Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
köszi a válaszokat.
Várni nem szeretek, meg nagyon nem is tudok (mert hát ugyebár a munka az első...), de ha minden más elfogadható, akkor azért csak-csak kibírom.
Voltam közben a klinikán, tapasztalatok, hátha valakit még érdekel: A doki rendes és szimpatikus volt, de csak 1-2 percet beszéltem vele. A felvételnél, hogy megtudjam, hogy kell első bejelentkezést tenni, a pulthoz merészkedtem, de mielőtt bármit kérdezhettem volna, a hölgyemény közölte, hogy abba a szobába nem lehet bemenni, mert ő azért van ott, hogy a másik két munkatárs levegőt kapjon. Mondjuk ezt kedvesen a számba rágta.
Később aztán megbarátkoztunk. A többi dolog rendben volt.
Az még nem tisztult le, hogy hány UH rendelő van és melyikbe érdemes/kell bejelentkezni, hol fizetős, hol nem...
Barbara: A terhesgondozáson most is sokan vártak, ezek szerint nem szervezték át azóta.
toyo
toyo
 
 


Szia toyo,

UH az alagsorban van, meg a foldszinten, azt hiszem osszesen 4 vizsgalo van. A terhesgondozas alatt elvileg 4szer van UH (nekem tobbszos is volt, ugyhogy ez nem fix, gondolom dokitol is fugg), ezek mindegyike ingyenes. Amikor idopontot kersz, akkor automatikusan valamelyikhez beregisztralnak, es megmondjak, hogy hova menj. (Ha nem sozlnanak, kerdezz ra!!!) Engem szinte mindig mas vizsgalt, es nagyon pozitiv tapasztalatom volt mindegyikkel. Kedvesek voltak, alaposak. Az UH-n egyebkent tenyleg nem kell sokat varni, foleg ha koran mesz.
Nem tudom, hogy a Te dokid "maganrendeles" cimszo alatt is csinal e kulon UH-t, es az fizetos e.
Egyebkent a klinikan lehet csinaltatni privatban is UH-t, az alapitvanyi rendeloben. Szerintem eleg dragak, legalabbis van naluk olcsobb is a piacon.

Udv:
Ivett
ivetter
 
 


Sziasztok!

toyo: Örülök, hogy szimpatikus a doki, ez mindenkinél első szempont. A terhesgondozáson sokszor olyan mufurcok az ápolónők de ne is foglalkozz velük ez a dolguk, hogy ott legyenek. Nekem ami egyedül nem tetszett az egész korházban az a csecsemős nővérek hozzá állása a dolgokhoz. Sokszor olyan bunkók voltak, nem mindegyik de egy nővért kétszer is kifogtam amíg bennt feküdtem a babával. Lehet én nem voltam szimpatikus neki nem tudom. A lényeg akármit kérdeztem a babával kapcsolatosan eldarált mindent két perc alatt és én meg csináljam. Lehet, hogy én vettem magamra nagyon a dolgokat, mert úgye szűlés után az ember nagyon érzékeny, most már nem tudom. De amúgy nekem tényleg pozitív élményeim vannak a korházzal kapcsolatban.

Barbara

29 éves vagyok, van egy 9 hónapos kislányom Kittike.
kutasi barbara
 
 

 
 

Sziasztok!

Én május 18-án szültem a klinikán. Volt időm megtapasztalni a dolgokat, mivel elég sűrűn kellett feljárnom. Volt amikor a terhesgondozóba nekem is sokat kellett várnom, de megbeszéltem az orvosommal, hogy mikor megyek és általában hamar végeztem. A szülésről annyit, hogy nagyon jó volt.

Barbara:
Én is azt hallottam, hogy a csecsemősök nem nagyon kedvesek. Nekem szerencse a szerencsétlenségben, hogy mi az intenzíven voltunk végig és ott nagyon rendesek, minden kérdésre normálisan válaszoltak és nagyon segítőkészek voltak. Nekik köszönhetem, hogy tudom szoptatni a kislányomat.

Andrea
blandrea
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy dicséritek a klinikát, az ilyesmit szeretem hallani. :) És merthogy nem magánrendelésre járunk: Hogy megy a doki-páciens kapcsolat? Úgy értem, előre le kell tisztázni, hogy ez most egy "honoráiumért elvárt magárendelés" és szeretném, ha bejönne, ha éjszaka jön rám a szülés?
Olvastam olyan hozzászólásokat itt, hogy nem adtak a terhesgondozás során a dokinak pénzt, (nem fogadta el, stb.) Ilyen esetben gondolom, nem is várhatja el az illető, hogy ugrásra készen álljon a szülésze.
NNNNaaa, összefoglalva: ha biztonságban akarom érezni magam, akkor minden úgy megy, ahogy egy normál magánrendelésen, fizetéssel, mobil telefon megadással?

Szüléssel kapcsolatban is van kérdésem, ha olvastok még: milyen a gyermekágyas osztály? nagyon tömött egy 4 ágyas szoba vagy elviselhető? nehéz egyágyasba kerülni?

toyo
toyo
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy dicséritek a klinikát, az ilyesmit szeretem hallani. :) És merthogy nem magánrendelésre járunk: Hogy megy a doki-páciens kapcsolat? Úgy értem, előre le kell tisztázni, hogy ez most egy "honoráiumért elvárt magárendelés" és szeretném, ha bejönne, ha éjszaka jön rám a szülés?
Olvastam olyan hozzászólásokat itt, hogy nem adtak a terhesgondozás során a dokinak pénzt, (nem fogadta el, stb.) Ilyen esetben gondolom, nem is várhatja el az illető, hogy ugrásra készen álljon a szülésze.
NNNNaaa, összefoglalva: ha biztonságban akarom érezni magam, akkor minden úgy megy, ahogy egy normál magánrendelésen, fizetéssel, mobil telefon megadással?

Szüléssel kapcsolatban is van kérdésem, ha olvastok még: milyen a gyermekágyas osztály? nagyon tömött egy 4 ágyas szoba vagy elviselhető? nehéz egyágyasba kerülni?

toyo
toyo
 
 


Szia toyo!

Te mikorra vagy kiirva? És milyen nemű lesz a baba?
Én minden eggyes viziten adtam a dokimnak pénzt. Alkalmanként 3000 ft-ot. Mondjuk én feljártam az endokrinológiára, mert ott volt a rendelője. A terhesgondozóba csak a vérnyomás és vizelet miatt mentem, le na meg az NST miatt.
De mint mondtam mindig sokan vannak. Én mivel fogadtam szűlésznőt is, nekem ő elintézte hogy kétágyas szobába kerüljek.
Úgyhogy nem tudom milyen a négy ágyas szoba. De nekem így nagyon jó volt. Mondom egyedűl a csecsemős növérekkel nem voltam kibékülve sajnos. És ha ott is megtaláltam volna a közöshangot akkor minden szép lett volna. Szóval nem akarom korházat csiszolni, de szerintem összeségében jó ott minden.

Szia Barbara

29 éves vagyok, van egy 9 hónapos kislányom Kittike.
kutasi barbara
 
 


Sziasztok!!!

Mivel én is a klinikán fogok szülni, na és mivel egyáltalán nem tudom, hogy hogy mennek ott a dolgok, ezért kérdeztem nem is olyan rég, hogy mi a helyzet a hálapénzzel.

Én tuti adok a dokinak minden alkalommal, mert én így érzem magam biztonságban.
Azóta már találkoztam a dokimmal is, aki célzott arra, hogy a terhesgondozás végülis a klinikán olyan magánrendeléses formában működik.
Ezt megerősítette az egyik barátnőm is, aki máshoz jár, de neki is azt mondta az orvosa, hogy magánrendelés keretében foglalkozik a kismamákkal, s mindenki maga dönti el, hogy mivel honorálja.

Szóval én adok pénzt, nem 10ezret alkalmanként, de azért elfogadható összeget. S a doki is megadta persze a számát, s többször hangsúlyozta, hogy ha bármire kíváncsi vagyok, nyugodtan kérdezzek, s ha van vmi, azonnal hívhatom, akár még vasárnap is.

Vidéki vagyok, eddig egy másik dokihoz jártam, de mivel nehezen jött össze a baba, s ő nem tudott segíteni, a klinikára kerültem. Hozzá is mindig magánrendelésre jártam, tehát ha nála szülnék is mindig adnék.

De ez csak az én egyéni véleményem!!!!!!!! Mindenki maga dönti el, hogy mit gondol, helyesnek. Akik pedig már itt szültek, azoknak sokkal nagyobb tapasztalata van e téren, mint nekem. DE én így leszek nyugodtabb.

Sziasztok!
mango
 
 


Kedves Mangó!

Nagyon ne érezd magad biztonságban, mert pénzt adsz az orvosodnak minden terhesgondozásért. Pontosan 50% esélyed van neked is arra, hogy nem fog beérni a szülés idejére( szabadság, dugó, kikapcsolt telcsi, stb...) és még cska nem is biztos, hogy a dokid hibája. Mert az is lehet, hogy előbb és gyorsabban jön majd a Picid, mint vártátok...

Csak olvasd el figyelmesen (ha van időd) az elmúlt 1-2 év termését a SOTÉ-s topicon, és meg fogsz lepődni, mik vannak.

Mondjuk ez a többi kórházra is áll.
Csak egy kiragadott példa: elmebeteg (volt) barátnőm csengetett 9 hónapig, plusz a doktornője fix pénzt kért a szülésért: és láss csodát. Amikor érkezett a kicsilánya: dokinéni külföldön volt :( :( :( .

Úgyhogy mindenkinek tiszta szívvel ajánlom évek óta, hogy inkább olyan lelkiismeretes (nem sztár) szülészt válasszon, ahol a pénz szóba sem kerül. És a szülés után, ha adsz, az tényleg hálából legyen!

Nagyon szép babavárást kívánok: macskási.
macskási
 
 


Kedves Macskási!

Biztosan neked van igazad, hiszen te tapasztaltabb vagy, mint én. Szerintem a terhesgondozás és a szülés két külön dolog, na persze egyértelmű, hogy nem járnék olyanhoz, akinél nem lehetne szülni.

Egyenlőre a lényeg, hogy a terhesgondozás legyen olyan, amilyennek lennie kell, elvégeztessen minden olyan vizsgálatot, ami indokolt, ne rángasson fel 100x feleslegesen, csak azért hogy lássuk egymást, bármit lehessen tőle kérdezni, s ne kelljen órákat várni. Biztos vannak olyan dokik akik nem várnak el egy fillért sem, de én most nem járom végig az egész klinikát.

Persze, hogy ha vki ad pénzt, az nem tuti garancia arra, hogy ott lesz a szülésnél. Bármi gáz lehet, s előbb, a nem várt időben jöhet a baba, ami nálam valószínűleg elég kiszámíthatatlan lesz, mivel ikreket várok.

Írtam is, hogy mindez csakis az én véleményem, mindenki másképp látja, s másképp csinálja. Ez így a természetes.

Majd később már több tapasztalatom lesz, de egyenlőre még így látom jónak, aztán persze kitudja, mi lesz a vége.

mango
mango
 
 


Szia Mango!

Nagyon-nagyon örülök, hogy nem haragudtál meg rám :) :) :) !!!
Rossz volt a lelkiismeretem egész este, hogy megbántottalak.

Nem pesti vagy? Hogy azt írtad: "nem rángasson fel feleslegesen".
Hol tartotok a babavárásban?
Regisztrálhatsz a lillypie.com-ra és ott mindenki nyomon tudja követni a várandósságot :) .
Ha már köztünk vagy: mindent tudni akarunk :) .
De át is jöhetsz a SOTE I. topicba. Látom, oda is szoktál írni.

Üdvözlettel, macskási.
macskási
 
 


Szia Macskási!

Nem haragudtam meg, meghallgatok minden tanácsot, mivel én még kezdő vagyok e téren. Csak vki ezt mondja, vki meg azt. Na de majd kialakul.

Szóval én eddig is a klinikára jártam, de a meddőségire, mivel 2 éves próbálkozásaink ellenére nem sikerült a babó. Tavaly ősszel kerültünk oda. Ott kiderült, hogy mindkét részről van probléma, s az egyedüli lehetőség a lombik, ami szerencsére az 1. próbálkozásra a nyáron sikerült, sőt kiderült, hogy ketten vannak odabent.

Vidéki vagyok, kb 100 kmre lakok Pesttől, de ahová ezelőtt jártam, már nem akartam visszamenni, s mikor kiderült hogy ikrek, végérvényesen eldőlt, hogy itt lesz nekünk a legjobb.

De mivel egy dokit sem ismertem, aki pedig a lombikot csinálta, annál nem lehet szülni, így ő adta meg az egyik doki nevét, s így hozzá járok.

Még az elején tartok, a 13. héten, s a jövő héten megyek a dokihoz a 2. alkalommal. Az első benyomásaim jók róla, na de majd kiderül a továbbiakban. Hát röviden ennyi az én történetem.

Bármilyen tanács jöhet, bármilyen véleményt szivesen veszek!

Szép napot neked!!!!!!!

Mango
mango
 
 


SZiasztok!
Ha nem baj, hogy belevágok a témába: kicsit támogatom Macskási véleményét, hogy nem szabad totál bizní abban, hogy mostmár akkor aztán jó kezekben vagyunk a szülésnél is, ha rendszeresen honoráljuk az orvosi vizsgálatokat. A lelkiismeretes orvosnak is közbejöhet valami. És még csak nem is várható el, hogy ő ne menjen pl. szabadságra. DE. Ideális esetben talán gondoskodnak a saját betegeikről, ha már látható, hogy a várt időpontban nem lesznek bent: esetleg javasol/ megkér más orvost, felvilágosít, hogy olyankor mi van.
De ha már a pénz beszél: olvastam róla, hogy a Telkiben lehet úgy szülni külső orvossal, hogy külön szerződést kötnek a dokival arra az egy alkalomra. Mi van akkor, ha ez egybeesik egy másik szüléssel - teszem azt a Klinikán?? (Nem tudom, hogy itt a klinikán van-e olyan orvos, aki egyébként vállal ilyesmit, a kérdés inkább elméleti...)

Más: miért van két topic az I. Klinikáról, illetve mi a különbség a kettő között? (SOTE I. ill. ez.)

toyo
toyo
 
 


Sziasztok!


A végén kezdeném: Toyo, hogy miért van két topic? A SOTE I. egy ősrégi topic, tele nagyon sok hasznos infóval, de mivel az utóbbi időben jópáran egész más téméákról értekeztünk, valaki megnyitotta ezt a topicot, hogy ccsak a klinikát érintő kérdésekről legyen szó, ne pedig arról, hogy mit eszik a gyerek... Közben mi, akik arról írtunk, hogy mit eszik a gyerek, hova jár oviba stb. megnyitottuk a SOTE I. Baba-mama klubot, hogy az eredeti fórumbaan a klinikáról legyen csak szó. Úgyhogy végül is mindkét klinikás fórumban sok hasznos infó van, csak amíg nem működik a kereső, nehéz megtalálni bármit is.

Na ez jó bonyolult lett. :)

Mangó - Ildi (Macskási) vitához csatlakoznék:

Annyival árnyalnám a dolgot, hogy ha adunk pénzt, attól sem biztos, hogy ott lesz a doki, és biztos, hogy nem kapunk rosszabb ellátást (Ugyanaz a szaktudás, ugyanaz a felszereltség stb, akár adsz, akár nem), de pl. bizonyos "extra- szolgáltatások" "megvásárolhatóak", ha ilyen fél-magán formában járunk.
Pl. Nem kell annyit várakozni, pl. UH-ra nem előre három héttel kell időpontot kérni, és órákat várni, hanem magánjelleggel, ügyeleti időben megoldható, és esetleg még apuka is bejöhet, vagy pl. elérhető a 2 ágyas szoba, fogadott szülésznővel a ctg miatt sem kell órákat benn ücsörögni, ha akkorra megyünk be, amikor a fogadott szülésznő ott van. Ha nem tud ott lenni a dokid a szülésnél, van egy helyettese, akivel dolgozik, így sem kerülsz "ismeretlenhez" stb.

Persze ezek a lényegen nem változtatnak, legfeljebb meggyorsítják, megkönnyítik a dolgot.

Ez persze nem csak a klinikára igaz, hanem az egész magyar egészségügyre: pl. csecsemőkori csipőszűrés, UH: Sztk - ingyen 3 hónap várakozási idő (6 hetes korban szokás elvégezni), magánrendelés 10.000 Ft - következő hétre kapsz időpontot. És ez lesz a jövő méginkább! Egyre kevesebb a doki, elmennek külföldre dolgozni, kórházak zárnaak be, ahol működik ott iszonyú várakozási idők vannak. Ez az alapellátás - jövőre meg jön a vizitdíj! Előbb-utóbb meg kihalunk, aztán nem lesz gond az egésdségüggyel...

Na jó, befejezem pesszimista esszmefuttatásom :)


Kópé
Vendég
 


Helló Kópékám! :)


Mizújs? Na jó, ne offoljunk, mert kikapunk :) :) :)

Csak a vizitdíjjal kapcsolatban egy pár mondat:
Nemtom' miért vannak úgy kibukva rajta olyan sokan...Mi '88-ban költöztünk egy lakótelepre és még abban az évben hallotuk, hogy van egy rendes doktornő, aki kimegy házhoz, ha megbeszélik Vele. Anyuék felkérték, hogy jöjjön fel a mamámhoz havonta. Ez a mai napig így is működik, bár a Mamikám lassan 4 éve meghalt, de a doktornőt változatlanuk kérjük a vizitre és havonta egyszer bemegy hozzá valaki. A látogatásért akkor adtunk 500,-Ft-t. Aztán amikor terhes lettem a Szaszával, és a doktornő javaslatára betegácsiba mentem szülés előtt, akkor emeltünk 1000,-Ft-ra.

Ami ebben a "vizitdíjban" benne van: még 18 év alatt egyszer sem kellett a zsúfolt körzeti rendelőben ülnünk órákig a beteg emberek között. Ha extra sürgős gyógyszer felírás kell, akkor anyu vagy apu lemegy, és amikor az asszisztens kinéz, már kérdezi is, hogy mit írjon a doktornő. Mi a korrekt ellátás, ha nem ez?

Természetesen itt Érden is azonnal kerestem egy gyerekorvost, aki ugyanezeket a szolgáltatásokat nyújtja, szintén ennyiért.
Most akkor hívhatomezt a pénzt vizitdíjnak is. Csak ha bevezetik hivatalosan, akkor el kell a dokiknak könyvelni, nem?

A szülészválasztásban viszon nem voltam hajlandó fizetni, mert a terhesség nem betegség: és nyugodtan végigvártam minden alkalommal az én aranyos orvosomat (vastag regényekkel és kajával felszerelkezve). Merem kockáztatni, hogy ugyanolyan ellátást és kedvességet kaptam, mint aki kicsinget egy profnak ki@szott nagy pénzeket minden alkalommal és a drága doktor úr esetleg meg sem ismeri a folyosón a kismamáját.

Szóval, szvsz: ideje lenne egy kicsit megfogni a hálapénzes (ami már nem is biztos, hogy hála) szülészeket, szívsebészeket és társaikat, akik ugyanúgy a feketegazdaságot növelik.
Lehet, hogy ez nem is csak az én véleményem.... :)

Az meg nálam az értetlenség csúcsa, hogy egy olyan retek kórházban, mint a miénk :) , miért fizet egy-két nő annyit, mintha az 5 csillagos Telkiben szülne....... Ezt érti valaki?

Na, látszik, hogy alszik a Panka, ráérek költői kérdéseken töprengeni :) .

Millió puszi Mindenkinek, Ildi.
macskási
 
 


Szia Ildi!

Jól elvitatkozgatunk mi itten... :)

Szerintem ugyanarról beszélünk, csak amit te a háziorvosnál és a gyerekorvosnál csinálsz, arról írtam én a kórházi körülmények közöttt. Pl. hogy ne kelljen várni. Ez nem azonos a majdan bevezetendő vizitdíjjal, ugyanis pont azért fizetünk magán alapon (szülésznek, gyerekdokinak stb), hogy ne kelljen várni, kijöjjön, ha hívom stb. amit egyébként nem tenne meg. Csakhogy a vizitdíjat akkor is kell majd fizetni, ha a tömött orvosi rendelőben várakozunk száz influenzással együtt, akár a gyógyszerfelírásért. Jó, egyelőre csak" 300 ft, de itt egy alapvető, alkotmányban rögzített alapjogot rúgnak fel. És ha ez egyszer "átmegy", akkor hidd el, nem kell majd sok hozzá, és a 300 Ft nem 300 lesz, hanem hónapokon belül 1000 vagy akár több.

Amit most fizetünk, az zsebbe megy (a háziorvosnak is), ha vizitdíjként kéri el, arról el kell számolnia (csak az adminisztráció egy csomó pénzébe és idejébe fog kerülni :arrow: még több várakozás). Amíg ócskák a körüélmények és kevés a jó doki, lesz hálapénz, max. ezentúl a vizitdíjon felül is fizethetjük....

Bár annyit nem fizettem, mintha a Telkiben szültem volna, de pont ez az: a 2 ágyas nem annyira retek! :lol:

Abban egyet értünk, hogy a szakmai hozzállás és a kedvesség nem pénz függvénye.

Apropó, a gyerekorvos Zuglóba nem jár ki? :P Komolyan, itt egyszerűen nem találok ilyet!

Kópé
Vendég
 


Háj Kópé!

Sajna csak Érden praktizál a dokinénink és már csak "kihalásos" alapon lehet hozzákerülni. De nagyon jól csinálja, mert ajánlással vállal új pácienst. ( Bár én már 2X benyaltam ismerőssel :( ).

A vizitdíjas kérdést nem mi döntjük el, de értem a Te felvetésedet is.

A mai napom tök szívás, Szaszának nincs ovi és nyüglődik. Persze mire a Panka felkelt, addigra tudtam a fiút letenni....Egy átlagos nap ismét. Apuka este 9 előtt nem esik be :( .

Na, puszi Mindenkinek, Ildiék.
macskási
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy ez a topik beindult, sokáig nem volt senki.
Én sem fizettem a terhesgondozásért egy fillért sem pedig sűrűn jártam fel. Úgy gondoltam, hogy majd a szülést követően eldöntöm adjak-e a dokimnak pénzt vagy sem, bár a terhesgondozás alatt is teljesen meg voltam elégedve vele. Aztán jött a szülés és szerencsére minden gyorsan és flottul ment, és persze az orvosom is ott volt. Én dönthettem el, hogy adok vagy sem, és attól függetlenül, hogy előtte semmit sem fizettem abszolút normálisan, segítőkészen állt a dolgokhoz.

Andrea
blandrea
 
 


sziasztok!
No, hát én meg úgy jártam most, hogy terveztem, hogy adok a dokinak pénzt, de annyi ember jött-ment ott körülöttünk és olyan sürgés-forgás volt, hogy nem volt alkalmam - most már másodjára. Így kell ezt csinálni??? :)
toyo
toyo
 
 


Sziasztok!

Nem tudja valamelyikotok, hogy a Barossban mi az altalanos protokol a sztreptokokusz szuressel kapcsolatban? Nekem nem csinalt ilyet az orvosom (pontosabban fogalmazva semmilyen fertozest nem nezett a huvelyvaladekban, nem is vizsgalt meg egyaltalan), es amikor rakerdeztem, hogy ezt mikor csinaljak -mivel a Kismamam magazinban olvastam rola - azt mondta, hogy nem kell csinalni, mert a Hepatitis vizsgalat negativ volt.
Rakerdeztem internetes dokinal, aki szinten azt mondta, hogy nem kotelezo vizsgalat, de hogy o szokta csinalni...

A kerdesem az lenne tehat, hogy mas doki csinal e ilyen vizsgalatot?

Koszi:
Ivett
ivetter
 
 


Szia Ivett! Az én orvosom csinált ilyen vizsgálatot,neve Ádám Zsolt,a hepatitis vizsg természetesen nekem is negatív volt...és mégis.A lányom 11 éves a fiam 5.Ha jól emlékszem nem is egyszer csinált a terhesség alatt.Sőt még borsavas kúpot is használtam végig a 9 hónap alatt,ez rendben tartja a hüvely PH értékét és még kisebbre redukálja a fertőzés veszéjét.Mondjuk nekem volt egy olyan előzmény ami indokoltá tette,hogy egy kicsit jobban odafigyeltek rám.De ettől függetlenül nem árt megcsinálni ezt a vizygálatot. Szia
Vendég
 


Ivett,

valóban nem csinálják a klinikán rutinszerűen.De én úgy tudom,hogy ha kéred,akkor meg kell,hogy csinálják.Ez helyenként változó,hogy rutinból megy-e,vagy kérésre.
Különben nem értem,hogy milyen összefüggés van a Streptococcus,és a Hepatitis között?!Jó pár évet lehúztam már az eü.-ben,de ez számomra nem igazán egyértelmű :roll:
Ki a dokid,ha nem titok?
Ha nem akarod "leleplezni",akkor jöhet priviben is...

Dóri
angelheart
 
 


Sziasztok!

Én is kiváncsi lennék a dokira, aki mellőzi a streptococcus vizsgálatot, ha nem titok. (Hátha nekem is oda kell figyelnem.)

Nekem a terhességem alatt volt ilyen, ki is mutatták, de nem kezelték (nem itt szültem). Azt mondták, hogy szüléskor kapok antibiotikumot. Ez meg is történt, de ennek ellenére a baba is megkapta a bacit, ő is kapott antibiotikumot. Szóval, ha lehet kezelni terhesség alatt, szerintem 'kéne.

toyo
toyo
 
 


Sziasztok!
Szült valaki közületek a Baross utcai kórházban Papp professzornál? Nagyon megköszönném, ha érkezne válasz erre a kérdésemre, mert el kellene döntenem, hogy kinél szüljek. (Korábban egy másik orvoshoz jártam, de most valaki ajánlotta a prof-ot, mert nem vagyok egy egyszerű eset és szeretnék róla hallani más véleményeket is.)
Nagyon köszönöm a segítségeteket!
Ginger
ginger32
 
 


Hello!Ginger,én a Baross-bam szültem,mind két gyerekem,de nem a Papp-nál,viszont csak jót hallottam róla is,és az egész klinikáról.A barátnőmnek egy nagyon komoly műtétet csinált és sikerrel.Szerintem ha nem vagy egyszerű eset akkor csakis a baross utcai klinikát válaszd!szia
Vendég
 


Kedves Bárány!
Köszi az infot, a Klinikánál maradok, ez már biztos, csak még az orvosválasztás bizonytalan. Da hajlok a prof felé.
Szia!
ginger32
 
 


Kedves Ginger! Én Ádám Zsoltnál szültem ,és nekem nagyon jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban,bár a róla szoló topikban egy kicsit már lehordtak miatta,ettől függetlenül nagyon ajánlom,de a prof-ban sem fogsz csalódni.A klinika nagyon felszerelt és ez a fontos.Sok sikert és mégtöbb egészséget nektek!!!Szia
Vendég
 


Sziasztok,

ha valakinek van infója Papp Csabáról vagy Tóth Pál Ernőről az I-es Klinikán, írjátok meg, lécci. nagyon kiváncsi vagyok, mert csak ajánlották és még nem voltam orvosnál.

Köszi szépen, előre is.
bendeguz
 
 


Sziasztok!

Ismeri valaki Derzsi Zoltánt, vagy Rab Attilát a klinikán? Őket ajánlották nekem de nincs semmi infóm róluk.
borsika21
 
 


Sziasztok!

Valaki meg tudna mesélni ilyen témákról, mint
- gyerekágyas szobák,
- babának mit kell vinni (saját ruha v. adnak, mit adnak)
- támogatják-e a fájdalomcsillapítást szülésnél,
- behívják-e a választott orvost
- hány napig kell bent maradni min.
szóval ilyen alapdolgokról?
Vagy hogy hol találhatók ilyen információk a Klinikáról.

toyo
toyo
 
 


Szia!
Amikor alányomat szültem még nem igen volt baba-mama szoba,de amikor a fiamat(5éve)akkor már csak az volt.Mindenki a babával együtt lehet(ha császáros akkor a második naptól.)
Amig bent vagytok addig a babánakadnak ruhát de pelenkát vinni kell,meg neked is betétet.
Szerintem kérhetsz fájdalomcsillapitást de ez csak tipp mert én császáros voltam mindkétszer.
Természetesen behívják a választott dokit.
Császárnál 3-4 napot maradsz sima szülésnél nem tudom,gondolom kb ugyan ennyit.
Infót nem tudom hol találsz,de remélem egy picit segitettem.
szia
Vendég
 


Szia Toyo!

Én januárban szültem, úgyhogy friss infókkal szolgálhatok, de a SOTE I topikban is találsz hasznos dolgokat.

Szüléskor az ügyeletes doki vizsgál meg, vagy ha ott van a dokid akkor szólnak neki és ő vizsgál. Ha éjszaka szülsz akkor is értesítik a dokidat :-)

A gyerekágyas szobák egész jók. Két 4 ágyagyas szobához tartozik egy fürdőszoba. Ez elég gáz volt, úgyhogy vigyél WC ülőke papírt és jó sok WC papírt, mert szükséged lesz rá! Na és óriás méretű TENA betétet. Evőeszközt és poharat is kell vinni, mert azt sem adnak.

A babának adnak mindent amire szüksége lesz: pelust, ruhát, posikenőcs stb...

felébredt manó. úgyhogy majd később folytatom.
üdv Füles

Kép
füles2006
 
 


Szia Toyo!

Én május 18-án szültem a klinikán, van pár dolog amiben tudok segíteni, bár Füles jól írta le a dolgokat.
Fájdalomcsillapítóval kapcsolatban annyit, hogy jó előre jelezni az orvosodnak, hogy ha nagyon nem bírod a fájdalmakat akkor te szeretnél fájdalomcsillapítást, így legalább ő is számít rá. Speciel én nem jeleztem előre, mert úgy volt, hogy császáros leszek, de a kislányom besegített, így jöhetett a rendes szülés. Amikor már nagyon erősek voltak a fájásaim szóltam a szülésznőnek, hogy szeretnék fájdalomcsillapítót, aki ezt elmondta a dokimnak és és megkaptam a szurit. Szóval nem mondták, hogy nem kaphatok. A gyerekágyas szobával kapcsolatban nem tudok segíteni, mert mi mind a 8 napot az intenzív osztályon töltöttük, ahol nagyon kedvesek voltak a nővérkék. A csecsemő osztályról már nem ezt hallottam. WC papír az rengeteg kell, mert nem mindenki tudja megfelelően használni a WC-t. :cry:
Valóban az ügyeletes orvos vizsgál meg, de behívják a dokidat, ha már ott az ideje.

Üdv: Andrea
blandrea
 
 


Szerintem,még irjátok le egy páran ugyan azt.....
Vendég
 


Csak megpróbáltunk segíteni
füles2006
 
 


Sziasztok!
Andrea, Füles, köszi az információkat. Nagyon jól jönnek.
bárány: ha nem működik a keresés, és az utóbbi három hónapban nem volt ilyen jellegű hozzászólás, amire kiváncsi vagyok, nekem az NORMÁLIS, hogy megkérdezem egy fórumon, ahol pont ilyen dolgokról beszélgetnek emberek. Gondolom, két gyerek mellett neked is ez lenne a legkézenfekvőbb, ha most épp újra terhes lennél (idő, mint a tenger, ugyebár...) és érdekelnének a változások. Vagy nem. Mindenesetre nekem segített. + talán nem hal ki a fórum. Már így sem mozdul 2 hete.
csók, toyo
toyo
 
 


Szia Toyo!

Ha bármi kérdésed van, írd meg, akár priviben is! Szívesen válaszolok! Én is nagyon izgultam Marci születése elött. Ha sikerülne elintézned, hogy két ágyas szobába kerülj az sztem főnyeremény lenne!

Mikorra várod a bébit? Fiú vagy lány? És a nevét kitaláltátok már?

Üdv Füles

Kép
füles2006
 
 


Sziasztok,

1 honapja szultem a Barossban, igy nekem is eleg friss tapasztalataim vannak, es persze egy rakat tanacsom, ugyhogy ha kivancsi valaki valamire, csak kerdezzen batran ;-)

A kerdesektol fuggetlenul irnek a csecsemosokrol, ugyanis olvastam mindenfele kritikat roluk, nekem is vegyes tapasztalataim voltak, pont ezert lenne tanacsom azoknak, akik ezutan szulnek ott - no meg kicsit a vedelmukre is kelnek.

Ha barmi kerdesed, ketelyed, problemad lenne szules utan, menj oda, es KERDEZD MEG a csecsemosoket. Ha tanacsot kersz toluk, vagy barmi segitseget, segitenek. Foleg, ha latjak, hogy meg is fogadod a tanacsukat. Ahhoz nagyon sok a baba, nagyon gyors babak forgasa (3 nap utan kitesznek a korhazbol, ha nincs gondod, legtobbszor elso nap le sem tudsz kerulni a csecsemos osztalyra, azaz jo esetben masfel-2 nap, amit ott toltessz - ilyen korforgasnal keptelenseg mindenkire odafigyelni, es nekik kezdemenyezni, meg ha ezt is varnank el.)
De szakmailag szerintem nagyon jok, jo tanacsokat adnak, ha nyitott vagy, tenyleg segitenek, kedvesek. Sajnos eleg frusztraltak, mert mindenki csak szapulja oket - perdig a "kerem" es a "koszonom" szavak csodakat tudnak tenni ;-)


En sajnos olyan szobaba kerultem be, ahol 2 anyuka is direkt pont az elenkezojet csinalta, mint amit mondtak, allandoan hoborogtek es konfliktusba keveredtek veluk. Pedig a csecsemosoknek volt igazuk. Igy ram is kevesebb figyelem jutott, hiszen a masik 2 anyuka jol felduhitette oket addigra. A masodik napon uj szobatarsakat kaptam, leirhatatlan az hangulatvatozas, ami utana volt. Akkor mar en is mertem kerdezni, es segitettek.

Hat ennyit akartam csak irni.

Ivett
ivetter
 
 


Sziasztok!
Csak kiváncsiságból kérdem,mit csinált az a két "dühítő"anyuka!Persze ha nem akarod ne írd le!
Csak tényleg pusztán kiváncsiság...
Vendég
 


Sziasztok!

Jaj de jó, hogy frissen szülteknek is van idejük idelátogatni!
Ivett: Hogy érted azt, hogy első nap nem biztos, hogy lekerülsz a csecsemősökhöz? Szülőszobán kell tölteni az első napot, vagy valahol eltévedtem?
Egyébként mi a menet a babával? Gondolom ott van a gyerekágyas osztályon anyukával és ha gond van, akkor kell szólni a csecsemősöknek, nem? Fürdetni elviszik a babát?

Füles: Második babámat várom. Az első másfél éves, lány, és nem itt szültem a klinikán. Most vagyok a 18. hétben.
Biztosan lesz még kérdésem. Ha folyik a beszélgetés, előtörnek előbb-utóbb... :)
Persze kérdés nélkül is jól jönnek a tanácsok, ha vannak.
toyo
toyo
 
 


Sziasztok!


Egyetértek Ivettel, a csecsemősök alapvetően tényleg rendesek, de mindent meg kell kérdezni tőlük. Maguktól nem nagyon ajánlják fel a segítséget. De ha megkéred őket, akkor mindent megmutatnak. Pelenkázástól a köldökápolásig.

Első nap előfordulhat, hogy teltház van a gyermekágyas részen és egy másik osztályra tesznek. Ez a hátránya ennek a kórháznak, iszonyú sokan szülnek itt.

A szülőszobán szülést követően kb csak 1 órát kell eltölteni, aztán átraknak a gyermekágyas részre.

A szülőszobát egyébként szülés elött meg lehet nézni. Ha van választott szülésznőd, akkor ő is megmutatja, de van egy előadássorozat, sajnos már nem emlékszem melyik napokon, de ott is meg lehet nézni. Sok hasznos információt elmondanak, úgyhogy szerintem érdemes megnézni!

Toyo! Gratulálok a kislányodhoz! Ő melyik kórházban született? Miért váltottál kórházat? Ki a dokid itt a sotén? Ha szeretnél szülésznőt fogadni, tudok ajánlani! Jó előre " le kell foglalni" a szülésznőt, mert nagyon be vannak táblázva!

Még eszembe jutott egy-két hasznos infó. A baba hazamenős ruhát ráértek bevinni a haza menés napján, mert elég kicsi a hely a kórteremben. Babócának én kissapit és kiskesztyűt vittem, mert ezt nem adnak. A fejük alá csak egy textilpelust adnak, úgyhogy érdemes büfiztetéshez még berakni néhány textilpelust.

Most hirtelen ennyi újabb jutott eszembe!

További jó hétvégét mindenkinek!
Füles

Kép
füles2006
 
 


Füles:
Ha teltház van a gyermekágyas részen és más osztályra tesznek, az nyilván azt is jelenti, hogy a baba nem lehet veled. ?????

Az első babámat az Istvánban szültem, vegyes tapasztalatokkal. Ott az jól ki van találva, hogy mindig babával együtt van anyuka, csak ha kifejezetten kéred, akkor nem. Fürdetni viszik csak el, egyébként nem is "zaklatnak" a csecsemősök. Persze ott is úgy volt, hogy kérdezni kell, maguktól nem jöttek. Embere válogatja, mint mindenhol.
Saját ruhában volt a baba, nem kellett új ruhát kéregetni, ha pl. összekakálta magát. Itt ez hogy megy?

Persze, hogy ajánlj szülésznőt! Köszi!

És kellemes Karácsonyt mindenkinek!

toyo
toyo
 
 


Sziasztok!
Ez máshol is így működik, hogy a várandós ambulanciát nem lehet felhívni? vagy nem veszik fel, vagy felveszik és lerakják...
Vagy ez túl sok elvárás lenne a két ünnep között?? :shock:
toyo
 
 


Toyo,

igen, sajnos ha teltház van az újszülöttön, akkor a terhesosztályra kerülsz baba nélkül addig, amíg felszabadul újabb hely.
A babának kórházi ruhát adnak a pólyába. Ez általában kising, ami össze-vissza csúszkál, de néha 1-1 body is jut. Fürdetés esténként van, nekem azt nehéz volt megvárni ébren, mert volt, hogy 1/2 10kor került sorra a mi kórtermünk, ha előtte már szopizott a baba, akkor jól felébresztette a fürdés, és bukott is, ha meg várni akartam a szoptatással fürdés utánig, akkor sírt az éhségtől.

Sajnos a telefonáláshoz (is) kötélidegek kellenek. :?

Én is azt gondolom- bár bocs bárány, hogy ismétlek- , hogy a köszönöm és 1-1 kedves mosoly hihetetlenül segítőkésszé teszi a csecsemősöket. De amikor az első babám született, kifejezetten ellenségesnek találtam mindenkit, talán a saját bizonytalanságom miatt. 15 hónappal később, a második babám születésekor már minden ment, mint a karikacsapás!! És a sírógörcs is elmaradt, hiába vártam... :)

Katus
Vendég
 


Sziasztok,amikor a fiam született én nagyon szerettem volna ha nem baba-mama szobába kerülünk de sajnos csak olyan volt.
Szerintem az a pár nap pont kell pihenőnek.
Arra emlékszem,hogy nagyon szerettem volna pihenni,de a gyerektől nem tudtam,sőt éjszaka sem vitték el,járkálhattam friss császárral a folyosón,karaomban a gyerekkel,hogy legalább a szobatársaim tudjanak aludni.
B.U.É.K.MINDENKINEK!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Szülőszoba látogatáskor a szülésznő azt mondta, ha terhes osztályon van csak hely, a baba nappal ott lehet a mamával, csak éjszakára viszik el, hogy tudjanak pihenni a még várandós kismamák. Sajnos erről bővebbet nem tudok!

Üdv Füles

Kép
füles2006
 
 


Szia Toyo!
Küldtem privit.

üdv Füles

Kép
füles2006
 
 


Sziasztok!

Katus: Óóóóhhhh, ezek marha jó hírek... :) És mi van akkor, ha én beviszek a gyereknek saját ruhát és azt adom rá? Kitiltanak???
Remélem, nem kell sok időt tölteni a kórházban, az mindenre jó gyógymód. Sírógörcsöt én is "várom" - már csak tapasztalatból is. Habár, már olvasgattam homeopátiás szerekről a gyerekágyas depresszió (vagy mi a bánat) ellen... :)
Persze minden rosszal együtt tudjuk, hogy ezek mind nem a lényegi dolgok.
Bárány: a császárosoknál nem lehet kérni, hogy éjszakára bevigyék a gyereket?
toyo
toyo
 
 


Sziasztok!


Toyo,

Császár utáni első éjszaka a baabával (ez már a második éjszaka, hizs az elsőt úgyis az intenzíven fogod tölteni), akkor lehet kérni, hogy éjszakára bevigyék a babát.

Ruha: én is vittem saját bodyt, hogy ne a nyakába csúszva legyen folyton a kising, semmi gond nem volt. plusz vittem még kis sapit, amikor kimentünk a huzatos folyosóra azt adtam rá, mert a szobában mindig dög meleg volt, kinn meg huzat.

A másodikkal minden sokkal egyszerűbb! :) egyátalán nem biztos hogy lesz sírógörcs! :)
Vendég
 


Sziasztok!
Toyo,én nem ,hogy kértem könyörögtem,hogy vigyék be éjszakára,de azt mondták csak egy nap jár semmi több,ez a szabály(akkor ez volt)
Fürdeni sem tudtam tőle rendesen mert egyfolytában orditott,én meg a fürdőben kapkodtam össze-vissza mert stresszelt,hogy csóri ott ordít egyedül az ágyon.
De nem voltam sokat bent hál istennek csak 3 napot!
A lányommal még 9 napot(akkoriban az volt a divat) de akkor legalább nem baba-mama szobában...
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: