Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Mi a tapasztalatok a Graco babakocsikról ?

Hédi
Hédi
 


Kedves Hédi

Nekem Graco Ultima babakocsim van, és nagyon szeretem. (Előtte Baby Bell volt ami egy iszonyat). Szóval ez az ultima a szélesebb6nagyobb fajtája a Graconak, elég magas a tolókarja, óriási bevásárrlókosara van, strapabíró vastag kerekei. Az egyetlen nagy hátránya az az, hogy nem lehet mindkét irányból tolni, ill. aki sokat közlekedik járműveken vele annak nem a legideálisabb a méretei miatt.

Zorkanya
Zorkanya
 


Szia Hédi!
Mi nagy bolygókerekest vettünk rátehető mózeskosárral. A mózeskosár biztonsági autósülés és hordozó. Adtak hozzá egy fejszűkítőt, hogy amíg nem tartja a baba a fejét ne dőljön ide-oda és fogja a nyakát. Mi ebben hoztuk haza a kórházból is. A fejszűkítőt elég hamar kivettük belőle, de a kosarat még használjuk. Bogi baba 6 hónapos lesz. Egyébként 9 kg-ig lehet használni, de ha már egyedül biztonságosan tud majd ülni, akkor veszünk neki egy ülést a kocsiba, mert abból kilát az ablakon.
A babakocsiról:
Nagyon könnyű vele kanyarodni.
Jó a rugózása,mert lengéscsillapítós.
Szerintem tömegközlekedéshez nem túl ideális, mert összecsukva is igen nagy.

Nekünk így nagyon praktikus a mózeskosárral, mert sokat autózunk és egy mozdulattal ki tudjuk venni a kocsiból és rápattintani a babakocsira, anélkül, hogy a babát felkeltenénk.

Üdv.:Sissy
Sissy
 

 
 

Sziasztok
Sikerült a Peg Perego vásárlás. Minden támogató véleményt köszönök. Baba még nincs a kocsiba.
Xlaca felesége
Névtelen
 


Megkerdezhetem, hogy milyet vettetek es mennyiert?
Moni
Moni
 


Klaszikus vázzal, kék kockás, mózeskosaras mélykocsival, külön sport résszel.az autóülést kölcsön kapom egy ismeröstöl rá lehet rakni a vázra,89.000 ft.
Névtelen
 


Hosszabb szünet után most olvasgattam tovább a hozzászólásokat. Megütötte a szemem az, hogy az aluljáróknál csak abban bíztál, hogy majd segít vki. Már többek között ezért is érdemes kisebb súlyú kocsit venni, nem mindig van segítség. Én mindig tudtam cipelni a kocsiban a fiam, mire pedig már igen nehéz lett volna, elérkezett a sportkocsis időszak, ami még könnyebb volt, mint az addi használt.
Az árakon még mindig hüledezem...
Zsóka (Zsóka)
 


Babakocsi szervízt keresek! Aki véletlenül tud ilyet kérem minnél előbb irja meg a címet a megadott e-mail címre.
Sürgős! A baba bármikor érkezhet
Gyön
 


4 évvel ezelőtt volt egy babakocsi szerviz. Budapesten az Illatos úton, nem tudom ott van-e még. Szia:Dóri
Névtelen
 


A Graco babakocsi formára mindig is nagyon tetszett, az ára is jó, de én mégsem ilyet fogok venni, mivel valami nagyon nem tetszik benne.
Mégpedig: Nem dönthetõ teljesen vízszintesre, ez inkább sportkocsinak készült, kb 6 hónapos kortól.
A másik dolog: nincs igazán jó lábtartója, sokszor megfigyeltem, hogyha egy nagyobbacska gyerek elalszik benne, a levegõben lóg a lába.
( arra a Graco-ra gondoltam, ami a Tesco-ban is kapható)
másikildi
másikildi
 


Nekunk Graco van, es szerintem szuletestol fogva hasznalhato, mi legalabb is hasznaltuk, es nem volt gond. En nagyon szeretem, nagyon konnyu praktikus, esztetikus, az elozo nekunk Marco volt, hat az sokkal vacakabb!!
Eva
Eva
 


A Graco rugózik??? Nekünk Peg Perego van, az igen, és a gyerek nem döcög a kocsiban. Én simán áttolom minden döccenõn, "Marco-s ismerõseimnek" mindig meg kell állni mindegyik elõtt.
(Csak egy kis adalék)
Betti
 


Másikildi!!

Graconak többfajta babakocsija van. Amit te láttál az a Mirage, ez valóban nem dönthetõ teljesen vízszintesre, és keskenyebb is, de az Ultima az igen (nekem ilyen van.) Még van több fajta is, de azokat nem ismerem. A mirage 3 fokozatban dönthetõ, míg az Ultima 5-ben, a lábtartó pedig mindegyik fajtánál állítható magasságú, tehát ha beállítod akkor nem kelll a lábnak lógnia. Szerintem jó ez a márka az igazi nagy baja inkább az hogy nem lehet 2 irányból tolni.

Zorkanya
Zorkanya
 


SZiasztok!
Képzeljétek, anno a fiam azt imádta, ha "döcög" a kocsi, rohanni kellett vele a rázós utakon, ilyenkor remekül elaludt. Ilyen is van.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok,

Nagyon megtetszett egy chicco babakocsi,és az ára sem annyira húzos,csak egy gond van vele.
Nincs hozzá lábzsák,és én februárban fogok szülni.
Szerintetek elengedhetetlen feltétel a lábzsák ?

Hédi
Hédi
 


Sziasztok, úgy látszik, mi Ildivel mindig egymás tapastalatát erõsítjük. A fiam is és a lányom is imádják a döcögõs Mrco kocsit, a fiamat anno a Mrgitsziget füvén kellett direkt tologatni, csak úgy rázkódott a kocsi, õ pedig ott aludt egy jót. Ellenben ha járdán tologattam, sose aludt el...
Marco-tulajdonosok elõre! Kép
Zsóka
zsóka (zsók
 


Kedves Betti, igen a Graco rugozik, mi Tihanyban lakunk, hegyre fel es lecipelem a babakocsit gyerekestul, es nagyon strapabiro, a nagy kerekei miatt barmifele gorongyon atmegy, en kifejezetten szeretem. Csak egy ropke adalek: a baratnomnek Peg Peregoja van, ami mar tobbszor szetesett, es ha nem egyutt setaltatunk, akkor elkeri a mienket. Szoval babakocsija valogatja.
Eva
 


Sziasztok!

Az en lanyom is nagyon szerette a zotykolodest, seta kozben mindig kerestem a buckakat, hogy minel hamarabb elaludjon, itthon pedig a kuszobon toltam at egyszer-ketszer es mar aludt is.

Hedi!
Szerintem nem elengedhetetlen feltetel, hogy nem tartozeka a babakocsinak a labzsak. Mashogy is meg lehet oldani, hogy jo melegben legyen a baba. En is februarban fogok szulni. Van ugyan a babakocsinkhoz labzsak, de nem tul vastag, egy vekony kis vacak. Mi a babaruha borzen vettunk 1.500.- Ft-ert pont chicco markaju labzsakot, teljesen jo allapotban. Ha teged nem zavar, hogy nem pont a babakocsi huzatanak a mintaja, akkor igy is meg lehet oldani. Babaruha borze csak tavasszal lesz legkozelebb, de a kismamaujsagban, vagy akar itt a babaneten is biztos talalsz olcso labzsakot. Egyebkent ha nem latom meg ezt a labzsakot a babaruhaborzen, akkor takaroval oldottam volna meg a dolgot. Jo naggyal, amibe teljesen be tudom bugyolalni. Szoval ha egyebkent super a babakocsi, akkor ez ne tartson vissza.
Kati
cskati (cskati)
 


Hédi
Szerintem a lábzsák igencsak jó találmány, én nagyon szerettem a nagyobbik gyermekemnél.( O nyáron született)
A másodikat én is februárban fogom szülni, (a végén), és arra gondoltam, hogy nem igazán fogjuk tudni kihasználni a lábzsákot, tehát nem is fogok venni. Végül is, ha belegondolsz, téli babákat 3-4 hétig nem ajánlatos kivinni a levegore, mire sétáltatni tudod, már március lesz, akkor pedig nemigen lesz olyan nagyon hideg. Egy jó overáll vagy bundazsák, + pléd elég lesz. Oszre pedig már nagyot fog noni, nem hiszem hogy sokszor fog a babakocsiban aludni.Sajnos, nem emlékszem, hogy a nagylányommal mennyi idos koráig használtuk a lábzsákot. Akinek korábbi élménye van errol, segítsen!
másikildi
 


Én 1997-ben szültem eloször, 2000-ben másodszor. Már akkor is sok féle babakocsit lehetett kapni hihetetlen árakért és engem sem vetett fel a pénz. Akkor én nem azt néztem meg elsosorban, hogy mennyibe kerül hanem mire fogom használni. Az is szempont ki hol lakik kertesház, lakótelep, van-e lift és mekkora, letudja-e vinni egyedül a lépcson, mélykocsit vagy sportkocsit akar-e stb..
Ezért nálam szempont volt az is, hogy
- a kocsi belseje elég széles és hosszú legyen, (sok babát láttam kinai babakocsiba ami elég olcsó, de hathónapos korára kinote a gyerek és vehettek másikat),
- vízszintesre fektetheto legyen,
- legalább az egyik pár kereke bolygósítható legyen,
- olya súlyú legyen, hogy én egyedül feltudjam emelni,
- állítható magaságú legyen a toló kar (elég mókásak azok az anyukák akik lehajolva tolják a kocsijukat és, hogy fájhat a hátuk!),

Én akkor a Peg Perego és a Chicco Magic közül a Chicora szavaztam. Az ára mind a kettonek kb. 45.000 Ft volt.
Végül azért esett a Chiccora a választás, mert az csak 10 Kg volt a Peg nehezebb.

Nem bántam meg a választásomat soha. Nekem ez az egy kocsim volt és van most is a második gyerkocnél és nem is lesz másik. Igaz, hogy a kosara nem a legnagyobb, de ezt potólja más jó tulajdonsága.
- elég széles, elég hosszú a gyerek még kétéves korában is kényelmesen aludhatott benne, alár ülve akár fekve,
- egyedül fel le tudom vinni a lépcson minden segítségre várás nélkül,
- napfénytetos, nyáron szellos és nem fülledt,
- télen a lábzsákkal körbezárható jó meleg,
- vizszintesre döntheto a háttámla,
- mosható a huzata,
- egy kézzel összecsukható, befér az autóba,
- mindkét iránybó tolható.

Szóval összefoglalva sok örömem telt benne és nekem is meg a gyerekeimnek is a kényelmét szolgálta(ja).

Az, hogy egy kocsihoz van-e lábzsák vagy nincs nem találtam lényeges dolognak. Az enyém majdnem, hogy újszerü állapotban van a ülorész huzatához képest. Igazából a gyerek egyéves kora után nem igazán lehet ráadni, nagy szélben meg minuszokban pedig az ember nem viszi sétálni a gyerekét.

Kata
Bigacsiga
 


Szia Kata,és mindenki
Nem kötözködni akarok, de minden jellemzõ és jó tulajdonság , amit mindkét felsorolásban leírtál, abszolút illik az én Marco kocsimra, amit '98-ban vettünk a bababörzén használtan, 10e Ft-ért...
Most tologatom benne másodszülöttemet, szóval õ min. a harmadik gyerkõc a kocsiban. De az is igaz, szerintem több gyereket már nem fog kiszolgálni. (De abban is biztos vagyok, hogy semmilyen márkás kocsi sem szolgál ki 3-nál több gyereket.)
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!

Zsóka mellé állok szok. szer,és én sem a kötözködés miatt, igaz, az én babakocsijaim kínaiak voltak, de mikor untam már, hogy az ikrekkel dupla kocsival menjek, akkor egy darab kínai babakocsiba (1993, 7500Ft) befértek!
És végigolvasva Kata feltételeit az állítható tolókart kivéve (szerencsére nem vagyok túl magas hozzá) teljesítik. A súlyára nem esküszöm mennyi, de nagyon úgy rémlik sokkal kevesebb. És a két babakocsiból összeépített, szétszedhetõs ikerkocsink befért a liftbe, a kisebbe is, amibe pedig emeletszomszédunk, ikrekkel, korkülönbséges típusú (egymásmögött ülõs) kocsival nem fért be.
Az elsõnek vett kocsi ily módon kettõ gyermeket szolgált ki (idõnként egyszerre), a másodiknak vett pedig most szolgálja a másodikat. Ja, és nem kellett a kinõtte a gyerek felkiálltással másikat venni! (Igaz, az enyémek amikor már jártak, nem üldögéltek a kocsiban, 15 hónaposan már kilométeres túrákat tettek)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves másikildi,

Köszönöm a válaszodat,de idoközben megvásároltuk a babakocsit.

Hédi
Hédi
 


Szia Hédi!

Itt kocsikról van szó... Szóval majd ha már nem kell többet babakocsi, kedves Hédi, akkor járj úgy el, ahogy egy általam nem ismert másik mama tette a Kaszásdűlői lakótelepen: ezzel a felkiálltással, hogy már nekik úgyse kell többet, ingyér feleségemnek ajándékozta a bolygokerekes, összecsukható nekünk-még-sosevolt-fogalmamsincs-milyentipus babakocsit, ülhető, fektethető, tolható-húzható, de nem vehető ki a belseje. Igy nem a regi nagy, kiesős kerekű mélykocsival kell veszkődni, sem a hamar széteső kinai utanzatúval.
Ja, igen, ennek a korszerűbbnek van egy határozott hátránya: a régiek mindig a pincefordulóban laktak a lépcsőházban, ez, mivel összecsukható, a nekünk sem túl tágas étkezőben lakik....

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Ez nem eszi a hosszu ékezeteket?
zsolt
Zsolt
 


Kedves Ildi!

Az én első fiam farfekvéssel született,
- fél évig bevolt szijazva a lába mert a
farfekvés miatt fejlettlen volt a csipőizülete,
- 15 hónaposan tanult meg önnállóan járni,
ebből kövtkezik, hogy nekem még akkor is szükségem volt a babakocsira és még tovább is mert nem tett meg kilométereket ha meg igen cipelhettem visszafele az ő kis 10-12 kg-ját.
Ez már nem fog állni a másodikra, ő 11 hónapos és már majdnem megy.
A kocsi különben vázilag teljesen jó, a kerekei sem estek ki még egyszer sem, csak a huzat kopott el négy év alatt, azt meg lehet rá varrni másikat. Nyugodtan kiszolgál még több gyereket is az én kettőmön kívül.

Kétségtelen lehet a bőrzén is jó dolgokat venni én akkor is az újra esküszöm és azt használom amíg lehet.

Kata
Bigacsiga
 


Szia Kata,
tulajdonképpen most már afféle ping-pong játszódik le a "drága" és az "olcsó" kocsitulajdonosok között. Direkt írtam idézőjelben. Azt is tudom, hogy nem nekem címezted a hozzászólásodat, de hát hadd írjak... Kép
Az én fiam egy lusta kis disznó volt, semmi bja nem volt, mégis 15 hónaposan indult el (11 hónaposan állt fel). 17 hónapos volt, amikor a régi Marconkat lecseréltem egy könnyű sportkocsira, á 6700 Ft. Még a nyáron is tologattam benne, pedig akkor már elmúlt két éves. Mentségemre szóljon, hogy terhes voltam, szeptemberben született meg a lányom, tehát ha Ábel elfáradt, nemigen tudtam volna cipelni.
A lányomat most is ebben tologatom,bár az biztos, hogy egy harmadik (nálunk harmadik, mert ugyebár használtan vettük, ki tudja, hány gyerkőcöt tologattak benne) gyereket már nem fog kiszolgálni.
Én itt a topicban mindig azt mondtam, hogy igen, vegyen az ember jót, de nem kell feltétlenül megvenni a "milliókba" kerülőt, amikor van olcsóbban ugyanolyan jó.
Na. Most már befogom a számat, legyetek jók
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Szia Zsóka!

Igen, ha amugy minden rendben, akkor sose árt egy babakocsinak, ha van rajta szinre fújt lökháritó, légkondi, erbeg, sibedah, meg kipörgésgatló. Meg hat ló. Vö. a használtautó újság-halmaitokkal! Kép
Pataknevűnek meg különösen szép első karácsonyt kivánok!

Ja, ha adsz egy telefont, egyszer összehozhatnánk már végre egy lány-nézést! Ez itt nálunk egyre zabálnivalóbb...

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Sziasztok!
Érdekelne hogy tudja-e valaki a bababörze dátumát és helyét, állítólag tavasszal lesz.

Köszönöm elõre is,
Anita
Anita
 


Anita,
a bababörze április környéken szokott lenni, de általában csak az elõzõ havi Kismama vagy Kisbaba újságban teszik közzé a pontos idõt, és van benne egy ajándékjegy is. Figyelni kell a megjelenõ újságokat. Andi
andi
 


Köszönöm Andi a válaszod, már az utolsó hónapokban meg szoktam venni a Kismamát, biztosan felfedezem benne a hirdetést!
Anita
Anita
 


Sziasztok !

Én a babakocsi kérdést elég gyorsan rövidre zártam, ugyanis a Brendon-ban kinéztük a járgányt 90.000.- HUF környékén (1997-ben), s egetverö szerencsénkre 20.000.- pénzért megvettem alig egy évesen egy ismerös ajánlásával.
Akkoriban az utcánk még nem volt leaszfaltozva, ugyhogy a kicsi-kocsi éppen eleget kapott a szájára. Kibirta. Egy nagy hátrányát véltem csak felfedezni, azt is inkább a lakotelepi használat esetén, mégpedig az, hogy üresen vetekszik egy zsúfolt metroszerelvény sulyával.
Amúgy ez egy Peg Perego volt.
Névtelen
 


Sziasztok,

Mi végül Peg Perego Milano XL babakocsit vettünk,amit most így utólag megbántunk.Nagyon nehéz,hárman kellünk,hogy felcipeljük a lécsőn a szüleimnél.

Hédi
Hédi
 


Szia Hédi!Ne szomoritsatok el mert pont most akarok váltani PP-RE. Azt hallotam hogy az olyan könnyü stabil.
Kérlek mond el a rossz tapasztalatodat.

Köszi Üdv Névtelen
Névtelen
 


Szia Névtelen,

Azért nem olyan rossz babakocsi,vmiért csak megkérik az árát.
Ami nekem nem tetszik:
- túl nehéz,vagy jobban mondva nem egyemberes a cipelése,
- nehezen lehet vele lavirozni,pedig a kerekeket már variáltam minden irányban.

Most vettünk egy chicco pick-up-ot,is igaz,hogy kevesebbet tud,de sokkal könnyebb vele közlekednem.

Hédi

ui:névtelen! Miért vagy Te névtelen ?
Hédi
 


Szia Hédi!

Azért vagyok névtelen mert még nem reg.
Milyen PP van?
Nem adod el?
Ha igen ? ft?
Mennyi volt a Chicco?

Köszi a választ

Szia Névtelen
Névtelen
 


Szia Hédi

Azért vagyok návtelen mert még nem reg.
Most is 2-szor irom mert nem ment el nem tudom miért?
Nm adod el a PP?
Ha igen ?ft?
Bocsi de nem todom melyik az a Mlian xl tipus!
Ha nem vagyok tul tolakodo ? a Chicco és mennyivel tud kevesebbet?


Szia Névtelen
Névtelen
 


Szia Hédi

Azért vagyok návtelen mert még nem reg.
Most is 2-szor irom mert nem ment el nem tudom miért?
Nm adod el a PP?
Ha igen ?ft?
Bocsi de nem todom melyik az a Mlian xl tipus!
Ha nem vagyok tul tolakodo ? a Chicco és mennyivel tud kevesebbet?


Szia Névtelen
Névtelen
 


Látod most meg össze vissza van minden!!!!
Névtelen
Névtelen
 


Kedves Névtelen,

Ha nem vagy regisztrálva,attól még alá tudod írni.
A chicco 42eFt volt,"csak" egyik irányból tolható és a huzata se néz ki nagyon strapabírónak.
Viszont könnyebb mint a pp és haladni is könnyebb vele.
A mi MilanXl-nk,sötét szürke alapszínű,és szürke-fehér kockás.Háromfunkciós,két irányból lehet tolni,van lábzsákja,nagy kosara alul.
Jelenleg az ára a Brendonban 8OeFt.
Eladni nem szeretnék egyenlőre.


Hédi
Hédi
 


Szia Hédi!

Köszi a választ
A regisztrácioval kepcs igazad van Gizi vagyok .

Szia Gzi
Névtelen
 


Sziasztok!
Most vettem Graco Orlando babakocsit. Nagyon tetszik a formája, a huzata. Teljesen lefektetheto, fel is ültetheto. Alul nagy pakolórésszel. Szóval tutti volt. S harmad annyi,mint a PP. Nekem személyszerint annak nem is tetszik a formája és a pici kereke.
Sziasztok

Andi
Névtelen
 


Andi!

Tudnál valami bővebbet írni erről a babakocsiról?
Köszi, Rita
ritasol
 


Szia Rita!

Én az újpesti Mega Toysban vettem. Sötétkék alapon sárga kockás. Bolysós kerekek, lábzsák. Könnyen, kicsire összecsukható. Akciósan 19.000 Ft volt.
Vagy mire gondoltál? Kérdezz nyugodtan!


Szia

Andi
Andi2
 


Szia Rita!


Az újpesti Mega Toysban vettem. Akciósan 19.000 Ft volt. írd meg, hogy mi érdekel még!

Szia

Andi
Andi2
 


Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a haromkerekes babakocsival kapcsolatban? Baromira tetszik.

Lili
lili73
 


Sziasztok!
Nálunk szeptemberben fog megszületni a trónörökös. A Megatoysban kinéztünk egy babakocsit. Hauck Denver 6. Mi a vélemenyetek róla. Ja, lakótelepre, liftes házba lesz!
Köszi!
cory
cory
 


Szia Cory!!!!

A babakocsi gyönyőrü az ára annál is, de tapasztalatból irnám hogy vesd el a gondolatott.
Előnyei:-igaz három funkcios,ujszülőtt kortol használható,csicsa-micsa,szoval álom kinézetü,de sem a liftben sem a buszra nem lehet vele be-illetve felszálni.Arra is kellene ilyenkor gondolnunk hogy (vásárlásnál)igazándiból rá leszünk é szorulva az utazásra vagy saját kocsink van.PL:sem buszra sem villamosra nem lehet vele felszálni mert DŐG nehéz.Ne gondolj arra hogy segitenek,áá inkább arrébbbbbb mmmeenneekkkkkk.
Nekünk pl a kocsiba sem fért be mert annyira széles és nagy helyett foglalt el.
100szónak is egy a vége:Gyönyőrü szépek a Hauck babakocsik,strapabiroak,de nem egy liftes panell házas kismamának.Sajnáltam én is mert nagyon szeretem de meg kellett tőle válnom.Szerintem brobáld magad mások márkára rábeszélni.Ez az én vélemémyem:

Szia Irj melyiket választottad ki.

Szia1 Csalodott Hauckos Anya
Névtelen
 


Bocs, hogy beleszólok, nem azért, hgoy a távol keletet reklámozzam, csak a hasonló felépítést akarom: lakótelep, liftes ház, ikrek. Két kínai típusú kocsim volt, csináltattunk hozzá összeszerelõt. Amire büszke vagyok: a kisebbik liftbe be tudtunk szállni egyszerre, két kocsi plusz apuka, anyuka és nagyobb gyerek. Egyedül is tudtam közlekedni vele. Ja, eme liftbe az ugyanazon emeleten lakó másik ikres család nem fért be (korkülönbséges kocsival).
Csak azt akarom mondani, hogy ezek az egyszerûbb kocsik sokszor nem csak olcsóbbak, de végül praktikusabbnak is bizonyulnak.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!
Mi is szeptemberre várjuk az első manónkat, és szintén a Mega Toysban néztunk kocsit!
Piere Cardin, 3 fokozatban dönthető, 3 fokozatban állítható lábtartó, levehetó lábzsák, elől bolygosítható kerekekkel,kétírányba tolható, nagy "bevásárlózsákkal, esővédővel, összecsukható, kék alapon macimintás, nagyon szép!
31480 Ft-ért
Szerintetek ez jó kocsi?
És az ára?

Köszike!

Anna
Annababa
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: