Új privát üzeneted érkezett!

Olvastam-olvasom midkét topikot, és egyikben sem említett senki senkit név szerint negatívan. Az összes negatív vélemény általánosságban szólt. Akkor most mire föl hõbörögtök itt, hogy ilyen rettenetesen meg vagytok sértve??? Igaza van Zsókának - akinek nem inge, ne vegye (nem veszi) magára...
mindegyki
 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 [a következõ 40 ...]
Vegetable válasz erre | adatok | e-mail 2002-09-24 18:26:07 (176)

Gondolatok a reality show-król :o)
Sokszor gondolkodtam, mióta megláttam ezt a topikot, elmeséljem-e a gondolataimat, amik az elsõ reklámoktól a fejemben járnak...

Egy többszörösen összetett pszichológiai kisérletnek lehetünk tanui (ha akarunk), amely olyan, mint a többi. Fogj egy halom kisérleti patkányt, figyeld meg õket, mikor már kissé ismered õket, dugd be egy szuperül/rosszul berendezett, de a lakók létszámához aránylag szük területre mind. Adj nekik feladatokat, melyek függvényében kapnak élelmet, és természetesen filmezd õket, hgoy majd elemezhesd a viselkedésüket (párosodási hajlam változása, agresszió, csoportviselkedés, stb). Eddig egyszerü. Hogy mi bonyolitja? Hogy a kisérleti állatok humán létformák, emberek. Ha ezt egy pszichiátriai intézet akarná megcsinálni önkéntesekkel, feljelentenék... De ez egy fizetett tévésó, amiben aki részt akar venni, részt vehet...


Miután ezt végig gondoltam, elkezdtem érdeklõdni a háttérrõl... Berendezés, mit mesélnek magukról a beköltözõk, szabályzat (= patkányterrárium, patkányok multbeli viselkedése, élelemhez jutás). Kiváncsi voltam, miért vállalták el. Oké, pénzért, de csak és kizárólag a pénz maga nem szokott elég motivum lenni... Kiváncsiak képességeik határára? Szeretnék megváltoztatni a nyert pénzzel a mostani szegénységüket? Beteg rokont ápolnának belõle? Médiasztárok akarnak lenni, ha vége? Egyszerü magamutogatás? Ezért is érdekeltek a jelentkezõk. Annyira nem, hogy végignézzem a tüncimüncizést is, megjegyezzem a neveket, inkább célirányosan az infokra figyeltem...


Fölösleges néznem (a reklámok + szabályzat is elég hozzá Kép, igy is tudom már: a patkányok végrehajtják a feladatokat... Megkapják a jutalmukat. De miért vannak botrányok??? A patkányok agressziója normális. De õk emberek! Tudják: a tévék csak a nézettséget akarják növelni. Akkora a magamutogatás vágya bennük, hogy keresni akarnak nekik? Frászt! Értelmes lények vagyunk? Hisz ugyanaz játszódik le, mint a patkányoknál: az agresszió nõ, minden apróság azonnal kirobbanthat valamilyen belháborut... Idõnként próbálnak egyetértésre jutni, amibõl megint patkányreakció lesz: tulfokozott szexuális vágy...


A kisérletek müködnek, a megfigyelõk a helyükön, a disszertációk készülhetnek, a patkányok megfelelõen viselkednek (vagyis a tõlük elvárt módon, hisz csak a szõrös testük meg a far... de hisz ezek emberek! voltak. talán lesznek.). Szóval idáig minden rendben.


De ki kiváncsi a kisérletre? Hát a pszichológusok, pszichiáterek, ideggyógyászok, akik bõszen körmölhetik a dokturátust! De mit csinálnak a többiek??? No nem a stáb, azoknak munka, és mivel nem csak holmi összefoglalókat látnak, gondolom, jórészt unatkoznak... A nézõk mit csinálnak? Ilyen izgalmas egy patkánykisérlet? Ülnek a doboz elött, és nézik a parancsba adott konfliktusokat, hiszen ha jól csinálják a dolgukat (gondolom, jól csinálják, a korrekt infohoz tévén kéne lógni Kép a készítõk, furtonfurt valami konfliktust produkálnak, ha éppen kezdenének a bent levõk emberré válni. Olyanná, mint a többi. Hisz nem az a dolguk! Nekik teljesiteni kell az ukászokat, amiket a kisérlet követel... Hmmm... Mennyire magányos lehet, akit ez érdekel? Belenéztem hát a topikokba is, még az elején, meg mostanában is...


Hááát... Érdekes volt!
Találtam olyanokat, akikrõl máshonnan tudom: magányosak, kicsit elkeseredettek olykor - igen, róluk sejtettem a dolgot -, találtam viszont olyanokat is, akik máshol kiegyensulyozott családos embernek tünnek - vajon milyen rejtett családi probléma elöl menekül el a látszólagos problemák nézésébe? - és láttam még érdekesebbeket: akik erre a célra uj nicket csináltak, és csak ilyen helyeken szólnak vele hozzá. Õk a legérdekesebbek! Szégyenlik, hgoy nézik - valószinüleg pontosan érzik a patkánykisérlet hátulütõit - mégse tudnak neki ellenállni. Gondolom, õk a kukkolók. És ha bele gondolok, jobb, mintha a szomszédot kukkolná... Bár szerintem csak kezdõk :-D Igazi kukkoló nem élvezi, ha tudják: kukkol ;-)


Még sok minden jár a fejemben, ha kedvetek van, errõl is beszélgethetnénk :o)
(mindezek miatt tartom egyébként még a legnormálisabbnak a farmot, legkevésbé patkánykisérlet-szerü - bár az is az, de van benne valami emberi: hogy nem elkerülhetetlenül kiprovokált az agresszió és szex, hanem a szereplõkön mulik, míg a patkányoknál logikusan következik...)
Mari
 


"ha én úgy érzem, hogy nem igaz, akkor köpök rá"
Hehe, az már egy kész bagolyköpet!
bagolyhaver
 

 
 

Épp az általánosítás a gond!
Nem szó szerint - lusta vagyok keresni - aki nézi, szánalmas. Ez ugyi, egyértelmû. Nézel BB-t = szánalmas vagy. Hogy lehetne ezt bárkinek, aki megfelel az elsõ kritériumnak nem magára venni?

Ami a Mazsi-féle topikba való beszólogatással a bajom: szerintem helytelen más játékát elrontani. (Már ha nem szemünk fénye játszik a nagykéssel, de most nem errõl volt szó.)

Ja! És nem nézek BB-t. Néha egy kis VV becsúszik (a távkapcsolót nem én kezelem, és jellemgyenge vagyok: ha villog, nézem), de nekem ezek unalmasak. Szóval semmi kispolgári alapállás, szimplán az érdeklõdés széleskörû hiánya.

Amúgy a TV - akár egy tucat dilis ember magánéletét kukkolom, akár a jávorszarvasokét csak arra jó, hogy derék nemgondolkodó, nemcselekvõ, békésen kérõdzõ fogyasztókká neveljen. Ha sokat nézed, sikerrel jár. Ha kiválaztott kedvencet - legyen az akár egy valóságsó - akkor nem biztos.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Csak azt nem értem, hogy jó páran kritizálták a mûsort, és jó páran a nézõit. Néhol egész keményen. Miért pont Zsóka az, aki piszkálja a csõrötöket?
xxx
 


xxx: nekem pont a személyes beszélgetés miatt. A többi nem érdekel. Az viszont zavar, ha a szemembe mosolyognak, majd ugyanabban a témában néhány óra múlva valaki egész mást beszél. Ezt kétszínûségnek tartom, és utálom az ilyet.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Kedves Cory,
ha jól emléxem, írtam neked egy szmájlis megjegyzést anno a bb-vel kapcs. a Tul az elsõ napokon... topikba.
Szvsz átsiklottál felette...
Sosem voltál még úgy, hogy vmit (film, mûsor, viselkedésmód, öltözködés, akármi) nem kedveltél, szidtad is, mint a bokrot, de ha pl. a legjobb barátnõd azt szerette, neki elnézted?
Na így vagyok én az ismerõsökkel. Errõl szólt anno a levlistára írt levél.
Sajnálom, ha nem értettél meg.
Kép
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Mari!

Írsz még? Engem érdekel...

kistesó
kistesó
 


Sziasztok!
Zsóka: voltam így, de az adott mûsort nézõ embereket soha nem minõsítettem. Ezzel van probléma, és nem a mûsor szidásával. Mert szerencsére nem vagyunk egyformák, és nem egyforma az izlésünk. Az rettenetesen unalmas lenne.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szerintem BB kapcsán sokkal izgalmasabb témákról is lehetne (lehtett volna) beszélgetni, mint hogy milyen szemétség szidni. Kár, hogy elment ebbe az irányba a topik, így elég uncsi lett. Pedig érdekesebb lenne azon gondolkodni(!), hogy miért nézik ennyien. Én közben rájöttem: szerintem azért, mert hiányzik az esemény a saját életükbõl. Egy nagy, nyüzsgõ családban (egy helyen élve, vagyis nem csupán telefonon értekezve) senki se lenne kíváncsi a BB-re vagy a VV-re, de még a BK-re sem, ami pedig szerintem nem is tartozik erre a lapra (mégis ide került). Az a baj, hogy kicsi elszigetelt családokban élünk (négy-öt ember nem nagy család), és nem nagyon történik semmi. Fokozottan igaz ez a nagyvárosban élõ családokra, vagy a vidéken elhagyott özvegy anyukákra, nagyikra. Az ismeretségi körömben van néhány (nagyon kevés) igazi, nagy család, és õk nem néznek tévét. Õk élnek, nem kell helyettük másnak élni. Egyszóval: a tévézés egy olyan pótcselekvés, amire anyagi érdekbõl vesznek rá minket azok, akiknek erre lehetõségük van (TV2, RTLKlub - a pénzes csatornák). Sajnos.

Kérdezek valamit: Miért nem a Duna tévét nézitek?
És még valamit: senki nem válaszolt arra, hogy manipulálható, és a reklámok dömpingje miatt esett a választása e sókra, vagy ennyire pont ez érdekli?

Válaszoljatok ezekre inkább veszekedés és személyeskedés helyett, így értelme lesz a vitának, nem csak sértõdött résztvevõi. Így egy érdekes vita lehet, nem egy gyerekes veszekedés.

Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn, igazad van. Abban is, hogy nagyoin rossz irányba ment el a topik, és abban is, hogy valszeg ezért nézik sokan. Csakhogy ezért újból meg fognak sértõdni páran, kikérik maguknak, hogy az õ életük nem unalmas, stb. stb.
Ha engem kérdezel: én nézem a Duna tv-t. Kép Ill. nézem bármelyiket, ha NORMÁLIS mûsor van rajta. Egyébként pedig vagy be sem kapcsolom, vagy ugye ott az off gomb...
Na és jön majd a pocskondiázás. De engem a reklámok sem tudtak rábírni arra, hogy nézzem. Sõt... egy idõ után bennem felébred a "csakazértse"... (kb. ezért is vitatkozom itt értelmetlenül másokkal Kép)
Fentebb mari idézett egy hozzászólást az indexrõl. Nagyon érdekes és elgondolkodtató dolgokat írt Veg.
Ahogy olvastam azt a topikot (plusz egy cikket már nem tudom honnan), az jutott eszembe, érdekes módon vajon miért pont akkor jut eszébe a szereplõknek dugni (bocsi, nem szoktam ezt a kiejezést használni, de az olvasottak alapján aligha szeretkeztek), amikor elindult a konkurrens adón a másik "valóságshow", vagy miért pont a kiszavazás (vagy mi) elõtt.
Mesélte vki, hogy már pénteken eldõl, ki esik ki (eldöntik a mûsorkészítõk). Szóval megint a nézõ van átverve, aki nézi a mûsort lelkesen, azt hiszi, vmi húdespontán történet, tán még bele is szólhat (kiszavaz), aztán mégsem. És persze megint a nézõ van átvágva. De ha vkinek ez kell, hát nézze.
Ja, még vmi: amirõl a Mari által idézett hozzászóló írt, a pszich. kísérletek: az ilyeneket rég betiltották, mint megtudtam.
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


"Õk élnek, nem kell helyettük másoknak élni"

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Na, ez mindjárt jobb hozzáállás.

Én úgy jutottam a BB-hez (de hülyén hangzik), hogy anno néztem a Bárt (nem tudom, emlékeztek-e rá), ami tetszett. Fiatalok, az volt az alap feladat, hogy mûködtessék a Bárt, egy lakásban laktak, munkán kivül jártak szórakozni. Ott sokkal kevesebb kamera volt, nem voltak elszigetelve a külvilágtól. Fürdõszobában a zuhanyzó el volt takarva meg a wc, és a Bárban is a wc-nek csak az ajtaja látszott. Tehát az még igen, hogy valaki bement egy másik nemûvel, de más semmi. Azt hiszem, valami ilyesmire számítottam BB ügyben. Úgy alakult, az esti összefoglalót megnézem, mert akkor van a lefekvés elõtti szoptatás. Ennyi.
A kiszavazás tényleg elég vicces. Jó kérdés, eldõl-e elõre vagy sem, ki esik ki. De szerintem nem sokan szavazhatnak a 240+áfás árakon. Az meg pláne nagy csalódás, hogy ennyire csak a szexrõl szól Kép
A BB után érdekelt a VV, hogy mit találtak ki. De szerintem még rosszabb. Eljátszák az unatkozó milliomosokat. Lényegében semmi feladat, mesterségesen generált feszültség... Na, annak még annyi köze sincs a valósághoz, mint a BB-nek.

Arról lehet még vitatkozni, hogy ilyenkor mi van a magánélethez való joggal. Le lehet-e mondani róla?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory,
Nehogy sértésnek vedd: ha csalódás volt, miért nézed mégis? Elkezdted nézni, kíváécsiságból, aztán "függõ" maradtál? Kép

A magánélethez való jog: szvsz lemondtak róla... Íratlanul is, és az is lehet, hogy vmi szerzõdés alapján írásban is. engem így látaztlanban inkább az izgat, hogy hogyan bírják ezt a feszültséget, hogy napi 24 óránban veszi õket a kamera, és egy ország csámcsog azon, hogy mit csinálnak (nem csak a szexre gondolok). Én tutira nem bírnám, de héát nem is mentem oda Kép. Olvastam két cikket is két újságírótól, 12 újságíró mehetett oda az "éles" adás elõtt kipróbálni, hogy milyen is ez. Vették õket is a kamerák (ha jól tudom, a wc-ben és a fürdõszobában nem), és persze ebbõl nem kerülkt semmi adásba. Gondolom, az lett volna a cél, hogy reklámot csapjanak a mûsornak.
Mindketten elég nehezen bírták, érdekes dolgokat írták. Egyikük a Nõk Lapjától Bus István volt, a másik a Mancsban jelent meg. Ha lesz idõm, megnézrem, hátha fent van a neten.

Én ha lenne idõm-energiám-kedvem, a Farmot nézném talán. Bár arról is írták már, hogy tkp. ugyanez csak kockásban. De megnéztem a honlapot, és az indexen a topikot, annak alapján én úgy gondolom, hogy az ha lehet így nevezni, egy "normálisabb" (nem ez a jó szó rá) valóságshow. (bár Vs-sem lehet nevezni szvsz). De egy érdekes, és táényleg kihívásokkal teli kaland. (mondom, a honlap alapján úgy tûnt).
Nem nézi senki?
zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Még egy kérdés: akik nézik: azok általában mennyit tévéznek? Melyik csatornát nézik? El lehet-e mondani, hogy "egész nap" szól a tv? Amolyan háttértelevíziózást folytatnak-e?

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Zsóka: azt hiszem részben rossz szokás is, hogy nézem már a BB-t.
A Farmból 2 párbajt láttam. Nem fogott meg.
Háttérttv-zés: egy idõben ez volt nálam. Abszolút semmiben nem zavart, pont úgy használtam, mint ha rádió ment volna mellettem. Még középiskolás koromból maradt meg. Mióta Balu megvan, sokkal kevesebbet megy a tv.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Na, mostmár kellemesebb a hangnem.

Adrienn,
kérdeztél, válaszolok. Én 4 gyermek anyukája vagyok, 5, 4, 2 és fél és fél évesek. Nem járatom õket oviba, bölcsibe, így mind a négy itthon van egész nap. Ezen felül, miután a férjem hazajön a munkából - úgy 12 és 2 között - , elmegyünk valahová. Lehet ez vásárlás valamelyik hiperszupermegamarketben Kép, lehet a barátainkkal töltött idõ, séta a ligetben, bármi. Mi élünk, nem kell helyettünk másoknak élni. Mégis jól esik olykor kikapcsolni(az agyamat, nem a TV-tKép), és nézni. (Mindezt Zsóka szkepticizmusa ellenére is leírom.)

Azért nem a Dunát nézem, mert nincs. Csak a királyi TV, az RTL Klub és a TV2 jön be. Meg a FIX homályosan, de arról jobb nem beszélni.

Valószínûleg nem csupán a reklámja miatt nézem (ami tényleg hatásos), érdekel maga a só is.

Zsóka,
neked a válaszom: nagyon ritkán nézünk tévét. Vagyis helyesebb úgy, hogy keveset. Általában, ha egyáltalán bekapcsoljuk, a királyin az esti mesét nézzük meg, és néha valamelyik kereskedelmin a híradót. Ha elaludtak a gyerekek, és kikapcsolódni vágyom, vágyunk, de fizikai aktivitáshoz már nincs erõnk Kép, akkor nézünk egy esti BB-t. Most olvasom éppen Berne Emberi játszmák c. könyvét, és igenis érdekes, miféle játszmákat játszanak. Élõben nehezebb, mert kísértésbe esek, és én is belefolyok. Mindemellett szórakoztató is számomra.

Ennyi. Más kérdés? Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Kedves Virág!

Elõször is, köszi, hogy válaszoltál. Azt hiszem egyébként, hogy Te nem tartozol a szélsõségesen tv-n élõk közé. Én - bevallom - nézem a Barátok Közt-öt. De tudom hogy nem kéne! Már számtalanszor elhatároztam, hogy leszokom róla. De nem megy. Viszont azon kívül nem nézek semmit, csak a királyin a Híradót. Azt pedig azért, mert tudni (sejteni) szeretném, mi folyik a világban. A kereskedelmi híradók szerintem nagyon színvonaltalanok, nem szeretem ha hülyének néznek. Az utóbbi hónapokban - fõleg mikor a nyári hõségben nem nagyon mozdultunk ki akkor újszülött fiammal - kicsit rászoktam a háttértévézésre, kezdtem is aggódni magamért, de már elmúlt a dolog. Amint megjött az enyhébb idõ, és újra mehettünk a szabadba, már újra be se kapcsoltam a tv-t. Sajnos - be kell ismernem - én is tipikus panellakó lettem, elszigetelt, BK-nézõ, sokat netezõ, stb. De nem akarom, hogy így maradjon, mert nem tetszik ez az életforma. Úgy költözünk el innen, hogy barátokkal közösen vettünk telket, és azon építkezünk. Nagy kertünk lesz, és szándékaink szerint sok gyerek, hasonszõrû szomszédok. Szóval újra élni fogunk (mint otthon, gyerekkoromban). De már addig is azon vagyok, hogy ne alakuljanak ki rossz szokások az életünkben.
Szóval rajta vagyok az ügyön. Addig meg minden este kissé szégyenkezve nézem meg a Barátok közt-öt, habár mûfaján belül szerintem még mindig az a legnormálisabb. Tehát szappanopera kategóriában én azt találtam elég szórakoztatónak ahhoz, hogy pocsékoljam rá az egyébként most nem túl drága idõmet.

A BB-vel az az egyik gondom, hogy akik nézik, elhiszik, hogy õk most valami különbet néznek, mint egy brazil szappanopera. Pedig nem. Csak épp a tévék rájöttek, hogy a középosztályban - ahol épp a fizetõképes reklámcélpont elhelyezkedik - ciki brazil szappant nézni. Tehát kellett valami dekadencia-féle a sorozathoz, ami visszaülteti a középosztály-belieket a tévé elé. Erre jó a "pszichológiai kísérlet" köntös. Pedig nyilván nem az, hanem ugyanúgy a pénzcsinálás egyik módja, mint a többi sorozat. Nem az a baj, hogy nézitek, hanem hogy manipulálhatóak vagytok. Hogy elhiszitek, hogy ezt kevésbé ciki nézni, mint más sorozatokat. Még egyszer szeretném figyelmetekbe ajánlani a Fahrenheit 451-et Bradbury-tõl. Elõre megírta az egészet. Azt, hogy nem mások fognak minket diktatúrába zárni, hanem mi fogjuk magunkat... Nem részletezem, olvasd el, ha ráérsz. Nem hosszú.

Üdv.
És remélem, nincs sértõdés.
Adrienn

Üdv.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia Adrienn!

Mibõl gondolod, hogy akik a BB-t nézik, azt gondolják, jobbat tesznek, mint brazil szappanoperát nézni? Azt gondolom, nem ugyanolyan, mint egy brazil szappanopera, más (ettõl még nem feltétlenül jobb). Megint általánosítás a nézõkrõl. Miért???

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Kedves cory,
tényleg általánosítottam. Szoktam. Szerintem az általánosítás bizonyos határok között megengedhetõ, azért csináljuk, mert segít eligazodni a világban. Beismerem, sértõ kissé azokra nézve, akikre nem igaz az általánosítás, de azért elég bonyolult lenne az élet, ha soha sehol nem lenne szabad általánosítani.

Abból gondolom fentieket, hogy sokan (különösen a középosztály-beliekrõl írtam) azzal érvelnek, hogy õket tkp. egy pszich. kísérlet érdekli...

Egyébként szerintem annyiból más mint egy brazil szappanopera, hogy még annál is rosszabb. A szappanopera legalább nem akar másnak látszani mint ami. Ez viszont totális átvágás. De hangsúlyozom: az ipar (a média és a szórakoztatóipar is) azt adja, amire vevõket talál... ezért nem a BB-rõl írogatok, hanem a vevõkrõl. Mert hogy a BB-t miért csinálják, az világos: pénzért. A többi az érdekes kérdés.

Üdv.
Adrienn

Üdv.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn,
mindamellett, hogy nem nézek semmilyen szappanoperát (sem brazilt, sem magyart), nem tartom cikinek, ha valaki nézi. Ha a gyerekek nagyon tévézni szeretnének, és éppen egy szo. megy, ha ráérek, megnézem velük. Nem szégyellem.

V.
Virág (fiore)
 


Jezusom Virag,a Te 5, 4, 2 es fel es fel eves gyerekeid szappanoperakat neznek???? MIERT???? Ezt nem mondhatod komolyan!Kép
OH
 


Kedves OH (vagy ki)!

Azért ennyire nem kell felhördülni. Nem élõ állatokat kínoznak, vagy ilyesmi, még csak nem is akciófilmeket néznek azok a gyerekek, csak ártatlan szappanoperákat. Ízlés dolga. Én inkább meséket olvasok majd nekik. De azért nem kell mindjárt hisztérikusan felhördülni, ha valaki másképp gondolkodik, mint Te. És pláne nem kell neked megvédened azokat a gyerekeket a saját anyjuktól. Valószínûleg jó anya Virág, függtlenül attól, hogy a tévében mit néznek.

Tényleg: Ki is vagy Te? Nem ugyanaz, aki Kamélia topicján is állandóan más-más nick alatt védted tõlünk a saját gyerekeinket?

Üdv.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Mi (vagy ki) az a Kamelia? Talan az is egy nepszeru, brazil szappanopera? Kamelieonrol meg csak-csak hallottam...
Névtelen
 


Ugye emlékszel kedves Nickváltó, hogy ott ez ott se jött be?
Fáradj már el, ok?
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn=OH=elõzõ névtelen
Hm?
Névtelen
 


Nem. Én mindig névvel írok.
OH=Névtelen= Alexa, szakember, újságíró, au-pair, stb. (a másik topikon, kb. másfél hónapja).

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Csak segítségül (mert így már túl egyszerû a játék, ideje, hogy kicsit bonyolítsd) elmagyarázom újra, mik a stílusod nyilvánvaló árulkodó jelei.
Elõször is: mindig más nick-et használsz, többnyire úgy választasz, hogy a nick-ed már önmaga is beszédes része a válaszodnak.
Másodszor: túl sok írásjelet teszel egymás után.
Aztán: Szereted "jézusom!-mal kezdeni az írást; agresszív vagy; támadó a stílusod; bizonyos helyesírási hibákat újra és újra elkövetsz (fõleg vesszõhibákat).
(Ja, és mellesleg a klaviatúrádon nincsenek ékezetek, de ez nem csak rád igaz, úgyhogy ezt meghagyhatod, ez nem árulkodik annyira, mint a többi.)
Na, most ennyi jut eszembe.

Üdv, jó imázstervezést!
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn (adrienn), de jó neked,hogy ilyen dolgokra van idõd!!! Miért nem inkább a gyerekeiddel töltöd a drága idõdet? Vagy gyere el hozzánk mosogatni! Kép
Amúgy nincs egy kis üldözési mániád??? Kép
Ancsi
Névtelen
 


Adrienn,
szerintem hagyd ezt abba. Ha elkezded itt írogatni, hogy névtelennek mik az ismérvei, attól az ember csak arra giondol, hogy te vagy az. Szépen kialakítottál egy fikázós stílust, aztán elvagy magaddal. Jobb ezt abbahagyni.
Névtelen
 


Gyerekek!!!

Már itt is??
Hol vannak a régi, szép (öregmotoros) idõk, amikor normálisan mûködött itt minden, és élvezet volt idejárni?
Hova jutottunk...
Inkább big bránert (ahogy az uram mondaná), barátokkkköztet vagy való világot, vagy szappanoperát nézzetek, mint hogy ilyen szintre süllyedjen a bnet mostanság amúgy sem magas szinvonala. (Ami köszönhetõ a már már alapfunkcióként mûködõ anyázásos hozzászólásoknak).
Ébredjetek már!!?
Ilyenek vagytok, vagyunk tényleg???
Öszintén sajnálom...
Puszi mindenkinek: ZA
ZA
 


Zorkanya,
pont most olvastam az indexen egy öregmotoros topikot. Ugyanezen keseregtek õk is, hogy mennyivel jobb volt régen, amikor még mindenki ismert mindenkit, átláthatóbbak voltak a fórumok, kevesebb a topik, nem indított egyre-másra új topikot boldog-boldogtalan, nem voltak anyázások stb. Szvsz minden fórumot elér ez egyszer.. felhígul.
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


A nyilt helyeknek megvan az a hátrányuk, hogy bárki irhat bármit. Ezt nem lehet máshogy kiküszöbölni, csak ha zárt lesz az oldal. Jelszavas. Vagy esetleg lehet keresni egy másik mostanában nyilt, még nem felfutott babás fórumot, és oda irogatni, amig az is fel nem higul.

Kár ezen rágódni. Ez egy ilyen dolog.

Zsunya

zsunya
 
 


Zsunya,
lehet a jelszavas rendszerben vmi, nézd meg az indexet. Jóval kevesebb anyázás van. Többször felvetettük már Gabinak, hogy csak névvel lehessen írni, de az a véleménye (no és ebben van is vmi), hogy szabadságot ad így az embernek. Van ahol szvsz kell is (szex a szülés után pl,vagy válási útmutató, abortusz topik), de a többi topikot betenném a regisztrált felhasználós fórumba.
Csuda helyes a kisfiad!
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Zsóka: azért ha valaki akar, az tud névtelen lenni egy jelszavas topicban is. Nem áll semmibõl freemail-es címet csinálni, és azzal regisztrálni egy nevet. Szerintem is sokkal jobb lenne úgy a társalgó!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Igazad van Cory, ez nekem is eszembe jutott, amikor írtam. Nem vélteltenül van egy csomó másod- és harmadnick az indexen is...
Jobb ötletem nincs Kép.
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Szerintem itt is olyanok az emberek, mint a nagy átlag, ilyen is, olyan is, van bunkó, nem bunkó, néha bunkó. Csak azért mert valakinek gyereke van, vagy szeretne, még u.olyan, mint bárki más az életben. Logikus is, hiszen azért a legtöbb embernek-ha nem is babanetezik- van gyereke.
Szóval ez egy reprezentatív minta a világból, nem kell csodálkozni, ha kiütközik az emberi természet.
Azt meg végképp nem értem, miért törekszenek fõleg a régiek, no meg akik régiek szeretnének lenni, hogy itt valami belterjes klikk legyen csak. Miért fáj nekik, ha újak is jönnek, viták is kialakulnak? Ez nem az Édenkert.hu.
Ott biztos minden jó, és kevesen is vannak.
ha valaki nagyon alpári, annak a hozzászólását egyszerûen nem kell tudomásul venni, abba fogja hagyni, de, ha látja az illetõ, hogy mindenen fölhúzzátok magatokat, az a
legjobb bíztatás.
Bocs, hog yilyen hosszúra sikeredett.

Juli
Juli
 


Kedves OH,
Jesszusom, korcs gyerekeim lesznek!!! Most mi lesz velem????? Mondjátok, hogy jó anya vagyoooooooooooook! KépKépKép Szóljak a GYIVInek? Hehehe.

Képzeld: rengeteget mesélek nekik népmeséket, Grimm meséket, mondókázunk, énekelünk, krumplinyomdázunk, sólisztgyurmázunk, festegetünk, stb. És igen keveset tévézünk. Ha pár hónaponta egyszer kedvük támad egy szappanoperára, megnézhetik. Miért ne? Ott vagyok, kommentálom. Mi tetszik, mi nem. És igen, nem akciófilmet néznek, nem is krimit, horrort és társait. Nem is rajzfilmeken nõnek fel, nem nézhetik a Kartoon Networköt és a hasonszõrû rajzakciófilmeket. (Köszi, AdriennKép) Na, ezzel a téma részemrõl lezárva. (Kivéve, ha továbbra is meg akarsz gyõzni arról, hogy az árvaházban is jobb volna nekik. Kép) Üdv:

Virág
Virág (fiore)
 


Juli,
nem hiszem, hogy itt bárki arra törekedne, hogy belterjes legyen a bbnet. A régiek egyszerûen néha nosztalgiáznak, milyen volt akkor, amikor még mindenki ismert mindenkit. És vmiért akkor nagyon kevés névtelen, pocskondiázó hozzászólás volt.
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sokáig gondolkoztam rajta irjak-e vagy sem. Megnéztem, megnézem a bránert, mert igenis érdekel mit hoznak ki belõle. Lehet ezen nyammogni, én úgy érzem nem vagyok függõ, nem várom remegve az adást, és nem azért nézem hogy lássam ki hogyan töcsköl a másikkal. Ha kicsit túlléptek azon hogy csökött, szefós, jobb dolga nincs kaliberû nézõsereg nézi, akkor érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy ez semmi más mint egy pszichológiai kisérlet eltúlzott sóelemekkel tûzdelve. Egyértelmû hogy igy eladhatóbb a dolog. Az hogy ki van bent gondolom gondos kiválasztás eredménye, hogy a lakók megfeleljenek a csoport követelményeinek, legyen benne bûnbak, vezér etc.etc ember. Valszeg ha ez lemegy, és esetleg csinálnak másikat az már kevesebb nézõt fog vonzani. Most ez a mûfaj új még nálunk persze hogy mindneki nézi, ki ezért ki azért. És persze van aki nem nézi- szive joga, de ezért mondjuk különbnek érezni magát elég hibás következtetés. (Tipikus Dallas szindróma, amikor bejött mindenki nézte, mert ilyen még nem volt, 2 év után meg ciki volt bevallani). Ha a VV elõbb indul akkor valszeg az lenne most a nagy ász. Az meg hogy mennyire megszervezett, bundázott az egész az szerintem senkit nem érdekel. (Ld: való világról cikk miszerint az egyik játékost egy neves cég juttata be cserébe azért hogy az õ márkanevével ellátott ruhákat horja odabenn.)
Szóval tecchet, nem tecchet, nem ez az alapcvetõ probléma. A vita generáló szava a SZÁNALMAS volt.
Az emberek pedig. Mazsit nem azért imádom mert BBránert néz, és játékot ûz belõle, hanem azért mert fergeteges humora van. Pildit, Zsókát sem azért szeretem mert õ nem néz ilyen szemetet,hanem értelmesebben tölti el a szabadidejét, hanem azért mert kedvesek, és sokat segitettek. És Pildit sem azért találom intelligensnek, mert nem nézi ezt a kultúrmocskot, hanem azért mert ismerem, és tudom hogy az- ergo, számomra valaki nem azért lesz intelligens mert nem néz Bránert, és nem azért lesz bunkó és szánalmas mert megnézi. Utálom a brazil szappanoperákat, ettõl függetlenül lehet hogy Julit nagyon birnám, mert nem hiszem hogy az alapján kellene megitélnem, és bskatulyáznom hogy Esmeraldát néz vagy sem.
Remélem érthetõ.
Ilyen alapon bárkit leszánalmasozhatnánk azért mert nem úgy cselekszik, él, szavaz és még sorolhatnám mint én.
Szóval nem az a lényeg hogy itt bárki is korlátozni akarná a szólás és véleményszabadságot. A dolog itt már mélyebb, vagyis az hogy mi módon, milyen kontextusban tudom kinyilvánitani az ellenvéleményem. Mert higgyétel el, annak stilusa többet elárul az emberrõl, mint a mûsorpreferenciája.
Mondjon mindenki véleményt, ellenvéleményt, de tegye azt kultúráltan.
További jó bránerlehúzást.
Puszi mindenkinek: ZA
ZA
 


ZA!

Nem lehet, hogy véletlenül összekeversz a Virággal?
Õ irt szappanoperáról, én egy mukkot sem szóltam ez ügyben.
Juli
 


Kedves Virag! En csak annyit kerdeznek, ha TV-t neztek a pingyurkakkal - ebben nincs semmi rossz! - akkor miert nem meseket, rajzfilmeket, babfilmeket valasztotok? Miert KELL szappanoperat neznie a nehany honapos,nehany eves gyereknek??? Ezt az egyet nem ertem, a tobbi ellen nincs semmi kifogasom! Kép
baboca
 


Kedves Babóca!

Nem írt olyat Virág,hogy KELL. Mást írt!

Egyébként a szappanoperák szerintem a jóízlésen kívül semmit és senkit nem bántanak. Minden kornak megvoltak a maga fekete-fehér gyerekmeséi, és nem mind volt ezek közül maradandó és értékes mûalkotás. Viszont a gyerekek lelkének tetszenek, van, jól esik nekik, hogy gyõz a jó és megbûnhõdik a rossz. A szappanoperák errõl szólnak, habár nem gyerekeknek való témákkal. Szerintem egyébként a népmesék se mindig gyerekeknek valók. (A gond inkább ott van, hogy gyerek ne tévézzen, hanem hallgasson vagy olvasson mesét, legalábbis szerintem.) De ha már tévézik, ne a szappanoperákat bántsuk elsõ helyen. Az csak ízléstelen, viszont a többi sokszor rosszra is tanít, szinte reklámozza az agressziót, a kiközösítést, a szemétkedést és gúnyolódást azokkal szemben, akik eltérnek az aktuális divattól (akciófilmek, rajzfilmek, sómûsorok, Heti Hetes, némelyik "vicces" sorozat, stb.)

A BB-t nem emlegetném egy lapon a szappanoperákkal, mert a BB sokkal kártékonyabb! Olyan viselkedésmintát próbál elfogadottá tenni, ami a társadalomra nézve nem túl elõnyös. A "csak egy maradhat" egy társasjátékban még elmegy, de így heteken át mutatva azt, hogy az az ügyes, aki sunyi, aki jól tud manipulálni, aki mindenkinek meg tud felelni - hát nem éppen kiscserkész erkölcsre nevel. És nem is a tisztességes versenyrõl szól. (Amellett - például - a csapatszellem ebben a dologban eléggé kétes értékû, egyszerre "szeretik egymást"(?), és ugyanakkor ki kell utálniuk egymást.)
Az egész ötlettel az "oszd meg és uralkodj! - a profit érdekében" elvét akarják nem csupán a gyakorlatba átültetni, hanem a nézõkkel is elfogadtatni. A kiközösítést pedig a játék legfontosabb (pozitív) elemévé tették. A szappanoperában a gonosz általában megbûnhõdik. Itt viszont a legügyesebb zsivány fog gyõzni. Azzal, ha gyerekeinket hagyjuk ebbe az irányba nevelõdni (a tévé által), nem a gyerekeinknek segítünk a "kemény mai világ"-ban helyt állni, hanem mi magunk építgetjük a kemény mai világot!
Azt meg nyilván mondani se kell, hogy a szappanoperákban tudomásom szerint nem jellemzõ se a meztelenkedés, se a káromkodás. Tudtommal (ismerõs mondta, aki nézte pár részét) a BB-ben és a VV-ben viszont van minden...
Kíváncsi vagyok, ha valamelyik szereplõ elkezdene egyenes adásba fasiszta szöveget nyomni, mit tenne a szerkesztõség. Félek, azt is hagynák, mert minden botrány a nézettséget emeli. Kép

Üdv.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Helló!
Adrienn!
Nem gondolod,hogy valahol az élet is errõl szól,mint ami a BB-ben van? Sajnos a mai világban csak az jut elõbbre (akár csak egy munkahelyet nézve) aki bizony törtetõ, aki bizony ha kell alkalmazkodik és netán még ellenségének is jópofizik és utána sajnos jól hátba döfi.Ez tény, ez van.
A BB-t pedig nem gyerekeknek találták ki,tehát egyszerûen nem kell õket leültetni olyankor a TV elé,ilyen egyszerû.
A gyerek pedig kikerülvén otthonról (iskola,ovi stb) már megtapasztalhatja ,hogy bizonyos dolgokért meg kell harcolni, helyt kell állnia,különben elsöprik. Hiába is próbálod meg mindentõl óvni,nem tudod.
Szerintem nagyon is jó a BB és szinvonalasabb,mint a VV.
Nekem tetszik,ahogy megcsinálják a feladatokat,mert ilyenkor igenis egy emberként küzdenek és kitartanak és tetszik,hogy ebben a helyzetben,bezártságban ki hogy próbál alkalmazkodni. :-)
Helló!
Névtelen
 


Kedves Babóca,
azt is nézünk, bár mint általában a tévét, ritkán. Inkább mesélek. Szerinted borzasztóan kártékony, ha egyszer egy félévben megnéznek egy szo. epizódot? Ha igen, miért? (Így zárójelben megjegyzem, hogy a természetfilmek vagy kalandfilmek szünetében leadott esti filmek jelenetei szerintem sokkal kártékonyabbak, ezért ilyenkor felemelem a fenekem, és erre az idõre átkapcsolok.) Üdv:

Virág
Virág (fiore)
 


Kedves Névtelen!

A világot mi, emberek alakítjuk. Olyan, amilyenné mi tesszük.

Én nem tudom, hogy a kettõ közül melyik a színvonaltalanabb, mert egyikbõl se láttam még egy percnél többet összesen. A szisztémáját is csak a hirdetésekbõl tudom. Már a rendszere se tetszik, úgyhogy én bele se néztem soha.

Tegnap reggel viszont néztem az m1-en az interjút az ORTT-s nõvel, és õ mondta eddig a legértelmesebbeket e témakörben. Ha megtalálom az interneten, majd idemásolom.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn!

Fasisztázás, meg OV szídása, cigányozása már ment a BB-ben. Mondjuk nem vagyok kompetens, mert csak sokadkézbõl tudok róla, de val a tény igaz belõle.

Névtelen!
Látod ez egy õrült nagy különbség az emberek kül. csoportjai között. Vannak, akik így vélik, mint te, hogy ilyen a világ, alkalmazkodjunk hozzá. És vannak, akik úgy, hogy nem jó így a világ, én inkább másra nevelem a gyermekem, és bízom benne, hogy ez is eredményre vezet, és talán egyszer a világ is változik.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Igen, errõl én is hallottam, ki is akadtam rajta. Akár kampányolhat is az egyik (a médiában erõsebbik) oldal a valóságsó segítségével. Nem tudom, akkor mi lesz... Nagy balhé, amelyben garantáltan jár rosszul, aki kívül van a körön (úgy értem, akit a só résztvevõi fikáznak): ha pereskedik, akkor azzal hívja ki maga ellen még jobban a népharagot, ha meg nem pereskedik, akkor hülyének nézik. Kicsit csiki-csuki ez. Kép
Utálom a médiát úgy, ahogy van. De ez nem ide tartozik.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Mindenki nekiesett Virágnak, hogy szappanoperát néz, de az senkinek nem tûnt fel, hogy 4, 5 éves gyerekei nem járnak oviba? hát, szerintem ez ártalmasabb, mint egy-egy buta mûsor.
Névtelen
 


Kedves Névtelen,
nos, azzal nem értek egyet, hogy Virág BB-t néz Kép, azzal sem, hogy a gyerekei szappanoperát néznek, de azzal bizony egyetértek, hogy a gyerekei otthon vannak, vele. Mert egy gyereknek a legfontosabb az anyuka. Mindent meg tud adni neki, amire csdak szüksége van. És azzal nehiogy gyere nekem, hpogy a társaság, meg szocializálódás, meg rossznyavaly, mert az mind marhasaág.
Ad 1. Virág gyerekei gyerektársaságban vannak, lásd minden gyerekének van 3 testvére Kép, van teháét kibõl válogatni játszópajtásnak. Szocializálódni pedig otthon is tud a gyerkõc.
Egyx én is keveredtem egy igen rosszízû vitába az óvodáról (vhol még megvan az a topik), (szerintem) bõdöületes hülyeségekkel akartak meggyõzni. Egyetlenegy dolog tud(ott) meggyõzni: ha úgy látom, hogy a gyerekem más gyerekek társaságára vágyik, és ezt olyan alkalmankénti társaságok, mint játszóház, játszótér nem tudják neki megadni. Az én 4,5 éves gyerekem most kedzte az ovit, pont ezért. És, kapaszkodj meg, kis gyermekvédõ: nem fogom minden nap vinni, max. hetente 3x. Mert az anyjára sokkal nagyobb szüksége van, mint bármilyen gyerektársaságra. (Mellesleg alig találtam ilyen ovit, na mindegy).
Szóval bár Virág nézi a BB-t, oviügyben nem hagyom bántani. Kép
Ja, névtelen: miért is vagy névtelen?
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: