Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!KépKépKép
Várunk minden Anyukát szeretettelKép aki a János Kórházban szült...osszuk meg egymással a tapasztalatainkat ,örömöt és bánatot....és a persze a babáink képeit is.KépKépKép
Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Szia Kép

A J betűnél kerestem, de végül így is megtaláltalak! Jövök majd!!!

M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Én is a János kórházban szültem mind a két gyermekemetKép
Ildi
ildiko71
 
 

 
 

Szia Ildi!

Te mikor szültél a Jánosba és kinél? Milyen tapasztalataid vannak? Én májusban fogok szülni és örülnék, ha leírnád a tapasztalataidat!

Adri
kadrika
 
 


Adri! Ildi!
Ez csak a 2. számú Jánosos topik, ahová a főtopikból kilógó gyerektémák kerültek/kerülnek. Mivel szerencsére elég aktívak a Jánosos kismamák Kép

A kórházzal, szülészettel és szüléssel kapcsolatos minden infó egy helyen tartása végett a János Kórház Szülészete c. topik a fő csapásirány és a legjobb információforrás! Kép
A Jánosos Gyerekekkel kapcsolatban pedig ez Kép
Így remélhetőleg semmi fontos infó nem vész el a két szék között. Kép

Köszi. M.
mircike
 
 


Sziasztok

meg is találtam :-)

Én 2004 Márciusába szültem a Jánosba Borit Baltschik Doktornál.
Én teljesen pozitivan csalodtam :-) de nem ez a téma.

Bori mindjárt 2 éves és nagyon rossssssszzzzz :-)
5 fiuval felér szerintem. De nagyon jo fej :-) Sokat van a nagymamánáál ott alszik, kis önállo hölgy.
Most várjuk tesoját 8 hetes vagyok, remélem minden ugy fog zajlani mint Borival mert akkor jol sikerült minden, terhesség , szülés meg minden :-)

Na irjatok a gyerköcökröl :-)

Viki
boribaba
 
 


Sziasztok!

Először: Áttérjünk a másik topikba Viki, Adri?

Én egyébként 2002-ben és 2005-ben is a Jánosban szültem. Másodszorra a Dr. Szathmáry G-nál.Először is hozzá készültem, de szabin volt, így Dömöröri J-nél született a "nagy"fiamKép

Ildi
ildiko71
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy ide tolom az orrom, de tudnátok nekem segíteni? Szült közületek valaki a Jánosban dr. Márkus Lászlónál mostanában? Eddig csak párszor találkoztam vele, de nagyon szimpatikus volt. Minden info (emberi, anyagi vonatkozású) érdekel! Az ottani szülészetről is!
Előre is köszönöm:
Vikkencs
vikkencs
 
 


Szia Viki!Kép
A barátnőm jár hozzá és közeli ismerősök is...privátban megadom az emiljét...jövök ma még este ...Kép
Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Köszi!
Mot írok először, és még nem nagyon értem, hogy működik ez a dolog... Hogy megy a privi?
Viki
vikkencs
 
 


Szia Viki!
Rákattintasz a nevemre ...ott lesz a profilom és benne egy e.mail cim és arra tusz irni....Kép
Sok sikertKép
Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Szia Vera70!
Remélem gond nélkül megtaláljátok a topicot új néven, az új helyen...
Üdv, apa Kép
apa
 
 


Szia Apa!Kép
Ezer KöszönetKépKépKép
üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2006. május 5. Margitsziget

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.
nováky_rita
 
 


Azért az vicces, hogy semmilyen célra nem használják fel az adatokat Kép Minek beküldeni, akkor? Kép
mircike
 
 


Helló mamák! Kép

Van egy-két aktuális kérdésem Kép

Szülinapokat hogy szoktátok piciknek tartani? Egy éves lesz a nagykisfiú lassan. Én arra gondoltam, hogy a szülinapján, akármilyen napra esik, akkor a szűk család (nagyik). Aztán a szombati napon pedig a barátaink.

Másik: cici. Szerencsém van, mert még mindig nagyon sok a tejem. Sokszor is szoptatok. A nagykisfiú nem úgy tűnik, mint aki le akar állni. Nem tudom, hogyan szoktassam le. Nyáron, nyár végén már nem nagyon akarnék szoptatni. Legalább napközben nem. Mi a tippetek?
Pusz. M. Kép
mircike
 
 


Sziasztok

Mircike

Szülinap, igazábol mi az elsöt még csak családi körben ünnepeltük, keresztszülökkel bövitve, mondjuk nekünk egy ilyen "kis" családi buli min 25 fö, szoval, az elsöt családi bulival ünnepeltük. 2 hét és itt van a második szülinap, na már lesz babazsur, sok a barátnö már :-))

Szoptatás téma, nekem is jol müködött ez a dolog.Bori se nagyon akart leszokni, de mondjuk nem volt neki gond ha nem kapott 1 éves kora után, sokat aludt nagymamánál, egyszer 3 napot folyamatosan nála volt, (15-16 hos körül volt akkor) és haza jött, mondtam neki ha ott nem kellett akkor itthon se kell, talán 1-2 honapig eszébe jutott, mostmár abszolut nem (még jo). Szeptemberbe születik a teso, kiváncsi leszek eszébe lesz -e még. Barátnöm ha szoptat akkor mondja, de már gyakolatban nem jut eszébe a dolog. Nekünk ez vált be, semmi eröszakos leszoktatás.

Viki
boribaba
 
 


Sziasztok!
Átjöttem egy kicsit, mert már én is nagybetűs anyukának számítok. Segítség kellene.

Kicsit aggódom, mert Danika nem 2-3 óránként szopizik, inkább 3-4 óránként, és közben inkább csak alszik. A szopizás meg eltart fél óráig is. Normális ez? A könyvek szerint mondjuk sokat alszanak, na de ennyit? Egy hét alatt viszont 25 dkg-t hízott, akkor csak minden rendben, nem?

Várom, hogy nálatok hogy mentek az első hetek. Mi most 2,5 hetesek vagyunk. Mircike, Viki írjatok!
hares
 
 


Hares!
Teljesen normális, amit leírtál! A 3-4 óra alvás pedig irigylésre méltó. Kép

Nálunk is ilyen szerencsésen alakult az első időszak. Csak szopi, és alvás volt. Úgy éreztem, hogy egész nap szoptatok, mivel 3/4 óra 1 óra is volt néha. Néhány hét múlva már élénkebb lesz délelőtt, vagy kora délután, és akkor majd beáll valamiféle rendszer is.

És most nézem a 250 gr-ot. Az is nagyon szuper. 150-et ír a nagykönyv átlagnak, de én nagykisfiam is bőven hízott 250-400 között az első három hónapban. 6-7 hónapos kora körül állt le, addig én mindig attól féltem, hogy túl sokat eszik. De mivel csak anyatejet evett, ezért mindig megnyugtatott a védőnő Kép

Tudsz eleget aludni?

M.
mircike
 
 


Szia Hares!
Nálunk is ugyanez volt a helyzet Andris fiammal kb.négyóránként kért szopit és utána négy óra alvás ...eredmény 1kiló hizás egy hónap alattKép
a védőnő kiakadt hogy akármikor jön hozzánk nem tudja megnézni a gyereket mert alszik....
ne aggódj a picik tudják mi a jó nekik és ha még extra gyarapodást is produkál akkor minden rendben vanKépKépKép
az első hetek igy teltek szopi alvás.....
de ő ilyen volt a másik két gyerekem már nehezebb "eset" volt...az első hetekben nem aludtam szinte semmit éjszakázás ...hasfájás szopik eleget nem szopik eleget.....méricskélés Képna erről a második harmadik gyereknél leszoktunk...havi egy mérce és annyi....
ez ment kb három hónapig ...a lényeg semmi sem számit csak a baba ..ha a babó alszik aludjon a mama is egyet a mosogatás megvárKépvalahogy meg kell tanulni ráhangolódni a kicsi igényeire és akkor már semmi rossz nem történhet....leszokni meg leszokik magától Képnem kell semmit sem erőltetni
a szülinapokról
az elsőKép csak szülők nagyszülők
a másodiktól már szélesedett a kőr és nagyon tudták élvezni a bulit hogy őt ünnepli mindenki...és aztán amikor már óvodába járnak ott külön van szülinap
üdv.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy felpörögtünk Kép

Hares!
Üdvözlünk ideát, s mégegszer gratula nektek is!
Csatlakozom a többiekhez: Teljesen normális, hogy ilyen kis szuszék. Nekem a védőnőm anno erre azt mondta, hogy nyugodajk meg, sörüljek neki, hogy ilyen jól alszik Bala, mert az alvási időszakukban nőnek. Úgyhogy nyugi. Lesz még időszak, amikor "visszasírod" majd ezeket a hosszú alvásokat Kép Bala most 2x30-40 percet alszik napközben, a többit végig pörgi. Kép
S tényleg pihenj Te is Babóval együtt (én anno nem tettem, pedig jó lett volna).

Mircike!
Szédületes hogy repül az idő. Lassan mi is az 1. szülinaposokhoz tartozunk. Azt hiszem nálunk is csak kis családi buli lesz. Lehet, hogy külön-külön a két nagyszülői oldalon, de az is lehet, hogy kihasználva az alkalmat összecsődítjük a két oldalt.

Lányok!
Nekünk a hozzátáplálással vannak gondjaink. Hátha tudtok segíteni.
Bala válogat, s unja a kajálást. Abszolút nemérdekli. Mondjuk kicsinek sem volt nagy kajás. De a probléma ott van, hogy fejlődni sem fejlődik úgy, ahogy kellene. most múltunk ugye 10 hónaposak, s lassan három hónapja 7500g körül mozgunk. A dokink nem izgul, azt mondja ez gyerek függő, hogy ki hogyan reagálja le a hozzátáplást. Hát Balának nem jött be Kép Cicizés este, reggel és éjjel 1x van, de akkor sem viszi túlzásba. A múltkor direkt lemértük újra, hogy mennyit eszik, s 100g evett csak.
Van három favorit bébikaja, amit hajlandó megenni, jó esetben az egész üveggel, de javarészt a felét megszokta hagyni.
Amiben felllel valami darabot (krumpli, répa,...), attól öklendezik. Az új ízektől kiakad (pl.: spenót visszajött).
A babapiskóta, babakekszet megkóstólja, de ahogy rájön, hogy darabos, leteszi, s öklendezik a pépes kekszdaraboktól. S söprögeti a kezét fintorogva, hogy morzsás lett.
Próbáltunk már többmindent sajátmagunk elkészíteni itthon, hátha a konzervkajával vana gond, de nem.
Hosszas tortúrával a tejpépekhez hozzászoktattuk, így azokból eszik valamennyit, de abból is csak a hivatalos adag felét.
Dokibától kaptunk vitaminkészítményt, ami arra hivatott, hogy étvágyat csinál, de nem vettem észre javulást Kép
Úgyhogy passz. Van valami ötletetek? Nálatok hogy megy ez a téma?

Kép
Kép
KépKép

Üdv: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Timi !
Gyönyörű a kicsi BalaKép
Na aggódj a hozzátápi miatt ...nálunk sem volt egyszerű Peti fiam nem nagyon akart enni csak immel ámmal ...nem is gyarapodott annyit amennyit a tankönyv szerint kellett volna ...de jókedvű volt sokat fejlődött és gyorsan mentálisan....igy nem aggódtunk ....ma már kilencéves és kis hiján harminc kiló és 140 cm....Kép
a kajákat igen változatosan és úgy csináltam hogy ami nem ment azt egy két hétre elfelejtettük ...később egy kis idő mulva hátha megeszi cimszóval..
volt olyan kajcsi amit csak turmixolva evett csak meg és volt olyan amit csak összetörve...
spenótot kb 10 hónapos korukban kaptak először...de nem ettél meg csak sokadik próbálkozásra....
a piskótát bele turmixoltam a gyümölcsbe igy megették
A Vitacolan szirupot kaptuk anno...de semmi előnyét nem láttam ....ha a gyerkőc nem akar enni akkor a vitamintól sem fog....és ennek nem feltétlenül van "oka"csak úgy most egy ilyen időszakot él meg
Az enyémek most 9,5 és 3 évesek vannak ételek amikből semmennyi nem elég Képgondoljatok arra hogy nemsokára a Tibabátok is ekkora lesz és minden megoldódik....
VeraKép
KépKép

Kép
Kép
vera70
 
 


Szia Timi !
Gyönyörű a kicsi BalaKép
Na aggódj a hozzátápi miatt ...nálunk sem volt egyszerű Peti fiam nem nagyon akart enni csak immel ámmal ...nem is gyarapodott annyit amennyit a tankönyv szerint kellett volna ...de jókedvű volt sokat fejlődött és gyorsan mentálisan....igy nem aggódtunk ....ma már kilencéves és kis hiján harminc kiló és 140 cm....Kép
a kajákat igen változatosan és úgy csináltam hogy ami nem ment azt egy két hétre elfelejtettük ...később egy kis idő mulva hátha megeszi cimszóval..
volt olyan kajcsi amit csak turmixolva evett csak meg és volt olyan amit csak összetörve...
spenótot kb 10 hónapos korukban kaptak először...de nem ettél meg csak sokadik próbálkozásra....
a piskótát bele turmixoltam a gyümölcsbe igy megették
A Vitacolan szirupot kaptuk anno...de semmi előnyét nem láttam ....ha a gyerkőc nem akar enni akkor a vitamintól sem fog....és ennek nem feltétlenül van "oka"csak úgy most egy ilyen időszakot él meg
Az enyémek most 9,5 és 3 évesek vannak ételek amikből semmennyi nem elég Képgondoljatok arra hogy nemsokára a Tibabátok is ekkora lesz és minden megoldódik....
VeraKép

Kép
Kép
vera70
 
 


Szia Timi !
Gyönyörű a kicsi BalaKép
Na aggódj a hozzátápi miatt ...nálunk sem volt egyszerű Peti fiam nem nagyon akart enni csak immel ámmal ...nem is gyarapodott annyit amennyit a tankönyv szerint kellett volna ...de jókedvű volt sokat fejlődött és gyorsan mentálisan....igy nem aggódtunk ....ma már kilencéves és kis hiján harminc kiló és 140 cm....Kép
a kajákat igen változatosan és úgy csináltam hogy ami nem ment azt egy két hétre elfelejtettük ...később egy kis idő mulva hátha megeszi cimszóval..
volt olyan kajcsi amit csak turmixolva evett csak meg és volt olyan amit csak összetörve...
spenótot kb 10 hónapos korukban kaptak először...de nem ettél meg csak sokadik próbálkozásra....
a piskótát bele turmixoltam a gyümölcsbe igy megették
A Vitacolan szirupot kaptuk anno...de semmi előnyét nem láttam ....ha a gyerkőc nem akar enni akkor a vitamintól sem fog....és ennek nem feltétlenül van "oka"csak úgy most egy ilyen időszakot él meg
Az enyémek most 9,5 és 3 évesek vannak ételek amikből semmennyi nem elég Képgondoljatok arra hogy nemsokára a Tibabátok is ekkora lesz és minden megoldódik....
VeraKép

Kép
Kép
vera70
 
 


Kép

Kép
Kép
vera70
 
 


Kép

Kép
Kép
vera70
 
 


Szia Vera!

Tündériek a fiúk, s mekkorák már!
Köszönöm a nyugtató szavakat hozzátáplálás ügyébben. Mi is Vitacolant kaptunk, de én sem látom hatását.
Remélem, hogy egyszer kinövi Bala ezt a korszakát, s szeret majd kajálni, s nem lesz válogatós.

MOst csak ennyi, s futok hajat mosni Kép. Nincs nagy kedvem hozzá, de már halogatom egy pár napja (min. 1 óra, ugyanis derékig érő a hajam).

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Helló! Kép

Timi! A hozzátápival kapcs. sajnos nem tudok mit mondani, mert az én 'kicsikém' (11,5 kg) mindent megeszik, még a szivacsot, a nejlonzacskót és a papírt is Kép
De komolyan, akkora mázlim van, hogy el se hiszem. Tényleg bármit adok neki, befalja úgy, hogy még 4-5-6x szopizik ugye.
A darabos, az viszont sokáig nem ment, de egyszercsak úgy döntött, hogy kell neki. Előtte mindig kiöklendezte.
A tejpépeket is szereti, de én csak a sima Milupa 7 gabonást, vagy Gabona A-Z-t, vagy Holle Rizspépet adok neki, amiben se cukor se semmi. Tök ízetlen, de megeszi a lelkem. A babakajákból inkább a Hipp-et, egy-két Mildit és Nestlét.
Nagyon bírja a reszelt almát banánnal, vagy csak magában 7-gabonással.
Az utóbbi hetekben adok neki Bio-Kölesgolyót (Tesco vagy DM), kis sajt darabkákat, sőt evett már párizsit és csülköt is Kép
Nem akarom itt fényezni nagyon magunkat, mert én erről nem tehetek, szinte meg se érdemlem. Én nagyon finnyás vagyok, utálom a húst, és egyáltalán egy gasztronómiai nulla vagyok, de a fiamnak ezt nem árulom el nagyon sokáig Kép

Most nézem, hogy derékig ér a hajad Kép Nem hullik a szoptatás miatt? Nekem már alig van hajam.

Szülinap végül úgy lesz, hogy egy a család miatt, a kötelező kör, egy meg magam miatt Kép ahová azok a barátaink jönnek, akiknek pici babája van Kép

M.
mircike
 
 


Szia Mircike!

Tényleg szerencséd van a kajával. Minden nap külön stressz, hogy, na ma mit és mennyit hajlandó megenni Bala.
Ma voltunk a védőnőnknél, s kaptunk tőle tápszert. Az esti szopi elé kell beiktatni, s utána még cicizhet. Ez talán segít. Amúgy mi már csak 3x szopizunk.
A védőnéni sem volt kétségbeesve a lemaradásunk miatt, mivel Bala majd kicsattan a jókedvtől és az egészségtől szerencsére. Viszont a válogatósságán kiakadt, hogy ennyi mindent nem akar megenni. De hát nem tudok mit csinálni. Várom, hogy egyszer csak meg szokja az ízeket.
A tápszer egy részét tényleg benyomta ma este, pedig féltem, hogy nem fogja elfogadni, mert azt mondták többen is, hogy nem jó az íze. De ez nem zavarta a Lelkemet. S utána még tényleg szopizott is. Úgyhogy most éjszakára tele a pocink. Kiváncsi vagyok így mikor kér kajcsit éjjel.
A Milupa 7 gabonásat hol szoktad venni? Lehet hogy csak vak vagyok, de én még nem fedeztem fel, pedig már többen ajánlották.
A hajam az elején szinte csomókban hullott, de szerencsére abbamaradt, s úgy tűnik kétszer annyi nő vissza Kép Rengeteg új, rövid hajszál kuszálódik a fejemen, amivel nehéz mit kezdenem.

MOst megyek, mert Bala felébredt, s enni kér KépKépKép

Üdv mindenkinek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!Kép
Timi!Kép
Köszi a bókot ..valóban nagyot nőttek az én kis legénykéimKép
Elfelejtettem irni hogy a tejpépek nálunk is nagyon bejöttek ...de tudjuk hogy nem lehet csak azt enni ....
A válogatósságról:mi felnőttek is úgy működünk hogy ami az egyiknek jó az a másiknak rossz és bizony vannak nagyon válogatós felnőttek is és ez igy van rendjén úgylátszik hogy a kicsi Bala is az evésben ilyen ....és ha majd jön a kamaszkor ami azért még messze van akkor már egy anyuka sem fog aggódni hogy nem eszik a gyerekKép
én látom a 9éves nagyfiamon....
MircikeKép
egy cipőben járunk mert a kicsimmel nekem is nagy szerencsém van mert tényleg mindent megeszik ....képes mindenkivel enni aki hazatér és ebédelKép persze nem engedem mert egy ilyen picinek nem lehet ennyit enni...de nem panaszkodom júniusban lesz 3 évesKép és 15 kiló és kicsattan a jókedvtől és az egészségtől.... tegnap voltunk a tesó ovijában fényképezkedni ...na alig birtam hazahozni annyira tettszett nekiKép
Üdv.Nektek
Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Vera!
Egy helyre fognak járni oviba? És válogattál ovit, vagy jó volt a körzetes? Én beirattam már bölcsibe a picurkát, de csak két éves korában megyünk majd.

Timi!
A Tesco-ban és a DM-ben is lehet kapni, kék doboza van, ugyanakkora, mint a tejpépek és ott is van. Biztos emlékszel, hogy fél éve a fiam nem nagyon akart normális kaját enni, a reszelt almát a 7-gabonással szerette meg végül.
Elvileg tejjel vagy vízzel ugyanolyan állagú lenne, mint bármely tejpép, de nagyon ízetlen. Ezért inkább keveréshez használható. Én először vízzel megcsináltam, és úgy bele a gyümölcspépet, de ma már úgy szereti a fiam, hogy reszelt almába csak beleszórok 1-2 evőkanál 7-gabonást, kicsit grízes állaga lesz tőle, és finamabb is.
M.
mircike
 
 


Szia Mircike!
Nekünk bejött a körzeti oviKépaz unokatesóm felesége ott volt óvónő anno amkor a nagyfiú ment oviba és nagyon megszerettük a helyet ...
a középső gyerekem most középsős ott a kicsi pedig szeptembertől megy ....
lesz egy kicsoportos és egy nagycsoportos ovisom.Kép
aztán irány a munka szeptembertől ...már munkakeresőben vagyok
Te is visszamész dolgozni ha betölti a picid a két évet?
Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Visszamegyek, vár a munkahelyem tárt karokkal Kép
Én annyira nem várom őket, de az is igaz, hogy még terhességem előtt azt hittem, hogy ó, hogy fogok visszarohanni... Hát nem Kép
Viszont dolgozni kell sajnos, én nem bírom ezt a GYED-pénzt, pedig nekem maximális. Viszont a kiadásaink is horrorisztikusak (hitelek stb.), úgyhogy a pénz beszél.
Meg a bölcsi közvetlenül a munkahelyem mellett lesz, konkrétan rálátok az udvarára Kép úgyhogy adott volt a helyzet.
M. Kép
mircike
 
 


Sziasztok!

Szerencsére minket nem érint, de jó tudni róla, ezért továbbítom nektek,
hátha valakit érint.

http://www.hazipatika.com/services/news?nid=4742

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Ne hagyjuk kihalni a topikot!

Halihó "friss mamik"! Ha van egy kis időtök, akkor várjuk az élménybeszámolótokat, meg a képeket a picúrokról!

Addig is Baláról egy-két kép, aki már nem is olyan picúr!

Kép
Kép
Kép

Üdv mindenkinek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!Kép
BalaKépKépKép
Olyan kár hogy ilyen csúnya idő van Kép
Nem lehet bringázni homokozni...Kép
Képet én is mellékelek Krisztián homokozikKép
a szép időben....
és a labda is jó játszótárs ha szép idő van...
Andris labdával Kép
Az újdonsült Anyukákat tényleg nagy szeretettel várjuk...élménybeszámoló vagy csak néhány szó erejéig isKépKépKép


Szép Napokat....KépKépKép
VeraKépKépKép

Kép
Kép
vera70
 
 


Kedves Anyukák!

Először is szeretnék bemutakozni itt Nálatok. 2006. március 17-én megszületett kisfiam Márk. Császármetszéssel (farfekvés miatt), 3200 gr és 55 cm-el.

Eddig sajnos nem volt időm írni Nektek, de lelkes olvasója voltam a 39-40. héten a Jánosos topicnak.

Óriási köszönet azért, hogy vagytok, és ennyi minden hasznosat írtatok!

Sok erőt merítettem Timtom írásaiból, mert nekem is elég lassan indult el a tejcsi, valószínűleg a császár miatt is. A kórházban nagyon elfáradtam és alig vártam, hogy itthon legyünk. Azóta, sokkal szebb a világ, hiszen 4 év várakozás után itt van velünk ez a tündéri kisfiú akiről megpróbálok képeket is feltenni.

szóval ezer köszönet a sok tapasztalatért, amit itt leírtatok, mert sehol ennyi hasznos tanácsot nem olvastam.

Lenne is egy kérdésem rögtön:

Béreltünk egy digitális mérleget, de nem nagyon boldogulunk vele (momert márkájú). Kétszer egymás után nem mér ugyanannyit és szopi után van, hogy kevesebbet mutat. Van valami technikája annak, hogy értelmes adatot kapjunk?

most mennem kell, mert felébredt a kicsi Márk, a képeket nem feledem...

Üdv mindenkinek

Panni

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Szia Panni!

Először is fogadd gratulációmat, s örülök, hogy segíthettem a tapasztalataimmal tejcsi ügyben.
Kép

Momert mérleget béreltünk mi is anno, de nekünk nem volt vele gondunk. Sőt, azóta is azt a mérleget sírjuk vissza, mert mi utána vettünk egy Tefal Prelude mérleget, s az általad leírt zagyvaságokat csinálja. Most, hogy Bala már lassan 11 hónapos, így nem izgat, de ha anno akkor lett volna dolgom vele, amikor minden gramm számított, biztos, hogy kivágom az ablakon. Igazából még élni kellene az egy éves garanciával, csak sosm érek rá. Mindig van fontosabb. Ha viszont a Ti mérlegetek kölcsönzött, akkor nyugodtan hívd fel szerintem a központot, ahonna bérlitek, lehet, hogy csak elem gondja van. De az is lehet, hogy hoznak egy másikat, ami már jó lesz. Arra, hogy mikor és hányszor nyomkodtuk a gombot már sajna nem emlékszem, de lehet, hogy Apa igen, majd megkérdem.

A képeket nagyon várom ám rólatok! Addig is sok tejcsit, meg jó alvásokat Márknak!

Üdv: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Még nem sikerült elküldeni, mert túl nagy..., de próbálom

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Talán most sikerül. Másnap az őrzőben...

Kép

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Szia Panni!
Gratulálok én is!!! Kép
Tündéri a kis kék manód!
A mérlegelés részleteire sajnos én sem emlékszem, az első két hónap csak homályosan maradt meg Kép
M.
mircike
 
 


Szia Panni!

Márk tündéri baba! Milyen édesdeden alszik!

Mikor dőlt el, hogy csaszisok lesztek? Nem esett szóba a faros szülés lehetősége?

Üdv: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Kedves Timi!

Igazából már a 34. héten mondták, ha 2 héten belül nem fordul meg, valószínűleg császár lesz a vége. De még a 40. héten is a popsiján ült, sőt azt sem engedte láttatni, hogy fiú lesz-e vagy lány. Úgyhogy a születésén kívül ez is nagy meglepi volt. Én a lelkem mélyén fiút szerettem volna, de egy kislány is ugyanakkora örömöt okozott volna. Majd legközelebb. A faros szülésről azt mondták, hogy első gyereknél nem mennek bele, de már a végén azt is mondták, hogy a méretei miatt sem lenne biztonságos a buksijának.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!
Én is szeretnék csatlakozni hozzátok,március 19-én született meg Marci nevű kisfiam,ahogy olvasom, Pannival egyidőben voltunk a kórházban.Hol feküdtél?
Marci 4150 gr-mal és 60 cm-rel született viharos gyorsasággal, van egy 4 és fél éves nővére,Bori.
Lenne is egy kérdésem:a D vitamint két-,vagy háromhetes kortól kell adni?Annyi időpontot mondott a doki,hogy ez teljesen kiesett..
Szerintetek sétálni kivihetem ebben az időben Marcit? Szép napot mindenkinek!!!!!

KépKép
logi
 
 


Kedves Logi

Én a 0.ás szobában feküdtem, szerintem egymással szembe lévő szobában voltunk kinn még az előtérben. Nekünk a doktor néni azt mondta, hogy két hetes kortól napi egy csepp Vigantol olaj. Márkot én már kint altatom, ha süt a nap. Volt olyan, hogy melegebb volt a teraszon, mint a szobában. Jól betakarom és egész sokat alszik kinn.

Mikor mentetek haza a kórházból? Hogy telnek az éjszakáitok? Nekünk egész jól. Este 10, éjjel 1 és 4-kor kér enni, de kb. fél óra alatt vissza is alszik.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Szia Panni!
Nekem is te jutottál az eszembe,amikor írtad, hogy 17-én szültél és császároztak.
Mi is nagyon jól vagyunk, az éjszakák hasonlóan jól telnek, csak szopizni ébred fel Marci kb azokban az időpontokban, mint Márk,utána alszik is tovább.Mi csütörtökön jöttünk haza a kórházból.Szoptatod Márkot?
Nem sikerül képet felraknom, túl nagynak találja a rendszer. Hogyan tudom kicsinyíteni?

KépKép
logi
 
 


Szia Logi!

A képeket le kell kicsinyíteni a Paint programmal (azXP-ben így hívják) 600x600 képpontosra (pixel). Kép menüpont alatt, attributumok, mértékegység képpont 600x600 és mentés másként.

Remélem tudtam segíteni. A szoptatás már elég jól megy, már csak néha fáj egy kicsit, de az elején vért izzadtam és néha a csillagok isközelről látszódtak, de hála több tubus vastagon kent Bepanthen krémnek megúsztem sebek és gyulladás nélkül. Estére kicsit elfáradok és kevesebb a tejcsi, ekkor ha muszáj kap lefejt tejet cumiból, de épp hogy 20-30 gr elég általában. Elején fejtem hősiesen, de most már nem jön annyira. Mert szoptatáskor még folyik a kisfiam száján, fejéskor meg nem jön egy csepp se. De azt hiszem a természet tudja a dolgát, úgyhogy nem aggódom.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Logi!
Üdvözöllek körünkben, s egyben gratulálok Marcihoz!
Remélem sikerül a kép lekicsinyítése, s látunk rólatok képe(ke)t. Én az IrfanView programmal szoktam kicsinyíteni. Ha esetleg ilyen programod lenne, akkor leírom hogyan.

Panni!
Izgi lehetett, hogy nem tudtátok, hogy tökös e a picúr Kép
A faros szülést azért kérdeztem, mert a barátnőmnek szintén faros volt a babája, s nekifutottak úgy a szülésnek, s sikerült is nekik. Nem volt semmi komplikáció. Még csak edát sem kért. Az összes doki ott volt a szülőszobán, amikor szültek, akkora szencációnak számítottak.
A természet tényleg tudja, hogy mennyi tejcsi kell a picúroknak.
Én tegnap lepődtem meg, hogy még mindig képes ezerrel spricccelni a tejcsi a mellemből, pedig már egyáltalán nem érzem, hogy telítődne tejcsivel. Nem feszül, és nem úszok tejcsiben éjszakánként, s mégis van benne elég Kép

Mircike!
BOLDOG SZÜLINAPOT NEKTEK!!!
Kép
Hogy sikerült a szülinap?
Képet is kérünk a szülinaposokról!

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!
Már egy hónapja nem tudtam írni, meg egyáltalán netezni mert csak pár napja van itthon is netem.
Március 5.-én megszületett a Niki baba! A 37. héten. Kicsit hirtelen jött, még nem vártam. Előtte nap még melóztam, villamosoztam és még barátnőmmel vacsizni is voltam. Egyszóval még pörögtem! Aztán hajnalban elfojt a magzatvíz és este 7.12-kor megszületett a Niki 3300g-mal és 53cm-vel!
Sajnos a szülésfelkészítőt nem sikerült végigjárnom, pont a szülés lett volna a következő téma :-)
Ti hogy bírjátok az éjszakázásokat? Szerencsére már egy hete hagy aludni 4-5 órát éjszakánként, de még így is fárasztó. Az első 3 hétben azt hittem kipurcanok..
Lenne egy kérdésem. Elég sokat bukik a csajszim. Van valami ötletetek, hogy megelőzzem?

Üdv. mindenkinek!
Reni & Niki baba
KépKépKépKép

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Hát ezt meg hogy csináltam ilyen hosszúra :-))?!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: