Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Sajnos idén májusban történt :cry: Ez a történetem:12.héten nagyobb volt a nyaki redő Györe azonnal küldött genetikára ott javasolták a mvízvizsgálatot,ápr.20-án megis történt 3 hét múlva nem levél hanem telefon jött menjünk be mert baj van és ott elkellett döntenünk a terhesség megszakításról.Az ottani orvos is és a Györe is azt javasolta nincs értelme tovább folytatni mert vagy bennem v szülés után halt volna meg.Borzasztóan fáj még mindig a szívünk.18-as triszómiája volt ami annyit jelent hogy kisfejűség,szív-vese probléma,végtagfejlődési rendellenessége lett volna ,ebből kettő már meg is volt neki és ezért nem mertük mi se folytatni mert később még rosszabb lett volna :cry:
Még pihizek meg szedem össze magam lelkileg mert testileg már alakulok csak a lelkem fáj nagyon.Azt mondta a doki nincs akadálya hogy újra legyen babánk és mi már nyáron szeretnénk is neki állni.
Most tudtam róla beszélni(közben sírtam)úgy gondoltam ez is egy tanulság.

Kép
anyci
 
 


anyci
Könnyeimmel küszködve olvastam amit írtál.
Nem is találok szavakat. De azért ne add fel a reményt kérlek, biztos vagyok benne, hogy lesz egy egészséges fiad vagy lányod még az életben. Mondtak valamit azzal kapcsolatban, ha vállalhatsz-e még azért babát? Én nagyon kívánom tiszta szívből, hogy legyen egy egészséges babád még az életben.

manocskak
 
 


sziasztok!

Hát én is hasonloan érzek mint ahogy manocska irta...nagyon sajnálom a történteket anyci de nagyon jó h ilyen pozitivan gondolkodsz és sok sikert a babaválaláshoz.Nyáron tervezitek???: nyár van már akkor lassan gratulálhatunk..remélem.nagyon drukkolok nektek..

és sajnálom ahogy az elöbbiekben irtam de annyira aztt hittem h megmaradt és minden oké azért kérdzgtettem olyanoka...
mindegy elég a szomoru dolgokból csak fogd fel igy a dolgokat nemsokára ismét terhes leszel és minden oké lesz és babázhatsz eleget..a nagylányod egyébként szeretne kistesot?mit szol a terveitekhez?mondjuk ö már kész felnött lehet már elég komolyan feltudja fogni a dolgokat mert én a nagyfiamnak sokszor magyarázom h a kisteso mit csinál meg h fogja meg a pocimat ha érzem h mocorog de csak mindig az a válasza h megnézi..mondtam neki majd a doktor bácsi megmutatja a tvbe csütörtökön..de csak kérdzgeti hogyan miért? :D majd kiváncsi leszek mit szol majd hozzá..
na jol van megyek eludni..

még annyit ha anyci akármiröl beszélni szeretnél irjál nyugodtan mi nagyon szivesen hallgatunk,olvasunk és probálunk egy kicsit segitteni ha tudunk sztem ezt manocskák nevébe is mondhatom..és remélem még csatlakoznak azért hozzánk egerszeg környékiek..szép hétvégét még nektek már csak pici marad t belöle !Sziasztok!

Kép

Kép
péter bea
 
 

 
 

Sziasztok!
Manó...szerencsére lehet még babánk és azt mondták ez nem öröklődött csak rosszkor rossz helyen találkoztak a sejtjeink :( A Györ azt mondta nincs akadálya és a genetikus szerint sincs csak jobban figyelnek majd :wink: Akár ebben a hónapban is nekiállhatnánk csak azért még az első rendes menzimet megvárjuk :D
Pbea,elvileg már jövő hónapban okés lehet a dolog :D A lányom igen szeretne kistesót és nagyon várja hogy legyen következő baba már.
Amit mi is szeretnénk minnél előbb összehozni :D

Kép
anyci
 
 


Sziasztok!
Egy kicsit lemaradtam, de megpróbálok bekapcsolódni. Nagyon jó, hogy ennyien vagyunk és hogy egyre népszerűbb lesz Zala is. Anyci nagyon szomorú a történeted, igazából ehhez nem is lehet mit szólni.
Mi nagyon gondolkodunk a második babán, sajnos az anyagi helyzet miatt elég nehéz bevállalni. amúgy én Lenti vagyok, sajna nem egerszeg környéki.
Egyénként irigyellek benneteket, hogy ott a pocakotokba a babus, ilyenkor én is nagyon vágyom rá.
valinyo
 
 


Szia valinyo!A vonalzód miért vetted le?Mi sem állunk olyan rózsásan anyagilg de mi akkor is akarunk babát hiszan a mostanit is azért vállaltuk be csak a sors közbe szólt csúnyán :cry: Tudom hogy akkor is megtudunk neki adni mindenz a magunk módján :wink:
Manocska,most néztem még csak a vonalzódat meg rendesen,hát jól belehúztatok :lol: Harmadik is lesz?
Pbea,most mész majd genetikai uh-ra?Írd ám meg mi volt ha most mész közeljövőben :!:

Kép
anyci
 
 


szia anyci!
Nem tudom miért nem írja a vonalzót, pedig nem csináltam vele semmit. Mi is nagyon sokat gondolkodunk, hogy még az anyagiaktól függetlenül is bevállaljuk a másodikat. Most egy kicsit várni kell, mert szeptembertől változik a munkahelyem, vagyis összevonások miatt még nem tudom, hogy átvesznek-e. Ha igen, akkor szerintem bevállaljuk, viszont akkor mire Hannus 2 éves lesz arra szeretném a másodikat. Amúgy unokatestvérem lánya is akkor született napra pontosan, amikor a te lányod.

Kép
valinyo
 
 


anyci
Nem a 3. ő már a 4. babánk lesz.
Tudod én már egyszer elváltam és abból a házasságomból született két fiam ők már 14 és 11 évesek, a Joel és kis pocaklakó már a mostani párommal közös babánk.
A párom is elvált neki egy 14 éves lánya és egy 13 éves fia van, a fiát azt mi neveljük most már. így most a párommal együtt 5 fiú vesz körül. :oops: :D :D

manocskak
 
 


Valinyo,unokatesód hánykor szült?Én reggel 5.35-kor szültem.
Most tényleg kint a vonalzód,néha biztos elbújik :D
Manocska,szép nagy családod van az biztos :D Akkor most jó lenne egy leányzó ennyi fiú közé :lol: Megkérdezhetem mennyi idős vagy?Ha nem tolakodás :oops:

Kép
anyci
 
 


sziasztok!


de beindultatok..de jó látni :D

Valinyo üdv újra köztünk azt hittem már el is felejtettél minket.nem is tudtam h szeretnétek még egy babot..ez a pénz kérdéd mindenhol gond sajna mi nekünk is még 2 évig van hitelünk havi 50ezer mert házat vettünk és ráadásul mostantól ettöl a honaptól havi plusz 15 megy illetékre és ketten együtt 160ezret kapunk de vhogy csak meg leszünk..még a picur szobáját szeretnénk felújittani majd parketta festés függöny..jaj ugy szeretnék már vele készülödni de még nem korai sztetek?na de alényeg hha elrendezödik a munkahyelyed remélem összehoztok még egy kisbabot..de majd ugyis beszámolsz rola..remélem.. :D

manocska hhuuu..én tudtam h négy gyerköcöd van de a párodérol nemtudtam..meg arrol se h férfiuralom van nálatok :D
akkor azt hiszem te se nagyon unatkozol mindig van mit tenned.de azért vigyázz ám magatokra..segittenek agyerköcök?várják a kistesot?

anyci és ha te már megtetted én megkérdezhetem te hány éves vagy h már ilyen felnött nagy lányod van?remélem te se veszed tolakodásnak..és igen megyek ultrahangra csütörtökön már nagyon számolom a napokat...mindenképp beszámolok rola..

szoval visszatérve ahhoz amit elöbb elkeztem ti babonásak vagytok?ma jött egy ujság és olyan édi gyerköcruhák vannak benn..meg ez a szoba felujitás is sztetek nem korai még...csak nem akarok mindent utolso hetekre hagyni..
na jol van megyek felis ébredt a baboca..vhogy mindig megérzi h mikor ülök le egy kicsit a gép elé..sziasztok!

Kép

Kép
péter bea
 
 


Szia pbea,34 éves vagyok én.Korán jött baba a lányom de én úgy örülök hogy ennyi köztünk csak a korkülönbség,mert nagyon jó a kapcsolatunk :D Aztán kérjük ám a beszámolót uh után :lol: Te mennyi idős vagy?
Nem korai még a baba dolgokat elintézni,bár én augusztusban akartam csak neki állni de a sors közbe szólt :( Viszont ha nálatok minden rendben van akkor miért ne :D Nekem sajnos volt egy megérzésem és azért se kezdtem el a berendezgetést :(
Valinyo,így megértem miért nem akartok még neki állni a babának,de ha minden rendben lesz akkor ugrás neki gőzerővel :D

A régiek jól entüntek innen azt észrevettem :shock:
Talán majd lesznek még újak meg a réegiek is visszanéznek még :D

Kép
anyci
 
 


anyci
Nem tolakodás, július 2.-án leszek 33 éves. És büszke vagyok a koromra, mert mindenki 25-30 közöttinek néz csak. :oops: :D :D

péter bea
Igen nagyon sokat segítenek a fiuk nekem, rájuk merem őt bízni amíg esetleg a párommal el kell mennünk valahová.
a tesót is már agyon várják, mindig azt kérdezik, hogy most vajon mekkora lehet már.

manocskak
 
 


Manocska,én juni 21-én töltöm be kereken a 34-et és engem se néznek annyinak és ez annyira jó.Néha elég vicces helyzetekbe kerülök :lol:Merre laktok ti?Nem néztem vissza hogy le van-e írva valahová :oops:

Kép
anyci
 
 



Manocska az jó kis hely és nincs is messze zeg-től.Milyen állatokat tartatok?Saját részre vagy eledásra?Most néztem te is fiatalon szültél akkor :D Az jó nem?Legalább könnyebben tudsz bánni a fiukkal :D

Kép
anyci
 
 


Manocska azért ide is benézhetnél :!:

Kép
anyci
 
 



Manocska,bírom a cocákat olyan vidám jószágok :D Azért gondolom a fiúk is segítenek az állatok körül ha van idejük.
Én meg 3-tel szülés előtt töltöttem be a 16-ot,nekem is mindig azt hiszik a tesóm vagy a barátnőm :lol: Te fent vagy iwiw-en?

Pbea,egy előző hsz-ben olvastam hogy fent vagy iwiw-en és asszem neked üzentem mivel csak te voltál Pókaszepetki
:wink:

Kép
anyci
 
 



Kár :( A pbeát megtaláltam csak azért kérdeztem.Ennyire szörnyű ember a te exed :? :(
Ja és gratulálok az esküvődhöz,olvastam egy másik topikban :D :D
Abban nem akartam irkálni mert semmi keresni valóm ott :? Majd egy másikban remélem lesz helyem :wink:

Pbea hol vagy :!: :!:

Kép
anyci
 
 


sziasztok!


megvagyok..csak a mai napon volt baba,mama klub aztán ott szorakoztunk a többi anyukával meg gyerköccel.de látom azért ma is aktivak voltatok..olyan jo h ti is ilyen fiatalon szültetek én 21 voltam Dominikkal és sztem olyan jó h csak akkora korkülönbség lesz van köztünk..pont tegnap beszéltünk erröl a párommal mert mondtam h 2 gyereket szeretnék összvisz aztán mondta h 10 év mulva még jöhetne egy kb..
Manocskák:esküvö??miket olvasok itt??na tessék mesélni!!!

jaj de irigyellek a tanya miatt olyan szép helyek azok bár mi is falun lakunk cocákkal tyukokkal de azért tanya az mégis más..na majd egyszer betoppanunk aztán meglepünk a fiam imádja az állatokat..most libád probálunk neki szerezni csak elég drágák..egyébként 2 kacsája is van azt is eteti kiengedi bezárja..szoval kész kis falusi..

anyci örülök h megtaláltál..nemtudtam milyen melindátol kaphattam üzenetet..a leányzod mennyire nagyon hasonlit rád..aranyosak vagytok a pároddal látszik h boldogok vagytok..
jol van majd holnap irok még mert moindig csak este kerülök ide és a párom is csak ilyenkor van itthol 7ig dolgozik ugyhogy kicsit nyuzzuk ilyenkor agyerköccel pedig szegény elég fáradt ma...jó éjt nektek!

Kép

Kép
péter bea
 
 


Szia pbea!Ha most sikerül a bab akkor lehet nekünk is lesz még egy :wink: Én azt mondtam még 40 évesen is szülök ha úgy alakul meg az egészségem is engedi :D Majd kiderül mit hoz a jövő :roll:
Nem baj ha csak este jössz de legalább be nézel :wink: :D
Szép napot!
Szia manocska :D :D

Kép
anyci
 
 


Sziasztok.

anyci
Köszönöm szépen a gratulációt, tudod mi még csak egyházilag voltunk még csak házasok.
Azért nem akartuk még a polgárit, mert azt hittük, hogy a szocpolt föltudom venni, de sajnos nem. :(

péter bea
Igen jól olvasod, de anycinak már leírtam miért még csak most lesz az esküvő.
Vannak ám kis gidák is összesen 4 db. 2 bak és 2 nőstény, nem nagyon szelídek sajnos elég félénkek.
Majd megbeszéljük, hogy mikor jönnétek el hozzánk, szerintem a párom sem fogja mondani, hogy ne gyertek.
Mi a faluban lakunk ne ott kinn a tanyán, de sokat szoktunk oda kimenni, bár ganajozni az állatokat nem kell.
Volt nem is egy hétvégénk amikor fölmentünk délelőtt és ebédre szalonnát sütöttünk, van ott nekünk egy régi fajta munkás lakókocsi oda betudtam menni a Joelt megszoptatni, de sajnos most már nem merem, mert begörcsöl a hasam szoptatás alatt.

manocskak
 
 


Manocska,a doki nem mondta hogy apaszd el a tejed?Én úgy tudom ilyenkor nem jó egyáltalán ha szoptatsz :wink: Lassan át kéne térni tápszerre,tudom az anyatej a legjobb viszont nehogy baja legyen ababának kénytelen leszel áttérni :roll: Kérdezd meg a dokid :wink:

Kép
anyci
 
 


anyci
Igen most már sajnos tápszert kap lassan 1 hónapja, akkor még csak estére kapott, de most már csak azt adom neki. Bár a doki néni mondta, hogy most már a Glukénmentes tejpépet is adhatom már neki, és 6 hónaposan már más tápszert kell kapnia majd.

manocskak
 
 


Ja akkor jó :wink: Az én lányom sajnos nem sokáig kapott anyatejet mert nekem nem volt de így is egészséges emberke lett belőle,sőt ő nem volt olyan beteges mint a többiek 8) Volt hogy 6 hónaposan kivette a kezemből a pipicombot aztán azt csócsálta mert neki addigra az összes foga kint volt :wink:

Kép
anyci
 
 


anyci
Az igen, nem semmi.
Nekem a Gergő fiamat 25 hónaposan szoktattam le a ciciről, bár megjegyzem akkor már mindent evett, de az alváshoz kellett neki már csak, bár tejem még akkor volt.
A Dávid 3 évesen haza hozta az oviból a bárányhimlőt, de a Gergő nem kapta el, sőt eddig semmilyen gyerek betegsége nem volt még.
A dávid, már volt bárányhimlős, skarlátos is.

manocskak
 
 


Bárányhimlős volt csak de az nagyon kikészitette mert neki a gyomrára meg a beleire ment rá :( Azóta olyan vékonyka,170 centi és 46kg csak pedig annyit eszik mint egy ló :D

Kép
anyci
 
 


anyci
nem semmi, ilyen magas a lányod? az szép, de szerencse, hogy azért nem lett maradandó baja belőle.

Viszont én ma kész vagyok, múlthéten vittük a kocsit villanyszerelőhöz, mert elromlott a mágnes kapcsoló, most a féltengely adta fel a szolgálatot. Bár tavassal már megnézettük az autószerelővel ő mondta is, hogy ki kell majd cserélni, hát most ott kötött ki az autónk. Bele sem merek gondolni, hogy most mennyibe fog kerülni, a mágnes kapcsolóval amikor vittük 10 000 ft-ba került.

manocskak
 
 


Nekünk nincs kocsink,de mástól hallom mennyi mindent kell fizetni amikor valami tönkre megy :? Mindig akad valami amire ki kell adni pénzt csak néha az ember nem tudja sokszor honnét szedje elő rá :evil:

Kép
anyci
 
 



Szia!
Úgy látom csak mi beszélgetünk itt más már be se néz :|
Manocska mikor mész uh-ra?A lányommal azt beszélgettük hogy a gyerkőceid lehet egy osztályba fognak járni :wink: ...de aztán rájöttünk a kisebbik évvesztes lesz így nem lehetséges ha csak te nem engeded el előbb suliba :wink: Hú de előre szaladtam pedig a pici még pocaklakó :oops: :D

Kép
anyci
 
 


anyci
Azt még nem tudom, előbb mennem kell majd a dokihoz, az talán a jövőhéten megejtem és akkor kapok a következő uh-ra idő pontot.
Igen ez érdekes helyzet, mert a Joel januári a babóca decemberi lesz, de mégis a babó év vesztes lesz majd.
Attól függetlenül a Gergő fiam is januári, de mégis egy évvel később engedtem suliba, nem vesztett semmit vele.
Nekem a picurok ide fognak járni suliba Nemesapátiba, ha még addig meg lesz az iskola itt. :D
Bár már most sem sokan vannak az oviba.

manocskak
 
 


Ha Joelt se enged előbb suliba akkor kezdhetik majd együtt a sulit.
Idén viszont elég sok baba születik állítolag és ezt én is észre veszem :D

Kép
anyci
 
 



Az igaz még annyi víz lefolyik a dunán addig.Ez még a jövő zenéje lesz :wink:

Kép
anyci
 
 



Most kicsit jobban de este megint bőgtem egy sort :( Vannak napok amikor jó van amikor meg nem :( Jövőhéten megyek dilidokihoz aztán meg látjuk ő mit tud segíteni rajtam :wink:

Kép
anyci
 
 


anyci
Nem akarlak megbántani vagy ehez hasonló, de szerintem ők sem tudnak mindent megoldani, azt hogy beszélgetsz azt velem is megteheted hiszen nagyon szívesen meghallgatlak, tudod van egy barátnőm Pesten (volt kolléganőm) ő is engem hív föl telefonon, ha valami tanácsa van és néha azzal hív föl, hogy milyen igazam volt.
Meg tudod mi a családommal járunk Hit Gyülekezetbe és ott elég sok érdekes dolgot hallottam már.

manocskak
 
 


A kórházból küldtek hozzá mert a múlthéten pánikrohamom volt a nővédelmiben és csak azért gondoltam azt hogy mennem kellene oda meg két napja itthon is elkapott de nem annyira mint a kórházban és én megijedtem :(

Kép
anyci
 
 


anyci
Hát tudod azért nem egyszerű dolog amin keresztül mentél, még most is amikor eszembe jut amit írtál, máris könnyek szöknek nekem is a szemembe. De remélem, hogy azért hamar túl fogod tenni magad rajta, és hamarosan azzal a jó hírrel jössz nekem, hogy megint babát vársz. Én tiszta szívből ezt kívánom neked.
Tudod most nálunk sem valami fényes a helyzet a párom és én köztem. Elég csúnyán összevesztünk reggel, de remélem hamar megbékél a szíve. Én nagyon szeretem őt, de néha olyan makacs, szívem szerint most fognám magam és elmennék tőle jó messzire a fiaimmal együtt. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

manocskak
 
 


Köszi manocska és remélem így is lesz :D
Mostanában mi is sokat veszekedtünk a párommal és azért nehezen is de azért megtudtuk beszélni a dolgokat,hagyj neki most egy kis időt úgyis megnyugszik majd és újra normálisan tudtok bestélni.Tudod méregből mond olyat az ember amit nem kellene és akarva-akaratlanul is de megbántja a másikat.Sajnos én is elég makacs vagyok és a párom is sokszor van úgy hogy inkább lelépne de annyira szeretjük egymást hogy ezt mindig megbocsátja nekem :wink:

Kép
anyci
 
 



Hát így nehéz megbeszélni akkor a bajokat ha nem hallgat meg :?
Azért ez nincs olyan sűrűn?Mindig úgy kell lennie mindennek ahogy ő akarja?Próbáld valahogy elmondani neki te mit gondolsz és mit szeretnél talán sikerül :wink:

Kép
anyci
 
 



Hát igen a veszekedés után a kibékülés a legédesebb :D :D :oops: :oops: Ez a lényeg meg az hogy szeretitek egymást :D

Kép
anyci
 
 


Pbea merre vagy ide nem igen jössz mostanában :( Ha van kérdésed mi is szívesen segítünk neked :D Pocaklakó ficereg rendesen?Te is jól vagy?

Kép
anyci
 
 



Az jó hogy a fiúkkal tudott beszélni mert azért a kamaszokkal nem könnyű és így azért a pici jövetelét is gördülékenyebbé teszi.Meg fog változni minden mert most nem egy hanem kettő picibaba lesz otthon és azt hiszem el kel majd a segítség.A fia mióta él veletek?
Csak a szűk család volt az esküvőn?Gondolom így is szép volt és meghitt :D

Kép
anyci
 
 


Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: