Új privát üzeneted érkezett!

Szia Olga!

Á, nem: eü. fog.asszisztens. Nem minden nap ilyen csak kb 2.
Te mit dolgoztál előtte?
Én majd most kapok utónévkönyvet, na abból majdcsak sikerál választani.....mert hogy nagyon meghatározó a név és nem szeretnék neki rosszat!
Na már rohanok is a melónak.

szió: Anna
fanna3
 
 


Sziasztok!

Elin!
Köszi az érdeklődést, jól számoltad, éppen ma vagyok félidős.
Még mindig nincs olyan dokim akinél szülhetnék, de valahogy nem is érdekel. Én szülök, nem ő.
Viszont az már komolyan kezd érdekelni, hogy szülésznőt keressek.
A Hetényiben kit tudnátok ajánlani? Olyan kellene, aki híve az apás szülésnek, kedves, aranyos, stb, de hagyja hogy azt csinálja ami nekem jó, ne szóljon bele mindenbe.Persze a szakértelmére nagyon számítok.
Túl nagyok az elvárásaim?

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sziasztok!


Vica! Igaz, leveledben nem engem szólítottál meg, de engedd meg nekem, hogy hozzá szólhassak.
Szerintem ha szülésznőt fogadsz, akkor dokit felesleges. Szülésznő választásban én nem tudok neked segíteni. Nekem orvosom van, remélem jól járok vele (vagy legalábbis nem rosszul). Egyébként nem baj, ha nem híve az apás szülésnek, ugyanis 1994. óta törvény adta joga van egy családtagodnak, hozzátartozódnak bent tartózkodnia. A Hetényi baba-mama kórház, ott már nem lepődnek meg semmin. Épp az orvosom mesélte múlthéten, hogy egyszer egy szülésnél az apuka már kamerával várta, és még rendesen alá is konferált mindent, mint a Szülőszoba cimű műsorban. Na azon kiakadtak.
Biztos tudod, hogy van apás szülés felkészítő tanfolyam a Hetényiben. Előre be kell jelentkezni. Mi tegnap voltunk. Túl sok új dolgot nem tudtunk meg, de azon meglepődtem, hogy csak rooming-in szobáik vannak (egész nap, éjszaka veled lesz a gyermek, ami nem rossz, mert én amúgy is ezt választottam volna), de azért ha így belegondolok, hogy 5 kismama egy szobában plusz még 5 picike újszülött, háááát, pihenés nem igen lesz három napig, még éjszaka sem, amikor a te babád alszik/aludna. Ja és apuka (és a többiek) nem mehetnek be a kórterembe, te nem viheted ki a picit, ajtón keresztül láthatják (valamennyire ezt is megértem). Szegény apuka! Pedig biztos szeretné megfogni, megszeretgetni ő is a kisbabáját...

Ha esetleg valakit érdekel még nagy vonalakban, hogy hogyan zajlott ez a felkészítés szívesen megírom.

Anna! Fogászati asszisztens? Akkor le sem tudsz ülni egész nap! Hál' Isten én csütörtökön utoljára megyek fogdokihoz. Rábeszélt, hogy a régi töméseimet most kicseréli, mivel később úgysem lesz rá időm felszólítással. Persze ezek nem amalgán tömések. Na erről ennyit.
Én Cegléden dolgozom, vagy inkább monjuk úgy, hogy egy ottani német cégnél állok alkalmazásban, mivel március vége óta táppénzen vagyok a kicsivel. De apjuk is ott dolgozik ám! Ott ismerkedtünk meg.

Na egy kicsit eltértem a témától.

Üdv mindenkinek!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 

 
 

Szia Olga!

Köszi, hogy írtál!
Nagyon érdekelne, hogy mi volt a felkészítésen. Hallottam már, hogy van ilyen a kórházban, de még eddig korainak tartotam, hogy bármit lépjek ez ügyben, de most hogy túl vagyok a felén, már neki fogok indulni, és körülnézek szülésznő ügyben is.
Úgy gondoltam, hogy ha találok szülésznőt, és elmondom neki az elképzeléseimet, akkor ő már ott jobban ismeri a kórházban dolgozó dokikat, és majd csak ajánl valakit.
Nem tudod hogy szokott lenni ez aszülészeti látogatás? Úgy értem, mikor még kismamként megmutatják a szülészetet, újszülött osztályt, stb.
Sztem Apa nálunk nem fogja elfogadni, hogy nem foghatja meg a saját gyerekét... :shock: És teljesen meg is értem.

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sziasztok!

Olga!

Persze, hogy írjad mi volt a felkészítésen, legalább kicsit rémisztgetem:)addig is a Papát! Hány fő volt jelen?
Nagy örömmel hallom ezt a rooming-in szobát, pont ettől féltem hogy majd nem lehet velem a Babu, és rettentő depis leszek(korábban írta valamelyik Kismama hogy a nővérek úgy rángatták el tőle a Hetényiben a Babut szoptatáskor) hát akkor hogy van ez?Ha mindig ott van velünk, akkor nem tudja levenni a ciciről....csak akkor veheted karba amikor akarod!?nem!?
Az nehéz ügy, hogy a Papa nem ölelgetheti meg, ki sem lehet hozzá vinni?
fanna3
 
 


Sziasztok!

Nálunk is azt mondták, hogy nem foghatja meg az apuka, de a végén mégis engedték. Párom még mai napig emlegeti, hogy milyen meleg volt a tenyere Leventének és hogy milyen erősen tudott szorítani. :lol:

Kép
szilbee
 
 


Na sziasztok!

De jólesik, hogy hirtelen ilyen népszerű lettem!

A tanfolyamról: szerintem nem jó ez a cím, hogy apás szülés felkészítő tanfolyam. De majd eldöntitek.
Tehát: A Hetényi 5.emeletén van a CSNT (családi és nővédelmi tanácsadás vagy valami ilyesmi), aminek a tel.száma: 503-788. Lázárné Tánczos Ildikó védőnőt kell keresni, ő ad időpontot. Meg fogja kérdezni hagyadik hétben jársz, és igy a végefelé, szülés előtti néhány hétben fog hétfői napokat javasolni. A felkészítés mindig hétfőn van, 13.30-tól 15.30-ig. Mi most hétfőn két másik párral voltunk a felkészítésen. Fontos! Kell a kiskönyv és apukának a TAJ-kártyája! Ezután kezdődött a körbevezetés. Fellifteztünk a 7.-re, ott részletesen elmondta a védőnő, hogy hogyan zajlik a felvételi procedúra. Majd megnéztük a szülőszoba egyikét, illetve azt is, hogy az apuka hol öltözhet át. (Az előadás végén kaptok egy 900 Ft-os csekket, apuka steril kék ruháját csak akkor kapja meg, ha ez be van fizetve, befizetett vény ellenében bármikor átvehető a CSNT szobában.) Mutatott eszközöket, amiknek vajúdás közben talán hasznát veszed: gumilabda, mászókötél, fürdőkád, stb. Itt is elég részletesen elmagyarázta, hogy általában hogyan is zajlik egy szülés. Apuka a jobb oldaladon, orvos a bal oldalon, szülésznő a lábadnál, apuka hogy segíthet téged megtámasztani, apuka figyeljen a légzésedre... De magáról a légzéstechnikákról ezen a tanfolyamon nem esik szó, amit én egy kicsit fájlalok. A babának kitisztítják a légútjait és utánna a pocakodra teszik. Megvárják, hogy a pulzálás megszünjön a köldökzsínórban, aztán apuka elvághatja, te megszülheted a méhlepényt. Ezután a babát elviszik különböző vizsgálatokra. Megmutatta volna, de azt ép lefoglalta egy újszülött. De kedves volt, elmondta mi történik ott a babával. Oda apuka is elkísérheti a gyermeket és ő vissza is viheti a mamához a szülőágyra, mert ugye még 2 órát megfigyelésen ott kell töltenetek. Aztán lementünk a 6. emeletre a csecsemőosztályra. Tehát itt volt az, hogy vannak 5 személyes szobák és egy központi őrző. Mi már ide nem mehettünk be. A babát egy kis gurulós kocsiban tolhatod oda az üveges csapóajtóhoz, amin át a rokonság és párod is megnézheti a babát. Az őrző azért van, hogy ha valahová el akarsz menni, ne a szobatársaidra bízd a babát, hanem oda told ki, ahol gondolom egy nővér figyel rájuk. Ja és azt is mondta a védőnő, hogy éjszaka ha pihenni akarsz, akkor is kitolhatod max. 3 órára. Én rákeérdeztem, itt még a vizsgálatokhoz is mégy a picivel, nem fogják elvenni a nővérek csak fürdetéshez, de oda is mehetsz vele, és te is fürdetheted.
Aztán visszamentünk a CSNT szobába és még beszélgettünk egy picit a szoptatásról, a kórházba vivős felszerelésről, stb.

Hát nagyjából ennyi. Bár eléggé elapróztam.

Remélem azért segítettem.

Üdv nektek!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


sziasztok!!!

na végre találtam egy élő topicot a Hetényiről!!!
én lassan két éve szültem itt és majd most fogok oda gyakorlatra járni mert szülésznőnek tanulok!!!!!
:D
ha van valami kérédsetek szoljatok hátha tudok segíteni!!!
elég sok mindent tudok tapsztalatból szeretném mással is megosztani

Milyen idős kismamák vagytok?
első, második baba?
kbernadett
 
 


ja és tudok ajánlani orvost és szülésznőt is
kbernadett
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon örülök, hogy van egy élő topik a Hetényiről! :)

Olga! A te hozzászólásod egy picit elgondolkoztatott, segíts már kérlek értelmezni. Most a normál úton szülő nőknek csak 3 napig kell benn lenniük?

Berni! Nem tudom mennyire vagy már járatos a szülészeten, de én keresek egy szülésznőt, akinél két éve szültem. Sajnos a nevét nem tudom, illetve annyi maradt meg, hogy talán Mályné....valakinek hívták. Olyan jó harmincas esetleg negyvenes, vörösre volt festve a haja ami olyan cleopátrás volt, kb. 160 cm magas, vékony. Nem ismered véletlenül? Másvalaki esetleg?

Swen

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Hahóóóóó!

Hová tűntetek, nem jár erre senki?????

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


szia swenson!

mikor mész következőleg Uh-ra? vagyis pontosabban kérdem a kórházba mész Uhra?
van képed vagy lesz?
Ha lesz rakjál már fel képet!!!
köszi előlre is!!
kbernadett
 
 


Szia Swenson!

Mi is 17 hetesek vagyunk:) Segítenél hogy kell a lillypie-t beszúrni, a végén elakadtam. Köszi. Babud mocorgott már?

Olga! Mizu veled? otthon vagy még?

Általános kérdés:
Benneteket a nődoki milyen sűrűn vizsgál?


Üdv
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanna3 2008.08.28 19:03-kor.
fanna3
 
 


sziasztk!!

engem az orvos hát havonta minimum hívott hogy menjek mindig kaptam új időpontot mert neke mfogadott dokim volt.
De tudtommal havonta látni kéne orvosnak én igy tudom!!
vagy rosszul tudom? Első babát várjátok?
Puszika a pocaklakóknak!!

Betti
kbernadett
 
 


Na sziasztok!


Sajna kórházban voltunk két hétig, de most újra itthon vagyunk és még "egyben"!

Swen: Igen, nekünk három napot mondtak (és sajna tapasztaltam míg bent voltam) a sima hüvelyi szülésre, a "császárosok" hivatalosan 5 (de volt akit 4 nap) után elbocsátottak. A vasárnapot nem tudom, de szombaton is van hazamenetel.

Attól függetlenül, hogy van fogadott orvosom, minket a terhesgondozó 4 hetenként rendel vissza (Magyarországon ez a bevált gyakorlat). És én a terhesgondozás után mentem mindig a fogadott orvosomhoz, mert így ő is látta a különböző laborjaim eredményét. Nálunk nem volt olyan, hogy időpontot adott volna. Amíg csak a terhesgondozóba jártam és nem volt orvosom, addíg ott egyetlen egyszer vizsgált meg a terhesgondozó orvos, külön kétszeri kérésemre, mivel fájásaim voltak a 17.héten. Nagy nehezen rávette magát a vizsgálatra, aztán egy hétre kórházba is utalt. Én úgy vettem észre, hogy terhesgondozáson nem szeretik hüvelyvizsgálattal "húzni" az időt. Ezután kértük fel az orvosomat, ő minden alkalommal végez hüvelyvizsgálatot, bár ez nálam szükséges is.

Na üdv!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


szia juhszolga és mikorra vagy kiirva mikorra várható a baba? Ki az orvosod?swenson ha fontos kb két hét múlva megyek gyakorlatra és akkor meg nézem hogy hogy hívják jó?

jah és ha mentek a kórházba és én is a szülészeten leszek irjatok már mert szívesen megismernélek titeket személyesen is ha nem baj!!!
kbernadett
 
 


Sziasztok!

Bocsi, most meg én tűntem el, mert azt hittem nem jöttök. :oops:

Kberni! Még nem tudom pontosan mikor megyek uh-ra, mert most várom az afp eredményem. Remélem meglesz a jövő héten és akkor utána végre újra láthatom a babámat. Ha tudok pontos dátumot, megírom. nagyon megköszönném, ha utána néznél a szülésznőnek!

Fanna3! Gartulálok a pocaklakódhoz! :D Nem tudom aktuális-e még a kérdésed, de a vonalzónál a BBCode-t kell az oldalról bemásolni a profilodhoz. A baba mocorgásával kapcsolatban: hááát kb. két napja érzem a pocim alján esténként, ha arra koncentrálok, hogy mintha ott huzigálná a kezét vagy lábát vagy nem tudom milyét. Ilyenkor mintha rátelepedne a hólygomra, mert utána többször kell pisilni is mennem. De azért nem vagyok még biztos a dologban, mert a kisfiammal elősazör olyan bugyborékolásokat éreztem, ami most teljesen elmaradt. Vagy csak nem figyeltem rá? :) Dokihoz én is négy hetente járok, meg terhesgondozásra is. Engem a dokim nem nagyon vizsgál kézzel, viszont mondig csinál uh-t. Én úgy tudom, hogy azon is látszik a méhszáj állapota és ha nincs panasz, akkor nem szükséges mindig a hüvelyi, kézi vizsgálat. Bevallom én ennek nagyon örülök.

Szia Olga! Miért voltatok kórházban? Én bevallom örülök, hogy lecsökkentették a bennt töltött időt, már alig vágytam haza onnan. Most meg Botond miatt is nagyon örülök, hogy nem kell olyan sok időre elszakadnunk.

Swen

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Régen írtam már, bocsi! :oops:

Olga!

Mi volt a baj, amiért kórházba utaltak? Végül is megoldódott? Mennyi van még hátra? Nincs volnazód, azért kérdezem. :)
Köszi a beszámolót, nagyon tanulságos. Ezek szerint kb 30. héttől lehetne menni? Azelőtt nem nagyon foglalkoznak vele? Nem mintha siettetném, csak kíváncsi vagyok már rá.

Berni!


De jó, hogy idetaláltál, remélem sok hasznos infót tudsz majd adni, mint "bennfentes", és hátha találkozunk odabent is!
Nekem Nyuszi első baba, a vonalzómon látszik, hogy ma 23+1. Még nem tudjuk, mi lesz, azért hívom Nyuszinak. :)
Érdekes amiket írtok, hogy 4 hetente gondozás. Persze biztos van akinek kell a megnyugváshoz, nekem inkább az ha nem piszkálnak.
18. héten voltam dokinál, minden rendben volt, mondta, hogy mehetek 4 hét múlva én meg rákérdeztem, hogy nem volna-e baj, ha csak a 28. héten mennék? Kissé csodálkozott, de azt mondta nem baj. Ha valami gondom lesz, úgyis megyek hamarabb. Szóval bő 5 hét múlva megyek megint. Tényleg semmi bajom, jól érzem magam, és biztos hogy a Baba is. 14. hét óta érzem, hogy mozog, azóta szinte megállás nélkül. :D Úgy imádom!

Tényleg 3 nap után hazamehetünk? Ez szuper lenne!!!

Swenson!

Üdv itt! Remélem megjött már az AFP, és láthatod a kis Manódat!. Ha lesz kép, tegyél fel, légyszi! :wink:

Fanna!

Komolyan mondod, hogy utóljára a 6. héten volt UH? És a 12. hetes kimaradt? Vagy rosszul értettem valamit? :oops:

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Szia Vica!

Nem,dehogy UH volt 6.és 12. héten és most megyek a 18. -ra,(alig győzöm kivárni, biztos megint megkönnyezem, annyira hiányzik látni!!!) csak hüvelyi nőgyógyászati vizsgálat nem volt csak az elején. Azt én is úgy gondoltam hg tanácsadásra járok természetesen 4 hetente csak furcsálottam hg az orvos miért nem akar sűrűbben vizsgálni. Mivel Babu nekünk az első ezért találtam szokatlannak hogy erre nem fektetnek ekkora hangsúlyt. Olyan sok rémhírt látok mostanában a tv-ben meg újságokban, ezért kérdeztem.

Tényleg aki tud rakjon képet, legalább gyönyörködhetünk benne!!

üdv:anna
fanna3
 
 


Bernadett! Lehet, hogy akkor találkozunk! Szerdán töltöm be a 37.hetet. Pocaklakó meg majd csak jön valamikor, de nem igérem, hogy megvárjuk azt a két hetet, még elkezded a gyakorlatot.
Az orvosom: Zoboki Zsolt szakorvos. Időpontunk: november 15. Már csak három hét! Bár a babák csak 5 %-a érkezik a kiírt időpontban! :))


Swen! Aranyos vagy, hogy érdeklődsz. Sajna két hete csütörtök hajnalban arra keltem fel, hogy folyamatosan fáj a hasam, baloldalt, egész fent. Ez persze nem az első eset, úgyhogy elkezdtem amit mindíg: séta, zuhany. Ez általában segít, fél óra múlva vége a fájásnak. Kivéve most. Már egy órája éreztem, mikor felhívtam az orvosom, aki mondta, hogy menjünk be a kórházba. Ezután kezdett (szinte, hogy letettem a telefont) az alhasam fájni élesen, elég gyakori időközönként. Nagyon szenvedtem. Amikor az ügyeletes orvos meglátott, megkérdezte, hogy ennyire fáj? Mondom: Én ilyennek érzem. (Egyébként nagyon rendes orvos volt.) Ugyhogy a vajúdóba kerültem (megint) és kaptam a magnézium infúziót, illetve 3 napon át a tüdőérlelőt, ha a drágám mégiscsak ki akarna bújni. De hál' Isten a kicsi úgy döntött, mégiscsak bent marad még valameddig. Ekkor voltunk betöltött 34 hetesek. Protokol szerint 36 betöltött hétig tartottak bent, addig mindenfélekép meg kell próbálniuk benttartani a babát. Utánna már nem számít koraszülöttnek, és egy babánál azért ilyenkor már megvan a 2,60 kg-os súly is.

Ugyhogy azóta itthon vagyunk, jól vagyunk, remélem még legalább a 38 hetet megvárja Balázs.
Én nem igazán értem azokat, akik már 34-36 hetesen meg akarnak szülni. Legalábbis ez nekem nem teher. Sőt, néha egy kicsit szomorú is vagyok, hogy nemsokára már nem lesz pocak, és nem érzem, ahogy rúg, mozog, csuklik. Persze ne gondoljátok azt, hogy félek a szüléstől! Érdekes, de tényleg nem. És persze várom a babát is, hogy lássam, ölelhessem. Jó kis ellentmondás, mi?
Én egyébként Balázs mozgását 22 hetesen éreztem. Vagy legalábbis akkor mondtam biztosra, hogy ez már az. De először szülőknél ez még belefér. A védőnő, meg sokan mások már idegbeteget csináltak belőlem, mikor 16 hetes korunktól kezdve kérdezgették, hogy érzem-e? Komolyan, tiszta ideg voltam, hogy csak nincs valami baj a babával? Főleg, hogy utánna kerültem kórházba méhnyak-elégtelenséggel. Sajna nekem ekkor már a méhnyak hossza 1 cm volt, ami abszolút nem jó.


Anna! Tudom, kicsit megkésve, de gratulálok az esküvőhöz!

Vica! Nem baj, ha nem mész 4 hetente terhesgondozásra, de arra ügyelj, hogy a kiskönyvedben 4 terhesgondozás le legyen pecsételve, mert különben valamelyik támogatásra szülés után nem leszel jogosult! Ha érdekel melyikre, akkor utánnanézek, de nem jegyeztem meg.
Ja igen! Meg lehet próbálni időpontot kérni hamarabb is az apás szülés felkészítő tanfolyamra, de amikor én hívtam a hölgyet, akkor ő próbált a szülés várható időpontjához legközelebb eső időpontot adni. Aztán mondtam, hogy nekünk problémánk van, stb. és akkor így mentünk 32 hetesen.

És tényleg hazamehetünk három nap után, sőt ma voltam NST-n, meglátogattam a múltheti szobatársaimat, és ők mondták, hogy az egyik ikres kismamát, akinek kedden volt a császárja vasárnap haza is engedték!

Üdv mindenkinek!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Első babánkat várjuk, de egyenlőre még senkit nem akarok a környezetemben beavatni, viszont szükségem lenne néhány infora. Voltam vizsgálaton a Hetényiben, amikor kiderült, hogy pocakosodom. Készült UH. Doki mondta, menjek vissza kontrol uh-ra. Jövő héten megyek. Ez eddig ok is, de hogyan tovább??????
Meg kell kérni a dokit, hogy foglalkozzon velem (ugyanahhoz megyek, aki az első vizsgálatot csinálta), vagy egyenlőre mindegy, majd a végére beletanulok?? Egyáltalán a terhesgondozást hogy intézik???
Bocs az értetlenkedésért, lehet, hogy megmosolyogtatóak a kérdéseim, de nekem ezek fontosak. Pláne, hogy nincs is kit megkérdeznem...

Válaszotokat előre is köszönöm:
Perzsi

Kép
perzsi
 
 


Perzsi! :)
Ne aggódj! Senki sem tudja elsőre mit kell csinálni.

Hol is kezdjem...

Meg kell tudnod, hogy melyik védőnői szakszolgálathoz tartozol helyileg. Ezt a dokid is meg tudja szerintem mondani. Nálunk ugyanis így volt. A védőnők mellett mindig dolgozik egy nőgyógyász is, arra az esetre, ha a kismamának még nincs választott orvosa, tehát ő nála is jelentkezhetsz terhesgondozára. Én a saját dokimat kértem fel, hogy vegyen terhesgondozásba.

Szóval,miután megtudtad, hogy melyik védőnői szakszolgálathoz tartozol, elmégy hozzájuk. Ott szépen felvezetnek minden adatot rólad egy kartonra (érdemes addigra rákérdezni a családban voltak e komolyabb betegségek, allergiák ...stb.) és elmondják, hogy mik a következő lépések, amiket meg kell tenned (fogászati- és belgyógyászati vizsgálat ... stb.) ill., hogy mikor kell újra megjelenned tanácsadáson.

Most hirtelen ennyi jutott az eszembe... Ha van még kérdésed, akkor nyugodtam tedd csak fel. :)
szilbee
 
 


Szilbee :lol:
Köszi szépen, kicsit megnyugtattál!!!!

Kép
perzsi
 
 


Szia Perzsi!

Csatlakozom az előttem szólóhoz, kérdezni kell, főleg ha először vagy állapotos.

Az SZTK-ban történik a terhesgondozás ha szolnoki vagy. Az 1.emeleten van a terhesgondozó. Ott délelőtt mindig vannak, tehát egyszerre 2-3 védőnő, és ők is tudnak felvilágosítást adni, hogy körzetileg melyikükhöz tartozol, illetve mely napokon kell megjelenni a gondozóban. Ha gondolod megadom a terhesgondozó telefonszámát, így is érdeklődhetsz, hogy melyik körzetbe tartozol.

Ha nem szolnoki vagy... Ezt nem tudom, nem is akarok feltevésekbe bocsátkozni.

A Hetényiben nem mindig ugyanaz az orvos van ultrahangon a hét ugyanazon a napján, de lehet szerencséd lesz és ugyanahoz az orvoshoz tudsz menni. Semmi közöm hozzá, de szerintem még korai orvost felkérned. De persze ezt neked/nektek kell eldönteni. De végül is ha szimpatikus volt az a doki... A nevét ha gondolod írd meg, lehet tudunk infókat róla, biztos többen is találkoztunk már vele.


Azt hiszem a többiek nevében is írhatom, hogy várjuk kérdéseidet, szívesen válaszolunk.

Üdv!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Szia Olga :lol:
Neked is köszi, hogy segítesz!!!!
Azért írtam, hogy ugyanahhoz a dokihoz fogok visszamenni, mert megvan a tel.száma és akkor megyek, mikor ügyeletes. Így nem kell végigvárni a soromat :oops: :wink:
Egyébként nem szolnoki vagyok.
Köszönöm a biztatást, de szerdához képest ma már sokkal-sokkal nyugodtabb vagyok.
Látom, neked mindjárt itt az idő!
Ja: a doki neve Tóth Zoltán.

Tényleg köszi mindent!

Kép
perzsi
 
 


sziasztok!!!
Szia perszi!!

Én se szolnoki vagyok én Rákócziújfaluban lakom nálunk a terhesgondozás az orvosi rendelőben történik

Ha érdekel még valami én is szívesen segítek!!!

de csak ha elfogadod egy kezdő szülésznő hallgatótól
puszi a piciknek
kbernadett
 
 


Szia Bernadett :lol:
Igazán aranyos vagy, vagytok lányok!
Minden segítséget szivesen fogadok, mivel én meg a terhességben vagyok kezdő :lol: :lol: :lol:
Egyébként mikor leszel szülésznő?

Kép
perzsi
 
 


Hát sajnos még most vagyo elsős de tapasztalatom nekem is van mind a terhességgel mind a szüléssel mind pedig utánna a babával!!!
És a baba apukájának mondtad már a jó hírt? Mit szólt hozzá?
Ja még valamit nov 13tól kórházban vagyok gyakorlaton
Juhászolga ugye majd megendgeded hogy bemehessünk mikor szülsz?de persze csak akkor ha nov 13 után szülsz!!!
puszi
kbernadett
 
 


Sziasztok!

Olga! Húúú nem semmi amin keresztülmentetek, de akkor hála az égnek sikerült benntartani a babát! Nagyon drukkolok, hogy a 38. hetet még egyben töltsétek be!!! De a 36 után már tényleg lehet akármi, úgyhogy ne nagyon igulj!!! Pihenj sokat és vigyázz nagyon magatokra! A babamozgással kapcsolatban teljesen egyet értek veled! Az első terhességemnél én is csak a 21. héten mertem azt mondani, hogy na ez az, s már én is tiszta frászban voltam, hogy biztos valami baj van, hogy nem érzem. Egyébként még most is néha elbizonytalanodom, hogy a mozgás az-e aminek gondolom, meg van, hogy egy nap is elteleik, hogy érezném azt a pici kaparásztást. Tehát ez még nálam sem a semmivel össze nem téveszthető határozott rugdosás.

Perzsi! Hatalmas gratula a pocaklakóhoz!!!! A lányok már teljesen kimerítették a kérdésedre a választ, én csak annyit tennék hozzá, hogy ha felhívod a terhesgondozót ott megmondják azt is mikor hány órára kell menned a gondozásra, ki a védőnöd, mi a telefonszáma. Buta kérdés pedig nincsen, tényleg segítünk kérdezz csak bátran!!! :)

Megvan az AFP eredményem, s megmondom őszintén most enyhén szólva nem vagyok nyugodt. A terhesgondozóban azt mondták, hogy jó az eredményem, de amikor bementem érte és láttam az értéket összehasonlítottam az előző terhességem eredményével és annál alacsonyabb az érték. Erre elkezdtem összeolvasni mindenfélét az alacsony AFP eredményekről és most totál be vagyok tojva, hogy mi van. Tudom-tudom én vagyok a hülye, hogy miért nem tudom elfogadni, hogy jó az eredményem, ha egyszer azt mondták! Úgyhogy alig várom, hogy menjek uh-ra s megnyugtassanak, hogy minden oké!

Fanna! Ti hogy vagytok? Van már AFP-d? Ha a vbonalzó nem sikerül priviben leírom a menetét!

Jó hétvégét mindenkinek!

Swen

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Olga: Nem tudtam elképzelni hg hová lettetek Balázskával mikor úgy örültél hg megtaláltad ezt a topicot. Szívszorító amit írtál, de a lényeg hg minden rendben veletek!! tényleg furi az az ellentmondás amiről írtál, de szerintem ezzel mindegyikőnk így van. Meg lesz majd a végén....teljesen normális ez ebben az érzékeny időszakunkban :P
Írjál még amíg otthon vagytok, és azután meg ha lesz egy kis időd a közeljövőben várjuk a fotót rólatok! Kívánok jó egészséget és csodaszép szülést/születést Nektek ha addig már nem tudnék!
Köszi az esküvő jó volt nagyon.És azóta tudom hg kisfiú a Babunk, olyan boldog vagyok! (neve :wink: sztem soká lesz, nem kapkodok)

Swenson: Á a vonalzóm amint látszik nincs meg, Béna vagyok!! :mrgreen: köszi ha szánsz rá időt, várom.
AFP-m az első, már 3 hete megvolt, rendben.
Ti hogy vagytok? Nevetek van már?

anna
fanna3
 
 


sziasztok
swenson tényleg ne aggódj az afp nem mindig add biztos eredményt csak következtetni lehet belőle egy két dologra de ha akarod majd megnézzem a könyvbe és leírom
bár olvastam hogy sokat olvastál róla
szóval csak annyi hogy nem add biztos eredményt

puszi mindnekinek
ja még annyit hogy függ attól is hogy milyen pontosan lett levéve mármint időbe
de most megyek
puszi
kbernadett
 
 


Sziasztok Pocakosok!!

Én vagyok az, aki már írt a múltkor, hogy nem írok, csak olvasgatlak majd benneteket, de most már feloldozom magam ezalól az igéret alól.

Olga, neked most az legyen a legfontosabb, hogy próbálj meg megnyugodni, ezzel használsz a legtöbbet magatoknak. Tudom, könnyű ezt mondani :? . Ha valami probléma lenne, valószínű úgyis észreveszik az NST-n vagy az UH-on. (Kinél is szülsz majd?) És az utolsó hetek már amúgyis csak a hízásról szólnak. Mármint a babáéról.

Swenson: Nekem is alacsony volt az AFP eredményem, ne törődjél vele! Állítólag nyugaton már nem is csinálják, mert annyira fals eredményeket adott. Ezzel meg csak feleslegesen stresszelik a kismamákat. Nekem azért lett alacsonyabb, mert a betöltött 16. hét elején vették le. Mikor mentem Pestre a SOTE I-re az amniocentézisre, ott meg magasabb volt az alsó határérték, így még alacsonyabbnak tűnt az enyém. Azt meg azért csinálják (dokim világosított fel), hogy több kismamát vizsgálhassanak, ezzel több támogatáshoz jusson a kórház. Szép, nem? Azért én is paráztam :(

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szia Elin!

Gyönyörű a lányod :D

fanna3
 
 


Na sziasztok lányok!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy próbáltok nyugtatgatni, lelket önteni belém! Most egyébként tényleg nyugodt vagyok. Istenem, már csak két hét! Vagy kevesebb...

Bernadett! Ha 13.-a után szülök, akkor most még úgy gondolom, hogy bejöhettek a szülésre. :)

Swen! Képzeld nekem 18 hetesen vették le az AFP-t!!! Igazából elszámoltak egy héttel, de ezt utánna tudtuk meg (én hülye itthon nem számoltam ki, a terhesgondozóban meg egy héttel le voltak maradva), valamint amikor a terhesgondozóba mentem a beutalóért (mert azt nem adják csak úgy oda amikor kiirják a vizsgálatot, külön be kell menni érte a vizsgálat/labor előtt), és a lényeg, hogy nem találták a beutalóm, és frappánsan megoldották, hogy biztos a védőnőmnél van, és akkor jövőhét szerdán próbálkozzak újra. És tényleg így volt, mármint a védőnőnél volt. Egyébként szerintem sem ad minden esetben pontos eredményt, sajna lehet hallani rossz példákat. A mi eredményünk jó lett betöltött 18.hetesen is! :)
De te ne "kenődj" el! Rendben lesz minden, meglásd!

Anna! Nem tüntem én el! Sőt! Szerintem csak két hét kiesésem lehet. Köszönöm a szüléssel kapcsolatos jókivánságokat! És persze gratula a fiatokhoz!

Nóri! Zoboki Zsolt doktor urnál fogok szülni. NST-re mostmár heti kétszer kell járnom. Legutóbb nem volt túl pöpec az NST-nk, de szerencsére elfogadták. Az a jó érték ha 120-160 közé esik babuci szívhangja, nekünk inkább 110-120 között volt nyugalmi állapotában. De nyugi! Én is nyugodt vagyok! Nézték a magzatvizet is, tiszta. Ugyhogy valószínű még húzzuk egy darabig. És igazad van, Balázskám hizzon még egy kicsit!

Na üdv nektek!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Fanna!
A nőgyogyi engem is csak az 5. héten vizsgált meg kézzel, azóta nem. Úgy tudom nem is szeretik piszkálni ezzel a kismamikat, elég kellemetlen így terhesen. A rákszűrés sosem zavart, de így most extra kellemetlen volt.
Elhiszem, hogy várod az UH-t. Olyan jó látni, hogy ott mocorognak, és minden rendben van velük. :) A 18. hetit én is eléggé vártam már, aztán mégse kaptunk képet, mert nem volt jó a nyomtató. :?

Olga!
Igen, tudom, hogy kell 4 pecsét az anyasági támogatáshoz, ami szüléskor jár egyszeri összegként. Az már megvan. :wink:
Hú, nem semmi amin keresztül mentetek, nagyon örülök, hogy végül mégis maradásra bírtátok Balázst. Hiszen neki is jobb, ha bent marad még egy ideig. Nem is hallottam még olyanról, aki hamarabb meg akarta szülni a babáját...Elég hülye lehet. Hiszen hiába van megfelelő súlya vagy egyéb paraméterei, mert a tüdeje csak a végén érik meg, kell neki az az idő, amit bent tölt.
Holnap 38. hét? Jó nagy lehet már a pocakod? Leszállt már? Küldenél képet? Kíváncsi vagyok. :wink:
Ja, a november 15 egy jó nap, akkor van a szülinapom.:lol:

Swen!
Az AFP miatt ne aggódj, főleg, ha azt mondták, hogy normális. Megmondod az értéket?
Viszonylag tág határok közt mozog, valószínűéeg Botival is benne voltatoka anormális tartományban és ezzel az új pocaklakóval is benne vagytok. Csak éppen kevesebb.
Ráadásul már magyar orvosok is azt mondják, hogy az AFP-nek majdnem annyi a jeletősége mint pl. a testsúlyunknak vagy a szemünk színének. Ne aggódj, oké? :wink:

Elin!
Jó, hogy írtál megint! Már hiányoztál! Azt hittem nem is írsz többet.
Küldesz Liliről képet? :D

Berni!
Lehet tudni, hogy hová valósi vagy? Ha gondolod, csak priviben.
Tök jó lenne találkozni. Februárban leszel ott gyakorlaton?

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sziasztok Lányok!

Nemrég jöttünk meg a 18 hetes uh-ról, s minden oké velünk!!! :D :D :D A dokim szerint az AFP érték benne van a referencia értékben s itt valahogy úgy van kalibrálva a gép, hogy csak 0,4 Mom alatt foglalkoznak külön az eredménnyel. De ő is elmondta, hogy ez csak szűrővizsgálat, a rossz érték is csak több odafigyelést igényel, nem azt jelenti, hogy baj van a babával stb. stb. A lényeg, hogy nagyon alaposan végigment az uh-on a babuci feje búbjától a lába ujjacskájáig és mindene rendben, mindene megvan, mérete a korának teljesen megfelelő! :D Hallottam a szívhangját is, úgyhogy most totál megnyugodtam. Végig nézhettem a monitort, még a csigolyáit is megszámoltuk, úgyhogy nagy élmény volt! Egyébként két hét múlva újabb uh-ra kell mennem, állítólag most már ez a szokás, hogy a genetikait ilyen két hetes eltéréssel megismétlik, de azt hiszem erről ti is írtatok. A neméről viszont nem nyilatkozott a doki bácsi, bár ez ennyi átidegeskedett nap után tényleg csak részletkérdés.

Fanna! Mindjárt megpróbálom priviben megírni a vonalzókészítést, hacsak Botond fel nem ébred küldöm. Bocsi az afp kérdést, utána döbbentem rá, hogy te már jóval előbbre jársz nálunk. :oops:

Berni! Köszi a megnyugató sorokat! A szülésznőről sikerült adatokat szereznem, úgyhogy ezzel már ne fáradj!

Elin! Neked is köszönöm, hogy írtál tényleg annyira jól esett mindannyiótoktól a nyugtatgatás. Tényleg így van ezzel az ember lánya, hogy hiába tudja, hogy mennyire bizonytalan a vizsgálat, ha a saját értéke nem tökéletes azért van para rendesen. De most már megnyugodtam! :)

Olga! Tényleg maradjon még az a kislegény a pocidban ameddig csak lehet!!! Azok az NST gépek meg szerintem szintén enyhén szólva pontatlanok. Emlékszem mikor már a vajúdóban voltam, az ügyeletes nővérke nem hitte el, hogy öt perces fájásaim vannak, mert a gép nem mutatta...hála az égnek hamarosan jött a váltás. Úgyhogy pihenj sokat és csak pozitív gondolatokat sugározz Balázskának!!!

Vica! A mostani afp-m 0,53 Mom lett, amire a terhesgondozóban azt mondták, hogy negatív vagyis jó. Botonddal ez 1.oo8 Mom volt. Azt olvastam, hogy az 1 Mom a normális, illetve az ahhoz minél közelibb eredmények, s hogy O.7 Mom alatt már alacsony. Hát itt ezek szerint máshogy van. Egyébként már mikor adták a beutalót akkor furcsa volt, hogy a terhesgondozóban azt mondták, hogy a 17. hét első vagy második napján menjek, mert itt általában alacsonyak az eredmények. Háát nem tudom akkor most mi van, a lényeg, hogy az uh megnyugtatott. Botonddal anno 16+4 naposan voltam. Te hogy vagy? Mikor volt rákszűrésed? Tudjátok már a baba nemét?

Volt valaki mostanában 4D-n közületek? Leírnátok mikor, hány hetesen voltatok s milyen volt?

Swen

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Fanna! Elküldtem! Sok sikert! :)

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Swen: Nem találtam privit, valahol biztosan elakadt, de nem baj egész hétvégén ezzel molyoltam és véletlen sikerült összehozni, azért köszi szépen!
Egyébként nem járok előbbre,nem tudom miből gondoltad :roll: szerintem kb. egyidősek a pocaklakóink!
Én is a múlt héten voltam UH-n (18)és nem mondta a doki hg 2 hét múlva mennem kellene kontrollra??? Valószínűleg már megint eltérő véleményeik vannak erről is.Bennünket is végignézett tetőtől talpig és már nem először mondták hg ez a Baba szerintük 1-2 héttel idősebb.Jó hg ezt sem tudják eldönteni, kicsit bosszantó!De a lényeg hg minden rendben, csak nehogy a végén a születésnél legyen meglepetés hg mikor is lesz :twisted:
Én kértem hüvelyi UH-t is és így tudtuk meg hg a Babuka fiú, kíváncsi vagyok Rátok is!!

Olga: akkor ezt a beutalósdit nem csak velem játszották el a Terhesgondozóban. :wink: van ott egy hölgy aki kifejezetten utálatos velem és mindig megpróbál kioktatni, ahelyett hg segítőkész és kedves lenne...szörnyű
Papa meglátta az előbb a vonalzódat és látnod kellett volna az arcát,hg a végén jártok :shock:

Vica: hogy vagytok?? Van már nevetek? és dokid?

Üdv

fanna3
 
 


Sziasztok!

Swen!
Gratulálok a tökéletes Babócához. Tök jó lehetett sokáig nézni, hogy minden kis porcikája rendben van. :D
Alapos volt az orvos, ha még csigolyákat is számoltatok. Mi csak az ujjacskáit. Meg volt mind. :wink:
A rákszűrésem még 5 vagy 7 hetesen volt. Nem volt valami jó. :?
Előtte egy fél évvel volt, de a dokival megegyeztünk, hogy biztos, ami biztos leveszi.

Fanna!
Nevünk van már Luca vagy Attila (Apája után :wink:)
De én az elejétől fogva kislányt érzek. Még nem is teszteltem, már úgy éreztem, hogy ebből csak kislány lehet. Majd november végén vagy december elején kiderül. Már várom nagyon. :D
Nagyon jól érzi magát bent a babóca, sokat rugdos, és most már nagyjából tudom, hogy akar valamit (forduljak a másik oldalamra, vegyek fel más testtartást, stb) vagy csak edzi magát. nagyon szeretem! :D
A héten megyek terheléses vércukor vizsgáltra. Nekem kell vinni a glükózt hozzá...magyar egészségügy. No comment.

Olga!
Mizujs? Egyben vagytok még?
:?: :?: :?:

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Szia Vica!
De kíváncsi vagyok, mitek lesz!! Gyorsan írd meg majd! Én anno fiút sejtettem odabent, tán én voltam a legjobban meglepődve, mikor a 32 hetes UH után megnéztem a genetika papírt is, és punása volt :lol: !
Istenem, tavaly ilyenkor még félidős voltam és épp Pestre készültem az amniora.

4D-s képeket nem tennétek föl? Naaaaa!

Itt 1 friss kép:
Kép

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


siasztok!!
Élünk még csak annyra tanulnom kellene hogy nincs időm írni csak néha végig futni az új üziket

Sajna februárban már és még nem leszünk ott gyakorlaton amuyg Rákócziújfaluban lakom de egy találkát meg beszélhetünk

Néztem a képeket és nagyon cuki kis babáitok vannak

puszi mindenkinek
kbernadett
 
 


olga ha kibirod 13 áig annak én is nagyon fogok örülni és remélem ha tényleg eljutunk odáig akkor remélem tényleg megengededd hogy bemehessünk!!!!

Jah ha meg kérlek leírod nekem privibe a telszámod mert akkor ha ott vagyok és esetleg már hamarabb megszültél akkor a gyermekágyi osztályon is meglátogatlak!!! De csak ha nem baj puszi Betty

Kép
kbernadett
 
 


sziasztok!!

Csak szólni szeretnék hogy ma vagyunk két évesek!!!!

Puszi minden babának

Kép
kbernadett
 
 


Isten éltesse Bettikét!!!

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Boldog Szülinapot! Bettike!!
Kép
Akkor is ilyen szupi idő volt mikor született??
szilbee
 
 


Nagyon sok boldog szülinapoooot!!!
Kép Kép

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Köszi mindenkitől rendesek vagytok!!

Na meg cukik a képek!!!

Kép
kbernadett
 
 


Na sziasztok csajok!

Még mindig egyben vagyunk! Szerintem még a dokik is csodálkoznak rajta. 17 hetesen azért imádkoztunk a dokival, hogy 28-ig bírja ki, majd 34-ig bírja ki és tessék!!! Tudunk mi a kisfiammal!


Betti babucinak nagyon boldog szülinapot kívánok! (Képet nem küldök, én ahoz béna vagyok.)

Betty, megpróbálom a számom is elküldeni... Nem igérek semmit. Ha apóca hazajön (és addig egyedül nem sikerül) majd valahogy ráveszem, hogy segítsen! :)

Örülök, hogy mindenkinél rendben minden! Kicsit irigy vagyok, hogy nektek még olyan sok van hátra a nagy napig! Nem félelemből írom, csak olyan szomorú vagyok, ha arra gondolok, hogy nemsokára nem lesz ekkora a pocak. De az jó lesz, ha Balázskám már itt lesz velünk!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Bocsánat hogy csak kutyafuttában de bedöglött a gépünk és a segítségetekre van szükségem.

Nem tudná valaki elküldeni nekem a 4D-s uh telefonszámát????

Valaki írt priviben egy mobilszámot de az nem volt jó.

Előre is nagyon köszönöm!!!!

Olga!!! Egyszerűen szuperek vagytok!!!! Csak így tovább!!!!! Azért remélem valahogy megtudjuk a jó hírt! :D :D :D

Berni! Utólag is nagyon sok boldogságot a kicsi lányodnak!

Többieknek is puszi, de mennem kell, mert kölcsön gépen vagyok! Segítséget előre is nagyon köszönöm!!!

Swen

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Ha holnap estigig nem írja ide senki, én úgyis szoktam arra sétálni, majd megnézem neked!
elin
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: