Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Vagyok-vagyok, csak mindig van valami...
Most is csak arra van időm, hogy megírjam: élünk! De holnap ígérem bővebben jelentkezem. És kárpótlásul képet is mellékelek majd, de most vár a kisasszony! :wink:

Kép
cinnamon
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk méretkezni, kiváncsi voltam mennyit gyarapodott az én kis óriás bébim, mert szórakozik a tejcsim. Olyan nagy baj nem lehet, mert képzeljétek 3 hét alatt 85 dkg-ot hízott és 4 cm-t nőt. Mekkora gyerekem lesz nekem ha így halad? Megmérettem a középsőt is , ő elég kis ropika. 95 cm és 12 kg, igazi vékony gyerek. Bencinek meg megint ki jött a nyakán a folytogatás nyoma és begyulladt a bőre. Jól elrendezte neki az a kis vaddisznó ovistársa :x . El kellett vinnem a bőrgyógyra mert fáj és viszket neki.
hordócska
 
 


Sziasztok!

Hordócska! Nem semmi ovistársa van Bencinek! Már előre félek én is...

Gereszke! Sikerült takarítónőt találnod? Mikor vihetném el a LLL-es kiadványokat? Vagy inkább postán adjam fel?

Csilla mostanában nem jelentkezik, pedig már nagyon hiányzik!!!

Nálunk a srácok jól vannak. Barátnőm az 1 éves kislányával bent van a kórházban. Mandulagyuszija van. Szegénynek tele van a kis szája hólyagokkal, úgyhogy napok óta nem eszik és nem iszik. Infúziót kap. Mivel fertőző, így látogatni sem tudjuk. :cry:

Csajomról egy kép:
Kép

Jó hétvégét mindenkinek!

Kép
cinnamon
 
 

 
 

Sziasztok!

Én tegnap megtaláltam az iwiwen Csillát, ott már járt fennt, tehát már van internetük. Nem tudom minket miért hanyagol.

Nagyon aranyos a csajszid, tegnap már megcsodáltam az iwiwen. Én is raktam fel a dundinyuszimról képet.

Kép az én kis dundinyuszim
hordócska
 
 


Sziasztok!
de nagyok vagytok már, babák!
Bocsi a kimaradásért, de kínlódás mostanában az élet... (ebben a melegben pláne: Gyurkám nem akar mély álomba merülni még éjjel sem...ááááá)
Megtalál-e minket Csilla??????

Még 1 hó és irány az ovi.
Most cserkészem be a ruhára vasalható cimkéket (lehúzható). no meg kérdezték, lennénk-e szmk-sok....hú.... a fősulin ezt nem tanították, 7 év alatt csak vergődő szmk-s anyukákkal találkoztam...
meg nem is ismerem az újvárosi anyukákat...
nálatok milyen az szmk? (szülői munkaközösség - a gyengébb olvasóknak szánnám)
gereszke
 
 


a füzeteket bedobhatod anyámékhoz is (a hétvégén), nem messze laknak tőletek... ha arra sétáltok...a keresztucca felé... megírom priviben a címet
ha úgy jó
gereszke
 
 


Sziasztok!

Mi is szenvedünk ettől a melegtől, na meg a sűrű időjárásváltozásoktól. Már mi is készülünk az ovira. Nekem hétfőn már szülőire kell mennem. Kedden logopédus, pénteken meg a nagynak a 6 éves oltás a kicsinek meg a 2 hónapos. Elsejétől indul az ovi a nagynak, egyszóval indul az élet. Nálunk nem tudom milyen az SZM tagság, engem még nem kértek fel egyszer sem, de nem is szeretném. Én tavaly a tanszerpénzt kezeltem azzal nem volt különösebb gondom, de a beszedésével már igen.
Csilla és Cinamon nagyon lapítanak, mint nyuszi a fűben. Remélem nincs semmi gond velük!
hordócska
 
 


Sziasztok!

Előkerültem! :wink:

Mostanában a fiúk lefoglalnak egész nap, mivel, ha csak 2 percig egyedül hagyom őket valamelyik szobában, már ölik egymást... :twisted: Na, de szept. 1-től már más lesz!!!! :lol:
Nálunk már jövő héten kezdődik a beszoktatás. Kíváncsi leszek!

Gereszke! A suliban én is szmk-s vagyok. A pénzt szerencsére nem én kezelem. Ez nálunk úgy volt, hogy senki sem jelentkezett 2 anyukán kívül, de hárman kellettek. :? Így bevállaltam... Végül is eddig nem volt annyira macerás! Bár, 3 gyerkőc mellett néha érdekes mondjuk egy SZMK-s gyűlést beiktatni (évente 2-3 alkalommal van asszem, de én csak 1-en voltam). A tanítók név-, a gyerekek Mikulás napi, meg az évzárós cuccokat segítettem megvenni.

Hordócska! Nagyon cuki a kisfiad! Alvós baba?
Te sem nagyon fogsz unatkozni szeptembertől, ahogy látom...
Csilla nagyon hiányzik már, de én nem hívom telcsin, mert biztosan neki is van mit ügyködnie. Remélem, ha a kislánya oviba megy, akkor már benéz néha!

(Ja, a gépünk sz@rakodik, úgyhogy ki kellene írnom a képeket egy dvd-re, csak előbb egy helyre kellene másolni - de az sem 2 perc, ugye...) Legalább azok megmaradjanak, ha véletlen teljesen kipurcan a masina!

Na, most bepótoltam a lemaradásomat! Majd igyexem sűrűbben jönni!

Szép napot mindenkinek!

(A csajom 5 hósan 7150 g és 68 cm!)

Kép
cinnamon
 
 


Gereszke!

Írd meg légyszi priviben és bedobom anyudékhoz! (Amúgy, ha sűrűn erre jártok, megdumcsizhatnánk, hogy benéztek valamikor!)

Ti nem vagytok allergiásak? Már megőrülök, pedig még csak most indul a parlagfű szezon! :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
cinnamon
 
 


Sziasztok!

Örülök hogy Cinnamon is előkerült! Nálunk most átmenetileg nyugi van, mert a Bencike péntek óta mamázik. Jó ez a kis nyugi, de már nagyon hiányzik a gyerek és az öcsinek is, mert unatkozik nélküle, nincs kivel civakodni :lol:. Szabika másfél hónaposan volt 6 kg 1 dgk és 60 cm. Mondtam is apánknak hogy rövidesen a fejünkre nő a babuci ha így halad. Ha tele a hasa és nem bántja a gyomorsav akkor el van, viszont éjszaka egy szavam se lehet rá. 8-9 körül fürdik, utána eszik és 3-4 óráig alszik. Viszont reggel nem kell mellette lustizni :lol: mert van mikor már 4-5 körül szórakoztat. Én próbáltam Csillát hívni, de vagy kinyomja vagy fel se veszi. Az sms-re talán hébe-hóba válaszol. Az allergiát ne is emlegesd! Úgy be van gyulladva tőle az orrom hogy úgy nézek ki mint az alkoholisták :D.
hordócska
 
 


:)

Sziasztok!
Hááát nem járunk sűrűn anyámhoz, mert ő se jön annyira mihozzánk, pedig annyit kértem.
Persze, ha arrajárnánk mégis, majd jelzek:)
küldöm a privit!

ti hogy teszitek fel a jeleket a ruhára???

hú, szép nagy babucik vannak itt, remélem Csilláé is jól gyarapszik.
írtam neki gratulációt az iwiw.en, de semmi... sok dolga lehet, de mint fórumindító...
gereszke
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, tegnap volt az első beszoktatási nap az oviban. Nagggyon jól sikerült! :wink: Az első 10 percben kicsit megilletődött volt a nagyfiú, de aztán már észre sem vett! Egy idő után kimentem és az ajtó mögül néztem, keres-e, hát, nem... Aztán odahívtam, mondtam,: "elmegyek egy kicsit, de nemsokára jövök vissza érted!!" azt mondta: "jó, és hozzál nekem valamit!" Ennyi volt! Már a délutáni alvás után indulni akart vissza az oviba.
Ma anyukám vitte, kíváncsi leszek, ilyen jól viseli-e a 2. napot is?!

Gereszke! Bocsi, de még nem jutottam el anyukádék felé! Egy sarki ház az, ugye? Nektek mikor kezdődik a beszoktatás?

Hordócska! Szabikának sem semmik a méretei! Lujzi 51 cm-el született, és nekem szokatlan, hogy ilyen nagy baba! Fiúk 2, ill. 4 cm-el rövidebbek voltak már születéskor is, meg aztán leány, úgyhogy nem számítottam rá, hogy ekkora ütemben nő...
Remélem ő nem olyan kis törpilla lesz, mint amilyen törpik a fiúk!

Csilláról semmi hír, igaz?!

Kép
cinnamon
 
 


Sziasztok4

Tökre pipa vagyok, majd felrobbanok :twisted: . Képzeljétek nem kaptuk meg a szoc.pol.-t mert kevés a szobák száma ennyiünkre. Tulajdonképpen meg van csak nincs rajta a tervrajzon és utólag már nem fogadják el. Kész röhej! Így buktunk több mint 1 millió forintot. Szemétládák!!!!!!!
Nekünk tegnap volt a szülői Gergőcének. Hajó lesz a jele és mi majd csak okt. közepén kezdjük az ovit, akkor tölti a 3-at. Ő lesz a csoportban az utolsó aki beszoktatós lesz,mert csak mi vagyunk októberiek a többiek mind szeptemberben születtek. Én is SZM szülő lettem. Szép summával meg is rövidítettek már a szülőin, és még nincs is meg mindenünk és el sem kezdtük az ovit. Már holnap jönnek is az ovónénik családlátogatásra. Bencust ma vittem logopédushoz, de hálég nem kell járnunk mert a nyáron kinőtte azt a picike beszédhibáját ami volt neki. Ő viszont már hétfőn kezdi az ovit, de nem is bánom mert gyilkolják egymást Gergővel.
hordócska
 
 


Gereszke!

Küldtem neked privit.
hordócska
 
 


Sziasztok!

Hordócska!
Nem kaptam még meg a privit...

Ha kell vasalható ovis jel címke olcsón, akkor szóljatok, mostanában jeleket gyártunk a tesómmal - A4-es lapon kb 120-180 jel fér el, színes, ff, mintákat is tudok mutatni.


Bocsi, igyekszem jelentkezni sűrűbben, de egyedül vagyok a két gyerkőccel...
tegnap a párom hazaért a vőfélykedésből és nekiesett a medenceösszerakásnak... :cry: estig csinálta (most vette akciósan:(
gereszke
 
 


Húúú, Hordócska!
Nagyon szívatós ez a szocpol! Velünk úgy szúrtak ki, hogy hagyták, hogy intézzük a papírokat, stb, és a legeslegvégén szóltak, hogy ja, már volt egy lakástulajdon? (igaz, hogy apám volt a haszonélvező, ami állítólag nem volt gond, akadály...)
Bezzeg annak adnak, aki "lila" (remélem érted)

Eszter lányom 15-én kezdi élesben az ovit.
A beszoktatást még nem kezdtük el.
Ti hogy csináljátok? hány napot nyúzzátok a beszoktatással?

Cs. lesz még valamikor???
gereszke
 
 


Sziasztok!

Hordócska! Mocsok egy banda! Mi is gondolkodunk, hogy nem hagyjuk bent az állambácsinak a 3 gyerek után a szocpolt - esetleg félszocpolt! Csak azt nem tudjuk, hogy erre kapnánk-e, mert a tetőtérben 1 szoba egyáltalán nincs kész, a másikat és a wc-t már elkezdtük.

Gereszke! Bálinttal semmi gond nem volt, minden nap ott hagytam 1 - másfél órára már beszoktatáskor is az oviban. Nálunk egész múlt héten volt, de nem volt kötelező minden nap menni, sőt, volt aki nem is vitte még a múlt héten, mert úgy gondolta nem kell beszoktatni (mert pl. bölcsis volt a kisgyerek).
Tegnaptól pedig negyed 1-ig van. Nagyfiam pedig kb. fél 5-ig suliban.
Én már a törölközőbe belehímeztem a jelét Bálintnak, a többi helyre pedig alkoholos filccel belerajzoltam, de, ha fagyitok van, megegyezhetünk! :wink: :wink: :wink: Ki tudja mikor lesz rá megint szükség! Sokáig járunk még oviba, meg aztán Lujzinak is ugyanezt a jelet szeretném, ha már egy csomó cuccban benne van, amit esetleg a fiúk ráhagyományoznak.

Na, jók legyetek!

Csilláról semmi hír? :cry:

Kép
cinnamon
 
 


van fagyim, többféle. ha privibenmegírod az emilcímed, akkor küldök fagyimintákat.
Ha más lenne majd a jel, erre a vasalt matricára rá lehet újabbat vasalni.

bocsi, remélem jól írtam mindent.
Nyúz a két gyerek és a párom fetreng az ágyban hányás-hasmenéssel, pediig ma azért maradt itthon, hogy engem ápoljon.... tegnap még engem vizsgált a doki, olyan szarul voltam, ma meg szaladtam a doki után mer majdnem elment tőlünk (éppen sétáltunk, mikor kijött :P áááá, még beteg se lehetek:P

tegnap beugottunk pár percre az oviba: a mi óvónénink sehol, minden gyerek az udvaron. 2 óvónő beszélgetett. végül bent találtuk őket a teremben.
mindketten a papírokba bújtak, gyerek sehol. bementünk szétnézni... én mutattam meg a játékokat... aztán kimentünk csúzdázni egy kicsit, ott is magunk voltunk...
Mi lesz majd, ha beszoktatni viszem????
Hétfőn kezdjük a beszokást: 8-10-ig...
Ha akkor is látok papírokat az asztalon, átkérem anyámhoz Rozimat.
- no most én is pöfögtem egy kicsit - :evil:

a törzslapot hogy adják mostmár ki? hogy rendelnek a védőnők? (mert az sztk-ban vannak már, azért kérdem)
gereszke
 
 


Szió Gereszke!

Én múlt héten voltam Bálinttal törzslapért, de nem az sztk-ban, hanem a tanácsadáson a dokinknál. Szerintem elvileg mindenkinek a saját dokijának a rendelőjénél van, hiszen ő írja alá a papírokat, nem?
Anyukád is óvónő? Ott ahol most is vagytok, csak más csoportnál?
Nálunk ilyet nem tapasztaltam (eddig) és remélem nem is fogok. Ennyiből is talán jobb, hogy csak 4 csoport van összesen, ráadásul az udvart is elég jól be lehet látni a nevelőknek...
Valami vírust nyaltatok be, vagy mire ez a betegeskedés? Jobbulást nektek!

Ja, fagyi: mindjárt megírom az e-mail címemet priviben.

Előre is köszi!

Kép
cinnamon
 
 


Hordócska!

Nehogymá' te is eltűnj!!!!!!!!!! Elég hogy a topicindító lelépett... :cry:
Tessék írni sűrűbben! Ha csak pár mondatot, az is jó!

Most én is lépek, mert suliba kell vinni a nagyfiút.

Kép
cinnamon
 
 


Sziasztok!

Vagyok csak nagyon fáradtan. Bele kell még ebbe rázódni. A héten mindennap kellett a férjemnek a kocsi így gyalog jártunk oviba, ami nem kis távolság kb. 1-1,5 km. Pénteken voltunk szurin. Szabika 6 kg 73 dkg és 62,5 cm. Vetekszik az 5 hónapos babák paramétereivel, pedig ő még csak 10 hetes. Benci már mindennap jár oviba, Gergő még csak kukucskál, de már látom hogy nem lesz olyan egyszerű a beszoktatás mint gondoltam. Mindennap benézünk a csoportjába, de nélkülem nem hajlandó mozdulni. Van mikor a Bencit csalja, de én akkor is kell hogy menjek velük befelé. Csilla jól lelépett!
hordócska
 
 


Cinnamon!
Küldtem képeket.
Gyorsan el akartam küldeni, így csak excel-mappába tudtam betenni (kell a gép mostmár a páromnak is, suli van.)

A Rozim ide jár majd a szomszédba, ami közel van az eus játszótérhez...
anyám a mentőknél van, pont kiscsoportos ő is, csak ezért nem oda járunk...
Remélem több panaszom nem lesz.
Itt is csak 4 csoport van, de náluk első az adminisztráció, a statisztika, a papír...ők ebben elsők, mikor a 3 oviak van értekezlete:P

Hú, Hordócska!
szépen gyarapodtok ti is!
Mi most nem tom, lehet, hogy csökken a mennyiségem (1-2 napot csak beteg voltam, ma már ettem ittam bátran, csak el ne apadjak:)
Gergő eléggé összevissza alig eszik, a belövéseket sem érzem annyira. Már beszereztük a tápszert, ha tényleg nem gyarapszik... Jó lenne még egy félévet kibírni tápszer nélkül.
Persze néha nagyon örülnék neki.
Hétfőn pl a bankba kell menni és a jegyzőhöz, oda nem vinném a babát, mert nem 5 perc (a párom vesz fel hitelt, házastársként ott a helyem... kellett nekem anno nyafiznom, hogy vegyen már el:))) jujj, 8-án leszünk 1 évesek!
(mit is vegyek neki... agyalhatok. de az biztos, hogy csak akkor adom át - brmi legyen az, ha az eszébe jut...)

Csilla!
ha olvasod a sorainkat, igazán hozzászólhatnál, ha haragszol, ha nem akarsz visszatérni ha...

Pusszantás és jóccakát!
gereszke
 
 


Sziasztok!

Gereszke! Az "illetékesnek" :lol: a 46. sok gombócos tetszik a legjobban! Mivel úgyis az Övé lesz, így nekem is jó! :wink:

Hordócska! Tényleg jó nagy baba Szabi!

Ma nem én vittem a fiúkat az oktatási intézményekbe :lol: , mert apukám negyed 8-kor telcsizett, hogy eljön értük. Mit ne mondjak, örültem neki. Bár, kivételesen talán időben elindultunk volna babakocsival, de azért így kényelmesebb. Főleg, hogy Lujzi még aludt.
Most viszont úgy hallom már ébredezik, úgyhogy leléptem.

Szép napot mindenkinek!

Kép
cinnamon
 
 


Sziasztok!

Én mára ki vagyok mint a liba. A változatosság kedvéért ma is gyalog közlekedünk csak annyiban változott a műsor hogy most délben is gyalog kell menni. Gergő már tiszta nyügi. Úgy tudom megoldani hogy Szabit majd beleteszem a kenguruba Gergőé lesz a babakocsi hogyha beájul ne kelljen cipelni. Nem rég értünk haza és mindjárt indulunk. Az elöbb kaptam Jocitól egy ígéretet hogy ha minden igaz kapok egy kicsi kocsit a fenekünk alá. Ti mikor kaptátok meg a kelengyepénzt és a családit? Már lassan 3 hónapos a gyerek és még sehol semmi, családi is csak 2 gyerek után.
hordócska
 
 


Hordócska!

Én kb. június elején kaptam meg március óta, ugye... :shock:

3 gyerekkel nem árt egy kisautó. Hajrá! Persze egy kis testedzés nem árt. :wink:

Kép
cinnamon
 
 


Cinnamon!

másfél-kétcentis négyzetekbe teszem, egy A4es lapra amennyit csak lehet. fehér háttere lesz, így a címkékre nyugodtan rá lehet seperc alatt vasalni, sőt, nekem még a zokni belső gumírozására is jól ráment.
lenne majd anyagára.

hú, nemtom mikor járok itt legközelebb, hosszú hétvégénk lesz, vasárnap hőségriadóval :( :) :(
gereszke
 
 


Sziasztok!

Cinnamon!

Mekkorák legyenek a sokgombcosok? mennyi kellene?
gereszke
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek ma hogy jártam. Ott felejtettem a gyereket az oviban. Megállt az óra a konyhában és csak háromnegyed 2-kor tünt fel. Fél 1-re meg menni kellett volna a Benőért az oviba. Olyan ideg elkapott! Rögtön telefonáltam az oviba hogy mi újság és 2 perc múlva ott vagyok a gyerekért. Még szerencse hogy itthon volt az autó. Azt mondja Benőkém hogy nagyon meglepődött hogy anya nem ment érte, mert megbeszélés nélkül nem szoktam ilyet csinálni. Ne féljetek azóta is hallgatom tőle :oops: :lol: .

Jelentkezett Csilla. Köszöni jól vannak csak van némi problémája és azért nem jelentkezik. Azt üzeni bocsi mindenkinek. Babucija jól van, már 6,5 kg és 67 cm. Jó nagy pasi ő is.

A héten tele leszek szülőikkel, azt se tudom melyikre szaladjak. Beírattam a Benőt gyógytesire, mert lábújjhegyen jár, oda ma kell menni. Kedden szm szülői lesz. Csütörtökön meg 2 is lenne, de csak az egyikre tudok elmenni. Egyszóval beindult az élet rendesen.
hordócska
 
 


Sziasztok!

Láttam Csilla kisfiáról képet az iwiw-en. Tényleg nagyon nagy baba; és cuki! :D

Gereszke! Hű, azon még nem gondolkodtam, hogy mekkorák legyenek... Fogggggalmam sincs. Szerinted?
Olyan variáció nincs, hogy több méretű legyen 1 lapon? (Ha ez extre hülye kérés, akkor felejtsd el! Én nem értek hozzá!!!)
Egyébként pedig akkora lesz, amekkorára készíted.
Ja, és természetesen én is úgy gondoltam, hogy kifizetem!

Hordócska! Te sem vagy piskóta! Nálam az már szokásos, hogy amiért eredetileg egy üzletbe indultam, azt elfeljetem megvenni, meg, hogy úgy elteszek dolgokat, hogy többé nem találom meg - pedig elvileg olyan helyre teszem, ahol tuti megtalálom, de az még nem esett meg velem, hogy a gyerkőcöket elfelejtettem elhozni, de szerintem lassan annak is eljön az ideje (Ami késik...) :P

Csilla! Pedig olyan jó lenne, ha írnál néha! Lehet, tudnánk legalább pár biztató vagy jó szót írni! Nem olyan a topic nélküled, mint amikor még irogattál...

Kép
cinnamon
 
 


Hordócska! Amúgy nem csoda, hogy kissé szét vagy esve! Ennyi programot... már olvasni is sok volt.
Nálunk ma van/lenne az SZMK gyűlés a suliban, de az egyik nagggyon jó fej (szintén SZMK-s) anyuka bevállalta, így most ő képviseli egy személyben az osztályt - bár lehet, a másik anyuka is megy, nem tudom. A lényeg, nekem megmondta a csajszi, hogy maradjak nyugodtan a gyerkőceimmel itthon! (Neki csak 1 kisfia van, így könnyebb megoldania a dolgot.)

Na, készülődnöm kellene, mert a végén még a fiam az iskola ajtó előtt fog várni, mert bezár mire odaérek. (A két törpe persze ilyenkor alszik a legjobban, mikor mennünk kellene...)

Asszem elteszem magam holnapra, mert már össze-vissza irkálok.

Kép
cinnamon
 
 


Sziasztok!
Bizony, hárman a "mi négyen" topik elég foghjjas. (nincs ki a 4 kerék:))))

Hordócska! gondolom öregedtél néhány évet, míg állt az óra...
babával azé nem elég gkönnyű időre programozni ezt-azt...

Én ma voltam a bankban hitelügyben (a párom vett fel hitelt, de nekem is alá kellett írnom minden oldalon :P)
Izgultam reggelig, hogy a baba bírjja-e, de anyósom megmentett, vállalta a 2 gyereket

Cinnamon!
Kb másfélszer másfél cm-sek lesznek, jó?
De lehet más méret is.
Ha nagyobb, azt max 5x5-ösben tudom. És egy sornyit, illetve 2-t, ha úgy kéred.

Kitartás csajok, a férfiak ehhez nem értenek.... a babák meg irányítanak :lol:

No megyek, hátha belefér még az estébe 1 romantikus séta az első házassági évfordulónkon :oops: (nem felejtette el az alkalmat a párom, jelzett a telcsi emlékeztetője: "ház év" szegény alig találta ki, hiszen 1 éve írta be :lol:
gereszke
 
 


Sziasztok!

Nekünk is tegnap volt a házassági évfordulónk, csak nekünk a 7. A tegnapi sehogy sem volt az én napom. Felhívtam az államkincstárt hogy mi a fene van már a családival és a kelengyepénzzel. Kiderült hogy hiába várom, mert a munkahelyem cseszte leadni a papírokat. Majdnem felrobbantam. Felhívtam az illetékest a munkahelyen és váltig állította hogy arró szó se volt hogy ő továbbítja a papírokat helyettem. De könyörgöm akkor minek szedte be az iratokat hozzá, és minek ígérte meg. Ja és az a poén az egészben hogy 2 hónapra visszamenőleg lehet megigényelni a családit, így lehet hogy egy havit becumiztunk, mert már 11 hetes a Szabika.

Bencére visszatérve meg nem feletkeztem a gyerekről csak mégis :lol: . Mi is legtöbbször úgy szoktunk járni mint Cinnamonék hogy akkor alszanak a legjobbat a kicsik mikor indulni kéne. Szabi még csak nem is gond de ha Gergő beájul vele már nehezebb.
hordócska
 
 


Hú, én meg a tgyásról csúsztam le majdnem így. azt a kis cetlit nem adta tovább a gazdaságis csaj...ma már kikerülöm ügyintézéskor. Fölösleges hozzá fáradni...

A gyed igényt is egyből a kifizetőhelyhez vittem.

Már 11 hetes?! de röpül az idő!!!
Az én gombócom már 6 é s fél, a súlyát nem is merem mérni. Engem is formában tart szerencsére.

Tegnap zárva volt a fagyizó... maradt a játszótér négyesben... naplementével :lol:
gereszke
 
 


Sziasztok!

Csak épp bekukkantok.
Ha jó, vasárnap viszem a jeleket.
Mennyi kell és milyen méretben?
Az A4-es lapot telerakom jelekkel, 800 HUF lesz majd. (csak anyagköltség)

Kezdek izgulni: Eszter hétfőn kezdi az ovit.
Tényleg minden anyuka sír? mert ezzel ijesztgetnek az óvónők. (nem vagyok sírós fajta, bár a saját esküvőmön is elérzékenyültem)
gereszke
 
 


Sziasztok!

Gereszke!
1 lap elég lesz - egyelőre. Ha esetleg kell még, akkor szólok!
Viszont vasárnap anyukámékhoz szoktunk menni. Talán a férjem itthon lesz - Neki tanulnia kell(ene). Így már időben lepattanunk, hogy ne zavarjuk. Igazság szerint úgy tervezetem, hogy elmegyünk a mamáékkal kirándulni, ha nem lesz se nem túl meleg, sem eső... Még, ha kedvezne is az idő, a két törpe miért ne pont most lenne beteg?! Kiscsávó már tegnap sem ment oviba, lyány meg estére lett taknyos. :?
De ne hülyéskedj már, elugrok én jövőhéten valamikor. Nehogymár még házhoz is szállítsd!
Ovi: Én nem sírtam. Bálintnál legalábbis. Nándinál szakadt meg a szívem, amikor bölcsibe vittem! De Ő nem látta, csak akkor kezdtem a pityorgás, amikor már bent volt.

Hordócska!
Mégegyszer köszi az elérhetőséget. Megadtam az anyukának. Aztán eszembe jutott, hogy az uncsitesóm felesége együtt dolgozik S. K. nászasszonyával. Úgyhogy rácsörögtem és elkértem tőle is egy telcsiszámot.
Remélem már megbeszéltek egy időpontot és tud a kisfiúnak segíteni! Amúgy is túlmozgásos egy kicsit, de ez a válás még rátett pár lapáttal! Az anyukája meg lassan az idegosztályon köt ki... (Apuka meg tesz az egészre! Illetve, ha 2-3 hetente felbukkan, akkor is inkább negatívan befolyásolja a kisfiút.)

Na, most mennem kell. Lujzi kicsit nyűgi.
Ha nem jönnék ma már: jó hétvégét!

Kép
cinnamon
 
 


Sziasztok!

Cinnamon!
Szólok, ha kész a lap. 3 féle méret lesz rajta (kb 1,5x 1,5cmsből fél oldal, 2x2 cmsből majdnem fél oldal és 5x5 cm-sből 1 sor). Jó lesz így?
El is jöhetsz érte, de sokat jár arra a párom is... no egyszer majd csak megegyezünk:)
Egyébként hétköznap otthon vagyok, csak 10-re megyek a csajsziért az oviba hétfőn, kedden. Szerdán már 11-re...

Húúú, csajok!
Gergőnek egyszercsak ott volt a kis fogacskája!!!!! :D kipattant! nem vettem észre... kis hegyes csíkocska. Eddig nem volt vele baja, de szegényt most már igazán zavarja: az éjjel még a cici se elég, kínlódunk...
De nagyon örül az egész család. a kis nővérkéje meg fogkefét vesz neki:))))

Hordócska! Ilyen időben is gyalog jártok? Le a kalappal előttetek, én még ettől a néhány métertől is tartok :?
Izgatottan várom, fog-e harapni... :oops:
gereszke
 
 


Sziasztok!

A héten kaptunk 2 nap kedvezményt, itthon volt a kocsi, amúgy a többi nap gyalogoltunk. Reggelente nem gáz, még jól is esik, de délben már macerás. De legtöbbször addigra megoldódik a kocsi kérdés, ritkábbik eset mikor nem. Hihetetlen de Szabi is fogzik már. A két alsó kuszija már dudorodik. Elkezdett erősen nyáladzani és megeszi az öklét. Én Bencinél nem sírtam az oviban, de Gergőnél már nem biztos hogy menni fog sírás nélkül, bár engem olyankor elkap az ideg és lelkizek a dolgon egy sort, de nem feltétlenül sírok.

Gereszke!

Az oviban mesélte az egyik anyuka, hogy neki elkezdett harapni a kisfia ( 8 hónapos), meg hát meg is jött neki és nem ízlik a Dávidnak a tej, így szépen leválasztódtak.

Képzeljétek az oviban a vezető hozott egy olyan döntést hogy akinek ebéd után hazajár a gyereke és nagycsoportos nem moshat fogat az oviban. Így hogy akarják a gyerekeket a higéniára nevelni. Benci teljesen kiakadt, mert vitte volna a vadiúj vagány fogkeféjét és azon mozdulattal vissza is adta az ovónéni, el se vette.
hordócska
 
 


ebéd után fogmosás, nem?
húúú, ez durva...
szépen tegyétek bele a fogkefét a pohárkába, majd veled fogat mos indulás előtt. (lassan egyedül is menni fog)
De lusták az óvónők mostanság...

jujj, szal várható egy kis harapdálódás...
megjönni még nem jött semmi sem, azt tudom, hogy olyankor nem ízlik a babáknak...
hú mi vár még rám
ráadásul felül is fehéredik a kiscsávó ínye...
áááá, nem izgulok...
gereszke
 
 


Na, hogy nekünk milyen lesz az ovi... :roll:
Ma van az első nap.
8ra bevittük a párommal, mert úgy szokás. engem nem akart elengedni, az óvónő felkapta és ránkcsukta az ajtót...
Persze elbúcsúztunk, mondtam, hogy 10re megyek érte...
Nem sírtam, remélem a csajszi is jól bírja... max orrvérzés és öklendezés - ha nagyon sír... :cry:

Nem találom a helyem itthon, szegény öcskös is érzi... ráadásul először fogunk esőben babakocsikázni. azzal az esőfóliával...
még jó, hogy csak át kell menni a Kőrösi úton és ott is vagyunk :lol:

Szép és könnyű napot nektek!

Cinnamon!
Ha átlátszó vasalható fólia jó, akkor kész is van.
Sajna a fehér elfogyott, de a héten lesz az is.
kétféle fólia létezik: fehér pólóra(átlátszó lesz rávasaláskor a fehér szín) és fekete pólóra vasalható(fehér marad a fehér). az utóbbi jobban mutat...
Meg vízálló fólia szintén, ha érdekel:)
Most találtam 1-2 konkurenciát :wink: ,ők 1200-1900-ig dolgoznak külhoni anyagból...
Dehát nem is akarom velük felvenni a versenyt...
gereszke
 
 


ááá, kár volt úgy berezelni:))))
A Rozim naaagyon jól viselkedett, naaaagyon megdíííícsérték, életükben nem ettek annyi pizzát az óvónők, mint most, mikor sütötte folyamatosan... én meg büszkén hallgattam a többi anyuka között :))))))))

hmmm ilyen pocsék időben még netezni sincs kedvetek? merre vagytok???
Milyen volt a hétvégétek?
és Csilla?
gereszke
 
 


Sziasztok!

Ebben a hidegben mindenki eltűnt? :)

Most lenne lehetőségem írni, de, ha nem haragszotok, inkább szundizok egy kicsit, mert állati álmos vagyok. Csak azt tudnám miért?!

Ma, vagy holnap visszanézek és megpróbálok valami értelmeset írni, de most nem megy... Bocsika! :cry: :oops:

Kép
cinnamon
 
 


sziasztok!

Ebből az esőből már sose akar elég lenni? Ma megakartam pusztulni mert elkaptam valami vírust és végig hánytam a z egész éjszakát és napközben is elég rosszul voltam. Szabika is beteg volt a héten. Ment a hasa és szinte kijön belőle minden. A nagyok még bírják.
hordócska
 
 


sziasztok!

Ettől az időtől szerintem bárki kidől... én is szívesen tenném :) márcsak azért is, mert a 7 hós babánk 5:50kor kel rggelente, letojja hétvégét... még a lányom is ugrál az apján: ébresztőőőőő!

Hordócska!
Jobbulást! ha azt a vírust kaptad el te is, akkor csak 2-3 nap az egész. nekem nem hányt csak hasmenése volt, naaagyon büdi. a gyerekorvos szerint az anyatejnél jobb orvosság nincs ilyenkor. mármint a babának :P
Kép
Kép
gereszke
 
 


hali! merre jártok?

van jó ötletetk a fogás könnyítésére? Gergőnek ma már 5 foga van kint...
a bababorostyán-láncot grágállom, de az is jöhet.
a homeo cuccok meg nagyon alkati szerek és tünetként semmi baja csak nyűgi és éjjel is felsír, mintha a hasa fájna...
gereszke
 
 


Sziasztok!

Gereszke! Beadtam apukádékhoz a szopis füzeteket végre! Már ég az arcom!!!!!!!!! Remélem semmi nem maradt itthon, mert akkor világgá megyek!

Képzeljétek, ma totál szét vagyok esve, de, ha meggondolom nem csak én, szinte az egész család:
- a férjemet reggel ki kellett vigyem az állomásra kocsival, mert lekéste volna (addig lubickolt a kádban...)
- anyukámék gulyás levest főztek disznőhúsból, mert véletlen azt vették ki a fagyasztóból és csak miután megfőtt, akkor tűnt fel Nekik... (pedig nem kezdők) :shock:
- de azért a pálmát mégis én viszem: én pakoltam be Nándikának, nehogy itthon maradjon valami, erre az üzenőfüzijében ott figyel egy feketepont, mert nem vitt egy mf-et nyelvtanra;
és a nap fénypontja (eddig): kakaós csigát sütöttem, de olyan intenzíven, hogy majdnem a tűzoltókat kellett hívni... hát, izé, megfeletkeztem róla és itt böngésztem a gépen - magamra csukva az ajtót, mert előtte telcsiztem és nem akartam, hogy Réka felébredjen, úgyhogy mire az emeletre és a csukott ajtón át elért az illat-szag, hát, ne tudjátok meg mi lett a csigákból! :x

Asszem nézek homeos cuccok között valami memóriajavítót, mert nemtom mi lesz velem!

Amúgy fogzásnál a Chamomillát adtam Bálintnak annak idején, mert nem volt olyan nyafis tőle és jobban is aludt!

Hordócska! Nehogymá' te is eltűnjél, mint Csilla!!!! Tessék jelentkezni!

Na, most elhúzok, holnap megpróbálok jönni, ha valaki ír... :wink:

Kép
cinnamon
 
 


Cinnamon!
Köszi, biztos megvan minden, nem baj, ha csak most, nem sürgős, még nem készül szoptatni egy ismerősöm se, csak januártól :D

Hú, nem semmi, ami veletek történt...

Gergőnek már 5 foga van... este 8kor elalszik és 6kor ébreszti a családot...
(persze közben szopi jobbról balról, nyűgi és köztünk alszik, hamarabb meg tudom nyugtatni... nekem is könnyebb... csak kéne egy naaaagy ágy!!! mert én szeretek szétterülni az ágyon - hihi)

Cinnamon! fehér vagy fekete pólóra vasalható matrica kell? mert már csak az utolsó fázis és kész. (fentebb írtam mi a különbség)

El is jöhetsz érte, de el is viszi szívesen a párom:)
hogy biztonságosabb neked ;)

no megyek is...
gereszke
 
 


Sziasztok!

Cinamon!

Nyugi a széteséssel, már én is mondtam hogy kavinton gyanús vagyok. Szerdán megint elhagytam a Benőt :lol:. Most csak a gyógytornán felejtettem ott, de csak negyed órát késtem. Nem nagyon tetszett a gyereknek hogy ott kell maradni. Én meg nagy pofával még nyugtatom is hogy nyugi anya még nem felejtett ott sehol. Erre rám néz a gyerek és megszólal: csak az oviban anya. Na erről ennyit. Beindult nálunk is a nagyüzem, jövő héttől meg 100 %-osan.

Gereszke!

A fogzásra lehet kapni a gyógyszertárban kúpot, igaz hogy az is homeopátiás, de állítólag jó, a barátnőmék nem rég használták.
hordócska
 
 


Sziasztok!

Hordócska! De jó, hogy előkerültél!!! :D :D :D
Úgy látszik a 3 gyerekes anyukák már csak ilyenek, mint mi vagyunk...
Ma Nándika fogmosópoharát és fogkeféjét felejtettem el visszapakolni a táskájába, pedig csak 1 pillanatra vettem ki, hogy be tudjam gyömöszölni a törölközőt alá! Komolyan mondom, hogy ez már tényleg súlyos! Ráadásul tegnap a szülőin direkt kihangsúlyozták, hogy még nem volt olyan nap, hogy mindenkinek ott lett volna minden felszerelése (azt a napot, amikor ez megtörténik, pirosbetűs nappá nyilvánítja a tanítónéni) - kiemelve a fogmosó cuccot... :oops: :oops: :oops: Úgyhogy megint mehetek vissza a suliba a tízórais szünetre, nehogy feketepontot kapjon a kisfiam a hülye anyja miatt! :o

Gereszke! Hát, (tudom, nem kezdünk vele mondatot), lehet, mégis élek a lehetőséggel, hogy elhozza a párod valamikor, mert amilyen ütemben haladok mostanában, valószínűleg Bálint iskolás lesz, mire elérek a jelekért... :shock: Pedig autóval mekkora távolság! Na, mindegy, ahogy jobbnak látod.
Ja, igen, arra még nem válaszoltam, hogy milyen fajta kell! Te, nekem teljesen mindegy! Amelyik szerinted jobb és mutatósabb!

Nem tudom mi van velem, de mostanában olyan hangulatban vagyok, hogy minden mindegy! :roll: Kicsit ki vagyok magamon akadva, de nem tudok vele mit csinálni! Álmos vagyok, nyűgös vagyok, Vuk is vagyok...

Na, lőjetek le, mert kész vagyok! Kép

Kép
cinnamon
 
 


Azt elfelejtettem írni (távirati stílusban): Réka tegnap délutánra belázasodott. 38,5 volt a hője. Adtam neki Germicid kúpot. Estére levitte. Rendesen eszik. Ma reggelre már nem volt lázas. Éjszaka is jól aludt. Szerintetek elvigyem orvoshoz? Amúgy most is alszik.

Kép
cinnamon
 
 


Lehet, hogy fogzik Réka? mert nálunk is csak ennyi volt. és 2 nap múlva 3 foga lett az öcskösnek
No akkor majd viszi a párom, időpontot még majd egyeztetünk. Hétvége?

csajok! le a kalappal előttetek, hogy 3 gyereket 3 irányba tudjátok intézni - no ez jó magyaros volt:))))
én még ezzel a kettővel is izgulok... pedig csak az ovi meg itthon...

Ja, a lányzó lehet, hogy lebetegszik, az oviban mindenki taknyos...
marha jó... az óvónő most mondta nekem, hogy már egy hete szipog mindenki... kösssz...

na mentem is:)
gereszke
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: