Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Igen, végül másik kórházban szültem (ott, ahol a másik 3-at).
A dokinak többször jeleztem, hogy nem jó a számolt időpont (már amikor beírta a kiskönyvbe, aznap este rájöttem, hogy nem jó (a beíráskor és számoláskor elfeledkeztem róla), a 30. ciklusnapon még negatív volt a teszt). Szülés előtt pár nappal korábban is (ekkor már gyakran kellett CTG-re járnom), illetve azon a héten hétfőn is, amikor ő szerdán indítani akarta. Láthatóan nem akart foglalkozni a dologgal, én aznap döntöttem el, hogy felhívom a korábbi szülésznőmet, akivel megbeszéltük, hogy találkozunk. Másnap kellett vizsgálatra mennem az orvoshoz, előtte szóltam, hogy nem fogok vele szülni.
Egyik szülésem sem volt viharos, az elsőhöz képest gyorsult ugyan, de nem 1-2 óra volt (most sem, már délelőtt 11 óta voltak rendszeres összehúzódásaim, csak először még enyhék, csak nem indultunk el korán a kórházba, csak akkor, amikor már 3 perces hosszú fájások voltak este 7-kor).
A legnagyobbat hivatalosan 10 nappal túlhordtam (szerintem ott is elszámolás volt, csak akkor még nem voltam ennyire tájékozott, ott is 28 napos ciklussal számoltak, pedig nekem soha nem volt annyi (inkább 33-35)). A két középső az általam számolt időben jött, bár a kislányom hivatalosan 2 nappal később.
Most nem volt valószínű túlhordás (pedig ugye most is hivatalosan 10 nap lett volna), mert a magzatvíz teljesen tiszta volt, és a gyereken sem látszott túlhordásos jel.
A szülésznő a másik kórházban segítségemre volt az orvoskeresésben. De igaziból nem számítottam rá, hogy ott lesz, arra számítottam, hogy ügyeletesnél fogok szülni (amikor beszéltem az orvossal elmondta, hogy mikor nem lesz bent, és mikor nem is jönne be miattam (nem zavart, hisz én csak az "utcáról" estem be hozzá)).
Én azért tartottam az indítástól, mert minden vizsgálat az jelezte (gyakorlatilag még a szülés napján is reggel), hogy a baba magasan van, és egyáltalán nem volt nyitva a méhszáj. Gyakran hallottam-olvastam, hogy ilyen előzmények után indítottak, és a végén elhúzódó szülés lett belőle, rosszabb esetben császár. Nekem már volt egy császárom (2. gyerek), azt nagyon nem akartam volna, csak ha a baba miatt kell, azért nem, mert egy orvos türelmetlen, és nem várja ki az időt.
Az indulás egyébként mindig hasonló volt, gyenge, de rendszeres összehúzódásokkal. Egyik esetben sem volt burokrepedés, magzatvízszivárgás.
Nem volt könnyű a döntés, féltettem a babámat, azért bennem volt, hogy esetleg mégis az orvosnak van igaza...
Egyébként azt én is olvastam (bár magam nem voltm érintett), hogy a terhességi diabétesznél tényleg nem szokták engedni a túlhordást. Én elfogadom, hogy ez orvosilag indokolt. (Csak kérdés, hogy a terminus jól volt-e számolva...)
Talán próbáld meg első körben azt módosítani, hátha belemegy pár nap türelembe az orvosod.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


el-né: i érdekelne a Péterfyről? miről írjak konkrétan részletesebben? kérdezz, és megpróbálok részletesen válaszolni!
samu2007
 
 


i = mi
samu2007
 
 

 
 

koszonom Beszti a valaszodat, lehet, hogy terhessegi diabetesznel nem engedik a tulhordast, de nem is igazan tartom magam annak, es ahova beutalt, diabetologia, ott is csak nagyon nagyon enyhe erzekenysegkent neveztek meg, tehat elertem akkor a hatarerteket, es azota a tesztreggelis meresek is olyanok, mint az ehgyomriak, a baba merete rendben, a koldokzsinoraramlas szinten, a lepeny is, minden, ugy tunik, ha barmely mas orvosnal lennek, nem lenne semmi, de o, nagyon tulzasba viszi, mint ha cukorbeteg lennek, pedig nem vagyok az.
A diabetologian olyanok vannak, akiknek tenyleg magas az ertekeuk, esetleg inzulinosok, esetleg a baba nagyobb mintg kellene, esetemben ez nem igy van. Sot azt gondolom, hogy ha az elozo ket gyerekemnel is a 29-33 heten neztek volna a terhelest ugyanezt a 7.8as eredmenyt kapjak, illetve ha ennel a babanal korabban teszik, megusztam volna az egeszet.
Ne haragudj, hogy ilyen boven irtam errol, de mostansag hat nagyon foglalkoztatnak ezek a dilemmak.

Kép
Kép
Kép
bonca
 
 


Samu, a Péterfyről az érdekelne, hogy mit kell vinni, vagyis mit engednek, ott mit adnak. Mikor lehet megnézni a szülőszobákat? Van valami szervezett látogatás, vagy csak úgy beesek az utcáról, hogy szeretnék körülnézni?
Köszi, hogy válaszolsz!

KépKép
Kép
el..né
 
 


joli!
van egy péterfys topic, szerinem ezek le vannak ott írva, de amit tudok leírok.
szülőszoba látogatást tudtommal ősszel szerveznek, én így voltam, de ha felhívod a szülőszobát, biztos meg tudtok beszélni egy látogatást, nagyon kedvesek a szülésznők.
én sok praktikus infót találtam a www.timmermann.hu oldalon.
szülőszobára hálóing,papucs és apának váltóruha+papucs kell (rövidnadrágot érdemes neki betenni, mert 30fok van a szülőszobán, szülés utánra Tena super betét, bugyi, hálóing
a gyereknek popsitörlőt és pelust vigyél, saját babaruhát engednek, de ha nem viszel adnak bentit
mindenképp vigyél kistányért, nagy bögrét, evőeszközt, szalvétát

Kép
samu2007
 
 


Samu, köszi az infókat! Megnézem az ajánlott weboldalt is!

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok Lányok!

Nekem 4 gyerekem van.Mindenféle élményem volt már.Az 1. szülés fogadott dokival(AKI ALIG FOGLALKOZOTT VELEM),egyébként nagyon könnyű szülés volt,semmi érzéstelenítés,semmi extra. De itt az ügyeletes egy tündér volt,végig az volt velem,nem a saját orvos(aki csak az utolsó 20 percre jött be). Majd a 2. szülés:borzalmas nehéz volt(14 óra pokol után császár lett),saját orvos ugyanaz mint először, most még annyit sem törődött velem, és már órákkal korábban vittek volna a műtőbe,ha nem a főorvos úr betege vagyok(neki nem mertek ellent mondani).Rettentően megszenvedtem,kár volt az orvos választás,de megint belebottlottam ugyanabba az orvosba aki az elsőnél volt az ügyeletes,na ő viszont még kedvesebb volt mint előszőr.Ő vitetett be a műtőbe is végül,és csak ő foglalkozott velem. Majd 4 év múlva a 3.gyerek, már ennél a csodálatos dokinál(egyébként a Kistarcsai Flór Ferenc kórházban dolgozik),biztos császárnak indult,de nem az lett.Roham szülés lett, 42 perc alatt megszültem.Mire felfogtam,hogy nem császár már túl voltam mindenen.Igen jó véleményem van erről a dokiról.
Majd 8 évvel később a 4. gyerek, félve mentem be,mindenre fel voltam készülve,saját orvos ugyanaz a "szívem csücske",amit itt kaptam arra életem végéig emlékezni fogok!!!!!!!
Mérhetetlen türelem kedvesség,odafigyelés,szeretet,bíztatás.
Tekintettel arra,hogy én már 38 éves vagyok,császárra számítottam,no meg volt is császár,meg 8 év van a 2 kicsi között.
Az orvos azzal kezdte:Mit szeretnék?Mi az igény?
Ez is gyors szülés volt(2 óra),de az kemény volt,végig velem volt a doki,el nem mozdult mellőlem(nekem sokkal jobb volt mint a szülésznő),ráadásul ugyanazzal a problémával született a 4. gyerek mint a 2.(a császáros),de ez ügyesebb orvos,így megúsztuk a császárt.Még ekkor is többször megkérdezte,hogy én mit szeretnék inkább.Császárt,vagy szülni?Azt mondta amíg nincs baj a babával,és nincs komplikáció minden lehet az én igényeim szerint.
Mindent elmondott,megbeszélt velem.Csoda volt az egész. Ez csak azért érdekes mert 3 héttel a szülés előtt műtötték a kezét,én is azt hittem nem szülhetek nála(mert még nem fog dolgozni),KERESTEM MÁSIK KÓRHÁZBA ORVOST,DE 9 NAPPAL KÉSŐBB Ő HÍVOTT FEL,HOGY INNENTŐL JÖN HA MEGINDUL A SZÜLÉS.Nagy szerencsém volt,hogy nála szülhettem.
Ha valakinek kell:priviben leírom a nevét,és bármilyen kérdésetekre szívesen válaszolok.
Összességében:azt hiszem azon múlik,hogy kihez kerültök.Ha tudjátok,hogy a választott kórházban mikor ki ügyel,könnyebb dolgotok lesz.Én mindet Kistarcsán szültem,de ha ebben a 9 napban megszültem volna,pl.kedden nem mentem volna Tarcsára mert azokat a dokikat(akik aznap ügyelnek) inkább elkerülöm.
Üdvözlettel,könnyű szülést nektek! Nyugodtan kérdezzetek,ha akartok! Barátsággal: Anyatyúk
anyatyúk
 
 


Sziasztok!

Nekem mind a három gyerkőcnél ugyanaz volt a választott orvosom, de mégis csak az elsőnél volt bent a szülésnél! A másodiknál nem ért be, a harmadiknál meg épp a kezét műtötték. Be volt írva ugyan a kiskönyvembe, hogy melyik dokit értesítsék, ha ő nincs, de persze az sem került elő, pedig nem kevés pénzt hagytam ott a dokimnál minden alkalommal. Valahogy az volt az érzésem senkit nem érdekel, mi lesz velem. Aztán jött az ügyeletes doki, és meglepetésemre véletlen ugyanaz volt, mint az előzőnél :) Nagyon lelkiismeretes volt, jó fej, odafugyelt rám, és végig profi volt. Gátvédelemmel szültem, bár máshol felszántott a Kishapsim, ahol varrni kellet, de azt is profin megcsinálta, jobb, mint új korában :lol: Sztem ne féljetek az ügyeletes orvosnál szülni, mert kicsit sem éreztem magam kiszolgáltatva!Ezúton is köszönöm Dr. Bőze Tamásnak, az I. női klinika orvosának, hogy segített világra hozni a kisfiam, aki tegnap volt 2 hónapos(február 29-én érkezett, mikor máskor:))

zsebianya
Kép
Kép Kép
zsebianya
 
 


Sziasztok!

Mi is megszülettünk végre valahára, tegnap voltunk 2 hetesek.
A Jánosban szültem, nem volt sem választott dokim, sem szülésznőm. De azt hiszem, több odafigyelést egy választott "gárdától" sem kaptunk volna, mint tőlük. Mindketten a maximumot nyújtották, mind emberileg és mind szakmailag is. Rengeteget segitettek, biztattak, és könnyitettek a szülésen, hogy gyorsabb legyen (volt egy kis fájásgyengeségem). Szülhettem volna gátvédelemmel, mert megkérdezték, hogy szeretném-e, mivel harmadik baba... de rájuk biztam, mert nagyon nem voltam a helyzet magaslatán (fáradt voltam és nagyon rosszul türtem a fájásokat), mivel idő nem volt rá, sajnos EDA-t nem kaphattam, igy vágtak, de már másnap simán ráültem és mostanra pedig szinte helye sincs! Nagyon ügyes volt a doki! :)
Igy énis azt mondom, mint az előttem szóló, hogy ne féljetek az ügyeletesnél szülni, mert néha jobb, mint a választott orvos.
Nekem az első két fiamnál fogadott dokim volt. Az elsőnél magasról tettek rám, pedig rengeteget fizettem a terhesgondozás alatt is és a szülésért is és szinte ott sem volt, amennyit meg ott volt, akkor is kiabált velem, ahelyett, hogy segitett volna. A másodiknál viszont nagyon jó volt, csak sajnos messze van ahhoz, hogy ismét ott szültem volna. Igy maradt a területileg illetékes János kórház, de nem bántuk meg!!!! Ezúton köszönöm Dr. Kostic Andrásnak és Bódis Anna szülésznőnek, hogy élménnyé tették a szülést és szivvel-lélekkel-szaktudással ott voltak a helyzet magaslatán!!!
Vendég
 


Sziasztok, Lányok (/Asszonyok)!

Nagyon remélem, hogy tudtok nekem segíteni. Félidős vagyok (a 20. hét végét taposom az orvosom szerint, naptár szerint a 21.-et) és kezd idegesíteni, hogy az orvosom gyakorlatilag egy fantom. Napokig, sőt néha több, mint egy hétig sem bírom őt elérni, pedig voltak már problémáim (vajúdás-szerű fájások, görcsök, az előző elszúrt császáros hegem fájdalmai), és most sem elérhető. Szeretném neki megmondani, hogy akkor inkább ne vállaljon, mert múltkor is fájdalmakkal mentem be a Bajcsyba, s kértem, hogy mivel nem érem el napok óta ezt az embert, vizsgáljon már meg valaki, bárki, csak ne a portás legyen, de annyira összetartanak ezek az orvosok, hogy még a fájdalmam sem számított, azt mondták, csak ő nyúlhat hozzám. Még jó, hogy nem volt komolyabb a baj! Talán gyerekes a kérdés, elismerem, de mégis, hogy mond meg az ember egy ilyet annak az orvosnak, aki (ha épp látható) végül is szimpatikus, meg már megbeszéltük az elején, hogy őt választom. Lehet visszakozni? Már én is ott tartok, hogy szívesebben bíznám magam ügyeeletesre. Bár talán kórházat is kéne váltanom... Ti mit javasoltok? Köszönöm a türelmet és a segítséget! :oops:
szeltnerzita
 
 


Hát Zita nem is tudom.... én személy szerint tuti nem szülnék egy olyan dokinál, akit nem tudok elérni fogadott orvos létére... :evil:
A kórház is "kedves" mindenesetre, legalábbis a többi doki, mert ilyen a világban nincsen, hogy te bemész fájdalmakkal és azt mondják, nem vizsgálnak meg, mert van fogadott dokid???? Kötelességük megvizsgálni, s ezt még mondani sem kéne nekik, maguktól kellett volna betessékelni a vizsgálóba téged!!!
Énis első két gyerkőcöt fogadott dokinál szültem. Másodiknál mikor megindult a szülés, bementünk a szülőszobára, kérdezték, ki az orvosom, mondtam kicsoda és egy szó nem esett arról, hogy nem vizsgál meg más! Sőt... szóltak, hogy akkor most a felvétel előtt természetesen megvizsgál az ügyeletes doki, ha ÉN hozzájárulok és nem ragaszkodom a sajátomhoz, aki kb. egy óra, mire beérne!
Tehát: az ügyeletes orvosnak kutya kötelessége ellátni téged, ha nincs bent a sajátod és ha te beleegyezel. TE megtagadhatod a vizsgálatot, viszont ők NEM!!! tagadhatják meg az ellátásodat és vizsgálatodat!!!
Szerintem gondold át! :wink:

Ági
Vendég
 


Sziasztok!

Visszatérve a babaülés-hordozó témára. Ha hosszú távra kell, vagy ha sokat utazik valaki a babával szerintem jobb megoldás a baba ülés, mert sokkal biztonságosabb szerintem mint a hordozó, és direkt erre is lett kitalálva. Nekem van (mert kapok) mindketőt a rokonoktól, de szerintem a hordozót nem is fogom használni... Tudom nekem még nincs gyermekem, de a családban mindig nagy hangsúly volt a biztonságon, mert nekem testvérem halt meg 7 hónaposan egy komoly autóbalesetből kifolyólag még régebben és azóta nagyon fontos a biztonság!

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!!
Én Keszthelyen szültem március 24.-én fogadott orvosom volt!Mikor megindultaka fájások bementünk a kórházba és az ügyeleten a nővérke próbálta hívni az én "kedvenc" dokim:)Mikor nagynehezen elérte közölte vele hogy ő Pécsen van nem tud bejönnni!Azt mondták így jártam maradt az ügyeletes!Még a nővérek is azt mondták a "legjobb" napon akarok szülni-megjegyzem mintha én akartam volna hogy akkor induljon meg a szülés- mert az ügyeletes doki a legrosszabb-természetre-bár mint orvos KIVÁLÓ.
Gondolhatjátok milyen félelemmel indultam a szobába amit addigra gorsan előkészítettek nekem!!Éjjel 2re már annyira erős fájásaim voltak hogy a szülőszobán találtuk magunkat Párommal együtt-apás szülés volt!
Sosem felejtem el azt a félelmet amit akkor éreztem amikor a doki közeledett felém hogy megvizsgáljon!reggel 7:15re megszületett az én gyönyörű kislányom DE hozzáteszem ha akkor és ott nincs a doktorúr aki ráadásul aálltólag a legrosszabb doki,persze természetét nézve akkor lehet én még mindig ott szenvedek mert Ő volt az aki végig mellettem volt,szülésznő is(de a doktor Úr még normálisabb volt mint bárki velem ott a kórházban)segített hogyan legyen könnyebb a szülés és persze a végső pillanatokban is a legtermészetesebbnek vette hogy Ő mellettem áll!!
Amíg ki nem engedtek a kórházból minden nap bejött meglátogatni és ha éppen nem ért rá megnézni a kislányt akkor is megkérdezte hogy van!!Persze szülés másnapján már volt az én egyetlen Doktorom" sosem felejtem el:"Éva nharagudjon de családi okok m iatt nem tudtam bejönni,pedig nagyon akartam"!Mondja ezt ő holott addigra már a fél kórház azt zengte hogy otthon volt-főleg hogy az ügyeletes nővérke mikor hívta otthoni vezetékesen érte el!Hát hacsak nem vitte magával Pécsre a vezetékest Keszthelyről.....!:)
Varratszedésnél Ő jött én már vártam de jó majd jól beolvasok neki de a szülészem megmondta neki hogy ilyen nincs Nála szültem Ő szedi ki a varratokat!!!Nagyon helyes gondoltam ennek így kell lennie!!
......szóval lányok én csak azt tudom mondani hogy nem kell orvost fogadni,az ügyeletes is lehet olyan normális mint amennyire fogadott nem biztos! :wink:
babavilag.net
 
 


Sziasztok!

(Előre is bocs a hosszú hozzászólásért, de új vagyok még a színen és összegyűlt néhány gondolat bennem.)

18 hetes terhesen éppen ez a téma érdekel jelenleg leginkább. Épp gondolkodom a kérdésen, de attól félek, mire eldöntöm, mi a jó nekem és születendő kisbabámnak, már nem lesz lehetőségem orvost fogadni (hallottam már olyat, hogy bizonyos idő eltelte után nem szívesen foglalkozott a kismamával az orvos, mondván, hogy nem ismeri a kórelőzményt).

Elolvasva a hozzászólásaitokat, még inkább meg vagyok győződve arról, hogy nem én gondolkodom furcsán, amikor nemcsak, hogy feleslegesnek tartom, de egyenesen félek (!) az orvosfogadástól.
Amíg nem olvastam a Kismama magazinban néhány napja olvasói érveket mindkét vélemény mellett, azt hittem, egyedül vagyok azzal a butácskának tűnő ötletemmel, hogy "Kell a fe..ének fogadott orvos! Hisz' nem kérhetek fel senkit sem egy olyan munkára, hogy egy kb. fél évvel későbbi igen fontos dologban, előre meg nem határozott időben, akár hajnalban is, órákig a rendelkezésemre álljon. Ugyanis egyikőnk sem tudhatja még, hogy az adott orvos mennyire lesz éppen toppon, mennyire terhelte le egy pont előtte lezajlott ügyelet, vagy bármi más. És még ha meg is oldhatná egy időben kijelölt helyettes orvossal, aki minden kívánságomat és kórelőzményemet ismeri (már ez is ritka), mi a garancia, hogy a pénzért nem lesz képes fáradtan és dekoncentráltan levezetni a szülést? Vagy éppen beindítani hamarabb azt, csupán azért, mert épp dolga akadt?" - ilyen kérdések merültek fel bennem, pusztán a józan ész diktált. (Én biztos nem ígérnék senkinek semmit fél évvel későbbre ilyen feltételek mellett.)

Az, hogy nem vagyok egyedül, igen megnyugtató számomra. És azt tapasztalom (nem csak a Ti hozzászólásaitokból, hanem egy barátnőm néhány nappal ezelőtti szüléséből is), hogy tényleg van alapja az aggodalmaimnak a fogadott orvosokkal kapcsolatosan.

(Még ha a busás hálapénzt nem is említjük érvként, bár szerintem is felháborító, hogy tulajdonképpen magánpraxist folytatnak a fogadott orvosok állami (!), általunk befizetett pénzből vásárolt eszközökön!!! De nem akarom bántani az orvosokat, gondolom, hogy ők sincsenek túlfizetve, mint ahogyan senki kishazánkban. Mindemellett, mi, betegek, illetve kismamák szoktatjuk rá őket az ilyesmire.)

Nem szeretném, ha azért kellene félnem, hogy amiatt nem foglalkoznak velem szükség esetén, mert mások orvost fogadnak, én meg a maga legális, és természetes útján, a TB-nek 11 év alatt fizetett járulékaim terhére elvárom azt, ami jár. És ha meg is hálálom a különleges elbánást és odafigyelést (amire egy "Köszönöm!" is bőven elég kellene, hogy legyen az egészségügyben), szívem szerint nem pénzt adnék.

Ami miatt mégis gondolkodóba estem kb. 1-2 hete, az az, hogy utánaolvasgattam a szüléseknek és rájöttem, hogy a sokszor rutinszerűen elvégzett beavatkozások a WHO által egyáltalán nem is ajánlottak (pl. beöntés, borotválás), és szakmai berkekben is elismerten nem jók, sőt, károsak is lehetnek (pl. a méhlepény gyorsabban megszülhető, ha a babát rögtön szülés után mellre teszik, nem kell plusz oxitocin és köldökzsinóron keresztüli rángatás, stb...). És ha azért külön orvost kell, hogy fogadjak, hogy emberséges módon szülhessek (esetleg gátvédelmet is alkalmazva, ami szintén természetesnek kéne, hogy legyen, de úgy hallom, sajnos nem az), akkor lehet, hogy mégiscsak meggondolom ezt az orvosfogadást. (Külföldön 10%-os arányban van gátmetszés, nálunk 90%-ban!)

Mivel még nincs tapasztalatom (első terhesség), és csak a magazinokból van némi információm, esetleg tudnátok nekem némi infót csepegtetni arról, hogy hogyan zajlik le manapság egy szülés Magyarországon? Mi a mai rutin? Tényleg olyan különleges elvárás gátvédelemmel, szükségtelen szülésgyorsítással, esetleg 500 Wattos izzók fénye nélkül világra hozni egy gyermeket? Ez csak fogadott orvossal lehetséges? (Külön érdekelne a debreceni klinika ilyen irányú gyakorlata.)

Ugyanis ettől függ, végül hogyan döntök. Szívem szerint nem fogadnék orvost, de valaki ajánlott egy olyat, aki rugalmasabban kezeli az ilyen "különleges kívánságokat"... Persze szükség esetén, indokolt helyzetben jöhet a gátmetszés, stb..., de ha nem muszáj, akkor jobb hanyagolni... De ha az ügyeletes orvos pikk-pakk, már vág is, hááát, abból nem nagyon kérnénk.

Bocs a hosszú szövegért és előre is köszi a válaszokat!

Üdv.:

Écike
écike
 
 


Nekem 6 gyerekem van ,de egyiknél sem volt fogadott orvosom.A legelsőnél még tapasztalatlan voltam és a védőnő tanácsolta,hogy fölösleges dokit választani,mert vagy nem ér be vagy.......Szóval olyan jó ügyeletes orvost fogtam ki,hogy jobb nem is lehetett volna.Ugyanez volt a 2. és 3. szülésemnél,hogy ügyeletes orvos,és semmi gond nem volt,aztán a 4.szülésem mivel túlhordtam és ikrek lettek ,velük megcsászároztak,aztán az utolsó is császár lett,és mindig a legjobb orvosokat fogtam ki.ez azért is jó,mert annyi hálapénzt adtam nekik amennyit akartam.Szóval fogadni orvost szülés miatt fölösleges!!
Vendég
 


Szia Écike!

Hát, igencsak okos dolgokat írtál, jó érvek és ellenérvek:)
Én is sokat gondolkodom ezen a témán. Nekem két gyerekem van, de egyszer sem volt fogadott dokim. És szerintem most sem lesz:)
Én azért tartom feleslegesnek, mert egy átlagos terhességnél, ahol nincs semmi probláma, ott igazából nincs értelme minden egyes vizsgálatnál fizetni, plusz még a szülés után is. Viszont, ha bármi gáz van időközben, akkor nagyon is jó egy olyan doki, akit felhívhatsz vasárnap este, mert aggódsz vmi miatt. Azzal ne törődj, hogy ő épp pihizik, ezért fizetsz neki!
Szerintem, a köztes megoldás inkább a szülésznő megfogadása. Úgyis ő van veled vajúdás alatt, ő tud segíteni, mit csinálj, vagy épp mit ne. Ha épp nem szülnek ezren rajtad kívül, akkor végig veled tud maradni. A doki majd csak akkor jön, ha szólnak neki, hogy jön a baba:)
Szóval, szerintem lelkileg nagyobb segítség egy szülésznő, nekem ez a véleményem.
Különben mindenkinek olyan szerencsés szülést kívánok, mikor egyedül szül az egész kórházban! Annál jobb nincs is:)
Remélem tudtam segíteni!

Andi
andreat
 
 


Szia Andi!

Köszönöm a válaszodat! Hát igen, ez a másik ok, amiért szülész orvost nem fogadnék, hogy a nőgyógyászommal teljesen meg vagyok elégedve. Eredetileg magánnőgyógyászként kerestem fel, aztán rögtön az első vizsgálat után műtétre küldött, mert baj volt. Onnantól kezdve a szívén viseli sorsomat és ez meglátszik a munkáján, ugyanis átvett a körzetébe (pedig nem hozzá tartozom), úgyhogy most már pénz nélkül foglalkozik velem (azóta sem fizettem neki, csak egy apró kis ajándékot kapott), mégsem érzem, hogy hanyagolna.
Tehát plusz vizsgálatokra nemhogy nincs szükségem, de kifejezetten terhemre lenne. Ő ismeri a kórelőzményemet, tudom a mobilszámát, őt bármikor (hétvégén is) fel tudom hívni és barátságosan beszél, ezen kívül őszinte. (Amúgy szülész orvos is, csak most nem szüleszthet, mert nem ott dolgozik, hanem az sztk-ban.)

Egyedül a gátmetszés miatt aggódtam, de azóta utánaolvasgattam a témának és rájöttem, hogy első szülő nőknél itthon rutinszerűen vágnak, és ritka, mint a fehér holló az olyan nő, akinél nem kellett vágni, ráadásul azt hosszas felkészülés (gátizomtorna, olajos masszázs, st.) és profi szülésznő segítette.

Szóval lemondtam a gátam épségéről. Mondjuk málnalevél teát fogok inni, olajozni is fogom, de nem a durva masszázstechnikával. Hátha akkorát nem kell vágni... :-) Tegnap olvastam olyan rémhíreket kismamáktól, hogy még évek múltán is érzékeny a gátjuk a seb miatt és már el sem fog múlni... :-( Minden esetre úgy vagyok vele, ha el is vállal a doki a pénz miatt arra a feladatra, hogy védje a gátamat, valószínűleg akkor is vágni fog... akkor meg minek.

Sajnos szülésznőt nem ismerek, de több helyen olvastam, főleg a fórumon, hogy azt érdemes inkább fogadni...

Remélem november végén nem lesz dömping-szülés a Klinikán... :-) és akkor még szerencsém is lehet. Az orvosokban egyébként megbízom, mert a debreceni Klinikát dícsérik (bár zsufis egy kicsit és a látogatók, valamint a takarítónők zaklatósak). :-)

Már szinte biztos, hogy ügyeletesnél szülök. A szülésznőnek meg utánakérdezek, bár ezzel is az a gondom, hogy ha épp nem fog ráérni, vagy fáradt lesz (ezt ugye ő sem tudhatja előre), akkor nem sokra megyek vele, ráadásul a szülésznő fogadás itt nem divat, tehát még nem tudom, honnan szerzek egyet...

Abban is igazad van, és maguk az orvosok is elismerik (már amelyik), hogy igazából orvosra csak kivételes, komplikált esetben van szükség a szülésnél. Egyébként az megy a maga útján, ha hagyják...

Köszi még egyszer a hozzászólást! Sok sikert a szülésedhez!

Üdv., Éva

Écike
écike
 
 


Écike!

Szülésznőt fogadni érdemes, főleg, ha első baba... ha másért nem, akkor azért, mert nagyon fontos sok kismamának (főképpen először szülőknél), hogy egy ismerős arc legyen ott vele, aki nem idegen és nem akkor látod először. Ad egy biztonságérzetet, valamelyest egy megnyugvást a kismamának... :wink: de persze érdemes az nst-k alkalmával majd megfigyelni a szülésznőket a szülőszobán, esetleg kérdezni másoktól, hogy milyenek a szülésznők....
Nálam most a harmadiknál az állt fenn, hogy a Jánosban azt mondták és a kismamák is, hogy ott minden szülésznő toppon van és nagyon kedves is, igy akárkinél is szülök, csalódni nem fogok... ezt tapasztaltam már a szülés előtti 3 téves riasztásnál is, amikor a szülőszobán landoltam fájásokkal... :) és a szülésnél is!

A gátmetszéshez hozzátenném, hogy nagyon sokan vannak ellene... mostanában egyre többen, és fölösleges dolognak tartják. Én a másik oldalhoz tartozom... az enyém ellenvélemény...
Nekem vágtak. Mindháromnál... és nem fáj, semmi bajom!
Egyéne válogatja, kinek-hogy gyógyul be! Az elsőnél nem kérdeztek, vágtak (fogadott doki, de cart a fejemre), baromi nagyot és egy hónap volt, mire rá tudtam ülni és nem fájt... a másodiknál épphogy vágtak, EDA volt, együtt tudtam müködni, de repedni készült a gát, igy pici vágást muszály volt... már másnap ültem és pár nap múlva nem is éreztem...
Most vágtak... nem kicsit... nem volt EDA, mert nem volt idő én pedig rettenet rosszul viseltem, pedig próbálták védeni a gátat és még kérdezte is a doki, hogy próbálkozzunk vagy vágjunk?? De nem akartam próbálkozni, csak nyomni végre, mert nagyon fájt már... vágtak és nem bántam... aznap már ültem rajta és mire hazajöttünk, már mintha semmi nem történt volna!! :wink:
Úgyhogy a gátmetszéstől ne tarts... először szülőknél, ahogyan te is mondod, rutinból vágnak... még a fogadott doki is... kevés, aki nem, és megpróbálja a gátvédelmet... mert még elég kötött a gát...

Na, nem okoskodok, csak gondoltam leirom..... :)

Ági
Vendég
 


Szia Ági!

Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet. Örülök, hogy a gátmetszésről valami pozitívat is olvashattam (ha már úgysem kerülhetem el).
Valóban, mostanában egyre több az ellenzője és nagyon meggyőzőek az érveik. (És szakemberek, bábák is a gátmetszés ellen vannak.)

Azért én bízom benne, hogy nem véletlenül hagyják az utolsó pillanatra a hazai orvosok a gátmetszést, és ahogy Te is írod, nem mindig ugyanakkorát vágnak. Én ebből arra következtetek, hogy bár ijjedősebbeknek tűnnek a hazai orvosok, vagyis a gyakorlatukban jóval több gátmetszésre kerül sor megelőzés képpen, mint a külföldi orvosoknál, de azért mégis csak figyelembe veszik az adott kismama, adott szülésnél kialakuló "tágulási tényezőit". :-) Ha nem így lenne, meg sem várnák a baba feszítését és mindenkinek egyforma nagyot vágnának. Nem?

Köszi még egyszer a jótanácsokat!

Szia!

Écike
écike
 
 


Nagyon szépen köszönöm, hogy én is elolvashattam hozzászólásaitokat, tapasztalataitokat, első babámat várom, jelenleg a 28-ik hétben járunk és nagyon sokat számít hogy sok-sok infót kaptam tapasztalataitokból, köszönöm mégegyszer!!!
kiseditke
 
 


Sziasztok!

Én az első gyermekemet ügyeletesnél szültem. Meg voltam vele elégedve. Viszont most szerettem volna orvost választani és azt a választ kaptam, hogy mivel nem 14 hetes terhes vagyok (29 hetes leszek) ezért már nem tud vállalni... teljesen kétségbe vagyok esve... lehet, hogy már senki sem vállal?
millye
 
 


Millye,
biztosan találsz olyan orvost,aki elvállal!De megkérdezhetem,hogy ha először nem volt gond az ügyeletessel,akkor most miért akarsz választani?Csak azért kérdezem,mert én érdekelnek a tapasztalatok...
Vendég
 


Szia!

Azért szerettem volna orvost választani mert nem mindegyik orvosban van bizalmam és nem mindegyik normális... tudom, hogy a többség rendes de nem akartam a véletlenre bízni. Akinél a lányomat szültem ő már adjunktus és nagyon el van szállva magától és túl sok kismamát vállal és a rendelésén csak úgy szórja ki őket... nincs türelme és ideje egyikre sem pedig jócskán megkéri az árát... gondolom az természetes ha elvárom a pénzemért, hogy a kérdéseimre normális választ adjon. Aki viszont nem vállalt el nagyon szimpatikus volt és sokan ajánlották mert mindenkivel türelmes. De azt senki nem mondta, hogy ha már előrehaladott álapotban vagyok akkor nem fog elvállalni... Egyébként teljesen normális probléma mentes terhességem van és megvan minden leletem és ami szükséges... gondolom ez az orvos nagyon tele van pénzzel, hogy nincs szüksége pénzre... :cry: anyukám is kiakadt ezen, hogy már addig eljut egy orvos, hogy nem vállal... vagy lehet, hogy az is benne van hogy kevesebb kismamát vállal azért, hogy több időt tudjon szánni rájuk.
millye
 
 


Sziasztok!

16 hetes fiatal kismama vagyok és szeretném a segítségeteket kérni. Az első babánkat várjuk, most nézegetjük a kórházakat hol érdemes szülni,de elég tanácstalan vagyok. Illetve szülésznőt hogyankell fogadni? A korábbi hozzászólásokból ítélve és magam is úgy gondolom ügyeltes dokinál szeretnék szülni, viszont tanácsoljátok a szülésznőt. Nem tudtam, hogy őt is fel lehet fogadni. Ez hogy működik? Besétálok csak úgy az általam kiszemelt kórházba és ott majd segítenek?
Légy szíves válaszoljatok minél előbb!

Előre is köszönöm és gratulálok az eddigi babákhoz! :)))
chrisstha
 
 


chrisstha: Nézz körül a szülészetek kórházakban ahol a kismamák írnak egy-egy kórházról és a tapasztalataikról.
Én csak a János kórházat tudom mondani, hogy a szülészete nagyon jó a sok elmondás szerint és a szülésznők egytől egyig nagyon kedvesek... ami nem mondható el a csecsemősökről... a szülészetet szépen felújították, nagyon kulturált lett.


Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!

Tudna valaki Dr. Kostic Andrással kapcsolatban tapasztalatokkal szolgálni? Köszönöm! Virág
virike77
 
 


Sziasztok!
Anyatyúk meg tudnád mondani kinél szültél a flór ferencbe??Most néztem már rég jártál erre :(
kiscsillag76
 
 


Szia Virág!Engem Angélának hívnak,és Dr.Kostic Andrásról írnék néhány jó szót!Nekem ő volt a fogadott orvosom,és meg kell hogy mondjam nála jobb orvossal még nem találkoztam!Kiváló orvos csak jót tudok neked mondani róla.Kedves,és nagyon megértő!Nem akarok túlozni,de tényleg kiváló szülész-nőgyógyász!
kiss angela
 
 


Sziasztok!

Nekem az első gyermekemmel nem volt saját orvosom,akkor az ügyeletesnél szültem,dr. Szöllősi Dalmánál,nagyon meg voltam vele elégedve.Aztán ő lett a "kiválasztott" :) és vele szültem a két kislányomat is,most pedig együtt "várjuk" a negyedik gyermekemet is!

Annyit hozzátennék,hogy mindenhol azzal a kérdéssel találkozok ki a fogadott orvosod?pedig a szülésnél ugyanolyan fontos a szülésznő szerepe is,hiszen ha minden rendben zajlik a szülést főleg ő vezeti.Nekem szerencsém volt mind a 3 szülésznőm nagyon jó volt,a legkisebb kislányomat,pedig már gátvédelemmel szültem.Ebben pedig a szülésznőnek volt nagyobb szerepe.
cisa
 
 


Sziasztok, kismamatársak.

Furcsa pszichológiája van ennek a hálapénz-dolognak. Végigolvasva a hozzászólásokat, azt látom, hogy ez elsősorban az első gyerekesek dilemmája. És ez azért van, mert az ember az ismeretlenben mindig azt az utat választja, ahol van kapaszkodó, még akkor is, ha ez csak elméleti. Jelen esetben az orvos személye, akit a kismama már 4-szer látott, az már egy ismerős pont. Az esetleges ügyeletes orvos ugyebár teljesen ismeretlen. De ha logikusan átgondoljuk, az odacsúsztatott 90 ezer forint nem tesz senkit jobb orvossá. Szomorú, hogy sok kismama akkor nyugodt, ha a választott orvos kedves. Ez egy szalmaszál, amibe belekapaszkodhat a kiszolgáltatottságában és a bizonytalanságban. Az összes hozzászólásból talán egy-kettőnél láttam olyan hozzászólást, ahol a férj volt a biztos pont a szülésnél. A férjek valahogy kimaradnak ebből a dologból, vagy csak rábólintanak az összegre, holott nekik kéne ráborítaniuk az asztalt arra az orvosra, aki az sztk rendelésen pofátlanul bejelenti, hogy mennyi az annyi. Az amúgy is kiszolgáltatott helyzetben lévő kismamák gyakorlatilag magukra maradnak ebben az eldöntendő kérdésben, és a rendszer ezt ki is használja. Mindenkinek jó ez így, csak a kismama idegeskedik, hogy adjon vagy ne, mennyit, és ha nem eleget ad, akkor hogy fognak vele ordibálni szülésnél, vagy nem fogják újraéleszteni a gyerekét, ha oxigénhiányos állapotba kerül. Én az összes terhesvizsgálat és orvosválasztás előtt a betegjogi képviselőhöz irányítanám a kismamákat. Legtöbben azzal sincsenek tisztában, hogy melyik ajtón kell bemennie, ahol nem kérhetnek tőle pénzt.
A másik része a dolognak, hogy néhány hozzászólásból nem derült ki számomra, hogy hol hangzott el az orvostól, hogy ennyi meg annyi. Mert ha a körzeti sztk-ban, akkor az baj. De ha a kismama egy olyan orvoshoz ment be, akit a barátnője ajánlott, de lakóhely szerint nem hozzá tartozik, akkor hiába van felháborodva. És ez is lehet a tájékozatlanság következménye.
Nekem második terhességem, még csak az elején vagyok, 5. hetes, és sztk-s leszek Érden. Borzasztónak tartom az érdi sztk-t, de nem megyek csak azért magánrendelésre, mert ott szebb a csempe. És az se érdekel, ha az orvos mogorva, nekem elég, hogy elvégezte az egyetemet, és 30 év gyakorlat van mögötte. Majd írom folyamatosan a tapasztalataimat, ha valakit érdekel.
40 éves
 
 


Szia 40 éves!

Engem érdekelne mik a tapasztalataid ...

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


40 éves,
engem is érdekelnek a tapasztalataid!

És teljesen egyetértek a véleményeddel!Én is valami hasonlóra készülök (egyelőre a meddőségi osztály állandó vendége vagyok),csak nem az SZTK-ban,hanem a Klinika terhesambulanciáján.
Vendég
 


Sziasztok! Sok mindenben egyet értek 40 évessel, és kiváncsi vagyok a további fejleményekre! Első gyerekes anyuka vagyok, 2 honapos a kislányom. Még friss az emlékem a terhesgondozásról és a szülésről. Nekem is volt fogadott orvosom és nagy szerencsének éreztem, hogy pont ő volt az ügyeletes amikor szültem. Komplikácio adódott és császár metszés kellet csinálni, még időben, már zöld volt a magzatvíz! A másik doki még várt volna pár órát, mondván ráérünk még! Persze tudom, hogy a legtöbb orvos le tud vezetni egy császárt, de mégis jol esett, hogy ugy éreztem odafigyel rám a doki és elmagyarázott mindent,megnyugtatott, hogy minden rendben. Szerintem a legtöbb kismama( én is) pénzért vesz némi odafigyelést! Az a nagyon szomorú , hogy erre idönként szükség van! Volt hogy azért fizettem 7000ft-ot, hogy elmagyarázzák érthetően az egyik ultrahang eredményemet, amire az Sztk-s doki odaköpött valami latin szót! Hiába kérdeztem meg tőle, hogy ez mit jelent, a válasz: nem túl jó! Na kösz! Hozzáteszem találkoztam nagyon normális, rendes dokikkal is, Sztk rendelésen! Szóval vegyes a kép, mégse bántam meg, hogy egy csomo pénzt odaadtam a dokimnak! Mmzso Neked igy ismeretlenül is sok sikert és kitartást kívánok!
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem felpörög a topik, nagyon érdekel a téma. Mi egyszerűen nem engedhetjük meg, hogy fizessünk egy orvosnak(90 EFt! Te jó ég!!)! Első babánkat várjuk, és bár valóban vannak félelmeink, de miért ne lennének? Ráadásul több topikot átolvasva azt szűrtem le, hogy még a kedvességre, odafigyelésre sincs garancia választott, felfogadott orvos esetében sem! Én szeretnék elsősorban a feleségem érzelmi támasza lenni, és ha kell, tényleg kiütöm annak a közfeladatot ellátó személynek a fogát, aki nem hajlandó ellátni a "közfeladatát", és előre pénzt követel! Ha én magyarországi fizetésért dolgozom, és senki nem ad jattot még akkor sem, ha elégedett, ez tőlem sem várhatja el senki! Majd ha hálás leszek, természetesen ha módomban áll, megteszem. De ne ebből induljunk ki, ne ez legyen az elvárás! Mi juttattuk idáig a helyzetet, azzal, hogy istenként kezeltük a fehér köpenyeseket, és alárendeltük magunkat nekik, holott közpénzből szereztek diplomát! Nem kötelező itthon dolgozni, de ha maradnak, maradjanak hivatástudatból!
Egy kicsit most bepörögtem, elnézést. Napok óta ezt csinálom.
Tudna valaki esetleg abban segíteni, hogy mik a feltételei annak, hogy bent lehessek a szülőszobán? Ha ügyeleten szülünk, kiküldhetnek engem, vagy nincs ilyen összefüggés?
Előre is köszönöm!

Egy kispapajelölt.
feketehegy84
 
 


Szia,Kispapajelölt!

Ugyan még nem szültem sajnos,de az biztos,hogy nem küldhetnek ki a szülésről,ma már általánosan elfogadott a kórházakban,hogy az apuka bent lehet,emiatt ne aggódj.

Amúgy én is pártolom az ügyeletesnél szülést,ilyesmit tervezek majd.

Sok sikert! :wink:
Vendég
 


Köszönöm szépen!

Jó látni, hogy egész sokan látjátok úgy, hogy nem azon múlik a szülés sikere és öröme, hogy hagyjuk magunkat megkopasztani, sőt, ez nem is garancia semmire. Jó lenne, ha az ügyeleten szülés afféle mozgalommá izmosodna, hátha kicsit a fejükhöz kapnának a fehér köpenyes önjelölt istenek! Szerintem nem baj, ha az ember készül némi ajándékkal, mintha csak nászajándékot vinne egy rokonnak, de ez legyen bónusz, és nem pedig beugró!
feketehegy84
 
 


Feketehegy,

Mikola I.épp most készül szabályoztatni,hogy ne lehessen előre tarifát bemondani és utána a kórház eszközeivel dolgozni.

Azt megértem,hogy nem jönnek be ingyen neked éjjel 2-kor szülni,ezért plusz fizetség jár,na de nem 90.000 meg még több,előre előírva.

Szerintem szakmai okokból is jobb lenne,ha egyre kevesebben választanának orvost,képzeld el,hogy a választott orvosod lehet,hogy épp befejezte a 24 órás ügyeletét,épp vetkőzik,hogy végre aludjon egyet otthon és pont akkor jön a hívás,hogy menjen vissza szülni....pénz ide vagy oda,nehéz lehet hullafáradtan helytállni és adott esetben felelős döntéseket hozni...
Vendég
 


Kedves mmzsó!

Tökéletesen egyetértek, simán visszanyalhat a fagyi!
Tulajdonképpen én egyébként sem rángatnék ki hajnalban senkit az ágyából, engem eleget ugráltatnak a szabadidőmben, és tudom, hogy milyen sz@r!
Remélem a tény, hogy bent leszek én is, ha nem is garancia arra, hogy jól bánjanak a feleségemmel(nem nyájasságra, hanem szakszerűségre gondolok), de mindenképpen elejét veheti az égbekiáltó disznóságoknak!
Háziorvosom nincs, soha nem vagyok beteg, de mindig fizették utánam a járulékokat(a párommal is így van), ezért nem fogom eltűrni, hogy olcsó jánosként vagy potyautasokként kezeljenek!
Ha kell, csúnya cirkuszt csinálok, bárcsak ne lenne rá szükség!
feketehegy84
 
 


Kedves tőled,hogy már most ilyen "apaoroszlán" vagy! :wink:

Nekem az utóbbi 9 évben igen sok találkozásom volt orvosokkal,és azt mondhatom neked,többségében nagyon rendes,segítőkész emberek voltak.

Hidd el,ha érzik a bizalmat és az együttműködési szándékot,általában nincs semmi gond.De a bizalom nekik is fontos.
Vendég
 


Én egyáltalán nem ismerem az orvostársadalmat, és sok rémhírt hallottam, jó néha olyan véleménnyel is találkozni, mint a tiéd. Ez segíthet abban, hogy fesztelenebb legyek. Nem szeretnék előítéletes lenni, bár bevallom, máris küzdök vele. Mindenkit megillet a tiszta lap, de ha az enyéim érdekeinek védelméről van szó, az egy kicsit átrajzolja a képet. Ráadásul minden területén az életnek azt tapasztalom, hogy ez a mutyizás, a sumákolás, a kapcsolatok, és a tömött borítékok országa. Én ezek ellenére még hálapénzzel is próbálok készülni, a lehetőség az ügyeletes előtt is nyitva áll, hogy korrekt legyen. Azt mondják, félelmetesen szúrós tud lenni a tekintetem, de olyan jó lenne, ha pozitív meglepetés érne, és még arra sem lenne szükség, és a párom szakszerű ellátást kaphatna!
Én nem akarok itt forradalmat, csak ezt az egy dolgot.
feketehegy84
 
 


Sziasztok!

Feketehegy,
igen, ahogy mmzsó is írta, minden szülő nő választhat maga mellé 1 személyt, aki bemegy vele a szülőszobára, ezt törvény teszi lehetővé! És minden külső beavatkozáshoz a hozzájárulásotok kell!

Egyetértek, az előre bemondott százezres hálapénzek nálam is kiverik a biztosítékot és bár én mindkétszer fogadott orvossal és szülésznővel szültem, ilyenről szó sem volt!

Boldog babavárást kívánok!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Túl vagyok rajta, most már leírhatom a tapasztalataimat.
Érdekes, az én férjem is így felszívta magát előre, mint feketehegy. De szerencsére nem volt szükség sehol asztalborogatásra. Mint írtam, az érdi sztk-ba jártam terhesgondozásra. Balogh Pálhoz jártam, mert első alkalommal pont ő rendelt, nem ismertem egyik orvost se. Meg voltam vele elégedve. Nem nagyon szeret beszélgetni, de minden kérdésre válaszol. Egyszer bénázott el egy beutalót, szerdai nap helyett szombati napot írt vérvételre. A laboros húzta a száját, nem akarta befogadni a beutalót, de én mondtam, ha bejön szombaton levenni a vért, akkor én is bejövök. Szóval nagy gond itt sem volt. Az orvos sose kért pénzt, mindig rendesen megvizsgált, minden alkalommal ultrahangot és méhszájat is nézett, minden beutalót időben kiadott. Pont két héttel a kiírt időpontom előtt elment szabadságra. A helyettesítő orvos nem nagyon örült, nem is nézett ultrahangot, pedig pont a terhesség végén kellene figyelni a méhlepény állapotát. Sajnos, csak otthon vettük észre, hogy azt írta a leletre, hogy elutasítottam a vizsgálatot. Na ez kicsapta a biztosítékot, de szerencséjére már nem nagyon tudtam mozogni, szóval nem mentünk vissza. 39. héten elfolyt a magzatvizem, hívtunk mentőt (a mentő is jár ingyen a szülés megindulásakor!). Érd a SOTE I. Klinikához tartozik területileg. Előkészítés után megkaptam a szülőszobámat. Bejött a szülésznő, kezet nyújtott és bemutatkozott. Én ezen annyira elcsodálkoztam, hogy nem is emlékszem a nevére. Borzasztó kedves és aranyos volt végig. Az ügyeletes orvos is kedves aranyos volt. Szégyellem, de még a nevüket sem tudom. Pont tegnap nézegettem, hogy kik lehettek ők, úgy rémlik, Jánosi Rita és dr. Szarka András. Ennél többet nem tudnának nyújtani akkor sem, ha megtömném a zsebüket pénzzel. Szóval a szülést leszámítva jól éreztem magam. Egyáltalán nem éreztették, hogy nem kaptak pénzt tőlem. A szülész orvos a varratszedéskor már elment szabadságra. Tehát ha a terhesgondozómat fogadtam volna meg, akkor szüléskor szabadságon lett volna, ha szülészorvost fogadtam volna meg, varratszedéskor szabadságon lett volna. A varratokat kiszedte egy aranyos doktornéni, úgy nézett ki, mint egy copfos kislány. Mindenki aranyos volt végig.
Egyáltalán nem ítélem el azt, aki pénzt ad, és így érzi magát jobban, és nem nagyképűsködök, hogy milyen ügyesen nem adtam senkinek, de nekünk tényleg NINCS. Autista nagyfiammal vagyok itthon ápolási díjon. Egyébként a védőnő is mondta, hogy sokan nem tudnak adni a körzetében. Szerintem nem ritka, ha valaki az ügyeletesnél szül, inkább a szóbeszédnek köszönhető, hogy ciki, ha valaki nem ad hálapénzt.
A terhesség és a szülés alatt nem találkoztam orvossal, aki konkrétan kért volna. Megvédeném az orvosokat, tehát ha valaki a körzetébe jár terhesgondozásra és a területileg illetékes kórházban szül az ügyeletesnél, senki nem fog pénzt kérni.
40 éves
 
 


Kép [/img]
40 éves
 
 


40 éves,

gratulálok!Gyönyörű a kisbabád!
És nagyon örülök,hogy ilyen pozitív tapasztalatokkal jöttél!

Sok-sok örömet kívánok!

Mmzsó
Vendég
 


Szia 40 éves!

Hát örülök, hogy igy sikerült.

Annak idején még én irtam neked, hogy esetleg Budaörs. De látom maradtál, ahol kezdted. Nagyon ügyes vagy a baba gyönyörű!

Dr. Szarka-t személyesen ismerem a klinikáról, nekem egy uh-t csinált, meglehetősen fiatal de alapos orvos.

Honnan is tudtál volna adni?? Amugy a klinikán (talán irtam) 3 orvos vagy ügyeletben állandóan. Az enyém ügyeletvezető már. A legjobb helyre kerültél.

Egyébként a babádat hogy hivják! Isten hozta a Föld nevű bolygón, sok boldogságot és minden jót

kispatak
Vendég
 


40 éves!
Szeretettel gratulálok, nagyon szép a kisbabád!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Azért írok, hogy mindenkit bíztassak, ne féljetek az ügyeletesnél szülni! Ma már szinte stresszelik a kismamákat, hogy ha nincs orvosod, akkor már nem is vagy ember, de ez nem így van. Szerintem sokkal fontosabb, hogy apuka vagy egy rátermett barátnő legyen a szülésnél, aki ha gond van a sarkára tud állni, vagy egy kis zsebpénzt adni ha a helyzet úgy hozza.
Én az István kórházban szültem ügyeletben, és sajnos úgy adódott, hogy éjjel jött a szülés és a férjemnek otthon kellett maradnia a fiammal így egyedül mentem be. Nos, fogadott orvos nélkül és egyedül az Istvánban különösen rizikós, ezt senkinek nem javaslom! Nekem mázlim volt, mert amint beértem jött a baba és fél óra múlva már a szülésznő is nézhette tovább a filmjét. Rendesen levezették a szülést, ellátták a babát, viszont tény, hogy egy kedves szó nem hagyta el a szájukat. Mikor már csak ültem az ágyban, kezemben a babámmal, a szülésznő pakolászott a szobában és olyan kínos síri csöndben, mintha temetésen lennénk. Aztán végzett, kiment egy szó nélkül és többet se láttam. Én meg csak ültem a magas szülőágyon, kezemben a baba, mozdulni sem tudtam, mert nem tudtam hova letenni a babát. Felőlük lefordulhattam volna az ágyról is, rám se néztek órákig. Majd reggel jött a takarítónő, aki odatolt egy asztalkát amire végre le tudtam tenni a babát és fel tudtam kelni vécére kimenni meg összepakolni a táskámat. Az orvos akinél szültem persze rám se nézett, 2 nap múlva mentem is haza.
A többit a negatív élmények topicba is írhatnám, hogy milyen állapotok vannak az Istvánban, de ez a "fizetős" kismamáknak is ugyan olyan. A szobában persze rajtam kívül mindenkinek volt orvosa, persze ettől még rájuk se néztek ugyanúgy és a szülésnél is csak az utolsó 10 percre mentek be nekik (akinek egyátalán bement). Mindenesetre én szívesen lettem volna "hálás", vittem is pénzt, sajnálhatja a szülésznő és az orvos, hogy nem volt pár kedves szavuk hozzám. Valószínű ha ott a férjem akkor azért más a hozzáállásuk. azt gondolom, hogy más kórházban azért kedvesebbek a szülésznők, orvosok, az István különösen híres a hanyag bánásmódról.
Mindenkit bátorítok, hogy ne dobjon ki feleslegesen százezreket, lehet szülni ügyeletesnél is.

Orsi
borsika21
 
 


Szia Orsi!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen élményeid voltak, és hogy az Istvánban most ez a helyzet. Mindkét gyerekem ott született, nem is olyan régen, igaz fogadott orvosnál, de mi nagyon meg voltunk elégedve az ápolókkal és az orvosokkal is, egy uh-s orvost kivéve....Privátban esetleg megírnád, ki volt az orvos (csak azért kérdem, mert remélem, nem az enyém...bár róla ezt nem igazán tudnám elképzelni.....). Örülök, hogy azért ti a babával együtt egészségesek vagytok....
Vendég
 


Sziasztok!

40 éveshez hasonlóan én is Érden jártam sztk-ba, csak másik dokihoz. Egyszer sem fizettem neki, ha valamit nem értettem a leleten, rákerestem a neten. A genetikai uh-ot egy másik doki csinálta, kb 2 perc alatt, aláírta a papírt, és annyit mondott, hogy készen vagyunk. Rákérdeztem, hogy ÉÉÉÉS??? Annyit mondott, minden rendben... No emiatt (is) mentünk 4d-s UH-ra, ez volt az egyetlen amiért fizettünk 10 000 ft-ot. De ide egyébként is terveztünk menni.
Én a SOTE II-ben szültem, gyakornok orvosnál. Dr. Vesztergom Dóra a neve, nagyon meg voltam vele elégedve. Bejött, kezet nyújtott, nagyon kedves volt végig. A szülésnél volt egy kis komplikáció, vákuumozni kellett, ekkor nagyon sokan voltak benn, de valahogy mégis végig biztonságban éreztem magam. A szülésznő is végtelenül kedves volt, őt Paragi-Soós Krisztinának hívják. Az orvos minden nap meglátogatott és megvizsgált, hasonlóan a többi, ámde "fizetős" anyukához, így egyáltalán nem éreztem hogy bármiben hátrány ért volna.
amanda84
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: