Új privát üzeneted érkezett!

Bigacsiga!

Kérhetném én is?
Beatrix28@vipmail.hu

Előre is köszi Kép: Beatrix
beatrix28
 
 


Igen!


Lányok!
Én azt tudom elküldeni amit, GMagdi és Marika küldött(Miskolci gyűjtés).

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


http://www.nlcafe.hu/cikk.php?id=89&cid=12665

Mandulás muffin / nlCafe / 2004.02.20

Hozzávalók:

25 dkg liszt
2 teáskanál sütőpor
5 dkg őrölt mandula
12,5 dkg vaj
3 tojás
3 teáskanál folyékony édesítőszer
1 teáskanál citromhéj (szárított)
1 teáskanál vaníliaaroma
1 csipet szerecsendió
6 evőkanál tej


Elkészítés:

A sütőt előmelegítjük 190 °C-ra, a muffinformákat papírral kibéleljük.
A lisztet, a sütőport és a mandulát összekeverjük. A vajat a tojásokkal, az édesítőszerrel, a citromhéjjal, a vaníliaaromával, a szerecsendióval és a tejjel habosra keverjük. Hozzáadjuk a lisztes keveréket (kis adagokban!), majd a tésztát a formákba töltjük. A muffinok tetejére tehetünk egy-egy szem mandulát. 20-25 percig sütjük.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!Mi az aszaltszilvás muffint próbáltuk ki..KépKépKép mit mondjak:isteni finomKépKépKép alaprecept+ a tésztába kell belekeverni az aszaltszilva darabokat amiket előzőleg rumba áztattunk...üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Sziasztok,
ha van valakinek összegyüjtve Muffin receptje, kérem, küldje el a következő mail-címre:
eszenyi.gyongyi@axelero.hu
A gesztenyés muffin isteni finom, próbáljátok ki!!!KépKépKép
Előre is köszönöm:

Tutus
tutus
 
 


Tutus!

Elküldtem. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!

Köszönöm, megkaptam! Kép

Beatrix
beatrix28
 
 


Szia Bigacsiga! Kókuszos muffin recepted van esetleg? Ha nem nagy gond, beírnád? Köszi!!! K.
klara
 
 


Sziasztok Lányok!

Az Auchanban március 4 ig a 6 darabos szilikonos muffin sütő 999 Ftba kerül, ha valaki esetleg venni szeretneKép

Kérdésem lenne:
A kész muffint (most éppen gombásat fogok gyártani) le lehet fagyasztani?

puszi
Ági

Klára itt egy kókuszos muffin recept.

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ágiboszi, köszi! Ez nagyon fincsinek ígérkezik. Kép
Tudtommal lehet fagyasztani a muffinokat készen illetve nyersen is, de nálunk még sosem került rá sor, mert idejekorán elfogytak Kép
A gombás receptet is megosztanád velünk?
Köszi, Klára
klara
 
 


Klára!
Természetesen, és egy fotót is küldök róla, ha már realban nem adhatokKép

Itt található a gombás recept, nagyon fini lett, ha kinyomtatod a receptet akkor figyelj arra, hogy a mennyiségi egységek, főleg a feleknél nem mindig rendesen nyomtatódnak ki. Én is akkor figyeltem rá fel amikor kezdtem összeszedni a hozzávalókat és valahogy nem értettem hogy mért 1 és még 3 csésze liszt kell hozzá a papiromon, mikor kideritettem hogy 1 és 3/4 csésze kell, csak a /4 nem nyomtatódott ki valami miatt.

Itt a fotóKép
Kép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ági, gyönyörűek!!! Kép
klara
 
 


Ágiboszi!

Te tettél bele diót? Kép
Ha kihagyom milyen lesz?

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Bigacsiga!

Én nem teljesen diót tettem bele, mert éppen nem volt itthon, hanem dejót, abból is csak két evőkanállal, de szerintem ha kihagyod akkor sem történik semmiKép Ebből a mennyiségből nekem 10 db lett, tegyél egy kis vizet az üres lukba, finomabb lesz, lazább.

Ági

jó étvágyat hozzá, nekem bejöttKép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Bigacsiga!

Segítenél nekem egy kicsit?
Sok receptben a hozzávalók mennyisége "csészében" van megadva. Mekkora csésze? Még csak holnap fogok először muffint sütni, ma kapom meg hozzá a sütőformát. Kép

Köszi: Beatrix
beatrix28
 
 


Ági!

Köszi! Kép


Beatrix!
Az az igatság , hogy nem tudom pontosan mennyi. Ezt egy angolszász területen élő talán jobban tudja. Olvastam már 2,5 dl-ről meg 1,5 deciről is. Talán a nagyobb az igazabb.
Mindenesetre az a lényeg, hogy végig egy azonos méretű pohárral számold, de nem kell azért patika pontosan. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Közben ránéztem a gyüjteményes oldalra:

http://free.x3.hu/receptek/m-index.htm

Miből mennyi 1 csészényi?
1 csésze = 236,59 ml

Hozzávaló 1 csésze hány dkg
liszt 14
cukor 24
dió/mogyoró (darált) 12
mandula 12
kakaó 9
mazsola 17,5
vaj/margarin 22,7
zabpehely 11,5
méz 35
zsemlemorzsa 5
rizs nyersen 20
szárított gyümölcs 17,5
kókuszreszelék 7,5
barnacukor 17,5


Hőmérséklet átváltás (°F ->°C)
Főleg angol, illetve amerikai receptekben találkozhatunk a Fahrenheit fokban való sütési hőmérséklet megadásával. Segítségképpen leírom az átszámítási módot, és néhány gyakrabban előforduló értéket is megadok.

Az átváltási képlet:
X° Fahrenheit = ((X-32)*5)/9 Celsius

Néhány példa:

Fahrenheit Celsius
300 150
320 160
330 165
350 175
375 190
390 200
425 220

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga Kata!

Köszi!
Igaz sütőformát mégsem kaptam, elfogyott Kép, de nem adom fel! Kép

Beatrix
beatrix28
 
 


Beatrix!
Az Ikeában tornyokban áll a teflon szuper muffinsütő,1990.-ért.Épp tegnap vettem!Jó sütést!
A legfrissebb fitt mamában meg van egy isteni málnás muffin recept.Sziasztok!A.
almavirág
 
 


Bigacsiga!
Légyszi nekem is küldd el a receptgyűjteményt!Köszi!!Az Ikeás sütő 12 db-os.almalaci@axelero.hu
almavirág
 
 


Alma!
Aranyos vagy, de én Szolnokon lakom, így kissé leszűkül a beszerzési köröm. Azért köszi, ha a férjem Pesten jár, majd kikönyörgöm, hogy ugorjon be és vegyen. Úgyis olyan elégedett Kép mostanában, hogy sok-sok finomságot sütök-főzök nekik.
Mégegyszer köszi az infót.
Beatrix
beatrix28
 
 


Alma!

Elküldtem! Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!
Köszi szépen,ez express volt!
almavirág
 
 


Sziasztok!

Elküldené valaki nekem is a korábban emlegetett recepteket??? Előre is köszönöm!

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Csak a cím maradt le: yndiheni@externet.hu Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


elküldtem Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Pocok! Kép

Hát, ha szilikon formát veszel, az valóban egy rakás piz, de állítólag egy életen át sütögethetsz benne, akkor meg úgy tökre megéri. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Nekem eddig fentartásaim voltak a szilikonos forma iránt. Olyan plötynek éreztem, legalábbis ami nekem van.
A sógoromnak most volt a névnapja, és megleptem egy tefallal. Az egészen más anyagból van mint amit eddig láttam. Vastagabb és a merevítő karika nem mellékelve van, hanem bele van építve a szélébe. Így nagyon stabilnak tünik az egész. Kép
Az ára az borsos volt, főként ahhoz képest, hogy csak hat lyuk van benne.Kép

Ez meg itt a reklám helye:

Proflex sütőformák
http://www.tefal.hu/tefal/products/product/index.asp?univers%5Fid=100&dept%5Fid= 150&sku=U00273&mscssid=539812843


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Kanga muffinjai olyan finomak voltak Virágéknál, hogy ma felkutattam az Auchen polcain a megmaradt akciós sütőformákat (amikhez még mellékelve sem volt merevítő). Kérdéseim:
1. Merevítő nélkül elképzelhetetlen?
2. A szilikon formába is kell papír?
3. Kaphatok én is recepteket?

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Snoppy!

Most akkor szilikonost vettél? Kép
Én eddig amit láttam azokhoz volt mellékelve egy merevítő karika amivel a formát mozgatni lehet a sütő és az asztal között.
Muffinnál nem nagy probléma ha nincs, mert kicsik a lyukak és a tészta félkemény, de pl. egy tortaformánál ahol a piskótatészta folyik elég nehézkes lehet betenni a sütőbe merevítés nélkül, mert nyeklik nyaklik. Ill. azt ajánlja, hogy már eleve tegyem a rácsra és csak a rácson állva rakjam bele a sütit, és rácsostól toljam a sütőbe.

Szilikonba nem kell papír, de általában a teflonosba se, csak van aki így, van aki úgy szereti sütni. (Megsporólja a mosogatást)

Ha veszel bolti muffint pl. azok papírba vannak, de szinte ki kell "rágni" a papaírból a sütit, mert abból nem csússzannak csak úgy ki.

Szóval szép papírba, ha ajándékba viszed a sütit, de én akkor is úgy csinálnám inkább, hogy megsütném és mint a bombont csak utólag tenném papírba. Akkor szépen tálalható, szállítható, de ki is pottyanna belőle, nem kéne a kicsomagolással kinlódni.

Receptek repültek.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Nekem pl. a gyümikenyér formám ilyen, ahhoz van merevítő karika.

http://www.silikomart.com/

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata!

Igen, szilikon. Viszonylag vastag anyagnak tűnik. Hidegen biztosan meg lehet úgy fogni, hogy a folyékony sem folyna ki belőle. Ha forró, akkor lágyul?

A többire rá van írva, hogy mikroba is tehető. Van olyan, amit mikroban is meg lehet sütni?

Köszi a recepteket! Kép

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Szia Kata!

Nekem is elküldenéd a recepteket? gmagdi@freemail.hu Bár még nincs sütőformám, de amint Miki ledobja a pöttyeit, megyek és veszek.
Köszi

Magdi
gallainémagdi
 
 


Kata,

lemaradtam... Vannak összegyűjtött muffin receptek is? Ha, igen, nekem is elküldenéd?
Tudod, egy jó muffin-sütés sokszor a rosszkedvemet is elfújja Kép, persze a családom is jól jár Kép, bár nem kifejezetten édesszájúak Kép

Erika
kerika
 
 


Erika!
Akkor sósat süssél!Kép
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Azért erről az oldalról se feledkezzetek meg:Kép
http://x3.hu/freeweb/frameset.x3?user=/receptek&page=/m-index.htm

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


recipék elrepítve Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kanga,
valahogy ahhoz még nem volt bátorságom.... Te már próbáltad?
Kata,
Kép, Hűűű jó sok, azt sem tudom, melyiket, honnan kezdjem átolvasni.
Holnap asszem kipróbálom valamelyiket. Bár, én most pont fogyókúrázom...Kép

Erika
kerika
 
 


Sziasztok!

Bigacsiga én is egy lelkes muffinos vagyok. Kaphatnék én is egy recipt gyűjteményt?
Köszike

Cím: bedotamas@axelero.hu

Prü
prü
 
 


Kata!

Köszi szépen megkaptam.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Erika!
A családom el volt bűvölve a sajtos -sonkás-snidlingestől!!!

Imádom az x3,hu-t! A sógorommal ki is
nyomiztattam.

Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!

Muffinsütő és mikrohullámú sütő????
Senki nem tud semmi okosat?

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok!

A Tescoban láttam ilyet: teflonos mufinforma 12 db-os 1690,-. Szerintetek ez jó? Bár egy darab sem volt éppen, mert elfogyott, de ha érdemes, akkor vadászom rá.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!
A Metroban van szilikonos muffincsalád, 4 darab különböző formák,7500 forintért. 6 darabos nagy peremes, 6 db-os nagy félkörös forma, 12db-os kicsi + 15 db-os kosárka. Nincs merevített pereme, mint a Tefal-nak, de így is használható, éppen most próbáltam ki. Szó nélkül kicsusszantak belőle a sütik. Szerintem megéri. Az akció 31-ig tart.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Snoopy!

Az enyémre ez van írva:

Minden tortasütőt és sütőformát helyettesít. Használható sütőben, grillsütőben perforált sütőlemezen, mikróhullámú sütőben vagy bármilyen fagyasztóban is.

...

Mikróhullámú sütőben úgyanúgy mintha sütőben sütné, helyezze a formát a mikró tányérjára és töltse meg.
Grillező üzemmódban nem használható.
Nem helyezhető lángba, grillbe, elektromos főzőlap, kerámia főzőlap, tepsi.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Csajszik!
Az Intersparban a 12db-os muffinsütő 1190 ft.
márc.25-ápr.7-ig.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!
Amíg be nem szerzek egy muffinsütőt addig tudtok ötletet adni, hogy meg lehet-e sütni másban a sütit? Pl: gyümikenyérforma?
Szeretném én is elkérni a recepteket ha lehet!
bodai@freemail.hu
köszike!
Szti
beszti71
 
 


Sziasztok,
Bigacsiga Kata: átküldenéd nekem is a muffin-receptgyűjteményt Kép ? Email: tundenagy@freemail.hu
Előre is köszönöm.
Üdv,
Tündi
tunde_n
 
 


Tündi!

Elküldtem. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Örömöm határtalan! Kép

Tegnap kaptam muffinsütőt (Interspar) és ma már ki is próbáltam. Túrós-rumos mazsolást sütöttem és isteni lett! Kép

Köszi Nektek! Ha nincs ez a topic, eszembe sem jutott volna a süti ezen formája.

Beatrix
beatrix28
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: