Új privát üzeneted érkezett!

Uxi!
Van hír a kórházról?

Én egyébként újságban olvastam a bezárást.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske, szégyenlem, de elfeljtettem megkérdezni :oops: .

Sajnos nem volt minden rendben a babával, kicsit barnáztam, a doki talált is egy vérömlenyt az uh-n, úgyhogy emiatt minden kérdés kiment a fejemből.
Még a köldöksérvemet is elfelejtettem megkérdezni, úgy néz ki, megint ki akar jönni. :?

Január elsején kell visszamenni, majd felírom a kérdéseket, mert amúgy is szenilis lettem. :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Remélem azért időben megtudjuk, hogy megmarad-e, a harmadik trimeszterben már nem szívesen keresgélnék másik helyet.

Én a Szt. István kórházat néztem, ha bezárna a Nyírő, mert azt tudom még jól megközelíteni, a metró mellett van, csak jóval messzebb. Nálunk sajnos ez fontos szempont kocsi híján...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

 
 

Sziasztok!

el kell h keserítselek Benneteket. az egeszsegugyi minisztereim honlapján a nyírő szülészetét megszűntetésre janavolják. .-((((( nem is tudom, h most mi lesz.... én júniusra várom a 2.babát. kedden megyek dokihoz, majd megkérdezem, h mi is lesz valójában, vagy mikortól tervezik ezt az egészet. szomorú vagyok.
askuli
 
 


Szia!

Majd írd meg kérlek, mit mondott az orvosod. Mi is tervezgetjük a 3. gyerkőcöt, én sem szívesen váltanék, úgy megszoktam már a Nyírőt.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Én is megkérdeztem a dokimat, azt mondta, csak január végén tudnak eredményt. Állítólag vannak tartalék ágyak is, abból még kaphatnak, bár szerintem nem nagyon valószínű.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


ok. majd megírom. mondjuk sztem nem ők kapnak majd tartalékágyakat... .-( ez az egész egy elmebeteg 5let. sztem azért el kellene gondolkodni, h a Schöpf-Méreit miért is kell megszűntetni... de ez nem az a fórum. csak "kicsit" ideges vagyok.

mondjuk valszeg a dokik majd átmennek másik kórházba, de h hova???

ha majd megtudok vmit megírom.
askuli
 
 


Sziasztok!

Én is kiakadtam. Végre talál az ember egy dokit akiben, megbízik, meg már ismer egy kórházat és aztán az egész kezdődhet elölről. Ha lehet, akkor persze az ember követi az orvost az új kórházba...ha lehet.
Kicsit szomorú vagyok.
Ha tudtok valamit,akkor írjátok meg!


csacs
csacs
 
 


Sziasztok!

Tudtok mondani valamit Dr. Alexanjan Nelliről?
Köszi
kismea
 
 


Sziasztok!

na voltam dokinál, de nem lettem okosabb, mert ők sem tudnak még mindig semmit. de azt mondta, h ma jók voltak a kilátások, de tegnap még nem. ezért ki tudja, h mi lesz holnap... .-(((( úgyh nem lettem okosabb. de küzdenek a kórházért!!!! szerencsére!!!!
askuli
 
 


Sziasztok!

Én 2006-ban a páromal a Nyírőben át estünk a meddőségi kivizsgáláson :o
A páromnak az andrológus az ICSI-t ajánlota :P
Most azon gondolkodunk, hogy a Nyírőben csináltasuk meg a lombikot vagy sem??? :( :shock: :roll:
Tudom ezt nekünk kell eldönteni, de nem könnyű döntés :?

lusy
 
 


Sziasztok!

Van köztetek valaki, aki a Nyírőbe jár, vagy járt meddőségi kezelésre?
liv81
 
 


Liv81! nekem van ismerősöm, már a második lombikja sikeres.

Én nem a meddőségibe járok, de a dokim ott van (Dr. Csepegő Gy.), szerintem jó doki.
Bár most még mindig nem tudom, mi lesz velük. Talán 28-a után okosabbak leszünk...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


ezt találtam, remélem nem így lesz.
http://index.hu/politika/belfold/dzsung2277/
így olvasva nagy baromságra készülnek.
Vendég
 


zozo írta:ezt találtam, remélem nem így lesz.
http://index.hu/politika/belfold/dzsung2277/
így olvasva nagy baromságra készülnek.


Szia Zozo !

Remélem addig nem szüntetik meg amig el nem kezdjük a páromal a lombikot?? :roll: :shock: :o

lusy
 
 


Ez milyen marhaság!

A Vadaskertenek minek szülészet, az egy gyermekpszichiátriai intézmény... :shock:

Én viszont egyre erősebben hajlok arra, hogy, hogy nem várok tovább, felhívom a dokit, akit máshol ajánlottak, mert ki tudja meddig húzódik, a végén ha tényleg váltani kell, nagy pocakkal már nem vesz át senki... :cry: Az újpesti kórházba pedig tuti nem megyek szülni ügyeletbe, se a Szabolcs utcaiba. :? :shock:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Lusy, szerintem nem megy az olyan gyorsan, úgy tippelem, eljátszogatnak még ezzel tavasz végéig, akár nyárig is.

De az is lehet, hogy nem zárják be. Tegnap olvastama kerületi újságban az állásfoglalást, szerintem a polgármester lobbizni fog a kórházért.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

Még nem tudtam eldönteni, hogy a Nyírőben csináltasam-e a lombikot, mindenki a Kaálit magaztalja, de az elgég drága szerintem, és nekem ezt a részét is figyelembe kell venni. :o
Remélem sikeres döntést fogok hozni majd.
A kivizsgálást a Nyírőben csináltatuk, és szerintem ott is kéne befejeznünk.
De ha megszünik a Nyírőben a medőségi részleg, akkor a Kaáliba csináltatom meg a lombikot.

lusy
 
 


Lusy, most mondták be, hogy még egy hónapot adtak az ágyszámosztozkodásra... tehát február végéig tuti nem lesz semmilyen döntés.
Mikor kezdenétek a lombikot?
Lehet, hogy még simán belefér, mire valami lesz az egészből, ki tudja mennyi idő eltelik.
Lehet, hogy a végén én is a Nyírőben szülök majd... Legalábbis a máshol kinézett doki már nem válalt át, nyárra nem vállal több szülést.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Lusy!
remélem nem szüntetik meg.

Uxi!
már nem vállal? tejóég, nagy dömping van Pesten.
én azt hittem ilyenkor még símán átvesznek, nézz körül csak legyen tartalék dokid már ha találsz, de remélem igen.
nem akarsz a Sote1-en szülni?
én ismerek ott egy szuper dokit, az ikrekkel gondolkoztam h. ott szülök, de utána nem volt aktuális, a barátnőm most fog nála szülni, pár hét múlva, egy másik meg 2éve szült nála.
Vendég
 


Zozo, van tartalék doki, mert kettőt ajánlottak, csak őt még nem sikerült elérni.
Jó lenne még jövő hét elejéig, mert mindjárt itt az AFP, és ha azt a Nyírőben kell csináltzatni, akkor itt kell megvárni a 19. heti uh-t is, utána meg már félidősen még nehezebb váltani...

Nem szeretnék a SOTén szülni, ha lehet, elkerülnék minden "hagyományos" kórházat, ezért gondoltam az Istvánra, de ha nem jön össze, most már lehet a Szt. Imre is, hiába van messze...
Annyit szenvetdem a gátsebbel, két hétig ülni sem tudtam, de felkelni is alig, és 9 hónapig fájt. Most ha lehet, szeretnék gátvédelemmel szülni, meg minél kevesebb beavatkozással, ezért gondoltam olyan kórházakra, ahol kicsit "alternatívabbak". Nem akarom, hogy mégegyszer rutinból vágjanak azért, csak mert az a szokás :cry: .

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!
megértem.
nálunk az első szülésnél vágnak, utána már gátvádelem van, azt hittem ez alap máshol is, hacsak nincs az elsőnél is gátvédelem.

gyorsan érd el a dokit, nehogy az se sikerüljön.

biztos így van ez a Nyírős Apf-s dolog, nem mind1 hol veszik le?
hülye egy szokás...
Vendég
 


Sziasztok!

most ijesztegettek??? én 22. hetes vagyok. már nem fogok találni másik dokit szerintetek habezárják a kórházat? mondjuk én abban reménykedek, h a dokim vmi jó kórházban tud majd tovább dolgozni... ha nem akkor passz, h mit teszek. meg h mikor derül ki minden???? áááááh. de majd csak lesz vhogy. :)
askuli
 
 


Askuli, szerintem ha tényleg bezárják, csak lesz valaki más.
Bár eddig nekem sem aza tapasztalatom, már most sem vállat el a kiszemelt doki, állítólag idén rengeteg baba születik, de valahol csak megszülünk...

Mondjuk pont ezt nem akarom én sem, hogy valahol megszüljek... Mármint szeretném tudni, hogy hol, és kivel. :shock:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!
Hátha tudtok segíteni: Vereczkei (nem tudom, hogy írják, eddig csak hallottam a nevét) dokit szerettem volna elérni, volt egy telefonszámom egy kollégájától, ami -mint kiderült- a meddőségi kp száma volt. Namost ott nem adták a dokit és nem mondták meg a számát. Azt mondták, hogy Ő senkivel sem beszél, elsőre csak felveszik az adatokat, ahol majd kapunk időpontot nőgyógy vizsgálatra. Bocs! Én nem akarok nőgyógyászati vizsgálatot, sem 3. napi hormont sem semmit. (Vagyis csak abban az estben, ha vele ezt már megbeszéltük és valóban van értelme). Egészen egyszerűen egy konzultációt akartam kérni a dokitól.
Van esetleg magánrendelője? Vagy tudtok egy olyan elérhetőséget ami ténylegesen tudok vele beszélni/időpontot egyeztetni?

Előre is köszönöm!
krampi
krampuszi
 
 


Szia!
mindjárt írom hogyan éred el a V. dokit, p.ü-ben.
Vendég
 


Sziasztok!

Nem akarok senkit elkeseríteni, de 3 hétig próbáltam dokit váltani, mire ma sikerült, vagy tucatnyian utasítottak el, hogy szabin lesznek, vagy már nem válallnak júliusra új kismamát.

Igaz, én csak a Szt. Imrében és a Szt. Istvánban próbálkoztam, mindenképpen valami "alternatívabb" helyet szerettem volna, ahol legalább a lehetősége megvan pl. a gátvédelemnek, nem nyiszálnak egyből.

Eszméletlen, mi van, a legtöbb doki normális volt, de volt köztük nagyon bunkó is :roll: . Már úgy éreztem magam a végén, mint aki állást keres, de nem kell sehová. Csodálkozom, hogy protekció nélkül ment.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem írtam erre a fórumra, de ha tudtok légyszi segítsetek.

Kissé kuszák nekem a dolgok mind a kórházzal, mind az orvosokkal kapcsolatban.

Tudjátok már, hogy mi lesz a szülészettel?

Én a Mészáros Mártánál szültem 2005. novemberében, róla esetleg tudtok valamit, melyik kórházba megy? Vagy megy-e egyáltalán?

A segítséget előre is köszönöm.

Maca
maca
 
 


Sajnos én sem tudok még biztosat. Majd megkérdezem az orvosom, márc. végén megyek hozzá.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Köszi!
maca
 
 


http://www.eum.hu/index.php?akt_menu=5117

Itt. Kiválasztod a tájegységet, ahol laksz, kilistázza a kórházakat. Ahol a szülészeti ágyszámra 0-t ír, ott szűnik meg.


a Nyírőnél 0 ágyszám van :(
Vendég
 


Szia Uxi!
Emlékszel, együtt szültünk hajdanában? Én még csak gondolkodom a testvérkéről, de kiváncsi vagyok hol találtál végül szülészt? Én is gondolkodtam a váltáson és most úgy tűnik nem is lesz más választásom, ha tényleg megszünik a Nyírő szülészete. Én is a szent imrére gondoltam, de még nem beszéltem orvossal. Még ki akarom deríteni, hogy hova megy az orvosom.
Orsi
pitypang99
 
 


Szia Orsi!

Az Istvánba mentem át. A Szt Imre volt a másik jelölt, végül itt sikerült.
Ezzel a július végi időponttal nagyon nehéz volt váltani, a dokik zöme szabin lesz, elég sokan nem vállaltak már, pedig az első harmad végén elkezdtem keresgélni.

Ha érdekel, priviben megírom a részleteket, vagy tudok adni dokicímeket, akiket ajánlottak.

Így utólag örülök, most már akkor is elmennék a Nyírőből, ha megmaradt volna. Legalább az esélyt megkapom a gátvédelemre, eleget szenvedtem Emi után (hatalmas vágásom volt, 9 hónapig fájt a gátmetszés+repedés helye--- mindez egy 3100 grammos babától, aki tök normál úton, átlagos méretekkel, komplikációmentesen született?!)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ja, főleg női dokik elérhetőségét tudom küldeni, nem szerettem volna még egyszer pasinál szülni, annak ellenére, hogy emberileg semmi bajom nem volt a régi dokimmal, kedves, türelmes, nyugis volt, de talán egy nő mégis máshogy áll a dologhoz. Főleg, ha már ő maga is szült.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Korábban már én is írtam ide.
Nagyon szomorú vagyok, hogy megszűnik a Nyírő szülészete.
Tavaly augusztusban született a kislányom, császárral. Az orvosommal és az ellátással is nagyon meg voltam elégedve. A körülmények persze nem voltak ötcsillagosak, de az ember nem is várja el, elvégre nem magánklinika. Viszont ami elvárható volt, az maximálisan megfelelt, tisztaság volt, a nővérek is rendesek voltak (kivéve egy-két csecsemőst...) és nagyon tetszett az, hogy viszonylag kevesen voltunk a szülészeten, nem volt nagyüzem, nem éreztem magam úgy mintha futószalagon lennék.
Szóval nekem összességében jók a tapasztalataim és kellemesek az emlékeim. Amikor hallottam hogy megszűnik, először nem is akartam elhinni. Felháborító ez az egész kórházreformnak nevezett cirkusz. A Schöpf-Mérei miatt meg egyenesen le vagyok döbbenve, de ez más lapra tartozik. Ott csak egy-kétszer jártam, még a terhességem előtt.
Azt viszont nem tudom, a meddőségi centrum is megszűnik a Nyírőben? Mert oda is jártam, ott kezdődött az egész történetünk 2005. őszén. Nagyon sokat segítettek, mert nem estem teherbe, ott kiderült hogy miért, kezeltek, stb. és végül inszeminációval sikerült teherbe esnem (elsőre), nem is került horror összegekbe, és végig nagyon rendesek voltak velem.
Igaz ugyan, hogy mostanában nem tervezünk kistesót, de azért ha mégis "becsúszna" akkor mindenképpen a Nyírőbe mentem volna, de így nem tudom...

Kép
mamy
 
 


No, sokkal okosabb nem lettem kórházügyben.

Húzzák, amíg lehet. Most az önkormányzat harcol a kórházért. Alkotmánybíróság, egyebek. A népszavazás is segíthet.
A Shöpf-Méreit megpróbálják magánkórházként üzemeltetni, esetleg oda mennének a nyírős orvosok is. Még minden lehet.

Én egyelőre maradok a nyírős dokimnál.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

A Nyírőben nem úgy van, mint a többi megszüntetendő szülészeten, hogy akinek már megkezdték a terhesgondozását, az meg is szülhet ott, kvázi "kifutó" rendszerben?
Egyébként agyrém az egész... :-( Mondjuk én amúgy is váltottam volna a Nyírőről, de ahová mentem volna (Margit), azt is ki akarják nullázni. :-(
sudve
 
 


Ledöbbentem, mikor megérkezett a megrendelt könyv. Krivácsy Péter - Gyermekkori vészhelyzetek. Részletesebb leírásra számítottam, nem egy prospektus kinézetű füzetre. A tanácsok semmitmondóak: hogyan előzzem meg a kutyaharapást- ne engedjem a gyereket kutya közelébe. Hogy kerüljem el a fejsérüléseket: Kössem be a biztonsági övet, vezessek kipihenten, ne hagyjam egyedül a gyereket a pelenkázóasztalon, stb. Egy majdnem 3000 ezer ft-os könyvtől sokkal többet vártam, nem ajánlom senkinek. Ezeket az információkat 1 órás munkával leszedhetem a netről és én is megírhatom a könyvet. Ez egy nagy átverés, legalább más ne essem ebbe a csapdába.
gyorgyus
 
 


Ledöbbentem, mikor megérkezett a megrendelt könyv. Krivácsy Péter - Gyermekkori vészhelyzetek.Részletesebb leírásra számítottam, nem egy prospektus kinézetű füzetre. A tanácsok semmitmondóak: hogyan előzzem meg a kutyaharapást- ne engedjem a gyereket kutya közelébe. Hogy kerüljem el a fejsérüléseket: Kössem be a biztonsági övet, vezessek kipihenten, ne hagyjam egyedül a gyereket a pelenkázóasztalon, stb. Egy majdnem 3000 ezer ft-os könyvtől sokkal többet vártam, nem ajánlom senkinek. Ezeket az információkat 1 órás munkával leszedhetem a netről és én is megírhatom a könyvet. Ez egy nagy átverés, legalább más ne essem ebbe a csapdába.
gyorgyus
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk szülőszobát látogatni a Nyírő Gyula Kórházban...
Azt tudtam meg, hogy július 15-ig, mint fizetős kórház működhetnek, hogy utána mi lesz, azt még ők sem tudják.
Egy szülés (esetleg császárral, érzéstelenítéssel) olyan 140e Ft körül van. Ezen kívül az 1 ágyas szoba felára 9e, a kétágyasé 5e Ft/nap, de árlistájuk még nem volt kinyomtatva.
Az egész szülészeten összesen talán 3 kismamát láttunk..
Viszont nagyon aranyos, segítőkész volt mindenki.

Anita
anta77
 
 


Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy dr. Ruff hol folytatja, ha a Nyírőt bezárják?

Kép
Kép
sudve
 
 


Szia Südve!
Rákerestem Ruff doktor nevére, és itt találtam róla. Te ismered?
Őt ajánlotta a kolléganőm.
Tudsz róla esetleg valamit?
Köszi!
envagyok
 
 


Sziasztok!

Az hogy fizetős korházként működik majd, az mettől érvényes? Már a május végén - jún. elején szülő nőknek is fizetni kell? Hát ez nem jó hír én jövő héten megyek 36.hetes vizsgálatra, de jó hogy szóltál erről.

üdv.

Csilla :shock:
pemice
 
 


envagyok írta:Szia Südve!
Rákerestem Ruff doktor nevére, és itt találtam róla. Te ismered?
Őt ajánlotta a kolléganőm. Tudsz róla esetleg valamit?Köszi!


Ööö. Igen. Ő volt a nőgyógyászom, egész addig, amíg "véletlenül" nem sikerült bejönnie a szülésemre (szóltak neki, hogy szülőszobán vagyok, na onnantól elérhetetlennné vált a pasi). A műtét utáni komplikációkat (meg a hathetes kontrollt) még nála csináltam végig, aztán azóta sem láttam többé. És azért is kérdezem, hogy vajon hová megy, hogy oda véletlenül se menjek.

Kép
Kép
sudve
 
 


Azért a tisztesség kedvéért meg kell mondanom, hogy szakmailag hosszú éveken át semmi gondom nem volt Ruffal, tényleg odafigyel mindenre, nagyon gondosan kezeli, amit kell, az én nem éppen komplikációmentes terhességemet is maximális óvatossággal kísérte végig. Én emberileg csalódtam benne rettenetesen nagyot.

Kép
Kép
sudve
 
 


Sziasztok!

Van valakinek friss információja a Nyírő szülészetéről? Mi a párommal úgy döntöttünk, hogy maradunk és nem váltunk orvost, de aggaszt, hogy kissé bizonytalan így ís a helyzet. [/quote]
red
 
 


Sziasztok!

Jövő vasárnapra vagyok kiírva, és nekünk már azt mondták, fizetős lesz. A 36.héttől járok vizsgálatokra, szinte nem is láttunk ott beteget.
Nagyon aranyos volt mindenki, de fizetni kell, ha ott akarok szülni.
Július 15-ig biztosan (legalábbis nekünk ezt mondták) tud így, működni, hogy utána mi lesz, az még bizonytalan.
Kb. 140e Ft a szülés (a császár és a sima is), feláras az egyágyas (9e Ft/éjszaka) és a kétágyas (5e Ft/éjszaka) szoba.
Az árban benne van a szülés, és 4 nap ellátás.
De árlistát nem tudtak még mutatni.

Remélem, segítettem valamit, bár nem a legjobb hírek.

Anita
anta77
 
 


Sziasztok!

Kedves Anta! azt meg tudnád mondani, h szülésznők közül ki maradt a kórházban? én is 35-36. hetes vagyok. az 1. gyerekemet 2004ben ott szültem. most már nem megyek sehova, inkább fizetek...
askuli
 
 


Sziasztok!

Háát Askuli, nem biztos, hogy tudok segíteni.
Mi ezelőtt nem jártunk a kórházban.
Olyan hárman-négyen voltak a szülőszobán, amikor mi mentünk.
Sajnos csak az egyikük nevét tudom, ő Anita. Olyan 30 körül lehet. Láttam még kettő kicsit idősebbet, az egyik fekete, a másik barna hajú volt. És volt még egy nagyon fiatal lány is.

Anita
anta77
 
 


Kedves Anita! Köszönöm az infót. Nekem aug. végén lesz aktuális, szóval remélem júl 15 után is marad a szülészet, bár, ha ilyen kevesen vannak kérdéses, hogy megéri -e fenntartani. Nekem 130-at mondott az orvosom néhány hete és azt mondta várhatóan ebbe belefér a szüléssel ill. a gyerek ellátásával kapcsolatos összes költség.
Milyen volt a szülőszoba? Milyen lehetőségek vannak? Van fogadott szülésznőd? Én még nem jártam ott és kb csak 1 hónap múlva mehetek szülőszoba látogatásra, pedig nyugodtabb lennék, ha látnám mi a helyzet.
red
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: