Új privát üzeneted érkezett!

Solya!

Igen!KépKép
Másfél éves? Nekem a pici 15 hónapos, és ha nem is teljesen ugy, mint a nagy, de azért élvezi. El tudja inditani a vonatot (természetesen nem ö épiti a sint), már megtanulta tankolni is, rá tudja tenni a sinre a vezérlöelemeket. Idönként, ha egyedül szabadul a vonathoz, akkor játszik egyedül, még szerencse, ha a vonatot az se zavarja, ha nem a sinen megy.Kép (Egy idö után mindenképpen leáll magától, ha a gyerek nem állitja le, igy nem tudja az elemet sem lefogyasztani.)

Sajnos mi Ausztriánál messzebb nem tudunk Legoért menni, de most azért én is meg fogom mindig nézni, mert lehet, hogy érdemes tényleg elmenni addig, mert az internetes Euro ár tényleg jóval kedvezöbb, mint az itthoni bolti árKép.

Csi!

Nagyobb vagy kisebb? Nehéz erre válaszolni. Én csak azért vettem a kisebbeknek valót, mert egyértelmü, hogy lesz aki még használja. De azon is beszélgettünk már sokszor, hogy most kellene elkezdeni megvenni a normál méretü Legokat is, mert azért a nagy elég rossz helyzetben van, ha mindig nála kezdjük a gyüjtögetést (a többieknek már szép készlet gyülik össze). Mondjuk a vonattal nem járt rosszul, mert megtehettük, hogy az évben egyszer sokat költsünk játékra (karácsonykor, meg jan. 3-án van a névnapja is), igy egy egész szép készletet kapott (a kicsinek még ugysem kellett nagyon ajándék). De ezt több gyereknél azért nem tudom, hogy fog alakulni.
Meg év közben is kapott kisebb dolgokat...
Én a normál méretü Legohoz kicsinek tartom, igaz, nekem az is belejátszik a dologba, hogy a kicsi ne egye meg a kis részeket. Viszont ha a normál méretü Legot vennék, akkor sem valami speciálisat, amiböl baj, ha elveszit részeket, hanem kockákat, tetöket, ablakokat, meg ilyen dolgokat, hogy lehessen pótolni.
Mindenképpen nézzétek meg mindkét vonatot, mert elképzelhetö, hogy nálatok a nagy is simán jó lenne (itt nekem megint megfontolás az áram-elem kérdés a kicsi miatt).
Talán akkor nálunk sem okozna gondot, ha a két gyereknek külön szobája lenne, vagy legalább Legozni elvonulhatna a nagy, de most csak egy szobájuk van.
Mondjuk a pontos életkort szerintem nem kell betartani, az arra vonatkozik, amikortól a gyerek már egyedül tud vele játszani. Amit irtam is, hogy a pici még nem tudja összerakni a sineket, valószinü a 4 éves nem fogja tudni még összerakni a normál vonattartozékot (mert az már normál Legokból áll, ráadásul lehet, hogy bonyolult is), de ha apa-anya segit neki, és összeépiti, akkor már tud vele játszani, és késöbb majd épitkezni is fog tudni belöle. Mi vettünk igy neki Technic autót (vagy olyan jelelgü Racers-et), amit mi raktunk össze, ö nem szedheti (most még) szét, de játszhat.
Kép
Ha nem csak a vonatot nézitek, akkor viszont érdemes megnézi a Jack Stone ill. a 4Juniors készleteket, mert azok tényleg olyan köztes megoldás, amiben még ne bonyolult, kicsi elemes az épitkezés, de már normál Lego méretü dolgokkal is össze lehet épiteni, igy késöbb is használható.
KépKép
KépKép
És akkor vonatképek:
KépKép
Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!Kép Solya!Kép
Pont azokat írtátok le, amiken én is gondolkoztam. Fiammal az a szerencsém, hogy ő nem volt az a "mindent a számba rakok" fajta, így már nagyon kicsi kora óta játszhat apró alkatrészeket tartalmazó játékokkal is, és így talán a rutinja is nagyobb(de csak talán). Már azt is megtanulta régen, hogy a kétévesnek nem szabad megkaparintania az apró játékokat, és a kicsi egyébként mostanra már leszokott a rágcsálásról. Fiamnál karácsony után a névnapja lesz az első, az augusztusban van, és aztán a novemberi születésnap, és akkor már ötéves lesz, tehát nagyobb készletet csak akkor kap ismét. Közben húsvét, meg egyebekre jöhetne a sok kicsi doboz...Még el is tudna vonulni, ráadásul olyan helyre, ahol az áramkérdés jól megoldható, mert a konnektort eltakarná az ágy, így semelyik sem férne hozzá, csak a 12V-hoz.
Ja, és tegnap előkerült véletlenül egy régi Lego-katalógus, hááát, a fiam azóta azt nézegetiKép.

Köszönöm a képeket! Bevallom, az is vonz, hogy az összeállításnál én is segíthetek majdKép Ugye ismerős?????
Jövő héten elkezdem a vadászatot!

Csi
csii
 
 


Aki viszont a fajátékokat és a favonatot részesíti elönybe a Legoval szembe az nézze meg itt a képeket:

http://www.fajatekok.hu/
korcsoportok szerinti kínálat
http://www.fajatekok.hu/termek.html
favonat
http://www.fajatekok.hu/2-3ev1.html
http://www.fajatekok.hu/oszett.html

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

 
 

Nekem még ezek is nagyon tetszenek:

domború dominó
http://www.fajatekok.hu/plantoys/kepek/5345.jpg

egyensúlyozó játék
http://www.fajatekok.hu/plantoys/kepek/4107.jpg

Bábok, Maszkok, Bábtartók,
http://www.abndesign.hu/studio_21hu.htm

Térbeli malomjáték "TAMBA"
http://www.inventor.hu/bolt/list19.htm

letölthető, kinyomtatható társasjátékok
http://www.vidorgames.hu/

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Csi!

Alkotás utca 5.. Átmész az aluljáróban a villamosok (59,61) alatt, feljössz balra a lépcsőn. Órákat is árul az ürge, Ilse a bolt neve. Kapualjban van, előtte kirakatok. A pályaudvarral szemben.
Takách Ákos 3752-333, fax 3751812, mobil 06-20-346-1972

4,5 évig naponta mentem el előtte...

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Lányok!!
A börzén vettem régi duplo vonatot. Kiegészítőkkel egy huszasért. De van hozzá sorompó, meg rengeteg sín, meg mindenféle. Csak kép nem. Hogy fogom összerakni? Nincs valakinek képe???
Egyébként én a lányokat elnézve inkább duplóra szavazok. Ők úgy játszanak vele, mintha bábok lennének, és azokhoz építenek világot. A babák nem esnek darabokra, az elemeket viszonylag egyszerű összeszedni, nem a porszívóban végzik. A lego vonatra nekem azt mondta egy fiús mama, hogy nehéz összerakni (alpesi express), szerinte csak szenvedélyesen molyoló gyereknek való. Az ő fia vonatbolond.
PIldi, köszi a telszámot, hetek óta keresem, mert elvesztettem.
Vettem a börzén a kicsinek is vonatot. Ha sikerül, holnap megkérem a szomszédot, hogy fotózza le, nagggyon praktikus játék. Még apa is remekül kezelte.
sofka
sofka
 
 


Pildi!
Kösziii!Kép
Csi
csii
 
 


Sofka!

Próbáltam neked képeket keresni, hátha segít az összerakásban. Eddig nem sokat találtam, de majd még keresek.

KépKép

Állomás:

Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok.

Na, akkor ki merre jár, ide az árinfókat. 2 dolog izgat engem.
1. Playmobil farm szett
2. Lego vonat.
Megnéztem az auchanban délelőtt, az alapkészlet 17e, a de luxe 27 e. A Farm 17e. Lécci lécci, ha bárhol láttok ilyeneket küldjetek az infót hogy megtaláljam a legolcsóbb helyet!! És ez a tehervagon szett v. micsoda az mit kóstál???
Tehát, Metro, Cora, Tesco, esetleg Gulliver játéknagyker mondjuk még Bécs- ki merre jár figyeljen,jó??
Köszi: ZA
ZA
 


ZA. playmobil farmot ma vettem 14000-ért. Az AStoria után van a Mesebarlang játékbolt, ott kaptam. Szerintem ez legolcsóbb lelőhely, és most néhány dolog akciós is.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa! De a farmban is van 2 féle, az olcsóbbik az auchanban is 14 körül van.
ZA
 


ZA,
a Lego DeLuxe készlet nagyon jó áron van, legalábbis a tavalyihoz képest, akkor mi harmincvalamennyiért vettük.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


ZA,
Bécset javaslom, ugyan Ravensburg, Toysaurus de:
Lego Deluxe - 79.90 euro
Lego starter + 2 féle doboz sín - 49.90 euro

A Playmobilt nem néztem, de ha gondolod megnézetem férjemmel holnap megy vásárolni. Kép

Solya
solya
 
 


És amúgy, ha meg kéne venni, a sín/doboz 8.90 euro
solya
 
 


Egy másik topicból ide hozzom egy régebbi hozzászólásomat.

Aki mégsem legozni, playmobilozni akar, de szeretne jó minőségű műanyag autót, traktor, kukásszemetest stb. annak ajánlom "wader" márkájú játékokat. Mi ugyan Lengyel o. kaptuk, de láttam a Brendonba, akkor bizti van máshol is.

http://plasticart.de/produkte.html
http://www.wadertoys.de

Nekünk ezek vannak meg:
ebből a sorozatból
http://wadertoys.de/530Baby%20Truck.htm
ezt a kukás autót
http://wadertoys.de/images/Artikel/2003/Baby%20Truck/03938.gif

Ebből a sorozatból
http://wadertoys.de/520Basics.htm
ezt a kukás autót
http://wadertoys.de/images/Artikel/2003/Basics/36165.gif


Ez abból a puhábbik fajta műanyagból van, ami nem törik olyan könnyen.
Nézzétek meg a honlapokat én csak a számat tátottam, azon a homokozó játékon amihez egy kis northon kút szerűség csatlakozik vagy azon a kis műanyag kiegészítőn amit a gyerek kedvenc autójának a kerekeire szerelve szánkóvá alakítható.


Azóta van Northon kutunk is, nem pont ez a márkájú, (valami olasz). Megy a töltögetés esténként fürdés közben. Kép

Northon kutas homokozó
http://www.wadertoys.de/images/Artikel/Royal.jpg
http://www.wadertoys.de/images/Artikel/76115.jpg

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Solya! a 80eurós ár most akciósan annyi, vagy alapjáraton? Csak azért mert novemberben megy a barátnőm, nem tudja még mikor, és akkor hozatnék vele.
ZA
 


Hali,
ma voltunk az ikeában, vonatkészletből van 4 féle.
Hogyaszongya:
16 db különféle sín+4 vonat (szerelvény) - 4990 ft
10db sín (váltók+különféle sínek): 1990 ft
18 db-os készlet (sínek, emelkedő, merevítők) 4990 ft
4 db-os vonat 1490 .-

Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok, ma én is megnéztem a Lego vonatot, a nagy készlet itt valóban ~80 e, illetve ahogy Solya írta, pontosan annyi. Kép A többi adata is stimmelt, most vagy ott járt, ahol én, vagy az Édentől nyugatra egy árban van. Úgyhogy ez az alapjárat, Zorkanya. Kép
DE: ki tud nekem valamit a Playmobil hasonló termékeiről mondani? Mert nagyon tetszetős vonatjuk van nekik is, árban meg sokkal tetszetősebb, mint a Lego-társa.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Zsóka, melyik ikeában láttad? erre vadászok hónapok óta.
köszi a választ előre is!
Zsomimama
zsomimama
 
 


Van nékem egy ismerősöm, aki játékkereskedő és importőr volt. Ő azt mondta, hogy a LEGO Magyarország úgy értékesíti a termékeit, hogy van egy meghatározott ár (tól-ig), aminek a kereteit nem szabad túllépnie a kiskereskedőnek. Ezt az árat csak azok a nagyáruházak tudják kikerülni, akik nem az itthoni importőrtől, hanem máshonnan, nagy tételben vásárolnak. Ilyen a Cora, Auchan, stb...

Szerintetek ez mennyire igaz? Mert ez egy tavaly még így volt.
Ha ez valóban így van ma is, akkor a "hiperekben" elvileg LEHET, hogy olcsóbbak a LEGO termékei.

A minap én a Cora-ban egyetlen Legot sem láttamKép

Nos?

Csi
csii
 
 



bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Zsomimama,
az Örs vezért tériben.

Bigacsiga,
én beszereztem azt a katalógust, aminek a hátlapján ez a weboldal van, amit ide belinkeltél. Gyönyörűek, szépek tényleg, csak az ikea olcsóbb... (és minden sín kompatibilis a többi hasonló készlettel - fakopáncsossal pl).
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Zsomimama: mi vasárnap voltunk a Budaörsiben, és ott is van Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Jaj, ne fájdítsátok a szívemet! Kép Kép
Itt 2, azaz kettő darabos sínelágazás 3100 Ft.
Már ha van...
Pedig kiegészítőket terveztem Vilinek karácsonyra, dehát...

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Hátha érdekel valakit:

METRO nov6-nov19-ig:

Eichorn fa vonat szett, fákal, házikóval: 3487Ft

LEGO Explore 3099 Strata box: 9987 Ft
LEGO Explore 3589 Helikopter: 6487 Ft
LEGO 4654 Tartálykocsi: 4487 Ft
LEGO 8454 Mentőkamion: 13987 Ft
LEGO 8595 Takua&Pewku: 4487 Ft
LEGO 4480 Jabba palotája: 6987

Playmobil Kalóz-szett: 3487 Ft

Csi
csii
 
 


Köszönöm!

Megyünk "sihát" venni.
Zsomimama
zsomimama
 
 


SZiasztok!

Barátnőmék hétvégén mennek Bécsbe, hol találak olcsón Lego De Lux vonatot? Légyszííííííííííí, segítsetek. esetleg, ha tudtok linkeket bécsi áruházakhoz, dobjátok fel.

Köszi
Magdi
gallainémagdi
 
 


Bocsi, találak=találnak

Magdi
gallainémagdi
 
 


Magdi,
ahogy láttam, nincs különbség az árak között, hacsak nem fognak ki akciót. Erre a termékre Karácsony előtt kötve hiszem, hogy lesz. Legjobb, ha elmennek a Mariahilfer str-re, ott találják a Gerngros áruházat, a másodikon van a játékosztály. A közelben van a Mini-Mundus játékbolt is, hasonló nagy választékkal. Azért érdemes mindkettőbe bemenni, hátha van valami különbség. Ha jól emlékszem, ez a modell 79,90 volt.
Ha gondolod, megadhatom nekik a telefonszámomat, ha elakadnának.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi!
Köszi a segítséget, a telcsiszámot megköszönném. Most már mi is azt tervezzük, hogy tavasszal átugrunk bevásárolni, mert egyre többektől halljuk, hogy bizonyos dolgokat Bécsben sokkal olcsóbban tudnak megvenni. Lehet, hogy majd akkor is igénybe vennénk a segítséget.
Címem: gmagdi@freemail.hu

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Mi megvettük a kicsi Legó vonatot- bánom is! A nagyot kellett volna. Az első szülinapjára vettük meg, mindenki szörnyülködött, a gyerekem meg leült vele játszani. Azóta folyamatosan bővítjük ( 3 és fél éves Bálint). Egy biztos, ez a játék nálunk a No.1. De úgy ám, hogy hetekig csak körülötte takarítok, mert szét sem lehet szedni, csak nagyritkán! Szóval akinek még nincs és teheti, vegye, mert tuti nem választ rosszul!

Magdi
Magdi
 


Ma láttam a Rossmannban favonatot. 20 db-os készlet, 10 db sínnel, 3 vonattal, fával, két házikóval és két jelzőlámpával vagy mi a fene volt az Kép. Írd és mondd 1699 ft.
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Akartam én is tegnap mondani, hogy tavaly mi a Corában vettünk karácsony előtt favonatot kb ilyen olcsón!

A Legó vonathoz az állomás kb 6900 Ft a Metro-ban, dec 24-ig! A játékboltokban 10 EFt körül van!

Magdi
Magdi
 


Hali!

A Tescoban is vannak most favonat-kiegészítők és készletek. (Persze Tesco-s márkanéven.) Kompatibilisek más favonatokkal, sínekkel.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Apropó favonat: itt is lehet kapni olyan 20 euróért, ami persze kicsit több, de talán az elem is több benne. De nem mertem venni, mert nem tudom, mennyire válik be. Ti mit mondtok, elég jó ez is, vagy inkább a Lego a nagyobb, de hosszú távon jobb beruházás? Bence 2,5, Picikelemen kb. 1 éves lesz Karácsonykor. És van még két potenciális alkalmi használó is. Kép
Kíváncsi

ui: tényleg, a Playmobil vonatról még mindig senki nem tud semmit?
kíváncsi
 
 


Kíváncsi,
három éve kezdtük el venni, Ábel akkor volt 2,5 éves. Imádhja azóta is Kép. Mi pedig bővítgetjük neki, lassan már két szobát fognak behálózni a sínek Kép. A lányom is imádja. Jó minőségű, nekünk FAkopáncsban, ill. Ikeában vett vonat van, semmi baj sem volt vele ez idő alatt.
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Kíváncsi, én is favonat párti vagyok. Attila egy évesen kapta az első készletet, azóta már rengeteg van, IKEÁ-s, Fakopáncsos, Tescos, mind kompatibilis egymással. MA is a legnagyobb sláger a játékok között, midketten imádják! 8A barátnőm 10-12 éves fiai-lányai is játszanak még vele! Elnyűhetetlen, az enyémek egy időben állandóan dobálták, max. a ragasztás engedett el, de egy kis pillanatragasztó megoldotta a gondotKép
Az elemes mozdony nálunk nem nagyon jött be, izgalmasabb nekik tologatni. CSak ajánlani tudom. én külön kedvelem, mert természetes anyag.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok!
Kíváncsi, nekünk is favonatunk van, a fiam szenvedélye, imádja! Van Eichhorn, IKEA, Tesco típusú. Barátainknál van Duplós vonat, de az kevésbé érdekli. 2,5 évesen kapta az elsőt, és most Karácsonykor is jön újabb készlet. Ő az elemesért is teljesen odavan, sőt. Nagyon ajánljuk!
Lenne egy kérdésem is a Tesco-vonatosokhoz. Eddig 3 pesti áruházban kerestem bizonyos kiegészítőket, de nincs és nincs, nevezetesen fordító (avagy tolópad), állomás, felemelhető híd, elemes mozdony. Kérlek, ha láttok valamelyik Tescóban, írjátok meg, melyikben!
Köszi, Klára
klara
 
 


Klára!

Debreceni? Kép
Egyébként a múltkor itt sem volt fordító, de ma újra arra jártam és most volt. Szerintem érdemes nézegetni, mostanában szerintem gyakrabban érkezik áru.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Kíváncsi, nekünk mindkettő van ( Egyszem unoka a fiam!Kép) Bevallom, nem tudnék dönteni! Amíg pici, a síneket mindkettőnél segíteni kell összerakni! Ráadásul mindkettőnek megvan az előnye!

Magdi
Magdi
 


Magdi,
ezt most részleteznéd? Mármint az előnyöket. Kép
Köszi, mert pont ez érdekel!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi!

A favonat síneit hamarabb rakta egyedül össze, mert kézenfekvőbb volt! Az összes építőkockát felhasználta háznak, garázsnak,istállónak,mikor minek... Én is tudtam hozzá házat, fát készíteniKép
És hát csak fa, tehát természetesebb. Neki kellett a hangokat produkálni hoozá.DE, kisebbek a kocsik, nem fértek rá úgy az állatok, meg mindenfélék, mint a Legóra. A Legónak nagyobb a kocsija, meg ugye az egész, jobban pakolhat rá, hangokat ad, jobban tud építeni belőle, mert nehezebben dől szét, amit megcsinált. Nálunk sokkal tovább van összerakva, mint a favonat. Ugyanolyan tartós, mint a fa, de azért ez csak műanyag. Ja, és állandóan elemet kell benne cserélni. Talán drágább a Legó, ha minden darabját meg akarod venni hozzá.

Vannak időszakok, amikor az egyiket, vannak, amikor a másikat használja. Nehéz ám eldönteni, Klára írta, hogy az ő kisfiát nem érdekli a Duplós vonat, de én még nem találkoztam olyan gyerekkel, aki ne varázsolt volna el. Az a baj, hogy, mint minden játéknál itt is akkor derül ki, hogy bejön-e, ha használják!

Mi karácsonyra az állomást vesszük neki a Legóhoz, anyukámék meg a favonatot bővítikKép Kép Kép

Magdi
Magdi
 


Köszi Magdi!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!
Akkor én is kérek tippeket:
Hol?
Mit?
Kb mennyiért?
És milyet? vegyek a favonatokból?
Most kezdeném a készlet-építést, még semmi sincs itthon.
Lego majd jövőreKép
Csi
Névtelen
 


Csi,
olvass vissza Kép.
Komolyan: a legolcsóbbat pl a Rossmannban találod, pont olyan, mint a többi. Hálistennek minden kompatbilis mindennel, tehát ha idén az Ikweában veszel, jövőre a Fakopéncsban, akkor is minden sínt össze tudtok "hozni".
Iszonyú tartós, bírja a strapát.
Az árak 1699 ft-tól (Rossmann) kezdődnek, szvsz az Ikea árai amolyan közpékategória, onnan aztán felfelé a csillagos égig tart az árlista.
A Fakopáncsban mindenféle kiegészítőt lehet kapni, ill. a Blahától a Rákóczi úton ahogy megynk, van egy nagy játékbolt, a kirakatban ilyen fajátékok, kismillió féle kiegészítő. Ott kaptam egy szuper katalógust, de mindne istentelenül drága benne (legalábbis a mi pénztárcánknak). BRIO katalógus. Ide kukk: http://www.kreativjatek.hu
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Valami még eszembe jutott ezzel kapcsolatban. A vonatok. Nekünk a kezdőkészletünk egy Wooden Train W/Rails elnevezésű (Mentari Toy, Gulliver). Ebben van egy mozdony és 3 kocsi is. Na, ezeknek a mágnes magassága nem mindegyik márkáéval stimmel. Pl. a Hero vonatok mágnesei alacsonyabban vannak. Én tehát beteszek a táskámba egy vonatot és bizony kérem, hogy megnézhessem, egyezik-e a magasság. Eddig mindenhol megértőek voltak. Kép

A Brio-t én is nézegettem,-fantasztikus!- de ha akarnám sem tudnám megvenni, mert erre nincs forgalmazó. Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Kíváncsi! És Csi (az első mondatra ne figyelj)!Még az jutott eszembe, hogy akkor vegyetek Duplosat, ha amúgy is rengeteg Duplótok van, mindenféle kiegészítés, emelkedő építése végett. A fasínes mindenképpen olcsóbb, kivéve, ha Briót veszel. Induló készletnek Tescós vagy IKEÁs a legpraktikusabb, de legyen híd is hozzá, és szuper az Eichhorn 2905 (8-as pálya van benne meg elemes mozdony). Aztán a kiegészítők később is jöhetnek. A fiam nemrég kezdte el egyedül építeni a pályákat, 3,5 éves, eddig nekünk kellett.
Különben mi azért döntöttünk a fasínes mellett, mert ez volt az első és egyetlen játék, ami annyira elvarázsolta a fiamat, hogy órákig egyedül eljátszott vele. Volt idő, hogy csak azért mentünk oda az IKEÁba, hogy favonatozhasson. Miután kapott sajátot, nem lanyhult a lelkesedése. Ja, és Kíváncsi: Picikelemen még leginkább csak a vonatokat fogja rágcsálni, de bencének már tökéletes. Viszont szerintem a közepesek is fogják még szeretni, a sokat emlegetett hétgyerekeséknél (ahol a 6 fiú van) még a legnagyobbak is be szoktak állni építeni.
Juca, köszi a tippet, jó tudni, hogy legalább létezik valahol. Messze van a vonatpályaudvartól a Tesco? Mert ha nem, végső esetben elküldöm szegény anyámat Kép
Jó vonatozást! Puszi, Klára
klara
 
 


Juca, Brio játékokat forgalmazza a Dióné kft. Ha kell a címe, megnézem Neked. A hobbibolt mellett vannak, ahova mostanában szinte naponta járunk. De az árak tényleg brutálisak.
Nálunk is van már favonat, játszanak is vele, de a szomszédban lévő duplóba egyszerűen beleszerettek. Úgyhogy hoz is Jesszuska. De nálunk rengeteg a duplo, mert a lányok legora (kicsi elemek) sosem vágytak, duploval viszont eljászották a napi gondjaikat.

sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Nővérem 8 éves fiának is favonatja van. az én fiaim (8 és 10) ha megyünk hozzájuk, mindig azzal akarnak játszani!
Csak gőzöm nincs melyik márka és mivel kompatibilis, de az itt általatok leirtak alapján bizom benne, hogy neki is. Ma láttam egy tesco katalógust, srácaim meglátták a forditót, mindjárt kitalálták, hogy azt kéne venni az unokatesójuknak. Úgy hogy Pesten kapható forditó engem is érdekel!!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok,

megirna vki, hogy a Lego deluxe szett kb. mekkora meretu osszerakva?

kosz
gabomamo
gabomamo
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: