Új privát üzeneted érkezett!

Melyik dokiról van szó, azt tudod?
Gondolom volt tanú a megjegyzésnél, különben nem bizonyíthatta volna a doki...
Tanulság... négyszemközt, kell elküldeni melegebb éghajlatra...
Vendég
 


Emilien!!! Miről beszélsz????? Az "állítólag" ilyen súlyos esetben nem egészen tényszerű megállapítás, nemde?? Én egyetlen ilyen esetről tudok kórházon belül, ahol nem egyszerű "beszólásról", hanem súlyos becsületsértésről volt szó, nem most, hanem 3 évvel ezelőtt történt (már persze, ha ugyanarról vn szó, de mostanság tudtommal nem történt ilyen), és a megitélt összeget a doki eleve a per indításakor közcélra ajánlotta fel.
Szóval, ha ilyen jellegű híreket közölsz, légy konkrétabb. Igérem írok a részletekről, ha sikerül beazonosítani kiről-miről is van szó.
Ne vádaskodj általánosságban. Nincsenek rossz "rendőrök" "orvosok" "cigányok" "otthonszülők" "dúlák" ......folytathatnám a sort a végtelenig, csak konkrét meghatározott emberek lehetnek vétkesek valamiben. Ez a hülye megfogalmazás sem állja meg a helyét, hogyha meghal a kisbaba, kismama stb nem büntetik a dokit. Dehogynem, csak erről nem érdemes hírt adni, mert nem "hír" a médiában, nem lehet rajta csámcsogni. Nálunk pl. 2 éve követett el egy szülész olyan szakmai hibát, (nem halt meg se a baba, se a mama) ami miatt elküldték a kórházból. Azóta sem dolgozhat szülészeti-nőgyógyászati osztályon (vagyis nem mehetett el más kórházi osztályra) rendelőben dolgozik. Nyilvánvaló, hogy Ő nem fogja elmondani senkinek miért rúgták ki, de van ilyen.
Szóval, ha tudsz valami konkrétumot írd meg, ha nem ne vádaskodj, és ne terjessz áltlánosságban egyetlen szakmáról sem súlyos lebecsülő híreket.
bábaildi
 
 


Nem vádaskodok,tudom a konkrétumokat első kézből.
Nem tudom le szabad-e itt írni a doki nevét anélkül,hogy újabb per lenne belőle.
Háát tudod a súlyos becsületsértés,az egészen pontosan személyiségi jogok megsértése volt,de mind1.
És a szólásszabadsággal ütközött. Ami ugye alapjog egy demokráciában.Volt olyan naív a csajszi,hogy hitte az igazság győz a tárgyaló teremben,de csak jogszolgáltás van,nem igazságszolgáltatás.
És ezt jogi szakember állította,nem én találtam ki.
Műhibaperere specializálódott ügyvéd mondta,hogy a praxisa alatt egyetlen esetben marasztaltak el orvost.(kemény 400e Ft értékben,ennyit ér egy édesanya élete)A negatív kritika meg ennek majdnem a felét. Tudod ez úgy megy,hogy hívnak szakértőt,aki meg szakérti,és persze,hogy nem az anyának/családnak lesz igaza.A szakma zár,betyárbecsület.Addig örülj,amíg nem te vagy a másik oldalon.
Tudod az a durva,hogy megcsinálni meg lehet,de kimondani nem azt ami sokszor a szülőszobán szülés címén zajlik.
A leszíjazást (a 21.sz.ban!!) ,a megerőszakolással felérő méhszájtágítást,a hasba könyöklést,a gátizmok/szövetek átvágását stb.stb.
Nem tudom a nő személyiségi jogai hol vannak???? akkor,amikor kifejezetten kéri az orvosát,hogy ezt NE CSINÁLJA (kézzel való méhszájtágítás), és a doki nyugodtan,vizsgálatnak álcázva megcsinálja újra.
Persze esélytelen volna perelnie,hiszen úgyis meg szakértik,hogy ez bizony kellett.
:(((
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára emilien 2011.07.15 21:18-kor.
emilien
Aba
 
 

 
 

Milyen közcélra??Ez jól hangzik,de csak ennyi!
És hová használták fel?
Erről tudsz valamit?
Egyébként annak akinek fizetnie kell tulajdonképp édes mindegy,hogy esetleg továbbutalják-e azt a pénzt amit az öt gyereke szájától kell elvonnia,a kemény 25es Gyeséből.
emilien
Aba
 
 


OKÉ!
Írd meg nekem privátban a orvos nevét, kérlek. Hogy tudjam, ugyanarról beszélünk-e? És akkor én megírom Neked priviben a másik oldal véleményét, szintén első kézből. Mert addig ugye nem tudjuk, miről beszélünk. És akkor folytassuk: ez egy orvos a 35-ből (ha igazad van) Milyen alapon itélsz általánosságban? Mi vagyunk az egyetlen kórház magyarországon, ahol a bábák önállóan vezetnek szülést. A kismamák 40%a ma már úgy szül, hogy orvossal nem is találkozik. Aki alternatív,természetes szülést akar, megteheti. Az orvosok többsége is abszolút alkalmazkodik a kívánságokhoz. Nem olyan a szülőszoba, mint akár 5 évvel ezelőtt is volt. A szakértésről: igen hívnak szakértőt, megszakérti, és sok esetben NEM az orvosnak adnak igazat, csak ez, mint mondtam, nem hír. Sok esetben viszont az orvosnak van igaza. Mert ugye attól, hogy vki orvos, még lehet igaza, nem?
Mikor láttál leszíjazást utoljára??????? Nálunk például, ha kérnél se tudnánk adni, évek óta nincs nemhogy szíj, semmi hasonló sem.. (Vannak viszont városi legendák) Összesen egy orvos van, aki még kézzel tágítja a méhszájat, tele van fogadott szüléssel, rengetegen választják Őt, miért? Nem kevesen a második, harmadik gyereket is nála szülik. A többség viszont úgy szül, ahogy szerete. Burokrepesztés, tágítás, oxytocin nélkül. Vízben vajúdva (sőt volt már nálunk vízben szülés is). Van homeopátiás, aromaterápiás,csendes szülés. Ezekről is beszéljünk, jó?
Félreértés ne essen, nem védem azokat, akik nem érdemlik meg. Ugyanakkor a leveledből úgy tűnik, mintha nem lenne változás, előrelépés. Pedig mi a délpestiben erre tettük fel a szakmai életünket. Nagyon sokat haladtunk előre, biztosan nem vagyunk hibátlanok, de nincs is tökéletes ember.
Még egyszer, nem tudom ugyanarról beszélünk-e?
Ha van kedved, tényleg írj privit.
bábaildi
 
 


Hallottam a változtatások tervezéséről,de még nem láttam.
(Lehet érdemes volna.)
/Érthető okokból messzire elkerülöm a kórházat.Hála Istennek nincs is szükségem rá./
Viszont sajnos a fejekben lassan változnak a dolgok.
Nagyon a fülemben cseng Csákány doki ahogy mondta a tv ben,-Na itt van,itt a kép a falon! miközben mutatta a lila szobát.Akkor még csak azon volt ajtó.
Basszus! kit érdekel a kép,mikor a bánásmód pocsék,ill. be sem engedtek abba a szobába.
Nem legendából ismerem a leszíjazást,kb.4 és fél éve még rutin volt!
Biztos,hogy ugyanarról a dokiról beszélünk,2008.aug.
Kíváncsi vagyok a másik oldalra is,ha van időd írj,légyszi!
Gratulálok a vízben szüléshez,és a 40% hoz!
Nagyon üdvözlöm ezt a törekvést.
Az orvosok hogy viselik,hogy háttérbe szorultak?
Várom a privid!
jóéjt!
emilien
Aba
 
 


Sziasztok!

Egyszer régebben már bejelentkeztem Hozzátok, de aztán rá kellett jönnöm, hogy két topicba esélytelen írnom. Olvasgatni szoktalak Benneteket, s most is épp ez vezérelt írásra.

Emilien: nem értem, hogy miért jelentkezel be csak azért ebbe a topicba, hogy a kórház hírnevét rontsd? Ha jól értem az eset még csak nem is Veled történt...... Itt egy nagyon jó kis állandó csapat van szerencsére a kórházban dolgozó szülésznővel kiegészülve. Rengeteg hasznos információhoz lehet jutni a szülészetről, a terhes patológiáról, a gyermekágyi részről és a helyi szokásokról. Mind a lányok, mind az Ildi nagyon segítőkészek és nyitottak. S ha valaha vetted volna a fáradtságot és elmentél volna egy szülésfelkészítő tanfolyamra, akkor megnézhetted volna a lila szobát, a Kikás szobát, találkozhattál volna szülésznőkkel, orvosokkal. Én ugyan nem vágytam a lila szobára, de a csúcsban épp az volt szabad, de nekem a szülésből nem a szoba berendezése, színe maradt meg maradandó élménynek. Ez nagyon fontosnak tűnhet, mikor az ember még "csak" pocakos. Azt sem mondanám, hogy egy rózsaszín álom volt a szülésem, de eszembe sem jutott soha, hogy egy-egy ember munkája, habitusa, természete miatt egy egész kórházi osztályt akarjak lejáratni.
Összességében pedig abban biztos vagyok, hogy ha lesz második gyermekünk, őt is ebben a kórházban szeretném világra hozni. Nekem a bent töltött idő teljesen pozitív emlékként maradt meg. S mindent egybe vetve én másnak is csak ajánlani tudom és szoktam is ezt a kórházat.

Törzslakók: :) ne haragudjatok, hogy beleszóltam, de mélyen felháborít ez a dolog!!!

Szép napot Nektek!

Üdv:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára petra09 2011.07.08 14:59-kor.

Judit

Kép
petra09
 
 


Sziasztok!

Nekem jó emlékeim vannak mind a szülésről, mind a kórházról. Az első szülésem indított volt, úgyhogy nem tapsztalhattam meg milyen mikor magától szüli meg valaki a babát. A második szülsénél alig találkoztam a dokival, a szüésznő viszont végig ott volt, és nagyon szép szülés volt.
Mondhatom, hogy nagyon szép lett az egész osztály a felújítások után.
Az első szülséemnél nekem is voltak "kellemetlenebb" dolgok, de hogyan is kérdőjelezhetném meg, hogy azt nem úgy kellett volna csinálni. Nem értek hozzá, bízom az orvosban szülésznőben, és ha azt mondják kell az oxy akkor kell, ha kell a gátmetszés akkor kell...ha nem jön a gyerek és nyomják felül a hasad, biztos van rá ok. Az egy dolog, hogy mit és hogyan szeretnénk, az meg egy másik, hogy hogyan kell csinálni, ahhoz hogy egészségesen megszülessen a pocaklakónk.
Én így látom...
Vendég
 


Kedves Judit!
Látom te is olyan vagy pont,mint ez a doki aki beperelte az ötgyerekes anyát.Csak a pozitív vélemény, a vélemény.Dícsérni szabad,de negatív kritikát nem!-nem! akarunk hallani! Ugye?
Mivel neked pozitív(?) élmény volt,másnak már nem is lehet negatív ugyanott?netán ugyanazzal az orvossal? ugye?
Képzeld voltam szülésfelkészítőn,és szülőszoba körbevezetésen is,vettem a fáradságot,többször is,sőt ennél többet is.Ismerek jó néhány szülésznőt,és orvost is.Egy-két db elég szimpit is ebből a gárdából.
A pszichológiában van erre egy spec. kifejezés,önigazolásnak mondanám,amikor az ember lánya pontosan érzi(tudja),hogy nem volt rendben a szülése,de másokat hallgatva,(ugyanolyan,vagy még pocsékabb) elfogadja,hogy hát akkor ez a (borzalom...) a szülés.Az első szülésem után én is elfogadtam,hogy ez van,akkor ez a SZÜLÉS,ennek így kellett történnie,de valahol belül éreztem,hogy mégse.Az élet engem igazolt.

Kedves beagle-Zsuzsi!
Sajnálom,hogy nem volt részed természetes,(háborítatlan) szülésben elsőre.
Óriási a különbség egy ilyen,és egy beavatkozásoktól mentes,háborítatlan szülés között!
Tudom,én is átéltem milyen egy oxival kierőszakolt,hasba könyöklős,szétvágott gátas történet.
Viszont arra bátorítalak,hogy gyűjts be korrekt információkat,mert a saját testeddel kapcsolatban te vagy a legkompetensebb személy.Te érzed a babád rezdüléseit,és szülés mozzanatait,és nem vagy kiskorú,hogy más oldja meg helyetted.Egykor én is ezt hittem,de rosszul gondoltam anno.Igaz a kórházi személyzet jobban szereti -(általában, tisztelet a kevés kivételnek)- ha a szülőnő nem tudatos,hanem fél./Mert az ismeretlentől természetesen félünk./
Mert akkor irányítható,"együttműködő", jókislány kismama.
Én sem vagyok szakértő,de ha csak a józan paraszti eszemet előveszem:logikus,hogy ha erőltetve van egy szülés kezdete,nyilvánvaló,hogy nem a saját tempójában halad,jön a félelem,a sürgetés,és akkor persze nyomatnak,nyomnak,és logikus,hogy akkor a gátnak sincs ideje felkészülni arra hogy kiengedje a babát,és akkor alaposan bele kell nyisszantani.És persze a baba is vacakul érzi magát a nem házgyári oxi szorításában. ÁÁÁÁ!
Egy beavatkozással sajnos jön a többi...szinte törvényszerűen.
Én biztos vagyok benne,hogy nem ÍGY KELL CSINÁLNI.

Én már merek megkérdőjelezni,hiszen sajnos mindenkinek van rossz napja,mindenki hibázik/hibázhat.
Csak nem mindegy,hogy egy ételt sóz el,vagy egy életre hazavág vkit a munkája során.
emilien
Aba
 
 


Ildi bába!
Azt meg tudod-e mondani,hogy az általad említett szülésznők által kísért/vezetett szülések (az bizonyos 40%) esetén milyen arányban történt gátmetszés?
Van erre vonatkozólag vmi. statisztikátok?
Üdvözlettel:
U.i.:
hol látom ha írtál privit?
emilien
Aba
 
 


Emilien: nem én akarom írni a privit, hanem tőled várom, azokkal a részletekkel, amit meg tudsz írni, mert Neked kell megmondanod, miről van szó. Én pedig megírom a másik verziót. Aztán vagy elfogadod, vagy nem.
Az általunk vezetett szüléseknél a statisztikánk szerint az először szülőknél 50%-ban nincs gátmetszés, a másodszor szülőknél 70%-ban, a harmadszor és annál többször szülőknék 90%-ban.
Igen, valóban van különbség a szülések között, és biztosan van, akinek nem olyan volt a szülése, mint amilyet elképzelt. De mi indított Téged arra, hogy 2011-ben beírj egy bejegyzést egy 2008-ban történt esetről, úgy, mintha tegnap történt volna? És miért hivatkozol állandóan az 5 gyerekre? Ez etikátlan, és demagóg. Az igazság nem gyerekfüggő. Tudom, ez kegyetlennek hangzik, de hidd el, ez nem érv amellett, hogy az ismerősödnek lenne igaza.
Más: valóban helyes, hogy egyre inkább a kismama mondja meg, mit szeretne, milyen beavatkozásokat enged, vagy nem, ez ma már így is van. Még szülést sem indítunk, csak közös megegyezéssel. (ha hiszed, ha nem, ma már így van) Csak mi van, ha baj van??????? Te el tudod dönteni mikor KELL az oxytocin, vagy a vakuum, vagy a császár, vagy a gátmetszés??? Vagy mikor kell igenis kpréselni egy újszülöttet az anyukájából, mert életveszélyben van, és nincs idő még a műtőig sem elvinni?Hidd el nem tudod. És hidd el, van ilyen.
A természetes szülés szép dolog, én helyeslem és bátorítom a kismamákat erre, fel is készítem Őket szívesen. Csakhogy a mai terhesek jó része nem alkalmas rá. Őszintén mondom. A terhesség kiderülésétől betegállományban növesztik a súlyukat, nem mozognak, nincs hasizmuk, képtelenek visszatartani a levegőt, képtelenek önállóan nyomni.
Vagy: koraszülésnél azért csinálunk gátmetszést, mert a kisbaba lágy koponycsontjai sokkal sérülékenyebbek, meg kell óvni az agyvérzéstől, még akkor is, ha kényelmesen kiférne egyébként.
Vagy cukorbeteg terhesség: indítani kell a szülést a 37-38 héten, mert a vércukor ingadozás az utolsó hetekben olyan mértékű, hogy súlyosan károsítja anyát-gyermekét egyaránt. Nekik pldául biztosan nincs könnyű, gyors szülésük. Ezek az asszonyok 15-20 évvel ezelőtt nem is tudták volna kihordani a magzatot, ma már egészséges gyereket szülhetnek. az ár amit megfizetnek ezért, az indított szülés. Vagy inkább vágjuk fel a hasukat?
Sorolhatnám tovább.Száz szónak is egy a vége: sokáig valóban nem volt beleszólása az asszonyoknak a saját szülésükbe. Sokan, nagyon sokan megszenvedték a változások bekövetkeztét. De bekövetkeztek. És ha van történeted, írd le. Illetve az írja le akivel történt.Orvos név nélkül. Aztán megbeszélhetjük. De tényeket, és konkrétumokat. Ki mondott, mit mondott, miért mondta, miért gondolja, hogy nem volt igazságos a perben a döntés. stb....
Egyébként megértelek, tényleg. Ha valóban annyira rossz élményed volt nálunk, nem ide kell jönnöd, ha kórházra van szükséged. Bár én például szívesen elvállalnám a következő szülésedet, ovos nélkül, úgy ahogy Te akarod.
bábaildi
 
 


"Igaz a kórházi személyzet jobban szereti -(általában, tisztelet a kevés kivételnek)- ha a szülőnő nem tudatos,hanem fél./Mert az ismeretlentől természetesen félünk./
Mert akkor irányítható,"együttműködő", jókislány kismama. "

Látod emilien, ez például fordítva igaz. Én így írtam volna: sajnos, a kórházi személyzet néhány tagja még jobban szereti, ha a szülőnő stb, stb
A Te megfogalmazásod nem igaz, és NAGYON sértő.
bábaildi
 
 


Kedves Emilien.
Én spec kértem a gátmetszést, felajánlották, hogy menjen anélkül, de én kértem!
Nem volt szétvágás, ahogy te fogalmazol... a másodiknál azonnal ültem rajta. nekem ez nem rossz élmény. Az emg hogy a doki rásegített az első szülésnél, nem értek hozzá, passz.. nem tudom mi indokolta, mi nem.. én örültem hogy így túllettem rajta, és nem húzódott el a kitolás még X ideig. Nem lettem lila, nem szenvedtem semmilyen sérülést azért emrt ő felülről nyomta, szóval ezt sem éltem meg valami szörnyű dologként...
Én nem tudok azonosulni ezzel amiket írsz, és már nem is fűznék hozzá semmi többet ehhez a témához. Mindkét szülésem szép volt, a második volt szebb ez tény, de rossz élményem, vagy keserű szájíz a számban az első után sincs.
Vendég
 


Sziasztok!!!!!!

nekem is nagyon jó emlékem van a második szülésemről a kórházban!!!!!!!!és hármaskát is itt fogom szülni.....álomszülésm volt pedig én nem kértem semmi különlegességet kivéve távol tőlem az oxytocint:)))
már alig várom ogy újra itt szüljek....NAGYON JÓ KÓRHÁZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Emilien én Ildinél szültem és nem volt se gátmetszésem se SEMMILYEN beavatkozás!!!!!!!!!és hármaska is KIZÁRÓLAG nála fog születni.ja és orovsom nem volt!!!!!!

és kérlek ne szídd ezt a kórházat!!!!! az István kórház na azt lehet!én majd nem ott maradtam 2008-ban!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Hát zajlik az élet én már nem szólok hozzá

csak annyit azért ez nem igazán szép dolog csak így beírni egy topikba és szidni x y vádaskodni vagy talán te vagy az az 5 gyermekes anya ? csak nem vállalod fel nehogy per legyen belőle megint?????



Bábaildi!

Gratulálok a sikeres munkádhoz és még további sok sikert kívánok .
Én nagyon meg vagyok elégedve a kórházzal és maximálisan rá bíztam magam és a megszületendő gyermekeim életét is És igen bízni kell bennük hisz ők azok akik eldöntik mi a hely. és mi nem . Két császárom volt de ezt nem úgy élem meg hogy összedőlt a világ emiatt . A megszületendő gyermekem élete volt a tét és igen nem egy kellemes érzés mikor két fájás között vizsgál meg az orvos hogy elősegítse a tágulást , vagy az éjszakás szülésznő tescós újságot böngész miközben nincs a babának rendes szívhangja , de ez már nem is lényeges .
Igen vannak negatív dolgok nekem is mint ahogy másnak is .
de úgy érzem minden lehetőséget megprobáltak és igen szükség volt a császárra ami nem egy leány álom ha valaki azt hiszi.
Mikor az idővel harcolnak hogy minél hamarabb világra segítsék a várva várt babát senkinek nem kívánom azt az érzést látni a szemükben hogy baj van és azt hogy egyre többen vannak a műtőben probálnak megnyugtatni ennek ellenére.

És utána mikor felélegeznek igen sikerült ez jó dolog nem csak a negítivumot kell meglátni hanem a pozitívumot is.
Igy lesz egyensúly
igen ők is emberek


Fel vagyok háborodva
Beagle

nagyon édesek a gyerekek

KépKép
manojoco
 
 


Drága Ildi!
Köszönöm a felajánlásod,de nem valószínű,hogy fogok még szülni.De ha mégis,tudod egy tökéletesen háborítatlan otthonszülés után vontatóval se tudnának betuszkolni egy kórházba,csak azért mert kibújik belőlem a kisbabám.
Valószínű te is azon kivételek közé tartozol,akiket én is említettem,de csak szigorúan név nélkül.
Nyilván aki beteg,vagy van vmi.patológiás téma,az menjen,de egy egészséges mama,egészséges kisbabája megszületéséhez nem a legideálisabb szerintem,és nekem, a KÓROK háza.A lányommal pl.olyan masszív szájpenésszel jöttünk haza a "steril" kórházból,amit hetekbe tellett orvosolni.
De azért KÖSZÖNÖM!

A másik téma dióhéjban:
Az iwiw vélemények róla rovatba írt néhány mondatot az Jahn F.kórház moderált! profilhoz.A summája az volt,hogy az EMBERI tényező meghatározó mindenhol.Pechjére a doki nevét is leírta a munkája minősítése mellé.Meg egy szülésznőét is.

Következmény:Kérdezgették.Számot kellett adnia.
Hűha! Nagyon súlyos! Nem csökkent a fizetése.Nem függesztették fel.Nem vették ki ügyeletből.Nem hagyták el a páciensei,akik amúgy imádják,és istenítik.
Ennek fényében sem értem,hogy felnőtt emberként miért nem tudta egy vállrándítással elintézni pl. hogy hát igen 25 évnyi tökéletes/isteni működésem során kaptam egy negatív kritikát.
Oszt ennyi!
De nem.
Inkább perelt.
Ja,és hogy miért hozom ezt fel most?
Mert vége lett a pernek,megszületett az ítélet,és hát engem is nagyon felháborít,hogy öt gyerek szájától kellene elvonni azt a pénzt amit megítéltek,hogy hizlalja amúgy is jó zsíros testét.
Ami egyébként neki vszeg.még zsebpénznek is kevés,hiszen a szülésért is jól megcsapolja a hozzá fordulókat.
Ja,és ahogy őt sem hagyták el a páciensei,úgy a szülésznőhöz se tolonganak a kismamák,csak azért mert egy csaj,írt vmit az iwiwre.
Az csak egy.
Ezt kellett volna átlátnia a dokinak is,ugye diplomás,elvileg intelligens ember.De itt most úgy viselkedett szerintem,mint egy buta óvódás kisfiú.

Mindenkinek gratulálok a szép szülésélményéhez!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára emilien 2011.07.27 21:07-kor.
emilien
Aba
 
 


nitacska007 írta:az ilyen doki menjen a fr@ncba!!!!!


szerintem is!
emilien
Aba
 
 


bábaildi írta:"Igaz a kórházi személyzet jobban szereti -(általában, tisztelet a kevés kivételnek)- ha a szülõnõ nem tudatos,hanem fél./Mert az ismeretlentõl természetesen félünk./
Mert akkor irányítható,"együttmûködõ", jókislány kismama. "

Látod emilien, ez például fordítva igaz. Én így írtam volna: sajnos, a kórházi személyzet néhány tagja még jobban szereti, ha a szülõnõ stb, stb
A Te megfogalmazásod nem igaz, és NAGYON sértõ.


Nem akartalak sérteni,bocsánat!
Nálad fordítva igaz,igazad van.
De sajnos,nagy általánosságban igaz,szerintem,de hála Istennek egyre több a kivétel is.
Olyan,mint te is.
Ez a többiekre vonatkozik.
emilien
Aba
 
 


remélem most már lecsendesedik ez a dolog.

Ildi hogy birod a meleget?és a picik kórházba?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


2 nap türelmet kérek, be vok havazva a frontok miatt, aztán jövök, mert van még mondanivalóm!
bábaildi
 
 


Elég régen írtam, akkor sem ide, hanem a másik topikba, de emilien irása olyannyira nem korrekt ...
Az illető akiről szó van egy dula, aki a szülészről, aki a szülést vezette, az írta az IWIW nyilvános anyagában, névvel, hogy az illető egy hentes és mészáros, valamint úgy bánt a szülő nővel mint egy fogpasztás tubussal.
Ez nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás, és nem az asszony, aki meg volt elégedve az ellátással, hanem a dula írta a véleményt.
Kollégám, tapasztalt, jó szakember (nem hatalmazott fel a neve közlésére, de akik ott szültek nagyon sokan ismerik)
Kollégának igencsak rosszul esett a dolog, és lebeszélésem ellenére "vállrándítást javasoltam", személyiségi jogi pert indított amit megnyert, az összeget pedig "jótékony célra" fordította.
Ennyi a történet.
Szerintem nem lehet senkit sértegetni nyilvánosan, akkor sem, ha illetőnek öt gyereke van.

Lehet vitatkozni a szülészeti ellátásról, sőt kell is, de az emilien és a dula féle stilus nem vitaalap, hanem minősítgetés. Erről nem lehet vitatkozni.
Mint arról sem aki ismeretlenül a francba küld bárkit.

Kétségtelen, hogy igyekszünk sokat tenni, azért hogy megvalósítsuk tervünket "otthonszülés intézetben", de ez eléggé nehezen megy mert pénzünk, csak azokból az adományokból van, amit a nálunk szülők és néhány cég ajánlott fel. Akit érdekelnek az eredményeink jöjjön el, nézze meg. A szülőszobák nyitottak. Mind az öt!
Igaz, hogy erre a jelszavunkra nem csak dícséretet kaptunk, hanem olyan fanyalgást is, hogy ez "fából vaskarika", meg lehetetlen, mert a kórház a "Kórok háza", itt is olvastam.

Az otthonszülésről pedig gondolom ismert a véleményem, sokszor elmondtam. Magyarországon jelenleg csak nagyon kevés esetben lehet olyan kis kockázatúnak tekinteni, hogy vállalható legyen. A megjelent törvény, melynek kialakításában jelentős részem volt, már 2 hónapja lehetővé teszi az otthonszülést, de még senki sem kért engedélyt! Azaz továbbra is illegálisan megy. Mit fognak válaszolni akik egy szövődménybe futnak bele?
Talán, hogy nem akarták az asszonyt hentes és mészárosok kezére adni?

Dr. Csákány M. György
délpesti osztvezető
gyuri
gyuri
Szeged
 
 


[quote="gyuri"]Elég régen írtam, akkor sem ide, hanem a másik topikba, de emilien irása olyannyira nem korrekt ...
Az illetõ akirõl szó van egy dula, aki a szülészrõl, aki a szülést vezette, az írta az IWIW nyilvános anyagában, névvel, hogy az illetõ egy hentes és mészáros, valamint úgy bánt a szülõ nõvel mint egy fogpasztás tubussal.
Ez nyilvánosság elõtt elkövetett rágalmazás, és nem az asszony, aki meg volt elégedve az ellátással,

NEM volt,és nincs is megelégedve az ellátással!
A mai napig könnyek gyűlnek a szemébe ha csak szóba kerül a szülés ,mint téma.Ennél is beszédesebb,hogy nincs kistestvér,pedig tervezték anno.
emilien
Aba
 
 


[quote="gyuri"]Elég régen írtam, akkor sem ide, hanem a másik topikba, de emilien irása olyannyira nem korrekt ...
Az illetõ akirõl szó van egy dula, aki a szülészrõl, aki a szülést vezette, az írta az IWIW nyilvános anyagában, névvel, hogy az illetõ egy hentes és mészáros,


hentes és mészáros az is egy tisztességes szakma
most pereljenek a hentesek
emilien
Aba
 
 


[quote="gyuri"]
hogy az illetõ egy hentes és mészáros, valamint úgy bánt a szülõ nõvel mint egy fogpasztás tubussal.

és nem az asszony, aki meg volt elégedve az ellátással, hanem a dula írta a véleményt.


És azt is tőle tudom,ha valaha szül még biztosan az otthonszülést fogja választani.
Ez után a szülés után,már nem az orvosa ez a bizonyos orvos.
Mindenki döntse el mennyire volt elégedett az édesanya az ott nyújtott szolgáltatással....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára emilien 2011.07.11 17:17-kor.
emilien
Aba
 
 


[quote="gyuri"]

Lehet vitatkozni a szülészeti ellátásról, sõt kell is,

Kétségtelen, hogy igyekszünk sokat tenni, azért hogy megvalósítsuk tervünket "otthonszülés intézetben", de ez eléggé nehezen megy mert pénzünk, csak azokból az adományokból van, amit a nálunk szülõk és néhány cég ajánlott fel. Akit érdekelnek az eredményeink jöjjön el, nézze meg. A szülõszobák nyitottak. Mind az öt!
Igaz, hogy erre a jelszavunkra nem csak dícséretet kaptunk, hanem olyan fanyalgást is, hogy ez "fából vaskarika", meg lehetetlen, mert a kórház a "Kórok háza", itt is olvastam.

Én nagyon üdvözlöm ezeket a törekvéseket,amiken önök fáradoznak.
Ildi bába,és a hasonló szemléletben dolgozókat./bár az 50% gátmetszést még mindig sokallom/
Viszont a bánásmód nem pénz kérdés.
Az emberség/empátia amit a szülőnő kap/vagy nem kap/ szintén nem pénz kérdés.
Az hogy fekvésre kényszerítenek,-avagy állhatok-e-ülhetek-e?- ahhoz sem a pénz a legfontosabb tényező.
És ezek sokkal fontosabbak,mit a kép a falon.(Én pl.abszolút nem vettem észre amikor szültem a képet,csak később csodálkoztam rá,jé ez tényleg végig itt volt? :)))
emilien
Aba
 
 


gyuri írta:
Az otthonszülésrõl pedig gondolom ismert a véleményem, sokszor elmondtam. Magyarországon jelenleg csak nagyon kevés esetben lehet olyan kis kockázatúnak tekinteni, hogy vállalható legyen. A megjelent törvény, melynek kialakításában jelentõs részem volt, már 2 hónapja lehetõvé teszi az otthonszülést, de még senki sem kért engedélyt! Azaz továbbra is illegálisan megy. Mit fognak válaszolni akik egy szövõdménybe futnak bele?
Talán, hogy nem akarták az asszonyt hentes és mészárosok kezére adni?

Dr. Csákány M. György
délpesti osztvezetõ
gyuri


Az ún. törvény teljesíthetetlen feltételeket szabott,ezért nem is kért még senki engedélyt.Olyan feltételeket,amelyek a kórházban sem adottak mindenhol.Ez nagyon nem fer,azokkal szemben akik ezt választanák,hiszen elvették tőlük a lehetőséget is...
Ezzel a tr.nyel tul.kép. megszűnt az otthonszülés M.o.n,és ez most független attól.hogy Önnek személyesen,vagy a kamarának mi a véleménye az otthonszülésről.
Az összes ma született ember 98% a otthon született,csak mi gondoljuk,hogy normális ezért kórházba menni [url]
[/url]
emilien
Aba
 
 


emilien
Aba
 
 


[quote="gyuri"]
Az illetõ akirõl szó van egy dula, aki a szülészrõl, aki a szülést vezette, az írta az IWIW nyilvános anyagában, névvel, hogy az illetõ egy hentes és mészáros, valamint úgy bánt a szülõ nõvel mint egy fogpasztás tubussal.
Ez nyilvánosság elõtt elkövetett rágalmazás, ...


pontosabban :személyiségi jogok megsértése

( rágalmazás: aminek nincs valóságtartalma,de itt nem erről volt szó...)
emilien
Aba
 
 


nem lehetne hagyni már ezt a témát??????eddig itt békesség és nyugalom volt!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Még egy dolog elgondolkodtatott:
Ez csaj,a dula a maga részéről öt szülésen van túl.Átélt ezt-azt.Bizonyára gondolom mint dula is volt néhánynál,vajon mi vitte rá arra,hogy a saját bőrét kockáztatva írjon ilyen dolgokat más szüléséről?
Még csak nem is maga miatt reklamált!
Valaminek történnie kellett ott, és akkor,annál a bizonyos szülésnél ami ezt kiváltotta,nem?
Bizonyára "tapasztalt, jó szakember" az orvos,hiszen szinte mindenki dicséri.Ettől függetlenül nem lehet,hogy nem volt a helyzet magaslatán?Tökéletes ember márpedig nem létezik!
A semmiért nem írogatnak ilyet,csak úgy! Ugye?
emilien
Aba
 
 


Emilien!

Szerintem neked túl sok az időd, miért nem próbálod meg hasznosabban eltölteni? Mondjuk kössél vagy kézimunkázz...., abból még hasznod is lehet mert ebből nem hiszem, hogy sok van.

Úgy gondolom, hogy ha valaki szeretne véleményt alkotni SAJÁT bőrén tapasztalt dologról amit átélt a kórházban, legyen az jó vagy akár rossz dolog, bátran megteheti (főleg itt a topikban) de ezt nem egy harmadik fél közvetítése által. Tényleg egyáltalán megkért téged erre bárki is? (ne válaszolj, nem vagyok rá kíváncsi, ez csak költői volt)

Nitacska kérését kicsit tovább gondolva, nem hagynád abba?

További szép estét

szandrakiss
 
 


Sziasztok!!!!!!!!

Szandi hogy vagytok????

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


szandrakiss írta:Emilien!

Szerintem neked túl sok az idõd, miért nem próbálod meg hasznosabban eltölteni? Mondjuk kössél vagy kézimunkázz...., abból még hasznod is lehet mert ebbõl nem hiszem, hogy sok van.

Úgy gondolom, hogy ha valaki szeretne véleményt alkotni SAJÁT bõrén tapasztalt dologról amit átélt a kórházban, legyen az jó vagy akár rossz dolog, bátran megteheti (fõleg itt a topikban) de ezt nem egy harmadik fél közvetítése által. Tényleg egyáltalán megkért téged erre bárki is? (ne válaszolj, nem vagyok rá kíváncsi, ez csak költõi volt)

Nitacska kérését kicsit tovább gondolva, nem hagynád abba?

További szép estét



Még kigondolom!
:)
emilien
Aba
 
 


Szia Nitácska!
Köszi kérdésed jól vagyunk, örülünk a nyár nyárnak (eddig az őszi nyár nem volt jó mert szétment a fejem). Tami megy suliba szeptembertől, na ezt nagyon nem várom mert olyan jó volt burokban nevelni őket, az ovi családias hangulatát nehéz lesz elhagyni.

Ti jól vagytok? Hogy telik a nyári szünet? Hármaskán dolgoztok már, vagy majd csak jövőre?
Anyós?

Emilien!
Már ez is valami

további szép napot

szandrakiss
 
 


még várok Ildire
:D
emilien
Aba
 
 


gyuri írta:Elég régen írtam, akkor sem ide, hanem a másik topikba, de emilien irása olyannyira nem korrekt ...
Ilyet akkor állíthatna,ha ott lett volna.Vagy videóról visszanézhette volna az eseményeket.Mivel egyik sem felel meg az igazságnak,így nem korrekt azt állítani,hogy emilien írása nem korrekt.Csakis szubjektív lehet,mind ez, mind az, amit önnek a kollégája elmondott.
Videó hiányában objektív véleményt alkotni lehetetlen.Ön ismeri/ismerni véli az egyik oldal élményét,én pedig a másikét.Plusz a szülést átélő pár élményét


Az illető akiről szó van egy dula,aki a szülészről, aki a szülést vezette,azt írta az IWIW nyilvános anyagában, névvel, hogy az illető egy hentes és mészáros, valamint úgy bánt a szülő nővel mint egy fogpasztás tubussal.

Ez nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás, nem rágalmazás!,hiszen nem valótlant állítottam, az és nem az asszony, aki meg volt elégedve az ellátással, Sajnos nagyon nem volt megelégedve,ezt egy levélben le is írta ennek a bizonyos orvosnak,aki akkor még a fogadott orvosa volt,ezek után természetesen már nem az orvosa.Hát csak ennyire volt elégedett. hanem a dula írta a véleményt.

A mai napig nem derült ki,hogy szakmailag mi indokolta,hogy ennek a kisbabának miért kellett 2 óra alatt megszületnie,az orvos hasba könyöklésével,hangos vezényszóra.(erre ellentmondásos válaszokat kaptunk az orvostól)A fogkrémet szokás így préselni,nem egy kisbabát.
Találó a hasonlat annak fényében amit láttam.


Kollégám, tapasztalt, jó szakember (nem hatalmazott fel a neve közlésére, de akik ott szültek nagyon sokan ismerik)
Bizonyára így van,csak én nem ezt tapasztaltam.

Kollégának igencsak rosszul esett a dolog, és lebeszélésem ellenére "vállrándítást javasoltam", személyiségi jogi pert indított amit megnyert, az összeget pedig "jótékony célra" fordította.
Ennyi a történet.

Szerintem nem lehet senkit sértegetni nyilvánosan, akkor sem, ha illetőnek öt gyereke van.
Gyermekeim számának semmi köze az én véleményemhez.
Legfeljebb az ítélet korrektségével lehet kapcsolatba hozni.Ha én jótékonykodni szeretnék,azt nem más pénzéből teszem.Főleg nem egy olyan családtól begyűjtött pénzből,ahol sok szájat kell etetni,ruháztatni,iskoláztatni,lakáshitelt törleszteni.A tárgyaláson bocsánatot kértem tőle,ő ezt nem fogadta el.Azt állította,hogy nem akarja anyagilag nehéz helyzetbe hozni a családomat,mégis ezt tette.Ez korrekt?


Lehet vitatkozni a szülészeti ellátásról, sőt kell is, de az emilien és a dula féle stilus nem vitaalap, hanem minősítgetés. Erről nem lehet vitatkozni.
Mint arról sem aki ismeretlenül a francba küld bárkit.
Kétségtelen, hogy igyekszünk sokat tenni, azért hogy megvalósítsuk tervünket "otthonszülés intézetben", de ez eléggé nehezen megy mert pénzünk, csak azokból az adományokból van, amit a nálunk szülők és néhány cég ajánlott fel. Akit érdekelnek az eredményeink jöjjön el, nézze meg. A szülőszobák nyitottak. Mind az öt!Ennek nagyon örülök,mert a kb.5 éve még függönyökkel elválasztott szülőszobák bizony semmi intim szférát sem tettek lehetővé.Sokak igényeinek ez már megfelel,tehát mindenképp csak gratulálni tudok ezen törekvésekhez.
Igaz, hogy erre a jelszavunkra nem csak dícséretet kaptunk, hanem olyan fanyalgást is, hogy ez "fából vaskarika", meg lehetetlen, mert a kórház a "Kórok háza", itt is olvastam.
Az otthonszülésről pedig gondolom ismert a véleményem, sokszor elmondtam. Magyarországon jelenleg csak nagyon kevés esetben lehet olyan kis kockázatúnak tekinteni, hogy vállalható legyen. A megjelent törvény, melynek kialakításában jelentős részem volt, már 2 hónapja lehetővé teszi az otthonszülést,Sajnos nem teszi lehetővé az otthonszülést.Eddig elérhető volt azoknak,akik felelősséggel, ezt választották,de a sok és túlzottan szigorú feltétellel Önök ezt ellehetetlenítették.Azokat a szakembereket akik ebben a legjáratosabbak,meg sem hallgatták.Önök a kórházat szeretnék kitelepíteni az otthonokba,és még mindig nem értik,hogy a bábai szemlélettel dolgozó bábák,nem a kórházi protokollok mentén dolgoznak.Úri huncutság lett az otthonszülés kb..250.000Ft ba fog kerülni biztosítással,meg a többivel.És még TB sem támogatja.Hát ez azért elég nagy diszkrimináció. de még senki sem kért engedélyt! Azaz továbbra is illegálisan megy. Mit fognak válaszolni akik egy szövődménybe futnak bele?
Talán, hogy nem akarták az asszonyt hentes és mészárosok kezére adni?

Dr. Csákány M. György
délpesti osztvezető
gyuri


Emilien!
Sok mindent leírtál, az én szívemből is szóltál,de nyugi!
Most már jól van így!
Hagyd a csudába!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára adula 2011.07.14 08:03-kor.
adula
Budapest
 
 


Szandi örülök hogy élvezitek ti is a nyarat!!!ilyenkor kell melegnek lennie akármilyen nehéz is néha:))))
sulit elhiszem hogy nem várod.....valahogy én se:))))

hármaskán rajta vagyunk de már nem úgy mint annó Barnikán.......jön amikor jön:))))nem görcsölök rajta..nem tesztelgetek pedig van a táskámba 7 db hcg!!!!!!!!:))))
anyós MÉG ÉL!!!!!!!!!!:(((((((((

Emilien lágyszi hagyd már Ildit békén!!!!!!!!!!!!!!olyan jó kis csapat volt még nem klezdtél el itt bosszantani mindenkit több éves történeteddel!!!!!!!
köszi!!!!

Ildi neked egy kép Barnikáról.....már rég láttad:)))

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Bábaildi!

Várunk Jó munkát megindultak a jó időben a babák :D
Csodálatos dolog.



Dr.Csákány M.György


Egyetértek önnel de amint olvashatta sajnos falra hányt borsó bárki bármit is mond.
További sikeres munkát kívánok önnek is.
A kórház szülészeti részlege igen sokat fejlődőt a két szülésem között .
És ha úgy adódik a 3-ik babám is ott fog megszületni.


Nitacska


édes pofa kis fiad van.

Remélem most már vége lesz ennek az egész írogatásnak és mutogatásnak olyan jól elvoltunk itt a megszokott kis társaság de az újakat is szívesen fogadtuk


Jó éjszakát mindenkinek.

KépKép
manojoco
 
 


[quote="nitacska007"]
Emilien lágyszi hagyd már Ildit békén!!!!!!!!!!!!!!olyan jó kis csapat volt még nem klezdtél el itt bosszantani mindenkit több éves történeteddel!!!!!!!
köszi!!!!

Mi van? Te miről beszélsz?
Ő mondta,hogy van még mondanivalója.
És ígért nekem privit is ,ha majd ráér.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára emilien 2011.07.27 21:11-kor.
emilien
Aba
 
 


szandrakiss írta:Emilien!

Szerintem neked túl sok az idõd, miért nem próbálod meg hasznosabban eltölteni? Mondjuk kössél vagy kézimunkázz...., abból még hasznod is lehet mert ebbõl nem hiszem, hogy sok van.

Úgy gondolom, hogy ha valaki szeretne véleményt alkotni SAJÁT bõrén tapasztalt dologról amit átélt a kórházban, legyen az jó vagy akár rossz dolog, bátran megteheti (fõleg itt a topikban) de ezt nem egy harmadik fél közvetítése által. Tényleg egyáltalán megkért téged erre bárki is? (ne válaszolj, nem vagyok rá kíváncsi, ez csak költõi volt)

Nitacska kérését kicsit tovább gondolva, nem hagynád abba?

További szép estét

Az ember meg úgy van kitalálva, hogy szereti ha egyetértenek vele és a hasonló a hasonlónak örül. Aztán ha jön egy nemhasonló akkor ki mennyire toleráns annyira lesz béke.
emilien
Aba
 
 


Emilien!
Tolerálunk, béke, hagyd abba.

(egyébként ha csak szimpla megszólítást alkalmazol akkor is tudható, hogy kinek írsz és mit, nem kell mindig minden mondatot bekopizni, idézni).

Adula!
Én nem így értelmeztem Gyuri szövegét ahogy te:
akiről szó van egy dula, aki a szülészről, aki a szülést vezette, azt nyilatkozta egy közösségi portálon........ stb
én értelmezésem szerint:
A dula nyilatkozott arról a szülészről aki a szülést vezette (nem a dula vezette a szülést).

Nitácska!
Úr Isten, milyen nagy legényed van!!! (és a nagyobb még nincs is a képen :)
Hogy nőnek, mi meg hogy nem öregszünk :)

szép álmokat mindenkinek

szandrakiss
 
 


Szandi Máté azért nincs rajta mert anyuéknál nyaral:)))))))

Emilien az Ildi majd megírja a privit de akkor is hagyd békén!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Emilien az Ildi majd megírja a privit de akkor is hagyd békén!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]


Szerintem Ildi nagylány már,nem kell itt nektek képviselni őt.
Egyébként meg,mivel nem hagyom békén?
Neked mi a túró bajod van?
egyébként pedig : "le lehet zizzenni a sérómról"
emilien
Aba
 
 


[quote="bábaildi"]Emilien: nem én akarom írni a privit, hanem tőled várom, azokkal a részletekkel, amit meg tudsz írni, mert Neked kell megmondanod, miről van szó. Én pedig megírom a másik verziót. Aztán vagy elfogadod, vagy nem.




Te igérted az ildinek a privit nem értem miért írod folyton hogy ő ígérte.

Ki irtad amit akartál most már ideje lenne befejezned ezt az egész dolgot.
Sőt még egy ismiid is csatlakozott egy pár mondat elejéig hogy most már fejezd be.

KépKép
manojoco
 
 


hát érdekes a "folyton"???
de mind1
én már írtam Ildinek...
most várom amit ő szeretne megosztani,de ettől még nektek nem kell itt lihegni a nyakamon... :roll:
emilien
Aba
 
 


Sziasztok!!!!!!!!

Emilien húzz innen el.ha nem hallgatsz a szép szóra akkor most már durvább leszek!!!!!!
nagy lány az Ildi igen de mi itt szeretjük tiszteljük a munkáját...
menj el innen vagy kitiltatunk!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nosza rajta! :twisted:
emilien
Aba
 
 


ja,igen ...és mit is vétettem Ildi bába ellen????
hogy így rámcuppantatok? :roll:
emilien
Aba
 
 


Kedves Mindenki!
Emilien engem nem bántott meg, félreértettétek. Amin vitatkozunk, arról most már mindenki megírta a véleményét pro és kontra, azt hiszem lezárhatjuk a vitát, mielőtt eldurvulna. Ne személyeskedjen és sértegessen senki senkit, ennek nincs értelme.
Emiliennek: mindenképpen megírom a privit, amit igértem, elnézést, hogy nem jött eddig össze, de az elmúlt hét időjárása megtette a magáét. A beosztott kórházi műszakokon felül három "saját" kismamám is igényt tartott rám. Alig voltam itthon, és időnként azért a családommal, és házam tartásával is illik foglalkozni.
Javaslom térjünk vissza megszokott topic életünkhöz, az elhangzottakon, leírtakon kívül már nincs mit ragozni a témán.
Köszönöm a türelmeteket és emilient is megkérem, legyen még egy kicsit türelmes. Pár napon belül megkeresem.
Nitácska: köszönöm a képet, eddig nem is tünt fel, hogy Barni ilyen aranyszőke! Várom a barátnőd telefonját.
Zdori: hazakerültetek már??????? Adj hírt magatokról, ha vége a táborozásnak.
bábaildi
 
 


Ildi de jó hogy jelentkeztél!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: