Új privát üzeneted érkezett!

Azért elképesztő, ez az orvos imádat amit Mertel ír.
Hogyan tisztelhetnénk azokat az orvosokat, akik a problémáinkra csak a vállukat vonogatják.
Én 21 éves korom óta több mint 10 éve járok vizsgálatokra, és nagy valószínűséggel PCO-m de legalábbis inzulinrezisztenciám lehet.
Ezt eddig sem a nőgyógyászoknak ,sem az endokronilógusoknak sem a belgyógyász szakorvosoknak, háziorvosoknak nem tünt fel.
A szőrösődésemet hipofízis problémának gyanították, mikor kiderült a Ct-n nincs baja ennek a szervemnek, akkor megvonta a vállát a Sote klinika endokrinológusa, hogy nem tudja mitől szőrösödöm ,mert a tesztoszteronom nem magas.
Na ezzel messze mentem.
Amikor a nőgyógyászom hüvelyi ultrahangon látta hogy minden ok a petefészkemmel, majd megnézte a hormonszintemet és kérdezte maga akar gyerket? Én akkor 21 évesen mondtam , hogy nem, erre mondta nevetve, hogy ilyen alacsony progeszteronnal nem is fog.
Én ezt egyáltalán nem tartottam viccesnek. :((
De ő csak annyit mondott erre is, ha majd gyereket akar megnöveljük. Ez rémisztő volt.

Mivel sem az éhgyomri cukrom nem magas sem a terheléses , sem a vérnyomásom nem magas, de még a vérzsír szintme se. szerintük nincsi is bajom, holott szénhidrátmentes diétával sem tudok lefogyni.
:(
Nekem totál elegem van az orvosokból, a kerületi endokrinológia 4 hónap múlva decemberben akar fogadni. Addig klasszul ráérek mi?
egyelőre nem tudom, hogy a doktor urat válasszam e, de az hogy valaki ránézésre akar diagnosztizálni az nekem az eddig leírt kálváriámnál is rémisztőbb.

:oops:
lynx
 
 


Kedves lynix!

Talán az ön esetében másnál nem lesz probléma, hogy frissen regisztrált, az csak az ellenvéleménnyel élőknél "hiba."

Kevés hazánkban az orvos, sokan külföldre mentek, meg el is öregedett az orvostársadalom.Ez főként a háziorvosokra áll.Essen erről is szó!"Köszönhető" a régóta leépített eü-nek.Rákkal is ugyanúgy hónapokat várhat az ember előjegyzésre,ismét újabb hónapokat a gyógyszerre amennyiben megéli.A Rákellenes Liga régóta hallatja a hangját médiumokban emiatt.Minden betegségnél általános ez már.Tragikus.Magam is kényszerültem év elején sokat várni valahova, bár azóta jól vagyok örömteli időnek nevezni a várakozást erős túlzás lenne, mivel testemnek kárára volt.Ez ellen államilag kell tenni, nem elég pusztán az orvosokat szídni vagy azok halovány összefogása.Betegségének fel nem ismerése szomorú, jómagam is voltam életem során félrekezelt.Sajnos ennek egyik oka, az elidősdött orvostársadalom tudása már nem mindig megfelelő és ugyebár a fiatalokat is ők tanítják.Kevesebb a pénz kutatásra,az orvosok nem minden munkájukhoz kellő eszközhöz jutnak hozzá, vagy akár kevesebb szakmai ismeretekhez.Tovább ront a helyzeten, hogy a túlterhelt, adminisztrációs kötelességekkel, gyógyszerfelírási ellenőrzéssel fenyegetett, valamint csökkentett vizsgálati lehetőséggel beérni kénytelen doktorok bizonyos része a stresszben, kilátástalanságban belefásult a gyógyításba.Bizonyos helyeken a doktorok meg a gondnokság toldozgatja-foltozgatja az életmentő műszereket munkaidőn belül meg túl.Van akit zavar,hogy évekig nélkülözött meg tanult az egyetemen,vérben úszva műt, esetleg hosszú ügyeleteket vállal mégis a fizetése annyi, mint közepes cégeknél a takarítónő bére, családját pedig képtelen ilyen juttatásból eltartani.Mert vannak nemcsak hálapénzes gyógyítók a doktorok között.Mint írtam nyilván van pénzéhes vagy trehány köztük.Mindenkit általánosítani azonban vétek.Az egészségügyben csak komoly beteg-orvos összefogás kényszeríthetné ki az államtól a jobb helyzetet, ami a politikusoknak régóta nem érdekük, hiszen őket nem érinti, mivel akár külföldi magánklinikát, szanatóriumot fizethetnek meg gond nélkül.Ha valaki beteg és fizikailag még képes rá kitartóan menni kell míg a sok gyógyító között megtalálja azt aki akar és rendelési helyen megfelelő körülmények között tud gyógyítani.Emberek vagyunk, képességeink, hozzáállásunk, érdekeink változóak, a világon minden szakmában akadnak kontárok, profik.Írtam nem a gyógyítók szapulása a megoldás,hanem az egészségügy fejlesztése,többek közt az orvosképzés is,illetve azon orvosok megtartása akik szakmájuknak valóban betegpárti kiváló gyógyítói.Az ország érdeke szintén ezt kívánja, a jobb ellátás jobb egészségi állapotú, hosszabb ideig élő állampolgárokat jelent.Kennedy elnök bölcsessége idevág: "A demokrácia ereje polgárainak fizikai és szellemi fittségében, erkölcsi egészségében van."

Évtizedek óta az az általános,hogy kivonják a pénzt a betegellátásból.Ha nem így lenne, nem mennének csődbe az állami feladatokat ellátó újszülöttmentő alapítványok sem (http://www.inforadio.hu/hir/belfold/hir-217342).Az egészségügy minden területén baj van!A beteg-orvos egymásra van utalva ezt be kell látni mindkét félnek.Harmadik fél az állam helyettük sosem tesz semmit,összefogás kell.Csupán azt kívántam, hogy akik ilyen területen dolgoznak lássák be ezt maguk illetve betegtársaik érdekében,ne a gyűlölködő indulatokat szítsák általánosítgatásokkal,tovább mélyítve a nagy szakadékot, gyakran csak féligaz vagy elfedített információk alapján.

Ön sem elégedett, ehhez minden joga, a leírt esete alapján érthető.Nem kell a "vállvonogató", felelütesen vizsgáló orvosokat tisztelni.Csak általánosítani nem szép, mert az a jó orvosok mocskolását is jelenti, akik erre nem szolgáltak rá.Ahogy normális emberi mércével, alapvető jóérzéssel sem ítélünk el senkit -főleg ne nyilvános fórumon - a bőrszíne, vallása alapján, ugyanígy ne tituláljuk degeneráltnak, hülyének, emberártó, magazatmegnemszületést kívánó, szikével trancsírozó szörnyetegnek akár az illető legcsekélyebb ismerete nélkül pusztán azért mert nem xy magánrendelőben dolgozó orvos.(Ne ítélj és nem ítélnek!A negatív szapulása bizonyos társadalmi rétegnek félinformációk, vagy önös érdek alapján a szídóról állít ki minősítést.Ne ítélj és nem ítélnek!Az utóbbi ítélet már csak egy elutasító válaszreakció a gyűlölködés ellen.Remélem így érthető miért váltott ki némely pocskondiázás indulatokat bennem meg más hozzászólóban is.)

Diagnosztika: Nincs diagnosztizálás, interneten az orvos csak - MINDIG A BETEG KÉRÉSÉRE!!! és a beteg által leírt egyoldalú, esetleg hiányos információk alapján véleményt formálhat, ami nem ér fel diagnózissal, vizsgálattal, kezeléssel.Nézzen meg a neten bármilyen orvos felel szolgáltatást erre a beteg érdekében mindig jól láthatóan felhívják valahol honlapon a figyelmet.Nem kell egészségügyi dolgozónak lenni, elég ilyen szolgáltatást használatakor a figyelmeztetést olvasni, vagy belegondolni, hogy nincs netes távgyógyítás, távdiagnosztika.Az orvos véleményt ír, nem rendel.Létjogusultságát ezen beteg-orvos kapcsolattartásnak pont a rossz egészségügyi helyzet adja.Temérdek kérdés nem tisztázható így, ám megfelelő esetben a beteg bizonyos kérdéseire választ kaphat.Például jobban megértheti a diagnosztizált betegsége lefolyását, előfordul, hogy a neten válaszoló orvos jobban vagy hosszabban magyaráz, mint a kórházi fergetegben elvesző kezelő. Esetleg a kérdező nem tudja a testén tapasztalt jelenség természetes vagy betegségre utal,ilyenkor a doktor jelezheti, hogy tüneteivel milyen szakterület orvosát keresse fel.Diagnózist csak személyesen vizsgáló orvos állíthat fel.Látatlanban vagy személyesen a legtöbb betegségnél sima ránézésre képtelenség.Ebben egyetértünk.Jobbulást kívánok!Remélem mielőbb kiderül mi baj aztán hamar helyrejön egy lelkiismeretes gyógyító által.
mertel
 
 


Maga Elek doktor irta itt a fórumon, hogy ránézésre megmondja ki pCo-s vagy sem.
ez hajmeresztően hangzik.
Másrészt, folyton arra hivatkozni milyen nehéz az orvosoknak és ezért hibáznak ez elképesztő.

Ha bemegyünk egy boltba, és ott unott az eladó, akkor azt mondjuk minek ment eladónak, ha nem akar itt dolgozni. Az orvoskról is ezt gondolom, ha nincs kedve fejlődni, nincs kedve ot dolgozni akkor ne tegye, de az hogy amit csinál ahhoz nem kellően ért az felháborító.
lynx
 
 

 
 

A ránézésre megmondja akár egy szólás,valószínűleg annyit tesz,hogy sok pcos beteggel találkozott és rutinból elvégzi a pcoshoz kellő vizsgálatokat. Elek doktor úr nem szószerint értette.Másrészt nem írhat fel gyógyszert leletek nélkül.Látatlan diagnózis nincs,kár ilyenért megjegyzést tenni,főleg,hogy valószínűleg amúgy sem akar a doktor úr betege lenni.

Könnyű így kivülállóként véleményt formálni másokról, dolgozna ön hasonlóan stresszesen, túlterhelten,tragikus körülmények között.Maga nem tudja milyen amikor idegesek a betegek,a főnökség meg le-leszól,hogy pénzszűke miatt kevesebb vizsgálatot,vagy a készülékeket stoppolni kell,hogy műtőbe úgy lép nem tudja meddig biztos az állása.A legtöbb orvost a létbizonytalanság töri meg,de ez megtörne minden embert,mivel a jövőjét fenyegeti.A mai munkanélküliségben bármely ember tartós gyomorgörcsöt kap ha veszélybe van a munkahelye.A stressz rongálja a doktorok egészségi állapotát is.

Igen az orvos vállalta,hogy ha kell vérben fürdik,fenékben vagy belekben turkál.Van aki laborban dolgozik csak a beteg végtermékével,vérével,vizeletével találkozik,mikor ezt választotta tudta,hogy laborban nem jár hálapénz mégis ment gyógyítani.Tevékenységét az államnak kéne megfelelően honorálni.Dolgozik,mégsem érdemli a megvetést,a munkavégzésénel ellehetetlenítését,vagy akkora fizetést amiből képtelen eltartani a családját.Ahogy nem érdemelte azt a média által politikai okokból rá meg kollegáira zúdított "orvosellenességet",gyűlöletkeltést amit kapott.Az ezt tápláló "egészségügyi reform" látjuk milyen nyomorba, végveszélybe vezetett.Az amúgy is haldokló rendszerben szított gyűlülködés csak mégmesszebb taszította egymástól az orvost meg a beteget.

Sok orvosnak lenne hajlandósága többet jól tanulni,csak épp lehetősége nincs.Hogy fejlődjön egy visszafelé hanyatlott rendszerben?Ezrek mentek ki kényszerből külföldre a betegek pedig az ittmaradókra szakadtak,többek közt ezért is van hosszú előjegyzés.Papp Lajos a világhírű szívsebész professzorunk kénytelen volt abbahagyni tevékenységét,az európahírű OPNI-t és Svábhegyi Gyermekklinikát kihúzták a betegek és orvosok alól.Az újszülöttmentés végveszélyben, a kórházi ágyszámokat drasztikusan leépítették.Máshol a privatizáció réme fenyeget.Fenyegetőznek bűntetéssel ha gyakran a drágább gyógyszert írja fel a doktor,pedig a beteg érdekében teszi.Kolonics György olimpikonunk halála kellett hozzá,hogy kiderüljön a XXI. században a mentőszolgálatnál kézzel egy táblán jelzik a mentőkocsik hollétét.Máshol meghal a várakozó beteg,mert keevés a mentőkocsi és pont rá nem jut egy.Ugye nem mondja, hogy ezek "normális" körülmények vagy kiválóan alkalmasak a munkavégzésre? Fejlődésre?

Gondolja,hogy a nap,mint nap ezt tapasztaló emberi érzésű orvosokban ez nem szorít szívet, nem kelt feszültséget?

Mindez nemcsak rajtuk csattan,hanem önön,rajtam,Joli nénin.Tehát a romló szolgáltatást igénybe vevő betegeken szintén.Láthatja az előjegyzést.

Ha önnek nem tetszik az eladó vásárolhat máshol,ha nem elégedett az orvosával -körülményesen- de leválthatja.Attól azonban nem illő az általánosítás minden eladóra,doktorra.

Ön sem elégedett, ehhez minden joga, a leírt esete alapján érthető.Nem kell a "vállvonogató", felelütesen vizsgáló orvosokat tisztelni.Csak általánosítani nem szép, mert az a jó orvosok mocskolását is jelenti, akik erre nem szolgáltak rá.Ahogy normális emberi mércével, alapvető jóérzéssel sem ítélünk el senkit -főleg ne nyilvános fórumon - a bőrszíne, vallása alapján, ugyanígy ne tituláljuk degeneráltnak, hülyének, emberártó, magazatmegnemszületést kívánó, szikével trancsírozó szörnyetegnek akár az illető legcsekélyebb ismerete nélkül pusztán azért mert nem xy magánrendelőben dolgozó orvos.(Ne ítélj és nem ítélnek!A negatív szapulása bizonyos társadalmi rétegnek félinformációk, vagy önös érdek alapján a szídóról állít ki minősítést.Ne ítélj és nem ítélnek!Az utóbbi ítélet már csak egy elutasító válaszreakció a gyűlölködés ellen.Remélem így érthető miért váltott ki némely pocskondiázás indulatokat bennem meg más hozzászólóban is.)

Még mindig bizom,hogy majd megtalálja azt aki segíthet önnek és az a lelkiismeretes gyógyító majd rádöbbenti nemcsak "trehány" gyógyítók vannak, hanem hasznos,betegpárti életmentők is.
mertel
 
 


Elmondanék egy hasonlatot (lehet, hogy nem a legjobb), hogy érzékeltessem Dr. Elek Csaba és neves meddőségi magánklinikák közötti különbséget:

Valahol a csatornarendszerben dugulás van (hogy miért ilyen példa ugrott be, fogalmam sincs) erre kihívják a legkorszerűbb duguláselhárítót, mindenféle modern gépekkel, monitorral stb. A hiba elhárítódott. Pár hónap múlva ugyanaz a gond. Újra a legmodernebb duguláselhárítás. Hiba megoldva. Majd időnként újra és újra… Teljes újracsatornázás. De a hiba újra és újra előjön.
Egyszer csak előkerül egy kis, nevenincs csőszerelő, aki körbenéz, és megállapítja, hogy a hiba újra és újra elő fog jönni, amíg a közeli kifőzde az elhasználódott olaját és egyéb dolgait folyamatosan a lefolyóba önti. Hiba megtalálva, soha többé dugulás.
Természetesen a legkorszerűbb duguláselhárítás szapulja a nevenincs csőszerelőt, mert mióta beleártotta magát a dologba, azóta semmi probléma nincs, teljeséggel gyógyultnak tekinthető a dolog. HOGY KÉPZELI??? Semmi monitor, semmi korszerű gép…stb. Tökéletes, képzett csőszerelőik csak nekik lehetnek….

Természetesen a példa nem tökéletes, azt én is látom, de aki ebbe beleköt, és nem érti a példám lényegét, az már kínjában is kákán keres csomót.

Szerintem nagyon sok olyan orvosra lenne mindannyiunknak szüksége, mint Elek Csaba doktor, aki nem csak UH-n keresztül és nagyítókon és vérképeken keresztül látja az embert, hanem néha a szemébe is néz, meghallgatja, és az egész embert figyeli, netán elbeszélget vele.

Amikor én 6 évig a KAÁLI Intézetbe jártam, bizony ezalatt a hat év alatt még a nevemet se tudták leírni rendesen, át is kereszteltek, koromat folyamatosan elírták, csak egy adatlap voltam, a kezelőorvosommal beszélgetve (na, ez durva túlzás, mert kérdés-felelet kb. kihallgatásszerűen, és közölte, hogy mit mikor kapok, beleszólás nulla, ha nem tetszik, el lehet menni…), folyamatosan azt éreztem, hogy én az ikszedik páciens vagyok, és gyorsan-gyorsan, mert sokan vannak utánam…
Mellesleg én is elkezdhetnék gyalázkodni, hogy bizony a klinikákon is van olyan orvos, aki bizony nem felel meg az én szememben az elvárásoknak és esetleg a klinika mércéjét sem üti szakmailag ( csak egy eset, hogy egy bizonyos fajta betegség -régen beszerzett toxoplazmózis maradandó pozitív lelettel- miatt felfüggesztette a kezelésemet jó egy évre, ’középkori’ szemlélete, pontosabban egyáltalán nem naprakész szakmai ismerete miatt – ráadásul még azt sem lehet mondani, hogy a betegség nem tartozik a nőgyógyászat témakörébe-, s miután a szomszédos Ausztriában berobogtam elkeseredésemben az ezzel a betegséggel foglalkozó kiemelt intézetbe, és ott írásba adták, hogy feleslegesen tiltott el a kezelésektől a doktor úr egy évre – és nem írom le, hogy mit üzentek a kaális doktor úrnak, amit természetesen nem adtam át, mert nem vagyok az a típus), ugyanis még a saját kollégája is felülbírálta, természetesen nem tudatosan, de nekem is feltűnt, és én laikus is meg tudtam állapítani, hogy nem rátermett erre a munkára, sem szakmailag, sem emberileg. Természetesen nem húzom le, mert nem vagyok orvos, de bunkó se, és lehet, hogy igazam sem lenne, lehet, hogy a túlhajszoltság volt mindennek az oka, ugyanis a hatodik év vége felé már annyi volt a várakozási idő, hogy komolyan megfordult a fejemben, hogy már csak azért is otthagyom az Intézetet.
Érdekes, hogy mennyire megnőtt a meddőnek kikiáltott nők száma, hirtelen mennyi terméketlen pár vár segítségre. Rám hat év alatt a társadalombiztosító jó sok milliót elkölthetett, sajnos teljesen feleslegesen, és ha sok ilyen orvos lenne, mint dr. Elek Csaba, akkor ez a sok feleslegesen kidobott millió akár inkubátorokra is fordítható lett volna…
Dr Elek Csabához viszont érdekes módon egyáltalán nem a meddőségem miatt kerültem – valahogy érdekes?!?! módon nekem sem jutott eszembe, hogy egy klinikából egy egyszerű magánorvoshoz menjek a meddőségem miatt - , hanem egészen más okból, egy hónapok óta tartó folyamatosan visszatérő makacs fertőzésem lett a tortúráim végére, amire a saját nőgyógyászom is csak mindig ugyanazt a semmit sem érő gyógyszert, a Kaáli Intézet pedig egy még középkoribb gyógyszert írt fel… (szintén csak a ’dugulást’ látva, körül sem nézve…)
Tehát: A doktor úr egy hónap alatt úgy kigyógyított a fertőzésből, hogy évek hosszú sora alatt sem tért vissza, mellesleg beszélgettünk, és ő felajánlotta, hogy segít, én elfogadtam, és a tesztkezelése alatt!!!! az első fázisban, várandós lettem, és a sok-sok sikertelen beültetés, sok-sok magzatelhalás, sikertelen terhességek után egyszer csak problémamentesen kihordtam a kisfiamat. Nocsak!
Ja, és reprodukciós szemszögből nézve az utolsó pillanatban, mert most viszont már egész más okból fogom újra felkeresni a doktor urat. Merthogy felkeresem, az biztos.

Más: A fenti vitába beleszólva, aki a netes orvostanácsadást összekeveri az orvosi diagnózissal (még Norka is, aki aztán ugyanezzel foglalkozik, netes tanácsadással- gondolom nem veszi diagnózisnak a saját honlapja orvosainak esetleges látatlanba küldött biztató tanácsait), az akár önmagát is meggyógyíthatja nem? Csak a gyógyszert kell beszereznie…. a klinikák és a rendelések akár meg is szűnhetnének…
(ha én dr. Elek Csaba tanácsait vagy véleményeit olvasom, akkor szinte mindegyik után az áll, hogy keresse fel a kérdező személyesen…gondolom éppen ezért.)


Más2: Én nem ismerem Petrányi dr. urat, viszont olvastam egy, dr. Elek Csabára utaló írását a neten. Hááát. Szakmai szempontból természetesen nem szólok bele a dologba. DE!
Etikailag, így látatlanban, ezen egy írás olvasata után, nekem egy nagyon szegényes érzelmi intelligencia ugrik be. Meg egy másik orvos a Kaáli Intézetből. Szintén érzelmi intelligencia szempontjából. De ez csak az én véleményem, ha én lennék dr Elek Csaba, valószínűleg szóba sem állnék vele. Mert felesleges volna, a nagy felsőbbrendűségtudattól úgysem vezetne semmi érdemlegesre a találkozás. Szerintem.

Dr. Elek Csabának meg a teljes szívemből kívánom, hogy a Jóisten vigyázza minden lépését, és segítse munkájában amíg idegekkel bírja. Remélhetőleg sokáig bírja…De hát sok nagy ember útja ez ebben az országban, vagy a világon.

Tisztelettel: Klinikák, gépek által meddőnek kikiáltott boldog anyuka
:)
domimama
 
 


Anonymous írta:Mindenhol beazonosítható nickkel, arccal, névvel, teljes mellszélességgel vállalom azt amit csinálok, nemcsak virtuálisan, hanem élőben is.


Mi történt Norka? Valami megváltozott?
domimama
 
 


domimama írta:Mi történt Norka? Valami megváltozott?


Persze változott, már névtelen a nickje. Minek ez a cirkusz, őmaga adta meg önként a nevét.
mertel
 
 


Kérdem én, egy a doktor úr által nem diagnosztizál PCOS beteg súlyos fokú inzulin rezisztenciával és pajzsmirigy alulműködéssel küzdő (megjegyzem a 4x1es napi closti kezelése miatt 26évesen a klimax határán voltam): Hol itt a szadad vélemény-nyilvánítás és szólásszabadság ha törlik az egyént az oldalról vagy moderálják???
Bíztam benne, betartottam mindent és tessék...........
Még egy kérdés: vajon nyomonkövethetőek vagyunk valahol mi félrekezelt betegek???????

Témát lezárván, undorítónak tartom ezt az egészet!!!!!

hajni...
Budaörs
 
 


ja és érdekes módon, mióta kezelnek mint PCOS, van vérzésem, fogytam és javulnak a hormoneredményeim!!!!
Pedig rajtam az ajtóban is megállapítható külső jegyek is megvannak, nem is kicsit, és akkor is megvoltak..........

hajni...
Budaörs
 
 


hajni... írta:Hol itt a szadad vélemény-nyilvánítás és szólásszabadság ha törlik az egyént az oldalról vagy moderálják???


Norkát törölték? Tényleg? :o
domimama
 
 


Tisztelt Apa!

Tudja nagyon érdekes ez az egész társaság.
Végig olvastam az összes hozzá-szólást és véleményem szerint ami szabad vélemény, mivel demokráciában élünk, a moderátor(ok) szem-ellenző mögül nézi az írásokat.
Ha valakinek olyan véleménye van ami az orvosokra nézve vagy az unalmas ˝többségnek˝ most éppen 2 fő nem tetszik azzal természetes, maguk szerint, ha egy alacsony szintű hangon beszélünk. Kérdezem én: milyen világban élünk ha egy domimama és egy mertel azt és úgy írhat amit csak akar 0 következmény nélkül?
Mondásuk ez lehet : Éljen a rosszindulat és az áskálodás.
Szerintem kéne egy sziget 3 főnek, Ők biztos jól ellennének egymással.
A mester és 2 tanítványa.

Üdvözlettel: egy szomorú ember aki nem szereti a butaságot.
wardiger
 
 


Tisztelt wardiger!

Remélem mások szemében nem lesz baj, hogy ön is frissen regisztrált, valamint nem írta le, hogy pcos beteg szemével nézi a dolgokat.

Megírtam hogyan és mennyire "kerültem kapcsolatba" Elek doktor úrral, ezalapján nem minősülök a tanítványának, mégha ön hamisan annak is titulál.Amiket leírtam az egészségügyről sajnos általános és szomorú tények, ha egyetért velük, ha nem.Az egészségügy minden területén tragikusan komoly problémák vannak.Mindezek oka főleg finanszírozási,tehát kizárólag orvosokra nem fogható.

A fórumokon lehet írni, lehet véleményt nyilvánítani de személyiségi jogokat sérteni senkinek sincs joga.A moderátorok ilyen hozzászólásokat töröltek, amiket ön, mint új felhasználó valószínűleg nem is olvasott.A moderátoroknak érdeke a fórumon lévő sok felhasználó, valamint sok hozzászólás.Ellehet képzelni milyen hangnemű üzenetek voltak, ha a moderátor kénytelen volt törölni őket.(Ő lenne a 4. szigetlakó?)

Ha népszerű fórumon önt szapulnák névszerint, munkáját lealázva azt maga sem nézné jószemmel.Norkától ez különösen azért nem szép, mert kiderült személyesen sosem kereste fel a doktor úrat, így személyes tapasztalata a doktor úr munkájáról nincs. (MODERÁLVA)Több fórumon folytatott gyalázkodásai, gúnyolódásai és gúnynévadása (Mekk-Elek) ellenére Elek doktor úr tisztességesen, udvarias hangnemben válaszolt neki.Valljuk be őszintén erre kevés ember lenne képes ilyen helyzetben.

(MODERÁLVA)

Milyen érdekes, hogy norka amikor a népszabinak nyilatkozott nem merte az orvosi tudatlanságot ilyen hévvel hangsúlyozni, mivel a gyógyszefelírási probléma kemény tény,illetve orvosmegvető nyilatkozatnak esetleg jogi következményei lehettek volna. ( http://nol.hu/cikk/486819/ ) Itt már nem áskálódott. Szóval kinél van a rosszindulat, meg az áskálódás és ferdítés?

Persze nem kell "vállvonogató", felületesen vizsgáló orvosokat tisztelni.Csak általánosítani nem szép, mert az a jó orvosok mocskolását is jelenti, akik erre nem szolgáltak rá.Ahogy normális emberi mércével, alapvető jóérzéssel sem ítélünk el senkit -főleg ne nyilvános fórumon - a bőrszíne, vallása alapján, ugyanígy ne tituláljuk degeneráltnak, hülyének, emberártó, magazatmegnemszületést kívánó, szikével trancsírozó szörnyetegnek akár az illető legcsekélyebb ismerete nélkül pusztán azért mert nem xy magánrendelőben dolgozó orvos.(Ne ítélj és nem ítélnek!A negatív szapulása bizonyos társadalmi rétegnek félinformációk, vagy önös érdek alapján a szídóról állít ki minősítést.Ne ítélj és nem ítélnek!Az utóbbi ítélet már csak egy elutasító válaszreakció a gyűlölködés ellen.Remélem így érthető miért váltott ki némely pocskondiázás indulatokat bennem meg más hozzászólóban is.) - ezt már párszor leírtam, remélem többszöri olvasás után megérti wardiger.

Mindent amit beírtam a neten megtalálható, amint norka bevallotta tevékenysége beazonosítható, elég egy netes kereső - a "gyógyszerproblémára" is ő hívta fel a figyelmem.Egyébként itt semmi személyiségjogsértés.Amint írta -mások is beidézték- mindig, mindenhol teljes mellszélességel vállal mindent.

Úgy gondolom szép,hogy segíteni akar betegeken,de ehhez az orvostársadalom egészével, esetleg zömével való összefogás kéne lealázások meg ferdítések, féligazságok helyett.A tisztesség nem a mostmár szégyelt nicknéven, vagy az anyakönyvezett néven, hanem a viselkedésen múlik.Norkának most nagyon ellentmondásos a viselkedése.El kell döntenie,hogy tovább folytatja ezt az útat amin jár, hosszabb távon elkerülhetetlenül elvesztve jó orvosok támogatását is, vagy abbahagyja az orvoslejáratást.A rendelőt -ami amúgy biztos jó hely,igaz nem jártam benne,így személyes tapasztalatom nincs, de minek húznám le, mint Elek dokit szokták ilyen alapon, ismeretlenül.Biztos vagyok benne,hogy a pcos betegeknek szánt rendelőt lehet reklámozni mások lejáratása nélkül is.Úgy vettem ki már igazán beindult, mellettük szól majd a sok jólkezelt páciens,nem kell más orvosokat megsérteni,lebunkózni.Eredményes működésük lesz a garancia a rendelő fennmaradására, ha pedig tényleg kiemelkedően jók, akkor idővel lesznek orvosok akik önként fognak érdeklődni a diagnosztizálási-gyógyítási módszerek felől. Esetleg amikor ők keresnek orvosokat azok saját tapasztalataikat pedig szívesebben megosztják majd velük, kiterjesztve a lehetőségeket.Ez lehet a betegek, meg norka mozgalmának jövője, kulcsa, főérdeme.

Amennyiben azon többször hangoztatott óhajom, hogy Elek doktor úrral remélem majd találnak közös hangot a betegek meg önmaguk érdekében!!! és félreteszik a nézeteltéréseket önszerint "butaságra vall" az szerintem sajnálatos.Remélem megvalósul a mostani valamint a jövőbeli társadalom érdekében ez a csacsi elképzelés.
mertel
 
 


domimama írta:
hajni... írta:Hol itt a szadad vélemény-nyilvánítás és szólásszabadság ha törlik az egyént az oldalról vagy moderálják???


Norkát törölték? Tényleg? :o


nem vagy te egy kicsit cinikus????

egyébként meg nem Róla beszéltem, említést sem tettem rá!!!! érdekes módon az én hozzászólásaim is törölve lettek a témában, pedig én a véleményemet és a személyes tapasztalatomat írtam le!!!!!!!!

mertel drága!
gondolom nem pcos betegként nézed ezt az egészet és nem egy olyan emberként aki 14 éven keresztül orvoshoz járt hogy kiderítsék mi a baja, akinek mondtak mindenfélét (köztük hogy esélye nincs gyerekre, fogyjon le aztán jónapot és akkor majd találkozunk; valamint olyat hogy én magának mindent elhiszek de azért azt tudjuk hogy mindenkire vonatkozik az anyagmegmaradás törvénye és ha sokat eszünk ez meglátszik rajtunk ezért egyen kevesebbet, fogyjon le) megalázták, kihasználták hiszékenységét, teletömték értelmetlenül és ellenőrizetlenül gyógyszerrel,hormonnal ezzel nem kis anyagi, egészségi és nem utolsó sorban lelki kárt okozva!Tudod te milyen érzés az, ha örömmel viszel az orvosodnak egy halovány pozitív tesztet, majd rá sem nézve annyit közöl, hogy ez hüyleség, maga nem terhes, majd miután a kedves closti sem segít karját széttárván közli veled hogy hááááááááát nem értem miért nem reagál a gyógyszerre, most mi legyen??? :shock: Tudja mit, kissé kozkázatos, mert túlstimulálhatom, de emeljünk az adagon. Igen, most jöhet az hogy én is vállaáltam, de miért is?? Mert bíztam az orvosomban!!!!!!!Tudom, ez más orvosnál is előfordul, de amikor már a nemtudomhanyadikat keresed fel és hiszel benne, hisz ő az orvos, aztán kiderül hogy nagyobb bajt okozott mint azt bárki is gondolta volna akkor te mit tennél, ha mondjuk megkérdeznék róla a véleményedet? Hangsúlyozom, én is a saját tapasztalatomat írtam le, lehet nem a megfelelő hangnemben és ez nem tetszett....Lehet itt jogokról beszélni. De akkor a mi jogunk hol van, akik nem lettek helyesen kezelve mikor egyértelmű volt jópár dolog??????miért kellett hitegeni, hormonozni minket ellenőrzés nélkül?????
A gyógyszerindikációról meg csak annyit jegyeznék meg, hogy nem kívánom egy ellenségemnek sem, és neked sem hogy olyan gyógyszert kelljen szedned amit "nem szabad" és azon kelljen aggódnod, hogy mikor is veszik elő az orvosod vagy akár téged, hiába ez az életmentő számodra!Voltál már pcos beteg helyében????? Tudod mit jelent ezzel együttélni és az egész életedet megváltoztatni????És netán egy várva várt babára várni, aki korántsem biztos hogy jönni fog valamikor is?????

Még egy kérdés: milyen orvosi hozzáállás az, hogy egy vérkép, ultrahang felesleges pénzkidobás és időpocsékolás???persze a sima vizsgálat "ott", az aztán teljesen megbízható, főleg pcos, ami mint tudjuk egy tünetegyüttes, esetén.............

csak tutod mi a szomorú? az hogy valakinek/valakiknek bármit lehet és van a többség, akiknek semmit..............na ebbe az utóbbiban említett körbe tartozunk mi akik kvázi szembe mertünk szállni veletek..........

hajni...
Budaörs
 
 


wardiger írta:Kérdezem én: milyen világban élünk ha egy domimama és egy mertel azt és úgy írhat amit csak akar 0 következmény nélkül?
Mondásuk ez lehet : Éljen a rosszindulat és az áskálodás.


Kedves Wardiger!
Nem hiszem, hogy rosszindulatú lennék. És áskálódó :D
Ez a két tulajdonság, ami az én egész életemből hála Isten, kimaradt.
Tollat is csak azért ragadtam, mert éppen ez a két tulajdonság - amit nagyon gyűlölök - jellemezte a topicba írt hozzászólásokat.
Senkit sem ismerek innen, teljesen véletlenül keveredtem ide, s ahogy elnézem, sokáig nem is maradok... :)
A való életben is messze elkerülöm az ostobaságot. Meg a két rám húzott tulajdonságot, amire mást nem tudok mondani: Legjobb védekezés a támadás. :)
domimama
 
 


hajni... írta:
nem vagy te egy kicsit cinikus????

egyébként meg nem Róla beszéltem, említést sem tettem rá!!!! érdekes módon az én hozzászólásaim is törölve lettek a témában, pedig én a véleményemet és a személyes tapasztalatomat írtam le!!!!!!!!



Szerintem csak kíváncsi voltam. De ahogy elnézem, Nektek a pozitív tulajdonságok csak esetleg saját magatokban tűnnek fel.
Én csak az ő hozzászólásait akartam visszaolvasni, és egyszerűen nem találtam a Norka nevet...Rád nem is figyeltem..Bocs.
És mind a két változat megfordult a fejemben, 1. lehet, hogy ő vonult vissza 2. vagy törölték.
Reménykedtem, hogy az előbbi az igaz, mert a 2. változatot nem tartom tisztességesnek. Akkor is, ha esetleg más a véleménye, mint a szerkesztőknek.
És tényleg meglepődtem.
Hát akkor további jó gyűlölködést mindannyiótoknak:
Domimama :)
domimama
 
 


Még valami kedves Wardiger!
Milyen következményekre gondolsz tulajdonképpen? És miért? Mit követtem el azonkívül, hogy védelmembe vettem Elek doktor urat, akinek csak köszönhetek?
Vagy csak szapulni lehet következmény nélkül?

Bár van egy érzésem, hogy belecsöppentem valami nagyon gonosz dologba. De hát ez már nem az én dolgom...nem az én bajom.
domimama
 
 


hajni drága!

Látod, épp ezaz!Szomorú helyzetetekben mindenkiben ellenséget láttok és ha egyre hangosabban orvoselleneskedtek csak azt fogjátok elérni, hogy valóban jó gyógyítók is el fognak fordulni tőletek.Mindig csak egy kismarék orvos lesz mellettetek.Hozzájuk nem juthat be minden beteg, illetve egy kis csoport nem tehet országosan a gyógyszerproblémátok ellen.Így a lehetőségeiteknek komoly korlátai lesznek.Elmarjátok majd azt is aki jószívvel segítene, mert jóformán mindenkitől a rosszindulatot feltételezitek.Gyűlölet meg fórumon történő orvosszidalmazás és az erre pazarolt idő helyett inkább azokat a doktorokat kéne megtalálni akik tehetnek értetek, és a pcost nemigen jót kezelőkkel is meg kellene lelni az emberi hangot.Mindenkivel meglehet ha megfelelően tárgyalnak vele, valamint ha az ajtót nem törik agresszíven rá, emberi méltóságában sem alázzák őt vagy minősítik le a munkáját.

A harag rossz tanácsadó.A gyűlölet csak gyűlöletet szül.

Az orvostársadalom összetartó.A Magyar Orvosi Kamara a viharos egészségügyi reformok közepedte tagkiválást engedélyező hivatalos döntések ellenére fenntmaradt.Papp Lajos szívsebész már az egri kórház védelmében lévő gyűlésen vett részt.Papp Lajos eltávolításáról különböző szakmájú orvosok írnak szívfájdítóan keserű, bánatunkra igaz cikkeket újságokba.A gyermekmentéssel foglalkozó, bajban lévő Peter Cerny Alapítványnak múltkor egy addig számukra ismeretlen orvos ajánlotta fel saját fizetését.A Magyar Koraszülött és Újszülött Mentő Alapítványnál országszerte főmunkaidő meg ügyelet után dolgoznak, hogy segítsenek a babákon, pedig nem pénz amit azért kapnak.Az orvosok összetartóak, jóindulat is van bennük.Vannak persze kivételek, de a legtöbbnek helyén a szíve, esze.Hiba más képet festeni róluk.Pcos révén jópélda, hogy nemcsak a privátrendelő dokijai vannak mellettetek,akad máshonnan is felétek jóindulat.(Kórházi rendelésektől is!)Azonban az általánosítással őket is durván leminősítitek,pedig segítenek.(Ez fair?)Meg tudatlannak nevezni olyanokat akik tudnának,szeretnének hatékonyan gyógyítani, de rajtuk kívülálló ok,a "rendszer" megakadályozza őket.(Fair?)

Nemcsak Elek doktorokat,hanem egy egész amúgyis nehéz helyzetben lévő társadalmi réteget uszíthattok magatokra.Pedig segítségükre szorultok.Beteg-orvos annyira összetartozik, mint hal meg a víz.A halnak van nagyobb szüksége.Az orvos értelmiségi. Mégha netán tökfejként került az egyetemre,ott a hosszú évek alatt annyi bonyolult dolgot tanult folyamatosan,annyi döntés,változás elé került: Jó tanulási képessége lett, nyelveket beszél.Tud változtatni. Ha rákényszerül külföldre megy vagy más tudományos szakmára képzi át magát.Ha elismert az orvostársadalomban akkor orvosi folyóiratokba ír, talál médialehetőséget tvadásban szaktanácsadóként, megélhet abból is.Beteggyógyítás terén viszont elfolyó víz lesz, akkor jaj a halaknak.Aztán a halastó minden más tartalma következik a sorban,vagyis az ország.

Összefogást kell teremteni.Gyűlöletes negatív indulatok szításával csak magatokat teszitek ellenszenvessé mások előtt.(Látod törölt a kívülálló moderátor is.Sok múlik a hangnemen. Ezt írtam fennt.)

Amúgy egy betegség miatt már rám is kimondták, hogy meddő vagyok. Igaz én nem 14 évig szenvedtem, ám akadt doki aki nem tudta mi bajom, mentem másikhoz.Értem a helyzeted.Nekem azóta megszűnt a problémám, hála egy jó orvosnak.Remélem most Te jössz a sorban. :wink:

Csak más emberek ismeretlenül történő folyamatos legyalázását nem szeretem.

Maradjunk ennyiben!Ha értitek értitek, ha nem akkor sajnos főleg magatoknak ártotok hosszabtávon.Majd az idő és ti eldöntitek hogyan tovább.Remélem sikerül egy emberi megoldást gyűlölet nélküli útat választani,mindenkinek az lenne a legjobb betegnek, hozzátartozónak, doktornak, nővérnek.Tovább nincs értelme a helyzetet ragozni.
mertel
 
 


mertel, végre a tiéd lett az utolsó szó. légy boldog..................

hajni...
Budaörs
 
 


[quote="mertel"]hajni drága!

Látod, épp ezaz!Szomorú helyzetetekben mindenkiben ellenséget láttok és ha egyre hangosabban orvoselleneskedtek csak azt fogjátok elérni, hogy valóban jó gyógyítók is el fognak fordulni tőletek.Mindig csak egy kismarék orvos lesz mellettetek.Hozzájuk nem juthat be minden beteg, illetve egy kis csoport nem tehet országosan a gyógyszerproblémátok ellen.Így a lehetőségeiteknek komoly korlátai lesznek.


Mertel! Először is felhívom a figyelmét, hogy frissen regisztrált vagyok. Ebből bármiféle következtetést nyugodt szívvel levonhat. Annyit viszont elhihet nekem (ha elhiszi), hogy még nem írtam ide, és nincs anyagi érdekeltségem sem.

A problémám, az idézett szöveggel a következő: A fórumozó pcos betegeket olyan színben tűnteti fel, mint akik a legjobb szórakozásuknak tartják, hogy orvosok ellen áskálódnak. Lehet, hogy a pcos betegség együtt jár egyfajta mentális problémával is? Orvos gyűlölettel?

A valós helyzet a következő: adott sok száz - gyermekre, vagy akár csak normális életre vágyó - nő. (Mert akinek rendszeres a ciklusa, nem aggasztják súly, bőr és szőrösödési, esetleg hajhullási problámák, az nem is gondol bele, hogy mekkora keserűséget jelentenek mindezek!)
A sok száz nő közül bizonyos százalék rádöbben, hogy kezelni kellene, de hosszú időn át semmi sem használ. Nem hiszem, hogy Elek dr. úr tagadná, hogy szép számmal fordult elő nála olyan eset, hogy a biztosnak mondott módszere nem használt. Azért mert nem volt megfelelő. Nem tagadom, hogy vannak nők, akiknél használ a doktor úr módszere, de az ön által említett maroknyi orvoscsoport leterheltségét alapul véve, úgy látszik nem biztos, hogy Elek dr. úr módszere a megoldás.
(Ha nem érzelmi oldalról közelítené meg a kérdést, hanem szakmai oldalról, akkor megértené az okot.)

Ha beleolvas bármelyik pcos fúrumba, vagy legyűri ellenszenvét a pcos oldallal szemben, és elolvassa az igaz történeteket, rá fog döbbenni, hogy az ön által orvos gyűlölőnek nevezett pcos nőknek valóban van oka arra, hogy bizonyos orvosokról negatívan nyilatkozzanak. El tudja képzelni milyen érzés pl. a túlstimuláció? Az ön altal védett orvosok önzése, és szakmai büszkesége, és igen, pénzéhessége miatt nők százai olyan fizikai és lelki fájdalmakat kénytelenek elviselni, amit őn se kívánhat senkinek!

Emellett a fúrumok olvasgatása alatt azt is észreveheti, hogy hogyan örülnek 1-1 újjonnan felfedezett jó orvosnak. Az orvos ajánló nem csökkent a 2 év alatt, hanem bővült. A pcosoknak, és szerintem az oldal üzemeltetőjének - az ön állításával ellentétben -az (volt) a célja, hogy a pcos betegségen hatékonyan, megfelelően segíteni, és segíteni is akaró orvosok száma mind a kórházakban, mind a listán bővüljön.

Nem tudom hol olvasta, hogy mindenkiről csak a rosszindulatot feltételezik a pcos nők! Tud egy példát is említeni, amikor a negatív kritika nem tapasztalaton alapult? Elmenne ön egy olyan orvoshoz, akitől akár egy személy is negatív érzésekkel, tapsztalattal jött el?
susu71
 
 


susu: ámen :)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Tisztelt Högyeim! Mélységes szomorúsággal tölt el mindaz, amit a fórumon tapasztalok. A vita a személyem körül robbant ki, nevezetesen arról, hogy a PCO vonatkozásában kinek van igaza. Annak, aki minden petefészekcisztát automatikusan PCO-nak minősít és megoperál, vagy annak, aki szerint a petefészekciszta több betegség közös következménye - így az alapbetegséget kell tisztázni és nem a beteget darabolni jó pénzért. Azzal is megvádoltak, hogy mindenféle vizsgálat nélkül diagnosztizálom a PCO-t. Igen, a diagnózis már az "ajtóból" kézenfekvő. A PCO egyébként nem nőgyógyászati betegség, hanem az egész szervezetet érintő komplex genetikai-hormonális-anyagcsere-zavar, cukorbetegséget megelőző állapot. Már utaltam rá, hogy létezik a monogénesen öröklődő ártalmak katalógusa (VA McKusick: Mendelian Inheritance in Man), így minden egy gén hibájára visszavezethető betegségnek van McK katalógusszáma. A PCO egyértelműen a domináns rendellenességek között van nyilván tartva, erre utal az, hogy az McK katalógusszáma egyessel kezdődik. Mivel genetikus is vagyok, ezzel tisztában vagyok. Akik velem vitatkoznak, azok a Baltimore-i John Hopkins Egyetem tanárával, McKusick professzor úrral és munkacsoportjával szállnak vitába. Aki ezt nekem nem hiszi el, ne keressen fel.
Levelem lényege mégsem ez. Inkább az a szomorú tény, hogy ma már bárki (névtelenül!) az orvosba törölheti a lábát. Az "átkosban", mikor nem volt szabad politizálni, mindenki a futballbírókat szidta. Az után a politikusok következtek. Mára már sor került az orvosokra is. Olyanok is véleményt mernek formálni orvosi kérdésekről, akik talán még biológiát sem tanultak, talán a "hormon" szó fogalmával sincsenek tisztába. Aki valóban kíváncsi arra, hogy mi a szakértő genetikusok véleménye, írja meg nekem e-mail címét privát üzenetben, szívesen megküldöm a 8. könyvem vonatkozó fejezetének kéziratát. A felém irányuló mocskolódásokat azonban határozottan visszautasítom. 5 évig dolgoztam a WHO Genetikai Tagozatánál programigazgatóként. A tudásomat senki nem kérdőjelezte meg Atlantától Sydney-ig. Erre csak itt, álnéven került sor olyan szavak, "vélemények" formájában, amelyeket nem idéznék - ilyen szavakat nem használok. Kérem, hogy mindenki vegye tudomásul: orvossá válni, azt gyakorolni nagyon nehéz. Csak az egyetemi anatómiai szigorlat hivatalos tankönyve 3000 oldal. És ez csak egy a 66 szigorlat közül. Mindezt a 200 fős évfolyamom negyedik legjobbjaként abszolváltam Ez akkor is tiszteletet érdemel, ha egyeseknek nem vagyok szimpatikus. Nem lehetek mindenki számára az, nem is törekszek rá. A névtelen mocskolódásokat viszont gyáva, műveletlen dolognak tartom. A kollégáimat akkor is tisztelni szoktam, ha nem értek velük egyet. Elvégre nem kell, hogy egyetértsünk - nem is lenne egészséges. Nem magam, hanem az egész orvostársadalom nevében sokkal nagyobb tiszteletet kérek. Nem szimpátiát. Minden ember másként gondolkodik, így minden orvos is. Aki nem így tesz, az képtelen volt kialakítani a szakmai krédóját - a hivatására alkalmatlan. Az én krédómnak kb. 1200 gyermek (ma már sok kamasz) köszönheti életét. Kérem, hogy munkámat ezen keresztül ítéljék meg. És ahogy én sem szoktam vitatkozni az autószerelőmmel, a laikusok szakmai ellenvetéseire sem vagyok hajlandó reagálni. Amennyiben kolléga szeretne velem vitatkozni, hát legyen. De előtte kérem, hogy a Google-ba üssék be a "Mendelian Inheritance in Man", a címszót, a McKusick katalógusba pedig a PCO, majd a "metabolic syndrome" keresőszót. Utána vitatkozhatunk. Másképp nincs értelme. Én sem szoktam pl. gyomrot operálni...
elekcs
 
 


Tisztelt susu71!

A friss regisztrációt Norka kifogásolta, olvasson utána!Azóta csak megjegyzem ha más is új felhasználó,hogy esetem nem egyedi.A fórumokon szoktak új felhasználók lenni.

"Vagy bepróbálkozol a területileg illetékes endokrinológián (általában nem kell nagy reményeket táplálni hozzáértést illetően), vagy marad valami magánrendelés. " - aztán persze megadva a pcos magánendelő honlapja egy fórumozótól.Ez még csak egy finomabb stílusú hozzászólás volt a Nők Lapjáról ami általános szinten húzza le a kórházban gyógyító orvosokat. - írtam régebbi hozzászólásomban.Láthatja említettem konkrét példákat is, kár hiányolnia őket.Ugyanakkor felnézhet az említett fórumra és a számtalan hozzászólás között sok ilyet fog találni.A Nők Lapja moderátorai ugyanis törléssel nemigen fáradoznak, így mindennek nyoma van.Ott tűrik ezt a színvonalat,hát olyan lett az egész amilyen.Norka Mekk-Elekezésének ugyancsak akad nyoma.

Nekem nincs gyűlöletem a pcos oldallal szemben.Írtam, hogy ajánl a lap más orvosokat, kár, hogy figyelmét ez elkerülte.A kezdeményezés gyönyörű meg tiszteletreméltó.Az út nem járható amire léptek. (MODERÁLVA) (Szintén konkrét példák az ottani bejegyzésekből!Azonban az itteni topickban meg az itteni pcos témában is sok a konkrét eset.) Hormonbetegségeket gyógyító dokikat és szülész-nőgyógyászokat vádolnak azzal, hogy érdekük a meddőség hosszútávú fenntartása.Szintén hallgatva róla,hogy az egészségügyben mindenütt óriási tragikus baj van,ami szintén kihat a pcos betegekre.(Hosszú előjegyzés stb.)Valamint, hogy a honlapjukon ajánlott kórházi orvosok közül akad néhány aki soha életében nem fogadott el hálapénzt, mert annyira pénzéhes.

Sajnos a gyűlölködő hangnem Önökben van, pcos betegek hozzászólásait törölte itt a kívülálló moderátor nem véletlenül.

Norka Elek doktoros pocskondiázása azért nem szép, hisz Elek úr személyes munkájáról nincs tapasztalata, mint bevallotta.Annó a doktor úr segítségét önként őmaga kérte interneten, a doktor úr válaszolt neki.Ahogy viselkedése ellenére emberien válaszol neki azóta is!!!Bizony minden orvosi tanácsadó weblapon szerepel a figyelmezetés, hogy a netes körülmények miatt az így adott tanács nem ér fel orvosi diagnózissal, vagy vizsgálattal, hogy Norka a figyelmeztetések ellenére a pcos-a elleni diagnózisnak vette az sem a doktor úr hibája.Hétköznapi hasonlattal: Ha valaki figyelmét elkerüli az út széli figyelmeztető tábla, esetleg olvassa csak nem tudja értelmezni és belehajt a szakadékba az nem az útfenntartó hibája.Norka figyelmetlenül belehajtott az árokba, most bosszús.

Orvosokat gyaláz pedig szüléshez meg szülésnél orvosok segítették, baja ellenére anya lehet.Amikor beteg doktorhoz jár.Segíteni akar a betegtársain, de orvostiprásával pont a beteg-orvos kapcsolatban a gyógyítás- gyógyulás létfontosságú alapjait a bizalmat teszi tönkre.Tudom ez milyen fontos, mert orvos keze alatt dolgozom, számtalanszor láttam, hogy ez az alap.

Mélységesen tragikus ha egy olyan nő aki egészségügyi weblapot vezet ilyen alapdolgokkal nincs tisztában.Ahogy Horváth Ágnes közgazdász sem volt tisztában mindennel.Képtelen volt felfogni,hogy az orvosok elleni úszítással az egészségügyben árt betegnek,orvosnak, végül aztán ártott magának is.Hiszem, hogy Norka okos, jószívű csak elragadták az indulatai.Remélem lecsillapodik,aztán rájön összefogás kell a gyűlölködés helyett.Hiszem, hogy ő Horváth Ágnes egykori miniszterrel ellentétben fog tudni változtatni,mert értelmesebb.

Viszont ha minden marad:

Az a beteg aki pénzhiány vagy hosszú előjegyzés miatt nem tud a Norkáék által preferált magánrendelésre bejutni mindig keserű szívvel azt fogja hinni az ő máshol rendelő orvosa rosszul kezeli, ezt sugalják neki a fórumok.Állandó félsz, idegesség lesz benne emiatt, ami nem tesz jót sem az egészségi állapotának, környezetével való kapcsolatának, sem az orvossal való együttműködésének.Ha pár héten, hónapon belül nem jön a baba, végképp elveszti a reményét, a kezelést abba fogja hagyni (akár a jó gyógyszeres terápiát is), mivel úgy hiszi orvosa kontár.Amennyiben továbbra sem tud az istenített magánrendelésre bejutni inkább már el sem megy sehová.Pedig lehet ha vár még egy hónapot jó lenne a terhességi tesztje.Ha pedig nem hagyja abba a kezelést nem romlik tovább az állapota.Vagy az a pcos beteg nem számít???

Az ilyen beteg betegtársak véleményét kéri.Azoknak nincs orvosi végzettségük,nem biztos,hogy jót tanácsolnak.Egy idő után a sok beteg eljut oda ők többet tudnak az orvosoknál, így fontos dolgokat nem kérdeznek meg a rendelésen,hanem egymástól.Lehet,hogy xy betegnek később jobb lesz az anyagi helyzete és végre a sztárolt norka-féle pcos magánrendelőbe jut be, de az ottani orvosra is hiába mosolyog, magában már nem fog bizni benne.A laborlelet a lényeg, amit a netbarátnők majd elemeznek.Minek kérdezzen szakorvosától mindent, legyen mielőbb túl a rendelésen aztán otthon a kényelmes karosszékben ülve a neten betegtársak osztják az észt.Néha nem tartja be a diétát,ódázza a gyógyszerszedést hiába orvosi utasítás, a dokinak nem vallja be, viszont a lelkiismeretén könnyít, hogy megírja a sorstársaknak a neten.A kezelése lehet ilyenek miatt eredménytelenebb.Pusztán azért mert megrendült a bizalom, hiszen minden orvos általánosan van leszapulva.Betegünk "meddőség-ipart" sejt,aminek ő az áldozata.Az áldozatkép,önsajnálat sem épp jó a léleknek.Viszont valamiféle magyarázat arra miért nem baj ha megszegjük az orvosi előírásokat, "hisz ha betartanánk sem lenne jobb"- lehet mentegetőzni. "Áldozat vagyok.A meddőségipar, meg orvosi tudatlanság áldozata."- nyugtathatja magát a beteg.Ha ilyenek miatt nem lesz jobban majd haragudni fog a neves magánrendelés orvosára. Pedig valószínűleg az az orvos is jól gyógyít, csak fejére száll a bizalmatlanság.

Meddőség-ipar?Az emberi szervezet betegségei miatt a meddőség alakult ki előbb,nem az ipar.Ha többet egy meddő nő se lenne annyi betegség van még a világon,hogy a doktorok attól még más bajok gyógyításával bőven elkerülik a koldusbotot.Biztos van aki sarlatán,hát örül ha a betege meddő, de az nem orvos.

Leírtam a halas hasonlatot. Sajnálom ha nem értik.Tudom, hogy a pcos betegek a meddőség és a külsőn megjelent jegyek miatt depressziósak, elkeseredettek.Az én meddőségi problémám ugyancsak kihatott a külsőmre.Gyereket tudok vállalni, viszont akad külső jegy ami már sosem múlik el.Vele kell élnem. Írtam, hogy jómagam ugyancsak voltam félrekezelve, de ezek felett szintén elsiklott. Mégsem általánosan tartok pénzéhesnek, kuruzslónak stb. orvosokat. Példát említve: Azért mert mondjuk az oviban Pisti alaposan megvert indokolatlan minden Istvánra haragudnom. Tehát nem "jó ok" amit ön említ.

Szerintem mégsem az a megoldás, hogy a pcos betegek a segítséget nyújtható és nyújtó orvosokba marnak bele.Pont a támaszaikba!A doktorok tudnak váltani, ha kell megélnek másból.Velük ezzel a stílussal nem tolnak ki.

A magánrendelő szépen felfutott.Az ottani jó eredmények lehetnek a legnagyobb ütőkártyák a pcos-betegek, meg a honlapkészítők kezében.Onnan kell kiindulnia egy jobb egészségügyi ellátásnak országosan, márha valóban ez a cél.Sokkal többen meg nagyobb számban állnak majd orvosok maguk mellé ha emberien közelednek hozzájuk. Velük szemben meg a hátuk mögött egyaránt.Orvos felé bizalommal.Maguk megadják a bizalmat a betegtársaiknak, hát adják meg az orvosoknak is akiket segítségért felkeresnek!Ha nem megfelelő az orvos lehet váltani,csak ezt az általánosítást hagyjuk, mivel jóérzésű emberhez méltatlan.

Bizom benne Norka belátja a helyzet hátrányait és tényleg nem hagyja tovább gyűrűzni az indulatokat.A rendelés már beindult, biztos jövője van, hát mások gyalázása helyett összefogás és értékteremtés kell.
mertel
 
 


Elképedve olvastam végig a topicot, már meg is bántam, hogy egyáltalán elindítottam, nem gondoltam hogy idáig fajul a dolog, hiszen annyi ilyen jellegű "mit tudtok xy nőgyógyászról?" típusú topic van.
Nem is akartam eddig hozzászólni, most azonban mégis megteszem, csak a tisztán látás kedvéért.
Ugyanilyen címen nyitottam egy topicot az nlc-n is, még 2006-ban. Akkor Norka és még néhányan a segítségemre siettek, és lebeszéltek, hogy nehogy elmenjek az Elek doktorhoz, az indokok ugyanazok voltak, amiket a fentiekben leírtak.
Akkoriban indult az a bizonyos - Norka által preferált - magánrendelő a legjobb nőgyógyászokkal, legjobb endokrinológusokkal, a legjobb orvosokkal, a legjobb, mindenben a legjobbnak kikiált.ott..... és valóban olyan érzésem, volt, hogy itt végre jó kezekben leszek. Nem akarom senkinek megkérdőjelezni a szaktudását, de azt tudnotok kell, hogy rajtam ott sem tudtak segíteni, mert igazán nem tudták megállapítani, hogy mi bajom van.

Hosszasan írhatnám, hogy milyen furcsaságokat tapasztaltam ott, amitől a háziorvosom haja égnek állt, de nem teszem én nem fogok mocskolódni egy ilyen fórumon, csak azt tudom, hogy az én problémám azóta sem oldódott meg.

Egyszóval, bármilyen meglepő is, de abba a bizonyos magánrendelőbe sem Istenek dolgoznak, annak ellenére, hogy az így van beállítva, és mindenki más kóklernek.

Így utólag elnézést szeretnék kérni Elek doktorúrtól, nem tudtam, hogy ez lesz a vége, és sajnálom, hogy ilyen durva hozzászólásokat kapott.
csagnes76
 
 


sajnos ez a fórum eléggé eldurvult. ha már vannak moderátorok, nem lehetne az egészet megszüntetni? ennek smemi értelme,hogy mindenki szapul mindenkit, mutogatva a másikra, hogy bezzeg-bezzeg-bezzeg.
mindnekinek lehet véleménye. nekem is volt egy dokim, aki nekem nem jött be, és aki megkérdezi tőlem, hogy mit gondolok róla lebeszélem ezerrel. de ki tudja. mivel az illető professzor, valószínűleg volt akiknek bejött. nekem nem. de lehet véleményem.

szerintem norka fennhangon sosem hírdette azt a bizonyos céget, hogy csak oda menjünk, csak ott fognak meggyógyítani. én pl. "norka és tsai" körébe tartoom, de egyetlen egyszer sem voltam annál a cégnél, mégis pcosként a második babámat várom és ugyanazt a kezelést kaptam, ami sikeres annál a cégnél is, és máshol is, ahol ezt vallják. és norka sosem akart rábeszélni egyszer sem,hogy oda menjek. aki akar oda megy, aki nem, az nem.

nem értem,hogyan lehetettt pár oda-vissza beszólásból ekkora perpatvart csinálni. mintha nem is felnőtt, értelmes, értelmiségi (?) emberek lennénk.

ez a topic mondjon le :D

és természetesen legyen egy újabb "ki ismeri elek dr-t" topik, hiszen van akinek bejön, van akinek nem. erről szólnak ezek a topikok, hogy tapasztalatot cseréljünk. és szerintme doktor úrnak sem kell bizonygatnia az igazát, mert úgy gondolom -bár nem ismerem-, hogy ő egy orvos, nagy páciens körrel, és azok a páciensek nem véletlenül választották őt. lehet vki csalódik benne, lehet vki nem. ez már csak így megy sok helyen, sok szakmában.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Ó, Dimet, olyan frappáns lett volna csagnes topiclezárója.....
De miért kéne törölni a topicot?
Nem történt más, objektíven nézve, minthogy egy semleges érdeklődő a kérdésére válaszokat várt. Jöttek pozitív és negatív vélemények is. Aztán jöttek a gyűlölködők. És ha valaki nem értett egyet, akkor azt is meggyűlölték (lásd wardiger).Elek doktor úr meg kikérte magának a rágalmazásokat. Ráadásul volt kedves, hogy megpróbált segíteni, a vele kapcsolatos homályokat oszlatni. Más orvos is megtette volna, esetleg az nem, aki nem hajlandó kommunikálni a betegeivel.
Ettől nekem Elek doktor akkor is szimpatikussá vált volna, ha nem ismerném. :)
domimama
 
 


Nem azzal van a baj, hogy létezik egy rendelő, amit Norka preferál.Nyugodtan hirdetheti, ahogy hirdetnek a világon sokmindent.Hirdetheti nemcsak betegpártiságból, hanem azért is mert érdeke van benne, dolgozik érte érthető, hogy profitot szeretne.Csak nem kell más rendeléseket, egyéb orvosokat is lehúzni.A pcos rendelőjükről állíthatja, hogy "elismert orvosok dolgoznak benne", vagy "pcos betegek kezelésére szolgáló hely", "speciálisan pcos rendelő" stb.Ettől ugyanúgy pozítiv képet alakít ki az érdeklődő betegekben és nem minősít le, sért meg más orvosokat, a tisztességtelen üzleti magatartást sem valósítja meg.Nem kell fórumokon gyalázkodni, ismeretlen doktorokról.Emberi és egyszerű megoldás.Neki, betegeknek, a rendelő munkatársainak és egyéb orvosoknak is kedvezőbb lehetne ez.

A MekkElek gúnynevet is ő adta egy orvosnak úgy, hogy személyesen nem is ismeri a munkáját, konkrét szemtől-szemben történő szakmai vita sem valósult még meg.Amint ebben a topikban előrébb olvasható a gúnynév sokak szerint országos lett, ami a világháló révén nemcsoda.A többi orvos legyalázásával odáig jut, hogy a betegek bizalmatlanabbak lesznek, mint kéne.Meg legutóbb már sz.rban turkáló verebeknek titulálta az NLC fórumon valaki őket, azt példázva, hogy mások bajából élnek aljasul.Aki ilyet hisz hiába mosolyog orvosokra, bizalma már szinte nincs feléjük.Bizalom nélkül nehéz a gyógyítás.

Nagyon elharapóztak az indulatok, holott orvos-beteg egyoldalon áll. A helyzet olyan, mintha egy repülőben utaztak volna ami sajnos egy hirtelen vihar miatt lezuhant a sivatagban.A zord, életveszélyes körülmények között pedig összefogás helyett a másodpilóta a pilótától a még kulacsban lévő víztől kezdve mindent elvár, de amikor a pilóta elfordul jól belerúg. ( Szemben XY orvostársaság segítsen, háta mögött meg leszapulás. )

Biztos vagyok benne, hogy a fórumos orvosgyalázás a ciprusi orvos felé sincs említve.Az a doktor ugyanis számos kollegájával publikált orvosi tanulmányokat, internetes portálon más orvosokkal együtt válaszol.Minden emberben van szolidalítás a kollegái iránt, főleg ilyen nehéz helyzetben, mint most az egészségügy van.Másrészt ha nem szívlelnek valakit, az orvosgyalázást az egészségügyet jól átlátó orvosok akkor sem hagyják, másnem jólfelfogott érdekből nem, mivel tudják az orvostársadalom kiveti ilyen miatt őket hosszabbtávon.Vagy azért mert esetleg igaztalanul holnap vagy holnap után ők is a legyalázottak között lelhetik magukat.

A bizalmatlanság sajnos visszaüthet norka és a rendelő orvosainak fejére is.Fentebbi hozzászólásomban a példa.Ahogy Horváth Ágnes sem kizárólag 300 forintok miatt bukott meg. Az emberek látták, hogy az egészségügyben mégnagyobb káosz lett a széthúzással.

Nem minden orvos kezel jól.Azokkal emberien kell tárgyalni és szép szóval, illetve eredmények felmutatásával meggyőzhetők róla, hogy másképp kezeljenek.(A konferenciák sok orvos egyszerű ilyentén elérését teszik lehetővé.)Minden orvosnak érdeke a sok elégedett beteg, kell a szakmai hírnevükhöz, ami imponál nekik.Minden embernek kellemes a munkahelyi siker.

Nagyon szép a pcos kezdeményezés.Vannak részek amikben örvendetesen sokat haladtak.Az indulatokat azonban vissza kéne fogni egy normálisabb mértékre.És például nem elhallgatva azt sem, hogy a pcos hormonális probléma, a hormonbetegségek diagnosztizálása világszerte nehézkes.Nem feltétlenül az orvosi tudatlanság miatt, hanem részben azért mert az anyagcsere zavarok sok általános tünetet okoznak (pl: fejfájás,hízás,menstruációs zavar), amit számos egyéb betegség is kiválthat.Aki szokta nézni a Dr. House sorozatot láthatta, hogy több orvos töpreng sokáig, rengeteg vizsgálatot végeznek míg végre kiszűrik a sok betegség között a valódi bajt.Nem azért mert House-ék "hülyék", vagy mert pénzes boríték sem csúszott a kezükbe, hanem mert roppant sok tényező között kell kinyomozni az igazságot.Nagyon gyakran tovább fokozza az amúgy sem könnyű helyzetet, hogy a beteg nem mond el valami fontos információt akár feledékenységből, idegességből, szégyenből, akár azért, mert sok baja mellett nem vélte fontos tünetnek,vagy régi betegségét az új kórral összefüggőnek - utóbbi szaktudás hiányában érthető.Dr. House nyomozhat ki ilyeneket is.Mindez ugyanúgy áll a valódi orvosokra.További nehezítő tény, hogy bizonyos betegeknél a tünetek nem tankönyvi tipikussággal jelentkeznek.Itt a fórumon is volt pcos beteg aki írta,hogy alakja vékony, a pattanások elkerülik.

Vagy aki a Dr. Diag oldalon ( https://www.drdiag.hu/index.php ) beüt ilyen általános tüneteket sokszáz vagy ezer találatot kap. A hormonális megbetegedések diagnózisát tovább nehezíti, hogy kevés az endokrinológus, náluk is jellemző az elöregedés. Sok endokrin betegség hasonló tüneteket okoz, van, hogy valakiben több hormonális probléma jelentkezik egyszerre, valamint kórházi szinten a hormonvizsgálatok mértéke alaposan korlátozva van (köszönet a mai eü-nek.) Bizonyos endokrin betegségekkel meg nemis igen foglalkoznak magánalapon, mert olyan drága laborfelszerelést, hormonvizsgálatokat igényelne amit a páciensek meg se tudnának fizetni.További fontos tényező: A hormonok sajátosságai miatt gyakran egy-egy vizsgálat nem mérvadó, mert értékei ciklikusak.A beteg értékei lehetnek jók ha rossz időben veszik a vérét.(Dr. House 16. rész) Az sem elhanyagolható, hogy az endokrinológia kemény és speciálisan nagy tudást igénylő szakterület, így orvosai bizonyos betegségekre specializálódnak, az azon kívülesőket nem mindig tudják felismerni, kezelni.Tanulták a többit is valaha, de ha a napi gyakorlat mondjuk a pajzsmirigy kezelésre vitte őket egy idő után már csak az tartozik a szakmai képükbe. Végül még egy tény: Maguk a hormonális folyamatok, az agyi működéshez hasonlóan a mai napig nem teljes mértékben tisztázottak az orvostudomány számára.Csak az agyunk 1–10 milliárd(!!!) idegsejtből áll, az emberi szervezett működése sokrétű és bonyolult.Diagnosztizálni,gyógyítani nehéz,felelősségteljes feladat.

Kép


Nagyon sok baj van ami kihat a betegekre, így a pcos-okra is.Szükséges a pcos tüneteinek megismertetése.Szükséges, hogy jobb legyen a betegek ellátása.Ehhez azonban kellenek orvosok is.Hajrá pcos-szindroma.hu betegekkel és valóban bizalommal megközelített orvosokkal egyaránt!
mertel
 
 


Legyen ez a végszó.
Ámen.
katiehard
 
 


Tisztelt mertel!
kissé felháborodva olvastam a hozzászólásokat!
leírnám az ÉN véleményemet is! felhívva a figyelmét, hogy ez az ÉN véleményem! szerintem egy internetes fórumon jogom van név nélkül véleményt nyilvánítani orvosról, jogászról, bíróról, eladóról...had ne soroljam! az az én privát véleményem!
és nem értek egyet azzal a véleményével, hogy anélkül, hogy engem kezelt volna egy orvos nem írhatok róla rossz véleményt!
ha ezt Ön így gondolja, akkor tudok Önnek olyan orvosokat ajánlani, akikhez menjen el nyugodtan, ha szeretne szétdurrant vénákat, szétnyílt, elfertőződött varratokat, félre hormonkezelt inkább férfinak tűnő női testet! Szívesen írok neveket - de én úgy gondoltam jobban járok, ha más hibájából tanulok!
én is írtam már fórumon olyat, hogy jaj, ehhez a dokihoz ne menj, mert egy kontár! pedig nem voltam nála soha-remélem nem is leszek! Mellesleg a topik neve az, hogy "Dr. Elek Csaba - ismeri valaki?" és nem az, hogy pl: írjunk jó véleményt az XY dokiról!"

PCOS vagyok szintén! sok okos dolgot tudtam meg a Norka által létrehozott honlapról - orvosajánlóból! adott egy irány, hogy merre indulhatok! persze biztosan lett volna más lehetőség is-de nekem ez így jó!
nem írták soha, hogy csak a MM-ben, vagy csak a XX orvosnál vagyok jó kezekben...lehetőségként merült fel! egy lehetőséggel az ember vagy él, vagy nem...nem kötelező! nekem messze van...így nem éltem vele, viszont találtam a honlapon más olyan (ajánlott) orvost ,akit megkerestem és szimpatikus volt nekem is!
ne felejtsük el, hogy orvos AJÁNLÓról van szó a honlapon, ahová azok kerülnek, akik többek véleménye szerint jók! orvos LEHÚZÓval én nem találkoztam! az, hogy egy fórumon valaki megírja a privát véleményét az pedig szerintem más!
Nem ismerem egyik dr. sem, akikről itt vitáztak, nem jártam náluk, nem is áll szándékomban! gondolom mindkettő elismert orvos-ebben nem kételkedem!
De van olyan elismert orvos nálunk is, aki úgy beszél a beteggel, mintha a s.ggéből rántotta volna ki! kiváló szakember, csak éppen a beteg sírva jön ki a rendelőből úgy lealázza emberileg!
Van akinek bejön ez a stílus-sokaknak nem! Természetes, hogy akinek nem,az nem ezt az orvost fogja ajánlani a többieknek plussz, ha teheti le is beszéli őket!

Más: mint olvastam eü-ben dolgozik! Azért ha kérhetem ne hasonlítsa már össze magát a "mezei betegekkel"!
Csak tegyen egy próbát! kérjen időpontot egy zsúfoltabb várólistás rendelésre! először úgy, hogy nem mondja, hogy eü-s, utána úgy, hogy elmondja, hogy Ön is szakmabeli!
Én próbáltam! a mezei időpont (ha aug.első hetében kértem) október vége...ha protekcióval, akkor köv.hét hétfő!
nem kell ám annyira védeni a drága doktorokat (arra ott vannak az öregasszonyok, akiknek a doktor szava szent, bármekkora hülyeséget is mondanak-legfejjebb belehal...)
Érdekes, a drága doktorurak - az állami kórházban, ahol elvileg nem a saját zsebükre dolgoznak - miért fű alatt kezelik az elcseszett dolgokat? mert ők nagyon jól tudják, amit a betegnek nem mondanak, hogy az intézmény egy kanyi vasat nem kap, ha a beteg 30 napon belül visszamegy (az "garanciális javítás)- ezért nem is foglalkoznak vele úgy, mint a magánrendelésen!
Persze vannak lelkiismeretes kivételek is!
De hadd nyilvánítson az ember véleményt - pláne, ha a topik arról szól, hogy mi a véleménye!!!

Tudja én inkább tanulok más kárából és megköszönném az Ön helyében is a kritikus (akár lehúzó) véleményeket azoknak, akik szóvá merik tenni, nem félenk elmondani, hogy hogyan bántak velük! Legyen az akármilyen neves doktor is!

Inkább elmegyek a magánrendelésre, mert ott nem írják a papíromra, hogy a vizsgálat drága, ezért nem csináljuk!
pl ha a dokim egy vércukor + inzulin terhelést kér (csak a vércukrot csinálják, az olcsó, az inzulint kihagyják, mert az drága!)
pedig az IR-nél pont az lenne a lényeg! Nem mondják, hogy asszonyom, kifogyott a keret, ha gondolja és kifizeti megcsináluk...(megjegyezném ez egy lehetséges megoldás, csak nem ajánlják fel! pl.én kifizetném!)
Szóval ha akar, tanuljon a saját kárán! Én azért várom a tapasztalt sorstársak véleményét...
törölt nick
 
 


törölt nick írta: szerintem egy internetes fórumon jogom van név nélkül véleményt nyilvánítani orvosról, jogászról, bíróról, eladóról...


:D Igen. Nekem is. Másnak is. Pozitívat és negatívat egyaránt. Most akkor mi a baj?
Mert úgy érzem, hogy rám itt megorroltak a pozitív vélemény miatt. Legszívesebben egy szigetre küldtek volna....Még jó, hogy nem valósulnak meg egyesek gondolatai...
Pedig a pozitív véleményemet szintén tapasztalat szülte....
domimama
 
 


domimama írta:
törölt nick írta: szerintem egy internetes fórumon jogom van név nélkül véleményt nyilvánítani orvosról, jogászról, bíróról, eladóról...


:D Igen. Nekem is. Másnak is. Pozitívat és negatívat egyaránt. Most akkor mi a baj?
Mert úgy érzem, hogy rám itt megorroltak a pozitív vélemény miatt. Legszívesebben egy szigetre küldtek volna....Még jó, hogy nem valósulnak meg egyesek gondolatai...
Pedig a pozitív véleményemet szintén tapasztalat szülte....


A bajom csak az volt, hogy mertel megorrolt mert orvosAJÁNLÓ (ismét hangsúlyozom nem orvosLEHÚZÓ) volt a PCO-s honlapon, meg az, hogy leszóltak embereket, mert negatív véleményt írtak orvosokról...!
Nekik az volt a tapasztalatuk...nem értettem ezzel mi a gond...a topik arról szól, hogy írjuk le a tapasztalatokat!
Nekem az Ön véleményével semmi gondom nem volt! :)
törölt nick
 
 


törölt nick írta:Nekem az Ön véleményével semmi gondom nem volt! :)


Igen, ez világos volt nekem is, csak a mondat nagyon illett, hogy kiemeljem :) , a véleményemet meg úgy mindenkinek küldtem. :)
domimama
 
 


Domimama, csatlakoznék hozzád arra a szigetre... :lol:

Egyébként nem a véleménynyilvánítással volt a probléma, hanem a hangsúllyal, a sértő, gúnyos, tiszteletlen megjegyzésekkel.
De aki a kákán is a csomót keresi, annak teljesen mindegy kedves mertel és domimama, hogy mit írtok, a fától úgysem fogja látni az erdőt. Most persze megkapom majd biztos én is a magamét, de túlzottan nem érdekel. Ismerem a doktor urat (mind a kettőt), tisztelem és becsülöm őket, mert nagyban hozzájárultak, hogy egy gyönyörű és egészséges gyermeket tarthatok minden nap a karomban. Ez van, lehet ezért utálni, de a tény, akkor is tény marad: ilyen hangon normális ember nem beszélhet senkiről, még akkor sem, ha nem szimpatikus neki, ne adj' Isten utálja. Részemről befejeztem, nincs értelme e meddő vitának tovább. Mertel és domimama, veletek szivesen folytatom a beszélgetést, ha már úgyis száműzve lettünk arra a bizonyos szigetre. :D
Mindenkinek szép napot!
Kata
katiehard
 
 


Kedves új felhasználó Törölt Nick!

Óriási félreértésben van.Egyáltalán nem zavart a pcos lapon az orvosajánló, jómagam is írtam, hogy ajánlanak több orvost a lapon. ( Visszaolvashatja! ) Én végig a Nők Lapja Cafén és például itt történő fórumos orvosgyalázások kapcsán emeltem kifogást - konkrét példákkal.A doktorok általános szinten történő lehúzása bizony a pcos honlapon ajánlott doktorokat is érinti, mint írtam.Egyedül azt kértem, hogy aki a pcos honlapot vezeti és nyiltan eme fórumon bevallotta, hogy személyes tapasztalata sincs Elek doktor úr munkájáról, továbbá más magánrendelőben érdekelt így tőle nemcsak szimpla vélemény, hanem más rosszhírének keltésével tisztességtelen üzleti magatartást is megvalósít ne nyílvánítson itt ilyen hangnemben véleményt.Milyen alapon minősíti le egy orvos munkáját ismeretlenül?Elek doktor úrnak könyvei jelentek meg,gyerekeket segített a világra, WHO-nál dolgozott és magánrendelést tud fenntartani.Amennyiben akarja felkeresheti Elek doktor úrat a szakmai viták tisztázására, nem fórumon kell gyalázkodni.Összefogni kéne a pcos ügyben, ellenségek keresése, mások gyalázása helyett.Ezeknek adtam hangot, ha nem hiszi olvassa el a hozzászólásaimat újra talán többszöri olvasásra érthetőbb lesz.

Miért zavarna egy orvosajánló ami betegeknek segít rendelésre jutni?Felőlem a magánrendelőt óriás méretű webreklámmal is hirdethetik.Kifogásom a fórumokon történő orvosgyalázás ellen szólt,meg az olyan gúnynevek ragasztása ellen, mint MekkElek.Meg kifogásoltam az orvosok általános szinten történő leminősítését, hiszen vannak jó doktorok is.Bár önnek hihetetlen olyan orvosok szintén akadnak akik egy fillért nem fogadnak el azért, mert kórházban ellátják az embert.

Néhány hozzászólásomban rávilágítottam az egészségügyi helyzet, meg a gyógyítás nehézségeire, mivel ezek minden orvos munkáját nagyban befolyásolják jobb ha a betegek mikor véleményt formálnak ezen okokat is figyelembe veszik.Pusztán azért mert a valós tények, vagyis az igazság részét képezik.

És megírtam bár nem olvasta, vagy nem értelmezte azt is, hogy jómagam is voltam hosszú előjegyzéseknél.Nekem sem rövidebb a várakozási idő, ha beteg vagyok jómagam is "mezei beteg" vagyok.Sajnos én nem vagyok olyan ügyes, mint ön és az anyagi helyzetem sem engedi meg a protekciót.

A pénz dolognál megjegyezném, hogy aki lelkiismeretlen vagy nem megfelelő tudással bír az magánrendelésen a kapott pénztől sem lesz nagyobb szaktudású, vagy emberibb, gyógyítása nem lesz hatékonyabb.Nem tagadtam írásaimban, hogy vannak szakmájukban nem jeleskedő orvosok, sajnálom, hogy erre sem figyelt.Ugyanakkor felhoztam jó példákat is arra, hogy vannak orvosok akik fizetésükkel tőlük idegen gyermekmentő alapítványt támogatnak stb.Az orvos munkájának hatékonysága -sok egyéb tényező mellett - mentalitásán is múlik.És jó lenne ha a pozitív példák is említve lenne a sok negatívum mellett, meg az egészségügyi károsz is mert úgy tisztább a kép.

Nem zavart az orvosajánló, ön érdekes ugyanabba a hibába esett, mint Norka aki önként el is távolította az orvosajánlót a pcos lapról. (Kár volt, ezzel a betegekkel lett kitolva.) Annyit kértem, hogy orvosgyalázás ne legyen a fórumokon. (MODERÁLVA)
Mert most a pcos oldalon tudják rosszul, hogy pcos kezelésére alkalmasak azok a doktorok, vagy a fórumozók, hogy kizárólag a MM gyógyít megfelelően?

Elhiszem, hogy sok beteg elégedett a rendelővel.Örvendetes dolog. Ettől azonban még lehet azt írni, hogy speciáliásan pcos rendelő és nem olyan üzeneteket küldeni, hogy máshol az orvosok "hozzárértése felől ne legyenek nagy remények", máshol "hülyék", "pénzéhesek" stb. Mellesleg a mai eü-ben az MM sem tudta megoldani a pénzmentes gyógyítást, mégsem húzzuk rájuk, hogy pénzéhesek. Csak annyit lenne jó megtenni, hogy mások - gyakran ismertelenül történő - leminősítését kerülni kéne.

Tudom nehéz beindítani egy magánrendelést, de a MM szerencsére már beindult.Abba lehet hagyni a versenytársak lehúzását, a MM jövője biztos, az előjegyzései hosszúak.Az MM sikereit a gyógyult betegekre, a jó eredményekre kell mostantól alapozni, így fair és a legjobb a betegtársadalomnak, orvostársadalomnak. Nyugodtan lehet "speciálisan pcos rendelőként" hirdetni, vagy xy beteg megírhatja, hogy segítségükkel lett kisbabája, ami betegtársak felé úgyanúgy jólhangzik, valóságos és ezzel nem minősítve le más rendeléseket.Tudom az orvosgyalázásban jóideig Norka is részt aktívan vett, sok nyoma van szerte a hálón. Pl: az általa kitalált MekkElek gúnynév eléggé felkapott lett.

Elhiszem, hogy a pcos betegeknek sok problémája van, az eü. helyzet tragikus, de az orvosgyalázás nem megoldás.A beteg méginkább ideges lesz és a saját gyógyulási esélyeit rontja az orvos felé lévő bizalmatlanság. Továbbá azért sem szabad túlburjánozni hagyni az indulatokat, mert a hatékony segítséget nyújtható orvosi platformok (Orvosi Hetilap, Diabétesz Társaság) tagjai is orvosok.Ezek segítsége kell, Norka írta.Bizony a hal rá van szorulva a vízre.(Régebbi példám.)

Norka azt írta már jelezte társainak, hogy fogják vissza magukat. Hiszek neki! Tudom, hogy ha valaki ő képes lesz csillapítani ezeket a betegeknek, orvosoknak egyaránt kárt okozó indulatokat.Elek doktor úrral pedig fel lehet venni a kapcsolatot, személyesen kell tisztázni a félreértéseket.Norka,Elek doktor úr és minden pcos beteg többre mehet ezzel az emberibb és egyszerűbb megoldással.
mertel
 
 


Én azt gondolom, hogy ez a topik nem arról szól már, amiről kéne!

Ez a topik már-már gyerekes. Nem afelé dől a mérleg, aki utoljára hozzászól, aki rákontrázik! Van objektív és szubjektív igazság! Így semmi értelme nem-de igen-nem-de igen játszmát folytatni!

Személyes véleménykülönbségek, sértődések rendezésére nyitva áll a privát üzenet lehetősége!

Én arra kérek most mindenkit - bár jogom ugyan nincs hozzá, ezért kérem! - hogy záródjon e topik.

Az Elek doktor úrral kapcsolatos vélemények helye pedig bekerülhet a lentebbi topikba!
susu71
 
 


susu71 írta:Az Elek doktor úrral kapcsolatos vélemények helye pedig bekerülhet a lentebbi topikba!

...Persze csak ha azok pozitív vélemények, mert ha nem azok, akkor úgyis beleköt valaki - "gyalázkodás" ürügyén!
:cry:
törölt nick
 
 


susu71 írta:Én azt gondolom, hogy ez a topik nem arról szól már, amiről kéne!


Miről is kéne szólnia?
Szeretném hallani :) (olvasni)
domimama
 
 


"Vagy bepróbálkozol a területileg illetékes endokrinológián (általában nem kell nagy reményeket táplálni hozzáértést illetően), vagy marad valami magánrendelés. "

Mivel ez a mondat tőlem származik, és már kétszer lett idézve, gondoltam válaszolok én, mint e sorok írója.


Nem tudom hogy miért engem ill. bennünket minősítenek a tapasztalatok. Ha végigolvasott volna pár igaz történetet és a fórumot normálisan, talán rájött volna, hogy sajnos ezek a tapasztalatok. Nem voltunk alapból arrogánsok, megoldásokat keresünk/kerestünk, lehetőleg partneri viszonyban. Mivel mégiscsak a mi testünkről van szó, ehhez fenntartom a jogot, legalábbis ami engem illet, de úgy látom, nem vagyok vele egyedül. Jó esetben átnéztek rajtam, vagy éppen a tudásbeli hiányosságokat mérhetetlen arroganciával kezelték. Mikor Petrányi dr. ill. Norkáék által elkészített oldalt először láttam, én mint érintett nem voltam rest beülni egy orvosi könyvtárba (SOTE központi és annak egészségügyi karán lévő) és kutakodni egy kicsit. Nem is kellett sokat, rá kellett jönnöm, hogy tényleg igazuk van a kezelést illetően, gyógyszerindikációs probléma ide vagy oda.
Mit ad isten, 9 hónap kezelés után most 20-án végre megszületett a kisfiam. Kérdés, hogy miért kellett a megfoganásához majd három év, volt aki még így is vitatta a diagnózist amikor meglátott 153 cm-vel, 43 kg-mal nem vészes pattanásokkal és szőrösödéssel koraterhesként. Egyszer kíváncsi lennék valakinek a válaszára, aki szerint a PCOS már az ajtóból diagnosztizálható.

Orvos-beteg viszony:

Az orvos elé kerülő betegek nagy többsége is, mint adózó állampolgár is megvív a mindennapokkal. Több-kevesebb sikerrel kivívja magának munkája és élete során a neki kijáró tiszteletet, normális munkakörülményeket és a többi. Kérdéses, hogy miért akarjunk olyan embereknek segíteni akik láthatóan nem is tartanak ránk igényt, hiszen annyival fölöttünk vannak és valóban sokukban akkora arrogáns bunkót tisztelhetünk, hogy valóban ilyet csak a parlamenti közvetítések alkalmával láthatunk viszont. Ezen nem változtat sem a végzés eredménye summa cum laude-val, sem pedig a számtalan tudományos publikáció. Mielőtt félreértene bárki, én sem találkoztam Elek dr.-ral, így ez nem vonatkozhat rá, de ezt az érvet mint a tisztelet kicsikarásának szinte egyetlen eszközét túl sokszor halljuk. Nem érdekel, én az orvosban nem a fehérköpenyes varázslót, hanem a szakembert látom és nem többet. Ha tiszeteletet vár, akkor mindezt én is elvárom, mivelhogy én sem indítok másként ha emberek közé kerülök. Legyen szó orvosról vagy a sarki újságosról. Most már ott tartok, hogy összeszorul a gyomrom ha TB-s helyre kell mennem a családommal, és igenis ha telik rá megfizetem a magánt. Jobb eséllyel kapok normális színvonalú és hangvételű ellátást.

Az, hogy az említett magánrendelő méregdrága volna? Amikor az ember már túl van (sok esetben felesleges) pár lombikon vagy sikertelen inseminatio-n akkor már ez fel sem tűnik. Akinek ez is sok a sikerért elgondolkodhat azon, hogy a gyereket mi az istenből fogja fenntartani.
zeldácska
 
 


Zeldácska! Ez egy teljesen normális vélemény volt Tőled. Ok, Elek doktor úrral nem találkoztál, de ő tényleg minden, csak nem beképzelt, és esze ágában sincs tiszteletet kicsikarni magának. Reagálása sem jellemző rá, gondolom elképesztette a sarlatánságnak titulálás....
Hmm, a diagnosztizálással kapcsolatban, engem tényleg az "ajtóból" diagnosztizált, de nem PCO-val, és nem is vagyok az. Pedig azt hiszem, akkor voltam a legkövérebb fázisomban, a sok hormonkezelés után....:)
Tudod, amíg véleményeket írunk, addig nincs is semmi gond. A baj a személyeskedésnél és durvaságnál kezdődik. Ami nem szül mást, csak felháborodást és indulatokat.
És én még mindig nem értem, és nem vagyok meggyőzve arról, hogy
milyen alapon olvastam a PCO-s honlapon egy véleményt a doktor úrról, azóta már pontosabban utánaolvastam, hogy a szerkesztőség véleménye volt, nem is Petrányi doktor úré. De gondolom jóváhagyta.
Na, elmentem a szigetre.....
domimama
 
 


Kedves Zeldácska!

Az említett mondatát csak azért idéztem mert viszonylag szép szavú volt a többi orvosgyalázó üzenet között - bár szerencsére mostanság nemigen tapasztalok ilyet Köszönet Norka! -, ugyanakkor általánosítással él, amit kifogásoltam.

Kifogásoltam, mert Ön azért nem az ország összes területi endokrinológiáját járta körbe, bár biztos jópárban megfordult őszintén sajnálom, hogy sikertelenül.Ugyanakkor említsük meg, hogy a legtöbb orvos dolgozik kórházban, valószínűleg az Ön magánrendelős kezelője is.Ha kórházban találkozott volna vele biztos - az eü. helyzet miatt- hosszabb idővel és macerával, de ugyanúgy elvégezteti a vizsgálatokat amik az Ön pcosának megállapításához szükségesek, ugyanis megvan a megfelelő tudása a betegség felismeréséhez. -> Itt már hamiskás a területi endokrinológiákra vonatkozó általánosítása a tudást illetően, hisz feltételezhetjük, hogy orvosa mikor kórházban van megfelelő tudással látja el a pcos betegeket.Akad az országban még jópár hasonló betegpárti mentalitású és pcosban nagytudású orvos, akik ugyanúgy elláták volna, sajnos nem hozzájuk került, mostmár hasonlóan kiváló kollegájuk kezeli Önt, ám a több jó gyógyító hibátlan abban, hogy az ő rendeléseikre valamilyen okból Ön nem jutott el.Ha Pistike rossz volt, attól kár minden Istvánra haragudni.Nyugodtan megírhatja, hogy AB és C helyeken nem tudtak Önön segíteni, ugyanakkor a S helyen igen.Ez a saját tapasztalatain alapuló őszinte vélemény, az eü. akkora szegmenséről amit Ön személyesen megismerhetett.Minden más rendelőt leminősíteni azonban általánosítás, ráadásul ferde kép a betegtársak felé.Pláne ha a pcos lap orvosajánlója is úgy véli akadnak egyéb pcos betegek felé ajánlható rendelők is, hisz biztos megfelelő információk alapján vették fel a rendeléseket a szerkesztők.Betegtársa írta ezen a fórumon: "egyetlen egyszer sem voltam annál a cégnél, mégis pcosként a második babámat várom és ugyanazt a kezelést kaptam, ami sikeres annál a cégnél is, és máshol is, ahol ezt vallják." Talán kedves betegtársa tapasztalatának már csak hisz. Ne írjanak csak ellenkező gondolatokat a fórumokra, indulatos-érdemtelen jelzőket, mert egyrészt önmagukkal keverednek ellentmondásba, másrészt betegbarát orvosokat bánthatnak meg.Fejezzék ki ha XY rendelővel személyes tapasztalatok alapján elégedetlenek és miért, hívják fel a figyelmet a gyógyszerindikációra, az egészségügy rossz helyzetére, a diagnosztizálás problémáira, csak a segítőiket ne minősítsék le országos szinten, mert sajátmaguk alatt fogják elvágni a fát.(A helytelenül kezelő, pcos-t diagnosztizálni nem egyértelműen tudó orvosokat elhivatott kollegáknak fel lehet keresni és megfelelő eredményekkel, szép szóval megnyerni, kitanítani az ügyüknek.)

A meddőséget sok tényező okozza.(Dr. House példám idevág a gyógyítás nehézségeiről.)Van doktor aki nem tudja sorra venni az összes kiváltó tényezőt.Kár duzzogva kitenni a pcos lapra a cikket, hogy "az orvosok sem tudnak mindent".Ugyanis csacsiság ilyet gondolni.Nincs olyan lény vagy gép a Földön aki mindent tudna.Az ember, de a computer sem tud mindent.Maga Albert Einsten sem vállalt politikai szereplést, mikor Izrael elnökséget kínált neki.Nemcsak mert támadásokkal járt volna a politikai szereplés, de tudta a politika ilyen téren nem az asztala.Minden ember képességei végesek, akár saját szakmájában is.Ezt az emberi tényezőt figyelembe kell venni: Nem csak remek és csak rossz orvosok vannak.Akad ilyen is-olyan is, meg közepes.A betegnek ha szükséges menni kell, míg megtalálja a számára megfelelő doktort.Ez külföldön sincs másképp akár milyen rendszerben működik az egészségügye az idegen országoknak.Külföldön sem kevesebb a félrediagnosztizáltak vagy kezeletlenek száma, csak a hazai sajtóból más ország eseményeiről - érthetően - korlátozottan értesít.Sok beteg ügye pedig médiába se kerül.Persze a külföldiek tragédiája sem vigasz, hanem szomorú tény.

Gyakran halljuk, hogy az egészségügy szolgáltatás.Igaz. Itt is volt aki eladóhoz hasonlította a helyzetet.Azonban a bolti eladásnál sokkal bonyolultabb a dolog az egészségügy speciális, tragikus helyzete, az emberi szervezet sokrétű működése, a tünetek változatos megjelenései és súlyossága miatt valamint egyéb okokból.Bonyolultabb, mint 20 deka párizsit kérni-fizetni-megkapni.

Meg kell találni a betegségünkhöz megfelelő szaktudású orvost, aki a vizsgálatok maradéktalan elvégzéséhez megfelelő környezetben dolgozik.Fontos, hogy a beszélgetés során mindent félreértés nélkül tisztázni lehessen, hiszen apró panaszaink is lényegesek lehetnek a baj pontos megállapításához.A diagnózishoz vezető út többtényezős folyamat, mondhatjuk bátran szerencse is kell a betegnek.

Ön talált egy orvost akit tisztelhet.Gratulálok!Szerencséje és megfelelő kitartása volt a helyzetéhez, nagyszerű, hogy a gyermekáldást élvezheti.Nem kell tisztelnie azon orvosokat akik a panaszait komolytalanul vagy felületesen kezelték, de nem kell olyan orvosok munkájáról negatívan nyilatkozni akiknek tudását, betegekhez való hozzáállását nem állt módjában megismerni.Joggal dicsérheti azt az orvost akivel elégedett, kifejezheti szomorú tapasztalatait azokról akik segítségre képtelenek voltak az Ön esetében, olyan orvosokat viszont kár minősíteni akik "ismeretlenek".Nem kell dicsőítenie őket, de lealázni, megsérteni sem.Ennyi.Ahogy illetlen és nem teljesen igaz az általánosítás vallás, kor, bőrszín vagy nem alapján, ugyanúgy nem szép bármely szakma alapján sem.Az életben minden sokszínű és összetett.Látni kell az árnyalatokat is! Ahogy Horatius mondaná az igazság az: „Aurea mediveritas" („Arany középút"). Látni kell nemcsak a betegek korlátait a pcos kapcsán, hanem azon falakat is amikbe az orvosok ütköznek hisz egy az oldal amin állnak!

A gyógyítás többtényezős, bonyolult folyamat.Önön tudtak segíteni abban a magánrendelőben, a topikinditó hölgyön nem.Bizonyára mindkettőjükhöz hasonlóan gyógyítási szándékkal álltak, egy embertársunkon mégsem segítettek.Ettől még ugye nem tudatlanok, érzéketlenek vagy csupán pénzéhesek a rendelő orvosai?Ugye?Ne általánosítsunk!Pusztán arról lehet szó, hogy a jószándék és az ott végzendő vizsgálatok kevesek voltak a hölgynél.Más baj áll a háttérben, amire úgyanúgy nem gondoltak, mint magánál sokan a pcosra.Más baj, amin talán egy olyan rendelőben tudnak segíteni, ahol valami miatt Önön nem tudtak.Önnek szerencséje volt, csagnes76-nak még nem.Nincs két egyforma eset, minden ember más.(Még az azonos betegségek esetén a tünetek mértéke sem azonos.)

Az orvosok emberek, nem istenek.Ha tetszetős, ha nem el kell fogadni a tényt, hogy sajnos hibázhatnak.A hibák a helyzet jellegéből bármilyen keserű is a mi bőrünkre mehet, mivel testünkkel kell végezniük a munkát.A cél azonban a gyógyítás, életmentés, szülés levezetése és számtalan örvendetes esetben sikerül.Van akin tudnak segíteni, van akin a legnagyobb jószándék ellenére sem.Menni kell minden betegnek míg a lehető legjobb helyre nem jut.Megtalálni azt aki tud és akar segíteni lényünknek.Ezt olyan "mezei betegként" vallom, akit félrekezeltek, végül többedik orvosnál révbe ért.

Mindezen leírtak nem zárják ki a pcos betegek összefogásának jogosultságát.Úgy hiszem a cél nemes, orvos-beteg összefogással lehet a leghatékonyabb eredményeket elérni, nem orvosgyalázással, gúnynevekkel.Ezekkel ugyanis csak az orvos és beteg réteg nagyobb elszakadása érhető el hosszabbtávon.

Orvos-beteg kapcsolat ember-ember kapcsolat.Ugyanúgy, mint a barátságok, a párkapcsolatok terén sem mindig rögtön az első alkalommal találjuk meg a megfelelő partnert.Az orvosnak-betegnek társnak kell lenni a gyógyulásban.Szükséges a bizalom.Aki nem méltó rá, abban persze nem kell bizni, le kell cserélni őt másik orvosra, de szükségtelen olyan orvosokat minősíteni akinek teljesítményét, mint beteg nem ismerhetjük, akiről nincs tapasztalat.Elek doktor úr kapcsán is csak annyi lenne örvendetes ha a pcos lap szerkesztői személyesen tárgyalnának vele.Ismerjék meg a munkáját és a pcos-ok is az ővét.Hátha megfelelő ötletek, tapasztalatcserék, együttműködések jöhetnének létre a betegekért.

Valahol érthető, hogy három évnyi szenvedés után Önben sok a düh és általánosan kivetiti a doktorokra.Azonban bizton tudom mégnagyobb lehet a lényében a szeretet, ha ennyire vágyott gyermekre, ilyen hősiesen küzdött érte, illetve próbál a maga módján sorstársain segíteni.Biztos vagyok benne, hogy a düh idővel tud csillapodni és szeretetével ezentúl is hasznos támasz lesz betegtársainak.
mertel
 
 


Kedves Mertel!
mertel írta:
Ön talált egy orvost akit tisztelhet.Gratulálok!Szerencséje és megfelelő kitartása volt a helyzetéhez, nagyszerű, hogy a gyermekáldást élvezheti.Nem kell tisztelnie azon orvosokat akik a panaszait komolytalanul vagy felületesen kezelték, de nem kell olyan orvosok munkájáról negatívan nyilatkozni akiknek tudását, betegekhez való hozzáállását nem állt módjában megismerni.Joggal dicsérheti azt az orvost akivel elégedett, kifejezheti szomorú tapasztalatait azokról akik segítségre képtelenek voltak az Ön esetében, olyan orvosokat viszont kár minősíteni akik "ismeretlenek".


Te jó ég!
Maga még mindig nem érti, hogy a "hentes"-nek többek által titulált orvosnál vannak akik nem szeretnének saját tapasztalatot és mások életének megóvása érdekében figyelmeztetik sorstársaikat...szomorú!
(jelezném, hogy itt én nem Elek dr.-ra gondolok!!!nehogy félreértse!) ebben az elv a lényeg!
Maga szívesen feküdnek olyan orvos kése alá, akinél 10 műtétből 8 komplikációval társul...míg ugyanezen típusú beavatkozás statisztikája más orvosnál 10 ből 0,5 ?
Valamint ennyire oda lenne ettől az ún. "orvosgyalázós" témától, ha éppen magát figyelmeztetnék, hogy: "Ácsi! ezt a dokit jobb, ha elfelejti, mert a szomszédom majdnem belehalt a beavatkozásba, mert a drága dr. úgy ezt és ezt elcseszte, ezt és ezt bennefelejtette, a varratot kicsit hamarabb szedte ki...a seb kicsit gennyedzik 4 hete..." ?
törölt nick
 
 


Valószínűleg nem, ez természetes, de ha valaki jönne, és elmondaná, hogy ugyanez a doktor meg olyat csinált, amit meg más nem tud, és áradozna róla, valószínűleg nem "köpködném" le érte..... :) , és szigetre sem küldeném..... :)
Tapasztalatokat írunk, nem?
És maradok a véleményemnél...Elek doktor úrnál jobb nőgyógyászt nem ismerek. Pedig nagyon sokat ismerek...
domimama
 
 


Kedves törölt nick!

Sajnálom, hogy Ön nem érti. Nem a személyes jó vagy rossz tapasztalatok megosztása ellen vagyok, hanem az általános orvosgyalázás ellen, ami sajnos a jó orvosokat is érinti. Konkrét példa olyantól aki valóban rosszul járt az saját tapasztalat. Viszont orvost nem ismerve, vagy orvosokat nem ismerve általánosítani más. Pont ezt fejezi ki az Ön által beidézett egyik sorom,ajánlom újra szíves figyelmébe :shock: : Joggal dicsérheti azt az orvost akivel elégedett, kifejezheti szomorú tapasztalatait azokról akik segítségre képtelenek voltak az Ön esetében, olyan orvosokat viszont kár minősíteni akik "ismeretlenek".
mertel
 
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy Dr. Elek Csaba doktor úrnak van-e magánrendelése, ha igen hol található?
cuncocska
 
 


Van, igen, de erre keress rá a neten, nem tudom, hogy itt szabad-e írni... :)
domimama
 
 


domimama

Ha gondolod esetleg megírhatnád privibe

Köszi
Kriszti
cuncocska
 
 


Tisztelt Mertel!
Kérem Ön ne vegye figyelembe a fenti hozzászólást!
Ismerőseinek (minél közelebbiek annál jobb!) is ajánlja a doktort bátran!
Azért ha tőlem kérdezi valaki más fórumokon akár...akkor én a figyelmébe fogom ajánlani delphin esetét, ha nem gond!
(én biztos nem keresem fel...ezek olvasása után-még ha így a saját tapasztalat hiányozni is fog Önnek-nekem nem!!!!!!)

dominamama!
a jó véleményért én nem szólok le senkit!

de emberek vagyunk és mások az igényeink...

Amúgy felmerült bennem, hogy ugyanarról az emberről írnak itt a hozzászólók?
törölt nick
 
 


Kedves Törölt Nick!

Ez volt a célom a történetemmel.
Egyébként igen, ugyanarról az emberről van szó.
Elsőre (talán még másodszorra is) hihetetlenül meggyőző.
És igen, abban is biztos vagyok, hogy sokan hálásak neki, hogy gyerekük lehet. Ugyanis statisztikai alapon nagyon sokszor sikeresen beletrafálhat a hormonkezelésekkel abba, hogy valaki teherbe essen.
A sok elkeseredett páciens pedig vakon megbízik benne.
Ha valaki többször járt már nála, tudja, hogy folyamatosan a nőgyógyász társadalmat szidja (megjegyzem nem mindig alaptalanul). Persze ő tökéletes, minig elmondja, hogy legalább 1500 gyerek született a segítségével, milyen könyveket írt, stb.
És lehet, hogy vannak jobb napjai is a dr-nak.
Velem egyébként az utóbbi esetet kivéve nagyon udvarias volt, most viszont a kérdéseimből rájött, hogy nem vagyok tökéletesen hülye és kizökkent a szerepéből.
Célom pedig nem az, hogy lejárassam dr. Elek Csabát, pusztán a saját történetemet írtam le többek között azért, hogy aki rákeres a neten alaposan gondolja át, hogy kihez fordul.


Üdv: Delphin
delphin
 
 


:shock: :shock: :shock: :roll:
Most mit írjak? Ha ez igaz :shock:
Na, én nem vagyok orvos, és hálaisten, nekem jó tapasztalataim voltak. Hmmm, sajnálnám, ha tévedtem volna....de tényleg.
domimama
 
 


Törölt nick!
Te vagy wardiger? Mert én rá gondoltam... :)
domimama
 
 


törölt nick írta:Tisztelt Mertel!
Kérem Ön ne vegye figyelembe a fenti hozzászólást!
Ismerőseinek (minél közelebbiek annál jobb!) is ajánlja a doktort bátran!


Köszönöm megható jókívánságát!Remélem nem veszi sértésnek ha én olyan gúnnyal és rosszándékkal amivel ön tette nem kívánok magának semmit.Ugyanis lényemtől távol áll, hogy szándékosan másoknak rosszat akarjak, így sem önt sem az ismerőseit ilyen kívánalmakkal nem halmozom el.Ez most nem azt jelenti, hogy Elek doktor úr tudásában kétkednék, csupán egyértelmű volt ebben a helyzetben mit fejeztek ki a sorai.Tehát rosszindulatát hagyom viszonzás nélkül.Sajnálom, hogy ennyi gyűlölet van magában akár orvosok, vagy olyan fórumozó iránt akik valamiért mást vallanak, mint azt ön szeretné. - Valamint az eszmecserében részt sem vevő, ön által nem ismert ártatlan ismerőseim felé jövő sorai igazán mély emberi érzésekről tanúskodnak.( Igaz negatívakról, amikkel nem sértett meg, hanem magát minősíti. )Önnel ellentétben én ilyen érzésvilággal nem kívánok élni, ezért viszonozni sem fogom felém való elképzeléseit.

Én nem ajánlottam a doktor úrat senkinek sem sem itt, sem máshol a neten, fogalmam sincs honnan veszi.Nem ismerem, munkájáról nincs személyes tapasztalatom.Ugyanakkor nem tagadom tiszteletreméltónak tartom annak ellenére amilyen hangnemű üzeneteket kapott több alkalommal érvekkel, udvarias hangnemben reagált a fórumozóknak.Egyszer volt egy email váltásunk, ugyanis a legnagyobb magyar egészségügyi oldalon (Házipatika) felel évek óta és kérdésemre hamar, terjedelmesen válaszolt, magánrendelőjét üzenetében felém nem ajánlotta. ( Mindezt már megírtam, csak szokás szerint maga elfelejtette.Valahogy az én írásaim 90%-a elfelejtődik a reakciói alapján, 10% meg alaposan félreértődik, pedig soraim magyar nyelvűek.Különösen az volt bravúr, amikor olyat idézet tőlem, ami épp cáfolta azt amiről aztán indulatosan írt. :shock: katiehard jól fogalmazott, akad aki nem látja a fától az erdőt, maga már elvakult az indulatoktól. )

Csupán annyit kértem negatív véleményt ne nyilvánítson olyan, aki személyesen nem ismeri a doktor úr munkáját mivel ez nem fair, ráadásul valamilyen szinten üzleti vetélytársa a doktornak, gúnynevet rakott rá, közben pedig ezen a helyen nyiltan kéri a doktor úrat, hogy vegye fel velük a kapcsolatot, mert szépen fogalmazva reá nézve furcsán veszi ki magát.

Üzeneteimben főként az orvosgyalázás ellen emeltem szót és rávilágítottam arra, hogy diagnosztizálni, gyógyítani nem könnyű.Mindezeket továbbra is vallom, mert az egészségügy részei ezek a problémák.Akár pcosban szenved az ember, akár másban jobb ha ezek is a véleményalkotásunk részét képezik, mivel az igazság szerves részei.

Mégha megfelelően sokrétű a doktor tudása, optimálisak a rendelési körülmények és a betegek nem értenek félre semmit és maradéktalanul betartják az orvosi utasításokat a panaszaik mértéke és a felépülési sebessége sem egyforma. ( http://www.mok.hu/index.php?pg=news_1_30527 -
ezt a Magyar Orvosi Kamara cikkében is említik, ha nekem nem hisz, igaz az írás nem kimondottan a nőgyógyászokról szól, de nem veti véka alá a bérproblémákat és azt, hogy az egészségügyi ellátás javulásra szorul. Ime az idézetek a cikkből:

" Ki fogja megmondani és mi alapján azt, hogy doktorescu jól vagy rosszul gyógyít? Az egészség egy olyan összetett fogalom, melyet nem lehet mérőszalaggal mérni. Nem mondhatjuk azt, hogy te, Gheorge tízes vagy, te Ion pedig kettes. És nemcsak az ember egészségi állapota változik egyénenként – ez nyilván közhely –, de a felépülési sebesség, a gyógyszerekre adott szervi reakciók mind-mind eltérőek. "

" Az persze igaz, hogy keleti szomszédaink egészségi állapota legalább olyan magas színvonalú mint a mienk (értsd: a parlagfűnek hosszabb a születéskor várható élettartama, mint egy Boráros téri lakosé): van honnan feljavulni. ) " - itt mellékesen jegyzem meg, hogy az egészségügy hibái mellett az emberi életmód is hibáztatható - drasztikus környezetszennyezés, helytelen táplálkozás, mozgásszegény életmód.Talán ezek is közhelyek, de a földunk lakosságának egészségi állapotát befolyásolják.Ez sem fekete vagy fehér, és ahogy nem egyszerűek vagy egyformák az emberi szervezetet ért hatások kavalkádja, ugyanúgy nem az a szervezet működése, a betegségek, a gyógyulási lehetőségek sem egyszerűek, azonosak.

Eladóknál, termelőknél lehet egyfajta mércét húzni, de az egészségügy jóval bonyolultabb annál, hogy minden fekete vagy fehér legyen, ahogy Ön látja.Minden orvosnak vannak betegei akik elégedettek vele, meg olyanok akik nem.Egy előadót sem ugyanúgy ítélnek meg a hallgatók, pedig ugyanazt az előadást hallgatják tőle végig, itt pedig a különböző testek, személyiségek és ezerféle bajok miatt mégegyedibb dologról van szó.

Minden orvosnak vannak betegei akik elégedettek vele, meg olyanok akik nem.Ezalól Elek Csaba doktor úr, vagy a pcos magánrendelő orvosai, illetve más gyógyítók sem kivételek.Arról is írtam már, hogy sajnos az esetleges hibák a bőrünkre mennek, mivel a helyzet jellegéből adódóan kénytelenek a doktorok rajtunk, velünk dolgozni.Mi betegek annyit tehetünk, hogyha szükséges orvost váltunk vagy kedvezőtlen eljárás esetén megpróbálhatunk jogorvoslattal élni, interneten pedig közzétehetők a személyes kezelés során nyert tapasztalatok.Ugyanakkor általánosítani nem szabad, mert XY megbecsült vagy éppen felületes munkája révén nem minősíthető egy egész szakma.Ön is kikérné magának, ha a két várossal arrébb ügyködő Kis Józsi munkája alapján ítélnék meg azt milyen a maga és kollegái egyeni illetve országos teljesítménye.
mertel
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: