Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
Olvastam, hogy jársz a 16 kerbe kismama jógára. Megírnád az elérhetőségét, engem nagyon érdekelne.
Köszönöm
kerol81
 
 


Szia!

Értem, oké:)

Mi is így vagyunk hogy már csak pár apróság kell,de főleg a 1-2 cucc a kórházba.
Most azzal voltunk elfoglalva hogy rendeltünk ezt-azt neten és elmentünk érte és ezeket megszervezni..szóval nem volt időnk a nevén gondolkozni :(
Ma reggel voltunk 4d-s uh-n, jó volt csak a kisasszony elég szégyenlős volt és bebújt a méhlepénybe így alig tudtak az arcáról képet csinálni. :(
Direkt nem ment arrébb, pedig én mindent megtettem. Ettem csokit, szőlőcukrot forgolódtam,stb,de hiába :)
Ti nem mentek?
ildike1984
Veresegyház
 
 


Szia kerol81!

Minden csütörtökön 17 órától van kismamajóga a XVI., Bíztató út 11.
Alory-ban.

Ezen a linken megtalálod az órarendet és az árakat, nem csak jóga van kismamáknak, ha esetleg más is érdekel.

http://www.alory.hu/pages/%2A%2A%2A-Kis ... 2A%2A.html

Én már kb. a 18. hét óta járok, az órák kis létszámú családias foglalkozások :)

Ezek szerint, lehet, hogy találkozunk! :)
plextor
Csömör
 
 

 
 

Ildike, állítólag a lányok ilyen kis szégyenlősek :D

Eddig nem terveztem, 4d-t, gondoltam mindjárt kint lesz és akkor meglátom, már nincs sok hátra :lol:

Van amit én is a netről rendeltem, főleg az "adok-veszek" oldalakról sokkal olcsóbban lehet hozzájutni néhány dologhoz :)
A héten jött meg a mellszívó, aminek tökre örültem....aztán, lehet, hogy nem is kell majd használnom...ki tudja?

Most a pelenkázótáskán agyalok, mert találtam "olcsón" a vaterán, egyébként horror áruk van, nem is értem :roll:
plextor
Csömör
 
 


Mi már a 3. 4d-s uh-n voltunk, mert a doki nem nyomtat képet így kell valami emlék :)
Na mondjuk most már ijesztően kevés van hátra:)
Én is a héten kaptam meg a mellszívót. Nekem minden barátnőm használja, így gondoltam az a biztos ha nekem is van.
Na igen, pelenkázótáska-ügyben én is nézelődtem és ugyanerre jutottam hogy nagyon drágák.
Én még nem láttam szimpit :(
ildike1984
Veresegyház
 
 


Én ilyen pelenkázótáskát néztem ki...hátha tetszik neked is :D

http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 07710.html
plextor
Csömör
 
 


Nagyon szépen köszönöm, lehet hogy most csütörtökön meg is nézem. Akkor is fogom tudni végezni a gyakorlatokat, ha soha életemben nem jógáztam? Illetve tudnál segíteni mit érdemes vinnem? Egyébként ti mennyi idős babásak vagytok?


Szia kerol81!

Minden csütörtökön 17 órától van kismamajóga a XVI., Bíztató út 11.
Alory-ban.

Ezen a linken megtalálod az órarendet és az árakat, nem csak jóga van kismamáknak, ha esetleg más is érdekel.

http://www.alory.hu/pages/%2A%2A%2A-Kis ... 2A%2A.html

Én már kb. a 18. hét óta járok, az órák kis létszámú családias foglalkozások :)

Ezek szerint, lehet, hogy találkozunk! :)
kerol81
 
 


Kerol81 ne aggódj, előtte soha életemben nem jógáztam én se...menni fog neked is :) Gyere csak legalább kipróbálod!!!

Hozz magaddal valami kényelmeset... melegítőnacit, vagy 3/4-es fitnessznacit és egy kényelmes pólót vagy trikót.

Én már a 30. hétben járok, a másik kismama akivel járunk talán a 25. hét körül járhat....
plextor
Csömör
 
 


Friss infó!

Ma reggel kérdeztem és az eredeti házassági any. kivonat tökéletesen megfelel a szüléshez :D
plextor
Csömör
 
 


Hello!

Jaj de jó! :) Akkor nem kell újat csináltatni! :)
Szupi, köszi! :)


Kerol81 én holnap kezdem meg a 31. hetet :)
Te hol tartasz?
Kistarcsán fogsz szülni Te is?
ildike1984
Veresegyház
 
 


Nagyon szépen köszönöm, lehet hogy most csütörtökön meg is nézem. Akkor is fogom tudni végezni a gyakorlatokat, ha soha életemben nem jógáztam? Illetve tudnál segíteni mit érdemes vinnem? Egyébként ti mennyi idős babásak vagytok?


Szia Kerol!

Nem tudom, tervezted-e, hogy ma eljössz jógára vagy bejelentkeztél-e előre, mert a mai elmarad :(

Egy születés közbe szólt :lol:

Most szóltak...hátha felnézel ide :)

De azért a jövő héten gyere ha van kedved!
plextor
Csömör
 
 


Szia Plextor! :)

Tervezed hogy mész máj. 7-én du. a kórházba?
Én szeretnék végre eljutni egy előadásra :)
A kórház honlapján ez az utsó amit írnak de gondolom azért lesz még :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


Szia Ildike!

Holnap és 7-én is megyek. :)
Lesz folytatás, a múltkor mondták, hogy az első programmal folytatják (kezdik újra). De legalábbis ezt tervezik :wink:

Végülis pénteken megyek 4d-re....összekötöm a gen. uh-val...kiváncsi leszek mi látszik majd :roll: eddig nem volt túl fotogén a kicsike.

Ti hogy álltok? Szereztél be valami újdonságot? Nevet találtatok már?
plextor
Csömör
 
 


Szia!

Milyen volt a mai előadás? :)
Az jó ha folytatják, még akkor egy-kettőre el tudunk menni :)
Majd mesélj hogy mi volt a 4d-s uh-n!
Nekünk sem volt túl fotogén a manó, belefúrta az arcát a méhlepénybe. Már ettem csokit, szőlőcukrot, ülve előre hajoltam és akkor nagy kegyesen kicsit arrébb ment, így lehet látni az arcát is valamennyire. :)
Név-ügyben nincs előrelépés, de majd csak eldöntjük már :)
Újdonságot? Hm...igen van egy két dolog pl: cumi, szoptatós melltartó, mellszívó, kapucnis törölköző. Meg rendeltem mikrós sterilizálót de még nem jött meg. Csak meglesz mire kell :)
Nálatok mi a helyzet? kell még venni valamit vagy megvan minden?
Én már elkezdtem kimosni a babaruhákat, meg összeírtam hogy miket kell összepakolni a kórházba, már a táskát is elővettem egy-egy dolgot mindig belerakok :) Így nyugodtabb vagyok :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


Helló!

Volt egy védőnő előadó...szenzációsan jó volt, annyi okosságot mondott, hogy jegyzetelni kellett volna. Bár az én védőnőm lenne!
Ő lesz még legközelebb is.

Én is épp a héten akarom elkezdeni a babaholmik mosását, bár a húgom szerint korai, de ha nem kezdem el, még a végén összevásárolok minden hülyeséget. :lol:
Nagyjából megvan minden, tegnap rendeltem még ezt-azt, zenélő forgót a kiságyra, kisollót, hajkefét....
Még nem kezdtem el a kórházi csomagot összerakni, te nagyon ügyi vagy :)
A hálóing, szopis melltartó és egyéb ruházat megvásárlásával még várok.
Eldobható kezdő pelusokat kell még venni.....

Ja, és regisztráltam ma a DM-be, a Rossmanba, meg a Tescoba is a babaprogramba :D Ott mindíg van valami olcsóbban :wink:
plextor
Csömör
 
 


De jó, na kedden tuti megyek én is!
Apukák is szoktak ott lenni amúgy? :)

Én is azért kezdtem el a babaruhák mosását mert most jó idő van, hamar megszáradnak és akkor majd még ki is kell vasalni őket meg elpakolni szépen szóval megint csak azt tudom mondani hogy így vagyok nyugodt :)
Láttam én is kisollós-hajkefés csomagot ahol szoktunk vásárolni,de heteket kell várni egy-egy rendelésre így még meggondolom hogy onnan rendelem-e :)
Egy hálóing még nekem is kell, mert csak egy van és állítólag bármi történhet így kell a 2. Pelusból nem akarok sokat venni mert szülés után is szoktak kuponokat adni amivel ugye olcsóbb, meg hát állítólag elég hamar kinövik az 1-es méretet. Jaja jó hogy mondod a Rossmannba én is regisztráltam és az 1. vásárláskor van 10% kedvezmény, nah, majd benézek oda is :)
De megnézem én is a másik kettőt ;)
ildike1984
Veresegyház
 
 


Apukák is voltak ám, úgyhogy nyugodtan jöhet a párod is :)
plextor
Csömör
 
 


Pénteken megvolt a 4d :D
Végig aludt és nem is akart felkelni, hiába forogtam, köhögtem.
A lábfejét belefúrta a szemébe :D úgyhogy takarta a fél arcát, de azért szépen látszanak a vonásai, az orra, a szája :D :lol: aranyos...és 3 mm-es hajszálai vannak már...hehe
Tegnap egyfolytában keményedett a hasam...
Kimostam az összes 56-62-es rucit, beszereztem a rácsvédőt..nagyon kis aranyos..
plextor
Csömör
 
 


:)
De cuki:)
Én ma voltam a kórházban, nekem is mondták hogy van egy kis haja :)
Nekem is sokat kemény a hasam...
Sokan mondják hogy nem fogom kihúzni június végéig, hát majd meglátjuk.
Na ügyi vagy, akkor Te sem bírsz nyugton maradni mi? :)
Amúgy a párom nem tud jönni holnap, túl korán van neki a 15 óra.
:(
Én viszont megyek. Tényleg az I. emeleten van? Azt hittem az V.-en.
ildike1984
Veresegyház
 
 


Szia!


Igen az I. emleleten, ha szemben állsz a liftekkel akkor balra a folyosón be és középtájt lesz nyitva egy ajtó, de ki van írva, hogy Flór F terem :)

Tényleg, neked ki az orvosod?
plextor
Csömör
 
 


Ó, köszi :)
Nem választottam orvost, barátnőm is úgy szült és azt mondta hogy mindegyik orvos rendes, főleg a szülésznők, úgyhogy reménykedem hogy minden ok lesz így is.
De gondolom attól még beengednek majd :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


hehe.. :lol: az tuti
plextor
Csömör
 
 


Sokan el szoktak menni amúgy?
ildike1984
Veresegyház
 
 


Változó, múltkor egész sokan voltunk...10-en felül...és több pár is volt.

Egyébként, én is mindenkiről csak jót olvastam, úgyhogy, elvileg bárki az ügyeletes nagy gáz nem lehet :)
plextor
Csömör
 
 


Na végül is voltál tegnap? :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


Voltam, te is? :D
A szülőszoba látogatás megint nem jött össze :(
Pedig direkt a párom is elrángattam..
plextor
Csömör
 
 


Voltam aha :)
Hol ültetek?
Hát igen, hátha legközelebb be lehet menni...
ildike1984
Veresegyház
 
 


Elöl, a 2. sor szélén ültünk, az ajtónál, vöröses hajam és szemüvegem van. Te merre? Hátha emlékszem rád :D
plextor
Csömör
 
 


:)
Én ugye egyedül mentem és én is az ajtónál a legszélén. Lehet hogy pont mögöttetek voltam :)
Na és minden ok? Én néha már nehezen bírom a hasfeszüléseket, és hamar elfáradok :( :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


:D
Minden rendben, már gyakrabban keményedek, nehezebb előrehajolni :roll: de ez vele jár.....gondom az nincs szerencsére :)
Mostanában mindenféle programot szervezek magamnak, mivel majd jó ideig úgyse megyek sehová :lol: előre bepótolom :))))

Már egy ideje csak ketten vagyunk ezen az oldalon, Kerol is eltünt :(
Voltam az ázsiába, és van egy üzlet, ahol tök jó áron vannak hálóingek pizsik kismamáknak, ha esetleg még szükséged lenne rá.

Kislány névvel hogy álltok?
plextor
Csömör
 
 


Én már a jövő hetet várom..vagy nem is tudom.
Még járok vezetni és jövő hét kedden lesz a forgalmi vizsgám. Eléggé félek tőle de már túl lennék rajta nagyon.
Aztán végre pihi és tudok a névre meg a vásárlásra koncentrálni.
Az ázsia mellett is van egy bolt, Bergon nem tudom ismered-e de ott is vannak jó dolgok.
Van az a China Mart vagy mi az és abban az épületben van.
Jó nagy bolt.
Igen, vicces egy ideje tényleg ketten vagyunk csak...
A következő tanácsadás 21-én lesz a kórházban ugye?
ildike1984
Veresegyház
 
 


Igen, 21-én és megtaláltam a honlapon a "műsort" is :D

Dr. Sípos Attila szülész-nőgyógyász osztályvezető főorvos: A kismamaklub és az osztály bemutatása. Dr. Nagy Mária pszichiáter relaxációs oktató: Anyák gondozása, segítése: Ács Rozália védőnő: Megelőzés, segítő szakemberek. Záborszky Edéné Ildikó szülőszoba vezető szülésznő: Látogatás az osztályon és a szülő-szobában. /lehetőség szerint/, különleges igények az osztályon.

A China Mart-ba nem szoktam bemenni, nem is nagyon tundom mi van ott.
Sok sikert a vizsgához, biztos menni fog!! :wink:
plextor
Csömör
 
 


Szia!

Majd mesélj hogy mi volt a mai foglalkozáson ha mész :)
Én ma nem tudtam sajnos pedig mentem volna nagyon :(
De örülök, mert meglett a vizsgám :)
Jól vagytok egyébként?
ildike1984
Veresegyház
 
 


Szia!

Ügyes vagy, akkor most már garázdálkodhatsz az utakon? :D :D
Mi jól vagyunk :wink: minden ok, nálatok is? Jól bírod így a végefelé?

Tegnap szinte minden szoba tök üres volt, úgyhogy minden vajúdót és szobát meg lehetett nézni....kár, hogy lemaradtál :(
Az új vezető főorvos beszélt egy rövidet, aztán a relaxáció fontosságáról beszélt egy nő...hááát a téma jó lett volna, de sajnos nem volt túl emészthető az előadás :(
A végén pedig megint Ács Rozália védőnő beszélt, ami megint nagyon jó volt.
Újdonság, hogy már csak abban az esetben lehet szülésznőt fogadni, ha választott orvosod is van!

Legközelebb júni 04-én lesz szülésfelkészítő és a témák között szerepel a babamasszázs...na, az mindenképpen érdekel :)

Pénteken megyek nődokihoz, már olyan kiváncsi vagyok mennyit nőtt, meg hízott a kicsi :D
plextor
Csömör
 
 


:) Á, még nem garázdálkodhatok, mert még hátra van az eü. tanfolyam+vizsga és míg kiadják a jogsit az sem egy-két nap :(
Szóval gyerek előtt én már nem garázdálkodok :) :(
Na de majd..
Jól bírom, de mostanában szokott olyat hogy kinyomja magát, és úgy feszül a hasam hogy csak na.
Ma sem bír magával, párom szerint érzi a hidegfrontot.
Sajnálom hogy lemaradtam de nem értem volna oda tegnap :(
Na szép, már itt is ez lesz hogy vagy orvos és szülésznő vagy semmi.
Igen, néztem hogy lesz június 4-én, akkor tuti megyünk a párommal együtt (ha addig bírja még a manó, remélem igen) :)
Hátha akkor is pangás lesz és meg lehet nézni a dolgokat.
A babamasszázs minket is érdekel!
Na majd mesélj hogy mi volt pénteken! :)
Ctg-re (vagy nst-re) jársz már? Én júni 3-án megyek először.
Na és szedegeted össze a táskába a cuccokat vagy még nem? :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


Olyan nekem is sokszor van, hogy a fenekét vagy a hátát teljesen kinyomja oldalt. Eldeformálódik egyik irányba a hasam és kemény lesz. Sokat csuklik és ha mozog akkor aztán csak úgy hullámzik :D Egyébként is egyre többször feszül mostanában, a magnéziumot 1 hét múlva kéne elhagynom. Néha arra kelek éjszaka, hogy kemény a hasam mint egy felfújt gumilabda.
NST-re a jövő héten megyek először a kórházba.
Rosszul írtam, ma voltam dokinál, minden oké, a méhszáj zárt, a magzatvíz, lepény teljesen jó állapotban van :) kb 3 kilóra becsülték a kicsit, de sztem nincs annyi, 2 hét alatt nem hízhatott 1 kilót :roll:
Elő kéne kotornom valami táska félét amibe pakolok...

Neked vannak már jóslófájásaid? Állítólag ilyentájt már lehetnek. Most érzem először huzamosabban, hogy lefelé szúrkálós, mintha csikarna a hasam miközben kemény is.
plextor
Csömör
 
 


Miért kell elhagynod a magnéziumot? Nekem nem mondta a doki, sőt a védőnő kérdezte hogy csak napi 1-et szedek-e.
Az jó ha minden ok! :)
Hát igen, nekem is soknak tűnik...úgy rémlik hogy azt olvastam hogy 250g-ot hízik egy hét alatt...
Bár mindenki egyedi eset :)
Nekem hiába van táska, azért még eléggé hiányos a csomag, majd ráveszem már magam hogy a maradék cuccot is tegyem bele, meg vegyem meg ami még nincs meg. :)
Jóslófájás?hát..ilyen lefelé szúrkálós már hetek óta van,de azt mondják az azért van mert helyezkedik a gyerek és nyomja lent az idegeket meg a dolgokat.
A haskeményedést sem szoktam felismerni, mert a gyerek nyomja ki magát azért kemény sokszor :)
Egyébként eszembe jutott egy-két dolog...
Pl.: a születési anyakönyvi kivonatot a kórházban megcsinálják nem tudod?
Állítólag kórházfüggő...
Ti választottatok gyerekorvost? A védőnő mondta hogy gondolkozzunk a dolgon,de olyan fura hogy még meg sincs a gyerkőc de dokit már kell választani.
Ja meg tudom mit akartam még...te mit gondolsz ezekről a homeopátiás fájdalomcsillapítókról? szerinted jók lehetnek ezek?
Gondolkozok rajta, végül is mit veszíthetek max. nem csillapítja a fájdalmat :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


A magnézium a keményedés ellen van, egyébként én napi 2-3-at szedtem, most csökkentem az adagot. A vége felé azért kell elhagyni, hogy ne akadályozza a méhösszehúzódásokat. Legalábbis így tudom :)
Én úgy tudom a kicsi papírjait a kórház intézi, legalábbis az ismerőseink akik itt szültek néhány éve azt mondták.
A gyerekorvost a hét elején lebeszéltem, ezen már túl vagyok hálistennek :) :roll:
Én is épp a homeós bogyók felöl tájékozódom...úgy
döntöttem beszerzek néhányat..ártani biztos nem fognak :lol: csak jókat hallottam róluk.
http://nemcsakbaba.hu/index.php/kismama ... pcsan.html
plextor
Csömör
 
 


Tegnap voltam egy barátnőmnél, nemrég szült ő is (4 hónapja) és azt mondta hogy a homeós bogyókból csak olyat szed, ami a szoptatásnál jó, hogy több tejed legyen és állítólag nagyon jó.
Múltkor kipróbálta hogy nem veszi be és sokkal kevesebb teje volt.
Azt mondta vessek be mindent amit tudok úgyhogy szerintem beszerzem az összes fajtát :):)
Tegnap voltunk vásárolni, vettünk légzésfigyelőt, meg apróságokat de még mindig nincs meg minden.
Annyi minden kell :)
A hasam meg egyre nagyobb, a gyerkőc egyre erősebbeket rúg. :)
Nálatok mi újság? :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


Vettem homeós bogyókat a gyógyszertárba, mindent lehetett kapni..nem is reméltem :) Nekem ezt a könyvet ajánlották: http://bookline.hu/product/home!execute ... 59&type=22
Tegnap elkezdtem bepakolni a táskákat, mer a húgom azt álmodta, hogy két hét múlva megszülök :roll:
Voltam az első NST-n, azt mondták jó lett, bár én azt se tudom mit kell nézni azon a görbén, mindenesetre a kicsi rendesen mozgolódott, nem kellett noszogatni :) tudta mi a a dolga :D :D
Nekem már minden megvan, úgyhogy a vásárlást befejeztem, még a szobát dekorálom a kismanónak :)
A jövő hét jó sűrű lesz, szinte minden napra jut valami... védőnő, vérvétel, szülésfelkészítő, nődoki, még utoljára fodrászhoz is el szeretnék jutni :)
Vasárnap lemegyek a vidéki rokonokhoz, mert ki tudja legközelebb mikor lesz rá alkalom :) :)
Neked még jó készülődést a finisben!!
Nem emlékszem, nálatok apás szülés lesz? Mert új módi van a kórházban...kell szerezni egy sárga csekket tőlük, amin befizetsz 1.800 Ft-ot és akkor adnak apukának ruhát amiben bemehet a szüléshez! Ha jössz a keddi szülésfelkészítőre, akkor szerezhetsz tőlük, ha kell.

Jó hétvégét!!
plextor
Csömör
 
 


Picit eltűntél, átfutott az agyamon hogy korábban jött a kismanó,de akkor nem:)
De jó, megvetted? :)
Én még nem vettem de jövő héten megveszem.
Miket vettél? Múltkor küldtél egy linket, azokat vetted meg?
Na és gyógyszertárban mennyibe kerülnek kb. ezek a bogyók?
2 hét múlva? valahogy nekem is ez a megérzésem magammal kapcsolatban.
Kíváncsi leszek :)
Na jó ha minden ok. Nem mondták hogy látnak "fájásokat"? Nekem nem NST lesz hanem CTG, hétfőn megyek,tök izgi :)
Igazából már nekünk is megvan minden, annyi hogy cumit,mellszívót kell fertőtleníteni. Utóbbi nem biztos hogy kell rögtön,de előbbit mindenképpen jó vinni a kórházba, mert 4 barátnőmből 3 úgy járt, hogy kórházi cumiból kaptak pótlást, mert kevés volt a tejük az elején és szájpenészt kaptak a gyerkőcök. Szóval nem árt a saját cumi és akkor abból adnak neki enni. Tényleg, Te tudod mit adnak a kórházban? (ruha, pelus,stb?)
Alig férnek el a cuccok 1 táskában :) Durva :)
Hű jövő hét nekem is zűrös. Ctg,másnap vérvétel és igen, szeretnék menni du. a szülésfelkészítőre is a kórházba és még ki tudja mi lesz. Igen, addig menj amíg tudsz, de azért messzire nem nagyon tanácsos :)
Kolléganőim rendesen kiakadtak hogy 9 hónaposan bemegyek Pestre miért nem pihizek itthon :)
Igen, apás szülést szeretnénk. Jó hogy mondod! Nem hallottam erről. Mindenképpen kérek csekket.Már csak ezért is elmegyek kedden, bár a párom nem valószínű hogy odaér, max. a végére hátha lehet szobát, szülőszobát látogatni. :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


:) :) még egyben vagyunk..
Ezeket vettem: Caulophyllum, Cimicifuga, Arnica Montana
Ricinus Communis, Urtica Urens, az árára sajnos nem emlékszem, de itt vannak árak:
http://homeopatika.hu/i_main.php?page_n ... h_type=cms
A kórházban voltam az NST-n és utána nem a saját orvosom nézte meg a papírt...sz*rt se mondott, szinte rám se nézett, ha nem kérdezem meg, hogy és minden rendben? akkor azt se tudom meg. Majd mesélj a CTG-ről, mi a különbség?
Külön rákérdeztem és csak pelenkát meg popsitörlőt kell vinni a babának, ruhát, mindent adnak, de ha akarod viheted a saját ruciját, hogy azt adják rá, vagy kis sapit, takarót.
Múltkor a védőnő arról beszélt, hogy a babának kb. akkora a gyomra mint egy cseresznye :) és jókora energiatartalékkal születik, tehát ha 2 napig nem is tudod a kórházban szoptatni, nem fog éhen halni. Gyakran kell mellre helyezni, hogy beinduljon a tejtermelés, ha csak minimális mennyiséget is sikerül szopiznia, neki az is elég még akkor. Én remélem, hogy semmilyen pótlással nem próbálkoznak a kórházban, mert a tápszer meg eltelíti, még annyira sem akar majd szopni.

Ne hallgass az aggódalmaskodókra :D ha jól érzed magad mért ne császkálnál amerre tetszik...néhány hét és úgyse mehetsz sehová egy jó ideig. Ennek jegyében nekem még 2 színházjegyem van szülésig...már ha nem jön előbb a kismanó! :lol:
plextor
Csömör
 
 


Akkor jó :)
Én is ezeket akarom megvenni + Pulsatilla (rendezi a fájásokat, csillapítja a fájdalmat) a cicimfuga mellett.
Kíváncsi leszek nálunk lesz-e mindegyik.
Ma volt az 1. ctg. Igazából kb. 15 percig tartott, lefeküdtem és a hasamra kötötték a bigyókat, szívhangot nézett, meg hogy fájás van-e de nem volt, de ráér még az :)
Nézik hogy mozog-e a baba, de szerencsére mozgott. (nyomkodni kellett egy gombot ha rugdosott).Ha aludt volna és kicsit se mozog, akkor elküldtek volna a kórházba ultrahangra. De nem kellett :)
Kinyomtatta azt a görbét, a doki lepecsételte és ennyi :)
Ok, jó tudni, bár annyi mindent bepakoltam már :)
Lehet kérdeztem már de te gondolkozol az egy vagy kétágyas szobán ha esetleg lesz szabad?
Tényleg igaz hogy otthagyják a gyereket éjszakára is? (Sok kórházban elviszik hogy tudj kicsit pihenni).
Na ez az, amíg bírok úgyis mászkálok :)
Még le akarom tudni az elsősegély vizsgát is ha összejön :)
De rég voltam színházban :) Drukkolok hogy el tudjatok menni :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


Hallottam mástól is, ezt a magzat mozgáskor gombnyomkodást...de nekem nem kellett. :roll:
Nem tudom merre laksz, de ha nincs nálatok bogyó, akkor én a csömöri Smaragd patikában vettem őket :)
Mindenképpen min. a kétágyasba, ha nincs szabad akkor egyágyasba mennék, de nem szeretnék a négyágyasból folyosóra menni mosdóba :( Reméljük lesz szabad, eddig akárhányszor arra jártam, mindíg voltak szabad szobák.
Igen, veled lehet a kicsi éjszaka is, de ha úgy döntesz, hogy ordít egész éjjel és nem tudsz pihenni, akkor "leadhatod". Otthon erre már úgysincs lehetőség :D :lol:

Holnap akkor "találkozunk" ha nem is ismerjük meg egymást :D
Elvileg a húgommal megyek, ő is várandós, júli.19-re van kiírva :lol:
Remélem végre meg tudod majd nézni a szobákat!! :wink:
plextor
Csömör
 
 


Érdekes pedig állítólag az NST az komolyabb vizsgálat.
Neten is néztem hogy nem ugyanaz a kettő. De a nő aki csinálta azt mondta hogy ugyanaz csak más országból származik az elnevezése :) Ki érti ezt?
Veresegyházon lakunk, mondtam is a páromnak hogy ha itt nem lesz, megyünk Csömörre :D
Na igen én is így vagyok. Meg hallottam olyanokat hogy egyesek ordibálnak,beengedik a rokonokat akik ott hangoskodnak bent,stb. Meg igen, a folyosón van a mosdó,zuhanyzó..
Az 1-2 ágyas szobákban meg még mikró is van.
Az jó ha "leadhatom" a gyereket. Pont ezért jó hogy egy kis erőt gyűjtsön az ember. Bár ki tudja, lehet anyatigris leszek és nem adom oda senkinek :D :D
Holnap még letudom az utsó labort, aztán délután mindenképpen megyek. A szobákat amúgy láttam múltkor csak a szülőszobát,vajúdót nem.
De jó, egyszerre babáztok majd tesóddal :):)
Hú te befértél egy táskába? :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


A látogatók nem mehetnek be a kórterembe, úgyhogy ez a veszély nem fenyeget a négyágyasban se, de akkor is :wink:
Háát...van egy táska a szüléshez, egy utána a kórházi napokra és egy a babának :D
plextor
Csömör
 
 


Szia!

Na voltatok múltkor szülésfelkészítőn?
Én voltam, a párom jött értem és felmentünk megnézni a szülőszobákat. Nagyon arik voltak, mindent megmutattak! Szépek a szülőszobák :)
Tervezem hogy megyünk 18-án is, ha a gyerkőc máshogy nem gondolja :)
Pénteken meg a 38. heti uh. Kíváncsi vagyok hogy mennyit nőtt :)
Holnap meg ctg.
Mindig van valami :)
Elkezdtem szedni az egyik homeós bogyót, hátha segít.
Meg majd viszem a többit a szüléshez. Gondolom nem fognak belekötni és elkobozni :)
Nálatok mi újság?
ildike1984
Veresegyház
 
 


Sziasztok!

Én még Karácsonykor szültem Kistarcsán, most is csak nosztalgiázni jöttem fel, és az igazán új hír, hogy már nem lehet _csak_ szülésznőt fogadni. Annyira átlátszó mire irányul ez a kezdeményezés, vagy szabály minek is nevezzem... :( Szomorú minden esetre... :( Nem mintha mostanában terveznénk negyedik babát, sőt ki tudja lesz-e még, de ha igen, akkor ragaszkodnék ahhoz a szülésznőhöz akinél mindhárom babámat szültem, de ezek szerint muszáj egy dokinak úgymond belerondítania... :(

No, csak kicsit mérgelődtem ezen, de azt akartam írni igazából, hogy nemhogy nem fogják elkobozni a homeopátiás bogyóidat, hanem inkább még adnak is. :lol: Legalábbis én mindig kaptam a szülésznőtől, szóval ki tudja, talán nem ő az egyetlen, aki szülésznőként a homeopátiában is járatos. :)

Szép napot nektek! :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Még egy valami eszembe jutott! Nem volt fogadott dokim, és nem kistarcsához tartoztam, mégis fogadtak, egy szóval sem mondták, hogy menjek máshová. Annyi csak, hogy nem mentővel kell menni, mert az nem oda visz, hanem a BAjcsyba. Nem az utolsó pillanatban mentem pedig, 6körül értem be és délben született meg a fiam. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Köszi Izisz az infókat :)

Ildike voltam a húgommal igen, sajnos a babamasszázson nem tudtunk végig maradni :( mert a nődokimhoz volt időpontom....jellemző, hogy pont most tartott tovább, amikor nem tudam maradni. A 18-án már nem megyek sztem, mert ahogy elnéztem, ezeket az előadásokat már végigültem egyszer.

Már túl vagyok 3 nst-n, minden rendben, sokat mozgolódik a kicsi, viszont kiderült, hogy a cukor miatt nem várjuk meg a 40. hetet. Ha a 39. hétig nem indul meg magától, akkor elindítják a szülést. Még nem tiszta, hogy be kell-e feküdni, vagy csak kapok valamit, aztán otthon várhatok....nem örülök, de ez van. A méhszáj még zárt, úgyhogy én is szedem a bogyókat...remélem segítenek!
Azt mondta a doktornő, hogy az utolsó héten már nem "fejlődik" a a kicsi, viszont a cukor miatt a kockázat nő, ezért inkább megindítják. Ez azt jelenti, hogy már nincs 2 hetem se :roll:
Izgi és kicsit rémisztő is, hogy lehet 2 hét múlva már itt lesz közöttünk.

Nálatok mi újság? Még egyben?? Minden rendben? Örülök, hogy tetszettek a vajúdok, sztem is nagyon jók :)
plextor
Csömör
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: