Új privát üzeneted érkezett!

domimama írta::shock: :shock: :shock: :roll:
Most mit írjak? Ha ez igaz :shock:
Na, én nem vagyok orvos, és hálaisten, nekem jó tapasztalataim voltak. Hmmm, sajnálnám, ha tévedtem volna....de tényleg.


Kedves Domimama!

Nem kell elhinned, hogy ez igaz. Sajnos az.
Nem akarok gyalázkodni, feljelentgetni, nem ez a célom. Lehet, hogy más orvossal is így jártam volna. Megjegyzem, bizonyítani sem tudnám ezt az egészet.
Ha visszaolvasod amit írtam, láthatod, és nyilván tudod is, mert Te is voltál a rendelőben, hogy nem kapsz semmiről papírt. Nincs nyoma annak, hogy a rendelőben jártam.
Örülj, hogy neked (és nyilván még sok betegnek) szerencséje volt vele.
Sokat gondolkodtam, hogy leírjam-e, hogy mi történt. A férjem szerint kár volt, de olvasva a levélváltásaitokat úgy gondolom, nem volt kár.
Egyébként nyugodtam töröljetek a fórumról, ha akartok.
Nem probléma.

Üdv: Delphin
delphin
 
 


Kedves Delphin!

Ha valaki leírja ehelyen a doktor úrral kapcsolatos személyes tapasztalatait, mégha a tapasztalatok negatívak is pusztán azért nem törlik.Modortalan hangnem, vagy olyan "jókívánságok" kellenek hozzá, mint amit törölt nick írt.Mert vannak dolgok amik az emberi jóérzéshez méltatlanok és egy kultúrált fórumra nem valók.

" Egyébként nyugodtam töröljetek a fórumról, ha akartok. " - írja.Hát, nem mi törlünk, a fórumnak vannak moderátorai, mi csak mezei felhasználók vagyunk domimamával.Az, hogy a kívülálló moderátor (apa) itt törölt pár üzenetet a stílusnak volt köszönhető, nem pedig annak, hogy valaki tapasztalata nem éppen kedvező volt.Biztos vagyok benne ha Elek doktor úrat éltetné itt valaki, a többi orvos trágár leszapulása és a fórumozók sértegetése közben, akkor az ő üzenetét is törölnék.

Ahogy apa írta a törlések kapcsán: " Természetesen mindez nem azt jelenti, hogy nincs lehetőség kritikai élű vélemény közlésére, biztosak vagyunk abban, hogy kulturáltan, gyűlölködés nélkül is lehet bírálni. A magunk részéről változatlanul tiszteletben tartjuk a véleménynyilvánítás szabadságát és bízunk abban, hogy az eltérő állasponton levő látogatoink, a Társalgót nem rágalmazásra, gyűlölködésre kívánják használni, hanem véleménycserére és kulturált vitára. "

Az Ön üzenete távol állt a gyalázkodástól, ráadásul mint írta személyes tapasztalatokon alapul, az orvostársadalom egészét sem minősítette a történtek alapján "hentesnek".Kétlem, hogy bárki is törölni akarná észrevételeit.Köszönjük, hogy megosztotta velünk esetét!
mertel
 
 


delphin írta:
Egyébként nyugodtam töröljetek a fórumról, ha akartok.
Nem probléma.



Ha akarnálak (de biztos, hogy nem akarlak, mert nincs miért és nem is tartanám etikusnak) se tudnálak letörölni, mert semmi közöm itt senkihez, pontosabban senkit sem ismerek. Véletlenül keveredtem ide, mert valaki kérdezte a doktor úr címét és rendelési idejét, és gondoltam megnézem a neten. A nevét beütve jutottam ide, és nem kicsit elcsodálkoztam. Lehet, hogy nekem szerencsém volt, nem tudom, mert nem vagyok orvos. De hogy banális hibákat más, csillogó rendelős orvosok is el tudnak követni, az is igaz. Végül is az orvosok is emberek, tele hibával, de ha ez mögött nem rosszakarat, hanem jószándék áll, az becsülendő. A hibákért meg felelősséget illik vállalni, ez igaz. Az én kartonomra be volt írva, hogy ott voltam, meg szöveg is volt, amit én ugyan nem tudtam értelmezni, mert nem értek hozzá.
Lehet, hogy ez a fórum most tanulság lesz itt mindenkinek, az viszont jó dolog.
domimama
 
 

 
 

mertel
 
 


Visszalátogattam...látom, lehiggadt mindenki....:)
De azért még beteszek egy linket, ami még érdekes lehet...:
http://www.tenyek-tevhitek.hu/meddosegipar.htm
Érdekes, amit a stresszről ír....mintha Elek doktor urat hallanám :)
Mintha a magam történetét olvasnám...:)
domimama
 
 


Ja, a PCOS-ról is érdekes, amit ír...igaz, hogy a túlsúlyos nőkre írja, de a leírás logikája alapján az agy reakciója ugyanaz lehet a sovány nőknél is, vagyis leállítódik a termékenység, mert az agy éhezést jelez....(ki tudja, talán volt valamikor egy drasztikus fogyókúra...)talán ez is egyfajta válasz, miért van sovány nő is a PCOS-k között.
domimama
 
 


Sajnálom, de nem tudom elhinni a történeted :roll:
Most akkor azért mentél a dokihoz, mert folyamatosan véreztél? Akkor hogy lehettél közben terhes?
Én valódi, megtörtént tapasztalatokra lennék kiváncsi, és nem tudatosan lejáratósra.
csagnes76
 
 


Igen,"furcsa mód" ez az "alkoholbeteg" tudott dolgozni a WHO-nak,évek óta fenntartja a rendelését,könyveket jelentet meg, eljár az orvosi konferenciákra és a Házipatika oldalon hosszú évek óta zavartalanul ellátja az online tanácsadást.Ide is udvarias hangnemben küldött több alkalommal értelmes sorokat.

Nagy az orvoshiány, de a mostani eü-ben sem tűrik meg a doktorok az alkoholistákat maguk között, pláne az ilyen "falonközlekedőket"... ugyanis árthatnak a betegeknek és a gyógyintézmény, így a kollegák jóhírének.A falonközlekedő alkoholistákat közértből vagy egyéb élettel járó felelősséget nem igénylő munkahelyről is elküldik.

Amennyiben tényleg úgy fogadott ahogy leírtad hogy nem kaptál papírokat?Egyáltalán miért jöttél el papírok nélkül?Nem volt gyanús, hogy nem volt ultrahang, a fogamzásgátlót meg vérvizsgálat nélkül írják fel?A fogamzásgátlót hogy váltottad ki?Miért nem fordulsz a megfelelő jogi fórumhoz a panaszoddal?Ha nincsenek is a rendelésről való megjelenésről papírjaid, csak megvan még a fogamzásgátló doboza és a kórházi vélemény, és a gyógyszertár ahol a szert kiváltottad, ahogy az időpontot is meg tudod mondani mikor jártál a rendelőben.
mertel
 
 


Én ugyan nem vagyok orvos, csak gondolkodom....
Ha kb. egy hónapja voltál nála a rendelőben, ahogy írtad, és a baba 8-9 hetes lehetett orvosi számítás alapján ... akkor az azt jelenti (ha jól emlékszel az időre-amit mellesleg könnyű kiszámítani, mivel a Doktor úr egyszer rendel hetente), akkor kb. két héttel lehettél a fogamzás után, vagyis éppen az esedékes menzesz időpontjában... Ráadásul vérzéspanaszokkal mentél...
Nem tudom... de nem lehettél könnyű eset, az biztos. Nem tudom, hogy ilyen esetben az én nőgyógyászom megultrahangozott volna-e.
A recepten meg rajta van a neve, a betegséged kódja is gondolom. Az időpont is, amikor kiváltottad.
domimama
 
 


Sziasztok!

Látom én is ki lettem törölve a topicról.
Úgy látszik, csak a pozitív vélemények maradhatnak az eEek Csaba fan club szerint.
Kedves Oberthmaria!
Téged is törölni fognak, mert negatív vélemény írtál.
Én is hasonlóan jártam mint Te, csak nekem a többszörös méhtestpolipomat kezelte ezekkel a gyógyszerekkel, amit Te is kaptál.
ínekem majdnem a méhem ment rá neked a kisbabád. Hogy a sok kreténnek még ez sem tanulság, akkor járjon továbbra is ehhez a sarlatánhoz.
Feljelenteni nem érdemes, mert ezek a perek évekig elhúzódnak és nehéz bizonyítani.
Esetleg többes összefogással és a nyilvánosság erejével lehetne kezdeni valamit.

Delphin
delphin
 
 


Kedves Delphin....
Ne haragudj, de nem vagyok kretén...

A sértegetések helyett inkább jelentsd fel a doktor urat, ahhoz jogod van. Engem sértegetni viszont nincsen. Igen, nekem szimpatikus a doktor úr, de velem csak jót tett. Biztos hibázik is. De ezért nem én vagyok a felelős. A probléma nem is azzal van, hogy leírtad (meg sokan mások) a negatív véleményedet, a másik tábor meg a pozitívat, hanem avval, hogy nem a doktor urat vonod felelősségre, állampolgári jogoddal, hanem azt sérted, aki a pártját állja, mert esetleg pozitív tapasztalata van róla. És ez az összes negatív véleményt íróra is vonatkozik, hogy nem az illetékes felelős hibázót szólítja meg (hehe, talán gyávaságból) hanem azt, aki nem felelős a történtekért.
És ez ugyanaz az ostoba össznépi viselkedés, amikor a politikusok ballépéseiért a szomszédot utálják, mert esetleg nem ért egyet velük.
És kikérem más nevében is a sértést.

Másrészt a topic címe: Dr. Elek Csaba- Ismeri valaki?
És nem az, hogy dr. Elek Csaba orvosi műhibái.
domimama
 
 


Vagyis remélem nem baj, hogy pozitív véleményemet be mertem írni a fórumba, válaszolva a nyitókérdésre, hogy igen, ismerem dr. Elek Csabát. Erre elkezdenek nyíltan lekreténezni, elküldeni egy szigetre, ésatöbbi....
Nem emlékszem viszont arra, hogy bárki negatív véleményírót lehülyéztem volna...
És nem feltételeztem senkiről, hogy hazudik. Ha hiba, akkor hiba. Megvan az orvoslási útja. Felelősséget vállalni kell.
domimama
 
 


Megjegyzem, hogy ez a törölgetés sem normális dolog...
domimama
 
 


Tisztelt delphin és oberthmaria!

Amit Önök ezen a topikon csinálnak, az kimeríti a jó hírnévhez való jogom megsértésének törvényi tényállását. Ezért Önök ellen polgári peres eljárás keretében fogok elégtételt venni. Miután nyilvánvaló, hogy hazugságokat állítanak, ezzel a rágalmazás büntetőjogi törvényi tényállását is kimerítik, melyet a törvény 2-8 év börtönbüntetéssel sújthatja. Minthogy Önök viselkedésükkel méltatlanná váltak arra, hogy hasonló topikokban megszólaljanak, a weboldalról történő kitiltásukat elindítottam. Ez Önöket nem fogja mentesíteni bűncslekménytől, nyomozati szakban a szerkesztőség az Önök azonosítására alkalmas adatokat a rendőrségnek köteles átadni.
Próbáltam úriemberként kezelni a rágalmaikat, nem sikerült. Cselekedetük több millió forintos kártérítés megfizetését vonja maga után.

Felelőségem teljes tudatában kijelentem, italosan sohasem mentem dolgozni. Amit tehát oberthmaria a "részeg tántorgásomról" állít bűncselekmény, miután kimeríti a rágalmazás törvényi tényállását. Az ismerős ismerősétől származó információk azért sem állják meg a helyüket, mert budapesti kórházban sohasem dolgoztam. Oberthmaria információinak forrása tehát teljesen homályos a számomra, nyilvánvaló hazugság.

Kijelentem továbbá, hogy a betegek megjelenése két helyen kerül rögzítésre a rendelőmben: egyszer saját kézírásos jegyzetként a kartonba, másodszor pedig a számítógépre. A számítógépen lévő nyilvántartást floppylemezen negyedévente köteles vagyok jelenteni a Fővárosi és Pest megyei Egészségbiztosítási Pénztárnak, akik a tevékenységem ellen minőségi kifogást nem emeltek.

Kijelentem továbbá, hogy minden komplikáltabb kezelés alatt álló beteg számára saját írásommal ellátott kezelési útmutatót nyújtok át. Ezt Önök is megkapták.

Minden betegem tudja a telefonszámmat, mindenkit feljogosítottam arra, hogy akár hétvégén is zavarjanak, ha a kezelésükben bármilyen fennakadás lenne, ill. bármilyen kérdésük, kérésük merülne fel, vagy mellékhatások jelentkeznének. Önök ezzel a lehetőséggel nem éltek, bizonyítván a rosszhiszeműségüket.


dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángnetikus, epidemiológus
elekcs
 
 


Kedves topiklakók, tisztelt doktor Úr!

A Babanet vezetőjeként nagyon ritkán, csak valóban indokolt esetben szoktam beavatkozni egy topik életébe. Sajnos ebben a topikban többen rosszul értelmezik a véleménynyilvánítás szabadságát és olyan módon fogalmazzák meg kritikájukat, hogy az már kimeríti a rágalmazás fogalmát.
Mi itt a Babaneten mindig is hittünk a nyilvánosság erejében, ezért is tartjuk fontosnak, hogy látogatóink megosszák egymással tapasztalataikat. Jókat, rosszakat egyaránt! De tegyék ezt kulturált keretek között, a törvények tiszteletben tartásával. A topikból már korábban is törölni kellett hozzászólásokat, amit az érintettek sajátosan értelmeztek. Most ismét töröltünk hozzászólásokat, azonban ezúttal a beírások szerzőit a moderálási elveinknek megfelelően ki is tiltunk a Társalgóból. Bízom abban, hogy más fórumokon megtalálják a megfelelő hangot, ha viszont más felhasználónéven visszatérnek ide a Társalgóba, akkor nem ragadtatják magukat törvénytelenségre.

Üdvözlettel,
Kiss Andrej - apa
apa
 
 


És még egy.
Tisztelt moderátor amíg Ön a negativ (nem a személyeskedő) véleményeket törli felmerülhet az elfogultság szinezete. Elolvasva több topickot nem ez az egyedi eset. Ha ön csak a pozítiv véleményekre kiváncsi akkor orvos dicsérő oldalként kéne működtetni. Amig Ön vélemények között válogatt addig Ön nem moderátor hanem szerrkesztő és akkor legyenszives tegye ki az oldalára az X jelet.
1 férfi
 
 


Csak egy semleges megjegyzés: A moderátor a pozitív véleményeknél is moderált.... Csak el kellene olvasni.
domimama
 
 


Elnézést de Önt semmiképpen nem lehet semlegesnek nevezni inkább jelentősen elfogultnak, ha nem ért egyett olvassa el a beirásait. Pozítiv törlések nyomát sehol nem láttam(ez nem jelenti azt,hogy nincs) hanem inkább a reklám gyanúsokét.
1 férfi
 
 


Nem én vagyok semleges, hanem a megjegyzésem a moderátorhoz írott bejegyzéséhez. Inkább értőn kéne olvasnia! Nem vagyok elfogult egyébként, csak leírtam a pozitív véleményemet. Ha ez elfogultság, ám legyen.
domimama
 
 


1 férfi!

Milyen érdekes Ön is frissen regisztrált,más témához a fórumon nem szólt.Ezt csak azért írom mert az előzmények alapján van aki ezt itt számon tartja,az én regisztrációm annó kifogásolt volt.Azonban ha a doktor urat szidni jön valaki akkor ez természetes jelenség.

Kérjük tegye meg a szükséges lépéseket!Ennyi bizonyítékkal nincs mitől félnie.Reméljük kiteszi ide az ítéletet akkor is ha az esetleg Önre nézve lesz kedvezőtlen.Igaz,én ilyen eü. probléma miatt más hivatalhoz fordulnék,ám legyen az APEH!

Szerény megjegyzésem,hogy segítsek a kezdeményezni kívánt hivatali eljárásban: Azért talán a feleségének kéne lépkednie, maga helyett mert mégis érintettként ő az illetékesebb.Férfiak ritkán panaszolnak nőgyógyászati eljárási hibákat.Neme miatt igazán furán venné ki magát,még ha a rendelésen férjként minden alkalommal jelen is volt. --- Továbbá a szolgáltatást sem Ön vette igénybe,állítása szerint nem Önt kezelték félre.Felesége pedig - reményeim szerint - nem cselekvőképtelen így ő jogosult a saját ügyében való intézkedésre.

Azt viszont nem értem,ha ilyen elégedetlenek Elek doktor úrral miért nem terelték már a panaszt hivatalos útra?A helyes diagnózisnak már egy ideje meg kell lennie,azután pedig az osztályvezető főorvosnak volt ideje meggyógyítani az Ön nejét.Ha meg eddig várhattak mit szeretnének rögvest jelentgetni most,amikor az ünnepek miatt a hivatalok nemigen aktívak:Sok helyen bezártak vagy minimális a munka.Nem éri meg várni pár napot a jövő évig?Miért hiszi a hétköznapi ember nem tudja a hivatalos ügyintézés ezen "szépségeit" és emiatt majd a doktor úrnak kellemetlen ünnepe lesz?Minket fórumos olvasókat butának próbál nézni,az ünnepi megjegyzése a doktor úr felé az üzenete tükrében egyértelműen rosszindulatú.Ha tényleg lesz feljelentés és foglalkozni fognak neje ügyével,akkor csak bőven jövőre kap értesítést a doktor úr. --- valami azt súgja nem küldenek neki ilyen értesítőt.

Valószínűleg másként viselkedünk,mint betegek,hiszen ha doktorhoz fordulok magam is csak mezei beteg vagyok,de én egy olyan nőgyógyásznál akiről a rendelésén tapasztalom,hogy nem vezet megfelelő rendelői nyilvántartást, továbbá semmi papírt nem kapok róla,hogy mik a panaszaim illetve a rendelést felkerestem, mi a diagnózis vagy kért/végzett vizsgálat nem fordulnék meg egy alkalomnál többet.Ha valami oknál fogva beleesnék ebbe a hibába,hát a második alkalommal komoly kételyeket ébresztene bennem a dolog.Ötször viszont semmiképp sem mennék ilyen helyre,főleg ha közben javulást sem tapasztalok egészségügyi állapotomban,amit felesége esetében hozzászólása sejtet.Én egy nyilvántartás-mentes kórházi rendelésről egyből kifordulnék ha nem az adatrögzítéssel kezdenek vagy a végén nem távoznék amíg nincsenek kezemben a papírok!!! --- Nemhogy egy magánrendelőből ahol a bizalmamon túl még a pénzemet is kell adnom.

Ön szerint Elek Doktor Úr szenzációsan ügyes ember lehet,mert a betegfogadáson illetve az ország legnagyobb egészségügyi weblapján évek óta rendszeresen végzett online tanácsadásán,az orvosi konferenciákon való részvételeken meg a könyvek írásán túl,nemcsak ide a fórumra ír értelmes üzeneteket,hanem még a Fővárosi És Pest Megyei Egészségbiztosítási Pénztár számára sem kifogásolhatóan is tudja "kozmetikázni" a rendelési nyilvántartási adatokat.Ahhoz képest, hogy állítólag súlyos ital problémái vannak,genetikai csoda lehet az elméje és teste, hogy ilyen dolgokra huzamosan képes jó ideje tartó,komoly alkohol problémák közt --- Hogy is van ez???????????????
mertel
 
 


Tisztelt "1 férfi"!

Hivatalosan sohasem dolgoztam Bp-i kórházban (legfeljebb gyakorlaton jártam ott). Az Ön felesége azonban azt állítja, hogy részegen jártam dolgozni, és súlyos alkoholbeteg vagyok. Ez a rágalom. Ezért a feljelentést természetesen megteszem, már Ön ellen is, mievel ezt a vétséget Ön is elkövette. És még egyet: zsarolni próbál az APEH ellenőrzéssel. Az APEH felé pedig azt jelez, amit akar. A rendelő ui. nem az én tulajdonom, én ott csak megbízásos jogviszonyban dolgozok. Ön tehát a rendelő tulajdonosával van ez ügyben jogviszonyban, velem semmiképp. Ön most azt állítja, hogy nekem "alkohol problémáim voltam a Képviselőtestületben". Felelősségem tudatában kijelentem, egyszer sem jelentem meg az üléseken alkoholos befolyásoltságban. Erre nagyon sok tanúm van, Önnek, az Ön állítására egy sem lehet. Erre Önnek tanút kell szereznie, különben Ön is a rágalmazás vétségét követi el. Másfelől Ön és a felesége nem mond mást, minthogy én "alkoholbeteg" vagyok. Ez orvosi diagnózis, amit Önök nem adhatnak ki. Ha orvosok lennének, még akkor sem. Önöknek bizonyára fogalmuk sincs arról, hogy ez mit jelent. A lényeg: Önök rólam rosszindulatúan valótlant állítottak, ezzel megszegték a jó hírnévhez való alapvető emberi jogomat, azzal a kijelentéssel, hogy részegen tántorogtam a kórház folyósóján pedig kimerítik a Btk rágalmazás törvényi tényállását, tehát felelniük kell.
Ami a moderátor úr tevékenységét illeti: ő pontosan tudja, hogy milyen jogsértéseket követtek el folytatólagosan, ezt pedig a weboldal nem tűri. Amennyiben megtenné, a feljelentést nem Önök, hanem a babanet.hu ellen tenném meg. Az ő eljárásuk abszolút jogos, korrekt, míg Önök közönséges rágalmazók. Hogy miért teszik, nem tudom. Azért sem, mert bármilyen kifogásuk merült volna fel a tevékenységem ellen, megtehették volna. Ismerik az e-mailemet, a telefonszámomat, amit arra a papírra szoktam ráírni, amire magát a kezelés menetét is - de nyilván Önök az egyetlenek, akik véletlenül 5 alkalommal sem kaptak ilyet. Egyébként biztos, hogy az Ön rágalmazó hozzászólását is moderálni fogják, a hatályos magyar törvények szerint.
Ideje volna felmérniük: a csapkodásukkal, a rágalmazásaik folytonos és nagyon átlászó bizonygatásával egyre mélyebbre kerülnek. Nemcsak az erkölcs és jó ízlés vonatkozásában, de a törvény előtt is.
elekcs
 
 


Tisztelt 1 férfi,

olvasva hozzászólásait az a meglátásom, hogy Ön meg van győződve állításai igaz és bizonyítható voltáról. Ennek megfelelően kérem, hogy vitáját ne itt, hanem a bíróságon folytassa.

Bizonyára a tapasztalat hiánya okozza, de a hozzászólásainak tartalma alapján Ön nem tud különbséget tenni a személyes vélemény közlése és a tényszerű állítások megfogalmazása között. Ez utóbbiakat ugyanis bizonyítékokkal alá kell támasztani. Bizonyítékok hiányában egy jogi eljárás keretében az ilyen állítások rágalmazásnak minősülhetnek.
A Babanet Társalgójában a szabad véleménynyilvánítás tiszteletben tartása mellett minden hasonló esetben mérlegelnünk kell, hogy jogsértő-e a hozzászólás tartalma. Amennyiben úgy ítéljük, hogy jogsértő, akkor töröljük a hozzászólást. Egyben azt is eldönthetjük, hogy indokolt-e az érintett felhasználó kitiltása a fórumból.
Ennek megfelelően 1 férfi hozzászólását töröltük, a moderálási gyakorlatunkról megfogalmazott véleményét a további, remélhetőleg nem bekövetkező jogsértő megnyilatkozásokig meghagyjuk közkincsnek. Így legalább mindenki értelmezni tudja, hogy miért vált szükségessé ez a moderátori megszólalás.

Üdvözlettel,
Kiss Andrej - apa
apa
 
 


Sziasztok!
Én a Doktor Úrhoz járok 2 éve, és mielőtt bárkit elijesztene ez az időtartam, nem azért, mert mindenáron gyermeket szerettem volna. Hanem azért, mert senki sem tudott az endometriózisommal mit kezdeni. Sem a klinikán, sem egyéb kórházakban, 4 műtét egy csomó valóban durva hormon injekció és gyógyszer után ott tartottam, h rosszabb volt minden mint a kezeléseik előtt. A gyermekkérdést már leírtam fájdalmak nélkül szerettem volna "csak" élni. A barátnőm látta a Duna Tv-n a Doktor Urat nyilatkozni pont az endometriózisról, és ő beszélt rá, h keressem meg valahogyan. Sikerült. Egy évig Rigevidont szedtem(fogamzásgátló), már hónapról hónapra jobb lett!!! Az összes leletemet alaposan átolvasta, és mivel volt egy hasnyálmirigy problémám, ami miatt a terheléses cukrom magas volt, így labort kért, addig nem volt hajlandó felírni a fogamzásgátlót. Elküldött a Nyírő Gyula kórházba egy kedves doktornőhöz, aki 1 hétig vizsgált! Már én untam, nagyon alapos volt. És csak amikor vittem a leletet akkor írta fel a fogamzásgátlót! Ennyit a laborról. Ha szükséges, van kapcsolata ahová elküldjön. Aztán abbahagytam a fogamzásgátlót, és én is clostilbegytet szedtem, azért, hogy ne térjenek vissza az endometriózis szigetek. Én folyamatosan több mint egy évig szedtem, semmi bajom nem lett. Itt úgy írtok róla, h valami horror készítmény! Ja és amúgy tök véletlenül nem is tervezve, terhes lettem.
renó
 
 


Amit pedig a rendelőről és róla írtok, az valótlan. Valóban nem csilli-villi fullextrás rendelő. Recepcióval és sok körítéssel. Én nem pesti vagyok úgy járok fel, ha kell, egyébként nem hív vissza csak a pénzért, csak ha muszáj, én a 2 év alatt alig voltam, ellenőrzi a dolgokat aztán kész. És megengedhetném magamnak, h magánklinikára járjak, de minek is? Ő tudott egyedül segíteni, így a tudást választottam, a csillogás helyett. Mert az a lényeg nem?
Kiakadtatok a Clostilbegyttől, de a lombiktól és az inszeminációtól nem? Ez érdekes, mert ott aztán kaptok rendesen brutális adag hormonokat, a legidősebb lombikbaba Amerikában 28 éves. Azt hiszem a hosszú távú következményekről, nem tudnak sokat, na meg a veszélyeit a dolognak nem kommunikálják kellőképpen. És ha nagyon kegyetlen akarok lenni, akkor pedig azt mondom: a természet okos, ha valakinek nem lehet gyermeke, nem ok nélkül van. És ezt néha el kellene fogadni. Azt nem mondhatjátok, h nem lehet, mert el lehet. Magamról tudom. Nem könnyű, de nem is lehetetlen!
renó
 
 


De komolyan, most olvasom a többi hozzászólást... Ti egyátalán jártatok a rendelőbe??? Nem ír fel fogamzásgátlót labor nélkül, nekem sem írta fel.
És csinál ultrahangot, nekem is csinált. Én is úgy mentem a rendelőbe, h + terhességi teszt, de most mégis elkezdtem vérezni. Mondjuk azt tudni kellene, h koraterhesség az ultrahangom még nem nagyon látszik szívhang is csak a 7. héttől, előtte, max lát egy petezsákot. Arról nem is szólva, h kegyetlenség amit írok, és ezt, úgy írom, hogy megtapasztaltam, de egy vetélést a Jóistenen kívűl nem igazán tud megállítani senki. A szervezet nem ok nélkül tagadja meg a terhesség megtartását kihordását. Szelektál. Ez van.
És csak tanulságképpen, mivel vidéki vagyok, a problémával a székesfehérvári kórházba mentem először, és ott nem hitték el a pozitív tesztet, vérből nézték, előbb, és még egy ultrahangot sem csinált, mondván úgysem lehetek terhes ilyen kórtörténettel. Persze az voltam, de nem maradt meg. Ilyen van, előfordul.
De a lényeg az nem ez, hanem az, h kér labort és csinál ultrahangot a Doktor úr!!!! Én tudom, mert én, tényleg hozzá járok. És mivel felnőtt emberek vagyunk, ha úgy érzem valami nem jó nekem, egy gyógyszeradag, egy hozzáállás, akkor nem csinálom, ilyen egyszerű. Nem szedem be, elmegyek keresek mást. Mint ahogy egy nagytudású, és legjobb szakembernek tartott professzor injekciókezelését is visszautasítottam, őt tartották az endometriózis nagy tudójának. Elkezdett egy hormoninjekció kúrát, ami hormoncsendet idéz elő, egyet kaptam meg, egy hónapra rá lett volna a következő. Az egy után olyan rosszul voltam, h mondanom sem kell, nem volt következő. Nem mentem vissza. Ennyi. Szabad akarat.
A topikon azt kérdezitek ki ismeri. Én igen. Meggyógyított egy olyan betegséget, amit állítólag nem lehet. Én köszönöm, nagyon jól vagyok, és meggyógyultam. És sohasem tapsztaltam azokat a dolgokat amiket itt leírnak. Soha. És telefonon és emailben is bármikor lehet kommunikálni vele. Nem tudom mire vélni a negatív véleményeteket, mert a valósággal köszönő viszonyban sincs.
renó
 
 


De jó, hogy így írsz... Nekem már volt az elején is egy ilyen érzésem, hogy itt szándékos, rosszindulatú lejáratás folyik. Meg nagyon csalódtam volna (magamban is, férjemben is), hogy pedagógus létemre ennyire rossz emberismerő lennék ?!?!?
domimama
 
 


Szia Domimama!
Én csak olvastam ezeket a hozzászólásokat és csak néztem, és nem is értettem. Ráadásul egy nagyon előítéletes és finnyás nőszemély vagyok :( és már nagyon sok orvoson voltam túl amikor odajutottam a Doktor Úrhoz! Úgyhogy csapot- papot otthagytam volna, ha csak egy kis rész is igaz abból amiket itt írtak. Soha nem tapasztaltam semmi negtívumot, semmit. Ráadásul én kb, pont 1 hónapja voltam a rendelőbe, úgyhogy elég érdekes dolgok ezek. Nem is értem az állításokat, komolyan megdöbbent.
Mindegy én tudom, h ez nem igaz, saját bőrömön megtapasztalva mondom ezt, meggyógyított, mindig kérdezhettem és mindig elérhető volt.
renó
 
 


Igen, én is ezen a véleményen vagyok. És tapasztalaton. Örülök, hogy nem csak én látom/láttam/tapasztaltam ezt. :)
domimama
 
 


Most olvastam el az összes hozzászólást (gondolom csak töredékét, a törlések miatt) Szerintem iszonyúan méltatlan. Emberileg. Másrészt szürreális, hogy egy szakember kénytelen így egy nyilvános fórumon úgymond megvédeni a szakmai hitelét, olyanokkal szemben akik nem értenek a dolgokhoz, nem orvosok, és nem ezen a szakterületen tevékenykednek. Ez olyan mint egy rossz cseh komédia. Csak nem vicces, szánalmas.
És az emberek ostoba hozzáállását mutatja: ha egy értelmes embernek baja van a kezelőorvosával, akkor odaáll elé és közli vele. Ha nem jutnak közös nevezőre, megvannak a jogorvoslati fórumok, betegjogi képviselő, oep, bármi. És ott majd pont kerül a végére a dolognak (vagy nem, de ez már más kérdés)
Szomorú ez a fórum, és elkeserítő.

Ráadásul teljesen mindegy, h egy orvos kedves vagy nem, szimpi vagy nem,a lényeg működik a kezelés vagy nem. Ennyi.

És én meggyógyultam, és nem írhatom a véletlen számlájára, hanem csakis a szakmai hozzáértésére, mert az van a doktor úrnak. És soha nem hitegetett nem is jellemző rá szerintem, egy szóval sem mondta, h lesz gyerekem így vagy bármi ilyen. Annyit ígért, h kikezel, megtette. Köszönöm neki!!!!!
renó
 
 


Először is tényleg nem igazán etikus név szerint közvélemény-kutatást indítani személyiségi jogok miatt. Végigolvastam ezt a regénybeillő sorozatot, ami vegyes érzéseket kelt. Egyrészt mindenki nagyon jól tudja, hogy nagyon szélsőséges világot élünk. Az orvos is ember és sajnos a kisfiam betegségének példájából okulva mindig ott van a lehetőségek között a hibázás. Már perelhettem volna bőven, volt rá okom. Egy országosan elismert (neurológus) orvosról lenne szó. Helyre kell tennünk magunkban, hogy az orvos is azért tanul, hogy embertársain segítsen. Csodára ők sem képesek. Úgy gondolom, hogy nem alázok meg senkit, sem a gyermekem orvosát, aki félrekezelte (felületesség miatt), de azt az embert sem akitől mondjuk elváltam... Ezek saját példák, de mindenki megélt már néhányszor hasonló esetet.

Nem az én dolgom megítélni, hogy ki hogyan viselkedik, de kedves felnőtt társak, elég legyen a megalázásból amit itt a Doktor úr felé intéznek!

Természetesen, ha rossz tapasztalatot szerzünk orvosunk irányában, akkor morogjunk egyet és álljunk odébb. Ennyi. Együtt kell működni az orvossal. Szó szerint. Nem feltétlenül mindig bólogatni!

Nem védőbeszéd, csupán emberségről van szó!

Dr. Elek Csaba itt az interneten felvállalt egy olyan nyilvánosságot, amit kevesen tesznek meg pontosan (és többek között) amiatt, ami itt kirobbant. Az egyetlen ember, aki ilyen-vagy-olyan módon próbál segíteni!
Gyanús lehet, hogy itt van egy ember, aki felajánlja a telefonszámát, hogy keressük fel... Már gyanús ebben a világban, ha valaki felajánlja segítségét. Mert amögött biztosan valami önös érdek húzódik...

Az az ember, aki elkeseredésében internetes orvos kérdez-felelekhez fordul, talán elég bizonyíték arra, hogy ez a világ benne számos orvossal nem áll a helyzet magaslatán.

Járok SZTK-ba, ami egy lepusztult hely, mégsem perelek. Megint végigjárok/jártam egy tortúrát 4-5 nőgyógyásznál, akik egyszerűen nem foglalkoznak problémámmal. Babát tervezünk. Próbálkozunk. Az ellátás mondhatni semmi. Papírt sosem kapok. Szitkozódhatnék.

Dolgoztam egészségügyben, ugyan nincs eü.-i végzettségem. Nagyon jól tudom mi folyik itt - mi folyik ott. Nem kiváltság, hogy ott dolgoztam. Ugyanolyan nem/ellátást kapok. Mindig is azt tartottam, hogy a kórházban mindenki egyenlő, lehet az a bankigazgató, az utcaseprő, az orvos betegként. Mindenki az életéért/egészségéért küzd. Minden ember egyforma.

De visszatérve a kérdéshez nem helyeselve, de csatlakoznék a válaszadókhoz így ismeretlenül is tapasztalatommal, akkor inkább esetleírás:

2004-ben megromlott a 2. házasságom (akkor 4 éves volt a kisfiam). Nagyon nehéz volt az az időszak, amikor ráadásul még abortuszom is volt. Ezt követően néhány hónapra nőgyógyászati problémám lett olyan tünetekkel, mintha minden hónapban elvetélnék. Ott ültem hónapokon keresztül az ügyeleten a Margit Kh.-ban, a B. Meddőségi Centrumban, majd megint a MKh.-ban és sorolhatnám. A több hónapos hercehurcát követően össz-vissz 2 db UH felvétel maradt hüvelyi uh.okból, papírt soha nem kaptam. Teljesen mindegy hol jártam. Vérvételt nem csináltak. Minden esetben arcomba nevettek és eltanácsoltak, nincs nekem semmi bajom. Fogamzásgátló gyógyszert kaptam, mondván majd helyre tesz. Nem tett. 1 év eltelt és problémámra mégcsak választ sem kaptam. Megalázva éreztem magam több orvos által. Mígnem én lettem az a bizonyos "orvos válaszol" egyik megkeresője, mondván úgysem kapok választ vagy ha igen, akkor lerázólag ahogy addig is. Leírtam dióhéjban tüneteimet. Megdöbbenésemre de igen. Kaptam választ Dr. Elek Csabától, amikor néhány mondatba sűrítve megmagyarázta látatlanban az esetemet.
Furcsa volt egyrészt, hogy hamar érkezett a válasz. Furcsa volt az emberi hangnem. Furcsa volt, hogy látatlanban diagnózist állít. Furcsa volt, hogy megadja elérhetőségét. És az ok, hogy mi bajom lehet. Miszerint: stressz, szorongás. LEGYINTETTEM kétségbeesésemben. Viszont nem tudhatta, milyen életet élek, milyen megpróbáltatásokon megyek keresztül.

2 hónapra rá szorongásos beteg lettem. Pszichiáter tudott csak segíteni gyógyszeresen, aki alátámasztotta Elek doktor úr felvetését. Elővettem első nyomtatott papírkámat (internetes válaszát), az egyedüli diagnózist, amit hosszú idő óta problémámról készülhetett.
Elváltam, rendeződni látszódtak tüneteim. Abbahagytam a fogamzásgátlót is. S majd új párkapcsolatba kerülve kb. 1 éve védekezés céljából újra elkezdtem szedését.
Ami még nem vártan megtörténhet velem, hogy 34 évesen utolsó esélyként megpróbálkoznánk babával szeretetben, nyugalmasabb háttérrel. Nem sikerül. Egyből elővettem azt a bizonyos doktor úr féle választ...

IGAZA VOLT!!!

Így jártam.

Most újra csalódtam nőgyógyászokban, intézetekben, magánrendelőkben...
m@ri@nn
 
 


Kedves m@ri@nn!

Szívből remélem,hogy azért sikerül.Ha sajnos mégsem akkor a párod szeretete tartson a lehető leghosszabb ideig és kárpótoljon mindenért!Boldog(abb) Új Évet!
mertel
 
 


Köszönöm mertel!

Mindenkinek BÉKÉSEBB új esztendőt!

Hagyjuk a sorsra azt, hogy ki érdemel feddést vagy dícséretet!
m@ri@nn
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy azoknak a gyógyszerek amiket a doktor úr felír "mindenkinek" milyen mellékhatásai vannak?Mire számítsak?
Köszönöm
goofi
 
 


Szia!

Én szedtem a Closty+bromo+utro hármast. Gondolom mindenkire másképp hat. Lehet, hogy nálad nem lesz mellékhatása.
Nekem alacsony a vérnyomásom, ezért a Bromotól néha rosszul voltam. De a folyamatos bevezetés mellett szerintem ezzel sem lett volna gond :wink:

réka80
 
 


Sziasztok!

Van egy problémám, már sok orvosnak írtam itt a neten, de eddig csak az Elek dr. válaszolt. Rendkívül illedelmesen és lényegre törően.
Kedvesen felajánlotta a szolgálatait. Ha valakinek nem tetszik a doktor úr el kell felejteni őt és tovább lépni nem szitkozódni.
Úgy látom, hogy amikor fellépett saját maga védelmére el is tűntek a jóakaró kedves fórumozok, igazán vicces dolog, hogy csak addig volt nagy a szájuk :D
dittust
 
 


Talán végre helyre állt a béke.

A doktor úr továbbra is a legnagyobb egészségügyi honlapon felel,aki akarja ott kérdezhet tőle.Tudtommal a magánrendelése is zavartalanul működik.Ezek talán továbbra is önmagukért beszélnek.

Az egyik támadó Norka27 -,a pcos honlap vezetője- moderátorral töröltette néhány hozzászólásom részleteit,melyek arról szóltak,neki komoly üzleti érdekeltsége van egy másik magánrendelőben (rövidítve: MM),így üzletileg nem tisztességes a magatartása,mikor támadja Elek doktort. Az érdekeltséget nem volt ördöngösség megtudni,a rendelő + alapítvány nevére kerestem ingyen és jogtisztán a Cégkeresőben,mely kiadta a cég adatait. ( http://www.e-cegjegyzek.hu/info/page/ceginfo -Cégkeresőben törvényesen,díjtalanul,gyorsan kereshet bárki,fejléce szerint maga az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium működteti.)A pcos lapon meg készítőként és email címben is ott van Nórának a teljes neve,így nem volt nehéz összetenni,hogy érdekeltsége van.Persze az érdekeltség ő ügye,viszont egy tisztességes üzleti magatartás ettől még elvárható lenne tőle mások irányában.Felmerültek morális aggályok.

Norka (alias Névtelen) később visszatért a fórumra,a pcos témába, --- hm,saját nevét hibásan írva visszafelé- arkon. ( http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopic.php?p=3400942&highlight=#3400942 ) Fórumneve alapján minden hozzászólása megtalálható ( http://www.babanet.hu/tarsalgo/search.php?search_author=arkon ),ezekből illetve a fórumtársak válaszaiból kiderül ő az aki szerkeszti az említett honlapot.

A Babanet fórumba írt bejegyzései között megtalálható az is amikor már saját maga ismeri be egy vitában valakinek,hogy tényleg van üzleti érdekeltsége az említett magánrendelőben,illetve kurátor ennek a női meddőségi problémát érintő betegségnek az alapítványában. (http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopic.php?p=3400941&highlight=#3400941 és http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopic.php?p=3402792&highlight=#3402792) Ezen két linkelt hozzászólást tanácsos elolvasni a hozzászólásom további részének,valamint ezen fórumtéma teljes voltának megértéséhez,plussz írásom igazságtartalmának bizonyításához.

Szóval hiába töröltetett a bejegyzéseimből,az idő engem igazolt igazság terén.A tények makacs dolgok,a Cégjegyzék megtekintése törvényes,konkurens orvost gyalázni azonban semmi esetre sem nevezhető tisztességesnek.Pedig Névtelenként jóval előbb még ezt írta itt, ebben a témában:"Nem is a magam védelmében írok, mert engem nem kell védeni. Mindenhol beazonosítható nickkel, arccal, névvel, teljes mellszélességgel vállalom azt amit csinálok, nemcsak virtuálisan, hanem élőben is. "( 2008 Augusztus 05 Kedd - 22:49) --- Ja-ja-ja-ja!Tapasztaltuk mennyire őszinte,és "büszkén vállalt" írásai miatt változtatta magát névtelenre.Ugyanakkor tisztességtelen üzleti magatartás fogalmát igen jól ismeri a jog.Norka mázlija,hogy Elek doktor úrnak nem kenyere bíróságra járni,inkább gyógyításra szánja idejét.Annak viszont örülök,hogy N. felhagyott itt a gyalázkodással.

Kiderült kinek milyen érdekeltségei vannak.Ő egy másik rendelő révén konkurense Elek doktornak,mivel ugyanolyan területről nyerik a betegeiket.Meg kellett Elek doktor úrat támadni,lehet,hogy szakmailag sem értenek egyet vele,de a rendelőt meg a pcos ügyet interneten akarták futtatni, Elek doktor pedig legnagyobb eü. portálon történő válaszadásai és cikkei révén nagy netes ismertségnek örvend,valamint több alkalommal foglalkozott a pcos-sal.Emailekkel bombázták a portált,ám az karakánul kiállt szakorvosa Elek Csaba mellett,aki becsülettel dolgozik,régóta tisztességesen végzi náluk az online tanácsadást.Ha N. nem is gyógyít,rendelőben dolgozóként igenis van érdeke.Tök mindegy van-e a rendelőből tényleges haszna -bár gondolom ügyvezetőként valamennyire be van jelentve, meg most már 20%-ban tulajdonos-,vagy esetleg csak az eddig befektetett pénzét félti az anyagi érdekeltség szilárdan megáll.Felháborító ahogy közben elhintette a neten,milyen pénzéhesek és félrekezelésben érdekeltek az orvosok - ezt főleg egy másik női fórumon tette,meg az itteni pcos témában régebben.Sok kiszolgáltatott,kétségbeesett embernek növelte a haragját az orvostársadalom felé,holott az orvos-beteg kapcsolat gazdasági,politikai és egyéb okokból is mélyponton van.Mégcsak fél szavakkal sem jelezte a betegek felé,hogy minden közel sem csupán a magyar orvosok tehetetlenségének,tudatlanságának gyümölcse,mivel a hormonzavarok diagnosztikája meg kezelése kishazánknál gazdaságilag jóval előrehaladottabb,egészségügyileg modernebb,bővebb kutatási lehetőségekkel bíró államokban is erősen hiányos vagy aggasztóan gyenge számos komoly egészségügyi sajátosság miatt.(Elég meghallgatni szakértők véleményét diabéteszről vagy pajzsmirigy betegségekről.)A hormonzavarok kapcsán globális problémákról beszélhetünk,de a félinformációkkal feltűzelt beteg a magyar orvosokra neheztelt pénzéhes kontárnak vélve őket.

Remélem most már ilyen eü. intézményben ügyködőként N. tapasztalja nem feltétlenül a pénzéhség miatt drága egy magánrendelés,hiszen az ő rendelőjük szintúgy méregdrága lett,mint fentebb linkkel idézett bejegyzésében magyarázza elkerülhetetlen működési költségek miatt.(A rendelő weblapján az árlista nyilvános: http://www.mensmentis.hu/arlista.html )Ha nem lett volna a gyakran szajkózott "pénzéhes magándoktorok" duma,talán némileg kevésbé lepődnek meg azon fórumozók akik N.-éktől a "pénznyelő orvosok" elítélését hallva később megrökönyödtek,mert sokkal alacsonyabb árakat vártak az MM-től.Tudom van a gyógyítók egy részénél hálapénz stb.,nem doktorokat védek,csak jelzem szerintem mi volt a vártnál jóval nagyobb feszültség oka.Az az orvosok elleni anyagias ellenszenv amit terjesztettek,feszültségig fokoztak némileg rájuk csapódott vissza,mikor náluk szintén pénz került az ügybe,drága tarifákkal.Pcos lap olvasójaként kerültem annó azokra a fórumokra,ahol megismertem,szomorúan tapasztaltam milyen orvosgyalázás ment jóideig,N-nel az élen.(Ennek nyomai tragédia,de mint tapasztaltuk némileg ide is beszűrődtek,amit Elek doktor úr jogosan is kikért maga és orvostársai nevében.Topikindítónk csagnes76 2008 Augusztus 19 Kedd - 22:57-kor írt hozzászólásában szintén jelzi sajnos ilyen stílus ment a pcos fórumokon.)Roppantul elkeserített ez,fáj nekem ma is,mert én annó naívan azt hittem becsületes módokon akarják elérni céljaikat,meg olvastam azt is amikor valamennyire visszaszállt rájuk az amit végeztek.Írhatnék bölcseletet: Aki másnak vermet ás... viszont itt a verembe velük együtt kétségbeesett,kiszolgáltatott betegek is estek,akik bizalma erősen megrendült általános szinten az orvosokban,az MM rendelő magas árai pedig fényes ígéretek,kezdeti örömteli várakozás után vérfagyasztó hidegzuhanyként érte őket.Akárcsak az,hogy a mindent felvállaló Norka bizony sokáig,tudatosan titkolta valós szerepét a rendelőben,alapítványban,nem bízva saját betegtársaiban,akikkel fórumokon bűbájosan csevegett,ha kellett pénzbeli vagy önkéntes munka(ismertető anyagok osztása) keretében támogatást várt tőlük.Kérte bízzanak a MM orvosaiban,csak épp az ő bizalma nem volt annyira feltétlen a betegek felé,mint azt tőlük elvárta és azok megérdemelték volna.Érthetően sok emberben elveszett a bizalom N-ék pcos ügye iránt,bennem is! --- Ezek után N-ék meglepődtek a nem mindig kedvező visszajelzéseken,ellenük írányuló "támadássorozatnak" vélve azokat.(A támadássorozat szót tőle idéztem linkelt bejegyzéséből.)Valós problémát fel sem mérve azzal nyugtatták magukat,hogy sok ember féltékeny az ő sikereikre,holott az emberek bizonyos unfair eljárási módjaikat kifogásolták.

Reményeim szerint azóta Nóra rájött: Legnagyobb jószándék és tudás ellenére sem tud mindig mindenkit meggyógyítani az orvos,hiszen az esetek bonyolultak és sosem egyformák,mint a topikindító írta N.-ék rendelőjében sajnos neki nem tudtak segíteni,vagy más fórumon is akad olyan betegük akik nem épp sikertörténet.Hazánkban sok a beteg,ennek oka nemcsak a helytelen életmód,mértéktelen környezetszennyezés,tartós és túlzott stressz,a betegek hiányos biológiai-fizikai ismeretei miatt szaporodó babonák,rossz gyógyszerszedési szokások is.Mindezek tetejében haldoklik az egészségügy:Tragikusan recseg a betegellátás,szinte nullával egyenlőek kutatási lehetőségeink idehaza,valamint szánalmasan csekély a megelőzés(prevenció),problémák akadnak az orvosképzésben.Ugyancsak akadályokat hordoz az elöregedő orvostársadalom.Tengernyi betegből a nagy számok törvénye alapján sem lehet mindenkin segíteni,bármilyen szívszorító mindig lesznek félrekezeltek vagy menthetetlenek,sokan. :cry: Ettől függetlenül természetesen a gyógyítómunkát folytatni szükséges és segíteni kell azon betegeknek akiknek lehet,de nem illdomos ezt más orvosok neten történő ócsárlásával fűszerezni.Főleg ha tényleg igaz amit lépten-nyomon hangoztatnak,hogy pcos ügyben nagyobb orvosi összefogást -vagyis partnerséget- plussz igazi szemléletváltást akarnak.

Bebizonyosodott amit ezen a fórumon régebben írtam,az orvosgyalázás nem lehet üdvözítő megoldás.Az egészségügy amúgy is sokrétűbb,színesebb,komplikáltabb annál,hogy csak fehéren-feketén fessük le a betegek számára. ---- Igaz,mostanában úgy látom a negatív stílus valamellyest alábbhagyott,aminek örülök.Maradjon is így!

Lehet,hogy pcos kezelésében nem értenek Elek Csaba doktor úrral egyet,de nem így kéne tisztázni,interneten keresztül -az egészségügyi helyzetet teljes szegmensében csak alig-alig ismerő betegeket fellázítva-,egy doktor alázásával itt meg más női fórumokon.Valamint az üzleti érdekeltsége miatt némiképp más színezetet kapnak állításai.Ezen bejegyzésemnek talán van esélye moderálatlanul megmaradni,mivel törvényes mód (Cégjegyzék) által,illetve az említett felhasználó - ezen fórumon tett!!! - saját szavai révén egyaránt bizonyítva van állításaim valós tartalma,meg az illető maga vállalta a rendelőben,alapítványban való részvételt -a cégadatok hazánkban nem titkosak-.Felvállalta a közszereplést, meg mindent ami azzal jár: Saját nevének önkéntes közlése honlapokon - pl: pcos weblap,meg egyéb olyan weblapok ahol tevékenységük ismertetve van,amely helyeken emailcímben vagy cikkszerzőként adta meg nevét. (A weben erre számos példa.)Aki szerepel annak dolgai közismertek,hát ne lepődjön meg ha emlékszik a közösség arra régebben mit csinált,pláne ha a világháló őrzi nyomait.Vagy csak ő írhat Elek doktorról???Tisztességtelen üzleti magatartást -Elek doktor úr gyalázását interneten- ugyancsak önként végezte:MekkElek gúnynevet adott,a mesebeli kecske a kontárság jelképe. - Szerencsére N. már nem replikázik itt, lépjünk is túl Mindenen,főleg rajta!Sok sikert neki és becsületesebb érvényesülést pcos ügyben!


Azt én is alátámaszthatom - és írtam már itt -,hogy jómagam szintén kérdeztem Elek doktor úrtól online és gyorsan,hatékonyan,illedelmesen válaszolt.Remélem több hasonló tisztességtelenül ellene folytatott hadjárat már nem éri!További jó munkát meg sok gyógyult beteget,rengeteg világra segített egészséges kisbabát kívánok neki!Talán végre pozitív bejegyzések kezdenek sorakozni ezen témában!
mertel
 
 


Eddig is olvasható volt jó pár pozitív bejegyzés (igaz, elfogultnak voltak titulálva, annak ellenére, hogy az enyémről tudom, hogy valós tény... hehe), s feltételezem, hogy lenne sokkal több is, de mivel Elek Csaba doktor nem kezdő orvos, s betege is volt számos, s köztudott, hogy a netet használók nagyrésze a mai 20-30 éves korosztályból kerül ki, az ő régebbi páciensei valószínűleg idősebbek, tehát nem a neten lógnak nagy valószínűséggel :) .
Azért én ismerek egy-kettőt (nem neten lógót), akik hasonlóan csak jókat tudnak mondani róla...

Más: Közben annyit gondolkodtam rajta: a hormonkezelés, amit a doktor úr ajánl, sokkal-sokkal enyhébb, mint egy pl. meddőségi intézeti hormonkezelés... főleg, ha tök feleslegesen csinálják... :roll:
domimama
 
 


Kedves Mertel!

Szerintem senki nem kérdezett erről a témáról!!!!Feltűnési viszketegségben szenvedsz???
Megemlíted hozzászólásodban, idézem:
"Talán végre helyre állt a béke.

A doktor úr továbbra is a legnagyobb egészségügyi honlapon felel,aki akarja ott kérdezhet tőle.Tudtommal a magánrendelése is zavartalanul működik.Ezek talán továbbra is önmagukért beszélnek."

Ha helyreállt a béke, és a doktorúr a mai napig zavartalanul rendel és válaszol, akkor mi a fenének kell megint előhozakodni a régi témával és szapulni mást???Ezt szabad?Bezzeg a doktor úrról csak pozitív élményt,tapasztalatot szabad elmondani! Tapasztaltam, hisz az én akkori hozzászólásom is érdekes módon ki lett moderálva, pedig csak a színtiszta igazságot írtam le.....

Őszintén szólva látom nagyon szeretsz a középpontban lenni és gerjeszteni a feszültséget!!!!!

Kedves Domimama!
Azt állítod, hogy amilyen hormonkezelést a doktor úr ajánl az sokkal-sokkal enyhébb. Tudod te hogy mit beszélsz????
Én erre az enyhébb hormonkezelésre majdnem rámentem!!!Az orvosi utasításokat követve, hisz bíztam az orvosomban!, szépen beszedtem annak idején a doktor úr által előírt gyógyszereket és tudod mi lett a vége? Az hogy majdnem elveszítettem mindkét petefészkemet 25évesen!! Mert olyan szinten túlstimulált az 5napig tartó napi 3x2clostis kezelésével. Ráadásként csak úgy brahiból szúrattam magam a choragonnal havonta 3x feleslegesen, ami nem kis összegembe került, úgy hogy a closti nem is hatott, csak hát ugye azt sosenem kellett ellenőrizni ultrahanggal....legalább is a doktor úr szerint. Már csak grátiszként szedtem majdnem a bromocriptint úgy hogy semmiféle vizsgálat nem volt arról hogy nekem erre szükségem van mint prolaktin csökkentésre......Most akkor melyik hormonkezelés az enyhébb és felelőtlenebb????
Érdekes módon, mihelyt hozzáértő orvoshoz kerültem, kiderült a bajom,amire a doktor úr csak legyintett, -pedig már volt róla régebbről papírom- kezelnek és nem tömnek hormonokkal. Sőt jobb ha tőlem tudod most már a kezelés hatására reagálok a clostira, bár még nem a tankönyvi 14.napon van peteérésem, de már legalább reagálok rá és nem stimulálnak túl a siker miatt.
És a legfontosabb hogy nem vaktában és ellenőrizetlenül kapom azt/azokat a gyógyszert/gyógyszereket amit/amiket kapok!!!

Nyugodtan utánam is lehet keresni a fórumokban, nem titok én is a pcos tábort erősítem......
ja, és a munkámban is lehet turkálni, lehet kémkedni, mint ahogy azt már egyszer valaki megtette, és remélem hogy örül magának, de ha rájövök hogy valakinek a keze benne van a dolgokban, akkor az nem tudja kivel húz ujjat! Nem lesz nehéz kitalálni hogyha valami történik mostanság vagy a későbbiekben, hogy ennek a hozzászólásnak és a kedves leskelődőknek köszönhető......


Ja, és remélem hogy ezen hozzászólásom nem lesz kimoderáltatva azért mert le mertem írni a doktor úr kezelési módszerét velem kapcsolatban!!!!!Ez nem rágalmazás, nem támadás csak egy tapasztalat ami én tapasztaltam meg!!!
Én nem bántani akarok senkit, csak annyit kérek, hogy ha már a doktor úrról sem szabad elmondani negatív véleményt, akkor mellőzzük másról alkotott negatív véleményünket is!!!!

További szép napot!

hajni...
Budaörs
 
 


Tisztelt hajni!

Ki gerjesztette a feszültséget?Én támadtam meg itt Elek doktort?Nem.Én töröltettem magamról olyat ami igaz volt?Nem.Nekem van üzleti érdekeltségem?Nem.

A fórum moderátor egyéb hozzászólásokat csak akkor törölt ha a stílusa nem volt megfelelő.(Ezt jelezte is a moderátor üzenetében.)Kívéve nálam,amikor N ügyködésére tényeket törölt,holott a cégadatok nyilvánosan és törvényesen hozzáférhetők,N. családi neve sem titkos,hiszen gyakran felvállalja,akár neten vagy újságokban is.Ő már közszereplő és azokról írhat a média,de fórumon,cikk kommentben a magamfajta halandó is.És én csak tényeket írtam,olyanokat amiket már őmaga is beismer ezen a fórumon.Vagy az igazság fáj?

Régebben is hozzászólhattam a témához,aztán mivel kiderült az igazam miért ne tehetném?Joguk van tudni a fórumozóknak én miért lettem moderálva és mik a tények.Bár azt hiszem elég ránézni a többi fórumra és sokan már tudják mi a való,meg már N. is beismeri.

Engem nem zavar,hogy a pcosok táborát erősíted.A kezdeményezést nagyra tartom és szükséges is,csupán ezt az eljárást amit Elek doktor úr ellen végeztetek becsületesnek csöppet sem nevezhető eszközökkel,ezt nem viselem.Mert méltatlannak tartom a doktor úr ellen,meg az ügyetekben.Épp ezért kívántam,hogy ezentúl becsületesebben érvényesüljetek!

Nekem nincs feltűnési viszketegségem,de neked ki tudja miért van némi félelmed.Sosem kutakodtam utánad,én nem ártottam.Biztosíthatlak ha ettől jobb lesz,hogy nem is fogok.De jó lenne ha Ti is békén hagynátok Elek doktort.Ti mindenféle vélt vagy valós támadás ellen prüszköltök,de ha veletek nem ért egyet valaki (pl:Elek doktor orvosilag) akkor kígyót-békát hordhattok rá.Magatokba kéne nézni és csak olyat elvárni másoktól,amire Ti is képesek vagytok.Ha azt akarjátok hagytanak Titeket békén nektek is úgy kell viselkedni,másokat nem letámadva.

Nem vagy elégedett Elek doktorral?Van egészségügyi szervezet ahol panaszt lehet tenni.Keressed fel,majd kivizsgálják az ügyed!Ha most meg kifogásokkal jössz miért nem tetted meg a feljelentést akkor erről ennyit,mindegy miért nem éltél a lehetőséggel.

Érdekes Elek urat a támadói itt mindig kontársággal vádolják,volt aki APEH :D feljelentéssel fenyegetőzött,aztán ezekből semmi se lett.Kár fenyegetőzni és egy orvos jóhírét,munkáját a világháló publikuma előtt megtaposni.Ha már arról van szó mi fair,mi nem,hát ez tuti nem az!Ha van bizonyítékotok és egészségügyi kezelésetekben kár ért Titeket keressétek fel az illetékes szervet aki vizsgálódhat,felelősségre vonhat,de csak így fenyegetőzni az messze áll a becsülettől,jóérzéstől és normától.

És egy jótanács:Azért is be kéne fejezni Elek vagy bármely más orvos lejáratását,mert a pcos rendelő orvosai ellen is indíthat ilyen negatív kampányokat bárki.Nekem nem kenyerem az ilyesmi,nem is fogok ilyet indítani,de láthattátok,hogy ahogy az orvosgyűlölet visszacsapot rátok a neten könnyen visszakaphatjátok ezt is.Gondolom a Ti orvosaitoknak,meg a rendelő alkalmazottainak illetve a pcos ügynek sem hiányozna az idegeskedés meg minden ami egy ilyen kampánnyal járna.Ezt egyáltalán nem fenyegetésként írtam,hanem észérvnek,hogy gondoljátok meg a neten más is viselkedhet úgy ahogy Ti,és már sok a haragosotok így is.(Norka úgy írta van így is "támadássorozat"-már leírtam mi okból.)Főleg ha tanult orvosok,felbőszített betegek ellen húzzátok ki a gyufát az szörnyű dolgokat eredményezhet.

Igérem én ilyen kampányt nem indítok,de Elek doktort és társait legalább annyira tartsátok tiszteletben,hogy nem gyalázzátok netszerte.(Pláne kifogásolható üzleti érdekeltséggel a hátatok mögött!)Esetleges problémákat az egészségügyi felügyelőszervnél legyetek szívesek jelenteni,ahogy a pcos rendelő orvosai is ott várnák az elintézést a velük szemben felmerült problémák esetén,és törvény szerint az ilyen szervek felkeresése a jogos.Amit már írtam ha békét akartok legyetek békében Ti is!

Én is szép napot kívánok!
mertel
 
 


Mertel!

Azt hiszem ezt az egészet már megint Te kezdted!!!Nem más, hanem Te!Én meg csak egy hülye vagyok, hogy reagáltam rád....Csak sajnos nem bírom elviselni, azt ha valami olyat szednek elő a kuka mélyéről, ami már nem érdekes, hisz le lett zárva!
"Ha azt akarjátok hagytanak Titeket békén nektek is úgy kell viselkedni,másokat nem letámadva."

"Amit már írtam ha békét akartok legyetek békében Ti is! "

Ezeket én is mondhatnám.......ismét te kezdted az egészet


Igazad van, nem tettem meg a szükséges lépéseket 2007ben, hisz majdnem belehaltam...Talán akkor az egészségem fontosabb volt, mintsem bíróságra járkálni, igazságot szolgáltatni, megfelelő szerveket megkeresni....De hagyjuk is, ahogy mondtad:én dolgom.

Ahhoz viszont jogom van, hogy megkérjelek tekintsünk már el egyszer és mindenkor ettől az egész "na majd most jól elmondok megint mindent" dologtól mert bántja a lelkem hogy kimoderáltak és akarom hogy tudják az igazam. Akkor inkább szűnjön meg a topik és nyíljon egy új, tiszta lapokkal. Úgy gondolom mi abbahagytuk ezt az egészet, hisz nem is volt semmiféle hozzászólás, még negatív sem......

A jó tanácsot meg köszi szépen...méghogy nem fenyegetőzés :lol: :twisted:



hajni...
Budaörs
 
 


Hajni!
Én leírtam az én tapasztalatomat, Te leírtad a tiédet. Én kaptam máshol brutális adag hormont, tök feleslegesen. A doktor úrnál enyhét, nem feleslegesen.
Különben meg fogalmam sincs, miről beszéltél a hozzászólásod második részében.
Ha tényleg rendesen és higgadtan végigolvassa valaki ezt a topicot, lehetőleg elfogulatlan kívülálló, nem hiszem, hogy azt szűri le, hogy a pozitív tapasztalatot írók fenyegetik a negatív tapasztalatot írókat, hanem éppen fordítva....
domimama
 
 


Rendben, Hajni, részemről téma lezárva. Egyszerre írtunk. Nem az utolsó hozzászólásodra válaszoltam.
domimama
 
 


Még egy Kedves Mertel!
Nem tűnik fel hogy 2008. december 31 utáni első feszültség gerjesztés éppen 2009.október 8.-án volt a te hozzászólásoddal? Addig egy árva szó nem lett írva erről az egész históriáról és főleg nem támadta senki a doktor urat!!!

hajni...
Budaörs
 
 


Domimama!
:wink: :D

hajni...
Budaörs
 
 


Hajni!

Más fórumozó is megírta milyen hangnem ment itt az orvosok ellen,a moderátor is tapasztalta.Hogy törlések vannak,vagy nem emlékszel milyen írások voltak itt az Te bajod.Norka előbb volt itt társaival mint én...Akkor ki gerjesztett?

Miért ne írhatnám meg ha igazam volt?Az Elek doktor úr elleni támadás jóval előbb megkeződőtt más fórumokon,valamint itt (pcos topikban vannak régi hozzászólásokban is a nyomai,akárcsak más női fórumokon-kár tagadni).Az olvasóknak is joguk van tudni mi állt ezen orvos meghurculásának hátterében,hiszen ezen téma erről az orvosról szól.Ha már egy elnézés nem volt küldve neki a történtek után,hát legkevesebb,hogy az igazság azért meg legyen említve itt,ehhez Elek Csaba doktornak,betegeknek,fórumozóknak joga van.

És megírtam azon soraim nem fenyegetőzések,meg ígéretet tettem rá én nem indítok hasonló aljas kampányt.Teljesen jószándékkal írtam,hogy legyetek szívesek egyszer -érzelmi elvakultság nélkül !!!- higgadt fejjel átgondolni,hogy ez a stílusotok nem vezet eredményre."Erőszak,mindig erőszakot szül."-"Aki másnak vermet ás.."- "Amilyen a mosdó..." stb. --- Tapasztalhattátok,hogy visszaüthet.Ne legyetek mások meg főleg önmagatok ellenségei!Ha ez szerinted rosszindulat akkor véljed annak,de ne nevezzed fenyegetőzésnek mert egyáltalán nem az.

Ahogy sejtettem feljelentést megfelelő jogi helyen Te sem tettél Elek doktor úr ellen.Erről ennyit!!!Hogy van az,hogy N. Elek doktor úr elleni dolgait felejtsük el,azok elavultak,de az,hogy veled mi történt annak ne fordítsunk hátat,az aktuális?Mindkét esetben ugyanúgy emberekről van szó!Csak úgy írhatunk Elek doktorról ahogy nektek tetszik?Furcsa ez a kettős mérce!Problémák esetén a megfelelő eü. hatóságnál jelezzed a bajaidat és ne itt!

Olvastam zavartak a következő soraim,mert bemásoltad őket:"A doktor úr továbbra is a legnagyobb egészségügyi honlapon felel,aki akarja ott kérdezhet tőle.Tudtommal a magánrendelése is zavartalanul működik.Ezek talán továbbra is önmagukért beszélnek." -hiába zavar,bárki meglesheti a neten:Ezek is tények.

Én is úgy gondolom a legüdvözítőbb a téma törlése lenne.Aljas vádak voltak itt egy orvos ellen,aki nem ezt érdemelte,másrészt a pcos ügyhöz is méltatlan volt.Jó lenne ha eltűnne mindez és a net más helyein sem lenne ennek nyoma.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mertel 2009.10.12 19:24-kor.
mertel
 
 


1. te írtad a fenyegetőzés szót, én csak idéztelek
2. ne sejteges semmit, mert tökre felesleges; gondolod annyira hülye vagyok hogy nyilvánossá teszem hogy mit léptem és mit nem? :lol: (a választ tudom, köszi)
3. tanulj meg helyesen írni, vagy vegyél kezedbe egy helyesírási szótárt nyelvtan könyvvel egyetemben! :wink:


Tudod mit? Írj még valamit és garantáltan Tiéd az utolsó szó! :twisted:

hajni...
Budaörs
 
 


engem nem zavar az amit bemásoltam, egyáltalán nem azért másoltam be...de nem fogok magyarázkodni. mindenki úgy érti az egészet, ahogy akarja.

egyébként is téged kellene törölni, de végleg......
gusztustalan amit művelsz......
és igen, örülhetsz, mert babért aratsz mások felzrikálásával!
:lol: :cry: :twisted:

részemről ennyi

hajni...
Budaörs
 
 


Hajni!Azt írtam:

"Ezt egyáltalán nem fenyegetésként írtam,hanem észérvnek,hogy gondoljátok meg a neten más is viselkedhet úgy ahogy Ti,és már sok a haragosotok így is."

Sajnálom ha fáradtság vagy más okok miatt értelmezési problémáid vannak.Tényleg nehéz neked írni,ha a leírt sorokat sem tudod értelmezni.

Előbb írtad,hogy nem léptél és magyaráztad milyen okokból nem.Hazudtál?Ejnye!Össze-vissza írogatsz elvakultan Elek doktor úr iránti ellenszenved miatt,már a szavaidnak sem lehet hinni.Tényleg kár veled vitázni,nem vagy méltó vitapartnernek.
mertel
 
 


te pedig szóra sem vagy érdemes, nemhogy a billentyűzetet koptassam
:lol: :lol: :lol:

tudod nagy az isten állatkertje, de egyre kisebb a karám....

hajni...
Budaörs
 
 


Nyugalom kislány!Megértettük csak Te írhatsz és amit csak Te akarsz.Ha valakinek ellenvéleménye van,hiába támasztva törvényes bizonyítékokkal alá az csak "támad",meg "zrikál".Nem kell idegeskednek!Kár írnom annak aki mondatokat sem tud értelmezni,meg egyik szava üti a másikat.Többet nem szólok hozzád.
mertel
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: