Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Mindenki, főleg aki orvosválasztás előtt áll!

Nekem tegnapig semmi közöm nem volt a Péterfy Szülészetéhez, de egy kedves ismerősöm megkért, hogy szüljek vele. Egy-két fontos és érdekes dolgot elmondanék.

Volt a lánynak fogadott orvosa, de az nem jött be a szülésre!!! E helyett fogadta őt felvételkor az ügyeletes orvos Dr. Kovács Zoltán és végig vele volt. Végig kedves és megértő volt, mindig mindent elmagyarázott, biztatta, lelkesítette, pedig az előtt nem is láttuk a doktort.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy Dr. Kovács Zoltánt ismerjék meg, mert egy nagyon kedves, fiatal, tele felelősséggel és hivatástudattal! Az elérhetősége: 06303401762, E-mail: boguc@freemail.hu

További szép napot!


Saci
charlottee
 
 


Charlottee,
nahát, kicsi a világ! Kép
Tudod, hogy ki vagyok???? Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ha gondoljátok, holap gyertek el holnap, vasárnap az Erzsébetvárosi Közösségi Házba, ahol egésznapos rendezvény lesz "Születésnap" címmel, avagy minden, ami terhességgel, szüléssel kapcsolatos! Ja, és lehet majd találkozni 13-tól Dr. Kovács Zoltán szülészorvossal is, akiről már fent írtam, mint hiperszuper "ügyeletes" orvos.

Cím: Wesselényi u. 17.
Megjegyzés: egésznapos gyerekfelügyelet is lesz sok-sok játékkal.

Saci
charlottee
 
 

 
 

Sziasztok!
Érdekes , és tényleg elgondolkoztató dolog ez....
Én a lányomat szültem ügyeletes orvosnál :) A 33. hétig jártam egy orvoshoz, nem kevés pénzt kapott, de több kisebb-nagyobb húzása volt, és végül ugy döntöttünk, hogy nem kérem fel, hogy nála szeretnék szülni :)
Akihez kerültem végül, na pont őhozzá nem szerettem volna kerülni, de nagyon kellemesen csalódtam benne. :)
A burokrepesztés után végig ott volt velem. Szülés után minden nap bejött megnézett minket.
Így utólag nagyon örülök a döntésemnek, mert az az orvos akinél szültem volna eredetileg nem nagyon foglalkozott a már megszült nőkkel.
A fiamat már választott orvosnál szültem, de okulva az előzményekből az SZTK-ba jártam terhesgondozásra, nem jártam a magánrendelésre. Az igaz, hogy bár bentvolt a kórházban épphogy odaért a szülésre...

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Rejtélyes!

Majus 26-ra voltal kiirva ugye :D ? Mi a helyzet Veled?
saara
 
 


Rejtélyes,

ne hagyd bizonytalanságban a topikod olvasóit!
Mi van veletek?

E.
wer
 
 



Sziasztok!
Az első két lányomat én is fogadott orvosnál szültem. Hozzá jártam a magánrendelőjébe is, mindent megbeszéltünk a szülések előtt, hogy ha szülnöm kell akkor mit tegyek. Megadta a mobilja számát is, hogy ha kell, akkor bejön akár éjjel is.
Az első lánykámnál pont ő volt az ügyeletes, 16 óra vajúdás után meg is szültem. Szülés után naponta felkeresett, érdeklődve állapotom és a baba után.
A 2. lányomnál szabadságon volt, felhívtuk és bejött a kórházba, itt 14 órát "szenvedtem", mire megszültem.
A 3. lányomnál is mindenben megállapodtunk, csak az volt a kérése, hogy "a kiírt nap előtt egy nappal ne akarjak szülni, mert akkor vizsgázik". A kiírt nap előtt két nappal már reggel voltak összehúzódásaim. Gondoltam egy bűtrat, kitakarítottam - még a férjem műhelyét és a garázst is - , elmentem a lányomért a kicsivel az ovodába. Este 6-kor telefonáltam a férjemnek, hogy jöjjön haza, mert megyünk szülni. Ekkor már 3 perces fájásaim voltak. Megvacsoráztunk, a lányokat megfürdettük és elvittük a nagyszülőkhöz őket.
Utána mentünk a kórházba. Tudtam, hogy nem fogok könnyen szülni, ezért nem is hívtuk fel az orvost.
A kórházban 3 ügyeletes orvos volt, én pont a doktornőt fogtam ki - dr. Kassai Enikőt - . Még soha sem voltam nő nőgyógyásznál, idegenkedtem a gondolttól is. Kedvességével és türelmével, odafigyelésével nagyon nagy hatást tett rám. Elvégezte a szükséges manuális vizsgálatot, valamint az UH-t, ekkor hár 3 ujjnyira voltam nyitva - az első kettőnél nem is tágultam jóformán - és felkísért a szülőszobára.
Megkértem, hogy hívja fel az orvosomat.
Este 9 órára már teljesen elő is készítettek, és bemehettem a szülőszobára. (Megyei Kórház Pécs - gyönyörü, tiszta és nagyon "betegbarát") Természetesen jött a férjem is - ez nálunk már hagyomány, hogy "elejétől" a legvégéig ott van -.
A fogadott orvosomat nem tudták elérni, nem vette fel a telefonját. Kb. 10 óra körül telefonált, üzente, hogy ha már "nagyon odáig vagyok, akkor jön".
Hát én akkor már nagyon odáig voltam, de hála és ezer köszönet dr. Kassai Enikő doktornőnek és Siposné Anna szülésznőnek, minden a legnagyobb rendben ment.
Amíg az első két gyereknél mindenféle fájdalomcsillapítót és epit is kaptam, addig itt semmit sem és gyorsan, jól ment minden.
A magzatburok repesztésnél zöld volt már a magzatvíz, ezért a babuci fejéből vért akartak venni - hüvelyen keresztül! - nagyon bepánikoltam, mert azt mondták, ha nem jó a vérkép, akkor császároznak.
Gondoltam egy nagyot és megbeszéltem a babucival, hogy akkor MOST szülünk.
A Doktornő kb. 3-4 alkalommal próbálkozott a vérvétellel, de a következő pillanatban alig tudta elkapni a kisbabámat, mert már kint is volt.

Úgy gondolom, hogy az ügyeletes orvostól sokkal több törődést, odafigyelést kaptam - valamint szakmai tudása legjavát nyújtotta ahhoz, hogy simán meg tudjam szülni a kisbabámat - mint korábbiakban a fogadott orvosomtól.

A szülés után, a többi orvos is gratulált - mind az orvosnak, mind nekem - a gyors és bravúros szülésért.
Természtesen másnap jött a fogadott orvosom, érdeklődött és megnézte a kisbabámat, megkérdezte, hogy mikor lesz a varratszedés?
Mondtam neki, hogy tudomásom szerint orvosi berkekben "aki be tesz valamit, az is veszi ki", vagyis a doktornő, de egyébként most sem volt varratom, mert most is bírta a gátam a "gyűrődést".

Szóval az ügyeletes orvos nagyon, de nagyon jó és neki is lehetsz hálás, ha meg vagy elégedve vele.

B. Annamari 3 kislány anyukája
bancsa
 
 


Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy mi van Poteczinékkal? Nem hallotam Róluk már egy ideje :(

Előre is köszi, macskási.
macskási
 
 


Szia macskási!
Köszi az érdeklődést, telnek a napok... Csak egy ideje nincs sok kedvem írni.
Meg otthon nincs net, szétvertük a házat.
Ismerjük egymást személyesen?
puszi anikó
poteczin
 
 


Szia Anikó!

Írtam Neked privit még a múlt héten. Megkaptad? Remélem jól vagytok!

Üdv, Ildi.
macskási
 
 


Sziasztok!

Nekem 2 gyerkőcöm van. Mindkettő az ügyeletesnél született! Pedig volt fogadott orvosom.
Az elsőnél 2 hetet hortam túl, mire azt mondta a doki, hogy kereshettem volna magamnak mást, mert ebből csak baj lesz! Hát ez kedves volt.Többet látni sem akartam. Másnap reggel kellett volna szülésmegindításra mennem. Szerencsére éjjel megszültem, persze a doki rám sem nézett, de az ügyeletes folyamatosan. Annyit járt be, hogy a szobatársaim azt hitték, hogy a rokonom. Pedig a nevét sem tudtam. Még a szabadnapján is beugrott! A pénzt csak hosszas eröltetés után tudtam rátukmálni.
7 évig jártam hozzá. A második baba nehezen jött össze, sokat köszönhetek neki, mert 5 hetesen majdnem elvesztettem, és amikor a főorvos közölte, hogy ebből sosem lesz gyerek, akkor ő mellém állt, hogy 5 év próbálkozás után végre van valami, ami még bébi is lehet, várunk egy pár napot. 3 nap után a pici pacának már dobogott a szíve. Akkor sírtam igazán amikor meglett, és eszembe jutott, hogy majdem a műtőben végeztük. De ez egy másik lapra tartozik.
Szóval amikor azt hittem, hogy az orvosommal megfogtam az isten lábát, hát sikerült egy másik oldalát megismernem.
7 hónapos terhes voltam, amikor a szülésznő kérdését felvetettem. Azt mondta, hogy nem kell. Ő ott lesz és én is igy ketten elegek vagyunk a csapathoz, majd az ügyeletes szülésznő jó lesz. Így ezt nem is forszíroztam tovább. Megkérdeztem, hogy megy-e szabira? Azt mondta, hogy már kimerítette a keretét. A kiirt nap előtt 1 nappal befektetett. Másnap felajánlotta, hogy csinál egy tesztet, hogy beindul-e a szülés. Hát mondtam, hogy én ilyenről még nem hallottam. Végülis belementem. A főorvos nem írta alá a dolgot. Nem is bánom, mert óriási az elhúzodás és a csaszi kockázata.
Aztán az orvosom bejelentette, hogy péntek-szombat konferenciára megy. Ez volt kedden. Szerdán nem láttam, végig elfoglalt volt. Csak az esti vizitnél derült ki, hogy egy szívhangot sem mértek. Aztán nem láttam többet. Szombaton szültem. Szerdán mentem haza. Akkor jött be amikor a varratszedés után az ügyeletessel megbeszéltem, hogy a későbbiekben átváltanék rá, és az ügyeletes szólt neki, hogy nagyon rossz a véleményem róla. Ha a kórházak is olvassák a fórumot, akkor most magára ismer az biztos. Szóval ahhoz képest, hogy nem volt szabija, csupán 6 napot nem volt ott, nem is lett volna ezzel gondom, ha bejön és megmondja, nem csak otthagy mint a kutya azt a bizonyost. Hát tőle nem ezt vártam. Most viszont nem tudom, hogy kihez járjak! Ti hogy látjátok ezt?
Most tök megkönnyebbültem!
hajnalszeme
 
 


Hát ez tényleg vacak lehetett. De én ismerek ennél rosszabb történetet is. Ahol a fogadott orvos 2 babánál tökjó fej volt a harmadiknál meg majdnem kinyírta az anyukát.

Én a másodikat ügyeletesnél szültem (már nem ért be a doki) és jobb élmény volt, mint az első a választottnál (egy másik választottnál). Most a harmadiknál dillemmában vagyok, és (az orvosom elvileg az, aki nem ért be (esélye se volt), de nem tudom milyen nála szülni.

Én szívesen szülnék ügyeletesnél, de mit gondolna a szülésznő, mikor az első kérdése az, hogy ki az orvosom? Nyilván azt, hogy a pénzt sajnálom, azért nincs saját dokim.
édi
 
 


Szia Édi!
Melyik kórházban szültél? A másodikra miért választottál másik orvost?
A második szülésemnél úgy gondoltam, hogy ha már egy nem jött össze a választottal, talán a második sikerül. Amúgy mind a kétszer normális volt velem az ügyeletes. Hát a harmadikra biztos kifognék egy szörnyeteget.
Végül is úgy döntöttem, ha még egyszer szülök, akkor dúlát fogadok, mert nekem az kell, hogy valaki velem legyen és támogasson. Nem az, hogy az utolsó pillanatban beessen az ajtón. Akkora sokk ért a szülésnél,hogy nem volt velem ismerős, hogy sehogy nem haladtunk. Amikor a párom beért, akkora biztonságot nyújtott, hogy 1 órán belül letudtunk mindent, és ott maradtunk édes hármasban.Szerencsére éppen nem volt szolgálatban, különben ő sem lett volna ott.Nem is tudom mi lett volna. :cry:

Végül is igazából az bánt, hogy egyszerűen a kutya nem foglalkozott velem. Volt is orvosom, meg nem is.Az összes vizsgálatot neki kellett volna kiírni és megcsinálni, de nem tette. A többieknek, meg nem volt érdeke. Ez van!
hajnalszeme
 
 


Elöször az 1-es nőin. Azért választottam másikat, mert 6 év alatt megváltozott a doki, és már nem volt szimpi (+ egésznap ott voltam egy UH + vizsgálat miatt)

Egyik szülésnél sem volt ott velem végig a vajúdás alatt se a doki se a szülésznő. Az elsőnél rossz volt, a másodiknál nem bántam, hogy békén hagytak. A férjem is a szülés elött 10 percel jött vissza (elötte elküldték egy órára).

Az első szülésem után rájöttem, hogy a szüléshez nem kell orvos. A komplikációkhoz, meg utána ellátni persze kell.
édi
 
 


...................

Kép
zsenge
 
 


Sziasztok!

Nekem öt gyermekem van egynél sem volt fogadott orvosom. Az első kettőt gyöngyösön szültem csupa jó tapasztalattal. A második kettőt az I.sz nőiklinikán itt is jó tapasztalataim voltak, bár a csecsemősök nem igazán voltak segítőkészek. A picit pedig az újpesti szülőotthonban na itt az orvosok nagyon kedvesek de a csecsemősökkel csak nagy vita árán tudtam elérni hogy ne adjanak a gyerekemnek semmit mármint ilyen cukrosvizet vagy ilyesmit. Újpesten a körülmények és a tisztaság sem az igazi. De az ügyeletes orvosok minden esetben a lehető legtöbbet nyújtották, segítettek mindenben. Én azt hiszem hogy ha igazán orvos vki akkor így kell viselkednie. Egyszer akartam orvost fogadni mire az (tudta hogy már 4gyerekem van) közölte az árait és azt mondta hogy higyjem el neki meg kell élnie. Na ezért nem mentem többet az I.sz nőire.

5gyermekem van elég ritkán mozdulok ki itthonról ezért is szeretek ismerkedni, beszélgetni más anyukákkal. Szívesen cserélek tapasztalatokat.
alibaba27
 
 


Sziasztok!
Látom régen nem írt ide senki, de azért remélem olvassátok.
Az első babámnál volt fogadott orvosom, a terhestanácsadás alatt is jártam hozzá. Vasárnap hajnalban csordogálni kezdett a magzatvizem. Fájások nem voltak, de nem kaptam gyorsítót, mert a dokim azt mondta, hogy majd hétfő reggel bejön és ő ad. Szóval egy napig vártam a vajúdóban, mire estére szerencsére beindultak a fájások és éjfél után az ügyeletesnél megszületett a kisfiam. Egy másik lány 4 órát az előkészítőben várta az orvosát. Úgy láttam, hogy akinek nem volt fogadott dokija hamarabb megszült. Most újra kismama vagyok és nem fogok orvost fogadni. Ha úgy látom, hogy bármi gond van, esetleg császárgyanús, majd akkor megkeresem azt az orvost akinél végül is szültem. A védőnő szerint is "csak többet beszélgetnek az emberrel", egy csomó pénzt kifizetsz és nincs arra garancia, hogy egyáltalán méltóztatik bejönni a szülésre, vagy hogy normális lesz. Üdv nekteK!
u.i.: A szülésznőn gondolkodom
paplanka
 
 


Sziasztok!

Nekem most nagy dilemmám van, hogy megfogadjam-e azt az orvost a szülésre akihez járok vagy szüljek az ügyeletesnél. Szívesebben szülnék az ügyeletesnél mert feleslegesnek tartom a fogadott orvost több okból is.
De akkor mit mondjak neki, nyilván azt várja, hogy megbeszéljük a szülést, én meg mondjam neki, hogy köszönöm szépen de azt nem kérem? Esetleg adjak neki hálapénzt azért mert mindig kézségesen fogadott? Azért ha lesz kistesó akkor is szívesen járnék hozzá.
Egyátalán mikor kellene erről beszélnem vele, már a 7. hónapban vagyok.
Ti hogyan inzézték ezt?

Borsika
borsika21
 
 


Sziasztok!

én is most a másodikat várom, de most én is kórházat szeretnék váltani! ( az elsőt az I. Nőin szültem én is, de most szeretnék Kerepestarcsán normál körülmények között, a saját tempómban életet adni a gyermekemnek!...

itt mikor be akartam jelentkezni azonnal a magánrendelésre irányítottak...de én nem akarok odajárni!
igy be sem mehetek a korházba? nem hiszem el , hogy sztk alapon nem rendelnek az orvosok.... van erről valami infótok?



Inkább szülésznőt fogadnék aki végig velem van, nem pedig orvost...de hát addig is kell járnom valakihez...és nem tudom ezt hogy oldjam meg.....

Klotild
klotild
 
 


Sziasztok,

én is had álljak be a "jó az ügyeletesnél szülni" táborhoz.
Az első lányomat Újpesten szültem, fogadott orvosnál. Igaz indított, hosszú vajúdás után (semmi gyorsítás, minden termézetes úton) megszületett a kislányom. Természetesen az átlagnál jóval több hálapénz volt, mert már előre gondoltuk jól jön ez a második babánál. Hát tévedtünk.
A másodiknál a 30. hétig hozzá jártam, de nem volt meg az elsőnél élvezett soron kívüliség, illetve egyéb... Ugyan magán rendelésre jártam, de az UH a kórházban volt. Sokkal felületesebb volt minden.
December közepére voltam kiírva, október közepén felrúgva mindent, átmentem az SZTK-ba és úgy döntöttem vállalom az ügyeletet, de saját bejáratú szülésznővel.
Területileg a Szent Imrébe tarozom, ajánlottak is szülésznő a Fantha Zsuzsát. November közepéig halogatta a pontos választ vállalja- e vagy sem a szülést. Aztán arra hivatkozva, hogy nincs választott orvosom, nem vállalta, de ajánlott maga helyett valaki, akivel úgyérzem megütöttem a főnyereményt.
Tündéri, segítőkész, emberi hozzáálással (gyakorló édesanya - több gyermekkel). Már NST-re hozzá jártam a kórházba. Ellátott tanáccsal a homeopátiás szereket illetőel.
Nagyné Vastagh Évának hívják.
Amikor elérkezett az idő telcsiztem, megbeszéltük mikor kell indulnom. Ő nem volt ügyeletes, éjjel volt egy másik szülése is, de már várt minket mire megérkeztünk a kórházba. Kerített egy orvost (Zsigmond dr.) aki lelkiismeretesen, precizen segétkezett a szülésemnél.
Igaz a burok repesztés után kaptam gyorsítót, így hamar, a kórházba érkezéstől számított másfél órán belül megszületett a második kislányom. Az orvos és a szülésznőm ezalatt az idő alatt max. 5 percre hagyott magunkra (apás szülés volt), egyébként végig mellettünk voltak.
Szülés után midketten többször is meglátogattak.
Úgyhogy, ha belevágunk a harmadikba csak ezt a variációt fogom választani.
Mindenkinek ajánlom próbálja ki valószínüleg nem fog csalódni.

Ha valakit konkrétan érdekel a két kórház közötti különbség nyugodtan írjon, tudok mit meséni.

Üdv mindenkinek Zsuzsi
vivibaby
 
 


Sziasztok,

elnézést szeretnék kérni elsősorban Évitől, mert mire a végéhez értem a hozzászólásnak (a sírós picivel a kezemben) felcseréltem a nevét.

Úgyhogy a szuper szülésznő a Szent Imrében

Vastaghné Nagy Éva.

Még egyszer elnézést

Üdv Zsuzsi
vivibaby
 
 


Sziasztok!
Borsika! Szerintem a dokid természetesnek veszi, hogy nála fogsz szülni, ha hozzá jársz gondozásra. A kiskönyvedben benne van a neve?
Én ezért nem is kezdek el maszek alapon járni, majd csak az SZTK- ba a terhesgondozóba. KÖTELESEK ellátni. Persze, ha valami gyík van még akár a szülés napján is fogadhatsz. Nálunk is apás szülés volt az előző is, meg ez is az lesz (hol van még!!!) Úgyhogy apa mellett eleve nem olyan kiszolgáltatott a nő, csak máshogy bánnak az emberrel. Nálunk be lehet jelentkezni szüléselőkészítésre, körbevezetnek a kórházon és ilyenkor szülésznőkkel is találkozhatunk.
Üdv.
P.
paplanka
 
 


Paplanka,

Igazad van, jol teszed, hogy csak SZTK-ba jarsz. En a SOTE I-re jarok, es ott is rendes terhesgondozas van, de azert szeretik a dokik ha mindig ugyanahoz megy vissza az ember nem össze-vissza.
A sote-n szerintem minden orvos rendes, kedves, nem hiszem hogy egy berangatott fogadott orvos nagyobb csodat tud müvelni, mint aki epp ugyeletben van.
Azt hiszem megbeszelem a vedönövel a dolgot...
Borsika
borsika21
 
 


Sziasztok!

Én az elsö gyermekemet fogadott orvosnál és szülésznönél szültem. Az annyiból volt jó, hogy már ismertem öket és nem idegenhez estem be.
Most viszont nem választottunk senkit és az SZTK-ba járok a nögyogyászatra. Ugyan ugy ellátnak.
Annyiból idegenkedek az ügyeletestöl, hogy mi van ha nem lesz szimpatikus vagy nem figyel rám elégé. 7 hét mulva megtudjuk. :-)

Krisztina
vagika
 
 


Sziasztok!

Még új vagyok itt és én is úgy tervezem, hogy nem fogadok orvost. Egyelőre az sztk-ba járok és nagyrészt meg vagyok elégedve. Azért mondom, hogy nagyrészt, mert az egyik doki közölte, hogy ne is reméljek normális ellátást fogadott orvos nélkül, mert csak akkor jön be az ügyeletes orvos, ha komplikáció van, akkor meg már sokszor késő. A másik akihez szoktam menni, teljesen normális, figyelmes és eddig minden vizsgálatot elvégzett. Állítólag az általam választott kórházban nagyon jók a szülésznők és elvileg az orvosok is normálisak. Majd meglátjuk.

Szia Vagika!

Szurkolok, hogy simán menjen majd minden és kíváncsi vagyok a későbbi tapasztalataidra. Remélem megosztod majd. Hová mész majd szülni? Kiváncsi lennék, hogy mennyire kórházfüggő, hogy kell-e orvost választani.
dorine
 
 


Dorine! Mit mondjak, nagyon bunkó az a doki, aki ilyet mond. Még fel is jelenthetnéd érte.
Sose feledjétek, hogy ügyeletben is azok dolgoznak, akiket máskor, vagy mások megfogadnak. Vagika! Szurkolunk és várjuk a beszámolódat!
Én a védőnővel is megbeszéltem, hogy nem fogadok dokit és támogatott. Ha apa benn van a szülésnél biztos, hogy máshogy bánnak veled (elsőnél benn volt és jön majd most is). Egy boríték legyen a zsebében és ha gáz van még akkor is tudja dugdosni az illetékesek zsebébe. Ha normális lesz az ügyeletes úgyis adunk neki. Én azt a pénzt sajnáltam az előzőnél is, amit terhesség alatt fizettem, majd a szülésnél nem volt ott.Gyakorlatilag 50-60 ezret kidobtunk az ablakon(ráadásul minden simán ment, vagyis semmi dolga nem volt). Üdv. mindenkinek:
P.
paplanka
 
 


Sziasztok!

Én sztk-ba járok, meg vagyok elégedve az orvosommal, ami az ő kötelessége: azt nekem elmondta, minden vizsgálatot elvégzett, a védőnőm is maximálisan ellátta a munkakörét! Most még úgy gondolom nem fogadok orvost, minden rendben van - lesz! Szerintem nagyon sok rajtunk múlik rajtunk várandós anyukákon: hogyan készülönk fel a szülésre (minden sztk-ba kell lenni intim és terhestorna - amit tanult gyogytornász tart - ingyen, és BÁRMIT lehet tőlle kérdezni!) Én most vagyok 19 hetes és már most sokat beszélek a babámmal, mikor mit csinálunk, hova megyünk stb.! Egyre jobban érzem magam minden nap!
Talán még jobb ember az aki nem a nyaralását tervezi bellölünk!

Anikó
h anikó
 
 


Sziasztok!

Én sztk-ba járok, meg vagyok elégedve az orvosommal, ami az ő kötelessége: azt nekem elmondta, minden vizsgálatot elvégzett, a védőnőm is maximálisan ellátta a munkakörét! Most még úgy gondolom nem fogadok orvost, minden rendben van - lesz! Szerintem nagyon sok rajtunk múlik rajtunk várandós anyukákon: hogyan készülönk fel a szülésre (minden sztk-ba kell lenni intim és terhestorna - amit tanult gyogytornász tart - ingyen, és BÁRMIT lehet tőlle kérdezni!) Én most vagyok 19 hetes és már most sokat beszélek a babámmal, mikor mit csinálunk, hova megyünk stb.! Egyre jobban érzem magam minden nap!

Talán még jobb ember az aki nem a nyaralását tervezi bellölünk!

Anikó
h anikó
 
 


Sziasztok!

Én sztk-ba járok, meg vagyok elégedve az orvosommal, ami az ő kötelessége: azt nekem elmondta, minden vizsgálatot elvégzett, a védőnőm is maximálisan ellátta a munkakörét! Most még úgy gondolom nem fogadok orvost, minden rendben van - lesz! Szerintem nagyon sok rajtunk múlik rajtunk várandós anyukákon: hogyan készülönk fel a szülésre (minden sztk-ba kell lenni intim és terhestorna - amit tanult gyogytornász tart - ingyen, és BÁRMIT lehet tőlle kérdezni!) Én most vagyok 19 hetes és már most sokat beszélek a babámmal, mikor mit csinálunk, hova megyünk stb.! Egyre jobban érzem magam minden nap!

Talán még jobb ember az aki nem a nyaralását tervezi bellölünk!

Anikó
h anikó
 
 


sziasztok!
örömmel olvastam a pozitívumokat az ügyeletesnél való szüléssel kapcsolatban. én azért szkeptikus vagyok, az orvosok között nagy különbség lehet, nem szeretem misztifikálni őket, és sehol nem vagyok garantálva, hogy milyen orvost fogok ki ügyeletesként.
vegyünk egy példát: a barátnőm fogadott orvosnál szült, volt gátvágás, méhszájtágítás, oxitocininjekció stb. mindezekkel a barátnőmnek semmi baja nem volt, nekem, aki teljesen másképp képzelem el a saját szülésemet, annál több. én egy ilyen orvosnál (egyéb infókat is tudok) nem akarnék szülni. és ha ő lenne az nálam ügyeletes?
azzal egyetértek, hogy sokszor a fogadott orvos semmivel nem jobb, mint az ügyeletes. de én azért hiszek sok kismamának, ha olyan orvost keresek, aki pártolja a gyengéd szülést és millióan ajánlják, alighanem nem ér majd meglepetés.
nagyon érdekelne, hogy Ti mit tudtok az orvosfogadásról, hiszen az új eü-törvény mindent fel fog rúgni, tehát: a körzetem kórházaiban választhatok felárért másik orvost, mint aki ügyeletes lenne akkor, vagy egész Budapest/az egész országban? nagyon nem mindegy.

Kép
Kép
irina
 
 


sziasztok!
örömmel olvastam a pozitívumokat az ügyeletesnél való szüléssel kapcsolatban. én azért szkeptikus vagyok, az orvosok között nagy különbség lehet, nem szeretem misztifikálni őket, és sehol nem vagyok garantálva, hogy milyen orvost fogok ki ügyeletesként.
vegyünk egy példát: a barátnőm fogadott orvosnál szült, volt gátvágás, méhszájtágítás, oxitocininjekció stb. mindezekkel a barátnőmnek semmi baja nem volt, nekem, aki teljesen másképp képzelem el a saját szülésemet, annál több. én egy ilyen orvosnál (egyéb infókat is tudok) nem akarnék szülni. és ha ő lenne az nálam ügyeletes?
azzal egyetértek, hogy sokszor a fogadott orvos semmivel nem jobb, mint az ügyeletes. de én azért hiszek sok kismamának, ha olyan orvost keresek, aki pártolja a gyengéd szülést és millióan ajánlják, alighanem nem ér majd meglepetés.
nagyon érdekelne, hogy Ti mit tudtok az orvosfogadásról, hiszen az új eü-törvény mindent fel fog rúgni, tehát: a körzetem kórházaiban választhatok felárért másik orvost, mint aki ügyeletes lenne akkor, vagy egész Budapest/az egész országban? nagyon nem mindegy.

Kép
Kép
irina
 
 


Sziasztok!
Irina, első baba?
Nekem a szülésnél igazán jól jött volna egy oxitocin (közel egy napig jósló fájásokkal, csorgó magzatvízzel vártam a fogadott dokim - végül az ügyeletesnél szültem), úgyhogy másodjára nem fogadok. Bármi közbejöhet, betegség, konferencia.... Úgy tudom, ha ügyeletben van a fogadott dokid akkor nem kell fizetned. Ha ügyeleten kívül behívják, akkor talán 40 és 100 ezer között, kórháza válogatja (nem biztos). Szóval talán az ügyeletesek is odaadóbbak lesznek (varratszedésnél tutira). Amúgy már megjártam az SZTK nőgyógyászatát, nagyon utálatosak voltak velem, remélem azért ez nem lesz mindig így.
Üdv. P.
paplanka
 
 


szia, paplanka!
igen, első baba :-)
értem a szempontjaidat! miért nem adtak neked oxitocint???
ahogy a dolgaim kinéznek, nálam is ketté fog válni a terhesség és a szülés, az egyiket egy dokinál intézem, a másikat egy másiknál (az első kórházában nem akarok szülni, a másik terhesgondozásra nem tudott válllalni).
Minden jót Neked, és köszi a választ!

Kép
Kép
irina
 
 


Szia Irina!
Amikor bementünk a kórházba vasárnap volt. A dokim csak hétfőn reggel jött volna be a kórházba és azt üzente, hogy majd ő beadja az oxitocint. Úgyhogy a vajúdóban vártam. Végig azon imádkoztam, hogy csak előbb megszülessen, de babókám ügyes volt és teljesítette a kérésemet.
A második baba is lehet, hogy már augusztusban megszületik, pont a szabadságolások ideje, egy újabb érv, hogy ne fogadjak dokit (csak vész esetén). Amúgy az SZTK- ban szépen ellátnak, rendes a tanácsadóban aki van doktor is, fiatal még, lehet őt is "zaklatni"(az elsőnél is ővolt, úgyhogy ismerjük is egymást).
Üdv.
P.
paplanka
 
 


Szia, Paplanka!
Értelek, és azt is, hogyha rendesen bánnak veled az sztk-ban, szívesen jársz oda. Én egy kicsit paranoid vagyok e tekintetben, bár abban abszolút igazat adok mindenkinek, hogy fogadott orvos is lehet rossz és nem fogadott is nagyon jó.
Én igazából egyetlen dolog miatt nem vállaltam be eddig az sztk-ba járás, illetve az ügyeletesnél szülés gondolatát: szeretnék amennyire csak lehet, háborítatlanul szülni, ez pedig jelenleg Magyarországon csak néhány kórházban lehetséges (pl. a Szent Imre szülészete ilyen).
A legjobbakat kívánom Neked!
Üdv!

Kép
Kép
irina
 
 


Sziasztok!

Irina! Szerintem ugy tervezd meg a szülésed, fölleg mivel elsö baba, hogy nem biztos, hogy bármi is megvalosul belöle. Ismerösöm is eltervezte, hogy labdán, bordásfalon, stb-n fog vajudni és nem kér érzéstelenitöt. A végén ugy alakult, hogy nem kelhetett fel a szülöágyrol, mert a baba nem volt irányba. 28 órán keresztül vajudott, de a 20. órában már kért érzéstelenitöt és aludt egy kicsit a szülés alatt. Volt fogadott orvosa aki be is ment hozzá, de az idöközben elment aludni, igy az érzéstelenitöt az ügyeletes adta be. És a végén mire megtalálták a dokit és mire odaért, majdnem kint volt a baba. Igy félig az ügyeletesnél, félig a fogadott orvosnál született meg a lánya.
Azért az ismerösöm sztoriát irom, mert én az elsönél sem terveztem semmit és most sem fogok. Megyek ahhoz aki éppen lesz. Ugy is nekem kell megszülnöm, Ö csak aszisztál. És ha nem szimpatikus, akkor még mindig kérhetek másik dokit.

Én ahol szültem a lányom elég jó kórház. kölün szülöszoba, max a doki és a szülésznő van bent és persze a párod vagy aki bent lesz veled. De ha a szomszéd szobában olyan valaki szül, aki kiorditja a lelkét is közben, máris nem háboritatlan a szülés. És valoszinüleg egyik kórházban sem hangszigetelt szobák vannak. Én kifogtam egy ilyet. Üvöltött, mint egy állat. Kellemes volt halgatni, mikor nekem még sok volt hátra.

Remélem nem ilyesztettelek meg és nem vettem el a kedved az egésztöl. Amugy ha tul vagy rajta és pihensz egy kicsit kezdenéd elörröl. Akárki, akármit mond.

Krisztina

Kép

Kép
vagika
 
 


Ja és az sztk-ban ugyanugy ellátnak mit ha magánrendelésre mennél, csak nem kell fizetni. Ugyanugy csinálnak UH-ot, vérvételt, vizsgálatokat. Én ahhoz a dokihoz járok, akihez amugy is jártam nögyogyászatra, nálunk egybe van a terhesgondozás és a nögyogyászat. De ha nögyogyászatra is magánba jártál az más téma.

Krisztina

Kép

Kép
vagika
 
 


Sziasztok!

Én az "ellenpártba" tartozom, valószínűleg a nagyon rossz első szülés körüli tapasztalataim miatt. A kislányommal, aki most 16 hónapos, egy nagyon rendes, igazán jófej, humoros, fiatalos dokihoz jártam a kórházi rendelésére terhesgondozásra. Volt magánrendelése, de nem igényelte, hogy oda is elmenjek, mert mint mondta, ott pénzért kapom azt, ami amúgy ingyen van. Úgy gondoltam, vele minden oké lesz, egyeztettünk a szülés általam elképzelt lefolyásáról, persze elmondta, hogy ha gond van, akkor eltérünk a tervtől. Elmondta, hogy nálunk az a szokás, hogy ha éjszaka szülsz, az ügyeletes szülésznő hívja be az orvost telefonon, amikor már úgy gondolja, lassan készülődik a baba. Ha nappal szülsz, nem kell emiatt aggódni, a dokik ott vannak. Amikor anno megkérdeztem, hogy kérjek-e fel szülésznőt, azt mondta, hogy feleslegesnek tartja, és mivel "hófordulóra" kiírt voltam, nem garantálta senki, hogy az a szülésznő ott lehet, akit szeretnék. Abban a kórházban havi váltásban dolgoznak a szülésznők, fele az osztályon nővérként, fele a szülőszobán. Aztán cserélnek. Aki épp osztályos, annak nem engedélyezik, hogy szülésre menjen.

Aztán megtörtént az első gond, éjszaka jött rám a szülés. Képzeljétek, volt pofám felébreszteni az ügyeletes orvost a szundikálásából! Hogy én milyen egy borzasztó nőszemély vagyok! Hát, meg is kaptam mindent, amit csak el lehet képzelni! Szerencsére a borotválást megúsztam, azt elintézük otthon, de azt a megalázó betegfelvételt, amit az az orvos művelt, nem kívánom még az ellenségemnek sem! Nem repedt még meg a burok, de tiszta volt a magzatvíz, és 5 perceseim voltak, így értünk be. Aztán a kikérdezésnél és a papírmunkánál egy kissámlira kellett leülnöm, hogy nem álljak és mászkáljak már annyit, és ne hajlonglak a fájás alatt, hanem válaszoljak gyorsabban. Aztán mikor hányingerem lett, és szóltam, hogy kellene valami, mondjuk egy tál, kizavartak a mosdóba hányni (3 folyosó távolságba), és még utánam is szólt a doki, hogy igyekezzek, nem ér rá. Én szültem aznap és egész éjjel egyedül, senki mással sem kellett foglalkoznia!!! Akkor láttam utoljára az ügyeletes dokit, amikor beküldött a szülőszobába. Utána már csak az ügyeletes szülésznő volt ott (amikor épp nem ment el), ha a férjem nincs, tök egyedül vajúdtam volna! Nem engedték meg a zenehallgatást, mert zavarja az ügyeletes orvos pihenését, a szülésznő meg nem szerette a komolyzenét... Aztán kaptam egy infúziót, amire csak annyit mondott a szülésznő, hogy "ez most kell". Nem közölte mi az. Persze oxytocin volt, amit nálam nem lett volna szabad használni, ellenreakció miatt. Indokolt sem volt, mert rendesen tágultam, folyamatos erős fájásaim voltak. Kb 4 óra hosszat könyörögtem (!) hogy hívják már be az orvosomat. Mire a dokim végre beért, már iszonyú állapotban voltam, nem lehetett kontrollálni a remegésemet, a testem minden izma önállóan húzódott össze és ernyedt el, és a kisbabám is rosszul lett, nem sokkal azután, hogy odaért az orvosom. Ő még annyit el tudott intézni, hogy lehívta az ügyeletes aneszteziológust, hogy adjon be egy edát, valami erőm maradjon a kitolásra is. Amikor már hatott az eda, jöttek rendesen a tolófájások, akkor lett rosszul a baba, és nagyon sürgősen műteni kellett. Az orvosom nem érkezett még bemosakodni sem, két pár steril kesztyűt húzott, és már vágott is! Szerencsére gyorskezű sebésznek bizonyult, ezen múlt a kislányom élete! A bunkó ügyeletes orvos meg nagyívben elkerült a bent töltött egy hetem alatt, még a vizitre sem jött be a szobába. Pedig jól megmondtam volna neki a magamét!

Most másik kórházba, másik orvoshoz (az előző orvosomat nagy szívfájdalommal "hagytam el") járok a második terhességemmel, mert az előző intézményben nem engedélyezik császár után a normál szülést, félnek a műhiba perektől, van is nekik elég rendesen!

Jelenleg magánrendelésre járok kizárólag, ahol az első dolga az volt az orvosnak, hogy megadta a mobilszámát, amit soha nem kapcsol ki, bármikor lehet hívni, kivéve, ha külföldön van, de azt egy hónappal előre közli. Ja, és a rendszeres terhesgondozási "randik" díján felül nem kér plusz zsebpénzt a szülésért, ha adsz oké, ha nem adsz, az is.

Az is biztos, hogy fogok pénzért szülésznőt is fogadni, mert úgy gondolom, sokat segített volna a helyzeten 2 éve, ha olyan van ott, aki normálisan tud hozzámszólni, még ha pénzért is teszi mindezt, és hajlandó tájékoztatni, hogy mi is történik éppen velem, velünk, és az miért történik úgy, ahogy. Nekem nagyon fontos, hogy az az orvos legyen velem egy ilyen intim szituációban (mert a szülés igenis intim dolog!), akiben megbízom, aki ismeri az előzményeimet, mindegy mennyibe kerül. Legfeljebb egy ideig zsíroskenyeret eszem majd... :lol:

Persze nem azt mondom, hogy törvényszerű, hogy így jár valaki az ügyeletessel, de ez is megtörténhet! Ti nagyon szerencsések vagytok, kicsit (na jó, nagyon) irigyellek benneteket!!!

Üdv: Andi
andibab
 
 


Szia Andi!

Elborzadtam a történetedtől. És kellöen megijedtem.
Ugy néz ki mégis abban a kórházban szülök, ahol a lányomat is, de nincs se orvosom, se szülésznöm. Nem tudtuk, mi lesz ezzel a kórházválasztásos témával és mire döntöttek valamit, már elég késö volt választani. Igy a kórházat ismerem, de hogy az ügyeletes milyen lesz azt nem tudom.
Remélem nem lesz semmi gond. Bár a páromat ismerve, nála fog elöbb betelni a pohár és elküld mindenkit haza melegedni. az elsö szülést végignézte, talán még le is tudná vezetni. :D

1 hónapon belül kiderül minden. Addig is mindenki csak a szépre gondoljon. A végeredményre. :D

Üdv Krisztina

Kép

Kép
vagika
 
 


Sziasztok!
Andibab! Nem volt egy egyszerű eset a tiéd. Persze ugyanez lehet fordítva is, fogadott dokival, már ha megjelenik a szülésnél. Vagika! én is a páromban bízok a legjobban. Azt mondta, hogy mindenkit kioszt, lefizet, bármi csak simán menjenek a dolgok. Majd számolj be az élményeidről! amúgy júliustól kell már fizetni a kórháznak is, ha nincs épp ügyeletben a fogadott dokid.
Üdv.
P.
paplanka
 
 


Irina! SZTK- ba mindenkinek kell járni, mert az egyszeri anyasági segélyt csak úgy kapod meg, ha a terhesgondozó leigazolja, hogy legalább 5 alkalommal megjelentél.
ÜDV:
paplanka
 
 


Sziasztok!

Andi, irtam privit!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Megszületett a fiam. És ügyeletesnél. !!!!!
Elfolyt a magzatviz, összeszedtök magunkat és besétáltunk a kórházba, hogy jöttünk szülni. Azonnak felvettek, elláttak. Az ügyeletes szülésznő megcsinálta a vizsgálatott,a beöntést. Mivel aznap 15 szülés volt igy eleinte nem volt ágyam ahol vajudni tudtam volna, de szerencsére mire nagyok lettek a fájásaim, már volt helyem. A szülésznő 2 szülés és 2 vizsgálat között berohant hozzám megkérdezni, hogy vagyok, megvizsgálni. Az orvos szintén sokszor bejött, csak ö még mütött is közben.
Aztán eljött a szülés és mindenki magyon segitett, bár nem nagyon kellett, mert 2 fájásra kint volt a fiam.Szépen összevart a doki, a szülésznő letakaritott, segitett lezuhanyozni, megtörölgetett (ez egy kicsit fura érzés volt ennyi idösen) aztán áttolt az osztályra. Az orvos volt minden reggel a vizites, igy vele mindig találkoztam és kifaggatott hogy vagyok. A szülésznő is bejött a következö ügyeletén.
Szoval meg vagyok elégedve az ügyeletesekkel. És igy joval kevesebb pénzbe került és tényleg HÁLAPÉNZ volt amit adtunk.

Krisztina

Kép

Kép
vagika
 
 


Bocsi a betü elirásokért. :oops:

Kép

Kép
vagika
 
 


Krisztina!
Gratulálok a babádhoz. Köszi, hogy leírtad a sztoridat, remélem mire odakerülök nekünk is ilyen "simán" megy majd.
PUSZI:
P.
paplanka
 
 


Hát lányok, nem hittem volna, amikor megnyitottam ezt a topikot, hogy néhány hónap múlva mennyire aktuális lesz majd ez a téma... :( :shock: :? :cry:
rejtélyes
 
 


Szia Rejtélyes, akkor most végre elmeséled, milyen volt a szülésed?
katicabogár
 
 


Szia katica,

semmi különös. Végülis, behívták az orvosomat, ő meg bejött (hajnalban). Így hát végülis, nem az ügyeletesnél szültem. De ha nála kellett volna szülnöm, az sem lett volna baj. Ismertem már őt is korábbról, jó orvosnak tartom. Bár eléggé ásítozott, amikor felkeltették miattam hajnali 1/2 4-kor... :lol: Azért gondolom, azt az egy órát, mire a babám megszületett, talán ő is kibírta volna. Ugyanis, nagyon gyorsan meglett a babám, nagyon könnyen született. Az én orvosom 1/2 5-kor ért be, addig elintézték a papírmunkát, aztán burokrepesztés, és 20 perc múlva baba a kezemben. Gyönyörű emlék maradt az egész!

R.
rejtélyes
 
 


sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy én jövő év februárjában fogok szülni valószínűleg a MÁV-ban, és el se tudom képzelni, hogy mennyi hálapénzt adjak (nincs fogadott orvosom, az ügyeletesnél fogok szülni).

Tud ebben valaki segíteni? Ti mennyit adtatok?

köszi

Csilla
kiscsillag1
 
 


Szia kiscsillag! Ahogy elnéztem, ez nem egy nagyon pörgős fórum :), énis most kattingattam ide, mikor láttam, hogy új hozzászólás érkezett. Gondoltam, reagálok az üzidre. Legalábbis annak alapján tudok valamiféle útbaigazitást adni, amennyit én adtam és hallottam az első két szülésemnél. Bár az első már lassan 7éve volt, fogadott orvos: 30ezer, nem fogadott szülésznő: 10ezer. Lassan 5 éve a másodiknál, fogadott orvos: 40ezer, fogadott szülésznő: 15ezer. Most pedig a harmadikkal énis ügyeletesnél készülök szülni, csak én a Jánosban, hozzánk az van legközelebb és most ezt a szempontot néztem. :) Szerintem függ attól, az orvos hogy viselkedik majd veled a szülés alatt, mennyire segit, mennyire emberi. Ha nem én egy fillért nem adok majd neki, ha meg leszek elégedve vele, én 30ezerre voksolok, szerintem az bőven elég. Egyébként nem tudom, szültél-e már, vagy ez az első lesz, mert azért elmondanám, hogy azon is gondolkodom, hogy a dokinak csökkentem akármilyen aranyos is lesz, és a szülésznőnek adok többet, persze, ha ugye meg leszünk elégedve. Mert a szülést valójában nem az orvos vezeti le, aki szült, az tudja, ő csak ott van, a szülésznő segiti világra a babát, ő van ott veled a vajúdás alatt, ő figyel rád. Tehát igazából őt illetné a bővebb összeg. Szerintem. Barátnőm egyébként januárban szült és 20ezret adtak a dokinak (ügyeletes volt) és 20 ezret a szülésznőnek (ő is). Ennyit tudok hozzászólni, ha segit.
Ági
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: