Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Perta már babázik, majd biztosan jelentkezik!
danyuci
 
 


Gratulálunk Petrának és jó egészséget kívánunk babának, mamának!!!!
terkata
 
 


[b]Petra hatalmas gratula! Jó egészséget kívánok mindkettőtöknek![/b]
orsi28
 
 

 
 

Kata akár találkozhattunk is, a múltkor -3 hete- nagyon sokan vártunk. Nekem is szimpi, nem ismerem csak pár hónapja, de eddig maximálisan meg vagyok elégedve.

Te mikorra vagy kiírva? Én nov.4. (Épp vonalzóval szórakozok, de nem sikerül beilleszteni. ) Jövő héten kéne mennem megint. Első gyerkőc? Keszthelyen laktok?

Kép

[Kép
orsi28
 
 


Helló!

Orsi tuti találkoztunk, én is ott voltam a tömegben!
Én november 6-ra vagyok kiírva, de uh alapján 1 héttel idősebbnek tartanak nyilván. Jövő héten megyek a 32 hetes uh-ra meg laborba a kórházba. Talán szerdán meg a Domához, arra meglesznek a laboreredmények.
Nekünk ő lesz az első babánk, azt mondták kiscsaj lesz. Persze sosem lehet tudni, de mindegy is, mi nagyon várjuk!
Ja, és igen, Keszthelyen lakunk.
Tök örülök, hogy idetaláltam erre a fórumra!
Nektek ő már a második lesz ugye azt írtad? Kisfiú lesz vagy kislány? Hogy érzed magad így a vége felé? Dolgozol még?
Nekem szerencsére semmi bajom, és jövő héttől nem dolgozom. Majd akkor állok neki a készülődésnek is, eddig még szinte nem vettünk neki semmit, de most majd belerántok! :)

Jó egészséget mindenkinek!

Üdv.:
Kata
terkata
 
 


Szia Kata!

Mi volt rajtad? Én 2 nagyhasú kismamira emlékszem, 1 állt a pultnál a párjával, vki meg egy tök jó mbt szandiban szemüvegben ült velem szemben. Én rózsaszín ruciban voltam. Ha 1 nap voltunk, tuti találkoztunk. :lol: Én kedden megyek védőnőhöz, de lehet, h Domához előtte kéne, m a férjem keddig van itthon és szeretne eljönni velem. Aztán ki tudja, lehet átcsúszik utána hétre.

Igen nekünk 2. és kislány egy kisfiú után. Én gyes-be szülök, nem dolgoztam kettőjük között, de sokkal rosszabbul is viselem ezt a terhességet mint az elsőt.

Nekünk majdnem minden megvan, annyi, h mózest kellett vennem a babakocsihoz, m Barninak egy másik batár kocsija volt az első, és azt eladtam. A mostani kocsihoz meg azért kellett, m ez elvileg csak 150 fokig dönthető, meg azért téli babának jó a mózes.

Üdv!O
orsi28
 
 


Szia Orsi!

Én álltam a férjemmel a pultnál! Az mbt szandis csajra is emlékszem, mert az anyatejes ünnepségen beszélgettem vele, de ő szeptember végére van kiírva. Rád is emlékszem, pontosabban inkább csak a rózsaszín ruhádra, mert az nagyon tetszett! :lol:
Hát ezek szerint jövő héten nem találkozunk a Dománál...
Épp most írt a barátnőm, hogy megjöttek a szivacsok amiket rendeltem, matracnak, játszószőnyegnek, fejvédőnek... Tök jó, mert akkor végre már nekiállhatok valaminek. És már csak 2 napot dolgozom.. Alig várom, hogy készülődhessek!!!
Nem tudom nálad mit jelent a batár babakocsi, de én a sogornőm gyerekei után öröklök egy bergont, szerintem az is eléggé batár, mondtam is a férjemnek, ha nagyon gáz lesz vele közlekedni, akkor inkább vegyünk egy rendeset...

Üdv.:
Kata
terkata
 
 


Sehol senki? Lassan kisajátítjuk a topikot Katával. :D

Kata Te varrod a szivacsos cuccokat? :shock: Én ilyesmihez béna lennék. Jó is a készülődés, én mondjuk eddig nem nagyon tettem, most éppen változóban van nálunk minden, lehet, h még 1 költözés is bejátszik szülés előtt. Mindenesetre át kéne néznem B cuccait, kimosnom, m az első pár méretet kb. 68-ig simán hordhatja tesó, igyekeztem unisex dolgokat venni annak idején.

Batár kocsi alatt azt értem, h 10 kg feletti. Én elég mobil vagyok, nem nagyon ültem otthon amikor még B babakocsis volt és egy "örökölt" Graco-t kellett ált. egyedül a kocsiba küzdenem. Aztán elegem lett és 1 éves korában eladtam és megvettem azt a kocsit, amire mindig is vágytam, csak drágállottam. Utólag bántam, h nem vettem meg az elején, m olyan öröm volt abban tolni. Mondjuk ha olyan helyen laksz, h nem nagyon autózol v nem neked kell beemelgetni összecsukogatni, ott az első félévben ezek a Bergon-Graco és társaik tök jók sétáltatni tologatni, de én pl utáltam, h boltban is alig fértem el vele.

Tényleg Kata/ vki aki még jelen van itt, nem tudod/tudjátok lehet Kh-en szülésznőt fogadni? Lassan kezdek parázni és gondolkodom szülésznőn. Már listát írtam a kérdéseimből ha legközelebb megyek Domához. Bizti örülni fog neki: :D

Kép

[Kép
orsi28
 
 


Emlékszem Rád Kata! Tök jó volt látni, h milyen lelkes a férjed!

Kép

[Kép
orsi28
 
 


Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy lehet szülésznőt fogadni, de sajnos nem ismerek egyet sem. A Doma doki biztos tud ajánlani valakit. Én is akarok vele ezügyben beszélni. Pontosabban nem szülésznőt akarok fogadni, hanem a múltkor szülőszoba látogatáson mondta, hogy a szülésznők értenek a homeopátiás dolgokhoz, így erről kérnék tanácsot egytől. Úgy hallottam, hogy érdemes szedni, mert hatásos. A barátnőm az első gyerekét egy óra alatt megszülte, és ő szedett ilyen bogyókat. Persze nem azt mondom, hogy azért sikerült neki egy óra alatt, de lehet, h valamit segített. Meg mondta, hogy vérzéscsillapításra adott neki valamit a szülésznője (ő Egerszegen szült) és nem is volt szüksége tenára... Úgyhogy valamire csak jók.. Valakinek tapasztalat esetleg??

Igen én varrom a szivacsos cuccokat. Hétfőn megyek is anyagot venni, már alig várom!! Szeretek szabni-varrni, bár eddig ritkán volt rá időm.

Egyébként én sem vagyok az az otthon ülős típus, sztem gyorsan tropára vágom majd a használt babakocsit amennyit menni akarok majd.. :):):)

Jó, hogy már válogathatod a babaruhákat, nekem még csak 1-2 darab van amit vettem. A barátnőm ígérte a kislánya cuccait, csütörtökön hozzák.

Jó lenne valamikor egyszerre itt lenni a fórumon, akkor biztos több mindenről tudnánk beszélgetni!

Ja igen a férjem, ő lesz a nagyobbik gyerekem!! Imádom!! :):):):)

És még vmi: Orsi próbálj meg nem parázni! Bár te már tudod milyen én meg még nem, és nem is tudom mennyire vannak rossz tapasztalataid az előző szüléseddel kapcsolatban, de én igyekszem úgy felfogni, mint szükséges rosszt, aminek csoda a vége. Igyekszem csak az örömre gondolni. Ha a rossz dolgok eszembe jutnak, egyből a babámra és a férjemre gondolok, és akkor már nem félek. Biztos fog ez még változni, de örülök, h egyelőre így van.


Üdv mindenkinek:
Kata
terkata
 
 


Hello!

Továbbra is csak mi?

Képzeld Kata voltam hétfőn a doktorunknál, velünk minden o.k. Kérdeztem tőle homeót és szülésznőt is, nagyon szimpin állt a dolgokhoz. Én mondjuk nagy homeós vagyok, amióta Barni van szinte nem is használok gyógyszert. Sőt szüléskor is próbáltam, segített volna amíg hagytak a saját ritmusomban, de egyszercsak úgy gondolta az akkori dokim, túl lassan haladunk. És innen kezdődött a pokol, bocsi, de tényleg nincs rá más szó. És hát igen, a parám az előző nagyon durva élmény miatt van. Azóta sem sikerült igazán feldolgoznom, most erre is homeózok, h lehetőleg majd ne blokkoljon a dolog.

Sztem nem kell, h megváltozzon a hozzáállásod, ha olyan emberek vesznek körül akikben mersz bízni és tudod mit nem akarsz, már félig nyert ügyed van.

Varrással hogy állsz? Alakul a stafírung? :D

Kép

[Kép
orsi28
 
 


Szia!

Ezek szerint tényleg csak ketten vagyunk. Bár azt hittem már te is eltűntél, 5 napig nem írt senki.
Ó örülök, hogy te sikerrel jártál a doktorunknál, ezek szerint hétfőn jobb napja volt, mint szerdán! Engem most rettentően felbosszantott, biztos szar napja lehetett. Tök az ellenkezőjét mondta, mint 4 héttel ezelőtt.. Hát hogyan bízzak így benne, ha össze-vissza beszél?? Na mind1.
Varrással nem állok sehogy sem, mert ebben a béna városban nem lehet rendes anyagot venni, úgyhogy nincs mit varrnom.. :( Majd csak lesz valami. Legfeljebb elmegyek majd Zeg-re, keresek ott.
terkata
 
 


Sziasztok leendő kismamák és már babázók!

Amíg Petrának két szopizás között ideje és energiája lesz, hadd csillapítsam a feszültséget saját "szüléstörténetemmel". Májusban szültem Keszthelyen, Doma Imrénél és Színé Gyöngyi szülésznőnél. Őszintén szólva eléggé rossz érzéseim voltak, tavaly költöztünk ide, a kétéves fiamat még Bp-en szültem a Szent Imrében, ahol tényleg szuperek voltak a körülmények, és a második babával is gondolkoztam kezdetben a bp-i szülésben, de azért elég nehéz lett volna megoldani. Az itteni szülészetről nem hallottam túl sok jót, és a terhesgondozáson is elég sok bunkó egészségügyi alkalmazottba botlottam. Persze egyetlen dokit sem ismertem, próbáltam puhatolózni, aztán végül Papp Imrénél kötöttem ki, tévedésből Pap Ervin helyett, haha :roll: . Hát nem volt jó döntés, úgyhogy két hónap után váltottam Doma Imrére, aki korrekt, kedves és megnyugtató volt végig a terhesgondozás hátralévő ideje alatt. Szerencsére problémamentes terhességem volt, úgyhogy a szaktudását nem volt alkalmam tesztelni, de emberileg nálam "megfelelt" :) .
A szülésznő jóvoltából már szülés előtt volt alkalmam megnézni a szülőszobát: a körülmények a hetvenes-nyolcvanas éveket idézik, nem sok változás történt azóta, de végül is nem ez a lényeg, szülés közben úgysem a falicsempében gyönyörködik az ember. Apropó szülésznő: normál szülésnél szerintem sokkal fontosabb a szerepe, mint az orvosnak, ő az, aki veled van végig, figyel rád - nálunk Doma csak a kitolásnál jött be, már féltem is, hogy lemarad :D . Gyöngyi nagyon kedves, talpraesett, nem sok és nem is kevés, a jelenléte nagyon megnyugtató, homeopátiát is javasolt, és a szülés alatt gátat is masszíroz (természetesen nem kötelező jelleggel).
Én nem időztem túl sokat a szülőszobán, éjszaka négykor mentünk be, és hatra meg is volt Flóci, úgyhogy arról nem tudok beszámolni, milyenek a kórházi körülmények egy hosszadalmas vajúdásnál.
Szülés közben nem hiányoltam semmit, sem óriáslabdát, sem zuhanyt, sem bordásfalat, sőt nekem a teljesen lapos szülőágy is jobban megfelelt, mint a hiper-szuper Szent-Imrés, vagyis ezen nem fájt annyira a hátam, mint azon. Ha valakit esetleg érdekel, epidurál itt nincs, valami gázas fájdalomcsillapítás van, nem próbáltam.
Szülés után azonnal megkaptam a babucimat (úgy vettem észre, nem igazán hisznek az első bőrkontaktus jótékony hatásában, de valószínűleg felső utasításra alkalmazzák), még szopizhatott volna is, de ehhez nem volt kedve, kb. fél órát voltunk együtt. Nekem fontos volt, hogy a babám lehetőleg első perctől állandóan velem legyen (tudtam, hogy szülés után elviszik kb. két órás megfigyelésre, és kötelező jelleggel beteszik az inkubátorba), ezért a hotelszobába mentem, ahol elvileg megkaphattam volna.
A szülészeten van egy fél-rooming in szoba négy ággyal, a babákat éjszakára itt sem adják oda, sőt sokan állítólag nappalra sem kérik. Ezen kívül vannak még kétágyas szobák külön fürdőszobával, ide három óránként viszik ki a babákat szopizni.
Végül a hotelszobában sem adták ide éjszakára, napközben végig velem lehetett éjfélig, akkor be kellett szolgáltatni a közösbe
:cry: , de ez azért volt jó, mert napközben a nagyfiam is bejöhetett, és nem érezte annyira a hiányomat. Nem mondom, hogy pihentető volt, de megérte.
Nekem csak pozitív tapasztalataim voltak az ott dolgozókkal kapcsolatban és összességében kellemesen csalódtam.

Hűha, jó hosszúra sikeredett, de talán valaki hasznát veszi.
Nyugis babavárást, pihenjetek sokat, amíg még lehet!!!!
matyimami
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mint tapasztalt kismamák!

Szeptember elsején tudtam meg, hogy babát várok, akkor csináltam meg itthon a tesztet... :)
Egy hét után mentem el nőgyógyászhoz, mivel Marcaliban lakom és az itteni szülészetről csak rosszat hallottam, ezért úgy döntöttem, hogy inkább Keszthelyre kezdek el járni. Amíg nem biztos, hogy baba lesz, addig nem akartam rögtön magánrendelésen kezdeni, meg nem is ismerem az orvosokat, ezért szakrendelésre mentem.
A Göndöcs doktor úr rendelt. Nagyon rendes volt, de azt mondta, hogy mive nagyon fiatal még a terhesség ezért ő most nem tud velem tenni semmit, majd jöjjek vissza 2 hét múlva, akkor csinálnak egy uh-t és akkor ő is megvizsgál, stb.
Azt hiszem, hogy a kismamik tapasztalatai alapján, amiket különböző fórumokon olvastam én is inkább a Doma Imréhez szeretnék majd járni. Sajnos semmilyen tapasztalatom nincs, most lesz az első babám, ráadásul most járok először a Keszthelyi kórházban, ezért légyszi segítsetek nekem.
Mikor kéne át állnom a magán rendelésekre?
Mikor és hol rendel a Doma Dr. Úr?
Bejelentkezésre fogad csak, vagy bármikor lehet menni?
Mennyibe kerül a terhes gondozás nála? (Bár ez igazából mellékes, csak legyen kedves és segítőkész!!! :-) )

Köszönöm előre is a válaszokat!
karol8605
 
 


Sziasztok!

Végre egy kicsit beindult a topic! :lol:

Matyimami köszönjük a szüléssztorit, elég megnyugtató, h így is lehet. Végülis hatott a gátmasszázs? Értem úgy megúsztad vágás nélkül? És mit takar a hotelszoba? 1 ágyas? Mondjuk lassan majd bebattyogok én is egy látogatásra, m még az életben nem voltam a keszthelyi Kh-ban. :oops: Szülésznőd épp volt aki volt, v már előtte találkoztatok?

Karol! Ha visszaolvasol megtalálod Doma doki elérhetőségét, de a számát én is mindjárt ideírom. 06/30-9466-355 Hé-szerda rendel 17-19 a Főnix Házban. Sajnos nem tudsz időpontot kérni és mindig várni kell. Ezt nem tartom annyira tutinak, m 1 óra alatt én még soha nem úsztam meg, de gondolom meg van az oka miért így rendel.

Kata! Nem tűntem el, csak múlt hétvégén utaztunk, örültem, h éltem. Aztán hétfőn mentem dokihoz, kedden pedig utaztunk vissza, uh most kezdek magamhoz térni. Mesélj min akadtál ki? Ha rossz a megérzésed jááj! Keszthely is ilyen nyomi, épp az nincs ami kéne?

Kép

[Kép
orsi28
 
 


Sziasztok!

Matyimami köszi, hogy leírtad a történetedet!
Én voltam szülőszoba látogatáson, hát valóban én sem voltam elragadtatva a szülőszobától (sem). Tegnap beszélgettem egy kismamával aki már egyszer szült itt, ő pl. ki volt akadva, hogy a kórházi higiénia kb. egyenlő a nullával. Ő a 4 ágyas rooming-in szobában volt az első babájával. A hotelszobán még én is gondolkodom, bár egy kicsit drágának tartom. Na majd meglátjuk mi lesz! Amúgy azt hiszem én a sima kétágyas szobát pártolom a legjobban, csak mert ott bent van a szobában a wc-zuhany. A rooming-in-ből meg ki kell járni a folyosóra a közösbe.

Karol üdv itt! Gratula a babához!

Orsi szia! Amúgy nem is kérdeztem kit ajánlott a doki szülésznőnek és már megkerested esetleg? Mennyit kér egy szülésznő?
Amúgy semmi extra nem történt a dokival. Annyi, hogy nehezen viselem, ha valaki nem precíz. Főleg egy orvos! 4 héttel ezelőtt 28 hetesen voltam nála legutóbb, be is volt írva a könyvembe, hogy 28, erre most beírta, hogy 31. Hát 28+4 szerintem 32, és mikor szóltam neki még engem nézett hülyének, meg hogy ne beszéljek bele. (Már egyszer volt ilyen akkor is elírta, de akkor igazat adott és átírta.) Plusz legutóbb mondta, hogy a keszthelyieket a kórházban veszik táppénzre, most meg mégis elküldött a háziorvosomhoz. Ez csak azért bosszant, mert nekem nem keszthelyi a házidokim, így volt egy jó kis kirándulásom haza. Na mind1 tényleg nem olyan hatalmas dolgok ezek, csak olyan, mintha a doki tiszta szeleburdi lenne. Mivel már 2 éve járok hozzá folyamatosan, meg otthagytam nála egy halom lóvét, asszem igazán elvárható lenne tőle, hogy kicsit jobban odafigyel a dolgokra. Bár persze biztos gondolja így ezt másik 100 nő is, és a dokinak sem lehet egyszerű, de akkor is. Meg tényleg ne nézzen már hülyének, mert azt nagyon nem szeretem! Na most jól kiadtam magamból.
Amúgy ma megyek Zegre anyagot keresni, remélem nagyobb sikerrel járok, mint itt.

Üdv. mindenkinek
Kata
terkata
 
 


Sziasztok!

Gátmasszázst végül nem kértem, sőt egyáltalán hozzám sem lehetett érni egész vajúdás alatt :) , nekem valahogy így volt a jó. Szülésznőm fogadott volt, már jó előre találkoztunk, és attól kezdve mindig figyelte az eredményeimet (vér, NST stb), és kb. hetente egyszer felhívott, hogy hogy vagyok, úgyhogy tényleg megnyugtató volt. Visszatérve gát: végül vágni kellett, azt mondták, az első vágás csúnyán forrt össze, emiatt. De nekem mindkét alkalommal nagyon gyorsan gyógyult a seb (pedig minden más apró vágás hetekig gyógyul), úgyhogy szülés után egy héttel már bringáztam volna, de lebeszéltek róla :roll: .

Hotelszoba: rooming-innek a kétágyasat lehet használni, az ha jól emlékszem 8e/éjszaka, alapesetben 3 éjszakával kell számolni. Ha nem hittem volna, hogy itt odaadják éjszakára, és nem lenne már egy csemetém, akinek nagyon hiányoztam (volna), biztos, hogy nem "fektetek be" ebbe is. De így a fiamnak nagy élmény volt az egész, naponta kétszer bejött egy-két órára, ismerkedhetett a kistesóval, és azóta is kéri, hogy menjek vissza a szülészetre :lol: . Baba szempontjából annyira nem jó a dolog, mert ez a másodikon van, csecsemőosztály a harmadikon, úgyhogy állandóan hurcolni kell a lépcsőn vagy a liftben a különféle vizsgálatokra, féltem, hogy valamit felszed.
matyimami
 
 


félig OFF: nem tud valaki jó vezetésoktatót Keszthelyen? Terhesség alatt elkezdtem a sulit, de nem tudtam levizsgázni, sőt meg se tanultam rendesen vezetni. Olyasvalaki kellene, aki egy béna szőkenőt is meg tud tanítani, akinek semmi nem egyértelmű.
Nagy segítség lenne, így olyan nehéz a gyerekekkel eljutni bárhova.
Előre is köszi!
matyimami
 
 


Sziasztok,

Matyimami jelzett ,hogy érdeklődtök :D Úgyhogy gyorsan lecsekkoltam ezt a fórumot is ( nem nagyon szoktam nézni ,mert anno senki sem írt ide, de úgy tűnik lassan beindul :D )

Szüléssztorit későbbre hagyom, most itt gügyög mellettem a csimótám,és nem lenne idő kifejteni.


DE: a kórházi állapotok ellenére baromian meg vagyok/vagyunk elégedve az ottani ellátással. Nekem Papp Ervin az orvosom, és Matyimami javaslatára Sziné Gyöngyi lett a szülésznőm.
Ervin nem sokat volt bent szülés alatt ( visszagondolva felesleges lett volna hallgatnia a nyögéseimet :lol: ),de amikor ott volt, akkor nagyon sokat segített.Nekem jól jött a határozottsága,mert amikor kétségbeestem ,akkor világosan ,kicsit szigorúan tudtomra adta ,hogy mit miért kell csinálni. Ez megnyugtatott,és onnantól kezdve elkezdtem koncentrálni Somára is.
Gyöngyi meg tüneményes egy nőci, szülés előtt engem is sokat hívott telefonon, és a szülészetre is többször bementem hozzá értekezni.
Szülés után végig velem volt, és segített, amikor éppen nem ment valami. Szóval,ahogy Matyimami tette én is csak ajánlani tudom.

Doma Imréről is jókat hallottam.
Göndöcs dokival is volt szerencsém találkozni, ő vizsgált meg szülés előtt, és többször vizitelt is. Nagyon szimpatikus, és mókás doki.


Mennem kell, csuklik a bogaram.
majd még jövök.

KépKép
csikipetra
 
 


Higiénia: én 2 ágyasban voltam,tartozik hozzá zuhanyzó és wc. Igen, tény ,hogy 80-90-es évekbeli állapot, de minden nap jött a takarító néni rendet tenni és fertőtleníteni.
Ágyneműt nem húztak automatikusan, de aki kérte,vagy akinek szükséges volt ,annak gondolom megoldották.

A szülésznők és az ügyeletes nővérek egytől egyig mind kedvesek voltak, bármi kellett,csak szóltam ,és már adták is.

A csecsemősök között van egy-két morcosabb fajta, de azokkal nem kell foglalkozni.

A 4 ágyas szoba a rooming in,de én is azért maradtam a 2 ágyasban,mert ahhoz van fürdő.Eléggé le voltam gyengülve,(nem a szülés miatt, eleve rossz volt a vérképem a terhesség alatt is)kaptam vért is,alig bírtam cipelni magam és egyszerűbb volt ez a megoldás.

szép álmokat!

KépKép
csikipetra
 
 


Matyimami és Petra köszönjük a részletes beszámolót! Ha már itt vagytok és van erőtök írni, az azért számomra azt jelenti, h elég jól összeszedtétek magatokat szülés óta. Én ennyi idő után még csak vonszolódtam. Nagyon édi Soma Kornél! Ez a kéztartás! Én sem sértődnék meg, ha csak a kitolásra kéne doki.

Petra én sajnos nem tudok Keszthelyen senki oktatót, de a többiek talán majd segítenek.
Hotelszoba 2 ágyasként? Kicsit erős... Na mindegy, nem ez a lényeg, de nekem ez is fontos. Meg a higiénia, arra nagyon allergiás vok. Legszívesebben ambulánsan szülnék, aztán ha minden o.k. pár óra múlva lépnék haza.

Kata hát én sem örültem volna, az biztos. Mondjuk én az 1. szülésem óta megfogadtam, h ha rossz érzésem van, azonnal továbbállok. Amikor B-t vártam, 39. héten ctg eredménnyel a kezemben nem ismert meg az akkori dokim. Na akkor legszívesebben menekültem volna bárhová, akár a világ végére is az ügyeletessel szülni, de mindenki lebeszélt, h ilyenkor már ne variáljak. Aztán 1 héttel később beigazolódott a megérzésem, dupla 0 volt a nő, ahogy viselkedett a szülésnél, úgy bánom azóta is, h nem hallgattam magamra. Szóval ezzel csak azt akarom mondani, h soha nem késő megnézni vki mást is, ha bizonytalan vagy. Mondom, nekem teljesen o.k. eddig a dokker, majd ha megint otthon leszek fel is hívom, h mi legyen szülésznő ill. kh/szülőszobalátogatás ügyben. Azt mondta mindenkivel szívesen dolgozik, ha majd bemegyek a KH-ba megbeszéljük az elképzeléseimet. Bár még függőben, h esetleg császár, akkor meg ugye szülésznőnek nem nagy a szerepe. Hogy mennyi fogadni? Gőzöm sincs.

Kép

[Kép
orsi28
 
 


Sziasztok!

Jövő héten kedden ,egyek Uh-ra és vizsgálatra, aztán azt hiszem felhívom a Doma Imrét, hogy mi a helyzet és, hogy mikor menjek hozzá?
Remélem addig minden rendben lesz!
Sajnos az utóbbi napokban barnás folyásom volt és néha még pár csepp vér is, úgyhogy elég nyugtalan vagyok, de azt hallottam, hogy ez az első 3 hónapban elég gyakori a hormonális változások miatt. Hát egy biztos, a hormonjaim, azok dolgoznak ezerrel, ugyanis tele vagyok pattanásokkal, már megőrülök tőlük, olyan vagyok, mint egy tini! :cry: :(
Látom, szerencsére ti jól vagytok! :wink:
karol8605
 
 


Sziasztok!
Örömmel tapasztalom, hogy Keszthelyen is van ilyen Babanet klub lehetőség, ahol tapasztalatainkat ki tudjuk cserélni.
4 hónapja szültem 2. gyermekemet Keszthelyen, Dr.Göndöcs Zoltán főorvos úrnál. Nagyon kedves volt egész terhességem alatt, mindig csak bíztató, kedves szavakat kaptam tőle. Amikor baj volt a 23. héten, maximálisan mellettem állt a kórházban töltött napokban is. Több barátnőm is nála szült, ezért választottam őt, hiszen csak jókat hallottam róla, ellentétben egy-két lejjebb "sztárolt" kollégájáról.
Úgy tudom, magánrendelésükön egységes vizitdíjat kérnek, viszont többen is megmondják a szülés "árát".
Nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek a Göndöcs doktort, aki egy kedves, jó szakemberhez szeretne járni.
chilly
 
 


Helló kismamik!

Ki hogy van? Nincs semmi extra amiről írhatnék, úgyhogy nem is írok semmit.. :)

Üdv.:
Kata
terkata
 
 


Sziasztok!

Én meg hulla vagyok, csak itt olvasgatok, és azt hiszem én totál máshogy értettem eddig ezt a rooming -in dolgot. Mert ugye ez azt jelentené, h a gyerkőc veled van, ill. ha akarod leadhatod. De jól értem, h Keszthelyen csak szoptatni hozzák és éjszakára elviszik? Szoba - ágyszámtól függetlenül?

Kép

[Kép
orsi28
 
 


Helló!

Én úgy tudom, h veled van a bébi a rooming-in-ben.
terkata
 
 


Szia Orsi/Kata!

Keszthelyen sehol nincs mód arra, hogy a baba éjszakára is veled legyen, tehát a rooming-in-nek nevezett szoba sem az valójában, éjszakára onnan is elviszik. Nekem a hotelszobában az volt a legnagyobb "kedvezmény", hogy éjfélig velem lehetett, és reggel 5-fél 6-kor mehettem érte.
matyimami
 
 


És mennyi extra költséggel jár ez a rooming in szoba, gondolom nem kevés plusz kiadás..? :(
És milyenek a hagyományos szobák, ahol nincs semmi "extra"?
Olvastam, hogy milyen jó dolog, ha nem csak fogadott orvosunk, hanem szülésznőnk is van! Őt mikor érdemes felkeresni? Csak a szülést megelőzően, vagy más a terhesség elején?
Aki magán rendelésre jár, annak nem is kell bemennie a kórházhoz, minden vizsgálat elvégezhető magánrendelésen?

Mennyi kérdésem van, igaz...? Bocsi... :oops:

Egyébként szerencsére most már egész jól vagyok, a vérezgetés elmúlt, helyette van hasfájás és puffadás?! :cry:
Ez más csak így megy, valami mindig kínoz, de nem veszélyes...
Ti hogy vagytok?
karol8605
 
 


Sziasztok Kismamák!
Nem olyan régóta olvasgatom ezt az oldalt, véleményeteket a keszthelyi szülészetről, de néha megdöbbentő, amiket írtok! Most próbálom Nektek röviden a valóságot írni!
A rooming-in / baba-mama / szoba 4 ágyas. Az újszülöttek a 2. naptól lehetnek az anyukájukkal reggel 6 órától este 10-ig. Hogy ez miért így van? Úgy gondolom, a szülés egy csodálatos élmény, de eléggé el lehet benne fáradni is. Az anyukának szüksége van a pihenésre! Az első napon, mi nők sem vagyunk arra képesek, hogy újszülött gyermekünket ellássuk. Lehet, hogy rosszul ítélem meg a helyzetet, de én így gondolom, szükség van a pihenésre!
A baba-mama szoba semilyen extra szolgáltatással nem jár, nem jelent plusz költséget Csupán kérésünket tolmácsolni kell az osztályon dolgozóknak, és e vágyunkat teljesítik. Persze, ritkán az is előfordulhat, hogy hely hiánya miatt ez nem jön össze. Van eset, amikor csak azért kerül ebbe a szobába az anyuka, mert máshol nincs hely. Ez persze nem azt jelenti, hogy mindenképpen a gyermekével kell, hogy legyen. Természetesen, a kint lévő babákat is bármikor be lehet adni a csecsemős nővérkéknek. A rooming-in szobán kívül még 3 szoba / 1 db 3 ágyas és 2 db 2 ágyas szoba / áll a gyermekágyas anyukák részére. Csak a 2 ágyas szobákhoz tartozik tusoló és W.C.Ez a jelenlegi állapot. Úgy hallottam, a szülészeten hamarosan átalakítások lesznek, érvénybe lép a 24 órás rooming in, ahol éjjel-nappal a kisbabánkkal lehetünk. De lesz, akinek majd ez sem fog tetszeni.
A szülőszobát valóban nem most alakították ki, de jelenlegi állapotában is jónak mondható. / Bordás fal, ugráló labda, állítható szülőágy /. Vajúdás közben van lehetőség a sétálásra, apa vagy más hozzátartozó jelenlétére. És ez mind nem kerül pénzbe! Az un. hotelszoba térítésköteles. Valóban egy emelettel lejjebb található. Ott nem kell egyedül lenni a kismamának, bárki vele lehet, sőt, ott is alhat a szép franciaágyon, ha erre a 4-5 napra erre van igénye. Ez is egy szempont. Én erre nem költenék!
Ha én még egy gyermeket szülnék a következő 10 évben-ami nem fog megtörténni-én ugyanebben a kórházban ugyanezen szakértő személyzet között szeretném a világra hozni! Lehet, hogy meg lehetne valósítani egy modernebb szülészetet sok extrával, de a gyermekvállalás nem erről szól. Nem szeretnék senkit elrettenteni a szüléstől, de ez egy bizonyos ideig tartó, fájdalmas dolog. A következő pár napot töltsük pihenéssel, amíg lehet. Gyermekeinkre a csecsemősök, ránk pedig a szülésznők vigyáznak. Majd 4 nap után hazamehetünk a saját otthonunkba, ahol non stop rooming-in vár ránk megannyi plussz feladattal, és akkor rájövünk, hogy ezen a közel 20 éves szülészeten nem is volt olyan rossz dolgunk, mint gondoltuk, mi mégis elégedetlenül távoztunk.
baby1990
 
 


Sziasztok!

Nagy a csönd....

Baby köszi az infokat!

Sztem mondjuk semmi megdöbbentő nem volt az eddig elhangzottakban. Hm? Mert a rooming in azt jelenti, h a gyerkőc mindig veled van éjjel is! Ezért nem értettem én pl h mitől rooming-in az, h éjjel bármelyik szobában is kapsz helyet, elviszik. Amit-kövezzetek meg- 2. gyermekét váró anyukaként csak üdvözölni tudok, mert egy szülés után sztem is az a legfontosabb, h anyuka ne halottra kimerülve menjen haza, hanem azért már amennyire 3-4 nap alatt lehet, összeszedje magát. Tudom miről beszélek, mert az Istvánban nekem egy állati kiakasztó szülés után, úgy, h a wc-re sem tudtam kimenni 2 óra múlva hozták is a gyereket pedig este született meg és onnantól végig velem volt. Tudom, h a másik tábor egyből éjjel-nappal maga mellett akarja tudni a gyerkőcöt, hát nem vagyunk egyformák.

Elégedetlenül meg nem tudom ki távozott, tény, h kinek a pap, kinek a papné, és soha nem lesz olyan, h vmi mindenkinek jó. És ez így van jól. Szóval még 1x köszi a részletes beszámolót és tök jó, h végre beindult a topic, csak nem értettem, miért kellett hozzá az enyhe ejnye-bejnye stílus.

Karol minden o.k? Ez már így lesz amíg nem születik meg a gyerkőc, mindig aggódsz majd vmin, aztán majd aggódsz érte. :lol:

Kata Te mikor mész dokkerhez? Tudod mi jutott eszembe? Neked volt 32.hetes hivatalos kh uh? Mert nekem az kimaradt, sőt véremet is 2 hónapja vették. Hm?

Kép

[Kép
orsi28
 
 


Hahó Orsi!

Örülök, hogy tetszett a " beszámolóm "! Tudom, hogy nem vagyunk egyformák, és azt is, hogy nem lehet mindenkinek megfelelni. A rooming-in kérdésben pedig főleg nem. Az egyikünk szeretne éjjel-nappal a babával lenni, a másikunk nem. Talán ezért jó itt Keszthelyen az arany középút, reggel 6-este 10-ig.
Szerintem itt van az embernek szabad választása:akarom vagy nem. Ismerek olyan kórházat, ahol ez nem kérdés. A sógornőm Zalaegerszegen szült délután 3 órakor, 6 órakor megkapta a babáját, és onnantól non-stop rooming-in. Egy hulla volt, mire hazaért. Amin még ott nagyon csodálkoztam, pedig lehet, hogy nem kellett volna, az a látogatás volt. Ott be van szabályozva a baba látogatása, csak kamerán keresztül! Ehhez képest itt Keszthelyen non-stop rooming-in helyett non-stop látogatás van. Sokan mérgelődnek, ha a csecsemősök nem érnek rá azonnal megmutatni a babát! Talán csúnya ilyet mondani, de amikor a kislányom megszületett, a látogatóimból nagyon elegem volt. Nagyon sokan szerettek volna bennünket látni, talán még olyan is, aki korábban nem! Számomra ez is fárasztó volt.Talán nem vagyok ezzel egyedül!

Most többet ne írok! Ha érdekel valami, csak kérdezz nyugodtan, ha tudok, válaszolok. Különben hogy vagy? Mire is vagy kiírva?

Jó éjszakát!
baby1990
 
 


Sziasztok!

Kössz az infókat baby, asszem kb. ugyanezeket tárgyaltuk mi is.

Karol minden rendben, jól vagy?

Orsi! Jövő héten kell mennem a dokihoz. Sztem majd szerdán fogok. Te mikor mész? Én voltam 32 hetes uh-n, meg laborban is. Te hogyhogy nem??
Előre szólok 36 hetes uh is van! :):)

Amúgy nálunk minden tök rendben van, baba sokat mocorog. Neve még mindig nincs sajnos, bár asszem már jó úton járunk.
Varrás jól áll, már csak a játszószőnyeg van vissza.

Na egyenlőre ennyi, mindenki vigyázzon magára!

Kata
terkata
 
 


Hello Kismamák!

Látogatás témára lecsapnék... :D én nemsokára megyek szülni (2,5 hét még a papírforma szerint) és a férjemmel már pont azon tanakodunk, hogy mikor ki jöjjön látogatni. Mert én nem vagyok keszthelyi, viszonylag messziről jönnek a szülők, de osztom Baby véleményét és már előre tartok egy kicsit attól, hogy a nyakamba fog állni 16 ember, hogy "jjjjjjjaaaaajjjjjjj, hogy vagy...nem fáj.....stb. stb."
Ti ezt hogyan oldottátok meg? Mert tudom én, hogy mindenki kíváncsi az új családtagra, de melyik a jobb, ha egyszerre letud az ember mindenkit, vagy szépen sorba, de akkor meg azért nem pihen az ember.
Üdv mindenkinek,

B
h_beus81
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az érdeklődést jól vagyok! :D
Voltam UH-n és végre 100%, hogy babánk lesz!!! :D
Holnap lesz 8 hetes és eddig minden rendben van, már ver a kis szíve!!!! Most éppen a védőnő van soron, bár nem lesz egyszerű a dolog, mert én ugyebár dolgozom, ő pedig csak délelőttönként rendel..., felhívtam telefonon és nagyon aranyos volt, de sajnos ezen a gondomon nem tudott segíteni! Majd kitalálok valamit...
A nagy dilemmám most éppen a terhes vitamin. Mit szedjek, vagy szedjek.e egyáltalán.?
A védőnő szerint télen azért mindenképpen kéne, de az hogy milyent azt szerinte igazából a pénztárca határozza meg!
Nektek mi a véleményetek, ti milyet szedtetek?

Puszi mindenkinek! :P
karol8605
 
 


Sziasztok,

Karol: Én elevitet szedtem a terhesség első pár hónapjában (és NEM napi rendszerességgel)
De valakinek a Gravida és valakinek a Femibion a szimpatikus. Szerintem kérdezz rá az orvosodnál,hogy javasol e valamit.
Ami fontos az a vas és a folsav. Nekem maltofer fol-t kellett szednem. Kicsit ellinkeskedtem az utolsó hónapokat, és lehet emiatt is lett olyan rossz a vérképem szülés után.

KépKép
csikipetra
 
 


Szia Petra!

Örülök, hogy írtál, már teljesen azt hittem, hogy meghalt a topic. :)
Azóta már én is elkezdtem szedni az Elevitet, kétnaponta veszem csak be... Maternát szerettem volna, de az nem volt a gyógyszertárban. Eddig minden ok az elevittel, nincs semmilyen rossz mellékhatása!
karol8605
 
 


Sziasztok,

Karol, én úgy tudom, hogy a várandós anyukát köteles a munkáltató elengedni orvosi vizsgálatokra, vérvételre stb...és szerintem ebbe beletartozik a a védőnői vizit is.
Kicsit olvass utána a neten, majd beszélj a főnököddel.
http://baba_mama.blogter.hu/187094/jogok

KépKép
csikipetra
 
 


Sziasztok,

Csak nem kihalófélben megint a fórum??? :? :?

KépKép
csikipetra
 
 


Hellóka!

Én is épp ezt akartam írni!
Hová lettek a Keszthely környéki kismamik?
Én pontosan mához 3 hétre vagyok kiírva, és már nagyon várom a babukámat!

Üdv. mindenkinek!
Kata
terkata
 
 


Sziasztok!

Én járok elég gyakran a fórumon, de úgy tűnik, hogy sokan eltűntek..
Te kinél fogsz szülni Kata? Van fogadott orvos és szülésznő?
Én most vagyok 11 hetes, egy hét múlva megyek UH.ra! A 12, héten még hüvelyi ultrahangot csinálnak vagy már hasit?
Nem félsz még a szüléstől Kata? Milyenek az utolsó hetek?

Petra! A főnök rendes, biztosan elengedne, csakhogy a 12. hétig nem akarom megmondani a munkahelyemen, hogy babát várok, tudod...babona, meg akkor engem rögtön el is küldenek táppézre. Majd 2 hét múlva jelenetem be, addig szabin vagyok, addigra már meglesz az UH is.
karol8605
 
 


Sziasztok!

A Doma dokinál fogok reményeim szerint szülni. Félni nem félek a szüléstől, inkább csak izgulok kicsit. Nem vagyok ráparázva.
Milyenek az utolsó hetek? Hát nehezek. Éjszaka inkább, mert sehogy sem jó feküdni, de ennyi. Ennél több baja ne legyen senkinek!
Elméletileg a 12. héten hüvelyi uh-t csinálnak, de nekem hasi volt a kórházban, sztem másnak is az van.

Üdv. mindenkinek:
Kata
terkata
 
 


Kata Drukkolunk!!!!!

Gyöngyi, ígértem a képeket, hát íme a 2 hónapos csimótám: 8) Kép Kép Kép Kép

KépKép
csikipetra
 
 


Sziasztok!

Köszi Petra, hogy gondoltál ránk! Nagyon édes a kisfiad!
Még egyben vagyok, és a gyermek semmi jelét nem mutatja, hogy szeretne kijönni. Persze van még pontosan egy hetünk a kiírt időpontig (bár a 12. héttől a 33.-ig okt. 30. volt az időpont!!). Igazából most már bármikor jöhet, én nagyon várom. :)

Karol, Orsi veletek mi van? Orsi te talán már babázol??

Hát kitartást és jó egészséget mindenkinek!!

Kata
terkata
 
 


Sziasztok!

Most látom, hogy legutóbb akkor írtam ide amikor csak terveztük az öcsit.
Mára voltam kiírva, de úgy tűnik ma már nem lesz baba.

Van valaki új anyuka, aki már az átalakított szülészeten szült? Jó lenne ismerni az új rendszert, hogy érdemes -e hotelszobát kérnem vagy sem.
Van -e a rooming inhez már saját fürdő? Nincs -e olyan rooming in szoba, ahol éjjelre is kintmaradhat a gyerek?

Ha ezek megoldhatóak lennének nem dobnák ki a hotelszobára pénzt.

Bár remélem megszülök mire valaki válaszolna itt.....
ivoa
 
 


Hahó Ivoa!
Remélem, már a kórházban vagy és babázol! Az új szülészet már megnyílt, de nem a végleges formájában, mert további átalakítások lesznek. Mert ugye arra is szükség van. Kiírni pedig nem itt lehet:
" Átalakítás miatt zárva! "

Sok szerencsét a szüléshez és a bennt töltött napokhoz!
baby1990
 
 


Szia!
Hát nem szültem meg.... 40+6nap.Sőt semmi jele hogy el akarna indulni... épp most nézegetem a szülésindító homeopátiás koktélokat a neten. Bár ahogy ismerem magam, a kivitelezésből nem lesz semmi, mindig közbe fog jönni valami, miért nem megyek el a gyógyszertárba.
Legalább még lesz ideje a kórháznak a munkák befejezésére
:D

Majd beszámolok az állapotokról.
ivoa
 
 


Szia Ivoa!
Bíztam benne, hogy már babázol. A nagymamám azt szokta mondani: " Ha megérik a körme, majd kibújik! " Tehát, ne keseregj!
Ez a 40+6 nap biztosan várakozással teli időszak, én ezt nem ismerem. Én a problémák miatt mindig arra gondoltam, nehogy fájjon a hasam, nehogy történjen valami, és amikor történt, nagyon meglepődtem, mert még csak 36 hetes voltam. Ha valaki, én tudok a kórházi élményeimről mesélni, mert csak 23 hetet feküdtem bennt. Igaz, a 17. héten nyitva volt a méhszájam 2 ujjnyira, és a vérnyomásom is csak 180/130 volt. Tehát, volt okom az aggodalomra. Minden dolgozóval meg voltam elégedve. Ennyi idő alatt eszembe sem jutott volna a VIP szoba. Szerintem erre nem érdemes költeni. De nem akarlak ezzel untatni! Remélem, minden rendben van,. Sajnos a homeopátiás dolgokban nem vagyok otthon, nem tudok segíteni Neked. De igazából nem is hiszek benne, függetlenül attól, hogy én is használtam gyermekemnél. Amíg lehet, pihenj! Ha valami történt, jelentkezz! Kitartás! Ezen a topikon már csak ketten maradtunk.
baby1990
 
 


Sziasztok!
Én is bekukkantottam gyorsan!!!
( ha már online nem működik ,miért nem szervezünk személyes találkozókat, amolyanbabás-mamás sétával egybekötött eszmecserét? :wink: )
Hamarosan jön a tavasz, lesz szép idő, lehetne mindenfele sétálgatni. :wink:
Ivoa, ma már 14-e van,talán már babázol is!!!! :)

Én 2 ágyas szobában voltam,ehhez van fürdő is. Teljesen meg voltam elégedve.

Baby, le a kalappal előtted! Remélem, hogy minden rendben és mindannyian egészségesek vagytok!

Jó éjszakát!

Petra

KépKép
csikipetra
 
 


Sziasztok!
Végül 10.-én lett meg az öcsi. Aznap volt ügyeletes a dokim, és megindította,
Azóta meg úgy futnak a napok, hogy eszembe sem jutott bekapcsolni a számítógépet.
Összefoglalva a lényeget: nagyon megéri a "pácienshotel" Ilyen életreszóló élményt seholse kaphatsz 24000 Ft-ért.8000/éj
(Ez első éjjel sima rooming -inba voltam, kétágyasba.A nagyok meg a férjem csak üvegen keresztül nézegethették. A másik babával fel-felébresztgették egymást, meg mi anyukák is a legnagyobb tapintat mellett. És persze éjjelre bevitték , csak akkor hozták ki ha nagyon bőgött)
A következő délelőtt átmentem a fizetős szobába, a nagyok suli után már oda jöttek , odabújhattak az ágyba az öcsi mellé és szagolgathatták, becézgethették. A férjem minden éjjel ott aludt, onnét ment munkába, pelusozhatott, ha éjjel nem akart aludni hurcolászta a baba seggét, és főleg a "megfáradt" anyukát becézgethette órák hosszat. Tényleg kikapcsolódás volt , mint egy hotelban.

Ráadásul megúsztunk egy csomó itthoni látogatót, mert ott van egy nappali rész a szobában, mindenütt szép rend, így délután 5 re amikor a baba ébren szokott lenni, odahívtunk egyszerre több rokont, így minimális idő alatt letudtuk a kötelező köröket, és most itthon nem azon esz a fene, hogy ki mikor akar jönni, , és jaj istenem nincs rend, ki kéne takarítani.

:D persze a reggel vizitelő dokik nem nagyon tudtak mit kezdeni a helyzettel, hogy egy félmeztelen hapsit is találtak reggel az ágyban kismama mellett. De ezt elkerülhették volna, ha minden reggel ugyanakkor vizitelnek. Szóval zárni kell az ajtót :D

Ha kijön a jó idő, engem egy délelőtti babakocsis futás (haha akarom mondani kocogás) tudna feldobni.

Legyen tavasz!
ivoa
 
 


Sziasztok Kismamik!

yner ma elárasztotta a reklámjával a babanetet, mindenhová leírja fenti üzenetét.

Sehová se kattintsatok, ez egy reklám, aminek nem itt a helye!

üdv

kispatak
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: