Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én is gratulálok! És egyébként a szülésnél minden rendben ment? Tudsz valamit mondani a szülésznőkről?

adaka
 
 


Mostanában nem szült senki Vácon? Más tapasztalatok?

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok, 25-én szültem császárral Vácon, ha van kérdésetek írjatok nyugodtan, 2 hétig nyaraltam bent, eléggé kitapasztaltam a dolgokat. :D

Böbi

Kép

Kép
bosek
 
 

 
 

Böbi!!!!

Írtam Neked privit :D
dné viki
 
 


Bosek!

Először is nagy gratula a kislányodhoz!!!
Mesélj!!! Minden érdekel, valszeg nekem is császár lesz a második is, úgyhogy előre szeretnék felkészülni mindenre, ami rám vár. Mi volt, hogy volt és miért voltál két hétig? Ha nem fáradtság a kislányod mellett írni, akkor megköszönném az infókat!

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

Bosek!

Engem is érdekelnének a császárral kapcsolatos tapasztalataid.
Ugyanis júniusban én is a váci kórházba fogom világra hozni a második gyermekemet, és nagy a valószínűsége hogy császárral mert az első is azzal született csak nem Vácon.
Téged melyik doki császározott?És miért volt rá szükség?
Én a Kondér Bélához járok.

Dzsina
dzsina
 
 


Sziasztok! Azért voltam bent sokáig, mert toxémiás lettem és a rengeteg víztől lebénult az arcom bal fele, sajnos nagyon lassan gyógyul... :( Végül azért császároztak, mert magas volt a vérnyomásom, hiába szedtem a sok gyógyszert és nagyon vizesedtem, de még lett volna hátra két hetem. De jobb így, mint még két hetet kínlódni.

Findt Mónika volt az orvosom és Ferenczy az ügyeletes, ők ketten műtöttek. Minden orvos nagyon kedves volt és a nővérkék is mindkét osztályon. A szülésznők is aranyosak, bár császárnál tök mindegy. Szerintem annyira nem volt gáz a műtét, én másnap már mentem kezelésre az arcommal az alagsorban a fizikora. A gerincinjekciót nem is éreztem és a zsibbadás is kiment a lábamból egy órával a műtét után. A katétert benthagyták még éjszakára, tök jó volt, hogy nem kell felkelni pisilni. Betétet adnak bármennyit, de szerintem haskötőt vigyetek magatokkal, mert aranyat ér!!!!

Más nem jut eszembe, de kérdezzetek nyugodtan.

Böbi

Kép

Kép
bosek
 
 


Szia Böbi!

Köszi, hogy írtál.
A műtét előtt adtak beöntést? És mennyi idő után állhattál lábra? A császárosoknak hogy adták oda a babákat? Amikor én szültem, akkor nekünk is kihozták etetésre, de mivel nem mozdulhattunk a műtét után, egy kézzel tartottam, a másikban az infúzió volt bekötve, szegény gyerkőc meg ordított az éhségtől, mert nem tudtam cicire tenni, persze segítség nem volt... Itt hogy mentek a műtét utáni dolgok? És veled volt mindíg a babád?

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Nincs beöntés, még a rendes szülésnél sem. Hat óra múlva a nővérke kikísért fürdeni, nekem ment egyedül, de ha kéred segít, sőt meg is mosdat. A babát annyiszor hozzák, ahányszor éhes, de mivel nekem csak utolsó napra lett valami tejem, éjszakára kértem, hogy ne hozzák, úgyse szívott semmit. A csecsemős nővérke segít még a cicit is a szájába tenni, és csak akkor hagy ott, ha látja, hogy egyedül is megy. Aztán kis idő múlva visszajön érte. Amikor meg fel tusz már kelni akkor Te tolod vissza leméretni. Én mindig visszatoltam, mert kellett neki a pótlás, mivel nem volt tejem, aztán legtöbbször hagytam ott aludni, mert egyedül voltam a szobában és ha ott aludt volna, akkor ki sem tehettem volna a lábam. Persze, ha van szobatársad, akkor más, de mi nagyon kevesen voltunk. Az enyém sosem sírt, mindig aludt egyből kaja után, azért mertem visszavinni. De ha sír, akkor is behozzák. Viszont ha van tejed, akkor állandóan Veled lehet, csak leméretni kell bevinni.

Böbi

Kép

Kép
bosek
 
 


Böbi!

Akkor neked jó tapasztalataid voltak? Hány ágyas kórtermek vannak? És rendesek voltak a nővérkék?

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Van egy szoba a császárosoknak, ami 4 ágyas, a többi kettő.

A nővérkék szinte kivétel nélkül mind aranyosak és segítőkészek, de nem lehet mindegyiknek mindig jó napja ugyebár. :D

Összességében jó tapasztalataim voltak, egy-két dolgot leszámítva, pl. a WC-ket.

Böbi

Kép

Kép
bosek
 
 


A császárosok végig a négyágyas szobában voltak, vagy csak az első napon? Ahol én szültem, ott pont fordítva volt, a császárosokat betették a kétágyasba, a simán szülőket meg a 4 vagy 5 ágyasba. :cry:

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Nem, van egyetlen szoba, ami 4 ágyas és ha ott van hely, akkor a császárosokat oda teszik, ha nincs, akkor kétágyasba. Általában nincs hely... :D :D De középen el van választva, végülis hasonló a 2 ágyashoz... Szerintem nem gáz.. Én egyedül voltam a kétágyasban és nagyon-nagyon unatkoztam, aztán a végére kaptam szobatársat, de inkább mégis jobb volt egyedül :evil: :evil: idegesítő volt a csaj nagyon!!! Mindig a 4ágyasban dekkoltam az ismerős csajoknál, szerintem jó volt a hangulat.

Böbi

Kép

Kép
bosek
 
 


Köszi az infókat! Megnyugtató, hogy van jó vélemény is a szülészetről! :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

Március 7-én szültem Vácon, aki szeretne nyugodtan kérdezzen! Szívesen válaszolok! :D
szpidi
 
 


SZIASZTOK!
Remélem nem gond, ha egy régi motoros csatlakozik hozzátok?
Nekem 5 gyerkőcöm van, remélem ezzel azt is elárultam tapasztalt vagyok "szülésileg"
Bényi doktorról nyilatkoznék. Az ötödik. egyben legszörnyűbb szülésélményem nála volt!
Holott semmi sem indokolta, minden kérésem ellenére bekötötte az oxitocint. (valószínű sietett haza)
finoman szólva nem örült, hogy felébresztették és behívták a szülésemhez! A zárt méhszájamból, néhány perc alatt 2 ujjnyit csinált, miközben én majd fölfordultam a fájdalomtól!!!
Szültem én már oxitocinnal is, anélkül is, tudtam mi a különbség!
Pokoli fájdalmaim voltak, 1 óra alatt lezavarta az egészet, majd hazahúzott!
Arrogáns volt és bunkó!
Soha többé látni sem bírom!
12 hetesen mikor véreztem , horror történeteket mesélt nekem , vérzésről. fej nélkül született babáról.
Egy barátnőmnek mikor felfedezte, hogy beteg a baba, mikor az anyuka azt mondta akkor is megtartja, így fakadt ki a "drága" doktor úr:
Bazd meg én is keresztény vagyok, de ne szarozzunk!
Mindezt úgy, hogy előző pillanatban közölte vele, hogy beteg a babája!
Ennyit az együttérzésről!

Bárkit csak őt ne!!!!
Higgyétek el ötször szültem, tudom miről beszélek!!!
Ja és baromira szereti a pénzt!

Gabsi
gabsi
 
 


Csatlakoznék az előttem szólóhoz!!!
Én 1hónapja voltam nála, mert őt ajánlották a neten keresztül.Most költöztünk D.keszire és zsákbamacska volt, hogy kihez menjek.Elmentem hozzá, akkor voltam 34 hetes kismama.Táppénz felvételet szerettem volna, mivel már területileg ide tartoztunk, és 120km-re nem tudttam volna dolgozni járni.Erre ő ordibálni kezdett, hogy nekem semmi bajom sincs mire adjon ő táppénzt???Börtönben akarom jutattni?????!!!!!Megvizsgált olyan erősen, h majdnem odatojtam......Uh-t ccsinált és elkezdte mondani h a babám 36hetes azonnal NST meg minden.Jah és meglátta az Uh eredményeimet amire megkérdezte: ezért mennyit fizetett?Mondom neki 10ezer Ft.Azt mondja kár volt.........
Gondolhatjátok alig bírtam ki sírás nélkül......de mikor már kint voltam a folyóson kijött belőlem, a férjem azt sem tudta mi van.Én meg a sírástól beszélni sem tudtam.Eltelt 10perc mire mondtam h a babával semmi gond sztem csak az orvos volt egy modortalan bunkó......Másnap elmentem a háziorvoshoz aki totál ki volt akadva h 34hetes kismamaként nem vett fel táppénzre......Na ennyit erről.....Soha többé látni sem bírom.Egyébként én egy orvoshoz jártam a volt lakhelyünkön, szakrendelésre és egy fillért sem fizettem a dokinak.Vszínű a sok pecsét láttán azt hitte h én annak a dokinak már tejeltem rendesen, hozzá meg "csak"a sztkba mentem?!!!!
Most is szakrendelésre járok, mert nekem problémamentes a terhességem............akkor minek fizessek.Van már orvosom akivel megbeszéltem h nála szülök, és még igy is elvállalt....nem voltam nála magánrendelésen hozzáteszem..............A napokban fogok szülni remélem minden rendben lesz.Egyébként az orvosom nekem is a Mónika doktornő aki egy tünemény teremtés.......Majd beszámolok!!!!

Viki
dné viki
 
 


A 4D uhang volt 10ezer csak lemaradt a 4-es........
dné viki
 
 


ÚRISTEN CSAJOK!
Gabsi, Viki nem is találok szavakat... Nagyon sajnálom, ami veletek történt. Tényleg elakadt még a lélegzetem is, hogy ilyet megtehet egy orvos?!?!?! :evil: :evil: :evil:

Szpidi!
Gratula a kisbabádhoz!
Te kinél szültél? Élmények? Mostanában hál Istennek elég jókat hallok a váci kórházról, neked milyen tapasztalataid vannak?

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Bényi tényleg a legparasztabb, nagyon el van szállva... Nekem is mondott oltári nagy hülyeségeket, még szerencse, hogy nem vettem be...

Böbi

Kép

Kép
bosek
 
 


Szipidi!!!!!

Várjuk a beszámolót, minnél hamarabb!!!!! :P
Jó egészséget a Babónak, és sok fimi anyatejcit kívánok!!!!
Viki
dné viki
 
 


Ne haragudjatok!
Úgy látszik ma nem tudok írni......... :lol: :lol: :oops:
dné viki
 
 


Sziasztok!
Szóval 6-án kerültem be túlhordással a nőgyógyra. Orvosom végig nem volt, mert nem akartam, a szerencsére bíztam magam. Findt doktornő vett fel az osztályra. Megbeszéltük ha nem történik semmi másnap zselézés. De éjjel már jósló fájásaim voltak. A reggeli vizit közben Bényi megvizsgált hadd ne mondjam milyen szinten!!! Ezért nem is kellett indítani! Kezdtek renszereződni a fájások. A nővérek ránk se néztek egész délelőtt. A szobatársaim akartak nekik szólni de nem hagytam, inkább velük vészeltem át a fájásokat. Délben át kellett mennem a szülőszobára NST-re egy nagyon aranyos szülésztanuló kiscsajszi volt velem, mondtam vannak fájásaim is.Így rámrakta a mérőt. 12:30 kor mentem vissza az osztályra az NST-eredménnyel a nővérek meg voltak lepődve én ilyen fájásokkal sétálgatok. A főorvos éppen jött látta a papíromat s visszaküldött a szülőszobára. 13:00-kor kezdett előkészíteni a kiscsajszi (Edina) örülök, hogy az ő kezébe kerültem ahhoz képest, hogy tanuló! Természetessen volt mellette két másik szülésznő is. Ők is kedvesek voltak. FOLYT:!!!
szpidi
 
 


FOLYT.!!!
A sogornőmet is beengedték végig velem lehetett! Olyan 13:30-kor megkaptam az infúziót onnan pörögtek az események. Erősödtek rendessen a fájások. Edina és a sogornőm végig mellettem volt kértek , hogy üljek a labdára az segíteni fog, én nem, igazán akartam, de végül beadtam a derekam. Abban a pillanatban mikor rá akartam ülni éreztem nyomnom kell!!! Edina is meglepődött azonnal a szülőágyra húztak a sogornőmmel, s szaladt a másik két szülésznőért s a doktornőért, ők sem akarták elhinni hogy szülnöm kell, majd 14:35-re megszületett a kicsi fiam!!! A szülés után 2 órát velem volt. Majd felkerültünk az osztályra(7.). Az osztályon a nővérek elég rendesek voltak a nőgyógyosokhoz képest! Segítettek még a Wc-re is kimenni! Csak a tisztálkodással volt egy kis gond ugyanis 1 tusoló működött a 2-ből! Tehát sorban állás volt! A csecsemősök is aranyosak akkor hozod viszed a babát amikor akarod, segítenek ciciztetni is!!! Részemről ennyi! De nyugodtan kérdezzetek!!! Köszi a jó kívánságokat!!!
szpidi
 
 


Hogy hívják a kicsi fiadat? :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


A kicsi fiam Mihály Noel!!!
szpidi
 
 


Szpidi!!!

És a doktornő milyen volt?????
Annyira félek :oops: Lassan itt az idő :lol:

Puszi neked meg a kisfiadnak is!!!!
Szép napot!!!
dné viki
 
 


Sziasztok!

Dné Viki! A doktornő nagyon aranyos, talán egy kicsit túlzásba is viszi de ő ilyen! :D A szülésnél ő diktálta a tempót meg úgyebár ő varrt össze, szerencsém volt mert belső varratokra nem volt szükség!!! Ahhoz képest, hogy nem fogadtam a szobába is bejött meglátogatni, s persze ő szedte ki a varratomat.
Mikorra vagy kiírva? Én azt mondom nem szabad félni, ha látják, hogy nem parázol a szülőszobán annál inkább segítőkészek! A lényeg ne hagyd el magad, én azt mondom!

PUSSY
szpidi
 
 


Szióka!!!!

Elvileg péntekre(márc.21.) vagyok kírva, de azt nem tudom mi lesz belőle.Majd a kisDrágám eldönti, h mikor akarja a "Nagy találkozást"!!!
Már van haskeményedés, kicsi jóslófájások, de semmi több........egyenlőre :P
Megfogadom a tanácsod!!!
Sok puszi a válaszért!!!!!!!
dné viki
 
 


Viki!
Sok szerencsét és erőt kívánok neked, légy nagyon ügyes, gondolj arra, hogy minden fájással közelebb kerülsz a kisbabádhoz! Aztán várjuk az élménybeszámolót!
Mégegyszer minden jót nektek!

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni?
Én Vácon keresek baba-bizományit, ahol használt babakocsit is bevesznek!
Köszi: Dzsina
dzsina
 
 


Dzsina!
Most csak egy jut az eszembe, a Közgáz sulinál a CSizmás Kandúr. Még utánakérdezek neked, hogy hol van máshol is.

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Gyurmi!
Köszi a gyors választ!
Dzsina
dzsina
 
 


Sziasztok :!:

Dné Viki, mi a helyzet veled :?: Egyben vagytok még :?: :?: :?:
Pussy
szpidi
 
 


Sziasztok!
Én is Vácon fogok szülni, és most kissé megrémültem, azoktól, amiket irtatok, mert hosszas hezitálás után döntöttem Bényinél, igaz, nem ismertem senkit.
Nálam az a proléma, hogy nem biztos a szülés várható időpontja (na jó, ez senkinél sem az), mivel nemvolt semmilyen kialakult ciklusom, mégis mindenki ez alapján számolgat, pedig az uh. mindenhol késóbbi időpontot mutat.Én szeretném kivárni hogy magától meginduljon, de a kislányom is úgy született, hogy meginditották a szülést. Ezt nagyon jó volna másodszorra elkerülni, de Bényi folyton magzati elhalással meg ilyenekkel riogat. Szerintetek mennyire van önállló beleszólásom hogy ne döfjenek belém infúziót? Már nagyon a vége felé járok, nem hiszem, hogy tanácsos volna orvost váltani...

adaka
 
 


Szia Szilvi!

Anyukámat ősszel műtötte a Bényi, ő meg volt elégedve vele...
Neked kell érezned, hogy ezalatt az idő alatt mennyire volt veled emberséges, hogy viszonyult hozzátok és ha megbízol benne, akkor ne válts dokit, de ha bármi kétely is felmerül, akkor még nem késő!

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!
Én a Bényinél szültem három gyereket, volt egy nőgyógyászati műtétem is. Tény, hogy eléggé hangulatember. Én kisebb-nagyobb megingásokkal teljesen megbízom benne, elfogadom a véleményét és a személyét-stílusát is. Azt hiszem, ha megfelelő a hozzáállásotok, ő is úgy fog viselkedni (ennek viszont az ellenkezője is igaz...). Ami tény: ha a várandósság v. a szülés során bármi gond van, ő mindíg tudja, mi a teendő (volt alkalmam tapasztalni). S nem elhanyagolható, hogy ő a leggyorsabb operatőr.
A mosdók tényleg hagynak némi kívánnivalót maguk után. A nővérek eléggé vegyesek, bár ez is inkább hozzáállás kérdése. Én toleránsnak érzem magam, nem is volt gondom velük. Ált. a túl "határozott" kismamáknak szokott meggyűlni velük a bajuk.
Én úgy gondolom, hogy a kórház egy szükséges rossz, amit a lehető legkevésbé rosszul érdemes "túlélni". 4-5 nap nem a világvége: ha az a szokás, adjanak teát v. pótlást, pár nap és úgy csinálom, ahogy akarom... Ha akarják méricskéljenek, otthon máshogy lesz... stb.
Ha van vmi konkrét kérdés, szívesen válaszolok.
Szép estét mindenkinek.
fagyongy
 
 


Örömel tudatom hogy Flóra 2008.03.22.-én világra jött.
Méretei: 2960gr és 51cm.
4óra alatt megvolt a Drága
A doktornő (Dr.Findt Mónika)(Vác)pedig egy csodálatos teremtés, ő segítette világra a gyermekünket!!!!!

Ha van vmi kérdésetek szívesen válaszolok !!!
Üdvözlettel: Viki és Flóra
dné viki
 
 


Sziasztok!

Dné Viki szívből gratulálok a kiscsajszihoz!!! :D :D :D

Pussz
szpidi
 
 


Viki!

Gratulálok a kis jövevényhez, sok boldogságot és egészséget kívánok nektek!

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Köszönjük a gratulációkat!!!
Minden jót kívánunk Nektek!!
Puszi
dné viki
 
 


Vikinek én is gratulálok!
Milyen volt a szülés?

Gyurmi! Nagyon sokat hezitáltam, mert alapvetően bejön, a határozottsága, és azt látom, hogy tudja, mit csinál, csak nekem nagyon fura pl. hogy egyszer sem nézte meg semmilyen leletemet, az AFP-t kivéve. Nagyon gyorsan lezongorázza a vizsgálatokat, és sokszor olyan gyorsan kint találom magam, hogy elfelejtek megkérdezni fontos dolgokat.
Egyébként tud valaki priviben irni nekem a "tarifáról?"

adaka
 
 


Adaka!
Én megmondom az őszintét, sohasem kérdeztem meg a dokimat, hogy mennyiért "dolgozik", annyit adtam neki, amennyit tudtam. A magánrendelésére jártam, úgyhogy ott lerendeztük a fix tarifát, a szülésnél meg amennyit tudtam és jónak láttam. Szerintem semelyik doki nem fogja visszaadni a borítékot, hogy tegyél bele még egy-két tízest. Legalábbis remélem... :roll:

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Hát nem, de hallottunk már olyat, hogy a doki kerek perec megmondta, hogy mennyit kér a szülésért. Lehet, hogy ott is hagytam volna...

adaka
 
 


Sziasztok!

Bosek!!!!!!Eggyütt feküdtünk a nőgyógyon!!!Kerestelek később bent,de már hazamnetetek!Hogy vagytok????

Én 5 napos túlhordással szültem,inditott szülés volt(kemény de gyors),Dr.Szaniszló Zsoltnál,szuper volt minden,volt fogadott szülésznőm is,Kiskuti Noémi,mindkettőjükrő csak jót tudok mondani!!!

Viszont 36 hetesen nem csináltak kenetvételt(hüvelyből),mert vácon nem szokás,vagy tököm tudja miért,és egy hetet voltunk otthon a babánkkal,azóta (4 hete)kórházban vagyunk.Volt egy jó kis szepszise,valószinű (mert nekem később megcsinálták a kenetvételt,és a pozitiv lett)hogy emiatt,aztán erre jött még egy fertőzés,izomhipotóniája is van,most at vizsgálják mitől.De volt intenziven is,géppel segitették a légzését,nagyon nehéz időszak van mögöttünk.De ez sajnos igy két mondatban leirva nem is jelent sokat,senkinek nem kivánom,kibőgtemm magam két hét alatt legalább hat életre.Alig voltam itthon a lányommal,aki még két éves sincs.

AKI MÉG ELŐTTE VAN A DOLGOKNAK!,RAGASZKODJON HOGY MEGCSINÁLJÁK EZT A SZŰRÉST!!(Ami amúgy kötelező lenne)
Mert ez a streptococcus nagyon durva dolgokat tud csinálni.

Egyébként hallottam jópár ilyen fertőzést már ott,de nem akarok úgy mondani bmit hogy nem tudom a hátterét,stb,lehet más kórházban is van ugyanennyi.

A csecsemősök alapvetően kedvesek,persze kivétel mindig akad,voltak akik kimagaslóan kedvesek,és akik kimagaslóan nem kedvesek voltak.
A tusoló az csúcsszuper,kb.egy hét mire letusol az ember,olyan jó sugárban folyik a viz....,viszont igy legalább nagyon élvezi az ember az otthoni első tusolást



:D


Ami még nem tetszett hogy a kórterembe nem tudsz hol enni,mert nincs asztal,meg szék,marad az ágyad,ahol fekszel,meg adott esetben a babát is fekteted.

A Bényi doktornak már a neve hallatán kiráz a hideg,pedig nem is ismertem,csak amikor bejártam a CTG-re,meg bent voltam,akkor amiket hallottam hogy hogy beszél,meg milyen a stilusa,brrr..

Én a harmadikat is szivesen szülöm Vácon,de a 36 hetes kenetvételhez ragaszkodni fogok az tuti.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!
Mi júliusra vagyunk ki írva, és Illés d.úrnál fogok szülni, bár még nem sok mindent tisztáztunk. Ha van valakinek tapasztalata nála/róla, örülnék ha írna. Köszi ...
galambia
 
 


Pilchard!

Hú, ez az infó pont jókor jött, mert nekem most lenne esedékes a kenetlevétel. Hogyan lehetséges az, hogy nem kötelező valahol egy kötelező vizsgálat? Na, mindegy, megpróbálok a sarkamra állni, mert sajnos elég nyuszi vagyok ilyen téren. Mégegyszer köszi. Remélem, azóta már jól vagytok.

Egyébként miután megszületett a baba, azonnal odaadják? Vizsgálni, fürdetni elviszik, vagy ott csinálják a szülőszobában?

adaka
 
 


Szilvi!
Te kinél fogsz szülni?

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Bényinél... A szülésznőmet Marikának hivják és nagyon kedves, segitőkész. A legnagyobb problémám csak az, hogy nem szeretnék még egy szülésinditást, de nem sok jóval biztatnak.

adaka
 
 


Sziasztok!
Új infó a streptococcus szűrésről: bevezették, hogy itt is legyen, szóval már itt is kötelezőnek számit. Kicsit utánaérdeklődtem, és kiderült, hogy ez kórházanként változó, szóval nem mindenütt van.

adaka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: