Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi, szia!Rég voltál.Hogy vagytok?

Zsebi, boldog szülit a babáknak!Már nem is olyan babák :lol: nagyon édesek a képen.

Hajni, nem engedtek el szabira, ezért nem jelentkeztem, de előbb-utóbb - gondolom inkább utóbb- ki kell adniuk a tavalyi szabijaim, még 11 van.szóval jelentkezem majd.
Vendég
 


Zsuzsi, Hunci!

Köszönöm. :)
Bizony nőnek mint a gomba magam is csodálkozom néha hogy már mekkorák. :)

Kép

Vannak dolgok amiket nem lehet elég korán kezdeni (épp a huginak mutatja hogy ő ilyen traktort szeretne)
Kép

A jótestvérek:
Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi, ééédesek!
Na nem mondod, hogy teletubbies őrület van ott is.H-nak Po-ja van és bölcsis farsangra természetesn pos jelmezet lesz, Po a kedvenc :lol: na meg a Nunu :lol: van pici Nununk, nagy Nununk és ójás Nununk, meg Po, aki régen beszélt, de H mindig kibelezte, kiszedte a madzagokat és jött anya po kibeleztem, gyógyíccs.Egy ideig meg tudtam gyógyítani, de elnémult :cry: szerencsémre :wink: :oops: elég Nunu borzasztó hangját hallgatnom ahogy porszívózik a parkettán.persze mindhárom egyszerre.
Vendég
 

 
 

Zsebi :D
de jók a képek! Boldog szülinapot nekik!!!
Mekkora haja van a lánykádnak :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi lányok. :)

Hunci!
Nem nincs örület. :) Eszti Susu babát kapott anyuéktól meg a keresztanyjától és mivel ha Eszti babázik Balázs is ilyenekkel játszik (de hát babát nem akartunk konkrétan adni) így ők kinézték hogy ez szerethető zenélő világító van a hasán. Na azóta ő azzal nyomul. De mesét még kvázi egyet sem láttak.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi
Isten éltesse a gyerekeket! Olyan szépek és édesek! Nagyon büszke lehetsz rájuk!

Mi megint betegen :( 3 hétig járt Zalán, sikerült benyelni vmi vírust. Szokásos nátha+köhögés, Boldizsár is :(

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsebi,

NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK A GYÖNYÖRŰSÉGEIDNEK!!!

Andi
Kép
aanda
 
 


Köszönöm mindenkinek a dicsérő szavakat és a köszöntést.

Ki mit csinál hogy mostanában ilyen keveset jöttök lányok?

Jöhetne már a jóidő akkor olyan jókat lehet kint csinálni. De most brutál hideg van egy vonatozáshoz pl. :(

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!
Mi dél körül mindig kicsit kimerészkedünk egy szánkózásra, de háromnegyed óra után rohanunk be a melegre.

Kérdésem lenne: Zalán 2 hónapja meg van őrülve a focizásért. A folyosón sok kárt nem tud tenni, ezért ott szabad a pálya. De a sima benti cipője szandi és csúszósnak is bizonyult a focihoz, sportcipők meg nekem nem tűnnek vmi egészséges kialakításúnak. Tudtok vmi cipőt, ami jó a lábnak és jó benne futkározni/focizni?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma,

Olivér is rengeteget focizik, nincs rajta semmi különös cipő, csak mamusz. (Next - majmos) jól fogja a lábát, tépőzáras, a talpa nem csúszik egyáltalán. (Kata :D )
Zalán egyedül focizik? Mi együtt szoktunk. vagy velem, vagy az apjával.

Hunci

nálunk is van Teletubbies őrület, ez az egyetlen mese, amit végig néz. Olivérnek is Pó-ja van. Honnan szerzel Pó jelmezt?
Olivér szereti még Thomast, meg Noddyt, de ezeket pár percig nézi csak.

Zsebi

mi ki se mozdulunk 2-3 napig se, ami nagyon szokatlan, mondja is Olivér folyamatosan, hogy menjünk le. De én nem akarok ebben a hidegben, kicsit betegek is vagyunk, így pláne nem. Nagyon várom már, hogy napi 4-5 órát lent lehessünk újra. Nálatok azért könnyebb, hogy a gyerekek egymással is eljátszanak, nem? Te ott vagy velük folyamatosan, vagy magukra lehet hagyni?

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi, nálunk is ez van, hozza a távkapcsot és mondja, Pó :lol: Mást kb 2 percig tűr el :cry: pedig van a babytv (nem a bebe) és marha jó, nekem bejön, szép angollal tanítják mindenre a gyereket, engem leköt, de őt nem :?
A jelmezt teszveszen, használtan vettem, mert az ő méretében nem volt, így még be kell varrni belőle, de a használthoz inkébb hozzányúlok...újkén 3500 és 13000 Ft között van.

Emma, h is focizik, egyedül v apával :lol:nemcsúszós cipőben.
Vendég
 


Szasztok,

Zsebi, gyönyörüek a gyerkőcök, annyira hasonlitanak rád, utólag is boldog szülinapot nekik :lol:

Mi jól vagyunk,én nem bánom ezt a hideget, legalább a bacik nem terjednek annyira, és süt a nap :lol: :lol:
Viki végigalussza az éjszakát :lol: :lol: :lol: , hurráááá, viszont anappal áttért a félórás alvásokra, igy nekem sincs időm nagyon netezni, bár most is itt ül az ölemben...kis izgő-mzgó, mint a bátyja, már nem nagyon hajlandó sehol sem feködni ha ébren van, csak ha mellé ülök és szórakoztatom....igy most a hordozóban vagy az ölemben van...de nem panaszkodok, mert többnyire vigyorog meg dumál egész nap :lol:

Na megyek mert itt is meguntuk az ülést..

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Valamelyik nap írtam hosszan és nem küldte ide be....

Emma!
Én azt gondolom hogy ideig óráig sportcipő van a gyerek lábán attól nem lesz baja főleg a amúgy minden rendben van a lábával. Nekem mindkét gyerekem gyógycipőt hord (supinált kell a bokájukra) de a játszótére nem tehetem meg hogy 8 ezer forintos cipőbe menjenek le így ilyenekre olcsóbb cipőt veszek. Egyéb időt töltik a korrekciós cipőben.

Zsuzsi!
Mi azért minden nap kimegyünk egy-egy órára. Valóban egyre jobban kijön az ikresség jó oldala is hogy eljátszanak egymással. Szerepjátékot nyomatják ezerrel. De azért vannak napok mikor egész nap ölik egymást na ezt nem könnyű túlélni. :)

Nálunk azért nincs teletabbi örület igazából azért kapta mert Eszti beszélő babát kapott és Balázs is szeret ilyenekkel játszani gondoltuk hogy legyen egy ilyen ez éjjel világít is azóta azzal közlekedik reggel mikor felébred. :)

Kriszta!
Köszönöm szépen. Örülök hogy éjjel nyugtod van nappal meg hát azért valamikor anyát is kell szórakoztatni, :) Bár én mindig úgy voltam vele hogy éjjel hagyjanak aludni nappal akkor a hátamon fát is lehet vágni. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,
húúú,sajnos én nem tudok sűrűbben jönni,heti 1x kapcsolom be a gépet!(majd megtudod Te is nemsokára! :D )

Mi sem félünk a hidegtől.HA Apa délutános,akkor reggelente kocsival visszük a fiúkat bölcsibe,de délután gyalog jövünk haza.VAstag overál van rajtuk,nem fáznak.Még a játszóteret is birtokba vettük egyik nap,fiúk még csúszdáztak is.Élvezték,ahogy belehuppannak a 20 centis szűz hóba.

A kedd elég izgalmas volt:délután felhívnak a bölcsiből,hogy annyira begörcsölt Arnika hasa,hogy siessek,mert be kell vinni a kórházba,majdnem elájul!!!Telefonálok ezerrel,miközben rohanok a vonathoz:jöjjenek anyósék kocsival a bölcsihez,közben anyu készülődjön,mert nem tudom mi lesz,persze Apa ilyenkor délutános,40 km-re dolgozik,nem tud hazajönni!Apóssal be a kórházba,anyós otthon marad Márkkal.Vérvétel,röntgen,hasnyomkodás:gyerek üvölt!Diadnózis:valszeg bélcsavarodás,ami aztán enyhült,de el kell menni a 40 km-re lévő kórházba,mert ha sebészeti beavatkozás kell,a közekebbi kórház nem jó és csak ott csinálnak este felé uh-t.Orvos közli,hogy úgy készüljek,valszeg bent kell lenni 2-3 napig!!!Gyors pakolás után mentem a gyerekkel a kórházba,anyósék itthon maradtak Márkkal,útközben Anyut felveszem,mert nem merek egyedül olyan messzire elmenni,hogy egyedül van az Arni hátul.......Este 8-ra kiderült,hogy az uh nem mutat eltérést,a görcs teljesen megszűnt,belei gázosak.10-ig bent kellett maradni,közben itatni-etetni kellett a gyereket és vártunk a pisire,ami szintén negatív lett.Közben Apa megérkezett a kórházhot,Ő vezett haza.Nem volt már forgalom az úton,így refivel jöttünk.Ez volt a szerencsénk,mert 3 bazi nagy szarvasbika jött át előttünk az úton!!!Na,ha addigra egy kicsit megnyugodtam,akkor aztán remegni kezdett a gyomrom.Éjjel fél 12-re értünk haza.Azóta szerencsére semmi baja sincs Arnikának!Izgalmas délután volt,nem ajánlom senkinek sem.

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi!
Ez nagyon durván hangzik. Örülök hogy végül minden rendben volt Arnikával. Ez a szarvastéma nagyon durva. :(

Márk anyósoddal totál elvolt. Nem hiányolta Arnikát? Nálunk ha szét vannak szedve akkor állandóan a másikkal vannak elfoglalva.

Elhiszem hogy nincs időd. én napi egyszer szoktam ide benézni és ha pl. sokat írtok akkor nem is tudok már mindig reagálni oldalakat nem tudok olvasni és írni. Most azért tűnök aktívnak mert keveset írtok és azt simán elolvasom reagálok. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Boldog névnapot minden Balázsnak!
Zsebi, nektek meg utólagosan is boldog szülinapot! Most már tényleg kellene találkozni!

Anda, csatlakozom, mi is megjártuk Zsófival a kórházat. Balázs múlt hét szombaton hányt napközben, aztán elmúlt, de sajnos Zsófi elkapta, hétfőről keddre virradólag egész éjjel hányt, napközben jól volt, de este megint elkezdett hányni, akkor már a gyerekorvos is inkább azt mondta, hogy vigyem be a kórházba. Ott persze bennfogtak, de infúziót nem kapott, csak megfigyelték (azaz én figyeltem, orvost a felvételen és a viziteken kívül egyszer láttunk). A kórházban már nem hányt, csak a hasa kezdett el menni még, de azzal már hazaengedtek, mert szépen evett. Konkrétan rágyógyult a cicimre.
Vettek vért tőle és kiderült, hogy vérszegény, de két hét múlva majd kell még kontroll, mert ez a lehet a betegségtől is.

Nálunk is egész napos foglalkoztatás van nekem. Balázs egyre dacosabb, Zsófin meg rajta a szeparációs szorongás. Néha úgy érzem estére kihullik a hajam pl. most hétfőn, más napokon meg annyira édesek, hogy elolvadok tőlük, ilyen volt a tegnapi nap. Igaz az is rossz, és Balázs amiatt is sokszor nehezen kezelhető hogy most sokszor nem tudunk kimenni. Nem tudja levezetni az energiáit. Ha nagyon hideg van, vagy fúj a szél, akkor Zsófit nem szívesen viszem ki, így sokat vagyunk mi is benn mostanában.

wish
 
 


Wish!
Sajnálom a betegségeket nálatok is. :( remélem tényleg mostmár mindenki jól van.

Elhiszem hogy nehéz velük és néha megőszitik az ember ezzel én is így vagyok, de tényleg vannak pillanatok amikor meg annyira aranyosak.

Tényleg jó volna már találkozni egy kicsit. Már Zsófit is megnézném. :)

Boldog névnapot Balázsnak. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Ó, micsoda sok kórházas történet! :( Anda, szörnyű lehetett!
Wish, melyik kórházban voltatok? Nagyon hamar hazaengedtek, azért ez szerencse. Hogy álltok a hozzátápival? Mi elég rosszul...

Balázsoknak boldog nevük napját, Zsebi babáinak pedig gratulálok a szülinapjukhoz is! :D
20140901102739
 
 


Sziasztok Kismamik!

yner ma elárasztotta a reklámjával a babanetet, mindenhová leírja fenti üzenetét.

Sehová se kattintsatok, ez egy reklám, aminek nem itt a helye!

üdv

kispatak
Vendég
 


Hajni :)
Madarászban voltunk.
Hozzátápi vegyes, mikor milyen kedve van. Egyik nap csak két kanállal eszik pl. sütőtököt, másnap megeszik ugyanabból 150-et. Mondjuk az alma-banán-anyatejre még soha nem mondott nemet, azt mindet megeszi mindig :lol:
Általában úgy 50-150 mili között termel be. Utána persze szopi. Inni nagyon szeret, pohárból folyékonyan bármit meginna szerintem. Még azt a rémes Smecta-t is úgy itta, mint a legfinomabb nektárt :lol:

Eddig evett: barack, alma, krumpli, rizs, sütőtök, répa, banán. Hétvégén főzök neki céklát. 90%-ban én főzök neki, csak ha nagyon nincs időm, akkor kap bébiételt.

wish
 
 


Tudom én mindig ezzel jövök de mikor Hajni megkérdezte hogy Wish te már elkezdet a hozzátáplálást először néztem hogy miért is kezdted volna el mikor csak fél évesen kell aztán néztem a vonalzókat.... áááá hihetetlen hogy megy az idő.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Wish,
ez elképesztő! :shock: Nagyon ügyes Zsófi! Egyszer adsz még neki naponta? Én még csak arra gyúrok, hogy egyáltalán kinyissa a száját... Az ivás miatt főleg irigy, hogy csináltad, hogy iszik? Milyen pohárból adsz neki? Blankának még nem sikerült azt az ivásra alkalmas eszközt se megtalálnom, amit elfogad.
20140901102739
 
 


Hajni!
Wish gyerekei szerintem genetikailag vannak kódolva az pohárból való ivásra :) emlékszem Balázs is nagyon hamar ügyesen ivott és letette utána az asztalra :) Enyémek sokkal sokkal később ittak pohárból. :) Sőt az almát is olyan édesen ette Balázsa egybe hogy még midig meglepdőm és előttem van a kép mikor náluk voltunk és ici-pici kezével fogta az almát és ette enyémek meg még a reszelt almától is öklendeztek.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK A BALÁZSOKNAK!!!

Zsebi,
szerencsére Márk elvolt anyóssal és apóssal,tesót természetesen emlegette.Arni aranyos volt:kávét vettem a kórházi automatából,mellette volt a csokiautomata.Meglátta a Kinder buenót,mondta,hogy vegyünk,"de a Mákinak is vegyünk,Anya!"

Wish,
kórházat sajnálom.Minket is be akartak még tavaly előtt küldeni,amikor mind 2-nek tüdőgyuszija volt,de mondtam a gyerekorvosnak,hogy minek menjünk be,úgyis én csinálnék mindent velük!Ezt totál megértette,így otthon maradtunk.Persze egy hányásos betegség a kicsiknek elég veszélyes.
Arnika is vérszegény,Maltofert kap.Márknak is kell adni automatikusan.

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsebi,
és a tieid mikor kezdtek csőrösből inni? Emlékszem, hogy a kleopátrás talin már abból ittak... :roll:

ANda,
jó tesók! :D A Maltofer nem gyengíti el a fogzománcot? Egyik barátnőm fia 2,5 éves, nagyon régóta vasat szed. és tömni kell a fogait. A fogorvos szerint teljesen elvékonyodott a fogzománc. Bár lehet, hogy a cukros tea se tesz jót nekik, amiből vagy 2 litert megiszik egy nap... :?
20140901102739
 
 


Andi!
Nálunk is így volt mikor kórházban voltunk és Balázs kapott pl matricát mindig kért Esztinek is a dokiktól. :) Annyira édesek ilyenkor ahogy a másikról gondoskodnak de mikor egymást ütik verik akkor az ember esze meg tud állni.

Hajni!
Hát fél évesen már biztos abból tudtak inni. A DM-est próbáld meg venni nekem abból ittak nagyon hamar mert abban nincs belső plusz szelep hanem csak az ínyével kell összenyomni a szilikon tetőt és már jön is a cucc.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :)
Nőnek nagyon :) Balázs is mindjárt három éves. Hihetetlen.
Az alma evés előttem is nagyon ott van, ahogy a négy kisegér fogával farigcsálta az almát. Nagyon cuki volt :)

Hajni :)
Két pohár van, amiből igazán jól tud inni. Az egyik egy medela itató pohár, a másik, meg egy Bébéb confort-os pohár. Az azért jó, mert amikor már ő fogja magának nem csúszik ki a kezéből, hanem a pereme megtartja.
Medela, itt az utolsó, annak idején kenguruban vettük. Nagyon jó! http://medela.hu/specetet.htm
A másik meg a csatolt képen látszik, azt Brendonban vettük.


Nosztalgia (és itt azért már 10 hónapos volt Balázs):

Kép Kép

wish
 
 


Wish :D
Lili is sokáig ezt a poharat használta (mármint a BBC-t :D ill.)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Mi is ezerrel szep. szorongós időszakot élünk Boldizsárral, közben Zalánnak is nagyon kellenék. Elég nehéz ügyesen lavírozni, mikor egyedül vagyok velük. Ha van segítség, akkor igyekszem külön-külön sokat foglalkozni velük.
Boldizsárnak jól megy a pohárból ivás, lassan jobban, mint Zalánnak :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsebi,
köszi a tippet, majd megnézem!

Wish,
elsősorban olyan pohár-félét akarok, amit lehet cipelni, és nem folyik. Olivérnek van egy új, kék aventes, de az meg annyira elbaszott egy csőrös, hogy folyik mindenfelé.
Az a tejfölöspohár-féle nekem mindig sötét ló volt, hogy mire jó. Nem gondoltam, hogy még ráadásul hasznos is... :shock: :lol: Ovival mi újság? Indul a waldorf? Oda fog járni? Én holnap megyek beiratni... :roll:
20140901102739
 
 


Hajni!
Hogyhogy már most be kell íratni Olivért az oviba? Nem május elején? Nálunk minden oviban akkor lesz a nyílt nap és a beíratkozás is.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,
azt mondták, hogy februárban betelnek a helyek. Elmentünk, megnéztük, de már amúgy is eldöntöttem, úgyhogy be is írattuk! :D Te eldöntötted már, hová mennek? Egy csoportba adod őket? Cak mert hallottam olyat, hogy külön csoportba íratták be az ikreket, mert úgy jobb nekik. :shock:
20140901102739
 
 


Hajni!
Itt teljesen mindegy hogy eldöntöttem-e vagy sem itt mindenképp májusban van beiratkozás az állami oviba. Eldöntöttem hova szeretném de nem a körzetesbe így csak bízom benne hogy felveszik őket.

Igen vannak ikrek akiknél jobb ha külön csoportba kerülnek. Hallottam és láttam is ilyen párokat hogy az egyik teljesen elnyomja a másikat mert mindent megold helyette vagy hogy annyira csak egymással vannak el hogy semmi és senki nem érdekli őket. Ilyen esetben szokták javasolni a szétválasztásukat. Én az én gyerekeimen ezt nem tapasztalom így mindenképp egy oviba mennek. Ha külön szeretném őket akkor itt külön oviról kéne gondoskodni mert egy oviba egy kiscsoport nyilik. És hát magamnak nem vagyok az ellensége ha már ikrek és egy helyre járhatnak akkor nem akarok reggelente és esténként két felé szaladgálni. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,
és az is csak májusban dől el? Akkor meg már nem késtek le a körzetesről?
Köszi a dm-es szilikonos poharat, ISZIK a lányom! :D
20140901102739
 
 


Hajni!
Nem tudom amerre én kérdeztem ott mindenhol májusban van a beiratkozás és júniusban írják ki a kapura hogy kit vettek fel ténylegesen. Nagy gáz nincs mert a körzetes köteles felvenni a gyerekemet szeptemberi kezdéssel mert elmúlt három éves. :)

Örülök hogy bejött a DM-es itatóspohár nektek is.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,
én úgy tudom, hogy csak nagycsoportba köteles felvenni a körzeti is!
20140901102739
 
 


Zsebi, melyik ovit néztétek ki????
Vendég
 


hajni777 írta:Cak mert hallottam olyat, hogy külön csoportba íratták be az ikreket, mert úgy jobb nekik. :shock:

nem gyakran, de van ilyen.
Én most a külön iskolán vagy minimum osztályon gondolkodom a fiaimnak.
(Az iskola lehet, hogy könnyebben összejön, mert mivel kicsi helyen lakunk csak 1 osztályt indítanak)

nálunk áprilisban van beíratkozás - Lilit be kell íratnom ugye :D -
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára icsilya 2010.02.12 21:46-kor.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szaszzok,

Mi is betegek.....sorban, előbb Máté, aztán Viki, most meg én is...Máténak hörghurutja volt, Viki is csúnyán köhécsel, én egyelőre csak takonykóros vagyok....de szerencsére kórházban nem voltunk...

Aanda, részvétem a húzós délutánért :cry: szörnyű lehetett...

Wish,
Balázsnak utólag is boldog Névnapot !!
Nekünk is ilyen poharunk van, Máté még most is használja !! Pedig már mindjárt 4 éves....na persze minden másból is iszik....

Hajni,
Nekünk sokáig bejöttek az Aventes poharak minden méretben, a kemény csőrös itatóból megy még most is a reggeli kakaó, az nem jó pohárból..

Kétgyerekesekhez kérdésem, ti hogy altattok este ? Együtt a kettőt, vagy egyiket apa, másikat ti ??? Nálunk ezen a ponton elég dráma megy mostanában :cry: :cry: :cry:
Azt a választ nem fogadom el hogy berakom a kiságyba és szépen elalszik magától :lol: :lol: :lol: !!!
Nálunk sajnos Viki nehezen alszik el és alapból kell neki 5-10 percet üvöltenie ezért apa nem tudja altatni, Máté meg dacból csak velem akar elaludni, igy van amikor ez csak fél tizenegyre sikerül...
Hogy/mikor birom Vikit rávenni hogí Máté meseolvasása közben ő is elaludjon szépen csendben ????

Ja, és nehezített játékként már jön a foga :? :? A doki is megerősítette hogy "megakad a spatula", azaz valahol már közel járunk....szegényem sokszor csak ha hozzáérek az ínyéhez, már visít....

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Orsi,

Már az iskolán gondolkodsz, de még csak 2 év múlva mennek, nem ?? Külön iskola nem lenne túl macerás ?? Akkor 3 gyerekért három helyre menni ??

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


kriszta71 írta:Azt a választ nem fogadom el hogy berakom a kiságyba és szépen elalszik magától :lol: :lol: :lol: !!!

ennyi idősen még így ment :lol: :lol: :lol:
most ennél "kicsit" nagyobb a küzdés. :roll:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


kriszta71 írta:Orsi,

Már az iskolán gondolkodsz, de még csak 2 év múlva mennek, nem ?? Külön iskola nem lenne túl macerás ?? Akkor 3 gyerekért három helyre menni ??

Kriszta

nem 2 év, 1.5 kb. tehát nem most szeptemberben, hanem utána éven. 2011ben.

macerának macera lenne az egészen biztos, de Máté annyira más, hogy ha őt betenném egy régi vaskapos rendszerbe, azzal neki nem tennék jót. Levi mellett meg ugyanúgy nem lenne jó neki a folyamatos összehasonlítás, ami iskolában azért hatványozottan jön elő.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ja, különben nekünk meg valszeg bölcsit kell keresnünk...illetve már kinéztünk egyet Vikinek, de én is úgy tudtam hogy csak májusban van beiratkozás, de akkor lehet hogy felhivom őket már márciusban...persze mi is csak 2011-től mennénk, de a listára gondolom már most fel kell iratkozni, és még igy sem biztos hogy bejutunk, de próba cseresznye :?

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Akkor Mátéd valami speckó suliba akarod adni ? Milyenbe ??? A régi vaskalaposon kívül milyen általános van még ???

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


kriszta71 írta:Akkor Mátéd valami speckó suliba akarod adni ? Milyenbe ??? A régi vaskalaposon kívül milyen általános van még ???

van ma már elég sokféle általános rendszer.
Ami szimpatikus pl. 10 km-re tőlünk, ott szét van szedve az oktatás, délelőtt és délután is vannak "órák". Elsőben van fokozatosan felépítve az órarendszer, tehát első végére a cél az, hogy 45 percet ülni tudjanak a gyerekek. Sok a sport, és sok a szünet.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,

Én meg abban reménykedtem hogy ha nagyobbak lesznek, akkor már könnyebb lesz, együtt olvasunk, és mindketten szépen elalszanak...gyanitom hogy az enyémek legkorábban 10 évesen fognak :oops: :oops: Azért mindig reménykedem valami csodában :lol: :lol:
Képzeld, a Haba hempergőt kezdjük kinőni :cry:, a múltkor szétnyitottam, de úgy meg nem tudott még mit kezdeni vele Viki, gondolom nem értette hova lett a 'fal'...pedig a franciaágyon már sokat forgolódik, de a földön még nem érzi biztonságban magát...

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Aha, ez jól hangzik, félek hogy az én Mátém is jó eséllyel ezért lesz majd évvesztes, hiába áprilisi, nem fog tudni koncentrálni/fenekén ülni 6 évesen....
Majd várom a beszámolódat jövőre hogy hova iratod őket :P

K

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Hunci!
A viola a körzetes ovink de én első körben a virág oviba vinném őket utána a nyárba az ott van a bölcsitek mellett. :)

A bölcsiből elvileg automtikusan átkerülhetnek a gyerekek.

Hajni!
igen kötelező a nagycsoport és fél napra de hát nyilván az embernek meg is kell élni valamiből íy fel szokták a gyerekeket betöltöt három évnél szeptemberben venni a körzetes ovik a többi meg akkor ha van kapacitása.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kriszta :D
az a gond, hogy ma a legtöbb gyerek 7-8 évesen kezdi az elsőt, emiatt én egy alig 6 évest amúgy sem szívesen íratnék be, mert egyszerűen min. 1-1.5 évvel lesz fiatalabb az osztálytársainál, ami nem jó.

Alvással nálunk a fiúkkal sosem volt igazán nagy gond, amikor nagyágyat kaptak, akkor volt kisebbb csetepaté, de amúgy elég normálisan elalszanak. Lili más tészta, ő mindenért nyafog (pl. fél óráig azért - tényelg szó szerint - hogy a 76. babára rá kell adni a ruháját, mert fázik éjjel. Azt a ruhát, amit este ráadtunk és a nagy elalvásban ő szedte le... és hasonló rettentő problémái vannak, de simán elhúzza 9ig az elalvást :? )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Alvás: :lol: :lol: :lol: Enyém gyerek az összes plüssöt hordja ki pisilni és kakilni elalvás helyett, miután azt már nem hiszem el, hogy neki még tizenkettedjére is kakilni, pisilni kell. :-))) Ezért sorra pisil/kakil a rénszarvas, Banánka meg az autók, sőt a múltkor megiramodott Bálint az emeleti fürdőszobába is, mert kakilás után feneket kell mosni a rénszarvasnak... hát jó mérges tudok lenni miatta, de utána mindig röhögök rajta, olyan cuki. De egyébként mindig is magától aludt mind a két gyerekem. Nálunk az együttalvás a gond, az sehogy nem megy, ha akarjuk se. :-)

Iskola: én gyerekem 7 éves múlt, mikor iskolába ment, saját döntésem alapján. Pontosabban majdnem 7 és fél volt - az óvónők szerint el kellett volna küldenem 6 évesen, mert így már úgy ment suliba, hogy magától megtanult olvasni és folyékonyan nyomta, míg a többiek ismertkedtek a betűkkel. Most pedig 5 osztályos gimibe jár, vagyis 20 éves lesz, mire érettségizik - amit egyébként nem bánok, mert akkorra tényleg felnő. :-) De az iskolai unatkozást elkerülendő elhatároztam, hogy Bálint szépen 6 évesen bevonul az iskolába. Ezt megvitatva nagyobb gyermekem közölte, nehogy kitoljak Bálinttal, neki nagyon jó volt így végig és most is, és adjam meg az esélyt Bálintnak is azzal, hogy kivárok az iskolával. Hát Ő csak tudja, és nekem tényleg nem kellett mellette ücsörögnöm, hogy tanuljunk, pedig lusta a lelkem, nagyon.

Zsebi: Én már tavaly beírattam Bálintot az oviba... Pedig fiatalabb a gyerekeidnél. Biztos ami biztos, pont azért mert Ő se a körzetes oviba megy. Felvenni meg tényleg nem kötelesek. De a védőnő nekem azt mondta, hogy új szabály lesz, 2,5 évtől mehetnek a gyerekek majd oviba, vagyis felveheti őket az óvoda - gondolom rájöttek a nagyokosok, hogy nem lesz annyi bölcsis hely, a gyerekeket meg tenni kéne valahová. Egyébként nálunk sok kisgyerek azért nem jár oviba, mert az anyjuknak nincs hová visszamenni dolgozni, és éppen ezért nem tudják és nem is akarják kifizetni azt a 7-8 ezer forintot, amibe az ovi kerül. Hát ennyire gáz a helyzet. :evil:

Mindenkinek jobbulást az érintetteknek pedig boldog szülinapot és névnapot kívánok utólag is, nem sorolom fel, mert óhatatlanul is kihagynék valakit és azt nem szeretném.:-)

dkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: