Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!

Van egy kis gond! ...asszem
Elvileg ma negyed tízkor találkoztam a dr úrral, ez azonban a valóságban nem jött össze, mert szüléshez hívták.
Ez nem gond, a baj csak az, hogy én vidékről jöttem Pestre 4 hete. Az ottani orvosom a terhességem korai volta, vagy amiatt, mert tudta, hogy nem hozzá fogok járni, nem rendelt el semmilyen vizsgálatot. Arra nem voltam felkészülve, hogy itt ilyen tumultus van, minden esetre időpont egyeztetés után múlt héten sikerült beszélnem a védőnőmmel, és a héten mentem volna a dr úrhoz. A gond, hogy legközelebb csak 9-re tudtak idópontot adni, de ugye vizsgálatom még mindig nincs, és valszeg lassan beleérek a 14. hétbe.

Szerintetek mit csináljak? Minden rendben lesz, ne aggódjak? De kicsit így is le lettem szidva, pedig én nem érzem magam bűnösnek. :roll:

Ágic

Kép

Kép
ágic
 
 


Ágic!

Az első fontosabb vizsglat az AFP(vérvétel) a 16.héten kell hogy megtörténjen,valamint egy nyaki redő vizsgálat (ultrahang).Ezek szűrik ki az esetleges magzati fejlődési rendellenességeket.
Próbálj megnyugodni,minden rendben lesz!9.én még mindig csak a 15.hétben vagy ha jól számolok....de ezt majd Bakos dr megmondja!:)

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Szia Ágic!
Azt hiszem, egyelőre, ha nincs gond, ez csak abban jelenthet hátrányt, hogy később kapod meg a kiskönyved.
De Bakos doktor úr annak a híve, hogy a terhesnek, ha gondja van, ne várjon időpontot, előzetes egyeztetés után menjen.
Szerintem hívd fel telefonon 333 6730/155 és röviden mondd el, mi a helyzet és ő megmondja, hogy kivárhatod-e azt az időt vagy menjél hamarabb.
Az asszisztens nénik meg nagyon vérmesek, szokd meg!
Tücsi
20150827140659
 
 

 
 

jaj Ágic, az uh-t elfelejtettem, feltétlenü hívd fel a dr urat!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!
Én is ugyanúgy jártam végül, mint Ágica, keddre volt időpontom, de szüléshez hívták ugye. Nagyon csalódott voltam, mert én csak 13.-ára kaptam időpontot, úgyhogy két hetet megint várnom kell, pedig már nagyon készültem lélekben. Félek, hogy nemet mond, mert az már a 32. hét lesz! Egyébként kicsit ki is akadtam, hogy ilyenkor ez a megoldás, hogy gyere vissza két hét múlva? Épp akkor lenne aktuális a következő ultrahang, amire várhatok újabb két hetet majd, mert ott is mindig be vannak táblázva. Na mindegy, 13.-án beszámolok mindenképp.
Üdv mindenkinek, beleértve az összes pocaklakót is! :)
bejjuska
 
 


Ja és Ágica, az AFP elvégeztehö a 18-19. hétig. Nekem is ezt mondták, mert az Istvánban (természetesen) nem volt időpont korábbra. Jótanács: amint kezedben a beutaló, telefonálj, mert iszonyú nehéz őket elérni, és csak délelőtt vannak ott!
bejjuska
 
 


Moindenkinek nagyon köszönöm a jótanácsokat és a támogatást! :D
Már rendben vagyok.
Az uh-t elintéztem, mert hallottam, hogy az fontos, és a rákszűrés eredményét is megkapom. (Ezt még a vidéki nőgyógyászom intézte kb másfél hónapja)

Egyébként nekem nagyon furi ez az új helyzet, hogy nincs időpont csak két hét múlva, meg ilyenek. D egondolom, majd megszokom. :lol:

Mindenesetre köszi hogy adtok tanácsokat, ez sokat segít.

Bejjuska: Nem veled találkoztam a rendelőben kedden?

Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Szerintem Bejjuska, neked is ugyanazt tudom mondani, hívd fel rendelési időben a doktor urat és mondd el, hogy miről van szó. Akkor meg tudja mondani, hogy ráér-e akkor menni, vagy mikor menj hamarabb.Tel: 333 6730/155
Egyébként részben azért is mondanak ilyen időpontokat, hogy néhány hely maradjon a kismamáknak, akiket adott időpontra hívnak vissza :)
De a doktor úr annak a híve, hogy ha kismamának baja van, akkor telefonáljon, beszélje meg és menjen soron kívül, nehogy két hetet várjon.
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Bejjuska, én is 13-án megyek a Bakos dokihoz, és ugyanannyi hetes vagyok, mint Te. Még lehet, hogy találkozunk, én 9 körül megyek, de gondolom lesz csúszás.Te hova mész uh-ra?
Egyébként a 18. hetes uh-nál jártam úgy, hogy nem volt a Doktor Úr, a 20. héten mentem hozzá, a Péterffiben meg 3 hét múlva adtak csak időpontot a genetikai uh-ra és még én voltam a hibás, hogy nem tudtam, hogy ilyen sokat kell várni. Pedig ugyebár beutaló nélkül nem mehet az ember. Aztán meg kidobtak 5 perc alatt.
Ágic, mindenképp hívd fel a Doktor Úrat, mert a 12. hét környékén kell a tarkóredő szűrést megcsináltatni és az elég fontos.
Tücsi, gratulálok a Babához!
Ali
alibaba
 
 


Ágic, közben észrevettem, hogy elintézted az uh-t, csak én voltam figyelmetlen.
alibaba
 
 


Sziasztok! Hogy feléledt a topic!
Ágic, nem tudom, találkoztunk-e, küldj képet, és megmondom. :))Én 8.15-re mentem, és kb. kilenc-fél tízig voltam ott.
Alibaba, én 13.-án 10.15-re megyek. Biztos lesz csúszás, meg Bakos bácsi kicsit késős típus, sose ér be reggel pontosan...Te is a dokibácsinál szeretnél/fogsz szülni? UH-ra a Szent Istvánba szokott beutalni.
bejjuska
 
 


Sziasztok!

Bejjuska, megnéztem a kiskönyvem, én 9.15-re megyek. Hát, igen Bakos bácsi tényleg nem sieti el a dolgokat, de nagyon alapos! :D Még lehet, hogy összefutunk. Múltkor én is késtem pár percet, össze is futottam vele az alagsorban, éppen igyekezett valahová.
Én is nála szeretnék szülni, már beszéltem vele ezügyben. A Sote II-n még nem voltam, de már lassan meg kellene nézni...
:roll:
alibaba
 
 


Sziasztok!

Hétfőn megnéztük a babát!!!!! :lol:
Hát, nagyon örülök, hogy a férjem is el tudott jönni.

Igaz, hogy a 12 hetes tarkóredő vizsgálatról lecsúsztunk, de a dr bácsi megnyugtatott, hogy nincs semmi gond. Azt a vizsgálatot pótolni ugyan nincs mód, de a jelenlegi állapot alapján valószínűleg nincs semmi baj, és a 16. hetes vizsgálat is utal majd az előzőre. :D

Hát, most boldog vagyok. Egyébként már 9 ill. 12 cm-esek vagyunk, és a 14. hétben leledzünk. Már mindenét láttuk, és mozgott is !

Pénteken megyek Bakos dr. úrhoz, és remélem minden rendben zajlik, és bekerülök én is a nagy körforgásba. :roll:

Bejjuska: Én kedden 9.15-re mentem volna vizsgálatra, és már volt ott egy kismama, aki elkésett az övéről. Csak gondoltam, hátha te voltál, mert ő is 13-ára kapott új időpontot. ...asszem.

Hát, mindenkinek boldogságban teljes várakozást, meg ilyenek.

hatalmas pusszancs: Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Hát, Bakos doktor ma is szüléshez ment... :(
Csak úgy eszembe jutott, hogy vajon olyan óriási dolog lenne, ha ilyenkor felhívná valaki az aznapra behívott kismamákat, hogy el se menjenek? Marha jó, hogy kiveszi az ember a szabit, rákészül, tömegközlekedik, aztán semmi, lassan hat hete...
bejjuska
 
 


Sziasztok!

Bejjuska, nagyon sajnálom! Amikor megtudtam a hírt, rögtön Te jutottál eszembe. És mikorra kaptál új időpontot? Te is messziről jársz?
Én erőszakos voltam és kisírtam csütörtökre egy új időpontot, illetve inkább becsúsztattak 9 és 10 közé. Mondjuk én táppénzen vagyok, de azért ez tényleg nagyon bosszantó, főleg Neked.
Ali
alibaba
 
 


No, akkor találkozunk, én is beírattam magam csütörtök kilencre! :)
Nem járok túl messziről, csak a tömegközlekedés ma különösen kiábrándító volt. Háromszor annyian voltunk a buszon, mint ahányan normálisan elférünk, és helyet persze nem adnak át...De hát kellett nekem ilyen bő télikabit venni...:)))
bejjuska
 
 


De jó, akkor találkozunk. :D
A tömegközlekedés engem is kiakaszt. Én nem olyan bő kabátban járok, de akkor sem adnak helyet, csak végigmérnek, aztán meg ablakon ki. :evil: És főleg a fiatalok, simán leülnek előttem az utolsó helyre is akár. Szomorú...
Szép estét!
alibaba
 
 


Kedves Fórumozók,
2 hete bekerültem a II. számú Nőgyógyászati klinikára, hála égnek nem volt semmi gond, most vagyok 30 hetes kismama.
Bakos doktorhoz járok évek óta és most megtapasztalhattam a doktor úr segítőkészségét és odafigyelését.
2 naponta bejárt hozzám, 3-szor meg is vizsgált, de hála égnek nem volt semmi baj.(volt egy kis folyásom, amit kis zeretett volna zárni hogy nehogy magzatvíz szivárgás legyen, de 2-szer meg is csinálta a lakmusz próbát ami negatív volt).
Egy szóval teljesen meg vagyok elégede a doktor Úrral, úgy érzem igazán jó kezekben vagyok nála. Nagyon alapos és körültekintő, minden "bolond" kérdésemre választ kapok, nagyon rendesen lemagyaráz mindent és meg is nyugtat.
Mindemkinek csak ajánlani tudom!!!!!!!

Köszi a választ
mivi
 
 


Sziasztok!

Bejjuska!
Küldtem privit, nem tudom megkaptad-e. Remélem, minden rendben Veletek! :)
Vigyázz magatokra!
Ali
alibaba
 
 


Alibaba, nem kaptam meg a privit, :( megpróbálod újra elküldeni?
Köszi, szép estét!
Bea
bejjuska
 
 


Bejjuska!

Megint küldtem egy privit, nem tudom, miért nem küldi el? :evil:
Csak azt akartam kérdezni, mi volt a dokinál? Beszéltél vele szülés ügyben? Mit mondott?
Remélem, minden rendben volt!
Vigyázz magatokra!
Ali
alibaba
 
 


Szia Ali!

Megint nem jött át a nyavajás! Na mindegy. Minden oké, fejlődünk szépen, csak farfekvéses a kis drágaságom...:( De állítólag még bőven van ideje megfordulni... Szülésügyben megkérdeztem a doktorurat, de csak annyit mondott, hogy térjünk rá vissza, ha megyek ctg-re. Hogy ez mit jelent, nem tudom, de nem akartam erőltetni a témát. Remélem csak azért mondta, mert nagy csúszás volt a napirendben, és nem akarta az időt húzni.
Gondolom Te is 11-én jössz ctg-re... :D
bejjuska
 
 


Sziasztok!

Bejjuska, Ali!

Sajnálom, hogy veletek megint csúzyás adódott. Nekem szerencsére sikerült találkozni a dr. úrral pénteken. (múlt hét) Úgyhogy megkaptam a beutalóimat, és majd csak 27-én megyek legközelebb. Mindenesetre az megnyugtató, amit mivi írt.

Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Sziasztok!

Bejjuska: akkor együtt ctg-zünk! :lol:
Egyébként Velem is ugyanez a helyzet, nekem is azt mondta, hogy majd még visszatérünk rá. Azóta sem nagyon forszírozta ezt a szülés-dolgot és én tegnap eléggé beparáztam, hogy esetleg elfelejtette. :roll: A farfekvés még alakulni fog. Nekem harántfekvésben volt október végén még és tegnapra befordult rendesen. Fűztem is a buksiját, sokat beszélgettem vele erről. :P Amúgy meg én az utolsó napig farfekvéses voltam és az utolsó pillanatban fordultam be. Ne aggódj, be fog fordulni a Kis Drágád!

Ágic: örülök, hogy rendben vagytok! Szerintem is jó kezekben leszünk a Doktor Úrnál. Nagyon lelkiismeretes, nekem már csinált tavaly egy kisebb műtétet és többször megnézte, hogy vagyok utána. És a műtétre és utána is személyesen kísérgetett.
Szép napot és kellemes hétvégét! Ali
alibaba
 
 


Sziasztok Kismamák!

Nagyon örülök,hogy ilyen sokan lettünk ebben a topicban, és hogy, mindenkinek jó élményei vannak. Amikor én jártam a Bakos Dr-úrhoz akkor volt ez szuper új rendszer,hogy fogalmad sincs kinnél fogsz szülni, még a doktor bácsi sem tudta tutira, ígyaztán én végig hozzá jártam thgondozásra, és végűl a az Istvánban szűltem a választott szűlésznőmmel. Mindenkinek olyan tökéletes szülést kívánok mint amilyen az enyém volt. Amúgy a doki bácsi egy tündér azóta is hozzá járok és tényleg mindent meg lehet vele beszélni...

Kriszti&Bence: Nektek sok puszi és amint tudok írok mailt és küldők képet!

Noémi&Ati

Kép
újanyu
 
 


Sziasztok!

No, ma végre lefixáltuk, elvállalt a doktor úr! :D
Ali, írj mindenképp, hogy mi a helyzet, mert nemigazán tudtunk beszélni ugye.. Az én picim is végigaludta a ctg-t, de az eredmény egyébként jó volt. Holnap mennem kell a Sote-ra, mert a doki szeretne egy jobb uh-t csinálni, mert még mindig faros a drága... :cry:
Pussz mindenkinek!
bejjuska
 
 


Sziasztok!

Bejjuska, örülök, hogy jól vagytok! A doktor bácsi szerint a déli álmukat alusszák a Babócák ilyenkor. Néha-néha azért feleszmélt a Manóka, de aztán szundikált tovább. Remélem, kint is ilyen nyugodt baba lesz! :lol:
Nem akart még megfordulni a Kicsi Babócád? Még mindig van ideje, ne aggódj!
Nekem meg újra kell ismételni a ctg-t, a biztonság kedvéért. :roll:
Én valószínű maradok a Péterffiben, ott van egy szülész doki, akit ismerek. Nekem az helyileg jobb így és a doki is rendes.
Remélem, azért még találkozunk! És bocsi, hogy olyan sokáig bent voltam, én nagyon hosszúnak éreztem...
Majd írd meg, mi volt a Sotén az uh-n. Drukkolok!
Vigyázzatok nagyon magatokra! Pusszancs!
alibaba
 
 


Sziasztok!

Ezúttal érdeklődni szeretnék, mi van veletek? Hogy vagytok?
Bejjuska, Ali!
Nem tudom, mikorra vagytok (voltatok) kiírva.
Lehet, hogy már babáztok?

Velünk minden rendben, de eszembe jutottatok!

Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Sziasztok!
Én elvileg 15-re vagyok kiírva, és hát úgy tűnik, a kicsikém nem sieti el... Pedig én már nagyon mennék szülni! Szerencsére befordult a baba, remélem már nem gondolja meg magát. Nehéz ez az utsó pár hét nagyon, számolom a napokat, a perceket.

Ali, veled mizujs? Ugye nem előztél meg? :lol:
bejjuska
 
 


Sziasztok Kismamik!

Örülök, hogy jól vagytok és a Babócák is.
Bejjuska, gratulálok, ügyes a Babácskád, hogy befordult a megfelelő helyre! :lol:
Én végül a Péterffyben szülök, nekem az helyileg jobb.
Az én Fiacskám sem akar még egyenlőre kibújni, lehet, túlhordás lesz a vége. Az én időpontom 16.
Bejjuska, nagyon drukkolok Nektek! Ha lesz valami lényeges, majd írok!
Ágic, aranyos vagy, hogy gondoltál ránk! :D
Puszi!
Ali
alibaba
 
 


Látjátok, nem hiába mondják, hogy a fiúbabák lustábbak! De hogy ennyire! :D
bejjuska
 
 


Sziasztok!

Bejjuska, mi van Veletek? Mára vagy kiírva! :wink:
Drukkolok nagyon!

Én holnapra, de szerintem nem fogok szülni!

Ali
alibaba
 
 


Sziasztok, a helyzet sajnos változatlan.Voltam ma ctg-n, meg áramlásvizsgálaton, minden oké, csak nagggyon lusta a kislegény. Mostantól kétnaponta kell járnom, és ha hétvégéig semmi, akkor hétfőn be kell feküdnöm. :(
Bakos doki továbbra is nagyon rendes, kedves, ma a férjem is velem jött, neki is nagyon szimpi volt. :D
Ali, írj, hogy hogy vagytok. Indulhat a verseny, hogy ki szül előbb! :lol:
Pussz és kitartás!
bejjuska
 
 


Sziasztok!

Bejjuska, mi totál egyformák vagyunk! De szerintem Ti fogtok nyerni, úgy érzem! Nagyon drukkolok Nektek!
Én ma megyek a dokimhoz megbeszélésre, bízok, hogy vasárnap befektetnek, mert akkor lesz ügyeletes. Jó lenne már megszülni...
Neked nem csináltak magzatvíz vizsgálatot? Nekem tegnap akartak, de nem fért be a méhszájba a legkisebb cső sem. Állítólag azt is 2naponta kell... :? De mindent a Baba érdekében!
Neked is kitartást!
Ágic, Te hogy vagy? Hányadik hétnél tartasz?
Puszi!
Ali
alibaba
 
 


Halihó, nálam még mindig semmi. A baba nagyon happy odabent, én kevésbé idekint... Délután megyek a dokihoz, megbeszéljük, hogyan tovább.
Ali mizujs, egyben vagy még? Sztem egy napon fogunk szülni. Mit szólnál a maihoz??? :D
bejjuska
 
 


Sziasztok!

Örömmel tudatom, hogy január 22-én 15 40-kor megszületett kicsi fiunk.
3030 g, 54 cm.
Bejjuska, Veletek mi a helyzet? Mostanra már biztosan a Te kicsi fiad is megszületett. Majd írj, mert nagyon kíváncsi vagyok.
Ali
alibaba
 
 


Gratulálok! Valahol leírod, hogy milyen volt a szülésed?

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok, végre itthon!
Január 25.-én Gergő baba is megszületett, megindított szülés volt, császár lett a vége. De jól vagyunk, minden oké. Kereken négy kiló a pici, 54 centi. És eszik, mint a gép...:)
Hirtelen ennyi, sok a dolog...:))
Pussz mindenkinek!
bejjuska
 
 


Neked is nagy gratula, Bea!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!
16hetes kismama vagyok,első gyerek, a kezdetektől Bakos dokihoz járok( igaz tök véletlenül), és elégedett is vagyok vele. A kérdésem igazából az, hogy szerintetek mikor kérjem meg, hogy legyen a fogadott orvosom, ill. mekkora összeget illik adni neki. (az utóbbit persze priviben ha elküldené valaki, azt megköszönném) Azt is mikor? Szülés előtt vagy után? Én olyan béna vagyok az ilyen dolgokhoz. Még soha senkinek nem adtam pénzt (ellene vagyok) , de persze egy szülésnél egész más. Már nem csak rólam van szó.
üdv:_ danaja
danaja
 
 


Sziasztok!
Köszönöm az üzeneteket! Mindenkinek jó babavárást! :D
danaja
 
 


Sziasztok!

Ali, Bejjuska! Nagy nagy gratula nektek!
Igazán örülök, hogy túl vagytok rajta, és ezek szerint minden rendben ment!
Nekem még van időm! :D
Essig május 10 volt a várható időpont, de a legutóbbi uh szerint inkább április 27. Mindenesetre fiú lesz, úgyhogy az is lehet, hoyg szeretne még kicsit benn maradni. :D
Egyébként jól vagyok, ahhoz képest, hogy hetedik hónap, egész kicsi a pocim, és tök könnyen mozgok. Na jó, lehet, hoyg nem lesz ez mindig így!
Jó babázást, és sok puszi mindenkinek!

Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Sziasztok!!!

Örömmel látom, hogy van egy topic Bakos doktor úrról!!! :lol:

Én 2002-ben szültem nála a fiamat, nagyon rendes volt! A szülés egy hónappal hamarabb indult be, előtte nem sokkal szóltam neki, hogy szeretnék nála szülni, és igazából még nem is konkretizáltuk a dolgokat(még volt 1 hónap a szülésig), de a kórházban mondtam, hogy hozzá járok és rövid időn belül ott volt!!! Még meg is nyugtatott, hogy nézzek rá ő is kicsikén született és milyen szép nagy ember lett belőle!!!! :lol:
Most is járok hozzá mert szeretnénk még testvérkét, de nem jön össze, remélem a következő csemetét is szülhetem majd nála! :lol:
queen-bee
 
 


Szia queen-bee!

Én 2003.-ban szültem nála,szintén fiút,és most várom a testvérkét,és ebben a Bakos doki segített,mert nekünk sem akart összejönni,és említettem neki,hogy szeretnénk még egy babát,és írt fel nekem gyógyszert,és a második kúránál sikerült teherbe esnem,és jövő hónapban szülök,ha a kiscsaj is úgy akarja!

üdv:Eda
eda2
 
 


Sziasztok,
Én febr. 1-én szültem kisfiamat a bakos Dr-nál a II. sz. Női Klinikán. Ő volt a kezdetektől az orvosom, a 6. hónap környékén megkérdeztem, hogy szűlhetek e nála (igaz már kb. 54 éve járok hozzá), és Ő igent mondott. A végén császárral szültem, végig nagyon rendes és gondoskodó volt, amikor hvtam hogy beindult a szülés, kb. 1 órára rá bent is volt nálam.
Összefoglalva és nagyon meg vagyok elégedve vele, mindenképpen csak hozzáő fogok járni. Szeintem alapos és igazán jó orvos éps ami nagyon fontos, hogy nem pénzorientált, mi nem beszéltünk meg előre semmi összeget , annyit adtam amennyit gondoltam.
Mindenkinek csak ajánlani tudom!!!

Köszi a választ
mivi
 
 


Szia Eda!!!

Jó Neked, én már több mint 1 éve szedem a gyógyszereket, Clostilbegyt, Norcolut és eddig nem jött be, most azt mondta vmikor csinál egy petevezeték átjárhatósági vizsgálatot, "átfújást".
Te mit szedtél?

szia
queen-bee
 
 


Szia queen-bee!

Én semmi mást nem szedtem,csak ezt,a clostyt,azt viszont hallottam,hogy ez a petevezeték átfújás,általában segít,sok sikert hozzá,mi is egy évig próbálkoztunk,míg minden összejött,az elsőnél is,és akkor jött amikor már megfeledkeztünk róla,hogy mit is szeretnénk!Remélem nektek is sikerülni fog,első babátok lenne?

üdv:Edahttp://babafalva.hu/tickers/rtb.png
eda2
 
 


Sziasztok!
Valaki tudna nekem választ adni arra,hogy nekem is elvállalta a Bakos doki a szülésemet,ami hamarosan aktuális lesz,de nem adott tel.számot,ha idő előtt beindul,hogy értesítsem?Ti hogy csináltátok?

Eda
eda2
 
 


Eda, priviment.
Tücsi
20150827140659
 
 


Kedves eda2,
Én a 24. hét környékén kérdeztem meg fixen a Bakos dr-tól, hogy elválallja e szülésemet, igaz én már nagyon régóta jártam hozzá és a terhesgondozásomat is vele kezdtem. amikor közelgett a terhességem vége, kb. 34. hét környékén megadta a mobil számát, mondván ha bármi van hívjam. Amikor elkezdtem a vajúdást és a vajudóban voltam már kb. 3 órája akkor felhívtam és Ő kb. 2 óra múlva bent is volt. A nővérke mondta, hogy míg be nem ért hozzám telefonált a kórházba többször is hogy mi van velem és tájékozódott az állapotaomról.

Köszi a választ
mivi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: