Új privát üzeneted érkezett!

Apa a babanet tulajdonosa Kép.
Névtelen
 


Vagy társtulaj a bárban.
Névtelen
 


Apa!Ha smacizni akarsz velem,reménykedve,hogy hergeggé leszek,nem vagy mégis buzi?
aranyhal
 

 
 

Van a babanetnek tulajdonosa?Jééé.
Jééé
 


Micsoda burzsoa banda: az egyik a buzilklub tulajdonosa, a masik meg a babanete! Kép
Es ki a gyartulajdonos? Kép)
pletyi
 


Nekem palacsintagyáram van. Kép

zsunya
 
 


Sziasztok!

Látom, aranyhal pasi ezek szerint.

Apa Kép:
az aranyhal kívánságot teljesít, tehát kívánjunk gyorsan hármat, menjen aranyhal, jöjjön Kukacz és mindenki tudjon gondolkodni.

Különben szomorú, hogy egy interaktív fórumon, általában arctalanul, személyes találkozások nélkül ki lehet utálni valakit. Én nem ismerem Kukaczot, de szerettem a gif-eket, amiket felrakott, tetszettek a hozzászólásai. Az, hogy kibukott, teleírta a fórumot olyan nagy bűn? Nem embert ölt könyörgöm. Megbocsátható dolog, s ha valakinek nem tetszett, az "megbeszélhette" volna vele kultúrált módon is. Biztos van annyi esze, hogy felfogta volna. A másik, hogy megértem, ha idegen országban magányosnak érzi magát, én néha itthon is így vagyok, amikor a gyerek egész nap nyafi, a férjemet csak este látom és a barátaim is messze vannak, nem tudok csak úgy átfutni senkihez egy kis csevejre. A telefonszámlát sem fogom az egekig emelni. Ha valakinek problémája van és Kukacznak volt, akkor egy kis empátia kéne, felfigyelni a segélykiáltásaira, nem ez, ami itt van. Remélem, akinek közületek, támadók közül egyszer hasonló problémája lesz, akkor nem az elutasítást és megbántást fogjátok kapni.

Ennyi a véleményem. Gondolom ebbe is bele tudtok kötni, de nem érdekel.

zit
zit
 
 


Zit, ha figyelmesen visszaolvasol, észreveheted, hogy nem lett elüldözve "@". Ez az ő döntése volt.
Nem a mennyiséggel volt a probléma, amit néhányan szóvá tettünk. Egyébként meg, a kultúrált szóvátételt ő nem értette, és ő ugrott és játszotta rögtön a sértődőst.
90%-nak sem, nekem sem és a többieknek sem az volt a célja, hogy lelépjen a színről.
Rigó
Rigó
 


Szia Rigó!
Idézem:

"Most már én is besokalltam

kukacz, elegem van már abból, hogy bármelyik topicba megyek, te mindenhol ott vagy. Semmi baj nem lenne, ha értelmesen szólnál hozzá, de egyszerűen rémes, amit egy-egy topicban előadsz
Hidd el, ezzel nem vagyok egyedül, sokakat idegesítesz. mondhatnád, ugorjam át. De minden topicot hagyjak ott MIATTAD?!

A babanet 90%-a nevében"

Ez volt az első "szóvátétel" Kukacz ellen. Kultúráltnak nem egészen mondanám, mert akkor nem lennének benne a következő szavak: rémes, idegesítesz, ...ha értelmesen szólnál hozzá...

Nem éppen toleráns észrevételek. Számomra a kultúrált mást jelent.
És nem csak a mennyiséget kifogásolta a hozzászóló...

Utólag már kár mosakodni, bár tudom, a fentieket nem te írtad, Rigó. Persze, hogy a saját döntése volt, hogy nem huny szemet a fentiek felett, hanem elmegy, de ebben másoknak is javában benne volt a kanala! Nem döntött volna így a "segítségetek" nélkül!
Senki sem mondta, hogy menjen, de bántás volt bőven. Nem ok nélkül itt hagyta itt a Babanetet.

Legközelebb nagyobb tapintattal legyünk már egymás iránt! Lécci, lécci, lécci!
Márti
T-Márti
 


Egy pillanatig sem mosakodtam, amit írtam, úgy is gondolom. Te ragadtad ki az idézetet "Semmi baj nem lenne, ha értelmesen szólnál hozzá..." Ebből az idézetből is látszik, hogy a minőséggel van a bibi.
Másokat is értek itt már támadások és mégis maradtak, nem regisztráltatták ki magukat. Lehet, hogy pár napra eltüntek, de visszajöttek.
Rigó
Rigó
 


Mindenkihez.
Ez az egyik baja a Babanetnek - és más fórumnak is -, hogy arctalan. Nem azért, mert személyes titkokat kellene felfedni, személyazonosságot bizonyítani, nem.
De látjátok mennyi zűrt okoz, ha "beszélgetés" közben nem látjuk a másik arcát, nem érezzük a hangsúlyokat.

Ha azon a zavaros estén láttátok volna Kukacz arcát, hallottátok volna a hangját, biztosan nem bántottátok volna, nem így jeleztetek volna neki, hogy sok, amit csinál.

Velem is előfordult, hogy "elbeszéltünk" egymás mellett valakivel itt a neten, mert nem helyes hangsúllyal értelmeztük a másik mondanivalóját.
Végül már majdhogynem veszekedéssé fajult a dolog. De csak majdnem. Kép

Harmadszorra: így arctalanul bántani is könnyebb. Nemcsak nick nélkül, hanem akár azonosítóval is. A lényeg, hogy nem vagyunk szemtől szemben, nem látjuk, hogy a másiknak menyire fáj. Van, aki akaratlanul bánt meg így valakit, de van aki csúnyán visszaél a "láthatatlanságával".

Akiben nincs rosszhiszeműség, kérem gondolja végig, mit érezne, ha azokat a szavakat neki mondanák, amiket leírt. Ha rosszul esne, törölje ki, és fogalmazza át finomabbra!

Remélem kiviláglik, hogy itt nem kimondottan Kukaczot védem -bár én kedvelem őt-, hanem úgy általában szeretném, ha megváltozna a stílus. Bár ez valószínűleg utópia, mert sokan így élik ki az agressziójukat. Végül is joguk van hozzá. Csak hát ez másnak meg fáj...
Márti
T-Márti
 


Nem csak azok írnak arc, vagy akár név nélkül, akik "támadják" Kukaczot. Ő maga is arc nélkül ír, szóval ez sztem teljesen egál. Ő sem ragadtatja el így magát, ha szemtől szemben ül egy társasággal. Ahogy ő elereszti magát, amikor ír, ír és ír, úgy ereszti el magát az is, akinek ez sok.
Amúgy ne csináljunk úgy, mintha K.-nak csak 1x szállt volna el a keze. Ha mondjuk holnap reggel bekapcsolnátok a gépet, és a társalgó főoldalán minden sorban az lenne: RJuli, akkor biztos megkérdeznétek, hogy mi a jó franc van, de gondolom az első meglepetés után nem kapnék olyan hsz-okat, hogy FOLYTON velem van tele a babanet. Az a bizonyos nap, amikor 90% kifakadt, nem az egyetlen kukaczos nap volt, hanem az utolsó csepp a pohárban. Mióta ő babanetezik, folyamatosan mindenhol ott van. Elég csak megnézni, hogy pár hónap alatt 1000 fölötti hsz-t produkált, míg mindjuk én 1,5 év alatt 600 körülit, pedig napi szinten jövök.
És bár mindenkinek joga van sokat írni, meg értelmetlenségeket írni, ezzel az is együtt jár, hogy akinek ez nem tetszik, annak meg joga van szóvá tenni. Direkt benéztem a kézimunkás topikba, és annyira normálisan szóltak neki a gifek miatt, mégis berágott rajta. Egyszerűen nem igaz, hogy meg lehett neki mondani, ha v.mi nem OK.
Én pl. hiányolom azt az időszakot, amikor egy beindult téma maradt abban a mederben, amíg ki nem fújt, néha egy-két előre jelzett off-fal, de nem elhülyeskedve, elgifezve.
rjuli
 
 


Juli, nem kKukaczról van szó. Hanem egyáltalán van szó. Ha a másik is maszkban ül, attól még ember. Arctalanul adni egy pofont nem akkora lelkiismereti kérdés, mint arctalanul fogadni.


Mindenki!
Olvassatok netikettet. Ha betartanátok ezeket a szabályokat nem lenne ennyi zördülés.
Itt lehet az egyik magyarázott verziót elolvasni:
http://www.netweb.hu/~hamster/1855.html

Jónapokat
zsunya

zsunya
 
 


És Juli,
nemcsak az arctalanságról van szó. Engem az bánt, hogy a Kukaczot támadók egy része itt REGISZTRÁLT felhasználó! De az nem fér az image-be, hogy szívassunk? Hogy kritizáljunk? Hogy empatikusak legyünk? Hát jó, akkor majd választok vmi frappáns ideiglenes nicket, mert baromira kreatív vagyok, és ELBÚJOK mögé. Ez kb. olyan, mintha álarcban a markodba szarnak, míg Te talpig pucér vagy.
solya
 
 


Solya,igen.
Rigo,téged tökkönyü beazonositani!Többit nehezebb.
Névtelen
 


Kedves Mummy!
Erre való a Keres-Kínál fórumok. Nem hiszem, hogy nagyon örülnének a "babás magántopikok", hogy a hírdetésed oda is (mindenhova!?) benyomod.
Regisztrációd szerint elég régi vagy, hogy ezt tud.
Mummynak
 


Dehogy régi. Pont annyi hsz-e van, ahányszor beírta a hírdetését Kép
 


Kép
kukatz
 


Várok egy kicsit, míg újra használható lesz az elmúlt napon, köszi Kira szép volt Kép
Nyanya
 


Az előbb írtam a XIII. kerületi topikba, és akkor még nem is sejtettem, hogy mi vár rám. Hogy volt képed a lányok saját topikjait is telenyomni a hirdetéseddel?
Csináltál volna egy könyvajánló topikot inkább. Ja, és azt írni, hogy a te könyvedben MINDEN benne van..., hát...
rjuli
 
 


Kedves jó és rosszakarók!

Nem szeretnék elhallgatni, ha már írtatok Nekem.

Solya, neked is köszönöm a reakciót, mellesleg a babanet épp az ilyen vitákból tartja fenn magát. Persze, hogy ingyenreklámot csinálok. Egy könyvnek. Talán meglep Téged, de pl. a babaújságok és számos weboldal tiszteletpéldányt kért és ingyen teszi fel a kulturális ajánlóba, mert érdekükben áll hírül adni az újdonságokat.

Kriszta és mindenki! Nem állt szándékomban "elfoglalni" az Elmúlt napokat...erre nem gondoltam és ezért tényleg elnézést, remélem azért nem borult fel a bioritmusa senkinek tőle.

Veletek ellentétben, az anyukák többsége (még akik napi rendszerességgel babanet-eznek is) csak egy bizonyos "csapathoz" csatlakozik és max. 1-2 topikot látogat. A többit csak akkor, ha valami konkrét dolgot keres. Ez a többség bizony megnézte vagy átugrotta az ajánlót, de eszébe sem jutott "dühöngeni".

Az új topicot meg hagyjuk, mert teljesen felesleges topikot nyitni egy ajánlóra. A könyvet szerettem volna minden anyukához eljuttani SEGÍTŐ, INFORMÁLÓ szándékkal és ez ugyanúgy érdekelheti a mozgásfejlődéses témában levelezőket, mint akármelyik másik topic anyukáit. Talán meglep Titeket, de volt, aki örült neki, hogy feltettem.

Remélem holnap végre "tiszta lappal" levelezhettek tovább.

Kíra
mummy
 
 


Kedves Kíra!

Miután volt szerencsém megismerkedni privát is a stílusoddal, eléggé hiteltelen vagy itt nekem. Ez persze magánvélemény. De áruld már el nekem, hogy szerinted mi keresnivalója van a könyved ajánlójában a foltvarrós, a zenebölcsis, az Adipexes, a keresztszemezős, a fényképes és a többi 83 topikban?
Tulajdonképpen sajnállak, mert ezzel az úthenger-stílussal hatalmas öngólt lőttél. Nemcsak én, de szerintem többen is már csak emiatt sem fognak érdeklődni a könyved iránt. Ami még akár érdekes is lehet...
foltvarró_cili
 
 


Nem beszélve arról, hogy te pont a nem csak 1-2 topikot látogatókra utaztál, mert különben nem raktad volna fel a hirdetést számtalan alvó topikba. Te pontosan tudtad, hogy sokan az elmúlt napon alapján tájékozódunk.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Kíra,
nem vagyok hülye. Neked áll szándékodban a tiszteletpéldány szétküldése. Tudom, volt szerencsém hasonló tiszteletpéldányokhoz. Kép Bármilyen furcsa számodra, tudom, mi az a PR cikk. Éppen ezért nem értem, miért nem a szerkesztőséget kerested meg ezzel? Talán célratörőbb lett volna. Elég sokan raktározták most el a neved és mellé nem pozitív imaget társítanak.


Kíra,
említettem már, hogy az első linket én is megnéztem. Sőt, tetszett is az ötlet. Még az ajánlata is a kiadónak. A célt majdnem elérted. De ezt kell megértsd. Csak majdnem. Mert ez az agresszív reklám nem illik a témához. És nem illik ilyet csinálni egy fórumon.

További jó dühöngést! Kép
Solya
solya
 
 


Kedves Kíra!
Tévedsz, ha azt gondolod, hogy itt jó és rosszakaróid vannak. Részemről egyik táborhoz sem tartozom, egyszerüen utálom ezt a nyomulós, ügynökös stílust. Ez a duma a "segítő informáló szándékkal" elég ügynökösnek hangzik. Ezt valahol máshol próbáld beadni, hogy csak a mi érdekünkben szórtad tele a babanetet. Remélem nem haragszól ha ezt nem hiszem el. Legközelebb olvass és gondolkozz mielőtt a gombokat nyomogatod.
Kriszta
Nyanya
 


Kíra!

Csatlakozom itt többekhez. Délután kishíján nyitottam neked egy topikot, hogy ott írjam meg a véleményemet.
BÁr lehet, nem ezt érdemelted volna, hanem azt, hogy mind a közel 100 topikban kapjál választ és mindben válaszolnod kelljen, de úgy ám, hogy ne legyen elég a copy-paste!
Szerintem többeknek nem tetszett, mint amennyinek tetszett ez a módszer.
Elsőre még én is azt reagáltam, oké, majd elmegyek arra az oldalra. EZ még tegnap volt. Aztán mikor ma láttam a nyomulást.... nálam is pont az ellenkező hatást érted el. Ezekután már el se megyek a linkre, nem érdekel!

Nálam ez nem csak az ügynökösködés iránti ellenszenv. Szegény babanet, a babaneten a "rend" egy h*lye szívügyem. Lehet, kicsit naiv vagyok, sokat nosztalgiázom a régi babanetről, ami még kisebb volt, szinte mindenki mindenkit ismert és áttekinthetőek voltak a topikok.
Ma már nem itt tartunk, de ennek részben az ilyen mindenhova irok, meg létrehozok minden főkönyvtárban egy topikot stilusok szoktak betenni!
Jogos lett volna a reklámod néhány topikban, ami kapcsolódik.
De nem igaz, hogy xy albumához meg hasonló helyekre kellett írnod!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Miert kell engem majmolni??? Kép
Ez az en stilusom, hogy ejszaka beirok vagy 48 topicba,....erre jon valaki es lekoppintja a dolgot. Szomoru vagyok.Kép
Kukaczka
 


Kukacnak volt é-je.
solya
 
 


Kukacz kismiska ehhez a csajszihoz képest. Nem tudom, ki ez a Kíra, de elég naiv és nevetséges, hogy ilyen ellenszenves módon reklámoz egy könyvet. Már a megszólításától lúdbőrös lett a hátam "kedves anyucik!" Buhhh...

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Na jövök én is ide dühöngeni, mert amikor megláttam KK nevét 88-szor és mindenhol, bárhová néztem, kikapcsoltam a gépet! Kép
Elkövettem azt a hibát, hogy meg se néztem azt a linket, amit ajánlott és így "látatlanban" lett számomra ellenszenves. Igen a megszólítás miatt is. (Igen, kedves Kirusz-mirusz-prüntyi-müntyi!)
Én Anya vagyok, még a lányomnak is. És az anyaság is komoly dolog számomra. (talán RR-t lehetne így nevezni)
Hú bocsi (még Kirától is), de most nagyon elragadtattam magam, de mégsem törlöm. Vállalom! Néha én is szoktam dühös lenni!
Márti
T-Márti
 


Nem tudom miért gondolja Kíra, hogy aki nem reagálta le a hirdetését, az örült neki.
Lehet, hogy mostmár nem is annyira a reklám zavar, hanem az azóta érkezett reakció(i) teszik igazán ellenszenvessé.
És akkor most sikerült nagyon úrinőnek maradnom.
Kíra! Hidd el, akik most nem szóltak neked semmilyen fórumon, azok azért nem tették, mert még ennyire sem méltatnak!
borcsa
 
 


Lehet, hogy Kíra MLM kurzusokon nőtt fel, és ott tanulta ezt a stílust. Sajna ez nekem már tíz éve sem jött be, és a Babaneten nem is ezt szeretném olvasni.Anno, az Amway-től is hányingerem volt.
Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Kedves Kírácska,
a tegnapi babanetes böngészésemet nekem is helybenhagytad rendesenKép Csak azért írom ide,hogy lásd, aki eddig nem reagált, az sem azért tette, mert rohant megvenni a könyvedet, csak eddig magában morgolódott. De tényleg marha unszimpatikus dolog a topikok válogatás nélküli teleszórása.

Épeszű ember kevesebb reklámból is ért és talán jobban is reagál rá.

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Mindent elmondtatok már helyettem...
Én járok az indexre is, ott ezt flood-nak nevezik, és törlik az összes hsz-t...

Zsóka
zsóka
 
 


(milyen megszólítást is írhatnék EZEK után..)

...kaptam jó sok hideget. Még soha nem voltam közutálat tárgya. Most erre fogjátok írni, hogy "magadnak köszönheted"..eljutottunk arra pontra, amikor már bármit írok, minden szóba bele fogtok kötni. Nem is szeretném szítani mindezt, csak valahogy mégsem bírom ki, hogy szó nélkül hagyjam. Arra végképp nem gondoltam, hogy az "Anyucik" megszólításra is ilyen szinten lealázó és durva megjegyzések érkeznek. Nem stílusom sem a nyájaskodás, sem a "nyomulás", mindkettőt szívből utálom, ahogyan az "amway"-jelleget is.

Egy dolgot tisztázzunk, nem volt célom senki orra alá dugni ötvenszer ezt az ajánlót. (pontosítsunk 88szor..vagy hányszor). A célom az volt, hogy mindenki egyszer olvassa el, mégpedig minél hamarabb, ezért írtam nagyrészt a most zajló topic-okba. Nem "utaztam" az Elmúlt napon..-c. lehetőségre, hiszen akkor tudatosan idegesítésnek szántam volna. Nem ennek szántam. Bár sokat lógtam itt egy időben, soha nem használtam az elmúlt napokat, most is csak Solya vagy Cili (bocsi, nem emlékszem, hogy melyik magánlevél volt) hívta fel a figyelmem arra, hogy "nézzek utána a baloldali elmúlt napon-nak, mert tőlem zeng a babanet". Én mindig csak azt az 1-2 topikot használtam, ahol ismertek.

Valóban nem számoltam a babanet "mozgatórugóival", vagyis Veletek, aki isten tudja hány órát lóghattok a neten, ha mindenhez hozzá akartok szólni, ahol van mondanivalótok. Nekem anno még az az 1-2 téma is fél éjszakákba került néha. Szivetek joga. Ahogy nekem is, hogy úgy gondolkodjak, ahogy teszem.
Mert a dühöngő valóban legyen dühöngő, de valahogy annyi minden van sajnos, ami mellett manapság valóban nem lehet elmenni fennakadás nélkül. Hogy éppen egy eltúlzott könyv-ajánló (és a könyvet, mint műfajt azért különítsük el egy picikét más termékektől, amiket erőszakkal akarnak ránk-sózni..) szüljön ilyen hangnemet, azt álmomban sem gondoltam volna. Merem remélni, hogy az "életben" nem ilyen egymást hergelő utálatos stílusban szoktatok véleményt nyilvánítani. Én is dühöngtem először, mert nem is értettem meg, hogy ki az, aki nyolcvan akárhányszor megnézi/megtalálja és megdöbbentett és felhúzott az első 2levél, amit a magán mail-re kaptam.

Azt, hogy volt akinek talán tetszett vagy felkeltette az érdeklődését abból gondolom, hogy az utóbbi 2 napban majd 230-an nézték meg a linket és 26 rendelés érkezett, holott neten nem is nagyon divat rendelni. Legalábbis én biztosan inkább megnézném előbb a könyvet, mielőtt megveszem.

A többi pocskondiázást és becézgetést meg ilyeneket hagy ne reagáljam le..

Kíra
mummy
 
 


Kíra!
Én max. 3-4 topikban vagyok ott egy időben, de most éppen csak kettőben. Ami miatt mégis észrevettem, hogy nagyon sok helyen ott van a könyved, az az volt, hogy nagyon-nagyon sok helyen a Te neved volt ott utolsó hozzászólóként.
Teszem itt hozzá, hogy én sem használom az utolsó napon-t.
Egy-két helyen megnéztem, mit írtál és láttam, hogy ugyanaz van mindenhol. Ez bevallom, kicsit zavart. Nem értettem, miért volt erre szükség. Mert nagyon sokan figyelemmel kísérik a friss hozzászólásokat, még ha nem is írnak a topikba. Akkor is észrevettek volna, ha mondjuk 4-5 témában kapcsolódó topikba írsz. És akkor nem lettek volna ilyen kellemetlenségeid.

Mert én már úgy érzem, ebből az egészből neked volt a legtöbb kellemetlenséged.
A magam részéről kikerekedtek a szemeim egyik éjszaka, morogva kikapcsoltam a gépet, másnap pedig dühöngtem egy egészségeset itt. Részemről ennyi. És már különben sem látszik annyi helyen a neved... Kép

De te kaptál bőven a kellemetlenségből. Hát ha másért nem is, de ezért át kellett volna ezt gondolni, kicsit mások fejével is gondolkodni.

Én már nem is vagyok dühös, csak még mindig nem értem...Kép
Márti
T-Márti
 


Kíra,

"Én mindig csak azt az 1-2 topikot használtam, ahol ismertek. "
A "Keresztszemező anyukákban" pl. nem ismerünk...

" ezért írtam nagyrészt a most zajló topic-okba"
Az mennyire zajló topik, amiben a te hirdetésed előtti hozzászólás dátuma 2003 Augusztus 26 kedd, 2003 December 07 vasárnap, 2002 Augusztus 03 szombat,?

Első felindulásomban én is azt gondoltam, hogy írok egy mailt, de aztán letettem róla, gondoltam nyilván megteszi ezt más...ezek szerint igen.

Nem tetszett, hogy a fotóalbumokat is teliraktad a hirdetéseddel...(azt mondjuk nem tudom, hogy az albumtulajdonosok mit szóltak konkrétan hozzá, de szerintem túlságosan nem voltak elragadtatva tőle).

Zsóka,
nekem a spam jutott az eszembe erről...

Szila

ui.: "hagy ne reagáljam le" ----> hadd ne reagáljam le
szila
 
 


Kira
Azt hiszem rám céloztál, mert én írtam először, hogy 88x küldted el. Nem néztem meg ennyiszer, csak dühömben megszámoltam és ne gondold, hogy ennyi időm van, egyszerüen a szerkesztés/keresés az oldalon menüpontba a te nevedet beírva ennyi találat volt és ez kb fél percbe tellett. 230-ban én is benne vagyok és gondolom még sokan, akik az elsőt megnézték és utána látták a többit, ez még nem jelenti azt, hogy tetszett is.

"Valóban nem számoltam a babanet "mozgatórugóival", vagyis Veletek, aki isten tudja hány órát lóghattok a neten, ha mindenhez hozzá akartok szólni, ahol van mondanivalótok"
A babanet "mozgatórugói" sem lógnak órákat a neten, egyszerűen gyorsabban gépelnek és tudják mikor hova klikkeljenek.
Elképesztő, hogy még mindig a könyved rendelési hatékonyságáról és fontosságáról beszélsz.

"A többi pocskondiázást és becézgetést meg ilyeneket hagy ne reagáljam le.. "
Tudod attól, hogy nem mondod ki, még a szavaid mögött lehet érezni a te pocskondiázásodat.

Kriszta
Nyanya
 


amway=Amway ahogy kíra=Kíra
: :
 


Szoljatok a Tanitonéniinek, hoogy allitsa Kirat a sarokba!!!
Hogy egyeseknek mennyi ideje, és energiaja van ilyesmin feldühödni!!! Soha ne legyen nagyobb gondotok ennél!!
Tudjatok, mint a taviranyitonal, ott a gomb, el lehet kapcsolni, ha nem tetszik! NEM CSAK A TIETEK A BABANET; AZ INTERNET!!
VILAGHALO!!!!! Ha zart körüvé szeretnétek tenni a babanetet, akkor szoljatok szintén a Tanitonéninek (szerk. topik), és ö majd biztos megcsinalja.
Amugy is megall asz eszem, amikor sokan azt hiszik, hogy csak az a 12-14 fös tarsasag olvassa a hiozzaszolasait a székletéröl, szex. életéröl (névvel, sokszor cimmel is!) férjéröl, és aztan csodalkozik ha valaki beszol.

Mi lenne ha kispapi, apuci, Uratok irna ilyen forumokba és ecsetelné napi tevékenységeteket???
YOU ARE NOT ALONE!!!
Névtelen
 


14:10-es névtelen, miért kiabálsz?
Mindenki tisztában van azzal, hogy nem csak egy szűk társaság olvassa az üzeneteket, de nem is erről megy a téma.
A moderáción kívül, van egy iratlan etiket, amit általában, ha nem is tud mindenki, de érzi. Például egy hírdetést (ajánlásnak is lehet nevezni, de attól még az hírdetés), az arra megfelelő helyen kell elhelyezni és nem_rondítjuk_el a személyes babás topikokat!
Névtelen: 02 12. - 10h 59
 


Nem leszek túl népszerű.
Ritkán jövök és akkor mindig meglepődöm, hogy mennyire indulatosak tudtok lenni. Vegyétek már egy kicsit könyedebben a dolgokat! Beírt valaki 100x? Vigyorogni, hogy "biztosra ment" és ha nem szimpi nem kell a könyvet megvenni. Én sem tartom szerencsésnek Kíra módszerét, de ezért ekkora patáliát csapni! Ráadásul hipp-hopp mindig csúnya iszapbirkózás lesz a dologból (mint most is).
Kíra minden bizonnyal nem követi el még egyszer ezt a hibát visszacsinálni pedig már nem tudja. Mit vártok még tőle?
Milla
milla
 
 


Például hogy másodjára ne névtelenül "tanítónénizzen"! Mintha nem is ő lenne. A mondanivaló lendülete, dühe mindent elárul.
Azt hiszem az igazi probléma nem ott kezdődik, hogy beírogatott 88 topikba. Sőt még csak nem is az a komoly baj, hogy mindezt válogatás nélkül tette. Inkább az a gond, hogy jelzéseink után sem mutat semmiféle megbánást, sőt! Még ő érzi sértve magát. Neki vajon mibe került volna elnézést kérni olyan topiktulajdonosoktól, akik az oldalukon a családjukat mutogatták elsősorban személyes ismerőseiknek. Most is csak azt tudom kérdezni? Mit keres ott Kíra "ajánlása"?
És nem patáliát csapunk, főleg nem "ekkorát", hanem véleményt nyílvánítunk. Talán éppen azzal a célzattal, hogy valaki esetleg pont ebből fog valamit megtanulni.
borcsa
 
 


(egy felülre került utóirat: visszaolvastam előbb az itt látható levelemet és az első rész itt a köszöngetések miatt úgy hangzik, mintha ötödször venném át "Az Év Ballépése" c. díjat. Előre is bocsi, kicsit hulla vagyok, az én kisfiam egyetlen másodpercre sem áll le fektetésig :-)) csak most "estem be" ide)

Kedves Anyukák!

Soha nem voltam más internetes fórumok levelezője, talán azért sem, mert sok helyen ez az indulatos "ki-ha-én-nem chat-stílus" uralkodik és én úgy éreztem, hogy az anyaság közössége egy olyan "szentély", amibe ez nem fér bele. Nem olvastam az előző dühöngeni-valókat, így is elég, hogy ezt a robajt pont én váltottam ki.
Nagyon jólesett, hogy Millának és egy másik anyának (aki nem én voltam kedves SzaBori! Én maradok saját néven.) is feltünt, hogy itt mérhetetlenül elszabadultak az indulatok és a durva megjegyzések. Köszönöm nekik, hogy kiálltak mellettem - és a szerkesztőnek is, aki abszolút emberi hangnemben fogalmazta meg azt, amit Ti is. Én is eltúlzottnak tituláltam az ajánlót és elnézést kértem azoktól, akik az Elmúlt Nap-alapján keresgélnek.
Kriszta! A szavaim mögött nincs pocskondiázás, mert én bizony nem fojtottam magamba semmit, - mit is reagálhatnék arra, ha a nevemmel szórakoznak és sértegetnek olyanokkal, hogy engem "ki mire méltat" és a többi...nem érzem magam azon a szinten, hogy ilyen hagnem ellen védekezni kezdjek. Itt már rég nem annak a fránya könyvnek a hatékonyságáról van szó. Ki emlékszik már arra? Csak annyiról, hogy normális, felnőtt emberek vagyunk, akik adott esetben értenek a normális szóból is.
Köszi azoknak is, akik már másod/harmadszorra válaszolva ugyanígy gondolhatták, még ha nem is értettek velem egyet.
SzaBori! Már az előző hozzászólásomat sem az indulatok ihlették és nem érzem úgy, hogy névtelenül kellene megvédenem magam. Nem a Te agressziv és hőbörgő felszólításod miatt, hanem azért, mert valóban kimaradt a fenti reakcióim közül:

Ezúton szeretnék tisztelettel bocsánatot kérni azoktól, akiknek a saját albumába is betettem az ajánlót. (én egy, számomra ismerős anyukára emlékeztem csak, de ha több volt, remélem a szerkesztőnek sikerült kivenni ezeket). Az ő esetükben valóban előbb járt a kezem, mint az eszem. Nekem sem tetszene fordított helyzetben. Mindezt az eddigi "vitapartnerektől" függetlenül, nem elégtételként szánom, hanem teljesen őszintén.

Mindenkinek átaludt éjszakát kívánok és remélem azért a mindennapjainkban maradunk elsősorban gondoskodó édesanyák továbbra is és ebben a topikban nem találkozunk többet.

Kíra
mummy
 
 


Meg kell védenem Kirat, nem ö irta a tanitonénis "beszoloast". én nem vagyok regisztralva, és ha megengeditek nem is leszek, mert nem szoktam renddszresen irogatni. Megjegyzem olvasni se, csak ha idöm van. Ez 2 gyermek mellett igen nehézkes. Ezért is csak csodalni tudom (nem irigyelni!!) a sokgyermekes 24oraban internetezö anyukakat. Legyen szép napotok és ez legyen a legnagyobb problématok az életetekben!! Kép))
Névtelen
 


Kira
Azt hiszem ezt a csontot jól lerágtuk. Remélem más témában (és nem a dühöngőben Kép) még látom a neved. Tényleg kissé eltúloztad az ajánlást és én is kicsit hevesen reagáltam, de én pl egy percig sem képzeltem, hogy Te lennél a névtelen hozzászóló.
üdv.
és további jó babanetezést
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok ! Nem tudom milyen könyvről van szó, de ha jó, akkor én is szívesen elolvasom, Sokszor az a probléma, hogy nem rendelkezünk megfelelő információkkal, és itt teljesen mindegy, hogy miről van szó. Arról nem is beszélve, hogy az interneten nagyon sokan hírdetnek, hisz pont az a lényeg, hogy otthonról, kényelmesen hozzáférjél az információkhoz és ne kelljen mondjuk a könyvtárban órákat ülni katalógusokat bámulva, hogy megtalálj valamit. A tv-ben a reklámok is mind a különböző fogyasztó megcélzását tűzik ki (legyen az babareklám, tanulás, divat vagy bármi más). Szóval ha valakinek nem tetszik, hogy a Kira így próbált a könyvnek vagy akárminek reklámot csinálni, az ne nézze meg, mintahogy a tv-t is át lehet más csatornára kapcsolni.
Monika
monazsu
 
 


Még nagyobb köszi mindhármótoknak!! :-))

Kíra
mummy
 
 


Monika
Ha érdekel a könyv, hamar rátalálsz az ajánlóra Kép
Tudod itt arról volt szó, hogy a TV-s hasonlatoddal fogalmazzak, hogy kapcsolgattam és mindenhol ugyan az a reklám ment. Na de mindegy már vége a reklámnak, nézzük a filmet. Kép
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya!
Sajnos a TV-ben ez MINDEN NAP így megy: bárhová kapcsolok a reklám idején, mindenhol reklám megy. Kép Még ha nem is éppen ugyanaz, de reklám, mindenütt.
Itt legalább csak egyetlen napot kellett kibírnunk reklámmal.
Én túl vagyok rajta. Remélem ti is! Kép
Márti
T-Márti
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: