Új privát üzeneted érkezett!

Viráganya!

Hosszas töprengésem után úgy döntöttem, ebbe a topicba írok:

Gratulálok!!!! Szép nagy baba lett Máté! Jó egészséget, sok boldogságot és sok tejcsit kívánok!!!

És ha tudsz, számolj be nekünk az eseményekrõl!

Ildi
PIldi (pildi)
 


Gratulálunk mi is Viráganyának!
P
 


Én is gratulálok, bár nem ismerlek! Üdv
Katalin
nimaat (nimaat)
 

 
 

Viráganya!

Gratulálok!! Jó egészséget,sok boldogságot
kivánok!

Üdv. Szani
Szani
 


Szani!!!!!

Mi van veletek???? Ezer éve nem láttalak semerre.

Ildi
PIldi (pildi)
 


Sziasztok!

Terhesek vagytok,de nemtudjátok,hogy hol és kinél
szüljetek,kihez járjatok terhesgondozásra? Ajánlanék egy orvost és egy szülésznõt akiknél én is szültem. Õk is az I.NÕI KLINIKÁN dolgoznak,
ahol én is világra hoztam Viktor nevü kisfiam.Ez a két ember nagyon figyelmes,gondoskodó,mert a 9
hónap alatt szívvel-lélekkel gondoskodtak rólam és kisfiamról.Az orvosom:Dr.Belics Zorán,a szülésznõm pedig Hajagos Orsolya.Bátran forduljatok hozzájuk.A klinika nagyon jól felsze-
relt a szülõszoba pedig olyan mintha az ember egy
szállodai szobába lépne be.Halk zene,különálló
szülõkabinok,kényelmes,nagy szülõágyak,a falakon képek.Könnyen megközelíthetõ,jó parkolási lehetõség.Az ultrahangról videófelvételt is lehet kérni/kazettát vinni kell/.Van genetika is.

Tücsi
Névtelen
 


Tücsi,
mintha tv-reklámot hallanék... Szállodai szülõszoba - ettõl azért a vajúdók kissé távol állnak. A szülésznõhöz is 9 hónapig jártál? Jó parkolási lehetõség: ja, ha meg tudsz állni valahol az utcában, és még nem messze a klinikától, akkor szerencséd van. Genetika is van: ezt úgy érted, nosza, akkor menjünk oda? De jó!
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
Igen, a szülésznõhöz is 9 hónapig jártam. Sajnálom, hogy belõled ilyen negatív gondolatokat váltottam ki. Az én tapasztalataim valóban ennyire pozítivak voltak!
Tücsi
Névtelen
 


Háát,Tucsi... semmi esetre sem bántani szeretnélek, de ez tényleg kicsit idealizált kép a kl.-ról. Mikor szultél ott ? (Kulonben az én kisfiamat is így hívják.).Kedves névtelen: azért hitelesebb lennél névvel, te is "Baross u.-i anyuka" vagy ? dora
dor
 


nahát Tucsi! Ez aztán a telepátia (egyik formája). (Egyszerre kuldtuk el a választ.)dora
dor
 


Hehe,
egyetértek névtelennel... Gyakorlatilag mindenben...
Ott szültem én is, lásd fentebb, pluszban itt is lakom, tíz méterre a klinikától, nap mint nap elmegyek elõtte...
Szóval Tücsi,
kicsit túlzottnak érzem én is. Nagyion boldog vagy, azbiztos, és nagyon szerencsés, ha ilyen jó élményeid vannak. De pl. a genetikát miért kell piedesztálra emelni??
Hogy kerültél az elsõ hetekben a szülésznõhõz?!
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia P Ildi!
Megvagyok,csak már hosszú ideje,hogy háttérbõl olvasgatom írásaitokat.

Üdv: Szani
Szani
 


Sziasztok!

Patkos Peterrol en is csak jot tudok mondani. Nala szultem a lanyomat lassan 3 honapja. A szuleszettel is maximalisan meg voltam elegedve, viszont a gyermekosztalyrol eleg rossz tapasztalataim vannak, ahogy azt itt mar tobben leirtak. Az a velemenyem, hogy ha minden OK veled, akkor ott is jo lehet, de ha mar barmi gixer van, nem nagyon torodnek veled. Ugy lattam, mintha unnak a munkajukat. Szoval minel hamarabb haza kell keredzkedni, ha lehet.

Ja es egy - hosszu vajudas volt - lista a szuper szulesznokrol> Timea, Orsolya, Annamaria.

Zsuzsa
zsuzsa73
 


Zsuzsa, nekem csak az elsö kettö szülésznöre volt idöm :-)), de tényleg klasszak voltak.
És annyira kellemes meglepetés ért, mikor benn voltam kontrollon: a csecsemös Éva nénivel találkoztam, csak rámnézett és máris a nyakamba ugrott, hogy hogy vagyok, meg hogy hogy van "az ö tündér Annácskája" (mindig igy hivta a kislányomat, amig ott voltunk). Nagyon jól esett, mert nem gondoltam volna, hogy emlékszik ránk.
Pocok
 


Sziaztok!
Én is a Baross utcában szültem három éve de egyáltalán nem voltam megelégedve a csecsemõsökkel:Az egyik anyuka mondta hogy fáradt és ha kérhetnék vigyék el a picit.A nõvérektõl a válasz:maga szülte legyen is vele magának kellett akkor na elégedetlenkedjen.Én Bardóczy Zsoltnál szültem és megvoltam vele elégedve.Ismeritek?Mi a véleményetek róla?
Annamy
annamy
 


Bardóczy nagyon jó volt, ezelõtt pár évvel. ÉN 93-ban ismertem meg, sote-s "szülésfelkészítõ" tanfolyamon. Tõle ered kedvenc mondásom, miszerint a mellett masszírozni úgy kell, hogy legjobb ha a férj teszi, mert simogatni kell, lazán. A saját dokim szabin volt, és eléggé anyátlan voltam emiatt, de ha hozzá fordultam, mindenben segített.
Ez volt 93-ban. Mostanában egyre többektõl hallom róla, hogy nagyon "elszemtelenedett". És azt is, hogy magánpraxisba kezd (avagy kezdett?).
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ildi!
Most hallottam Bardóczyról, hogy eléggé megnõtt az önbizalma, egy kicsit beképzelt lett. Mindemellett nekem nagyon szimpatikus volt, sõt, sármos is, nem is kissé!

a csecsemõsök tényleg nem voltak mindig a helyzet magaslatán, gyakorlatilag alig segítettek a kismamáknak. A szobában mi többedszer szülõk segítettünk az elsõ gyerekes anyukáknak, mert fogalmuk sem volt, hogyan kell szoptatni. De azért akadt egy-két kivétel. Én nagyon szerencsésnek mondhatom magamat, mert Mátét agyon kényeztették, és velem is rendesek voltak. Igaz, egyszer sem adtam be megõrzésre, és nem is nagyon kellett segítséget kérnem. az egyetlen felháborító élményem az volt, amikor a szobatársam kisbabáját elvitték vérvételre úgy, hogy õ közben zuhanyozott, a többiek meg aludtak. Így halálra rémült, amikor meglátta az üres ágyat. Az egész gyerekágyas részlegben szerintem az a legrosszabb, hogy a szobák nagyon szûkek, alig lehet moccanni, szinte lehetetlen szellõztetni, 8 emberre jut egy wc, ahogy kinyitod az ajtót, dõlnek be a látogatók...szerintem ezért is voltak sokszor feszültek a csecsemõsök. No, meg az anyukák is tettek errõl, nagyon sokan órákig mutogatták a babákat a rokonoknak a folyosón; a szobatársaim közül ketten úgy dohányoztak (nem a szobában), hogy bûzlött az egész kórterem, egy nõ pedig olyan büdös volt (bocsánat), hogy én szóltam a csecsemõsöknek, vegyék már rá egy jó kis zuhanyra. A tisztaság is hagy kivetnivalót, a szobatársammal egy napig veszekedtünk a takarítónõkkel, hogy a wc-t belülrõl is ki kellene takarítani (sic!). De hát ez van, mire az ember odakerül, már megvan a kisbabája, és minden gond eltörpül a boldogsága mellett...Kép Mindemellett szerintem érdemes a klinikát választani, mert az orvosok nagyon jól felkészültek, igényesek a munkájukra, figyelnek a betegekre. Én legközelebb is itt szeretnék szülni.

Ha van kérdésetek, szívesen válaszolok, két hete szültem, így még aránylag frissek az élményeim.
Viráganya
Viráganya
 


Van egy jo otletem a csecsemososztalyhoz. Eva fonoverhez kell 1-2 jo szot intezni, es maris kedvenc lesz az ember. Az a no imadja a gyerekeket, es szerintem nagyon szereti a munkajat is. A tobbiekrol ez nem mondhato el...Kép

Zsuzsa
zsuzsa73
 


Viráganya, ezek szerint nagy mázlim volt az 1 ágyasban. Az én takaritónöm nagyon alaposan takaritott, neki csak 1 apró hibája volt, nem értette meg, hogy a kukát nem viccböl huzom ki a mosdó alól, hanem azért, mert akkor nem lhet lábbal kinyitni, a hajolgatás meg nem az esetem. Igy aztán mindig módszeresen visszagyürte a kuka alá. Naponta 3x jött felmosni és kukázni, ilyenkor mindig megkérdezte, nincs-e szükségem valamire. Nekem még a takaritónö is bejött...
Pocok
 


Egy kis adalék Bardóczy doktorunkhoz ( biztos foorrásból, mert járok hozzá ):sajnos eljött a SOTE 1- rõl már 2 hónapja. Magánrendelésen lehet csak elérni , az ár kissé borsos és mindenért külön fizetni kell...! A modora és a tudása szerintem még mindig a régi, azzal nincs baj - ha bírja a pénztárcánk. Zsuzsa.
zsu
 


Bardóczy magánrendelésére járok én is.A kórházi háttere egyenlõre a Baross utca maradt kb.májusig.Az ár szerintem magas de nem tudom érdemes-e eljönni tõle.A stilusa magabiztosabb lett s talán végre picit hangosabban beszél.Irtátok hogy elszemtelenedett-errõl ha lehetne bõvebben.A mindenért külön fizetni nem tiszta számomra bár én is hozzá járok.Én csak egy összeget fizetek és nem kellett külön fizetnem bár igaz egy kenet eredményért 5 alkalommal hivtam fel mire választ kaptam.
Modorával kapcsolatban annyit kérdeznék nem merült fel senkiben hogy talán mász is gondol hiába válaszol bugyuta kérdésekre kedvesen készségesen?Lehet hogy én vagyok gyanakvó bár én velem eddig nagyon rendes volt.
Annamy
annamy
 


Annamy, én csak pletyka szinten hallottam a dolgokat, évek óta nem találkoztam vele. Így az én véleményem nem igazán mérvadó.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Mit jelent az hogy kb.májusig a B. utca marad a háttere ? És utána ?? Ha meg ott is jelen van még, akkor meg miért csak magánban fogad minket ? Zsuzsa
zsu
 


Zsu!
Azért csak magánban mert több a pénz!
A B.utca után már talált jobb helyet de errõl itt nem irnék mert nem csak te olvasod.Ha érdekel ird meg e-mail cimed és részletezek.
Figyu!
Szerintetek 40e forint nem sok egy szülésért?
Szerintem hollibilis összeg és én soha nem adnék ennyit.Van ismerõsöm aki ennyit adott.Ó bárcsak ott tartanék hogy már adnom kéne valamennyit.Na de ennyit??
Inkább eljönnék az orvostól.
Üdv:annamy
Annamy
 


Annamy,

én pont ennyit adtam, de úgy érzem, nincs elég pénz azért, amit a dokim megérdemelne azért, amit tett a terhesség alatt, a szüléskor és azóta is értünk.
Most lehet, hogy megvettek ezért, de amikor a férjemmel megbeszéltük, nem volt vita, bár nem vagyunk gazdagok. Az én dokim soha nem is utalt arra, hogy mennyit kér vagy vár el. A fö, hogy megbizok benne és nem hagynám ott csak anyagi okok miatt.
Pocok
 


Sziasztok Lányok!
Én most szólók elõször hozzá a Babanethez, nem is tudom, hogy jó topicban teszem -e?
Október 12-én szültem a Baross utcában Lilit.
Keresem ViZsut, aki 13 v. 14-én szülte az ikerlányait, Lilit és Lucát.
Együtt feküdtünk az intenzíven és nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi van velük.
Ha tudtok róluk, kérlek szóljatok!
Köszi elõre is,
Merci
merci
 
 


Sziasztok Lányok,

szeretném megkérdezni, szült-e valaki a Silhavy doktornál, s mik a tapasztalatai. Én hozzá járok és nagyon szimpatikus, viszont a terhességm elõtt nem ismertem és ez a néhány találkozás még nem sok dolgot árul el. Fõleg azt nem, hogy milyen nála szülniKép Szóval, ha valakinek van tapasztalata, örülnék , ha megosztaná velem. Köszi,
judit
Névtelen
 


Sziasztok,

26 hetes terhes vagyok es en is a Bardoczy-hoz jarok. Eddig teljesen meg vagyunk vele elegedve es szerintem is hangosabban beszel. Vagy nagyobb a csond a maganrendelesen es ezert jobban hallani Kép
En is ugy tudom, hogy en meg a Klinikan szulok, de mar nezeget korbe es masik korhazat keres.
Ha barmi tapasztalatotok (jo es rossz) van legyszives irjatok meg.

Koszi

Katka2

Katka
katka2
 
 


Szia Katika!
27 hetes terhesen hasonló cipõben járok. Bardóczyhoz járok lassan egy éve. Még a SOTE 1. klinikán kezdtem nála, nagy tudású orvosnak tartom. Utánacammogtam a magánrendelésére is, gondolván ennyi luxust megérdemlek. Tök mindegy, hogyan beszél, hangosan-e vagy halkan, a lényeg, hogy miket mond.
Decemberben voltam nála utóljára, akkor azt mondta, hogy január 30-ig marad a Baross utcaiba, aztán a Budai Tiszti Kórházban "szület". Jõvõ hét szerdán megyek hozzá ismét. Õszintén szólva pont a Klinika miatt választottam õt orvosomul, egy kicsit tartok a Tisztikórháztól.
Ezek szerint ez sem biztos?
Üdv: ANCSI
Névtelen
 


Kedves Judit,
én a Silhavy doktornál szültem, igaz, 8 évvel ezelõtt, de azóta is hozzá járok. Nagyon profi, jó szakember (pl. több szakvizsgája van), és emberileg is csak jót mondhatok róla. Mire vagy konkrétan kíváncsi? Ha tudok, segítek,
Anilla
anilla
 
 


4 napos,intenzív bentlakásos Doula-képzõ a Napvilág Születésházban jan. 21-25.
Információ:www.szules.hu
Felvilágosítás és jelentkezés (éjjel-nappal) a PalackPosta telefonszámán:354-04-23
Névtelen
 


Judit, én eddig hallgattam, mert szülni végülis én nem szültem Silhavynál. De 95-ben mikor eltöltöttem 10 napot a terhesosztályon, õ volt az oszt.vez doki, így sokat láttam. Nem tudom, szülni milyen nála, de emberileg nekem is jó tapasztalatom volt vele. (az más kérdés, hogy amikor jeleztem neki, hogy éjjel elment a nyákdugó, vajh még beregelizzek-e (tudni lehetett elõre, hogy csaszim lesz), akkor õ lazán kijelentette, hogy persze, nem fogok én még szülni (én voltam a legvirgoncabb, mellesleg 37 hetesen, ikrekkel). Aztán megkajáltam, és rögtön utána burokrepedésem volt...)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ancsi,

Koszi, hogy irtal. Tegnap voltam terhestornan es ott egy Kismama ugyan azt mondta, amit Te is. Szoval a Tisztikorhazat. Ezt nekilattunk megvitatni es akkor mondta Tapaine Marta (a gyogytornasz), hogy a Bardoczynak mennie kell a klinikarol, mert a prof olyan dontest hozott, hogy nem dolgozhatnak kulsosok a klinikan.
Engem azert bosszant egy kicsit, hogy Toled (es egy masik kismamatol) kell megtudnom, hogy nem szulhetek a Klinikan. En is eloszor a korhazat valasztottam es utana orvost es most nem igazan tudom, hogy mit csinaljak. Elegedett vagyok a Bardoczyval, de zavar, hogy nem tudom, hogy hol fogok szulni... Vagy a 6. honap vegen valtsak orvost?
Te mit csinalsz? Orvost valtasz vagy korhazat?

Udv

Katka2

Katka
katka2
 
 


Tényleg lányok!
Mint gondolom köztudott, a klinikán nem szeretik a dokik átvenni más páciensét (klinikai kollégáét). Mi a helyzet ilyenkor, mint B. dokival? Vagy innentõl õ külsõs és a többiek átvesznek simán?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Katka2!
Pénteken voltam Bardóczy-nál, a következõ a helyzet. Februártól Tiszti Kórházban szület. Kértem, hogy mutassa meg a kórházat. Õ ígéretett tett, hogy fogadni fog ott és megmutatja a szülészetet. Ami a helyzetemet bonyolítja, hogy én március végére vagyok kiírva, õ akkor (március 23-30) szabin lesz. Két választási lehetõségem van elmondása szerint:
1: a "háremet" az I. sz. Klinikán most is dolgozó (egyébként én hozzá járok ultrahangra, telefonos bejelentkezés esetén)Belics Zoránra hagyja. Vagyis ha beindul a szülés (persze ezt személyesen szeretnénk a párommal is Belics Zoránnal megbeszélni), õt kell hívni, Baross utcába befáradni és ott szülni. Belics Zorán tud mindenrõl, de majd informállak, 3 hét múlva, mert akkor megyek hozzá ulltrahangra.
2: Tiszti Kórházban dolgozik Vass Zoltán (? ha jól emlékszem a nevére), aki szintén Bardóczy doktor úr kollegája volt a Baross u-ban. Tehát õt is lehet választani, persze akkor, ha Te is a kérdéses idõpontban szülnél.

Én személy szerint azt javaslom, hogy ne ess kétségbe, hisz eleve ha a Barossban kezdtél (tehát kartonod ott van, az összes vizsgálatokat ott végezték), baj vagy szülés esetén kutya kötelességük ellátni, nemhogy Téged, de tájékoztatásuk szerint még az utcáról bekódorgó szülõ nõket is.
Én abban sem hiszek, hogy egy újabb, a Klinikáról választott orvos ne venne át téged dr. Bardóczytól....ez eleve nagyon sokat elárul egy orvos jellemérõl és szakmai féltékenységérõl.

Amit én tervezek tenni az az, hogy ha van dr. Bardóczy és tud segíteni, megyek a Tisztibe hozzá, ha épp akkor lesz szabin, vagy nem tud jönni, megyek dr. Belicshez a Barossba.

Szerintem gondold Te is át, megbízol-e az orvosodban (bár szülésnél sokminden kiderül majd utólag)?
Nekem volt sajnos tavaly februárban egy komoly beavatkozásom és akkor nagyon karakán módon és gyorsan viselkedett dr. Bardóczy, ezen kívül, bár sokaktól olvastam épp itt, hogy "elszaladt vele a ló", én változatlanul kitartok a véleményem mellett, miszerint nagytudású és "természetes" orvos. A természetességét az élet és a terhesség valamint a szüléshez való hozzállására értem.

Tehát ha gondolod, tarts ki mellette, ha bizonytalan vagy, válassz egy másik orvost a klinikáról (esetleg fenti hozzászólások alapján). Az, hogy esetleg az újabban választott orvos megjegyzéseket tenne az elõzõ orvosdról, én nagyon visszataszítónak tartom, de elõfordulhat. Akkor viszont ajánlom neked dr. Belicset, mind szakmailag, mind emberileg azt hiszem közel áll a két orvos egymáshoz.

Hová jársz tornászni? Én 7 hónapos pocakos vagyok, fáj a hátam, rám férne egy kis mozgás.

Üdv: ANCSI
Névtelen
 


Szia Ancsa,

Koszonom, amit irtal. Bardoczyval en is elegedett vagyok. Penteken beszeltem vele telefonon, ahol megtudtam, hogy en errol mar regen tudok es miert csodalkozom? (Szoval szerinte ezt mar elmondta nekem...) Ez nem esett tul jol, mert mindenki tevedhet es konnyu egy kismamat kifelejteni az ertesitesbol, de azert nem haragudtam volna, ha annyit mondd: Elnezest. De sebaj, biztos rossz napja volt...
Viszont utana olvastam a Tisztikorhaznak itt a Babaneten es szerintem rossz visszhangja van. Kimondottan. Budai Honved korhaz alatt fut. En ugy olvastam, hogy koszos, nem tul elhivatottak a noverek, nincs EDA, elavult a gepi felszereles stb. Egy jot olvastam es az az ujszulott orvos.
Bardoczy mondta a telefonba, hogy most 18 kulsos osszefog es megreformaljak a korhazat, de en nem nagyon hiszek benne, hogy ez 1-2 honap alatt megtortenik. Az ilyesmi nem megy konnyen es nagyon sok penz kell hozza.
Koszonom az otleteidet es a tanacsaidat. Egyenlore meg vivodom. Most kertem idopontot jovo het hetfore, hogy szemelyesen is beszeljek a Bardoczyval.

Terhestornara Tapaine Martahoz jarok. Nekem nem volt jo a hivatalos Klinikai idopont (ugy emlekszem hetfo, csutortok reggel 10 ora), de van neki magan, ami a klinika mellett van es itt tobb idopont van, viszont fizetos. En ugy erzem, hogy hasznalt a hatfajasomnak es szeretek a tobbi kismamaval fecsegni... Kép

Koszi a segitseget

Katka2

Katka
katka2
 
 


Szia Ancsa,

Ne haragudj, de volna meg egy kerdesem...
Nem tudod veletlenul, hogy a szulesznojet viszi-e magaval? Rola is hasonlo jokat hallottam.

Katka2

Katka
katka2
 
 


Sziaztok!
Most nem tudom ki B. szülésznõje de egy idõben R.H. volt.Aki tudja kirõl van szó jó ha nem nem baj.Akkor tette le a szülésznõi vizsgát amikor én szültem de én egyáltalán nem voltam sem a fellépésével sem a szaktudásával megelégedve.Remélem B.már lecserélte.
Nekem B. azt mondta ahol most van magánban annak az egészségháznak lesz kórháza és ott fogok szülni ha majd odakerülök.
Üdv:annamy
annamy
 


Sziasztok lányok !

Ancsi! Katka2 ! Nem könnyü döntés elött álltok!
Biztatásként írom,hogy szó nélkül átvesz bármelyik doki,én 97-tõl már a 3-nál tartok mert az elözõ kettõ köztük(Vass Z)elment a klinikáról.Elégedett voltam ,és megbiztam a dokikban,de már egyszer szültem a klinikán és ugy döntöttem maradok.

Üdv: Szani
Szani
 


Sziasztok Mamák!
Szani, Te kit javasolsz a klinikáról?
Katka, a szülésznõt nemtudom, hogy vitte-e magával, szerintem nem. Olyan kaotikusnak tûnik nekem ez az egész, és igazat adok Neked, én is zokon vettem volna B. telefonbéli mondatait.
Igazság szerint egyre inkább húznak az ösztöneim a Klinikához, fõleg, hogy belekukkantottam a Tiszti Kórházról írott véleményekbe.
ANCSI
ancsi
 


Szia Ancsi,

Hetfo este felbiztatott a parom es elmentunk a Tisztikorhazba korulnezni. Siman beengedtek, odamentunk a noverszobahoz es elmondtuk, hogy szeretnenk korulnezni, mert lehet, hogy itt szulok. Az egyik lany egybol ugrott es nagyon kedvesen elmutogatott mindent es minden kerdesre valaszolt. A csecsemos osztalyra nem mehettunk be, de megmutatott egy nogyogyaszati kortermet, ami 3 agyas volt. Teljesen atlagos. Viszont nincs szobankent WC es zuhany, hanem a folyoson van 3 WC es 2 zuhany (ha jol emlekszem). Osszesen 5 szoba van a csecsemos osztalyon. Ez egy uvegfallal le van valasztva a latogatok addig mehetnek, a baba pedig a tuloldalon van onnan lehet mutogatni. Szuloszoba 1 van, ami 3 agyas es fuggonnyel van elvalasztva. Reszletesen elmeselte, hogyan zajlik a szules es a nagymutot is elmutogatta. Itt azert mar nekem is leesett, hogy nem egy noverkevel, hanem egy profi szulesznovel allok szemben... Csak a fobb dolgokat emelem ki: 1 fo bent lehet a szulesnel, csaszarnal nem; nincs fajdalomcsillapitas (semmilyen nem, hogy EDA); a vakumos szulest nem szeretik, akkor inkabb csaszaroznak; a babat egybol pocakra teszik; általában van gátmetszés. Szülés után a babát fél napra elveszik, hogy az anya pihenhessen utana 24 oras rooming in van. A szüleszno nagyon kedves es nagyon profi volt.
Osszefoglalva: Fel oraban nem volt annyira rossz a helyzet, mint azt olvastam (de hat nem toltottem ott 5 napot). Nekem igazabol 2 dolog nem tetszett:
- nincs fajdalom csillapitas (ugyan nem tervezek EDA-t, de azert nem bannam, ha volna lehetosegem donteni ebben)
- a babat elveszik egy fel napra, hogy en pihenhessek: szerintem a baba faradtabb lesz mint en es ram lesz szuksege, hogy megfeleloen pihenhessen...

Roviden ennyi.

Katka2

Katka
katka2
 
 


Szia Ancsi !

Az az igasság ,hogy most én is a fenti hozzászolások alapján választottam dr.Papp Csabát.Belics Z-rõl is sok jót hallottam.
Szani
Szani
 


Sziasztok Katka, Szani!
Aranyosak vagytok, hogy ilyen hamar reagáltok, látom benneteket is "nyomaszt" a téma.
....nincs fájdalomcsillapítás?! Hm, én sem tervezek kérni (mondom így nagyképûen, bár még nem szültem soha) , no de jó ha az ember úgy megy be szülni valahová, hogy azért mint utolsó szalmaszál, kérhet valamit, ha a fájdalomküszöbe cserbenhagyná azokban az órákban...
Hogy a babát elviszik fél napra, szerintem nem nagy probléma, nem kívánom, de lehet, hogy valóban annyira kimerült leszel, hogy az a fél nap fél órának fog tûnni.
Azt hiszem alszunk még mi is a választásra egyet-kettõt. Kb. két hét múlva megyek UH-ra dr. Belicshez, Katka, ha érdekel, szívesen beszámolok, hogy õ mit mondott, illetve "bevállal-e".
Néha olyan hülyének érzem magam, hogy ilyeneken tipródom, dehát egy nõ nem minden nap szül, szeretné azt olyan környezetben tenni, ahol nem érzi magát annyira elanyátlanodva.
Sziasztok: ANCSI
Névtelen
 


Szia Ancsi,

Tegnap voltam Bardoczynal es elmeseltem neki a tapasztaltakat. Azt a valaszt kaptam, hogy EDA van, csak ha az orvos aneszteziologust ker, akkor a szulesi penz felet oda kell adnia. Es ezt nem szoktak, de B. megnyugtatott, hogy egyreszt, ha ugy latja, akkor o igenybe veszi, masreszt o maga is szurhat, de ebben a korhazban ehhez meg engedely kell. Mondtam, hogy a babat elviszik fel napra, erre azt mondta, hogy ezt o nem tudja, de feltetlen rakerdez es megerdeklodi, hogy lehet-e ezen valtoztatni.
Egyebkent nagyon korrekt volt, mondta hogy ha a Klinikat valasztjuk, akkor beajanl minket kollegajahoz.
Szoval nagyon korrekt volt es hat hiaba tenyleg nagyon jo orvos. Egyenlore meg tiprodunk, de most B. fele hajlunk...

Katka2

Katka
katka2
 
 


Katka2!
Megnyugodtam hogy korrekt volt B. és nem ellenezte hogy a Baross utcát válaszd.Én mindenképpen szeretnék ott szülni mert bármilyen komplikáció bárkinél felléphet és nagy szaktudásúak az ottani orvosok a koraszülött osztályról nem is beszélve.
Negativum:Vizelet bakteriológiai vizsgálatára volt sürgõsen szükségem.A vizeletet vittem elmondtam mit kérnék a terhes ambulancián megkapták a beutalót.Azt mondta X nõvér-kis divat baba-hogy öntsem a viz.a kórházi pohárba õ majd onnan a steril edénybe.Az eredmény nagyon sürgõs volt de kiderült hogy ezt a fajta viz.vizsgálatot nagyon steril körülmények között lehet csak elvégezni nem hgy nem vihetem a viz. de kórházi pohárba pláne nem lehet tölteni csak abba a steril speciális edénybe lehet pisilni.
Újra kezdhettem mindent elõlrõl és ha állapotos lettem volna akkor amikor ez történt a gyerekem életébe került volna a tévedés.A laboros hölgy azt mondta ez alapvetõ tudás lenne egy terhes ambulancián dolgozó nõvérnek és nem érti hogy ......
Nekem sem a nõvérekkel sem a csecsemõsökkel nincs jó tapasztalatom kivéve a szülésznõt akinél szültem.A koraszülött osztálynak semmi köze nem volt a babámhoz- de mivel a tejem nem indult meg mikor vasárnap hazajöttünk a kórházból-a koraszülött osztályt vezetõ doktornõ felirta a tápot elmondta a férjemnek neki is van ismerõse ahol mi élünk és jó egészséget kiván látatlanban is nekem és a picinek.Nem irtam de a férjem ment el hozzá a receptért.
A Baross utcában az emberi lélekkel érzelmekkel kapcsolatos tapasztalataim nagyon negativak de a szaktudás elsõ osztályú -mindez kizárólag az orvosokra értendõ.
Azért jó olvasni hogy van akinek pozitiv tapasztalatai vannak a csecsemõsökkel.
Üdv:
Annamy
annamy
 


Sziasztok!
Csak néhány mondatban szeretném elmesélni tapasztalataimat a klinikáról. 1999-ben fejlõdési rendellenesség miatt a 19. héten meg kellet szülnöm a gyermeket (vetélésindukció). Erre a klinikán került sor (elõtte a Dél-Pesti kórházba jártam) a genetikai háttér miatt, és akkor választottam orvosomnak Dr. Csaba Ákost, aki egyben genetikus is. 2000 júliusában volt egy myomamûtétem, amit a prof végzett és Cs.Á. asszisztált. Rögtön ezután Cs.Á. elnyert egy 1 éves kutatói ösztöndíjat az USA-ba, így "átadott" Bardóczynak (akkor õ vette át Cs.Á. összes "betegét"). Novemberben terhes lettem, így természetesen B.-hoz jártam terhesgondozásra. Az igaz, hogy egy-egy alkalommal sokat kellet várni rá a rendelési idõben, de volt olyan alkalom, hogy 45 percig foglalkozott velem, minden kérdésemre kimerítõ válaszokat adott, és sosem zavarta, ha este 9-ig kellett bent maradnia, sosem volt türelmetlen vagy ingerült. Nem vizsgált állandóan, de amit kellett, azt idõben elmondta, idõben elvégeztette (cukor, AFP, stb). Az elõzményekre való tekintettel (mûtét a méhemen) császárra készültem, de mivel nagyon féltem(félek) az EDA-tól, elmondtam B-nak, hogy ha lehetséges, szeretnék természetes úton szülni, és megkérdeztem errõl a véleményét. Õ mellébeszélés nélkül elmondta az érveket pro-kontra a hüvelyi ill. a császáros szülésrõl is, és bizonyos megkötésekkel beleegyezett a természetes szülésbe. A feltételek a következõk voltak: ha a 38. heti UH alapján a baba becsült méretei az átlagnál nagyobbak, akkor császár; ha a kiírt idõpont elõtt megindul a szülés, de a fájások nem elég erõsek, akkor nem ad oxitocin infúziót, hanem akkor császár; ill. befekszem a kiírt napon, de ha a következõ három napban nem indul meg a szülés, akkor is császár.
2001. augusztus 22-re voltam kiírva, reggel kellett volna befeküdnöm, de 21-én hajnalban elkezdõdtek a fájások, és reggel fél 7-kor megszületett a kisfiam. Talán szerencse, de éppen B. volt az ügyeletes, így végig mellettem volt az elsõ perctõl kezve, idõnként megmasszírozta a hasamat, hogy oldja a feszítést, és "hagyta", hogy természetes úton történjenek a dolgok, pedig az osztályvezetõ fõorvos nagyon forszírozta a császárt. Talán ha nem õ az ügyeletes, akkor kérdezés nélkül döntenek a császár mellett. Nagyon gyors lefolyású, nagyon könnyû szülésem volt, Norbi egészségesen, 3360 g, 52 cm-rel született. Választott szülésznõm nem volt, megmondom õszintén nem is emlékszem rá ki foglalkozott velem, pedig nagyon kedves és türelmes volt. Késõbb az osztályon 4 ágyas szobában voltam, a tisztasággal nem voltam elégedett, de kérésemre a csecsemõs nõvérek szájhúzás nélkül megmutatták, hogyan kell pelenkát cserélni, hogyan kezeljem a köldökcsonkot, megmutatták, hogyan szoptassak, és mikor a harmadik napon belövellt a tej és a melleimmel szöget lehetett volna a falba verni, olyan kemények voltak, az egyik csecsemõs nõvér éjszaka 2 óránként átmasszíroza a mellem, és megmutatta, hogyan kell fejni. Meg kell hogy mondjam, a mellmasszírozás nem tartozhatott a kedvenc idõtöltései közé, de el nem küldött, csak nem mosolygott.
Szóval alapvetõen pozítív élményeim és tapasztalataim vannak, és bár B. szakmai tudásával és emberiességével maximálisan elégedett vagyok, mégis, ha ilyen problémás most nála szülni, és nem oldódik meg a helyzet, mire jön a kistesó, akkor lehet hogy visszatérek Csaba Ákoshoz.
Ágota
Ágota
 


Szevasztok!

Szeretnem megtudni, hogy milyen orvos Csabay (,de lehet,hogy rossz a nev amit kaptam es Csaba Akos)? Ot ajanlottak a SOTE I, irjatok minel tobbet rola!
Koszi a segitsegeteket.
Névtelen
 


Helló!
Voltam Bardóczynál és maximálisan segitõkész volt és rendes.Azt mondta-és én ezzel egyetértek-"a vlág háta mögött is lehet szépen szülni egészséges babát és a legjobb legjobban felszerelt kórházban is lehet hogy fogyatékossága lesz a babának,ugyanis az orvostól függ.
Én a most szülõ kis mamák helyében talán a Baross utcát választanám.Nekem szeptemberben már nem lesz választási lehetõségem én már a tisztiben szülök.B.mondta hogy itt a csecsemõsök rendesek nem ugy mint a Baross utcában.Remélem igy lesz.Bár csak már ott tartanék és a picivel minden rendben lenne.
Egyébként én 50 percig voltam most nála de a magánban csak 20 perc van egy betegre szánva de egyáltalán nem bánta legalábbis ugy láttam és én egyébként is észreveszem a kis rezdüléseket is.Szóval:"le a kalappal elõtte"
Üdv:
Annamy
annamy
 


Mármint talán nem (mindig) függ a dokitól, nem? Vagy az az ötlet is tõle származik, hogy több méhen kívüli terhességet is gond nélkül kihordtak a mamák? No comment.
lilia
 


Lilia!
Nem én mindig csak a saját álláspontom képviselem.Ha más topicban nem értesz egyet a véleményemmel azt ott vitassuk meg."no comment"-ha érted a kifejezés jelentését nem értem miért irtad le itt ugyanis nem errõl az általad emlitett témáról beszélgetünk.Azt hogy B.errõl mit gondol talán tõle kérdezd meg.Egyébként a méhen kivül kihordott terhesség tény.Én soha senkinek nem tanácsolnám és ha kicsit is figyelnél arra tulajdonképpen mit is irok akkor ezt tudnád.
Minden jót:Annamy
annamy
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: