Új privát üzeneted érkezett!

Abrakadabraka köszi a biztatást!Próbàlok pozitívan hozzáálni.az inhibin h-re neked mit írt, a ciklus melyik napján kell megcsináltatnod? Mert ezt nem tudom, így menszi előtt pár nappal csináltattam meg és ràadásul 0 lett.de azt sem tudom mit mutat ki.holnap felhívom mert az eredmény nagyon nem tetszik.
yorki84
 
 


2-4. ciklusnapra írta az amh-t meg az inhibint is. Ne ess kétségbe az eredmény miatt, biztosan nem mindegy, hogy a ciklus melyik napján csináltatod, ezért lett ilyen az eredmény. Remélem csak ez volt a baj. Azért majd írj, hogy mit mondott.
abrakadabraka
 
 


Kitartás lányok, nekünk a 3.jött össze, megéri!!! ;-)
Aids ingyenes a dunaplaza mellett a Váci úton az ÁNTSZ -nél!!! Plusz egész kedvező lombik csomag is van, azt hiszem 3000 körül volt, csak a toxoplasma nincs benne, azt külön kell még kérni, csekkel átmenni a plázába, befizetni, és csinálják. Ha viszel megcímzett, bélyegezett borítékot és nagyon kéred, ki is postázzák. 3 hét!!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 

 
 

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy úgy hallottam, hogy a Dévaiban van valamiféle foglakozás/tanfolyam a lombikra készülő párok részére. Ezen mikor kell részt venni? Arra külön kell időpontot kérni? A második kunzultációnk pár hét múlva lesz, és nem tudom, hogy még az után lesz-e, vagy esetleg erre korábbra is lehet időpontot kérni?
Köszi a válaszokat!
unikornis
 
 


Szia.
Szóbeli tájékoztató van két hetente keddenként 1kor. November 3-án lesz a következő. Mindkettőtöknek részt kell venni rajta. Késni nem szabad.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Elöljáróban annyit, hogy régóta olvaslak Titeket, és rengeteg hasznos információt olvastam az egész lombik eljárásról, Dévai doktorról, amit így ismeretlenül is köszönök 
Valamint szeretném elmondani, hogy sokszor izgulva olvastam az újabb és újabb hozzászólásokat, hogy egy-egy beültetés után, vagy a már megtapadt terhesség során hogyan alakultak a dolgok, és hihetetlen jó érzés olvasni a pozitív történeteket. A nem pozitívakat persze szomorú, de hihetetlen, milyen erősek vagytok... Mi még nem tartunk itt, ha minden igaz, november végén kezdjük az első lombikot, kedden megyünk a csoportos tájékoztatóra. 
Ha nem gond, szeretnék tőletek addig is kérdezni, mégpedig három dolgot, és előre is hálásan köszönöm, ha tudtok válaszolni, segíteni!
Az egyik, hogy az írásos tájékoztatóban az szerepel, a petesejt leszívását érdemes altatás nélkül végezni. Ez tényleg így van ? Bár korábbi hozzászólásokban pont olyanokat olvastam, hogy volt 5 műtétes nap, és mivel egy altatóorvos van, így nem jutott mindenkire, tehát ebből arra következtetek, hogy mégsem gond alapból az altatás. 
A másik, hogy olyat is olvastam, decemberben bezár a "bazár", ez mikorra szokott esni? A november végi kezdés miatt érdekelne, nehogy emiatt csússzunk még egy hónapot, bár ha eddig "kibírtuk"... 
A harmadik pedig, de ezt kedden úgyis megkérdezem, csak nagyon kíváncsi vagyok , annyi infót mondott legutóbb Dévai doki, hogy kezdtem belekavarodni (pedig jegyzeteltem is), és nem egészen tiszta, hogy a gyógyszeres beállítás hogy is zajlik? A menzesz első napján kell felhívni, vagy már oda is kell menni fél 8-ra? Utóbbira tippelek, mert egyrészt ha fél 8-kor hívom, több mint egy óra múlva érnénk csak be, másrészt mondta, hogy nagyon sokan szoktak lenni. 

Még egyszer nagyon-nagyon köszönöm előre is, ha tudtok nekem segíteni!

Mindenkinek szép napot kívánok, és további rengeteg erőt, hitet!!!
kate77
 
 


Kate, ha kibírod a leszívást altatás nélkül, akkor minden elismerésem!!!! Én max akkor vállaltam volna, ha csak 2-3 tüsző ért volna meg. De akkor sem biztos,.hogy csak annyiszor szúrnak... Ezt az előadáson elmodnja..
November végén nem hinném,hogy tudtok kezdeni.. Bááár.. Talán.. Ha 28 napos a ciklusod, akkor még talán belefér. Gondolom karácsonykor nem rendelnek, és emiatt nem kezdenek bele..
Amikor megjön, felhívod és rá 1-3 napra kell menni fél 8-ra, attól függ, mikor jött meg.aznap csak ilyen megkukkantás van, neked lesz méh tükrözés is, ha még csak ez lesz az első. Erről is fogsz hallani az előadáson.
Brutál sokan vannak a beállításon, mindenki fél 8-ra van hívva.. 11-ig végezni kell,mert akkor viszik el a levett vért.. (ez 3x lesz csak, nem minden alkalommal..) már, ha államis vagy, ha fizetős,. Akkor neked kell menni a laborba..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Kate: ha felhívodm akkor aznapra behív, de nem fél 8ra, hanem 10körülre. De így is számolj kb minimum 2 órás várakozást.
Ha kezdtek, akkor fél 8ra kell járni uhra de mindenki akkor megy, ha sietni akarsz, akkor fél 7re már odamész, de így sem biztos, hogy első leszel. Ráadásul kint kell várakozni, amíg nem nyitják ki az intézetet.
December 18-tól lesz leállás, úgy tudom. Ha november végén megjön és normális ciklusod van, akkor tudtok kezdeni sztem.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


@mokucica: "Szia. Szóbeli tájékoztató van két hetente keddenként 1kor. November 3-án lesz a következő. Mindkettőtöknek részt kell venni rajta. Késni nem szabad."


Köszi a gyors választ. Még csak annyi kérdésem lenne, hogy erre külön be kell jelentkezni, vagy a főorvos úr mondja meg melyiken kell részt venni?
unikornis
 
 


Szerintem nem kell bejelentkezni. A lényeg hogy mielőtt kezditek már túl kell rajta lenni. De azért egy telefont megengedhetsz felé. Az a tuti amit ő mond.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Spurigambrigi: Köszönöm szépen a válaszodat! Én sosem gondoltam arra, hogy ne lenne altatás leszívás során, de a nemrég kezünkbe nyomott tájékoztatóban az van, hogy a legjobb anélkül csinálni, de a műtét során bármikor kérhető altatás, és mikor ezt olvastam, marhára megijedtem, de emiatt mostanra (nagyjából) megnyugodtam . Hát, lehet, hogy akkor kimarad az idei év, meglátjuk, 26 naposak a ciklusaim, de nyilván erre is rákérdezek kedden. Miután ti rengeteg minden infót megosztottatok itt, így már az elején felkészültem arra, hogy sokat kell várni, ezért nem is lep meg, persze egész más lesz majd az, ha nagyon korán reggel kell menni, és esetleg az Intézet előtt várakozni. De ezen nálam nem múlhat. Igen, a szondázásról is olvastam sok-sok jót , és tudom, hogy az még hátravan. A vérvétel az egyetlen, amivel az ég világon semmi bajom nincs, a szondázástól félek, illetve maga a folyamat ijesztő még így újként, hogy ugye, mennyi mindennek kell stimmelnie a siker érdekében. Amúgy embertelen, hogy Dévaiék mennyit melóznak...  Amúgy gondolom a tájékoztatón lesz szó a támogatás formájáról. Az állami attól függ, hogy van-e érvényes TAJ kártyád, vagy más, esetleg szigorú feltétele? 

Mokucica: Nekes is nagyon köszönöm a segítséget! Jó tudni előre, hogy mire számíthat az ember, így semmi sincs váratlanul. Amennyire lehet, felkészülök a korai odamenetelekre és a sok-sok várakozásra, nyilván muszáj a cél érdekben, iszonyú kitartás kell hozzá... Az a nagy mázlim, hogy én itthonról dolgozom, párom meg nem kötött munkaidőben, így tud hozni-vinni, és nekem sem kell azon feszkóznom, beérek-e munkakezdésre, tehát ezt én nagyon-nagyon nagy pozitívumként élem meg. Hát, ha dec. 18-án leállnak, én sem vagyok biztos benne, hogy belekezdünk, de majd megtudom ezt is. 

Még egyszer köszönök szépen minden segítséget! Nagyon sokat jelent! Ja, még egy kérdés, és befejeztem , a csoportos konziért kell fizetni?

Szép napot és kellemes hétvégét kívánok! Sziasztok!
kate77
 
 


Kate. Nem tudom, hogy kell-e fizetni. ( remélem, hogy nem). Mi is kedden megyünk a tájékoztatóra.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Yorki84: Bocsi, hogy beleszólok , csak gondoltam megírom az én inhibines és AMH-s tapasztalataimat. Nekem nem hívta fel rá a figyelmemet Dévai, hányadik napon csináltassam, és a 20. ciklusnapon lett megcsinálva mindkettő. A laboros hölggyel nagyon jóban lettünk, és amikor bennem is felmerült a kérdés, nem függ-e a ciklusnaptól, elkezdett utánatelefonálni, és egyértelműen kijelentette, hogy ciklusnaptól független. Egyébként abból is gondoltam, hogy talán mindegy, mivel a leleten csak egy referenciaérték volt, míg ugye az FSH, LH stb. esetében több van, a különböző fázisok miatt (follikuláris stb.). Úgyhogy szerintem ciklusfüggetlen, de persze Dévait ettől függetlenül sem árt megkérdezni, mert az a biztos, amit ő mond.

Mokucica: Én is remélem, hogy ez ingyenes, már nagyon sokba került így is minden, hogy tulajdonképpen még semmi nem történt, és még a gyógyszerek árát sem tudjuk .  Egyébként fura is lenne, hogy ott van x pár, és akkor tájékoztató után mindenki odafárad és leperkálja a pénzt... Meglátjuk, de reménykedem... Akkor holnap mi így ismeretlenül is találkozunk .  Te hozod magaddal az aláírt, letanúzott papíros tájékoztatót?
kate77
 
 


Kate: nálam lesznek a papírok, de nem biztos, hogy ott hagyom őket. Nekem most volt az utolsó inszemem, aminek még nem tudjuk az eredményét. Szóval lehet csak akkor viszem majd magammal, ha nem sikerül és megjön a mensim.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Mokucica: Na, hátha nem is lesz szükség a papírokra, jaj, de nagyon jó lenne, ha sikerülne  az inszem !! 
(Én közben rájöttem, még nem adom le a papírokat, úgyis csak nov. végén kezdünk, ha minden összejön persze...)
kate77
 
 


Sziasztok!Felhívtam a dokit, azt mondta hogy nincs jelentősége h mikor csináltatom meg.Ennek egyrészt örülök az anyagi vonzata miatt,másrészt viszont nem mert nem lettek jók az eredmények.Amh 1,2 inhibin 10 alatt.elkeserítő, el is sírtam magam mikor megtudtam.Tudja vki hogy ezek mennyire befolyásolják a továbbiakat? lehet még egyáltalán gyerekem?
yorki84
 
 


Kate. Te hogy élted meg a tájékoztatót? Te kérdezted meg a végén, hogy mikor lesz leállás az intézetben?

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Kate. Te hogy élted meg a tájékoztatót? Te kérdezted meg a végén, hogy mikor lesz leállás az intézetben?

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Yorki84: Ne keseredj el!!! AMH-m 0,2, inhibin 10 alatt, konkrétan nem mutatható ki. Mikor ezen leleteket visszavittük, megkérdezte Dévai doki, hogy mit csináljak magával ? Én addigra persze már eldöntöttem, hogy akkor én nem leszek alkalmas a lombikra, persze ez csak egy ilyen elkeseredés-féle volt, szóval átérzem a helyzetedet. Szóval, pont megjött, de csinált ultrahangot, és az egyik oldalon 5 db primer tüszőt talált, és olyan boldog volt tőle . Úgyhogy ne aggódj az eredmények miatt, nyilván jobbat várt az ember, de szerencsére nem szentírás, ami ott szerepel, és Dévai doki sem fogja azt mondani, hogy reménytelen, amíg egy pici reményt is lát. Ha nálunk fel sem merült, hogy akkor annyi, akkor nálatok sem fog. Drukkolok! Mikor mentek hozzá?

Mokucica: Igen, én kérdeztem meg a leállás dolgot, mivel nekem 24-e körül lenne esedékes a beállítás, és szerettem volna tudni, hogy átcsúszunk-e januárra, vagy esetleg beleférne idén. De még kell hozzá egy negatív lelet, holnap derül ki, emiatt feszkós vagyok .
Hát, igazából azt hittem, hogy megvisel majd a tájékoztató, de mivel átrágtam magam a papírokon, meg a fórumozók jóvoltából sok-sok infót begyűjtöttem, így váratlan dolgokkal nem szembesültem, bár mondott nagyon sok új infót. Nagyon hasznos volt, és jó, hogy van ez is, nem csak a papír. Nagyon kemény az egész, hogy mennyi mindennek kell stimmelnie, és minden apró lépés komoly veszélyeket rejt magában, de muszáj ezekről tudomást szerezni. Ti merre ültetek? Amikor aláírtuk a lapot, láttam ott 13. kerületi címet, azok Ti voltatok, ugye ? Ti hogy éltétek meg? Jaj, úgy szorítok, hogy sikeres legyen az inszemetek...
kate77
 
 


Igen mi voltunk azok. Mi a másik oldalon ültünk az első sorban a radiátor mellett. Engem kicsit lehangolt. Férjemet szintén. Nem is akar róla beszélni. Annyit monditt, hogy ő inkább inszemezne tovább. Nekünk már van egy 2 éves kisfiúnk. Ő inszemes Dévais baba. Nagyon bízok benne, hogy nem kell mennünk lombikra. Ha mégis akkor nekem minden megvan. Negatív kenet meg a clamydia is. Már csak egy ekg hiányzik. de azt holnap lerendezem.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Mokucica, akkor tudom, kik vagytok, te szőke vagy, ugye ?

Mi igyekszünk pozitívan hozzáállni az egészhez, nem tehetünk mást, mert nincs más esélyünk. Páromnak van már egy 12 és 15 éves lánya, de nagyon szeretnénk a közös babát, és mivel nekem rosszak az eredményeim, meg borzasztóan szorít az idő, így csak a lomik maradt mint lehetséges megoldás. Belevágunk, és nem gondolunk a negatívumokra. Ami rajtunk múlik, megtesszük, én eléggé fegyelmezett vagyok, betartok minden apróságnak tűnő dolgot is, tehát azt tudom, rajtam nem fog múlni, ha bukta van, akkor az más tényező miatt lesz, de legalább tudni fogom, magamnak nem tehetek szemrehányást, és legalább megpróbáltuk. A folyamatos kontroll pedig ad egyfajta megnyugvást. Mivel nálunk nincs más megoldás, kénytelenek voltunk elfogadni, ez az egy út van. Ha nem jön össze, örökbe biztosan nem fogadunk, akkor élünk szépen így tovább,  ahogy eddig, mert az életem szerencsére így is nagyon szép és jó, persze nagyon-nagyon szeretnék anya lenni, a páromnak szülni, de ha az van megírva, hogy nem, akkor nyilván nem lesz egyszerű elfogadni, de azt is fel kell tudni dolgozni. 

Neked mikor derül ki, hogy sikerült-e az inszem? Megértem a párodat, hogy "kiakadt", és inkább ezt folytatná, főleg, hogy a kisfiatok is inszemes. Ő hányadikra sikerült?
kate77
 
 


kate77: Köszi a biztatást. Mondjuk mikor ultrahanggal megnézett 1-2 tüszőt látott. Ez nem valami jó, meg tavaly még a másik petefészkemben is volt. Mondta is hogy nem érti, miért lett kevesebb. Nem tudom mikor megyünk. Párommal jövő héten andrológushoz megyünk, utána felhívom hogy ő mit mondott. Gondolom majd mondja hogy mi a következő lépés. Mi még ezt sem tudjuk melyikünkkel van gond.

yorki84
 
 


kate77: Köszi a biztatást. Mondjuk mikor ultrahanggal megnézett 1-2 tüszőt látott. Ez nem valami jó, meg tavaly még a másik petefészkemben is volt. Mondta is hogy nem érti, miért lett kevesebb. Nem tudom mikor megyünk. Párommal jövő héten andrológushoz megyünk, utána felhívom hogy ő mit mondott. Gondolom majd mondja hogy mi a következő lépés. Mi még ezt sem tudjuk melyikünkkel van gond.

yorki84
 
 


Yorki84: Hát, az 1-2 tüsző tényleg nem sok, de csak van remény arra, hogy máskor meg több legyen, ugye? Kár, hogy ezt nem lehet valahogy befolyásolni, mármint a primer tüszők számát . Nálam nagyon sok ultrahangot csináltak az elmúlt években, és volt olyan hónap, hogy csak az egyik oldalon voltak tüszők, vagy csak a másikon, de volt, hogy mindkettőben. Ki érti ezt ? Bízom benne, hogy párodnál minden rendben lesz! 

Tapasztalt lombikosoktól szeretnék segítséget kérni két dologban. Az egyik, hogy a tájékoztatóban ki van hangsúlyozva, hogy az első szurit orvosi felügyelet mellett adjuk be, ezt tényleg ennyire szigorúan kell venni? Mert el tudok menni a házidokimhoz, nem erről van szó, csak pl. ha szombat-vasárnapra esik az első beadási nap? A másik, hogy ha már végre-valahára eljutunk a beállításig, majd jönnek a kétnaponta esedékes ultrahangok, akkor mindegyik vizsgálatért kell fizetni? Nekünk már így is elég sokba került, és még nem érezzük az állami támogatást ? Jó, viccet félretéve, tudjuk, hogy maga az eljárás az, de fontos lenne tudnom, hogy az ultrahangokért, ottani vérvételekért kell-e fizetni? (A gyógyszerárakra felkészültünk...) Nagyon szépen köszönöm, ha valaki tud segíteni 

Mokucica, eltűntél, remélem valami jó hír áll a háttérben, szorítok nektek, hogy elkerüljétek a lombikot, mert hogy mégis sikerült az inszem. Írj, kérlek, ha van rá lehetőséged!
kate77
 
 


Kate : igen szőke vagyok. Kedden kellene meg jönnie , de bízom benne, hogy nem fog. Nem akarok tüneteket keresni, hogy mit érzek és mit nem, mert sokszor átvágott már a testem....
A kisfiam amúgy a 2.inszeminációra sikerült. Azt hittük, hogy most egyszerűbb lesz, és hamar összejön, de eddig sajnos nem sikerült. Talán most, ha nem akkor lombik......ha sikerül egyezkedni a férjemmel.
Én úgy tudom, hogy csak az egyik bizonyos szurit kell beadni ügyeleten. A cetro..... nem tudom pontosan mi a neve.
Az ultrahangokért és a vérvételekért nem kell fizetni.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Örömmel tölt el, hogy újra él a fórum. Higgyétek el, rengeteget jelent az, hogy egymást bíztatjátok, megbeszélitek a tapasztalatokat!
Én már régen írtam a fórumban, de hát.... aki olvasta a régebbi bejegyzéseket, talán tudja, hogy nekünk már sikerült, s egy 3 hónapos gyönyörű kisfiú szülei lehetünk!!!
Hogy miért írok most? Csak szeretnék pár tanácsot adni a leendő kismamáknak :-)
Ezek csak tanácsok, nem biztos receptek...de nekünk bevált.
Minden este 1 dl vörösbor!!! Ez vastagítja a méhlepényt.
Kezdjetek el szedni rengeteg vitamint! Mindketten!!! Mi multivitaminoztunk, de talán a terhesvitamin a nőknek jobb... Ja meg rengeteg gyümi!!!!! A párotoknak egy fürjtojás minden nap!!!
Immunrendszert turbózzátok fel (egyébként is kell a sok méreg miatt, amit magatokba szúrtok)..
Sok sikert!!!!!!!!!!!!
banya00
 
 


Mokucica: Köszi a segítséget! Nagyon-nagyon szorítok, hogy sikerüljön, és ne kelljen belevágnotok a lombikba!!! Hajrá-hajrá-hajrá . Az jó, ha az uh-ért, vérvételért nem kell fizetni!

Banya00: Nagyon aranyos vagy, hogy "visszatértél", elég sokat nézegettem a fórumot, és emlékszem, hogy olvastam Rólad . Szívből gratulálok a Picurhoz!!! Hányadik lombikra sikerült? Olyan jó pozitív élményekről olvasni 

Nekem november végi kezdés lesz. Ülünk ezen a nyomi hullámvasúton, ami ezzel az egésszel együtt jár, és én két napja úgy érzem, valahol lent ülök . Állandóan ezzel a témával álmodok, és nyugtalan vagyok. Baromira félek az egésztől még így is, hogy ennyi pozitív sztorit olvastam. Nagyon köszönöm a tanácsokat! Tudom, nem a reklám helye, de érdekelne, milyen multivitamint szedtetek? Gyümölcsöt sokat eszünk, de abból sosem elég. 
Még egy kérdés... Amikor megy az ember lánya beállításra, már azért a vizsgálatért sem kell fizetni? És akkor, ha pl. kevés tüsző miatt el sem indítja? Nem akarok anyagiasnak tűnni, de elég sokba kerültek az előzetes vizsgálatok, és épp elég lesz a gyógyszereket finanszírozni. Köszönöm, ha tudsz válaszolni!
kate77
 
 


Kedves kate77!

Nem kell félni, azzal nem teszel jót! Csak pozitívan!!! Nekem negyedik nekifutásnak sikerült, a harmadik beültire. A harmadik alkalommal sajnos a leszívás napjára szétdurrantak a petéim.
De nem adtam fel!!! Nagyon sokszor lejátszottam magam előtt a jelenetet, hogy hogyan is fogom karácsonykor elmondani a szülőknek, anyósoméknak a nagy hírt. S bejött!!! Minden úgy is volt, ahogy azt akartam!!! Pedig akkor már a negyedik nekifutás volt!!!
Mi Supradynt szedtünk, de amikor ezt Dévai megtudta, azonnal leállított engem, hogy az nem jó, nem szedhetem, szedjek terhesvitamint. Ekkor tértem át a Femibionra. A párom persze maradt a supradynnál. Meg mindketten bekaptunk minden nap egy 1000-es C vitamint.
Amikor mi csináltuk tavaly, semmiért nem kellett fizetni a gyógyszereken kívül. Tudom, nagyon drága minden, mi is fizetősen csináltunk meg minden előző vizsgálatot, hogy tudjunk kezdeni. A szurik 80.000- 145.000-ig voltak alkalmanként, attól függően, mit írt fel Dévai.
Hogy kevés a tüsző, nem feltétlenül baj. Nekem először 14-et, majd 11-et, utoljára 7-et szívtak le. A 7 db-ból maradt meg a legtöbb, azok voltak a legszebbek, legéletrevalóbbak, abból született a kisfiam.
Szóval kitartás, és csak pozitívan!!!! Máshogy nem megy!
banya00
 
 


Sziasztok!
Az előadáson nem volt szó arról, hogy mikor nyit az intézet januárban? Azt tudom, hogy dec. 18.-tól zárnak. Köszönöm szépen! :)
semmigondja
 
 


Kedves banya00! 

Nagyon-nagyon köszönöm a sok segítséget! Igyekszem  nem parázni, tudom, hogy csak jóra szabad gondolni. Csak tudod, én már 39 leszek januárban, és eleve tök rossz, hogy így alakult, és még nem született a párommal babánk (egy méhen kívüli terhességem volt 4 éve, az elején azt hittük, rendes terhesség ) és akkor még egyáltalán nem biztos, hogy sikerül. Dévai doki már a harmadik nekifutásunk, előtte volt két rossz (egy kifejezetten rossz) tapasztalat másik dokikkal kapcsolatban, amelyeknek köszönhetően csak az idő és a pénz ment . De nagyon örülök, hogy végül ide kerültünk, Dévai dokihoz, párom is nagyon jó véleménnyel van róla, és én is csípem, meg a hozzáértése, elszántsága stb. előtt megemelem a kalapom. 100%-ig megbízunk benne, ha  nem így lenne, bele sem vágnánk. (Egy korábbi dokinál az átjárhatóságit sem mertem megcsináltatni, annyira nem bíztunk benne, és igazolva is lettünk...) 

1000-es C-vitamint mi is nyomunk már egy hónapja, meg nagy gyümölcsevők vagyunk , és akkor veszünk supradynt meg azt a Femibiont. Nekem 5 primer tüszőt látott legutóbb, ennél többre nem is számítok, borzasztóak a leleteim, ő is meglepődött, hogy volt egyáltalán ennyi. De a Te példád segít hinni, hogy pont a 7-ből lettek a legszebbek .  Én megelégszem az 5 tüszőcskével, csak szépen érjenek bennük a peték, és aztán hajrá . Párom eredményét látva Dévai doki véleménye: "Ezek a falon is átmennek."  

Hálásan köszönök még egyszer minden segítséget, tanácsot! És nagyon-nagyon örülök így ismeretlenül is, hogy a sok-sok harc és küzdelem után egészséges kisfiatok született !!!!

És igen, pozitív leszek, mit leszek, vagyok! És kitartunk! Mi is megharcoljuk a magunkét, és aztán párom két lánya csak néz majd, amikor bejelentjük, hogy 13 és 16 évesen kistesójük születik .
kate77
 
 


Kate: nem sikerült sajnis nekek. Holnap megyek Dévaihoz.
Az én párom eredménye is nagyon jó, olvasom, hogy nálatok sincs ezzel gond. Ti az icsis papírra, akkor mit nyilatkoztok?

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Mokucica: nagyon-nagyon-nagyon sajnálom . Úgy reménykedtem, hogy sikerese lesz . És ti ideális esetben mikor tudtok kezdeni? 

Az icsis papírt is aláírtuk, mivel ugye előfordulhat az is, hogy a petesejt és a fickók egymásnak hátat fordítva ülnek másnapra a lombikban, így ha már odaáig eljutottunk, hogy történik leszívás is, de a petesejtek megmakacsolják magukat, legyen még esély arra, hogy más módon találjanak egymásra . Mondjuk ehhez sok tüsző kell, nekem meg nincs, de hát minden nem lehet ideális, abból kell dolgozni, ami van .

Egyébként ma pl. olyan hangulatom van, hogy teljen már az idő, és kezdjük már . Ha minden igaz, két hét múlva ilyenkor hívnom kell. Vagy nem, mert spontán teherbe esek 

Párodnak milyen a hangulata hogy nem jött össze az inszem? Nagyon el van keseredve? És neked milyen a hangulatod, hogy érzed magad most, hogy lombikozni fogtok?
kate77
 
 


Sziasztok, még egy kérdés rutinos lombikosóktól! Sajnos elfelejtettem megkérdezni, hogy influenza elleni védőoltást javasolt beadatni, vagy ha úgyis sok vitamint nyomunk, nem érdemes ? Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni!
kate77
 
 


Kisírtam magam. De a lelkem mélyén éreztem, hogy nem sikerült, de bizakodunk. Tudod nekünk már van egy kisfiúnk, aki a 2 inszeminációból lett. Azt hittük, hogy tudjuk mi a probléma, egyszer már össze jött és össze jön így megint. Hát sajnos nem így lett. Férjem is nagyon csalódott.
Mi kezdjük egyből, ugyanis a múlt hónapban rá kérdeztem, hogy mik járnak le, csak pár lelet kellett, amit megcsinaltattunk előre, hátha kell. Jó hogy így tettünk, mert mára már be is hívott méhszondázást csinálni. Ha nem lettek volna ezek meg, akkor csak januárban tudtunk volna indulni.
Így ma megkaptam a recepteket, egy szatyor cuccal jöttünk haza a gyógyszertárból. Szombattól kell kezdenem szurni. Hétfőn megyek első uhra.
Neked mondta a múltkor, hogy mennyi a prímer tüsző? Mert nekem nem mondta. Mikor kijöttünk akkor jutott eszembe, hogy meg kellett volna kérdezni. ....

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Mokucica: Igen, tudom, hogy van már egy kisfiatok, írtad korábban is, és biztos ezért is volt érthetetlen számotokra, hogy ha Ő másodikra összejött (ha jól gondolom, inszemnél az tök jó arány), akkor most miért nem, még a hatodikra sem. 
Jól tetted, hogy kisírtad magad, jó adag feszültségtől szabadultál meg, és ez most, hogy elkezdtitek a lombikot, nagyon-nagyon fontos!!! De talán gondolom jobb is, hogy így alakult, és nem kell januárig várni, mert most minden figyelmeteket erre kell fordítanotok, mármint a Törpike mellett természetesen . Hogy hívják a legényt? 
Aztán tessék mindent betartani, ami az előadáson elhangzott . Ja, szerettem volna kérdezni, hogy a méhszondázást te hogy élted meg és mennyi ideig tartott? Én naggggon félek tőle, de igyekszem fegyelmezetten hozzáállni a dologhoz. 

Nekem még pár héttel ezelőtt mondta a primer tüszők számát, amikor vittük vissza a sok-sok leletet, és kiakadt az abban látottakon . Szerintem ne rágódj a számukon, biztos van elég, szerintem megemlítette volna, ha gond lett volna a számukkal, meg ha nagyon kevés van, el sem kezdi. 

SZORÍTOK ezerrel, hogy minden szuperül alakuljon! Feltétlenül írd meg (persze, csak ha gondolod), hogy mi volt az első uh-n, tuti szépen érnek a tüszők, és minden tök jó lesz! HAJRÁ-HAJRÁ-HAJRÁ . Ja és még egy kérdés, ti a papírokat az előadás után leadtátok. vagy most vittétek?

Én nem bánom, hogy csak két hét múlva kezdünk, mert jövő hétig van nálam melóban a nagy hajtás, és ez tuti nem tenne jót a dolognak, két hét múlvától kezdve viszont nyugi lesz, és tudok erre koncentrálni .
kate77
 
 


Máté (=Isten ajándéka) . Ő egy csodagyerek. Minél jobban így érzem, ennyi sikertelenség után még jobban.
Mi most adtuk le a papírokat. Plusz még kaptunk egypárat, ami kimaradt.
Én is nagyon féltem a méh szondázástól. Annyi rosszat hallottam már róla. De nekem nem fájt, mikor mondta Dévai, hogy készen van, meg kérdeztem tőle, hogy csak ennyi volt?
Talán 2 hét múlva mire kezdtek már kevesebben lesznek, most nagyon sokan vannak reggelenként.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok! 

Volt valakinél olyan, hogy a rubeola pozitív lett? 
Nekem ez van a leletemen: Rubeola vírus IgM megerősítendő-a mintát megerősítésre a Kiütéses vírusbetegségek Nemzeti Referencia Laboratóriumába továbbították, és ismételt mintavétel szükséges. 
Rubeola vírus IgG: pozitív
Az ÁNTSZ-ben a hölgy nem tudott mit mondani rá, azt mondta beszéljem meg a dokival. 
Remélem semmi rossz... 
A többi eddig szerencsére negatív, de kíváncsian várom a többi eredményt hétfőn :) Ahelyett, hogy fogynának a vizsgálatok, és megkönnyebbülhetnék, mindig történik valami, ami visszavet...
abrakadabraka
 
 


Nekem csak az volt rajta, hogy már átestem rajta. Nekem a toxoplama Eredmények is magas lett, a nőgyógyászom kontrollt kért, Dévai meg azt mondta, hogy minek kontroll, hiszen egyértelmű, hogy átestem ezen is és védett vagyok... Én is így jártam egyébként, hogy csináltattam a papírokat ( addig azt hittem, hogy minden ok), és mégis bukkantak elő a bajok... Ezért estünk át jövő évre mi is...
De ne aggódj, ha már terhesség előtt átesel rajta, az csak jó!!!
semmigondja
 
 


Sziasztok! Voltunk andrológusnál. Kapott vitamint a párom, 3 hónapig kell szedni.  Dévaihoz addig nem is tudunk visszamenni, mert végleges eredmény kell, hogy legyen.  Úgyhogy én még nem tudok sajnos semmi biztosat. Jaj, megint tolódik a dolog. Remélem az eredményeim nem járnak le addigra, mert nem örülnék neki, ha megint végig kell játszani az egészet.

Nekem is a toxo-val volt gondom, épp határérték felett volt, de Dévai nem fogadta el. Azt mondta csináltassam meg újra, ha nem jó, akkor valamelyik kórház valamelyik osztályára kell mennem. De szerencsére most már minden rendben.

Kivel mi a helyzet? Hogy vagytok?
yorki84
 
 


Sziasztok!

Yorki84: Te mikor csináltattad a leleteket? Biztos sokat fog segíteni a három hónapos vitaminkúra. Tudom, ez a rohadt várakozás, ettől is be lehet csavarodni, és muszáj türelmesnek lenni.

Tudom, nem vigasztal, de mi is csúszunk. Most kezdtünk volna a napokban, erre az utolsó pillanatban vissza az egész, sajnos van egy kis fertőzésem . Négy hete negatív volt a kenet, aztán kb. másfél hete éreztem, hogy valami nem oké, megnézettem... Még jó, hogy komolyan vettem a tüneteket, és utánajártam, így van időm januárig rendbetenni. Óriási csalódottság, de közben meg ahogy hallom, iszonyú tumultus van így év vége felé, talán nem véletlen, hogy várunk még két hónapot... Szóval csak pozitívan, fel a fejjel! Amúgy mi pluszban álltunk még vagy 2 hónapot, hogy 3,2-ről 1-re lemenjen a TSH-m. Mindig van valami, de muszáj kitartónak és türelmesnek lenni (most magamat is biztatom ), még nagyon hosszú és rögös út áll előttünk...
kate77
 
 


kate77: Július óta november elejére lett meg szinte minden. A vércsop.+ellenanyag még nincs kész, de azt akkor még ráérek, valamint nekem is fertőzésem lett, így az miatt is vissza kell mennem a nődokimhoz. Kitartunk, csak olyan rossz, hogy pl én nem tudom, hogy nálam minden rendben van-e (az inhibin és amh leleteim nagyon rosszak-e), mert Dévai még semmi konkrétat nem mondott. Majd lesz valami.. most nem is görcsölök ezen, jön a karácsony, a kedvenc ünnepem, erre készülök :) Remélem sikerül is elfelejtenem minden bánatomat és örülni az életnek! Kitartást nektek is!!!
yorki84
 
 


Yorki84: Mi júniustól "gyűjtögettünk", nekem a TSH miatt volt sajna több hetes csúszás, most meg kezdhettünk volna, és akkor fertőzés . Az AMH és inhibin értékeidet látta Dévai, és nem mondott rá semmit? De ezen tényleg ne stresszelj, mert mondom, ha engem nem küldött el ezen leleteket látva, akkor senkit se fog .

Igazad van, hogy nem görcsölsz, és készülsz az ünnepre, én is hasonlótan teszek. Nekem is vannak rosszabb napjaim, azokon túl kell lenni, és ahogy írod, örülni kell az életnek, mert annyi szép és jó van benne! És hiszem, hogy ha elindultunk ezen a rögös, nehéz úton, előbb-utóbb meglesz a gyümölcse. Ha nem hiszünk benne, bele se vágjunk. Én a pocsék hormoneredményeim ellenére sem adom fel, pedig volt pillanat, amikor azt mondtam reménytelen. De ez elmúlt, és amíg egy icike-picike remény van, addig bármi előfordulhat . Tüszőm sincs sok, tehát nem a legrózsásabb a helyzet, de nem adjuk fel. 

Vigyázzatok magatokra, egymásra, és aztán jövő évben, frissen hajrá .
kate77
 
 


Sziasztok. Sos segítség kellene. Jan elején kezdenénk a lombikot viszont lehet jár le vizsgálatunk mivel szeptemberiek. A clamidiát tudom kemetem novemberi. A többit nem tudom meddig jó. A férjem tenyésztése jó lehet még? Dévainál idénre nincs hely telefonba nem mondja meg mik járhatnak le. Tud nekem valaki segíteni???? Nem lenne jó emiatt megint csúszni. Köszi
effie80
 
 


Effie80: én úgy tudom (egy most lombikozó lánytól), hogy a legtöbb lelet egy évig érvényes. Az ekg 6 hónapig, kenet és chlamydia 3 hónapig.
kate77
 
 


@effie80: ezeknek kell 3 hónapon belülinek lennei: kenet, klamídia, a férjnek bakteriológia (+ az EKG max 6 hónap). Ha elmúltál 38 éves, akkor még friss hormonértékek is kellenek (3. és 21. napi egyaránt).
mido44
 
 


mido44: Nagyon hálás vagyok, hogy írtál, mert ha nem írsz, akkor bajba kerülök . Olyan értelemben, hogy soha, senki nem mondta el egészen pontosan, hogy mely leletek meddig jók, én nem is értem, ezt kérdezni kellene mindenkinek? Miért nincs erre valami papír, hogy ez meg ez eddig jó? Telefonon nem mondanak semmit, idénre meg már rég nem volt időpont. 

Szóval, ha nem írsz, akkor nem csináltatok egy friss hormonsort (korom miatt...), és azt sem tudtam, hogy a férj bacitenyésztésének is 3 hónapon belülinek kell lennie, azt hittem, ott is jó a fél év, az nekünk még benne lenne. Úgyhogy ahelyett, hogy a karácsonyra készülnék, próbálok vérvételt és tenyésztést intézni, remek 

A lényeg: hálásan köszönöm, hogy írtál, ha tudunk kezdeni januárban, az Neked is köszönhető lesz! Szép ünnepet, jó pihenést kívánok!!
kate77
 
 


@kate77: ezért vagyunk, hogy segítsünk egymásnak!!! 

mido44
 
 


Mido44, köszönöm . Nem tudod véletlenül, hogy januárban mikor nyit az Intézet? 4-én vagy később? Köszi, ha tudsz válaszolni, vagy ha bárki tudna ebben segíteni!
kate77
 
 


@kate77:


Én 4.-ét gondolok, de ez nem az intézetből származó info, de szerintem 99% 
mido44
 
 


Mido44: Gyors voltál . Honnan lehetne ezt megtudnii? (Elérni már nem tudom őket, gondolom ma már nincsenek.)  A zárt fórumból esetleg? Hátha valaki menne már első héten... Nekem azért lenne fontos, mert a bacitenyésztést még épp meg tudnánk páromnál csináltatni, és meg is lenne a kezdésre pont az eredmény, az egy hét, ugye? De ha nem biztos, akkor a két ünnep között kellene elintézni, de fogalmam sincs, hova menjünk .
kate77
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: