Új privát üzeneted érkezett!

Én sajnos nem ismerem! :(

Kép
makkmarci
 
 


Én sem ismerem! Marci, Trimi jól vannak a pockaitok? Talizhatnánk valamelyik de...

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Igen, Marci jól van. A taliban benne vagyok. Trimi Ti?
Mikor gondoltad Nyafi?

Ma voltunk mérésen. Marci fogyott megint majdnem fél kilót...
9860 gramm, szemben a 15 hónapos 10200 grammal. Viszont megint nőtt egy centit, mert már 86 centi.
A védőnéni szerint külön megfelelő a súlya és a centije, de ha együtt nézzük a kettőt, akkor nem túl jó. Nem tudok mit csinálni, nem tömhetem...

Kép
makkmarci
 
 

 
 

Dolliékkal mi lehet???
Nem tud róluk valaki valamit?? Olyan régen nem jelentkeztek!!
Csak nincs valami baj...

Kép
makkmarci
 
 


Jöhet a tali, csak inkább jövő héttől...

Kép
trimi2003
 
 


Miért Trimi, mi a baj?

Kép
nyafi
 
 


Sztem semmi extra, csak mivel ma már szerda van, könnyebben tudunk a jövő hétre egyeztetni...

Kép
makkmarci
 
 


aha :D

Kép
trimi2003
 
 


Ok jövő hét melyik nap? nekem de jó. Játszótér, vagy inkább játszóház? Van Újpesten valami jó játszótér? Én szívesen megyek oda? Meg szó volt a Horváthban a játszóházról is.

Kép
nyafi
 
 


Nekünk csak szerdától jó, de onnan akármelyik nap. Marci általában dél körül alszik el, igy nekünk is jó a délelőtt.
Nekünk mindegy, hogy játszótér vagy játszóház.
Játszótér elég sok van itt a környékünkön.

Kép
makkmarci
 
 


Na csajok itt a jövő hét. Melyik nap és hol legyen? Dolli te még élsz?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Szar volt a gépünk, igy nem tudtam jönni!! :(

Jövő héten valamelyik nap jó nektek??
Az idő jó meleg lesz...

Kép
makkmarci
 
 


hétfő, szerda és péntek de jó még.

Kép
nyafi
 
 


Helló!

A holnap és a péntek nem jó már nekünk. Esetleg jövő hét?
Trimiéknek sem tudom mi a jó...

Kép
makkmarci
 
 


E hét nekem sem jó egyáltalán

Kép
trimi2003
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a nagy eltünedezésért! :oops: Aranyosak vagytok, hogy azért még emlékeztek rám. :wink:
Most nincs sok erőm írni sokat, de ígérem, hogy holnap jövök és mesélek! Meg visszaolvasok! :oops:
Lányok! Nekem jövő hétfőn be kell mennem Újpestre, esetleg ha valaki ráér, egy kisebb talit összehozhatunk, ha valakinek szintén megfelelő az időpont!

Szép estét mindenkinek!

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szia Dolli!!

De jó hallani felőletek!!! Látom, hogy esemény lesz nálatok!! :))) Gratulálunk, persze még csak halkan! ;) Gézu is mindjárt 2 éves lesz!! Terveztétek a babucit? Gézu tudja már?
Dokihoz jössz hétfőn?? Halászhoz? A délután esetleg jó lehet nekünk, hogy összefussunk esetleg egy fagyi erejéig, de a hétfőnk elég zűrös lesz, mert pénteken lemegyünk anyukámék telkére és valószinű csak hétfőn délelőtt jövünk haza.

Kép
makkmarci
 
 


Szia Teki! Nem gratulálok még, csak örülök. :wink: Nekünk csak a hétfő úgy jó, hogy du fél 4ig, mert utána megyek angolra. Remélem tudsz velünk is talizni.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

No hát az ígéret szép szó, itt vagyok! :)
Köszönöm a halk örüléseket! :) Nem is tudom igazából, hogy hol kezdjem... :oops:
Jól vagyunk, Gézuval is minden oké, májustól csökkentettük az asztma gyógyszer adagját, nyárra úgy néz ki így is beválik. Egyszer volt beteg, természetesen nyaralás előtt kezdte, úgyhogy frászban voltam, nehogy belecsússzunk egy kórházas mizériába. Az is tuti, hogy allergiás, a nyaralást végig szipogta, minden reggel és este menetrendszerűen, aztán semmi következmény.
Nagyon jó időt fogtunk ki, kétszer tudtunk csak strandolni, viszont nagyon sokfelé jártunk, kirándultunk, várakat másztunk. :)
Nyaralás ötödik napján begörcsöltem, nem tudtam hazamenni a strandról. Epére gyanakodtak, jó kis epediétát kellett tartanom. Tegnapra sikerült hasi uh-ra időpontot kapni, ahol azt mondták, sehol semmi eltérés. Mondjuk szakmailag nekem nem volt hiteles a csaj aki csinálta, de reméljük, igaza van. Így tegnap este már merészkedtem pizzát enni, persze mindent módjával, majd házidokimmal egyeztetek, hogy akkor mit érzek a mai napig is a görcs helyén.
Két nappal később teszteltem pozitívat, nagy volt a meglepetés! :)
Terveztük, de a májusi hónap után, amikor is Érd összes terhességi tesztjét összevásároltam, mert nem hittem, hogy negatív, rájöttem, hogy nagyon rágörcsöltem a témára.
És most meg azt nem hittem el, hogy pozitív! :) Persze ezt könnyebben el tudtam fogadni! :wink:
Júli 3-án voltam Halásznál, majd aznap este elkezdtem minimálisan vérezgetni. Volt nagy riadalom. Vasárnap megnézett ügyeletben, most szedek Utrogestant, majd egy hétig fekvéses pihi volt, most már lazábbra veszem a figurát, de amennyit csak lehet, vízszintesben töltök, nem ugrálok, pláne hogy az epediéta is jól legyengített.
Lányok! Hogy az Uzsoki hogy szét van verve... :roll:

Csibe nagyon beindult a beszéddel, ontja a kétszavas mondatokat... Nálatok hogy áll a beszéd? Nyafi? Állítólag a csajok hamarabb kezdik...

Hétfőn a házidokimhoz megyek reggel 9-re, visszaváltottam. Nagyon pocsék az érdi háziorvosi ellátás. Eddig kettőnél próbálkoztam (egyik csigabiga és nem fogja fel amit mondok, a másik bunkó, tapló és felelőtlen... Bocs, ezt nem tudtam másképp!), plusz kettőnél, akik elutasítottak, mondván sokan vannak a körzetükben, közben csak túl nagyok az összefonódások.

Makkmarci! Gézunak, ha szóba kerül, mondjuk, de még korai úgy igazából, és ugye nincs is tisztában a tesó szó jelentésével. Viszont nagyon gyorsan összekapcsolja a dolgokat. Múltkor mondtam, mikor megnyomta a hasam, hogy vigyázzon, mert megnyomja a tesót, erre mondta, hogy baba és poci. :lol:

Nyafi! Gratula a diplomához! Minden elismerésem, hogy anyukaként még ezt is abszolváltad! :D

Nagyon helyes minden lurkó a képeken! Jó nagyot nőtt mindenki! És sokat fejlődött. Nekem nagyon gyorsan elment ez a két év, olyan, mintha most született volna a nagyfiam! :)

Most a Gyedről táppénzre való átállással vagyok még elfoglalva, munkahelyem szerint ha kiveszem a felgyűlt szabikat, és utána táppénzezek, akkor olyan, mintha új munkavállaló lennék, magyarán annyi napra jár táppénz, amennyi a szabim lesz, mert a fizu nélküli szabadsággal (amit a gyed miatt kellett igényelni) megszakadt a munkaviszonyom...
Én viszont mást olvastam... :roll: A hr-es csaj viszont pont szabin van, nem tudok vele konzultálni az ügyben.

Hú, jó sokat írtam! Eldugulok! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Köszi Teki! Akkor mikor is jössz hétfőn? Gigi nem sokat beszél, papa, kutya, cica, ló, miau, vau, labda, virág kösz, tess, ham...kb ennyi.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi! Nekem 9-re van időpontom dokihoz, csibére addig apum vigyáz. Szerintem nekünk a délelőtt most nem lesz jó, mert csibét korán kell ébreszteni aznap, hogy párom be tudjon vinni minket, ezért szerintem 11-fél 12-kor ebédelünk, aztán alvás 2-fél 3-ig. Szóval mi fél 4 előtt nem nagyon tudunk aznap talizni. :( De most sűrűn kell majd arrafelé járnom, legközelebb biztos összejönne Veletek is a tali. Milyen napokon vagy angolon? Mert akkor próbálom úgy igazítani az orvosi látogatásaimat. :wink:
Makkmarci! Nektek mi lenne jó? És főleg merre? Játszótér vagy Cuki? Múltkor végre fölfedeztem, hol is van ez a Horvát cukrászda... Persze időjárás függő is a dolog.

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Dolli!

Nagyon örülök Nektek és szoritok, hogy minden rendben legyen!

A fizetés nélküli szabival tudtommal nem szünik meg a munkaviszony. Hiszen szabi az is, azt meg munkaviszonyban kap az ember... De ezt egy HR-es jobban tudja. Nyafi is az lett, nem? ;)

A hétfő elvileg jó, gyakorlatban majd hétfőn délelőtt derül ki. Ha a régi számod él még, akkor küldök sms-t, hogy mikorra érünk haza. Elvileg jó lehet bármi, időtől függően, de ezt is majd hétfőn egyeztessük le.

Marci is mondd már dolgokat. Vau, nyau, cica, háp, apa, anya, papa, mamm (ez a kaja), hinta, autó (ez a kedvenc, most éppen mindere ezt mondja, aminek kereke van :) ),baba, csüccs, de sokszor ismétli el, amiket mondunk, és valamelyik nap közölte, hogy babáé. Egyébként használja az ott, itt, igy, úgy szavakat és össze is köti szavakkal. Pl. imádja Thomast a gőzmozdonyt és mondja is Thomasra, hogy Tho. Csináltam az ajtajára üvegfestékből Thomast és szokta mondani, hogy "ott Tho". Kimondva elég viccesen hangzik. :)
Egyébként egész nap be nem áll a szája, egyfolytában halandzsázik és gyakran ismétel egy.két szót, aminek nem tudom számára mi a jelentése.

Most éppen napok óta hisztis, nem birok vele. Sztem ettől a hülye időtől. Éjszaka is fent voltunk 2-től majdnem 4-ig. Hisztizett az ágyában, mert nem tudott aludni.

Na, megyek, mert leraktam aludni és kihasználom az időt és vasalok egy jót. :(

Hétfőn jelentkezem Dolli!
Puszi mindenkinek!

Kép
makkmarci
 
 


Mi nagyon betegek vagyunk 39 fokos lázzal szegénykém csak fekszik és szenved se egy mosoly persze nem is eszik semmit, de legalább sokat iszik, hasmenése is van meg hányt is de csak egyszer egy nap, remélem az antibiotikum kicsit rendbe hozza mert nagyon rossz nézni hogy szegénykém hogy szenved.

Kép
trimi2003
 
 


Sziasztok!

Trimi! Jaj, szegény Enikő! Jobbulást neki! Milyen rossz lehet most szegénykémnek, alapból hőguta van, és még lázas is! :( Jobbulást Nektek!

Makkmarci! Él a számom, írj, vagy hívj! :)
Nálatok is Thomas imádat van? :wink:
Gézának Thomasos tortája lesz, ennyi már fix a szülinapjából. :)

Ma végre felhívtam az oepet. Nem szakadt meg a biztosítási jogviszonyom, úgyhogy minden jár. Jeeee-je! :D
Már csak a munkahelyemet nem tudom elérni! :x

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Nálunk is Thomas mánia van, pedig ő kislány.
Trimi és mit mondott a doki mi a baja? jobbulást
Nem baj Teki, akkor majd legközelebb. Hétfő-Szerda-Péntek fél öttől fél kilencig, úgyhogy fél 4-től már nem érek rá. :?

Kép
nyafi
 
 


Du. irtam egy hozzászólást, de most sehol sem találom...

Szóval:
Nyafi! Nem hiszem, hogy baj lenne, hogy Abigél is Thomas mániás. Egy kislány is szeretheti a vonatokat.

Mi is gondolkoztunk a Thomasos tortán még februárban Marci szülinapján, de úgy itéltük meg, hogy inkább majd a 2.szülinapon. Ahhoz túl sokba kerül, hogy annyira ne legyen lelkes.

Trimi!
Innen is jobbulást Enikőnek!! Gyógyuljatok meg, mert Marcinak már nagyon hiányzik Enikő!:)

Ja, és mi tagja vagyunk egy Thomasos könyvklubnak. Ha valaki gondolja, küldök tagtoborzót. :)

Kép
makkmarci
 
 


Köszönjük, Enikőnek is hiányzik már Marci!

Kép
trimi2003
 
 


És hogy van a kicsilány?

Kép
nyafi
 
 


Halihó!

Trimi! Hogy vagytok?

Nyafi! Szerintem a lányok is akarhatnak mozdonyvezetők lenni, ne izgulj! :wink:

Makkmarci! Írsz erről a Thomasos klubról? Mi micimackós tagok vagyunk, de lehet, hogy érdekelne...
Ne hari, hogy a tegnap nem jött össze. 9 helyett fél 12-kor jutottam be dokihoz, totál kimerültem, még utána mentem vissza apuhoz, ebéd és alvás, mert apu először vigyázott Gézura és nem akartam rögtön az altatós szitut is ráhagyni. Így fél 4-ig aludt a drágám, utána mire magához tért, uzsi, stb, fél 6-nál előbb nagyon nem is tudtunk volna. :(

Azt hiszem, úgy lesz majd értelme ennek a talis dolognak, ha kizárólag azért megyünk be Pestre, hogy Veletek találkozzunk. Az orvosok kiszámíthatatlanok. És akkor nekünk inkább egy délelőttös játszózás vagy hasonló lenne jó.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Teki!

Ez egy Thomasos könyvklub, ahol 2850Ft-ért küldenek mindig valami csomagokat. Az elsőben van egy Thomasos hátizsák, egy Thomasos könyv és egy foglalkoztató füzet. Mindig van benne könyv meg valami meglepi.
Ha én ajánlok embereket, akkor kapok egy uzsonnástáskát. :) Ehhez ki kell tölteni egy tagtoborzó nyomtatványt.
A micimackós hogy működik??

A talit meg összehozzuk. Ne izgulj! Csak találd ki, hogy nektek mi lenne a jó. A délelőtt Nyafiéknak is jobb sztem.

Kép
makkmarci
 
 


Jobban vagyunk csak még hasmenés és a nem evés van, pl. már itt van fél 3 és még semmit nem evett .

Kép
trimi2003
 
 


Trimi!

De szopizni azért szopizik, ugye? Vagy vizet adsz neki?? Nehogy kiszáradjon!!!

Remélem, nem tart már sokáig!!!

Kép
makkmarci
 
 


szopi van meg rengeteget iszik szerencsére

Kép
trimi2003
 
 


Makkmarci! A Micimackós ugyanígy működik! Egmont kiadós gondolom a Thomas is!

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Igen, Egmontos a Thomas is. Akkor rákeresek a Micimackósra. Az is annyiba kerül?

Kép
makkmarci
 
 


Megnéztem, még gondolkozom, hogy arra is benevezzünk-e. Ti akartok a Thomasosra? Mert ha igen, akkor kölcsönösen tagtoborozhatnánk. Az első csomagot lehet, hogy megrendelem a Micimackósba, a hátizsák miatt. :)

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Makkmarci! Megnéztem én is a Thomasosat... Mi is lehet, hogy benevezünk a háti miatt főleg. Épp ma láttam Th-s hátizsákot 4800-ért... :roll:

Ki hogy van csajok? Hogy bírjátok a meleget?
Én kezdek kicsit többet bírni, de azért ezt kopp-kopp-kopp. :wink:

Trimi! Remélem, már kutyabajotok!

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Makkmarci! Szuper az új vonalzó! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


És mire használjátok a hátizsákot?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Teki! Én is a hátizsák miatt akartam, mert én is néztem, hogy egyébként milyen drága a Thomasos hátizsák...
A keresztfiam már jó ideje kapja a Thomasos csomagokat és nagyon jópofa a hátizsák, nem is kicsi. De sztem a Micimackós hasonló lehet.

Mi amúgy jól vagyunk. Jó gyorsan telnek a napok. Marcinak már kibújt a felső két szemfoga is, igy már 12 foga van. Ebből fent 8, lent 4. :) Nagyon viccesen néz ki. A héten voltunk vele megint fodrásznál, iszonyat milyen tempóban nő a haja és nagyon sűrű is neki, úgyhogy most nagyon nagyfiús a frizurája.

Teki, örülök, hogy jobban vagy!

Nyafi! Nem árt, ha van a gyereknek hátizsákja, jó lesz az a bölcsibe, vagy csak a nagyszülőkhöz belepakolhatja a kis cuccait.

Kép
makkmarci
 
 


Makkmarci! Édes lehet Marci a 12 foggal ilyen elosztásban! :)
Nekünk is lassan időszerű lesz megint a fodrász. Nem is hittem, hogy eljön az idő, amikor rendszeresen kell majd vinnem, amilyen kis kopin indultunk! :)

Nyafi! Mi pelenkázótáska helyett használjuk, ha megyünk akárhova, mert a pelenkázótáska csak a babakocsira praktikus szerintem. Így, hogy már gyalogosan közlekedünk, a háti praktikusabb. :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Igen csak ez azért nem jutott nekem eszembe, mert nekem is hátizsák van, szép bézsszínű az a pelenkázós, vagy a redikülöm, abba belefér minden...Mióta megy gyalogosan? Gigi kb 5 percet bír talpalni, aztán felkéredzkedik, vagy megbámul hosszasan egy kavicsot, úgyhogy mi még babakocsizunk.

Kép
nyafi
 
 


Nálunk is az idő jelentős része babakocsizás, mivel Marci sosem arra megy, amerre kellene... Ő menne, csak egy idő után megunom, hogy nem haladunk. Persze van olyan, hogy Ő maga kéredzkedik be a babakocsiba.
De a hátizsák később is jó lesz.:)

Nekünk szinte havonta kell menni fodrászhoz. Marcinak mindig is sok haja volt, de a szülinapja óta már vagy négyszer nyirták neki. Most nagyon jó kis rövid lett, nagyon nagyfiús. :)

Majd teszek fel képet, csak újra lett húzva a gép és Apa nem tett fel kicsinyitő progit. :(

Kép
makkmarci
 
 


Makkmarci! Isten éltessen sokáig! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Nagyon köszönöm a köszöntést! :)

Sajnos nem alakult olyan jól a szülinapom, mert Marci hétvége óta beteg. Nagyon lázas és egyenlőre nem lehet tudni az okát. Kicsit az látszik ismétlődni, mint februárban, akkor sem találtak semmit, de több, mint egy hétig lázas volt. Tegnap estére sikerült csak 39 alá nyomni a lázát, egyébként 39,6 is volt neki (már levonva).
Tegnap már volt vizelet vizsgálata, ami teljesen negativ lett. Ma voltunk már vérvételen, du meg megyünk fül-orr-gégére. Holnap meg a leletekkel vissza a dokihoz.
Ma már láztalanul ébredt és csak 3-szor keltünk éjszaka. Reméljük ez már a vége és kiderül, hogy "csak" a 3 napos láz volt, bár az nem szokott ilyen magas lázzal járni.

Teki! Lassan a 12.hétben vagy!!! De szupi!!
Jól vagytok??

Puszi

Kép
makkmarci
 
 


Makkmarci! Jaj, szegény Marci baba! :(Kíváncsi vagyok, mit mond a dokitok...
Köszi, hát eddig nem igazán javulok, vagy a délelőttöm vagy a délutánom, de sokszor az egész napom pocsék a folyamatos rosszulléttől. :( De most már lassan talán elmúlik, legalábbis ezzel biztatom magam. :)

Nyafi! Mi 19 hósan használtuk utoljára a babakocsit. Persze eleinte föl kellett veszegetni nekem is, de egyre többet bírt. 21 hósan a 2 km már benne volt a lábában.
Édes, mert mostanában is szokta kérni, hogy vegyem föl, de csak azért, hogy utána nemet inthessen a fejével, hogy anya nem veheti föl, csak apa. :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Csak gyorsan Marci vannak már pöttyök? Utólag is boldog szülinapot.
Gigi körbe sétálja a háztömböt, de több még nem megy neki. Pedig jó lenne, ha el tudna sétálni a bölcsiig.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Pöttyök nincsenek és nem is voltak. Viszont a tegnap éjszakát a Madarász Kórházban töltöttük. Ugyanis az a dokinő, aki helyettesiti még a héten a mi dokinkat tanácstalanul állt Marci esete fölött. A vérképe nagyon rossz lett, mert az egy dolog, hogy a süllyedése nagyon magas volt, de van egy érték, amit CRP-nek hivnak, ennek az értéke 0-5 közé kell hogy essen, Marcinak meg 66 volt szerdán. A dokinő annyira tanácstalan volt, hogy közölte, ne szedjünk semmit, hanem várjunk hétfőig, akkor menjünk újra vérvételre, aminek eredményét kedden vigyük a saját dokinkhoz, aki majd akkor eldönti mi legyen. Hát, úgy döntöttünk ezt nem hagyjuk ennyiben, mert azért morbid egy dokitól, hogy hagyna egy ekkora gyereket még 4-5 napig szenvedni...
Néhány telefonnal már úgy indultunk tegnap délelőtt a Madarászba, hogy tudtuk bent kell maradnunk, mert az ottani doktornő már a telefonban mondta, hogy ez egy felnőttnek sem kevés eltérés, hátmég egy 18 hónapos gyereknek.
Szóval, mindenféle vizsgálatot megcsináltak Marcinál, minden negativ lett. Fül, torok, tüdő, vizelet. Egyedül az UH mutatott ki némi eltérést, mert Marcinak megnagyobbodot a lépe, meg a nyirokcsomói is iszonyat duzzadtak, igy azt mondták, hogy kezdődő mononukleosisa (nem tudom hogy kell irni) van, de erre nincs gyógyszer, ez magas lázzal jár és eléggé elhúzódó betegség, ami magától helyrejön. Viszont ez csak a másodlagos betegsége, ettől függetlenül van egy bakteriális fertőzés a szervezetében, amire vénásan kap antibiotikumot minden nap.
Ma hazajöhettünk du, de minden reggel ott kezdjük a napot a gyógyszer miatt. Marcinak van egy kanül a kézfejében és ezen keresztül kapja és hétfőn újra nézik a CRP-jét.
Ma már csak reggel volt lázas (ennyit számit két adag antibiotikum...), viszont még iszonyatosan nyűgös volt. Ráadásul én is, mert bent aludtam vele a kórházban a földön a törülközőmön, igy kb. 3 órát aludtam...
Megyek is, mert már Marcit is leraktam, igy most én is elmegyek aludni!

Kép
makkmarci
 
 


jaj de sajnálom jobbulást! hol tudtátok ezt összeszedni? Jó hogy nem vártatok vele. Érdemes Corában, vagy az auchanban venni magától felfujható egyszemélyes vendégágyat, kb 3000ft. Az ilyenkor jól tud jönni...és meddig maradtok a kórházban reggelente?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy betolakszom....
Makkmarcinak utólag is boldog szülinapot kívánok, Marci babának pedig boldog névnapot és mielőbbi jobbulást.

Dolli, gratulálok az új jövevényhez!

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: