Új privát üzeneted érkezett!

Akkor szoktak valamifajta időkorlátot adni, ha császár után szul valaki normál módon. Ilyenkor nem engedik a mamát sokáig nyüglődni, gondolom a heg miatt.
Kala
Névtelen
 


Ildi,

én viszont a téraránytalanságot nem értem. Mit jelent?
Pocok
 


Ildi, nem a 6 óra volt a lényeg, ez csak az egésznek a következménye volt. Amúgy ez tényleg EU előírás, olvastam egy folyóiratban.De,az én fiam akkor még mint írtam, nem akart megszületni, volt még 2 hete, és a CTG szerint is igen jól érezte magát. A doki szerint viszont kényszerfekvéses, alig fért el szegényke. Én örülök, hogy a baba szempontjából biztonságosan alakult a születés, semmi hátrányát nem érzem.
Pocok, hétfőn este tudtam meg, hogy szerda reggel szülünk! Izgalmas volt!
emgé
Névtelen
 

 
 

Sziasztok,
Félreértés ne essék, nem titeket akarlak bántani, hanem a hülye előírásokat. Mitől számítják a hat órát? Egyujjnyi méhszájtól? A magzatvíz távozásától? Az leső fájástól? Onnan, hogy az anyuka betette a lábát a szülőszobára? Azt abszolút megértem, ha előzetes császár után vki normál szül, és akkor felállítanak vmi időhatárt (bár... talán nem kellene, na mindegy). De mi az hogy ha hat óra alatt nem szülsz meg, mész a kés alá?!!
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Ha sokáig vajúdik az ember, a császár hege elvékonyodhat, es szétvállhat, emiatt aggodnak ilyenkor, és nézik rendesen tágul-e a mama. Ilyenkor sem precíz időhatár van. Igaz egy doki többet tud erről, én csak azt tudom, nekem mit mondtak. (Az egész döglődésből arra emlékszem, amikor a dokik a fejem fellett tárgyalták, akkor most mégis császározzanak, vagy még várjanak. Szerencsére vártak.)
A sima szülés hat óráját én is hülyeségnek tartom, kevés kismama tudna rendesen megszülni.
Kala
Névtelen
 


Sziasztok!

Azt a felét értem, hogy ha elõzetes császár volt, akkor körültekintõbbek, de Emgé ilyesmirõl nem írt, vagy csak én maradtam le?
A téraránytalanság valami olyasmi, nem leszek pontos, mert nem vagyok szakember, de szóval olyan, hogy a baba a mama medence és egyéb méreteihez képest túl nagy, és ezért felmerül, hogy esetleg ki sem férne. De javítsatok ki, ha valaki tudja pontosabban!!! Mindenesetre Emgé pontosításából szerintem a méret volt a döntõ. Emgé, a "kényszerfekvés" az mit jelent???
Kala, ezek szerint te már szültél normál császár után??? Beszámolót!!!!!!
Na, ez a 6 óra eléggé elrémisztett, és arra készteti az embert, hogy bizony várjon az utolsó percekig a bemenéssel! Ez szerintem túlzás, mert így szinte minden elõször szülõt császározni kéne, onnantól meg jöhet a következõ császár, és akkor ennyit a családtervezésrõl!!!
Pocok, jól értelek, te szeretnéd, hogy eleve császár legyen?
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Nem szeretném, csak próbálok erre a lehetöségre is felkészülni. Bár nálunk a családban mindenki a magzatviz elfolyásától számitott 1-2 órán belül szült, de hátha én leszek a kivétel, mint ahogy azzal is én voltam, hogy csak 2x hánytam összesen. Meg mint irtam elég dagi a gyermek és csak nö egyre.
Pocok
 


Sziasztok!

Én januárban szültem a SOTE I-en, és a szülés 10 órán át tartott, a császár szóba sem jött! Nem lehet valami félreértés a dologban?

Bubamama
Bubamama
 


Nehezen tudom elképzelni, hogy bárki félreértse a saját szülését. Nem valószinübb inkább, hogy itt is -mint annyiszor- más orvos egy helyzetban máshogy dönt? Ne haragudjatok, de mióta Emgé leirta a beszámolóját, mindenki csak méltatlankodik rajta. Nekem pont jól esett egy ilyen elégedett császáros anyuka beszámolóját olvasni, föleg hogy igy be vagyok sz.rva, hogy engem is könnyen lehet, hogy szétszednek. És akkor tényleg veszélyben a Pocokfarm-terv.
Az is más, amikor valaki azért kér császárt, hogy gyorsan végezzen, az tényleg baromság. Egy volt kolléganöm beterveztette a szülését ilyen módon, hogy visszaérjen egy számára fontos (és jól fizetö) projekt inditására, a szülés után 1 (igen, EGY) héttel. Megoldható, csak meg kellett fizetni, de az nem a Klinikán volt és itt különben sem ez volt a helyzet szerintem.
Pocok
 


Pocok!

Nem Emgén méltatlankodunk, és örülünk neki, hogy elégedett volt. Amin én kiakadtam az a császár indoka. Én (és talán mások is) úgy vagyok vele, hogy nem örülök neki, ha "feleslegesen" van császár, ha túl könnyen döntenek emellett a dokik. Egyszerû okaim pl. hogy császárból maximum 3-at engednek a dokik, ezzel õk határozzák meg a vállalt gyermekek számát. Én momentán erõs vacillálásban vagyok, hogy belekezdjek-e egy negyedik baba projektbe. Én szültem már így is meg úgy is, és bár semmi problémám nem volt a császárnál, amirõl egy esetleges következõ babánál "álmodom" : babával lenni rögtön, mihelyst megszületett (nem 24 de még csak nem is 6 órával késõbb), mellre tenni egybõl (3 gyerekem van, de nem szophatott elõtejet egyik se!!!), mozogni tudni az elsõ naptól kezdve, és nem érezni azt az érzést, hogy innentõl a saját életemmel játszom, ha valamiért még szülni szeretnék (végül is 30 évesen azt érezni, hogy nem szülhetsz többet, az olyan, mint egy elõrehozott klimax).
Én úgy tapasztalom, hogy ma a dokik túl könnyen döntenek a császár mellett, és a tendencia erre halad (perektõl való félelem), és ez szerintem nem jó.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Igen, igen, egyetértek, de szerintem ez akkor is orvosfüggö. A "császáros" topic végén lévö két link közül a második (a Péterffy-s) pl. tiszta propaganda, föleg az oldal végén a császár után kis hijján balettozó kismama.
Én csak tiszta frászban vagyok miatta, mert amit még az én dokim emlitett, mint a természetes szülés akadálya az a rohadék gombám, amivel birkózok már fél éve. (Most mintha én állnék nyeröre.)
Pocok
 


Sziasztok, én mint írtam, örültem a császárnak, de ugyanígy örültem volna a természetes szülésnek is. Az a lényeg, hogy egészséges, gyönyörű, tökéletes kisfiam született. Én még nem vagyok olyan negatív az orvosokkal szemben, nem tarom magam szakértőnek, ezért olyan orvoshoz járok, akiben tökéletesen megbízom, és mindent elhiszek amit szakmájával kapcsolatban mond. Nem hiszem, hogy kényelmi szempontból a császárt választottam volna, valószínűleg a hagyományos szülést is ugyan így élveztük volna a férjemmel.
Balettozni még nem támadt kedvem, de még a lakásból sem mozdultam ki a szülés óta, nem mintha nem lennék képes rá, hanem nem akarom itthagyni egy percre sem a kisfiamat, őt meg ebben a melegben nem viszem le. Szóval mindenkinek igaza van, de Pocok, ha mégis így kellene szülnöd, nem félj tőle,a seb olyan szép (ha lehet egy sebről ilyet mondani), és olyan kicsi, hogy azt mondták, hogy a következő szülés minden gond nélkül, hagyományos módon is történhet.Tehát, akár 4-5 gyerekünk is lehet(ne).
emgé
Névtelen
 


Szia emgé!
Ez a lenyeg, bizz a dokiban. En amikor repulore szallok, mindig hajotgatom magamban, bizom a pilotaban....Kép
A lenyeg, az egeszseges gyerek, nem szamit, hogyan. En szultem igy is ugy is, egyik sem volt konnyebb, sem nehezebb. Mas volt. A normal szules gatsebevel visszakivantam a csaszart, a csaszar utan irigyeltem azokat akik normal modon szultek.
Es mint az en peldam is igazolja, csaszar utan lehet normal modon szulni. Nekem a masodik szules megindulasakor nem talalta az ugyeletes doki a csaszarom heget.
Annyit meg leirok, bar en nem itt szultem, csak veletlenul akadtam ide, engem a huvelyi szules utan elaltattak, hogy megnezzek, minden rendben van e, nem tortent e hegszetvalas, ... Emiatt mikor megkaptuk az egesz macera utan a babat, kisse felkomas voltam, nem volt erom megszoptatni, es hat orat kellett a szuloszoban toltenem ketto helyett.
Kala
Névtelen
 


A császármetszés indikációja nem ido függvénye. Ha valakinél halad a méhszáj tágulása, csak mondjuk kissé lassabb, akkor nem fogják megoperálni, csak azért mert letelt a 6 óra. Az elöszörszülőknél egyébként is 10-12 óra vajúdás abszolút normálisnak mondható. De ha nem tágul a méhszáj, vagy gyógyszerrel sem befolyásolható fájásgyengeség van, akkor mindenképp a császármetszés mellet döntenek. Így van ez akkor is, ha az anyánál vagy a magzatnál bármiféle egészséget veszélyeztető szövödmény lép fel a vajúdás során.
A téraránytalanság lehet relatív vagy abszolút. Relatív, ha valószínű, hogy a magzat fejkörfogata meghaladja a medence átmérőjét, tehát pl. 155 cm-es anyában 4500g-os magzat van. Abszolútnál ez biztos, tehát a hüvelyi szülés lehetősége kizárt. Ennek gyakran anyai medencedeformitás az oka.
Császár után lehet hüvelyi úton szülni, ha a hegvonal vastagabb, mint 5-6 mm, és nem érzékeny. Ez ultrahanggal lehet megállapítani. De ilyenkor mindig méhüri betapintást kell végezni a szülés után (altatásban), hogy megbizonyosdjanak arról, hogy a hegvonal nem vált szét. Egyébként ilyenkor esetenként vákuum segítségével röviditik le a kitolási szak idötartamát, ezzel is csökkentve a hegszétválás valószinüségét.
Névtelen
 


Sziasztok, az erdekelne, nem volt-e valamelyikotok mostanaban a szules utan egyagyas, fizetos szobaban a SOTE I-en. A dokim ugy tudja, hogy ennek az ara ott 25 ezer/ej. Meglepett, mert mas korhazban ezt olyan 5-7 ezer kozott hallottam. Ez azert egy kicsit sok, megszorozva 3-5 nappal.
Koszi,
Cili2
Cili2
 


Nincs fizetős szoba!! Csak annak kell fizetni, akinek nincs TAJ-kártyája, de ez esetben egyébként is mindent ki kell fizetni, nem csak szobát. A gond az, hogy csak két egyágyas szoba van és két kétágyas, ezért elég nehéz bekerülni oda.
Névtelen
 


Sziasztok!

Légyszi segitsetek, Dr Ádám Zsoltot hogyan lehet megtalálni a klinikán?

Köszi Jutka
khjutka
 


Jutka!

A Sote telefonkönyve szerint a 4236-os melléken.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Én is hallottam már Ádám doktorról. Általában jót. Ti mit tudtok róla?
Köszi. Picúr
Névtelen
 


Köszi Ildi!

Nem tudjátok nála is sokat kell várni?

Jutka
khjutka
 


Dr.Ádám Zsolt a 4204, vagy 4202 melléken érhető el a leginkább. Általában sokat kell rá várni, mert sok páciense van.
Névtelen
 


Köszi Mindenkinek!

Már tudom a mellékét 4239! Majd jövö kedden kiderül mennyit kell rá várni! Azért köszi az infot.

Sziasztok Jutka
khjutka
 


Koszi az infot Nevtelen!
C2
Cili2
 


Kedves Jutka
Ne haragudj, ha így névtelenül megszólítalak, de nekem is orvost kell választanom és két barátnöm is az Ádám doktort ajánlotta. Kíváncsi vagyok milyen benyomást tett rád.
Tudod véletlenül van-e magánrendelője?
Elég nehezen döntök egy orvos mellett. Több véleményt is meghallgatok.
Előre is köszi. Picúr
pompom (pompom)
 


Szia Picur!

Igaz én kedden voltam nála elöször, de szerintem lényegre törö és kedves volt. Nem tudom neked mi az elvárásod egy orvossal szemben?
Azt nem tudom van -e magánrendelöje.Azaz igazság meg se kérdeztem, szerintem egy magánrendelöben is közel ugyanannyit kell várni mint a klinikán./legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom./
Szoval én csak jot tudok mindani, de vedd figyelembe még csak egyszer voltam nála.

Remélem tudtam segiteni.
Szia: Jutka
Ui: Feltétlen ird le ,ha voltál nála, milyennek találod.Ja és az augusztusi Anyák Lapjában van róla 2 oldalas cikk, figyelmedbe ajánlom.
khjutka
 


Köszi Jutka. Az emberies viselkedés feltétlen fontos a számomra (főleg amikor nem kizárólag rólam van szó), a lényegre törés pedig plusz pozitívum. Sajnos pillanatnyilag külföldön vagyok, úgyhogy nemigen tudom megvenni az Anyák Lapját. Elmenni pedig akkor fogok amikor haza megyünk, azt hiszem mostmár, hogy hozzá.
Mégegyszer köszi. Azért ha van valami kérlek írd meg, ha nem itt akarod esetleg e-mailt is megadok.
Szia Picúr
pompom (pompom)
 


Picur!
Ha leirod az e-mail cimed begépelem az ujságcikket. Jo?
Külföldön hol vagy ha nem titok?
Szia Jutka
khjutka
 


Szia Picúr!
Ird meg az e-mail cimedet és legépelem a cikket.
Hol vagy most, és mikor jösz haza?

Jutka
kjutka
 


Bocsi azért irtam kétszer mert valami gubanc lehetett a letöltéssel az elöbb és nem látam, hogy elküldte volna az üzenetet.
Jutka
khjutka
 


Sziasztok lányok!
Egy másik topic õsrégi "tagja" vagyok, de gondoltam kérdezek tõletek valamit.

Dr. Papp Csabát szeretném felkeresni gondjaimmal és érdekelne, hogy mi a véleményetek róla.

Köszönöm,
Ancsi
Ancsi
 


Ancsinak
Papp Csabánál születtek iker lányaim. Maximálisan elégedett voltam vele. Csak ajánlani tudom!
Névtelen
 


Sziasztok!
Most irok eloszor.Mivel a Baross u-hoz eleg kozel lakom, gondoltam ezt a korhazat kene valasztanom majd a szulesre viszont nem tudok rola semmit.Mi a velemenyetek? Jol felszerelt? Modern a szuloszoba? Van olyan orvos akit batran ajanlanatok?
kamilla25
 


ANCSINAK:én is a Papp Csabánál szültem iker fiukat,csak jókat tudok mondani róla./egyébként az egész Klinikáról is!/Maximálisan rászánja az emberre az időt, nem dob ki két mondat között, és nagyon jó humorérzéke van. Köztünk nagyon jó kapcsolat van a mai napig,csak dicsérni tudom, és úgy érzem, hogy tudása legjavát adja./Hozzátartozik a dologhoz az is, hogy nálam menet közben is többször volt probléma,és az sem volt elhanyagolható, hogy a fiaim lombikbabák.Szóval keresd meg bátran!!!!
Sziasztok:Dienesági
Névtelen
 


Sziasztok!

Én is Papp Csabánál szültem és elégedett voltam vele. Bár azért én úgy érzem mindig rohan. De nagyon jó szakember és ha ne adj Isten baj van teljesen biztos kezekben tudhatod magad. A szülésznöm Varga Ica volt, öt teljes szívböl ajánlom, fantasztikus!
A kórház egészével elégedett voltam. A csecsemösöknél a fönövérnek adtunk pénzt, de mindig mindenki kedves volt és segítökész. Elöször az Istvánban szültem oda semmi pénzért nem mennék vissza, de ide máskor is szívesen jönnék. Itt éreztem elöször azt, hogy az egészségügyiek vannak értünk és nem fordítva.

Minden jót kívánok a szüléshez, mikorra várható?

Virág
Névtelen
 


Sziasztok,

múlt pénteken szültem a Klinikán, kisebb kalandok után végül császármetszéssel. Mindenkinek csak jót tudok mondani: a szülöszoba szuper, angyal volt mindenki: a szülésznö (azt hiszem Boros Timea a neve), az ügyeletes orvosok és csecsemögondozók is. A saját orvosom dr. Magyar Zoltán meg tényleg mindent megtett értünk, a hosszú vajúdás alatt hárman kókadoztunk éjjel a szülöszobán: ö, a férjem meg én.
A gyermekágyas osztályon a csecsemögondozó fönövér Éva néni szintén fantasztikus, a babákhoz és a mamához is.
A terhesosztályon is voltam 2 napot (mivel túlhordtam, meginditott szülés volt). Az ottani osztályvezetö orvos nem volt túl szimpatikus, miután megvizsgált, otthoagyott az asztalon, tudjátok milyen akkora hassal felülni és lemászni... vagy csak el voltam kényeztete, mert Magyar dr. mindig fel- és lesegitett?
Ja és mindig zárni kell az ajtókat, mert a szobánkból 2 mobiltelefon is eltünt.
Pocok
 


Szia Pocok,
Hát megtörtént... Gratulálok, és nagyon jó egészséget kívánok mindkettőtöknek! Ha lesz időd, energiád, megírnád részletesebben? Talán emléksztel, pont egy éve (szept. 20) én is ott szültem, szintén császárral, szintáén előbb befektetve, szintén túlhordva, és a továbbiakat is ott szülném, szóval minden érdekel Kép.
Mégegyszer minden jót mindkettőtöknek (nem feledve az apukát)
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Akkor a részletek:

25-én feküdtem be, azzal a tudattal, hogy másnap meginditják a szülést. Ez nem történt meg csak csütörtökön, prepidillel. Bár már elötte, hajnaltól voltak nagyon gyenge fájásaim, amit a méhszájérlelés után lépcsözéssel, állandó sétával próbáltunk erösiteni - hiába. Este 6 körül vizsgált meg a dokim utoljára, akkor 1 ujjnyi volt a méhszáj, fájások 3-4 percenkét voltak, de elég gyengék. Este 10 körül kezdtek erösödni (akkora a dokim és a férjem is hazamentek, hogy majd hajnalban találkozunk). Szóltak az ügyeletesnek (az egyik legcsinosabb fickó volt, akit életemben láttam), aki levitt a szülöszobára és elökészitás közben felhivta a dokimat én meg a férjemet. Ekkor bö 3 ujjnyira tágultam már, de ez igy is maradt reggelig. Közben megjött a doki, burokrepesztés, stb. Kb. fél hatig szorongattuk egymás kezét a férjemmel, akkor a dokim és az ügyeletvezetö megállapitották, hogy ez a baba nem fog természetes úton kibújni (utólag kiderült, nemcsak nagy volt, de a köldökzsinór is a nyakára tekeredett). Megkérdeztek, bólintottam és már 6:45-kor ott nyivákolt a kis tündér a fejemnél. azt hiszem gerincérzéstelenités volt (vagyis találtam utána ragtapaszt a hátamon), de alig emlékszem valamire, lassan jutnak eszembe dolgok, hogy mi volt. Utána még a szülöszobán voltam pár órát, majd a gyermekágyason 5 napot. Kaptam 2 zacsi vért, mert vérszegény voltam és már 3 napja itthon vagyunk. Annácska 4100 g-al született, 57 cm "magas" volt és nagyon szép kislány. Mindenképpen megérte és bár akkor azt hittem, ezt nem lehet túlélni, igy utólag nem is fájt olyan nagyon.
Pocok
 


Szia Pocok,
Hát 4100 gr nem semmi! Lehet, hgy ha tágulsz, akkor is császár a vége a baba nagysága miatt?
Milyen volt utána? Szerintem a gyermekágyas osztály nagyon jó, tényleg figyelnek az emberre. Csak az a sok szuri ne lenne... hajnali ötkor jönnek az embert ébreszteni egy jó nagy méhösszehúzó szurival...
Kicsi lány ügyesen szopizik? Nagyon szép nevet találtatok neki! Sok pihenést,
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Vegul az Ujhazi dr-t valasztottam. Ismeri valaki? Mi rola a velemenye?
andaxin
 


Zsóka,

a zárójelentésemen ezek álltak, mint okok:
-relativ téraránytalanság,
-fájásgyengeség,
-köldökzsinór 1x a nyakon

De azt hiszem, amikor javasolták a császárt, azért bólogattam lelkesen, mert én éreztem, a dokim meg sejtette, hogy ez a baba nem fog kijönni.

Panni eddig angyalka volt, most kezdett el lustán szopni. 10 perc után vagy elalszik, vagy huncutul néz.
Pocok
 


Kedves Sote I-en szültek / szülõk!
Hamarosan a klinikán fogok szülni (nov. 29-én). Tudnátok egy listát írni nekem, mit kell vinni a kórházba? Továbbá jó tanácsoknak is örülnék...Nagyon köszi!
Viráganya
Viráganya
 


Szia Viráganya,
elõször ki akartam neked ide másolni a régi hozzászólûásokból, ami tlged érdekel, de túl sok lenne. Nézd meg a topik archív részét, nagyon sok minden szerepel ott, olyasmi is, ami nem is jutott az eszedbe Kép.
Irigyellek ám! A kicsi lányom tavaly szept-ben ott született - de szép is volt...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Viráganya,

szerintem is nagyon jók a listák, amik a kórházi lista topic-ban vannak.

Az ott felsoroltak közül egyáltalán nem használtam (csak még a terhesosztályon) a hálóingeket, amiket bevittem, mert amit szüléskor/utána adnak az nagyon kényelmes és persze nem neked kell mosni utána. Igaz nem valami szép, de az nem is olyan fontos.

Nagyon jól jött a hálóbugyi (nem tudom hogy hivják hivatalosan), ezt lehet kapni pl. az újpesti Megatoys-ban vagy gyógyszertárakban (Tena). 1 dobozban 3-5 db van, kb 1000 ft, de megéri.

Ugyancsak jó volt, hogy vittem 1 kispárnát, a benti nagyon puha.

Nem árt 1-2 szivószál, ha vacakul vagy és fekve kell inni. Nálunk a rokonság 1-2 literes üditösdobozokkal támadott, amit alig birtam el. A kis 2 dl-es dobozos levekkel sokkal jobban boldogultam. De te inkább ne legyél olyan sz.rul, mint én voltam.

Minden szobában van hütögép, ami jó. Viszont nagyon lopnak, ami nem jó. Értékes tárgyat (telefon ilyesmi) ne hagyj magára!
Pocok
 


Viráganya!

Hát hol bújkáltál eddig??? Úgy örülök, hogy elõkerültél!!! Utoljára sok hónappal ezelõtt azt írtad, azt mondja a dokid, ha nem hízol sokat, mehet a csaszi után a normál. Mi a helyzet most??? HOgy vagytok?

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Viráganya!

Engem is nagyon érdekelne, hogy vagy, mi van veletek?

Gabi
BGabi (bgabi)
 


Drága Gabi!
Velünk minden rendben, csak nyáron nem igazán volt idõm / kedvem írogatni. Jó sokat vagyunk kettesben Virággal (illetve hármasban Kép ), Attila mindig Pesten...Kép A terhességemmel minden oké, bár jóval fáradtabb vagyok, mint Virággal voltam (hiába, ha már van egy lurkója az embernek...). Egy kis folyásom volt két hete, Klionnal kúrált ki a dokim. Nagyon várom már a picit, ma kezdtem a 36. hetet Kép Kép Kép . Nem tudom, mi lesz, eddig még egyszer sem mutatta meg magát...Kép Ha fiú, akkor Máté, ha lány, akkor Hanga lesz. Virág egyszerûen "Hangosmáténak" hívja, mert a Hanga nem mond neki semmit, a "hangos" viszont igen...Kép Amúgy Virágnak minden reggel van valami egy percig tartó "betegsége", hol a feje fáj, hol a lába viszket, hol a füle mögött három centire sajog, hol a hasa rendetlenkedik...szóval, rendesen odavan már lelkileg. Egy kicsit félek a szüléstõl,de a dokim (dr. Sziller) nagyon - nagyon rendes.
Sok puszi mindenkinek: Viráganya
Viráganya
 


Kedves Ildi és Zsóka,
Jólesik, hogy hiányoztam...Kép
A császárról annyit, hogy most is jó esélyem van a mûtétre, mert 10 kilót híztam, a baba nagy, a sebem pedig nem találja túl ígéretesnek a doki. Úgyhogy már belenyugodtam a császárba, csak a baba legyen jól. Zsóka, végigolvastam az archívumot, köszi az infókat. Még egy gyakorlati dolog érdekelne: ti rá mertetek ülni a wc-re a mûtét után? Vagy rendesen takarítják? Én Virággal emiatt kaptam fertõzést itt Dunaújban, mert sajna nem tudtam roggyant lábakkal állni a wc fölött katéterrel meg friss sebbel állni...
Írjatok!
Sok puszi: Viráganya
Viráganya
 


Szia Viráganya!

Örülünk neked nagyon!
Én mondjuk 95-ben voltam utoljára ott szülni, akkor még nem a mostani két négyágyas szobára egy mosdó rendszer volt, hanem a közös, na arra én nem mertem ráülni sose. Volt ott egy csaj, aki papír ülõkéket hozott,azt terített rá, és úgy ült rá, nem tudom, mennyire véd bármitõl is. De talán most már, hogy kevesebb ember jut egyre, jobban rendben van, majd írnak a friss tapasztalatosak.
Vigyázz magatokra!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok,
Viráganya, irigykedem nagyon Kép! Remélem, lesz segítséged - legalább az utolsó 1-2 hétben. Nekem anno hatalmas segítség volt, hogy itt volt anyukám (a párom nem volt itthon), nem is, hoy megfõzött meg ilyesmi (bár az is hatalmas segítség volt), hanem hogy Ábellel foglalkozott, én meg alhattam Kép.
A Sziller adj. volt a fõ-operáló dokim ( a sajátom csak asszisztált neki), nagyon jó kezekben vagy!! Nekem õ az egyik nagy esélyes, hogy következõre õt válasszam. Ha már itt tartunk, megkédezhetem (nem kötelezõ válaszolni), hogy most mennyi a tarifája? (csak hogy kalkulálhassak). Anno azért nem mertem õt választani, merthogy adjunktus, akkor biztos sokat kér... Bár választottam volna õt...

Készülj fel, hogy mûtét után hat órával felránganak (majdnem szó szerint) az ágyból. Bár a végeredmény szempontjából ez jó (én ennek tudom be, hogy sokkal-sokkal hamarabb felépültem, jöttem-mentem, mint az elsõ csaszimnál).
wc-ülõke: én körberakosgattam wc-papírral, meg vittem azt a bizonyos papír-wc-ülõkét, amirõl Ildi ír, nem szedtem össze semmit. Tudtommal Kép. No meg úgy 3 óránként beviharzik a takarítónéni, körbemossa alattad a padlót, kiüríti a szemetest, nem tudom, a wx-ülõkéket fertõtleníti-e ilyenkor, mert sosem néztem, de hátha...

Iboly írt nektek arról, hogy a párja nálatok dolgozik/dolgoztat? Kicsi a világ...
Ha van idõd, írj, hogy s mint vagy
üdv
Zsóka

ui: Pihenj sokat! (könnyû mondani, tudom...)
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok, en is itt szultem augusztus 30-an, a dokim Dr Balega volt (Pocok, nem o volt az ugyeletes?). Fiatal, de nagyon nagyon szuper volt a szules kozben es a terhesgondozas alatt is abszolut figyelmes es kedves. A szulesznom pedig egy Aniko nevul fiatal, alacsony lany volt, nem felkert, de szuper jo es kedves. A szuloszobarol nagyon jo elmenyeim vannak, bar a szules tenyleg fajdalmas volt, de a korulmenyek, a szoba, az ellatas, a tisztasag, a szuloszoba kulon furdoszobaja es az ottani dolgozok hozzaallasa mind kituno volt.
Viszont csodalkozom, hogy nektek jo elmenyeitek maradtak a csecsemos osztalyrol... Szamomra remalom volt, es a szobatarsaimmal egyetertesben az volt az erzesunk, hogy a csecsemos noverek 1-2 kivetellel mintha direkt gyermekgyulolokbol lettek volna osszevalogatva. Semmi segitseg, fennsobbseges, csak en ertek hozza tipusu, rosszindulatu, kicsinyes magatartas. (Csak egy pelda: a szobatarsam kisfia 3 hettel korabban, 2800kg korul szuletett, egy kicsit besargult es lustan szopizott. Erre egyszer, amikor a lany, aki amugy is aggodott a piciert, pont a ferjevel es a babaval ult kint a padon a folyoson, arra jott az egyik kedves nover es jol hallhatoan odavetette kolleganojenek: ez az a kis satnya.) A fonoverrel kapcsolatban is csak negativ tapasztalatot szereztem...

Cili2
Cili2
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: