Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Segítsetek nekem.
Ki mit hallott a doktor úrral kapcsolatban?

Az tudom, hogy a neten ad tanácsot, de személyes tapasztalata van valakinek vele kapcsolatban?

előre is köszi:

Ági
csagnes76
 
 


Szia Ági!

Én kb 1 éve voltam nála, elég alapos, szakmailag felkészült, minden kérdésre válaszolt, volt aki ugyanazzal a problémával már negyedszer volt nála, de már akkor nem fogadott el tőle pénzt. Nem annyira barátságos, de odafigyel és szakmailag jónak tűnt.

Hát ennyit tudtam tóla.

Üdv,

Kriszta
kiss krisztina
 
 


Szia Ági!
Ha még aktuális a dolog, szívesen segítek, én évekig hozzá jártam.
Nekem bejött a stílusa, humora és rendkívül nagytudású szakembernek tartom. Nem mellesleg neki köszönhetjük, hogy most Babát várunk!!! :lol:
Üdv, Kata
katiehard
 
 

 
 

Sziasztok,
Csatlakozom az előttem szólókhoz, soha, de soha ne menjetek hozzá!
Majd' egy évig etetett mindenféle hormonnal, mikorra egy andrológus rájött, hogy a férjemnek olyan problémái vannak, hogy csak lombikkal eshetek teherbe!És addig bíztatott, tartotta bennem a lelket.Merthát ő is vizsgálta a férjemet, és gyógyultnak mondta 3 hónap antibiotikumos kezelés után!!
Szóval közel egy évet, és 120 ezret buktunk miatta(benzin, konz.díj, fölösleges gyógyik)!
Az UH-t, labort én is hiányoltam!






csagnes76 írta:Sziasztok Lányok!

Segítsetek nekem.
Ki mit hallott a doktor úrral kapcsolatban?

Az tudom, hogy a neten ad tanácsot, de személyes tapasztalata van valakinek vele kapcsolatban?

előre is köszi:

Ági
dgabi
 
 


Sziasztok!

Én nemrég jártam a Doktor Úrnál, de nem kért labort, UH sem volt, kérdeztem tőle, hogy nem kéne a hormongyogyik előtt egy vérvizsgálat? A válasza az volt, hogy felesleges, mert a női hormonszint naponta változik. Norcolutot, clostilbegyt, bromocriptint írt fel. Nekem rendszertelen a menstruációm, és ezt szeretném rendezni, na de nem így, nem kapkodok be ukmukfukk akármit. Ha tud valaki segíteni ezzel kapcsolatban, nagyon köszönöm!
Mellesleg a Doktor Úrról még az volt a benyomásom, mint ha lenne valami pszichés betegsége, a ruhája koszos volt, a rendelő igénytelen.... borzalom!!!! SENKINEK NEM AJÁNLOM!!!
kira03
 
 


Hi Csajok,
Hihetetlen, hogy amiket írtok, azt szóról szóra én is átéltem!
Bromocriptin, Norcolut, Clostilbegyt.
Én is gyűlölöm a 8 hónap időhúzás miatt, ugyanis addig ígérgette, hogy spontán terhes lehetek, de sajnos ez csak lombikkal jöhet össze.Mindegy, ha más dokitól is, de végre tudjuk, és irány a BMC!Személy szerint nehezen bízom meg újra bármilyen orvosban is...
Szóval nekem is az a szándékom, hogy egyre többen tudják, kerüljék el ezt az embert!!!!
dgabi
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Nem ajánlom senkinek Elek Csaba doktor!
Nem ismétlem a fentieket, velem is ugyanez történt, és ami a slusszpoén, hogy áradozik a Gimes dokiról (II. női SOTE), szerinte ő az egyetlen normális orvos. Hozzá is elmentem néhányszor és nála ugyanezt a hanyagságot tapasztaltam (vizsgálatok nélküli clostylbegyt, még egy UH sincs, inszem. valami borzadály módon, semmi hormonvizsgálat, naptármódszeres ovulációtippelés! és ne soroljam), csak itt már nem maradtam sokáig, gyorsabban váltottam, mert a netről és könyvekből összeszedett infók alapján jöttem rá, hogy kóklerekkel van dolgom.

Elek Csaba mániája egyébként, hogy csak lelki okai lehetnek a meddőségnek és lenézi a kollégáit, akik szerinte csak kinevetik ezért. Ma már tudom, miért, és ha lenne még humorérzékem ebben a témában, én is csak nevetnék a hülyeségein.

És a legszomorúbb, hogy nem csak ez a két "orvos" ilyen!!! Van még egy (elég sokkal volt dolgom), nem akarok hosszan lamentálni, de azért megemlítem, mert ebben a kókler csapatba illik: Dudás István - úgy inszeminál (lakásból kialakított "rendelőben"), hogy szintén nem csinál semmilyen vizsgálatot és le is beszél mindenről, mert szerinte feleslegesek. Még az LH tesztet sem akarta, hogy kipróbáljam, szerinte az sem kell. A többit majd egyszer az ő oldalán elmesélem, ha valakit érdekel.

A közös egyébként bennük, hogy semmiről nem kapsz papírt, így még bizonyítani sem tudod, hogy ott voltál egyáltalán. A Dudásnál még számítógépre se viszik az adataid, csak egy darab kartonra van firkálva minden. Csak azért mentem hozzá, mert egy ismerősömnek gyorsan összehozott egy babát, és sokan járnak hozzá, de már nagyon megbántam, hogy csak ezek alapján bíztam benne.

Tudom, hogy hülyeség, hogy ilyenekhez jártam, de azért senki nem profi a meddőség témában az első hónapokban. Ma már senkiben nem bízom és mindennek utánanézek, ami persze sokszor csak elbizonytalanít vagy kétségbeejt, és rengeteg időmet felemészti, de mindegy, legalább tudom, mit kell kérdeznem. Ez van, így működik most a magyar egészségügy, magadra vagy utalva.
mimoka
 
 


Sziasztok, hááát, mintha ezeket én írtam volna!

Januárban egy doki ráírta a papaíromra, hogy jobb ovarium PCO. Én, mint internetmániás, azonnal rákerestem, mi ez. Egész nap bőgtem, hogy akkor nekem nem lesz mostanában babám....
Ekkor rátaláltam a házipatika "túlélő tüsző szindróma" cikkre, és a fent nevezett dokira. Utolsó szalmaszálként belekapaszkodtam.... felhívtam, még aznap tudott fogadni. Uh nélkül, csak elmondás alapján, (közben ő kérdezgetett) megnyugtatott, hogy nincs pcos-m.... Örültem nagyon, kezelésként felírta az itt már párszor említett 3 "csodaszert".... Legközelebb vigyek majd apa-anyagot, valamint vezessek hőgörbét. Ő garantálja, hogy 3-6 hónapon belül baba lesz!!! Aztán ezt elmeséltem az "itteni" lányoknak, majd páran leírták, csak MekkElekként emlegetik őt itt a pco-s topicon. Szóval neem szedtem be semmit, elfelejtettem őt. Ti si ezt tegyétek!!

Ja, azóta tényleg babás lettem végre :wink: , de nem az ő segítségével!! :lol:

Kép

Kép

Kata & Gege & Nórika :)
hoppá
 
 


Helló Mindenki!

Olvastam véleményeiteket erről a dokiról. Mennyit merészel elkérni egy vizsgálatért, ha ilyen rossz? Gondolom, nem keveset.
domino0509
 
 


domino0509
tőlem 5ezret kért 2 éve

Napfény

Kép
[/url]
napfeny22
 
 


Sziasztok lányok!

Hát akkor álljon itt egy másfajta tapasztalat Dr.ELEK CSABÁRÓL:

Röviden:NAGYON JÓ SZAKEMBER!!!!!!!Ma már 4 GYEREKES ANYUKA VAGYOK, NÉLKÜLE NEM LETT VOLNA GYEREKEM!!!!!!!!!!!

Ha valakit érdekel hosszabban: Ugyanezekkel küzdöttem mint ti,ugyan ilyen nőgyógy.problémáim voltak,rengeteg féle,fajta női fertőzés,hormongyengeség, stb....Budapesten mindent bejártam,minden kórházba megfordultam(kivétel a Kútvölgyi KH:),
sehol nem tudtak segíteni,sőt ki akartak "pakolni",daganat miatt
Ő azt mondta, hogy erre semmi szükség nincs,és jött a "hitegetés",no meg a gyógyszerek(szokásos, de nem mindegy mennyi,és melyik napon!)Aztán kemény 8 hónap,kezelés,UH,Vizsgálat következett,vérvétel nekem se volt!
Hetente 3x kellett járni hozzá(akkor a Czeizel-nél dolgozott,nem kellett fizetni neki),tehát nem a pénzért rendelt vissza,(és titeket sem azért hív vissza olyan sűrűn),ebben az időszakban többet láttam mint a férjemet,de mondta meg lesz ennek az eredménye.
És láss csodát:8 hónap után terhes lettem, és ezúttal ki is tudtam hordani(ez a gyerekem ma 15 éves),előtte nekem már 3 baba elment,teljes volt a pánik. A másik 3 gyerek már jött gond nélkül,sőt a 4. gyerek már nem is volt a tervben,csak lett.
Egyszer kell "csak" ezt a tortúrát végig csinálni,a többi már megy simán. Nagyon is tudja hogy mit miért tesz.Más úton jár mint a kollégák az kétségtelen,de ez az út is járható.És sikerre vezet.
Bízzatok benne,HIHETETLEN NAGY TUDÁSÚ,NAGYON FELKÉSZÜLT SZAKEMBER!!!!
Még néhány infó:valaki emlegette DR Dudás Istvánt együtt dolgoztak,évekig kollégák voltak,persze hogy ugyanazt gondolják
Másik: Akit ajánl orvost(Dr. GImes a II.Női Klinikán) nem vagy köteles elfogadni,én speciel egyiket sem nála szültem. Én kerestem magamnak olyan nőgyógyászt aki átvesz DR Elek-től és szülhettek nála.A Pest Megyei FLÓR FERENC KH.-ban több ilyen orvos is dolgozik(DR KERESZTES LÁSZLÓ),de én szintén itt ebben a kórházban egy másik bűbájos,nagyon kedves dokinál szültem: csak jót tudok róla írni:DR.SZENTÁGOTAI FERENC-nek hívják.
Ezek meg egyszerűen hazugságok, hogy koszos a ruhája,baja van.
Bármilyen kérdéssel fordulhattok hozzá,nem csak nőgyógyászati problémával.A CT felvétel magyarázatától, a gyerekgyógyászati kérdésig mindennel.ÉS MINDIG BEJÖN AMIT MOND.
Eleinte én is azt hittem csak blöfföl,de nem,TÉNYLEG ILYEN SZÉLES TUDÁSSAL RENDELKEZIK orvosi dolgokban.
ÉN CSAK AJÁN.LANI TUDOM! NEKÜNK SORSFORDÍTÓ VOLT A VELE VALÓ TALÁLKOZÁS Sok sikert kívánok mindenkinek!Anyatyúk
anyatyúk
 
 


Üdvözlök mindenkit!
Kérdésetekre válaszolva: ki ismeri Elek Csaba dr.-t?

Személyes tapasztalatom van róla.Sok évvel ezelött kerültem hozzá,rengeteg nőgyógyászati problémával,és meddőséggel küzdöttem.6 év együttélés után sem jelentkezett a trónörökös,a gólya valahogy mindig elkerült. Mikor hozzá kerültem részletesen elmondta,hogy milyen kezeléseket fog adni, mire készüljek,és hogy kb.:1/2 év múlva terhes lehetek,ha betartom amit mond. Elég nehéz 6 hónap következett,sokszor kellet menni hozzá különféle vizsgálatokra,ultrahangra,reggelente hőmérőzés, és egyéb macerák voltak(ez hamar rutinná vált,és nem jelentett komoly fáradtságot). Végig bíztatott,öntötte belém a lelket. Igen én is kaptam clostilbegitet,bromocriptint, stb.,de nekem használt. Persze azért türelem is kellett. 1-2 alkalom ilyen problémáknál nem elég.
Végül 7 hónap múlva jött AZ ÖRÖMHÍR:BABÁT VÁROK!!!!!!!!
Nagy volt a boldogság. Nehéz volt kihordani a terhességet,igen sok kérdéssel bombáztam állandóan a doktor urat, DE SIKERÜLT.GYönyörű szép KISFIUNK SZÜLETETT. Majd rövid időn belül,nem is gondoltunk még rá:újra áldott állapotba kerültem.
Ez a terhesség már nem volt rázós,inkább csak tiszteletből mentünk vissza hozzá az elején,ő nagyon korrektül mondta "ha nincs baj nem is kell járni hozzá,elég ha ahhoz az orvoshoz járok akinél szülni fogok",de bármilyen kérdéssel hívjam,keressem nyugodtan.Ugyanis ő nem rendelkezik kórházi háttérrel(nincs hol szülést vezessen).De amíg más orvos szülést vezet, addig ő a legújabb kutatási eredményeket figyeli (miattunk,hogy rajtunk segítsen!)Így aztán mégegy szép fiú gyermek született. Mindenbe segített, és orvost is kórházat is ajánlott. Én a Kistarcsai FLÓR FERENC kórházban szültem ott ajánlott orvost. Mind a 2 szülés rendben volt: a második szülésnél egy fiatal,NAGYON KEDVES,SEGÍTŐKÉSZ,orvoshoz kerültem (véletlen),de annál nagyobb szerencsémre. DR.SZENTÁGOTAI FERENC a neve,azóta is áldom őt! Ma már nagyok a gyerekek,de hálával gondolok vissza
mind a 2 orvosra: Dr. ELEK CSABÁRA aki nélkül valószínűleg ma nem lennék anya, és erre a fiatal, ámde nagyon ügyes, lekiismeretes,
orvosra, aki olyan szépen bánt velem is (és a többi szülő asszonnyal is.)DR. SZENTÁGOTAI FERENC-re.
Nem tudom ott dolgozik -e még?Ha igen örülhetnek neki az ottani hölgyek. Igen szép emlékké tette a szülést. Hát dióhéjban ennyit ELEK doktorról. NAGYON HÁLÁSAK VAGYUNK NEKI. Én csak bíztatni tudok mindenkit vele kapcsolatban.
torta12
 
 


Sziasztok,
Mindenkire rá van bízva a döntés, de én kitartok amellett, hogy aki teheti, kerülje el!
A férjemet hónapokig kezelte mindenféle anitibiotikummal, aztán azt mondta, most már jól van, lehet gyereket csinálni.(Szó szerint!)Aztán visszamentünk, újabb spemrvizsgálat, közölte, "mégse gyógyult meg", ő már itt nem tehet semmit, átküldött egy "kedves" barátjához, dr.Lantoshoz a Bolgárkerék utcai Családtervezési központba, ahol a doki közölte, csak lombik, mert nagyon-nagyon rosszak az eredményei.Bőgtünk, veszekedtünk, de 3 hét múlva már a BMC-ban voltunk.Ott is csináltak spermavizsgálatot, melynek olyan az eredménye, hogy akár spontán is lehetne gyerekünk:-)2 nap és kezdjük az inszeminációt, holott nekünk "ezek a nagytudású szakemberek" azt mondták, csak a lombik jöhet szóba.
Aki meddőségi problémával küzködik, azt tanácsolom, ne járjon ilyen "orvosokhoz", keresse a János Kórházat vagy a Kaáli Intézetet!
dgabi
 
 


Kedves Gabi!

Nagyon szorítok nektek,hogy összejöjjön a baba!!!
Biztos nektek is sikerül, és nem soká te is anyuka leszel!
Lehet hogy az én esetem egyszerűbb volt,lényeg hogy bízz az orvosban akihez jársz! Én is gondolkodok még egy babán (nekem már kamasz a 2 fiam),és jó lenne utoljára még babázni,de én már 40 éves vagyok.Vagy most,vagy már nem lehet. Ezért is nézegetem a topikokat,és gyűjtöm az infókat. Hátha rászánom magam újra.

Sok szerencsét kívánok!!! Torta12
torta12
 
 


Figyelitek, hogy Anyatyúk és Torta12 pontosan ugyanabban a stílusban írt egymás után? :D
Ajajj.
Vendég
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra és lenne néhány kérdésem. Én is Kistarcsán fogok szülni augusztusban.
Csak nem régen költöztem ide, így nem nagyon ismerek orvosokat.
Amikor kiderült, hogy terhes vagyok csak bementem a kórházba ott találkoztam Molnár Csabával. Nagyon rendes, kedves volt. Genetikai ultrahangra Szentágotaihoz mentem, nekem vele kapcsolatban is csak jó tapasztalataim vannak (a köv. genetikaira is hozzá kértem időpontot) Szóval nincs választott orvosom. Közületek szült már valaki úgy (vagy esetleg tervezi), hogy nincs választott orvosa? És mi a véleményetek arról, hogy inkább szülésznőt kell választani, mint orvost? Valaki meg tudná mondani, hogy Molnár Csabának hol van magánrendelése?
Köszi előre is.

Jucus
c.jucus
 
 


Üdv,mindenkinek!
Anyatyúk vagyok.
Természetesen nem vagyok azonos tortával,még akkor sem ha esetleg a tapasztalatok hasonlóak.
Mint írtam nekem 4 gyerek van,nem 2.
Nemcsak fiúk,és sokkal kisebbek.Már az életkorom miatt is.
Amikor az első gyerek született nagyon sok betege szült ott Elek dr.-nak,így más is szerezhetett ilyen tapasztalatokat. Egyébként az emlegetett "fiatal" orvosnak,ma már egyetemista (vagy talán már el is végezte) a legkisebb gyereke is. Tehát valószínűleg nem mai történet lehet. Én nem régen szültem nála a 4. csemetét.
És nem csodálkozom a majdnem azonos véleményen, mert szerintem is a kórház legkedvesebb,legudvariasabb szülészorvosa ő.
Sok sikert kívánok mindenkinek!Őszintén kívánom nektek,hogy ti is járjatok sikerrel az anyaság útján! De bizalom nélkül nem fog menni!!!! Nem kell pont ugyanabban az orvosban bízni mindenkinek.Egyiknek ez a jó,másiknak az. Elvégre is pluralizmus van. Szép babákat kívánok nektek!
anyatyúk
 
 


sziasztok!
szerintem Elek Csaba jó fej, sajátos humora van, a hozzáértését pedig nem a gyűrött köpenyéből kéne megítélni. nekem több vetélésem volt az utóbbi években, és az orvosok közül egy sem vette a fáradtságot, hogy kiderítse az okát, hanem minden egyes alkalommal vállonveregettek, hogy majd legközelebb, hehe. a neten olvastam E. Cs.-ről, hogy meddőségi szakember, írtam neki mailt, ő válaszolt, így mentem el hozzá. engem cseppet sem zavart, hogy kicsi a rendelője vagy lekávézta a ruháját (nekem kicsi a lakásom, és lekávézom magam, ettől függetlenül jó vagyok a szakmámban). emellett valóban lehet egy bevett rutin, ami szerint kezeli az embereket, pl. a férjeket először, meg hogy bizonyos hormonokat ajánl, ami - a fentiek szerint - nem mindenkinél működik, de az biztos, hogy a kezeléseinek alapja tapasztalat. hogy pszichés betegsége lenne, nem hiszem, inkább kicsit keserű és cinikus a mechanizmust, a szülészeket, nőgyogyikat illetően, többek között pont azért, amiért felületesek. nálunk (nálam) a stresszes vetélés merült fel, sárgatesthiány, de először a férjemet kezelte, ám még mielőtt rám került volna a sor, várandós lettem, így a 12. hétig a terhességet támogatta hormonnal. és sikeresen. ezenkívül rajta kívül orvost még ilyen lelkiismeretesen és kedvesen nem láttam ultrahangozni a magzatot. az is tetszik, hogy mindig mindent megmagyaráz, nem a függőség és kiszolgáltatottság fenntartása a célja orvos és páciens között, nem türelmetlen, nem ingerült, nem mondja,hogy maga meg minek akarja ezt tudni, magától is nekiáll elmondani - ezért lehet bízni benne. szóval én kedvelem :)
hakangyi
 
 


Sziasztok.
Pár hónapja írtam itt, hogy Dr Eleknek köszönhetően babát várok. Nos azóta megszületett a kisfiam, akit mellesleg a szintén igen alaposan lefikázott Dr Gimesnél szültem, aki szerintem a legprofibb orvos a világon. Sajnos menet közben akadt némi probléma és Isten tudja mi lenne velünk, ha nem a Gimes az orvosom.
Szerencsére látom, hogy nem én vagyok az egyetlen, akinek ez a két "kókler" tudott segíteni.
Sok sikert nektek.
katiehard
 
 


Sziasztok!
Nekem 1 rokonom ajánlotta Elek doktor urat, ő neki köszönheti rengeteg vetélés után a 2 kisebb gyerkőcőt!
Mi is fel fogjuk keresni,2 vetélés után!
lujzi55
 
 


Sziasztok Lányok!

Én végül nem mentem el az Elek doktor úrhoz, elvették a kedvem a különböző fórumokon leírt tapasztalatok.
De bevallom már bánom nagyon, ugyanis azóta elfogyasztottam 5 darab profinak kikiálltott nőgyógyit és azóta sem oldódott meg a problémám, és babám sem született, tehát végül is a nagy szaktudású orvosok ugyanúgy elvettek tőlem közel másfél évet és most ugyanott tartok mint 2006. decemberében. :cry:
csagnes76
 
 


Furcsa, hogy beveszitek ezt az egyen-kezelést.. most komolyan, szerintetek van ilyen?.. Méghogy nem érdemes hormonokat nézni!! Ha azok változnak eszerint a kókler szerint, akkor a kezelés hogy a retekbe lehet egyforma?????

Kedves Csagnes: talán nem a legjobb ajtókon kopogtattál. És ha mégis, hát sajnos nem mindenkinek jön össze elsőre másodikra a baba. ha kicsit utána jársz megtudod miért.
firebug
 
 


Kedves Firebug!

Jártál már Elek doktornál? Ha nem, nem tudom milyen alapon fikázod le?! Ha igen, akkor sem ilyen stílusban kellene elmondani a véleményed...ha jól látom a "szerintem" szó sehol sem szerepel az írásodban. Nem hiszem, hogy jogod lenne, bárkit így lealázni. Lehet kedvelni a dokit és lehet utálni, de Cságnes76 valószínűleg el tudja dönteni magától is, hogy hová menjen segítségért. A véleményünkre volt kiváncsi és nem "anyázásra".

Szép napot.
katiehard
 
 


Sziasztok!
apa vagyok és mint a Babanet vezetője szeretném felhívni a topikba író látogatóink figyelmét, hogy véleményközlésük során tartsák be a fórumozás szabályait és tartsák tiszteletben az érintettek, megnevezettek személyiségi jogait. Jelezni szeretném, hogy bár ritkán szoktunk élni ezzel a lehetőséggel, de ezúttal töröltünk, moderáltunk néhány hozzászólást. Volt amelyiket a stílusa miatt, néhányat pedig jogi okokból. Természetesen mindez nem azt jelenti, hogy nincs lehetőség kritikai élű vélemény közlésére, biztosak vagyunk abban, hogy kulturáltan, gyűlölködés nélkül is lehet bírálni. A magunk részéről változatlanul tiszteletben tartjuk a véleménynyilvánítás szabadságát és bízunk abban, hogy az eltérő állasponton levő látogatoink, a Társalgót nem rágalmazásra, gyűlölködésre kívánják használni, hanem véleménycserére és kulturált vitára.
További jó fórumozást,
apa
apa
 
 


Tisztelt Hölgyeim!

Dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus, szülészeti-nőgyógyászati epidemiológus vagyok. 50 évesen 25 év gyakorlattal, nemzetközi szinten is jelentős publikációs tevékenység mellett 1989 óta foglalkozok a férfi és női meddőség témakörével. Az eddig megjelent 7 könyvem közül az elsőnek és a szerkesztőségi fázisban lévő nyolcadiknak is ez a témája. Lektorálta: Prof. dr. Siklósi György a Nőgyógyászati Endokrinológiai Társaság egykori elnöke. Mindezt azoknak írom, akik a hozzáértésemet kérdőjelezik meg. Természetesen nekem is megvannak a magam elvei. Ilyen pl. a pszichogén meddőség, ami nem más, mint a stressz által letiltott szaporodás önfenntartó reflexe. Ez is cisztákat okoz a petefészkekben, akár a dominánsan öröklődő PCO. A két betegség között ma még kevesen tudnak különbséget tenni. Az egyik levélben említett honlap, a www.PCOS.hu tartama is teljesen kicserélődött az új genetikai tudásanyag birtokában. Abban is hiszek, hogy a meddőség nem betegség, hanem számos betegség közös tünete. Az alapbetegséget kell tehát felkutatni, annak gyógyításával a meddőség is megoldódik. Meggyőződésem, hogy a lombikbébi-módszert indokolatlanul sokszor alkalmazzák. Ez a gyakorlat káros, mert a beteget nem gyógyítja meg, pegid a gyermekáldás ellenére is fennmaradó betegségek sokszor brutális szövődményekkel járhatnak. Ezekről valamennyi betegemet fel szoktam világosítani. Ha valaki nem ért egyet az elveimmel - sebaj, rajtam kívül még van kb. 1400 nőgyógyász hazánkban. Azt azért mindenképp szóvá kívánom tenni, hogy a fórumon olvasott számos, ellenem irányuló megjegyzés, mind tartalmában, mind hangnemében becsületsértő, nemtelen. Sokuk számra nagyon könnyű a névtelenség álarcába bújva bárkit becsmérelni. A politikusoknak ezt kötelező elnézniük, de én orvos vagyok. Azért vagyok, hogy Önöknek segítsek. Úgy, ahogy tudok. Bérelhetnék nagyobb rendelőt is, igaz. De ezt is jóváhagyta az ÁNTSZ, és így több betegnek tudok segíteni, mert nem kell tízezreket kérnem egy-egy vizsgálatért. Vannak nagyon elegáns magánklinikák, akiknek ez a külsőség a fontosabb és nem az, hogy az orvos megfelelő időt és fáradtságot fordítson a betegekre, oda is lehet fordulni. Én szeretnék elérhető maradni az anyagilag kevéssé tehetős betegek számára is. Ezért nem kérek felesleges vizsgálatokat, nem használok értelmetlenül drága gyógyszereket sem. Ha valaki nem érti mi miért történik vele akár nálam, akár más orvos rendelőjében, elérhető vagyok interneten és telefonon is (aki akar, utánanéz). Tisztelettel csak annyit kérek, amennyi Önök közül bárkinek jár...emberhez illő megbecsülést, minimális tiszteletet. A nemtelen megjegyzésekre röviden csak ennyit válaszolok: nem kávézok, tehát a köpenyem sem lehetett lekávézva...
elekcs
 
 


Kedves Fireburg!

Ezeket az "egyenkezeléseket" hívják szakmai protokolloknak. Az ovulációindukciós protokollok első lépcsője lényegében 3-4 gyógyszert használ. Ezt nevezzük tesztkezelésnek, melynek során megfigyeljük, hogy a kezelésre miként reagál a beteg. Az egyéni érzékenységek között ui. nagyon nagyok a különbségek. A tesztdózist a szükséglektenek megfelelően, az ébredési hőmérséklet alapján építjük tovább a kívánt hatás eléréséig. A hormonvizsgálatoknak akkor lenne értelme, ha azt naponta végeznénk. A nők hormonstátusza ui. naponta változik. Ezért találták fel a ciklusdiagnosztikai eszközöket, melyeket a Fogamzóképesség zavarai: tények, kétségek, remények c. könyvemben (lektor: prof. dr. Papp Zoltán, Szülészeti-Nőgyógyászati Szakmai Kollégium elnöke) részletesen is leírom.
elekcs
 
 


Kedves Csagnes!

Mielőtt bármilyen véleményt formálna rólam, főként a jelen topikban elhangzottak alapján, célszerű lenne felhívnia. A telefonszámom a főszerkesztő úrtól kaphatja meg (egyébként nem titkosított). Most veszített két évet. Lehet, hogy mellettem is veszített volna, elvégre egyik orvos sem maga a Teremtő. Mégis bölcs dolognak tartottam volna, ha a döntése előtt felhív, hogy személyes impressziókat szerezzen. Rólam annyi ocsmány kifejezést használtak. Engedje meg, hogy az Ön viselkedését csupán csacsiságnak navezzem. Manapság a magyar ember már három dologhoz ért. Kezdetben volt a futball, azután a politikai...és most már úgy látom az orvostudományhoz is mindenki ért...ezek szerint engem kivéve.
elekcs
 
 


Most találtam rá erre a fórumra, és nem állhatom meg, hogy ne írjak, főleg, hogy most a Doktorúr is itt van.
Először is katiehard: hát végülis ha úgy vesszük, firebugé is csak egy vélemény volt.. persze nem akarom védeni, mert nem egyezik a nézeteimmel a szóhasználat sem.

Előre csak annyit, hogy én is a kétkedők táborába tartozom. (Sajnálom.)

Doktor Úr!

Elnézését kérem előre is, de én sem a legjobbakat hallottam Önről.
Nem ismerem, így távol áll tőlem, hogy ilyen, vagy olyan véleményt alkossak a Doktor úrról, viszont kérdeznék Öntől a kezelésével kapcsolatosan, a bennem felmerült talán félreértések tisztázása érdekében - ha lehet.

3 gyógyszert javasol mindenkinek (legyen a páciens személyesen megjelenő, vagy telefonon segítségét kérő - én az utóbbi lennék) :
-Nem értem, hogy a PCOs betegeket, miért clostilbegyttel kezeli, tudtommal (azóta volt időm utánajárni, de javítson ki kérem, ha tévedek) ennek a betegségnek oka van, mégpedig az IR, amit úgy tudom, kezelni kell. Ön szerint egy peteérést serkentő szer "orvosság" erre a betegségre, azaz egy ilyen betegségben szenvedő nő terhességének létrehozásában?
-Bromocriptint miért kap mindenki? Ilyen gyakori a prolaktin probléma?
-Norcolut tudtom szerint a vérzészavart "hozza rendbe" (ez egy progeszteron készítmény, amit e hormon pótlására írnak fel. A fogamzásgátlóhoz hasonlóan nem rendes vérzést okoz.) Szerintem a vérzészavar általában tünete egy meglévő betegségnek.
E témában idéznék egy választ babanetes kollégájától:
"Kérdés:
A bal petefészkemben kisebb cisztákat talált az orvosom. Norcolutot írt fel, melyet öt napig 2*1-es kiszerelésben kellett szednem. Négy napja hagytam abba a szedést és az lenne a kérdésem, ezután a gyógyszer után kb. mikorra kéne megjönnie a mensesemnek? Mert így a szedés után nem igazán érzek változást magamban.
Válasz:
Amikor a vérzés hiánya miatt Norcolut tesztet végzünk, akkor általában a gyógyszer abbahagyása után 3-4 nappal szokott jelentkezni megvonásos vérzés.
Ha nem így történik, akkor mindenképpen további vizsgálatok indokoltak, leginkább hormonális kivizsgálás. Annál is inkább, mert a több, kisebb ciszta fennállása felveti azt a lehetőséget is, hogy esetleg policisztás petefészekről (PCOS) van szó. Ha ez a kórkép állna fenn, az Norcolutra nem fog megoldódni."

Ezeket miért írja fel mindenkinek?
-Ezek szerint a PCOS-okat, IR-eseket, elég ezekkel a szerekkel kezelni, és akkor az inzulinszintjük is visszaáll a normál szintre?
-Hogyan különbözteti meg a "túlélő tüszőt" a PCOS-tól? és mi az a "túlélő-tüsző"?
-hoppá írta: "felhívtam, még aznap tudott fogadni. Uh nélkül, csak elmondás alapján, (közben ő kérdezgetett) megnyugtatott, hogy nincs pcos-m.... "
ezt hogy kell érteni? UH nélkül ezt lehet tudni?

Végül saját véleményem (nem Önről, hanem a kezelésről), hogy ezekkel a tüneti kezelésekkel valóban "létrehozható" terhesség, de a terhességet meg is kellene tudni tartani, ami ezzel a kezeléssel egy IR-es betegnél elég nagy rizikó.

Remélem megtisztel válaszával.
Üdvözlettel: kis.kacsa
kis.kacsa
 
 


Tisztelt "kis.kacsa"!

Valakivel összetéveszt! Pont én vagyok az, aki harcolok azért, hogy a dominánsan öröklődő PCO-t a stressz eredetű meg nem repedt tüsző szindrómától végre elkülönítsük. A túlélő tüsző és a PCO egymástól nagyon jól elköníthető. A 8. könyvem (jelenleg szerkesztőségi fázisban van, a két betegség elkülönítésére részleteiben is kitér). Mind a PCO-nak, mind az FP-nek nagyon jellemző a kórelőzménye, így igen, a két betegséget a kórelőzmény alapján el lehet különíteni. Sőt, a PCO-nak jellegzetes külső jegyei vannak, így azt már az "ajtóból lehet diagnosztizálni". A PCO diagnózisa nem ultrahangos diagnózis. Számos jellemző tünete, és laborlelete van, amelyet nagyon sok kolléga nem ismer. Az sem felel meg a valóságnak, hogy mindenkinek 3 gyógyszert szoktam javasolni. A túlélő tüsző, vagy folliculus persistens esetén az első hónapban egy tesztkezelést végzek annak megállapítására, hogy a beteg miként reagál a majdan adekvát ovulációindukiós kezelésre. A reakció alapján döntöm el, hogy milyen gyógyszer milyen dózisával, a ciklus hányadik napján adagolva építem tovább a ciklust. A kezelésem távolról sem tüneti, sőt, azon kevesek közé tartozok, akik az okot keresi. Az sem igaz, hogy több ciszta önmagában PCO-ra utal. Ez nagyon sok betegség UH-lelete lehet. A bromocriptin fokozza a gyógyszeres kezelés hatékonyságát, normális prolaktinszint mellett is. A terhességeket meg szoktam tartani. 1989 óra már kb. 1200 "gyermekem" született. Ha elolvassa a hálás betegeim levelét, rájön, hogy a vetélés megelőzésében sem vagyok "nyeretlen kétéves". Mindaz, amit leírt, nem rám vonatkozik. Fogalmam sincs, hogy pont engem miért azonosít azokkal az orvosokkal, aki a PCO-ról még mindig úgy gondolkoznak, ahogy ezt valamikor a hetvenes években tanultuk. Abban is biztos vagyok, hogy nálam alaposabb felvilágosítást aligha adnak orvosok. Az Ön kérdéseire is a rendelésen válaszolok, már ha felteszi őket és nem mindenféle laikus "csacsiságból" formál véleményt. Egyébként nem fontos nekem hinni, vagy bennem bízni. Megteszik ezt a valóban hálás betegeim, sőt a legmagasabb szakmai grémiumokat képviselő professzorok is. Az PCO-ról legjobb, ha az interneten megkeresi az On-line Mendelian Inhertiance in Man weboldalt, ami a monogénesen öröklődő ártalmak katalógusa. Én ennek alapján formálok véleményt és döntöm el, hogy milyen irányba haladjak tovább. Csak 2002 óta ismert, hogy a PCO összetett anyagcsere-hormonális rendellenesség, mely számos átfedést mutat a 2-es típusú diabétesszel (aminek alapja az IR). A kollégáim közöl csak kevesen ismerik ezt a tényt... A PCO kezelése így inkább a 2-es diabétesz kezelésére alkalmazott gyógyszerekkel (metformin!) lehetséges. Ez alkalmas az IR rendezésére, a folliculus persistensre viszont az IR nem jellemző. PCO gyanú esetén sohasem adok Clostilbegytet, Norcolutot, Bromocriptint, stb. A PCO tehát genetikai betegség. Én humángenetikus is vagyok. Ennek ellenére megfelelő képzettséggel nem bíró orvosok, sőt, ma más betegek is vitába szállnak velem. Ezt nem kommentálnám. Az egyszeri hormonvizsgálatnak nincs értelme. Ahhoz, hogy pontos képet kapjunk a ciklusáról, havonta legalább 4 vizsgálatra lenne szükség. Ezt váltja ki a legújabb biofizikai vizsgálat az EIS (electro interstitial scanning), mely a teljes hormonális-anyagcsere állapotát térképezi fel. Egyébként az EIS szakértője is vagyok. Nem kívánom Önt meggyőzni, mert az Ön véleménye inkább "credo" szemléletű. Azt azért felajánlom, hogy e-mailen elküldöm a 8. könyvem vonatkozó fejezetét (lektor: Prof. dr. Siklósi György), ha megírja az e-mail címét. Mivel levele, sajnálatos módon nagyon sok félreértést és téves információt tartalmaz, érdemes lesz ezt elolvasnia.
elekcs
 
 


Tisztelt Doktor Úr!
Valóban lehetséges, hogy én összekeverem valaki mással.. Amennyiben így van, elnézését kérem.
Ha megengedi, még annyit szeretnék még kérdezni, hogyan vehető észre az "ajtóból", ha valaki PCOs? Csak magamból indulok ki: 165 cm 49-50kg (soha nem hízok-fogyok 1 kg-nál többet), száraz a hajam, nem hullik, bőröm nem zsíros, nem pattanásos (sohasem volt az), szőrösödés abszolút nem jellemző, a bőrömön sehol sincs barnás elszíneződés, hasam szinte nincs is, menstruációm rendszeres (30 naponkénti), véreredményeim tökéletesek (minden hormonértékem), nem eszem édességet (nem is szeretem), mégis PCOs vagyok, 65-ös terheléses inzulinértékkel.
Köszönöm a felajánlott könyv fejezetét, szívesen elolvasnám.
Köszönöm: kis.kacsa
kis.kacsa
 
 


Tisztelt kis.kacsa!

Amikor ezt a levelemet megkapja, már biztos, hogy a 8. könyvem vonatkozó fejezeteit is megkapta - ha mégsem, kérem, jelezze. Remélem, kellően közérthetően írtam. Minden közleményemnél alapfeltétel, hogy mindenki megérthesse. Ez többnyire sikerül.
Más: A hormonális betegségek nagyon jellemző külső jegyekkel járnak. A PCO-s beteg elhízott, szőrős (borotválkozik!). Bőre aknés, szeborreás, férfias (homloktáji) hajhullást mutat. Az inzulinrezistencia (magas inzulinérték) része a PCO-nak, de nem maga a PCO. Önnek tehát lenet inzulinérzéketlensége, ez metabolikus szindrómára hajlamosítja (magas vérzsírok, hasi elhízás, romló cukoranyagcsere, magas vérnyomás). A legújabb adatok szerint a PCO a metabolikus szindróma egyik variánsa, az egész szervezetet érintő, cukorbetegséget megelőző összetett genetikai-hormonális-anyagcsere-betegség. Önnek tehát inzulinrezisztenciája van, ami dominánsan öröklődik (a 3-as 4-es kromoszómán helyezkedik el a hibás gén). A PCO ennél több. Legfontosabb laborlelete nem az inzulinrezisztencia, hanem:
1. A magas, ciklusos ingadozást nem mutató LH-szint
2. A férfihormonok közül az androsztendion-szint a magas
3. Magas a triglicerid és LDL/HDL-koleszterin aránya.
4. Alacsony ösztrogénszint
5. Derékbősége legalább 88 cm
A PCO-s beteg évente 1-2 alkalommal 1-2 napig vérzik (férfihormon-hatás miatti nyálkahártya-sorvadás jele). Ön tehát 2-es típusú diabéteszre genetikailag hajlamos egyén, de nem PCO-s. Mindez annyit jelent, hogy törődni kell a diabétesz hajlamával és a peteérését be kell állítani. Remélem, az általam küldött könyvrészlet "elrendezi" az egyes fogalmak elkülönítésében jelentkező zűrzavart. Ön valamiért nagyon ragaszkodik a PCO diagnózisához. Nem kellene. A SZINDRÓMA TÜNETEGYÜTTEST JELENT, VAGYIS MEGHATÁROZOTT TÜNETEK KÖTELEZŐ TÁRSULÁSÁT. öNNÉL EZ NYOMOKBAN SEM FEDEZHETŐ FEL. A telefonszámom is megküldtem. Bármilyen kérdése merülne fel, nyugodtan hívjon, akár hétvégén is.

Tisztelettel:

dr. Elek Csaba
elekcs
 
 


Remélem azért a fentieket minden kételkedő olvasta.
Köszönöm a doktor úrnak, hogy megtisztel jelenlétével és hálás vagyok a segítségért, amit kaptunk tőle. Kicsi fiam 3 hét múlva egy éves lesz! További sok sikert kívánok a munkájához, nektek lányok pedig sok kitartást és szép, egészséges babákat!
Szép estét mindenkinek.
Kata
katiehard
 
 


Kedves katiehard, Tisztelt Asszonyom!

Örülök, hogy Önnek is segíthettem. Gyermekáldásához jó egészséget, sok boldogságot. A kicsi fiának nagyon boldog szülinapot kívánok! A Szülőknek ez lesz a legemlékezetesebb!
elekcs
 
 


Kedves Mindenki!

Nem tudom megálni, hogy ne írjak, mert én is Elek dokinak köszönhetem a fiamat!(Most 16 éves)

Lelkiismeretes nagy tudású szakember.
Nem pénzéhes, mint a mai világban nagyon sokan. Aprolékosan elmagyaráz mindent, segítőkész.
Bár csak több ilyen embert ismernék a környezetemben!
perla
 
 


Kedves Doktor Úr!
Legyen kedves a segítségemre lenni. 15 hónapja abbahagytam a fogamzásgátló szedését, és tavaly október óta próbálkozunk a babával, eddig sajnos sikertelenül. Áprilisban clostyt kaptam az orvosomtól a változó ciklushosszaim miatt (31-35 naposak). Az első gyógyszeres hónapban terhes is lettem, viszon két + teszt után már csak negatívak következtek, majd az ultrahang, ahol is megállapították, hogy meg fog jönni a menstruációm mivel nem látnak semmilyen babára utaló jelet. Meg is jött a vérzésem, átlagon felüli erősségben. Ez pontosan május 16-án volt. Azóta eltelt 40 nap és nem történt semmi. A terhességi teszt a mai napon - volt. A várt menstruáció után egy hormonvizsgálatot csinálnak majd, amit én kértem, mivel nem vagyok biztos benne, hogy nem a hormonok miatt történt a spontán vetélés. És ki szeretném zárni ennek lehetőségét. Viszont már nagyon nyugtalanít, hogy se vérzés, se baba... Ön mit tanácsol? Válaszát előre is nagyon köszönöm.
hidegkút
 
 


Éppen ma írtam az nlc fórumjába, egy rég elfelejtett topicba, mert a doktor úr címét kerestem, mert érdeklődött utána valaki, és a google-ba ütöttem ez miatt a nevét. Hát azt az nlc-s topikot dobta ki, nem ezt, ezért ide is bemásolom a véleményemet, szóról-szóra:

"Sziasztok!Csak most fedeztem fel ezt a topikot. Csak hogy megcáfoljam a rossz véleményeket, gondoltam muszáj leírnom, hogy Dr. Elek Csaba nem sarlatán.Ha ő nem lenne, nekem gyerekem sem lenne. 10 éves kínlódás, rengeteg vesztés után, 6 éves KAÁLI Intézeti sikertelen hercehurca után Dr. Elek Csaba pár hónap alatt rendbehozott, és egészséges gyermekem született. Csak az Intézet után igenis furcsa egy egyszerű rendelőbe menni, csillogó gépcsodákat mellőzni. A KAÁLI intézetben semmit sem tudtak velem kezdeni, végig semmilyen rendellenesség nem derült ki nálam, míg ő egy "őskori" módszerrel megállapította mi a bajom, rendbehozott (a gépektől az Intézetben az orvosok nem látták az embert...), majd egy éven belül egy problémamentes terhességből egy egészséges gyönyörű gyermekem született.Mivel nekem is furcsa volt a technika vívmányai nélkül, én is utánaérdeklődtem az egész módszerének dr. Török Attilánál, és ő azt mondta, nyílt levélen keresztül, hogy ő sem tudott volna jobb módszert alkalmazni, mint dr. Elek Csaba.Amikor orvosoknak elmeséltem a történetet, a tapasztalataim szerint féltékeny orvosok húzták le jobban, valószínűleg az embereket ez befolyásolja.Ha az életben bármilyen nőgyógyászati problémám lenne, főleg változókori, csakis őhozzá mennék. Tisztelettel: Egy meddőnek kikiáltott boldog anyuka."

Hát igen.....
Ha a másik topikot olvassátok, még a politikát is belekeverte valami idióta....
(Ha valaki nem tudná, ki dr. Török Attila, annak mondom, hogy egy meddőségi intézet vezetője....legalábbis az volt pár éve, na meg szintén meddőségi honlapon válaszol mindenkinek....)

Dr Elek Csaba azokat az eseteket tudja csodálatosan kezelni, amivel a meddőségi intézetek nem tudnak mit kezdeni, ahol nem az elzáródott petevezetékkel vagy más, könnyen kideríthető bajokkal van gond, hanem inkább a rejtélyes eseteket, amin ezer csillogó gépcsoda sem tud segíteni. Biztos más betegséget is tud csodálatosan gyógyítani, de én ezt az esetet tudom bizonyítani.


Itt is tiszteltetek mindenkit: A meddő :) anyuka
domimama
 
 


Még valamit hozzá kell, hogy tegyek.
Ugye, aki évek óta meddőséggel küzd, az tudja, hogy a férjek hogyan reagálnak egy újabb módszerre vagy orvosra sok-sok alkalom vagy év után. Az enyém, a 10 év alatt folyamatosan mondta, hogy- idézem...:
ez egy "Mengele", ez egy "gép", ez "unszimpatikus", ez "lenéz", ez "csak a pénzt nézi", stb. Persze nem mindre. De mikor nagyon-nagyon nehezen végre elvittem dr. Elek Csabához, mert ugye már semmiben sem volt neki sem bizodalma, a doktor úr volt az első orvos, akire azt mondta az első vizsgálat után, hogy "végre, egy normális orvos. Ebben most én is bízok." Pedig a férjem is végigjárta a KAÁLI Intézet csillogó gépcsodáit...
Ja...a férjem pedig nagyon jó emberismerő....vezető beosztásban ugye alapfeltétel, na meg amúgy is...
domimama
 
 


Kedves Hidegkút!

Nagyon szívesen segítek, de ez a fórum nem az én tanácsadó oldalam, így nem akarom orvosi tanácsokkal kitölteni - nem lenne etikus. Helyette kérem, üzenetben írja meg e-mail címét, meg fogom keresni és megbeszéljük a lehetséges okokat és a kezelési módokat. Megértését előre is köszönöm.

Tisztelettel:

dr. Elek Csaba
elekcs
 
 


Tisztelt Elek Csaba!

Egy korábbi hozzászólásában ezt írta:

"Az egyik levélben említett honlap, a www.PCOS.hu tartama is teljesen kicserélődött az új genetikai tudásanyag birtokában."

Erről nem tudok, holott jómagam volnék e honlap üzemeltetője, tulajdonosa és egyik szerkesztője.

Két éves fennállása óta ugyanazt a filozófiát vallja, az alapelvek nem változtak, maximum csak bővült a tartalma a frissebb eredmények tükrében.

Továbbra is fenntartom, hogy az Ön által megalkotott FP elmélettel sehol nem lehet találkozni a világ szakirodalmában sem humán vonatkozásban, pedig higgye el, nagyon sokat kutakodtunk utána több orvos kollégával.

S noha a 2003-as rotterdami PCOS kritériumok terén némi visszalépés történt, az Ön által felsorolt "kötelező" tünetektől nagyon messze állnak (pl. min. 88 cm-es derékbőség) - ilyennel sem találkoztam még sehol. Ettől függetlenül lehet, hogy Önnek van igaza... szemben például azzal az állásfoglalással, ami 2007 novemberében a hazai konszenzusértekezleten született a PCOS korrekt diagnosztikájáról, vezető endokrinológusokkal és a Nőgyógyász Szakmai Kollégium képviselőjével.

Üdvözli: PCOS honlapszerkesztő (akit Ön látatlanban FP-vel diagnosztizált, de már a második metformin segítségével fogant babáját várja)
Vendég
 


Sziasztok!Megszeretném kérdezni ha valaki tud segiteni most mennyi egy vizsgálat az elek doktorúrnál?Nagyon szeretném tudni,mert most orvost szeretnék váltani!Köszönöm!
korneka
 
 


Kedves Doktor Úr!
Tényleg igaza van, manapság már mindenkiből lehet orvos...akár egy közgazdászból is....
domimama
 
 


Netán úgy kellene utánanézni, hogy follicle persistent.....
domimama
 
 


Kedves domimama,

nem is tudom, mikor állítottam, hogy tudok annyit mint egy orvos? :roll: Csupán segítettem létrehozni egy igen nagy látogatottságú honlapot, mert igény volt rá a laikusok és civilek részéről, mert sehol nem volt erre vonatkozóan magyar érhető szakirodalom. (Lásd a külföldi példákat, portálokat - fejlett országokban ez már mindenhol működik és kifejezett törekvés a civil tájékoztatás.)

Talán nem lefikázni kellene ezt a törekvést, melynek segítségével igen sok olvasó találta meg a helyes utat és lett terhes (beszámolók, történetek, fotók, statisztikák bizonyítják). Mellesleg az, hogy (én is) szerkesztem, nem azt jelenti, hogy én írom. Orvos tanácsadók, szakemberek írják...

A follicle persistens keresésén réges régen túlvagyunk, köszönöm a mélyenszántó tanácsot. :roll:

Üdv
Vendég
 


Kedves Norka!
Én nem "fikázok" semmit, főleg nem egy ilyen tájékoztató honlapot. Nem emlékszem, hogy írtam volna ellene valamit. Sehol sem írtam ilyent. Nem is beszélek ilyen stílusban.
De dühít, amikor valaki ilyen modorban ír.
Nem látom semmi okát, hogy valaki így lehúzzon egy orvost. A "túlélő tüsző" szindrómához Dr Elek Csabán kívül nagyon sok orvos adta a nevét, mégha a rövidítése más is, amit esetleg használnak, és sokan rosszul is írnak.
Ezenkívül van orvos, aki a Semmelweiss Klinikán is ugyanezt vallja. És ugyanígy gyógyít.
És vannak orvosok, akiknek ettől égnek áll a hajuk. Érdekes módon ők nem tudtak semmit sem kezdeni velem. Pedig komoly, agyonműszerezett, nagyon képzett híres orvosok. Pedig nincs PCO-m, se PS-m, se LUF-szindrómám. Valami másom, amit felismert....
De hát az más dologgal kapcsolatban is ez áll az életben, és nem biztos, hogy mindig az utóbbiaknak van igaza. Még ha a tudomány jelenlegi szintje máshogy mutatja...ja, és a gépeké.
Modorból viszont biztos tanulhatnál tőle, bár ezt nem hiszem, hogy tanulható, talán egész kis korban, a gyerekszobában kéne kezdeni.
Jó munkát!
domimama
 
 


Tisztelt Norka27

A folliculus persistens szindrómáról részletesen olvashat a legigényesebb nőgyógyászati tankönyvben (Gáti I: Nőgyógyászati Pathológia). Az első és 8. könyvemben is részletes ismertetem a folliculus persistens szindróma és a PCO lényegét, a két állapot elkülönítő diagnózisát. Talán munkatársai mégsem olvastak eleget. Az első könyvetmet prof. dr. Kovács László a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem Nőgyógyászati Klinikájának igazgatója, a 8.-at prof. dr. Siklósi György a SE II. sz. nőgyógyászati Klinikájának professzora, a Magyar Nőgyógyászati Endokrinológiai Társaság egykori elnöke lektorálta. Ha megküldi az e-mail címét, szívesen elküldöm a releváns fejezet kéziratát (mely kvázi végleges, szerkesztés alatt áll). Ami a PCOS.hu weboldalt illeti, a neve is megváltozott és olyan új írás került fel rá, mely már a betegség metabolikus szindrómával való szoros kapcsolatára is kitér. Ez a korábbi verzióból hiányzott, legalábbis én nem találtam rá. Sajnos a nőgyógyászok többsége azonnal PCO-t mond, ha a petefészekben cisztákat talál. Pedig a ciszta UH lelet és nem diagnózis. A PCO egyébként a McKusick katalógusban (Mendelian inheritance in Man) a dominánsan öröklődő állapotok között van nyilvántartva. On-line is elérhető a Baltimore-i John Hopkins Egyetem katalógusa. Elég a Google-be beütni a katalogus fent említett címét, majd az "OMIM" keresőjébe a PCO-t. Ez egy genetika-hormonális-anyagcsere-betegség, mely az egész szervezet rendszerbetegsége, elsődlegesen nem nőgyógyászati probléma. Mint szülész-nőgyógyász genetikus tiltakozok az ellen, hogy laikus (értsd nem genetikus) nőgyógyászok minden cisztikus petefészek-elváltozás esetén megoperálják a nőket - ennek minden bizonnyal megvan az oka - ezt inkább megtartanám magamnak... Ha valaki vitatkozni szeretne arról, hogy van-e folliculus persistens, mi a különbség a PCO és FP között, javaslom az említett professzorokat és Vicktor A McKusick professzor urat is izélgetni méltóztassanak. Azt, hogy egy beteg jelentse ki, hogy márpedig meg nem repedt tüsző nem létezik, hallatlan impertinencia.
elekcs
 
 


Tisztelt Norka27

A folliculus persistens szindrómáról részletesen olvashat a legigényesebb nőgyógyászati tankönyvben (Gáti I: Nőgyógyászati Pathológia). Az első és 8. könyvemben is részletes ismertetem a folliculus persistens szindróma és a PCO lényegét, a két állapot elkülönítő diagnózisát. Talán munkatársai mégsem olvastak eleget. Az első könyvetmet prof. dr. Kovács László a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem Nőgyógyászati Klinikájának igazgatója, a 8.-at prof. dr. Siklósi György a SE II. sz. nőgyógyászati Klinikájának professzora, a Magyar Nőgyógyászati Endokrinológiai Társaság egykori elnöke lektorálta. Ha megküldi az e-mail címét, szívesen elküldöm a releváns fejezet kéziratát (mely kvázi végleges, szerkesztés alatt áll). Ami a PCOS.hu weboldalt illeti, a neve is megváltozott és olyan új írás került fel rá, mely már a betegség metabolikus szindrómával való szoros kapcsolatára is kitér. Ez a korábbi verzióból hiányzott, legalábbis én nem találtam rá. Sajnos a nőgyógyászok többsége azonnal PCO-t mond, ha a petefészekben cisztákat talál. Pedig a ciszta UH lelet és nem diagnózis. A PCO egyébként a McKusick katalógusban (Mendelian inheritance in Man) a dominánsan öröklődő állapotok között van nyilvántartva. On-line is elérhető a Baltimore-i John Hopkins Egyetem katalógusa. Elég a Google-be beütni a katalogus fent említett címét, majd az "OMIM" keresőjébe a PCO-t. Ez egy genetika-hormonális-anyagcsere-betegség, mely az egész szervezet rendszerbetegsége, elsődlegesen nem nőgyógyászati probléma. Mint szülész-nőgyógyász genetikus tiltakozok az ellen, hogy laikus (értsd nem genetikus) nőgyógyászok minden cisztikus petefészek-elváltozás esetén megoperálják a nőket - ennek minden bizonnyal megvan az oka - ezt inkább megtartanám magamnak... Ha valaki vitatkozni szeretne arról, hogy van-e folliculus persistens, mi a különbség a PCO és FP között, javaslom az említett professzorokat és Vicktor A McKusick professzor urat is izélgetni méltóztassanak. Azt, hogy egy beteg jelentse ki, hogy márpedig meg nem repedt tüsző nem létezik, hallatlan impertinencia.
elekcs
 
 


Mégvalami. Eü-ben dolgozom és ha a főnököm hasonló helyzetben volna mint itt most Elek Csaba doktor úr szóba sem állna magukkal.Nem azért mert hiányába volna a szakmai érveknek, hanem mert ez a stílus gúnyos, sértő, őt bántaná s nem idegeskedne ilyenért, mikor operálnia kell naponta.Ő már letett orvosilag az asztalra, a kioktató laikusok nem.Igazat adnék neki.Elek doktor úr mégis válaszol, ráadásul finom módorban, talán épp azért, hogy próbáljon megtalálni egy emberi közös összhangot támadóival a pcos betegek érdekében.Mert ő a pcos lap vezetőjével szemben a személyes sértettség ellenére is tud racionális, emberi maradni.Bizom benne,hogy a másik oldalon is elcsitulnak a bosszús indulatok és lehet megoldásat találni az együttműködésre a betegek javára.
mertel
 
 


Tisztelt doktor úr és érdeklődők, az lenne a kérésem, hogy a következő hozzászólásomat, mivel nem szorosan a topik témájához tartozik, ugorják át, amennyiben nem érdekli Önöket. Az utolsó bekezdés viszont doktor úrnak szól.

Mertelnek szeretnék írni, mivel másképp nincs lehetőségem megszólítani.

Kedves Mertel!

Erős a gyanúm az időzítés és a friss beregisztrálás miatt is, miszerint nem egy pco-s barátnő szemével látja és követi ilyen mélységében a dolgokat, ezért bátorkodom írni.

Vigyázni kellene nagyon a szavakkal, hogy miket ír le. Olyan világban, amikor egyesek jogi lépéssel fenyegetőznek, mert mások bizonyos honlapokról nem kellő hivatkozással másolnak be dolgokat, akkor a rágalmazás még fajsúlyosabb dolog lehet.

Nem is a magam védelmében írok, mert engem nem kell védeni. Mindenhol beazonosítható nickkel, arccal, névvel, teljes mellszélességgel vállalom azt amit csinálok, nemcsak virtuálisan, hanem élőben is. Állok elébe, vállalom a következményeit mindannak, amit teszek. Vissza lehet rám keresni, nyomon lehet engem követni. Az életem mondhatni nyilvánosság előtt zajlik...

Érdekes,hogy egyesek viszont újra és újra x.nicknév mögé bújva, frissen beregisztrálgatva rendszeres szapulásba kezdenek. Ez lenne a fair play? Ilyenektől kellene morális szózatokat hallgatnom? Mennyire hiteles dolog ez?

Vigyázni kellene, amikor egy látogatott honlap orvosait ilyen meg olyan érdekeltnek nevezi. Vajon Petrányi prof., a fő tanácsadó a nevezett magánklinika bevételének x%-át utaltatja magának Ciprusra, ahol él? És mi van a másik több, mint 40 orvossal, aki szintén a honlapon szerepel? Őket is sértegeti?

Tény: az orvoslista nem azért nem tud bővülni, mert ellenérdekeltség van, hanem főleg azért, mert a gyógyszerindikációs problémák miatt a legtöbben FÉLNEK vállalni a nevüket.
Erre vajon tetszett gondolni?

Fentebb írtam, hogy igenis, TAVALY már összeült a szakma itthon is a PCOS megfelelő diagnosztizálása ügyében, és ebben - hadd legyek szerénytelen - közvetetten volt érdemem. Igen, laikusként szóba állt velem pl. a Diabetes Társaság elnöke - nocsak. Megindult a párbeszéd, és a megszületett ajánlásokat már közzé is tették, tervbe van véve, hogy az Orvosi Hetilapban is megjelenik. Nem tehetek róla, hogy Elek dr. urat nem hívták meg oda, hogy meghallgassák a FP elméletet, ami attól még létezhet, csak szörnyen ütközik a PCOS diagnózisával, és ellentmondást szül. Egy biztos, hogy az elfogadott kritériumrendszer köszönő viszonyban sincs azzal, amit doktor úr állít. Nem a mi (laikusok) feladatunk ennek a megítélése valóban, de attól még zavaró lehet bárki számára, aki a bajának utánanéz és két ellentétes elmélet és főként GYAKORLAT között vergődik.
Hogy a FP elmélet "nem létezik" - ezt, ebben a nyers formában bizony nem én jelentettem ki.

Aki kijelentette, nálam sokkal nagyobb tudású ember, meg is kereste doktor urat egyeztetés végett, de teljes kudarcba fulladt a közeledés.

Nem szeretem, amikor valaki totálisan elferdítve a tényeket, hazugságokat terjeszt rólam. Bizony már jó régen volt már, hogy önmérsékletre intettem a fórumozókat az orvosokat illetően és a magánklinikát illetően is: tiszteljük a sorrendet, mi mi után jöjjön. Ehhez azóta is tartom magam. De: főként nőgyógyászokban csalódott betegek, akiktől nemcsak pénzt, hanem potenciálisan termékeny éveket vettek el félrekezeléssel, akár "zugorvosokról", akár műtéteket előszeretettel alkalmazó osztályvezetőkről, akár meddőségi intézetekről legyen szó, jogosan lehetnek felháborodva. Milyen alapon tiszteljék azt az orvost, aki inkább csak visszavetette őt az állapotában és csöppnyi alázatot nem mutatott az okok lehetséges kutatása iránt?

Elek doktor úr engem NEM kezelt. Nagyon régi, 2004-es a kétszeri levélváltásunk. Öt (!) orvos egybehangzó diagnózisát (PCOS) cáfolta azonnal, anélkül, hogy egyetlen laborleletemet vagy a petefészkeimet látta volna. Oké. A kérdésemre, hogy amennyiben stressz eredetű FP-m van, mi a kezelési mód, azt kaptam, hogy Norcolut, Closty. Ó, én ezen már régen túlvoltam, nagyon sokszor, sikertelenül. És mi van akkor a stresszel, ha az az ok? Erre választ nem kaptam, csak hogy azonnal hívjam fel és menjek el a magánrendelésre. Nem mentem el. Ennyi a történet.

Erős emocionális megnyilvánulásokat nem ekkor tápláltam, tehát személyes sértettségről sincs szó (miért lenne?). Hanem akkor, amikor még el sem indult a honlap, de több olyan sorstársammal akadtam össze, akit a doktor úr kezelt sokáig, hiába, majd a metformin jelentette számukra a megoldást... mostanra akiket én személy szerint ismerek így, azok száma akkora, hogy egy kezem nem lenne elég. Közülük vannak, akik a metformin baby moziban is szerepelnek, nyilván személyiségi jogok védelme miatt nem mondok nickneveket a fotók miatt. Miattuk bizony már dühös vagyok.

Kedves Mertel, hát íme ennyi a reakcióm, amit érdemesnek tartottam megjegyezni a sorokra. A többi leírt dologra pedig inkább nem reagálnék, mert nem is érdemes. A rosszindulatot nem lehet legyőzni.

Tisztelt Elek dr.úr, nagyon szeretném megkérni, hogy kíséreljen meg még egyszer Petrányi doktorral kapcsolatba lépni. Másodjára már Ön keresett engem, mint szerkesztőt, de amikor továbbítottam Petrányinak a levelét, szerintem valamilyen félreértés kapcsán utasította el Ön a levelezés folytatását (szeretném hinni, hogy csak félreértés volt...). Nekem nem dolgom a különféle teóriák megítélése (szerintem sem más laikusnak), nem is szeretnék ezzel foglalkozni. A célom csak annyi, hogy kisebb legyen a zavar a ténylegesen PCO-sok körében, amikor utánaolvasnak a problémának, akár magyar, akár külföldi oldalakon teszik ezt. Köszönöm.

Ezzel a magam részéről lezártam a témát, mindenkinek minden jót.
Vendég
 


Norka27!

Köszönöm, hogy javított az Elek doktor úrral történő kapcsolatáról, félreértettem.Bizonyára tudja, hogy a neten történő orvosi válasz nem ér fel személyes orvosi rendeléssel, legtöbbször a beteg egyoldalú véleménye és vizsgálatok nélkül kialakított vélemény, nem pedig diagnózis.Ez az összes orvosi tanácsadást végző honlapon szerepel, a jelleg miatt az emailre is vonatkozik.Egy orvos sem tud világhálón gyógyítani vagy betegségfajtát pontosan megállapítani, hiszen ahogy írta a doktor úrnak lehetősége sem volt megvizsgálni önt.Interneten mi mást ajánlhatott volna,minthogy fogadja vizsgálatra?!

Azért vagyok friss regisztrált mert akárcsak mást itt felháborított néhány hozzászólása.Tiszteletet vár miközben gyalázkodik.Más sem írta meg a kilétét, Norka ön mit érne vele?Megírtam,hogy eü-ben végzem a munkám,így kapcsolódik az üzenetem a témához.Nevem semit sem mondana önnek,ahogy nekem sem mondana a maga teljes neve, a virtuális eszmecserénkre mindez nem hatna.Nincs mit titkolnom,véleményem nyiltan leírom, olvashatja - egy fórumon ennyi szokott történni. Ahogy fenntebb olvastam más sem értett már magával mindenben egyet.(Érdekes.) Én a másik fórumra sosem írtam,viszont szomorúan látom,hogy az ottani stílust terjesztik már itt is.Azt hittem itt megelégszenek a hasonló pcos topikkal,nem már az Elek doktorról szóló témában ugyanúgy pocskondiázni kell.

Mint írtam nekem a doktor úr kézségesen válaszolt, mikor a munkám kapcsán kérdések merültek fel.Bizom benne, hogy a maguk csapata is megtalálja vele a hangot.Csak jó lenne ha némi emberséggel próbálkozva tennék.

Igen, igen a pcos lapon szereplő orvosoknak nincs ideje elmenni az említett fórumra különben nem adnák a nevüket, vagy megkérnék önöket fejezzék be az orvosgyalázást.Jelenleg viszont fogalmuk sincs róla.Főleg azokkal nem szép, akik nem magánrendelő orvosok, a pénzéhes vád sem áll meg, amúgy a lapjukon meg ajánlják őket, viszont a fórumon aki nem az önök klinikáján dolgozik tapasztalatlan, pénzéhes, ártani akar.Maguk húzzák le a másik 40 orvost illetve azok társait az általánosítással.

Maga ír rágalmazást?Elég megnézni azt a fórumot, meghogy miket írnak a doktorokról."Pénzéhes,hülye,tudatlan,lelkiismeretlen" jelzők repkednek,olyan betegektől akik hozzájuk fordulnak.Ön ennek aktív részese volt, a mai napig az.

"Vagy bepróbálkozol a területileg illetékes endokrinológián (általában nem kell nagy reményeket táplálni hozzáértést illetően), vagy marad valami magánrendelés. " - aztán persze megadva a pcos magánendelő honlapja egy fórumozótól. Ez még csak egy finomabb stílusú hozzászólás volt a Nők Lapjáról ami általános szinten húzza le a kórházban gyógyító orvosokat. Azonban a "hülyék" meg a már írt jelzők szintén gyakoriak a doktorokra.Az ilyen jellegű hozzászólások gyakoriságából kiderül nemcsak egy-egy beteg véleménye tükröződik, hanem több fórum számos témájában tudatos lejáratás folyik módszeresen a pcos társaságtól.

Az írások olvashatóak.Az igazság nem rágalmazás.Maga ír rosszindulatról? Ön fenyegetőzik jogi lépésekkel.Mi alapján, amikor az említett fórum írásait bárki elolvashatja, sőt sokan már olvasták is.A Mekk-Elek gúnynevet sem cáfolta, illetve azt sem, hogy a fórumon orvosgyalázás folyik, vagy érdeke lenne a magánrendelőben.A főnököm csak egyszer nézett bele az NLC pcos fórum hozzászólásokba annyit mondott "az egészségügyben is lehet mindig egyre lejjebb".

Félig van csak igaza.A barátnőm beteg, a másik fele, hogy eü-ben dolgozom sok kiváló gyógyítót ismerek és bizony mint írtam fájlalom azt az orvosgyalázást amit az említett helyen végeznek.Eü. dolgozó szemszögéből nézem a dolgokat, nem betegként, de ettől még nem vagyok hiteltelen.Így is bajban van ez a társadalmi réteg.Padlón hever erre még belerugnak.Főleg azok után, ha mint írta - Orvosi hetilap stb. - ennyire kezdi a kezdeményezésüket támogatni a szakma. (MODERÁLVA)

Számomra érdektelen ha anyagi haszna akadna a honlapjából, vagy a magánrendelőből, az sem érdekel ha nincs ilyen haszna.Az én tevékenységem az önével nem ellentétes, zsebem nekem ugyanakkora.Csak hagyjuk a pénzéhes, szikét ragadó orvos szöveget.Egy ember legyen az orvos, vagy maga sem szeret ingyen dolgozni és a magánrendelésnek akadnak költségei.Sok magánorvos amúgy olcsóbban kihozza a rendelési díjakat,mint a pcos magánrendelésük - mindegy miokból, szóval hagyjuk a pénzéhes szlogeneket. Mindenütt van pénz, kár ezt egyoldalúan felhánytorgatni.Bagoly mondja verébnek,ja meg a szálka-gerenda, deákné, egyik kutya és sok hasonló közmondás most találó.Ha más magánrendel az anyagias tudatlan sarlatán,de ha mi akkor mi gyógyítunk?-fura.Az a beteg meg aki nem tudja a magánrendelést megfizetni mehet ingyen ellátásra kórházba -igen rossz az ellátás,de ma hazánkban szégyenünkre ez van.Nem az orvosok,hanem az állam hibája.A magánrendeléseket is az állam engedélyezte annó, mert már akkor kevesebbet akart vállalni az egészségügyből, mivel a nem TB ellátott beteg kórházi költséget se jelent, az kórházi orvost sem köti le.(Azóta ugyanúgy csak kifelé hátrál az államunk.)Sok orvos kényszerből rendel így, mert az állami fizetéséből képtelen eltartani a családját.Nagyon sok ember orvos,biztos akad akit egyedül a pénzszerzés hajt,de nem ez jellemző mindenkire.Van aki előbb meg kényelmesebb körülmények közt fogadhatja így a betegeit, többet tehet a kórházi zajtól mentes magánrendelésen értük.Kár a "pénzéhséggel" általánosítani,mert torz a kép.

Írtam,hogy ajánlanak oldalukon más orvosokat is.Nem azt kifogásoltam miért nem növekszik az ottani orvoslista, szóval félreértett és hiába írt gúnyosan a gyógyszerindikációról.(Hangnemével amúgy nem sértett meg,látom másokkal is így tárgyal itt.Nagyon nehéz önnek és indulatokat vált ki magából,ha más nem úgy vélekedik ahogy ön.Sejtem még fog reagálni, hogy öné legyen az utolsó szó - Egészségére!) (MOERÁLVA) Persze joguk van hirdetni a magánrendelést - ezzel nincs semmi probléma.Viszont mások rendelését lealázni,orvosok rossz hírét kelteni nincs joguk.Azok nagyon csúnyák, amikor XY az említett orvos ismerete nélkül beírja, hogy bár nem ismeri az orvost ne menjünk hozzá mert az egyből szikét ragad, gyógyszerrel bombázza a testet, tudatlan, ártani fog nekünk, inkább a mi rendelőkbe gyere.Mert bizony néha ilyen megjegyzések is akadnak, ismeretlenül minősítenek egy orvost. Pedig nem minden orvos rossz gyógyító.Hiba őket egy kalap alá venni.Örülök ha állítólag mérsékletre intette társait,remélhetőleg hamarosan látható lesz az eredménye.

Bizonyára vannak orvosok akik rosszul végzik a munkájukat.Ők is csak emberek hibázhatnak,tanulhatnak rosszul,keveset.Ezt nem tagadom.Azonban valószínűleg ártó szándék nélkül választották a hivatásukat,amit nagy nehézségek ellenére évek óta végeznek.Őket nem ledorongolni, megalázni kell, ahogy ön írta a szót emelkedetten erre a stílusra "fikázni", hanem azért tenni,hogy a képzésük fejlődjön, a tudásuk nagyobb,helytállóbb legyen.A képzett orvosok több betegen segíthetnek,a megsértett orvos pedig érthetően nehezebben fogadja az önök kezdeményezését.Másrészt bizonyára olvassa a híreket, hogy jelenleg a mentőszolgálatnál is őskori a kocsik követési rendszere.Az egészségügyben mindenütt problémák vannak nemcsak pcos terén.Életmentő szívműtéteket ódáznak el hiába tiltakozik beteg-orvos.Csúnya dolog a mostani helyzetet bármely betegség kapcsán orvosok egyöntetű hibájának feltüntetni.

További vitának én sem látom semmi értelmét.Ugyanis ha a leírt sorokat nem érti értelme sincs. (MODERÁLVA)
Ez a két réteg csak együtt,összefogva juthat előre.Ugyanis lehúzzák az általánosítással a pcos lapon található önök által ajánlott magánpraxisú meg nem magánrendelésű orvosokat is, valamint esetleg jó orvosoktól riaszthatnak el olyan betegeket akiknek távolság vagy pénzhiány miatt módjukban sincs felkeresni a pcos magánrendelést. Ha ráérez erre az útra több elégedett beteg,orvos lesz és Ön is kevesebbet fog idegeskedni.A nyilvánosságot pedig önként maga válallta, ha a nevét adja bizonyos dolgokhoz az ön dolga, nyilván vállalja a következményeit is, mondjuk, hogy van aki máshogy látja a dolgokat,mint ön.Az igazság mindig a személy és a környezete véleménye között van.Viszont nyilvánosan lealázni orvosokat fórumon, akár névszerint is, gyakran ismeretlenül, esetleg csakúgy idegenek szóbeszédei alapján, olyanokat akik felelni sem tudnak az tisztességtelen.Elek doktor csodálom, hogy válaszol.Jó egészséget, sok sikert!Én nem adok gúnynevet, ahogy azt maga teszi másokkal.
mertel
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: