Új privát üzeneted érkezett!

Szia Mókuska!
Úgy néz ki ,a hétvégén még lesz gépünk.Apa nem ért rá elvinni a szervízbe,meg ajánlottak egy programot is,ami letölthető a netről ,és kiirtja a kártevőinket.Kép
Küldd el mailben a telefonszámod.Van a profilomban cím!
Még előfordulhat,hogy elromlik itt gép máskor is.
Én is küldök neked!Kép
Imcsiék december-január hóban mennek úszni.Kellene hozzájuk segítség,hát nem tudom el merjem-e vállalni!?Valószínű elfogom,már csak a gyerek miatt is.Kép
Közben utánnaérdeklődtem a GYED dolgoknak.Meg is nyugodtam,hogy van még időm.
Úgy tudtam,csak akkor mehetek újra GYED-re,ha GYED idején szülök.
Mennem kell,Ada nem hagy már békén!
Szia
Masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Ja, hát a jó virusirtó aranyat ér! Nekünk is a netről töltötte le apa és tényleg jó, mióta ez a fajta van fent nem volt virusunk. (kop-kop-kop)
Jó, h Te is utána érdeklődtél a dolgoknak, lehet, h azért nem akart besikerülni a baba mert ugy hitted sürget az idő. Nem könnyü ám kiigazodni ezekben a hivatalos ügyekben, én véletlenül akadtam rá egy oldalra, ott szoktam utánaolvasni a dolgoknak. Ha érdekel: www.magyarorszag.hu
Itt mindenféle juttatások, segélyek....stb le vannak irva, mikor és hogyan igényelheted... hátha valaminek hasznát veszed.
Az nem rossz ha mégy Imcsivel uszni, pénteken éppen akkor végez egy csoport mikor mi megyünk. Elég fiatal gyerekek és olyan kevés felnőtt van velük, nagyon lassan haladnak tényleg elkel a segitség nekik!
Ma ugy megijedtem! Viszem ki a szemetet, hát a lépcsőházban vágni lehet a füstöt és nagyon-nagyon folytogatóan büdös volt. A szomszédok is jöttek ki mi lehet az, aztán mindenki bementKép ahelyett, h kicsit szétnéztek volna. Én mentem volna, csakhát a gyerekek miatt nem tudtam. Aztán kinéztem az ablakon is nem-e füstöl vmelyik lakás. Fölöttünk lakik egy jó ismerősöm, ők is éppen kint "lógtak" az anyukájával és mondta Rita, hogy ő már végig ment az emeleteken, lefelé menet már nem volt olyan füst (mi a 7-en lakunk) meg ő nyitogatta ki a lépcsőházban az ablakokat, szóval akkor megnyugodtam egy kicsit, hogy ha tüz lenne látta volna.
Megyek, Dani nyüglődik, Lilit lassan ébreszteni kell, itt a teregetni valóm és az uszáshoz is össze kell pakolnomKép

Szia
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Kíváncsi vagyok milyen volt az úszás?
Élvezték a gyerekek?

Mi ma nem sok mindent csináltunk.
Voltunk a TESCO-ba,meg játszottunk ithon.
Kb ennyi.Kép

Olyan hideg volt,reggeltől ment a konvektor.
Jól elromlott az idő.Kép
Most ennyi telik tőlem.Nagyon álmos vagyok.
Kép
Tegnap sokáig vasaltam éjszaka.Reggel meg mindig korán kelünk.
SziaKép
masnika
masnika77
 
 

 
 

Szia Masnika!

Lili nagyon élvezte az uszást, de ugye a nyáron nagy átalakitások voltak a Gagarinban és nagyon-nagy csalódás volt az ujitás! Az öltözőt teljesen átalakitották -sajna nem előnyére. Kis lyukak lettek még kisebb padokkal mint eddig, a pici babások is sorra panaszkodtak. Gondolkoztunk, hogy megnézzük a kisterenyei uszodát, csak az a baj, hogy pont nem jó időpontokban tartják a babauszást (4-5-ig, apa 1/2 5-ig dolgozik).
Hát majd meglátjuk mennyien fognak járni, milyen tumultus lesz. Dani jól viselkedett, a hordozójában aludt.
Vasalni nekem is kellene, majd hozzá is kezdek. Az ebédünk még csak most fől, de. lent voltunk a városban, Lilinek vettünk cipőt.
A mostani éjszakám olyan jó volt, szopi után mindjárt visszaaludt Dani és nem kellett felugrálnom hozzá. Erre most Lili álmodott rosszat, 5 körül felsirt akkor kiment hozzá apa, aztán ő elment dolgozni 6 előtt akkor Lili megint jelzett, átvittem magamhoz... szóval Dani aludt 7-ig és ha Lili nem ébred egész kipihent lennék.
Jó hétvégét!

Szia
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Örükök,hogy jól sikerült az uszodalátogatás.
Dani legalább ismerkedik.Gondolom őt is akarjátok majd vinni babaúszásra.Kép
Kár,hogy a felújítás rosszabul sikerült,mint az eredeti volt.Így szokott lenni!Kép
Gondolom "tisztán a hozzáértés számít,és nem az üzlet!"

Mi is voltunk ma Adával a városba,és a kórház után jártunk,mikor jött egy dilis fiú.Nem tudom mit akart,de nagyon megijedtem.Valami szívességet kért volna,de mondtam hagyjon minket békén!!Sietősre vettük a dolgot,de utánnunk dobta a colas kupakot,majd pedig az üveget.KépA sétánkat jól elrontotta.
Persze busz egy sem jött,így visszagyalogoltunk,csak hátul.(a sportcsarnok felé)
Egy ideig a férjem nélkül nem megyek be a városba az tuti!!

Szörnyű,hogy soha olyan nap nincs amiről elmondthatnám szuper volt!Kép

Na még ezt elfelejtettem.A TESCO-ban vannak szuper overálok.Mi is vettünk egyet Adának.
Olyan is van amit tavaly égen-földön kerestem,hogy van lába ,és vízhatlan anyagú.Kép
Mi már persze ilyet nem használunk,csak gondoltam,ha nektek kellene nézzetek be.
No ennyi.
Szia
masnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Hu az ilyen pasiktól én is irtózom! Még jó, h nem ment utánatok!Kép
Köszi az overálos infot! Mondjuk most nem aktuális, mázlim van mert ugye 4 lánytól és egy fiutól örököljük a ruhákat, igy tényleg csak nagyon-nagyon ritkán kell vennem valamit. Épp a hétvégén hoztam haza Lilinek az ezévi dzsekis-overált, Daninak van bundazsák és szintén egy dzsekis overál, jó bundás. Remélem ezzel kitartunk a télenKép
Tegnap vasaltam és mostam is, ma pedig szekrényeket fogok pakolni. Hoztam haza Lilinek egy nagy táska ruhát, ki kellene szedni a kinőtteket és ugye a nyáriakat lecserélni a télikre. Na meg a mi szekrényünkre is ráfér már egy kis szelektálás meg takaritás, és azt hiszem a pulcsikat át kell mosnom mert nyáron olyan állott szaguk lesz, utálom ugy felvenni.
Tegnap du. kimentünk Eresztvénybe, épitettek egy nagyon szupi játszóteret! Kár, h csak most tudtuk meg (mondjuk okt. elején adták át), de ha még lesznek szép idők ki fogjuk vinni Lilit mert nagyon élvezte.
Elfogyott a reggelim, megyek és belekezdek a nagy munkába.... Egyébként utálok szekrényeket pakolni!!!Kép

Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Nekem is kellene a ruhák között szoltírozni.Elég macera munka,úgyhogy nem szívesen fogok hozzá.Talán majd hétvégén.Kép

Mi sajnos nem tudunk senkitől örörkölni,mert ez a 2 gyermek van szinte az egész családban.Legfeljebb Ada örökli Imcsi ruháit.
Az sem mindegyik jó,mert ahogy nő a gyerek egyre inkább elhasználja azokat.
Cipőt meg úgyis újat kell venni,mert jobb,ha mindenki magának tapossa ki.Úgy kényelmes,és egészséges.

Látom,ti gyakran jártok kirándulni.Mi többnyire sétálgatunk csak.
Apa gyakran fáradt,és nem esik jól neki,Imcsi is jobban szeret itthon lenni hétvégén.Így hát Adával szoktunk kiruccanni,mert ő meg igényli a levegőt.
SziaKép
Masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Nekem tényleg szerencsém van a sógornőmékkel és a hugommal, azért igy sokkal könnyebb, h nem kell állandóan ruhákra költeni.
Végeztem a gyerekek szekrényével!Kép
A miénket is rendbe kéne tenni, de nem tudom holnap lesz-e hozzá kedvem.
Ugy terveztem ma nem sétálunk a pakolás miatt, de olyan szép idő volt, h meggondoltam magam. Igaz Lili ruhái mind az ágyon heverésztek, de nem érdekelt! Mikor aludtak gyorsan befejeztem.
Mi szeretünk elmenni itthonról, de sajna szükösek a lehetőségek. Nyiregyházán olyan szupi volt, mert minden nap mentünkKép valahová, ott volt hova.
Na megyek aludni, apa is hivogat. Szegény holnap nagyon-nagyon korán kel!

Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Gratula,hogy ilyen ügyesen megcsináltad a ruhaválogatást!Kép

Ti távfűtéses lakásban laktok?Fűtenek már?
Mert mi már a konvektort begyújtottuk.Este
és reggel elkél a fűtés.
Ma már nagykabátot vettek fel a lányok.Nem volt nagy a lelkesedés iránta.Ada hisztizett is kicsit.

Sajnos Apa ma ügyel.KépÍgy az este nem lesz egyszerű ,de csak megbírkózom vele.Ada ma nyűgösebb a szokottnál,nem is aludt napközben vmi sokat.Lehet jön az időváltozás?!

Megyek,nehogy odaégjen a paprikáskrumpli!
SziaKép
masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Az elmult két napban Dani is nyügi volt, biztos az időre. Két napja telihold volt+hidegfront, biztos ezt érzik.
Mi távfütéses lakásban lakunk és már fütenek, bár mi a radiátorokat még nem nagyon kapcsoltuk be, igy is van 22 fok a lakásban.
Én még nem vettem elő a téli kabátokat, Lili is vékony átmenetibe jár. Mondjuk olyan mint én, állandóan melege van. Dani már inkább az apjára ütött, ő kicsit fagyosKép
Valószinüleg megint megnézünk majd egy lakást, ez is a Gorkijon van. Azt mondják felujitásra szorul, és sajna 4. em., de 2+2 fél szobás, étkezős, két erkélyes, 79 m2-es. Kiváncsi vagyok milyen lehet. Méretileg nekünk szuper lenne, na és mindenképp gázosat szeretnénk mert a távfütés piszok drágaKép
Szombaton vettünk Lilinek cipőt. Eredetileg sportcipőt akartunk, de apa meglátott egy bakancsos kinézetüt vastag talppal, de nem tul magas szárral és végülis azt vettük meg. (adidas)
Ebben az időben már jobb, biztos nem fog fázni benne a lába.
Tegnap voltunk a Tescoba is, ritkán ér igy meglepi, ugyanis azt gondoltam 10e felett fizetek erre "csak" 8e, abból 4e a mosópor volt.
Tegnap szólt sógornőm, hogy szombaton szülinapot tartanak (két lánynak egyszerre, mindketten okt-ben születtek), ez nekem +10e ft ebben a hónapban!Kép Venni már nem szoktam nekik semmit mert elég nagyok, na meg a gyerekekkel nem is nagyon tudnék menni sehova vásárolgatni.
Na megyek mert Lili már itt nyuz, hogy a kicsi vakondot akarja nézniKép A multkov vettük nekki (DVD) és azóta szinte minden nap megnézi.
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
A gyerekeknek biztos kellemes kikapcsolódás lesz a szülinap!egyrészt jó is ,hogy egyszerre ünneplik.Legalább le van tudva egész évre: (már a szülinap)
Kép
Sok szerencsét a lakásvásárláshoz!Remélem találtok kedvetekre valót!
Kár,hogy ilyen nagyobb lakások csak a Gorkijon vannak.Úgy kiesik........
A távfűtés biztosan drága,de hidd el a gáz sem olcsó,főleg mióta felemelték az árát.Igaz,ebből annyit fizetsz,amennyit használsz.
Legnagyobb előnye,hogy akkor fűtesz,amikor kedved van.Kisgyerekeknél meg jobban kell a meleg,mint mondjuk egy felnőttnél.Kép
Na,fel is fel is ébredt Ada.Nem alussza túl magát,az biztos.
Imcsi alvósabb volt,de hát különbözőek a gyerekek.
Szia
MasnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Nagyobb lakások itt is vannak pl. Pécskő ut, (sógornőmék is ekkora méretüben laknak), csak ott 12milla körül árulják a lepukkantat is, a Gorkijon (amit meg akarunk nézni) 6,5 és azt mondta az ingatlanközv. h szerinte 6 mill-ért meg lehet venni! Szóval ez a nem mindegy, sajna nekünk nincs 10-12 milliónk! Igaz 6 sem, csak a lakásunkKépKép
A távfütéssel az a bajom, hogy a ház fogyasztásából számolják a lakásokét, a lakásokban felszerelt mérő alapján. Tehát ha a többi lakó ész nélkül füt akkor én hiába akarok spórolni, többet fogok fizetni mert a ház fogyasztása magas. Ha ugyanugy külön lenne mérő a lakásokban mint a gáznál sokkal jobb lenne! És igazságosabb! (már hallottam tv-ben, hogy ezt meg akarják valósitani, nade mikor?!)
Ha holnap is ilyen idő lesz nem találkozunk valahol? Nagy meleg nincs, de legalább szépen süt a nap.

Szia
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Persze,hogyne találkozhatnánk.
A sportcsarnokos játszi,vagy az Arany J-on is van egy jó,a gimivel szemben.Ahol nektek jobb.
Innen majd uannyi távolság mindkettő.
Ebéd után?!Időpontot írj te,mert mi kanalasat eszünk,és azt bárhol lehet.A szopi már nem ilyen.(sajnos)
Várom a válaszod!/mailben már elküldtem a rendes nevemet ugye?/
Kép
Szia
Masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Igen, megkaptam a mailedet, remélem Te is az enyémet.
Nekünk talán most a sportcsarnok melletti lenne jobb mert akkor utána elmennénk az ebédért.
Dani 1-2 óra között szokott enni, utána tudunk menni. Mikor szopizott küldök egy sms-t ha Neked is jó.
Megyek, fürdetni kellKép
Szia
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!

Tökéletes! Akkor holnap tali!
Jó éjt!
Masnika

u.i Igen megkaptam a mailt.
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Jó volt találkozni Veletek, Ada nagyon aranyos kislány!
Képzeld hazafelé hogy jártunk! A vasuti átjárónál odajön egy fiatal srác, hogy csak két perc, szivességet szeretne kérni. Mondom bocsi, sietünk mert fáradt a kislány. De ő nevelőintézetis... na itt egyből erélyesen közöltem, hogy nem tudok adni semmit és gyorsitottam a léptemet. Lehet, h ugyanaz volt aki Titeket is leszólitott a multkor?!
Lili jól elfáradt, egész uton azt hajtogatta, h le akar ülni és szomjas. Mondom majd bemegyünk a plusba, ugyis kell kenyeret is vennem. Éppenhogy bemegyünk az ajtón beszól, h kakilnia kell. Na gyorsan ki és indultunk haza, bár gyanus volt mert ha tényleg kell nem igy viselkedik. Közben hivott apa, hogy menjünk fel anyósomékhoz majd jön értünk (Pécskő uton laknak az uszival szemben)
Na gyors visszafordulás és trappolás nehogy baleset érje Lilit. Persze vaklárma volt az egész ahogy én azt az elején gondoltam.
Megyek és lefekszem, holnap takaritani akarok mert anyósomékhoz vendégek jönnek és nem zárható ki, h minket is meglepnek.

Szia
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!

Jaj,nagyon jó volt találkozni veletek!Remélem még megismételjük!
A gyerekek nagyon édesek.gyönyörű,kék szemük van,na meg Lili haja....KépSajnálom,hogy Imcsi nem tudott jönni,ő is biztos jöl érezte volna magát.

Sajnálom,hogy összefutottatok,azzal a sráccal.Sztem,az az volt,aki minket is leszölított.Lili nagyon megijedt?És te?Mert én nagyon berezeltem a múltkor.Hihetetlen,milyen dilis emberek kóborolnak az utcán.Persze sajnálom is kicsit,de hát ilyesztgeti sorra az embereket.Kép

Mi mindig a pisivel voltun így Imcsinél.Mondjuk ő mödszeresen,szinte minden alkalommal megcsinálta,hogy amint beértünk egy üzletbe,neki pisilni kellett.Rengeteget vitáztunk rajta,aztán kinőtte.Nem volt kedve olyankor vásárolni.Lili is biztos otthon akart már lenni,vagy lehet megfájdult a pocija azért hitte, hogy kakilnia kell.

Tegnap elfelejtettem mondani,hogyha vérvételre kell menned,én szívesen vigyázok a gyerekekre.Eseteleg levetthetjük az osztályon,és akkor nem kell várakozni.
Tőlem reggel Apa levette.Sokat kellett rimánkodni érte,mert engem nem szeret szurkálni.Meggyőztem,hogy így a legegyszerűbb.Kép

Kellemes vendégeskedést mára!!!
SziaKép
Masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Tegnap du. 4-re végeztem a takaritással, aztán 5-re irány az uszi...szóval jól elfáradtam.
Talán ma du. fognak átjönni anyósomék a vendégekkel, majd rétest akarok sütni mert kaptunk egy csomó almát.

Lilit nem igazán érdekelte a leszólitós pasi, nekem egyből a Ti sztoritok jutott eszembe és óvatosan sasolgattam hátrafelé nehogy minket is megdobjon. Aztán láttam, hogy már másvalakival beszélgetett.
A felajánlást köszönöm, ha aktuális lesz lehet, hogy élni fogok vele.
A talira visszatérve, Te sem panaszkodhatsz ám Adára, gyönyörü kislány és olyan szépek azok a hatalmas barna szemei!
Megyek almát pucolniKép Ja, apa is kap turósat mert az almás cuccokat nem szereti.
Jó hétvégét Nektek!Kép
Szia
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
A rétestésztát te szoktad csinálni,vagy veszel készen a boltban?
Mert én már egyszer próbáltam házilag készíteni,de csupa lyuk lett,amit pedig vastagabbra csináltam,nem volt valami szép látvány.Persze az íze uolyan lett.Kép
Én épp,most gondoltam,hogy sütök palancsintát.Nemrég vettünk egy új teflonos sütőt,mert a régiről feljött a bevonat.KépEz most Tefal,remélem tovább kitart,mint az előző.Kép

Szerencse,hogy a pasi talált újabb áldozatot.Mikor miutánnunk jött,senki sem járt a közelben.

Egész nap mostam,mosogattam,még megsütöm a palancsintát,és pihizem kicsit.KépRemélem a vendégeskedés kellemes lesz/volt.
Szia
Kép
Masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Hát szokás szerint jól felültettek, apa direkt felhivta anyósomat, h mikor jönnek mert rétest szeretnék sütni és ugye az frissen jó, tehát ma v. holnap kell megcsinálnom. Azt mondták ma du jönnek, 5 után hivta őket apa, h na mikor jönnek erre a válasz: ma már nemKép
Sajna nem az első eset volt, máskor is főztem már többet, h áthivjuk őket ebédre és mindig a sógornőméket választották, hozzánk még soha nem jöttek ebédre. Mit ne mondjak, elég rosszul esik!

A rétestésztát én készitem, gyurt rétes. Nagyon egyszerü megcsinálni, ha érdekel szivesen leirom a receptjét. Egyébként nagyon jól sikerült, mondtam is apának, h holnapra nem sok fog maradni mert nem spórolgatok vele, ami jól esik azt mind megeszemKép
Palacsintát nagyon ritkán szoktam sütni, olyan sokáig tart és nekem sincs igazán jó palacsintasütőm. Kaptam egy Zeptert, de én még abban nem tudtam sütni mert folyton leragadt, azóta sütöttem benne tojást, bundás kenyeret ugyhogy lehet, h megint meg kéne próbálnom hátha már jó lenne.
Délután aludtam egy kicsit, olyan jól esett!
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Sajnálom,hogy felültettek anyósék!Nagyon rossz,mikor készül az ember,aztán meg nem jön seki.
Bosszantó,főleg,ha nem először történik!Kép
Lehet,nem gondolják,hogy ezzel esetleg megbántanak titeket.Anyuék is ilyenek.Bár nekem nincs tesóm,úgyhogy csak egyszerűen elfejtenek jönni.Kép

a receptet légyszives írd le nekem.meg próbálom megsütni.
A tefal edény nagyon bevált!A másik sütőben ,ha már kevertem tejet a tésztába leragadt.Ebben pedig egyáltalán nem ragadt oda.Kép
Szerintem a Zepter is jó!Csak lehet egy kicsit meg kell olajozni az első palacsinta előtt.
Én a tésztájába is szoktam tenni pici olajat,és úgy nem kell külön kenegetni.Kép

Miután jó kiveséztem a palancsitasütés rejtelmeit,búcsúzom.
Megyük fürödni,és még pizsit is kellene vasalni előtte.
Jó éjszakát!Kép
Masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Rétestészta gyurva
30 dkg liszt
2 dl tejföl
1 tojás
pici só

8 dkg olvasztott zsir
5 dkg liszt

30 dkg lisztet, tejfölt, tojást és pici sót összegyurunk. Táblanagyságura kinyujtjuk, a 8 dkg olvasztott zsirt és az 5 dkg lisztet összekeverjük majd megkenjük vele a tésztát, felcsavarjuk rudnak, 5-6 cipóra osztjuk (én 5-re szoktam mert a 6-al nagyon vékony lesz a tészta) és fél órát pihentetjük.
Tepsinagyságura nyujtjuk, tölteléket középre halmozzuk, a tésztát jobbról-balról ráhajtjuk, megkenjük olvasztott zsirral -esetleg tejfölt is lehet rá kenni, akkor szebb lesz a teteje- és megsütjük.

Kedden pedig ezt sütöttem, nagyon fincsi és gyorsan kész van:
Hamis franciakrémes
Tészta:
7 tojássárga
18 dkg porcukor
8 ek. melegviz
20 dkg liszt
1 cs sütőpor
A tojássárgákat a cukorral és a melegvizzel elkeverjük, majd apránként hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet, megsütjük.

Krém:
7 tojásfehérje
5 ek. kristálycukor
7,5 dl viz
3 cs. vaniliás pudingpor
4 ek. kristálycukor
A tojásfehérjéket a cukorral kemény habbá verjük. A vizben a cukorral felfőzzük a pudingot, majd forrón hozzákeverjük a tojáshabot. A kész krémet a tésztára öntjük és kb. 10 percig együtt sütjük.
Ha kihült jó egy kicsit hütőbe tenni.

Megyek mert Daninak jelez a gyomraKép
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Köszönöm a recepteket,kipróbálom mindkettőt!
Nálunk ma is palacsinta volt a desszert.Tegnap mind egy szálig elfogyott.
Apával közelharcot vívtunk,hogy melyikünk süsse ki.Olyan jó ebben az edényben sütögetni.....,és főképp,hogy gyorsan kész van.Kép

Holnap délelőtt utazunk.Már félig bepakoltam,de még rengeteg cuccunk kimaradt.

Kikészítettem egy csomó pulcsit,erre 20C körül jósolják a hőfokot jövő hétre.Kép
Most nem tudom milyen ruhákat rakjak,mert máskor is jól megjártuk,hogy fagyoskodtunk a vékony cuccainkba.Kép

Reggel még vásárolni kellene pelust,meg babakaját.Plussz,még vasalni is kell,kelhetek hajnalban.
Megyek is még megcsinálgatom amit most lehet!
Kellemes hetet nektek,majd jelentkezem,amint megjöttünk.Kép
Szia
Kép
Masnika
masnika77
 
 


Szia Mókuska!
Itt vagyok,ragyogok!
Holnap bővebben,csak bekkukantottam!
Puszi
Masnika
Kép
masnika77
 
 


Szia Mókuska!
Hát eltelt a majd egy hét anyóséknál.Már alig vártam,hogy újra itthon legyünk!Kép
Jobban is aludtunk,a saját helyünkön!Teljesen kipihenten ébredtem.
Tiszta szerencse,mert rengeteg dolog van itthon.Már két fullos mosás ment,de mivel teregetni többet nem tudok,a másik 2 holnapra marad.KépA mosogatást ne is említsük!

Tegnap későn értünk haza,több,mint 6 órányi utazás után.Megálltunk egy csomó helyen,köztük az egri TESCO-ban is.Jól fel is bosszantottak,mert kosarat szerettem volna venni,de nem volt a helyén egy sem.A biztonsági őr elküldött a pénztárhoz,vegyek onnan.
Mire a péztárosnő durván rámförmedt,hogy mégis mit képzelek?!Kosarat csak benntről lehet elvenni.Kép
Erre visszamentem a biztonsági őrhöz,az meg:Ja!Tényleg.Elfelejtett szólni.De menjek be nyugodtan.
Hát nem mentem.Bevásároltunk a szemközti LIDL-be.Mondjuk csak tej,és zsemle kellett volna,de mérgemben már többmindent is vettem.Kép
Nem értem,egy ilyen áruházban hogyan lehet így viselkedni!Meg is fogadtam,én többé nem megyek a TESCO-ba!

Úgy néz ki hamarosan megint menni kell,mert a apát tanulmányai szólítják.Azt,hogy hogyan lesz még pontosan nem tudjuk.Elég nagy probléma ez most,de majd csak megoldjuk!Kép


Veletek mi újság?
Puszi:MasnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Mindenhol jó, de legjobb itthon....a mondás is igy szólKép
A kiruccanás utáni állapotot nem kell bemutatni, én ilyenkor alig tudom utólérni magam a sok mosni-vasalni való miatt, na meg ugye takaritani is kell.Kép
Én is hulla vagyok, tegnap du. 4-ig takaritottam aztán elmentünk bevásárolni mert ma vendégeink voltak, apa szlovák rokonai jöttek babalátogatóba. Feljöttek anyósomék és sógornőmék is, ugyhogy 14-en voltunk az 58 m2-es lakásban. Este 8 volt mire mindenki elment, gyors fürdetés és etetés aztán nekiálltam a romeltakaritásnak, ráadásul holnap megyünk anyukámékhoz és a cuccot is bepakoltam, hogy holnap időben tudjunk indulni. Alig pár perce végeztem és gondoltam ide még bekukkantok.
Persze ma de. még vasaltam is-én balek, nyugodtam hagyhattam volna mert nem volt sok. Na mindegy! Én hétfő este tudok megint jönni mert akkor jövünk csak haza.
Voltunk Danival csipőszürés kontrollon, most másik doki volt (Dömötör), sokkal aranyosabb volt, UH-al is vizsgálta és minden rendben van, már nem is kell többször mennünk.
Megkaptuk a 2hós oltást, szépen hizogat Képa fiatalur, már 6380g! Itthon mértem a hosszát, 62-63 cm körül van!
Tescos sztoriKép
Én is pipa vagyok rájuk, hétfőn leszaladtunk vásárolni, vettem 3l tartós tejet (tescos). Csütörtökön kakaót szerettünk volna reggelire, elkészitem Lilinek és mikor kóstolom érzem, h savanyu. Gondoltam elég furcsa mert ugyan már bontott volt, de a hütőben volt és a tartós tej 1-2 nap alatt nem romlik meg. Felbontom a másodikat, az is savanyu! És a harmadik doboz is! Ráadásul akkor vettem észre, h az egyiknek már 1 hete lejárt a szavija (a vásárlás napjához képest) és a másik kettő is csak nov. 12-ig volt jó! Kép Még soha nem jártam igy, a tartós tejnek nem nagyon szoktam a szaviját nézni mert direkt azért veszem, h hetekig tudjam tárolni! Legközelebb jobban kell figyelnem erre is! Persze szegény Lili nem értette miért nem ihat kakaót mikor beigértemKép
Na megyek aludni mert nagyon fáradt vagyok!Kép
Hétfőn este jövök!
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Na még gyorsan visszajöttem egy percre! Ha szeretitek a perkelt cukros édességeket próbáld ki, most ezt csináltam a vendégeknek (nem először) és olyan kapós volt, nem tul drága,gyorsan kész van és elég kiadós.

25 dkg kristálycukrot megolvasztani, majd ebbe teszünk 25 dkg Rámát és 1 tubus süritett tejet. Összerottyantjuk, levesszük a tüzről és jó alaposan belekeverünk 2 csomag puffasztott rizst.
Mignon papirra halmozzuk. Jó ha lehütöd!
Puszi

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Nálunk tiszta felfordulás van ,már 2. napja.Takarítunk gőzerővel!
Ma ablakot pucoltam+függönymosás.Volt még mosni,és vasalnivalóm is.Ezért nem is volt időm netezni!Kép
Holnapra is maradt még belőle,két függönyre már nem volt erőm,hogy kivasaljam.
Vasalás nélkül meg csupa gyűröttek,pedig csak egyszerű ,sima, mintamentes darabok!
Remélem jóléreztétek magatokat anyukádéknál!!
Gondolom megvolt a gyertyagyújtás is,hiszan annak van most az ideje!Lili is biztosan imádja!Kép

Azt hiszem irányulok aludni!KépMert már az előbb is szundikáltam a TV előtt.
Holnap bőbeszédűbb leszek!!!(remélem!)
Szia,Jó éjt!Kép
Masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Nagyon jó volt anyuéknál, ott voltak a hugomék is. Mondjuk nem aludtam tul jól mert Dani -valószinüleg az óra átállitás és az "idegen" hely miatt- igen rosszul aludt, két óránként ébredt és állandóan a cumiját kérte. Szerencsére itthon minden ok volt, 3-kor és 6-kor ébredt enni.
Lili jól megjárt Orosziban, rányult a mécses tetejére és megégette a mutatóujját\popgif {286790,} Tegnap viszont már sokkal óvatosabb volt, csak a szatyorból merte elővenni a mécseset, utána még a közeléből is eljött.Kép
Nekem is van mosnivalóm bőven, hoztam haza plusz 3 szatyor ruhát, a hugom is összeszedte a kinőtteket + anyukám huga is hozott egy adagot az unokájáról, ugyhogy megint lesz munkám, nem fogok unatkozni.
Ma du. Szloviba megyünk a temetőbe, addig sztem kimosok én is egy adagot, mert a szennyestartókból szó szerint folyik ki a ruhaKépKép
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!

Mi már letudtuk a gyertyagyújtogatást a múlt héten.Ma max. gyújtok az ablakban mécsest,hogy mégis ma is égjen vmi!
Imcsi nagyon élvezi ezt az egészet.El is ment a nagymamával,végigjárják ma sztem az egész temetőt.Neki gyertyát szoktunk venni.A mécsest nem tudja meggyújtani annélkül,hogy ne égesse meg magát.Kép

Sajnálom ,hogy Lili megégette az ujját!Remélem nem vészes s dolog,és hamar meggyógyul!!!Kép

Én ma még takarítgattam,és csináltam bolognai spegettit.Délelőtt jöttünk rá,hogy elfelejtettünk bespájzolni zsemléből.KépMég jó,hogy a spagettihez nem kell ilyesmi.
Holnap reggel rohanok,és veszek is vagy 10 db-ot,mert most mindenkinek jólesne egy kis lekváros,vagy vajas változat.
Persze,mikor van bőven akkor sokszor a kukában landol egy-két darab,mert nem fogy el.Kép

Mosás:Én már napok óta csinálom,mégis úgy tűnik kifogyhatatlan a szennyestartó!Kép
Na,aztán vasalhatunk majd kedvünkre!!Kép
Kellemes,pihentető estét kívánok nektek!!!
Masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Végre mi is letudtuk a gyertyagyujtást és a nagy családi látogatásokat is. Legközelebb karácsonykor lesz ilyen nagy "hajtás". Mondtam is apának, hogy ha......akkor nem-e el tudna jönni a két ünnep között szabira. Akkor nem kéne két nap alatt 4 helyre eljutnunk és egy kicsit több időt tölthetnénk itthon is.Kép
Szerencsére Lili égési sérülése nem volt nagy, mondjuk lett egy kisebb hólyag az ujján, de csak akkor sirt mikor eszébe jutott mi történt vele.Kép
Ma mégsem mostam, még az sem esett jó. Apa mosogatott el én meg aludtam egy órát LilivelKép
Most meg győzködöm, h rendeljünk pizzát mert ugye ma nem főztem és ha kenyeret eszünk nem lesz reggelink. Kenyér is ugy van, h tegnap anyukám rákérdezett, h van-e kenyerünk mert éppen hozták a frisset. Hát még jó, h legalább ő gondolt ránk!
Ada hogy birta a hosszu utat és a távollétet? Na és most jut eszembe, h Imcsi suliba jár. Õt kikértétek a mult hétre? Duplahosszu ősziszünet?Kép
Na megyek mert éhesek maradunk ha nem intézkedek!
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Masnika!

Rég voltál! Remélem semmi baj, csak sok a munkád v. a párodat kisértétek vhová........
Mi jól vagyunk, apa dolgozik mi pedig a gyerkőcökkel készülünk a városba. Adunk magunknak egy esélyt a nyerésre (ami mindig elkerül minket).
Lili okosodik, olyan beszólásai vannak, hogy apával fetrengünk a nevetéstől. A multkor pl. hazaértünk a sétából és éppen vettük át az itteni ruhát, mikor megszólal: a bugyi ugye marad? de holnap tisztát veszünk, ugye jó a meglátásom?
Vagy: ülünk az asztálnál, ebédelünk mire Lili: anya akkor most beszélgessünk a legujabb barbie meséről! Dani is egyre cukibb, már olyan sokat mosolyog és gagyarászik. Nagyon szereti ha énekelek neki, olyankor folyamatosan mondja ő is.
Megyek, hajat kell mosnom a séta előtt. Ha tudsz gyere!
Puszi
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Régen voltam már ,mert nem működött egy ideig a gép,aztán meg folyton foglalt volt.Kép
Aztán meg rengeteg tennivalóm is volt.Folyton van vmi munka,és úgy érzem sosem leszek kész velük.
Most is addig ugrottam be,míg szárad az egyik turnus edény,aztán folytatom a mosogatást.
Ada fogzik kb. 1 hete.Eszméletlen nyűgös.KépSzinte alig alszunk vmit éjszaka.
Egyszer már csak vége lesz ennek.Minden egyes fogával ennyit szenvedünk.
Érdekes Imcsinek úgy kijöttek a fogai,hogy már csak akkor láttuk,mikor fehérlett.Nem is nyáladzott nagyon.Kép
de hát nem lehetnek egyformák.....

Az utazást Ada ismét rosszul tűrte.Sztem unatkozik.
Imcsi meg nem is jött,mert nem bírja az utazást.KépÉn meg nem erőltettem.Itthon maradt a nagymamival.

Lili nagyon édes lehet,hogy ilyen felnőttesen beszél.Csoda jó poénokat mondhat.Kép
Dani pedig kezd ezek szerint kis öntüdatos lénnyé válni.
Biztosan hamar fog majd beszélni,ha már most próbál dalolászni!

Remélem nyertetek a lotton vmit!!!!Legalább az árát mindig jó lenne,aztán a többi már bonus!!!
Én ma Luxort vettem,de nem szoktam azon sem nyerni.Akkor veszek csak,ha épp eszembe jut.

Na megyek mosogatni!
Holnap is benézek,remélem nem fog egész nap játszani Imcsi,és ideenged!
Szia!
Masnika!

Kép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

El is felejtettem, h őszi szünet vanKép A házimunkával én is igy vagyok, most összegyült a vasalni valóm mert ugye mostam a sok ruhát amit kaptam, persze még mindig teli vannak a szennyestartók...Kép
Sajna nem nyertünk-szokás szerint. Vagyis a luxoron lett egy képünk, de már idejét sem tudom mikor nyertünk utoljára.
Hát nem irigyellek az éjszakáidért! Lilivel nekem is szerencsém volt, ő ugyan nyáladzott, de észrevétlenül bujtak elő a fogai. Remélem Danival is igy lesz! Egyébként már ő is kezdi a nyálaskodást, lehet, h neki is hamar jönnek a fogak. Lili nem volt még négy hónapos mikor két nap alatt kibujt az alsó kettő.
Lili most éppen ötöslottózikKép Tettszik neki a luxor is, a nyeretlen szelvényeken szokott karikázni. Most mondtam neki, h jövőhéten az ő számait fogjuk megjátszani hátha jobbak mint a mieinkKép
Pihentető éjszakát NektekKép
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Én nem tudom,nem volt rossz éjszakánk,és aludtam is,de egyszerűen nem tudom kipihenni magamat.Hulla fáradt vagyok!Kép
Pedig szedek Aktival energit(valami ilyesmi a neve)
Lehet kezdődik a téli depresszió.El fogok már menni szoliba,talán a mesterséges nap segít!Kép
Tegnap a luxoron majnem lett 2 képem.Csak 1-1 szám hiányzott.KépMint ugye általában.
A lottót pedig megnyerte valaki.Kép
Mondjuk nem mi,mert én nem is vettem szelvényt.Majd legközelebb!!
Pedig milyen jól volna a nyeremény!-Gondolom nektek is!

Hordjátok még az ebédet az oviból?
Szerencsére még nincs hideg a déli sétákhoz.

Remélem Daninak is könnyen kibújnak majd kicsi fogacskái,ahogy Lilinek.
Imcsinek is kettesével jöttek,de Adánál egy bújik ki egyszerre,az is kínok között.A védőnő szerint vastag az íny,ami fedi a fogait,azért jön ki ilyen nehezen.Kép



Nálatok mi volt ma az ebéd?Én Chilis babot csináltam,meg sütöttem tököt.
Szeretnék még estére kefíres sütit csinálni.
Szia
MasnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Én tegnap gyümilevest csináltam Lilinek és magamnak (apa nem szereti) és sajtos-tejszines penne tésztát. Ez lesz mára is, mert anyósom a mai napra nem rendelt ebédet. Egyébként még hordjuk, de a mult héten kétszer is kellett főznöm mert olyan silány kaja volt.
Én ma akarok sütni, croassant. A multkorában irtam ki egy fórumból a receptjét, a csaj le is fényképezte és nagyon gusztán nézett ki, gondoltam kipróbálom.
Tegnap du. a barátnőméknél voltunk, ma reggel feküdt be a kórházba és előtte "összeengedtük" a lányokat. Kismama, még van két hete, de Fannival Hellp szindróma miatt s.o.s mütötték a 38. héten, ugyhogy elővigyázatosságból már most be kellett feküdnie.
Még csak most reggelizek, reggel fél 9 körül keltünk fel aztán Dani nyüglődött, Lili már persze rég végzett most meg itt furakodik, az enyémből akar enni. (tejet evett csokis golyóval, most meg eszi rá az uborkát meg a retketKép
Váááá megyek, mert nem hagy! Nincs nyugodt 10 percem! Szegény apa meg hajnal 4-kor már ment dolgozni és ki tudja mikor ér haza, ilyenkor olyan ideges szoktam lenni egész addig mig meg nem érkezik.
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Ismerős ez a "Tiédet akarom enni"! Néha teljesen idegbeteg vagyok tőle.Ráadásul a múltkor A kisasszony kivette a kezemből a szendvicsemet,amire már úúúúúúgy fájt a fogam.Beleharapott,majd kiszaladt,és kidobta a kukába.Kép
Nagyon nehéz lehet neked a két pici gyerekkel!Mi napközben csak ketten vagyunk,de így sem könnyű.Kép
Délben kiderült,hogy ma utazunk.Pénteken jövünk haza,addig anyóséknál múlatjuk az időt.
Apának már kell mennie gyakorlatra.
Egyenlőre úgy néz ki egy hét itt,egy hét ott.De most csak ez az egy hét ott biztos!
Imcsi marad mamával.Kell járjon suliba.
Most örül egyébként,hogy önállóságra lesz utalva!KépMár alig várja.
Én meg félek az utazástól egy kicsit,de úgy gondoltam addig már Apával leszünk,míg pontosan kiderül,hogyan is lesz eztán.Szörnyű ez a bizonytalanságKép
Még a karácsonyt sem tudjuk hol töltjük majd
Na megyek ,mert jött Apa,és készülődni kell.
Szia MasnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Nem irigyellek Titeket, ez nagyon rossz lehet! Pláne igy, h Imcsi nem lehet veletek. Kitartást és sok-sok energiát kivánok! Ja és jó utat!

Szia
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!

Pénteken későn értünk haza,tegnap pedig pakolásztam.Mára is maradt még,főként mosnivalóKép
Imcsi jól viselte az itthonlétet,de azért nagyon örült,mikor megérkeztünk.Kép
Ada sajnos nagyon nyűgi.Kijött egy rágófoga,és még 2 készülődik.Ráadásul meg is fázott.Kép
Egész éjjel 3 órát aludtunk össz-vissz.Szörnyen álmos vagyok.Kép
Kedden kellene oltást kapnia,de most ez azt hiszem a nátha miatt elmarad.
Mindenesetre elmegyünk az orvoshoz,legelább megmérik mennyit hízott a hölgyi.Kép
Meg aztán szeretnék a két csajszinak influenza elleni oltást is adatni.
Remélem lehet!
Veletek mi történt az elmúlt héten?
Gyerkőcök remélem nem náthásak,ebben rettentő rossz időben.
Pussz:MasnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Gondolom most megintjócskán van tennivalód! Nem irigyellek!
Adának gyors gyógyulást!
Mi szerencsére nem vagyunk betegek (kop-kop-kop), rajtam próbált kitörni a dátha, de nem hagytamKép
Daninak az egyik nagy lábujja begyulladt a köröm mellett. Szerdán mutattam a védőnőnek, azt mondta kenjem Betanthennel, de csunyább mint volt, ugyhogy holnap én is leviszem a dokinőhöz, valószinüleg du hátha akkor nem lesznek (nem akarom a betegek közé vinni, viszont a csüt-i tanácsadásig sem akarok várni).
Lili most éppen cirkuszban van, apa akarta vinni, de anyósomék mondták, hogy majd ők elviszik a többi unokával és ők is fizették a belépőt. Már nagyon várjuk haza, 11-kor kezdődött és még nem jöttek, kiváncsi vagyok hogy tetszett neki!
Dani most nagyon jól aludt éjszaka, valószinüleg azért mert tegnap napközben nem sokat aludt. Délelőtt anyósoméknál volt mert vásároltunk apával, du. pedig szülinapi bulin voltunk. Este szopi után ugy beájult, hogy mikor letettem a kiságyába meg sem rezzent aztán 1/4 6-ig durmoltKépKép
Kihasználva, h Lili nincs itthon nekiálltam egy fa tálcát dekupálni, erre a görnyedéstől jól megfájdult a derekam!
Na megyek, megjöttek....
Szia
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Milyen volt a cirkusz?Tetszett Lilinek?
Voltunk a TESCO-ba,mi is láttuk a sátrat,de nem mentünk be.
Dani lábujja remélem hamar rendbejön.Nem lehet,hogy nagyon lekeríketetted a lábujján a körmöt?Akkor szokott begyulladni.
A gyerekek gyógyulási képessége szuper,úgyhogy sztem pár nap múltán hült helye lesz a gyulladásnak.Kép

Már hallottam a dekupázs technikáról,de már pontosan nem tudom mi is az.Beavatsz?Egyébként nagyon ügyes vagy,hogy ilyeneket csinálgatsz.Kép

Én ma elővettem régen megkezdett pulcsimat,kötöttem egy pár sort.Kb. 2006 karácsonyára elkészülKép(ha sietek vele)Kép
Gondoltam csinálok sálakat a télre.Talán,ha találok vmi vastag fonalat,amiből egy-két nap alatt meg tudom kötni,akkor lesz is belőle vmi.

Hogy van a barátnőd?Megszületet már a baba?
Gondolom nagyon félt,nehogy mégegyszer előjöjjön ez a szörnyű betegség.
Ide feküdt be Starjánba?

Na megyek lassan szunyizni!
Egész nap talpon voltam,és szinte összeesem a fáradságtól.Kép
Jó éjt!Kép
Masnika
masnika77
 
 


Szia Masnika!

A cirkusz tetszett Lilinek, jól ki is fosztották anyósomékatKépKépKép Már a jegy is elég huzós volt (1600 és 1200 ft), de nekik kellett pattogatott kukorica és hát nem is tudom meghatározni, hogy mi lenne(Lili varázspálcának hivja, világit, villog), de a lényeg, h 1500ft-ba került és kettőt is kellett venni (Lilinek + sógornőm legkisebb lányának), ugyhogy több mint 10e forintjukba került ez a kis kiruccanás.
Barátnőm még nem szült meg, de már nagyon szeretne!Kép(itt van Tarjánban) Az első szülés után több orvos véleményét is kikérte, h mi az esélye, h egy következő terhességnél is hellp szindrómás lesz. Mindegyik azt mondta, ugyanannyi mint bárki más terhes nőnek, szóval elég optimistán viszonyult a dologhozKép
Sajna Dani lábujja nem akar gyógyulni, csunyább mint volt ezért holnap megmutatom a dokinőnek. Az a pláne, h még nem is vágtam a körmét a lábujjairól mert olyan pirinyók voltak, nem is szakadt be, szóval nem tudom mitől lehet. Olyan mintha vadhus nőtt volna odaKépKépKép
A dekupázs- szalvétatechnika. A festéssel már kész vagyok, a napraforgókat is kivágtam, holnap ragasztom. Remélem sikerül és szép lesz! Ha igen ezt kapja az egyik nagymami karácsonyra aztán a másiknak is kreálok egyet, és szerintem még más is fog kapni valami ilyent karácsonyra. Aztán majd itthonra is van már egy-két ötletemKép
Én a karácsonyi himzett teritőmmel voltam ugy, h kb. két éven át készültKép De az is lehet hogy háromKépKépKép
Na megyek, család már bealudt. Meddig lesztek itthon?
Szia
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!

Voltatok orvosnál Danival?Mit mondott?
Én telefonáltama körzetbe,hogy Ada beteg,vigyem-e oltatni,de természetesen azt mondta a doktornő,semmiképp.Persze szólt,hogy akkor már vigyem el a rendelésre,kap majd gyógyszert.Mondjuk,csak taknyos,nem akartam ilyen cécót miatta ,de most már muszály.
Persze nem a mi dokinénink lesz ,úgyhogy megbeszélni nem is tudok vele semmitKép
Mára természetesen az egész család lebetegedettKépKépKép

Lili sokat mesél a cirkuszról?A varázspálca működik még?Kép

Remélem sikerült befejezned a tálcát!Biztosan nagyon szép!KépKépHa esetleg sikerül képet készítened róla,akkor légyszi tedd fel!
Ennél jobb ajándék karácsonyra sem kell!!
Én most Ada-baba kéznyomát akarom megörökíteni,vmi gyurmaféleségben.Olvastam kiégethető gyurmáról,azt jó volna beszerezni vhonnan.
Szóval ezt kapná karácsonyra tőle a család!KépKép

Remélem a barátnőd gyorsan,és problémamentesen fog szülni.Minden jót,és kitartást kívánok neki!Kép

Voltunk ma a Lakberben,meg még egy-két bútorboltban.A lányok cuccai tűlnőttek a szekrények kapacitásán.KépKép
Kellene vmi kis szekrényke,de egyenlőre nem találtunk megfelelőt.
Viszont olyan szuper ágyikót láttam!Nem is nyugszom,míg meg nem vesszük.
Össze lehet egész picire tolni,és 3 méretűre állítható.Láttam már máshol is ilyet,de ez nem töri a gyerek derekát.Kép
Na meg emeleteságyat is láttunk!!Húúúúúúúúú,de szeretnék olyat magamnak!

Na megyek szundizni,mielőtt órákig ecsetelgetem az ágyakat!
Szia
MasnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

A varázspálca még müködik, tegnap meg lett mutatva a dokinéninek, védőnéninek, apa munkatársainak....Kép
Igazából csak a bohócokat emlegeti.
Voltunk dokinőnél, ő sem tudta igazán, h mi lehet Dani lábával. Most Tetran kenőccsel kell kennem és ha 2-3 nap mulva nem javul el kell őt vinni a bőrgyógyászatra.
A tálca elkészült, elsőre nem lett rossz, de már 2 aprócska hibára rájöttem, mondjuk aki nem tudja nem veszi észreKépKépKép Apának is nagyon tetszik, ugyhogy a hétvégén megint megyek a hobbiboltba. A multkor majdnem 8e ft-ot hagytam ott!
Én is szeretnék Lili által készitett ajándékot adni, de egyszerübb dologra gondoltam: sógyurmából szaggat ki pogácsákat (természetesen figurásakat), kiszáritom majd ő kifesti vizfestékkel.
Szekrényvásárláshoz sok sikert! Nekünk egy rokonunk (butorasztalos) készitette a gyerekek gardjóbját + a szekrénysorunkhoz kiegészitő elemeket. Mivel kicsi a háló ez a megoldás volt a legjobb, mert pont méretre csinálta meg a szekrényt.
Ha kicsit nagyobb lesz Dani mi is elkezdjük az ágyvadászatot, mert Lilit vissza akarom költöztetni a hálóba, mi meg kijönnénk a nappaliba. Persze akkor majd olyan ülőgarniturát is kell vennünk amit jól lehet ágynak használni.
Barátnőm még mindig egyben. Nem tudom meddig vár majd a doki, péntekre van kiirva. Ráadásul nagyon szeretne hüvelyi szülést (ugye az első császár volt), de a hirei alapján szerintem csökkennek az esélyeiKép Már volt fehérje a vizeletében, igaz még minimális, de a vérnyomása is kezd emelkedni, 140/90-et is mértek neki vmelyik nap.
Már megint elárasztottak a vasalni való ruhák, ma is két adagot mostamKép
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!

Igazán sajnálom,hogy Dani lábujja nem javul!Kép
A Tetran bízom benne meggyógyítja majd!

Nagyon édes lehetett Lili a varázspálcával!Gondolom,mindenkit elvarázsolt!Kép

Mi nem voltunk orvosnál,mert Ada pont akkor aludt el,mikor menni kellett volna.Már a harisnyanadrág,és a hosszúujjas rajta volt,amikor ráhajtotta a fejét a vállamra ,és már durmolt is.Kép2 órán kerezstül aludt.Nem volt szívem felkelteni.
Érdekes,máskor órákig ringatom,mire kegyeskedik elaludni(pl. most este).Kép

Egyébként,már kevésbé náthás.Persze az orrát kiszívni nem hagyja.Naponta 2X minden erőnket bevetbe lefogjuk,és úgy sikerül.Persze ordítás a vége,és máris kezdhetnénk előlről.Kép

Imcsi soha nem tiltakozott az orrszívó ellen.Az utálta inkább,ha folyt az orra a világba.A cseppentőtől persze rosszul volt.Kép
Persze,lehet visszaemlékezve már szebb a dolog,és minden tökéletes.Kép

Én is mosok minden nap!KépEnnek se vége,se hossza.Aztán meg jön a vasalás.Újabban minden nap vasalok,de olyan ,mintha hetegik gyűjtögetném a kupacot.Kép
Ja,és persze az egész lakás tele száradó ruhákkal.Mint,aki ronggyal kereskedik!Kép

A barátnőd,szegény biztosan császárra lesz ítélve.KépKépKépIlyen toxaemira utaló tünetekkel,és az előzményekkel,nem hiszem,hogy engedik simán szülni.
Szegényt sajnálom!KépKépKép

Tudsz itt hobbiboltot?Már csak az égethető gyurma miatt kérdezem.


Szia!
MasnikaKép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Hobbibolt kettő is van, az egyik az Arany János uti ovoda mellett, a másik a posta téren az Ego sportbolt mellett.
Barátnőmnek azt mondta Gordos (ő az orvosa), hogy ha péntekig nem szül próbainditást csinál. Hát kiváncsi vagyok!!!!
A védőnőm megnézte ma Dani lábujját, azt mondta szerinte a jövő hétig mindenképp várjak a bőrgyógyászattal. Mondjuk annyi javulás már van, hogy a gyulladás elmult, már "csak" az a kinövés van rajta. Remélem helyrejön neki! Egyébként megint szépen hizott,Kép 6710g és 64 cm. Szép nagy legényke!
Képzeld ma hogy jártunk! 11 körül mentünk le sétálni, gondoltam ugy indulunk haza, h 1-től lesz tanácsadás és hazafelé jövet bemegyünk. Fél 1 körül a téren Lili szól, h pisilni kellKép Nem szivesen, de levetkőztettem mert ugye nagy hirtelen hová szaladjak vele?! Nem jött semmi. Aztán játszott tovább, majd negyed óra mulva megint szól. Na mondom akkor trapp a rendelőbe, addig tartsad. Jó tartom. A rendelőbe meg furcsa szagokat érzek.... Nézem a cipőm talpát tiszta.... Odamegyek Lilihez, hát persze, h bekakilt szegény! Ilyen még soha nem fordult elő vele! Még hazafelé is mondogatta, h pisilni kell, aztán itthon még tényleg kakilt és pisilt is. (a rendelőben is próbált, de nem sikerült)
A védőnő mondta, h valószinüleg a maradék két rágófoga jön és azért kakilt krémeset. Hát tényleg jól meg van dagadva az inye mindkét oldalon. Szegény majdnem sirt mikor mondtam neki, h bekakilt. Valahogy nem is érezte, lehet, h azt hitte csak pukizott.
Ma lefeküdtem velük mert ugy fájt a fejem, pedig gyógyszert is vettem be. Erre 3/4 óra pihi után hivott a tesóm telefononKép A legjobbkor! Pedig Dani is olyan jól beszunditott és én is tudtam volna még aludni! Persze utána már kiment az álom a szememből igy vissza sem feküdtem.
Megyek, fel kéne költenem Lilit mert megint későn fog este elaludni.
Ja, hétfőn ugy megszivatott minket! Délben egyszerüen nem akart aludni, persze estére totál kibukott. Apa kicsit tulórázott igy egyedül voltam velük. Lili 6 körül bealudt a földön játék közben. Nagy nehezen feltettem az ágyra, megágyaztam neki és lefektettem. Még örültem is, hogy milyen jó, este csak Danit kell ellátni aztán pihizhetünk mi is. Erre 8-kor felébredt! 11 után tudtuk visszaaltatni!
Szia
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!
Egy gyors bekukk csak,mert technikai problémák adódtak felénk.Kép
Vmi oknál fogva napokig nem volt NET.Aztán most meg a billentyűzet romlik elKépPersze Apa tisztító lemosása az oka sztem.
Holnap vagy veszünk másikat,vagy megjavítja!
Ha kész jelentkezem.
Puszi
Masnika
Kép
masnika77
 
 


Szia Masnika!

Jó, hogy "csak" emiatt nem jöttél. Nálunk semmi különös, ma megint voltam a hobbi boltban (5800 ft-om bánja), de megvettem a másik nagymami és apa unokatesójának is(neki nem szoktam venni semmit, de mostanában annyi mindent kaptunk tőle, a nászutról is hozott ajándékot szóval most ő is kap)az ajándéknak valót, sőt anyukámnak dec. 8-án van a szülinapja és ő is ilyen ajándékot fog kapni. Majd ha kész lesznek lefényképezem és felteszem ide.
Na megyek pihizni.
Szia
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


SZIA MÓKUSKA!
AMINT LÁTOD A BILLENTÛZET MÉG MINDIG ROSSZKépMOST BERAGADT A NAGYBETÛ
APA RAGASZKODIK HOZZÁ HOGY MEGJAVÍTJA
AMINT TUDOK ÍROK!

LILINEK REMÉLEM MÁR KIJÖTT A RÁGÓFOGA?ÉS DANI LÁBUJJA IS RENDBEJÖTT!!!
SZIA
MASNIKAKép
masnika77
 
 


Szia Mókuska!
Talán picivel jobb lett a billentyűzet,de még nem az igazi.Egy-egy betűt még mindig úgy kell bemásolni,mert nem megy.Kép
Tegnap írtam egy hosszú szöveget,aztán fogta magát eltűnt,és csak nagybetűket írt.Kép

Remélem a gyerkőcök jól vannak.Lilinek kijött már a foga?
Dani lábujja meggógyult?Voltatok bőrgyógyásznál?

A saját kezűleg készítettnél nincs is nagyobb ajándék!Kár,hogy manapság inkább a vett dolgokat kedvelik az emberekKép
Kíváncsian várom a fotókat!Kép

Nálunk úgy néz ki Ada oltásából nem lesz semmi a jövő héten sem.Még mindig taknyos szegényKép
Pedig már hagyja,hogy kiszívjam a váladékot,csak az orrcsepp után sírdogál.Kép
Makacs egy nátha.Mondjuk (kop-kop)nem köhög szerencsére.
Imcsi csak picit fújdogálja az orrát,talán ő nem lesz nagyon beteg(remélem)

Tegnap akartunk venni Adának egy szőnyeget,mert szeretnénk egy játszósarkot neki a kiságy helyén(nem használjuk,mert köztünk alszik)Sajnos gyerekmintás padlószőnyeg sehol nincs ,csak rendelésreKépA darab szőnyeg meg nem jó,mert a falara is akarok belőle,falvédő gyanánt.Kép
Gondoltam védi kicsit a hidegtől,na meg nem lesz összefirkálva a fal.Kép
A komódot megrendeltük.Találtunk egy egész jót,és az ára sem szörnyűségesKép

Megek,mert itt sírdogál Ada,hogy fogjam föl.
SziaKép
Masnika
masnika77
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: