Új privát üzeneted érkezett!

Íme a topic, ahol az elfajult vitákat folytatni lehet. Kérek mindenkit, a személyes intrikákkal ne a többi topicban zaklassunk mindenkit, ide írjátok le!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Ez itt most az Óvodákról, Iskolákról topicban támadt "vitára" a hozzászólásom.

Tegnap frissiben csak olvastam, nem írtam, hadd csillapodjanak a kedélyek. Az elsõ gondolatom az volt, nyitok egy topicot, hogy aki veszekedni óhajt velem, az oda írjon, ne fárasszuk a többieket. Késõbb módosítottam a gondolatot, hogy egy általános Dühöngõ topicot nyissak, emlékszem, ez már másnak is (tán Zsóka) eszébe jutott.

Kriszta! Jelen esetben, ha elolvasod a sorrendet, ki mit mikor írt, te mit tettél volna a helyemben? Szó nélkül hagyod Andi írását, vagy reagálsz rá? Sajnos az az igazság, hogy én olyan típus vagyok, hogy ha intrika ér, nem maradok csöndben. És ha elolvastad a többi vitát is, bizony sokszor nem én vagyok, aki konkrétan szapulni kezd egy másikat.
A társalgó azért van, hogy mindenki megírhassa a véleményét. Nem tudom, ez mért fájt Andinak, hogy mindenfelé ott a nevem. Ha nem szereti az írásaimat, ott van az elején a szerzõ, egyszerûen hagyja ki!
Jelenlegi állásom téma pedig részemrõl nem tartozik az internetre.

Ahogy kezdem tanulni az internetes dumálások világát, látom, hogy ez egy remek módja a barátok és az ellenségek szerzésének is.

De itt el kell mondanom, hogy részemrõl nincsenek ellenségek, én hosszútávon senkire sem haragszom. Lehet, hogy frissiben felkavar a dolog, reagálok is, de nem vonok le nagy következtetéseket belõle. Szerencsére az olyan neveket jegyzem meg, akikét azért jegyzem meg, mert summa summárum szimpatikusak.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Kedves Ildi! (Talán ebböl is sejthetö, hogy nem vitatkozni akarok Veled)

Végigolvastam néhány topikot, amiben vita volt. Azt gondolom, hogy sokszor nem a véleményeddel van a baj (abból nem lenne vita), hanem a stílussal... Egy pl. :
"Hú, itt jobb ha hallgatok. Minek szagolni terhesen bármit, ami nem létkérdés, és elkerülhetõ?"
Nos, akkor miért nem hallgattál? Rögtön egy provokatív mondattal kezdesz. Persze, hogy rögtön sértve érzik magukat és az a véleményük, hogy a tiédet miért nem tartod meg magadnak...
Bocsi, tudom nem fogsz megváltozni, de a stílusra talán figyelsz. Én továbbra is olvasni fogom a véleményeidet. (Remélem itt mégegyszer nem találkozunk Kép )

Hami
Hami
 

 
 

Szia Hami!

Köszi, igazad van!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Ildi!

Nekem az a bajom Veled, hogy ugy tünik mintha te akarnad rendezni a Babanet-et! Helyre igazitasz, rendre utasitasz, stb...

Meg az is bosszant, hogy miért van olyan sok idöd internetezni munka közben! én most a kicsimmel vagyok itthon, de amig dolgoztam, addig néha még egy kavet meginni sem volt idöm, nemhogy internetezni, holott szamitogéppel dolgozom én is.
Ez nem irigykedés, hanem bosszankodas, hogy van ilyen cég, ahol ezt meg lehet tenni.
Orsi
Orsi
 


Éva,

Itt vagy?

ZZZ
ZZZ
 


Kedves Lányok!

Ezt a hozzászólást Sára küldte és többek között nekem is címezte.

Szeretnélek benneteke nyíltan megkérdezni, hogy Ti is így éreztek-e írántam, mert ha igen akkor én beszüntetem ezt a fajta tevékenységemet. Igérem, hogy nem sértődöm meg, de egy büdös rohadt linket sem fogok többet feltenni, ha ennyire bánt benneteket.
Természetesen, ha valaki konkrétan tőlem kérdez valamit arra továbbra is szívesen válaszolok.

sziasztok

bigacsiga Kata

Sára eredeti hozzászólása:

Sára 2001 Octóber 04 csütörtök - 13h 34:

Ez most játszóterek forum vagy Henkel reklám? A csodamosóporok kikisérletezése során feláldozott állatokról nincsenek fotóid? És a mindenféle adaléktól allergiás meg rákos gyerekek is örülnek a játszótérnek? A multik jótékonysága nekem büdös. És a parfümjeik sem fedik el ezt a büzt. És azzal ne gyere kedves Bigacsiga hogy te csak beraksz ide egy cikket, amit beraksz az is minösit téged is. Nekem ugyan személy szerint nem öröm a linkjeidet meg a cikkeidet olvasni (amugy is lassu szegény gépem) de sokaknak igen azt tudom ezért ebbe még sosem kötöttem bele és page down gomb is van a gépemen :-) de most tullöttél a célon. Nem nyitnál egy Bigacsiga linkjei topicot ahol aztán mindent beletehetnél és mégsem lassulna le mindenkinek a letöltés? Én megköszönném. Amiket beraksz azokat már általában ismerem vagy nem érdekelnek. Szia :-) és persze nem bántani akarlak

Sára
bigacsiga
 


Én nagyon örülök, ha beraksz nekünk egy-egy linket. Ha már olvastam, akkor most nem olvasom el.
Rengeteg hasznos dolgot olvastam már tőled.

Köszönöm!

Andi2
andrea (andrea)
 


Kedves Kata!
Talan annyiban igaza van, hogy ha csak a linket rakod be, akkor annak, akinek nem gyors a gepe, nem tart orakig letolteni.
De ettol fuggetlenul Sara hangneme nagyon durva volt.
Judit
 


Azért kezdtem el nem csak a linket berakni, mert sokszor tapasztalom, hogy késöbb amikor vissza akarsz menni arra az oldalra akkor az már nincs ott mert letörölték. Így meg ha valaki pár hónap múlva olvasná az akkor is ott van.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Esetleg feltenni valahova a szovegeket, es dupla linkkel betenni (egy az eredetire, egy a szovegre). De nekem lehozza eleg gyorsan, inkabb csak vannak emlekeim, amikor egy csiga(bocs)modemmel interneteztem, es tenyleg orakig tartott mindent (barmit az internetrol) letolteni. De nekem tenyleg nem okoznak problemat a linkjeid, se igy, se ugy. Semmi bajom veluk. Csak egy halvany otlet volt.
Judit
 


Az ötlet jó, de Gabi a szerkesztő én csak egy látogató. Azért még gondolkodom rajta.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Kedves Bigacsiga,
ra se rants erre a Sarara, ez egy olyan oldal, ahol barki irhat amit akar. O irhatja a fustolgo,butacska leveleit,te pedig berakhatod a linkeket, aminek nagyon sokan orulunk.Ugyhogy csak igy tovabb, ne is foglalkozz az ilyenekkel.

Udv

Kukac
Kukac
 


Bigacsiga!

Én is link ötleteket szeretnék töled kérni,
továbbá egy jó gyermekkönyvek listát (olyasmit, mint amilyet mondókás könyvekről adtál).
Nekünk van egy jó pár belőle, de azért érdekelne mások véleménye és tapasztalata is e téren.
Talán majd írok egy másik topicba is e célból. Mert ugye ez mégis csak egy dühöngö.
Egyébként szuper vagy!!! Géplassúság ide vagy oda!
Luca
Névtelen
 


Luca!

A játék,könyv topicban van egy hozzászólásom az arhivban
bigacsiga 2001 Április 07 szombat - 23h 07:
az egy origon közölt lista jó gyerekkönyvekről.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Kedves Lányok!

Köszönöm a biztatást. Higgyétek el nem dicséretekre vágytam csak érdekelt tényleg ennyire rossz-e a helyzet vagy Sárának volt rossznapja.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Kata!

Az origo-s listát ismerem.
Sok ötletet is merítettem belőle, inkább csak amolyan személyes véleményre lennék kíváncsi.
Például sehol nem találkoztam Bakay Dóra nevével gyermekkönyvek terén. Te például ismered?

Egyébként az Index-en is van egy fórum "Mit olvassak gyermekemnek" vagy valami hasonló címmel.

Tulajdonképpen ez az érdeklődés csak azért van, mert nem otthon élek és így külföldről elég nehéz a "szinten tartás" e téren. A nyelv meg mindenképpen fontos a gyereknek. Ezért is próbálok hasznos meg jó könyveket beszerezni neki.

Ami pedig Sárát illeti, mindenkinek meg lehet a saját véleménye vagy akár rossz napja is. Ezért még neked nem kell megváltoznod. Szerintem rengeteg hasznos dolgot feltettél. Én is sok mindent így találtam meg. Például az origos listát is. El sem hiszed mennyire örültem neki.

Luca
Névtelen
 


Bigacsiga!
En is szivesen olvasom az altalad belinkelt dolgokat. Meg gondolkodtam is rajta, hogy honnan van ennyi energiad arra, hogy nekunk erdekes dolgokat keresgelj. Sok jo tippet kaptam toled, foleg fogyokura ugyben. Ne vegye el a kedved ez a rosszindulatu megjegyzes!
Udv
Eva
Eva
 


Kedves Sára!
Éloben is ennyire durva, és sérto tudsz lenni?
Remélem, hogy nem, csak egy múló rossz kedv, a lassúság miatti bosszúság tette ezt veled, egyébként, kedves, aranyos, jókedvu, toleráns mama vagy.Kép
Üdv. Chris
Chris
 


Bigacsiga Kata!

Imádom a linkjeidet!!!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Verem a gyerekeimet es a ferjemet is. Es a szuleimet rabszolgasagban tartva dolgoztatom oket. :-)
Sara
 


Szia Sára!
Na, akkor megkünnyebbültem. Kép
Üdv. Chris
Chris
 


Sziasztok

Jovok kicsit duhongeni mert agyilag nem tudom felfogni miert nem fer bele az
"Unnepi készülõdések, avagy hogyan születik pl.: egy meghitt karacsony este" topikba a karacsonyi ajandek otletek. Nem a keszulodestol az ajandekozastol lesz meghit egy karacsony? Ne lovagoljunk mar a szavakon hogy mi a cim. Aki eltudja nekem magyarazni az kerem tegye meg.

Ne inditsunk "ki nyitott mar tobb topicot" mozgalmat .

Habar verseny mar elindult. Mert senki se ir szivesen mas topicjaba mindenki ujat akar maganak . Annyi folosleges topic indult mar ugyanabba vagy nagyon hasonlo temaban hogy csuda. Legyunk mar egy kicsit okosabbak. Nekunk volna konnyebb olvasni es az ujaknak volna konnyebb tajekozodni es nem 6 helyrol osszevadaszniuk az infokat, hanem egy temaban egy topicot kene csak elolvasnijuk.
Aki meg sajat topicokra vagyik az nyisson sajat beszelgeto szobat maganak es dobja fel a temakat es akkor beszelgessen es legyen topik gazda.

Kiscica
kiscica
 


Igencsak erdekes, amit irtal, mivel az altalad emlitett topic tavaly karacsonykor jott letre, remek tippekkel, es rengeteg volt kozottuk az ajandek otlet. Nem tudom, hogy mi baja volt annak, aki nem akarta, hogy ajandekokrol is legyen szo a topicban, erdekes modon anno nem volt problema, rengeteg jo otletet kaptunk, es igazan nagy sikere volt az ajandekoknak. Tudod, kiscica, valamiert mindig kotekedni kell valakinek...
Udv
Eva
Eva
 


Kiscica, abszolút egyetértek veled (és Évával). Sok-sok topiknyílt már ugyanabban a témában, és amikor szóltam, hogy nílt már ilyen, kaptam a fejemre nagyot. De azért szólok újra és újra...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Kiscica egyetértek veled.
És nem csak az a baj, hogy már rá se keresnek keresõvel, már gördítõsávot is lusták használni. Mielött kérdeznének legalább azt a topicot néznék át amibe belekérdeznek. A válasz ott van az orra elött.
Névtelen
 


Annyira szomorú, hogy apróságokon így egymás torkának tudunk ugrani. Senki nem azért nyit új topikot, hogy direkt másokkal csesszen ki. Ez olyan magyar virtus, hogy mindenki szándékai mögé rosszakaratot feltételezünk. A babanet mindenkié, mindenki ott és akkor nyit topikot, mondja el véleményét, ahol akarja. Ebbe csak egy moderátor, vagy szerkesztõ szólhat(na) bele. De egyikünk sem az.
Judit
 


És egy kicsit hadd dühöngjek én is. Nekem nagyon kedves vers a Hogyan vártalak.., és ebbe az érzésbe nagyon beletúrt valaki, aki utánam kétszer is kifogásolta, hogy minek ez a topik. Pedig egyszerûen csak válaszoltam valaki kérésére, aki bizonyára nem mások bosszantására nyitott egy negyedik(?) topikot ebben a témában.
Judit
 


Tehát kedves Zsófi és MKriszta!

Nem azért hoztam át a témát, hogy dühöngjünk, hanem mert témájában ott erõsen OFF volt.

Nem sütött valóban a pozitív hozzáállás a hozzászólásomból, mert ugyan ki örülne, amikor a hozzászólása után olyan hozzászólásokat lát a Szerkesztõ topikban, mint:

"Juca juca

ksks"

Vagy a Próbaterület, ahol november 9-én hemzsegnek a különbözõ Juca-variációk. És nincsenek aláírva! Idõpontból azonban kikövetkeztethetõ. Topikokban valóban nincs hozzászólás a nevemben, efelõl nyugodt voltam, mert regisztráltam magamat az elejétõl. Azért mégis rosszul esik, hogy pont az én nevemet kell felhasználni, amikor annyi más lehetõség lett volna. Mondjuk a saját név. Csak ennyi.

Üdv: Juca
Juca (juca)
 


Juca!

Csak ha már ilyen jól tudsz következtetni:
Én semmi "ksks"-t nem írtam a nevedben, ellenben a saját nevemmel (nyúl) próbálkoztam, ha jobban megnézed. El tudom képzelni, hogy abban az idõben (bár késõ volt) nem én voltam egyedül a babaneten!

Lehet, hogy rossz napod volt, ha felkaptad a vizet egy ilyen ksks apróságon?

Részemrõl a téma több vitát nem érdemel!

UFF

Kriszta
MKriszta (nyúl)
 


Jöttem dühöngeni!

Tegnap nagyon felbosszantot a "kedves" védõnõ!

Az elejétõl mesélem el, mert talán úgy lesz érthetõbb mi okozta nálam a kiakadást.

Otthon vagyok a kisebbik gyerekkel a nagyobbik ovodás, de most éppen õ sem jár oviba, mert három hete betegek vagyunk.

Szerda délelötre levittem a nagyot az oviba, mert már igazoltan meggyógyult és õk akkor tartották a mikulás ünnepséget. A kicsivel elmentünk bevásárolni. Amikor hazaérünk egy ragasztos cetli volt a csengõn, hogy itt járt a védõnõ nem talált itthon hívjam fel telefonon.
Nem rohantam egybõl felhívni, mert gondoltam, ha itt volt biztos megy máshoz is nem lesz a helyén, gondoltam ráér.

Megfõztem az ebédet, lementünk a nagyért az oviba visszajötünk kb. háromnegyed egy volt. Éppen beraktam a kicsit az eteõszékbe, hogy ebédeljünk, amikor csörgött a telefon.

Egy védõnõ hallgató volt a vonalba és az alábbi kérdéseket intézte hozzám:

Ma délelött meglátogatott többször csengetett és nem nyitottam ajtót.
Mondom neki ha a kicsivel sétálok lent akkor, hogy nyitottam volna ajtót.

Engem már magában ez is sértett, hogy hogy feltételezheti rólam, hogy nem akarom beengedni?

Voltak az ovodába és kiszürték a beteg gyerekeket az enyém is köztük volt. Megkérdezték a gyerekeket és az ovonénit, hogy mi baja van a Doninak és nem tudták megmondani se a gyerekek se az ovonéni. Anyuka tulajdonképpen mi baja is van a gyereknek?

Azt, hogy az ovonéni nem tudta, hogy mi baja van a gyereknek nem hiszem el, mert igen is mind a kettõvel beszéltem sõt még a vezetõ ovonéni is tudta, hogy mi baja van, mert egész véletlenül vele is beszélgettem a fiamról.
Azt viszont nem értem, hogy 26 gyerek közül miért kell 25-nek észben tartania, hogy a 26-dik miért nem ment ovodába?

Azért akart eljönni meglátogatni, mert gondolta ha betegek vagyunk úgyis otthon tartozkodunk.

Nem értem ha beteg vagyok kötelezõ csak abban az egy lakásban kuksolni. Másik lakásba nem lehetek beteg? Különben meg nem vagyok táppénzen akkor meg szabadon mehetek oda ahova akarok.

Hát jó. Eljön következõ héten is meglátogatni bennünket. Kérdezem megegyezhetünk egy konkrét idõpontban? Mert akkor biztos, hogy itthon leszek és nem megyek sehova. Ja azt nem, mert lehet, hogy valami közbejön akkor nem jön.

Jó mi, de én legyek otthon és várjak hátha jön.

Ha ez nekem nem jó akkor délelött van félfogadás legyek szíves fáradjak be.
Kérdeztem, hogy ez most új dolog, vagy kötelezõ?
Nem csak szeretnék látni a gyereket.

De melyiket? Mert, hogy a végére már keverte mind a kettõt. Azt sem tudta melyik volt beteg, melyik jár oviba stb.
Pedig egyszerû dolga lett volna, csak elõ kellett volna venni mind a két gyerek kartonját és akkor látta volna, hogy pont elõzõ nap voltunk kontrolon és már meggyógyult mind a kettõ gyerek + láthatta volna mi bajuk is volt.

Közben a kicsi üvöltött, mert éhes volt a nagy meg majdnem szétszedte a lakást nekem meg nagykorú létemre magyarázkodnom kellett.

Elbucsúzúnk és leteszem a telefont. Megnyugtatom a kicsit beteszem az etetõszékbe megint csörög a telefon.

Most már az igazi védõnõ és nem a hallgató volt a vonalba. Aki azt mondja nekem.

Anyuka miért olyan ingerült? Tudja, hogy mi a gyerekért vagyunk?

És akkor tényleg ingerült lettem és üvölteni tudtam volna, hogy értse már meg most jöttem haza ebédelni szeretnénk és nem alkalmas a beszélgetés, mert a kicsi éhes és üvölt.
És még csak mondta volna tovább a magét, hogy, de nyugodjak meg és ne legyek ideges. Én meg a képébe tudtam volna mászni. Újra elmondtam, hogy most nem alkalmas az idõpont, de ha egy óra múlva gondolja megtárgyaljuk az egészet.

Nem tárgyaltuk meg.

Most várom vajon mi lesz jövõhéten, mert ezek után én el nem megyek a fogadóórára, az biztos.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Pedig az nagyon fontos lenne, Kata!
Tudod, az ilyen védõnõ olyan, mint a kórházi takarítónõ: NÉLKÜLÖZHETETLEN, PÓTOLHATATLAN.
Nélküle semmi sem lehet. Õ a gyerekért van, te, mint anya, légy kiszámítható, légy otthon, mosogass, csillogjon a lakás, neked nincs dolgod, Õ viszont dolgozik. A TE gyerekedért.
S ha majd a harmadikat várod, vagy megszületett, felmegy, váratlanul, rosszkor, s megmondja, hogy kell szoptatni, fürdetéskor tartani. Ez komoly, a barátnõmmel ezt tette. Bement esõs idõben sáros cipõvel a padlószõnyegre, s elõadást tartott a babaholmik kifõzésérõl, a tisztaságról.
Áldás az ilyen!

Hagyd a fenébe, ha muszáj, csak akkor menj oda...

Eszter, akinek jó védõnõ jutott
RebekAnna
 


Bigacsiga Kata!

Nekem 2 védõnõm van, egy nagyon szuper meg egy nagyon sz*r. Mi nemrég költöztünk csak Esztergomba, ahol elõtte laktunk, ott egy IGAZI védõnõ van, kedves, aranyos, hozzáértõ és van gyereke! Mindjárt az elsõ alkalommal, amikor mentem hozzá terhesgondozásra, felajánlotta, hogy tegezõdjünk és tényleg úgy tudok vele mindenrõl beszélgetni, mint egy régi jó ismerõssel. Otthon is bármikor felhívhatom, ezzel mondjuk még nem sokszor éltem, de akkor is nagyon készséges és aranyos volt.

Ezzel szemben az itteni védõnõ KépKépKép (sajnos területi ellátási kötelezettség van, így hivatalból hozzátartozunk).
Elsõ alkalommal kb. 2 hetes volt a fiam, amikor jött.
1., meglepõdött, hogy a gyerek is itthon van, õ úgy tudta, még Bpesten van a PIC-en (már 4-5 napja itthon voltunk)
2., elhadarta a nevét, amit persze nem értettem, de csak az asszonynevét mondta, a keresztnevét nem.
3., végig anyukázott, holott van rendes nevem is...
4., bejött cipõvel a naponta porszívózott szõnyegemre!!!
5., ,,Anyuka, ne altassa háton vagy oldalt a gyereket, mert nem tesz jót a gerincének" -talán 8 hónapon keresztül vigyázzban feküdt a hasamban?!
6., ,,Anyuka, ne szoptasson olyan gyakran, mert elapad a teje" (sic!)

Azóta volt itt még egyszer, a gyerekre rá sem nézett, a falon lévõ egyiptomi képek nyerték el a tetszését. ismét cipõben jött be.
Nemrég találtam egy összegyûrt cetlit az ajtó elõtt: ,,A védõnõ már többször járt itt" -de mikor? Én otthon voltam egész nap...
Az, hogy még sohasem telefonált ide elõtte, csak egy apróság a többi mellett.

Azt hiszem, ezek után senkit sem lep meg, hogy én még életemben nem vittem hozzá a gyereket (nem is fogom!!!), hanem mindig visszajárunk az IGAZI védõnõhöz.

Ha egyszer esetleg rám akarná erõltetni magát és szóvá tenné, amiért nem járunk hozzá, azt hiszem, nyomban írnék egy nyilatkozatot a vezetõ védõnõnek, hogy nem kívánom igénybe venni a védõnõi szolgálatot (legalábbis az esztergomit nem!). Erre van lehetõség, ha nagyon únjátok a banánt, megtehetitek, és kereshettek egy másikat!!!

Na, egy kicsit hosszan dühöngtem, elnézést érte.
Jamina
jamina
 
 


Én tisztára majomnak tartottam a védönömet a terhesség alatt, de már egyre jobb. Akkor nagyon kimért volt, viszont a babákat imádja, az látszik. Kár, hogy a kismamákat nem.

Bigacsiga Kata! A régebbi linkes dologhoz: én is nagyon szeretem öket, mert nagyon jó linkeket találtok és jó az ilyen lustáknak, mint én, hogy nem kell túrni.
Pocok
 


Sziasztok !
A mi védõnõnk kb. a kisfiam 3 hónapos koráig jött ( összesen talán 3 alkalommal ) . Õ ezzel letudta védõnõi kötelességeit . A problémáimat egyedül kell megoldanom , hozzá nemigen fordulhatok , és a legutóbbi esetünk után látni sem akarom . Bence most lett 3 éves , és ugye az ilyenkor szokásos védõoltást kaptuk volna . A kisfiam viszont 5 hétig folyamatosan beteg volt , hurutos egy éve és nagyon nehezen gyógyul ha egyszer megfázik . Így a betegség miatt nem kaptuk meg idõben , mire a védõnõ letámadta az utcán a nõvéremet , hogy le fog a gyerekem bénulni , mert nem kapta meg az oltást és a fene nem fogja lemosni róluk , hogy ez az õ hibájuk . Mindez egy pénteki napon történt , teljesen kikeltem magamból , felhívtam a doktornõnket és megkérdeztem , hogy milyen következményei lesznek ha késõbb kapjuk meg . Kiderült , hogy ez csak egy emlékeztetõ oltás , semmilyen következménye nem lesz ha csúszik egy kicsit . Kérdezem akkor hogy milyen jogon veszi a bátorságot , hogy halálra ijesszen , miért nézett hülyének ? Mintha egy felelõtlen anya lennék , aki direkt kárt okoz a saját gyermekének . A barátnõmék körzete sem különb , szólt a védõnõjének , hogy a szomszédja veri az 1 éves!!! kisfiát . Mire a válasz annyi volt , hogy ha Õ nem bírja hallgatni , akkor menjen el otthonról . Nem az lenne a kutya kötelessége , hogy minimum tájékoztatja a gyermekvédelmiseket ?
erika (erika)
 


Sziasztok!
A barátnõm tavaly, egy ködös percében, megvett egy méregdrága Brevi fürdetõszekrényt,egy maszek gyõri kereskedõnél, akit csak Hoffer Ilusnak ismerek. A cucc drágább volt mint bárhol az országban, de nála minden így van, ebbõl van az a sok szép értékes holmijuk, házuk stb. Ez nem is baj,nem irigykedni akarok, semmi pénzért nem cserélnék vele. Szóval 10 hónap után a pelenkázó szivacslap el kezdett repedezni. Visszament , közölte vele a fentemlített hölgy, hogy õ már nem forgalmazza a márkát, menjen a MEgatoysba. Oda telefon, majd személyesen is be ment a csajszi. Mondja a fõnöknek a panaszát, rendeljenek egy ilyet neki, cseréljék ki, garanciás. A nõ a mondat felénél félrefordult, elkezdte ecsetelni az eladó lánykának, milyen szendvicset enne ebédre. Majd annyit mondott kegyesen, érdeklõdjenek telefonon egy hét múlva. Érdeklõdtek. Nincs, talán majd jövõre. Szerintem meg sem kérdezte. A boltban van vagy harminc Brevi pelenkázó ugyanilyen lappal,kérte cserélje ki, neki a beszállító majd kicseréli, fizetne is érte, már a garanca sem fontos. Kioktatták, mit képzel, ez neki kára lenne..(3600 Ft).
Szóval csak egyet tudtam javasolni, a fogyasztóvédelmet. A megatoysnak nem találtam e-mail elérhetõségét, csak akciós oldalakat. Itt nálunk Gyõrben annyira bunkó a személyzet, hogy már be sem megyek. Amikor terhes voltam, néha bementem a gyerekekkel, nézegetni. Szabályosan vizslattak utánunk, és kinéztek a boltból, "ha má nem várolok". Nem is fogok ezután sem.
Jól esett
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Én csak azért írok ide,hogy kidühöngjem magam!!!!!!!!
Nemrég elmentem megnézni egy babakocsit,mire visszamentem a kocsimhoz,össze volt törve!De úgy rendesen!
Nem egy hûdeszuper autó,de hát akkor is!
Ezek után már hogy merjek bárhol is parkolni?????????????????
Nagyon-nagyon-nagyon mérges vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!
Most már ne csak azért aggódjak hogy feltörik,hanem össze is törik.
Hova süllyedünk még???????????
Bocs,de ezt muszály volt leírnom.
zmariann
 


Ja,és belváros,Katona József u.-Váci út sarok,még csak nem is kihalt,és a játéterembõl sem láttak semmit.Ti ezt elhiszitek?Nincs egy ember aki ilyenkor megállítaná azt az õrültet,vagy felírná a rendszámát?
MIÉRT???????????????????????????????????????????????????????
zmariann
 


Ez jó gondolat. Eszembe jutott egy eset, a Körtéren, én a villamoson ültem. Láttam egy ürgét, aki le akart parkolni, eközben a körülötte levõ kocsikat kissé meglökte (komolyan, mozdultak a kocsik)... nem fért be. Viszont tény, nekem se jutott eszembe, hogy leugorjak a villamosról, és a sértett kocsikra odategyem a sértõ kocsi rendszámát. De van benne valami, lehet, legközelebb ha ilyet látok, megteszem!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Teljesen kiakadtam, alig egy órája.
A 8 és fél éves gyerekkel, ma az ált. iskolában aláírattak egy ívet, amire rá kellett írni a lakcímüket is!!!!, hogy támogatja a 2012 olimpia eszméjét!!!A 8 éves!
Azt mondta, hogy lehetett aláírni, és nem is tudja mi volt az, valami olimpiás papír, újság méretû, és hazahozott hozzá efy 6 oldalas leporellos FIDESZ MAGYAR PP brossúrát amit hozzá adtak. Tanár iratta alá a papírt. Ma MAgyarországon az általános iskolákban lehet politizálni?!Totál kiakadtam, körtelefon, nem vagyok egyedül. Holnap megyek az osztályfõnökhöz, az igazgatóhoz, a szakdirit felhívtam, õ is ledöbbent, nem tudott róla.Ehhez mit szóltok?Eddig úgy tudtam, ém vagyok felelõs a gyerekemért, nagykorúságáig, és még a dörmögõ elõfizetéséhez is én kellek. Magyarország 2002 február 25. 6 héttel a választások elõtt.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Valoban nagyon bosszanto. De en mar semmin nem vagyok kiakadva. Azt hiszem, hogy arrol, aki manapsag politikusnak megy barmit, de szo szerint barmit el tudok kepzelni. Ugy kapaszkodnak a hatalomba, mint a nagykabatjukba, es a celert semmifele eszkoz sem draga. Csak arra nem jonnek ra, hogy egy ido utan az ember csomort kap, es pont az ellenkezojet erik el azzal, amit csinalnak, mint az eredeti celjuk volt.
Eva
eva
 
 


Kép
Kép
ckatalin
 
 


Szavazok, csak nem a FIZESS - re! Kép
andi68
 
 


Zsomimama azt a tanart fel lehet jelenteni, amit csinal torvenytelen. Kiskoruakkal nem irathat ala semmit.
idike
 


Zsomimama légyszives számolj be arról is hogy mi lett a vége. Mert nagyon felháboritott ez a dolog, és szeretném tudni hogy hasonló helyzetbe hogyan mit lehet tenni.
Köszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Zsomimama!

Én hallottam egy hasonló esetrõl a TV-ben már hetekkel ezelõtt. Nem tudom mi lett belõle, ott is nagyon fel voltak háborodva a szülõk!

Én nem értem mire jó ez. Ezek az aláírások elvileg nem értékelhetõek, mivel kiskorúakról van szó! Szerencsétlen gyerek úgy sem mond ellent a tanárának.
Csak az a lényeg, hogy büszkén bejelentsék, hogy van már 400.000 aláírás?! Komolyan mondom, hogy már kavarog a gyomrom az egésztõl! Minden nagyon szép, minden nagyon jó, igaz van egy kis csúsztatás, de a mezei ember úgy sem érti,... szerintük!!!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Ma beszéltem az osztályfõnökkel, az igazgatóval, és egyenlõre semmi hír.Egyik sem tud róla. Amit az oszt.f.nél elhiszek.
Holnap délután megyek az iskolába, ott lesz az egész társulat, mert felvételi lesz, a fiamnak is.Kiváncsian várom.
Egyébként máshonnan megmondták, hogy az ominózus tan lánya képviselõ....Lehet tippelni, hol.Tehát egyértelmûen tudnia kellett, mit is csinál.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Azt aruljatok el (mindenki), hogy a kommunistakat ti jobban szeretitek??! Jobb volt amig ok voltak hatalmon? Es koszonet mindenkinek aki hasonlo gondolkozasu mint ti vissza is kerulnek esetleg a hatalomra. Komolyan azt hiszitek, hogy majd ok megmutatjak, hogy hogyan kell kormanyozni? Nagy pofaja mindenkinek lehet aki a hatterben all. Azt meg mar bizonyuitottak evtizedeken at, hogy ok sem tudnak semmivel sem szebbet, jobbat mint barki mas. Hihetetlen, hogy ez az eszme szorult beletek!
Ica
 


Ica, egyetértek!
Azt is elfelejtettétek, hogy mi volt '94 és '98 között?
Legtöbben kismamák vagyunk itt. Szavazzunk arra, hogy ismét elvegyék a GYED-et, GYES-t, családi adókedvezményt, stb, stb.???
Majd biztos örülni fogtok neki nagyon.
Nem, nem vagyok FIDESZ-es. Egy mezei családanya, aki még nem felejtette el, mi volt pár éve, vagy a kommunisták "uralma" alatt.
Bocs, csak nagyon dühös vagyok.
Most inkább névtelen
Névtelen
 


Sziasztok!

Én is dühös vagyok! Miért jó nektek az, amit a mostani gárda csinált? Látványosan lopták a pénzünket! Tudom, hogy a többi is lop csal hazudik, de utálom, ha ezt ilyen látványosan csinálják!
A kommunistázással meg csak az látszik rajtatok, hogy hatott Viktor agymosása!

Én is inkább névtelen
Névtelen
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: