Áfonya?????

Zsuzsa

Miről maradtam le????Mi van Lucával???Meg ropi,meg zöldségleves????
Köszi a köszöntést :).Átadom :)
Tök jó a gombás kép :D!A kis sunyi :D.

Nálatok is ilyen térdlenyúzós a nyár :??Mindkét gyerek térdéről napjában többször jön le a lazúr...már kezdek komolyan aggódni :?....
Jól néznek ki :roll:...

Na megyek,Apa vűr,holnap megy vizsgázni,aztán irány a hajó :D!

majd jövök !

Puszi :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Boldog névnapot Villőnek!

Kép

Kirándulás megvolt, nagyon jó volt. Gyerkőcök várakozáson felül bírták, Réka végég gyalog jött, Mátét is csak a végén kellett cipelni.
Gumicsizma jól jött, nagyon élvezték az átgázolásokat. Sajna viszonylag sietni kellett, hogy elérjük a vonatot, így Máté nem élhette ki annyira a kavicsdobálási, ill. a "mindent_felszedek_és_megnézek" hajlamát, épp ezért tuti, hogy visszamegyünk még. A vonat ugyan csak 10 percnyi volt, de átmentünk 3-4 alagúton, magasan is jártunk, ez is nagy élmény volt, sikítottak teljes torokból, ahogy illik egy alagútban :)
Utána piknik, az is jó volt. Aztán megnéztünk egy forrást, ott a gyerekek építettek egy hidat, miután nem sikerült elrekeszteniük a patakot. Pedig komoly erőbedobással próbálták :lol:
Mi eztán elindultunk haza, mert Máténak szüksége van még a délutáni alvásra. Be is ájultak mind a ketten a kocsiban, hazáig egyet se szóltak :) Kullancsokat is elkerültük, úgyhogy csak jó emlékünk maradt, szuper volt.

-Afonya[/img][/quote]
afonya
 
 


Zsuzsa,
jó hír, hogy Luca jobban van, ez a zöldségleves receptre jó ötlet, jó fej a dokinénitek :) Majd legközelebb összejön, most tényleg nehéz lett volna!

Anyapoc,
térdlnyúzás, ne is mondd. Máténak állandóan van, de ő fel se veszi: egy puszit kér rá és már el is van felejtve.
Réka már rosszabb, ő zsepivel borogatja, látványosan szenved, sántít; képes lenne napokig nem fürödni, csak hogy kímélje :) Pedig nem ilyen volt, kicsinek ő is futott tovább.

Mondjuk a minap a csúszdán bukott egy nagyot az oviban, lefelé jövet letapadt a lába, előreesett és a peremébe bevágta az állát. Iszonyú csúnya lett, feldagadt, véraláfutásos... na mondjuk ez tényleg fájhatott. De csak akkor ordított, azóta nem is emlegeti, pedig még most is ijesztően ronda. De amit nem lát, az nem fáj :)

Tettem fel pár újabb képet:

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=13233
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya

Köszi a köszöntést :).
Nagyon jó lehetett a kirándulás :).És látom,azért volt "banda" :wink:!
Mi mindent lehet csinálni a természetben :D!Meg vonat,alagút,hááááát,elhiszem,hogy elfáradtak :wink:!látod,mindennap így kéne :D!
És hogy Réka milyen nagylány már 8) ...komolyan,mióta utoljára láttam(tavaly ugya :D),olyan nagylányos lett... :roll: Igaz,hamarosan itt a suli,meg minden... :( Nem is tudom,hogy örüljek,vagy sírjak :D!
Pedig nemrég születtek... :cry:
Szl nagyon jóóóók a képek :)!
Sebek:nálunk detto...csak Villő napjában 10szer hozza a lábát :D,hogy "puszi-meg"....Néha már unom...Bulcsú szintén látványosan szenved tőle, a fürdésnél visít,na meg "nem tudott" lábraállni,annyira fájt neki....És hogy ugye ne legyen egyszerű az élet,ma leesett az oviban a mászóka tetejéről... :? Át akart mászni a kötélre,de vki kirántotta alóla,ő meg lehuppant...mit mondja,néhány kavicsnak látszik a lenyomata :?...Először azt mondta,hogy sírt,de estére érdekes módon,ez kitörlődött az emlékezetéből :D!
Akkor megnyugodtam,hogy nem csak nálunk van ilyen :D!



Én egyébként hulla fáradtan,kezd elegem lenni a tanulásból-tanításból...ha esetleg egyik sincs,akkor is tuti vmiért nem tudok aludni :?... szl vhogy utól kéne magam érni alvásban,de még nemtom hogyan :?....

Itt van az én nagylányom,aki már most igazi nő ... :?
http://s53.photobucket.com/albums/g49/a ... CN3532.flv

És itt a végeredmény ...mint akinek behúztak :D:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 828.35.jpg


Na meg múltkor ilyen vihar volt nálunk :shock: :

http://s53.photobucket.com/albums/g49/a ... CN3538.flv


Ez meg itt apa hajója,akinek van türelme ,nézze végig,érdemes :wink:!

http://www.youtube.com/watch?v=jJ2McrEDr98

anyapoc
 
 


Most csak gyorsan:

végignéztem, nagyon durva:) ... mázli, hogy nem jött egy motorcsónak és csinált hullámokat :lol:
afonya
 
 


Sziasztok!

Áfonya

Érdekes,mindenkinek ez a motorcsónakos variáció jutott eszébe :D!Nekünk az ugrott be,mi lett olvna,ha átrobog az IC :D!

Zsuzsa

Nagyon jók a képek,mennyi háziállatotok van :D!(az egyik nem jelent meg :?)
És nagyon jó Luca szemüvege,kolléganőm kislányának pont ilyen van :).Hogy bírja?
És Előd tényleg milyen komoly tud lenni :wink:!
Betegség :?...akkor titeket sem kímélt.Érdekes,mi mindig kimaradunk a szórásból :roll: (kop-kop)
Legó és Előd lába :shock:!Azért az sem semmi...
Óóóó,köszi,már csak két vizsga(egyik holnap :)),de az érettségi keményebb része még csak most kezdődik :?....uganyis a szóbeli érettségik még csak most kezdődnek...
Még emelt szintű érettségit is voltam felüljavítani,mert ugye jöttek a fellebbezések...hát mit mondjak,olyan eszetlenségeket írtak,volt,akinek pontot is kellett levonnom... :?
Na jó,Te tanítod a főnököd? :D Nem kéne helyet cserélnetek ? :D:D:D:D


Na megyek,mert nem leszek kész a tanulással,amíg a srácok alszanak :?...


Puszi :)

anyapoc
 
 


Sziasztok!



Zsuzsa,
szuperek a képek, a süni nagyon tetszett Rékának, merthogy Sün Balázs Oviba jár :)
Veszélyérzet: én ilyenkor már rászólok Mátéra ösztönösen, de utána mindig elfilózom, hogy nem lenne-e könnyebb az életem, ha hagynám, saját bőrén tanuljon? Hisz úgysem száll le olyankor, sőt legközelebb ugyanúgy felmászik, tehát csak én húzom magam és veszekszem feleslegesen.

Luca nagyon helyeske a szemüvegben. Hogy bírja?
Képzeld, voltam Rékával az 5 éves védőnői kontrollon és a szemvizsgálatot mi is bebuktuk, az alsó pár sort nem látta rendesen. Így 0,9-es beírást kaptunk, ill. hogy iskola előtt mindenképp nézessem meg, mert esélyes a szemüvegre. Remek :( Mondjuk számítottam rá, mert apai ágon szinte mindenki az, jó erős ráadásul, 4-5 dioptria között.


Anyapoc,
na, érettségik lementek már, ugye? S Te hogy állsz? :)
Voltunk előző hétvégén lenn Csopakon. Harley D. motorostalálkozó volt Alsóörsön, Máté meg van bolondulva értük.... pénteken lecuccoltunk, délelőtt nagy fürdés. Délben megnéztük a motorokat. Hát mit mondjak, lenyűgőző látvány így egyben, sacc. 20 km hosszan, bőgették a csilli-villi motorokat... aztán megint fürdés, megint fürdés és fürdés:) Alvás meg délben a strandon a szélsátorban, este a hotelben. Jó volt, bár elég strapás két ekkora gyerekkel még mindig:)
Nyáron még párszor leugrunk valószínűleg, ha túl sok lesz a pénzünk :)

Voltunk Szolnokon is most hétvégén, az is jó volt. Gyerekek kerti medencében, Réka elment a Papával biciklivázon a pékhez, hordtak be tojásokat a tyúkoktól, voltunk vadasparkban, EU játszótéren, szóval kész kalandtúra:)
Lehet, hogy Réka lemegy egy hétre majd hozzájuk, csak még nekem kell elengednem lelkileg. De ha sokáig leszünk még így hármasban a gyerekekkel, bezárva a panelba a hőség miatt és nem veszekednek kevesebbet egymással, akkor szerintem hamar beadom a derekam és vigyék :lol:
afonya
 
 


afonya
 
 


Sziasztok!

No,ideértem,már leeresztettem,vége a nagy hajtásnak,talán pihenni is tudok...

Bulcsú úszótábprban,így ismát korán kelünk,mert vszik őket 8-kor és két gyerekkel odaérni,reggeli,meg minden :roll....

Suliknak vége,de még nem tudunk minden jegyet.
Én 4-et,párom 1-et.Ez elég bosszantó,mert azért az ember addig tűkön ül.Bár ahogy őt pl. ismerem,neki tuti ötös lesz :).engem már nem is nagyon érdekel,úgy érzem,sikerült a vizsga és ezzel hivatalosan is elkezdtem nyaralni :D! (szl Zsuzsa,köszi kérdésed,így állunk :))


Zsuzsa

Na,nagyon édi a sünitek :):),úgy látszik,hogy most nagyon szaporák :).Nálunk is van (anyuéknál persze), a szomszédjukban is,sőt a szomszéd néni mesélte,hogy még ki mindenki mondta,hogy van sünijük :).Remélem,ha kertes házunk lesz,nekünk is lesz :).
Húúú,tényleg igyál akkor eleget!Én is szoktam rosszullenni tőle,ilyenkor érzem is,hogy mi nem stimmel,szerencsére valahogy mindig belövöm,hogy ez most ezt jelenti és nem esek pánikba.Egy-két pohár víz és minden OK :).Anyum detto iylen,csak ő nehezen jön rá,hogy mi baja :?...
Garázs készen van már? :D:D:D De legalább a gyerkőcök élvezik :).
Előd ránézésre szemüveges lesz? :roll: vagy csak titeket látva diagnosztizált a doktornéni? :roll:
Anyum is elfáradt kicsit a sok gyerekezésbe(2 hét intenzíven,amíg az érettségik mentek),hát most nem is nyaggatom :).


Áfonya

Húúú,motorostalálkozó,de bátrak vagytok :).A képek csudajók,nagyon vagyányak a gyerekek :).Csak nehogy aztán egy ilyen moci legyen a az igény a szülinapra :D!
Én egyébként utálom a motorosokat,sajna sokat hallok belőlük,igaz ezek főleg versenymocik,de akkor is :(.Nem tehetek róla,valahogy idegesítenek :?... De azért nem tartok be nekik,amikor közlekedek :D!
Melyik hotelben voltatok?Milyen most a csopaki strand?Ott is van homokos rész,ugye?Gyertek,gyertek,strandoljunk :)!
Most vettem én is szélsátrat,remélem,hogy megfelelő lesz majd,bár asszem mi délben inkább felhúzunk az apartmanba... :roll:
Érettségik,na ja,MÁR vége :).Amikor írtad,akkor kezdődött a másidik turnus :?.... Én egyébként totálisan érett vagyok
:lol: :lol: !de van olyan gyerekünk akinek sikerült tesiből megbukni... :shock: (szt egyedül az országban :?...)
Szt engedd csak el Rékát! Neked is nagyon jót fog tenni(az is,hogy hiányzik,meg az is,hogy pihi lesz :)),meg neki is :).A papáéknak meg különösen :).


Na megyek,emrt készülnöm kell a nyaralásra,én vagyok a főszervező :?...

Puszi!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés, hátha nem tudok jönni egy ideig. Most nálunk vannak sógornőmék Szolnokról, városnézünk, esti programokra járunk, stb... Hétfőn pedig lemegyünk Csopakra megint, csak most többen, rokonékkal. Szerdáig maradunk. Anyapoc?

Majd este próbálok jönni, de nehéz, ha közben lesik, mit írok :roll:
afonya
 
 


Sziasztok!

Gyors élménybeszámoló,vasárnap jöttünk haza,elég kanadosan.Ugyanis megbntettek a horvát rendőrök gyorshajtásért,aztán meg Zamárdninál elege lett a kocsinak és megállt,így 10-re vontattak haza minket(szl bocs Áfonya,egyenlpőre nincs kocsink,pedig mennénk strandra :()


Az út kb 500 km volt,amit a viamichelin szt kb 6 óra alatt lehet megtenni.Mivel Apa korábbi vonattal tudott hazajönni,korábban is indultunk,ami részben jó volt,részben voltak estefelé a szigetre érkezéskor problémák,ugyanis olyan fél 9 tájban értünk a szigetre,ahol tk át kellett vágni az egész szigeten nyugat felé,ahol ugye a Nap éppen lenyugodni készült és igazából semmit nem lehetett látni az úton,csak hogy valamerre arra kell menni...Így majdnem elütöttünk egy biciklist és két gyalogost is :?....
bócák zengedeztek egész nap,szerencsére éjjelre ők is abbahagyták,pihentek :?....
Tényleg a parthoz,kb 5 perc kellett,hogy leérjünk,de ebben benne volt 3 macska megnézése is :roll:....

Itt látszik,hogy az erkélyről rá lehetett látni a strandra:
Kép

Ilyen a strand apálykor(ott valahol messze bent apa és Villő :)):
Kép

Jó darabig be lehet menni a bokáig érő vízbe,ami ha felmelegszik,isteni :)

Kép


Amikor ékezik a dagály :)

Kép


Amikor rossz idő van(a felhők beborítják a hegyeket):
Kép

Amikor nem lehett fürdeni,akkor kagylókat keresgéltünk....
Kép

sétáltunk,nézelődtünk,fényképeztünk....
Kép

Ilyen volt az öböl másik fele:
Kép



Azért csak a parton volt a legjobb :),homokozás,remeterák-gyűjtés :):
Kép

A nagylány :)

Kép

Voltunk Rab városában is,ahol az útikönyv szt eggyel több látnivaló van,mint a sziget többi településén :)
Kép

Itt elmentünk egy kis pici motoros csónakkal hajókázni a sziget ezen felén,amit a gyerkőcök irtóra élveztek :):
Kép

A kilátás egy magasabb pontról:
Kép

Hazafelé menet felmentünk a "kilátóba",élmény volt,sok helyen csak aprócska drótkerítés választott el a szakadéktól...
De ilyen Rab városa felülről(és persze én,hogy elhigyjétek,tényleg ott voltam :D):
Kép

A komp,ami a legfőbb szállítóeszköz a környéken(és persze a nap fénypontja volt nálunk :D):
Kép

Naplemente az öböl másik felén:
Kép

Ezen a részen elég jó kis élet volt a szigeten,sok játékkal.
Az egyik kedvenc:
Kép

Azért apának meggyűlt a baja a kisvonattal :)

Kép

Nagyjából ennyi...aki elért idáig,annak pusszantás :)!

Majd még jövök....

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Először is Áfonya,bocsi,hogy elfoglaltam a képekkel a topikot,későn jutott eszembe :oops: :oops: !

Zsuzsa

Ja,mindenkinek a vonatos kép a csúcs :lol: :lol: !
Azért Ti sem panaszkodhattok,mert nálatok is nőnek a gyerkőcök :wink:!
Szl nálatok is a sziklamászás a csúcs :D!Bulcsú is midnenre felmászna,ha lehetne :?...
5-étől megyünk hajózni,nem tudom,mikor jöttök,de már néztem,hogy júli végétől lesznek lovagi tornák Vázsonyban :).Itt a részletes program,meg tudom nézni,mi minden lesz.Meg a Kinizsi várban is lesznek programok :).
Köszönjük a sok dicséretet,igyekszünk egyébként :):)...


Garázs,bejáró hajrááááááá!Szt ezek már a legrosszabbak,mert olyan nehezen áll neki az ember...pláne ilyen melegben :?...
Forma1-et most mi is néztük kivételesen egy darabig,amikor volt a NAGY előzés...meg amikor leesett az a kutyafüle,meg eső jött,meg minden...de az a két tökéletlen kommentátor :shock:

Gondolom,hogy azért a Mátrában jobb volt :):):)...mi is csak a vízben tudjuk elviselni a meleget,bár most űlt egy kicsit... :roll:...
Jaj,2,5 hetes baba :).Nem éreztél nosztalgiát?Vagy késztetést? :wink:

Itt vannak a képek,mindent felraktam,amit lefényképeztem.Az igazán nagy remeterákokat nem fényképeztem le sajnos,de egy kis aranyos van képen :).
Meg fényképeztünk gyíkot,rendes rákot,vízicsigát meg mindenfélét.Láttunk hatalmas kabócát,de akkor nem volt nálam a gép,így arról sem készült kép :?....

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=13463

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
szuperek a képek és pont jó helyen vannak itt:)
Ami nagyon tetszett benne, hogy nincs az a zsúfoltság a parton, látod, hogy merre vannak a gyerkőcök épp.
A látképek pazarok, Te meg undorítóan vékony vagy még mindig :D
Még milyen mázli, hogy Zamárdinál döglött le, nem odakinn!
Villő a homokozós képen még olyan kis babás, a másikon, a "pulcsi_derékon" képen meg már nagylány. Apátok meg nagy gyerek :D

Minap Győrben is volt olyan pantomimos, mint Veszprémben láttunk, emlegettünk is Benneteket.

Mi előző hétvégén lenn voltunk Balatonon /rokonokkal/, pár kép itt:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=13316

Várakozáson felül sikerült, nagyon jó volt. Már reggel 8-ra kinn voltunk, hogy árnyékos helyen legyünk egész nap. Kinn reggeliztünk /ezzel kedvet csinálva és ötletet adva több kisgyerekes családnak is :) /, kis pihenő, aztán fürdés, szárítkozás felváltva. Délelőtt és délután is egy alkalommal nyalánkságok beszerzése, a szokásos választékból: fagyi, jégkrém, kukorica, palacsinta. Délben egészségtelen életmódnak hódolva hamburger, hotdog, na jó, a halat is szeretik :) Kaja után a szélsátorban alvás, mindhárom napon sikerült elaludni mindkettőnek /erről a kép még a telefonomon, majd feldobom, helyesek:) / Ilyenkor tudtunk úszni egy normálisat mi is, felváltva. Hát mit mondjak, felért egy heti alvással az a fél óra csend, nyugalom a vízben...
Este 7 körül értünk fel a Hotelbe, fürdés, vacsi és aludtak, mint a tök.
Igen kevés vita volt, elég jól elvoltak az árnyékban is, szóval kezdenek a nyaralásaink pihenéssé változni az eddigi edzőtábo-jelleg helyett :D

Most hétvégén Anyuméknál volt kerti parti, köszöntés, Máté is oviérett immár :)

A csavargások között pedig aszalódunk a panelban, bár most végre enyhülés van. Az a macera, hogy lemenni sem tudtunk a játszótérre, mert ilyen ökör hőségben még a hintára sem lehet ráülni. A jó kis fémcsúszdákról nem is beszélve...

Most egy hosszú hétvégére lemegyünk az Őrségbe, olyan szép környék az is. Hegyhátszentjakabr a Vadása-tó partján, Zalalövő, Őriszentpéter... időjárástól függ majd a program.

Zsuzsa,
az a szalonnasütés azért durva volt :) Mátra is nagyon szép hely. Hú, a képeket elnézve a Cuha-völgye Elődnek egy Paradicsom lesz :)

Dinnye kollégádért nem irigyellek, én is előre parázok már a visszameneteltől. MErthogy a gyerekeim olykor hülék és értetlenek, az egy dolog. Nekik megértem és elnézem... el kell kezdenem edzeni, hogy a kollégákra ne úgy szóljak rá, mint gyermekeimre szokásom :)

Na mennem kell, mert a teli legós ládába beleesett egy minipuzzle darabjai. Jó meló lesz kiszedegetni. Már csodálkoztam is, hogy sikerül egyszerre megírnom mindent, amit szeretnék :)

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya

Csúcsszuperek a képek!!!!A lányod még mindig igazi nőci,Máté meg eszméletlen nagy már!!És a tüsi frizkó :):):)!
Szuper a fejed is,csak nem értem,hogy jön a kezed az arcodból :D:D :?....
Máténak hatalmas gratula a pelusmentességhez :):)..ezek szt kezdheti is az ovit :).Mesélj,hogy ment/megy?????
Tényleg jól sikerülhetett így a strandolás nektek,jó helyen,jó időben :).Mi mindig csak 5 után jutottunk le ,amíg Apa itthon volt,már ha éppen volt kocsink(most megint nincs...de holnap elsz :D)....
Nálunk is mentek a nyalánkságok,kb ilyen sorrendben :D!Ja,meg lángos...aztán volt egy migrénem is,mire anyumékhoz felértünk,már majdnem hánytam...aztán sikerült is...nagyon nehezen szedtem össze magam :?....
Edzőtábor :lol: :lol:...vmelyik nap nekem is volt iylen érzésem... :? Majd gondoljatok rám ,amikor megyünk hajzóni :?...
Őrség,szuper lesz tutira,csak ne essen :).
Az undorító vékonyságom ( :lol: :lol: ) ellnére még mindig magas a koleszterinem :? :shock: ...most diétázok :(...

Nagy és fontos kérdés Hozzád :):
1. Van esetleg talonban Thomasos vasúti pályád,vagy garázsod,Vagy akármid? :DNem nagyon akarnék boltban vásárolni belőle,mert horror az ára és a gyerek nyüstöl,hogy szülinapra...

2.(ez most fontosabb) Esetleg nem láttál olyan gyerektologató eszközt kint,ami kicsi,két kerekű,hátulról lwehet tolni és mindketten beleférnek?Olyasmi,mint a bicikli utánfutó,de nem háromkerekű és kisebb is.Hosszú nyele van hátul és úgy lehet tolni....
Nem akarnék 2 babakocsit cipelni a hajózáshoz,mert ha útra kelünk,így kényelmesebb lenne...de nem találok semmi ilyesmit,pedig Horvátországban láttunk ilyen toligát... :roll:

Jaj,és köszi,hogy elviseled a képeket :D!

anyapoc
 
 


Huh,Máté szülinapjáról én is lemaradtam... :oops: :oops: Még jó,hogy van Zsuzsa... :oops: :oops:

Hát akkor BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!

Kép

Azt hiszem,öregszünk :oops: :oops: ...vagsi én :(....

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc,
a fontosokkal kezdem:)

1. Thomas: múltkor láttam 30 euróért egy elektromos szettet, ha gondolod, vasárnap megnézem közelebbről.... de itt láttam múltkor használtan még:
http://gportal.hu/gindex.php?gid=1512674&pg=15093418
Nem ismerem a csajszit /és a bolti árakat sem/, de hátha... ja, Máté szülinapjára BOLTBAN!!! vettem én is egy Thomasos hátizsákot, ovibajáráshoz. Ez már a vég :lol:
Amim volt, elkelt már:(

2. gyerektologató eszközt: nem:(

Egy ilyenem van eladó, de ez is bicikli utánfutó és nem is olyan kicsi összecsukva sem, viszont 2 kerekű.

Kép
afonya
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: