Új privát üzeneted érkezett!

Jamina!
Ez az URL és az e-mail cím, erre a hívatkozásra mutat a kezimunka.lap is, de most valóban nem működik. Hétfőn járok a bolt felé és akkor rákérdezek az üzletben.
Phaedra
phaedraa
 
 



Flornatura
link: http://flornatura.tk
6722 Szeged, Gogol u. 2.

Virágkötészeti kellékek,
Kreatív és hobbi kellékek különféle technikákhoz.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

 
 

Jamika!

És itt van két dolog, amiről beszéltem. Balos zacskó, előtte terrakotta-színezővel, jobbos zacskó a terrakotta massza. Naná, hogy nem ír árat.

Öööö. El kellene kezdeni a készülődést?Kép

Csi
csii
 
 


Bigacsiga,
Köszi a linkeketKép

Csi, hát valamire csak kell készülni, nem?

Ütemterv a 2004-es esztendőre:
1. Jan.1-ápr.11-ig: készülődés a Húsvétra
- közben febr.14-ig alternatíva a Valentin-nap
2. Ápr.13-május 1. vasárnapjáig készülődés Anyák napjára
3. utána május utsó vasárnapjáig gyereknapra
4. Ezután: nyári motívumok
- közben kötelező szorgalmi munka: kiscipők, újszülöttek témakör -ehhez Áfonya majd lesz szíves időben megadni a megfelelő színt!
5. Ősz: szüret
6. Szeptember végétől: karácsony

Szóval szedjétek össze magatokatKép!
Jamina
jamina
 
 


Szép tervKép!
Kissé szigorúnak tetszik lenni!!!
Nem is fogunk farsangolni?
Születésnapok? Névnapok?
Korrektebb tervet kérnék, ha lenne szívesKép!
Csi
csii
 
 


Az egy dolog, hogy Áfonya választhat színt, de ha jól olvasom, egy KÉKRE még biztosan szükségünk lesz egy kedves topiktársunknakKépKépKép

Csi
Névtelen
 


Csi!

Én úgy kívánom, hogy rózsaszínre legyen szüksége. Kép)))))

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok,
olvastalak titeket folyamatosan a karácsonyi topicokban is, de most végre csatlakozni szeretnék. Kép

Jamina,
én is hiányolom a farsangot! Kép A 3 ovisom virág- illetve erdei tündér lesz. Vannak ötleteim, ha elakadok, megkérdezlek titeket. Kép Hogyan kell linkkel feltenni képeket? A tavalyi jelmezeinket megosztanám. Kép

Virág
Virág
 


Igen-igen, kedves Virág, emlegettél egy dekopált előszobafalatKép
A képet felteszed ide, majd az elküldés után, mikor a hozzászólások között megjelenik a kép, jobb gombbal rákattintasz, és a cím(URL) tartalmát bemásolod abba a topikba, ahol szeretnél róla beszélni. Minden "belefér" a képtárba, de a szalvétás dolgoknak van egy Sz.technika-képtár c. -képtára.
Ha szeretnéd beleilleszteni a szövegbe, akkor így írod be:
\newurl {cím,elnevezés} (szóköz nélkül!!) és ekkor rákattintható lesz a szöveg. Na, ezt jól megmondtam, talán ki tudod bogarászniKép

Csi
csii
 
 


Sziasztok, csatlakozom: farsangoljunk egy kicsit, jó? Főleg mert valahogy elő kell teremtenem egy oroszlán jelmezt! Lehetóleg varrás nélkülKép Mondjuk ragasztással, üvegfestéssel vagy szalvétával. Vagy ezek kombinációjával. Csak varrni ne kelljen.

Magdi
gmagdi
 
 


Magdi!
Filc. Mondjuk. Az ragasztható, és fonalból lehetne a sörénye.
Nekem minden jelmez kiindulópontja, leginkább lustaságból a testre simuló hosszú ujjú póló (ez anyáé is lehet), hozzá egy cicanadrág-szerű-izé (értesz?Kép), vagy harisnya. Erre kell farkincát varrni, és némi fejdíszt illeszteni. Mancsnak mehet egy vastag zokni, némi filc-karommal, és kesztyű. Így be van burkolva az egész gyerek, mégsem kényelmetlen a viselet.
Oroszlánfej (sosem csináltam, csak kotyogok, mint mindigKép) lehetne egy pánt, olyasmi, amit a lányok hordanak, bőven ráillesztve a madzag, amit aztán formára lehetne nyírbálni, mint egy parókát. Talán így nem annyira meleg, mint egy sapka+sörény. Gyerekem azt nem viselné el a fejénKép.
Pofi szépen cicásra festve.
Talán. De nemtomKép

Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Jövök majd ide is, de most megakadt a szemem valamin.Kép

Virág!
Engem nagyon érdekelnének azok a jelmezek! Várom a képet.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Csi,
köszi, igyexem megérteni ezt a rendkívül bonyolult képletet. Kép És akkor megy a dekupált előszoba szekrény is. Kép

Kata (de rég "láttalak" Kép),
lefényképezem, és akkor mehet. Kép

Virág
Virág
 


Virág!
Én is!KépKépKép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Csí, kotyogj csak ilyeneket nyugodtan!

Magdi
GMagdi
 


Sziasztok!

Ez húsvéti topic? Nem?
De örülök a farsangi kitérőnek!! Jelmezötleteket nagyon várom én is. Nekem a majdnem 4 évesemnek kellene valami 'szépruhás, fidres-fodros, kopogós cipős' kreációt alkotni. A királylány és társai változatot nem tartom elég furmányosnak. Szeretném valamivel feldobni a lekűzdendő feladatot. Gondolkodtam egy pattogatott kukorica hercegnőről! Ebben szerintem van valami különleges is a szépruha mellett.Eddig még megmaradtam ezen a szinten.

A jó ötletek nagyon érdekelnek! A Húsvét pedig még várhat egy kicsit!!!

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Zsóci, igen, ez a húsvétosKép
A pattogatott kukoricás nagyon jó. Nekem anyu, és a nővérem kreált egyszer egyet, azt hiszem, két hétig varrogattákKép De én nagyon szerettem...
Megnéztem a lánykádat, valóban fidres-fodrosKép
Egy abronccsal lehetne emelni a szoknya tartását, bármilyet is készítesz nekiKép

Tegnap láttam vmelyik külföldi adón egy aranyos bohóc-jelmezt. Egy hatalmas derekú nadrág derékpántjába volt belefűzve egy kör alakú merevítő, így az viccesen elállt a deréktól. A nadrágot egy nadrágtartó tartotta.
Lehet, hogy én ennél maradok. Fiam megkapja apja egyik laza anyagból készült bermudáját, és vastag drótot rakok a derekába. Kap egy csíkos pólót alá, így kész is a bohócKép

Csi
csii
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznék a csapathoz. A farsang még az én Babócámtól messze áll, de a húsvéthoz nekem is lesz egy-két szavam.
Majd benézek addig!
Üdv mindenkinek: Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


nem találom sehol a jelmezeket!!! KépKépKépKépKép
Virág
 


Virag,
a topicot? http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/2015.html?1061726424

A Praktika ujsagban is lattam par jelmezes kepet, leirast, valami konkretan erdekel?
afonya
 
 


Sziasztok,
pár üvegmatrica sablont lefotóztam és felteszem a hasonló című albumba. lesz köztük húzvéti is. Ha érdekel, szóljatok és lefotózom rendesen!
Solya
solya
 
 


Áfonya,
édes vagy. Kép Sajnos a saját tavaji jelmezeket nem találom, be akartam rakni őket a képtárba, meg eladni, hogy legyen pénzem az idei jelmezekhez valókat megvenni. Kép
Virág
 


Húsvéti vendégváró-koszorúKép

Akinek van maradek faanyaga, az konnyen megcsinalhatjaKép Van igazi koszorum is, ha erdekel valakit, elobanyaszom azt is.
afonya
 
 


Áfonya!
Már keresheted isKép
Pont a minap jutott eszembe, hogy lassan egy éve, hogy először felkerült egy kacsás-szalvétás kép a Kézimunka topikba...
Gyújtunk gyertyát?
Szék?
Jöhetne egy közeli isKép
csii
 
 


Phaedra,
2001. márciusi szám, 12 ötlet csipkére. De átverés, mert a "Saját kezűleg" csak félig igaz...

Csi,
még portalanítanom is kell akkor. Kacsás képet meg nem cikizni, minden kezdet nehézKép
Neked is irtam tegnap este, hozzád sem jutott el?

-Afonya
afonya
 
 


epp most jott meg a valasz, stornoKép

-Afonya

Nevtelennek alcaztam veletlenul ezt az uzit es gondoltam, kiprobalom akkor mar, lehet-e igy is utolag modositani. Lehet.
Névtelen
 


De hepciásnak tetszik lenniKép!
Bántja a fene a kacsát!
De csendben megjegyzem, hogy sikerült jóól megfertőzni minketKép
csii
 
 


Ez Phaedire is vonatkozik!
csii
 
 


Áfonya!
Köszi! Már válaszoltam is Neked.

Csí!
HA Ha ha a bankszámlád meg csak csökken Kép
De milyen kacsát kell bántani (vagy sem)??? -> tárgytalan, már értem Kép
phaedraa
 
 


Phaeadra,
eddig nem ert ide, nalunk mar kikapcs van, holnap reggel nezem.

-Afonya
afonya
 
 


Csi,
eszerint en inditottam utjara a madarinfluenzat?Kép

Na, itt a tavalyi jatszohazas koszorum. A mohaszeruseget valahogy festenem kell, mert kifakult, egyebkent még mindig tetszikKép A kep kisse sotet lettKép
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/63630.jpg

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Ha az moha, akkor locsod be először, nekem a karácsonyi az évekig feléledt, aztán leégettKép.
Nekem van egy gagyi, ámde tetszetős koszorúm, majd előkeresem.
És idén biztosabb alapokra helyezem a tojásaimatKép

Csi
csii
 
 



jé, itt is a "szalvétás lányok" vannak többségben?
Jövök én is mutatni valamit, ha szabad.
Itt egy húsvéti tojás koszorú (jegyzem, ez is dekupálva van!!)

http://babanet.hu/album/albumimages/675/30958.jpg

Leírás:teljesen sima müanyag tojásokat befestettem lilára /saslik pálcák segítségével.
Száradás után szivaccsal a tojás alsó és felsö részére fehér festéket hordtam úgy, hogy a középsö részén a tojinak maradt kb. 1,5 cm-es sáv. Száradás után a sáv széleit fehér Windows Colorral körbehúztam.
A megmaradt sávot tetszöleges szalvétával lehet dekupálni (én nem kaptam színben hozzápasszolót, ezért s.lila ú.n. japán papírral ragasztottam körbe.)Miután ez is megszáradt, vékony ecsettel és sok víz, kevés festékkel próbáltam bekockázni.
Végül mindegyik tojás közepére egy apró szárított, préselt virágot ragasztottam, tettem rá fehér tollakat és szalagokat.
mian
 
 


Sziasztok!

Most lattam egy jo husveti kosar otletet, de ha mar mindenki ismeri akkor bocs, en meg ujszulott vagyok a temaban Kép)
Szoval egy fonott kosarat vagy talat kibelelunk muanyag foliaval, felig feltoltjuk viragfolddel, szorunk ra jo sok fumagot, es gyermekunkkel locsoltatjuk. Az igy kinott igazi fube lehet majd a husveti tojasokat pakolaszni. Kerdes, vajon mennyi idovel husvet elott kellene ehhez hozzafogni hogy szep dus gyepunk legyen mire kell?

Mon
mon
 
 


Szia!
Ne haragudj, de legyszi valtoztass nevet, a felreertesek elkerulese vegett, mert en mar a kezdetek ota(2000 majus) Babanetes vagyok, es ezen a neven irogatok!
Koszi!
Moni

moni
 
 


Szerintem kettő hét elég, de, ha elöbb csinálod meg az sem gond maximum áthúzod a gyerek hajnyírójával vagy apa borotvájával. Kép
Bocs. Kép Kisolló is jó.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


bigacsiga, tenyleg, legfeljebb a felesleget megetetjuk a horcsoggel Kép
mon
 
 


MonKép Sztem is elkezdhetedKép Vagyis ültess, de biza megtetszett az ötlet...
Neki is látok..holnapKép
Hajni
hajnii
 
 


Solya!

Nem találom a jan. 29-én emlegetett üvegmatrica sablonjaidat. Hol vannak?Kép
Lecserélném végre a téli tájamat az ablakon, amúgy is elegem van a télből, hátha ez végre meghozza a tavasztKépKép.

Áfonya!

A tavalyi tojásnyúl végül mennyi idő alatt készült el? Nagyon bonyolult volt? Szeretném megcsinálni, de ugye két gyerek...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti,
nem, nem volt nehez, csak kisse nagyvonaluan kellett kezelni a leirastKép
Vannak par evre visszamenoleg tavaszi Praktika ujsagjaim, ha valakit valami konkret dolog erdekel, otlet szinten, szoljon.

-Afonya
afonya
 
 


Afonya!

Tojásnyúl tavaly óta nálam is tervben van.Talán idén lesz is belőle valami.

Jucus
20170114224602
 
 


Tényleg a tojásnyúl!!!
Az nekem is tetszik. Mindjárt vissza is keresem a szabásmintát, amit Áfonya feltett Kép
phaedraa
 
 


Iderakom, hogy ne kelljen keresgetni.
Ágci rakta még tavaly fel és Áfonya el is készítette Kép

Áfonya tojásnyuszija->
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/12825.jpg

leírás + szabásminta-> http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/11517.jpg
leírás nagyobban -> http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/11539.jpg
phaedraa
 
 


Áfonya!

Köszi!Kép
Nem tudnál nekem segíteni, hátha emlékszel még rá: nem értem a fül leírását. Akkor most egy anyagból kell a szabásminta szerint kivágni? És mit kell összehajtani és megvarrni? Mit jelent az, hogy "a füleket egyenként félbehajtjuk és középen összevarrjuk" és utána "kinyitjuk". A fejhez erősítést sem teljesen értem...
A másik gondom, hogy a szabásmintán nem olvasható, hogy melyik rész melyik testrészhez tartozik. A fül egyértelmű, de a többiek nem teljesen, csak tippelni tudok.
A nyulad nagyon jóKép, de szeretném, ha nekem is így sikerülne. Most kitalátam, hogy titokban csinálom a két gyereknek húsvétra!KépKép Biztos nagyon fog tetszeni nekik.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti,
bocsi, de amikor eloszor olvastam az irasod, meg akartam nezni a leirast, azert nem reagaltam. Utana meg eltunt az osszesbol es siman elfelejtettemKép
Fogggalmam sincs, en sem ertettem kristalytisztan, ezert is irtam, hogy nagyvonaluan kezeltem a leirast.
Ugy remlik, hogy azert szabtam duplan, hogy legyen tartasa a fulnek, mert az nincs kitomve. Felbehajtani hosszaban, alul a tovenel kicsit osszevarrni azert kell, hogy meg legyen az ive. Es mindezt betuszkoltam a nyuszi feje tetejen levo nyilasba.
Valahogy igy remlik. De szerintem ugysem lenyeg a menete, a vegeredmeny fontos, hogy ugy nezzen ki, mint egy nyulKép

-Afonya

jaigen, es nekem csak masodjara sikerult a fulet eltalalnom, mert elsore, a szabasmintaban megadott fulmeret sehogysem birt utana tojaskent korbeerniKép
afonya
 
 


Áfonya!

Köszi.Kép
Azt nem írtad le, hogy szerinted a szabásmintán melyik része minek felelt meg (fej, törzs).
Végül is tényleg a végeredmény a fontos, csak ne legyen összeállíthatatlanul butaság a részeredmény!Kép
Akkor majd rögtönzök én is (eleve nagyobb füllel, mint a szabásmintábanKép). Hétvégén beszerzem a hiányzó hozzávalókat, aztán még mindig lesz 3 hetem az előállításra (ápr. 12. húsvét hétfő???).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti,
azert nem irtam le, mert azt sem tudomKép Akkor sem tudtam, pusztan a kep alapjan tippeltem, mi mekkkora lehet... szerintem is szabd nagyobbra a fulet, azt még mindig konnyebb utana leszukiteni. Take it easy!Kép

-Afonya
afonya
 
 


Festőnövények:

sárga színt ad: a vöröshagymahéj, az eperfalevél, a sáfrányos szeklice szirma és a körömvirág szirma

zöld színt ad a spenót és a csalán

Fekete színű lesz a tojás a dióburoktól,diólevéltől(ilyen festéssel a tojás nem ehető!)

vörös színt ad a nyírfalomb, az almakéreg, és a szurokfű együtt megfőzve

anyapoc
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: