Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Mindenki!

Én Virág Évi vagyok, és néhányan már találkozhattak velem a nyári Babanetes találkozón, a Pampers képviseletében.

Most a segítségeteket szeretném kérni, mivel egy olyan feladatot kapam, amit egyedül sajnos nem tudok megoldani, mivel semmi tapasztalatom nincs a témában: ajándék ötletekkel kellene előrukkolnom a következő korcsoportú babák számára: 3-12 hónapos és 12-24 hónapos. Tulajdonképpen valamilyen babajátékban gondolkodom, de mivel nekem még nincs babám, pár kérdés merült fel bennem.
- Van-e különbség a két fenti korcsoport között arra nézve, hogy milyen játékokat vesztek nekik?
- Mik azok az játékok, amiket egyáltalán ilyen pici babáknak oda lehet adni?(a játékboltokat járval ugyanis minden játékra az volt írva, hogy 3 éves kor alatt nem ajánlott... lehet, hogy rossz játékboltokban jártam...???)
- Mik azok a jellegzetes fejlődési szakaszok, amik a fenti két korcsoportra jellemző?

Nagy segítség lenne számomra, ha tapasztalt anyukáktól választ kapnék a kérdéseimre, illetve, ha pár ötlettel segítenétek babajáték ügyben.

Előre is köszönöm, a válaszokat.

Üdv,
Évi
Névtelen
 


Szia Évi!

Szerintem a két csoport között elég nagy a különbség:
3-12 hónapos kor között szerintem jó ajándék: csörgő, különböző sípoló figurák, olyan játékok amiket szájba lehet venni
12-24 hónapos kor között mesekönyv (vastag lapu), LEGO (dublo), játék mobiltelefon, labda, homokozó készlet, autó, baba

Remélem tudtam segíteni

Erzsi
Erzsi
 


Szia Évi!
A LEGO-nak, a Tommy-nak és a Fisherprice-nak mindkét korcsoportra vannak jó játékai. Olyan üzletbe érdemes menni, ahol ezeket is árulják.
Brendon, Megatoys, stb.
Üdv: Judó
Judó
 

 
 

Szia Évi!
Lakauer Éva: Mit, mivel és miért játsszon a gyermek?
Dorothy Einon's: A tanulás kezdetei
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Sziasztok!
Egy teljesen más dologban szeretném a segítségeteket kérni, de nem akartam másik topikot nyitni.
Évekkel ezelott e-maileztem egy kedves barátommal, aztán sokáig nem tudtam géphez jutni. Akkorra megváltozott az e-mail címe, az újat (ha van neki), pedig nem tudom.
Én nem igazán értek az Internethez, ezért a segítségetek kérném: Hogyan tudnám valakinek az e-mail címét megtudni, ha csak a nevét tudom?

Elore is köszi a segítséget, nagyon szeretném az illetot megtalálni.

Marischka
Marischka
 


Marischka!

Van egy ilyen fajta kereső, de csak akkor ér valamit ha az illető felregisztrálta magát a keresőre is.
A napokban láttam valamelyik honlapon, de most nem tudok visszaemlékezni melyiken minden esetre nem ilyenekre gondoltam mint a Gogle vagy az Altavizsla.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Kedves Virág Évi!

3-12 hónapos kor között szokott a babák foga kibújni, ezért szerintem erre a korszakra nagyon jó ajándék a "rágóka" olyan ínymasszírozós felületű gumi figura, amivel a baba az ínyét nyugtathatja rágicsálás közben. Van olyan fajta is, amiben belül víz van, és hütöbe lehet tenni, lehüteni, így adni oda a babának, és az kellemesen hüsuiti az ínyét, a fogzási fájdalmakat enyhítve ezzel.

Mivel ajándéktárgyakról van szó, nem tudom hogy mekkora összeget szán erre a cégetek (ha egyáltalán jól gondolom, hogy céges dologról van szó és nem családi eseményröl!), de ha nagy mennyiségben külditek szét, akkor lehet, hogy drága megoldás a LEGO, stb., ezek viszonylag sokba kerülnek. Ha csak "apróság" kell legyen az ajándék, akkor a 3-12 hónapos korosztálynak megfelelö lehet még a müanyag kiskanál - olyan, ami kifejezetten a babának megfelelöen van kialakítva - ebben az életkorban kezdenek el ugyanis pépes ételeket enni az anyatej mellett! Ugyanezen okból jó ajándék lehet még az előke (partedli), valami aranyos színes mintás anyagból vagy mesefigurákkal. Esetleg Pampers felirattal, ha tényleg a cégedröl van szó!
A csörgő is jó ajándék, arra is 3 hónapos kora környékén kezd igazán odafigyelni, és jó még bármilyen gumiból készült kis sípoló figura.
Eszembe jutott még a fürdökádban használható játékok: kiskacsa, kishajó, állatfigura alakú fürdőszivacs - a fürdést is ebben a korban kezdik élvezni a babák! Pici felfujható strandlabda, de nem nagyobb egy babafejnél - amit a két keze közé tud fogni. Ezen is lehet feliratot szerepeltetni, és leeresztve könnyü postázni. Kép

12-24 hónapos babák számára hasznos ajándék lehet a pici fogkefe - ilyenkor már tanulgatják a fogmosást. A fürdökádban használható játékok szintén jók, esetleg pici fésü, valami állatfigurás lehet ez is vagy valami miatt érdekesebb formájú, színes, hogy kedvet kapjon saját maga fésülködni. Pici kéztörlö törülközö is jó ötlet szerintem, ez is hasznos, mert a sajátja lehet, és szívesebben mos kezet, ha utána a saját kis törcsijében törölheti meg. Ez is lehet feliratos, mesefigurás, színes!
Játékok közül már nem a csörgö, hanem komolyabbak is szóba jöhetnek, kisauto fiuknak, rongy- vagy gumibaba lányoknak. (Mindkét életkorban fontos, hogy ne legyenek éles, kiálló, vagy leszedhetö alkatrészek a játékokon, amit letörhet vagy lenyelhet!)
Színes pár lapos mesekönyv is érdekes már ilyen korban a gyerekeknek! De tényleg a keménylapost érdemes csak ajándékozni, mert a sima papírt nagy eséllyel eltépi ilyenkor még.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert kívánok!

Katus
Katus
 


Sziasztok!

Elõre is bocs, nem akarom bántani a téma indítóját. Csak gondolkodtam egy kicsit, mire adunk most éppen tippeket. Ha mázlink van, akkor valami pelus mellett látjuk majd viszont, ha kevésbé, akkor lehet, hogy a tápszerek, tejpépek vonzóbbá tételéhez szükséges apró ajándékokat agyalgatjuk ki.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Na és az bost miért baj?
Névtelen
 


Kedves Mindenki!

Nagyon köszönöm azoknak, akik segítettek, és válaszoltak a fenit kérdéseimre. Sok hasznos információval lettem gazdagabb mind céges, mind magán szempontból.

Pethes Ildikó észrevételére reagálva: még az is elképzelhető, hogy a fenti ötletek egyszer csak szembe jönnek majd veletek a boltok polcain.
Én ilyenkor örülnék neki,hogy jéééé...ez az én ötletem volt, és lám, valaki meghallgatta és meg is valósította. Azon kívül pedig milyen jó, hogy valami olyan dolgot kapok az amúgy is megvásárolandó termék mellé, aminek hasznát is veszem. Én így látom ezt a dolgot, de természetesen lehetnek ettől eltérő vélemények is.

Mindenesetre én mégegyszer szeretném megköszönni Mindenki segítségét.

Üdvözlettel,
Virág Évi
Névtelen
 


Igen Ildi, én is lelkesen elkezdtem otletelni par nappal ezelott aztan elgondolkodtam. Hiszen en azert veszek meg egy csomag pelust mert szuksegem van ra es eppen azt a markat (minel kisebbet ha lehet) amelyik mar bevalt. Es az eppen nem a Pampers :-) Hiaba tesznek melle masok valami csalit. Ebbol mar kinottem. Az arukapcsolas nekem mar budos. Ha szuksegem van elokere vagy jatekra akkor megveszem azt. A gyereknek tobb ruhaja, elokeje, jateka stb van mint amennyi 3-nak eleg lenne. Elso gyerek es mindenhol elso unoka :-)

Egyre jobban utalom hogy ilyen buta modokon akarnak allandoan becsalogatni valamibe :-(

Kedves Virag Evi? Mit tesz a Pampers a pelusokba hogy annyira szuper nedvszivo? Vagy ez gyartasi titok? Hallottam mar betiltott pelusrol mert szilikatsokat tettek bele. Szuper nedvszivo csak eppen rakkelto :-( Az en gyerekemnek pont a Pamperstol pottyosodott ki a popsija. 2 probat tettunk, utana nem kiserleteztem tobbe. Semmi bajom amugy a Pamperssel, nem veszem es kesz :-)

idi
idike
 


Sziasztok!

Szerintem nem kellene Évit bántani. Nem akart senkit rábeszélni arra, hogy a Pampers pelust vegyétek! Én sem ezt használom, mert drága, hanem a DM pelusát...
Ötletet kért a tapasztalt anyukáktól. Mi segítettünk neki, és kész.

Amúgy jók a játék ötletek.

Ne veszekedjünk!

Bea
Bea
 


Kedves lányok!

Én abból indultam ki, amit a kórházban kaptunk csomagot, benne mindenféle ajándékokkal. Nekem volt benne inymaszírozós rágóka, újszülöttnek való cumi, pici kanál, bébitea, mamatea, kis játék lego izé... mindegyiknek nagyon örültem.
....És most, ahogy így leírtam, és belegondoltam........ egyiket sem használtam még egyszer sem! Kép
Mindegy, azért úgy gondolom, hogy ha az ajándék a pelenka mellé kell, akkor aki amúgy is azt a bizonyos fajta pelenkát veszi, az lehet hogy örülni fog a meglepetésnek. Ha pedig nem veszi hasznát, akkor sem került Neki semmibe.

Aki pedig mondjuk egy ajándék partedli miatt veszi meg a tápszert ahelyett, hogy szoptatná a gyerekét az egyszerüen buta.

Jóéjt: Katus
Katus
 


Sziasztok!
Szvsz...Az "ajándék" nincs ingyen. A mekiben sem Kép Bele van kalkulálva az árba. Milyen lenne ha azt mondanánk: köszi nem kell az ajándék inkább engedjetek az árból Kép Kép ?
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Katus, Bea, igazatok van, nekem 4 cumisuvegem volt otthon pedig soha nem hasznaltuk, mind ilyen promoajandekkent. De ha raszannak ennyit akkor valakire megiscsak hat? Kedves Virag Evi nem szorakozasbol kerdezett minket. Azert tesznek majd a Pampers csomag melle ajandekot plusz koltseggel mert meg tobbet akarnak eladni mint ajandek nelkul tudnanak. Es be fog nekik jonni. :-) Pedig semmit nem adnak ingyen, az "ajandekot" is megfizetjuk :-)
idike
 


Kedves Mindenki!

Nem gondoltam, hogy ekkora vitát nyitok a kérdéseimmel. Mindenesetre érdekes hallani (látni) az eltérő véleményeket.

Én pusztán arra lettem volna kiváncsi, hogy milyen fő jellemzői vannak a pici baba fejlődésének az eredeti üzenetemben megnevezett korosztályokban, és hogy ezekhez a fejlődési szakaszokhoz milyen fajta játékok csatolhatóak. Ahogy azt már említettem nekem még nincs babám, és sajnos a családomban sem volt rá alkalmam, hogy tapasztalatot szerezzek "babázás" terén.

Lehet, hogy nem fogalmaztam elég világosan, de a kérés/kérdés csupán ennyi lett volna, nem több, nem kevesebb.(De azért mostmár érdekelne, hogy vajon tényleg ennyire tele van-e a piac promóciókkal, akciókkal, felesleges ajándékokkal, stb. a babaápolási és babákkal kapcsolatos termékek terén, hogy szinte mindenkinek valami ilyesmi jutott az eszébe egy egyszerű kérdéssel kapcsolatban?????)

Úgy gondoltam, hogy ennél megfelelőbb fórumot nem is találhattam volna, hogy a kérdéseimre választ kapjak, de látom, hogy eléggé megbolygattam az amúgy nyugodt "babanetes életet". Tényleg sajnálom.

Virág Évi
Névtelen
 


Kedves Évi!

Ne haragudj, nem akartalak bántani. Én vetettem fel a gondolatot, ha megnézitek, rögtön azzal kezdtem, hogy nem a te személyes bántásod a célom. Egyszerûen csak gondolkodtam egy picit, és ez jutott eszembe.
Azzal együtt, hogy sok reklámanyagot terjesztõ céget másik topicon sokan szídtak, befolyásolva érezték magukat, és felháborodtak azon, hogy miért küldik nekik automatikusan ezt vagy azt.
A társalgó valahol ilyen. Elindul egy téma, és sokszor más is eszébe jut az embernek róla.
Még egyszer elnézésedet kérem, lehet, jobb lett volna, ha megtartom magamnak a gondolatomat.

Ildi

u.i:azért elgondolkodtató, hogy eszerint a reklámtermékek kiagyalására a célkorosztály világában nem jártas embert bíznak meg. Mondjuk legalább némi irodalmat adhatna neki a cég, hogy tanulmányozza. Kismillió könyv van, gyerekjátékokról, gyerekek fejlõdésérõl, javaslom a tanulmányozásukat.
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Ildi dehogy lett volna jobb! Mondd ki amit gondolsz. :-)

Kedves Evi, talan ismered a kovetkezo konyvet: Az aruvilag kicsi kiralyai. A szerzoje nevere nem emlekszem, bocs. En azert vettem meg hogy megvedjem a fiamat (es magamat) a raklamoktol de tulkeppen az ellenkezo oldalnak is irodott (a szerzo sajat bevallasa szerint :-) ), vagyis reklamszakembereknek otleteket ad, igaz foleg a televizios reklamok teren.

Ne haragudj de a felvetesed tenyleg lavinat inditott el es en szeretem kiirni magambol amit gondolok :-). Az pl kifejezetten duhit amit a mosoporokkal csinaltak/nak. Eleg gyakran (talan evente is) megjelenik egy uj mosopor ami TENYLEG patyolat feherre mos mndent, uj formula stb. Akkor az egy evvel ezelottinel becsaptak? Akkor most miert higyjem el hogy ez a tuti megoldas? Kb 15-20 eve jelentek meg az enzimes mosoporok, azok mindent es mindenhonnan es szuper! Mara megjelentek (kulfoldon mar lattam) az olyan mosoporok amikre nagy betukkel van rairva hogy enzim-mentesek! Rakerdeztem es elmagyaraztak hogy az enzimek nem jok, allergizalnak stb. Itthon meg nincsen talan enzimmentes por (elobb hagyjak a keszleteket kifutni, esetleg a nyugati keszleteket is itt nalunk), de meg fog jelenni. Miert neznek hulyenek? Nem lehetek szakember mindenben pl mosoporban nagyon bena vagyok. Azt latom hogy markatol, artol, reklamtol fuggetlenul egyik sem mos ki mindent tokeletesen. De emlekszem meg a tavalyi reklamra, pl mert egy regebben reklambetettel egyutt felvett filmet nezek meg videon.
idike
 


sziasztok! én ezt a vitát tényleg nem értem. szerintem akinek ez tetszik és bevált az megveszi, akinek nem tetszik és "irritálja" az nem veszi meg! ennyi....
amugy én csak annyit szeretnék elmondani, hogy 3 éve mikor megszületett a nagyobbik lányom, mindenféle pelust kiprobáltunk.ezt nem részletezem, de tény, hogy a pampers bizonyult a legjobbnak. a kisebbik lányom 11 honapos, rengeteg folyadékot iszik. nyáron pl a libero up&go-t használtuk, ami nagyon praktikus a strandon, DE! mint a többi mésik kiprobált pelusnál is tiszta pisi volt a popsija mikor lecseréltem, így gyakrabban kell cserélni öket mint pl a pamperst, amit ha egész éjjel rajt hagyok és alig bírom reggel kivinni a szemétbe, mert annyira tele van, de a pici popsija totál száraz!!! most akkor számoljunk csak, melyik éri meg jobban? na mindegy, végül is mindenkinek szíve joga eldönteni melyiket választja, hál isten van miböl válogatni. én csak annyit mondok, ezen vitatkozni kár. amugy én szeretem ezeket az apro ajándékokat és a gyerekeim is!
sziasztok!
Mea
Mea
 


bocsánat azt még elfelejtettem: pár éve a HIPP-nek is volt egy balhéja, miszerint nem azt tartalmazza amit kéne, a tejröl is monddták már hogy nem egészséges és még hány és hány dologra ráfogják. természetesen a konkurenciának érdekében áll az ilyen dolgok elterjesztése.
lehet hogy amit ma jonak hiszünk, azrrol holnap a tévében hallunk egy szenzáciohajhász riportot és innentöl kezdve ezt szidjuk....
Mea
Mea
 


Sziasztok!

Segítséget kérek Tõlletek az esti alvással, etetéssel kapcsolatban. Kisfiunk 6 hónapos múlt, még szopizik. Nappal egyszer kap fõzeléket, s mellette még az esti fürdetéssel, lefekvéshez járó " vacsorával " együtt még négyszer szopizik. Igen ám, de az esti lefekvés ( 8 óra ) után már ott tartunk, hogy 10 óra körül felkel, majd 2 óra, 3 óra múlva ismét. Így, mire a " reggelihez " ( 8 óra ) jutunk, legalább 3-4 szer még mindig eszik.
Hogy aludjuk végre végig az éjszakát, segítsetek!

Köszi: Kriszti
Kriszti
 


Szia Kriszti!


Nem haragszol,ha megkérlek,valami megkülönböztetést használj a neved elé?Remélem nem haragszol meg,de én már egy éve írogatok "Kriszti" alatt,és nem igazán szeretném megváltoztatni.Többen így ismernek.
Még egyszer ne haragudj,biztos nem figyeltél fel erre.

Köszönöm.
Kriszti.
Kriszti
 


Mielõtt is is kapok egy Könyörgõ Névtelent, majd igyekszem még körülnézni!
Kösz: Kriszti
Kriszti
 


Kedves Kriszti!

Bocs, tényleg nem vettem észre, hogy már van egy Kriszti!

Üdv: Krisz

Ez a név nem foglalt?
Krisz
 


Szia Krisz!


Ha K-val írod,azt hiszem akkor nem.
És köszi,hogy átírtad.
Kérdésedhez sajnos nem igazán tudok hozzászólni.Kislányom öt hónapos,de már pár hetes korától átalussza az éjszakákat.
Nekünk ezzel -szerencsére-eddig még nem volt gondunk.
Olyan van,hogy hajnalban néha fölébred,de ilyenkor nem szólunk hozzá,hagyjuk,hadd gagyarásszon.Aztán kibeszélgeti magát,és alszik is tovább...
Vagy volt egyszer-kétszer,hogy ilyenkor sírt.Megnéztem a pelust,kapott egy kis teát-azt hiszem ezt nem jól tettem,de nem tudom-,és hagytam,visszaalszik-e.Végülis nem aludt el,hanem keservesen sírt tovább.De amint kivettem,elhallgatott.Úgyhogy hagytam sírni-sajnos meg kell tudni állni,akármennyire is megszakad az ember szíve rajta.Azóta még egyszer sem történt ez meg újra.
Errõl sajnos nem tudok neked többet írni.Talán majd másvalaki.


Szia.
Kriszti.
Kriszti
 


Szia Kriszti!

Köszönöm leveled, habár én nem tudom azt megállni, hogy hagyjam sírni sokáig. Már inkább úgy vagyok, hogy inkább felkelek szopizunk egy rövid ideig ( vagy, ha nyûgös, akkor tovább ), utána leteszem és szó nélkül alszik tovább. A tegnapi nap ( vasárnap ) egy csodanap volt: reggelig aludt. Igaz kúpot kapott, mert most beteg, lázas volt. Kúp nélkül valószínûleg nem fogunk hajnalig aludni, de inkább ne legyen beteg.
Mégegyszer köszönöm leveled:

Szia Krisz
Krisz
 


Sziasztok, teljesen más témában kéek segítséget de nem akartam új topicot nyitni.

Tök hülye vagyok a számítógépekhez, programokhoz.
A kérdéem pl. az hogy láttam a keresõnél két ilyen szakkifejezést: tárolt változat valamint hátsõ oldalak

Mi a kettõ között a különbség?

Köszi: Szilvi
Névtelen
 


Jo volna tudni milyen keresobe talaltad ezt a ket szoveget. En most vegigneztem gepemen levo kereso lehetosege de ilyen ketot szoveget sehol nem lattam.
Névtelen
 


Szia Szilvi

A tarolt valtozat pl a Googlenel van.
A Google ideiglenges tárolója /cache, gyorsított memória/ azoknak az oldalaknak a másolatait tartalmazza, amelyeket a weben meglátogattunk. Az oldal valószínûleg megváltozott az eltelt idõ alatt, ezért javasolt az "igazi" link memgnézése.

Hatsó oldalak kifejezessel nem talalkoztam, azt tudom elkepzelni, hogy az altalam "igazi"nak titulalt valodi cimet jelentheti.
De ha megirod, hol talaltad, szivesen segitekKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!
En egitseget kernek!
Az az igazsag,hogy nem tudom,hogy mit kezdjek magammal!
hat evvel ezelött mentem ferjhez eletem elsö baratjahoz!Mar öt eve,hogy nem elünk együtt!Mikor megtudtam,hogy ö megcsal es megalaz en kimenekültem külföldre!
Sokaig nem is akartam hallani a ferjemröl!Idöközbe megismertem egy ferfit akivel össze költöztem!De ez idö alatt mig a ferfival elek mindig talalkozom otthon a ferjemmel!Neki is volt azota sok baratnöje!
Rengetegszer volt az,hogy kibekülünk hiszen szeretjük egymast!De mindig volt valami lany a kepbe es en ujra meg ujra ki menekültem a kinti baratomhoz!
Ma mar ott tartunk,hogy nagyon szenvedek!Szeretem a kinti baratomat is!Ö felesegül akar venni es gyereket is akar!A baratom a tenyeren hordoz annyira szeret es mindent megkapok töle!tudom,hogy jo eletem lenne nekem is meg a gyermekemnek is!
ferjemmel probalkozunk!De van egy fiatal lany aki nem szall le rola!Mikor velem van elküldi a lanyt!azt mondja,hogy szeret!De viszont mindg sunyizik!Tudom,hogy ö is hivja a lanyt es talalkozik vele!
Volt olyan is,hogy nem jött haza!De nem tudom nem szeretni!Nem tudom,hogy mit tegyek!Valasszam a biztosat?Valjak el es maradjak a baratommal?Vagy maradjak a ferjemmel es harcoljak egy fiatalabb lannyal?Nezzem ahogy tönkre teszem magam?
A szivem a ferjemet sugja!Viszont az eszem meg a csaladom a baratomat!Hogy tudnam elfelejteni a ferjemet?
Ha valaki tudna tanacsot adni vagy segiten azt elöreis megköszönnem!
Sziasztok!
Enekes Emese
 


Szia Emese!
Ne várd azt, hogy ilyen felfokozott lelkiállapotban jó döntést tudj hozni! Látszik, hogy teljesen ki vagy borulva. Mivel még nincs gyereked, nagyon könnyen megvalósítható, és nagyon jót tenne, ha egy-két hétre eltávolodnál mindkét pasastól, hogy rendezd a gondolataidat.
A szerelem nagyon fontos, és nagyon nehéz. Viszont elmúlik, illetve bizonytalan. A szeretet viszont sokkal kiszámíthatóbb. Először tehát azt kellene tisztáznod magadban, hogy mi a fontosabb számodra: a kiszámítható jövő, vagy a bizonytalan, ámde érzelemdús jelen. Ehhez kell az elvonultság, mert ha mindkét pasi hatása alatt éled a mindennapjaidat, akkor nem láthatsz tisztán. Azonkívül azt is el kell döntened, hogy tudsz-e külföldön élni egész életedben, el tudod-e fogadni, hogy a párod nem magyar, hogy a gyerekeid majd "külföldiek" lesznek. Nem utolsó sorban, vállalod-e azt, hogy ha baj van mégis, akkor nincs kihez fordulj, hiszen a rokonaid, szeretteid is Magyarországon élnek - már ha így van egyáltalán. De azt is helyezd a mérleg másik tálcájába, hogy a szerelmed maximálisan megbízhatatlan, egy nyugodt napod se lehetne mellette, és igencsak gyötrelmes évek várnak rád, ha őt választod.
Hogy tudod elfelejteni? Erre nincs válasz. Lehet, hogy sehogy, lehet, hogy idővel, ha a családod, a gyerekeid kerülnek előtérbe, minden gond nélkül.
Ha én volnék a helyedben, a mai eszemmel legalábbis, egyiket sem választanám.
Üdv, és jelentkezz, ha jutottál valamire!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Szia Emese!

Csatlakozom Kiváncsihoz. Én is azt javasolnám, hogy vonulj félre és gondolkozz el egyedul, hogy hosszutávon mi lenne neked a legjobb. Elég nehéz egy idegennek tanácsot adni, mivel se Téged se a férjedet nem ismerem, de az alapján amit leírtál én egyértelmuen elválnék.
"De van egy fiatal lany aki nem szall le rola!"
Én nem kevernék bele harmadik embert, ha nem ez a lány akkor egy másik, egy harmadik és negyedik. Valaki mindig lesz.
A kinti barátod nagyon szimpatikus az elmondásod alapján, de gondolkozz el azon, hogy tényleg szereted vagy csak kimenekultél hozzá, mert O biztos szeret.
"A szivem a ferjemet sugja!Viszont az eszem meg a csaladom a baratomat!"
Én azt gondolom olyan embert válassz akit a szived es az eszed egyszerre kiván. Ha nem is hallgatsz a családodra, meg a barátokra, mindenképp érdemes elgondolkodni rajta, mert kívülállóként sokkal tisztábban lát az ember. (mármint ha ismer)
Udv
Kriszta
Nyanya
 


Én biztos vagyok benne hogy ha a férjedet választod akkor életed végéig folytathatod ezt a gyötrődést.
Úgy látszik hogy ő alkalmatlan arra hogy párkacsolatban éljen.

Megéri-e ez neked? Szereted persze de ő nem tud boldoggá tenni.

A szerelem nem ott kezdődik hogy félreteszi a lányt ha megjelensz. Nem! a lány meg sem jelenne ha igazán szeretne.
Neki 1 nő soha nem lesz elég, ha ezt felvállalod akkor esetleg van jövője a kapcsolatotoknak. de ki az aki ezt fel akarná vállalni?

Mikromaci
Névtelen
 


Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a levelet!Segitseget!!!
Ugy gondolom,hogy igazad van Kivancsi!Jobb lenne egy kicsit flre vonulni!
Mikromaci Az is igaz,hogy mindig lesz egy
harmadik!
Kriszta neked is köszönöm!
Az törtent velem az elmult napokban,hogy rajöttem arra,hogy kire is szamithatok!
Jelentkezni fogok ha kiderül,hogy mi is lesz velem!Most jelenleg külföldön vagyok a baratomnal!Nagyon sok szep dolog törtent velem!
Igerem jelentkezni fogok!
Mindenkinek köszönöm!!!
Sziasztok!!
Emese
Emese
 


Sok sikert! Kép Dönts jól! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Köszönöm!!

Nagyon nehez,de rajöttem,hogy a ferjem mellett nem lehetek boldog!
Lehet,hogy egy ideig szep es jo lenne de aztan megint jönne a megalaztatas,hazudozas,stb..!
Növerem segitsegevel elintezem a papirokat es elvalok!Aztan köszönhetö a tanacsnak elutazok egy hetre!
Ott jol atgondolok mindent es akkor döntök,hogy mi lesz a baratommal!
Tudom,hogy ö szeret,akar!De döntenem kell!Az eletemröl van szo!!
Köszönöm nektek!!!!
Sziasztok!!
22.-en megirom döntesemet!!!
Emese
 


Emese!
Gratulálok az elhatározásodhoz. Remélem a barátoddal kapcsolatban is jol dontesz majd. Én biztos vagyok benne, hogy igy lesz.
sok sikert
Kriszta
Nyanya
 


Sziaszok!
Döntöttem!!A Baratom mellett maradok!
Nagyon sok jot es szepet kaptam töle!Valami megvaltoztt benne amiota elvaltam!
Megkerte a kezem!En kertem,hogy meg egy kicsit varjunk az esküvövel!
De hala istennek boldognak mondhatom magam!
Puszi!!
Emese
 


Emese
Biztos, hogy nem fogod megbánni, a helyedben én is így döntöttem volna. Merre jártál mostanság?
Kriszta
Nyanya
 


Emese
Biztos, hogy nem fogod megbánni, a helyedben én is így döntöttem volna. Merre jártál mostanság?
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!

Hol találok olyan logikai feladatok gyűjteményét (és megoldását is) ami olyan jellegű mint

- egy ember választúthoz érkezett 1-1 őr állt az úton egyik hazudott a másik igazat mondott. csak 1 kérdést lehet feltenni hogy a helyes útra lépj, mi legyen az ....


vagy ha Ti tudtok ilyet leírnátok?


Köszönöm a segítséget!!!
georgina
 
 


Szia,
szerintem keress rá a "Logikai feladatok" stb stb szavakra, hátha sikerrel jársz.
Au indexen van egy ilyen topik, nézz bele, itt egymásnak adják fel a feladatokat, ott vannak a megfejtések is:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9000780&uq=6330
egy másik:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9005319&uq=248

Sok sikert
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


de jó!! köszönöm!!

próbáltam a logikai feladatokra rákeresést, de a legtöbb az matematikai dolgokat hozott ki, és én nem azt kerestem. De mindjárt meg is nézem ezeket!

Köszi:

Gina
georgina
 
 


Gina!

Plastelina játékot nézd meg a
http://www.startlapjatekok.hu/katega1.html
oldalon.

pl. ilyen van rajta
Csónakkal és tárgyakkal át kell evezni a túloldalra, de egyszerre csak egy dolgot vihetsz
magaddal, de a végén mind a három tárgynak a túloldalon kell lennie. A tárgyak: róka, bárány és káposzta. Ha a káposztát viszed a róka megeszi a bárányt, ha rókát viszed a bárány megeszi a káposztát. Szóval ügyesen kell okoskodni.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Georgina
egyszer gyűjtögettem a netről, remélem sikerül felraknom.
<!--attachment: feladvanyok-80836.unk*attachment_icon.gif*application/octet-stream*67.1**feladvanyok%2edoc --><center><pre>
Kép
feladvanyok.doc (67.1 k)</pre></center><!--/attachment-->

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya67!

Én nem tudtam megnyitni. Nekem minden áron képnek akarta megnyitni és nem szövegfile-nak.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


megpróbálom mégegyszer
<!--attachment: feladvanyok-80925.rtf*mime_msword.gif*text/richtext*26.5**feladvanyok%2ertf --><center><pre>
Kép
feladvanyok.rtf (26.5 k)</pre></center><!--/attachment-->

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya67!

Köszi! Ez már működik és nagyon érdekessek.

Amit én ajánlottam linket abban is benne van a 17 perc alatt a túloldal átjutás, animációs formában. Azt hiszem a harmadik játék az. Kép


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


mindenkinek nagyon köszönöm!!!!!!!!


Gina
georgina
 
 


Bigacsiga!

Most próbálgattam pl. a gyufásat, de ha nem tudommegcsinálni hová fordulhatok?

Ott nincs a megoldás ugye felrakva? Kép

G.
georgina
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: