Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nitácska, már jön is a 3. bébi???? :) :) :) :wink: :wink: :wink:
Manojoco, nálatok??? :)

Nagyon jók a képek, és aranyosak a lurkók!!! :)

Mi megvagyunk, elvagyunk, néha eltűnünk, jövünk-megyünk! :) De jól vagyunk! Olvasni szoktam jönni ám, csak nem mindig tudok írni!

Szép napot Mindenkinek!
Boti és Eti

Kép
Kép
etelka
 
 


Etelka még nem jön sajnos...de várjuk nagyon:)
Máté egyre többször mondja hogy szeretne még tesót:))))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kedves Nitácska és Dóri!

Köszönöm válaszotokat! Orvost esetleg tudnátok ajánlani vagy inkább szülésznőre voksoltok? A régi orvosom sajna nem praktizál már. Nagyon tanácstalan vagyok ez ügyben!

Köszönöm előre is a válaszotokat!

Viola
vilcsibébke
 
 

 
 

Kedves Viola...nekem volt itt orvosom is...de csalódtam...szülésznőm volt itt csak......maximálisan meg voltam elégedve......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Mindenki!
Megérkeztem, kipihenten, és újabb 3 kilóval könnyebben (ez már 16 összesen) .
Dóri, írj kérlek, várom az emiledet, de hívhatsz is nyugodtan, 1-ig még itthon vok.
Nitácska, látom a fiúk jól vannak, remélem Te is. Hamarosan találkozunk, gondolom. Szeptember közepére lecsitulnak a dolgok a szülszobán, mindenki visszatér a szabadságról, beszéljünk megy egy időpontot, hívj, ha aktuális.
A magzatvédő vitamin a terhesség elején ajánlatos, később nem szükséges.
Vilcsibébke: gyere el hozzánk látogatóba, szívesen elmondok Neked mindent, ami segíthet választanod orvost v. szülésznőt, és körbenézhetsz nálunk.
Priviben megírom a telefonszámomat, ha gondolod.
bábaildi
 
 


Ildi rendben majd hívlak:)
már kezdek begolyózni....piri sehol de a tegnapi tesztem nega:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kedves Bábaildi!

Nagyon kedves vagy!!!!! IGEN, szeretnék tanácsot kérni és igénybe venni a kedvességedet! Nagyon szépen köszönöm!
Várom a privit!

Előre is köszönöm!
vilcsibébke
 
 


Ildi, de jó, hogy újra itt!!! És örülök, hogy elhagytál 3 kilót! :D Majd írok, csak a feje tetjén áll minden, és mindenki az én fejem tetején... :D Bocsánat...

Nitácska, akkor még érdemes majd tesztelni újból 1-2 nap múlva, ilyen hosszú ciklusban lehetnek "hibák". ;)

Nekem orvosom is, szülésznőm is volt. És NAGYON szeretem őket. :D Orvosunk 2 gyermekem életét mentette már meg, szülésznőnket pedig hamarosan te is megismered. :D

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dóri köszi!!!!!!!!!!!
api szerint baba......majd meglátjuk...........uh lesz a vége hogy kiderüljön van e valaki úton:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁáááá

eltünt amit írtam pedig már pont befejeztem. :twisted:

most menem kell de jövök és újra kezdem.

KépKép
manojoco
 
 


Manojoco gyere ne csigázz:)))))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Na jó, ezek a pocak-várományosok nagyon tudják, hogy hassanak a kíváncsiságunkra... :D

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok

Jöttem de csak gyorsba mert fürdetnem kell .

Nitacska,Zdori,Etelka


nem vagyok babás még csak tervben volt pont most lesz aktuális a hónap végén ahogy számoltam a kalkulátor szerint.
De még variálunk mert ahogy számoltam ha sikerül akkor a baba május 28 körül születne meg ha 40 hetet számolunk.
ha várunk még 1 hónapot akkor junius 28 körüli ha megvárják a 40 hetet.
Ahogy érdeklődtem 3 -ik csaszit már hamarabb megcsinálják nem várják be a 40 hetet de ez is orvosa és a helyzet válogatja.

Egyenlőre azt sem tudom hogyan legyen ha aktuális menjek a korházba vagy az sztk-ba

Miért variálok mert junius közepéig kisfiam jár suliba és apa akkor itthon tudna lenni hogy ne keljen cipelnem a gyerköcöket . mert hát nyári szünet lesz akkor.

Majd meglátjuk a gyerekek nekem elsőre megfogantak számolásra de majd kiderül ha itt az idő


Nitacska !

Miért nem volt jó neked az elevit?????


Már csütörtökön kezdődik kisfiamnak a suli és még pár dolog még mindig nincs meg és egyedül gyerekekkel mászkálni ide oda nem egyszerű.

KépKép
manojoco
 
 


Manojoco: ez olyan megható, és ritkaság, hogy első számolásra bejön az erdmény! Háááát, jó számolgatást :wink: :wink: :wink: Mindenesetre a fólsavat kezd el, ha már nem csak számolgattok! :oops: :oops: :oops:
bábaildi
 
 


vilcsibébke: már 2x elküldtem a számomat, ha mégsem kapod meg vmiért (néha rakoncátlan a privi!), akkor kérd el a dokitól, Ő megadja Neked.
bábaildi
 
 


Bábaildi!


De jó hogy jöttél újra.
Igen Grétinél kicsit paráztam hogy sikerül-e a melóhely miatt kellett számolni.
Na azért most is izgatott vagyok hogy sikerül-e és mikor .

Fólsavat holnap megkérdezem a patikában ajánlsz még valamit?
Te személy szerint ha kérdeznének mit ajánlanál mielőtt jönne a baba elevit gravida femibion?

ugye nekem az előző terhességeim alatt ajánlották a dokik elsőnél elevit másodiknál femibion .

Hát nem tudom nemrég olvastam róla véleményeket anyukáktól és hát volt aki írta hogy az elsőnél nem szedett semmit egészséges baba másodiknál elevit és sérült lett.
tudom nagyon sok minden közre játszhat nem feltétlen a vitamin .csak az ember fülét megüti hogy ha valami olyat írnak.

Persze szerintem ha káros lenne nem ajánlanák :oops:

Jó éjszakát mindenkinek

KépKép
manojoco
 
 


Manojoco: a terhesvitamin tök mindegy, hogy melyik lesz. Ami fontos, az előtte a Fólsav, mert a Mo-i táplálkozás nem juttat eleget a szervezetbe, és a hiánya miatt alakul ki a nyúlajak, farkastorok, nyitott hátgerinc... Ezért mondom, ezt kezdd el szedni már a teherbeesés előtt. Az általad említett esetnek nincs köze az elevithez v. bármi más terhesvitaminhoz (100%) Szabad a választás. :lol: :lol:
bábaildi
 
 


Sziasztok!!!!!!!!

köszi mindenkinek aki gondolt rám!!!!!!!!!!

a doki nem látott babát..... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: a nykh-m 8 mm-......azt mondta ez nem olyan vastag hogy befogadjon egy terhességet:(((((((

de ha semmi 2 hét mulva kontroll!!!!!!!!!!!.........

annó a volt dokim azt mondta hogy 8 mm-nél már meg tud tapadni a baba..........

szóval magam alatt vagyok eléggé.......

én folsavat szedek hébe hóba.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska!

Ne légy letörve tudom mondani könnyű .
Hová jársz dokihoz???

Szoritok azért

KépKép
manojoco
 
 


Nitácska, babát ilyenkor még nem látnak. Szóval ne aggódj, még nincs miért. Ugyan a doktor azt mondta, hogy a nyh túl vékony, és alapvetőe biztos igaza van, de amíg nincs vérzésed, bármi lehetséges. ;) Fel a fejjel, reménnyel, ha mégsem most, majd összejön az a harmadik babácska!!!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


köszi csajok:)))))))

Ildi ha még se baba és már lecsitultak a szülőszobán a dolgok.....bemennék hozzád.....szeretném akkor megcsináltatni a méhszájsebem és kicsit beszélgetni hogy észhez térjek.......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


a ma reggeli tesztem is negatív......... :cry: :cry:
szóval tuti nem baba.........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

sehol senki???????????????????????????????????????

KépKép
manojoco
 
 


Hajaj! Gondolom bölcsöde-, ovoda-, iskolakezdés mindenhol :? :? :? Van mit futkosni, igaz? Azért számoljatok be, ha mindenki eljutott a megfelelő helyre! :wink: :wink: :wink:
Nitácsak, majd hívj, ahogy megbeszéltük.
bábaildi
 
 


sziasztok!!!!!!!

nekünk holnap kezdődik az ovi........a cuccok már készenlétbe állnak.......
DE NEM VÁROM a reggeli keléseket!!!!!!brrrrr :? :?

Ildi holnap vagy utána hívlak mikor jó neked.......és köszönöm!:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Már megkezdődőtt a suli 1-én hát kisfiam mondta ez nem az ő napja ráadásul a padtársa folyton piszkálja és beszélget . :twisted:
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ez a reggeli rohanás 7:30-ra beérni mert 7:45-kor mennek reggelizni ugye első 2 nap 12-kor ellehetett hozni haza pont felkelt Gréti .Jocika nagyon hiányzik neki még a boltba is mOndja nincs Joco.
Hát nem tudom hogyan fogom bírni ezt a rohanást ráadásul ugye nincs babakocsi tárolonk és már alig bírom Grétit cipeni a babakocsival le meg fel. valamelyik nap is lecsuszott az oldalamon tiszta lila a combom
Fáradt vagyok a gyomrom sem az igazi bizti az epém miatt lehet ettem olyat amit nem kellet volna.



Nitacska!

menyi idő után csináltál tesztet???

Megyek mert api pihizni szeretne majd vissza nézek később

KépKép
manojoco
 
 


Manojoco ismerős ez a reggeli rohanás.bár nekünk holnaptól indul a banzáj!!!!!
a tesztet.......emlékeim szerint a 30. majd 32 és utána asszem 35. napon csináltam........
van még de nem pazarolok többet..érzem hogy nem baba..lehet össze szedtem vmit és azért nem jön meg.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hááát! Nem könnyű az évkezdés senkinek :cry: :cry: :cry: Nehezen alakul a napirend, de ne félj manojoco majd belejöttök. Az se kutya azért, amikor az ember munka mellett csinálja ugyanezt.....ezt a részét nem sírom vissza az tuti! :wink: :wink: :wink:
Nitácska szerdán nappalos vok, hívhatsz, egyeztetünk időpontot.
Dóóóóóóri! Hol vagy?????
bábaildi
 
 


Nitacska!

reméljük bele jövünk hamar ma időben mentünk igaz Jocikát kelteni kellett reggel Gréti egyedül kelt.

Nem tudom pénteken lázas volt szombaton hőemelkedés tegnap már semmi csak nagy sírás éjszaka is álmában fáj a foga csorog a nyála most éppen reggelizik birkozik a túros táskával
Közben bezsélget és keresi Jocót .

Bábaildi!

Igyekszünk és majd csak sikerül
Hát igen emlékszem én is mikor dolgoztam reggeli rohanás hogy időben vigyem Jocikát oviba aztán meló délután megint rohanás hogy beérjek érte .Nem cserélnék senkivel sem Gréti meg már bele rázodott az ovis évben. :D

na megyek mert Kicsit össze akarok takaritani meg jött gréti hogy olvassak

KépKép
manojoco
 
 


Életjelet adunk, hogy senki ne higgye, hogy hirtelen eltűntünk... :) Csak évkezdés... A suliban is... Úgyhogy e hét után jövök. Pussz mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Ildi párocskám 12-én itthon van..akkor be tudok menni..........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

csak beköszönök fáj a fejem és elég vackul vagyok.


majd jövök

KépKép
manojoco
 
 


Nitácska: OK, de aznap reggel telefonálj még!
Dóri: tudom én, de jövő héten feltétlenül jelentkezz!
Manojoco: a fejfájás undok dolog, jobbulást!
bábaildi
 
 


Ildi rendben hívlak még:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Bábaildi:

Fejfájás hát ez a szeles idő nem tesz valami jót neki de ez van .Ma is jó vacak idő van .Fáradt vagyok pihikézni akartam de a földszinten lakó öreglány megint fürászel a flexel d emindjárt lemegyek de olyat mondoik nem köszöni meg. Gréti alszik :twisted:

KépKép
manojoco
 
 


remélem már leütötted a szomszédot?:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska !

Mi már nem beszélünk vele lassan 2 éve csinálja ezt akkor megmondtuk neki hivatalosan megfogunk tenni mindent hogy elnyerje méltó jutalmát akkor megilyedt hogy feljelentjuk csend volt egy darabig aztán most megint kezdi.
reggel szóltam a takaritónőnek ő a nagy barátnője hogy megint zajong de mást is zavar mert verték a radiátor csövet a lépiben aztán abba hagyta a zörgést.

Ez álldatlan dolog amúgy ez birtokháboritásnak számit és 30- és 500ft között roják ki a bűntetést voltam bent a hivatalba.


Mész kórházba Ildihez?????


Olvastam hogy voltál sztk-ba van most változás dokik rendelési idejében hogy ki mikor rendel???
Jaj megyek mert varrok a suliba függönyt és még csak 1 db-al vagyok kész majd benézek még

KépKép
manojoco
 
 


nem mentem ma Ildihez mert műszakot cserélt..megbeszélünk másik időpontot......
annyi van változás hogy rengetegen vannak:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska! Bocs méggyszer, de ez egy ilyen szakma. Ha változtatnak a műszakon, tudomásul kell venned! Szóval pénteken nappalos vok, ha esetleg ez érdekelne, vagy szombaton este is bent vok, akkor is beszélhetnénk, mert ugyebár megbeszélni kellene először a ondokat, és ahhoz igazítani a teendőket.
Manojoco: én úgy mellesleg egy 60 lakásos társasház közös képviselője is vagyok (a közalkalmazotti fizetés melegvízre elég ugyebár) és nálunk például szabályozva van a hangos tevékenység lehetősége. Ezt társasházban nem is lehet másképpen, közgyűlési határozat kell hozzá. A Szervezeti Működési Szabályzatban kell kimondani, hogy mikor lehet fúrni, kalapálni, ablakot cserélni....stb) Ha ez nincs, nincs mire hivatkozni. A lakóknak maguknak kell tenni a saját védelmükben, ez nem barátság, vagy a takarítónő dolga. Nálunk például reggel 8 és du. 6 között lehet "hangoskodni" hétköznap, szombaton pedig reggel 8 és du. 1 között. (nagyon sokan hétköznap nem tudnak ilyesmit intézni). Persze ez mindenütt megállapodás kérdése.
Szóval mielőtt feljelentesz, nézd meg, nálatok egyedileg milyen szabályozás van?
Egyébként nem lehet jó szóval hatni a szomszédra és megbeszélni vele intervallumokat amikor csendet kértek Tőle? Pereskedni nagyon macerás. A jegyző meg az önkormányzat pedig csak figyelmeztető leveleket irkál,.....
bábaildi
 
 


Ildi semmi baj nincsen..én erre felkészültem:)

a péntek szombat sajnos nem jó....de hétfőtöl bármelyik nap jó nekem:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok


Bábaildi írtam privit nem akartam itt tele írni az oldalt.

Jó munkát


többiek ki merre jár.

majd jövök de lassan keletem a gyerekeket .

KépKép
manojoco
 
 


Sziasztok, lányok!

Megjöttünk. Jó itt.

Olvastam, de most csak írok. Kicsit magyarázom, miért voltunk eltűnve hosszabban... Már másodszor, mert sajnos azt a hülye tulajdonságát elfelejtettem a Bababnetnek, hogy eltünteti, amit írok, ha túl hosszú ideje vagyok már bejelentkezve... Grrrrrr.

Más sorrendben írom, mint előbb.

Mind megfázással küszködünk, de azért jól vagyunk, vlsz Samunak is csak ez ment a fülére, és közben elaludta a nyakát. Ez pedig együtt fura tüneteket produkált, Doktornéni megijedt, de nem mutatta, cska nagyon vizsgálta Samut... Én meg tudtam, hogy ő megijedt, ezért elmentünk az ismerős fülészhez is, az kiderült, hogy vlsz már egy középfülgyulladás után vagyunk, hurut van a fülében, nagyobb baj nincs.

A 2 fiú egymás mellé költözött éjjelre mostantól, a 2 kicsi normál ágy egymás mellett van, mert Beni is beköltözött a gyerekhálóba, megkapta Dani rácsoságyát, Dani megkapta Samu kiságyát, és Samu kapott egy kicsivel nagyobb kiságyat. Megy a bandázás. Very Happy

Suli elkezdődött, múlt héten volt az első tanítási hét.

Nagyi múlt hétfőre virradólag agyvérzést kapott, elég rossz állapotba került, értette a külvilágot, de nem tudott már kommunikálni. Csütörtök volt a leghosszabb napom a suliban, amikor hazajöttem, bementem hozzá Benivel, beszéltem hozzá, mondtam, hogy mi nem tudunk vele menni az Atyához, de nem kell egyedül mennie, vele megy Jézus. Meg kértem, hogy bocsásson meg nekünk, hogy nem tudjuk, mit kéne tennünk, hogy segítsünk. Elköszöntünk, mert a gyerekek nem láttak egész nap, mentem fürdetni-fektetni őket, mire végeztünk, Nagyi elment. De megvárta, míg hazaértem este, biztos így volt, mert már nagyon rossz állapotban volt, mire hazaértem, és anya mondta, hogy már régóta így van, hogy akármikor megállhatott volna a szíve, vagy a tüdeje összeeshetett volna. Végülis a szíve állt meg. Ennyi adatott. 77 éves volt. 15 éve moszgásképtelen, azóta ápoltuk őt itthon.

Ez van velünk...

Mindnekinek sok puszi, Ildi, írok hamarosan, csak még várok határozatokat, amik kellenek a levelemhez... :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dóri!
Sokat gonoltam Rád, de tudtam, hogy Neked most sok a dolgod, türelemmel várok.

Nagyon hiszem, hogy Nagyi valóban megvárta, hogy elbúcsúzhass Tőle mielőtt elmegy a végső útra. Biztos vagyok benne, mindent megtettetek érte, ami csak emberileg lehetséges. Sajnálom, szomorú lettem. Veled érzek.

Azért azt a "fészekaljat" szívesen megnézném.

Nálunk Barnabás életében lesz nagy változás: hétfőn bölcsődés lesz! Gondolom szeretni fogja. UUgyanoda jár majd, ahol Eszterunoka most ovodás. Nem írhatom, hogy nagycsoportos, mert ebben az intézményben vegyes csoportok vannak, mindenütt együtt kicsik-nagyok, ugyanúgy, mint a családban. Nekem tetszik, meg sztem nekik is.
bábaildi
 
 


Ildi, köszönöm kedves szavaidat. :)

Nálunk Samu ovis csoportja vegyes, nekünk bejött eddig. :) De sztem ez azon múlik, milyenek a pedagógusok. :) A mieink szuperek. :)

Jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Nitacska !

Boldog Szülinapot Barninak!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
manojoco
 
 


ManóJocó, Isten éltesse Jocót! :) Bocs, hogy csak most vettem észre...

Barni vonalzóját meg nem értem... Most akkor most van a szülinapja vagy sem? Boldog szülinapot neki, ha most van, Isten éltesse!

Szép hétvégét mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Zdori

Köszi


igen ma van Barni szülinapja :lol:

Hogy vagy egyébként???? a helyzethez képest


Gréti még mindig nincs jól lefeküdt aludni gondoltam én is ledölők mellé egy kicsit pihizni mert alig aludtunk erre az öreglány megint fürészel flexel aztán meg az egyik lakó verte a radiátor csövet ahelyet hogy letolná a képét a pincébe és beolvasna neki , aludtam vagy 15 percet.

:twisted: komolyan nem hiszem hogy nem lehet valamit csinálni


szép napot mindenkinek azér t

KépKép
manojoco
 
 


ManóJocó, ez nagyon gáz... Sajnálom, h ogy hangoskodnak körülötetek... Azért tényleg biztos lehet tenni vmit, csak én nem tudom, hogy mit...
A körülményekhez kéoest én jól vagyok, vannak a családban, akike meglehetősen megviselnek a történtek...

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


SZiasztok!!!!!!!!!!!

köszönöm mindenkinek Barnika nevében is!!!!!!:)))))

Dóri a mamád miatt őszinte részvétem:(

Ildi milyen nagy fiú már a te Barnabásod is:))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Manojoco:
A következőket javasolom tenni: először írásban(mindíg írásban, mert ez bizonyíték) szólítsátok fel a szomszédot a házirend betartására (udvariasan), ennek egy példányát küldjétek el a gondnoknak. Ha lehet tértivevényesen adjátok fel a leveleket, mert ez nem tagadható le. Ha nem változik a helyzet, akkor az előző levelet mellékelve a Lakásszövetkezet elnökének írjatok megint levelet, Tőle kérjetek segítséget, és feltétlenül kérdezzetek rá, mi a jogi lehetősége a szövetkezetnek ilyen esetben. Ez ugyebár néhány hét (tekintve a mindenkinnek járó 30 napos válaszadási határidőt) a válaszoktól függően gondolkozhattok tovább. Utánanéztem, sehol nem tehetsz panaszt, bejelentést, amíg írásos nyoma nincs, hogy Te már megpróbáltad (eredménytelenül) rendezni az ügyet.
Mindenkinek szép napot! Most még gyönyörű a napsütés!!!
bábaildi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: