Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Ha minden igaz sikerült gy babát összehoznunk a párommal. Az orvosom a hatvani kórházban van. Szeretném ha leírnák azok a tapasztalataikat akik ott szültek Köszönöm
Névtelen
 


Szia!

Nekem ismerősöm szült Hatvanban egy hónapja, nem tudom kinél de a doki sietett szüretelni így meggyorsította a szülést, ez nagyon megviselte a babát, ráadásul nem vették észre hogy nyelt a magzatvízből így utána még 2 hét a Klinikákon mert mindent kihányt a baba.
Névtelen
 


Nekem két unokahugom szült a hatvani kórházban, az egyik viszonylag elégedett volt, sima terhesség, sima szülés, horribilis összegű hálapénz. A másik nyáron szült, a fogadott(!) orvosa szabadságon volt, de már itthon. Megbeszélték, hogy a szülésre mindenképpen bemegy a kórházba. Ehhez képest még a mobilját sem vette fel. Pedig többen is találkoztak vele aznap a városban. Az rendben van, hogy az orvosoknak is jár a szabadság, de akkor ne hitegesse a kismamát, aki megbízik benne, hanem adja át egy másik orvosnak. Több szülész is van abban a kórházban. Ráadásul egy elég komplikált eset volt, amit úgy kellett az ügyeletes orvosnak átvállalni, hogy nem tudott róla semmit.
Megjegyzem, én is szültem nyáron, kétszer is. Az első szülésnél a dokim a Balatonról jött fel levezetni a szülésemet. A másik esetben megbetegedett az orvosom, de úgy adott át egy másik kollégájának nem sokkal a szülés előtt, hogy az mindent tudott rólam, amikor először mentem hozzá. Tehát mindenre van megoldás, csak megfelelő hozzáállás és odafigyelés kell.
medora
 

 
 

Több vetélésem volt, de a hatvani kórház egyik orvosa szerint ez még "teljesen normális" és ezért semmilyen vizsgálatra nem küldött el. Nem tudom.....
Névtelen
 


qrvára nincs igaza. keresd meg a friss kismamák között nikie-t. laikusok közül kevesen tudnak nála többet ebbem a témában. és mindenképp keress egy új dokit.
Névtelen
 


köszönöm, megkeresem majd.Egyébként azon vagyok, hogy új orvost keressek, de elég nehéz, azért gyűtöm innen az infókat Kép)Egyébként két esetben műtéttel "fejeztek" be,így van némi kis tapasztalatom a kórházról.Végig mindenki nagyon kedves volt vele.Külön említeném az altatással foglalkozókat.Végig bíztattak, segítettek, nyugtattak, és egy-két hiszti után is nagyon megértőek és türelmesek voltak velem.Ugyan ezt mondhatom el a nővérekről és az orvosról is.
Ezen eseteken kívül nem voltam még kórházban, így nincs össze hasonlítási alapom, de szerintem a körülmények nem túl borzasztóak. A fürdő és Wc kicsit gáz, főleg csöppnyi méretei miatt.
Névtelen
 


Szervusz!
Én ugyan nem szültem a hatvani kórházban, de senkinek nem ajánlom! Pár éve volt egy terhességem, ami sajnos csak ~10 hétig tartott. A kilencedik hétben jártam (ez a kiskönyvemben is benne volt!) és az orvos egyszercsak kiírt táppénzre 5 hetes terhesként (egy halott magzattal, akiről egyébiránt képecskét is kaptam). Kissé furcsállva a dolgot és rosszat sejtve hazamentünk a párommal, majd pár nap múlva otthon kijött belőlem minden... Kép((( Okulva ebből, inkább elmentem egy teljesen más szemléletű bp-i kórházba, ahol egy csodálatos kislánynak adtam életet.
Azt még el kell mondanom, hogy ugyanez az orvos pár hónappal az én esetem előtt műtötte édesanyámat és minden kiválóan ment és nagyon együttérző is volt vele stb. Tehát: én így jártam, de ettől még másnak lehet szerencséje.
Valószínűleg mindenképpen elment volna a babánk, de miért írt ki? És miért fogadta el "ugyammmá!!" felszólítással azt az ötöst?????????

Inkább próbálj meg egy baba-barát intézményt, ahol maximálisan együtt lehetsz pároddal a szülés alatt és a babáddal a szülés után és ahol megtanítanak szoptatni rendesen.

Minden jót!
Névtelen
 


sziasztok.
én jót tudok mondani a hatvani kórházról.
amikor a második gyerekemet vártam, tudtam hogy nem szabad messzire járnom szülészetre hiszen majd ha be kerülök a kórházba minnél közelebb van annál könnybeben járnak be hozzám.
tehát mivel 10 perce lakok a hatvani kórháztól igy ott kerestem elöször orvost.
és elsőre meg is találtam oda figyelt rám, kedves volt és ami nem mellékes nem fogadta el a pénz.
a 4 -5 alkalommal kérdeztem rá hogy el vállalná e a szülésemet elöször habozott majd igen mondott.
meg adta a telefon számát.
de erre nem volt szükség mert szerdán indult be itthon a szülés és ő van szerdánként ügyeletes.
a szülésnél sem volt semmi gond, oda figyelt kedves volt a férjemmel poénkodott.
alig 2 óra alatt meg született a fiam 3000 grammal és 51 cm erel.
bár kaptam be öntést és le borotváltak azt hiszem ezt el lehet viselni.
ami fontosabb volt, a gát védelemre oda figyeltek és ennek köszönhetően nem vágtak nem szakattam és igy varni sem kellet.
én meg voltam elégedve vele.
pénteken meg irta a papirjaimat, és igy vasárnap reggel ki jöhetünk.
ami még nagyon fontos volt hogy szinte csak 4 napot voltunk bent.
az orvos neve? Dr Torga Attila és én csal ajánlani tudom mindenkinek.
artemis01
 
 


Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysense legzesfigyelo joval aron alul, kerem irjon a emduan@yahoo.com e-mail cimre.
Udv
Emduan
emduan
 
 


Sziasztok!

Én a hatvani kórházban szültem a nov. 18-án múlt 2 éves lányomat. Nem volt egyszerű a terhességem, és mindent megtettek, hogy a bajokat kizárják. Horibilis hálapénzt attól kérnek aki lepecsételteti a kiskönyvet az orvossal, én nem tettem, és a 10.000Ft-ot nem akarta elfogadni az ügyeletes doki, azzal, hogy van most mire költeni. A szülésznők segítőkészek, nekem mindent megtettek, pedig váltás alatt vajúdtam. A lányomat a 37. héten szültem meg, és a súlya csak 2150 gramm volt. A gyerekosztályról minden nap lejártak megnézni, és tájékoztattak hogyan fejlődik. 10 nap után engedtek haza, mikorra visszaszedte a születési súlyát. Minket /anyukákat/ a szülés után minden nap megnéztek és a gátmetszést fertőtlenítős vízzel lemosták.
Az első lányomat a 2-es nőgyógyászati klinikán szültem fogadott orvosnál, horibilis hálapénzért kaptam a nagy semmit, vagy még azt se...
szellõ
 
 


Sziasztok!
Én hatvanban szültem 2004. októberében. Nagyon kellemes emlékeim vannak a szülésről, ami köszönhető (a páromon kívül) a szülésznő és a nőgyógyászom odafigyelésének, bíztatásának, humorának. Igaz, az orvost előre megkértem (még a terhességem első harmadában), hogy vállaljon el, de a harmincakárhanyadik héten magától, mindenféle hálapénzek emlegetése nélkül pecséltelte le a kiskönyvemet. Szülés közben mindenről tájékoztattak és a kisebb felmerülő problémákat is úgy "tálalták", hogy ne ijedezzünk fölöslegesen. Nagyon biztonságban éreztem magam, úgy éreztem, mindenre fel vannak készülve, és mindenre odafigyelnek. A kórházi bentfekvés alatt is elégedett voltam.(Persze vannak infrastrukturális feltételek...) De a kórtermenkénti fürdőszoba hiányát pótolta a családias hangulat, a nővérek, a szülésznők és újszülöttes nővérek odafigyelése. Az osztály többi orvosa is nagyon figyelmes a betegekkel, és nam csak a sajátjaikkal. Tényleg elégedett voltam. Ezekért -és nem kérésre - adtunk hálapénzt a dokinak, a szülésznőnek és ajándékcsomagot az osztály többi dolgozójának.
szabobeus
 
 


Sziasztok!
Én is a hatvani korházban szültem a fiamat és a jelenlegi 22. héten járó terhességem során is oda járok. Egyetlen dolgot elmondhatok a dologról, maximálisan meg voltam és vagyok elégedve a 'szolgáltatásukkal' úgy a terhesség a latt mint szülés és az azt követő időszakban. A fogadott orvosom (egyébként ő az Osztályvezető Főorvos) maximálisan megtesz mindent azért, hogy problémamentesen történjen az egész.
De ettől függetlenül szerintem mindenkinek saját maga kellene megtapasztalja, hogy neki éppen melyik kórház és melyik orvos a megfelelő.

A lényeg, hogy a hatvani kórház szülészeti osztálya épp olyan jó (a körülményekhez képest) mint bármelyik más kórház. Tudni kell, hogy bármilyen komplikáció esetén a Hatvan környéki betegeket a mentő a hatvani kórházba viszi, tehát szerintem érdemes megismerkedni és megbarátkozni vele időben.

Üdv mindenkinek.. Pearl
pearl78
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
moflymaci
 
 


Sziasztok!

Tavaly mi is Hatvanban szültünk.A szülés sajnos nem volt komplikációmentes,de ennek semmi köze a helyhez.Én semmi rosszat nem tudok mondani a hatvani szülészetről általában.(Persze mindig akadnak kirívó esetek,de ez mindenütt így van.)Mindenki komplett idiótának nézett,mikor oda kezdetem járni.Igazán elfogadható ellenérvet viszont senki sem tudott mondani.Csupán olyan általánosságok hangzottak el,amit szinte mindenhonnan,egyéb kórházakról is hallottam már.Nagyon lényeges,hogy könnyen elérhető,nem ismeretlen,az orvosom ott dolgozik,és cseppet sincsenek rosszabb körülmények,mint általában máshol.Az orvosom bármikor elérhető,rövid időn belül fogadott.Mindent elkövetett,hogy a lehető legolajozottabban menjen a várandósság és szülés alatt is minden.Kérdéseinkre mindig válaszolt,problémáinkat nem kezelte félvállról.Nyugodt kedélye,könnyed humora sokat segített nekünk.
Sokat keresgéltem és érdeklődtem bábákról,bababarát intézményekről...stb.Igazán szuper,tökéleteshez közeli helyet nem találtunk.A felkapott helyeken óriási a tömegnyomor.Csak a véletlentől(és persze pénztől)függ,hogy valóban igénybe tudnánk e venni a "különleges" szolgáltatásokat.Órákig kell várakozni,sokszor estébe nyúlóan.Szóval mindennek meg van a hátránya is.

Egyetlen dologot nem tartok túl szerenmcsésnek,ez pedig a szülésznő kérdés.Én szeretnék most a második babánál szülésznőt válaszatni.Kiderült,hogy ez elméletileg nem lehetséges Hatvanban.

Azért döntöttünk Hatvan mellett,mert biztonságban érzem magam ott.A szülés menete,megélése pedig nagyba tőlem függ.
cics
 
 


Az ING Biztosító Rt-t képviselve egy pénzügyi szolgáltatást szeretnék az Ön szíves figyelmébe ajánlani. Ezt a konstrukciót az ING azok számára hozta létre, akik szeretteik, hozzátartozóik anyagi biztonságát mindennél fontosabbnak tartják.

A Patrónus életbiztosítás elsősorban a gyermek életútjának kiemelkedő szakaszaiban nyújt segítséget. Életbiztosításunk szolgáltatása fedezheti a magas tandíjakat, hozzájárulhat az első saját otthon megteremtéséhez, akár az esküvő költségeit is enyhítheti. Segítségével megteremtheti az önálló életkezdés anyagi hátterét.

Amennyiben bővebb információhoz szeretne jutni, kérem írjon nekem a csipkay.peter@ing.hu címre, vagy hívjon a 20/982-3467 telefonon.

Csipkay Péter
gondos_apuka
 
 


Sziasztok!
Ha Hatvaban szeretnétek szülni, akkor a Gyöngyösről jött Horváth doktorhoz menjetek! Nagyon segítőkész és nem olyan mint a felkapott híres hatvani nőgyógyászok, akik befektetnek, aztán meg feléd se néznek!
Én sem Hatvanban szülök, de csak azért, mert már régóta máshová járok magánrendelésre és nem szerettem volna dokit váltani. Róla tényleg csak jókat hallok a hatvani és gyöngyösi kismamáktól! :D
klmaria
 
 


Figyelem Hatvan környéki Kismamák és Csajok!
Segítsetek nekem!

Hatvanba szeretnék találni egy jó nőgyógyászt, de nem igazán ismerek ott senkit. Ha valaki tud nekem segíteni ilyen ügyben, kérem segítsen és írjon nekem az alábbi e-mail címre:

sinkonefviktoria@t-online.hu.

Normál- és problémás esetekkel kapcsolatos tapasztalatok egyaránt érdekelnek, valamint az orvossal kapcsolatos információk (pl:telefonszám, magánrendelő címe és telefonszáma, vizitdíj, gyógyszerek alkalmazása, stb.).

Előre is köszi mindenkinek!

s.viki
s.viki
 
 


Sziasztok!

Én csak most találtam rá erre az oldalra.
Hatvani vagyok,2. gyermekemet várom, és az tuti hogy nem teszem be a lábam többet a hatvani nőgyógyászatra,ugyanis 20 másodperces ,fájdalmas vizsgálat után közölték hogy méhen kívüli terhes vagyok.
Menjek haza ha fáj jöjjek vissza!-ez volt a PARANCS :shock:
Ezek után másnap elmentem Tarcsára ahol a doki megmutatta hogy minden rendben van!
Ezek után hogy bizzak meg ilyen hozzá nem értő kontárokban? :x
Minden jót!
xemer
 
 


Sziasztok!

Én ugyan nem vagyok hatvani, de az unokatestvérem odajár, a Lővey dokihoz, hát mit ne mondjak, én tuti nem mennék hozzá. Jelenleg 22 hetes terhes.
A 9. héten vérzett akkor hajnalban bementek a kórházba, amikor is senki nem vizsgálta meg, nem csináltak uh-ot, hanem majd a dokija, ő a főorvos, a doki megérkezett reggel, de ő is csak valamikor délután 1 órakkor csinált neki uh-ot.
A 12. héten volt a tarkoredő vizsgálaton ahol közölte a Lővey hogy 1 héttel kisebb a koránál ezért nem méri meg, hanem elküldte genetiikai uh-ra a következő hétre, ott meg közölték hogy már elmult 13 hetes, a tarkoredőt meg 12 hetesen kellett volna megmérni, szóval ez is elmaradt. Azóta nem volt uh. A doki a vizsgálatoknál mindig közli hogy jól van a baba egy kézi vizsgálat során állapítja meg, még szívhangot sem néz. az AFP a 20. héten lett levéve a 16 helyett, és a genetikai nagy uh még nem volt meg. Szóval erről ennyit, nekem meg van erről a dokiról a véleményem, én tuti így ismeretlenül sem mennék hozzá.
Nekem 3 gyerekem van, és emellett felnőtt szakápoló, egészségügyi főiskolára járok, szóval, nem csak tapasztalatból beszélek.

Gabi
lieglgabi
 
 


Sajnos már én sem tudom jó szívvel ajánlani a hatvani szülészetet és Horváth dokit sem! :evil: Az ismerettségi körömben is sok kismama panaszkodott rájuk okkal!
Mellesleg én is Kistarcsán szültem! :lol: Azt tényleg csak ajánlani tudom! :wink:

Kép
klmaria
 
 


Sziasztok.Most találtam erre az oldalra.Én első gyermekemet 9éve szültem a Lövey doktornál.2 hét túlhordás után sem tett semmit.Magától indult a szülés majd a vége wakuum lett.De él és egészséges a gyermekem.A második gyermekem 2003.12.21 re vártam.Túlhordtam őt is,majd dec.29.én 3x mentem be hozzá a kórházba mert 5-8 perces fájásaim voltak.Mindig hazaküldött.Már alig mertem bemenni 30.án este.De szerencsére mentem.Este 8.ra értem be,majd miután az ügyeletes (dr.Umáthum) megvizsgált,szóltak az én orvosomnak aki szintén bent volt.(Nem értem mért nem ő vizsgált először meg).Közölte:Minek jött be?Mondtam tegnap hogy még nem szül.Kértem,ajanak egy ágyat,mert nem szeretnék hazamenni ilyen intenzív fájásokkal,ami a doktor szerint csak hiszti.Hát nem kaptam.Kiküldtek a folyosóra,a szüleimhez.22.30 kor Anyukám becsengetett a szülésznőnek (aki aludt)hogy nézzen meg mert szerinte ez nem hiszti.Behívott,megvizsgált és nagy kapkodások közepette 23.05 kor megszületett a fiam.3800gramm 55cm.A doki összevart,majd jan.3.áig nem is láttam.Mikor jöttünk volna haza az 5.nap közölték hogy a gyerek valószínűleg nyelt a magzatvízből,és tüdögyulladása van.A lényeg,hogy Lövey dr.megkapta az előre kialkudott 50 ezret,de valószínűleg keveselte,mert nagyon lekezelő volt utána velem.Azóta kerestem másik nőgyógyászt Gyöngyösön,ha gondom van oda megyek.Nem a kórházzal van a gond,hanem azzal az orvossal akinek bármennyit is adsz kevés!!!!

Gyorgyike
gyorgyike
 
 


azt még nem is írtam le,hogy mivel tél volt hiába kértem a Baba-Mama szobát,nem voltak kint a babák csak 3óránként szoptatásra mert az osztályon alig volt 16 fok.Ha kihozták a huzatos folyosón végigtolva gyorsan adtuk a kissapkát a fejükre.A csecsemősek segítőkészsége pedig a nulla alatt van.

Gyorgyike
gyorgyike
 
 


gyorgyike!
Sajnálom, hogy te is így jártál! :evil:
Megállapodott egy bizonyos húzós összegben egy vállalkozóval a doki. A baba megszületett, egy ajándékkosárban volt egy borítékban a pénz, de a doki hozzávágta az apucihoz a kosarat, mondván, hogy nem ennyiben állapodtak meg! A borítékot nem vette észre, az apuka megmutatta neki, de már nem adta oda neki! :twisted: GUSZTUSTALAN!
Mellékesen én közel ennyiért szültem Kistarcsán, úgy hogy saját szobában voltam és a kicsim végig mellettem volt! 8)

Kép
klmaria
 
 


Mellékesen a télen a túlhordás miatt hunyt el egy pici!
Nem indították el időben a szülést :cry:

Kép
klmaria
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna
johanna1975
 
 


Nekem sincs valami jó véleményem a hatvani kórházról, de ezt most inkább egyenlőre nem részletezném.Csak annyit írok ide Nektek, hogy abban az emberben (orvosban) csalódtam akiről azt hittem, hogy akár az életemet is rá merném bízni. Hát ennyit röviden a hatvani kórházról. Egyébként a Szülészeti és Nőgyógyászati osztálynak az osztályvezető főorvosáról írtam.
Vendég
 


Horváth dokiról tud valaki valamit?
vilvia26
 
 


ppetike szia, fentebb én is a főorvosról írtam, és továbbra is az a véleményem róla, bár én személyesen nem ismerem, de az unokatesóm történeteit hallva meg van róla a véleményem.

A legutóbbi az volt hogy a genetikai uh a 22. héten történt meg, amikor közölték hogy a lepény a mellsőfalon tapad, majd két nap mulva voltunk 4d-s uh-on ahol én a saját szememmel lláttam hogy a hátsó falon tapad, erre rá is kérdeztem és mondták hogy igen. Majd a dokihoz ment és mondta neki, aki közölte hogy biztos a uh-os fej rossz volt náluk és azért nézték el. Hát ez igen szomorú, mert mi van ha elnézi úgy hogy a lepény a méhszájon tapad és megszületik vele simán, hát abból igen nagy tragédia lenne.

És ez a kórház főorvosa, felháborító.

de például semmit nem magyaráz el, uh-ot nem csinál azzal a jelszóval hogy az káros, szívhangot nem néz.

Na erről ennyit, mert megint felidegesítem magam, csak abban bízzunk hogy a szülésnél nem lesz gond.

Gabi

azért ha gondolod szívesen meghallgatnám a te véleményedet tapasztalatodat róla.

esetleg e-mailben liegl@invitel.hu


Gabi
lieglgabi
 
 


Még többen is leírhatnátok a tapasztalataitokat a hatvani kórházról.Ámbár én a saját bőrömön tapasztaltam a trehányságukat.És No Comment...
Elég volt belőlük egy életre. :evil: :evil: :evil: [/url][/quote]
Vendég
 


Sziasztok!

Én 10 év alatt 3 gyereket szültem a hatvani kórház Szülészeti Osztályának főorvosánál. Mindháromszor maximálisan meg voltam vele elégedve, segítőkész volt, mindent elmagyarázott, soha nem lehetett rá semmi panaszom. A szülésznőkről is csak jót tudok mondani.
Az anyagiakról: mindhárom alkalommal rám bízta hogy mennyit adok, és elégedett volt vele, a szülés után is nagyon rendes volt hozzánk.
Mindezt annak ellenére tette igy, hogy sem rokona, sem ismerőse, nem voltam előtte. Én mindenkinek csak ajánlani tudom, bár az is lehet, hogy szerencsém volt vele. Igaz, én minden előítélet nélkül választottam őt.
ildike_73
 
 


Sziasztok!

Neken ennek ellenére sem jó a véleményem a hatvani kórházról.
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem nagyon jó véleményem van a szülészetről!
Jó és megbízható orvosom van,2005.07.15-én szültem itt a kicsi lányomat!Az orvosom(Hajdú doktor)szabin volt amikor beindították a szülést,mivel 2 héttel túl hordtam,nekem semmi hátrányom nem volt ebből!Végül is Lővey dr-nál szültem,vele is teljesen meg voltam elégedve.Minden nap bejött,megnézte hogy vagyok,viccelődött,annak ellenére,h a hálapénzt akkor adtam neki oda,amikor a kislányom már a kezemben volt és indultunk haza!

Most ismét hála Istennek kisbabát várok és egy percig se gondolkodtam,hol fogok szülni.Hajdú doktor mindenre emlékezett hogy ki vagyok mikor,kinél szültem....Nagyon jól esett.Ja!Miután megszültem Hajdú dr. hívta a korházat telefonon,h mi van velünk.(Ezt a szülésznőm mondta).

Egy szónak is száz a vége:a tapasztalataim alapján én mindenkinek csak ajánlani tudom a kórházat!
Mindenki döntsön maga,senki ne befolyásolja!

Kívánom mindenkinek,h legyen olyan jó tapasztalata,mint nekem volt!
szterke84
 
 


Szia Szterke84!


Akkor is ajánlanád, ha egy fejlődési-rendellenességet nem vettek volna észre??? Mert nálam ez történt. És a másik, hogy én senkit nem akarok befolyásolni, mindenkinek a saját egyéni joga eldönteni, hogy hol akar szülni. Tévedés ne essék. De az biztos, hogy én soha többet be nem teszem a lábamat oda, ez meg az én egyéni véleményem.

Szia.
Vendég
 


ppetike szia
sajnos nem tudtam hatni az unokatesómra, hiába mondtam neki bármit is. mindenre az volt a válasz hogy ő nem hiszi, mert vele nagyon rendes a doki, viccelődik vele, hát neki ez a lényeg, sajnos szomorú

Egyébként nem annyira fényes a helyzet mert a 26. heti cukor mérésen kiderült hogy magasabb a cukra, nem csináltak semmit, nem küldte a doki sehova. A 29. héten nagy nehezen csinált neki az ő kérésére egy uh-ot, amin csak annyit nézett meg hogy hogy fekszik a baba, meg annyi hogy megálapította hogy több a magzat víz mint kellene. Közben a cukra is megy feljebb, már volt hogy a vizeletében is volt, és 10 körül volt a vércukor szint. Ennek ellenére nem küldték tovább őt, a doki semmit nem mondott, a védőnő annyit hogy diétázzon, de hogy mit, mennyit, hova semmi. Abban maradtak hogy majd néha menjen be megméretni a cukrát, mert hogy nem indenalkalommal volt neki több. Más nem történt. A nagy uh majd csak a 32. héten fog megtörténni, szóval foglama sincs hogy fejlődik e magzat, jó e a méhlepény állapota, semmit nem lehet tudni. Majd én megyek vele hétfőn Pesten 4 d uh-ra kiváncsi vagyok mit fognak látni.


Szóval ennyit a hatvani kh-ról, Lővey dokiról, és a védőnőről.
Engem személyszerint megőrjít ez a tehetetlenség, csak nézem hogy kezdődnek a gondok, és semmit nem tudok csinálni mert őt nem érdekli.


Gabi

Kép
lieglgabi
 
 


Szia Gabi!

Ilyen esetben, mint amilyenben az unokatestvéred van, jobban tenné, ha elkezdene egy kicsit gondolkozni és elkezdene egy kicsit magával foglalkozni is. Mondtam neked, hogy a Lövey doki az egy feletébb érdekes eset, nekem nagyon elegem lett belőle meg ott az egész gárdából is elegem lett. Nagyon felületesek.



Alíz.
Vendég
 


Szia

Én elhiszem neked, sőt már többen szídták őt, na meg ahogy mondtam neked a multkor is hogy még emellé ápoló is vagyok, tehát szakmailag is tudom hogy mit hogy kellene, különösen rosszul érint hogy ennyire nem törődöm a doki, és még mellé még ha rossz kimondani az unokatestvérem is. Mert ha már ennyien mondjuk neki hogy ez így nem jó, akkor egy kicsit el kellene gondolkoznia hogy talán van benne valami.

Én most annyit tudok tenni hogy imátkozom hogy ne legyen semmi gond, illetve hogy elviszem 4D uh-ra, és ha jön hétfőn én is megnézema vérnyomását, és a cukrát. Sajnos mást nem tudok tenni, mert nem hallgat rám.


Gabi

Kép
lieglgabi
 
 


Szia!

A hatvani kórház egy nagyon lekopott hely.
Vendég
 


Szia!


Még valami: itt az unokatestvéred az aki a legtöbbet tehetne a saját maga illetve a baba egészsége érdekében. A magasvérnyomás illetőleg a terhességi- cukorbetegség mind a kettő nagyon ártalmas a kismamára és a babára nézve egyaránt. A mikor bent feküdtem a klinikán, ott is volt ilyen problémával bent egy kismama, ő mondjuk már aznap amikor befeküdt, azt kérdezte az orvostól, hogy mikor mehet haza. Az orvos meg világosan és érthetően megmondta neki, hogy akkor megy haza amikor megszül, addig pedig szem előtt lesz. Annak a kismamának 3 óránként mérték a vérnyomását, meg szigorú diétán volt. Teljesen másképp állnak az emberhez és egyáltalán nem a pénzről szól a dolog a klinikán.
Vendég
 


Szia!

Egy újabb info a hatvani kórházról, ezt is mutasd meg az unokatestvérednek:

állítólag szeptember 1-től megszűnik a hatvani kórház Szülészeti és Nőgyógyászati osztálya.
Vendég
 


SZia


Igen tudom, már mondta, azt monndta a doki hogy ő a Gyöngyösi kórházba fog menni, és oda megy utánna az unokatesóm, de szeriontem tesz majd ról a doki hogy programozott csaszival előbb megszületi még Hatvanban, de ha ennyire törődik a terhességgel, még az sincs kizárva hogy eleve előbb fog szülni.


Gabi

Kép
lieglgabi
 
 


Szia!

Szerintem letehetne erről a dokiról az unokatestvéred. Mondjuk egy valakinek nagyon örülnék, ha mondjuk a SOTE-n látnám esetleg, mint szülésznőt, ő pedig a Ocsoránszki Judit. Nagyon aranyos és nagyon kedves.
Vendég
 


Sziasztok! Én most a 2. babámat várom (augusztusra) és a Hatvani kórházban fogok szülni. Nem szűnt meg az osztály.
Az első babámat is itt szültem és a körülményekhez képest, meg voltam elégedve mindennel. Igen, van olyan orvos itt sajnos, aki szerintem nem igazán ért a szakmájához, mert nem vette észre, hogy terhes vagyok, az első babámnál mikor begyulladta mellem és tízforintosnyi piros folt és görcs volt a mellemben szintén nem vette észre (le is írom a nevét, hogy őt nagy ívben kerüljétek: Dr. Darwish Mohamed). De ennek ellenére én a saját dokimmal (Dr. Horváth Gábor) meg vagyok elégedve.
Az első babámat nem nála szültem, mert külföldön volt, de ennek ellenére most is hozzá járok és minden rendben van, semmi gondom vele. Én azért is szeretnék itt szülni, mert nekünk ez a kórház van a legközelebb és legalább itt már van némi tapasztalatom.
chelsey
 
 


Szia Chelsey!

És ki most a hatvani kórházban az osztályvezető főorvos? Mert a Lövey doktor az Gyöngyösön van. Mondjuk Én nem itt fogok szülni.


Üdv:

ppetike.
Vendég
 


Szia Ppetike!

Nekem azt mondta a védőnőm, meg amikor utoljára az osztályon jártam (kb. 2 hete), akkor is az volt kitáblázva, hogy Lövey az osztályvezető. Nekem Ő sok vizet nem zavar (max. annyi, hogy nem szimpi), viszont a Darwisht, ha lehet, nagy ívben elkerülöm. Egyébként a Gyöngyösi Kh. milyen? Semmit nem tudok róla, és gondolom, ha valami miatt itt mégis megszűnik a szülészet, oda kellene menni.
chelsey
 
 


Szia!

Az egy dolog szerintem, hogy mi volt kitáblázva. Legalábbis az Én álláspontom szerint. Lövey??? Szerencsétlen emberre kígyót-békát fújnak. Darwish??? Az egy tévedés a Szülészeti és Nőgyágyaszti Szakmai Kollégiumnak. Szerintem az az ember az ecseri piacon vette a bizonyítványát. A gyöngyösi kórházról semilyen infóm nincs, esetleg annyi, hogy Lövey doktor a hatvani szokásokat teljes mértékben átvitte (pl. nincs 24 órás roaming-in, hanem csak este 10-ig vannak kint a kisbabák most már).
Vendég
 


Szia Ppetike!

A roaming-inről annyit mondhatok (hatvani), hogy mikor az első babámat szültem (2006), én romaing-ines szobába kerültem, és elhatároztam, hogy szeretném ha velem lenne a lányom. Na, de itt jön a fekete leves, július (sőt már augusztus) lévén dög meleg volt, egész nap nyitva volt az ablak és az ablak fölött meg egy hatalmas darázsfészek volt. Így szinte egész nap volt a szobánkban egy-két darázs, tehát mégsem kértem ki a kislányomat. A másik ok pedig az volt, hogy elég huzatos volt a folyosó, és nem szerettem volna, ha megfázik. Emlékszem egyik éjjel akkora vihar volt, szakadt az eső, hogy arra ébredtem, hogy mintha a ömlene valahol a víz. Mivel az éjszakás nővért nem zavarta, én mentem ki a folyosóra becsukni az ablakot, hogy ne verjen be az eső. Gondolhatod, hogy akkor mennyire zavarja őket a huzat is?! Úgyhogy valószínűleg, most sem fogom kikérni a babámat. Nekem még ami fura volt elsőre, hogy szülés után nem lehetett rögtön mellre tenni a babát? Nem tudom, ez miért van így!?
chelsey
 
 


Szia!


Nekem szülés után oda sem akarták adni a kisbabát, úgy kellett rászólnom a szülésznőre, hogy ne vigye el.


Épp tegnap mondta a védőnőm, hogy most meg már úgy szülhetsz csak a hatvani kórházban, ha van magán orvosod.
Vendég
 


Sziasztok!
Én még új vagyok itt!
Én hatvani vagyok és Hatvanba szültem 2007 elején!A kisfiam oxigénhiánnyal született,de nem foglalkoztak vele,vissza se rendeltek,utána én hordtam gyógytornára,mert mozgáslemaradása volt.
Ennyi a véleményem,nem foglalkoznak semmivel.
vyca21
 
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2008. május 5. Millenáris Park

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.
nováky_rita
 
 


Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt. Én nem a hatvani kórházhoz tartozom, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert nem szeretnék ott szülni ahova tartozom, és megfordult a fejembe, hogy ide jönnék. :roll:
andi2310
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: