Új privát üzeneted érkezett!

Ezt a topikot azért nyitottam, mert szerintem van egy csomó "világjobbító" dolog, amit politikától függetlenül mindenki hasonlóan képzel el. Olyasmikre gondolok például, amik tõlünk függenek, amikkel mi magunk (nem feltétlen egyénenként, otthon, hanem társadalmi szinten) tudnánk szebbé tenni az életünket.
Tehát ebbe a topikba beleférne minden ötlet, és persze vita is arról, hogy mitõl lenne jobb a világ (vagy csak az ország), de csakis politikai jobb- és baloldaliságtól FÜGGETLENÜL lenne érdemes, hisz politika topik már van, nem azt kéne duplázni.
Olyan nyilvánvalónak tûnõ dolgok is beleférnek, hogy ne szemeteljünk... de persze az az igazi, ha elképzelést is írunk arról, hogy ez hogyan lenne megvalósítható országos szinten, vagy mondjuk városi szinten, stb. Vagy például hogy hogyan lehetne betartatni az emberekkel azt a törvényt, hogy tizennyolc alattiak nem vehetnek cigit sehol. Lehet olyan ötlet is, amelynek megvalósítása a saját kompetenciánk (pl. "többet kéne olvasni"), de lehet olyan is, hogy "ha én politikus lennék, akkor fenti törvény betartatásáért ezt meg ezt tenném...") És persze belefér az elvi vita is, vagy a gyakorlati.
Nem tudom, sikerült-e világosan leírnom, mire gondolok... Majd kiderül. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Elsõként mindjárt írok is egy olyan elképzelést, ami már régóta az eszemben jár, és nem értem, miért nem valósítják meg Magyarországon (nem tudom egyébként, hogy máshol hogy van).
Nem csak a lakásokban, de a boltokban, áruházakban, patikákban is pazarló módon túlfûtik a helyiségeket. Nem értem, miért kell az eladóknak egy szál pólóban rohangászniuk, miközben mi, vevõk télikabátban állunk sorba, és majd' megsülünk. A patikába gyakran megyek tápszerért, és olyankor a gyerek általában alszik a babakocsiban. Ha beviszem, percek alatt leizzad. Persze, le is vetkõztethetném, de ez elég bonyolult lenne. Szerintem sokkal egyszerûbb és olcsóbb volna, ha csak annyira fûtenék be ezeket az intézményeket, hogy az eladók az otthoninál kicsit melegebben öltözve még azért vígan tudjanak dolgozni.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia Adrienn, teljesen igazad van, a lányommal mi is megszenvedjük ezt a nagy túlfûtést, bezzeg az intercity-n, ahol meg fizetek is érte, épp hogy meleg van, szinte kabátban kell üldögélnem, nyáron meg fojt mindenkirõl a víz, olyan hõség volt, még szerencse hogy a kalauzok nagyon rendesek voltak, és mondák hogy a pici babával menjünk át az elsõ osztályra az valamivel hûvöseb.

Szóval mit én teszek a környzetért?: szelektív módon gyûjtöm a szemetet , és havonta egyszer elvisszük a metróhoz, vagy amikor anyuékhoz megyünk Gyõrbe kidobjuk ott.
Tök jó, hogy pl. Gyõrben mindenhol vannak szelektív kukák a boltok környékén, nem értem pest miért van elmaradva.

A kénylemes az lenne ha minden kerületben lenne több gyûjtõhely a boltoknál, ahová kénylemesen el lehetne vinni pár darabonként is és nem nekem kellene tárolnom.
Tényleg ezt lehet kérvényezni valahol?

Míra
Míra
 

 
 

Lehetne kérvényezni, mi is gondolkodtunk már rajta. A baj az, hogy senki nem vállalja, hogy ha valaki mégis nem oda való hulladékot dob mondjuk a mûanyagos kukába, akkor kiválogatná utána. Márpedig az jó idõbe telne, mire sikerülne elérni, hogy mindenki a megfelelõ kukába dobjon mindent.
De kezdetnek lehetne ezt fakultatív módon csinálni: a város egy pontján felállítani egy mûanyagos kukát, és aki akar, mehet oda pl. az ásványvizes palack gyûjteményével. Nálunk, Kecskeméten a Metró Áruházhoz már ígértek is egy ilyet, azóta gyûjtjük a palackokat, a lépcsõházi villanyóra szekrények már teli vannak. Az áruház már rég megnyitott, de kuka még sehol. Kép
...Most mondja a férjem, hogy a Városgazdálkodási Izénél nemrég megígértek tíz ilyen kukát a város különbözõ pontjaira, de ha a lakosság nem szelektálva dobálja bele a cuccot, akkor visszacsinálják az egészet, mert nincs forrás arra, hogy a cég szelektálja utólag... Tehát az a kérdés, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy a lakosság ne összekeverve dobálja a szemetet a szelektív kukákba.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

Jö ötlet a topik, volt már pár hasonló, de talán ennyire egyben nem. Nekem is egyik kedvencem a hulladékgazdálkodás kérdésköre. Szerintem ezekben az "öregek" már reménytelenek, a gyerekeknél kéne kezdeni a dolgot, meg esetleg a kisgyerekes szülõknél, õk a legfogékonyabbak, a leginkább változtatni hajlandóak. Innen jön az is, hogy egy csomó mindent sulikban, ovikban lehetne gyûjteni. Nem tudom, másoknál hogy van, de nálunk az ovi már évek óta folyamatosan gyûjti a papírt, motiválva van, hiszen pénzt kap érte. A szülõ meg úgyis arra jár, elviszi magával az újságokat. Ezt a dolgot ki lehetne terjeszteni egyéb nem veszélyes és nem gyorsan romló dolgokra is, mint mûanyag palack, üdítõk fém doboza, üresüvegek stb. Ha a gyerekek megtanulják már egész piciként, akkor utána nekik ez lesz talán a természetes. Komposzttal már nehezebb a helyzet, mert az gyorsan büdösödik. Azt leginkább úgy tudnám elképzelni, ahogy a szemétgyûjtés és kukásautó megy, vihetné azt is, de itt hol az ellenõrzés?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


A sulikban gyûjtenek kimerült elemeket. Annak mintájára gyûjthetnének PET palackokat is. A baj az, hogy sok városban nincs feldolgozóüzem, és a közelben sincs. Tehát feldolgozóüzem kellene. A férjem akart is egyet csinálni, de tõke kéne hozzá. Pályázaton is gondolkozott. Majd megkérdezem, hogy áll az ügy.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Gyõrben ez nagyon jól mûködik. Legalábbis a cikkek szerint. De amúgy én is sok embert látok aki viszi a papírt, meg üveget és bizony szortírozza, öregek fiatalok egyaránt.
Sõt a lakótelepeken ahogy hallottam, pl. már 2 konténert kellett a mûanyag palackoknak kitenni, mert olyan hamar megtelltek.

Szóval csak el kellene kezdeni.
Állítólag itt Pesten, mindenhol lenne rá lehetõség, az önkormányzatok döntik el akarják-e vagy nem.
Úgy látszik nem nagyon akarják, pedig még az is lehet hogy bejönne!


Egyik barátnõm a városgazdálkodás mellett lakik, azt ígérte ha lesz ideje bekukkant, és informálódik. Ha megtudok valamit, majd közzéteszem jó?


Míra
Míra
 


Nagyon jó ez a topik, látom nem csak én vagyok ilyen világmegváltó nézetekkel.
Nekem pl. szívügyem a kicsi Nail esete. Olvastátok a könyvet? Ne féljetek tõle, pont nektek való. Azóta fölvettem a kapcsolatot a Barbarával és az alapítványát is sokban támogattuk. Nem szabad a bajbajutottaktól elfordulnunk hogy "elég az magam baja!"- a gyerekeinket is az egymás segítségére kell nevelnünk.
A rákbeteg kicsiknél pedig szerintem borzasztóbb dolog nincsen. A szülõknek is kell a segítség mind anyagi mind lelkiekben. a Barbara pedig baromi sokat foglalkozik velük. A gyerkekkel és a szülõkkel is mert õ tudja hogy ez mit jelent. Nagyon tisztelem õt és folyamatosana tõlem telhetõ módon segíteni is fogom.

A gyerekinket pedig szeretettel, biztos, szeretõ családi háttérrel tudjuk érzõ, jószívû emberekké nevelni. Persze a hulladék is ilyen dolog.
majd írok más ötleteket is.
rbogi
 
 


Sziasztok!

Off
BogiKép
A doki meg tudott gyõzni a fogigátlókkal kapcsolatban? Mert ha a megfelelõt kapja az ember lánya, akkor pár hónap alatt be kell állnia a ciklusnak. (majdnem idéztem egy könyvbõl)

Nikie
nikie
 
 


Sziasztok!
Itt Debrecenben is beindult a szelektív gyûjtés, lépten nyomon óriási gyûjtõk vannak a lakótelepeken. Csak az a "baj", hogy annyira komolyan veszik az emberek, hogy pillanatok alatt tele van, és a múltkor is vihettem haza az üres mûa. üvegeket, mert nem fért bele.
Timi
vargat
 
 


Eszembe jutott még pár dolog, ami miatt anno indítani készültem e topikot. Egyrészt fura, hogy ha lépcsõn viszem le vagy föl a babakocsit, az emberek nyolcvan százaléka nem ajánlja föl a segítségét. Sokan közülük készségesen fogják nekem az ajtót, hogy be ne csukódjon, de az nem jut eszükbe, hogy a babakocsi felcipelése két embernek lényegesen könnyebb, mint egynek. Én nevetségesnek érezném az ilyen látszatsegítést, hogy az ajtót fogom, de a lényegi munkát csak nézem.

A másik: a magyar autósok legtöbbje nem enged át az úton. Babakocsi nélkül is elég keleties dolog a zebránál váró gyalogost nem engedni át, de babakocsival... És van olyan is (elég gyakran), hogy már a zebrán vagyok, és még akkor se enged el. Egy ilyen esetben pont egy rendõrautó állt a másik sarkon, látta az esetet, és a bunkó autós után eredt villogóval, leállította... a többit nem láttam, de el tudom képzelni. Kép

A barátnõm meg Pestre utazott innen (Kecskemétrõl) az egyéves lányával, a busz pedig tömve volt fiatalokkal (középiskolás és fõiskolás diákokkal). Senki nem engedte át neki a helyet, állhatott Pestig a gyerekkel!!! Egy egész busznyi bunkóval utazott együtt!!!
Mit lehet tenni, hogy ilyenek ne legyenek? Például a sofõrök régen hátraszóltak az utasoknak. Sõt, volt anyukáknak fenntartott hely, ahová ugyan leülhetett bárki, de köteles volt átadni a helyet az elsõ felszálló gyerekes anyukának. Akkor ezt még be is tartották. Ha a sofõrök odahatnának, még ma is be lehetne tartatni ezeket a szabályokat. (Persze az igazi az lenne, hogyha a sofõr figyelmeztetése nélkül is betartanák. De a figyelmeztetés, fõleg ha minden esetben megvan, azért nevelõ hatású lenne. Aki nem antiszociális, hanem csak olyan passzív, konformista, lusta bunkó, az biztos hogy egynél többször nem vállalná be ezt az égést a buszon.)

Na, most ennyi jut eszembe, de biztos lesz még...
Most írok a Volánnak. Úgyis épp kommunikatív hangulatban kell hogy legyenek, mert a sztrájk környékén szükségük van a nép szimpátiájára. És írok a BKV-nak is.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


OFF Nikie-nek!
Nem nem tudott meggyõznia doki. Persze hogy a könyvben ez van amit kimásoltál nekem, majd bolondok lennének azt írni ami az én véleményem. Tudod mekora üzlet ez? Gondolj csak bele hány nõ szed fogigátlót!
Persze hogy a SZEDÉSE ALATT beállítja a ciklust! Mert akkor mesterséges hormonokkal úgy szabályozza ahogy neki tetszik. A gond SZEDÉS ABBAHAGYÁSA UTÁN van. Ok, 80%-nak itt sincs komolyabb probléma, de a 20%-nak van. Baromira összekeveri a dolgokat. Nem csak nélam, még 5 barátnõmnél kapásból. És miért van rengeteg féle gyogyi? Hogy mindenkinek a megfelelõt írják fel- a hormonai alapján. Ezzel szemben pedig olyat írnak amilyet kérsz-vagy hasraütésre. az a baj.

Bocsi lányok, Nikie-nek ment.

Adrienn! Teljesen igazad van. De ez a szülõkön is múlik. Anyukám mindig rámszólt kicsi koromban hogy adjam át a helyem, aztán már automatikussá vált. Most meg a szülõ se áll fel.
rbogi
 
 


Offi

Bocsi BogiKép
Én úgy gondoltam, hogy a szedése UTÁN, ha nem is rögtön, de néhány hó alatt visszaáll az eredeti , vagy jobb hormonszint. Ha pedig rosszabb lesz, össze-vissza vérezgetés van, akkor pedig nem a megfelelõ fogigátlót kapta. Mert ugye sokszor csakúgy felírják, EBBÕL van a baj.

És ami még biztos, a dokimtól: ha fogigátló nélkül nincs tüszõrepedés: sok szövõdmény lehet, ha ilyenkor szedi az ember lánya, akkor nem alakulhat ki, ezért véd egycsomó mindentõl a szedése alatt, amiket a másik topicban felsoroltam. A szedés után pedig vissza kell állnia a hormonszintnek, ahogy írtam fentebb.
Persze, hogy üzlet, de nemcsak az. Az is üzlet, amikor a dokik sokszor hívják be a beteget, pedig felesleges..

Nikie
nikie
 
 


A helyátadással kapcsolatban pedig, én biztos úgy tenném a gyerekkel, (és már láttam is ilyet), hogy odamegyek egy iskoláshoz, vagy valamelyik fiatalhoz, és mondom hogy légyszi add már át a helyed. Olyat még nem láttam, hogy ne adta volna át. Biztos nem várakoznék, hogy valamelyik "csitri" felemelné a sejehaját..

Nikie
nikie
 
 


Megint eszembe jutott valami:
Tavaly az iskolában javasoltam a kollegáimnak, hogy - mivel a gyerekek szemmel láthatóan nagyon vágytak emberi szavakra, nagyon szerettek beszélgetni - hogy az aulában csináljunk egy társalgó sarkot, ahol idõnként megtalálhatóak a tanárok (lyukasórában a szülõk számára, szünetben a gyerekek számára). Továbbá mondtam, hogy rakjunk ki jó (de azért még fogyasztható) olvasnivalót, hátha a szülõk míg a kicsinyeiket várják, vagy a gyerkek ha várnak valakire/valamire, talán majd beleolvasnak. A kollégák kinevettek, hogy eszükben sincs ilyen áldozatot hozni, különben is ki fizeti ezt meg nekik... Kép
Pedig a mi gyerekeink olyan családokból jöttek, hogy szükségük volt minden beszélgetésre. Sokan közülük tanyán laktak (elszegényedés miatt), sokgyerekes családokban, alig törõdtek velük, stb. Ha beszélgettünk velük, itták a szavainkat, bármire rávehetõk voltak. A szünetekben az udvaron fürtökben lógtak az ügyeletes tanárokon. De a kollégák közül ezt sokan tehernek érezték, nem fogták fel, mennyivel többet tehetnek beszélgetés során a gyerekek lelki neveléséért, mint bármilyen órán. Tudjátok, mit csinálnak a pedagógusok az ilyen értékes idõkkel? Elvonulnak cigizni, és az államot szidják, a fizetésüket keveslik, valamint szörnyülködnek, milyen neveletlenek a mai gyerekek. Kép
De hát kinek kéne a szülõk mellett - vagy rosszabb esetben helyett - nevelni õket? Nem pont a tanároknak?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn egyre jobb ötleteket írsz, de nagyon szomorú a kollegáid hozzáállása.
Nekem még az jutott eszembe hogy sokan nem ismerik a szomszédjukat és a közelben lakõkat sem. Fõleg a nagyvárosok tömbházaiban. Nekünk ugyan csak 3 szomszédunk van, de mindegyikkel igyekszünk jóban lenni és kávézgatni stb. együtt.
A környéken is ismerem a kisbabás anyákat és családjukat. Ehhez csak egy kis nyitottság és mosoly kell. Mindenki boldogan barátkozik mert ki vannak éhezve az emberi kapcsolatokra.
Szóval barátkozni!
rbogi
 
 


Sziasztok!
Nagyon jó a topik! Én akkor is boldog lennék, ha az autósok nem állnának a rámpákra, amik a pépcsõre vagy járdára feljutáshoz van. Itt a környéken nagyon sok helyen van a kerekesszékesek miatt, de mindig oda parkolnak a bunkók. Én a babakocsival elvagyok, de aki székben kénytelen közlekedni, az nem tud. Boltokban ugyanez. Van lépcsõ, de nincs rámpa. A metróállomásokra meg liftet szereltetnék. Amit szintén olyanok használhatnának, akiknek a mozgólépcsõ nem megy ilyen olyan okból.
Volánbuszon Délegyháza irányban van tapasztalatom, ott rendszeresen átadták a helyet pocakos koromban is. És a sofõr autómatikusan nyitotta mindig a hátsó babakocsis felszállót ha gyerekkel vagyok.
Én iskolát is nyitnék, meg ovodát is, ahol gondolkodni és kreativan alkotva megoldani tanitanám a kölyköket. Kép

zsunya
 
 


Sziasztok!
Nagyon jó a topik! Én akkor is boldog lennék, ha az autósok nem állnának a rámpákra, amik a pépcsõre vagy járdára feljutáshoz van. Itt a környéken nagyon sok helyen van a kerekesszékesek miatt, de mindig oda parkolnak a bunkók. Én a babakocsival elvagyok, de aki székben kénytelen közlekedni, az nem tud. Boltokban ugyanez. Van lépcsõ, de nincs rámpa. A metróállomásokra meg liftet szereltetnék. Amit szintén olyanok használhatnának, akiknek a mozgólépcsõ nem megy ilyen olyan okból.
Volánbuszon Délegyháza irányban van tapasztalatom, ott rendszeresen átadták a helyet pocakos koromban is. És a sofõr autómatikusan nyitotta mindig a hátsó babakocsis felszállót ha gyerekkel vagyok.
Én iskolát is nyitnék, meg ovodát is, ahol gondolkodni és kreativan alkotva megoldani tanitanám a kölyköket. Kép

zsunya
 
 


Sziasztok!
Egyszer egy elkeseredett pillanatomban kitaláltam egy akciót a bunkó autósok megszégyenítésére. A lényege az, hogy a résztvevõ anyukák visznek egy-egy festékkel megtöltött óriási Kép vizipuskát magukkal és ha valami rosszat látnak... placccs! odalõnek az autósnak. Az akció végére a legszínesebb autó gazdája a legbunkóbb. És ezt mindenki tudja is. Kép
Nem hiszem, hogy megvalósítható de gyakorta odaképzelek egy nagy festék plecsnit az autók oldalára amikor ácsorgok a babakocsival a zebránál. És ez néha felvidít...
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Az oktatási reformhoz én kicsit másképp kezdenék hozzá, mint Magyar Bálint. (Talán hallottátok legújabb ötletét, mellyel tovább fogja gagyisítani a magyar oktatást: az iskolaszékek megszavazhatják, hogy hétvégére ne lehessen leckét adni, továbbá alsóban nem lehet majd buktatni - minden más marad a régiben, legalábbis egyelõre úgy tûnik.)

Én az oktatási reformot az alapoknál kezdeném, határozottan, bátran, és nem nagyon törõdve az elõre megjósolható rinyálással (hisz a változásokat az elején nem szokták szeretni).

Elõször is felülbírálnám a tantárgyakat. Alsóban nem tanítanék (legalábbis nem osztályzatra és nem tankönyvbõl) például környezetismeretet, amit késõbb úgyis megtanul a gyerek felsõben. Az alapkészségeket fejleszteném, de azokat nagyon kibõvíteném. Nem csak olvasás, írás és számtan órák lennének, hanem szövegértés óra, kommunikáció (íb és szb. komm.) óra, logikai játék óra, stb. Ezek persze nem osztályzatos tárgyak lennének, ahogy a technika, a rajz, az ének és a tesi sem. Alsóban nem is osztályoznék mást, csak az olvasást, a helyesírást és a matekot. Idegen nyelvet se tanítanék alsóban, hisz a megfelelõ hatékonyságú idegen nyelv tanításának feltétele a jó kommunikációs készség, tehát alsóban azt kell fejleszteni. Ha az már megvan, akkor nem keverném össze az angolórát a kommunikáció órával, nem hagynám, hogy pl egy szûkszavúbb gyerek rossz jegyet kapjon angolból csak azért, mert cél az ún. "kommunikációs nyelvtanítás" nevû hülyeség. A kommunikációt is a maga helyén kell tanítani (nem jegyre), és az idegen nyelvet is -de azt jegyre.
A szövegértés óra bevezetése már az olvasás megtanulása elõtt lehetséges volna: szóbeli meséket beszélnének meg, miután végighallgatták.

Annyi jó játék lenne, amit lehetne alkalmazni: dráma, "mindenki tegyen egy mondatot a történethez", beszélgetés, "játsszunk parlamentet!", stb.

Az ügyeleti rendszert is átalakítanám. Nem egy nap - egy tanár-pár lenne ügyeletben, hanem szünetenként több is, néhányan az udvaron, néhányan az aulában a társalgóban - egymással társalogva, olvasgatva, és ha odaül melléjük valamelyik diák beszélgetni, akkor elbeszélgetve vele. Ezt a rendszert a diákok nem ismernék (vagyis nem tudnák, hogy a tanárok õket várják ott, mert akkor nem mennének oda), csak annyit látnának, hogy a tanárok köztük élnek.

A puskázás, csalás, stb. felett a tanároknak tilos lenne szemet húnyni. Én sosem hagytam a gyerekeket puskázni, és mégsem utáltak. Viszont tudták az angolt, legalábbis az alapokat (egy olyan iskolában, ahol a gyerekek kb fele disz-es volt.)

Van egy ifjúsági regény, Wilhelm Speyer írta, az a címe, hogy "Gimnazisták", illetve egy másik kiadásban "Az ötödik osztály". Azt a sulit akár le lehetne koppintani.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Eszembe jutott még valami:
A munkanélküli segélyeket máshogy osztanám el. Lenne kétféle segély. Az egyik egy nagyon pici összeg lenne (de tényleg nagyon pici) azon munkanélküliek számára, akik nem írják alá, hogy hajlandóak részt venni közmunkákban szükség esetén. A másik összeg nagyobb lenne a jelenleginél (tehát amit megspórol az állam az egyik csoporton, azt ráköltené a másikra - és a két összeg közt szembeszökõ különbségnek kéne lennie).
Szóval nagyobb összeget az kapna, aki aláírná, hogy havonta x órában közmunkát vállal. Ezek a közmunkák a kevetkzõk lennének: pl. hóeltakarítás, szociális munka, iskolai v. óvodai, valamit kórházi kisegítõ munka, közhivatalokban irodai munka, stb. Nem egész hónapban kéne ezt csinálni, hanem mondjuk havi 30-40 órában (hogy maradjon idejük álláskeresésre). Aki ennél is többet bevállalna, azt jutalomból tanfolyamokra küldhetné az állam, vagy aki jól végzi a dolgát, az ezúton álláshoz jutna, stb.
Így tehát nem állna fenn az a helyzet, hogy az állam rengeteg pénzt kifizet a munkanélkülieknek, miközben állami intézményekben munkaerõhiány van.
És mindez a közmorált is javítaná.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Malacka!
Van ilyen. Paintballhoz használatos festékgolyócskákat elég hozzávágni. Szép szines és relativ nagy foltot hagy.Olyan tenyérnyit. Csak aztán meg ne verjen valaki. Kép

zsunya
 
 


Malacka!
Van ilyen. Paintballhoz használatos festékgolyócskákat elég hozzávágni. Szép szines és relativ nagy foltot hagy.Olyan tenyérnyit. Csak aztán meg ne verjen valaki. Kép

zsunya
 
 


Adrienn!
Nekem is van egy fixaideám: ki kellene bõvíteni a természetbeni juttatások körét. Pl. ha egy családban nincs keresõ, és senki nem hajlandó közmunkát végezni, bár egészségi állapota, kora, stb. lehetõvé tenné, az kapjon fát fûteni, meleg ebédet, fizessék be a gyerekeket a napközibe, miegyéb, DE egy fityinget ne kapjanak kézhez!! Vagy csak vmi nagyon minimális összeget.

Oktatás átalakítás: én vagy két évet hozzácsapnék az iskolához. Ezt az idõt kizárólag az olvasás - írás - alap logikai mûveletek játékos elsajátítására fordítanám. Semmi osztályzás, semmi házi feladat, sok mozgás, sok kívülrõl megtanult mondóka. Svéd mintára maximálnám az iskolatáskák súlyát.
Óvodától kezdve környezettudatos nevelés, szelektív hulladékgyûjtés, akár a családoktól is átvéve a hasznosíthatót - a plusz bevétel, ami a fémhulladékokból, papírból bejön maradjon csak az oviban.
Adózás: szerintem meg kellene növelni azt a pénzt, amit mi cimkézhetünk az egyházaknak, megszüntetni az egyéb állami támogatást. Hátha jó hatással lenne az adózási fegyelemre, ha tudjuk, kitõl csaljuk el a pénzt.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borcsa! Mi az hogy nem hajlandó közmunkát végezni? Ha munka nélkül is ennyi mindent kapnának ki dolgozna?- a munkanélküliek közül értve a párezer többletért? Ez egyébként hasonlít szocialista állami atyáskodásra.Ne vedd bántásnak, csak ez a véleményem.
Adrienn, szerintem a környezetismeret hasznos,fõleg a városokban, innen tudják meg sokan hogy a tehén nem lila.
(Anyukám majd 40 évig tanított alsóban..)Õ egyébként a szótagolásra esküszik, soha nem volt aki ne tanult volna meg rendesen írni-olvasni elsõ végére. Nem októberre! De decemberre már majdnem, év végére meg teljesen jól.
Szerintem elég lenne ez a 8 év. Az eddigi õrák keretében kellene a logikát fejleszteni jobban (matek), ill. kommunikáció (nytn- itt nem kéne mondatot elemezni..)
A táska súlyát én is maximálnám, de ezt én a saját esetemben is megtettem. Általánosban 1 órára laktam a sulitúl-bolond lettem volna cipelnia dögnehéz táskát. Ami nem kellett, pl atlaszok azt benn hagytam, a többi könyvemet meg elharmadoltam. Minek cipeljem év elején a könyv végét is ha úgysem kell? A gyerekeimnek is ezt fogom tenni ha nem lesz más mód, mert nem hagyom õket megszakadni.
Egyébként meg nem kell olyan komlyan venni a sulit! Kép
rbogi
 
 


Sziasztok, lehet hogy hasznos a környezetvédelem, de szerintem nagyon sok mindent ráterhelnek szegény gyerekekenek. Nem fogja a sok tanulni való mellett még ez is érdekelni.
Környezetvédelem helyett vigyék el õket sétálni, meg kirándulni ... érdekes helyekre ...
Aztán majd késõbb jöhet az elmélet is.

Állítólag a mai oktatási tervekben a gyerekeknek õsztõl karácsonyig meg kell tanulni olvasni, és persze hogy a legtöbbjük ökög mökög mert a gyakorlásra nincs idõ, hisz mindenhol már annyit követelenk.
Én jónak tartm, hogy hétvégére ne legyen lecke. Az a hétvége teljen el úgy hogy a gyerek egy kicsit gyerek lehessen.
Néztem az unokatesóim lányait, a hétvégébõl egy napot biztosan a házik írásával és egyéb tanulni valóval töltik.
KÉtnapos kirándulás? felejtse már el a család, hisz annyi lecke van.

Munkanélküliek? hát igen, ma is elnéztem, hogy árulják a nyamvadt újságokat meg koldulnak, a havat bezzeg senki sem söpri. Jó erõben lévõ férfiakról van most szó.

Én visszaállítanám egyébként a parkõröket. FIgyelje ki szemetel, melyik kutyagazda nem szedi fel a piszkot, aztán büntessenek. (jutalékot kapna a gyepmester) JA és elég sok helyen van ipari kamera, így lehetne azt mondani, ha kekeckedik-hogy pl. õ nem is ...stb -, mehet a rendõrségre ahol viszontnézheti a dolgait.

És ez olyan pici dolog lenne, mármint felszedni a kutyagumit, hogy még csúszópénzt sem érdemes adni a mókusnak, hisz inkább felszedné az ember nem?

Gézu
Névtelen
 


Gézu!

Ha a családban normál szinten folyik a környezetvédelem, nem fogja megterhelni a gyereekt, ha viszont csak az iskolában hallja, persze hogy lepereg róla. Nálunk itt a lakótelepen (Dunakeszi) véletlenül pont egy környezetvédelmi oviba járunk, és ez nagyon klassz. Kár hogy alig-alig van ilyen intézmény az országban.

Szelektív hulladékgyûjtésrõl: nagyon jó dolog LENNE, jó is lenne csinálni, csak azért kíváncsi lennék, hogy a "végállomáson" mi történik az külön gyûjtött szemetemmel?! Mert nagyon az az érzésem, hogy mind egy helyen köt ki: ugyanazon a szeméttelepen. De örömmel fogadom a helyreigazításokat, ha tévedek.

Aktuális és felháborító: hómunkásokat keresnek éjszakai mûszakra 8 órás munkára 2600 forintért. Ha jól értettem, nem ez az órabér, hanem a 8 óra egész díjazása. Hát ennyiért eszem ágában sem lenne kemény fizikai munkát végezni mínusz 10 fokban...........
Cili
 


Cili,
en helyreigazok, legalabbis Gyorbol. Megprobalom megkeresni a cikket, amit errol olvastam valamelyik helyi reklamban. De lehet, hogy elvittek mar a papirgyujto iskolasfiukKép
Sot, en meglepodtem, hogy bevetelt jelentett a szelektiv hulladekgyujteskor begyujtott szemet, csak mar elfeledtem a rszleteketKép Utananezek, nagyon jo es hosszu cikk volt, gyakorlatrol.
-Afonya
Névtelen
 


Cili, ez a 2600 Ft netto. Es mindenki csinalhatja. Ehhez nem kell iskola, orvosi vizsga, semmi. CSupan dolgozni akaras. nincs betanitas semmi.
amugy meg -10 fokban lehet keregetni? Csak dolgozni nem? es aki dolgozik az kimelegedik.
En pont ezert nagyon becsulom a homunkasokat!!!

Gezu
Névtelen
 


Kedves Cili!

Én igenis csinálnám annyiért, ha rászorulnék. Volt idõszak, amikor - pedagógus diplomával - mellékesként takarítást is vállaltam, méghozzá nem túl sokért. De akkor az a kevés is kellett.
Tudod, pont ez a "nehogymá'..." hozzáállás juttatta oda a keleti országokat az elmúlt tíz évben (valamint a háborúk elõtt), ahová jutottak/jutottunk. Pedig az elmúlt tíz év hozhatott volna szép eredményeket, ha a közmorál és a munkamorál kicsit jobb lenne. Nem azt mondom, hogy alázkodjon meg mindenki, legyünk kizsigerelhetõ "Bandi a ló" emberek, mert az is túlzás. De akinek nincs pénze, az ne utasítsa vissza a becsületes munkát még akkor se, ha nem kínálnak érte egy vagyont.
Különben pedig: több pénzt tudna kínálni az állam, ha nem a munkanélkülisegélyre kéne költeni, vagy az alkoholisták kórházba szállítására...

Bocs, ha kemény voltam, nem akartalak megbántani, remélem, nem is vetted bántásnak.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Hulladékgyûjtéshez: mi külön gyûjtjük a papírt (még a pici sajtpapírokat is), és évente kétszer valahogy eljut a MÉH-be - ez tehát nem hiábavaló. Egy ideig azonban a PET palackokat is külön gyûjtöttük, és mikor megtudtuk, hogy a gyûjtõhelyrõl ugyanoda viszik, mint a többi szemetet - hát elég kiábrándító volt. Olyan átverésnek érzi az ember az ilyet.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Jaj! Ezek szerint megint félreérthetõen írtam!!! Na akkor most megpróbálom megmagyarázni a bizonyítványt...

Persze hogy elmennék ha rá lennék szorulna havat lapátolni ennyiért is, nem errõl van szó!!! Egyszerûen a kormány (vagy nem tudom milyen intézmény) részérõl tartom felháborítónak ezt a pénzt! És ez nem "nehogymá" hozzáállás akart lenni, csak szimplán felháborodtam. Bocsánat, ha valaki rossz szájízzel olvasta. Személy szerint minden elismerésem azoké, akik havat lapátolnak, de szerintem az óránkénti 2600 forintot is megérdemelnék. Én még egy megjegyzés: erõs a gyanúm, hogy ki tudnék fizetni, csak eszük ágában nincs. Gondoljatok csak arra, hol mennyi pénzt herdálnak el, abból jutna erre is. Csak ez a 40 éves beidegzõdés: nem fizetik meg az ember munkáját.

Adrienn: kb. erre gondoltam. Mármint hogy a végállomáson egybeömlesztik az addig szorgalmasan különválogatott dolgokat. Amúgy én is gyûjtögetek, minden évben epedve várom az iskolásokat a több mázsányi papírért (már visszajár egy osztály...) Csak a többi háztartási hulladékkal nem tudok mit kezdeni, mert lenn a ház elõtt mindössze egy kuka van, és szemeteskocsiból is csak egy jár...

Cili
Cili
 


Cili hol élsz te?
Mi a felháborító abban hogy nettó 2600 Ft-ot kapnak a hólapátolásért? Számolj már utána!Ha egy hónapra nézzük akkor 20*2600 az 52 000 Ft! Azaz több mint a minimálbér! És hányan végeznek akár nehezebb munkát ennyi pénzért? Na jó havat lapátolni csak szezonálisan lehet, de szerintem akkor is korrekt a bérezés.+Adrienn véleménye.
Ismerek egy olyan nõt aki Bukarestben végzett mérnök de most éppen takarítani jár mert nem tud jól magyarul és kell neki a pénz. Semmilyen munka nem büdös!

Gézu mi a környezetismeret órára gondoltunk, a környezetvédelem pedig folyamatos neveléssel "oktatható".

Más. Szerintem az is fontos hogy a gyerek lássa hogyan viszonyulunk a szüleinkhez, nagyszüleinkhez-milyen gyakran látogatjuk õket, segítünk-e az idõs embereknek pl. fölszállni a buszra, meghallgatni esetleg a villamoson a mondókáját, mert sokan vannak akik magányosan élnek és nincs kihez szólniuk..
rbogi
 
 


Bogi. Ne már. Még nem volt hogy egy hónapig kellett volna hólapátolni. Szerintem nem sok, nem kevés. Reális. Egész nap (napi 8 órában aktivan) meglehetõsen kemény dolog.

Munkanélküliekrõl: mi van azzal aki azért nem tud feltétlen elhelyezkedni, mert túlkvalifikált, esetleg 30-as nõ gyerek nélkül. Vagy 30-as nõ két gyerekkel. Mindkét verzió bizonyos szakmákban kilátástalan. És itt nem a géplakatosra gondolok. Ha ez a nõci elmegy takaritani, akkor nem sok ideje marad valóban állást keresni. Ahol aztán megkérdezik, hogy mit csinál most. És már nem is veszik fel, hiszen takarit.
Nem csak léhûtõ munkanélküliek vannak. Én sajnos voltam már kétszer fél évig, pedig nagyon komolyan kerestem. Egyszerûen csak a szakmámban akartam maradni.

Cili!
Én 5 éve voltam az északpesti szemétégetõben, ahol az igazgató elmondta, hogy ugyan van szelektiv gyûjtés, és van zöld szemetes autó, mind megy a kazánba. Mert nincs meg még a háttéripar. Azt is mondta, hogy rengeteg féle fémet is kinyertek az égetés során, de azt sem veszi át senki.

Remélem azóta ez már megváltozott. Volt a rádióban egy pár hete egy riport. Sajnos a falu nevére nem emlékszem, ahol valami döbbenetes százalékban újrahasznositottak szemetet. Jó volt a polgármesteri propaganda, és az emberek pár hét alatt átálltak. Olyan dolgokat csinálnak pl, hogy a vajasdobozokat kimosva egymásban tizesével, százasával gyûjtik és adják le. Szóval ha sikerül az emberekkel megértetni, hogy ez jó, akkor mûködik. Ja és ezek az emberek nagyon büszkék, hogy igy kezelik a szemetüket.

zsunya
 
 


Szia Zsunya!
Fél év álláskeresés nem összehasonlítható a hosszútávú munkanélküli életmóddal. Néhány hónapig szerintem is mindenkinek mehetne egy differenciálatlan "kezdõ" munkanélküli segély, sõt, azalatt még tart általában a végkielégítés is. De fél év alatt - ha nem nagyon finnyás az ember - lehet munkát találni, akár szakmában is. Ha meg nem, akkor szakmán kívül. De valamit lehet.
Azt nem tudom elfogadni, hogy valaki szakmában akar maradni, ezért akár fél évnél hosszabb ideig is keresgél hiába, és még mindig munkanélkülisegélybõl él, mert neki csak a szakmájabeli állás felelne meg, más nem. Ennyi idõ hiábavaló keresés után értelmes ember átértékeli a dolgokat... Egyébként egész csomó olyan munka van, ami mellett igenis lehet nívós állást is keresni. Sõt, léteznek munkaerõkölcsönzõ cégek, akik - igaz, elõször nem túl jó fizetésért - tkp. bárkit felvesznek, és ha ott jól végzi az ember a rábízott munkát pár hónapig, általában egyszer csak ott fogja valamelyik alkalmi munkaadó. Pesten ez különösen gyakori.
Összefoglalva: aki segélybõl él már egy ideje, az ne utasítson vissza semmilyen munkalehetõséget (persze nyilván eltekintve bizonyos nem tiszta munkáktól.)

Ja, és 2600 forint nem sok, de számoljuk hozzá még az illetõk munkanélkülisegélyét is, akkor már nem is olyan rossz. De amúgy se kevés. Én csinálnám ennyiért, ha szükséges lenne. Mikor fõiskolás voltam, tolongtunk a csokigyáras éjszakai munkáért. Pedig azt rosszabbul fizették. De még ennek ellenére is néhányan szinte marakodtunk, ki mehet.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Kedves Cili!

Azzal egyetértek, hogy a kormányok valahogy képtelenek úgy osztani el a közpénzeket, ahogy kellene. Ez sajnos minden eddigi kormányra igaz. Én nagyon másképp osztanám el. Sem a jobbos kormány közpénz-kezelésével nem értek egyet, sem azzal, hogy a balos kormányról meg egyáltalán nem is tudunk semmmit. Na, mindegy, ezt hagyjuk, a politika topik máshol van.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Most emelték 100%-al a miniszterek fizetését! És ehhez képest a 12%-os gáz vagy minek emelése nem nagy. Szinte szó szerint így mondták!
Nevetséges!
nikie
 
 


Nos igen, ha miniszter lennék, én ezt nem engedném meg magamnak, semmi körülmények között. Lehet, hogy demagógnak hatna, de én azt mondanám, hogy az én fizetésemet ne emelgessék, vagy legalábbis ne emeljék nagyobb arányban, mint egy pedagógusét vagy orvosét. Biztos vagyok benne, hogy ellen tudnék állni a kísértésnek. És nem értem, a mindenkor politikusok miért képtelenek erre. Pedig - mivel ez egy nagyon hatásos demagóg lépés - késõbb ráadásul meg is térülne. Ebben az irigy országban óriási népszerûségnek örvendene egy olyan kormány, amelyik nem emeli meg a saját fizetését. Persze lehet, hogy akkor arról pusmogna a nép, hogy "ezt mondják, de közben szereznek máshonnan, mert az nem lehet, hogy tényleg becsületesek". De azért mégiscsak lennének jópáran, akik elhinnék. Szóval még üzletnek is beválna a dolog. És mégis mindig égetik magukat ezzel a leplezetlen kapzsisággal.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Nem véletlen, hogy nem vagy miniszter... azok között egyik sem áll hozzá normálisan a kisemberekhez.
Cili
 


Egy kicsit drasztikusan, de azt is mondhatnánk, hogy õk a hibásak pl. a sok hajléktalan kilátástalan életéért is(ha nem is mindegyiknek). Nemrég olvastam, hogy kevesebb a férõhely, mint ahány ember él fedél nélkül. Igen, biztosan van, aki tehet róla, hogy odekerült, és van aki nem is strapálja magát, na de akkor is a más területeken feleslegesen kiadott pénzeket jobban is fel lehet használni.
Hol van Széchényi, meg Kossuth???
Sehol, és nem hiszem, hogy valaha is lesz..
nikie
 
 


Sziasztok!

A munkanélküli dolog: sokáig én is háborogtam, mert abban az idõben ismertem többeket, akik azért nem mentek el dolgozni, mert több volt a munkanéküli segélyük, mint amennyit kaptak volna, ha újra dolgoznak. Ez nem tetszett. Most kénytelen voltam kicsit utánanézni a dolgoknak. Hülye szitu, úgy állt a dolog, hogy 4,5 év meló után, határozott idejû szerzõdésem lejárván, 6 hónapos várandósan maradtam volna itthon. Ahhoz, hogy utána a gyedre jogosult legyen az ember, biztosítási jogviszony kell még 7,8. hónapra is. Na ezt vagy önként befizetve, vagy munkanélküliként lehet megszerezni. Azaz úgy nézett ki, hogy megyek 6 hónapos várandósan munkanélkülinek. Hááát nagyon utáltam volna, ha közlik, hogy vagy megyek havat lapátolni, vagy nincs se lóvé, se jogviszony! Mindezt a nyamvadt két hónap "csúszásért". És a munkanélküli pénz plafonja, ha jól értettem, a minimálbér 80%-a, komoly 40 ezer pénz, akármennyit is melóztál elõtte, bármennyiért. És a határozott idejû szerzõdés miatt még csak végkielégítés sincsen. És bizony pl nálunk (közalakalmazott) akár 6 évig is határozott idejûn tartanak, ha egyáltalán utána kapsz határozatlant. (Végül meghosszabbítottak, pont azért, hogy ez a kritikus 2 hónapom meg legyen, csak erre az idõre.) De azalatt nagyon átformálódott a munkanélküli dolgokról alkotott véleményem.

Környezetóra: ezt ne vegyük el a gyerekektõl, szerintem. Ha jó a tanár (bocs, tanító), akkor imádják. Legalábbis nálunk a nagyobb fiamnak ez volt a kedvenc tárgya. Ismerkednek a növényekkel, állatokkal (lásd lila tehén), nézik miképp olvad el a hó a pohárban. Ez -legalábbis ahogy nálunk okítják- elsõ, másodikban inkább csak játék volt, az agyunkban ide kötõdõ magolj be valamit dolog ekkor még nem volt (harmadikra jött, és gyerek magolja a könyvbõl, hogy a tudomisén milyen bogár mit eszik és társai, úgy, hogy sose látott élõben olyan bogarat stb.) Viszont nagyon oda kéne figyelni, hogy mit tanítanak a gyereknek. Jönnek nekem õsszel az ikrek, hogy azt tanulták a suliban, hogy a falevelet el kell égetni, mert különben áttelelnek benne a kórokozók. Ehhez tudni kell, hogy a legnagyobb heppem az égetés-ellenesség, nagyon utálom, hogy szeptembertõl novemberig csípi a füst a szemünk-torkunk. (kertes házas környék). Mi komposztáljuk a falevelet, és minden szerves dolgot, jó lenne, ha legalább az ilyen helyen lakók hasonlóképp járnának el. De olyat is hallottam, aki a belvárosban gyûjti a komposztnak valóját, és rokona viszi ki a telkecskéjére komposztálni.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!
És nem mellesleg a komposztálás termofil (melegen lejátszódó) folyamat, a kórokozókat profin csökkenti. (Lásd a komposztált szennyvíz-iszap, ha nincs benne nehézfém, felhasználható a mezõgazdaságban.)
Rékáék már másodikban is magolták a baromságokat környezetbõl...
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Munkanélküli téma:

Én most készülök munkanélkülire. Lejárt a Gyesem, mindjárt elfogy a szabim is. A munkahelyemrõl mindenképpen ki kell lépjek, mert olyan messze van, hogy két kisgyerek mellett lehetetlenség lenne bejárni.
Kereshetnék munkahelyet, valószínûleg találnék is, DE! Szeptemberben elsõs lesz a fiam, és azt gondolom, megérdemli, hogy otthon várja az anyukája, tanuljon vele, ne kelljen este 6-ig ülnie a napköziben legalább az elsõ félévben. Ha már "megtanult iskolába járni", én is nyugodtabban dolgozom a munkahelyemen.
Két lehetõség közül választhatok: vagy otthon maradok minden nélkül vagy elmegyek munkanélkülire (továbbiakban: MN). Akkor már inkább a MN.

Lehet ezzel egyet nem érteni, kibírom, mégis azt gondolom, ezt minden elsõs kisgyerek megérdemelné.

És talán megértitek, hogy névtelen maradok... de legyen megkülönböztetõül:

Névtelen anya
Névtelen anya
 


Névtelen anya !
Sokat fog jelenteni a picinek, hogy otthon várod, és több idõd lesz foglalkozni vele, hiszen elég korán vége van az iskolának is, ugye? 13 óra körül talán.
Nagyon jól teszedKép
Nem lehet félvválról venni a nevelésüket! Mert a gyermekkor nagyon sokat jelent késõbb is, végigkísér(t)(hihi) az életünkön.(magamon tapasztalom)
Nikie
nikie
 
 


Kedves Névtelen Anya!

Szerintem is jót fog tenni a gyermekednek, hogy otthon maradsz vele. Az viszont elég nagy baj lenne, ha minden anyuka úgy döntene, hogy gyermeke elsõs korában õ munkanélküli segélyt szeretne kapni az államtól. Ez elég nagy érvágás lenne az államnak. Tényleg szép lenne, ha ilyen sokáig el tudná tartani az állam az anyukákat, de egyelõre nem tudja. És ha továbbra is alacsonyabb lesz a születések száma, mint a halálozások száma, akkor ettõl az ideális állapottól csak egyre messzebb kerülünk.

Egyébként a nyugati országokban nem a nyolcórás, egészemberes munka az egyetlen alternatíva, hanem a nõk vállalhatnak négyórás vagy hatórás munkát is. Igazából ez a megoldás. Magyarországon egyelõre - mivel rablókapitaliznus van, ahol csak a munkáltató profitja a szempont - ez nem mûködik. De azért hogy mûködjön, nekünk kellene tenni valamit, hisz a munkáltató magától sosem fog a saját érdekei ellen dolgozni. Tehát a helyes megoldás szerintem az lenne, ha az anyák és az állam (hisz az az általad leírt típusú ügyintézésnek az anya társadalmi megbecsülése és az államkassza a két kárvallottja) közösen tennének valamit. Tudom, idealista vagyok...

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Ne hidd, hogy egyszerû döntés volt. De miután így is, úgy is munkahelyet kellett volna változtatnom, ezért döntöttem úgy, hogy egy évvel (vagy kevesebbel) eltolom az álláskeresést. Ha simán visszamennék dolgozni a régi helyemre, nem biztos hogy így döntöttem volna.

N-A.
Névtelen anya
 


Sziasztok!

Én egy kicsit máshogy gondolom a munkanélküli kérdést.
Annyira általánosan ítéltek el/meg embereket! Kérdem én, voltatok már munkanélküliek?!

És próbáltatok már Budapest és környékén, Dunántúlon kívül munkát keresni? Mert tudjátok vannak az országban olyan helyek, ahol nem csak azért vannak munka nélkül az emberek, mert nem akarnak dolgozni, mert a szakmájukban szeretnének elhelyezkedni!!! Sokan azért nem dolgoznak, mert egyszerûen nincs hol.
És sajnos sok két munkanélküli szülõ próbál embert nevelni a gyermeké/eibõl!
Én elhiszem, sõt mivel laktam is Pesten tudom, hogy ott aki akar az nagy valószínûséggel talál munkát. De ez itt Szolnokon egyáltalán nem így van! És van ahol még rosszabb a helyzet!

Ja, és írtam már valahol, hogy egy társadalmat az is jellemez, miként bánik a lesüllyedõ rétegekkel, milyen a szociális háló, hogyan segíti az elesetteket stb.
Különbözõek vagyunk, különbözõ képességekkel, különbözõ helyre születtünk, és különbözõek az esélyeink. Én nem szeretnék olyan társadalomban élni, ahol csak a közép-, gazdagrétegre figyelnek a társadalom vezetõi.

Gázáremelés: politika, itt nem mennék bele

Oktatás. Egyetértek azokkal akik a hétvégi leckeelhagyás mellett szavaznának. Egyszerûen nincs ezeknek a gyerekeknek gyerekkoruk! Az iskola (és hát valljuk be a család is) teljesítménycentrikus. Ez nem is lenne baj, de hol a játék, a kirándulás, olvasás, hol vannak az értékek???

Évi
Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Szia Évi!

Az oktatási reformmal csak az a baj, hogy a régi rossz rendszert toldozzák-foldozzák, és ettõl csak egyre szedett-vetettebb lesz, egyre rosszabb hatásfokkal fog mûködni. Nem ilyen látványos, de a jelenlegi követelményrendszer mellett értelmetlen intézkedés kellene, hanem egy átfogó, alaposan kidolgozott, jól megalapozva és jól szervezetten bevezetett, TELJESEN ÚJ rendszerre lenne szükség.

A munkanélküli témához: Én sok olyan embert láttam már, aki azért nem fogadott el - szorult helyzetében - egy állást, mert "túl korán kellene kelni", "bicilkivel kéne bejárni, és sok az a nyolc kilométer", "ennyiért nem megyek dolgozni, inkább itthon maradok pár ezerrel kevesebbért", stb. És akkor ne beszéljünk azokról, akik feketén dolgoznak, amellett meg felveszik az állami mn segélyt. Persze vannak kivételek, de ha a pár kivétel miatt liberális rendszer van, és azzal a sok átlag mn tkp. visszaél, akkor a rendszer rossz, meg persze a közmorál.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


N-A!
AZért tényleg és a 4-6 órás munka? Erre nem is gondoltam.
Vagy nincs rá lehetõséged? Vidéken biztos nehezebb. Pl.8-12(14)-ig simán lehetne dolgozni. De ha Mk-ra mész sem baj, pár hónap csak, elsõ a családKép
nikie
 
 


Sziasztok tegnap olvastam a pesti Piac szórólapban 2 dolgot, ami talán hozzájárul egy kicsit a szép új világhoz:

1. lecserélik a nagykörúti villamosokat, 2004 második felétõl indul a csere, az új villamosok alacsony padlósak lesznek, így a kisgyerekesek idõsek és babakocsival vagy tolószékkel közlekedõk is könyebben tudnak majd le és felszállni.

2.
kamerákkal figyelik a buszsávokat, már közel 8000 felvételt dolgoznak fel a BRFK-n, büntetõpontot és 30e FT-ig terjedõ bírságra is számíthatnak a szabálytalankodók.

Ez utóbbinak azért örülök mert én szinte mindig tömegközlekedek a belvárosban -környezetvédelmi szempontok miatt is- és nagyon bosszant amikor a busz nem tud haladni, mert ott mennek/állnak az autók. A másik, ha mi be tudjuk tartani a szabályokat ha autóval vagyunk, akkor ezt mástól is elvárnám, mert nekünk sem szórakozás a dugóban üldögélni és mégsem megyünk ki a buszsávba.

Míra
Míra
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: