Új privát üzeneted érkezett!

Valentin napi gyermekszépségverseny

A www.mumoos.hu gyermekszépségversenyt hirdet Valentin nap alkalmából.

Valentin nap a szerelmesek ünnepe, a szerelem legszebb gyümölcse pedig a gyermek. Mutasd meg nekünk, Ti mit hoztatok össze!

A versenybe a 0-3 éves korosztályú gyermekek friss fotóival lehet nevezni. A fotót tölsd fel a www.facebook.com/mumoos oldalon található fényképalbumunkba, a gyermek nevével és aktuális ruhaméretével együtt.

A legtöbb szavazatot szerzett fotón szereplő gyermeket meglepjük egy mumoos ajándékcsomaggal.

A verseny február 14-ig tart. Eredményhirdetés február 15-én.

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


sziasztok,

totál ledöbbentem, borzasztó, ilyen fiatalon.. :cry: :cry: :cry:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Kattja,
gyönyörű képeket hoztál !

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 

 
 

Sziasztok!

Tényleg szörnyű, ami történt. Hihetetlen, hogy ilyen fiatalon kellett elmennie. Én is egyből azon kezdtem el gondolkozni, hogy mi lesz a családjával.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok!
13.hetes várandós vagyok, és a János kórházban szeretnék szülni. Dr Elekes Tiborra gondoltam, de sem őt nem ismerem túlságosan(csak jót hallottam róla), sem a János kórházról nincs túl sok infóm. úgy hallottam fel lett újítva és azóta jók a kondíciók is...??
Kérlek segítsetek nektek mi a véleményetek a kórházról? Van újszülött intenzív is igaz?(a párom nagyon be akar minket biztosítami :) ).
Ha ismeri valaki Elekes Tibort, vagy ha szült nála nagyon megköszönném ha leírná mi a véleménye róla....
Előre is köszi a segítségetek
Andy
andykiss
Sopron
 
 


Andy,
írok privit.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!

Nincs meg valakinek véletlenül digitálisan az a lista, hogy mit kell/érdemes vinni a kórházba?
Nekem csak papíron volt, de elkeveredett.

Nagyon köszi

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 20:13-kor.
szonce82
 
 


Szonce, ment a mail. Nagyon köszi! :-)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Andykiss üdv köztünk! A szülőszobák nagyon szépek! Van újszülött intenzív is.

Szonce babádról mikor látunk képet? :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


kubuspace,
köszi a privit, válaszoltam is rá:) természetesen vannak kérdéseim :)

millye,
köszi a választ :) a babád nagyon tündéri :)
andykiss
Sopron
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2011.02.18 22:07-kor.
szonce82
 
 


Andykiss köszi a dicséretet! Ha még kérdésed van nyugodtan írj! :D

Szonce jaj nagyon helyesek a fiaid!!! Ádám mit szólt a kistesóhoz? Könnyen elfogadta?

Kubuspace olyan ritkán jössz. Mi újság veletek?

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Szonce,
fiúk gyönyörűek, remélem jól vagytok.

Millye,
köszi köszi megvagyok, túl egy újabb vizsgaidőszakon, gyúrom a szakdolgozatot, rengeteg mindennel el vagyok maradva, most azokat próbálom behozni. Általában hajnal 2-kor kelek és reggelig netezek, emailt írok, ügyet intézek :-)
nem is tudom mi lesz ha szeptemberben visszamegyek dolgozni :-)

annyira kihalt ez a fórum, olyan kár érte :-(

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


sziasztok!!

néha sikerül olvasnom Titeket,de arra mág ritkn van idő h még írjak is.. :?
pedig..
de mi lesz még késöbb? :)

szonce:nagyon édes képek! Gratulálok a picihez :)

nálunk:Lili egyre többet beszél mindenfélét, igazi kis örökmozgó,tancolós-cserfes kistündér:)
a pocaklakó meg többet,erősebbeket rúgdos mint ő régen.. 8)
úgytűnik fiú lesz!!
nemtudom hogy lesz mi lesz majd..

és gyprsan pár kép: Kép pocaklakó :) Kép csoki evő :) Kép hóban

Kép

Kép
mulan
 
 


Kubuspace te aztán jó bírod!! Ügyes vagy nagyon!!! Örülök, hogy minden rendben van veletek! Akkor ez már biztos hogy szeptembertől dolgozol? Nálatok van állami bölcsi? Kérünk a gyerekekről képeket!

Mulan micsoda csini csaj lett Liliből! Azok a göndör fürtök :D Gratulálok a kistesóhoz!

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Megint eltűnt, amit írtam :( allergiás rám a szerver :cry: .

Szonce! Én és a kisöcsém :lol: cukik!!!

Mulan! Ez a hajzat?? :shock: :shock: !!Irigy, irigy :oops: de nem csak én, Eszter lányom is! Gyönyörű! És egyben felháborító, h vannak emberek, akiknek ez csak úgy nő ki a fejéből :lol: :lol:

Kubu! Hova viszed bölibe?

Millye! Bocs, tartozom képekkel, recepttel :oops: Ígérem pótolom!

Enyémek tegnap voltak fél évesek, méretek: Jonatán: 8,06kg, 69cm, fej44, mellkas43. Noémi: 5,92kg, 64cm, fej42, mellkas 41.
Forognak, próbálnak kúszni, ügyesen fognak. És ami a legcukibb, dumálnak egymásnak, és hangosan kacagnak rajta :D Mosolyogni sokat szoktak, de így kacagni leginkább egymásnak! Biztos jó vicceket mondanak, vagy simán röhögnek rajtunk :lol: :lol: .
Joni mindent megszemlél, mielőtt betömné, Nonó egyből mindent a szájába dug! Joni kúszni próbál, még a homlokát is leteszi hozzá, Nonó háton löki magát előre, ha hason van, kitámaszt a kezével, és inkább hátrafelé halad :) A nagyok nagyon szeretik őket, csak rácsodálkoztak, hogy már fél évesek. Én is :( Itt most egy ideig megállíthatná valaki az időt :)

Szép vasárnapot mindekinek!

Claire
claire
 
 


Sziasztok,

mi is rég jelentkeztünk, de azért olvasunk benneteket… persze mióta megnőttek a gyerkőckék és megjöttek a kistesók, mindenki nehezebben jut gép közelbe.

Nálunk minden ok, Bogi huncut kislány, imád táncolni, rohangálni, építeni, rajzolni és állandóan mosolyog. Beszélni még nem igazán akar, csak néhány szót használ, de babanyelven folyamatosan karattyol.

Mi augusztus végére várjuk Bogi testvérét, most lépünk a 12. hétbe.

Szonce,
nagyon helyesek a srácok.

Mulan,
Lili gyönyörűszép, egy álom a göndör fürjeivel…:)

És a végére néhány fotó a nagylányunkról:


Kép

Kép Kép

Kriszta

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
krisztacsillag
 
 


Gratula, és drukk a kistesóhoz!
ez a "nagy"lány pedig gyönyörű. a fotót csináltattad, vagy vki ilyen profi nálatok?

claire
claire
 
 


Kriszta, gratulálok a kistesóhoz! Bogi csudaszép nagylány! Látom még mindig jó súlyban van ő is :)

Szonce, nagyon jók a tesós képek! Ádám nagyon megnőtt, de Zalán is jó húsban van, nem is egy hónaposnak néz ki a képeken! Szopival hogy álltok?

Mulan, Lili nagyon édes. Kitartást neked! És halk gratula a pöcishez! :)

Kubu, hajrá szakdoga! Miről írsz? Hihetetlen, hogy Liza már elmúlt fél éves!

Claire, gratula a fél évhez a legkisebbeidnek! Fotót kaphatunk róluk? Édesek lehetnek a dumával. Nem semmi, hogy 2 kiló különbség van köztük. Noémi igazi kis filigrán kislány :)

Zizi, te már a finisben vagy, hogy érzed magad? Minden oké?

Reni, te hol is tartasz pontosan?

Rólunk... Julcsi átesett a bárányhimlőn, elég rendesen elkapta szegényt, sok-sok pöttyel, de már egész szépen gyógyul. Mellé még bekapott valami fosós-hányóst is szegénykém. De már úgy tűnik, túl vagyunk rajta, és újra az a jókedvű kis csibész, aki előtte volt. Nagyon nagy dumája van, már kerek mondatokban beszél és szépen halad a ragozással is. Nagyon szórakoztató tud lenni, minden napra tartogat valami újdonságot. Sokszor meg csak nézünk, hogy miket mond már. Szóval nagyon jó :)
Kistesó nálunk még nincs útban, de már nagyon szeretnénk.

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Zita!
Köszi! (Noémin viccelődni szoktunk, h ő az utolsó, hát maradék anyagból erre futotta :lol: :lol: de ez csak gonoszkodás, nagyon tetszik nekünk, h ilyen kicsi formás! Joni meg a nagy "féjfi" :lol:
A képeket mindig ígérgetem, vhogy meg kell tanulnom kicsinyíteni, mert ha a páromra várok...

Kistesó: hajrá, biztos jönni fog időben! :wink:

Claire
claire
 
 


Jaj, ez lemaradt: Szegény kis pöttyös , jól kikapta! nem vakarta el? Most jól tápláld, vitaminpzd fel, mert sztem az egész barihimlőben az a legnagyobb szívás, h az immunrendszerük eléggé lepukkan tőle, és aztán minden vacakot könnyen elkapnak!

Claire
claire
 
 


Claire, nem vakarta el szerencsére, úgy tűnik még pici hozzá, nem is igazán vakarózott, csak úgy általában volt nyügös pár napig. Ne is mond az immunrendszert, ma éjjel megint kitaccsolt szegény, diétáztatnom kell továbbra is, és már láthatóan fogyott, no szerencsére neki van miből :roll: Szóval nem tudom, hogyan turbózzam fel, ha nem ehet semmit szinte :?

Kicsinyítés nem ördöngösség, kérd meg a párod, hogy mutassa meg egyszer! :)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok!
Egy örömhírt közölhetek veletek Reni hozzájárulásával:
Anna Szofi 3,9 kilóval és 57 cm-rel, 01:15-kor megszületett erre a világra!!!
Anyuka és babája is jól vannak!


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Gratula Reninek és Anna Szofinak! Szép súlyban van a kislány!
(Én meg pont tegnap gondoltam rájuk :))

Szilvi, ti hogy vagytok? Rólatok is jó régen hallottunk.

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Szuper szép babó, gratula!

Immunrendszerturbózás: nálunk anno az aloegél, és az FLP-s gyerekvitamin tényleg bejött a gyerköknek!
Meg a probiotikum is segít, h kevésbé kapja meg a vackokat!

Voltunk ma Jonival a fejlődésneurológián, azt mondták minden OK, korának megfelelően fejlett, nem is kell tornáztatni, csak még menni majd kontrollra, kb amíg nem jár, Úhogy talán túlvagyunk ezen az agyhártyagyula és kísérő tünetei című történeten. A fülével meg majd csak kezdünk valamit Én már úgy vinném őket bébiúszni, de még nem merem a Jonit.


Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Én is épp hozni akartam a jó hírt Reniékről, de látom, hogy Szilvi beelőzött. :wink:

Mi is jól vagyunk, már nagyon a végén járunk. Szerencsére egész jól bírom a gyűrődést így Flóra mellett is.

Flóra is hihetetlenül nagy dumás, egész nap be nem áll a szája. Komplett dalokat és verseket mond, kedvencünk a "Tavaszi szél vizelet áraszt". :lol:
Egyelőre nagyon nem tudom, hogy mit fog szólni a tesóhoz. Néha tök cuki dolgokat mond, pl. hogy a kutyusos pelenkát tegyük el a Verának, néha meg azt mondja, hogy ne jöjjön ki a Vera-baba. Hát majd kiderül...

Én is próbálok feltenni képeket.

Claire, de jó, hogy minden okés Jonival.

Zita, sajnálom a bárányhimlőt.
Engem tök hülyének nézett mindenki, mikor beadattam Flónak a bárányhimlő elleni oltást, mert hogy nem megy még közösségbe, akkor minek. De gondolom Julcsi sem bölcsiban kapta el, ugye?
Dolgoztok már a tesó-ügyön?

Kriszta, gratula itt is a tesóhoz!
Nagyon szépek a képek. Flórának van egy tök ugyanilyen babája, mint Boginak.

Millye, András szopizik még?

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Claire, ez jó hír Joniról!

Zizi, Flóra ilyen jól érti már ezt a tesó témát? :o Szeret babázni egyébként? Akkor biztos nem lesz gond. :) Ügyes már, hogy énekelni is tud, Julcsi azt még nem nagyon szokott, inkább engem énekeltet :) Bárányhimlőt mi a szomszéd nagyobb gyerekektől kaptuk el, de én nem bánom, hogy túlestünk rajta, egy gonddal kevesebb. :)

Tesótémára mostanában álltunk rá jobban, bár most mi is betegek vagyunk Apával, vírusos torokgyuszi, szóval most nem éppen optimálisak a körülmények hozzá. Lehet majd nyáron jön össze kistesó is, mint Julcsi :roll: Akkor legalább lenne egy könnyű nyaram :D

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Köszi !

Zizi! Az én Eszter lányomnál is az a favorit dal, kicsi kora óta! :D Most próbálja lepötyögni zongorán!

Claire
claire
 
 


Reninek hatalmas gratula! nagyon nagy baba lett Anna Szofi.

Kriszta, gratulálok nektek is a kistesóhoz! Bogi nagyon szép kislány!

Mulan,de jó, kislány után kisfiú. Azok a göndör fürtök, elolvadtam tőlük.

Zita, hajrá tesóprojekt! Jobbulást!

Millye, és te mikor teszel fel képeket a nagyfiadról, mikor mesélsz róla?

Kubu, nekem úgy hasonlít Liza a bátyjára és az apukájukra. Szépek nagyon!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 20:14-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok!

Bocsánat hogy így ismeretlenül írok, de úgy látom hogy gyakorló anyukák vagytok, és arra gondoltam hogy hátha tudtok nekem segíteni.
Múlt héten szültem a Jánosban császárral egy gyönyörű szép kislányt. Ahogy az kell beindult a tejem, de sajnos 3-4 nap elteltével az egyik mellemből kezd apadni. Nagyon szeretnék szoptatni! Esetleg tudtok adni valamilyen jó tippet, hogy mit tehetnék? Szedem az Urticát, tejfokozó teát, ahányszor lehet mellre teszem a kislányomat, szopizás után lefejem a mellemben lévő maradék tejet stb.

Előre is köszönöm a segítséget.

Ági
agee
 
 


Szonce, de jó, hogy Ádám ilyen jól fogadja a tesót! Zalán tényleg szép súlyban van, ez a fotókon is látszott! Biztos nagyon tápláló a tejed, ha ilyen kis mennyiség is elég neki. :)

Ági, üdv itt, szerintem amiket már írtál is, az tök jó, csak így tovább, ha ezeket mind csinálod, biztos nem lesz gond. Fontos még, hogy sok folyadékot igyál, tápláló ételeket egyél, sokat pihenj és próbálj minél kevesebbet stresszelni! És egyébként az teljesen normális, hogy egyik melledben több van, mint a másikban, nekem végig így volt, aztán a legvégén már csak az egyikből szoptattam. :) Szóval hajrá! Hogy hívják a kislányodat?

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Ági!
Legfontosabb, h ne izgulj, ha beindult a tejed, tudsz szoptatni. Tedd olyan sűrűn mellre a kicsit, ahogy igényli. És ha mégsem megy vmi, kérjél segítséget, védőnő, LLliga, stb.
én szívesen leírom, h én hogy csináltam, de tudom, h többféle ajánlás létezik és működik!
Szóval én mindig mindkét mellből szoptattam, amikor az egyiket láthatóan jól kiszopizta, vagy már elfordult, akkor áttettem. Következő szopinál azzal a mellel kezdtem. Én az első néhány hétben fejtem csak, és azt is csak az első dednél, aztán a természetre bíztam a dolgot, és szépen be is állt a kereslet-kínálat. Volt, h többször kért, pedig előtte már ritkábban szopott, olyankor szaporítja pár napig a tejet!
amit a lányok írtak, az fontos: sok folyadék, és vitamindús kaja, és főként míg be nem áll tutira, addig sok pihi!!
ja, és ha nem sebesedik a melled, akkor hagyd egy kicsit rajta a picúrt, pl amikor belealszik, az ő kis munkája a legjobb inger a mellnek a termeléshez!
gratula és hajrá!

Szonce! Nem kevés az!!! 1ről 2re átállni nem könnyű, próbálj meg pihenni, amikor hagynak, simultabb idegrendszerrel könnyebb elviselni a gyűrődést! Hajrá!
claire
 
 


Claire Boldog félévest a babáknak! Hogy elrepült ez a fél év hihetetlen :shock: várom a képeket és a recit! :D

Krisztacsillag nagyon édes Bogi! Profik a képek róla! Gratulálok a második babához! :D

Zita sajnálom a bárányhimlőt de ami jó hogy már túl vagytok rajta! Drukk a kistesóhoz! :D

BReni gratulálok a kisbabához! szép nagy baba! Jó egészséget és sok tejcsit!

Zizi27 márciusra vagy kiírva? Hűű már nincs sok hátra a kistesó érkezéséig! :D A fiam még cicizik de szerencsére egyre kevesebbet. VAn olyan nap hogy csak egyszer kéri :D szerintem lassan abbahagyja (legalábbis remélem)

Szonce Köszi kérdésed nálunk minden rendben van. Igaz kicsifiam mostanában nagyon távolságtartó az idegenekkel. Borzasztóan apás. :D Képet is hozok csak kicsit lefoglal a tortázás. :wink:

Agee üdv köztünk! Gratulálok a babához! Én sok folyadékot ittam tápláló ételeket ettem (nekem a burgonya a madártej sok tejet csinált) néha szedtem az Urticát amikor úgy éreztem csökkent a mennyiség. Valamint többször tettem mellre. Ez mindig segített.

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!

Voltam ma bent Reniéknél (meg CTG-n és UH-n). Nagyon-nagyon édes Szofi-baba, rengeteg fekete haja van, és tényleg szép nagy, főleg Renihez képest. :)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


sziasztok

köszönjük a fürtök dicséretét :)

zizi:mi volt uh-n?minden ok volt? hogy bírod a finnist?:)
baba szobával minden ok?

Reni:Hatalmas Gratula a picihez!!!

millye: mindig tortázol? dejó nektek :) én sokkal édesség pártibb vagyok most mint Lilivel voltam-legalábbis most úgyérzem :D és milyen csodát készítesz most?
-vmi egyszerű,nagyon egyszerű torta-csoda receptet esetleg küldhetnél nekem,ha majd ráérsz kicsit :) köszi :)
-most néztem a w eboldalt ahol fenn vannak a torta képek.. UHHH!!!! ezek hihhhhhetetlen jól néznek ki :) :) :) :) nagyon ügyes vagy!!!!!!!!!!! 8)


szonce: dejó h Ádám ilyen jól fogadta a kistesót!

zita: szegények..bárányhimlő..remélem már teljesen meggyógyultatok!
hajrá tesó projekt!! :)

kriszta: Gratula a pocaklakóhoz!!! :)
Gyöngyörű nagy lányod van :)
tényleg nagyon profik a képek

claire:Boldog félévest a "piciknek" :)

Kép

Kép
mulan
 
 


Mulan igen még mindig tortázok :D nagyon jó hobbit találtam úgy érzem :wink: Ma az egyik barátnőm kisfiának készítettem el a 2. születésnapjára a tortát. Remélem tetszeni fog neki 8) Akkor láttad a honlapon a tortákat. :D Szívesen küldök neked receptet ha van valami konkrétum ami érdekel légyszi írd meg és már küldöm is :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Kedves Lányok!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Zita Próbálok nem rástresszelni a dologra, de elsőre elég ijesztő volt hogy abból a mellből amiből addig szó szerint dőlt a tej, most érezhetően kevesebb van. Most már egy kicsit alakult a dolog, a két mellből minden alkalommal elegendő tejet tudunk produkálni :-) Próbálok pihenni is, néha az is megesik hogy nap közben is le tudok pihenni és aludni egy fél órát, és egy kicsit regenerálódni. Most még minden új, hisz a kislányunk alig másfél hete van köztünk, és gondolom nem kell bemutatni hogy ilyenkor milyen őrültekháza van :-) De hétvégén jön a felmentő sereg és remélhetőleg több időm marad a regenerálódásra. A kislányunkat Borbála Dorkának hívják, egy kis tündér, nagyon sokat alszik, és csak néha nyűgösködik :-) Nagyon szép a kislányotok!

Claire Neked is köszi a tanácsokat. Igen kértem segítséget a védőnőmtől, aki bár nagyon kedves és segítőkész azt mondta, hogy ennyit adott a Jó Isten fogadjam el. Hát én nem akarom. Illetve ha tényleg így kell lennie valami miatt akkor legalább azt tudjam mondani tiszta lelkiismerettel hogy én minden tőlem telhetőt megpróbáltam. Próbáltam keríteni egy szoptatási tanácsadót is környéken de egyenlőre egyikkel sem tudtam felvenni a kapcsolatot. Meg hátha rendeződik szépen a helyzet és csak bepánikoltam. A gyerekorvosunk is kilátásba helyezte a tápszert mármint 1-1 szopizás kiváltására, de amíg nem muszáj addig nem szeretném azt sem. Egyébként úgy örültem hogy végre a mellemen a sebek szépen begyógyultak és erre jön ez a tej dolog… De remélem hogy jól ki fogunk tudni jönni belőle. Jól látom hogy ikreid vannak? Milyen idősek?

Millye Köszi, kipróbálom mindenképp a krumplis ételeket és a madártejet is. Azt hallottam hogy nem szabad sok tejet enni mivel tejallergiát okoz a kisbabánál. Te mennyi tejet ittál? Nekem azt mondták hogy napi fél liternél többet ne igyak… Az Urticát valóban csak öt napig lehet egy huzamban szedni?
Elolvastam néhány előző bejegyzést és láttam a gyönyörű tortákat amiket készítettél, gratula hozzájuk :-) Van honlapod is ahol meg lehet őket nézni?

Mennyi idő kell amíg ez a kereslet kínálati dolog kialakul? Ezt azért kérdezem mert mivel most két mellből szoptatok így az ugye mellenként 20-20 perc, időnként (nem minden szoptatás után) még lefejem a bent maradt tejet és már kezdődhet a szoptatás újra, mert ugye kb 3 óránként eszik Borka :-) Vagy egyáltalán ennyi szopi után kell e még a fejés?
Ti hogy oldottátok meg az első időkben az ebédeket? Szívesen főznék, de hát egy ilyen pici lány mellett nincs nagyon időm, így általában csak összecsapok valamit, ami gondolom nem annyira jó :-) Nektek az ebéd házhozszállítós cégek bejöttek?
agee
 
 


Agee nem ittam sok tejet. Átlagban maximum fél litert. Az urticát folyamatosan szedheted! Köszi a torta dicséretet! Igen van honlapom, itt meg tudod nézni: http://millyefinomsagai.gportal.hu/ Nálunk elég gyorsan kialakult a kereslet kínálat. (halkan jegyzem meg hogy a fiam még mindig cicizik :shock: de rajta vagyok az ügyön hogy mihamarabb abbahagyja :lol: ) A lényeg hogy ne idegeskedj és olyan tartalmas ételeket egyél ami szaporítja a tejedet. Mint már írtam nagyon fontos a folyadék is !!! Én már másnap főztem amikor hazajöttünk a kórházból. Mindig akkorra ütemeztem amikor a fiamat megetettem tisztába tettem és nyugi volt. A mai napig minden nap főzök. Persze voltak nehezebb napok is de van olyan ismerősöm aki magára kötötte a babát és úgy végezte a házimunkát :lol: Én soha nem rendeltem és nekünk nem is lenne gazdaságos mert négyen vagyunk és a férjem nagy étkű :roll:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Főzés: ezt is úgy oldd meg, ahogy a legegyszerűbb és megnyugtatóbb neked. Nekem úri dolgom volt, mert eleinte anyós etetett engem, igaz, máshogy főz, mint én, de azért jól jött. Most meg a nagyobbakat is ő etette az első időben. így házhoz szállításról nincs személyes tapasztalatom, de sokan úgy oldják meg, tehát működhet az is. Ha mégis tudsz főzni vmit, én a jó tzartalmas leveseket javaslom, abból akár két egymás utáni napon is tudsz enni, és úgyis kell a sok folyadék.
Kereslet-kínálat változó, h kinekhogy áll be, és emlékeim szerint az elsőnél ez is nehezebben ment, a szervezetünk is tanulékony., bízz benne, tiednek is menni fog!!! :D
Az nem baj, h két mellből etetsz, az sem, ha a másodikat előbb abbbahagyja. Egyébként fontos tudni, hogy a tej akkor termelődik, amikor szopizik a baba, még a konfort szopás is olyan ingereket biztosít, ami termeli a tejet. A fejésen ne aggódj, amiből te már alig tudsz kifejni, abból a gyerek még ki tudna szopni egy csomót, mert ők sokkal hatékonyabbak. Ezt jól láttam, amikor az egyikem beteg volt, fejni kellett neki, a másik meg szopott! Ha a mellbimbód már megedződött, akkor az sem baj, ha néha "lóg rajtad" egy kicsit. Csecsemős nővér vagy védőnő látta, hogyan szopik? fontos, h jól legyen mellen! Ha nem találsz a környéken, írj vagy telefonozza La Léche Ligának tanácsadóért!

Igen, vannak ikreim is, 2x2 :lol: .

Szóval a gyerekseregem: Ábel12, Dávid 10, Eszter és Ádám áprilisban lesz 7, Jonatán és Noémi fél évesek :D

Millye! miért gond, h szopizik? Esténként , vagy gyakrabban. Csak úgy ciki, vagy neked sok már?

Claire
claire
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 20:14-kor.
szonce82
 
 


Claire Nem cicki hogy cicizik ezzel nem is lenne bajom mert letojom hogy ki mit gondol erről.... viszon más gondom van.... Az egyik az az hogy lassan már teher. A másik, hogy jó lenne egy kistesó ami nehézkesebb így. :roll:

Szonce hobbiból ismerősöknek csinálok tortákat. :wink: Köszi a dicséretet! A paci megvan. Most bértartásban van 8) Nem tudom idén mit kap a fiam de nem lovat az tuti :lol: remélem apa nem talál ki megint valami cifrát :? én építőjátékra gondoltam neki.

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!

Gratulálunk Reninek és Szofi babának!!!

Claire,
köszönjük. Itt Ürömön a szomszéd utcában lakik egy profi fotós anyuka, ő készítette a képeket. Nem volt egyszerű Bogival, nem igazán szeret egy helyben maradni.
Az FLP-s gyerekvitamint hány éves kortól lehet adni?

Nem tudjátok, hogy a kombinált teszthez be kell-e jelentkezni a vérvételre? Szerdán megyek a genetikai ultrahangra és utána kellene menni a vérvételre, de nem a nagy laborba, hanem oda, ahol az AFP vizsgálathoz is kellett. Köszönöm.

Nem is írtam a jó hírt, hogy úgy néz, egyelőre megúsztuk Bogival a lisztérzékenységet… persze ez bármikor kijöhet, de a gasztroenterológus szerint most semmilyen ételallergiája sincs és hajlama sincs rá annak ellenére, hogy a szülei LÉ-k. . : )

Kriszta

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
krisztacsillag
 
 


Millye! Lehet, nehezebb számolni, de annyit már nem szopik, h akadálya legyen a kistesónak, legalább is tapasztalatom szerint. :D De talán jobban jár mindenki, ha előbb leszokik, aztán jön az új projekt!

Kriszta! Ez nagyon jó hír, mázli!!!!

Gyerekvitamin: már el tudja rágcsálni, de ha még nem, akkor össze is törheted neki. Jobb ha elrágja, mert a benne lévő anyagok közt van ami használ a fognak, pl xilit!
claire
 
 


Kriszta, nem kell bejelentkezni a kombinált vérvételre, legalább is én így emlékszem. Mi még szirupos multivitamint adunk Flónak.

De kár, hogy szerdán mész, én csütörtökön megyek 8-ra CTG-re, összefuthattunk volna.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Zizi,
köszönöm, ezért hívtalak délután. :)

Melyiket adjátok? Én is szirupot adok, de most tudtam meg, h nincs OGYI száma, ezért keresnék egy másikat.

Kriszta

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
krisztacsillag
 
 


Anyósom szerdán tud jönni vigyázni Bogira, ezért akkor megyek. Jó lett volna összefutni, nagyon régen találkoztunk már.

Kriszta

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
krisztacsillag
 
 


Kriszta, mi a Cebion multivitamint adjuk, sajna a doboza már nincs meg, de a Cebion C vitaminnak van OGYI száma, szóval gondolom a multinak is.
Tényleg szuper, hogy Bogi nem l.é.!

Ja, azt tudtad, hogy március 1-ig nincs a Lintner?

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


agee, Szonce: Én az egészségkonyhától rendelek minden napra ebédet az irodába.

Amíg itthon voltam, az utolsó hónapokban akkor is rendeltem. Ahogy Marci egyre nagyobb lett, nem tudtam minden délelőtt főzni, hogy délre biztosan legyen ebéd mindkettőnknek. Főleg nyáron jött jól, amikor délelőtt mentünk el itthonról, mert akkor nem volt még nagyon meleg. Általában kétnapont a főztem, így Marcinak is mindig volt ebéd, mi meg vacsorára ettük a saját főztömet.

Direkt azért választottam az egészségkonyhát, mert nem használnak tartósítószert, meg ízfokozókat. Rá is van írva minden doboz ételre az összetétele. Van vega kajájuk is. Elég háziasan főznek, legalább is közel áll az ízvilága ahhoz, ahogy én főzök. Én nem vagyok nagyétkű, így egy kis adag menü (gyerek- vagy nyugdíjas menü :), is elég. Vagy ilyet, vagy normál menüt rendelek (kis adag leves, normál adag főfogás), de az már nekem sok, köret fele ott marad. Így egy hétre 4eFt körül jövök ki, szerintem ez nem sok (mindenképp kevesebb, mintha a céges étkezdében, vagy valahol a környéken ebédelek minden nap).

Több kajaszállító céget is kipróbáltam régebben, az általános tapasztalat az, hogy egy idő után megunja az ember a választékot. Mert hiába van minden napra 10 féle kaja, úgyis csak azt rendeled, amit szeretsz.

agee, ha úgy érzed, hogy nem fér bele az életedbe most a főzés, nyugodtan rendelj kaját! Többet ér, ha te is ledőlsz a babával aludni, minthogy mindenáron a saját főztödet egyed.

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: