Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
szeretné kinfókat kapni a kecskeméti kórházról,az ott dolgozó orvosokról illetve a szülésznőkről,hogy milyenek?
köszi
csillám
 
 


Szia!
Nem vagyok ugyan kecskeméti, és nem tudom, hogy Kecskeméten hány kórház van, de a Kismama újságban az olvasók elég hervasztó képet festettek a megyei kórház szülészetéről és az ottani szakemberekről. Érdemes elolvasnod a hozzászólásokat róla. Ennyit tudok segíteni.
timi30
 
 


Szia! Én tavaly májusban szültem a kecskeméti kórházban. Rettenetesen féltem, mert csak rosszat hallottam róla. Ezzel ellentétben maximálisan meg voltam elégedve mindennel.Az orvosom éjszakának vadán (hajnali 1/2 2kor) 5 perc alatt bejött, a szülésznő nagyon aranyos, és segítőkész volt. Anesztes orvos is rendelkezésemre állt egy kis altatás miatt a szülés után. Rooming in-ben feküdtem, minden nap volt tiszta ágynemű és hálóing, jó volt a kaja.
Erika
dreri
 
 

 
 

Én már kétszer szültem a kecskeméti kórházban, de sajna nincs sok jó véleményem. Hálóingért és lepedőért csatázni kellett, főleg a hétvégén a csecsemős nővérek udvariatlanok és embertelenek voltak. Egy kivétellel Őt Polányiné Móninak híják. Egyedül ő volt segítőkész. Az orvosommal ( Dr Kazacsay László ) maximálisan elégedett vagyok, az ügyeletes szüklésznő ( Mariann ) is nagyon rendes volt. Én nagyon sajnálom, hogy nem lehet szülésznőt választani. A kórháznak egyetlen egy előnye van : az újszülött osztályon pohártból itatják a gyerekeket, illetve mégegy : van rooming-im, sajnos nem 24 órás, mint ahogy a Mérce c. könyvben szerepel.
mersi
 
 


Sziasztok!

Én kecskeméti vagyok és tudok egyet s mást a Megyei Kórházról. Épp annyit, hogy megfogadtam, hogy ha szülni fogok, nem a kecskeméti megyeibe megyek, az fix. Ha valaki szült már ott, akkor szerintem megért. Ha valaki kíváncsi még valamire, annak magánban szívesen válaszolok. Üdv: Bumpy
bumpy
 
 


szia
bumpy!
engem érdekelne pár dolog,légyszi írd le.
köszi:Csillám
csillám
 
 


Szia Bumpy!
Engem is érdekelne. Söt! Nagyon is. Ha csak magánban akarsz írni, akkor a címem sygnum@index.hu
De nevek nélkül akár itt is írhatsz, hátha mást is érdekel. Köszi!
Éva

Kép
sygnum
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy csak most írok, de most jutottam ide. Szoval a kecskeméti szülészettel alapjában bajok vannak. Nem elsősorban az anyagiakkal, hanem inkább a szemlélettel. Bp-en például már szinte alig van kórház, ahol üzemel a gyermekágyas részleg. Kecskeméten pedig alig van szoba, ahol a baba együtt lehet a mamájával. Budapesten már régen ehet és ihat a kismama vajúdás és szülés alatt. Kecskeméten ez még ma is tilos. Budapesten már nem kötelező sem a beöntés sem a borotválás, Kecskeméten ezeket még ma is rutinszerűen végzik. Budapesten a császármetszéseket már régen a spinális vagy az EDA módszerrel végzik, Kecskeméten még mindig altatnak. Budapesten már több mint 10 éve szülési terv segíti az orvosok munkáját. Kecskeméten nem is hallottak róla. Ráadásul, ami még a kismamáknak fontos, hogy Budapesten reggel 6-tól este 10-ig látogatási idő van, Kecskeméten ez még mindig a 16-18 óra közé szorul, és ha valaki nem ér oda, akkor titokban lopva, pénzt adva a portásnak vagy az ügyeletesnek be lehet menni.Ezért megsúgom, hogy a legjobb barátnőmet azonnal Pestre irányítottam. Ráadásul mai alap hiba, hogy a kórházigazgató, nem orvos. Nagyon rendes ember, de NEM ORVOS! Fogalma sincs, mi zajlik a kórházban. Csak anyagilag figyel oda, de az egészségügyhöz magához nem ért.Ez alapvető hiba. Ha még kíváncsiak vagytok, írjatok!
Üdv: Bumpy
bumpy
 
 


Sziasztok!
Már elég régóta hallottam igen szomorú dolgokat a kecskeméti kórházról, és amit most olvasok róla itt, az megerősít. Kérlek Benneteket, akik
1. vagy nem voltatok megelégedve az ottani ellátással, vagy
2. még nem szültetek ott, de ha nőhöz méltó módon szülhetnétek, akkor nem kutyagolnátok át egy másik városba, hogy írjatok nekem a virag78@axelero.hu -ra. Lehet, hogy tudunk valamit tenni.

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!
Elég sokat olvastam és hallottam már a kecskeméti szülészet rémségeiről, mégis a lakóhelyem miatt mindenképpen itt fogok szülni. Abban kérem a segítségeteket, hogy ajánljatok nekem szülész-nőgyógyászt. Nyírádyról tudtok például valamit?

Kép
Kép
melissza
 
 


szia Melissza!
egy pár dolgot hallottam a Nyirády T.-ról.azt mondják elég aranyos és közvetlen.csak ennyit tudok.miket hallottál a szülészetről?
Csillám
csillám
 
 


Sziasztok Lányok!

A Lakóhely szerint/ Kecskeméti babavárók topicban vagyunk már néhányan, gyertek, ha beszélgetni szeretnétek. Egészen alul találjátok.

Melissza!
Nyirády T. emberileg teljesen rendben van, szerintem szakmailag is ok. Ha hosszú távra keresel (még fiatal), ő jó választás.

Éva

Kép
sygnum
 
 


Azt hiszem a Kismama magazin szeptemberi és novemberi számában gyűjtötték össze a rengeteg negatív levelet, és ezen az oldalon is ilyenek jöttek össze. Főleg a csecsemős és egyéb nővéreket illette kritika. Nem segítenek semmiben, a babát a kórház tulajdonaként hozzák-viszik, ... Állítólag az országos hírverés óta módosult valamit a helyzet. Érdemes elolvasni az olvasói leveleket, segíthet felkészülni az ottani állapotokra, és van is bennük néhány hasznosítható ötlet. A szülészorvosoknak viszont jó híre van általában.

Kép
Kép
melissza
 
 


sziasztok
én itt dolizom a kecskeméti szülészeten ha bármi kérdésetek van szívesen válaszolok.
csillám
 
 


Melissza!
Én is olvastam a Kismamát, sajnos nagyjából igazak azok a történetek. Én a barátnőmmel végigcsináltam az egész tortúrát, hát mit ne mondjak, eléggé be vagyok csinálva a kórháztól. Pontosabban az újszülött-osztálytól.
És tényleg az a baj, hogy a szülészorvosokkal nincs semmi gond, mégis a kecskeméti szülészetnek rossz a híre.

Csillám!
Van kérdésem. Mi változott, mióta ez az újság felkavarta a port? Te a szülészeten dolgozol vagy a gyermekágyason? Tényleg, hány rooming-ines ágy van? És mi történik, ha tele a baba-mama szoba és én csak oda vagyok hajlandó menni? Törvény szerint nem lehet a babát az anyától elválasztani.
Köszi!

Éva

Kép
sygnum
 
 


szia Éva!
egy pár dolog változott az tuti ezt garantálom,de majd te is megtapasztalod ha itt szülsz nálunk hogy nem is olyan rossz mint ahogy mások gondolják.elég sokan távoznak tőlünk elégedetten de azok sajna nem emelnek tollatKép((
két rooming-ines szoba van az egyik két a másik négy ágyas.mi történik ha teli a szoba?egy sima szobába kerülsz és ha valaki hazamegy van lehetőség a helyére bekerülni,ez a szülés kimenetétől függ.ha pl.császárral vagy vákumosan szülsz az kizáró tényező,illetve ha az újszülöttes orvos ugy határoz hogy valami miatt nem megy abban az esetben sem.
csillám
 
 


Szia Csillám!
Hát az a két szoba szerintem óriási probléma. Én biztosan nem leszek hajlandó a gyerekem nélkül maradni, akár van üres hely, akár nincs. Akkor azonnal hazajönnék. Azt sem értem, hogy a császáros babák miért nem lehetnek az anyjukkal. Más kórházakban ez miért megoldható? Tudom, hogy nem mindenki tudja ellátni egy műtét után a babát, de van, aki igen. Csak esetleg több segítséget igényelne a nővérektől, mint egy sima szülés után. Azt hiszem, nekem komoly problémáim lesznek a kórházban.

Azért kérdezném, hogy mi változott, hogy fel tudjak készülni. Ha már meg kell tapasztalnom, az már lehet, hogy késő.

Nem te döntesz ezekről a dolgokról, tudom. Ne haragudj, ha "kemény" vagy ellenséges vagyok, de én felháborítónak tartom azt, ami azon az osztályon folyik. Tavaly a barátnőmmel végig ott voltam (szülés, gyermekágy), úgyhogy félig-meddig már tapasztaltam az osztály rémségeit.
Mégegyszer: a felháborodásom nem Neked szól, a feletteseid tehetnének azért, hogy jobb legyen, de sajnos most Te vagy itt, akinek el tudom mondani a problémáimat. Ezért bocsánat!

Szia!
Éva

Kép
sygnum
 
 


Csillám!
Most jutott még eszembe. Találkoztál már olyannal, aki szülési tervvel ment szülni és be is tartották?

És mi történne akkor, ha saját felelősségre haza akarnék jönni?

Éva

Kép
sygnum
 
 


Sziasztok. Én kétszer szültem Kecskeméten. Mindkétszer ügyeletesnél.Másodszor rooming in-ben voltam. Én mindennel meg voltam elégedve.
Csillám!
Te biztos ismered Kósa Csillát. Ő egy angyal. Másodszor ő volt a szülésznő és nagyon aranyos volt.
klári
 
 


szia Klári!
örülök neki hogy ez a véleményedKép)
a legtöbben ilyen véleménnyel távoznak de sajna nem írják le ezt sehol min denhol csak a negatívumok jelennek meg.
csillám
 
 


szia Sygnum!
nem tudom mit értesz a szülési terv alatt?
mi történne ha saját felelősségre haza akarsz jönni?mivel jogaid vannak mint másnak is így saját felelősségedre megfelelő dokumentálással hazamehetsz orvosi tanács ellenére de a gyerkőc 5napig marad bennt,de bármi történik veled az a te felelősséged.De elárulom nem szoktak hazamenni,megvárják az 5napot.
csillám
 
 


Sziasztok!

Én júliusban szültem Kecskeméten. Az orovosom szerencsére éppen ügyeletes volt, mivel éjfélkor gondolta a kislányom, hogy itt az idő.

Az orvossal minden tekintetben meg voltam elégedve, viszont az újszülött osztállyal annál kevésbé.

A kislányom 1 naposan besárgult, illetve majdnem teljes vércserére került sor (utólag kiderült, hogy tévesen), így átkerült a koraszülött osztályra. Innentől kezdve mindennek magam kellett utánajárni, csak az orvosom állt mellettem, aki minden nap rákérdezett, hogy mi történik a babával, mivel addig nem mehettem be hozzá, míg nem érkezett meg mindenféle vizsgálat eredménye, hogy nincs-e a valami fertőzés (tudjátok a szokásos). Ezek a vizsgálatok 5 napig tartottak. Ezek a napok voltak életem leghosszabb napjai. Ennyi aggódást, idegeskedést nem kívánok senkinek.
ildikó24
 
 


Sziasztok Lányok!

26 hetes Pocaklakót tartalmazó mami-palánta vagyok. Majdnem végig sikerült elolvasnom amiket írtatok. Hát mit mondjak. Tele vagyunk félelmekkel, az már biztos, de azt hiszem, ez így normális. Én 20 éve krónikus betegségekkel élő csajszi vagyok, amihez hozzátársul az állandó kórházba mászkálás. Tehát tapasztalatom, az van... A fővárostól Kecskemétig.. Szeretnék mindenkit, aki retteg a kecskeméti szülészettől, megnyugtatni! Ha rendben, időre érkezik a Babóca, CSAK 4-5 NAPRÓL van szó!!!!
Nézzétek ebből a szemszögből! Persze a legjobbat akarja kiharcolni az ember magának, és a csecsemőjének, és ez így van rendjén!
Persze én is félek, de félnék a SOTE-n is, messze az otthontól, a családtól, a FÉRJEMTŐL! És mi a garancia, hogy máshol jobb ellátásban fogok részesülni?!?
Hát igazából semmi.. Bárhol hibázhatnak. Még egy magán klinikán is!
A mi kis Bikficünk létrejöttét nem nagyon javasolták az orvosok, de voltak akik mellénk álltak, hogy egy esélyt adni lehet nekünk is! Csak felelősségteljes dokik szükségesek hozzá. Úgy gondoltuk, ha a kicsike nem marad meg, akkor biztosan jobb is úgy, hiszen a természetes szelektáció a biológia egyik fantasztikus csodája.
De Ő jól van, és gyönyörű!
(UH kérdésben; a 19-hetes 4D-n még kicsit csontvázka, de nekünk csodaszép volt! A Bérczi Ildi a maszekjában zseniális, kedves, pontos, alapos, bőven ellát információval, apuka is jelen lehet és külön monitoron nézheti a "műsort"! A mérések mindig 2D-ben történnek meg! A 4D igazából csak a laikusoknak, azaz nekünk külön látvány. A sima UH 4000.-, a 4D felvéve 8000.-. Ha kell, mobil számot tudok adni a Bérczihez. Északi térfal..)
Sokat gondolkodom, hogyha Kecskeméten szülök, (vagyis császároznak), akkor hogyan is fognak nekem segíteni?!? Mert a betegségeim miatt külön segítséget fogok sajnos igényelni. De én már ezekre felkészülten fogok menni! Talán..

Hiszen csak pár nap lesz!!! És a rosszból ennyi igazán felejthető.. És ha még a végén nem is lesz olyan rossz, akkor meg felesleges volt minden idegszálunkkal tiltakozni, pesszimistán hozzáállni a kecskeméti szüléshez!

Annyi küzdés után pedig azt hiszem mindent meg fog érni, akárhogyan is alakul majd! CSAK EGÉSZSÉGESEK LEGYÜNK!!! Ez az igazán fontos!

Optimista Noé :o)

KépKép
mino
 
 


Kedves Caillám!

Azt hiszem, segítségemre lehetnél egy kis dologban, ha bevállalod..
Mégpedig; fontos lenne tudnom, a napirendet. Az boztos, hogy császárral fog világra jönni Bikficke. Amennyiben már felkelhetek, és megszabadítanak a katétertől, nagyon fontos hogy pontosan tudjam, mikor hozzák a babákat, mikor viszik el. Mert mint írtad, reményem nincs a rooming-in szobára. Tudni szeretném, azt is, hogy a kismamiknak mikor hozzák a napi étkezéseket, valamint, hogy a diétás nővérrel mikor és hol lehet beszélni. Milyen gyakran látogatja az osztályt. Én biztosan belgyógyászati osztályról fogok a szülészetre átkerülni, és nem tudom, lesz-e lehetőségem, hogy beszéljek vele.
Ha ebben tudnál segíteni, nagyon megköszönöm! (Esetleg a diétás nővérek nevével még előrébb lennék, hogy kit keressek. Nekem ez tényleg létfontosság.)
Tényleg nem lehet a császározás után (katéter kivétel után) még eldobható tena-bugyit, vagy steril betétet sem használni?
Előreis köszi:
Noé

KépKép
mino
 
 


Sziasztok!

Csillám!
A Szülési terv kezd elterjedni, lassan ide is el fog jutni, Pesten már teljesen hétköznapinak számít. Tul.képpen azt írja le benne az illető kismama, hogy hogyan képzeli el a vajúdást, szülést és a gyermekágyat a kórházban. A www.szuleteshete.hu oldalon találsz egyet, ha érdekel. Én egyébként pontosan úgy képzelném el az egészet.

A betegjogi törvényt ismerem, tudom, hogy jogom van hazajönni és jogom van az egészséges gyerekemet is hazahozni. Persze az orvosnak nagyon könnyű kitalálni vmit, miszerint nem egészséges a gyerek és akkor már nem hozhatom haza, mert veszélyeztetem őt. Amire kíváncsi lettem volna az az, hogy mit reagálnának rá a neonatológusok, ha haza akarnám hozni.

Mino!
Nem a szakmai ellátásról van itt szó, azzal semmi gond. A baj az, hogy az egészséges újszülötteket betegként kezelik -ha nem így lenne, akkor nem 5 napig kéne bent maradni, a baba FOLYAMATOSAN a mamával maradna, nem vinnék el szülés után órákra ...- és az a 4-5 nap nagyon fontos a baba-mama-apa hármasra nézve (+ testvér, ha van), nem arról van szó, hogy nem lehet kibírni. Ha csak rólam lenne szó, nem érdekelne, de a gyerekemnek nem jó ez az egész.

Egyébként senki nem tudja megtiltani, hogy bugyit, betétet használj, azt csinálsz, amit akarsz, nem fognak börtönbe zárni. Nem mindig kell elfogadni azt, amit mondanak. Pont ez a baj, hogy nem mernek az emberek tiltakozni, ezért tartunk itt.

Ildikó!
Sajnálom, ami veletek történt! Betegjogi törvény szerint a kiskorúnak joga van ahhoz, hogy egy szülő éjjel-nappal vele lehessen. Vetessenek fel maszkot, kesztyűt, bármit, de nem szakíthatják el tőled a gyerekedet! Ajánlom a következő oldalt: www.szoszolo.hu Csak hogy legközelebb bátrabb legyél!

Éva

Kép
sygnum
 
 


Sygnum!

Igazad van!
Csak ennyi!

A betegjogokon pedig tényleg felül kerekedik a kórházi rend!
De nekem muszály, hogy pozitívan lássam a végét! És az is biztos, hogy segítséget fogok kérni mindenben, és kinyitom a számat, ha kell!
Belgyógyászatra én is jobban szeretek Pestre járni, mint ide a Megyeibe. Pedig a fönti kórház bel. részlege egy lepukkant hely, de max 3 ágyas szobába tesznek, nem 6-ba, igyaz a saját gyógyszereket vinni, kell, ha elfogy, lent a gyógyszertárban ki kell váltani, de akkor, és oda megyek, ahova akarok. A vizsgálatokon részt kell vennem, de igazából kimehetek a közeli piacra, boltba, egész nap szabadidő ruciban vagyunk, a parkban ücsörgünk...
Bla..bla..bla..
Őszintén megmondom, hogy én is tanácstalan voltam, hogy hol hozzam világra Bikficet, de a családom közvetlen támogatása nagyon fontos lesz!
Ha baj van, akkor meg ott a férjem, aki mehet az osztályvezetőhöz, akár a kórházvezetőhöz... vagy még tovább..
De erre azt hiszem nem fog sor kerülni!
Én nagyon bizakodom! A nővérem 2 gyönyőrű gyereket szült itt, és azon kívül, hogy a kezdő kismamáknak nem mutattak semmit, csak elvárták, hogy fejjenek, meg szoptassanak, más gondja nem volt. De kinyitotta a száját, és akkor meg volt minden oldva.
Szal majd meglátjuk.
A baba-barát kórház meg igen kevés...főleg vidéken...
Még mindig: pozitív Noé. :o)

KépKép
mino
 
 


Mino!
Én is a családom miatt döntöttem úgy, hogy itt szülök. Na meg bízok az orvosomban, nem akartam vadidegenhez menni egy vadidegen helyre.

Nekem is elég nagy szám van, ki is fogom nyitni. A baj az, hogy nem ezzel kéne foglalkoznunk, hanem a babánknak örülni.

És a legbosszantóbb az az egészben, hogy nem is a szülészeti részétől tartok, hanem az újszülöttesek lemaradt gondolkodásmódjától. Nem értem, miért nem veszik észre, hogy már Közép-Európa sem ott tart, ahol ők. Nyugattól meg messze-messze lemaradtak.

Azért én is próbálom nyugtatni magam, hogy nem lesz gond, de a legjobb a legrosszabbra felkészülni. Jó kis pesszimista gondolkodásom van, nem?

Ja, és meg sem fordul a fejemben, hogy ne a saját ruhámban legyek. Bolond lennék egész nap hálóingben lenni.

Éva

Kép
sygnum
 
 


Szia Éva!
elárulok neked valamit nem kötelező kórházi hálóingben lenni csak mi szoktuk ajánlani,mivel szülés után van valamennyi vérzés inkább a kórház mossa ki a kórházi hálóinget,mint te a családdal hazavitesd és ők mossák otthon.de a te döntésed.én ugy gondolom egyáltalán nem fogsz csalódni a kórházban,majd meglátod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
csillám
 
 


Csillám!
Mino írta, hogy Pesten a saját ruhájában lehet, én csak erre reagáltam. Én már előkerestem olyan ruhákat, amik akár trutyisak is lehetnek, nyugodt szívvel kidobom őket, még mosni sem kell, ez nem lesz gond.
A próféta szóljon belőled, hogy nem fogok csalódni! Ez nekem nagyon fontos. Illetve nem is nekem, hanem a gyerekemnek.

Éva

Kép
sygnum
 
 


egyébként Éva hány hetes vagy?
csillám
 
 


Csillám!
33

Kép
sygnum
 
 


Sziasztok!

Végig olvastam amiket írtatok, és nekem csak annyi a véleményem, hogy sokan túlreagálják a dolgokat.Több 1000 gyerek született már itt és szerintem mind felnőtt és nem hiszem, hogy a korházi körülmények miatt vki olyan hátrányt szenvedett volna amit 5 napig nem lehet kibírni.De milyen hátrány?
Ez a szülési terv ez divat! Hiába van szülési terved ha máshogy alakul.Ember tervez Isten végez!
Egyébként meg azt gondolom hogy van szabad korház választás, mindenki oda megy szülni ahol tetszik neki.Viszont a korházi "szabályokat" figyelembe kell venni.Nem a bugyira meg a hálóingre gondolok.
Lehet hőbörögni meg balhézni bent de szerintem csak árt vele az ember.
Lehet, sőt biztos hogy nem vívtam ki sok ember szimpátiáját, de nekem ez a véleményem!

KépKép

KépKép
liolga
 
 


Na szép napot Lányok!

Ismét itthon!
Végre megint az ágyikonkban alhattam. Pesten voltam kórházban..
Kedves Liol!
A vélemény nyilvánítást nem vonja feltétlenül maga után, hogy kevésbé lennél szimpatikus! Tehát nem sikerült negatív hősként beállítanod magad, a mi kis folytatásos "szappanoperánkban"! =:oD
Te most vagy babahordozó, vagy már szültél? Mert én totálisan megértem Sygnumot, hiszen a terhesség alatti parák nagyonis természetesek! Én is "babahordozó anyahajó" vagyok, 26. héten túl. Első, és utolsó babám, akiért nagyon kemény harcokat vivunk! De én sok év óta rendszeres kórházba járó vagyok, van sok tapasztalatom!
Sygnum valszleg nem nagyon volt még kórházban, és ráadásul a csöpp magzatját hordja a szíve alatt. Nem is lenne emberi (kismamai) viselkedés, ha pszichésen nem így reagálna!
Ugye egyet értesz?!
Inkább nyugtassuk meg! Az nem baj, ha esetleg a rosszra is felkészíti magát, de a magabiztosságát kellene erősíteni, hogy minden rendben lesz!
(Ugy mint ahogy Csillám teszi!)
A Pesti "beles" főnénimmel tegnap sokat dumcsiztam. Rengeteg olyan dolgot mondott, amivel megnyugtatott!!
A lényeg az volt, hogy tutira jó lesz, ha itthon szülök, és nem Pesten. Elmondta a tapasztalatait mint magán ember, és mint olyan orvos, aki beteg kismamákkal foglalkozó szakember.
A szájkinyitás pedig szerintem NEM egyenlő a hőbörgéssel. Azt gondolom, hogy a szülés igen nagy pszichés trauma, amikoris sokmindent fel kell dolgoznia magában az anyának. Namost, ha ilyenkor nem kap a kismama kellő tájékoztatást, támogatást KÉRÉS NÉLKÜL, akkor persze megélheti azt a pár napor úgy, hogy semmit nem segítettek... előre megetették... blablabla...
Tehát mi, anyatigrisként féltő kismamák attól rettegünk, hogy a MI babánknak szuperek legyenek a külvilági legelső élményei! :o))))
Minden bizonnyal voltak kirívó esetek, amitől a tavalyi botrány kipattant, de én is azt gondolom, hogy nem ez az általános!
Talán ha ismernénk azt az anyukát, aki így élte meg a kórházban a szülés utáni napokat, akkor mondhatnánk igazán vélemyényt. Hiszen mindannyiunk mentalitása különböző. Ugyanazon dolgokat másként élük meg.

Nahát, én például azért kértem Csillámot, hogy ha tud, segítsen abban, hogy megismerjem a mai álllapotok szerinti napirendet, hogy nagyjából tisztában legyek, az engem érintő kérdésekben.
Aztán a többi majd jön ahogy jönnie kell!
Idézve Liolgát: "Ember tervez Isten végez!"

Kedves Csillám!
Ha megtennéd, hogy reagálsz az előző üzimben említett kérdéseimre, igazán megköszönném! :o))

Ja Sygnum!
Kezdessz már pozítívabban látni!!! Legalábbis ezt vettem le a fentebb lévő üzidből! Még a végén a nagy parákat elnyomja a "csoda" utáni vágyakozásunk, meg a klassz idő és a napsütés! Ja, és mint látom, itt is számíthatunk a lányok támogatására! =:o)
Tehát félre a félelem, hiszen már eszméletlenül közel vagy a Pocaklakó érkezéséhez!
Kissé még sárga is vagyok az irígykedéstől a kis 26 hetemmel...
Hajrá ÉVA!!
Tuti, hogy holnap már sütni fog a nap!!!!!!!!!!!!

Pussz mindenkinek!
+Noé

KépKép
mino
 
 


Mino!
Szívemből szóltál ebben az anyatigris dologban!
Nekem tul.képpen csak annyi vágyam lenne, hogy a babám megkapja azt a 2 dolgot, amire szüksége van. Mégpedig az anyját, az egyetlen embert, akit "ismer" és annak cicijét. Az, hogy milyen ágyban alszik, milyen ruha van rajta..., az nem érdekli őt.
Az meg, hogy nekem milyen a kórházban, már tök mindegy. Felnőtt ember vagyok, azt csinálom, amit jónak látok. Én kibírom, csak neki jó legyen. Bár neki sem mindegy, hogy nyugodt vagy ideges anyuja van. De én is csak a gyerekemet féltem a kórháztól. Ha végig velem lehetne és nem szakítanák el tőlem, akkor nem lenne semmi gond. A vizsgálatokat is lehetne úgy csinálni, hogy ott legyen az anya, akkor a baba is biztonságban érzi magát. Ráadásul még a nővéreknek is kevesebb munkája lenne.

Az írígykedésedhez: én eddig nagyon vártam a szülést, mert már a kezemben akartam tartani, meg akartam puszilni stb. Most meg olyan jól érzem magam a bőrömben, hogy azt mondom, hogy maradhatna így. Elmúlt a türelmetlenségem meg a babával kapcsolatos félelmeim és most már "csak" örülök az egésznek.

Sajnos nem látok pozitívabban, de reménykedek. Nem tudom, hogy ezek kirívó esetek voltak-e vagy csak ez a néhány ember vette észre, hogy ez sokkal jobban, humánusabban, baba- és anyabarátabb módon is mehetne. Sajnos sokan elfogadják, hogy ez van, ez a rend, ezt kell csinálni. De nem szeretni. És ezt érzik is a lelkük mélyén, csak nem olyan lázadók, mint én. Vagy nem is tudják, hogy máshogy is lehetne és az milyen lenne. Nincs összehasonlítási alap.
Persze én is mehettem volna másik kórházba, de nem tartom fair dolognak, hogy azért, hogy olyan ellátást kapjak, ami törvény szerint is megillet, el kelljen menni sok-sok km-re. Véleményem szerint ennek az osztálynak meg nem lenne szabad úgy működni, hogy nem tudja biztosítani azt, amihez törvény szerint jogom van.

És sajnos valakiknek el kell kezdeni lázadni, különben ez a helyzet, szemléletmód nagyon-nagyon sokára fog megváltozni. Ha sikerül vmit elérnem - még ha utálni is fognak érte, akkor is észre kell venniük, hogy vmi nem Ok itt -, akkor nem bánom, hogy a lázadók közé tartozok. Hiszem, hogy ha változik a szemléletmód, az az egész kórháznak jobb lesz. Nem lesz ugyanis hírhedt szülészeti osztálya (főleg, hogy nem is azzal van a gond) és az emberekben nem az marad meg, hogy a kecskeméti kórház...

Na most jól kifejtegettem a gondolataimat!

Mino! Meg szabad kérdezni, hogy milyen bel problémád van? Csak ha nem titok!! Ha nem szívesen beszélsz róla, nem baj. Csak kíváncsi lettem.

Éva

Kép
sygnum
 
 


Liolga!
Bemásolok a Születés Hete Portálról egy véleményt a szülési tervről.

"Szülési terv... Sokaknak furcsán cseng ez a szó, nem is tudják, mi ez, mire jó. Pedig nem volna rá szükség, ha minden szülő nő megkapná a neki járó tiszteletet, ha a kórházakban dolgozók tisztában lennének a betegek(?) jogaival, és be is tartanák azt. Ha mindenki úgy szülhetne, ahogy neki jól esik. Akkor magától értetődően történne mindaz, ami amúgy jár(na)... "

Aztán így folytatódik:

"Tisztelt Főorvos Úr!

Kérem, vegye figyelembe az alábbiakban felsorolt kívánságaimat, természetesen, ha a szülés lefolyása és a baba állapota ezt megengedik."

Azaz mindenki tisztában van vele, hogy nem minig úgy történnek a dolgok, ahogy azt elképzeljük.
De ha vki leül, végiggondolja és leírja, hogy hogyan képzeli el a vajúdását, szülését és az azt követő időszakot, akkor az azt jelenti, hogy foglalkozott vele és valamennyire felkészült, de legalábbis készült. És ez a felkészülés szerintem fontos. Persze meg lehet ezt tenni úgy is, hogy nem írom le, de ha már végiggondoltam, akkor miért ne írhatnám le és adhatnám oda szüléskor. Minden ember más, más elképzelései vannak. Ezeket nincs idő szülés közben elmesélni. Ha a szülés közbeni segítők valóban segítők, akkor teljesítik a tervemből azt, amit lehet. Így szerintem mindenkinek könnyebb, egyszerűbb. Lehetne.

Éva

Kép
sygnum
 
 


Sziasztok!

Igen , én is babát várok most 31 hetes vagyok, és van egy 3,5 éves gyönyörű kislányom aki itt a kecskeméti korházban született.Nekem is voltak problémáim, a két terhesség között, úgyhogy nekem is van tapasztalatom.Az biztos hogy nincsenek luxus körülmények de nem is ez a lényeg, mert hát van ezen kívül még egy csomó korház ahová el lehet menni szülni.Senki nem kötelez senkit hogy itt szüljön, de ha úgy adódik hogy itt kell a babát a világrahozni akkor,ha nem is betartani, de figyelembe kell venni a szabályokat.Biztos vagyok benne hogy egyszer majd megváltozik a korház szemléletmódja, de biztos nem attól hogy egy-két -nem akarok megsérteni senkit - hisztis kismama beszól.Idő kell, és természetesen pénz, de ebbe ne menjünk bele. A babavárás valóban a leggyönyörűbb dolog, és valóban mindenki a legjobbat szeretné a saját gyermekének.Csak az a baj,hogy ettől a fórumtól elvonatkoztatva, rengeteg kismama van aki TÚLbonyolítja a dolgokat.Össze-vissza olvasnak mindent ami nem is lenne baj, (meg nekem sincs semmi közöm hozzá)de el is hiszik amit olvasnak , pedig sok olyan dolog van ami nem egészen úgy van, és erre csak akkor jönnnek rá mikor megtapasztalják.Ezekhez a dolgokhoz is megérzés kell, meg egy kis ész sem árt. Kép
A szülési terv, pont egy ilyen bonyolítás szerintem semmi értelme. Ettől nem hiszem, hogy jobb lenne vagy könyebb a szülés.Ez tapasztalat.
AZ SEGÍT ha ott van a párod, mert segítőkre Kép nem számíthatsz.De mondjuk nem tudom mit lehet segíteni a gyereket úgy is neked kell kinyomni,a vajúdásnál meg úgy is az esik jól hogy a férjed legyen mellettd nem vmi idegen( dúla pl.).
De nagyon jól mondtad mindeki máshogy éli meg a dolgokat.Ez megint csak sokak számára nem túl pozitív vélemény.De én a földön járok.

üdv:liolga

KépKép

KépKép
liolga
 
 


Halihó! :o)

Húúúú... Na hát hol is kezdjem..???
Liol, abban totál igazad van, hogy annyi marhaságot össze lehet olvasni, hogy az ember haja égnek áll! Ha ezt mind el is hinnénk, az egész gyermekvállalás egy nagy horror paródia lenne..
Egyet értünk, nem szabad mindent elhinni, de még csak elolvasni, vagy meghallgatni is.
Épp most adtunk visssza egy nagyon jóindulattal kölcsönkapott könyvet, miután a férjem felolvasott egy-két mondatot, majd én is a sürejéből valamicskét, egybehangzóan úgy döntöttünk, hogy vissza a feladónak! Agatha Christie piskóta volt ahhoz képest... és ráadásul bevált, több éve alkalmazott Egyesült Államokbeli szakirodalom alapján írodott könyv volt!
A szemléletváltozáshoz valóban idő kell, vagy egy (reformer vezető), de a pénz téma ha szóba kerül, az agyam eldurranás közeli hőfokra hevül!
Az EÜ-ben iszonyatos NAGY pénzek VANNAK!!!!! Csak nem oda csordogál, ahova a költségvetésnek kéne belenyomnia... Ezt a témát hanyagolom is, mert ez szín tiszta politika!!! (az információim igencsak belső berkekből származnak, és miközben tavaly figyelmesen hallgattam a "tűzhez" közeli benfentes részletes beszámolóit, hát nyelni sem tudtam!)

Aztán miről is írogattunk it??...

Liol, akkor Te tapasztalt mama vagy.. És a kislányka mellé mi lesz a következő babóca neme?

Ja, és a luxus körülmények igencsak ritkák egy kórházban!
Tapasztalataim, és igényeim szerint az alábbiak már kítűnőek; egy tisztára festett kórterem, ahol nem 6 ágy van (hanem kevesebb..4, 3, 2), és némi pontos időben hozott kaja, esetleg meleg ebéd. Ha meg még a rendszeres gyógyszereket is tudják prezentálni, na az aztán már elsőosztályú! A fürdő tisztaságáról nem is beszélve...Ami esetleg nem túristaszálláshoz illő, hanem max két kórteremhez nyíló, és rendesen fertőtlenített!
Az, hogy öreg és igencsak használtas minden, nem baj, hogy hiányzik a csempe, vagy bármi ami az elhasználódásra keményen utal, persze, hogy nem gáz! Csak legyen tisztaság!
Na meg amit természetesnek tartok az ott dolgozók mosolya, jóindulata, segítőkészsége!

Megmondom őszintén, egészségügyis voltam. Ma már csak beteg... Na de az életem volt az egészségügy! Imádtam minden keménységével, nehézségével, rengeteg szépségével együtt!!!
Azt gondolom, hogy ha nem szívvel-lélekkel csinálja valaki ezt a szakmát, inkább váltania kellene!! De mondjuk a felsőbb szintek is motiválhatnák persze a dolgozókat, merhát igen nehéz sok évet, évtizedet eltölteni ezen a pályán azzal a tudattal, hogy nem fejezik ki eléggé, hogy jól csinálják! Az EÜ pályához lélek is kell! Ha az megfásul, akkor el kell hagyni a pályát. mert többé nem leli benne örömét az ember..
Tehát a véleményem ennyi a nővérekkel kapcsolatban...
Mondjuk sokmindenen segít, ha mi is visszamosolygunk, és rendszeresen megköszönünk mindent, amiben csak segítenek... Mi, betegek.. Vagy kimamák :o)

Éva:
Hát beles problémám az van... és abszolút nem titkolom, természetesnek veszem, hiszen velem jár.. Igaz transzparenseket nem hordok állandóan magammal, éppen ezért nem is látható. =:oD
20 éve inzulinos cukorbeteg vagyok, azon nagyon kevesek közül való, akit lehetetlenség igazán jól beállítani. Ha morzsára pontosan ugyanazt eszem, percre pontosan ugyanbban az időben, ha ugyanakkor, és ugyanannyit mozgok, ha ugyanazt a dózist szúrom magamnak, akkor sem tudni, hogy miként reagál a szervezetem. A diabetes 9 éve megtámadta a szemeimet, de az utolsó pillanatban úgy elkapta egy profidoki a retinám grabancát, hogy tatálisan lelassult a vakság folyamata. Megaztán az idegrendszeremet is rendesen károsította ez a fránya "édes" betegség, meg az érrendszerem. Van egy apró szívrendelenességem, és némi ízületi, valamint gerinc problémám...
De az agyam, az tutira barázdált, és ép!!! :o)))))
Hát ennyi...
De olyan ember szerintem nincs, aki totál egészséges! Minimum egy kancsalság.... :o))))

De esküszöm, hogy ez az évek óta tipródás a gyermeken, hogy vállaljuk, vagy ne, hogy megengedik-e a sajátot, vagy inkább fogadjunk örökbe... asszem gyógyító hatású!
Pont egy éve feladtam mindent, melót, egzisztenciát...és elkezdtük a regenerálódást, felkészülést. Nyárra lett egy belgyógyász, aki bevállalta, hogy talán egy terhességet próbáljunk meg. Októberre zöldzászlót kaptunk!!!
Tudtam, hogy ha engedik, elsőre megfogan, és éreztem fiam lesz! És hogy egészséges lesz!
Na eddig az első kettő bejött! De tudom azt is, hogy egészséges lesz!!!!

Na most Ti jöttök!
Meséljetek!

KépKép
mino
 
 


Ja... Mit szólnátok, ha én is átballagnék a kecskeméti babavárók topikhoz? Már egy ideje nem olvastam bele... De asszem ebéd után nekiállok!
Noe

KépKép
mino
 
 


Mino!
Hát tényleg ritka az ilyen súlyos diabetes, de úgy érzem, elég jól viseled. Nagy -nagy kitartást kívánok Neked!! És nagyon örülök, hogy "engedélyezték" a babát, hátha így a lelked elégedettebb lesz és az a testedre is hatni fog!
Sztem gyere nyugodta a másik topikba.

Liolga!
Sztem a változásokhoz igenis "hisztis" emberek kellenek. Tudom, hogy aki nem ért velem egyet, az hisztisnek tart, de akkor elég sok hisztis ember van a világban. Ez engem egyébként nem zavar.
A változáshoz meg sztem a pénz kell a legkevésbé. A hozzáállás és a szemlélet fontosabb! Ezt már Mino is nagyon jól leírta. A Vezetők szemlélete nem fog megváltozni, ők évtizedek óta így csinálják a dolgokat, szerintük ez a jó, nekik a megszokott a kényelmes. Kulcsszó, hogy NEKIK kényelmes! A többiek pedig az ő tanítványaik. Akkor mitől változnának a dolgok. Az egészségügy egy szolgáltatás, ne felejtsük el, hogy nem a beteg van a kórházért. Persze nem olyan szolgáltatás, mint a vendéglátás. De hosszútávon be kell látni, hogy igenis a kórháznak is kell alkalmazkodni a páciensek igényeihez, különben nem fog fennmaradni a kórház. Ez természetesen nem egy megyei intézménynél fog előfordulni, nem véletlen, hogy a kisebb kórházak sokkal többet adnak a betegek véleményére.
Segítésen meg lelki segítést értettem, nyilván nekem kell megszülnöm a gyerekemet nem másnak. Nem is akarnám, hogy úgy legyen. Vajúdás közben meg természetesen ott lesz a párom, de nem biztos, hogy ő fog tudni a legtöbbet segíteni, ugyanis vele is ugyanaz történik, mint velem, akkor válik szülővé. Félt engem és a gyerekét is. Ráadásul tudja, hogy a testi fájdalmakon nem segíthet, ez neki lelkiekben mégjobban fog fájni. Nem biztos, hogy a támaszom tud lenni. Erre egy nő sokkal inkább képes, mert józanabb marad, pontosan tudja, hogy mi történik, nem esik úgy pánikba. Természetesen nem egy vadidegennek kell segítenie, mert ő nem ismer, gőze nincs arról, hogyan kell engem "kezelni".

Éva

Kép
sygnum
 
 


Liolga!
Bemásolom Neked egy cikk részletét.
Marsden Wagner professzor, M.D., M.S.P.H. írta, ő a WHO egyik szervezetének a vezetője. Nyilván jóval okosabb és tapasztaltabb nálam.

"Először is tájékoztatni, okítani kell a nőket. Magyarországon az ma a legnagyobb gond, hogy a magyar nép csak egyfajta szülést ismer. A szovjet szülést. Én sem tudtam milyen egy igazi természetes szülés, míg nem láttam.A magyaroknak meg kell tanulniuk, hogy többféleképpen is lehet szülni, nem csak a szovjet módon. El kell mondani a tévében, rádióban, az iskolákban, hogy mi is a szülés valójában. A folyamat nagy részét tehát a magyarok ilyen téren való tájékoztatása, felvilágosítása jelenti.

Mindenkinek meg kell értenie, hogy a szülés egy normális életesemény, és hogy az esetek többségében – több mint 80%-ban – semmilyen probléma nem adódik. Szükség van tehát erre a felvilágosításra!
A szülési szolgáltatások kidolgozását és megtervezését nem szabad a minisztériumra és a professzorokra hagyni. Mivel ők a szovjet rendszert kedvelik, s ha rajtuk múlik, nem lesz változás. A női mozgalmaknak, a politikai csoportoknak, a bábáknak harcolniuk kell azért, hogy ennek a kidolgozási folyamatnak részesei lehessenek. Ha Nyugat-Európában változtatni akarnak a szülészeti ellátáson, akkor nyilvános találkozókat rendeznek a parlamentben, és bárki eljöhet, hogy elmondja a véleményét arról, milyen változtatásokra van szükség. A bábák és a nők képviselői beszélhetnek a parlamentben. Ezek után a parlament elmondja a minisztériumnak, hogyan változtassanak.

Tehát az emberek ellenőrizhetik a változások menetét. Ez sosem történt meg Magyarországon, de meg kell történnie! Ne feledjék, az egészségügyi miniszternek az emberek egészségét kell védelmeznie, nem pedig az orvosok érdekeit. Ezt meg kell változtatni. A befolyásos orvosok és a minisztérium emberei túl közeli viszonyban vannak egymással."

....

"A magyar nőknek ki kell vívniuk a jogot, hogy eldönthessék, hol, hogyan és kinek a jelenlétében akarnak szülni. Más országokban ez teljesen normális. Évekkel ezelőtt Németországban 1 szülésotthon létezett, ma több mint 70 van. A német bábák 1/3-a független, kórházon kívül dolgozik. 10 év alatt drámai változás történt Németországban. Tudják miért?
A német orvosok megpróbálták elérni a kormánynál, hogy a nők ne választhassanak a szülés módjával, jelenlévőivel és helyszínével kapcsolatban. Megpróbálták rávenni a politikusokat egy új törvény megalkotására. Erre a német nők fellázadtak: Oh, Istenem, megpróbálják korlátozni a szabadságunkat! Mérgesek lettek. Mindenki arról beszél, hogy az orvosok milyen hatalmasak, milyen erősek. Én tudok náluk erősebbet: a mérges asszonyokat. A nők megakadályozták az új törvénytervezetet, s mivel a mozgalom megindult, a változások is elkezdődtek. Ez történt Új-Zélandon és más országokban is. A bábák és a nők együtt változtattak. Ez kell Magyarországnak is! A magyar nőknek harcolniuk kell a jogaikért. Akkor, amikor a magyar nők teljes joggal dönthetnek majd a saját testükkel és szülésükkel kapcsolatban, akkor, és csakis akkor lesz Magyarország szabad. – Köszönöm!"

Én is pontosan erről írtam. Nekünk, nőknek kell tenni valamit. Én csak egy picike pont vagyok, így csak hisztizni tudok, máshoz nincsen hatalmam.

Éva

Kép
sygnum
 
 


Éva!

Ez remek volt!! Kép
Azthiszem mostmár Liol is megérti, miről is szól az az anyai "lázadás", amikről itt irogattunk.
Ezzel az idézettel szépen összefoglaltad!

(Képzeld,Liolga eltünt! A másik topic-ban már Seriff meggyanúsított, hogy én tűntettem el, mert utoljára velem cserélt eszméket, persze meg Veled!)

Reméljük, minden rendben Vele..

Egyébként köszönöm, a bíztató szavakat! Most úgy érzem magam, mint Malacka, a HŐS! Kép
Nagyon jól jött, mert épp a napokban kezd megbuggyanni a szervezetem, pedig múlt héten voltam kórházban.. Péntek óta romlik a diabetesem, őrült rohamosan emelkedett az insulinigényem. Meg kell fognom, mert a pesti kórházamba most nem tudok visszamenni, mert a (híradóban is ezt zengik, a Szt Imre Kórház víz nélkül) főnyomó vízcső eltört. Nem vesznek fel betegeket. Tehát marad az sms-ben, meg a telcsin a távtanácsadás. A legrosszabb esetben meg itt a Megyei Kórház bel.. De sikerülnie kell...így lábon megfognom azt a cukorkát.. Eddig mindig sikerült.
Csak a Bikficke miatt parázok, pedig már nyugtatott a pesti Főorv.nénim, hogy nem lesz gond, ha időben beállítom a dózist.

Tehát most aztán télleg nagyon jókor jöttek a bíztató szavaid!
És igen, azt gondolom, hogy a kisfiam világrajötte után már elmondhatom, hogy EGÉSZ vagyok, testileg és lekileg! De ha Férjem nem állna ilyen fantasztikusan mellettem, mögöttem, körülöttem, és nem lenne ilyen támogató, bíztató, odafigyelő, és eszméletlenül büszke rám és Bikficre, nemhiszem hogy bevállaltam volna..
Köszi, és mégegyszer köszi! Kép
Noé

KépKép
mino
 
 


Mino!
Vigyázz Magadra! A tested akkor vigyázni fog Bikfickére! Remélem sikerül beállítanod a cukrodat! Kitartás, most a finisben nem adhatod fel! Aztán a baba mindenért kárpótolni fog!

Éva

Kép
sygnum
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
moflymaci
 
 


Sziasztok!

Én áprilisban szültem itt Kecskeméten. Nagyon féltem az itteni kórháztól mert én is rengeteg negatívumot hallottam róla! Ma már teljesen másként nézek a kórházra, nagyon pozítív élmény volt a szülés, pedig 8 napot kellett bent lennünk mert besárgult a picúr.
Mindenki kedves, aranyos volt velem és a babával.
Nem mentem baba- mamás szobába úgy gondoltam kell az a pár nap a regenerálódásra! Nem bántam meg.
Külön köszönet Pétervári doktornak. Minden elismerésem az Övé!

Üdv: Emi
esy78
 
 


Sziasztok!

Három éve szültem a kecskeméti kórházban. Azt gondolom, az ellátás jó - legalábbis az orvosok és a nővérek terén. A legnagyobb gond a körülményekkel van. Nagyon barátságtalan a környezet, a kaja majdnem ehetetlen.
A Wc-ben 2 napig voltunk kénytelenek a sötétben pisilni, mert kiégett egy égő!!!!

Most is terhes vagyok, de csak azért megyek Pestre szülni, mert ikreket várok, akik lehetséges, hogy egy ideig majd intenzív ellátást igényelnek, és én egyszer megfogadtam, hogy én ide a gyerekkórházba többet nem hozok gyereket.

Szóval én nem beszélnék le senkit. Az a lényeg, hogy az orvosi ellátás jó legyen, és az a szülészeten jó. Azt az öt napot meg valahogy ki lehet bírni - bár én a harmadik napon sírógörcsöt kaptam, hogy haza akarok menni! :-)))

Erika
fkerika
 
 


Sziasztok!

Én még teljesen új vagyok ezen a forumon. A segítségeteket szeretném kérni. Babát tervezünk és szülész-nőgyógyászt keresek. Dr. Nyírádi Jenőről már hallottam,őt már ajánlották. Igaz, már nyugdíjas, de azt mondják, még vállal szüléseket. Mi tudtok róla? Kérelek segítsetek, ajánljatok, ha tudtok. Köszönöm.
tél_leánya
 
 


Szia!

Én a Kazacsay doktorhoz jártam, és nála is szültem. Minden szempontból maximálisan meg voltam elégedve vele.

Erika
fkerika
 
 


Szia Erika!

Köszönöm a válszt.

Gyere át a következő forumra, ott sok kecskeméti kismama van a jelenlegi pocaklakójával és a már megszületett babucijával. Szóval a foum:
ugyanitt a babanet.hu-n. Társalgó-lakóhely szerint-kecskeméti babavárók c. forum. (majdnem a legalsó helyen találod meg, az abécésorrend után, mert az abécésorrendben is van már két kecskeméti forum, de ez nem az)
tél_leánya
 
 


Én is Kecskeméten szültem császárral most július 1-én. Nagykőrösiek vagyunk, és nálunk a városban csak nőgyógyászat és terhesgondozás van, szülészet egyáltalán(!!!) nincs! De én a világon semmi rosszat nem tapasztaltam. Elégedett voltam az orvosommal (Dr. Szabó László osztályvezető főorvos), és a nővérek közül is csak egy bizonyos Kriszta (sajnos, a vezetéknevét nem tudom) volt velem kimondottan görény - nem tudom, miért, sosem bántottam, bár van úgy, hogy két ember egyszerűen nem bírja egymást. Másokkal is nyers volt, de velem volt a legszemetebb valamiért. A többiek viszont mind rendesek voltak, még a szurit is úgy adták be, hogy nem fájt. Volt mindig rendesen ágynemű és hálóing, a koszt nem volt éppen a legjobb, de melyik kórházban az? Én még jó kórházi kosztot nem ettem. Végül is el lehetett azért fogadni, nem lehetett mosléknak nevezni- talán inkább az az ember baja ilyenkor, hogy nem otthoni ízeket fogyaszt. A császárra a műtött szemem miatt volt szükség, de örültem, hogy így történt, mert nagyon féltem a természetes szüléstől. A sebem összesen 2 napig fájt, a végén gyalog kísértem le a látogatóimat a 3. emeletről, pedig nem vagyok már valami hamvas, a Babóka születése után 1 hónappal töltöttem be a 35-öt! Ma már szinte nem is tudom, hol a sebem, igaz, a kövér hasam eléggé elfedi a vágást... :-) Lehet, hogy régebben tényleg rossz volt a helyzet Kecskeméten, de most meglehetősen jónak tűnt, legalábbis számomra mindenképpen.
marchie
 
 


Én szintén Kecskeméten szültem sima hüvelyi úton. Szerintem igazándiból nem a szülészettel van a gond. Nekem legalábbis problémám nem volt. A gond ott kezdődik, amikor a bébi felkerül az ujjszülött osztályra. Nos itt a nővérek ( nagyon kevés kivétellel ) csúnyán kifejezve bunkók és teljesen átnéznek az emberen. Segítséget ne is várjon tőlük a frissen anyukává lett nő, mert ha valamit szeretne az ember kérdezni tőlük majd leharapják az ember fejét. Az én picikémet mikor hozták szopizni többször is megesett, hogy még fent az ujszülött osztályon büfizett és az egész rá volt száradva a fejére. Én törölgettem szegénykéről le az egészet cicizés közben. Nem igaz, hogy nem tűnt fel senkinek. Az egyik ismerősöm védőnő itt Kecskeméten, és folyamatosan panaszkodik, hogy az első babás anyukák, akik nem tudják még hogyan kell szopiztatni a kisbabát illetve hogyan kell fejni, úgy viszik haza a bébit, hogy nincsen tejük és nem szopik rendesen a baba illetve az anyuka nem tud rendesen szoptatni, mert senki nem mutatja meg.( Tisztelet annak a nagyon csekély kivételnek ). Ez annak a problémának tudható, be hogy nagy ívben tojnak az ember fejére. Mikor a Kismama ujság közölt a kecskeméti korházról egy csomó negatív levelet nagyon csekély mértékben változtattak a nővérek a stílusukon, de ez a kicsi javulás gyorsan abbamaradt.Szóval szerintem nem a szülészettel van az igazi probléma. Jó lehetne az egészet modernizálni, korszerüsíteni, valamint egy festés felújítás is rá férne, de erre az elkövetkező években nem hiszem, hogy lesz rá mód, mert köztudott, hogy az egészségügy javítására nincsen elég pénz. Ja és visszatérve az ujszülött osztályra. Volt olyan ismerősöm aki úgy vitte haza a bébijét, hogy fertőzést kapott. Szóval ennyit az egészről.
hanny
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: