Új privát üzeneted érkezett!

Hello!

Tegnap én is elkiabáltam, még ma is küzdöttünk a takonnyal, kb ua., mint Nikiéknél. Szegénykém tisztára kétségbe esett, hogy szopi közben nem kap levegőt.

Adóbevallást nekem a cég csinálja így sajnos nem tudok segíteni.

Igen, Claudiashows Hujber. Jó nagy csalódás volt. Mindketten (Syntiával együtt) nagyon eccerűek. Szerintem.

Pusz.

Judit

Kép
jud77
 
 


Nikike: nekem az oep olyan igazolást adott, gondolom neked is, h leírta, hányadik sorba milyen összeget kell beírni, így nagyon egyszerű a programmal kiszámolni mindent. nekem nem mindig egyezik a kategória megnevezése, de a szám mindig jó, mármint hogy az adóbevallás hányadik sorába kell írni. Cég ugyanígy soronként adta meg, a program meg okos segítség, kiszámolta helyettem. de azért én is kiszámoltam számológépen, hehehe. Fő a bizalom :lol:

meséljetek, mi volt ez a claudiashows dolog. Csak odáig jutottam, h Hujbert piszkálták a színvonaltalan pletykamagazinok, h különél a feleségétől, meg csókolózott vmi csajjal a Gellért-hegyen. most akkor válnak vagy dúl a love? Privát véleményem, h ezek az álhírek maguktól a "sztároktól" indulnak ki jó pénzért, meg hogy újra hallassanak magukról. Mert ha én vkivel titokban csókolózni akarnék, biztos nem a Gellért-hegyre mennék ki, h a nyomomban loholó firkászok tuti meglássanak :shock:

Még oltáshoz ill. bárányhimlőhöz, bár ez csak egy vélemény: unokatesóm gyerekeinél elkapta anno az ovis és hazavitte a pár hónapos hugicának is, a kicsi sokkal jobban viselte, persze nem is vakarta el, így unokatesó utólag örül, h olyan korán túlestek rajta. Pénteken megkérdezem mi dokinkat, vajon ő mit mondd. :?

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok! :-)

Mi is takonypócok vagyunk még, úgy sajnálom a kis betyáromat, mert hiába szívom neki az orrszívó porszívóval (amit utál) óránként vagy még gyakrabban, egyszerűen nem tudom kiszedni, utána is szörtyög-hörtyög, nem tud normálisan inni a cumisüvegből tele orral:(

A bárányhimlős oltásnál úgy van, hogy 4% így is megkapja, azonban enyhe lefolyású lesz. Hát igen, a dokinőt nagyon le kéne már cserélni. Az Örs SZTK-ban vannak gyerekdokik szerintetek, vagy ott csak szakorvosi rendelők vannak a földszinten..? :o

Frusi, jobbulást a picurnak!!!

Nikike, én süket vagyok ehhez, a melóhelyem végzi az adóbevallásomat szerencsére :wink:

Most találtam a fiókban egy kék-fehér Hipp kártyát, az van ráírva, hogyha bármelyik Rossmannba bemegyek vele, a gyerek elmúlt 6 hós és bemutatom a kiskönyvét, akkor adnak Hipp ajándékcsomagot, próbálta valaki?

Most kicsit betojtam, megfelelően etetem-e Somimat, na nem súlyra gondoltam, továbbra is kis ponty, hanem minőségileg, elég vitamin, ásványi anyag, nyomelem van-e benne. Az indexen volt most hogy több babónak ropogtak a csontjai, és azt mondták rá a dokik, hogy vitaminhiány miatt van, másik babó vashiányos. A tápba biztos beleteszik az anyagot, de ezen felül is jobban fogok igyekezni, most úgy van, hogy délben főzeléket eszik tápi helyett, és napközben egyszer gyümit két kaja között.

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 

 
 

Nézi valaki a Hősöket...? ez az a sorozat, amit totál nem értek, mi merre hány méter, tiszta katyvasz, brrr, nem is tudom, minek nézem.... na jó, tegnap apacukát vártam ébren, mert kint volt focimeccsen és féltem, nehogy valami bunyó legyen:/

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Bárányhimlőt én is hazavittem az oviból a húgomnak,akkor ő már nagyobbacska volt, és annyira belelkesedett, hogy pöttyös, hogy az összes babát összekarikázta zöld filccel, de még magára is rakott extrákat:-)))

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


KÖZÉRDEKŰ

Ha esetleg másnak is szüksége van a bölcsi címekre, telefonszámokra, itt egy link (Mo. összes bölcsije rajta van, zugló legalul van:-)

http://www.babaszoba.hu/services/kb?id=42


Csajok, mi az az "időszakos gyermekfelügyelet"? Látom, hogy a Csertő park melletti (ahol a doki meg a védőnő) van, a Tipegő utcai vállal ilyet, ez olyan, hogy egy-egy napra elvállalják...?

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


A várólisták miatt írtam be, ha esetleg használja a kinézett bölcsi, mi 2008 szeptemberét céloztuk meg. Ezen a héten van május 7-11-ig ilyen jellegű ügyintézés elvileg. A körzetink azt mondta, nem várólistázik, itt pár tízemeletesnek a babáit látja el, be fogunk férni, de a páromnak van olyan kollégája, hogy már csak magánbölcsibe fért be a gyerek ősztől, mert várólista volt, és nincs is olyan körülmény náluk, amely miatt köteles a bölcsi bevenni a gyereket. (pl. anya vesz. terhes stb.) Igaz, ez más kerület, itt azért vannak bölcsik szerencsére...:-)

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Sziasztok !!!

Csak gyors bejelentkeztem !! Végre - végre !!!

Megvagyunk !!

Remélem mindenki jól van , du. megpróbálok visszaolvasni !!


Puszka , Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


sziasztok!

kosz a segitseget. Ityko, megnyugodtam. Akkor ezek szerint azt be sem kell vallani?

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Hahó!

Sajnálom a betegeket... remélem nem nálunk fertőződött a banda (Lillus csak lelkiekben volt jelen). Erik egy picit köhécsel, de remélem nem fordl komolyabbra.

Pelle: szerintem a gyerekdokiról érdeklődj a védőnődnél. Neki ismernie kell az összeset ott a környéken! Nekünk is ő segített választani, mert akihez tartoznánk, arról túl sok jót nem hallottunk. A mi gyerekorvosunk egyébként szite mindenféle védőoltást ajánlgat.
Vashiány a 4. hónap után szokott fellépni a csak szoptatott babáknál (az anya vasraktára eddigre merül ki), a tápszereseknél nem, mert van benne elég vas. Szerintem kap elég vitamint Somi.

A Claudia-show elég gáz volt. Ki a fene az a Madár Vera? Elég ellenszenves volt. A Hujber-páros meg csak szinészkedett szerintem, gyenge csöpögős alakításra sikerült.

A DM-ben kapható babanaptej 1999 pénzért, 50 faktoros. Szerintem az is megteszi nyárra annak a babának, akinek nem érzékeny a bőre különösen.

Gabi&Erik

Kép
gabi&erik
 
 


Erik egyébként belekezdett a forgolódásba. Hátról hasra igen aktív, de visszafelé nem akar (korábban pedig már az ment neki :( ) és emelgeti a popsiját is. Nagyon ügyi.
Öt és fél hónaposan megkapta végre a 4 hónapos oltást. 69.5 cm-nek és 8100 grammnak mérték (ez utóbbit nem akartam elhinni, majdnem hanyatt estem).

Gabi&Erik

Kép
gabi&erik
 
 


Pelle, akkor a csimotáink egyszerre kezdik a bölcsit, mi is a 2008. szeptembert lőttük be. :roll:

Itt Újpesten is most vannak a beiratkozások, miegymás, akartunk is volna menni a központi bölcsibe érdeklődni (szerdán van csak fogadóórájuk)... de Lilu köhögése miatt elhalasztottuk.

Itt Újpesten állítólag elég komolyak a várólisták, szóval abszolút aktuális a kérdés nekünk is. Még van egy alapítványi bölcsi is, amit szeretnék megnézni, remélem, a jövő héten sikerül beiktatni - bár az kicsit messzebb van.

Én nem is értettem ezt a Hujber-sztorit (igaz, a műsort sem láttam, csak a Zuram magyarázott valamit) :lol: Most a Cynthia volt a felesége, és őt csalta a Hujber, vagy más volt a felesége, és a Cynthiával csalta? (szőkenős-szmájli) :wink: :D Segítség, segítség, valaki világosítson fel ebben az égetően fontos kérdésben! :lol:

Kép
frusi
 
 


Gabi, Eriknek gratula a forgolódáshoz! :lol: Nekünk is sokáig a hasra fordulás ment nagyon, de a vissza hátra nem igazán. Szóval ahhoz jó sok idő kellett, mire Lillus belejött. :)

Kép
frusi
 
 


Hello-bello.

Pelle: szerintem az időszakos gyermekfelügyelet azt jelenti, h egy-két napra, ill. egy -két órára is beadhatod, ha intézned kell vmit. Ez a fajta megoldás szerintem elég divatos és megjegyzem hasznos manapság, mert ha vkinek a nagyszülők nincsenek kéznél, és nem tudja vinni a csemetéjét pl. órák hosszat tartó ügyintézésre, akkor addig elszórakoztatják. Úgy tudom, ilyen esetben nincs étkeztetés, csak ha a mama visz be kaját.

Mi kiváltottuk nemrég azt a 6hós csomagot, tejpépminta, egy ital és egy gyümi, ja és egy kispóló volt benne, szerintem megéri bemenni érte. És kaptunk egy újabb bónt, ami meg 8 hósan váltható ki :lol:


Szerintem a déli főzelék mellett mondjuk a délutáni evést is kiválthatnátok gyümi+gabonával, pl. rizs, kukoricapehely szétfőzve. Ezzel kibír 4 órát és akkor csak 3-szor kell tápit enni.
Végülis már 8 hónapos Somi. Na jó, ez csak tipp, nem kell megfogadni, nem vagyok se védőnő, se orvos. De nézd meg pl. a Hippes kis füzet végén, ott van egy étrendszerű a babáknak.

Köszi a bölcsilistát, mi nemrég értékeltük jövőnket és kilátásaimat, már ami a munkába visszatérést illeti. És úgy döntöttünk, h nem bölcsit keresünk, hanem inkább korábban lesz Kamillának tesója. :lol: Azt hittem, h nyelvtanárként, fordítóként majd simán dolgozok kisgyerek mellett, de mégsem olyan egyszerű. Fordítóirodába szakfordítói papír kell, ami mire elvégzem, egy millába kerül, mellesleg a nemzetközi felsőfokú vizsgámmal és bölcsész diplomámmal sem biztos, h beférek a keretbe :shock: Cégnél fordíthatnék papír nélkül, de az nem félállás, hanem este 5-ig minimum, azt meg nem tudom vállalni, míg Kami 3 év körüli nem lesz.És akkor is csak nehézkesen, mert ki megy majd érte a bölcsibe?! A szomszédasszony? (Még ő sem, mert egy 25 év körüli srác lakik mellettünk :lol: )
Tanítás: hosszú távon nem megoldás a nyelviskolai tanítás, mert nem mindig biztosítható, h lesz de-i órám, késő délután - ami a legnépszerűbb a nyelvet tanulóknál - pedig én nem tudom vállalni. mellette magántanítványok, hát azt annyira nem szeretem, mert nem mindenki veszi komolyan. Ideálisnak tűnik egy gimi, mert ugyebár a tanárok már du. 3-ra otthon lehetnek, de nem tudnék lehúzni 20-30 évet gimiben tanítva, ahol manapság a diákok nem túl motiváltak, na és ott a kedves tanári kar.
Jaj, nem szeretnék senkit sem megbántani, de tanítottam gimiben, speciel a tanárok tök jó fejek voltak, de a diákokat nem érdekelte semmi. :(

Szóval a lehetőségeim: félállások hébe-hóba, ami sem szakmailag, sem anyagilag nem éri meg és Kamit is bölcsibe kellene adni, vagy teljes állás annak árán, h kamilla kora estig bölcsiben játszadozik - de ez csak 3 éves kora körül - vagy jöhet a tesó, és itthon csücsülök még 2-3 évet, talán közben tanítok és fordítok. Höööö :?

Na eldugulok, és magamban elemzem tovább a dilemmát :lol:

Én is DM-es naptejet vettem végül, ha mégsem remekel, majd lecserélem. Jelenleg napsütés sincs :shock:

Mindenkinek szép napot és kevesebb taknyócát.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Kicsit el voltam tűnve, itt volt anyósom, így csak az olvasásra jutott néha időm,mert sok volt az elintézni valóm.
Szerencsére papot is sikerült találnom, elég jó fej, szimpatikus, szóval június 17-én már ezen is túl leszünk.


Mi túl vagyunk a 15 hónapos oltáson, szegény gyerek mikor bementünk a rendelőbe végig ordított, szerintem nagyon megviselte amikor kb egy hónapja kivettek neki vagy 20 szemölcsöt. Szó szerint leizzadtam míg a doktornéni meg tudta vizsgálni:(Az injekciót már meg se érezte annyira ordított és csk hozzám akart jönni:(
Kérdeztem a dr nőt a pneumococus oltásról, közölte, hogy 2 éves kor alatt 2x kell beadni a gyernek és egy oltás 17 ezer forint, hát ledöbbentem.
Szerintetek érdemes beadatni?

Adri: majd számolj be a naptejről, mert ha a mienk elfogy akkor lehet én is olyat veszek, igaz szerencsére nagyon meg vagyok vele elégedve, nem kiütéses a gyerek, és persze nem égett le:)

Bölcsi: nektek van infótok arról, hogy ezek a magán bölcsik, alapítványi bölcsik (nem tudom van e különbség közte), hogy mennyibe kerül havonta?Esetleg valaki tud itt a 14. kerületben?

Na jóóó. Most hosszasan ennyi..
Napsütéses szép napot mindenkinek
Puszi mindenkinek

Timi

Kép
timie
 
 


Jahhhhh. tudtam hogy valamit elfelejtek..

Megkérdeztem a doktornőtől, hogy mit tud a gyógyszertári naptejről azt mondta, hogy ő nem ajánlja, mivel túl drágák a jó alapanyagok, így nem azokat rakják bele. Vagy vmi hasonlót mondott, nagyon nem tudtam figyelni, mivel a gyerekem ordított:(

De a végeredmény: ő nem ajánlja:))

Eldugultam:)

Pussz

Kép
timie
 
 


Hello!

Timie, ezt az oltást én is felírattam a dokival, nekünk 3X-i oltást mondott. A gyógyszertárban mondták, hogy a régebbi oltóanyag ingyenes, csak ez az újfajta ilyen drága. Most visszamegyek a dokihoz és megkérdezem, hogy mi a különbség a régi és az új között, hogy el tudjam dönteni kifizessem-e a 3X 17 eFt-ot az oltásért.

Nálunk bölcsi ügyben elég rossz a helyzet, mivel nincs, csak Csömörön, az is magán, és nem is mondtak jókat róla. :( Mi is kb jövő szeptemberben gondoltunk kezdeni. Totál gáz, hogy több, mint egy évvel előtte már ezen kell agyalni.

Judit

Kép
jud77
 
 


Adri, ez igen... :lol: :wink: szólj, ha majd már szurkolni kell! :lol:

Írok neked egy privit is, szakfordító-témában, mert én is eléggé beleástam már magam :roll: csak a többieket nem akarom untatni vele.

Ja, én is DM-es naptejet vettem most, ez elvileg 40-es faktorszámú, kifejezetten gyerekeknek készült cucc, és 1.899 Ft volt. Remélem, nem lesz vele gond. 8)

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Jud: sztem azért mondtak neked három oltást (pneumococus), mivel ahogy látom a kisfiad még nincs egy éves, gondolom egy év alatt 1 szuri, és két éves koráig még +2 szuri, két éves kor után meg 1 szuri.
Én hnap megyek vissza gyerekorvoshoz és megbeszélem vele, hogy érdemes-e beadatni, vagy csak két éves kor után.
Mert a védőnő meg kérdezte, hogy kullancs ellen nem akarom beadatni?
Közben én meg már beadattam neki egy agyhártya gyulladás elleni oltást, de lehet az nem jó rá?VAgy én már nem értem, de a gyerekorvos közölte, hogy rengeteg agyhártya gyulladás elleni oltás van. Nem értem miért nincs kb 2 azt jó napot, nem pedig száz féle, és szerencsétlen anyuka meg döntse el, hogy melyiket adassa be.

Na bocsánat a nagy kitörésemért, de olyan fejetlen ez az egész, hogy az csak naaa.

Na majd hnap este írok, hátha akkor már okosabb leszek..

Jó éjt mindenkinek

Timi

Kép
timie
 
 


Sziasztook!

Somi még mindig takonypóc, úgy szörtyögött álmában, mint egy öreg bakter:-D

Jud, én is úgy tudom, hogyha most kezditek beadatni a pneumot, akkor több szúrás, ha később akkor kevesebb (ergo kevesebb adag).

Adri, már akartam kérdezni, mint szakembertől, hogy mi a véleményed a korai nyelvtanulás módjáról? Nem a Helen Doronról,mert az egy pénznyelő automata, hanem általában. Nálunk elég sokat megy angolul a háttér, a filmeket is így nézzük, párom a hírcsatornákat stb, de ennél többre nem gondoltam, hogy kéne Somival (célirányosan stb), szóval ha a háttérben az angol nyelv ritmusa ráragad, az is jó/elég? ebben a korban. Oviban meg majd mondókáznak, énekelnek játékosan más nyelven:-)
Kistesó projektnek nagyon örülök és drukkolok! Most egyébként is nagy lázban égek, tudjátok, hogy az indexes 2006 nyári-őszi babóknál is fórumozok, és ott már beindult a 2008-as kistesó hullám, ketten ismét várandósok, többen pedig dolgoznak az ügyön:DDD

Timie, szerintem a módszertani, központi zuglói bölcsiben kell megérdeklődni, hol van magánbölcsi itt.

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Sziasztok!

Ninike: én is a napokban csináltam meg a bevallásomat....
Töltsd le a www.apeh.hu ról a programot, keresd meg a 0653 as nyomtatványt és irogasd be a jövedelmed stb...mindent szépen kiszámol, azután le tudod ellenőrizni is a programmal, kinyomtatod , aláírod és irány a posta....
Gyás: adóköteles...
Biztosan kaptál az oeptől egyenleget, abban leírja, havi lebontásban a jövedelmet, adóelőleget, adójóváírást, levont adó összegét...azt hozzá kell adni a munkahelyedről származó jövedelemhez...
Nekem egyébként nem passzolt az ő általuk említett sorszám, a helyessel, gondolom még a 2005ös adóbevallás nyomtatványa szerint írták be....
Gyed: az is adóköteles, de az a "más jövedelem" kategóriába tartozik...

Bocsika, hogy beleszóltam.... :oops:
tyrexa
 
 


Eh... :twisted:

Megkérdeztem emilben az egészségpénztáramat, térítik-e az oltásokat.

Ki tudjátok bogarászni ezt a mondatot a krikszkrakszoktól, nem tudom elolvasnI:(((

'"
Az oltások ellenértéke téríthető egészségpénztáron keresztül."


Köszi!

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Sziasztok lányok !!


pelle !! Hát asszem , nem !!! :shock: De, nem rossz ötlet , a választ elküldték !!!!!!!!!!! :lol: Nagyon jó !! :lol: :lol:

Remélem javulgatnak a kis tündibogyók !!! :lol:

Az enyém talán már mintha jobban lenne , de szerencsére most éjjcakánként nem is kellet akciózni a porszívóval , ebből gondoltam , nem is vészes . (voltunk doinál és ő is mondta, bevallom )
Én,saját magamra gondoltam , hogy nem eléggé jól öltöztettem fel ezekben a szeles napokban és ezért sikerült kicsit megfáznia , nem gondoltam, hogy átadogatták volna egymásnak , persze , ki tudja . ! ???

Mi 69 cm.-ek vagyunk és 8,5 kg. !! :lol: :lol:

Gabi, Erik jól belehúzott !!!! :lol: :lol:

elsijud !! Remélem már ti is jól vagytok !!! A leves nagyon fini , tényleg !!!! :lol: Hétvégén az volt !!

pellém !! A sütikéd is nagy sikert aratott itthon !!! :lol: :lol:

Ma történt elősször , hogy reggel keresztben volt a gyerek az ágyikóban és utánna átfordult hasra, fel négykézláb és vissza hátára !!! :lol: :lol:
Bele jön !!!

Nagyon sokat ülünk , szinte már nem is akar feküdni !! :shock:

Megkérdeztem dokinénit , azt mondta amit magától csinál azt lehet hagyni !

Na ,most már eldugultam !


Puszka mindenkinek !! Valamit még szerettem volna valakinek , de nem jut eszembe ! :shock:

Majd jövök, ha kitisztult az agyam !

Pusz, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Hello!

Nekem 2 agyhártya gyulladást okozó baci ellen javasolt oltást a dokibácsi, az egyik ezek közül az a phneumo... Azt mondta, hogy ez okozhat tüdőgyuszit, meg egyéb nyalánkságokat is, de egyes esetekben agyhártyagyulladást is. A másiknak nem emlékszem a nevére. A kullancs által terjesztett vírus agyvelőgyulladást okoz, és ezt az oltást nekünk még nem javasolta. (Aztán lehet, hogy pontatlan voltam, de erre emlékszem, majd dokinénink kijavít, ha nagyon félreinformáltalak benneteket) :)

Adri nyeloktatás ügyben én is írok privit.

Dia nagyon ügyi. :) Olyan jó látni ahogy napról-napra ügyesednek, okosodnak... :)

Pusz.

Judit

Kép
jud77
 
 


Hahó!

Pelle: Az oltások ellenértéke téríthető egészségpénztáron keresztül (10 perc alatt fejtettem meg, jó kis keresztrejtvény... imádtam).[/quote]

Gabi&Erik

Kép
gabi&erik
 
 


Sziasztok!

Én is megkérdeztem anyukám egészségpénztárát és azt mondták áfás számla a gyerek nevére és a blokkra írjanak rá vmi vámszámot, és azt is mondták hogy 3ezerrel kell kezdődnie a számnak azt térítik, de annyira nem volt túl okos ez a nő se:)
De egy a lényeg a vámtarifa számot rá kell írni. MOndjuk ki tudja lehet az ogyi szám is elég:)

Na én is kíváncsi leszek mit mond ma a dokinő.

Pussz

Timie és

Kép
timie
 
 


Na hello lányok!

Először is köszi a segítséget- Frusi, Judit, mindkettőtöknek válaszolok, amint időm is lesz rá- de igazából nem most akarok még dolgozni, csak már azon gondolkoztam, mi lesz egy év múlva pl, és a kilátások nem tűnnek jónak. Persze nem is rosszak, csak nem látok félmegoldást. de lehet, h csak én látom ilyen végletesen ezt a munka dolgot. héééé, lányok, nem azt mondtam, h Kaminak mindjárt tesója lesz, hanem hogy nem kell majd bölcsibe adni, addigra lesz kistesó. Azért köszi, még nem szükséges drukkolni 8) :lol:

Csak mi vagyunk így, mindenki halasztja még a témát?

Sajnálom, de be kell, h valljam, én nem értek a kicsik oktatásához, és nem tudom, h a korai nyelvtanulást hogy érdemes kezdeni, milyen módszerekkel :( 15-16 évesnél fiatalabbakat nem is tanítottam. Csak a privát, szubjektív véleményemet tudom leírni, de ezt nehogy készpénznek vegyétek.

na a véleményem leírása várat magára, mert kamilla hív, és nem nyelvet akar tanulni, hanem lassan az ebédre fáj a foga :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Elhoztam a Hipp ajándékdobozt, tök jók vannak benne, igaz, majd 8-10 hós kortól lehet neki odaadni. Neki nem póló, hanem egy kendő volt benne:-D

Nagyon szőke nő vagyok, he-he Tegnap vettem egy szandált, ami nagyon tetszett, ma reggel meg már nem is tetszett, úgyhogy visszavittem, férjem csak a szemét forgatja, hi-hi

Gabi, a kódfeltörő, köszi! akkor arra kérem a gyógyszertárban a bárányhimlős oltást!:-)

Az Árkádban a Boszorkánykonyhában (3. emelet) 2 hétig minden féláron van, rá is raboltam a készletre tegnap, he-he Gyönyörű képkereteket vettem!

A Rossmannban pedig pempörsz akció van!

Puszpusz, mindenki élvezze a napsütést!
Reszkessetek, júniusra talit szervezek a Margiszigetre, a Nagyrétre, részletekkel nemsokára jövök, mindenki izzítsa a motorokat otthon:DDD

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Sziasztok,

Pellém, én is teljesen ráizgultam a rejtvényedre, pikk-pakk megfejtettem és örültem magamnak, erre látom, hogy Gabi már megelőzött :lol:

Kati, örülök, hogy ízlett a leves, Nekünk ez nagy kedvenc! (és én is imádom, hogy olyan gyorsan elkészül :) )

Adri: mi is nagyon agyalunk, hogy mi legyen, mert azt az előző munkahelyemen eléggé nyilvánvalóvá tették, hogy nem nagyon akarnak visszavenni (mit képzelek én magamról, hogy elmegyek szülni, felháborító - gyorsan felvettek a helyemre két embert (itt jegyzem meg, hogy én részmunkaidőben csináltam...) Most meg nem nagyon tudok elképzelni másik munkahelyet, mert itt akkora szabadságom volt (szakmailag) és olyan változatos munkaköröm, amit szinte lehetetlen máshol kifogni :( Úgyhogy én is azon jártatom az eszem, hogy megvárjuk amíg Livi elmúlik két éves, pocaklakó szintig összehozzuk a tesót, visszamegyek dolgozni (kötelező visszavenniük, és a terhesség miatt védve vagy, nem rúghatnak ki, és fizetniük kell minimum az előző béredet + a többi dolgozónak adott átlagos béremelést) és utána jöhet a tesó... Most itt tartok, de még egy-két olyan hisztis nap, mint a tegnapi és lemondok a tesó projektről...

KépKép
Kép
elsijud
 
 


Sziasztok!

Jobbulást a beteg babáknak :wink: :roll: Bia nem kapta el, gondolom már előjött volna..

Néha kiakaszt mostanába a csaj, olyan nyugtalanul alszik éjjel. Forgolodik jobbra-balra de csukva a szeme..Ja, és persze akkor forgolodik a legjobban...egész nap nem ér rá... :shock:

sikerült az elöbb elcsipnem ahogy négykézlábra állt és hintáztatta magát, olyan aranyos :lol: :lol:


Kép

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


sziasztok!

KÖRKÉRDÉS: adassam-e be a gyerekemnek ezt a drága oltást (pneumococus)? Vélemények?
A gyerekorvos azt mondta, ő nem adatta be a gyerekeinek, szóval ő se nem tiltja se nem mondja, hogy márpedig adassam be.
Egy oldal: http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDF ... -PI-hu.pdf

Itt el lehet olvasni sok érdekességet, ha esetleg nagyon értjük a dolgokat:)
A dokinő azt mondta, hogy ő annak tanácsolja aki folyamatosan közösségben van. Hát mondtam neki, hogy mi majd egész nap a játszótéren vagyunk, de ott honnan tudjam, hogy ki milyen beteg gyereket visz le, mert persze igazolást nem kérhetek, hogy a gyerek miért köhög, vagy náthás, vagy akármi.

Meg lehetne ezt a témát veletek vitatni???Érvek ellenérvek érdekelnének,mert a recept már itt van, de még én is tanácstalan vagyok. Szerencsére a mellékhatás nem annyira vészes, láz, néha görcs (ez már gáz) stb.

Várom hozzászólásaitokat

Jó éjt

Puszi Timi és

Kép
timie
 
 


Hello!

Timie, én oltás párti vagyok általában, és be fogjuk adatni a gyerkőcnek. Persze sokat nyomott a latba, hogy a dokibácsi is ajánlotta, + elmesélte, hogy ezen baci okozta agyhártyagyulladásos gyerkőcöt (kb. 10 éves) későn vittek be a kórházba és már nem lehett rajta segíteni.

Az oltás párti dolog mellé csak annyit tennék hozzá, hogy tudom, hogy vannak akik még a kötelező oltásokat sem akarják beadatni a gyereknek. Erről az a véleményem, hogy könnyen csinálják a kampányt amikor az országban a gyerekek 95%-át beoltják, így gyakorlatilag nincs kitől elkapniuk a betegséget, csak mi lenne ha mindenki így gondolkodna és nem adatná be az oltást, akkor is ilyen hangosan kampányolnának ellene?

Bius is nagyon ügyi.... :)

Holnap du.-ra apa bevállalta a gyerkőcöt. Megyek a barátnőimmel shoppingolni, pletykálni. :D Apa nagyon rendi. Főztem is neki paradicsomlevest, mert szereti. Anya is nagyon rendi. :)

Pusz.

Judit

Kép
jud77
 
 


sziasztok!

bocs hogy igy eltuntem.
Trexa: nagyon koszonom a segitseget, de kozben mar segit a megfelelo ember bevallas ugybne. Egy dolog nem tiszta csak, sot mar az Allamkincstarnal is voltam, kerdeztem, ok sem tudtak pontos valaszt adni, hanem hivjam az APEH-et - tehat, hogy volt egy egyszeri anyasagi tamogatas, amit igenyeltem es kaptam is, azt be kell e vallani. A gyas tiszta sor. Na hetfon meg apekekat megprobalom elkapni.

JO sok minden tortent itt.

Oltas, nekunk, ha jol emlekszem az agyhartyagyulladas elleni oltast teriti az onkormanyzat, de valamit trukkozni kell vele, errol mar beszeltem a vedonovel. O is a kozossegbe jaros idoszaktol ajanlott a fakultativ oltasokat, meg azt mondta, hogy ugye kb 1 eves koruk korultol jarnak, mar az utcan is, szoval megszunik a babakocsi-kisagy-anyaole bermudaharomszog. Kb. ekkortol nagyobb a fertozesveszely. A pneumot szerdan kerdezem meg a dokitol, hogy mit javasol.
En igykszem nem tulparazni a mellekhatasokat, abbol indulok ki, hogy Zsombi eddig az osszes kotelezo oltast laz nelkul veszelte at? Remelem jo taktika:)

Bianka milyen ugyi:))

Voltam megint a turiban, 6 rugo:) Es mostmar tutira befejeztem a nyari vasarlast!

Zsombi nagyot jatszott a jatszoteren, delelott anyukammal, delutan mindketten elkisertuk. Annyira cuki volt, eszrevettem, hogy akar menni magatol epp csak a kezembe kapaszkodik.

bocs, hogy fosom a szot, de nem tudom mikor lesz ujra idom energiam jonni, mostanaban tunderkedem itthon:)

Pelle varom a juniust:)
En meg erosen gondolkodom a szulinapi partin, amit emlitettem, mert eszembe jutott, hogy nincs kedvem bevallalni a 2 kutyaval egy marcangolos sztorit meg veletlenul sem. Egy gyerekre meg csak figyelunk ezren, de a sok gyerek....., hat nem tudom mennyire zavarna meg az oregebbiket, Leot. Lehet nem lenne semmi - nagy valoszinuseggel ez tortenne, de azert az ordog nem alszik.
Meglatjuk meg.

Ja Rossmant en is megjartam en mindket dobozt elhoztam, lett polonk is kendonk is, tok cuki:)

Nyelvtanulas ugyben nezzetek meg az okosbaba.hu-t.
En mar reg el akartam menni a hetvegi okitasukra, kb. Zsombi 5 honapos volt, de aztan a szoptatassal sehogy sem tudtuk megoldani, meg tel volt, nem akartam, hogy anyu egesz delelott kint setaljon Vele, szoval bonyolult lett volna. Most viszont mar itt hagyhatom akar fel napra is. Szoval mar csak attol fugg ki tud ra vigyazni!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!

Remélem nem haragszotok meg azért, ha néha bekukkantok hozzátok....

Az én kisebbik lányom 2006.08.14-én született, Zselykének hívják. :lol: (Uzsokiban)

Timie: a pneumococcus oltást érdemes beadatni, ugyanis a pneumococcus igencsak súlyos betegségeket okozhat. Tüdőgyulladás+mellhártyagyulladás a leggyakoribb. Én 8 évig gyermekintenzív osztályon dolgoztam, sok ilyen beteg gyerkőccel találkoztam...

A nagylányom is megkapta annak idején, a pici is megfogja kapni, de majd csak 1 éves kora után...

KépKép
tyrexa
 
 


Úgy tudom a tgyás-t nem kell bevallani.....ha igen, akkor elcsesztem... :oops:
Az adóbevallás magyarázószövegében legalábbis nem volt benne.... :roll:

KépKép
tyrexa
 
 


csak annyi, h szerintem az anyaságit nem kell bevallani, a tgyást igen, mert az olyan, mint a gyed

Adri és

Kép
adri29
 
 


Nagyon szép név a Zselyke, olyan kellemes a hangzása.

Nikike, azért majd vigyázz, ez a használt boltba-járok olyan hobbivá válik egy-kettőre, h zsombinak hamar 3-szor annyi ruhája lesz, mint amennyire szüksége van, hehehe....tapasztalatból mondom. Mindig találsz vmi jót, aztán csak tornyosodnak a szekrényben....vagy legalább 2 hétig nem kell mosni, ez tuti :lol:

Oltás ügyben később nyilatkozom, majd még megkérdezek egy-két ismerőst is, még annyira nem néztem utána. Alapjában véve én a mellékhatásoktól nem tartok, de azt sem szeretném, h minden létező oltást feleslegesen megkapjon.

Nekem tegnap du. volt kimenőm, kozmetikusnál csücsültem, szempilla-, szemöldökfestés, arcmasszázs, trécseléssel ötvözve. Mindezt ingyen és bérmentve, mert tanuló, rajtam gyakorolt. Szerencsére kezelés nem volt, mert azt utálom.

Húzunk le vidékre, majd jelentkezünk. Bius mellesleg nagyon ügyes, Kamilla majdnem 7 hónapos volt, mikor 4kézlábra állt. Tudom, felesleges őket összehasonlítgatni, mert minden pöttöm más ütemben fejlődik, csak azért írtam, h Tündi, nyugodtan dagadjon a mellkasod a büszkeségtől 8) :lol:

Mindenkinek jó pihenést.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Hali!

Tyrexa: legy udvozolve! Megegyszer kosz a segitseget! Nem szoktal porontyozni veletlenul, mert annyira ismeros a nicked:)

Adri: jo utat!

Most ugrok fejest a ket szelet sutimbe:)))))))))

A gyerek megint lassan 2 oraja alszik, ez a multkor ezt a csodas megfazast hozta, remelem most nem lesz megint szarul. Mar kezdtunk a vegere jarni. Mondjuk en is aludtam kicsit:)

Tok jo volt delelott. Megfoztem a kajat, aztan mondtam a ferjemnek menjunk el ebedelni, neki megmarad holnapra, nekem meg ugyis gyuminapom van. Don Pepeztunk, utana cuki, meg Obis cirkalas, volt program. Ded megfeleloen elfaradt. De en is:)

Mindenkinek szep hetveget.

Ja, Tundi, hogy alltok az alberletkeresessel, hazuggyel? Eszembe jutottal, mert arrafele jartunk.

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Hello!

Csak gyors jelentés: kibújt Barnabás első foga. :) És már jön is a mellette lévő.

Vége a fogatlan, tele szájas, ínyes nevetéseknek. :)

További kellemes hétvégét mindenkinek!

Pusz.

Judit

Kép
jud77
 
 


Ninike:porontyozni??? az micsoda? :oops: :shock:

KépKép
tyrexa
 
 


sziasztok!

Grtula Barnabasnak!! Ugy sajnalom, hogy nem talalkoztunk! Pedig meg a kornyeken is voltunk. Mondjuk anyukammal is tok jo volt, pedig nem beszeltuk meg elore. Setaltunk egyet gyerekkorom szinhelyein, furcsa erzes volt meg kell mondjam.

Zsombi meg eloszor evett danonino joghurtot. Elggel csuszott:))

Tyrexa: az indexen egy babas blogot hivnak porontynak, valamiert ismeros voltal, bocsi:)

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!

Na, végre már hogy jo a babanet!
Tök vicces, hogy Erik meg Dia is 69 cm, mert Zsombi is annyi, csak ö még csak 7300 gramm. Szoval jo hosszu ezek szerint. Ilyen korban is már kiderülhet vajon, hogy milyen magas lesz a gyerök? Ha minket követ, akkor nem lesz alacsony Zsombi sem:-)

Mostanában ránk jár kicsit a rud, holnap jönnek kéményt bélelni, bojlert cserélni, potom párszázezer ftért, közben gyakorlok mert kedden indulunk Prágába, együtt koncertezni, visszük Zsombit is persze, jönne vigyázni rá anyosom, erre ma aposom korházba került ugyhogy valoszinüleg nem tud jönni anyosom, igy para lesz.

Ráadásul párom tegnap zakozott a motorral, nem lett semmi baja hál'Istennek, van rutinja, és szerencséje is volt (nmármint nem az esésben van rutinja, hanem hogy hogyan kell ilyenkor mozdulni), de a motort javitani kell, plusz az élmény is rossz ilyenkor.

Zsombit ma vittük tornára, mert a bal lába kicsit befelé áll még, szépen együtt müködött a tornász nénivel:-) Szoval vele legalább minden rendben, a kis drágával. Annyira imádjuk, naprol napra nem birunk vele betelni:-)

Pelle: Isteni lett a brownie, megcsináltam:-) Ketten ettünk meg egy akkora adagot... Vettünk szunyoghálot, egy noname boltban végül találtam 2500-ért.

Elsijud: Livi nem kapta el a b.himlöt és a rotát, ugye?

Kép
hiuzka
 
 


Jud: gratula Barnabásnak!

Frusi: Lillus már jobban van?

Nikike: felavattad az uj farmerokat? :-)

Adri: azért jo lenne, ha már valamelyikünknek jönne a második kis pocaklako... Na, majd ha eljön az ideje... :-)

Máj. 26-án lesz du egy koncert, ha érdekel Benneteket, akkor priviben küldöm a részleteket, jo?

Keddig még megprobálok jönni, ha nem sikerül, akkor a hétvégén.

Puszi Emese és

Kép
hiuzka
 
 


A franc épp írtam egy csomót és elveszett :(

Na csak röviden: a gyerkőcöm annyira anyás lett újabban, hogy semmit nem tudok csinálni. Így csak olvasok de írni, hajaj! Állandóan feláll és nem is hiszitek el, hogy milyen lehetetlen helyeken képes erre! Én meg folyton lesem, hogy mikor vágódik el és töri össze magát vagy épp mit ránt magára :( Hát az egész lakást nem tudom becsomagolni sajna :(

Náthásoknak esetleg homeo bogyó: osciloccocolum vagy valami ilyesmi, azért kérdezzetek rá a dokiknál!

Bárányhimlő oltást ha beadatom akkor azért elkapja ugye a gyerkőc? Mert én szeretném ha átesne rajta csak ne legyen komoly szövődmény... Tudtok erről valamit?

Na pusz, rohanok
Ildi

Kép
mildiko
 
 


Sziasztok!

Ha lesz egy kis időm visszaolvasok…

Most csak egy kérésem lenne…valaki küldje el nekem légyszi a dokis táblázatot. Előre is köszi!

Szép napot
Szilvia és

KépKép
szilvalé
 
 


sziasztok!

Emese: basszus, sajnalom! De egyszer a rosszaknak is vege szakad es akkor megint egy darabig sok jo jon. Lasd az en peldamat, bar en mar nem merek semmit elkiabalni. Gatyak felavatva, imadom!
Beszereztem egy feher polot is , felirat: more nature less plastic mell magassagban:))))) Alatta a 85 C-s melltartom. Isteni, bar nem vagyok onazonos, mert nekem nincs bajom a szilikonnal, meg rakatnek majd egyszer en is, de azert onbizalom novelo:) hahahhah Jo utat! De ki fog a gyerekre vigyazni?
Ah, majd elfelejtettem: koncert mindenkepp erdekel!!!! ES elore is koszi.

Ildi: de jo, hogy hallunk feloletek is. Igen emlekszem erre a csetlos botlos idore, kesobb jobb lesz, mert legalabb nem dob hatast, viszont minden szarra felmaszik:)

Elsijud: tenyleg, mi van VEletek???

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!

Sajnos nincs időm visszaolvasni, remélem mindenki jól van.
csak egy gyors bekukk, megyünk ortopédiára, remélem mondanak valami bíztatót és jó fej lesz a doki.

Pussz

Timi és

Kép
timie
 
 


Sziasztok Lánykák! :lol:

Majd ha van egy kis időtök, lessétek meg az e-maileiteket! :roll: Timie, Weronika, a ti címeitek pl. nem volt meg... :(

Emese, köszi a kérdést, Lillus már szinte teljesen jól van, azért csak "szinte", mert köhög még, kapott köptetőt, hatásosnak tűnik, mert időnként olyan a hangja, mint Dart Weder-é (így írják vajon?) :lol: :lol: ami különösen mókás egy kislánytól, de a lényeg, hogy rohamtempóban gyógyulunk.

Igen-igen, koncertre én is szívesen mennék! :D

Ildi, maximálisan együttérzek, mert Lillus is 1-2 hete csinálja ezt a mindenhol-felállok műsorszámot :) csak időnként még bizonytalan a dolog, bár tény, hogy egyre ügyesebben kapaszkodik, és egyre kevesebbet zakózik. 8) No de mindent elér, mindenhol feláll, stb... nem egyszerű, én is azt várom már, hogy stabilan álljon, és akkor "csak" arra kell figyelni, hogy mit csinál, és nem azt, hogy hogyan... :lol:

Nikike, új póló :lol: :lol: :lol: Mell-téma: én meg pont hogy kisebbeket szeretnék. :)

Kép
frusi
 
 


Szevasztok!

Megjöttünk az utazókörútunkról, és gondoltam untatlak titeket egy kis élménybeszámolóval :lol: Csütörtökön elmentünk Bécsbe, ahol apa rendszert tesztelt, mi meg shoppingoltunk a gyerekkel. Kapott is olyan játékokat, hogy húúúúúúúúúúú. :shock:
Majd teszek fel képet. :twisted:
Azért szemétség hogy ott kint a toys r us ban olyan játékok vannak ami itthon nincs, ha van akkor meg fele annyiba se kerül odakint! Na ezen apával ki is buktunk rendesen. De a gyerek járt jól. :lol: Ugyanez vonatkozik a gyerekcipőre, a Renoban vettem neki kisszandált bőrből, kb 3500be volt, itthon dupljáért láttam ugyanazt. Igaz ez "tavalyi kollekciónak számít", de az meg kit érdekel?! Törlőkendőt Pamperst pedig 6 csomagot vettem 2000 ftért. Amúgy tény hogy a ruhák nem olcsóbbak, de ezek amiket irtam azért úgy nagyon is megérik ha éppen arra jár az ember. :?
Ja az oszták csapat meghivott minket is a vacsorára, igy Bazsi egy körpanorámás étterembe evett egy torony tetején. :oops: Mondtam is neki, hogy papirra vetem élete első évének utazásait, mert még 1 éves sincs és olyan helyeken járt ahová sokan csak felnőttként jutnak el. :roll:

Azért a visszaút is kalandosra sikeredet, márcsak az péntek este 6-7 órás indulás miatt. Bábolnánál kiálltunk vacsizni 9 körül, amikor nagy vinnyogásokkal tűzoltó ment. Pár perc múlva totál leállt a forgalom, majd hallottuk, hogy 16 km köröl Bpnél, és valahol Bábolnánál is áll a forgalom baleset miatt, 100 km sor van, és nem engedik a rendőrök. Persze gyerek ilyenkor a legnyűgibb. Végül is visszafordultunk 20 kmt, és Héviznek vettük az irányt, mert apa reggel indulhatot volna kb 5kor hogy lemenjen oda, legénybúcsuba. Igy mi is mentünk, csak kivettünk egy szállást egy apartmanszállóba. Na itt jön a kaland, mert 2 szállót ismertünk ott ahol már jártunk. Egyikbe csak arra az éjre volt hely, mi 23:30 értünk oda, a másikban meg közölték, hogy nem vennék jó néven,ha a gyereket bevinném fürödni a medencébe, mert ugye erre is rákérdeztünk. (danubius aqua) Szóval tovább kerestünk, 4 szálló is fullon volt!!! de végült találtunk egy apartmanszállót, vadi újat, ahol medence is volt. Mi a Bazsival maradtunk szombat éjjel is, vasárnap reggel meg felszedett minket apa. Ezt a szállót ajánlom mindenkinek, mert irtó jó volt az uszodarésze, nagymedence élményfürdővel 30 fokos, pezsgőfürdő pedig 35-37. Itt is levihettem a babakocsit, és jófejek voltak! És nagyon jó árban volt, értsd fele annyiban sem volt mint bármelyik szálló!
Vasárnap apa késett, ráadásul szétment a cipője, igy azt is vadászhattunk, közben meg fel kellett érni a reptérre anélkül hogy ideje lett volna hazaugrani,mert 1kor ment a gépe. Azt a rohánást! 12:47re értünk a reptérre, szerencsére elérte, de miután leszállt ő még kocsikázhatot 2és fél órát. :( Mi meg haza a reptérről, gyerek végig orditott, kb 10 percig hallgatott el, amig a mobilomat gyömöszölte a szájába. Igaz fél óra alatt hazateperem vele, de olyan vörös volt a feje a sirástól mint a paradicsomé. Szóval ez volt a mi kis laza hétvégénk. :evil: Azért jó volt! :lol:

Adri: megkérdeztem az ismerőst ő azt mondja,hogy kb 100 euroból,max 110ból megvan autóval az oda-vissza út, benzinnel, matricákkal. Az autóbérlés viszont húzósabb, bár Dáciát azért lehet bérelni viszonylag jó árban. Ha kell tud adni telefonszámot.

Ha valaki Wizzairel akar utazni idén május-december között, és május 16ig lefoglalja, akkor 25%al olcsóbban tud jegyet venni! De érdemes megnézni a promos ajánlatokat, nekem most az egyik jegyem példálul annyira akciós hogy 0 forintos. :lol:

Méri

KépKép
lmarie
 
 


Sziasztok Csajszik,

Köszönjük az érdeklődést, Livi makk egészséges (legalábbis egyelőre nem jött ki rajta a himlő, de még nem telt le a 21 nap), csak elég húzós napok állnak mögöttünk. Livi úgy döntött, hogy ő már túl nagy lány ahhoz, hogy napközben aludjon akármennyit, és ezt éjszaka sem kompenzálja, sőt, rosszabb alvó lett, mint amikor hazajöttünk a kórházból :( Ma éjszaka 40 percenként szirénázott :( és ami a legrosszabb benne, hogy semmi sem nyugtatja meg ilyenkor, csak a cici. Ringatás, énekelgetés, cumi, semmi sem segít, ettől viszont ez a cicim kezd kikészülni, és most parázok, mert több már nincs :(

Sajnos nagypapámat megint meg kell műteni, beültetnek neki egy protézist, mivel elmozdult a csavar, amivel összerakták a lábát. Azt mondta az orvos, hogy ez amiatt van, hogy már nem valami jók a csontjai.. Én ezt nem értem, de hát nem vagyok szakember. Viszont aggódhatunk megint érte :(

Közben itt az adóbevallási határidő, család megtalált, már kb. a huszadikat csinálom....

Emese: nagyon szívesen mennénk a koncertedre, úgyis ránk férne egy kis kikapcsolódás :)

Niki: jó lehet a pólód. Sajna én is Frusival értek egyet, Nekem is inkább kisebbek kellenének. Imádom azt,amikor bemegyek egy fehérnemű üzletbe, és két féle választ kapok, vagy: "eeeeekkkora nincs" vagy olyanokat hoznak elő, amit nagyanyám se venne fel :( Azt gondoják, hogy akinek E kosaras melle van, az sátrat akar ráhúzni....

KépKép
Kép
elsijud
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: