Új privát üzeneted érkezett!

Drága Cili2, ne idegelj! Kép Kép Kép
Sotés lányok! Szerintetek mennyivel elõbb feküdjek be a kórházba (vidéki vagyok, autónk nincs) ? Nem túl rossz pocakosan egy-két hetet a kórházban tölteni? Nagyon aggódom, mert bár még csak csütörtökön kezdem a 37. hetet, de napjában többször tör rám derékfájás, meg olyan fájogatások. A klinikára november 7én kell mennem, remélem, az orvosom jó híreket mond majd. Csak azt hallottam, hogy ha nem muszáj, itt nem nagyon fektetik be az embert.

Zsóka, Ildi! Nektek megvárták a vajúdás kezdetét, vagy programozott császárotok volt?

Köszi a válaszokat, legyetek jók: Viráganya (36. hét)
Viráganya
 


Szia Viráganya, én is sotés voltam, nekem a csecsemõsökkel is nagyon jó tapsztalataim vannak, 1-2 nem volt szimpatikus, de pl a fõnõvér Éva, kimondottan kedves. Csak mindíg kérdezni kell, ha a szopáshoz segítség kell, akkor szólj, maguktól nem nagyon segítenek, de általában rengeteg baba és mama van. A wc tisztaságról nem sokat tudok, mert én 1 ágyasban voltam, azt állandóan takarították ülõkéstõl.Nekem programozott császárom volt.
Ne aggódj, jó hely !
Vivien.
Névtelen
 


Cili, ha Balega dr. keresztneve László, akkor akár õ is lehetett.
Nekem csak egy fiatal kis majom csecsemögondozós növel volt gondom (majdnem letépte az egyik mellbimbómat "segitségképpen"), de a többi nagyon aranyos volt és imádtaák a kislányomat.

Viráganya, annyira nincs ágy a terhesosztályon, hogy csak nagyon indokolt esetben vesznek fel beteget. Én is vártam az ágyra, pedig már 1 héttel hordtam túl a babát. Sokszor délig ültek ott a terhesosztályon a kismamák, akik jöttek befeküdni, várva az ágyra. Ha mégy felvételre, mindenképp érj oda 8 körül, mert aki késön jön, az esetleg lecsúszhat aznap és akkor feleslegesen utazott. Még mindig jobb ott várni egy kicsit. Egyébként nem rossz benn lenni, csak unalmas. A napi 3 ctg-n kivül semmi sem történik az emberrel.
Mi 1 napi vajúdás után döntöttünk a császár mellett, mikor már világosan látszott, hogy máshogy nem megy.
Pocok
 

 
 

Sziasztok,
Csecsemõsök: vegyes. Voltak nagyon kedves, nagyon segítõkész nõvérek, és volt olyan is, hogy szülés (császár) után másnap reggel mentem (vánsozorgtam) a gyerkõcért a csecsemõszobába, kérni a babámat, hadd nézzrem meg, azt a választ kaptam: "Minek, tegnap már látta." És nem viccelt! Kép Volt, hogy kértem textilpelust büfiztetni, mire megkrédezték: mire kell? (Felmosni, gondoltam magamban.) De ez a két negatív tapasztalatom van összesen, szóval az arány a pozitív irányában dõl el Kép.

Viráganya, szvsz ha meg tudod úszni a befektetést, vagy akár két napot is nyersz, az csak jó lehet Kép. Persze ha vidéki vagy az egy más tlszta, de lelkileg nagyon és bizony fizikaliag is megterhelõ lehet a bennfekvés. Én "csak" 3 napot töltöttem bent a csaszi elõtt, de az is elég volt. Nem volt hely a terhesosztályon (ami gyönyörû szép felújított), és a "gyûjtõ"-ben helyzetek el (III em 28 kórterem), ahol többek között abortuszosok, ill. elvetélt babás mamák vannak. Egyrészt az ágyak olyanok, mintha a közepükön gödör lenne, márészt nekem sem volt túl jó velük feküdni, és nem hiszem, hogy õk túl jó lelkiállapotban néztek engem, ahogy sétáltam ott a nagy pocakommal. 3 napig voltam ott azzal, hogy ha lesz hely, levisznek a terhesosztályra. Utólag tudtam meg, hogy egy csomó üres hely volt lenn, csak azokat a jólk fizetõ betegeknek adták Kép. Egyébként azt hiszem a 28-ast is felújytották már, legalábbis egész aug_ban nem tudtunk aludni reggel 7-tõl a teherlift miatt, ami a sittet szállíytotta (a hálószobaablakunk pont szemben van). Ja a röhej az wegészben, hogy befektettek, mivel túlhordtam a babát, és ahogy írtam is, jkét percre lakom a klinikától.
Nem indítottak, nem várták, hogy meginduljon a szülés, hanem császároztak rögtön. Mondjuk szép nagy babám volt, öt nappal túlhordva.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Kedves Mindenki! Köszi ezt a sok hasznos tanácsot! Még egy kérdésem lenne: nekem az elõzõ csaszinál két napig benn volt a katéter, és amikor felkeltem, ki - be kellett dugdosni. Nem egy lányálom...itt is így van ez?
A másik: Ti elõzõleg leborotváltátok magatokat, vagy ezt jobb a szülésznõkre bízni?
Sok puszi: Viráganya
Viráganya
 


Kedves Zsóka, most látom, hogy a Te kérdésedre nem válaszoltam. Szóval: én a kártyámmal jelentkeztem a klinikán, dr. Szillert ajánlás alapján találtam meg, felhívtam telefonon, így vállalt el. Amikor elõször mentem, a vizsgálat után megkérdeztem, mennyivel tartozom, és õ azt mondta, semmivel, ill. amennyit gondolok. Lassan a 9. hónapban járok, de még soha nem éreztette velem, hogy pénzt / több pénzt várna el tõlem. Tényleg úgy bánik velem, mint egy hercegnõvel. Egyébként én 2000 Ft-ot szoktam adni. Elsõ alkalommal 5000-et adtam, ill. ha éppen jobban álltunk, akkor 3000-et. De hozzáteszem, hogy még most is 5-6 hetente kell hozzá mennem. Itt Dunaújban már a 28. héttõl hetente kellett vizsgálatra mennem (kettõ perc nyúlkálás, majd fizetés), úgyhogy röhej, de még így vidékrõl feljárva is olcsóbban jön ki a terhesgondozás. Eddig akárhányszor hívtam telefonon, mindig ráért, soha nem akart lerázni. A szüléssel már bajban vagyok, én 25000-et gondoltam, de szerintem nem fogja kevesellni. Tudom, hogy az adjunktusoknak ált. többet illik adni, de hát ennyi van rá és kész. Azt hittem, a második gyerek olcsóbb lesz, de ez nem igaz. És még mindig nincs kiságy, meg egy csomó minden. És hát az én ki közalkalmazotti fizetésem...Összegezve: dr. Sziller fantasztikus orvos, nagyon jó fej, nagyon érti a szakmáját, és nem a pénzre megy rá.
Puszi a csemetéknek és Neked is: Viráganya
Viráganya
 


Szia Viráganya,
Jaj de jókat íyrtál KépKépKép! Mindenképpen õt szeretném majd dokinak (ha bele merek vágni), és én is kb. ilyesmit-ennyit gondoltam, meg azt is tapasztaltam, hogy tényleg nagyon kedves, rendesé és nagyon érti a szakmáját. Nagyon biztató dolgokat írtál, köszönöm!
katéter: engem du. 1 körül mûtöttek , este ki akarták venni a katétert, de kértem, hogy maradjon bent reggelig, mert ugyan vhogy ki tudnék vánsziorogni a wc-re (ill. be tudnék, mivel két szomszédos kórteremnek van közös zuhanyzója-wc-je), de azt hittem, hogy az érzéstelenítés miatti zsibbadás miatt lehet hogy nem érezném az ingert. Szóval nekem másnap vették ki. (Nagyon féltek, és azért akarták kivenni, nehogy fertõzést kapjak - de az elõzõ csaszim után szövõdmény miatt egy hétig volt bennem katéter, igaz, antibiotikumot kaptam, nehogy fertõzés legyen belõle, de nem lett semmi bajom, gondoltam ezt az egy éjszakát kibírja a hólyagom Kép)

Borotválás: végül is nincs benne semmi "száégyellnivaló", de szvsz kényelmesebb és higiénikusabb, ha magadnak csináélod meg otthon. (Plusz: ugyan egyszerhasználatos borotvá használnak, de ha jól láttam, nem csak egyszer használják Kép) Szóval legközelebb én tutira megborotválkozom otthon szülés elõtt...
Nemcsak a bikinivonalat borotválják, hanem az egészet! A másik: beöntés is van csaszinál is, készülj fel lelkileg!
vigyázz magatokra,
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


2 napig katéter????????? Nekem már aznap délután kivették, szerencsére. Lehetett sportolni, hiszen a WC legalább 2 méterre volt az ágyamtól. :-)
dr. Sziller ez a magas bajszos ugye? Nagyon jó fejnek láttam mindig, olyan igazi úriembernek.
Pocok
 


Viráganya, a katétert nekem a reggel 9-es császár után, amikor felkelhettem (spinális érz.)5-6 körül kivették. Valami még lógott a sebbõl, egy fecskendõszerûség, azt csak másnap reggel sikerült elveszítenem, és többé nem rakták vissza. Borotválás, beöntés nem volt semmi kellemetlen benne, nem kell elõre parázni ilyesmitõl. A varratokat az 5. nap vették ki, amikor haza is mehettünk.
Vivien.
Névtelen
 


Mamócák,
a mostani Kismamában a kórházi bemutatkozó-sorozat a Sote I-rõl van. Érdemes elolvasni. Van a Sziller adj-ról is egy fotó. Jó volt újra látni Kép.
üüdv
ZSóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!
Ismeri valaki dr. Ujhazi Andrast?
kamilla
kamilla
 


Szia, mindenki!
Zsóka! Természetesen én is olvastam a Kismamás cikket...és elég jól érzem magam attól, amiket olvastam a klinikáról...Kép Egyébként Te annak idején hogyan tudtál Ábellel találkozni? Mert ahogy olvastam, egész nap van ugyan látogatás, de a kismamás szobába nem lehet belépni (ami nagyon helyes), a kismama pedig hogyan jön ki hosszabb idõre a kisbaba nélkül???

Ildi, Pocok, Zsóka! Hogy néz ki egy nap bent a kórházban, Mit adnak enni / inni? Ki(k)nek kell / illik pénzt / kávét, tudomisénmit adni?

Legyetek jók! Szerdán megyek ultrahangra, ctg-re meg vizsgálatra. Jó kis nap lesz...Kép Még 24 nap van a kiírásig!
Viráganya
Viráganya
 


Sziasztok!

Az én infóim elég elavultak, lévén 95-ben szültem utoljára, akkor még 24 órát kellett feküdni a csaszi után. Engem õk borotváltak, de utána rém hülyén néztem ki, mert nem mindenhol! Nekem a szülés spontán burokrepedéssel indult. Elõtte 10 napot dekkoltam bent (ikrek miatt 36. héttõl), akkoriban csinálták a földszintet, a terhesek az elsõn a sarokban voltak, ott, ahol elõtte 93-ban gyerekágyasként voltam az elsõ fiammal. Tömegnyomor volt, kényelmetlen ágyakkal.
Sziller dokiról még: az elsõ szülésemnél így utólag tök hálás vagyok neki. A saját dokim szabin volt utolérhetetlenül, megadott 3 nevet, akiknek átadott, egyik Sziller volt. Reggel mentem be, burokrepedéssel (szintén), nulla fájással, éretlen méhszájjal. Kb. 11-ig hagytak ezzel békén (semmi változás), akkor Sziller adott méhszájérlelõ zselét. Ezt azóta tudom, hogy egyáltalán nem mindenhol adnak, meg vitatott, talán már az a régi formája nincs is. MIndenesetre ennek eredményeképp a nulláról indulva 8-ra meglett a fiam (már addigra nem a Szillernél), és mások sztorijait olvasva hálás vagyok Szillernek, hogy ezt a módszert választotta.

Kaja, az rém kevés, érdemes a családdal hozatni. Hûtõ van. Állítólag lopnak, arra jó figyelni. Én a csaszinál a dokimnak adtam pénzt, a teamnek meg egy csemege-kosarat hoztunk, és megkértem a dokit, hogy jutassa el nekik, õ talán jobban tudja, kik voltak ott. Hogy eljutott-e??

A folyosóra ki lehet jönni, és amíg a babád alszik, tudsz a naggyal is lenni. Aztán a szobatársak úgyis szólnak ha felébred a pici.

Csecsemõsosztályon akkoriban volt egy hosszú fekete hajú nõ, sajna nem tudom a nevét, de õ volt a legrendesebb. 93-ban az elsõt szültem, akkor még elég amatõr voltam. Ezzel együtt 95-ben emlékezett rám!!! Amúgy akkoriban sokat számított, hogy mennyire volt lelkes a kismama, ha nem ugrabugrált, akkor a csecsemõsök se, de ha szorgosan leadta a lefejt tejet, akkor egész jó viszonyt lehetett kialakítani velük.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Kedves khjutka!

Ha megvan még az a cikk neked az Anyák Lapjából az Ádám Zsoltról, én nagyon megköszönném! Én is nála szeretnék szülni.
Egyébként itt új vagyok, nem tudom még megfelelõen kezelni a topicot sem.
Egyébként én 1x voltam nála, nem kellett sokat várni és nagyon kedves volt. Mindent készségesen elmagyarázott, majd a férjemnek is mégegyszer. Kicsit problémás eset leszek, mert Crohn beteg vagyok, keresem is a sorstársakat.
Csissz
csissz (csissz)
 


Sziasztok!
Én is 93-ban szültem, így az infoim elég elavultak..
8 hónapig jártam dr. Rigóhoz,sajnos végig nem voltunk egy hullámhosszon,úgy éreztem, nem tájékoztat eléggé, mindig csak a súlyommal piszkált, stb.. Aztán 2 héttel a szülésem elõtt összefutottunk a folyosón (ti. be voltam rendelve vizsgálatra), és idegesen közölte, hogy fáradt, beteg, elege van, és átad egy másik orvosnak. Úgy érzem, ez volt a szerencsém (az elsõ sokk után), mert akihez kerültem, egy fantasztikus orvos, úgy hívják, dr. Silhavy Mihály.
Azóta is hozzá járok, most tervezzük férjemmel az új babát. Az egyetlen gondom az, hogy kicsit tartok a klinikától. Olvastam a Kismamában a cikket, és kissé csalódott voltam, hogy nincsenek alternatív vajúdóeszközök. Annak idején hanyattfekve, infúzióval, "bogár perspektívában" szültem. A dokimhoz viszont ragaszkodnék...
anilla (anilla)
 


Szia, Viráganya!
Egyrészt jó, hogy a látogaztók nem jöhetnek be a szobákba (nem hurcolnak be mindenféle bacikat, meg nem lógnak a nyakadban szoptatáskor, de pl. nagyon rossz tud lenni, ha császárod volt (lásd engem), a látogató nem mehet be (még ekkor sem!), te nem tudsz kimenni...
Az nagyon jó (többek között ezért választotam a klinikát), hogy itt lakunk a szomszédban, és anyukám v. a hugom naponta többször is át tudtak jönni (vagy ha vmi bajom volt, hívtam õket, és tíz perc múlva hozták is amit kértem Kép). Enek ellenére a hat nap alatt Ábel talán 3x volt bent, ui. nekem annyira, de annyira hiányoztt, még sírtam is, amikor beszéltünk telefonon, de amikor bejött, a szívem szakadt meg, azt mondtam, inkább ne hozzák...
Ha kimész a folyosóra, a többiek bent maradnak, és szólnak majd neked, ha a baba sír, v. vmi gond van. Ha netán nincs szobatársad és látogatód jön, de a babát nem akarod benthagyni egyedül,. arra a pár percre is be lehet adni a "babamegõrzõbe" a csecsemõsökhöz. Szóval ne aggódj!
Kaja: végül is nem rossz, csak nagyon kevés, mint minden kórházban. Kérj otthonról pótlást! Inni tea van, azt egész nap ihatsz, van egy nagy tartály a folyosón, meleg citromos teával.

Nem tudom, írtam-e: mindne szobában van telefon (te nem tudsz onnan telefonálni, de téged tudnak hívni), akinek nincs mobilja (nekem nincs), annak nagyon jó, el tudtak érni. Egyébként nyilvános tel. tekintetében a klinika nagyon sz@rul áll, a II-on meg az alagsorban van egy-egy kártyás készülék. Ahelyett, hogy minden emeleten lenne legalább kettõ.

Pénz: olvasd el a hálapénzes topikot... Én csak a dokinõmnek adtam, de sokan adnak a szülésznõnek, altatóorvosnak, csecsemõsnek stb is. A tarifákról bent hallasz majd, de amit ítrál, szvsz abszolút megfelelõ.
vigyázz magadra
Zsóka

ui: Nem akarsz beugrani, ha erre jársz? Tényleg itt lakunk a szomszédban...
Zsóka (zsóka)
 


Viráganya, én most nyáron szültem ott, a látogatókhoz a babát én az ottani kerekes izében vittem ki, vagy csak símán a kezemben pólyában. Én is császáros voltam, de már másnap reggel emelgettem, hurcoltam a babát. A csecsmõsökre lehet bízni bármikor a gyereket, ha pl. a büfébe akarsz menni, vagy akár fürdés alatt is, ha nem akarod a szobatársaidra hagyni. Szerintem a csecsmõs fõnõvér, az Éva a legszuperebb az egészben. A kaja nem rossz, a margarin a legfontosabb amit az ember vigyen, mert 4 zsömléhez adnak 1 minivajat.
Vivien
Névtelen
 


Sziasztok "Szilleresek"!

Érdekelne, hogy Sziller doktor csak a klinikán rendel vagy van magánrendelõje is, ahol nem kéne annyit várni.

Köszi

Viki
Névtelen
 


Sziasztok!
Én az 1ágyasban voltam, de nagyon keveset volt velem Pannikám meg nem is tudtam járkálni. Akkoriban én voltam a folyosóvégi rész (ott vannak az 1-2 ágyas szobák) "királykisasszonya" mert tényleg elég szarul voltam. Ezért aztán -meg mert nem volt másik baba a szobában- nem veszekedtek velünk, ha a férjem vagy anyukám bejött a szobába.
Mivel alig aludt velem a kicsi, nem volt olyan napirendünk, mint a többieknek, ha hozták, akkor félálomban megetettem, aztán már el is vitték. Nappal ott aludt, de azzal az volt a baj, hogy ha valami baja volt, nehéz volt segitséget kérni. Tiszta hülyeség, hogy csak az ápoónökhöz van csengö, a csecsemösökhöz nem.
Pénzt a doki, a transzfúziót végzö növér és a csecsemögondozó-fönövér kapott, a szülésznöt sajna nem találtuk meg, pedig nagyon szerettünk volna neki is megköszönni mindent.
Pocok
 


Sziasztok,
Persze, ki lehet vinni a babát megmutatni a folyosóra, de ha sokáig van kint, hát azért szólnak. És azért is, ha a "bevásárló kocsiban" viszed ki - nem férnek el tõle. Én is kivittem megmutatni, de egy-két percnél soha nem többre, ott az a nagy tömeg, meg huzat, meg minden. Aki babát akart látni, eljött hozzánk miután hazamentünk, addig meg elégedjenek meg velem Kép.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Kedves Mindenki!
Nagyon köszi az infókat...Kép
Még jó, hogy ennyire ráérek, azért gondolkodom el minden apróságon. Tegnap megvettem a kórházi cuccokat, kissé meglepett, mennyit kellett költenem, de hát ez van...Kép

Zsóka! Én is rettegek, hogyan bírom majd ki Virág nélkül. Még soha nem volt távol tõlem egy napnál tovább, õ is nagyon anyás. Ráadásul 80 km választ majd el minket, és valószínûleg csak egyszer tud majd feljönni hozzám.

Vivien! Köszi a margarinos tippet. Majd feltankolok...Kép

Viki! Sajnos nem tudom, van-e magánrendelõje, de a klinikán én még sosem vártam rá két óránál többet. Kezdetben mindig egyeztettünk telefonon (mivel vidéki vagyok), de a telefonban is csak annyit mondott, hogy pl. 13 és 15 óra között menjek, vagyis valamennyit mindig kell rá várni. De mindig igyekszik jókedvû lenni, kezet fog Veled, beszélget, magyaráz, érdeklõdik a családról, hogylétedrõl, ha van olyan leleted, ami nyugtalanít, akkor képes hosszú ideig komolyan magyarázni, megnyugtatni. Nagyon jó a humora (32 hetesen megkérdezte: "Hány hetesek is vagyunk?" - "32". - "Nahát, így megnõttünk?") Az anyákat nagyon tiszteli, a babákért meg egyenesen odavan. Volt, hogy az ötéves gyerekemmel mentem, Virág mindent látni akart, Sziller adj. meg egyenesen neki magyarázott. Amikor próbáltam lecsitítani (mármint a gyereket), akkor azt mondta: ez egy gyerekbarát klinika, a gyerek akkor beszéljen, ha akar! A többi orvos is nagyon szimpatikus volt nekem, fõleg dr. Ádám Zsolt. Persze lehet, hogy csak az elsõ szülés / kórházi élmények hatására érzem úgy, hogy ez a klinika annyira jó, de ha még elosztom a pozitív élményeimet százzal, akkor is megérte (eddig), hogy feljárok Pestre.

Ildi! Köszi a hasznos tanácsokat!
Pocok! Itt az egyágyas szobákért fizetni kell, vagy egyszerûen csak jut az embernek? Ehhez van külön wc, zuhanyozó?

Legyetek jók, szeretettel üdvüzlök mindenkit:
Viráganya (még 23 nap a kiírásig)
Viráganya
 


Viráganya,

nekem jutott, külön fizetni nem kellett érte. Valószinü, hogy csak véletlen volt, hogy az üresedett meg, mikorra mi végeztünk. Az 1 ágyas szoba elég pici, van benne hütöszekrény, kézmosó, babarendberakópult, fürdöszoba-WC, aminek az ajtaja az ágytól kb. 1.5 méterre van, amit nagyon szerettem. Ja és irtózatos meleg volt, úgy fütöttek, mint az örültek.
Pocok
 


Sziasztok!

Silhavy doki, na igen, õt is ismerem. (a 3 névben õ is benne volt, de végül csak az ikrekkel 95-ben jutott szóhoz). Akkor õ volt a terhesosztályon a fõnök. Neki mondtam (37 hét 2 naposan) reggel, hogy éjjel elment a nyákdugó, lehet, hogy szülök, reggelizzek-e. Mire õ: á, maga itt még nem fog szülni, egyen nyugodtan. Ugyanis én voltam a legvirgoncabb az osztályon. Aztán megkajáltam, és nemsokra rá burokrepedés... De egyébként tényleg egy jó fej doki õ is, õt is kedveltem.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Kedves Ildi!
Szóval bereggeliztetett...Kép Hát, nem lehetett kellemes utána a szülés....
Én leginkább attól félek, hogy amíg a klinikán leszek, a 8 éves fiamat alig fogom látni.. Tudom, hogy a szobatárs addig ránéz a babára, meg minden, de így is...
Viráganyának kitartást!Kép
Üdv mindenkinek,
anilla
anilla (anilla)
 


Szia Viráganya!

Még egy tipp a csomaghoz. Nem árt, ha viszel magaddal a kicsinek néhány pelenkát. Adnak persze és ha kéred át is pelusozzák, de nem minden csecsemõs rajong a gondolatért.

Szia Mindenki!

Olvasgatom egy ideje a topic-ot, de egy júliusi info-kérésen, - akire senki sem válaszolt - még nem láttam felbukkanni Dr. Szabó István adjunktus nevét. Ez itt nem a reklám helye, de az én tapasztalataim szerint megbízható, korrekt, nagy tudású orvos. Kb. 40-es, kellemes hangú és megjelenésû. Csak egy-két ízelítõ. Ha elõre megbeszéled vele az idõpontot, 20-25 percnél biztos nem vársz többet. Egyszer vártam rá egy mûtét miatt 1 órát, ezalatt háromszor üzent. Szülés után minden nap benézett, ami a szobatársaim orvosairól nem volt elmondható. Sorolhatnám még a személyes jó tapasztalataimat, de lehet, hogy ezek csak az én benyomásaim. Ha érdekel valakit, kérdezzen.

Még valami. Ha van rá lehetõségetek, válasszatok saját szülésznõt, nekem nagyon bejött. Szintén kedves nõ, Varga Icának hívják.

Üdv. Sircsi
sia (sia)
 


Nem is lehet rossz, ha az embernek van mit hánynia a vajúdás alatt! Nekem sokal rosszabb volt, amikor már nem volt semmi a gyomromban csak köpködtem. Sokkal fárasztóbb volt.
Pocok
 


Sziasztok,
Még egy, csak elfelejtettem: a szobákban van külön hûtõ, szóval nem lopják ki az otthoni madártejet (nekem nem lopták ki Kép)
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Drága Viráganya!KépKép
Úgy örülök, hogy Rád találtam!
Nem tudom, emléxel-e még rám, a megint megjött topicban tapostuk együtt a ciklusokat!
És milyen rég volt! Te jó ég, már kiírás elõtt 24 nappal vagy???
Mennyire rohan az idõ!

Remélem jól vagytok, Virág is és a pici is!
Látogass meg bennünket a topicban!

Pusszantalak,
Ancsi
Ancsi
 


Kedves Mindenki!
Ma voltam Pesten, iszonyatosan elfáradtam...
Reggel ultrahang (1 óra várakozás), majd a terhesambulancia (újabb 1 óra), végül a dokira vártam (újabb két óra). Ja, és persze autóbusszal két fincsi utazás. Hát, jó kis nap volt...Kép

Zsóka, Ildi! A baba 3562 gramm (persze ez csak becsült adat), ez elég szép kis súly a 37. héten. A doktor úr viszont azt mondta, hogy MÉG MINDIG VAN ESÉLY ARRA, HOGY RENDES ÚTON MEGSZÜLESSEN A BABA!!! Ezek után nagyon be vagyok rezelve, mert már elképzeltem, hogy nem kell vajúdnom, csak megkapom ajándékba a kicsit. Na jó, utána egy kis sebhúzódás, stb...Szerintetek lehet elõre kérni epidurált?

Az a legrosszabb ezekben a maratoni napokon, hogy egy csomó rémtörténetet lehet hallani, sok kellemetlen dolgot lehet látni (pl. a Cherny-mentõ kétszer is hozott egy-egy parányi koraszülött kisbabát. Nagyon elszomorított...Meg egy kismamának rengeteg fehérje volt a vizeletében, de a babája még nem illeszkedett be. Ott ijesztgette az orvosa, hogy mindjárt megcsászározza. A folyosón meg néha eltoltak egy-egy kismamát, a kezükben infúzió...láttam magam, ahogy engem is így tolnak majd...).

A tegnapi Vészhelyzetet elmeséltem a dokimnak. Õ erre: "De jó, hogy nem láttam! De jó, hogy én nem vagyok kismama!" Kép Kép

Lányok! Szerintetek érdemes szülésznõt választani? Igazából nem is tudom: akik a terhesambulancián vannak, azok mind szülésznõk??? Mert ott nekem igazán mindegyik szimpatikus...Kép

Nem fognak befektetni, a méhszájam teljesen zárt még. Ha megindul a szülés, majd csak felérek valahogy...

Drága Ancsi! Hát persze, hogy emlékszem Rád!! Majd benézek Hozzátok! Nagyon drukkolok!

Most megyek, mert egy hulla vagyok. Sok puszi mindenkinek: Viráganya (még 22 nap)
Viráganya
 


Viráganya,
hegvastagságot néztek? Vagy csak akkor fognak mielõtt befekszel? Mert attól is függ, hogy szülhetsz-e rendesen. Nekem sajna határeset volt (5 mm), és a baba súlyára is azt mondták, hogyx nagy (3900 gr), szóval megcsászároztak. nagyon sajnéltam, nagyon szerettem volna rednesen szülni. Meg ugye minden császár tovább korlátozza a gyermekek számát... Kép De én még akkor is szeretnék még kettõt!

Vhol azt olvastam (nem emlékszem, mit mondott nekem errõl anno a dokim), hogy annak, akinek volt már császára, és rendesen szül, nem lehet epidurált adni, mert így nem érzed meg, ha baj van (hegszétválás).
vigyázz magatokra,
puszi
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia Viráganya!

Szerintem érdemes szülésznõt választani. Természetes szülésnél mindenképp, de császárnál is. Kezdjük azzal, hogy az "elõkészületeknél" (borotválás, beöntés) is jobb, ha valami ismerõs van veled. Ezen túlmenõen, ha nincs saját szülésznõd, ki lehetsz annak téve, hogy attól függ, mennyit tudnak foglalkozni veled, hogy hány kismama szül egyszerre. Nálam természetes szülésnek indult és császár lett belõle. Velem volt a mûtét kezdetén, õ vitte ki a babát, a férjemmel együtt öltöztették, mérték, stb. Utána ottmaradt velem reggelig, pedig este 8-kor járt le a mûszakja és én 3/4 9-kor telefonáltam neki, hogy elfolyt a magzatvíz. A legjobb szándékuk mellett is nagyon elfoglaltak néha. Engem nem vittek fel az intenzívre mûtét után, hanem a szülõszoba örzõjében maradtam és egész nap láttam, hogy azt se tudják, hova szaladjanak, akkora volt a "forgalom". És az is régi közhely ugye, hogy az orvost nem az elsõ percben hívják be.
sia (sia)
 


Szia Zsóka!
Légyszíves írd meg, hogy hol található a hálapénzes topic, mert nagyon érdekelne, de sehol sem bukkantam rá.
Köszi elõre is!
Feksi
Feksi
 


Sziasztok!

Ami az én evésemet illeti, az az ikrek elõtt volt, ahol a vajúdásom csak a békés részéig tartott, hiszen csaszi volt, elõre tudva (kb. 4-5 órát vártak, inkább az ment, ráérek, nem kell velem sietni az evés miatt)

Viráganya, ez fantasztikus! Úgy szeretnék már errõl a klinikáról VBAC-os eseteket hallani! Az epidurál kérdésérõl nekem két dolog rémlik, mintha Bunny egyszer azt írta volna, hogy a sikeres csaszik aránya nagyobb, ha epidurál van. Aztán meg valamelyik másik anesztes írta azt, amit Zsóka is. Fel is vetettem az anesztes oldalon, de nem jött rá felelet. De állítólag épp az a rizikó, hogy a hegszétválást nem lehet érezni, sehogy. (vagy csak nem minden esetben?) Nagyon szurkolok neked!!!

Ildi
PIldi (pildi)
 


Viráganya,

az ambulanciás csajok közül én csak az alacsony, hosszú barna hajú lányt (azt hiszem Gabi) láttam szülöszobán. Aki velem volt -Boross Timea azt hiszem- nagyon szuper volt, aranyos, segitökész, barátságos, minden ami jót el lehet mondani, pedig nem ismertük egymást.
Pocok
 


Lányok!
Olyan jókat írtok nekem!!! Kép
Ildi! Nekem van egy kis könyvecském az epidurálról, és az kifejezetten tanácsolja az epidurált a császár utáni második szülésnél, mert lassít mindent, nem feszül annyira a méh, ill. ha mégis mûtétre kerül a sor, már megvan az érzéstelenítés. De ezt úgyis ott helyben döntik majd el...

Zsóka! Nekem nem nézték a hegvastagságot, pedig már ez volt az utolsó ultrahang...Kép És a doktor úr sem beszélt nekem errõl. (???)

Pocok! Köszi az infót! Neked néztek a Sote I-en a 10. heti ultrahangon tarkóredõvastagságot? A másik topicban olvasom, hogy milyen sok helyen nézik ezt már, de én nem emlékszem, hogy ezt figyelték volna. Mondjuk, most már mindegy...de hát mire valók az utolsó hetek, ha nem idegeskedésre? Kép

Ildi! Én még abban reménykedek, hogy már 5 éve szültem, ennyi idõ alatt csak megemberelte magát az a fránya méhvarrat! Mindenesetre annyira nem izgatom magam, ha császár kell, akkor legyen az. Az elsõ után azt hittem, soha többé nem állok lábra, mégis itt vagyok. A lényeg, hogy a babának mindene meglegyen!

Puszi: Viráganya (még 21 nap Kép )
Viráganya
 


Feksi,
ha minden igaz, itt találod:
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/352.html?2000November15szerda0822de" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/352.html?2000November15szerda0822de[/url]
Érdekes, hogy a cím szerinti kereséssel én sem találtam emg, pedig szó szerint írtam a címet Kép, csak a hálapénz szó szerinti keresésével...

Viráganya,
Lehet, hogy nekem sem az utolsó UH-on nézték, hanem az azt követõn Kép. Mármint amikor felvettek akórházba, már szüléshez, és akkor elküldtek UH-ra. Tehát nálad még várható egy UH. Ha netán nem lenne, szvsz kérdezz rá. Biztos ami biztos. Bár öt év az szép kor, ez alatt szép nagyra lehet növeszteni egy heget Kép. Mitkívánjunk? Norml szülést vagy császárt? Mindenesetre egészséges babát és neked is minden jót!
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Buta vagyok: mi az a takaróredö? Szóval szerintem nem.
Pocok
 


Ugyan nem tõlem kérdezted, de
tarkóredõ: a nemtudomhanyadik héten nézik uh-gal a baba nyakán hátul a bõrvastagságot (????? na ha nem így van, akkor minek írok marhaságokat?!), és ha túl vasag, akkor Down-kórt jelezhet.

Mellesleg nekem egyik babánál sem nézték, ui. egyiknél a 15., másiknál a 17. héten mentem elõször orvoshoz (külf-rõl jöttünk haza).
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sircsi,
köszönöm a doktorodról (Dr Szabó I) szóló pozitiv megjegyzéseket. Nekem most õ a dokim, s pusztán annak alapján választottam, h. elõzõleg többször láttam, ahogy kismamákkal bánt/beszélt velük s szimpatikus lett. Egyelõre nem bántam meg, bár keveset látom (szerencsére?). Mobilja számát is megadta.
Amikor szültem, egy nõi orvosom volt, akit otthagytam. Kicsit hidegen kezelt, nem szeretett a kérdéseimre válaszolni, s egy szüléssel kapcsolatos problémámmal nem volt hajlandó foglalkozni.
Után jött egy szintén látási szimpátia alapján válaszott viszonylag fiatal, türelmes és okos doki, akinél korábban egy barátnõm 3 babát is szült... de õt külföldre küldték ki, igy újra választanom kellett.
Sziasztok.
Nimaat
Névtelen
 


ismeri vki dr.Ujhazi Andrast?
a.
andrea
 


Köszi Zsóka, ezek alapján tuti, hogy nem nézték.
Pocok
 


Nimaat,
megírnád - akár megánba is: dersu@axelero.hu - hogy ki volt az a két doki (a nõ is, meg a külfüölsdre kiküldött is), akikjhez nem mentél? Ha mindkettõ Sote I-es, akkor mindkettõre van tippem...
köszi
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Nimaat,
én is kiváncsi lennék, ha lehet. Mármint, ha SOTE I -esek.
Sára sarav@freemail.hu
Sára
 


Sziasztok
Én is a SOTE I-esen szültem meg midhárom gyermekemet Dr. Patkós Péter- nél.Nagyon megvoltam elégedve az orvosommal, igaz a legkisebb császármetszéssel született.De Õ is velem lehetett egész végig, amig bent voltam a klinikán.
Nagyon köszönöm a nõvérek és a csecsemõsök segítségét, odaadó lelkiismeretes munkájukat, és az Orvosom lelkiismeretes munkáját, hogy a pici lányom egészségesen megszületett, és a másik két gyermekem is egészségesek. gyerek3
Névtelen
 


Zsóka és Sári,
Most jutottam ide vissza, küldöm az emailt...

Nimaat
nimaat
 


Sziasztok,
Nimaat, mélt megkaptam, válasz hamarost megy.
Viráganya, mi van veled??
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Zsóka igazán gyors vagy...!Hogy csinálod????????
Nimaat Kép
nimaat
 


Nimaat,
merõ véletlen Kép
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Ide is megírom, hogy ma megszületett Viráganya kisfia Máté 3800 grammal és 58 cm-rel. Jól vannak mindketten.

Anikó
Anikó
 


Gratulálok neki és nagyon jómegészséget, sok boldogságot kívánok.
Részleteket tudsz? Császár volt, vagy sikerült rendesen?
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: