Új privát üzeneted érkezett!

mi az hhogy visszaváltható??????????????????????

Mozsi
Névtelen
 


A visszaváltható fenyõfa akciókról:

[url=http://index.hu/kiskaracsony/2002_tech4/" TARGET="_top]http://index.hu/kiskaracsony/2002_tech4/[/url]
Lídia
 


Lehet, hogy nem pont ideillo, de nagyon jo oldal:

http://www.kia.hu/konyvtar/szemle/203_f.htm

-Afonya
Névtelen
 

 
 

Egy fontos gondolat az állatvédelemrõl!




"Miért az ivartalanítás a legjobb megoldás?

Egy ideális világban minden kiskutyára barátságos otthon és odaadó, gondoskodó gazda vár.
Sajnos, ez a valóságban nem így van. Évente sok tízezer nem várt vagy elhagyott kutyakölyök és felnõtt kutya pusztul el.
A kutyaszerelem nem ismer határokat. A legnagyobb elõvigyázatosság sem elég akkor, ha egy szuka éppen tüzel. Ilyenkor semmi sem állhat útjába és csakis az ösztöneire hallgat. Persze a környéken cirkáló kankutyák is megtesznek minden tõlük telhetõt, hogy randevúra hívják lány társaikat — és ebbõl aztán „balesetek” származhatnak.
Amennyiben a „baleset” bekövetkezik és a kutyának kölykei születnek, gazdájuk, azaz ÖN lesz értük felelõs. Tehát, mindaddig, amíg nem talál mindnek (akár kilenc kiskutyának is) meleg otthont és szeretõ gazdát, Önnek kell gondoskodnia róluk, Önnek kell állnia az eledel és az állatorvosi vizsgálataik, oltások költségeit. Ez pedig nem is olyan csekélység.
A gazdátlanul kóborló vemhes kutyák vagy az értelmetlenül világra jött, elhagyott kiskutyák nem mindig olyan szerencsések, hogy átmeneti otthonra találjanak egy kutyamenhelyen, ahol új befogadóikra várhatnak. Sok kutyusra az utcán már csak szívszorítóan rövid és nyomorúságos élet vár.
A szukák évente általában kétszer, alkalmanként körülbelül egy hónapig tüzelnek. Ez az egy hónap nemcsak sok kényelmetlenséggel, rendetlenséggel és piszokkal jár, hanem azt is jelenti, hogy a kutyát erre az idõre el kell zárnunk a kankutyáktól.
A szukát akár a kert legvédettebb szegletébe is elzárhatjuk, a környéken udvarló kan kutyákat szinte lehetetlen a tüzelés idõszakában kellõ távolságban tartani. A kan kutyák kiruccanásai persze a gazdáik körében sem aratnak osztatlan sikert, akik minden felelõsséget a lánykutyák gazdáira igyekszenek áthárítani.
Az ivartalanítás ma már rutinmûtétnek számít. A mûtét alatt a kutyákat elaltatják, és már 1 óra múlva távozhatnak a klinikáról, 10 nap után, a varratszedést követõen, biztonsággal térhetnek vissza társaik közé. Az pedig, hogy az ivartalanítással addig kell várni, amíg a lánykutya legalább egyszer nem hozott kölyköket a világra, tévhit.
Az ivartalanításon átesett kutya nem szenved többé a tüzelés kellemetlenségeitõl vagy az álvemhességek tüneteitõl. Sõt, a mûtét után csökken a halálos kimenetelû emlõ- és méhrákos megbetegedések esélye is. A kutyán kívül a gazda is megszabadul számos kellemetlenségtõl és aggodalomtól.
A súlygyarapodástól nem kell tartani. Persze, ehhez elengedhetetlen, hogy kutyánkat megfelelõ táplálékkal etessük, rendszeresen futtassuk. A mûtét után nem ritka, hogy a kutya a korábban megszokottnál kevesebbet eszik.
Ahogy arról már említést tettünk, a kankutyák egészen másképp kezdenek viselkedni, amint egy tüzelõ szukáról tudomást szereznek a környéken. A legkisebb alkalmat is kihasználják a szökésre, és sajnos, csak a forgalmas utak, vasúti sínek vagy a hegyes kerítések tudják õket megakadályozni abban, hogy elérjék céljukat, a szuka portáját.
Egy ilyen randevú negatív következményei nem állnak meg a nem várt szaporulatnál. Sokszor a semmire sem figyelõ kankutyák közúti balesetet szenvednek vagy okoznak, amelynek felelõse természetesen a kutya gazdája lesz. Az is elõfordul, hogy más kankutyákkal verekedésbe keveredik, megsérül, de az sem ritka, hogy nem talál haza és végleg eltûnik, vagy a sintérek kezére kerül.
A kankutyák nemcsak akkor okoznak kellemetlenségeket, ha megszöknek, hanem akkor is, ha a párzás idõszakában bezárva tartjuk õket. Ugatásuk, vonyításuk, terület-megjelölõ szagjeleik, agresszív, néha romboló magatartásuk sok gondot okoz. Vannak olyan kutyák, amelyek akár a csukott ablakon is kiugranak, ha ösztöneik erre szólítják õket.
A kankutyák ivartalanítása hasonlóan rutinjellegû eljárás, mint a szukáké. Az ivartalanított kutyák kevésbe hajlamosak az elkószálásra és az agresszív viselkedésre. Okosan összeállított étrenddel és mozgási lehetõség biztosításával elkerülhetõ az elhízás, és a kutyus hamar felépülhet a mûtét után.
Az ivartalanítással járó költségek nem túl magasak. Mindenesetre biztosan alacsonyabbak, mint a váratlan vemhességgel, a jövevények felnevelésével vagy a balesetet okozó kószáló kankutya állatorvosi kezelésével összefüggõ költségek.

Budapesten a Fehérkereszt Állatvédõ Liga és a Rex Kutyaotthon Alapítvány jóvoltából a rászorulók részére, jelentõs kedvezménnyel végzik el az arra kijelölt állatorvosoknál az ivartalanítási mûtéteket.

Kérjük, végeztesse el ezt az egyszerû mûtétet. Ezzel nemcsak sok kellemetlenséget, bajt elõzhet meg, hanem azt is, hogy újabb olyan kiskutyák jöjjenek a világra, amelyek már születésükkor halálra vannak ítélve.
Az ivartalanítás az egyedüli biztos módszer arra, hogy a nem kívánt megszületéseknek elejét vegyük.
Ez a kis vágás további bajokat elõzhet meg. "

Bocs, ha ide hosszú volt a cikk.
Fehérkeresztesek.
Névtelen
 


Sziasztok!
Most találtam rá erre a topic-ra, pontosabban direkt kerestem, hogy van e ilyen, mert rábukkantam egy honlapra [url=http://www.egeszsegkalauz.hu" TARGET="_top]http://www.egeszsegkalauz.hu[/url], ami összességében hasznos, de a következõ olvasható a gyógyszerek megsemmisítésérõl, ami finoman szólva is furcsa, mert a gyógyszer veszélyes hulladék:

"A maradék gyógyszert a gyógyulás után a WC-ben húzza le."
"Ne felejtse el, hogy minden gyógyszer elveszíti hatékonyságát az idõ múlásával. Tehát dobja a gyógyszert a WC-be a következõ esetekben:..."
Kép
Ehhez még talán annyit, hogy egyszer egy gyógyszertárban is megkérdeztem, hogy hova lehet eljuttatni a lejárt vagy felesleges gyógyszereket, és õk szintén a WC-t javasolták Kép
Phaedra
phaedraa
 
 


Szia,
Anno olvastam, hogy a lejárt gyógyszereket juttassuk vissza a gyógyszertárba, õjk továbbítjákmajd oda, ahol megsemmisítik. Ehhez képest, amikor visszavittem egy csomó gyógyszert a patikába, annyit tudtak mondani, hogy õk is kidobják Kép. (Ill. addig gyûjtik a pincében, míg már nem férnek el tõle, és akkor kidobják...)
D.

Zsóka
zsóka
 
 


Ez ugyanaz, mint a szelektív hulladékgyûjtés. Gyûjtögeted külön-külön a dolgokat, és a szeméttelepen egy szemétdombra kerül... nesze neked EU!
Névtelen
 


Láttam riportot ha gyûjtenénk az üditõs alu dobozokat akkor az ország alumínium szükséglenének jelentõs részét utántermelhetnénk, most importáljuk az alut, és hogy bizonyos országos élelmiszerbolt hálózatokban leraktak ilyen szelektív gyûjtõket.

nem tudjátok hogy merre??? melyikekebne?

Mert a fickó úgy mesélt róla, mintha pl. kaisers vagy valami hasonló kisebb boltokban lenne, de nem mondhatta ki a nevét.

Látta valaki a riportot???

Kati
Névtelen
 


Sziasztok!
Egy kicsit (finoman szólva) csalódott vagyok.
márc. 13-án írtam, hogy a http://www.egeszsegkalauz.hu lapon azt a tanácsot kapjuk, hogy a feleslegessé vált gyógyszert a WC-ben semmisítsük meg. Ekkor írtam egy e-mail-t is a lapon található címre, hogy biztos jó ötlet-e. Rövid idõn belül kaptam is választ;
"Teljesen igaza van felvetésében, a gyógyszerek általános ismertetésérõl szóló rovatban a gyógyszerek megsemmisítésérõl szóló bekezdés idejét múlta. A javításon a napokban dolgozunk, így a közeljövõben olvasható lesz az oladon a mai állaspont, mi is helyes a jogszabályok értelmezése szerint.
Mégegyszer köszönjük, hogy ily "figyelmes olvasónk"."

Ma egy hasonló téma miatt - pontosabban környezetszennyezés -, eszembe jutott, hogy benézzek oda is. És ezt lehet olvasni:"Mindig törje össze a fel nem használt gyógyszereket és húzza le a WC-ben, a folyékony készítményeket pedig öntse a mosogatóba."
Kép
phaedraa
 
 


Sziasztok!

Én is butaságnak tartom,hiszen a gyógyszerek veszélyes hulladéknak minõsülnek.Vagyis tényleg gyûjteni kellene õket,hiszen a szennyvizet is tisztítás után vmilyen természetes vízbe juttatják és mivel a tisztítás ezekre a vegyi anyagokra nem terjed ki,ezek is a környezetbe jutnak.

HAsonló téma fogott meg egyszer,ami a túl gyakori meddõségre adott választ.Miszerint ugye a fogamzásgátlók korát éljük.A sok hormon a vizelettel belejut elõbb-utóbb a természetes vizekbe,amit aztán elfogyasztunk(tisztítás után)...Gondolom,nem kell magyarázni.Ez persze csak egy kis okfejtés,de nagyon logikus.
Kép
Én a használt olajjal vagyok mindig bajban.KépLakótelepen lakunk és nem nagyon tudom hova tenni.Ezért mindig összegyûjtöm egy nagy flakonba és úgy dobom ki,mert a lefolyóba nem akarom.Mit lehet vele tenni?

Aluminium:nálunk a hajléktalanok szorgalmasan gyûtik,mert fillérekért ugyan,de átveszik a dobozokat.A dolog szépséghibája,hogy hajnalban mindig erre ébredünk nyáron(szezonális a dologKép),mert az üres dobozokat tapossák össze nem kis hangzavarral(visszhangzik is),hogy jobban elférjen a kis szatyijukban.Már átkozom azt,aki kitalálta ezeket!!!!

Hulladék felhasználás:a sulinkból voltak kint Bécsben egy hulladékégetõben.Ami nagyon tetszett,hogy az égetés folyamán keletkezõ hõenergiát felhasználják nem is kis hatásfokkal,mert a város energiaellátásának jelentõs részét tudják belõle fedezni.Ez azért már Európa..De nálunk?!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
(jó a nicked Kép)
itt Pesten szoktam látni egy használtolaj-gyûjtõ kocsit, csak nem tudomm, mi a neve.Talán a tudakozó megmondja. Érdemes lenne felhívni õket, hogy ilyen kis (úgy értem háztasrtási) mennyiséggel is foglalkoznak-e vagy csak nagyobb mennyiséggel (gyorséttermek, ilyesmik).
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka

KösziKép
Pest kicsit messze van tõlünk és én is úgy gondolom,hogy inkább csak nagyobb mennyiséget gyûjtenek be.Pedig ha összeadnánk a háztartásokban keletkezõ fáradt olajat...HúúúúúúKép
Egyébknt még nem is hallottam,hogy van ilyen kocsi.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Kicsit szomorú, de ez is az el nem használt gyógyszerek hasznosításáról szól:
Apukám egy betegség után több gyógyszert kapott, mire végre rátaláltunk arra a gyógyszerbeállításra, ami neki jó lesz. Addigra már két nagy zacskónyi gyógyszer gyûlt össze. Anyu fogta az egészet, és bevitte a kórházba, ahol elõtte az apukámat kezelték. Amit én ebben az egészben szomorúnak tartok az az, hogy az osztályon nagyon örültek neki, mert rendszeresen gyógyszerellátási gondokkal kûzdenek. Persze itt még nem lejárt gyógyszerekrõl volt szó.
Csi
csii
 
 


Használt frituolaj: próbálni még nem próbáltam, de egy "zöld" rádiómûsor szerint minden benzinkútnál átveszik.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Hulladék papír gyûjtésére van lehetõség minden háznak. Pesten legalábbis.
Kulturált zöld elõl nyitott fém gyûjtõkben lehet berakni a paírhulladékot (újság méretû).

Az V. kerületben több lépcsõházban is láttam, fel is írtam minden infót a gyûjtõrõl, tehát aki lépcsõházban lakik, azoknak hajrá!!!!! azt legalább biztosan tudjuk hogy a papírt újrahasznosítják.


Hulladék Papír
Böhm Kft. 3o/9838 o81
1239 Bp. Ócsai út 5.
Névtelen
 


Kati, engem is érdekelne, hogy merre vannak azok a fémdoboz préselõ és gyûjtõ helyek. találkozott már valaki velük???
Névtelen
 


Sziasztok!
Mostanában találtam rá erre az oldalra:[url=http://www.extra.hu/mokusfalvi/teszt.htm" TARGET="_top]http://www.extra.hu/mokusfalvi/teszt.htm[/url] ,és azóta naponta többször is eszembe jutnak az ott olvasottak.Kíváncsi lennék a véleményetekre,fõleg az állatkísérletekkel kapcsolatban.
Kiírtam,hogy milyen általam ismert cégek folytatnak állatkísérletet,hát,valami döbbenetes az eredmény.Például a Vichy,aminek az arckrémjét imádtam.De a samponom(L'oréal),a fogkrémem(Aquafresh),a tisztítószerek közül Ajax,Clorox.Csak ami nálunk megtalálható.
Tudom,hogy egy fecske nem csinál nyarat,de egyszerûen kényelmetlenül érzem magam amikor az arcomat kenem ezzel a krémmel.Miattam ne szenvedjen egy állat sem.
Így most a régi bevált dolgok helyettesítésén gondolkodom.

Mariann
mariann
 
 


Én is. Kép

A szkeptikus kisördög pedig azt kérdezi a fejemben, hogy mibõl gondolom, hogy akad egy olyan amit nem állatkisérletekkel teszteltek? Kép Az, hogy nincs benne a listában még nem jelent semmit.

(továbbra is az a véleményem, hogy sokkal több kemikáliát használunk, mint szükséges lenne)

zsunya
 
 


Ha nincsenek állatkisérletek akkor hogyan teszteljék le a termékeket? az embereken? valahol le kell tesztelni.
és ezeket az állatokat erre a célra tenyésztik.

ilyen erõvel nem szabadna húst enni, de növényt sem, mert az is élõlény csak nem tud beszélni.

Én inkább a környezetszennyezõ mivoltukkal foglalkoznék. Láttam ma Greenpeace-s matricákat. magyarokat. hogy lehet hozzájuk csatlakozniu? egyáltalán mit csinálnak õk?

a szórólapon valami ilyesmi állt:

ha kivágtad az összes fát, ha megmérgezted az összes folyót .. stb majd rájössz hogy a pénz nem ehetõ.

Edina
Névtelen
 


Szia Edina!
Valahol igazad van, de mégis. Az ahogyan ezek a kisérletek zajlanak nekem kicsit erõs. A bányalovakat is sajnálom na. Szentimentális lélek vagyok? Kép
A környezetvédelem meg ott is kezdõdhet, hogy nem használunk olyan dolgokat amikre nincs szükségünk. A fogyasztói társadalom ugye úgy mûködik, hogy ébresztenek egy igényt ami addig nem volt és kielégitik. Ez az a stratégia ami tutibiztosan halálos.

Az, ha valaki nincs egy munkahelyen kisminkelve, ha nem lengi körül illatfelhõ, ha nem követi a mindenkori divatot legalább egy kicsit az ápolatlan, akkor ott már komoly baj van. Én nagyon kevés tisztitószert használok, nem is baktériummentes a lakásom. Láss csodát a gyerekem egy éves és két napos orrfolyáson túl nem volt semmi baja. Lehet hogy van imúnrendszere? Viszont nem merek kisgyerekest meghivni mert kapnék is az arcomba. Kép

A Greenpeacehez én is szivesen csatlakoznék.

Greenpeace
Fehér Hajó utca 12-14. 1. em.
1053 Budapest
Tel.: ++36-1-266-7776
Fax: ++36-1-266-3176
Email: info@greenpeace.hu
Internet: www.greenpeace.hu
és www.rainbow-cafe.net

Én egyszer majd gyes után dolgozni szeretnék nekik. Aszem irok is egy mélt, hogy van e ilyesmire lehetõség.

Esetleg tetszhet neked az indexen ez a topik, ami nem párbeszédes jellegû, hanem Kisördög olvtárs kopizza ide a zöld és közösség témában megjelenõ infókat érdekességeket: [url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9037318&uq=295" TARGET="_top]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9037318&uq=295[/url]
az a cime, hogy És a Közösség, a Föld, az smafu? He?

Puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok!
A gyógyszerkérdésre visszatérve: nálunk a patikában ki van írva, hogy lakossági lejárt gyógyszer megsemmisítés XIV. ker., Kacsóh Pongrác u. 146 sz. alatt. Hogy ott mit csinálnak vele,nem tudom, de ezek szerint ide el lehet vinni.
Lídia
lídia
 
 


Edina,

szerintem meg nincs igazad.Akik nem tesztelnek,hogyan oldják meg?Mert ilyen is van.Azok az állatok pedig akkor is ugyanúgy szenvednek,ha kifejezetten erre a célra tenyésztik õket.Ennyi az életük.De ez is élet,és szerintem nem mindegy,hogy milyen.

Más.Ha kertes házban laktok,csatlakozzatok a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület "Madárbarát kert" programjához.

Sziasztok.
Mariann
mariann
 
 


Mariann! Mi van ha nekem van igazam, és mindegyik végez ilyen kisérleteket? Nem szeretném de nem hiszek a jó és szép nagyvállalatban. A kis magáncégben igen, de a mamutvállalatokban nem. Azoknek nincs arca, ott hazudnak ahol nem szégyelnek. Sajnos. Kép

zsunya
 
 


Sziasztok!
Vannak olyan kozmetikumok amiket nem állatokon, hanem önként jelentkezõ embereken tesztelnek. Ezeket onnan lehet megismerni, hogy egy kis emblémát tesznek rá (háromszögben egy kis nyuszi).
Vacskamati
vacskamati
 
 


Zsunya,lehet.Különben azon gondolkodtam,hogy egy akkora cég,mint a Beiersdorf,miként létezik állatkísérlet nélkül?Mert a listán õk a pozitív oldalon állnak.Á,mindegy.Olyan terméket nem veszek,amirõl már olvastam,hogy tesztelnek állatokon.Te milyen tisztítószereket használsz?Ezeket is csökkenteni fogom,illetve változtatok az eddig használtatokon.
Van egy zöldbékás tisztítószer,ez környezetkímélõ?Almasavas tisztítószerem már volt,nagyon hatásos volt az is.
Mariann
mariann
 
 


Kép
Elsõ és legfontosabb a kedvencem az ecet. Amúgy nem nagyon válogatok, hanem kevesebbet használok mint ami rá van irva. Van itthon mosogatószer, mosószer, szappan, testápoló, dezodor, szempillaspirál, szemceruza, cipókrém, ablaktisztitó. Aztán ennyi. Biztos lehetne még lejebb csökkenteni, dehát. Kép Felmosni ecetes vizzel szoktam. Parkettát citromlével is esetleg. Általában ilyen súrolásokat ecettel, de nem kell sok. A dörzsike nagyon hasznos. Biztos, hogy munkásabb mint a domestos savazás de akkor is. Nekem igy jobb. Kép

Zsunya

zsunya
 
 


Zsunya!Most voltam vásárolni,és megkerestem azt a békás tisztítószert,amit mondtam.Ennek a családnak a súrolószere szintén ecet alapú.Szóval ügyes vagy.Ha kifogy a jelenlegi garnitúra,én is áttérek erre.Van viszont néhány régi fabútor,ezekkel nem tudom mit kellene tenni.A parkette szép fényes a citromtól?

Mariann
mariann
 
 


Tetszik a savanyú illat. Olyan tiszta érzés. Az ecetet is szeretem. Aberált egy izlésem van na. Kép A citromot az állatorvos ajánlotta amikor egyszer bolhás lett a szobacic. A bolhák a parkettában szeretnek fészkelni mint az atkák. És persze nem birják a citromot. Illóolaj is jó erre a célra. Ja, igen, a lakkozott fabútorra is jól ezek a vizben oldott illók.
Ja és a fogkrém kimaradt a listámból, pedig az is van itthon.

Hoztam nektek inyencséget a www.zoldmagazin.com-ról:

Sok kozmetikum tartalmaz detergenseket és tartósítószereket. Ezek némelyike allergiás bõrkiütéseket okozhat az érzékeny embereknél. A környezetbarát vásárló óvatosan bánik azért is ezekkel a termékekkel, mert a kozmetikai ipar állatok százezreit áldozza fel, hogy újabb és újabb termékekkel rukkolhasson ki a piacra. (Errõl bõvebben az Állatokon tesztelt rovatban olvashatsz.)
Egyre biztosabb, hogy a szépészeti szerek is nemkívánatos mellékhatásokat okozhatnak, genetikai károsodásokat és daganatos megbetegedéseket is beleértve. A kõszénkátrány alapú, azaz fekete és barna hajfestékek vezetik a legegészségtelenebb termékek listáját. Használóik rákos megbetegedések, például nem-Hodkin limfóma kockázatának teszik ki magukat. A testápolók olyan anyagokat tartalmaznak, amelyek egymással kölcsönhatásba lépve képeznek rákkeltõ vegyületeket, például nitrózaminokat.
Egyéni ízlésednek megfelelõ szépségápoló szereidet magad is elkészítheted. A házilag készített természetes szereknek számtalan elõnye van. Túlnyomórészt ásványi és növényi eredetû alapanyagúak, állati termékeket mindössze 1 százalékban tartalmaznak. Nem kell elkészítésükhöz állatokon kísérletezni. A környezetben biológiailag lebomlanak. A mandulaolajat, az avokádóolajat, az illóolajokat és társaikat a patikákban, a Herbária, a Fitotéka szaküzletekben veheted meg. Mindig friss és tiszta alapanyagokat használj!

A receptekben megadott mennyiségek átszámítása:

mokkáskanál = 1 ml
teáskanál = 5 ml
evõkanál = 15 ml
negyed csésze = 60 ml
egyharmad csésze = 80 ml
fél csésze = 125 ml
egy csésze = 250 ml

Szemápolás

Szemtisztító és frissítõ kezelés
A szemnek a meleg, enyhés sós vízfürdõ a legmegnyugtatóbb. Két csészényi meleg vízben oldj fel egy evõkanál sót. Miután kissé lehült, a sós lébe mártott vattadarabbal borogasd a szemhéjadat. Pislogással engedd, hogy a szemedbe jusson a víz. Nem csíp.
Szemnyugtató borogatás
Két réteg pamut vagy lenvászon közé tégy nyers, reszelt burgonyát. Helyezd a csomagocskát a szemedre. Feküdj le, és így pihenj 15 percig.
Szempilla kondícionáló
Szempilládat idõnként ecseteld be olívaolajjal.

Ajak, fogak és íny

A fogkrémekben sok mesterséges kémiai anyag van. Édesítõ anyaguk szaharin, de lehet bennük etanol, formaldehid, ammónia, titán-dioxid, mesterséges ízesítõ- és színezõanyag is. Például a fogfehérítõ titán-dioxid gyártása savas melléktermékekkel terheli a vizeket. A Greenpeace kampányt folytat azért, hogy végleg betiltsák a titán-dioxid gyártását.
Ajkaidat puhán tartja és megóvja a mandulaolaj.
Ínyápoló, szájöblögetõ
Minden évszakban ropogtass nyers zöldésgeket, ez jót tesz az egészségednek és a fogínyednek is.
Készíts szájöblítõt fél teáskanálnyi sóból és fél liter vízbõl. Ha kétszer ilyen tömény oldatot készítesz, azzal enyhítheted a fogászati beavatkozás utáni ínyfájdalmat. (Torokfájdalomra is kitûnõ!)
Fogpaszta
Két púpozott kiskanál szódabikarbónából és egy kiskanál citromlébõl vagy vízbõl készíts sima pépet. Ezzel mosd meg a fogad, utána hideg vízzel öblögesd. Gyönyörû szép fehér színt ad a fogaknak. Ha egy csepp fodormentaolajat keversz bele, finomabb lesz.
Fogpor
Teáscsészében vagy mozsárban zúzz porrá egy késhegynyi mentolt és fél teáskanálnyi szappanreszeléket. Keverd el három teáskanálnyi finom krétaporral és egy teáskanálnyi szorbittal. A kész fogport töltsd tiszta, száraz befõttes üvegbe. Fogmosáskor szórj belõle egy keveset a nedves fogkefére és egyenletesen dörzsöld el a fogaidon. A szappanreszeléket el is hagyhatod belõle, ha zavar az utóíze.

Fejbõr, haj és szakáll

Tápláló tojássampon
Egy csésze kézmeleg vízbe lassan keverj bele egy tojássárgáját. A keveréket hajmosáskor jó alaposan dörzsöld be a fejbõrödbe. Ugyanúgy kell öblíteni és szárítani, mint sampon után.
Tojás-citrom sampon
Egy citrom levét keverd össze egy tojássárgájával, és használd a fenti módon. Természetes fényt ad a hajadnak.
Száraz hajra
Hajmosás után az utolsó öblítõvízbe tégy két teáskanálnyi joghurtot, és ezzel öblítsd a hajad. Segíthet az is, ha a még nedves fejbõrbe egy evõkanálnyi majonézt dörzsölsz. Egy órán át hagyd állni, kevés samponnal moss fejet újra, és öblítsd jól le.
Hajvíz
Az utolsó öblítõbe kevert ecet (barna hajúaknak) vagy citromlé (szõkéknek) csillogóvá teszi a hajat. A citromos öblítés a nagyon zsíros fejbõrnek is jót tesz.
Tégy egy kancsóba púpozott evõkanálnyi rozmaringlevelet, és öntsd le 3 deciliter forrásban lévõ vízzel. 15 percet hagyd ázni, aztán szûrd le, és kész az öblítõ. E recept szerint bármely más gyógynövénybõl készíthetsz öblítõt. A kakukkfû, a levendula illatosít és táplál. A szõkéknek a kamilla, a barnáknak a zsálya teszi fényessé és illatossá a haját.
Korpás hajra
A korpásodás egyik oka lehet a B-vitamin hiány, de gyakran okoz korpásodást az állandó stressz is. Ez esetben a relaxáció sokkal hatékonyabb, mint a sampon.
Ha fejmosás elõtt egy maroknyi szódabikarbónát dörzsölsz száraz fejbõrödbe, megszabadulsz a korpától. Utána mosd meg a hajad gyógysamponnal, végül használj gyógynövényes öblítõt. Próbáld ki a rozmaring, a kakukkfû vagy a zsálya öblítõt.
Hajrögzítõ permet
Két citromot szeletelj fel és fél liter vízben elkeverve lassan fõzd puhára. Amikor kihûlt, szûrd le. A levet töltsd levegõpumpás szórófejes flakonba, és felhasználásig tartsd hûtõszekrényben. Ha szobahõmérsékeleten tartod, egy kupica vodkát keverj bele tartósítónak. Ha túl ragadósnak találod, hígítsd egy kis vízzel.
Ne használj hajlakkot! Olyan mérgezõ anyagokat tartalmaz, amelyek a szemre és a bõrre is veszélyesek. A belélegzett hajlakk tüdõbetegséget is okozhat, mely bár gyógyítható, miért tennéd ki magad felesleges kockázatnak?
Borotvaszappan
Ne használj hajtógázas borotvahabokat és elemes vagy eldobható borotvát. A borotvaszappant pamaccsal habosítsd fel, vagy próbáld meg, milyen szakállal élni.

Arcszépítés

Borogatások
Borogatáshoz 5 evõkanál gyógynövényt (szükség szerint például bodzát, levendulát, rozmaringot) 2 csésze vízzel forrázz le. Hagyd kihûlni, muszlinhálón vagy papírszalvétával bélelt szûrõn szûrd le, úgy használd.
Zsírhiányos bõrt 1:1 arányban teának megfõzött és leszûrt cserszömörcével, apróbojtorjánnal, martilapuval, rozmaringgal, zsályával és kamillával borogass. A fõzetet azonos térfogatú kaolinnal vagy talkummal (hintõporral) összekeverve bõrtápláló krémet kapsz.
Vízhiányos arcbõr ránctalanító és frissítõ hatású borogatása 2 rész zsálya, 1-1 rész levendula, kakukkfû, menta, pemetefû, szagos müge, akácvirág keverékének forrázatából készül. Önmagában vagy kozmetikai zselével keverve arcmaszkként is alkalmazhatod.
Arcmaszkok
A maszkok kisimítják és táplálják a bõrt. Válassz számodra megfelelõt.
Egy tojássárgáját verj fel egy evõkanál olivaolajjal. A keveréket simítsd az arcodra, 20 perc múlva meleg vízzel mosd le. Az arcodat paskolgatva szárítsd meg.
Simíts joghurtot az arcodra és 15 percig hagyd rajta. Meleg vízzel öblítsd le.
Fél csésze zabpehelylisztet, öt evõkanál vizet és egy evõkanálnyi mézet keverj pasztává. Tedd az arcodra, hagyd rászáradni, majd meleg vízzel öblítsd le.
Két evõkanálnyi citromlét, egy tojássárgáját és egy teáskanál mézet keverj addig, amíg az elegy be nem sûrûsödik. Az arcodon hagyd megszáradni, majd hideg vízzel mosd le.
Aknés bõrre készíts teát egy-egy rész kakukkfûbõl, levendulából, kamillából, hársfavirából, papsajtlevélbõl, fehérmályva gyökérbõl, martilapu levélbõl. 3-4 kanálnyi teához ugyanannyi (gyógyszertári) kalcium-karbonátot végy, keverd péppé, és kend a bõrfelületre. Gyulladáscsökkentõ és baktériumölõ hatású.
Gyógynövény-, gyümölcs- és zöldségpakolások
Pakoláshoz 1 csésze vízzel 2 evõkanál gyógynövénybõl készíts teát. Ha kihûlt, leszûrheted és semleges krémalapba keverheted. A célnak megfelelõ gyümölcsöt passzírozd szét, tedd az arcodra a pépet, 15-20 percig hagyd rajta, majd meleg vízzel mosd le. A citrom szárító, összehúzó hatású, olajos bõrre ajánljuk. A banán nyugtat és lágyít; a paradicsom és az uborka tisztít.
Préseld ki gyümölcscentrifugán negyed kilogramm tisztított, darabolt sárgarépa levét. Keverd el agy teáskanál mézzel, egy tojássárgájával és kevés citromlével. A répapakolást legalább három héten át naponta használd száraz, érzékeny bõröd ápolására.
Lemosó
A tej kitûnõ bõrlemosó. Vattapamacsra tégy egy keveset és kend be vele a bõröd.
Mélytisztító olajos, zsíros bõrûeknek
Egy evõkanál gyógynövényt tégy egy széles tálba, önts rá forró vizet és hajolj a gõze fölé, miközben a fejedet letakarod egy törülközõvel. Ha a bõrödet frissíteni szeretnéd, mentát válassz. Ha gyulladást csökkentenél, kamillát. A citrom héja vagy leve összehúzó, hûtõ hatást ad a gõznek.
Az olajos, zsíros bõrt igen alaposan tisztítja a petrezselyem-méz keverék. 10 dekagramm petrezselyemzöldet alaposan moss meg, és apróra vágd fel. Mozsárban zúzd, amíg nedvessé nem válik. Tégy hozzá két teáskanál vastagon folyó, de nem kikristályosodott mézet. Alaposan keverd össze. Csavaros üvegbe töltve a hûtõben sokáig eltarthatod. Amikor szükséges, tégy belõle az arcodra. 20-30 percigm hagyd hatni, majd szivaccsal és meleg vízzel mosd le.

Leégésre

A túlzásba vitt napozás természetes vagy mesterséges fényben mély ráncokat vés a bõrbe, és növeli a bõrrák kialakulásának valószínûségét. A tûzõ nyári nap elõl húzódj árnyékba.
A leégett bõrterületet kend be hûtõbõl kivett natúr joghurttal. Ha kissé megnyugodott a bõröd, langyos vízzel öblítsd le a joghurtot.
Simíts szét a bõrödön egy kis hígított ecetet, enyhülnek fájdalmaid.
Segít a nyers uborkapakolás is. Krémet is készíthetsz belõle, ha az uborkát meghámozod, átpasszírozod és kevés tejjel vegyíted.

Kézápolás

A kereskedelemben kapható szappanok hosszas használat után kiszárítják a bõrt. Az otthon elkészíthetõ kézmosó krémek még az érzékeny bõrüeknek sem ártanak. Megtisztítják a konyhai, kerti munkában elszínezõdött, a szereléstõl olajos, zsíros kezet.
A szennyezõdés gyorsabban lejön a kezedrõl, ha a kézmosó vízbe egy evõkanál cukrot is teszel.
A citromlé vagy kifacsart citrom héja a körmeidet és az ujjaidat is megtisztítja.
Zabszappan
Bevált szappanhelyettesítõ a zabpehelyliszt. Végy egy kanálnyit a kezedbe, és vízzel készíts pasztát belõle. Úgy mosakodhatsz vele, mintha szappan lenne.
Citromos kézmosó
10 dekagramm kenõszappant és 1 teáskanál lanolint fakanállal keverj össze. Önts hozzá 5 teáskanál desztillált vizet és 2 mokkáskanál glicerint. Állandó keverés közben önts bele 30 gramm finom fûrészport és 50 gramm finom szemcséjû, tiszta homokot. Tegyél hozzá 1 mokkáskanál citromolajat, jól keverd meg, és töltsd tiszta tégelybe. Egy hónapig eltartható. Alkalmas a kerti munkáktól elszennyezõdött kéz tisztítására.
Kamillás kézmosó kenõcs
Forralj fel 3 evõkanálnyi desztillált vizet, majd forrázz le vele 1 teáskanálnyi szárított kamillavirágot. 10 perc állás után szûrd le a folyadékot. Egy tálkában tegyél meleg vízfürdõ fölé 3 gramm avokádóolajat, 8 gramm kakaóvajat, 1 mokkáskanál zsályaolajat és 2 mokkáskanál szójaolajat, hogy egyenletesen összeolvadjanak. Az olvadékot öntsd a kamillaszûrlethez, és addig keverd géppel, míg ki nem hûl. Ezután adj hozzá 3 mokkáskanálnyi glicerint, 35 gramm finomra porított mezei zsúrlót és 10 dekagramm kenõszappant, majd az elegyet újból keverd meg. Tiszta tégelyben egy hónapig eltartható. Igen erõs szennyezõdéseket is eltávolít. A kamillának köszönhetõen a legérzékenyebb bõrt is kíméletesen tisztítja.
Kézápolók
Virágmézet, glicerint és citromlevet 1:1 arányban keverj össze. A krémet hûtve hosszabb ideig eltarthatod.
Ha pár csepp glicerinnel bedörgölöd a kezed, vékony védõréteg alakul ki a bõrödön.
Néhány csepp olíva- vagy mandulaolaj puhává és simává teszi a kezed bõrét. Ha kézbõröd igen durva és száraz, akkor egy kis sót is tégy az olajhoz. Dörzsöld be finoman, majd moss kezet tiszta szappannal és meleg vízzel. Ez a keverék bõrkeményedésre is jó.
Kézvédõk
Érett paradicsom levébõl, glicerinbõl és citromlébõl készíts 1:1 arányú keveréket. Ezt dolgozd be a kezed bõrébe, majd langyos vízzel öblítsd le.
Méz, citromlé, glicerin és olívaolaj azonos mennyiségeit keverd össze, és töltsd lezárt csavaros üvegbe. Használata után öblítsd le a kezedet langyos vízzel.

Lábápolás

Izzadó lábra 10 dekagramm gyógynövényt - cserszömörce-levelet, diólevelet, kamillát - fõzz fel egy liter vízben, várd meg, amíg kihûl, szûrd le, úgy öntsd bele a lábáztató vízbe.
Frissító és felújító lábfürdõ
Egy marék friss vagy három evõkanál szárított kakukkfüvet és egy evõkanál tengeri sót tégy egy tálba. Annyi forró vizet önts rá, hogy lábfejedet ellepje. Amikor éppen kellemes melegre hûlt, áztathatod a lábad.
Nyugtató lábfürdõ
2-3 liter meleg vízben oldj fel egy csésze szódabikarbónát, ezzel mosd a lábad.
Duzzadt lábra
Vágj félbe egy paradicsomot, és körkörös mozdulatokkal dörzsöld be a levét a lábadba. A megszáradt pépet egy éjszakán át hagyd rajta, reggelre leapad a daganat.
Izomlazító
Az erõs izomfájdalmakat enyhíti a bõrbe dörzsölt rozmaringolaj. Lehûti és fellazítja a görcsös izmokat. A levendula- és a majorannaolaj szintén jó a merev izmokra és a reumatikus fájdalmakra. Ha a fájdalom nem múlik, borogasd be a lábad.
Borogatás fájó lábra
Mindig a fájdalom megszabta gyógynövényt válaszd. Az izomfájdalmakat majorannás, levendulás, rozmaringos borogatás csillapítja. Reumatikus fájdalmakra majorannából és levendulából készítsd a borogatást. Az összeaprított vagy passzírozott gyógynövényt finom pamutvászonba, muszlinba csomagolva 10 percre tedd forró vízzel telt tálba, majd csavard ki, és helyezd a fájó testrészre. Száraz pamutkendõvel kösd át, és hagyd hatni, míg kihûl.

Fürdõk

A fürdés alkalom a gyógyulásra és a pihenésre. De ne feledd: egy finom meleg fürdõzés közben háromszorannyi energiát és kétszer annyi vizet fogyasztasz, mint egy átlagos zuhanyozás alatt. Persze ne a testápolással takarékoskodj.
Ha száraz a bõröd, annak gyakran az az oka, hogy a szappanok, tusfürdõk eltávolítják a bõr természetes zsíros védõrétegét. Az itt ajánlott fürdõk visszaállítják bõröd természetes zsírosságát. A zabzsák a szappant is feleslegessé teszi.
Gyógyító fürdõhöz 50 dekagramm gyógynövényt 1 liter vízben fõzz fel. Kihûlve szûrd le, és öntsd a fürdõvízbe. Vászon fürdõzsákocskákba is teheted.
Zabliszt fürdõ
Tégy zabpehelylisztet egy régi pamutzokniba, és amíg a fürdõvíz folyik, áztasd bele a vízbe. A kioldódó anyagoktisztává, selymessé, simává teszik bõrödet. A testedet is dörgöld végig a zabzsákkal a jobb tisztítóhatás végett.
Illatos fürdõ
Szárított, illatos gyógynövényeket, például levendula virágját, rózsa szirmát kösd egy finom muszlinhálóba, és áztasd a fürdõvízbe.
A fürdõvízbe pár csepp illóolajat is tehetsz (eukaliptusz megfázás enyhítésére, levendulát az immunrendszer serkentésére). Jobban eloszlik, ha elõbb összekevered pár csepp tejjel, tejszínnel vagy kevéske mézzel.
Olajfürdõ
Tegyél a forró vízbe pár csepp olíva-, mandula- vagy más növényi olajat. A száraz vagy napégette bõrnek igen jót tesz.
Sófürdõ
Ha egy maroknyi sót szórsz a vízbe, tisztító és frissítõ hatású fürdõt vehetsz.
Tejfürdõ
Önts egy liter tejet a vízbe, ebben mártózz meg: puhítja, leégéskor nyugtatja a bõrt.

Az illatos bõr

A hajtógázas permetekben mindössze 10 százalék ható-, ám 90 százalék hajtóanyag van. A flakonokat soha nem lehet tökéletesen kiüríteni. Használat után a szemétre hajítjuk a palack értékes alapanyagát - és vele a befektetett energiát is.
A levegõpumpás, újratölthetõ szóróflakont magad készítette dezodorral is megtöltheted. 2 deciliter vízbe tégy 3-4 csepp illóolajat, és a folyadékot alaposan rázd össze.
A hintõpor alapanyaga a talkum, melynek lelõhelyei gyakran azbeszttel szennyezettek. Készíts inkább otthon hintõport!
Illatos hintõpor
Szitált zabpehelylisztet keverj össze õrölt gyógynövénnyel vagy illatos, porított virágszirmokkal.
Szódabikarbóna mint hintõpor
A szódabikarbóna kitûnõ izzadásgátló. Fürdés után még nyirkos bõrödet egykis pamutdarabra tett szódabikarbónával töröld át.

Köszönet Áginak a tippek válogatásáért és összeszerkesztéséért. Kép
forrás: Zöldköznapi Kalauz

zsunya
 
 


Jó Ég Zsunya!
Mikor ezeket olvasom,a gyermekkorom jut eszembe, amikor ezeket használtuk nagyszüleimnélKép Legeltük a papsajtot, a szódabikarbóna naponta használatos volt, csak akkor nem tengeri sót, hanem asztalit használtunk, és olíva helyett vajat. Ebben az a szörnyû, hogy mára el is felejtettem. Hajlakknak simán facsart citromlevet, vagy sört/!/ Nagyanyám mindig paradicsomot rakott a sebünkre, vagy ecettel borogatott. Jé. Nálam a csapok szûrõi is rendszeresen áznak ecetben, annál jobb vízkõoldó nincsKép

De amiért jöttem:
Ma láttam a kerepestarcsai kórháznál egy táblát, amire ez volt írva:
SZELEKTÍV-HULLADÉK-LERAKÓ TELEP---->
Gõzöm sincs, hogy mit jelent, mert nem tudtam megnézni, de gondolom, hogy átveszik a szétválogatott szemetetKép Kép
A másik:
Tegnap tárgyalt a Parlament arról, hogy a lejárt gyógyszereket jövõre át fogja venni minden gyógyszertár, és eztán õk semmisítik meg azokat.Kép

Mariann!
Én a régi fabútorokat, még akár a koloniált is, étolajjal suvickolom át, szép fényes lesz tõle.
Amikor pedig fatányérokat vettem, akkor a készítõ azt mondta, hogy idõnként merítsem FORRÓ étolajba azokat, így nem száradnak nagyon szét, és tartósabbak maradnak.

Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Hirtelen otlettol vezerelve felhivtam a mellettunk levo gyogyszertarat, hogy mit csinaljak a lejart gyogyszereimmel. Mire a holgy mondta, hogy tilos a haztartasi szemetbe dobni, tegyem be szepen egy zacskoba oket es vigyem be barmelyik gyogyszertarba, ahonnan kulon osszszedik oket es spec. modon megsemmisitik.... Csak remelni tudom, hogy igy is van.

-Afonya
Névtelen
 


Arra van valami praktika, hogy natur fenyobutort hogy kell neha feltuningolni?Kép

-Afonya
Névtelen
 


Áfonya!
Arról is szólt a hír, hogy idén már 400kg gyógyszert gyûjtöttek be a patikák. Gondolom errõl lehet szó ott is.
Csi
Névtelen
 


Na végre jó hirek! Kép

zsunya
 
 


Köszi a tippeket Zsunya,ezek tényleg jókKép
Csí,az étolajat teljesen beszívja a fa?Lakkozottról lenne szó.

Mariann
mariann
 
 


Sziasztok!

Nem olvastam végig, lehet, hogy valaki már írta: mi öblítõ helyett víz+ecet+illóolaj keveréket használunk. A ruhák puhák és finomak és még a mosógépnek is jót tesz. És persze környezetbarát.

Milla
milla
 
 


Mariann!
A lakkozott fa nem szívja be az olajat, csak szép fényes lesz tõle. De az a legjobb, ha kipróbálod egy olyan helyen, ahol fény esik rá, mert akkor látod a különbséget. De ha a bútor még nem lerobbant, akkor nem fog nagy különbség látszani. Én koloniál-szerû bútoron használtam évekig, na annak igazán jót tett. Nem szabad vastagon, mert akkor maszatos lesz.
A fatányéroknál pont az a jó, hogy nagyon beszívja az olajat a natúr fa, és így ellenáll a késõbbi mosogatásnak.

Áfonya!

Ha minden húr szakad, akkor próbáld ki azt a csiszolópapírt, ami majdnem olyan, mint a papír, nagyon apró szemcsés, ha jól tudom, akkor vízüvegnek is becézik, de most lehet, hogy hülyeséget mondtam. Nekünk a konyhaasztal volt natúr lakkmentes fenyõbõl, és így fel lehetett tuningolni.Mondjuk én csiszológéppel esek neki a fának, meg a rézküszöbnek, de az is nagyon jó, ha egy fürdõszivacsra réteszed a fenti csiszolópapírt, csak arra vigyázz, hogy ne legyen megtörve élesre a vászon, mert ott karmolhat. Lehetõleg szálirányban csiszold! /persze Te is próbáld ki valami kevésbé feltûnõ helyen.../

Milla!
Tudsz konkrét márkát ajánlani az illóolajok közül, ami nem pacsmag, hanem valóban illóolaj?

Ha már takarítunk:
Ráérõs barátom kiszámolta, hogy miért nem éri meg Calgont venni, legalábbis a fûtõszál miatt.
Valahogy úgy szólt, hogy ha kiszámoljuk, hogy mennyit költünk rendszeresen Calgont, akkor az jóval többe kerül, mint egy tényleges fûtõszálcsere...
Nem hittem neki elsõre, bár sosem használtam Calgont aztán egy csavar szétszedte az ezer éves Hajdúnk fûtõszálát, és kijött a mosógépszerelõnk, aki van vagy 45 éves. Közölte, hogy be KELL szereznie fûtõszálat, nincs raktáron, és õ még életében nem cserélt ilyet, mert nem volt rá szükség. Akkor hogy is van ez?
Õ azt mondta, hogy havonta egyszer elegendõ kifõzni a gépet ételecet-esszenciával, mert az eltávolítja az összetapadt mosószergalacsinokat is, ami sokszor eltömíti a gépet, meg a szûrõt.

Csi
Csi
 


És akkor nemsokára felbukkannak a reklámok:
Klinikailag tesztelt ECET!
A legnevesebb mosógépszerelõk is ezt ajánlják!
Csak ma csak önnek 3990FT/1dl.


Kép Kép Kép

zsunya
 
 


Zsunya! KépKépKépKépKép

Az én kedvencem:
Víz! Amikor igazán szomjas vagy!Kép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Csí!
Igaz Millát kérdezted, de azért belekotyogok Kép

ILLÓOLAJ-> én évek óta a gyógyszertárban fellelhetó "gyógyszerkönyvi" illóolajat veszem.
Elõnyei és hátrányai:
-> ez a legtisztább illóolaj, biztos, hogy nem pacsmag, ezt használják a különbözõ gyógyszertári készítményekhez a gyógyszerészek is.
-> sokkal olcsóbb, mint a klb cégek, elõre kiszerelt (5-10ml) olajai
-> nem minden illóolaj létezik, csak az, ami "gyógyszerkönyvi" (ezt jól megmagyaráztam :|, de remélem érthetõ)
ami biztos van (csak néhány példa); citrom, eukaliptusz, levendula, fenyõ
-> legfõbb hátránya a beszerzésben mutatkozik meg: csak nagyon kevés gyógyszertárban adják el "direkt"

Ahol beszerezhetõ volt: A VII.ker. Erzsébet kórház gyógyszertára,
V. ker. Dorottya u-i gyógyszertár
Azért írtam múltidõben, mert már nagyon régen nem vettem, mivel egyszerre 100ml-t szoktam vá-ni, és ez nagyon sokáig elég.

Ha nem elérhetõ a gyógyszerkönyvi, akkor én az Aromax-ét szoktam megvenni.

Phaedra
phaedraa
 
 


Any=som irta máshova, de idemásolom:

A felsorolt vegyi anyagokat a drága, de lényegében ezt tartalmazó boltiak helyett használom, tisztításra, gombátlanításra, zsírtalanításra, vízkõ ellen stb.
Só, szódabikarbóna, hamu = súrolószer - fa és fém eszközök
Ecet, citromsav = fertõtlenítõ, szintelenítõ, zsírtalanító - porcelán, fajansz, üveg, csempe (padló, fal)
Mint régen: megnedvesített ruhát mártani sóba stb., és dörzsölni.
1 vödör vízbe 1 pohár 10%-os ecet le és felmosáshoz (fürdés, lábáztatáshoz is jó, csak arányosan kevesebb ecettel).
Vízkõ ellen pl. 1 pohár ecet + 1 kkanál szódabikarbóna és állni hagyni, aztán forró vízze l kimosni.

zsuny

zsunya
 
 


Phaedra!
Köszi. Én a porszívózásnál akartam használni, meg a párologtatóba, nos, minden általam megvásárolt olaj rettenet volt... Pedig tudom, hogy van "igazi" is. Már a Diapulman sem a régiKép

Zsunya!
Tudod, hogy nem állsz messze az igazságtól?
A mosogatógépek vízlágyítója közönséges konyhasó. Csak jó nagy szemcsés, csak rá van írva, hogy Calgonit /azt hiszem/. Kb600Ft/kgKép

Lányok!
Mondjatok nekem olyan molyriasztót, amit a konyhaszekrénybe tehetek. Minden évben el akarnak lepni a mocsodékok, és be akarnak költözni a fûszereimbe.
Azt tudom, hogy a levendula jó, de az még csak most ébredezik a kertben. Ötlet?

Megint ecet/kilinikailag tesztelt/-- pohárba kiöntve a legjobb szagelszívó, még a cigarettafüstre is jó.
Kávézacc a hûtõben--szintén "szagcsapda"
Kávézacc a kertben-- elcsalja a szomszédból a földigilisztákat
Cigarettahamu vízzel keverve--tetûírtõ a dísznövényeken/pl.rózsa/
Cigaretta dohánya vízben oldva--szintén rovarölõ /erõs méreg!/

Ha van valakinek légy, illetve szúnyog ellen is tippje, szívesen olvasnámKép

Csi
csii
 
 


Csi, a mosogatogepekre, vizlagyitokra ra van irva, hogy ne hasznalj hozza konyhasot. Nem tudom a speci so mitol speci, de nem csak calgonit van, lehet noname tescot is kapni, meg nagy kiszerelesben a vizlagyitokhoz 25 kilosat. Az olcsobb
idike
 


Idike!
Jé. Itt nem láttam még ráírvaKép
Egyébként szerintem a durvasága miatt különbözik, mást nem olvastam, mint összetevõt. Persze mint ahogy nem mosnék konyhasóval, a calgonitot sem szórnám rá a kenyeremreKép
Tescot én még nem láttam, de ez semmit sem jelent.
Igazából én csak arra írtam példaként, amit a Zsunya írt a klinikailag tesztelt ecetrõlKép

Csi
csii
 
 


Csí!
Molyriasztás-> Én a megszáradt levendula virágot le szoktam morzsolni és idõnként erre csepegtetek levendula illóolajat. Uzsgyi be a szekrénybe Kép
Phaedra
phaedraa
 
 


Molyügyben kéek infót anyóstól. Saját ötletem nincs. Egyszer laktak nálam õk sokan. Kiöntöttem mindent kimostam lemostam kiszórtam és kidobtam. Aztán nem jöttek. De ez inkább szerencse semmint módszer. Kép

zsunya
 
 


Hangyák ellen (minket minden májusban ellepnek): sütõpor. Eddig bevált.
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Nekem a konyhai molyok ellen a bábolnai molycsapda vált be.A nevére nem emlékszem pontosan,de valami Megfog-lak,vagy legalábbis ez rémlik.

Mariann
mariann
 
 


Most láttam hogy a Kaisersekben gyûjtik kis konténerekben a papír meg a PET palack hulladékot, ill. az elemeket.
Ennek utóbbinak külön örülök, mert csak rakosgatom az elemeket és azért Kaisers elég sok helyen van.
Névtelen
 


Környezetbarát ablaktisztítás: vettem olyan ablaklehúzot (1200 FT) mint a kocsimosóknak van, vagy a nagyüzemi ablaktisztítókat.

Normál (üres) vízzel lemosom az ablakot (bármilyen ronggyal vagy nedvesítõ partvissal (olyan kis henger rajta valami törülközõ szerõ de szõrõs anyag)) és lehúzom az ablaktörlõvel.
SZUPER!!!! és semmi cif, meg egyebek amivel órákig dörzsölöm az ablakokat majd kiderül az elsõ napfénynél hogy mégiscsak homályos itt meg ott.

És bejön az ára is. Én világ életemben UTÁLTAM!!! ablakot pucolni a dörzsölések miatt, most mindenkinél én mosom (anyuék, nagyi), mert annyira klassz. olyan mint egy játék és percek alatt kész az eredmény meg egy fantsaztikusan csillogó ablak.

Amõgy akitõl vettem -egy tisztítõszereket forg. üzlet, azt mondták hogy a cif, meg ajax meg ilyenek olyan sok lugot tartalmaznak hogy abszolút nem környezetbarát és hosszú távon gyöngíti az ablakokat is. Elmarja.
Névtelen
 


Lányok!
Szerintetek is más a konyhai molylepi, mint a hálószobai? Utóbbihoz még nem volt szerencsém, az elõbbit már vettem közértben /is/, és volt saját kollekcióm isKép
Csi
csii
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: