Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm a segítséget Tücsi! Sajna még nincsenek kiírva hogy hogyan lesznek a felkészítő előadások március után, de ez van most kiírva: "Szülőszoba látogatásra minden foglalkozás után,
a szülőszoba aktuális telítettségétől függően, lehetőséget biztosítunk."
Ja meg még az jutott eszembe hogy mivel apás szülést szeretnénk ezért be kell szerezni valami felszerelést az apukának? Be kell öltözzenek zöld ruhába?
giza777
Gyöngyös
 
 


Giza!

nem kell beöltözniük apukáknak. Csak a cipőt kell kint levenniük, mint ahogy neked is majd. Van egy cipőtartó. Mi itthonról vittünk papucsot, az volt rajtunk. Szülőszoba látogatásra viszont szoktak menni apukák is, sőt..elég sokan. Nem rossz dolog, ha ők is látják hova mentek majd. Hol van a csengő amit meg kell nyomni. Körbevezetek titeket, infókkal látnak el.

Valamelyikőtöknek küldtem privit, de visszadobta rendszer, nem küldte el..de már nem emlékszem melyikőtöknek.:-) Annyi új kismami jött..majd igyekszem újra írni, ha több időm van.



Amúgy "frissen jött" kismamáknak : nagyon hasznos infók vannak Bajcsy honlapján ill. itt a fórumon is az előző oldalakon, kb. a 30-50 között vannak azok az oldlak, amikor még mi vártuk a gyerkőcöket. Rengeteget leveleztünk, kicsit pörgősebb volt az oldal.


Ezt a listát még talán Marcsi állította össze, tényleg Marcsi merre vagy?

Bajcsyba:

Okmányok
• személyi igazolvány
• TAJ-kártya
• kismamakönyv
• leletek
• 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat
• fénymásolat személyik és lakcímkártyák

Szülőszobára
• kényelmes ruha (hálóing)
• ásványvíz
• magas cukortartalmú gyümölcslé a szülés utánra (a vérveszteség miatt ajánlják)
• szőlőcukor a vajúdás időszakára
• papucs (nekem mindkettő), apukának is
• hajgumi
• apukának szendvics
• pzs
• CD
• törülköző
• Fényképezőgép, kamera

Gyermekágy
• Pelenkák (adtak kb 3-at reggelente)
• 2-3 textilpelenka (fej alá, büfiztetéshez)
• Betadine, popsitörlő stb. gyerektisztításhoz (nem kellett, volt ott)
• pipere felszerelés (semleges illatú tusfürdővel)
• hálóingek
• melegítő, póló
• köntös
• törülköző
• puha wc papír
• 2 pár papucs (egyik zuhanyozni)
• sok alsónemű
• szalvéta, evőeszköz, pohár, konyharuha
• mellápoló kenőcs a mellbimbó kisebesedése ellen (Bepanthen kenőcs)
• mellszívó (Avent)
• melltartó, melltartóbetét tejszivárgás ellen (2-3 pár mosható vagy 1 csomag eldobható)
• TENA betétek
• Laktoherb vagy Fitolac szoptatós tea a tejtermelés serkentéséhez.
• gyümölcslevek, ennivaló
• hazamenetelhez ruhák
________________________________________


F.


Kép
fruzsa7
 
 


Azt hiszem már leírtam pár embernek , de akkor ide felrakom ez a legegyszerűbb:


Szülőszobára: Mikor beérsz a kórházba akár magzatvíz hiányéban, akár fájásokkal (5 percesekkel előbb nem érdemes, bár nekem úgy alakult, hogy mire észbe kaptam 3 percesek voltak), rögtön a szülőszoba melletti vizsgálóban megvizsgálnak. Megnézik valóban elindult-e a szülés, vagy még hazaküldenek, na én ez utóbbit el akartam kerülni, inkább biztosra mentem. A szülésznő segíteni fog, bekísér egy szabad szülőszobába, én a sárgában szültem , és átöltözöl a kórházi hálóingbe, de persze ez a "normál" szülésnél van így, ha császár akkor nem tudom ez hogy megy.De ilyenkor kapnak a mamák beöntést, borotválást, bár én már 3 ujjnyival érkeztem és nem volt rá idő, össz- vissz 3 óra alatt megszültem, tehát rugalmasak ez ügyben. Szőlőcukrot, savmentes vizet kis csokit,, ami töltetlen, azt vihetsz. Én ajánlom a zoknit, én izgultam fázott s lábam. És saját hálóingbe vajúdj, szülj, mert elég koszós lesz, hogy szépen fejezzem ki magam. Apa bent lehet végig, elméletileg elvághatja a köldökzsinórt, de csak akkor ha nincs gond a babával, az enyém belekakilt a vízbe rögtön vitték ki leszívni, apa lemaradt róla... De kint ott lehetett, amíg letisztították, képeket készített.
Ha bemész és megvizsgálnak, közlik maradsz, mert szülsz, akkor felveszik az adataidat, és ők értesítik telefonon az orvosodat.



A császárról nem tudok semmit, mert én hüvelyi úton szültem, de kicsit tovább kell bent maradni, talán 4 napot, eda van, és kérhető. A férj nem lehet bent A MŰTÉTNÉL, EZT TUDOM, DE A BABÁT RÖGTÖN MEGKAPHATJA, MÍG TÉGED ÖSSZEVARRNAK.




Este 7-kor van babafürdetés, akkor tolod a babát a csecsemősökhöz, és lefürdetik. Tápszert csak akkor kaphat, ha te aláírsz egy nyilatkozatot, hogy kaphat, de azt is csak 24 óra után, az első 24 órában legfeljebb vizet kaphatnak csak, ha akarsz adni neki, a gyomruk miatt. Én 3 nap helyett még egyet maradtam a biztonság kedvéért, de nem szóltak hogy menjek már, viszont nem biztos hogy hozzájutsz alapítványihoz, ez attól függ épp amikor szülsz lesz-e hely ha nem simába tesznek. Az se rossz, én félidősen feküdtem simába.



Babának: 2 cumisüveg jó ha van, esetleg vízre, vagy tápszerre ha később indulna a tej, az enyém is kapott mindkettőt, semmi baja nem lett. Bár én nyáron szültem kánikulába kellett a folyadék neki. 4-5 textilpelus, rendes pelus, popsitörlő, popsikrém, , ruha elég hazavitelre.
Szoktak kérni kis sapkát, kis kesztyűt karmolászás ellen, szerintem ez utóbbi felesleges, nekünk csak elkavarták.


íratok legyenek nálatok: taj, lakcímkártya, személyi ilyesmi. Ajánlom neked az eldobható bugyit, domestos törlőkendőt, annyira nem tiszta a kórház, tena 3-4 cseppes extra betétet. Több hálóinget. Sok vizet, nagyon sokat. Esetleg szívószálat ha császár lesz, úgy könnyebb inni. 6 óra után kelhetsz fel. Kérd a nővérek segítségét, ők szívesen kikísérnek a mosdóba is..én többször ájultam, szóval nekem kellettek.

csecsemősök: maguktól általában nem ugranak, de ha kéred mindent szívesen megmutatnak, egy két kivételen kívül nagyon rendesek.
Ja és a náluk van elektromos fejőgép, ha beindul a tej és a gyerek nem szívná ki teljesen, nagyon bedurrannának, alapszabály hogy szívni kell, nehogy begyulladjon, bár egy kis hőemelkedés még belefér. de vedd igénybe ha kell, nekem nagyon bejött, és felcímkézve elteszik a tejed, bármikor pluszba odaadhatod a gyereknek cumisüvegbe ha kell.



url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
fruzsa7
 
 

 
 

Sziasztok,

Én is azt hiányolom, hogy még nincs fenn a március utáni program a honlapon. Remélem hamarosan felkerül, mert kíváncsi lennék rá. Az eddigiek egész érdekesnek tűntek a címek alapján.

Tündi
tundi81
Hort
 
 


Szia Fruzsa!

Köszönöm az infókat!!!
A párom biztosan jön majd velem a szülőszoba látogatásra, mert mindenhova elkísér:)(vérvétel, védőnői tanácsadások...).
giza777
Gyöngyös
 
 


Sziasztok!
Látom megint megszapododtunk egy kicsit,ennek örülök.
Bocsi egy picit elhanyagoltam a fórumot a napokban,de talán mostmár több időm lesz.
Fruzsa: Nagyon örülök,hogy így leírtad a menetét a kórházi felvételnek,ezzel sokat segítettél nekem is,habár én azt mondom,hogy még részletesen nem is akarok a szüléssel foglalkozni,de azért egyre több kérdés merül fel bennem is.

Voltam tegnap dokinál,azt mondta a méretei alapján lehet,hogy tényleg egy héttel idősebb,mint gondolta eredetileg,de az a lényeg,hogy minden rendben van.Sajnos szégyenlős a kis drága,úgyhogy betekintést nem engedett nekünk a lábaközé,de nem ez a lényeg.Legközelebb csak 20-án kell mennem,akkor a bajcsyba,genetikaira,meg jövő hétfőn afp-re.
Tényleg az afp-nek mennyi idő alatt van meg az eredménye?
Nekem azt mondta a doki csak u.h előtt ugorjak le a laborba érte.

És bejött a párom is,megnyugodtam,mert először megvizsgált,mindent megbeszéltünk és a végén,mikor felöltöztem behívta a páromat,meg a húga is ott volt,úgyhogy volt tömeg:-)))
De nagyon barátságos volt,mint mindig...a párom is nagyon boldog volt,mondta sokkal másmilyen így látni,mint csak a pillanatképeket a nyomtatott változatban.
Feloldotta atilalmaimat is,mondta,ha nincs semmi panaszom,lehet mozgolódni,haza is utazhatok a szüleimhez,meg a kis unokahugiaimhoz:-)),de mindent csak mértékkel és azért kíméljem magam.
Szóval most nagyon boldog vagyok!!!Habár magamon is észre veszem és már a környezetem is mondta,kezd egyre ingadozóbb lenni a hangulatom,dehát belefér egy kismamánál,nem igaz?

Tücsi: most nekem is már c2000 a méhnyakam,de azt mondta adoki,ez teljesen rendben van így,nem kell aggódnom.
Ha minden jól megy kb.egy héten fogunk szülni,úgy látom.
A te tapasztalataid alapján aggódni kellen ez az érték miatt?

Most megyek,mert gyorsan összeütök valamit,aztán kinézünk a FEHOVÁRA,a párom nagy horgász és elkísérem,végre kimozdulunk egy kicsit,eddig nem nagyon mertem mászkálni.

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildikó,

Igen úgy néz ki hogy egy időben fogunk szülni. :) Én már nagyon érzem mikor ficánkol, nem kifejezetten a rugdosásokat, hanem hol itt-hol ott kupacolódik össze... gondolom forgolódik.
Az érték miatt én csak azért aggódom mert nekem van itthon egy kis ördögfióka (20 hónapos), aki jelenleg közel 15 kg. és azért még szüksége van a közelségemre, arra hogy felemeljem és hát azért mondta Edina (én Dr. Boros Edinához járok) ha lehet kicsit csökkentsem a terheléseket, hogy ne haladjon tovább a dolog.
De amúgy tényleg nincs ok aggodalomra amíg a méhszáj zárva van. (az ugye a kettes után lévő 0ák, míg azok 0ák nincs gond)
Csak ugye én Bulcsúval is igen hamar kinyíltam teljesen 1 ujjnyira, már vagy két hónappal szülés előtt. Ami esetemben nem volt rossz mert valaki órák alatt tágul 1 ujjnyit, én meg már úgy indítottam :) és hát szerencsés alkat vagyok mert hamar meg is szültem. Szóval kicsit azért ijedtem meg, hogy már most elkezdődött a folyamat, persze az is megeshet hogy a 40. hétig így maradok :) ki tudja? :)

Ha meg a kórházba mész a genetikai uh-ra akkor tényleg elég előtte bemenni az eredményért, mert végül is ez az uh-hoz szükséges, ez alapján is nézik majd a babát. De úgy tudom ha valami nagyon rossz érték lenne értesítik az orvosod, szóval ráérsz a uh. előtt bemenni, ha nem jársz arra. Én azt hiszem előbb elhoztam de nekem a fél család ott lakik a Bajcsy környékén, most meg nem a kórházba megyek uh-ra úgyhogy majd most is előbb elhozom. Én is jövőhéten megyek afp.-re. De még nem tudom melyik nap, lehet hét közepe fele. Bár ez egy nagyon elavult vizsgálat, de ennél fontos hogy pont a 16. héten történjen, ha kicsit előbb veszik megesik hogy alacsonyabb lesz az érték ha később akkor meg magas, így próbálom pont középre belőni... bár lehet tök felesleges, de azt hiszem Bulcsúnál is valahogy a 16. hét közepén mentem, és minden tökéletes volt.

tücsi85
 
 
 


De jó. Végre van mozgás errefelé. Azt hiszem félre írtam egy mondatot feljebb. A NE szócskát kihagytam a "Ne saját hálóingbe szülj" mondatból! :D Szóval a lényeg a lényeg, jobb a kórházit használni, a sajátot inkább a kórteremre tartogatni. Nekem ott is szükség volt többre, váltásnak. Sajnos a gyermekágyi vérzés nem olyan mint egy sima menstruáció. Jóval intenzívebb. Én sima always és társait pl. csak a 6. hét környékén tudtam használni. Addig a Tena 3-4 cseppes extra nagy méreteit használtam, az elég felkészült egy gyerekágyra.


Szerintem hamarosan felkerülnek a szülésfelkészítő programjai. Én kb. 3 vagy 4-en voltam aszt hiszem. Köztünk a szülőszoba körbevezetésen is. Jó volt. Sok kismami jár ezekre. Hol szülésznő, hol csecsemős, hol doki beszél ezeken. Mindig más a téma, és interaktív, bátran lehet kérdezni is. A "tömeges" szülőszoba látogatáson mondjuk jó sokan vannak, de mindenki sorra kerül. Ált. bizonyos lészám megy egyszerre. És utána a következő csapat. Apukák vannak szép számban. És ők is szoktak kérdezni.:D



Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok!

Tücsi: Azt hiszem van amikor én is érzem a mozgolódást odabent,de nem vagyok teljesen biztos benne,hogy nem csak inkább bemagyarázom magamnak,mert már olyan nagyon vágyom rá,hogy érezzem ŐT.Neked biztosan könnyebb dolgod van,hisz a második babánál már tudod,mit is kellene érezned.Én mondtam a dokinak pénteken,hogy néha mintha érezném,de csak mosolygott és megnyugtatott,még nincs késő,mert sok elsőbabás kismama csak a 20.hét körül érzi.Én még a pocakomat sem akartam elhinni,mikor elkezdett kerekedni a 10.hét körül,hogy ez még nem korai-e.Egészen más,mikor az ember saját magán tapasztalja ezeket a változásokat,kívülről nézve olyan egyszerűnek tűnik minden.Az afp miatt aggódtam,mivel 1-2hét csúszások vannak a jóslatokban,tudod nem voltak rendszeresek és hosszúak voltak a ciklusaim,gondolom e miatt is van,szóval,hogy nehogy rossz időben menjek,de a dokim szerint csak a protokoll miatt végzik még kötelezően ezt a vizsgálatot,sokkal pontosabb az ultrahang,nekem várható amúgyis a magasabb érték,mert vérezgettem néha. De azért mégis örülnék ha jó lenne az eredmény...

A szülésfelkészítő előadásokról lenne pár kérdésem hozzátok,amit nem találtam a honlapon.Szóval,hogy kb. hanyadik héttől "illik" résztvenni rajtuk,illetve nem korai-e még nekem így a 16.hét körül. És,hogy nem szükséges előzőleg bejelentkezni sehol?Gondolom ilyenkor nem kell a betegfelvételre menni előtte?

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildikó!

Szülésfelkészítők ált. tavasszal indulnak, és ősszel. Pár hét talán 8 hét. Ha annak vége, a következő már a köv. ciklusban lesz csak. Magyarán ősszel tudsz menni tán legközelebb, és lehet késő lesz. :D Ezek nem állandó programok, legalábbis 2009 -ben így volt. Bizonyos hónaponként indítottak egy 6-8-10 alkalom már nem emlékszem. Így kinek hogy jött ki. Volt aki már 38 hetesen járkált, volt aki 20 hetesen. Akinek épp a 40 hét hogy esett. Lassan fél idős leszel, de én 12 hetesen is elmentem volna. Egyszer eljön a vége, max. előre gyűjtöm az infókat.

Fizetni nem kell, ezek ingyenesek. És sehova nem kell bejelentkezni. Én néha úgy estem be. Amúgy az étkezőben szokták lebonyolítani. Kint a kertből nyílik, tán G épület most már nem emlékszem pontosan. De talán térkép van fent honlapon Bajcsyról, melyik épület hol van.


Kép
fruzsa7
 
 


Most nézem hogy márc 21.-e az uccsó alkalom előkészítő, novemberben indult. Így nagy az esély most lesz egy nagyobb szünet.


Kép
fruzsa7
 
 


Ildikó,

Hát sajna nekem is van egy olyan érzésem, erről a felkészítőről lemaradtatok, mert szerintem is csak max nyár végén vagy ősszel fognak indítani újat, én is úgy tudom hogy évente kétszer indítanak.
Én egyébként csak az utolsó háromra mentem el, nekem Edina azokat ajánlotta, a szülőszobát, meg a csecsemőgondozást, ez pont akkor 2009-ben az utolsó három előadás volt :)

A mozgolódásról: én azt érzem hogy egy kis kupacban vagy lent, vagy kicsit jobb oldalt vagy éppen baloldalt, bekeményedik egy öklömnyi nagyságú terület és ilyenkor úgy bizsereg vagy fáj vagy nem is tudom hogy mondjam neked, a méhed bekeményedik. És mikor odarakod a kezed egyértelműen érzed, hogy ott egy kupac van :) (remélem érthető amit írok ) :) Gondolom ilyenkor forgolódik, helyezkedik. Én Bulcsúnál is ezt éreztem először, aztán mikor ezek kezdtek múlni akkor már jöttek egyértelműen a bökdösések :)

Nekem is nagyon rendszertelenek a ciklusaim, volt hogy 40 napos volt, hogy 28 naposak voltak, most a 12. hetesnél is ugye pont 6 nap eltérés van a menstruáció alapján számolt idővel és az uh. alapján számolttal, mert ugye elvileg 6 nappal fiatalabb. És pont mondta Edina ez a határ, a 6 nap, ha ennél kevesebb nem írják át a hetet, vagy a szülés időpontját, ha több, elvileg akkor át kéne. Na mindegy most abban maradtunk hogy megvárjuk a 18. hetes uh. -ot aztán majd meglátjuk. Szóval én ezért is megyek szerintem kedden vagy szerdán afp-re.

tücsi85
 
 
 


Szia Fruzsa és persze többiek is! :)

Majdnem minden nap benézek, de az újakat nem ismerem, a régi "motorosok" pedig szinte "kihaltak". Tisztelet a kivételnek! ;)

Mi jól vagyunk, bár én a hét elején eltörtem a lábujjamat. :( (a legkisebbet)
Boglárka szépen, fejlődik, cseperedik, okosodik. Már nem kisbaba, hanem kész nagylány. Reggel bilibe, este pedig wc.-be pisil, kakil, napközben is szól néha, hogy vegyem elő a bilit. Halandzsa szöveg nálunk is megy ezerrel, ezen kívül:mama, papa, apa, (anyát nem hajlandó mondani :( ),abba, kaka, háp-háp, va-va(kutya).
Motorozni Bogi is szeret, nagy kedvence még a hinta is. Szeret focizni, homokozni, csúszdázni is. Bent az építőjátékok, mesekönyvek, zsírkréta és anyukám ékszerei a menők. (anyu hozzánk költözött) Ringatóra továbbra is járunk hetente egyszer.
Kicsit hosszú lett, bocs!
Remélem mindenki jól van! Lassan végre itt a jó idő, jöhetnétek hozzánk a kertbe babatalira!!!!!!!!!!!!!
mindenkit pusszantunk
Boglárka és

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Hello Marcsi!


Jó hogy erre jársz... :D Beni most kezdett el próbálkozni a "beszéddel". A régi szavak mellé (baba, ápá, pápá, bácccsiii-bácsi,pápá,mámá, ottty-ott) kezd új szavakat is mondani, úgy ahogy sikerül. Ilyen a sajt, lila (leijlá). És a szavak első szótagját mondja már. Szeretlek-sze, zöld, zö, Bulcsú-Bu, Beni-be, és persze vannak egyedi kreálmányok is: a piros az pöcs. :D apa dolgozik, ápá doccs, és kedvenc szava a táccs. Ami fogalmam sincs mit jelent, pedig én vagyok az anyja. :D Ez kb annyit jelent nála (szituációk alapján mikor használja):Alles in Ordnung! All right! Let's go,okey. :D :D :D


Látom ti akkor benne vagytok már nyakig a szobatisztaság témában. Mi még sehol. :-( Általában mindig fejrázás a vége a van kaki a pelusban kérdésre? Mutatja hol van a pelus, de nincs benne.. :D


Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok!

Délután kicsit rohanva írtam, ezért lemaradt:Üdv. az új pocakosoknak!

Andy, Tengdi,Niki és a többiek! Nálatok mi ujság???????
Tudom, hogy eddig én sem jelentkeztem,de sokat gondolok Rátok.
Jó lenne, ha pár sort tudnátok írni,ha időtök engedi!
Nagyon várom a híreket!

:wink:

puszi

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Ja, Fruzsa! Neked akartam még írni a bilizésről.
Őszintén szólva én tavasszal akartam elkezdeni a bilizést, de Bogi már követeli a bilit. Időnként nagyon nehezen tűri meg magán a pelust, ezért beszerzek neki néhány bugyit a héten, és komolyan nekifekszünk a szobatisztaság projekt-nek. :wink:
Tapasztaltabb anyukák! Ha van jó tanácsotok, ötletetek írjatok! Köszönöm!

Jó éjszakát minden mamának és babának!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!
Én 21hetes vagyok. Múlthéten voltunk a Bajcsyba 20.hetes Uh-on a Sulyok doki volt. Mindent rendben talált úgy néz ki hogy leányzónk lesz. Afp-re meg azt mondta gyönyörű:).
Aznap este érezte párom hogy rúg először a baba azóta én is többször érzem, de ő nem ... Én ha minden igaz a Varga-HOrgosi Ágnesnél fogok szülni holnap megyek hozzá az sztk-ba.
Én is várom már hogy fent legyen az új terhesfelkészítő..
Valaki jár valami tornára pl kismama jóga stb..?
Üdv
titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


fruzsa7 írta:Most nézem hogy márc 21.-e az uccsó alkalom előkészítő, novemberben indult. Így nagy az esély most lesz egy nagyobb szünet.

Én nagyon remélem hogy nem így lesz mert akkor én mikor és hogy tudom majd megnézni a szülőszobákat,és a szülésznőket infozni???


Kép

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Valaki tudja minek kell 300napnál nem régebbi házassági anyakönyvi???

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Titta!
Sajnos nagy a valószínűsége annak hogy legközelebb nyár végén indítanak újra előkészítőt.Ált így szokott lenni. Viszont ennek semmi köze nincs a szülőszoba-látogatáshoz. Főleg ha van saját orvosod. Ő bármikor körbe tud vezetni. Vagy szülésznőd. De még annak is meg van az esélye, hogy ha épp a Kórházban jársz valami oknál fogva, odamész a szülőszobához, és megkérdezed az ott lévő egyik szülésznőt, körbe vezetne-e, vagy valamikor mikor neki jó. A szülésznők lecsekkolása meg szerintem annyira a felkészítőn se menne, mert nem találkozol mindegyikkel ott, max. ismerősöktől tudakozol. A szülőszoba meg nem érintetlen hely, oda lehet menni a szülésznőkhöz.

Nem mindenki él a csoportos szülőszoba-látogatással, mert elég ritka, ha azt vesszük tán 2-3 előkészítő van egy évben, igaz eltart jó pár hétig, így sokan orvosukkal mennek körbe stb.

A 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat meg sok helyen kell. Nem csak Bajcsyban. (Bár volt aki azt mondta nekik nem nézték, már én se emlékszem rá kérték-e, azt hiszem tán igen). Így automatikusan a férjed nevére írják a babát.A házasságkötés helyszínén - személyes vagy postai úton – kérhető róla másolat.



Ha ez nincs akkor apasági nyilatkozat, ami sokkal bonyolultabb mint kikérni újra az anyakönyvit új dátummal. Ott hajadonságról is kell előbb papír utána vissza önkormányzat ha jól tudom. Min. 2-szeri fordulós. Én házas vagyok szóval nem tudom pontosan, de amit eddig hallottam ismerőseimnél, az alapján szűrtem le.


Csjt. Csjt. 36. § (1) Ha az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak egy része alatt nem állott házassági kötelékben, a gyermek apjának kell tekinteni
a) azt a férfit, aki a gyermeket teljes hatályú nyilatkozattal a magáénak ismerte el, vagy
b) azt, akit a bíróság jogerős ítélettel a gyermek apjának nyilvánított, vagy
c) a jelen törvényben meghatározott feltételek esetén azt, aki a gyermek születése után az anyával házasságot kötött, vagy
d) azt a férfit, aki az anyával külön törvény rendelkezései szerint lefolytatott emberi reprodukcióra irányuló különleges eljárásban (a továbbiakban: reprodukciós eljárás) vett részt és a származás a reprodukciós eljárás következménye.
Csjt. 37. § (1) A teljes hatályú elismerő nyilatkozat az apaságot egymagában megállapítja.
(2) Az a férfi, akitől a gyermek származik, a fogamzási idő kezdetétől fogva a gyermeket teljes hatályú nyilatkozattal a magáénak ismerheti el, ha
a) a törvény értelmében nem kell más férfit a gyermek apjának tekinteni és
b) a gyermek legalább tizenhat évvel fiatalabb, mint a nyilatkozó.


Kép
fruzsa7
 
 


Mármint ugye értve nincs házassági anyakönyvi -hogy az illető nem házas, akkor kell az apasági..csak gyorsan írtam.... :shock:

ha házas vagy-anyakönyvi kell, ha nem vagy házas, akkor apasági nyilatkozat...
fruzsa7
 
 


erre alapozva szokták kérni az anyakönyvit:

Csjt

35. § (1) A gyermek apjának azt kell tekinteni, akivel az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak legalább egy része alatt házassági kötelékben állott. A házasság érvénytelensége az apaság vélelmét nem érinti.

(2) A vélelmezett fogamzási idő a gyermek születésének napjától visszafelé számított száznyolcvankettedik és háromszázadik nap között eltelt idő, mind a két határnap hozzászámításával. Bizonyítani lehet azonban, hogy a gyermek fogamzása a vélelmezett fogamzási idő előtt vagy után történt.

(3) Ha a nő házasságának megszűnése után újból házasságot kötött, az újabb házasságának fennállása alatt született gyermeke apjának akkor is az újabb férjet kell tekinteni, ha a korábbi házasság megszűnése és a gyermek születése közt háromszáz nap nem telt el. Ha azonban ez a vélelem megdől, a gyermek apjának a korábbi férjet kell tekinteni.
fruzsa7
 
 


Ui: Még annyi volt akinek Bajcsyban az eredeti anyakönyvit is elfogadták, nem ment el "újat kikérni", 4. gyerekét szülte.. :D De én nem mertem erre alapozni, elintéztem.
fruzsa7
 
 


Köszi az infókat, kedves régi kismamik!

fruzsa7 írta:Azt hiszem félre írtam egy mondatot feljebb. A NE szócskát kihagytam a "Ne saját hálóingbe szülj" mondatból! :D ....


Na igen, kicsit bambán néztem, h miért kell sajátban szülni, ha van "kincstári" is :D. Mondjuk Dorkánál épp nem volt elég szabad kórházi hálóing, mert annyian szültek aznap, szóval esetleg érdemes valami egészen tré hálóinget is vinni. Mondjuk sztem a gyermekágyas részre sem érdemes báli ruhákat készíteni... De nem kell kétségbe esni, ha nagyon véres lenne vmi, lényeg, h hideg vízben kell áztatni, úgy szépen kijön.:roll:

fruzsa7 írta:Sajnos a gyermekágyi vérzés nem olyan mint egy sima menstruáció. Jóval intenzívebb. Én sima always és társait pl. csak a 6. hét környékén tudtam használni. Addig a Tena 3-4 cseppes extra nagy méreteit használtam, az elég felkészült egy gyerekágyra.

Na igen. Én asszem nem a legnagyobbat, hanem a supert használtam, abból viszont mindjárt kettőt, egymás mögött. Muszáj taktikázni, nem gyenge a cucc! :shock: Ja, és nagyon hasznos dolog az eldobható bugyi, DM-ben, patikákban lehet kapni. Szellős és nem kell azon aggódni, hogy mosod majd ki.

Kép
Kép
sanghai
 
 


titta34 írta:Sziasztok!

Valaki jár valami tornára pl kismama jóga stb..?
Üdv
titta34


Én jártam anno kismamajógára, nagyon javaslom! Szerintem rengeteget segített a terhesség alatt is, meg a szülésnél különösen!

Kép
Kép
sanghai
 
 


Sanghai!

Igen az eldobható bugyit azt hiszem én is írtam. Én anno 4 vagy 5 db-os készletet vettem 500 ft-ért, talán Dm-ben kicsit drágább nem tudom. De sima kismamaboltokban is kapható. Viszont én ott bent csak azt használtam..és bizony volt hogy napi 2-őt is kidobtam. Kb. úgy nézet kis hogy nem mertem felállni, ha ültem az ágyon:"Mert azt hiszem hívhatjuk a takarító néniket...!"


Én talán 3 hálóinget vittem be magammal, de azt is cserélni kellett. Aztán az első 3-4 nap után kicsit jobb lett a helyzet, de azért nekem tényleg kitartott 6 hétig. Épp hogy meg tudott vizsgálni a doki a 6 hetes kontrollon.

Viszont nem árt Tenát a szülőszobára is vinni, a tágulásos vérzés miatt. Sőt nekem szülésznő rögtön javasolta tegyem be.


Kép
fruzsa7
 
 


Hahó csajok
most néztem a Bajcsy honlapján április első hetében,asszem 4 vagy 5.-én indul az idei szülésfelkészítő.kétheti rendszerességgel az ebédlőben.témáit a honlapon láthatjátok.esetleg valaki vetetett már le itt őssejtet?jó volna pár tapasztalat.
jóéjt
bibi15
 
 


Na úgy néz ki szerencsétek van! :D Én is megnéztem..mostanában lehet gyakrabban indítanak, "régen" tényleg csak évi 2 volt. És még jó időtök is lesz, tavasz, nyár.



Kép
fruzsa7
 
 


[Hála a jó égnek Ápr. 4én újra indul a szül.felkészítő:) 2hetente lesz 16,30-tól remélem lesz kivel összefutni ott:).
Terhestornára fog oda valaki jönni mert én tervezem.
Üdv
Titta34/kriszta/

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Szülésfelkészítő tanfolyam 2011-ben
Bajcsy-Kórház Szülészet

A foglalkozásokat kéthetente hétfőnként 16.30-tól a kórház éttermében tartjuk.
Az előadások nem egymásra épülnek, így folyamatos bekapcsolódás lehetséges.
Szülőszoba látogatásra minden foglalkozás után,
a szülőszoba aktuális telítettségétől függően, lehetőséget biztosítunk.
Együtt szülés igénye esetén a részvétel feltétlenül javasolt.

Ápr. 4. Életmód a terhesség alatt. Terhesgondozás.
Dr. Fábián István, Rostás Zsófia szülésznő, Fényes Lórántné dietetikus,
Rédei Judit gyógytornász

Ápr. 18. Filmvetítés a szülésről
Dr. Toldi László, Tóthné Varga Ildikó szülésznő

Máj. 02. Vizsgálóeljárások a terhesség és a szülés alatt
Dr. Bokor András, Tóth Ferencné szülésznő

Máj. 16. Szülés, együttszülés. A normál szülés történései.
Az anyák jogai, jogszabályok és alkalmazásuk
Dr. Szászné Bán Judit pszichológus, Fürjes Zsófia védőnő, Garáné Paár Magdolna
szülésznő

Máj. 30. A szülőszoba és a gyermekágyas részleg megtekintése
(rooming-in rendszer). Alternatív lehetőségek a szülőszobán.
Dr. Varga H. Ágnes, Bányai Nóra szülésznő

Jún.20. Az orvosi beavatkozást igénylő szülészeti kórképek.
Szülés alatti fájdalomcsillapító eljárások.
Dr. Kubicsek Tamás, Deákné Nyirkos Zsuzsa szülésznő
A minőség biztosítása az őssejtmegőrzésben
Sejtbank Kft. Licskó Adrienn

Júl. 04. A terhesség, a szülés és a gyermekágyas időszak pszichológiája
Relaxáció és légzésgyakorlatok
Dr. Szászné Bán Judit pszichológus

Júl.18. Megszületéstől a hazabocsátásig I.
A csecsemő ellátása orvosi szemmel
Dr. Jancsó Györgyi gyermekorvos, Brülikné Engelmann Ildikó csecsemőgondozó

Aug. 1. Megszületéstől a hazabocsátásig II.
Az újszülött ellátása csecsemőápolói szemmel
Gyarmati Móni csecsemőgondozó, Sándorné Cs. Éva védőnő

Az előadók személyében szabadságolások miatt változás történhet.
Terhestorna:minden hétfőn 15-16-ig és csütörtökön 11-12-ig az A épület alagsorának tornatermében Rédei Judit gyógytornász vezetésével. Jelentkezés: telefonon: 06-1-432-77-87

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Velünk amúgy márc 16.-án voltunk a 20.hetes Uh.on Sulyok doki volt a vizsgáló eleinte csöndes volt de utána megnyilt és kedvesen válaszolt.
20h2naposak voltunk minden rendben talált az AFP-re meg azt mondta gyönyörű.
362g a pici de a méretét nem írta rá :(. Csak minden más méretet:). Képet nem adott mert azt mondta nincs értelme úgyse lehet kivenni mi van rajta:(. Azt mondta elvileg kislány, de eddig senki se mondta még tutira.. csak azt mondta a fiúk könnyebb megmondani.
Este érezte a párom is először egyértelműen, hogy rug a babó:).
Ma megyek az SZTK-ba A dokinőhöz meg fogorvoshoz, mert oda még nem jutottam el, védőnöhöz is ma szeretnék menni..
Üdv
Titta34/Kriszta/

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Kriszta,

Az itteni bandából úgy tudom csak mi vetettük le az őssejtet. Mi a Humancell kft-nél tároltatjuk, és intéztük. Részletben fizettük ki.
Én itt nem akarom részletezni mire jó mire nem, sokan ellene vannak merthogy szerintük felesleges, szóval én azt ajánlom néz te magad utána, vagy menj el egy céghez akit kinéztetek és ott elmondják a részleteket.
Maga a levételt az orvosoddal kell megbeszélned mert ugye ő végzi a köldökzsinórból követlenül miután kibújt a bébid. Aztán hívnod kell egy ügyeleti mobilszámot, és elmennek érte, nekem azthiszem 1 órán belül ott voltak érte. Aztán ezután már majd a cég küld egy hitelesítőt, hogy sikerült az őssejt eltárolása. Kb. ennyi, nem nagy dolog.

tücsi85
 
 
 


Sziasztok Ma délutánra megyek Dr Varga Ágneshez a XVII.sztk-ba tud valaki valamit róla?Esetleg milyen szüléskor?,talán még elvállal 28 hetesen,és nem kér horror összeget. :oops:
Én kérdeztem az őssejtlevételről,köszi a választ,meg is kérdezem a dr nőtől a részleteket.
bibi15
 
 


bibi15 írta:Sziasztok Ma délutánra megyek Dr Varga Ágneshez a XVII.sztk-ba tud valaki valamit róla?Esetleg milyen szüléskor?,talán még elvállal 28 hetesen,és nem kér horror összeget. :oops:
Én kérdeztem az őssejtlevételről,köszi a választ,meg is kérdezem a dr nőtől a részleteket.


Szia!
kb 31-éves dokinő eddig csak jót hallottam róla. Én is nálla szeretnék szülni és elméletileg le is van beszélve. Eddig még csak 3* találkoztunk.
Nincs magán praxisa. Azt hiszem kb 50eft kér. Állítólag nagyon kedves türelmes én úgy hallottam és így is tapasztaltam. Ma én is megyek hozzá akkor látni is foglak:).
Üdv
Titta34 /Kriszta/

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Bibi,

Bocsi elnéztem, itt az új nevekkel még hadilábon állok.
Az őssejt dologról talán inkább valami genetikust kéne kérdezned vagy valami szakembert, a nőgyógyászok is legalábbis nagy része, csak felszínesen ismeri a dolgokat. Mármint ha a felhasználásról akarod kérdezni.

tücsi85
 
 
 


Sziasztok!

Tücsi: Köszi,hogy ilyen részletesen leírtad hogyan is érzed a mozgást! Sokat segítettél,mert nekem is van újabban amikor érzem bekeményedik a pocim egyik-másik része,kb.ökölnyi területen,de én inkább arra gondoltam ez valami féle méhkontrakció lehet.

Mgnéztem én is a honlapon a szülésfelkészítést,szerintem én az elsőkre nem megyek,nem hiszem,hogy tudnak nagyon újat mondani...?De még majd meggondolom.

Titta: Én szívesen mennék terhestornára,de sajnos le vagyok tiltva róla,nővéremnek 2 koraszülése volt,ez miatt óvatos a dokim,és mondta,inkább maradjunk a sétánál,mint mozgásforma:-(

Gondolom nem nekem kell egyedül magneB6-ot szednem,úgy tudom sokaknak javasolják,szóval azt kérdezném tőletek,hogy valaki szedi-e a Juvita magnéziumját,mert amennyire utánanéztem ez volt a legolcsóbb,kb. fele annyiba jön ki,mint a másik,igaz a dózis nagyobb,de nekem pont jó lenne 2X1-et szednem,de nem tudom váltsak-e.Lehet,hogy az lenne a legjobb ha felhívnám a dokit,de nem akarom minden aprósággal zargatni.

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildikó!


Én Magne B-6-o szedtem végig. Pontosabban a 12. héttől a 37. hétig, napi 6 szemmel,..egy vagyon volt. és csak részben segített. Fél idősen így is feküdtem bent magnézium infúzióra kötve. :cry: Sajnos amit te írsz azt nem ismerem. mennyivel olcsóbb a magne B6-nál? Végig kell szedned a 37 hétig? Utána már nem szokták, nehogy "leblokkolja" a természetes szüléshez vezető folyamatokat.


Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok!

Nagyon pörögnek az események!!! :)

Bibi: Varga-Horgosi drnőhöz mész vagy a Tóth Ágneshez?
Én a Varga-Horgosinál szültem...csak ajánlani tudom! Kimásoltam Neked, amit a szülés után írtam, ez a leghitelesebb! :) ( jó volt újraolvasni...:) )

esztke írta:Sziasztok, azt hiszem, hogy most van néhány percem...
Szóval a szülés: Számomra egy fantasztikus, csodálatos élmény volt. Azt már írtam, hogy 9-én reggel mentünk először be a kórházba, mert kicsit véreztem és 10 percenként görcsölt a hasam. Onnan délben hazaengedtek, hogy ez lehet, hogy beindul, lehet, hogy nem. Estére teljesen úgy éreztem, hogy ebből nem lesz semmi. Aztán elaludtunk és fél 12 körül egy nagy görcsre ébredtem,elmentem pisilni és elfolyt egy kis magzatvíz. Akkor még mindíg nem voltam biztos, ezért vártam még egy fájást, ami 5 percre jött, akkor keltettem Apát... Varga doktornő volt az ügyeletes orvos és Ili a szülésznő. Ugye én rábíztam magam a sorsra , mert nem volt választott orvosom, de nagyon-nagyon örülök neki, mert 2 ilyen kedves, mosolygós embert nem hiszem, hogy látott valaki. Igaz rajtam kívűl csak egy valaki volt a szülőszobán, de neki nem voltak még fájásai. .....

Kép

Kép
esztke
 
 


Folytatás:

esztke írta:Megvizsgáltak és természetesen mondták, hogy szülünk. A zöld szülőszobában voltunk. A Férjem végig velem volt, nagyon jó érzés volt, sokat segített lelkileg. Fél 6ra jöttek a tolófájások és 6:00- kor kibújt a kisasszony.
Mindíg szeretettel fogok gondolni erre a 2 Emberre, akik segítettek világrahozni a Kislányunkat!!! Köszönöm!
Kicsit besárgult Orsi, de szerencsére, mire mentünk haza a vérképe jó volt.
Az itthoni lét még mindíg csupa talány. Tegnap is, ma is nagyon sokat sírt Orsi, vígasztalhatatlanul... én meg vele. Ma még nem kakilt, de látom rajta, hogy fáj a pocija. Tegnap óta adom neki az infacolt, remélem segít neki... Megyek, mert itthon van Apa is.
Szép estét!!!!
esztke
 
 


Oh nagyon örülök, hogy megosztottad velünk az élményt a doktornővel kapcsolatban.
Én is nála fogok szülni:) őt választottam ma voltam nála kedves volt és azt mondta elválal furi nekem az hogy már azért 4* taliztunk és nem vagyok benne biztos hogy emlékszik rám remélem igen.
Mondta ha bármi van hívjam. 60eft-ot kér a szülésért és mondta hogy menjek a Bajcsyba a terhesgondozásra...
Védőnőm Gutai Tiborné Ili
Valakinek még ő?
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Fruzsa: Igen,nagyon sokba kerül hosszútávon a magne b6,mert abból 50 szem kb 1500Ft,és nekem egyelőre napi 2X2-őt kell szednem,míg a Juvitából 1200Ft 50 szem és napi 2X1 felel meg ugyanannyi dózisnak,magyarul a fele áron megúsznám.Végülis úgy döntöttem megkérdezem a gyógyszertárban mit ajánlanak,nagyon rendesek,ahova járok,és máskor is szoktak jó tanácsokkal segíteni.

herkeildiko
Pécel
 
 


Sziasztok,

De örülök,hogy indulnak előadások:)
Én a Magne B6-ot szedem, tényleg elég drága, de én nem is gondoltam másfélére. Szerintem nekem segít (vagy csak bebeszélem:) ), de múltkor pár nap elfelejtettem bevenni, és fájt a hasam. Bár orvos nem mondta, hogy ettől fájt, de azt mondta, hogy szedhetek a napi 4 helyett 6-ot esetleg.
tundi81
Hort
 
 


Igen valóban drága, ha sokáig, és sokat kell szedned. Nálam mindkettő megvolt, és én mellette szedtem az Elevitet is, az se olcsó (zárójelben jegyzem meg nem lett nagy gyerekem tőle... :D mielőtt valaki azt gondolná, kerek 3 kiló, 50 cm, nem ezen múlik).

Titta!

A védőnő nem valószínű hogy egyezni fog, az mindenkinek más.(Lakóhely szerinti) Attól függ hol laksz. Vagy te 10-17 kerületben laksz? Mert ha van több kismami onnan, akkor lehet rá esély.

Vaga-H. Ági amúgy tényleg kedves nő. Ő engedett haza a kórházból és azóta hozzá járok ha van valami. A saját dokim Tóth Ági azóta szült. Így nem elérhető.



Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok!

Úgy látom ma mindenkit kicsábított a szabadba ez a gyönyörű idő :D

Én azért néztem utána a magnéziumnak,mert egyik ismerősöm hallotta,hogy a magneb6 a legdrágább.
Az igaz,hogy sokat segít,nekem is sokat görcsölgetett a hasam eleinte,és amikortól elkezdtem szedni,jelentősen enyhült és ritkult a fájdalom.
Majd ha beszéltem a patikussal,megírom mit ajánlott.

Még az érdekelne engem,hogy az u.n 4D ultrahangot azt mikor szokták csinálni?(kérni)?És a Bajcsyban van olyan lehetőség,hogy viszek be üres dvd-ét és kiírják rá a felvételt?
Volt valakinek ilyen?

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildikó!

:D Bajcsy honlapján sok minden fent van!

"Ultrahang


2009.07.01. óta szakképzett és nagy gyakorlattal rendelkező
szonográfus ( Varga Beáta Anett ) végzi a mindennapi rutin UH szűréseket minden munkanap 08h - 14h-ig az Osztályon. ( A épület IV. emelet )
Bejelentkezés és idopont kérése: hétköznap 09h-12h : 432-7722

Lehetséges az ultrahang vizsgálatok felvétele DVD lemezre.

Fontos, hogy a DVD lemez megfelelő legyen, ezért javasoljuk, hogy a felvételhez ÚJRAÍRHATÓ "+"-os LEMEZT = (+RW) hozzanak.
Azért javasolt ez a lemez, mert erre több felvétel készíthető lezárás nélkül, és minden felvétel után megnézhető másik lejátszón is.

A felvétel előtt az UH ambulancián beszerezhető csekken a kórház számlájára 2000 Ft-ot kell befizetni."




4 D-t magánba csináltass. Elvileg lehet Kórházban is időpontot kell külön kérni, de nem biztos hogy ott megéri. De szerintem felesleges még, sokan inkább a 30-as hetekben szoktak, akkor látszik is valami a gyerekből. Akkor már elég nagy hozzá.



Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok,

Ildikó, én is kíváncsi vagyok, magnéziumról mit mondanak. Majd jelezd:) Én is megkérdezem, ha patikában járok, itt is nagyon figyelmesek, és felkészültek.

Üdv:Tündi
tundi81
Hort
 
 


Kedves Topiklakók!

Ha ezen a héten kommenteltek a Babanet cikkeihez, akkor nyereményjátékunk keretében megnyerhetitek Horváth Mónika illusztrátor ajándékcsomagját! Ebben egy csodás reprót és egy szépséges tárolódobozt található.

Kép

Beja egy vetélés és egy szülés után megosztotta velünk kisfia születésének történetét is.

Segítsetek azzal, hogy kommentben eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Kisgigi nevű olvasónk újabb cikke a gyerekek egészségére káros termékekkel foglalkozik, vagyis csupa olyan dologgal, amivel még a fogyasztóvédelem sem törődik.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, remélem, mindenki jól van. Nálunk minden rendben, uh szerint ma vagyok 37+3 napos. Már mindent összekészítettem, a 2 évesem 37+ 6 napra született, nem bánnám, ha ez a pici is kibújna úgy a jövő hét elején :) . Már nagyon nehéz, eddig híztam 14 kg-ot, és ez mind a hasamon van.
Amit szeretnék: mi is vittünk a Bajcsyba dvd-t egyik uh vizsgálatra, de akkor nem tudták kiírni, rossz volt a gép, azt mondták. Ennek 2 hónapja, reméljük azóta ismét működik. 4-D-t valóban magánban érdemes csináltatni. Nem olcsó, de szerintem megéri. A 28. héttől érdemes menni, ekkor már szépen látszik a pocak lakó.
ancsa06
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok-sok jó tanácsot... a betéttel és az eldobható bugyival meg a hálóinggel és minden mással kapcsolatban!! Nagyon hasznos volt.
A Bajcsyba én is vittem a 20. hétre a DVD-t, de nagyüzem volt mert el voltak csúszva (asszem műtött a doktor úr előtte) így kb 2 percig tartott a vizsgálat amiért nem érte volna meg kifizetni a 2000-et, de április 26-án megyek a 30. hetes ultrahangra... aztán ha kicsit jobban ráérnek akkor rákérdezek hogy van-e rá lehetőség...
Az biztos hogy előre senki se fizesse be a 2000-et mert elég gyakran (vagy talán folyamatosan) rossz a DVD-felvevő..
Azon a telefonszámon amit meg megadtak asszem a pénztárba csörög ahol nemigen tudnak semmit azon kívül ami a honlapon van...

A szülésre felkészítőre a május 30.-aira mindenképp megyek a párommal de érdekel még a május 16-ai meg a júni 20.-ai is ha nem jön hamarabb a baba mert júli 1-re vagyok kiírva...

3D-re tudom ajánlani a Praxis magánrendelőt, én ott voltam 17 hetesen mert már nem bírtam kivárni hogy kiderüljön a kis picur neme:)
És ott nekem már 17. héten tutira megmondták hogy fiú amit a Bajcsyba a 20.hetes ultrahangon is megerősítettek. De amúgy tényleg elég pici volt még akkor, de jó volt mindenképp, mert akkor még nem éreztem magam igazi kismamának mivel nem mozgott a picur és kellett valami visszajelzés hogy minden rendben van...
Most 25. hetes vagyok, már rugdos rendesen... néha egészen meglepődöm mekkorákat úgyhogy most már nyugodt vagyok hogy én is érzem hogy ott van:) (és nem csak tudom)
De a 30. hét környékén biztosan megyek majd újra 3D-re (akkor már ide Gyöngyösre) hogy meglessem mekkora már:)
giza777
Gyöngyös
 
 


Köszi a tippeket az ultrahanggal kapcsolatban.

Én is valami ilyesmit érzek,mint GIZA ,hogy tudom,hogy minden rendben van és,hogy türelemmel kell lenni,de kicsit én is vágyom rá,igaziból átérezzem a várandósság szépségét,érezzem a babámat,mármint úgy,hogy biztos legyek benne,ez Ő.Ezért is érdekelt a 4D is. Mindig túlvariálom a dolgokat,aztán a kellő időben úgyis mindenről felvilágosít a doki.

herkeildiko
Pécel
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: