Új privát üzeneted érkezett!

Szia FDia!
Érdekelne a babakocsid de csak akkor ha jó állapotban van. Kérlek ha tudsz hívj fel mivel kedden 19.-én megyek BP-re és esetleg megnézném.
Tel 06-20-921-9-921

Köszönöm Nóra
Névtelen
 


Sziasztok!
Eladó egy Hauck Sierra Tango 6 típusú, alig használt babakocsi. Sötétkék alapon Mickey egér és Plutó kutya mintás, két irányból tolható (átfordítható tolókar), nagy kerekekkel, az elsö kerekei bolygósíthatóak, alul nagy bevásárlóháló, elöl skék müanyag tálca italtartóval. Sportkocsi, de majdnem teljesen vizszintesbe fektethetõ. Ár: 28000,-Ft.
(A babahordozók többségét fixen bele lehet helyezni, így újszülött kortól használható).
Tel: 06-30-200-1908
Bobo
 


BMarti!
Nem akarlak elkeseriteni, de a szinre ne varj. Kép Ugyanis nekem NeoNato kocsim van, ami szinten olasz, es mar ev elejen rendeltem egy nagyon szep natur szint, de sajna nem jott meg. Kép A boltban meg mondtak, hogy ne varjak a kovetkezo szallitmanyra, mert az olaszok nagyon rugalmasan kezelik a dolgot, es mar tobbszor elofordult az, hogy a kert dolgot nem tettek bele a szallitmanyba. Kép Ezert a masodik kivalasztott szinu kocsim lett, mert azt hoztak. De imadom a kocsimat! Eloszor en is ragaszkodtam a Peg Peregohoz, de kar volt, mert irto draga, es semmivel nem jobb mint a Cam vagy a NeoNato! Nem lebeszelni akarlak. Egyebkent a mosogeppel is ugyanigy voltunk, hogy ragaszkodtunk a Whirpoolhoz, es szinte mindengyik boltban lebeszeltek rola...
Moni
Moni
 

 
 

Szia Moni!

Nálunk a márka választást eléggé bekorlátozta az, hogy a kocsiba pattintható autósülés-hordozósat szeretnénk, és teljesen elfektethetöt, ami újszülött kortól használható. Ilyen összeállítást pedig csak Peg-Perego és Graco gyártmányban láttunk. A mózeskosaras, mélykocsi jellegü verziók szóba se jöhetnek, nem férnék velük be a liftbe, és a lakásban se tudnám hova tenni. Szóval két lehetöség közül döntöttünk végül a Peg-Perego mellett. Te melyik boltban rendelted meg a babakocsit? Nekünk a Brendonban azt mondták, december elején tutira kapnak koptatott farmer színü Peg-Perego Venezia típusú kocsit. Persze ha mégsem, akkor kénytelen leszek már másmilyen színüvel is megbarátkozni, mert december végére kelleni fog. Kép

BMárti
BMárti
 


BMarti!
A Neonato is ilyen! Nekem a vaza egy toloka(ami esernyo alakura csukhato), es erre lehet rakapcsolni a mozest, vagy a bebihordozot. En csak a mozessel hasznalom. Egyebkent nem NeoNato hordozot vettunk, hanem Easy Bob-ot, de ez adapterrel barmelyik kocsihoz jo. Nem akarlak erre a tipusra rabeszelni, de a mozest ill. a hordozot az ember max. egy eves korig hasznalja. Sot meg addig se, inkabb csak 9-10 honapos koraig. Es egy esernyore csukhato kocsival sokkal mobilabb az ember! Eloszor en is idegenkedtem tole, de imadom!
Moni
Moni
 


Nekem van egy nagyon szép állapotú GRACO VOYAGER LX
TRAVEL SYSTEM babakocsim.
Ha valakit érdekel,képet tudok küldeni róla!
06203433600
mariann.zombik@chello.hu
zm
 


Szia Moni!

Azt hiszem, félreértettél. Nekem semmiképpen nem jó a mózeses megoldás, mert az helyigény szempontjából (liftben, lakásban) éppen olyan, mint a mélykocsi. Megnéztem a Neonato-kat, azoknak a sportkocsi része (bár valóban kicsire csukható, és pl. egy 2 éves gyerek számára igazán ideális) újszülött korban még nem használható. Az autós ülés/hordozó hosszabb távra szintén nem ajánlott az egészen pici babáknak. A mózessel meg nem férek el. Kép Elöször mindenképpen olyan kocsira lesz szükségünk, ami sportkocsi jellegü, hogy elférjek vele, ugyanakkor újszülött kortól használható. Nekünk most még az eslö hónapok kérdése az aktuális. Kép Késöbb lehet, hogy veszek majd egy ilyen esernyöre csukható kisebb, könnyebb kocsit, mikor már inkább a saját lábán jár, de még hamar elfárad majd a kisfiam. Szóval újabb felderítö kör után nálam még mindig a Peg-Perego Venezia a tuti befutó. Kép

BMárti
BMárti
 


Szia Zsomimama,

Megtudnád írni pontosan,hogy hol van helyileg ez a pandorfi üzlet és miket lehet kapni ?

Elõre is köszi,

Hédi
Hédi
 


Szia Hédi!
Az M1-en Hegyeshalomnál egyenesen Bécs felé kell menni. Az ott már A1 autópálya. Jobb oldalon van kb. 35 km a határtól. Ki van írva, a falu neve, de az üzletközpont az út mellett van, ki is van táblázva, jó elõre. Rózsaszín kis kétszintes épületek U alakban. A neve: FACTORY OUTLET CENTER. Most pénteken megyek oda, utána írok, hogy most mi van.de tutira van sport, lakberendezés, nõi- férfi- gyere ruha, sporteszközök, stb.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Amit én keresek babakocsit azt még csak utcán láttam, hátha felismeri valaki:
Nekem is az a legfontosabb, hogy minél könyebb váz legyen, 3.emelet gyalog, (gerncsérvvel örülök, ha a gyereket cipelhetem Kép )másrészt fõleg kocsival közlekedem tehát bébihordozó kell hozzá.
Amit láttam: 3 kerekû futókocsi váza van, és közvetlen a vázra kapcsolható a bébihordozó, majd késöbb a dönthetõ sportülés. Csak annyi sikerült kilesnem, hogy a vázon lévõ bébihozdozón a .... Helios név szerepelt. Boltban még nem találtam rá. Nem ismerõs valakinek? Ti már annyi mindent végignéztetek, én még csak most kezdem, májusra jön a baba Kép

Köszi
Miele
Miele
 


Szia Miele!
Láttam ilyet, GRACO-ban is, és Hauckban is. A GRACO-n volt, alapban egy bébihordozó, majd egy sportkocsi, amihez tartozott egy "bélés", , hogy újszülöttet is kényelmesen sétáltathass, és volt hozzá lábzsák, esõvédõ, és pumpa.
Szerintem GRACO forgalmazó boltokban kéne megnézni, én sajna nem itthon láttam fentebb említettem a Bés körüli Shopping SÜD, bev. centert, ahol jóval olcsóbban mint itthon kaphatóak a fenti jármûvek is. Láttam a babaörzén forgalmazónál is.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Zsomimama: Bababörzén forgalmazónál?
A börzén is vannak kint nagy forgalmazók? Én még csak a novemberin voltam elösször, de akkor még csak én sejtettem, hogy baba van a pocakban, doki még nem merte megerõsíteni, annyira kicsike volt, úgyhogy csak nagyjából néztem körül, hogy mégis mire lehet számítani. De ilyesmi fel se tünt.
Tényleg, börze! Tudom, hogy nem ide tartozik, de tudja valaki mikor van a következõ? ápr. vagy május? nekem nem mindegy, hogy megvárjam-e vagy sem, merthogy a májust 99% hogy már fekve töltöm a gerincem miatt. Ezen a Bécsi túrán komolyan gondolkozom. Hogy mûködik ez az ÁFA visszatérítés?

Köszi
Miele
Miele
 


Kedves Miele,

Amit keresel az a Bebe Comfort babakocsija.A Soroksári úti Mega Toys-ban lehet megrendelni,elég húzós az ára,és szerintem nem lehet vmi könnyû.

Hédi
Hédi
 


Szia!
Ha visszafele jössz, az Osztrák határ elõtt a VÁM-nál, be kell menni, és aszámlát le kell pecsételtetni, hogy kiviszed az országból. Amikor legközelebb arrajársz, akkor tudod a visszatérítés megkapni, levásárolni stb. Erre van valami határidõ is, Nem tudom pontosan, de kb, 1 éven belül. HA a súlya miatt aggódsz, meg a hátad miatt, én inkább olyan kocsit vennék aminek valami nagyon könnyû: iridium, aluminium, stb. váza van. Ezek általában nem 3 kereküek, azok eredetileg futáshoz készültek, bár a nagy felfújt kerekeket a lépcsõn is könnyebb "léptetni", emelés nélkül, lefele. Ha futni, sportolni, túrázni kell, OK, de számíts rá, hogy egy normál csomagtartóba a 3 kerekû nehezen fér be, ehhez kell venni egy kombit, vagy egy egylégterû kocsit...Én inkább babahordozóval kombinált sportkocsit vennék, mert 4-5 hónaposan vidáman tud nézegezni egy sportkocsiból, és elférsz vele a járdán is. ebbõl nagyon sokféle van.
Valahol írtunk még feljebb ilyen könnyû 5-6 kg-os kocsikról is. Muszály felvinned a 3.-ra? Én azt csináltam, hogy a kocsit összecsuktam, beraktam a csomagtartóba, és csak a babahordozót, késõbb meg csak a gyereket vittem fel, szintén harmadikra.Ez se kis mutatvány, fõleg, bevásárlás után, kulcsokkal.
A börzén forgalmazóknál is voltak jó kocsik, és szerintem voltak alig használt kocsik is,azt is érdemes megnézni. Úgyis látszik mennyire volt meggyötörve a kocsi, egy gyakorlott autós apuka észreveszi, a kikopott csapágyakat, rozsdás rugókat, elkopott kereket, míg az anyukák inkább a huzat szinével, a pelenkázótáskával vannak elfoglalva. Mindenesetre én csak akkor költenék nagyobb(40-tõl) összeget babakocsira, ha az elsõ gyereket várnám, mert ugye akkor el lehet tenni.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Köszi az infókat!
Ezt a 3 kerekû dolgot még csak utcán láttam, úgyhogy nem tudom milyen a súlya, hogy lehet összecsukni, ilyesmik...
Csak a szememnek volt szimpatikus, mert nem volt rajta a sportkocsi a vázon, csak a hordozó, ebbõl gondoltam, hogy könnyû lehet, ezek szerint rosszul gondoltam Kép Ez a csomagtartós trükk nagyon tetszik, de akkor a szerint kell babakocsit választanom, hogy befér-e a Suzukim csomagtartójába, ami ugye nem a túl nagy helybõségérõl híres. Szerintetek ki lehet vinni az áruházbõl kipróbálni, hogy elfér-e?
A Graco Mirage-ról van valakinek infója? Milyen használat közben?
Köszi
Miele
Miele
 


Még annyit, hogy én talán ha ténylet, de tényleg beleszeretnék egy drága kocsiba lehet, hogy megvenném még azt is, mivel ez az elsõ baba, és van még egy hugom és egy nõvérem is akik még mind babavállalás elõtt állnak, egyszer majd csak rászánják magukat õk is Kép Bár a nõvérem most hogy az enyém itt növekszik a pocakomban kezd már elvarázsolódni Kép Kép

Miele
Miele
 


Szia Hédi!
Voltam délelõtt PAndorfban. Sok szép gyerekholmi van. Már elég nagy rutinnal(9 év) rendelkezem a várható méretváltozások felmérésében gyerekeimen. szóval a nike, a reebok sok gyerecipõt tart, a bébitõl, sõt szandik is voltak, már 17-esek is. Pl: Félmagasszárú reebok cipõ, fekete, fiú,25 euró. A nike babi cipõk, is kb. ilyen árfekvésben vannak, vagy esetleg még olcsóbbak. Sokféle póló, mindenféle sportos cucc, reebokban még lábfejnélküli rugik is voltak. Van még egy nagyobb vegyes gyerekruhás, ott mindenféle márkájú gyerekruha van, minden, Az 50-es rugitól a gyerek alkalmiig minden. gyönyörû ELLE, Timberland, Donna KAran, stb . holmik vannak. vannak nyári cuccok is, de van télikabát , farmer stb. is. Pl.. ELLE babi-gyerek pólók, nagyon jó minõség(tesztelve)5-7 euró.
Van MEXX üzlet is. Itt fõleg téli holmi van, de vettem már a jövõ télre kabátot a lányomnak, hozzávaló vízhatlan bélelt sapival, együtt volt 19 euró.Alig bírtam választani, nagyon sokféle volt, 17-18 euróért. vannak cipõboltok, van humanic is. Minden gyerekcipõ le volt árazva, 10 euró körül voltak a vízhatlan(simpatec) cipõk, csizmák.Van felnõttben is sokminden, nem csak sportos.Van pepe jeans, levis, iman, stb. Szóval szerintem ha arra jársz, érdemes beugorni, ingyenes a parkoló, és kivétel nélkül köszönnek az eladók ki ésbefelé is, akkor is ha külföldi vagy. Ez sem utolsó.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!Nem tudjátok hogy Ausztriába vagy Olaszországba
milyen árban van a PP Venezia vagy Milánó?
Érdemes azért kimenni?Vagy behozatni?
Elõre is köszi a választ!
Puszi,Mariann
zmariann
 
 


Köszi Zsomimama !Szombaton érdemes esetleg kimenni?

Hédi
Hédi
 


igen!reggel 9-kor nyit.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Miele!
Nézz körül a Kikában. Van esernyõre csukható babakocsi, rátehetõ babahordozóval. Kb. 50000 Ft. A márka Maxi-Taxi. Ha jól emlékszem van 3 kerekes variáció is, de az biztos nehezebb, mint az esernyõre csukható.

Ha nem kaptunk volna babahordozót, akkor én ilyet vettem volna a cipekedés végett.

Üdv,

Tünde

Ja, és a Bihari úton a götz-ben is van az a bizonyos 3-kerekû fazon, amit keresel. De annak az árára nem emlékszem.
gtunde (gtunde)
 


Kika? eszembe nem juttott volna, a bútoráruházról beszélünk? A Götz-ön már én is gondolkoztam,
megnézem õket,
Köszi

Miele
Miele
 


Köszi az Ötletet, megnéztem a Kika-t!
Sokkal több minden volt, mint gondoltam volna, és volt több féle is ami engem érdekel, fõleg a Maxi-Cosi, Maxi-Taxi kocsijai.
Most aztán már 3 kocsi között vacilálok.
Az eladók is tök rendesek voltak, minden engem érdeklõ kocsit szétszedettem velük, igyis- úgyis összerakattam, toltogattam, kicsit ugyan ügyetlenül, de nagyon lelkesen segítettek.

Mégegyszer Köszi
Miele
Miele
 


Lányok!

Hol van ez a KIKA?

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Kika=Michelfeit XIII.-kerületben a Robert Károly krt-on a Domus szomszédja.December óta Mega Kikának hirdetik.
Remélem igy már tudod?!!!
Névtelen
 


Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy kinek mi a véleménye a Graco CitiSport babakocsiról (az árán kívül, mert arról nem vagyok hajlandó vitatkozni).

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory, közlekedni szuper. Én azért nem ezt vettem, mert fontos volt, hogy tudjam pelenkázni is a gyereket a kocsiban, ha kell, és ahhoz keskeny volt. Ja, és szerintem husibb babáknak, overallban nem kényelmes. De tavaszra, nyárra tuti. És felfér a villamosra is. Kép
Liesel
Liesel
 


Szia Cory!
Van egy "Graco city babakocsit keresek" topic,abba többen írtak tanácsot!!!
Most beleírtam, hogy az elmúlt napnál is elõjöjjön,amúgy a Keres-kínálban van.
Eszter
geszter
 
 


Sziasztok!

Úgy rémlik mintha valahol olvastam volna, hogy a Pierre Cardinnak van valmi márkaboltféléje a III.kerületben, de most sehol sem találom a címet.
Nem tudja valaki véletlenül?

Köszi
Mie
Miele
 


Sziasztok!

BERGON tipusu magyar gyartmanyu babakocsit keresunk a felesegemmel, de sajnos a felkeresett boltokban nem tudnak rola. Valaki biztosan tudja, hogy Pesten hol lehet elerni azt a ceget, aki forgalmazza ezeket a babakocsikat. Kerlek benneteket, ha valaki tud rola, akkor uzenje meg!

hageni@freemail.hu
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Budapest, XV. kerület, Szentmihályi út 58. Hétköznap 18-ig, szombaton 13-ig, vagy 14-ig vannak nyitva.


Üdv, Koalamaci
Koalamaci
 


Én láttam nemrég egy szuper babakocsit az utcán. Megkérdeztem a márkáját, de sajnos nem tudták Nekem megmondani, csak annyit, hogy svéd modell. Ti hallottatok már Svéd babakocsiról. Hol lehet ilyet kapni?

Ha tudja valaki kérem irjon sürgõs!!

Sziasztok! Réka
Névtelen
 


Sziasztok !
Igaz nagyon régen nem írt senki ,de azért megpróbálom.
86-92 méretû fiú ruhákat keresek.
Olcsó és jó minõségû ruha érdekel.
Köszönöm.
3698988
Névtelen
 


Ez egy teljesen topikba illõ beírás volt. Olvastad egyáltalán a topik címét?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Végigolvastam amit írtatok :-)) Voltam már én is Brendonban, szerintem a legdrágább bolt Pesten. Tetszik nekem is a Peg Perego Venezia, kb ezt várom el egy gyerekkocsitól, de kizárt, hogy 40 ezernél többet adjak érte. Tegnap a gyáli piacon láttunk egy nagyon klassz Natural Love fantázia nevût, mindent tud, amit a Venezia és 35 ezer. Pierre Cardin kocsik is voltak meg autósülések. Minden új, persze. Én biztosan a kínai piacról fogok megvenni egy csomó ruhát is, hisz magamnak is szoktam ott vásárolni és lehet féláron venni jó dolgokat is. Inkább legyen csemész áru, de ne használt. Csodálom, hogy másoknak mennyi pénzük van, csak úgy röpködnek itt a márkanevek. A Brendonban pl. 18 ezer egy ágynemû garnitúra, ezt én max 4-5 ezerbõl kihozom, otthon megvarrom, a piacon meg 8 ezer (baldachinnal). Szerintem már most ezzel a márkaõrülettel rászoktatjátok a gyerekeket a nagyzási õrületre, mi lesz az oviban?
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
Nem tudom miért zavar téged, hogy egyes kismamák nem 35 e ft-ért vesznek babkocsit, hanem mondjuk 70 e ft-ért.Szerintem mindenki annyit költ babakocsira, babaruhára stb. ammenyit akar és amennyit a pénztárcája enged.Ha megteheti, hogy 3-4 e ft-ért vegyen rugit a babának, akkor miért ne?
Nekem novemberben fog megszületni a kisfiam, a babakelengyéjét már megvettem.Sok használt rucija lesz, én inkább vettem minõségi holmit másodkézbõl, ami az anyagát és a szabását nézve még egy jó pár babát ki tud használni.
Mindenkinek a szíve joga, hogy mit hol és mennyiért vesz meg, ezért kár ilyen keserû és rosszindulatú megjegyzéseket tenni.
nyuszifül2
 
 


Sziasztok!

Névtelen: lehet, hogy elitélendõ amit mondok, de én azért nem vásárolok kínai piacon, börzén, mert egyszerûen rosszul vagyok az ottani tömegtõl. Nem bírom elviselni! És szerintem sokan vannak még így ezzel. És azért a márkák közt is lehet a PegPeregonál olcsóbbat venni.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory, hétközben nincs tömeg a kínai piacon. Egyes turkálókban is jó nagy tömeg van.

Azt hittem kiderült, hogy miért fáj, hogy mások mennyit költhetnek: mert én soha nem tehettem meg és valószínûleg ez már így is lesz. Szerintem az én fajtámból van a több és ezért örömmel olvasnék olyan hozzászólásokat, hogy melyik olcsó a jó. Engem nem zavar a saját szegénységem, csak a kérkedõ gazdagság, mert a gyerek akkor is felnõ, ha nem Perego a kocsija. A lényeg az, hogy milyen emberré válik, mert mint tudjuk, nem a ruha teszi...
Tehát a célom nem mások piszkálása - bocs, mindenkitõl -, hanem más irányú megközelítés érdekelne, hogy apró, olcsó megoldások, jó helyek, amik kevésbé ismertek.
Persze egészen valószínû, hogy akinek internet elérése van, ez már eleve nem szegény...
Névtelen
 


Kedves szegény NÉvtelen!

Szerintem nem kell elbújnod, nem vagy egyedül ezzel. Illetve vagyunk sokan olyanok, akik még ha ki bírnánk hozni az árát, akkor is pazarlásnak tûnne. Most töröm a fejem, melyik topikot ajánlgassam, mert mostanában épp nem nagyon futott, de van pár olyan (háztartási praktikák, zöld topik, mennyibõl lehet megélni) ami spórolósabbnak készült, tippekkel, fogyasztói társadalommal kevésbé barát szemmel írók által is írva (huh, ezt jól elgabalyítottam).
Én már anno megírtam a véleményem a 100 ezres kocsiról, most is az a véleményem, h*lyeség ennyi pénzt el költeni pláne, hogy alig néhány hónapig használja valaki. Aztán meg kell a bölcsi, mert különben nem telik benzinre. Ezzel együtt, ha valakinek ennyire nem oszt nem szoroz 100 ezer ft, hát vegye, ez tény.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Na ez a téma engem is egy kicsit érzékenyen érintett. Mi a pazarló drágababakocsisok kasztjába tartozunk. És nem azért, mert nem tudom hova tenni a pénzt, hanem egész egyszerüen azért, mert olyan helyen lakunk, ahol az egyszerübb, olcsóbb babakocsik megrettyennek. (Eddigi mérleg:1 gyerek/3 babakocsi.) Gyors fejszámolás után arra jutottam, hogy a kistesónak olyan babakocsija lesz, ami minden szempontomnak megfelel. (legyen zárt, mózeskosárrésze, felfújható, nagy kerekek, szuper rugózás, kézifék, stb.) Na ez sajnos nem 30000 Ft. De ettõl nem érzem magam pazarlónak, tudtuk, hogy szükség lesz rá, és volt néhány hónap, hogy összerakjuk rá a pénzt. Kép Persze lehet, hogy egyszerübb lenne elköltözni... Na szóval, nekem kissé rosszul esett Névtelen hozzászólása.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!
Szerinetem nem kellene ennyire mindenkinek magára venni a dolgokat, akit zavar a "kérkedõ gazdagság", az inkább ne olvassa a topicot, mert csak felidegesíti magát.Mindig is voltak és lesznek szegényebb és gazdagabb emberek (ha körülnézel az utcán, nem is nagyon látni keleti autót, csak úgy húznak el a 2 milliós verdákkal, úgyhogy annyira azért nem rossz a helyzet), de emiatt nem kell senkire sem neheztelni.
nyuszifül2
 
 


Kedves Névtelen!

Babakocsiból mindenki a praktikusság és a pénztárcája szerint választ. Nem csak a Brendon létezik, több helyen kell körülnézni, és biztosan találsz neked megfelelõt. Itt lesz pl. a nagybörze,ahol használt és új babakocsik is vannak (bár TE emlitetted,h. a használtat nem szereted) de az új is kicsit olcsóbb,mint üzletben.
Ruhával kapcsolatban: a kinai dolgoktól személy szerint kiráz a hideg. Még magamnak sem veszek onnan, a gyerekemnek meg pláne nem. EGyrészt a legtöbb ruhának (tisztelet a kivételnek,ami igen ritka) nagyon rossz anyaga van, pamut nincs benne és az a pici bõrének,fõleg ha érzékeny nem biztos,hogy jót tesz.Ezenkivûl egyre másra hallom anyukáktól,hogy megvette,kimosta,tönkrement vagy megvette,feladta,kiszakadt, kinyúlt stb. Szóval nem egy idõtálló.Eleinte talán nem is kell,hiszen egy-két hónapig hordja,de késõbb mikor már lassabban növekszik és csúszik,mászik,akkor lehet,hogy megveszed a gatyót 500 Ft-ért és egy hónap után dobhatod ki.Ezzel szemben egy középkategóriájú ruhát is tovább tud hordani,ne adj Isten még a kistesónak is jó lesz. Szóval lehet újat is venni,csak meg kell találni a lehetõségeket,hogy hol és ez nem feltétlen a kinai piac.
Azzal egyetértek,hogy spórolsz és bizonyos dolgokat olcsóbban szeretnél megvenni ill. kényszerülsz rá.Nem is kell mindenbõl a legdrágább,de azért figyelj oda !
Itt van pl. a cipõ.Kinai cipõtõl megintcsak gutaütést kapok.FEl nem adnám a gyerekemre.Ugyanis nem tesz jót a lábának.Egy ismerõsöm járt úgy,hogy kinait adott rá kezdetektõl,abban tanult meg járni és a "jó" cipõ eredménye az lett,hogy ortopédiára járnak.Köszönhetõen a kinai silány minõségnek.Igaz a Siesta,Melania drágább,de én inkább összespórolom rá a pénzt!

Szia:Giti
Giti
 


Az olcsóbb beszerzéshez a Mária Nagykert tudom ajánlani a Visegrádi u. és a Balzac u. sarkán. Mi 10000Ft-tal vettük itt olcsóbban a babakocsit, mintha a Megatoysban vettük volna. Tény, hogy nincs nagy választék sem színben, sem típusban. Ja, és sok ruhájuk is van, meg bármit beszerezhetsz, ami a babának kell.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Igen, a Máriában is van babakocsi és gyermekruhák is, kicsit drágábban,mint nagyker ár,de olcsóbban,mint butikár tudsz vásárolni kisruhákat.
Én is árulok ruhákat, és ha már Cory emlitette a Máriát,annyit hozzátennék,hogy az a készitõ, akitõl én hozok el rucikat,õ is szállit a Máriába. Nálam ugyenezek a ruhák olcsóbban vannak, tehát nem az egyéni vásárló,hanem a nagyker ár alatt. Igy még többet meg lehet spórolni.
Elnézést kérek,ha kicsit off voltam.
Sziasztok:Giti
Giti
 


Sziasztok!

Teljesen off, de megkérdezném: szerintetek melyik a jó cipõ?
Én ortopédust kérdeztem meg róla. Eszerint a gyárilag beépített betét, hozzá kõkemény talp nem a jó cipõ ismérve. A jó cipõ két fõ tulajdonsága: 1, tartsa a sarkát 2, puha legyen a talpa. Szóval még az sem biztos, hogy a siesta a legjobb a lábnak.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Még egy. Az a bizonyos ismerõs, akinek cipõben tanult meg járni a gyereke. Nem is vagyok biztos benne, hogy a kínai cipõ volt a ludas, inkább az, hogy cipõben tanult járni. Amíg a baba járni tanul, és adódóan leginkább otthon a lakásban próbálkozik, a legtöbb vélemény szerint mezítláb a legjobb neki.
Tudom, nem leszek ezzel népszerû, de ez a véleményem. Egy kicsit olyan ez a siesta cipõzés, mint a tápszerek, meg egy-két hasonló téma. Váltig állítunk valamit, amirõl simán lehet, hogy nem igaz, csak biznisz. Ez persze nem jelenti azt, hogy a kínai cipõk hûde szuperek lennének.
Úgy általában a kínairól: meg kell tanulni. Vannak dolgok, amiket szabad ott venni, és vannak, amiket nem. Lehet kapni relatíve jó minõségû cuccokat is, még mindig olcsóbban, csak bele kell tanulni. Nem igaz, hogy nem pamut cuccok vannak csak, rendszeresen veszek pamut (100% pamut) pólókat a srácoknak. Igaz, ezek nem arra valók, hogy csiricsáré kiöltöztetés céljára használjam, de arra, hogy az udvarra menjen a gyerek homokozni, sarazni, vagy épp a vidéki nagyszüleihez a háziállatok közé vagy épp a kukoricagóréba (állítólag ez egy szuper dolog ott játszani), arra tökéletesen jók ezek is. Elsõ gyerek meg nem feltétlen örököl valahonnan, és akkor már ne a vadiúj drága cuccban menjen, nem? Egyébként pl. a nagyfiamnak vettem egy dzsekit, nem akarok hazudni, kb 5 éve. Jó lezser fazon, akkor kicsit nagy volt rá, de a lényeg: még mindig hordja. Oké, a cipzárt kicseréltem benne, az elég ócska volt. 900 ft volt a dzseki, meg kb. 150 a cipzár, azért 5 évre egy dzsekire jó ár, nem? (ja és csini is, és ominózus fiam nem arról ismeretes, hogy sokáig vigyázna a holmijára) Mondjuk esernyõt pl ne vegyetek ott, az egyszer használatos kategória. Gumicsizmát viszont vettem tartósabbat, mint a renóban. Szóval szelektálni kell.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Nem mindent vennék a kínairól, cipõt pl, soha, egy-két nõi felsõruha, kutyasétáltató dzseki és pamut dolgok. Én is nagyon szekptikus voltam, de mikor láttam, hogy a kényes barátnõim is vesznek ott egy-két dolgot (meg a kõgazdag kozmetikusom is ott veszi a parfümöt), babaruhát is és nem megy szét, akkor gondoltam, hogy kipróbálom. Ki lehet szúrni a rossz minõséget meg azt is, amit kétszer annyiért a Westendben láttál elõzõ nap.
Babakocsiról is megkérdeztem gyerekes ismerõsöket és õk mondták, hogy jó esetben két évig használja az ember, mózeskosarasat nem érdemes venni, mert az buszra nem fér fel (mármint amelyiknek alul olyan nagy rácsa van) és az aztán tényleg csak 6 hónapig jó. Kell egy strapbíró sportkocsi meg egy hordozható autósülés, gondolkodom még egy kendõn is, mert az elsõ idõben azért az gerinckímélõbb. Úgy néz ki a babakocsi téma, hogy talán kapunk egyet és az lesz jó, vagy veszek használtan, a használt babakocsik pont feleannyiba kerülnek, mint az újak, tehát 40-ért megvan a Perego is. Babakocsi, hordozóban nem számít a használt, csak ruhára mondtam, hogy nem kellene a használt, csak ismerõstõl, rokontól, de ilyen momentán nincs.
Névtelen
 


Hát a siesta áraktól kirázott a hideg engem is, a lányom kinézett egy 33-as bordó, kívül, belül puha bõr félcipõt, potom 12000-ért, és a téliek, a vízállóak mégdrágábbak.
Szóval lemondok róla.
A börzén tavaly vettem pár jó cipõt, tényleg talán 1-2 alkalommal voltak lábon, semmi deformálás, kopás nincs rajta. Elephanten, ha jól írtam a márka. Boltban az is 10-15000. Ott 2500 volt. Nekünk is volt jópár olyan cipõnk, amit pl. egyszer sem tudtam ráadni, mert az utcán járást rögtön 19-es cipõvel kezdtük, egyévesen.
Az orthopead topicban kiveséztük a cipõket. Rendszeresen veszek pl. normál üzletben, kívül-belül bõr, betétes, de puhatalpú cipõket, 3000-5000 forint között. Sok helyen van, a börzén is fellehetõ a forgalmazó cég. A nagyobik fiamnak bokasüllyedése van, ezért betétet írnak, készítenek, és hordja. Ez a doki kimondottan azt mondja, szabadban mezítláb, lakásban szandi, vagy papucs. Egyébként mamuszok is vannak olyanok, amik enyhén betétesek. Rossz nézni, amikor egy járni alig tudó gyerek, botladozik a merev, vastag, mûanyag sportcipõben...
A piacról. A világ ruhakészletének 70%-a származik a távolkeletrõl. A márkák is. Ott is készül silány, és jó egyaránt. Gyakorlott, felnõtt vásárló el tudja dönteni, hogy pamut-e a trikó, vagy sem. Sok olyan kereskedõt ismerek, aki belvárosi butikokban árul, méregdrágán, és a kínain veszi nagyban a farmert, trikót, öveket, pulcsikat, stb.
Pl. egy neves divatnagykerben a kereskedõ 5000-ért kapja az öves kordnadrágot, a kínain, ha vesz legalább 10-et, akkor 3500-ért. ÉS egy konténerben érkezett az áru.Mire a boltba ér, 8000-9000 Ft.
Parfüm, ital, csokoládé stb, szintén teljesen ugyan az a téma. És eredetiek.
Babakocsinál azért óvatos lennék. Fontos, hogy legyen garanciája, sokszor fordul elõ, hogy szükség van rá, és akkor ha nincs szerviz, lehet hogy el kell dobni. A Börzét mindenkinek csak ajánlom, ott is lehet jó kocsikat adni, venni. Látszik melyiknek nagyon kopott a kereke, huzata, esetleg rozsdás, vagy kilazultak a rugók. Jól át kell nézni. A börzére én rengeteg ruhát vittem ki eddig a 3 gyerekrõl. Legutóbb sok olyat is, ami sohasem volt rajta, teljesen új volt, mert egyszerûen a 62 mérettel kezdünk, az 56-os mind új maradt. A 62-t két hétig horduk, ezalatt volt, ami csak egy alkalommal volt rajta, kifogástalan volt.
MIndent eladtunk eddig mindig. Azért a ruhán, és az eladóján is látszik milyen ember. De pl. a butikban sem lehet tudni a próbafülkében, hányan húzták már magukra pont azt a ruhát a héten.
A viselés elõtt úgyis ki kell mosni mindent.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok. A cipõkrõl az a véleményem, hogy kell egy olyan, ami pl. siesta, de a játszótérre szétrugni pont jó a kínai edzõcipõ is. Egyébként én ezekbe szoktam betétet tenni -ez kb. 250,- forint a cipõkellékesnél. Ettõl jobban szellõzik és a lábat sem teszi így tönkre.Egyébként van egy autó formájú gyerekágyam, ha érdekel valakit. A fiam már kinõtte.
Csilla
Névtelen
 


Stop! Ugyan továbbra is off, de valaki magyarázza már el, ha a gyereke lába tök egészséges, az miért tesz betétet a cipõbe??? Vagy félreértettem? (ugyanis a betét elkényelmesíti a lábat, nem dolgoznak az ominózus izmok)

Ildi

Ildi
pildi
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: