Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Basszus Ildóca! Engem olvasás közbe is vert a víz...Istenem, mi eszükbe nem jut, amivel bajt csinálhatnak, néha csak ámulok, hogy milyen leleményesek.
Csani volt :D Olyanok mint az enyémek. Sokszor csak odáig jutok a kérdésben, hogy melyikőtök ...Már kórusba mondják egymás nevét, vagy a mamáét. A legnagyobb zsiványságot nálunk mindig a mama csinálja :D

Kemény a kamaszkor, megint meg kell állapítsam. Amelyik dednek nem elég a feladat, annak adjál még :)
Balu is szokott néha unatkozni, mert Ádi azért még nem 100%-ban társ neki. És ha unatkoznak, akkor verekszenek. Vagy másért verekszenek, nem tudom, de nálunk is van.

Az unatkozás ismerős nekem is...csak nekem 10-d ennyi játékom nem volt, anyám állandóan dolgozott, nem sátrazott velünk a kertbe, nem biciklizett velünk, nem volt még kerti medencénk se, nem volt családi vízipuska csata és nem mentünk sehova se egész nyáron és még sorolhatnám. Mondjuk elképzelhetetlen volt, hogy nem ismertük a szomszéd kölköket, mert együtt bandáztunk. Épp valamelyik nap számoltam össze, hogy itt a közvetlen szomszédokba 17 gyerek van....Csak a jobbra mellettünk lakók mellett nem mennék el az utcán...Balu mondjuk már a balra lakó csajokat is ismeri, mert a meggyfáról szokott a szomszédba leselkedni :D

Csani ma tölti a kettőt?

Kép
Kép
Kép
 


Jaj Szonja Te olyan antiszoc vagy :-) Mit válogatsz? Nálunk szinte csak nyanyák vannak a házban. Persze körbe ugrálják Titit, de bandázni nem nagyon lehet velük :-) A legjobb, amikor nevelnek :-D A lényeg a szándék, ugye.
Ildóca a sztorid horror! Elképzelem min mehettél keresztül. Horror nálunk is volt, mert Titinek sikerült felszúrnia egy faággal a fülét, ráadásul elég rossz helyen (azt mondta a dokinéni). Persze a bölcsibe, ahol azelőtt 2 héttel annyi földet evett, hogy valami bélfertőzést kapott. 2 hét antibájotikumos fülcsepp és aggodalom. A földezés után 2 hét Klion vagy mi. Valami fertőtlenítő. Azt hiszem eléggé fel tudtam volna rúgni őket.... igen.
Persze a drágámnak is magyaráztam, hogy nem kéne nyársra húzni a buksit :-(
Egyébként itt minden okéka :-)
Lassan megint szülés mindenhol, nem?
 


Én mindig is vállaltam, hogy antiszociális vagyok.

Egyébként nem akartam ezzel azt mondani, hogy a mi kölkeink is bandázzanak pl. a szomszéd hülye gyereke miatt, meg én se biztos, hogy szívesen átengedném a gyerekemet a luxus szomszédhoz, hogy agyvérzést kapjon, mikor Ádi zsírkrétával rajzol az x ezer forintos tapétára...Balázs felmászik a bútoron, esőcsatornán...szóval nem tudom, na, hogy hol van az ingerküszöbük :D
Csak azt akartam mondani, hogy mennyire más világ volt. De igazán azt sem tudom eldönteni, hogy jobb, vagy rosszabb volt-e.

A gyerekszerető nyanyák még mindig jobbak a gyerekgyűlőlőknél. Még akkor is ha nevelnek. Mert ehhez ért mindenki :)

Csúcs a bölcsi, ahova jártok. Lehet, hogy vissza kell szívnom minden rosszat az ovinkról? Fülfelszúrás még talán egy pillanat alatt megtörténhetett, de a földevés??? Nem tünt fel senkinek? Vagy egy falatnyi földtől kapott bélfertőzést?

Hát lehet, hogy gyors szülésem lesz ma, úgy felhúztak az oepnél. Már 2x benn voltam egyeztetni, hogy akkor mi is kell...kitöltöttem, fénymásoltam, eredetivel a férjem elslattyog ma. Ja időpontot is kértem, hogy ne kelljen ott ülni ezer évig. Erre közli, hogy még ez is kell...ja, csak ahhoz el kell menni a dokihoz, majd a háziorvoshoz...addig lóvét sehonnan nem kapok. Felhívom az ügyfélszolgálatot a központit, hát nem kell, elég ami van. Felhívok másik üszit, ott is elfogadják. Akkor miért is nem mennek el a k... anyjukba. És simán bevallom, de ez ma a legkedvesebb, ami elhagyta a számat.
Ez már a vicc kategória, csak most nem vagyok vicces kedvembe.

Kép
Kép
Kép
 

 
 

Szonja! Június 19 Csani szülinapja.
Az idióta ügyintézésektő nekem is égnek áll a hajam.
Csengét kellet beiratni a gimibe és ahoz, hogy legyen diák igazolványa ahoz el kell menni az okmány irodába egy olyan paírért amin rajta van a gyere minden adata, fotó meg egy úgy nevezet NEK szám.
Bementünk a Visegrádi uti okmány irodába mondván központi és eddig mindíg hamar végeztünk ott. Hát most meg délelött fél11-kor közölték, hogy nincsen rá kapacitàs. Erre megkérdeztem, hogy akkor, hogy iratom a gyereket be holnap a gimnáziumba? A válasz. Hmmmm? Az 5.-ik kerületi okmány iroda ami meg csak idő pontos és nem igazán örültek nekünk ennel ellenére mosolyogva 3 perc alatt meg is csinálták a papírt.
Röhely, hogy mit csinálnak az emberrel.

Szilvi! Akkor nálatok is zajlik az élet.

Bocs a hibàkért de telefonról nyomtam.

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Sziasztok!
Csak előkerültem én is... 
Ildóca, ez iszonyúan hangzik!  Még jó, hogy tudtak segíteni! De Kincsőben nem csalódtam, a szövege még mindig csúcs!!!
Szilvi, remélem, most már minden rendben!
Többiekkel mi újság?

wf

Kép
wf
 
 


Megszületett Danika 14 órakor, 56 cm 3200g (kb.)
 


Hatalmas nagy gratula!  Jó egészséget, sok-sok tejcsit!

wf

Kép
wf
 
 


Szonja!

Nagy-nagy gratula! Jó egészséget és sok-sok erőt!
Nagy családosok letettek!
Maj gyere és várjuk a beszámolót!

Többiek 
Merre vagytok!

Szilvi!

Köszi az örömhírt!

Ide kész csoda volt most bejutni. Nem bírtam belépni már két napja!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Sziasztok!
Köszönjük!
Rövid leszek: vizsgálatra mentem, 6 cm volt a méhszáj, maradtam szülni. Minden rendenben volt.
Elvileg csak pénteken jöhettünk volna, de saját felelősségre jöttem volna csütörtökön, mikor kiderült, hogy Dani besárgult....
Na majd jövök, csak felkelt.  


Kép
Kép
Kép
 


Szonja!

Ezek szerint ment mint a karika csapás?! Remélem igen. Majd ha lesz cseppnyi időd akkor várunk!
Akkor se fájás semmi? 
Én Csabit teljesen fájások nélkül szültem, még toló fájás is nulla volt.
Mondjuk Kincsőnél meg Csaninál sem csak valami ki toló fájások aztán ennyi!

De irigyellek, hogy babázhatsz! 
Komolyan szülnék még egy két gyereket! 
De szó sem lehet róla!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Nah Ildóca! :-) Már nem tök mindegy ?!
 


Szilvi!

Nem! Mostmár azért szeretnék egy kicsit nő is lenni!
Tudom rohadt dolog, hogy ezt mondom! De ez van!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Ezzel a nőséggel némi türelemre lesz szükséged. Mondjuk úgy 15-20 évig :-) Akkorra meg már ....
 


Szivi!

Na, te csak azt hiszed! :-)

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Anyám, alig találtam ide :)

Szonja, gratulálok Dani babához! Sok-sok örömet és erőt kívánok :)

Ildóca, Szilvi, lassan kiadhatnátok egy könyvet minderről. Rémség mi történik néha :(

Kép
Kép


Csipet!

Tudod nekem hányszor mondta a férjem, hogy miért nem írok egy könyvet!
Már az ötödik kötetet kezdhetném szerintem!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Danika

Kép
Kép
Kép
 


Édibogyó :) Tesók hogy fogadták? mesélj! :)

Kép
Kép


Nagyon szép baba Danika :-) Jó, hogy óriásiba is meg lehet nézni :-)
 


Szonja!

Nagyon cuki! Mennyire nagyon édes! Még egyszer gratula nektek! Gyönyörűséges nagyon! Hogy bírja a meleget? Örültek neki a nagyok? látom klassz kis pocika van ott és egy jó kis toka!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Bejja Többiek merre vagytok

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Szilvi! Titinek Nagyon Boldog Születésnapot Kívánunk! :D

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Sziasztok!
Titinek Boldog Születésnapot!

Hát a fiúk az első napokban befogták a fülüket, ha sírt  de más nem volt. Balun kicsit érződött, hogy rosszul érinti, hogy a kicsi körül sokat ugrálunk. Mostanra lehiggadtak a kedélyek és a kicsi már figyel rájuk, így puszilják, simogatják. Persze mindnek akkor kell valami, mikor etetem, szóval jó lenne néha megsokszorozódni. Mondjuk nagyjából tudtam, hogy így lesz. Ezen ugye az sem segít, hogy szinte semmit nem tudnak csinálni álló nap, mert benn is meleg van, meg kinn is, szenvednek ők is nagyon.
 
A meleget hála égnek Dani viseli a legjobban, még jó, hogy nemrég bújt ki a 36 fokból. Mi már kevésbé. De gondolom Ti is így vagytok vele. Már alig várom a szombatot, mert nemcsak a meleg, már ez a bezártság is tönkre tesz. Jó lenne már a kicsit is kivinni, úgy, hogy el is tudjak menni a fiúkkal valahova, mert eddig még csak az este mertem az erkélyre kivinni. Szombaton már talán lehűl, igaz szelet is mondanak. Mindegy, csak ennek a pokolnak legyen már vége.

És Ti hogy vészelitek át ezt a hőséget?  


Kép
Kép
Kép
 


Dani baba csuda helyes!

Titinek boldog szülinapot!

Mi is készen vagyunk a melegtől! Vili folyton kint szeretne lenni, komolyan harcolunk egymással emiatt! 

wf

Kép
wf
 
 


Köszönjük a köszöntéseket :-)
 


Titinek még nagyon sok boldog születésnapot! :)

Kép
Kép


Sziasztok!

Hát mi ki sem tesszüka  lábunkat a lakásból! Délután 4-kor bedobálom őket a medencébe és 7-kor kiveszem őket! Aztán vacsi, fürdés és alvás! Nálunk megy a klíma de így sem tudja lehűteni a lakást csak 29 fokra! 
Ősztén megmondom, hogy mostmár nekem sok ez a meleg ma pl: Annyira rosszul esett a mozgás is! A gyerekek jól bírják rohadtuk csak az a rossz, hogy nem lehetnek kint többet az udvaron!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Sziasztok!
Kivel mi a helyzet? Vajon Bejjával mi van, miért nem jelentkezik? 
Többiek? 

Még kaotikusak a napjaink, bár igazából eddig is az volt  csak eddig nem volt rimánkodás a büfiért és kaki kinyomás  Most ezek is felkerültek a palettára, sokszor elég olaszos a hangulat. Azon szoktam röhögni, hogyha jön valaki hozzánk szépen halkan beszélnek. És ha valaki hangosabban szól, még rá is szólnak egymásra, hogy halkabban, alszik a pici  Szerintetek a fiúk mellett? De 20-án kinn aludt az erkélyen és rock koncert volt a tőlünk 300 méterre lévő sportpályán....
Egyébként szépen belehúztunk a hiázásba meg a növésbe is. Némelyik 56-os kombit már nem tudom összekapcsolni. 

Na megyek is, mert a kisherceg (ugye egy napon született a kis György herceggel ) nyöszörög. Itt a kaki idő és hát valakinek ki kell nyomni. 

Tessék jelentkezni!

Kép
Kép
Kép
 


Ja, kérlek tekintsetek el a helyesírási hibáimtól, a csipámtól alig látom a képernyőt 

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Hű jó régen nem járt erre felé senki! 

Mi megvagyunk beindult mindent! Gimnázium, iskola ovóda!
Bár Kincső annyira nem élvezi a dolgot. Úgyhogy gyorsan szabadságolta ia magát 
A múlthéten pénteken estére úgy döntött, hogy lázas lesz. jó magas láza volt még szombaton is szinte egész nap. Vasárnapra meg csak hőemelkedése volt. Azért biztos ami biztos be vittem a doki nénihez, hogy nézze meg. Kutya baja, de azért a doki néni úgy döntött, hogy pihenje ki magát maradjon itthon a héten. Úgyhogy pihen a drága. Na meg HISZTIZIK mindenért! Ki készít komolyan. Ahogy elkezdtük az ovit azóta le sem tudom vakarni magamról! Mindenhova jön velem, olyan mint egy matrica! 

Most futok tovább! Tessék jelentkezni! 

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Jóhogy matrica, gondolom nem akar elengedni, eddig veled volt mindig. Jaaaaj Ildóca ;-)
Itt is ovi van VÉGRE! Megszabadultunk a tetü bölcsitől. Nemértem miért dolgoznak gyerekekkel olyanok, akik nem szeretik a kicsiket.
Az ovi nagyon bejök Titinek, élvezi és szereti :-)
Bejjával mi lehet?
 


Szilvi!

A facebookon láttam a bejja babáját! :) Cuki nagyon!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Sziasztok!
Hát Ádi is elkezdte az ovit...azt gondoltam ő könnyen veszi majd. Hát nem. Nem is akar menni. Hétfő, kedd, szerda 10-től volt ott fél 12-ig. De szerda reggel pont akkor jött a menetrendszerű hiszti rohama, mikor az oviba mentünk. Mert kacsásan akarta venni a csizmáját én meg barom rászoltam...hát ugye itthon a szobájába addig hisztizik a földön fekve, míg akar, de az oviba nem tudtam ott hagyni. És mikor kezdett volna lenyugodni, akkor jött valamelyik óvónő, hogy Ádika, gyere ide, Ádika úgy...pedig ez akkor zajlik le a leggyorsabban, ha levegőnek nézik. 
Csütörtökön reggelire ment és ebéd után jött haza. Nem sírt, szépen bement, de igazából nem nagyon játszott senkivel, csak az udvaron a Balázzsal. Mára Balu beteg lett, úgyhogy Ádi már este közölte, hogy ő sem megy. Reggel rávettem, hogy elmenjünk az oviig, hogy szóljunk az óvónéninek, de nem maradt ott....Na majd jövő héten hátha. Igaz nem csak ő veszi nehezen, én is. Nyilván ezt is érzi. De úgy hiányzik, hogy nem csacsog itthon, olyan jó, mikor délbe összebújunk aludni. 
Viszont így, hogy napi 4x jártuk meg az óvódát, elég gáz volt. Totál inga járat, mikor itthon is van mit csinálni, hogy a kicsiről ne is beszéljek...ha Ádi nem akar majd benn aludni, Balu meg igen....hát nem tudom, hogy oldom meg hosszú távon. 

Hát Titi már ügyes fiú bölcsivel a háta mögött. Persze nem biztos, hogy ezért, de a lényeg, hogy élvezi. Helyileg máshova jár oviba? 

Nem tudom, mi van Bejjával. Végül is nem kötelező a tagság itt, de nem is bántottuk meg semmivel sem, legalább annyit írhatott volna, hogy hogy van. Mert én nem vagyok fenn a facebookon 

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok. Azert nem jelentkeztem sokaig, mert suru volt ez az utolso 10 het nagyon, plusz mar hetek ota nem birtam bejelentkezni. A 33 heten volt egy kis riadalom verzes miatt kh-ba kerultem ket napra, de nem tudtak megallapitani honnan jott a verzes, mehszaj zart volt, plusz csak vagy 2 percig tartott az egesz (utolag valszeg a meleg vizes zuhanyzas indithatta be, mert aznap mar pecseteltem, igy amugy is epp a kh-ba keszultunk, csak kozben ugye elontott a ver, uh. mento vitt el vegul ), mire a kh-ba ertunk mar nyoma se volt vernek, de azert benn tartottak. Valoszinu egy hajszaler repedhetett el. Mindegy, a babaval minden rendben volt. Aztan a 38. heti uh.-on tul kicsinek mertek a gyereket (2680 gr-ra tippeltek, es a bpd-je csak 1 mm-t nott 5 het alatt), szoval akkor meg masfel hetig azon paraztam, hogy retardalt lesz a gyerek, es lehet, hogy sorvad, es valami baja van. Akkor mar nyug volt az egesz terhesseg, azt akartam, hogy kinn legyen, es lassam hogy egeszseges, vegul a 40+4 hetre szuletett meg mult vasarnap 13:10 kor, burokrepesztes utan 2 ora 5 perc mulva Emma. Gyors szules volt, kicsit vagtak, aznap mar torokulesben szoptattam. Ja, a kicsinek mert babam 3630 gr es 57 cm, mar az elejen ugyesen szopizott es masnpra be is indult a tejem, uh. alig vesztett a sulyabol, be se sargult, igy szerdán 11 orakor mar itthon is voltunk. Hanna nagyon jol fogadta, turelmes velunk, es a kicsivel is, ha sir, mindig hozza a nyugizenet jatszo jatekat, vagy enekel neki, igaz, probalja magara felhivni a figyelmet, szofogadatlanabb, mint eddig, legalabbi az elso 2 napban eleg nehez volt megertenie, hogy ovatosan nyulkaljon a hugihoz, plane, hogy vasarnaptol keddig lazas volt, mert tiszta nathas. Eddig viszonylag konnyen vesszuk az akadalyokat, mondjuk anyam itt van meg jovo het csutortokig, majd akkor kiderul hogy birom egyedul :-). Egyenlore miota itthon vagyunk legalabb delben egyszerre alszanak, bar meg az ejszakak se veszesek a kicsi reszerol. A szoptatas kesz remalom, marmint nem maga a szoptatas, hanem az, hogy annyi tejem van, hogy a Riska ehhez kepest elbujhat. Mondjuk Emma sokat is eszik, de pl kedd ejszaka a kh-ban mar ugy mentem be a csecsemo osztalyra, hogy csinaljanak valamit, mert szetdurran a mellem, szerintem az egesz csecsemo osztalyt el tudtam volna latni tejjel. De kozoltek, hogy mar nem lehet fejni, nincs is hozza poharuk, (3 eve meg lehetett, mert Hannal is ugyanez volt a helyzet, csak o az elejen meg szopni se tudott rendesen, be is sargult, meg en is rutintalan voltam) es ezt azzal magyaraztak, hogy ha fejek annal tobb termelodik, es csak rosszabb lesz. Aztam megnyomkodta a csecsemos a kokemeny mellem, es kozolte, hogy aha, hat lehet hogy nem kene, hogy begyulladjom, uh. meleg vizes borogatast kaptam, meg egy kis masszirozast, amivel hajnalig kihuztam amig a draga fizetos alapitvanyi szobaban ismet lett melegviz, hogy alaallhassak. Aztan delelott meg mar itthon az volt az elso hogy csutkara kifejtem mindket cickot, persze nem tartott sokaig a hatas, de legalabb akkor megkonnyebbultem. Azota se valtozott a helyzet, de legalabb a mellszivoval tudok konnyiteni magamon, ha kell. Aztan valamikor csak beall mar a hozam, mert ez igy durva lesz.
Hat hirtelen ennyi jutott eszembe, majd valahogy megprobalok kepet felhekkelni a kiscsajrol, de nem igerek semmit.
Hubamamirol tud pl valaki valamit? Vagy Csipetrol?

Lilypie Third Birthday tickers


Gratulálok a kis palántához :-)
Emlékszem, eleinte nekem is nagyon be voltak durranva. Olyankor annyit lefejtem, hogy ne fájjon, a többi maradt :-)
 


Bejja, gratula a picihez! :)

wf

Kép
wf
 
 


Bejja!
Gratulálok! És örülök, hogy jelentkeztél és minden rendben van. 
Alapítványi szoba  kb. fél órát kellett engedni a csapot, mire jött meleg víz, merthogy annyira messziről jött. Vicces volt, mikor szülés után hideg vízzel zuhanyoztam, mert csak 10 percet vártam. Azt hittem ennyi idő alatt Üzbegisztánból is ideér, de nem.  Aztán jött a nővérke és mondta, hogy jó előre nyissuk meg a csapot....

Én még kaptam a fejéshez poharat....mindegy totál a fejetlenség ott, ezt éreztem szülés közben és az ott töltött napok alatt is. De számomra a csecsemősök előtt le a kalappal, meg Anna szoptatási tanácsadó előtt. Nekem nagyon sokat segítettek. A körülmények meg nem az ő hibájuk.

Kép
Kép
Kép
 


Bejja örülök, hogy jöttél!! Gratula a Picilányhoz! Az anyatej-leadáson nem gondolkodtál? Vagy csak fejjél ki annyit, amennyitől éppen megkönnyebbülsz, ahogy Szilvi írta. 2 hónap kell, míg beáll a kereslet-kínálat. Nekem szerencsére nincs ilyen gondom, mivel Ákos is szopizik még.

Amúgy jól vagyunk, Levi már 5 hónapos, Ákos pedig boldog óvodás. Nagyon szeret menni, félnapos, ebéd előtt hozom el. Beszoktatás jóformán nem is volt, nyáron csomószor eljátszottuk, hogy hogy lesz, báboztunk, beszélgettünk, szoktuk a helyet (itt van 5 percre), nagyon várta, így zökkenőmentes volt minden. Levi cukor, nagyon jó baba! És állandóan mosolyog :)

A nagyobb hallgatásaim oka, hogy mostanában cikkíróként dolgozom egy honlapon, plussz a saját oldalaimat is viszem, nem sok időm jut másra, de azért igyekszem jönni! ;)

Kép
Kép


De gondolkoztam a leaadason, de nem tudtam merre induljak ez ugyben, mondtam a vedononek is, de kb semmit nem is mondott ra. Mondjuk a mi vedononkrol inkabb nem is mondok semmit. Katasztrofa.
Aztan lusta voltam, abbahagytam a fejest, akkor meg elkezdett beallni a kereslet, viszont azt hiszem a hetvegen megvolt az elso novekedesi ugrasunk, mert az eddigi 70-100 ml mar nem volt eleg neki, 120-140 ml lett az adagja, szombaton emiatt egesz nap orditott, mire fel tudtam venni a fonalat tej ugyileg, majdnem egesz nap cicin logott, a maradek idokozokben meg fejtem, hogy ugye az inger meglegyen. Ugy tunik azert kb sikerult beallni, de ha ilyen utemben eszik, nem tudom meddig birja meg a cicim :-) A korhazbol hazahozos sulyahoz kepest mar igy is majdnem fel kg hizasnal jarunk 2 het alatt.
Most eppen ezzel egy idoben amugy hasfajassal is kuzdunk, ma pl eleg rossz a helyzet, mar tegnap este is alig birt elaludni, mert se egy rendes pukit, meg bufit nem sikerult elengednie, ugyhogy fel 10 volt, mire alomba kinlodta magat, pedig altalaban 8-9 kozott beajul. Viszont az ejszakai alvokaja nagyon jo, legalabbis eddig, nem akarom elkiabalni, de gyakorlatilag vegig alussza az ejszakat, vagy maximum egyszer kel fol hajnal 4-5 kozott, eszik, es altalaban alszik is vissza, ha epp nem faj a hasa. Ugyhogy a lelki vilagom sokkal kisimultabb, mint anno Hannaval, aki 2-3 szor kelt minimum, es akkor is orakig uvoltott. Persze ez se valoszinu, hogy igy marad, de most jo, hogy kipihent vagyok altalaban, mert a reggeli/delelotti orak botranyosak. Viszont kezd nyitott lenni a vilagra, es egyre tobbet van el, ha leteszem, ugyhogy remelem, ez is rendezodik lassan. Aztan 1-2 kozott elalszik ebed utan, 5-fel 6 kozott kel, onnantol meg mar apa is itthon van, ugyhogy vegulis egesz turheto a nap, sokkal rosszab szamitottam, viszont Hannara alig jut idom, gyakorlatiag csak akkor, ha a kicsi delbe alszik, es o mar felkel fel 3-3 korul. Eljatszik o szepen, csak a szivem szakad meg. Remelem nem csak en vagyok ilyen bena, hogy nem tudok vele ugy foglalkozni, ahogy eddig. Nem haragszik, latom rajta, de azert tudom hogy rossz. A tesot meg nagyon szereti szerencsere, mindannak ellenere, hogy vegulis "miatta" van ez a kaotikus allapot. Bar mar kezdunk belerazodni. Persze most megint taknyol, meg kohog, pedig nincs egy hete, hogy kijott az elozobol, erre most megint. Igazi kihivas pl szoptatas kozben kifujni az orrat :-) , meg tavol tartani a kicsitol. Szeretnek azert mar 4-5 honappal elorebb jarni :-)

Lilypie Third Birthday tickers


Bejja, a tejleadásban igen, a vedőnőnek kellett volna segíteni, ha kompetens lett volna. Ez nagyon szomorú, hogy ilyen :( hasfájást sok minden okozhat, legtöbbször az anya által fogyasztott tejtermékek, ritkábban pedig a keresztes virágúak (fejes káposzta, kelkáposzta, karalábé, karfiol, brokkoli, kínai kel) fokhagyma, allergén magvak (pl. dió,mandula), apró magvas gyümölcsök, gluténtartalmú élelmiszerek, nátrium-glutamát (E621). Ezekre mind odafigyeltem, és mégcsak pukiképződése sem volt.
Nekem is feladta a leckét rendesen, hogy Levinek nagyon erősen jön a tej, és ezért csak sokszor keveset tud szopizni, nagyon sokat kell büfiztetni, sokáig csak ülve tudtam szoptatni. Szóval volt, h egy óra alatt sikerült bepakonia az adagját, de ebben már benne volt pl.  a torna, nézelődés, játék, minden :) Ákos nagyon lelkes volt az elején, aztán hónapokig nem izgatta a Tesó, mert nyaraltunk, mindenki vele foglalkozott. Mióta ovis, azóta pátyolgatja, rendezgeti, szórakoztatja, énekel neki, játékot ad neki. Mindenbe bevonom, amibe csak tudom, és amibe ő is részt kíván venni, igyekszem jórészt közös programokat csinálni, ugyanakkor próbálok csak vele is lenni. Erre nagy igénye volt mindig is.

Kép
Kép


Hat, ezek kozul gyakorlatilag en sem eszek semmit, beleertve tejtermeket sem, tejet csak a kv-ba delelott, mert ugye az IR azert tovabbra is megmaradt, ugyhogy a dieta tovabbra is megy, csak most gyogyszer nelkul, marcsak azert is, mert -ugyan a szoptatas nem a fogyoku ra ideje (bar ez nem is az)- de megse akarok akkora lenni mint Hanna utan. Azonkivul az altalad felsorolt zoldsegeket sem fogyasztottam meg miota megvan Emma, marcsak azert sem, mert a nagy reszet -karfiolt brokkolit kiveve- nem is szeretem :-)
Szerintem ez olyan altalanos komfortezes nala amugy, tele has, ures has, morgo poci, mert sokszor mar akkor is megnyugszik, ha felveszem :-) Na megyek, mert felkelt, meg most majdnem egesz delelott aludt, ugyhogy legalabb Hannara is jutott idom vegre :-)

Lilypie Third Birthday tickers


Sziasztok!

Bejja örülök nektek nagyon! Gratula nektek!

Nálunk Kincső rohadtul utálja az ovit! Képes belázasodni meg ilyenek. ÉS reggel beviszem onnantól kezdve elkezd sírni és amíg érte nem megyek sír. Volt olyan nap, hogy enni sme volt hajlandó, úgyhogy mire mentem érte fájt a feje meg a gyomra. Kész vagyok teljesen tőle!
Most úgy néz ki, hogy egy időre szabadságolta magát az oviból. Ugyanis lágyék sérve van és eg kell műteni.  Úgyhogy nem mehet oviba a sírás miatt mert leginkább akkor jön neki ki, amikor sír, ÉS hát az ovó nénik nem foglalkoznak azzal, hogy ő sír meg nézegessék neki, hogy ki ne záródjon. Na mert ha kizáródik akkor lesz gáz de igazán! Úgyhogy hosszú szabit vett most ki meert csak október 8-án fogják műteni. Hát rövide ennyi!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Tyű Ildóca, ez komoly!! Mielőbbi jobbulást Kincsőnek!!!!!!!!

Kép
Kép


Sziasztok!

Bocsi, hogy ismeretlenül írok, de meg szeretném kérdezni tőletek, hátha valaki tud nekem információt adni, hogy Dr. Rácz Tibor és Vargáné Erős Gabriella szülésznő ott van-e még a Péterfy-ben?

Második fiamat én is ott szültem és visszamennék, ha összejön négyeske.... :)

Nem is zavarok tovább, boldog babavárást és babázást kívánok nektek!

Ági

KépKép
KépKép
KépKép
agica36
Budapest II. kerület
 
 
 
 
 


Szia Ági!
A Vargáné Erős Gabi még ott van, vagy legalábbis július-augusztusban ott volt. Nem ő volt a szülésznőm, de csinált nekem ctg-t. 
A doki neve nem annyira rémlik, de ettől még lehet, hogy van , hátha a többiek tudják. 

Szépek a gyerekeid, gratulálok hozzájuk!

Kép
Kép
Kép
 


Ildóca!
Kitartás! 
Ádi a múlt héten nem volt, mert taknyos volt, a héten ment megint. Én nem mentem/megyek vele reggel és így könnyebben ment be. Igaz, hétfőn közölte az óvónénivel, hogy ő holnap beteg lesz és nem kell mennie. Nekem meg reggel mondta, hogy az óvónő mondta, hogy beteg és nem kell semmi.
Nálunk is van a csoportba olyan kislány, aki nem eszik és órákon át sír. Kaptunk egy tájékoztatót és mondták is, hogy ahány gyerek, annyiféleképpen szoknak be. Ha valaki nem sír az első napokban, akkor majd később fog. Ha meg valaki egyáltalán nem sír, akkor az állítólag az óvónőknek egy intő jel, mert ott valami mélyen rejlő probléma van. Szóval ezek szerint Kincsővel nincs probléma. Kivéve ezt a lágyéksérvet...Jobbulást nektek! Hol műtik? 

Bejja!
Kitartás neked is!
Nálunk a 6. hét után múlt el a hasfájás...remélem nektek hamarabb fog. Meg a kaki sem ment...most már kb. 2-3 óra kínlódás után sikerül egyedül is...én sem tudok annyi időt a fiúkkal tölteni, mint szeretnék, de hacsak nincs melletted állandó bébiszitter, ez normális szerintem, hiszen a legkisebb még sok törődést igényel. Nálunk is segítenek a fiúk....szóval ha túléli az első évet, nagyon kemény legény lesz a múltkor kivették a hordozóból, Balu tologatja a babakocsiba....szóval kemény. Mi is szoktuk őket hagyni, meg bevonni, de ettől függetlenül ők is szeretnék a törődést. Ádit most újra öltöztetni kell, Balunak a fenekét törölni...mindezt persze akkor, mikor Danit etetem és egyedül vagyok. Ilyenkor szeretnék még vagy 4 plussz kezet.

A múlt héten Dani is beteg volt. Meg is kapta az első antibogyót  a füle miatt. Pedig semmi de semmi nem jött az orrából, orrcsepp meg Sterimar, meg orrszívás ide, vagy oda. Remélem nem lesz neki is állandóan középfül gyulladása, mint Balunak. Neki megint az van, hiába vették ki az orrmanduláját úgyhogy asszem keresünk új fül-orr-gégészt. De Danika nagyon édes volt, mikor bekapcsoltuk a porszívót, de nem az ő orrát szívtuk. Csak meregette a kis szemét, meg pillogott és várta, hogy mikor csapok le az orrszívóval  Egyébként nagyon aranyos, már mindekire tele szájjal vigyorog, aki beszél hozzá. A doki nénire is, de csak addig míg meg nem bökte az oltással, utána viszont ránk is úgy nézett, mint egy marék gilisztára. Szépen elvan egyedül is, nézi a játékait meg már beszél hozzájuk a maga kis nyelvén. Ja, és imád fürdeni.
Vannak azért kemény napok is, meg éjszakák is, de azokat meg hagyjuk.

Kép
Kép
Kép
 


Szonja!

Nagyon szépen köszönöm! Azt hiszem, egyszer arra megyek és megkérdezem, sőt, lehet, hogy szerencsém lesz és ott lesz Gabi is, persze, viszem a 10 éves Barnust is magammal, hogy megmutassam, ilyen ifiúr lett a kisemberből, akit világra segített. :)  Rácz Tibit megtaláltam Iwiw-en egy régi ismerősömnél, majd írok neki, hogy ott van-e. De végülis nekem leginkább a Gabi a fontos, mert mint tudjuk, a szülésznő van ott velünk végig és ő biztos ajánlani tud nekem valakit, ha Tibi már nincs ott.

Én is gratulálok a gyerkőceidhez! Dejó neked, hogy ilyen kis csöpp bébid van, olyan jó lehet.... kis pihe-puha babóca. :)

Majd azért visszanézek, hátha valaki ír Tibiről.

Mindenkinek szép napot!

Ági

KépKép
KépKép
KépKép
agica36
Budapest II. kerület
 
 
 
 
 


Ági!
Nekem megvan az Erős Gabi mobilszáma, átküldjem? 

Igen nagyon jó, pihe-puha, jószagú kis gömböc...de azért irigykedem kicsit, hogy Te meg át tudod aludni az éjjeleket. Mindegy, majdcsak Dani is alakul. És olyan hamar elmegy az idő.

Kép
Kép
Kép
 


Szonja!

Megköszönném!!! :D

Tudom, az éjszakák kemények, de olyan gyorsan megy az idő... lehet, ma még csak beszélek róla, oda sem figyelek és már a kezemben tartom, aztán suliba megy, majd még tovább. :) De ez az élet rendje.... felnőnek....

Kívánok neked egyre több átalvós éjszakát és jó egészséget mindannyiótoknak.

Ági

KépKép
KépKép
KépKép
agica36
Budapest II. kerület
 
 
 
 
 


Szia ÁgI! Sajnos nem tudok segíteni, a csemeték cukik :-)
Ildóca! KIncsőnek jobbulást! Kisebb bajt is generálhatott volna :-( Sajnálom, hogy ennyire nehezen megy neki a bészokás. AZ ÓVÓNŐKET MEG NEM ÉRTEM, MIÉRT NEM SEGÍTENEK NEK?! A nagyobbakkal mizu? Szerelem? Box? éS A LEGKISEBB?

Titinek zökkenőmentesen ment a beszokás :-)Kis pityergés és ennyi. Kb. a 2 naptól imádja az ovit és két tündéri óvónénije van. Imádják a kisfiam, ölelik, puszikják és Titi is Őket. Hálás vagyok nekik és nagyon bízom benne, hogy így is marad. A terror bölcsi után ez rendkívül felemelően hat. Mesélnek nekik, foglalkoznak velük. Ma is nagyon megdícsérték, mert állítólag profin visszamondta nekik a láncmeséjüket :-) Ők ezt meglepetéssel hallgatták. Szóval bazi büszke vagyok :-) Itthon is minden okéka, általában remekül telnek a napjaink... most valóban nem panaszkodhatom :-)
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron