Új privát üzeneted érkezett!

Szívből gratulálok, jó egészséget és sok tejecskét kívánok!
Zétény szép, nagy baba! :lol: :lol: :lol:

Kép
jud71
 
 


Minden elképzelhetö jót mamának,babának!!!

Szívböl gratulálok!
betti444
 
 


Peni, nagyon gratulálok, minden szép és jót kívánok nektek! Már nagyon várom hogy gyere, élménybeszámoló, képek stb.

Kép
mona76
 
 

 
 

Peni, nagyon sok boldogságot kívánok Nektek! :D

KépKép
lorna
 
 


Peni!
Hatalmas gratula! és sok boldoságot kívánunk Nektek! :D

hűh, hát nem csodálom, hogy a végén már minden bajod volt, Zétény hatalmas baba :)

/remélem nem holnap mentek haza, a jégpáncélos utakon! /

Kép
panda_maci
 
 


Peni!!! Nagyon sok boldogságot és egészséget Mindanyiatoknak!! Gratulálok!!!! Várom a beszámolót!!!

Betti merre vagy? Régen hallottam felőled :)

Kép
leda2002
 
 


Szióóóó! :D :D :D

Itt vagyok én,csak mostanság ritkábban járok...
De végigdrukkoltam a múlt hetet Penivel...s alig várom,hogy jöjjön és meséljen...
Babaprojekt még mindig nem aktuális,de olyan jó olvasni meg kicsit át is élni mások örömét...
Hamarosan megy a levél... :D
betti444
 
 


Sziasztok Lányok!!

Mindenki Penire vár?? :D

Mert mióta megszült, már megint pihen a topic!

Látod Peni, mekkora hatással vagy ránk? :lol:

Én is várom már a jelentkezésedet, kíváncsi vagyok, hogy vagytok!

Mindenkinek szép hétvégét kívánok!

Macmam

Kép
macmam
 
 


SZiasztok!!!

ELőször is köszönöm a gratulációkat meg a sok kedves szót, nagyon jól esik, nagyon kedvesek vagytok! :)

Kedden este jöttünk haza a korházból...azóta itthon "szokjuk" egymást. Zétény nagyon édes baba, jól eszik, jól alszik, néha kicsit bömbizik dehát az a dolga, nem igaz?:-)

Somát elvitték a szüleim egy hétre...majd vasárnap este érkezik, kissé tartok tőle, hogy mennek majd a napok vele együtt, de remélem azt is megoldjuk és nem lesz semmi gond:-). Itthon minden rendben, jól elvagyunk egész nap, a páromtól "kaptam" egy kis háztartási segítséget egy hölgy személyében...úgyhoyg nagy- nagy nyugalomban babázok egész nap, nem kell a mosás-vasalás tengerrel kűzdenem. Fura érzés :lol: :lol: . Évekig ezzel kűzdöttem ugyanis...gondolom nem vagyok vele egyedül :wink: .

Kedden megyek varratszedésre...nagyon jól van a sebem is, úgy mozgok mintha mi sem történt volna. Tejcsi is van egyenlőre bőven nicsen gond. Remélem jó sokáig így is marad!

A szülés nagyon flottul ment dehát nem is vártam mást. Reggel bementem kaptam szobát, mosolyt, jó szót,megnyugtatást....úgyhogy nagy jókedvvel telt a várakozás. Kaptam 2 flakon infúziót, csináltak ctg-t, bejött minden doki a teamből bemutatkozni, beszélgetni......
12-kor betoltak a műtőbe, 12 óra 27-kor kiemelték Zétényt, 13 órakor már együtt voltunk a szobában:-))).
Aznap este 6-kor felállítottak, könnyen ment az is, lényegesen jobban mint 5,5 éve a nagy fiammal. Össze sem lehet hasonlítani a két szülést és az állapotomat sem ami utána jött.
Ma 1 hetes Zéténykém...:-)

Később jövök még lányok, most uzsonna idő van nálunk :lol: .
Ti, hogy vagytok? Minden rendben mindenkivel?
Puszi
Peni

KépKép
peni
 
 


Peni, Penikém, sziaaaaa! :D

Nélküled tényleg nagyon áll ez a topic...

De jó, hogy csupa jó híred van...

Pihenj sokat,aztán majd nyaggatunk a részletekért... :wink:

Jó egészséget továbbra is Mindkettötöknek!
betti444
 
 


Még vmi: úgy cserélnék most Veled! :? :wink: :)
betti444
 
 


Köszi Betti!

1-2 év múlva ha te babázol újra akkor meg majd én cserélnék Veled :wink: .
Érdemes elgondolkodni, hogyan tudnátok a távolságot biztonsággal áthidalni....és bevállalni egy tesót, biztos vagyok benne, hogy semmi gond nem lenne, figyelnének, vigyáznának rád....határozottan pozitív tapasztalataim vannak, jobbak is mint amire számítottam :) .
Kedden megyek varratszedésre...aztán el is felejthetem hogy újabb műtéten estem át....bár most is csak a pocakon lévő ragasztószalag figyelmeztet rá:-)

Ti, hogy vagytok?

KépKép
peni
 
 


Te Peni, teljesen fellelkesítettél... :lol:
Majd jövök, csak bekukk most...anyósomnál voltunk...
betti444
 
 


Peni,tudom,hogy igazoltan vagy távol :) ,de gyere, amint lehet, mert a fórum itt most nagyon áll Nélküled... :cry:
betti444
 
 


Sziasztok!

Igazoltan vagyok távol, ez jó :lol: :lol: . Egy kis fórumozásra simán van időm azért, Zétény rendes kis pasi nem kerget az őrületbe:-).
Bár igaz ami igaz a délután végigüvöltötte, szerintem fáj a hasa, olyan görcsösen kapkodja fel a lábait. Most szunyál éppen.

Éjszakák is egészen kultúráltan telnek, egyszer eszik éjjel....úgyhogy egészen jól festek ahhoz képest, hogy 2 hetes gyerkőcöm van :lol: .
A terhesség utóhatásaival meg a tejszaporítással kűzdök még mindig....dehát gondolom ez majd megoldódik idővel. Az orvos szerint eszik Zétény eleget szerintem meg nem...látom szegényen hogy folyton éhes, rágja a kezét napi 18 órában. Szerintem nincs elég tejem vagy nem elég jó a tápértéke vagy mit tudom én......
Na mindegy, majd lesz valahogy ez is........

Ti, hogy vagytok??? Ne tessék lazsálni, infókat kérek minden gyerekről és mamiról!! :)

KépKép
peni
 
 


De jó! :) Szia!

Hogy érted el,hogy egyszer ébred csak éjjel?... :shock: Akkor talán mégsem éhes annyira...az enyém kb. tízre kialudta magát anno, aztán ment az óránkénti kaja reggelig...talán nem is éhes volt..de aludni nem akart... :? ...én meg mint a zombi... :)

És Soma? Hogy viseli?
betti444
 
 


Hát nem hinném, hogy én tettem valamit azért, hogy így legyen. Este eszik 10 körül, aztán kel olyan 3 és 4 között enni aztán reggel 7 és 9 között ébred újra.
AZ első 3 éjszakát a kórházban végigordította, de nem vettem fel, egyszer sem...amitől egyrészt a szívem szakadt meg másrészt marha nagy hősnek éreztem magam. Talán ennyit tettem...........

Rendes gyerek :wink: . Somával nekem ugyanez volt Betti amit írsz. Aludt 2 órát este fürdés után. Kipattant a szeme és ordított mint akit nyúznak reggelig....volt olyan éjjel hogy 12-szer etettem....
Na akkor elhatároztam, hogy ha lesz mégegyszer valaha mégegy gyerekem akkor ezt nem így fogom csinálni. De azt hiszem ez gyerekfüggő is.
Betti neked mennyi idős a gyerkőcöd? Csinálj egy vonalzót akkor látnánk a növekedést :wink: :) .

KépKép
peni
 
 


Nem vetted fel? :shock: ...s azután mi történt? elaludt magától?...vagy csak úgy sírdogált?...pedig tuti ez a megoldás...mert az a zombiság senkinek sem használ..csak hát olyan nehéz... :?
Ja,s még ha megkérdezhetem: kiságyban altatod?...én anno abban kezdtem, aztán hoztunk bölcsöt,hátha...de az sem jött be...végül kocsiban aludt el, aztán 10-töl mellettem... :roll:

Egyébként a növérkék tudtak jó tanácsokkal szolgálni?

Ami a vonalzót illeti,csinálok,ha elkezdödik a második projekt...ha :? ....egyébként 4 éves és 7 hónapos.. :D
betti444
 
 


Hát nem vettem fel:-). Nem is fogom, egy gyereket már ráztam 3 évig non-stop. A másodikat nem fogom......

Éjjel kiságyban alszik, napközben kint van a nappaliban egy kis bölcsőben..........együtt él a családdal:-)
Nem alszik velem és kocsiban sem:-)) Somával én is végigcsináltam ezeket én is, most nem akarom.........

Megy a privi :wink:

KépKép
peni
 
 


A´szem, ha egyszer még sor kerül rá :wink: ,én is eképpen fogok cselekedni... :lol:
betti444
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, hogy ilyen ritkán jövök, de mostanság egy kicsit sok az elfoglaltságunk.

Peni, Betti!
Dícséret! :D Ti aztán tartjátok a frontot! :wink:

Peni!
Tegyél fel képet Zétényről, ha van időd! :)

Pénteken megyünk cukorterhelésre, kíváncsi vagyok milyen lesz... :?

Babóca nagyon aktív, ma is egész nap mocorgott, olyan jó érzés! :D

Betti!
Igyekszem! :wink:

Macmam

Kép
macmam
 
 


:D :D :D
betti444
 
 


Macmam!
Vigyázz magadra! Örülök, hogy babócád aktív meg annak is,hogy minden rendben van veletek! Gondolom, hogy elfoglalt vagy, én most jobban ráérek fórumozgatni, alszik a picikém rendesen.....

Sajnos tej ügyben nem állunk jól, bár nagyon rajta vagyok a tejfakasztáson....minden "tuti tippet" bevetettem már...de sajnos nem sok sikerrel. Odáig jutottunk, hogy tegnap már pótolni kellett tápszerrel mert Zétény fogy.....Nem, hogy nem hízik de fogy........
Nem is értem, pedig állandóan etetem...

KépKép
peni
 
 


Peni!

Szoptatási tanácsadóval beszéltél már?
Szerintem egy próbát megérne, főleg ha tud valami hasznos tanácsot is adni!!! (ajánljak?)

Ha mindenképpen szeretnéd anyatejjel etetni Zétényt, legalább még egy pár hónapig, kereshetnétek valakit, (ismerősök között is akár), vagy központon keresztül, akitől kaphatna plusz anyatejet, mégicsak jobb az anyatej, ameddig csak lehet.

Macmam

Kép
macmam
 
 


Anyatej gyűjtő állomás pl Budapesten:
http://www.heimpalkorhaz.hu/anyatej/index.htm

Macmam

Kép
macmam
 
 


Köszi Nóri éppen most beszéltem egy tanácsadóval akit a védőnénink ajánlott....holnap találkozunk személyesen.
Hát rajta vagyok a témán, azt mondta a védőnő is,hogy körbekérdezi a kismamikat akik akörül szültek mint én hogy hol van esetleg felesleges anyatej...hátha talál valakit.
Nektek nem voltak ilyen tejes gondok??

Mostmár minden kajálást mérek hogy tudjam kontrollálni mit művel Zéténykém. Most csak szopizott, egy százast és elájult, alszik másfél órája.........Ez volt a legtöbb eddig amit szopizott...de egy ilyen szopi után egy csepp tejet nem tudok már magamból kipréselni. Szerintem nincs több, ez a csúcs.....egyenlőre :wink: .

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Peni!
Kíváncsi vagyok, milyen volt a találkozó??!!! Írj majd!
Kitartás!!!! :wink:

Cukorterhelés: :shock: :?
Amúgy nem is lett volna rossz (csak a 2 óra várakozás, ami miatt 11:20kor ehettem először :shock: ), de a laboros hölgy csak meleg vízben tudta feloldani a cukrot, mert nagyon be volt kristályosodva, így a "langyos cukros lötty"-öt már igazán kellemetlen volt meginni...
Mindegy, mindenki túlesik rajta, és az éhségen kívül csak az az 1 perc rossz, amíg az ember megissza...
de a lényeg, hogy az eredmény jó!!! :)

ma mégegyszer leellenőrizte UHval a doki a baba nemét, és minden egyebet (pedig a csomagban nincs is benne, és nem kellett érte külön fizetni...), és láttuk a fütyikét, meg a zacsikat is!!! :D ja, és még faros a pici, remélem időben megfordul, nem úgy mint Anna...

Mostmár nem lett volna jó, ha kiderül, hogy mégis lány, mert Anna már Öcsikének hívja, sőt a keresztnevén is "szólítja": Danika! :D

Többiek???? Merre vagytok, néha kukkantsatok be egy-két mondat erejéig ti is!!

Annyi kismama van Telkiben, de úgy tűnik kevesen jönnek ide a fórumra...pedig jöhetnének, nem ártana egy kis friss vér, meg egy kis izgalom a szülések idején:lol:

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy ritkán jövök, de apa elkezdett dolgozni /még csak most az ünnepek óta :D / és bizony nehéz visszaállni a régi kerékvágásba.
Peni, rendben lesz az a tejci dolog csak ne idegeskedj, bár ezt könnyű mondani, én is végig idegeskedtem.
Túl vagyunk egy betegségen, Danika benyelt valami vírúst, 1 hétig nem evett, és 5 napig hányt, de olyan szinten hogy volt 1 éjszaka mikor 8*. Totál kivoltam, és nagyon féltem hogy kórház lesz a vége, de van egy nagyon jó doktornénink, és már minden rendben.
Dani még csak pár szót mond, aja, nem, tente, mámmá, elló, hallod, ott, itt, de egésznap magyaráz babanyelven.
Rendkívül aktív, azt sem szeretném, hogy megülne egy sarokban, de néha úgy érzem hogy ez meg a másik véglet. Sajna verekedős, üt, vág, csapkod, hiába mondunk neki akármit is.
Ugye eddig velem aludt, 3 hónapos kora óta minden este próbáltuk a kiságyat, de mindig üvőltött. Na lett saját szobája, és kapott egy körbetámlás heverőt. Szerencsére imád ott aludni.
Macman, Danika lesz az öcsike :D . Már a 17.hét, aztaaa.
ezt lőtte májusban apa Kanadába, most érkezett meg
Kép
nem félek én tőle :D
Kép
ágyikóm
Kép

Kép
mona76
 
 


Szia Mona!

De jó, hogy rólatok is hallunk-látunk!!!! :D
Pontosabban már csak 17 hét van hátra, most vagyunk a 24ik héten! :wink:
Bizony, Dániel!! Pedig Annánál még más fiúneveink voltak, de már a fogantatás előtt belémütött a villám, hogy ha fiam lesz, Dániel lesz! :D

Szóval párod vadászik, méghozzá Kanadában??
Azért sajnálom szegény macit :? :roll: Hova teszitek?

Dani nem esik le a heverőről?? És nem megy át hozzátok, he megébred? Én Anna két éves kora után terveztem átalakítani az ágyát.

Dani nagyon édes kis husika!!!! :D

Anna meg most hisztizni kezdett... :roll: dackorszak :(
Ha valami nem úgy van, ahogy ő szeretné, akkor visítós ordításba kezd, és beletelik pár percbe, mire megnyugszik, hiába is adnék engedményt, meg sem hall, amíg meg nem nyugszik, és utána arra is nemet mond, amit addig szeretett volna... :shock:
Szerencsére csak párnaponta fordult még elő eddig (összesen talán 4szer), remélem nem lesz rosszabb... :?
Mindenre, amit nem talál, vagy amit ő tett le, adott nekünk, azt mondja, hogy valaki "elvette" :) -bagoly, bácsi, dalmata, anya, apuka, szóval nagy hantás :lol:
Imádja a zenét, karmesterkedik, táncol rá.

Öcsikét egyenlőre imádja, szeretgeti, betakarja a pocit, pelenkázza, simogatja, puszilgatja, mondja hogy Danika mocorog, szopi, szereted. Remélem ha megszületik is így lesz....

Macmam

Kép
macmam
 
 


Hahó Lányok!!!!

van itt valaki még rajtam kívül???? :(

Gyertek, írjatok!!!

hogy vagytok, mit csináltok?

Én már nem bírtam magammal, annyira rámjött a fészekrakó ösztön, hogy folyamatosan rendezgetek, rakodok, tervezek!!! :D

Ma például már annyira piszkálta az oldalamat, hogy milyen élőben a bölcsőnk ( még csak darabokban, dobozban láttam, karácsonyra kaptam ajándékba), hogy délután Annával összeraktuk. Anna dugdosta a csavarokat a lyukakba, és alig várta, hogy elkészüljön, és belefekhessen, olyan édes volt!!!!! :D


Itt ti is megnézhetitek:
http://www.e-bababolt.hu/kisagyak_jarok ... olcso.html

Anna nagyon ügyesen eljátszik mostanában, csak az kell neki, hogy zenét kapcsoljak (általában a Füzesi Zsuzsa Daloskönyv cd-t, amin 150 körüli zeneszám van, aranyosan hangszerelve, vagy Halász Judit, Alma együttes) és másfél-2 óráig is elvan egy szó nélkül, egy-egy játékkal akár fél óráig is!!! :shock: :D Örömöm határtalan!!!

Imád bújócskázni, főleg a sarokszekrénybe, és általában ott történik meg a pelus megpakolása is. :lol:
Ilyenkor mondja: Anya!!! Anna elbúj, anya elkap! :lol:

Ma beleült az ölembe szembe a pocakommal, odabújt hozzá, és azt mondta:
Danika születik!

Nagyon várja a kisöcsit! :D

Na ennyit rólunk, írjatok!!! :)

Macmam

Kép
macmam
 
 


Még néhány kép a csajsziról:

Kép Egyedül vettem ám fel!!!

Kép Pancsi előtt:-)

Kép Szánkózás:-)

Kép Egyedül vettem fel a cipőmet!:-)

Macmam

Kép
macmam
 
 


Nagyon-nagyon édes! :D

Azt hiszem, a fiammal én is beállok a leendö udvarlók sorába... :lol:
Négy év korkülönbség igazán megfelelö... :wink: :D
Meg hát túl messzire sem kell járnia... :)
betti444
 
 


Betti!

Csak tessék, csak tessék! Anna dönt! Jó ízlése van! :wink: :lol:

Peni!
Hogy vagytok? Hogy megy a szopi? Olyan kíváncsi vagyok, tudott-e segíteni a tanácsadó!
Soma milyen bátyóka? :)

Léda!
Merre vagy? Milyen nálatok a tél? Hogy vagytok? Olyan rég hallottunk rólatok!

Lorna, Jud, Panda, Hatvanilány, Mona???? Senki sem jön már? :(

Macmam

Kép
macmam
 
 


Szia Macmam, Anna szuper csajszi! :) Nagyon aranyos és ahogy látom, rettentő önálló már...

Nálunk minden nagyon jól zajlik, Viola szerencsére nagyokat alszik éjszaka, általában 10-től reggel 7-8-ig. Napközben ez már nem mindig igaz, jó, ha fél órákra elalszik, de nekem ez így teljesen rendben van.

Pár hete elkezdett megfordulni, azóta kicsit nyűgösebbek a napjaink. Imád hason lenni, csak hamar elfárad és bár tudna, nem fordul vissza, hanem nyöszörög. Persze, ha megyek és visszafordítom, az úgy meg nem jó. Muszáj kicsit trükközni vele... vagy a bal oldalához teszek játékokat (mert arra még nem tud megfordulni) vagy a jobb oldalára egy párnát és akkor egy darabig elvan háton, kipiheni magát, hogy megint hasalhasson. Valamiért hason csak nagyon ritkán teszi le a fejét pihenni, inkább nyomja ki magát, amiben persze jól elfárad.

Tegnap voltunk 4 hónapos oltáson, megdícsérte a doktor néni, hogy szépen fejlődik. 6,7 kg és 65,5 centi. Javasolta, hogy 4 hónap után már lehet esetleg hozzátáplálással próbálkozni, de én azt hiszem megvárom a fél éves korát vele. A szoptatásnál nincs kényelmesebb, ráérek még reszelni... :) A fogak még sehol... Most kapta az első prevenar oltást is, szerencsére egyiktől sem lázasodott be.

Múlt héten voltunk először baba-úszáson, ami nagyon tetszett neki, úgyhogy megyünk újra. Holnap már Apa is tud jönni velünk, lesz nagy úszkálás! :)

Mi is nagyon szeretünk zenét hallgatni, nálunk Halász Juditon kívül még a 100 Folk Celsius a favorit... meg a Süsü!

Igyekszem képet is feltenni...

Szép napot Mindenkinek! - Lorna
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lorna 2009.02.05 12:12-kor.

KépKép
lorna
 
 


Hát íme Viola, a kis gyönyörű... :) Imádom!

Kép Kép Kép

Szép napot Nektek! - Lorna

KépKép
lorna
 
 


Sziasztok!

nem nagyon marad energiám a napi teendők után "free internetre" a lakásfelújítás lassan kiviteli szakaszba fordul. február végén jönnek szétkapni az alsó szintet, akkor majd Mátét szerintem a nagyszülőkhöz teleportáljuk, mert ütvefúróval esnek a falaknak, és most még falat nem is bontunk, azt majd jövőre, ha a konyhát verjük szét.
na szóval gyermek elindult. de mint a villám, na azóta dupla olyan fárasztó a nap, és iszonyat gyors, így már "meglógni" sem tudok előle, ha visszaszerzem a szajrét, amit ellopott. feléri az asztalokat, mindet kinyit kipakol /azért vannak tiltott szekrények pl. ahol a tányérok vannak/
egy video, a kezdeti lépésekről: http://picasaweb.google.hu/stumpet/Video?authkey=T77svQgH_2o&feat=directlink#5297758761768669106
hisztiklubb van rendesen, és borzasztóan gyorsan robban, szó szerint azonnal. tiszta apja. egyre okosabb már, oda visz tárgyakat ahhoz akit mondunk pl. vidd apához a kisautót, beleteszi a kezébe, csukd be a szekrényajtót, becsukja, gyere dobjuk ki ezt stb. olyan jó látni ahogy fejlődik :D és a mókás az egészben, hogy a szemünk előtt teszi, de még így is meglepődünk.
a január nekem eléggé strapás volt, napközben a háztartás és a ygerkőc kimeríthetetlen energia gombóc, majd éjjel a meló, cikk írás határidőre, majd ha abba már nagyon belefáradt az agyam infó keresés a lakásfelújításhoz. még nem igazáz pótoltam be az alváshiányomat :)
Peni: ne aggódj nagyon a tej miatt, én is ezt csináltam, mint egy félőrült próbáltam szaporítani, de nem lett több, alkat kérdése is szerintem kinek mennyi van. anno Somával milyen volt neked? milyen volt a szoptatási tanácsadós találka? hát hallod kényeztet a fiad, ha ilyen jól alszik éjjel :)

macmam: huh, lanygos cukros izé :S grrrr, a hideg kiráz, ha rá gondolok, de reméem azért lassan hozzánk is ledob egy csomagot a gólya, már úgy várjuk, de csak nem jön a szemét. de kis tündér a lánykád :D

lorna: atya ég már 4 hónapja született Viola? :D hát azok a szemek :D forgásnál Máténak is volt preferált iránya, ha a másik oldalra kellett volna, akkor azért ő is nyöszörgött, hogy na mégis mit gondolunk :)

jaj, még akartam pár dolgot, de most csak egy gépünk van, zuramé darabokban és itt toporog, hogy kell neki az enyém.
Pusszantás Csajok!

Kép
panda_maci
 
 


Hahó Lányok!

Senki semerre? :D

Lorna!
Viola gyönyörű, édes kis nózija van!!! :D

Panda maci!
Szóval jöhet a következő? :D
És Máté már elindult???? :shock: Szuper kis fickó! megnéztem a videót! :lol: Nagyon édes!
Kitartás a lakásfelújításhoz!!! Mi most kezdünk építkezni...

Többiek!!! Gyertek ti is, ha tudtok!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Földim!

Írtam ám, megkaptad :?: :lol:
betti444
 
 


Ment a válasz! :wink:

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Én még mindig a tejszaporítással kűzdök de a helyzet egyre siralmasabb....
A szoptatási tanácsadó nő egy tünemény volt, mutogatott fejési taktikákat, szaporító fejést is...de már alig van tejem :cry: :cry: .
Pedig fejek, iszom a teát, szedem a gyógynövény kapszulát a homeos bogyót....mindenféle népi módszert is bevetettem (köménymag leves, madártej) de már minden evésénél tápszerrel pótlunk....vagyis tápszerből lakik jól az anyatej inkább csak illúzió a kaja elején...
Én is azt hiszem, hogy ez alkati kérdés is. SOmával ugyanezt a műsort csináltam végig de sajnos őt sem tudtam szoptatni csak 2 hónapos koráig (persze pótolni addig is kellett sajnos).
Hát majd meglátjuk, hogy alakul........

Védőnéni mond sok "okosat", előrébb persze nem vagyunk tőle...dehát gondolom ez a dolga.

Megyek fürdetni a két rosszcsontot...azért 2 ilyen kis rosszcsontot egyszerre pancsiztatni elég nagy program :lol: , de Soma nem hajlandó külön fürdeni csak együtt a kisöcsivel:-)

KépKép
peni
 
 


Peni!

Ne keseredj el, ha alkati, akkor alkati! Ez van! Inkább akkor
próbáld meg félretenni a szoptatással járó stresszt, hiszen annyi tejci van, amennyi, de azt legalább nyugodtan és örömmel tudd adni Zéténynek, amíg van!
Tejtestvér?
Fürdetés: Zétény a kiskádban, Soma a nagyban? :)
vagy együtt a nagyban?
milyen kétgyerekes anyukának lenni? :wink:

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok Lányok! Nem olvastam vissza, és most is csak távirati stílusban benézek, hogy hírt adjak magunkról. Mindenféle komplikációk miatt a 34. héten megszületett a lányom január elején, nem Telkiben, hanem a SOTE-n, biztonságosabb volt így. Talán a jövő héten jöhetünk haza, egészen eddig kórház... NIC a SOTE-n, majd gyerekkórház, "hizlalda". Ne tudjátok meg...
Jó babavárást Nektek!
Ha itthon leszünk, talán majd többször be tudok nézni.
Ciao
hatvanilány
 
 


Kedves Hatvanilány!

Remélem mindketten jól vagytok!!
köszönjük, hogy még így is benéztél hozzánk! Nem lehet most könnyű neked... :(
Kívánom, hogy jövő héten már otthon lehessetek a kislányotokkal,
és minden rendben legyen!
Várunk vissza, ha néha van egy kis időd benézni hozzánk!!!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok Lanyok!

Merre jartok??? :(

Csak gyorsan nezek most be en is, hogy elmeseljek valamit.

Csutortokon voltunk 4d-s UH-n, es kiderult, hogy Danielunk inkabb Nora... :)

csak azt fajlalom, hogy mivel a doki 100%ra mondta, hogy fiu, Annanak batran mondtuk, hogy Ocsi meg Danika, amit o szepen meg is tanult...
Na ebbol mi is tanultunk... :?

Remelem mindenki jol van, minket eddig meg elkerult a betegseg, es remelem tovabbra is igy lesz! :wink:

irjatok, ha van idotok! :)

Macmam

Kép
macmam
 
 


Földikém!

:shock: :shock: Mik vannak ?!
El tudom képzelni, milyen ledöbbentö lehet...már nem azért,hogy kislyány, hanem mert fiúra készültetek...

Egyébként,ha lehet, kérem a "gyártási technológiát" :lol: :lol: :lol:
Én ui. nagyon örülnék egy puncisnak, s ha Nektek már kettö is összejött, tudhattok vmi... :wink: :D :lol:

Egyébként így is nagy gratula!
Anna biztosan gond nélkül beleéli majd magát a hugis-dologba,söt... :wink:

További gondmentes, boldog babavárást! :D
betti444
 
 


Sziasztok!

Betti!
Bizony neztunk nagyot, de en meg magamban is csalodtam egy kicsit... :(
Mert amellett, hogy az orvos kesobb azt mondta, fiu, en mar egesz koran ugy ereztem, hogy futyis, es boldog voltam,hogy mukodik az "anyai megerzesem"...... :? :cry:
ezert ugy ereztem, hogy lebo"gtem....

Na mindegy, most viszont ezerrel beszelgetek a babaval, hogy ne haragudjon, amiert fiukent gondoltunk ra, es nagyon orulunk neki!! :)

tegnap voltunk Telkiben is, mar ott is latszott az UH-n, hogy puncis!
Es meg be is fordult a picinyem!

Na, rangidosom viszont felebredt, ugyhogy megyek is!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

egy villámbekukk, hát a hetet nem kívánom senkinek, ami nekünk volt :D por egy kis por, egy kis ütvefúró, még egy kis por stb. gyerek jön este haza, én megszállottan takarítottam, holnap padlószőnyeg tisztítás, béreltünk egy iparit, mert totálisan beleült a téglapor az emeleti szőnyegekbe. hétfőtől festés, aztán már csak a kapcsolók kellenek, addig meg sötétben elemlámpával megyünk a garázsba. felénk ennyi, 4 nap a nagyszülőknél volt a kölök, reggel ment, este jött, de már csüt. csak integetett a bejárati ajtónak a kis szotyolám, úgy várta az apját. hát, enkünk is nagyon hiányzott.

hatvanilány: utólagosan is gratulálok :)

macmam: kiscsaj? :D Anna mit szólt, hogy nem öcsike?

Peni: mi van veletek? minden rendben?

nem volt nagy forgalom lányok!

Kép
panda_maci
 
 


Sziasztok!

Először is szeretnék gratulálni mindenkinek a gyönyörű babájához! Smile

A Semmelweis Egyetem keretin belül kutatást végzünk mesterséges megtermékenyítésen átesett mamák között, ezért kérlek szánj öt percet a kérdőívünkre.

A kérdőív online kitölthető, így nem kell küldözgetned sem! Smile

Köszönöm a segítséget!

http://spreadsheets.google.com/viewform ... GRuVVE6MA..

KépKépKép
bogyra
 
 


Sziasztok!

Hát lányok nálunk volt minden az elmúlt időben....jó, rossz, nem unatkoztunk........
Valamelyik nap elmesélek mindent...egyébként jól vagyunk, Zéténykém szépen nődögél...jól eszik, alszik, tündéri kisfiú!:-)
Remélem ti is jól vagytok meg a gyerkőckéitek is!!

Jövök hamarosan mesélni!
Pusz

KépKép
peni
 
 


Szia Peni!

Én azt hittem,hogy már kihalt ez a topic,így nem volt kedvem nekem sem írni... :(

Jó, hogy benéztél! Kíváncsi vagyok, hogy vagytok, mi történt veletek, mesélj!!!

Mi jól vagyunk, pocak növekszik, Anna is :D ,olyan nagy lány,péntek óta már rendes gyerekágyban alszik, és imádja...

Várom a jelentkezésedet!

Macmam

Kép
macmam
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: