Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !

Azt szeretném megérdeklődni, hogy a GYED összegét miként állapítják meg ? Olvastam róla néhány fórumon, de nagyon bonyolultan magyarázták....

A feleségem idén fog szülni tavasszal és MINIMÁLBÉRRE volt bejelentve, mely 2006-ban 62500 volt.
Jelenleg tápppénzen van a szülésig.

Hogyan és miként számítják ki a GYED-et? Munkaviszonya folyamatos volt 5 éven keresztül.

Konkrétan minimálbér után mekkora GYED jár ?
Arra kérném a tisztelt válaszadót, hogy ne naptári nap alapján modellezze az összeget, hanem konkrét havi összeget írjon.

Köszönöm szépen.
kacsa80
 
 


Szia,
Az index fórumán (index.hu, fórumok, szülői munkaközösség, GYÁS, GYED, GYES, egyebek címmel) találsz szakértőket, akik pontosan tudnak neked válaszolni.
Üdv,
Judit

KépKép
Kép
elsijud
 
 


Szia Kacsa!

Pontos összeget én sem tudok írni, de mi a www.magyarorszag.hu oldalon néztünk utánna, és ott minden pöpecül le van írva. Ráadásul friss is az a honlap.

Sok sikert!

És gratulálok a babához! (Én 7 hete szültem.)

Olga

Kép
juhaszolga
 
 

 
 

Szia Kacsa!

A GYED összege mindig a kereset 7o%-a.
Minimálbér után levonásokkal kb. 34-35.ooo Ft, amit kézhez kap. Legalábbis az én nővérem most ennyit kap.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


A gyedet a szülést megelőző 180 napból számolják ki. Ha most táppénzen van, akkor valószínű, hogy kb. 50.000-et kap bruttóban, így ennek a 70%-a bruttóban. Én így tudom. De van a babaszoba.hu -n, egy szakember, akinek ha beírsz számokat, adatokat, egyből kiszámolja.
micike3
 
 


Szia micike3!

Ki az a szakember?
Engem most az érdekelne, hogy ha gyes alatt születik a második babám, akkor mi lesz az amiből számolják az új gyedem?
Az eredeti fizum, vagy a jelenlegi gyedem?
Nem tudja ezt véletlen valaki?
Telcsiztem az oep-nek, de lehetetlen velük beszélni sajna :x

Üdv:
Ancsi
picipocak19
 
 


Ancsi!
Ha a munkaviszonyod nem szünt meg, akkor a szerződésszerinti béred lesz a TGYÁS és GYED alapja. Viszont ha ez magasabb a minimálbér 2*-énél akkor a minimálbér 2*-e lesz az alap!

Brigi

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Ancsa, bocs rosszul írtam: Nem babaszoba, hanem babafalva.hu
http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... =1&thold=0

Nagyon hamar válaszol, és ha számokkal kérdezel, számokkal válaszol!

Brigi, gratula a csemetékhez! És ha jól látom, akkor három fiú után kislányt hoz a gólya? :lol:
micike3
 
 


Sziasztok!
Az indexen keressétek a szakbarbárt,ő is hamar válaszol,de a családineten is tudtok tőle kérdezni,de az sokáig tart a válaszadás!

Kép
mano83
 
 


Micike! Köszi! Még nem tudjuk, egyenlőre ő is fiúnak néz ki de még nem 100%, még nagyon picike. Remélem kislány lesz, és így próbálom befolyásolni :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Sziasztok!

Köszi, Szakbarbár tényleg segített:)

Üdv Mindenkinek:
Ancsi
picipocak19
 
 


Sziasztok!

Valaki leírná nekem pontosan hol találom meg ezt a Szakbarbárt?

Előre is köszönöm


Üdv Mindenkinek

Timi

Kép
timie
 
 


Brigi, akkor szorítok én is!

Timi, www.index.hu azt hiszem itt van.
A másik a www.babafalva.hu ! Remélem segít!

Picipocak, ha gondolod, leírhatod, mit mondott a szakbarbár, hátha másnak tudsz segíteni! Remélem jó híreket kaptál! :lol:
micike3
 
 


Sziasztok:)

Szakbarbárt itt találjátok:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766

Nagyon hasznos a topicja, érdemes jó sok hszt visszaolvasni, mert lehet hogy a saját esetetek pont szembejön veletek, mert sokan keresik és sokan kérdeznek.

Sőt sokszor tud segiteni kilátástalan helyzetekben is, persze nem mindig, de ha van kiut akkor ad tippeket. Sok esetben érdemes igénybevenni a fizetős szolgáltatását is, mert kevés befektetéssel el lehet érni max gyedet vele.



Kacsa80

Minimálbér után 43750 Ft tgyás várható és 40031 ft gyed, vagyis jó kevés :( Érdemes megkérdezni SZakbarbárt hátha tud nektek segiteni némi befektetés árán hogy max gyedet kapjatok ( ami levonások után kb netto 74 körül van).




Picipocak gyesbe törénő szülésnél, ha még biztositásban vagy akkor 0 bérezett nap esetén a szerződés szerinti béred lesz a mérvadó az uj ellátás megállapitásánál. de látom felkerested őt és igy már tudod a választ:)

További szép napot mindenkinek!

üdv

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!!!

Végigolvastam mindent de nem találtam a választ kérdésemre:

Most gyeden vagyok, ha a kislányom 3at tölti akkortájt szeretnék terhes lenni, akkor mi alapján kapom a táppénzt illetve a 2gyerekre a gyedet???

a fizu alapján? vagy a gyes alapján?? mert ugye az utolsó 180napból számolják.

És a gyedet nem emelik? Tehát most kapok 75körül akkor 5év múlva a második gyerekkel is max ennyit kapok? tehát nem emelik? vagy mikor s hogyan kéne emeljék? mert ha 3 gyereket szeretnék az igencsak kevés amit az első után kaptam pl.8áv múlva.

Na remélem érthető :oops: mert kicsit bonyulultan írtam. Bocsika.

Jó éjt.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Noémi, ha csak akkor szeretnél teherbe esni, ha a lányod betölti a hármat, akkor vissza kell menned ugye dolgizni, mert a kislány után már nem jár se gyes, se gyed. Vissza kell menned dolgozni, és ha összejött a baba, elmehetsz táppénze, majd onnan gyedre. A gyedet az akkori béredből számolják majd ki. Viszont ha úgy szülsz, hogy a kislányod még nem tölti be a két évet, akkor ugyanezzel a gyeddel mész tovább.
Szerintem a gyedet nem fogják emelni az elkövetkező tíz évben. Gondolj cak bele, hogy a gyes is szánalmasan kevés, kábé 24 ezer Ft.
micike3
 
 


Noémi, ha csak akkor szeretnél teherbe esni, ha a lányod betölti a hármat, akkor vissza kell menned ugye dolgizni, mert a kislány után már nem jár se gyes, se gyed. Vissza kell menned dolgozni, és ha összejött a baba, elmehetsz táppénze, majd onnan gyedre. A gyedet az akkori béredből számolják majd ki. Viszont ha úgy szülsz, hogy a kislányod még nem tölti be a két évet, akkor ugyanezzel a gyeddel mész tovább.
Szerintem a gyedet nem fogják emelni az elkövetkező tíz évben. Gondolj cak bele, hogy a gyes is szánalmasan kevés, kábé 24 ezer Ft.
micike3
 
 


Köszönöm a választ Micike.
Ez szenyaság. Mindegy.
Viszont ha kettő éves kora előtt pár héttel jelentem hogy terhes vagyok, akkor mehetek táppénzre, meg gyedre ugyanígy?
Ha meg visszamegyek dolgozni akkor célstzerű fél év ugye?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Noémi, ha két éves kora előtt bejelented, hogy terhes vagy, akkor persze elmehetsz táppénzre utána gyedre.
Ha visszamész dolgozni, akkor is elmehetsz táppénze, mondjuk célszerű dolgozni előtte egy-két hetet, az a fontos hogy folyamatos munkaviszonyod legyen.
De szerintem ha bemész a TB-be, ott pontosabban megmondják, vagy esetleg keresd fel a könyvelőtöket, nem szeretnék hülyeséget írni!
micike3
 
 


Köszönöm Micike, értem.
Azt mondta még egy ismerősőm, hogy az is jó ha betölti a 3at és te szabin vagy, amit ugye addig felhalmoztál és azalatt jössz újra gyedre. De azt nem tudta megmondani, hogy ez miért jó... :?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


sziasztok,
nekem feb. végén lejár a gyedem, utána pedig május végén szülök. Érdemes lenne nekem arra a két hónapra visszamennem dolgozni, vagy maradjak otthon gyesen????
változik érdemben a következő gyed a két hónap gyes miatt????

előre is köszi!!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Szia Zsanci,

Mielőtt lejár a GYED-ed menj el táppénzre és akkor táppénzből mész szülni és utána kapod a tgyást majd megint ugyanannyi gyedet mint most.


Legalábbis én igy tudom de lehet hogy vannak itt profibbak is a témában.

Laura
tabajd
 
 


Zsanci, mindenképp menj el táppénzre! Sokat számít!
micike3
 
 


köszönöm lányok!!!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


nszoke!
Úgy tudom,hogy ha gyes után azt mondod,hogy visszamész melózni,állományba kerülsz,de nem mész még,hanem kikéred a szabadságot,és az idö alatt esel teherbe-erre van idö-akkor mivel állományban voltál,jár a táppénz és a gyed is annyi lesz,mint most.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


sziasztok,
megint egy kérdésem lenne, hátha tudtok válaszolni...
szóval, mi van akkor,ha táppénz alatt szűnik meg a munkahelyem? Mi lesz akkor a tgyással, gyeddel???
előre is köszi a válaszokat!!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Zsancikant
Semmi baj, ha táppénz alatt megszűnik a munkahelyed, ugyanis a táppénz nem számít bele a 180 bérezett napba. A gyededet és tgyást a táppénzt megelőző 180 bérezett napból számolják ki.

Előbbre olvastam.
Nehogy elmenj betegszabira!!!!!!!!
Ha gyesbe szül bele valaki, akkor a gyás, gyed alapja a szerződés szerinti béred.
Ha netalán a szerződésben minimálbér volt írva, akkor ott több.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Pkagi te könyvelő vagy? Vagy valami ilyesmi? Csak mert ha lenne egy két kérdésem tudnál válaszolni?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Noémi :)
Nem könyvelő vagyok csak nagyon sokat olvastam utána a témában.
Kérdezz hátha tudok segíteni.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Pkagi,
NAGYON köszönöm az információt!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Sziasztok!

Nekem is tudtok segiteni?
Hogy szamitjak vajon a GYED-et a kovetkezo esetben?
(Van egy Benedekem aki 3 eves mult es Eszter 8 honapos, tervezunk meg egy gyerkocot, jo lenne, ha Eszter masodik szulinapja korul megszuletne)
Amikor a Benedek utani Gyed lejart, papiron visszamentem dolgozni, mar kismama voltam,-kivettem az osszes szabim, majd tappenz kovetkezett, aztan TGYAS es most GyED, hogyan szamitjak a harmadik gyereknel, ha a GYED ill., ha kicsuszunk belole es a GYEs alatt szuletik?
bonca
 
 


Bonca
Ha kicsúszol a Gyedből és Gyesbe szülsz bele, akkor a Gyás és a Gyed alapja az az összeg, ami a munkaszerződésedben rögzítve van.
Ha netalán az akkori minimálbér lett rögzítve akkor természetesen a mostani minimálbér az irányadó, azaz 65500 Ft, de ha 2 éve dolgozol már a cégnél és az a szakmád is amiben dolgozol, akkor a minimálbér 75500 Ft.
Ennél kisebb öszeg nem képezheti a gyed és gyás alapját.
A gyást ugye tudod igényelni a szülést megelőző 1 hónaptól már.

Kép

Kép
pkagi
 
 


A gyed az sima ügy, mert kapod azt amit eddig kaptál. Természeesen a gyást is.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Kedves Szakbarbár!

a tanácsát szeretném kérni.,a legkedvezőbb módon szeretném átvészelni a gyermekvállalással járó anyagi kiesést. Tavaly augusztusig 5 éven keresztül magánvállalkozó voltam minimálbérrel, és utána 31 napig álláskereső, nem vállalkozó. Szeptembertől főállású vagyok. Ugye ez azt jelenti, hogy a mostani munkaszerződésem lesz az alapja a leendő juttatásnak, amit szüléstől kapok? Ponotsan 230 ezer ft brutto a fizetésem. Azért kérdezem, mert nem biztos, hogy nem ebben az évben szülök, mert ha összejön elsőre a lombikprogram, és egy kicsit hamarabb születik a kelleténél, akkor még lehet, hogy decemberre esne.
A GYÁS-t lehet kérni a szüléskor, ami 6 hónapig jár, és a táppénznek megfelelő összeg- tehát a brutto fizetés 70 %-a ugye? Utána jön a GYED, ami 2 évig jár, és a maximum 85ezer ft netto, 130 brutto fizetés től, ugye? Vagy létezik jövedelmezőbb megoldás, esetleg érdemes máskor kérni a GYÁS-t(ugye az a szülési szabadság)?


A másik dolog, amit meg szeretnék kérdezni, hogy a esetleg veszélyeztetett terhes leszek(ez sokszor megesik a lombikosokkal), akkor az arra az időszakra kapott táppénz lesz az alapja a GYÁS-nak is és a GYED-nek is?

Ha butaságot írtam, kérem javítson ki.


Előre is köszönöm!
Vendég
 


Brummadzg :)
Nem vagyok szakbarbár, de amiben tudok megpróbálok tanácsot adni.

Főállású anya: 3 kiskorú gyermeket nevelsz? Mekkora a legkisebb?

Tulajdonképpen az előző kérdésemre a válasz dönti el az anyagi juttatás mértékét.

Mindenestre, ha elmész táppénzre a szülés napjáig és a szülés napjától igényled a gyást majd a gyedet, akkor jársz a legjobban. A gyed a gyermek 2 éves koráig jár. (tehát a gyed nem 2 évig, hanem a gyermek 2 éves koráig) Ez maximalizálva van igen

Tgyás
tgyás 30 napos hónapban: 87.500
Nettóban adójóváírás nélkül: 71.750
Nettóban adójóváírással: 80.750 Ft
tgyás 31 napos hónapban: 90.416
Nettóban adójóváírás nélkül: 74.171 Ft
Nettóban adójóváírással: 83.171 Ft

Gyed:

Maximális gyed: bruttó 87.500 Ft
Nettó: 73.312 Ft

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!
Nem tudom, hogy tudtok-e esetleg segíteni, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha letellik a gyedem és utána visszamennék dolgozni, akkor valóban a munkahely köteles visszavenni a gyes idejére??
Mert barátnőmnek letelt a gyed vissza akart menni, majd közölte a cége, hogy nem tudja visszavenni,mert a csőd szélén állnak és végkielégítéssel elküldik, a barátnőmnek meg azt mondták, hogy ha nem veszi vissza a cége akkor állítólag az egész éves fizetését ki kell fizetni. Ez igaz?Tudtok erről valami információt???

Válaszotokat előre is köszönöm

Timie

Kép
timie
 
 


Timie
Én úgy tudom, hogy a Gyes alatt elvileg nem lehet kirúgni az embert. Itt is vannak kiskapuk. Pl. létszámleépítés stb....
Ha úgy látja, hogy a cége a gyermek miatt hátrányos megkülömböztetés miatt mondta azt, hogy csőd szélén állnak akkor nyugottan "fenyegetőzzön" munkaügyi bírósággal. Ha tényleg megszűnik a cég, akkor sajnos nincs mit tenni. Az viszont kizárt, hogy úgy legyen szerintem, hogy ki kell fizetni az egész évi bérét.

Elvileg a törvény valahogy úgy mondja, hogy ha nem tudnak neki munkát biztosítani, akkor az állás idejére a teljes bérét fizetni kell. (gondolom ezt hallottátok)

Tehát ha megszűnik a cég akkor simán lehet végkielégítéssel "elküldeni".

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem és hátha tudtok nekem segíteni. Én úgy szerettem volna, hogy ha a kislányom két éves akkor állnánk neki a kistesónak, viszont azt hallottam, hogy a tesónak már az előzőévi gyes, gyedből számítják a járandóságát. Igaz ez? Nem a szerződésem után számolják akkor majd? Én anno nem dolgoztam 180 napot viszont most a gyedemet is meg a tgyásomat is a szerződésem alapján számolják.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Szia Antekirt!

www.csaladinet.hu, a kisokosban szépen leírják.www.szmm.gov.hu itt is megtalálod. Szerintem a minibálbér duplája után kapod majd a maxot, csak ügyelj, hogy a 3- at ne töltse be a nagytesó. Remélem segítettem.
P.
paplanka
 
 


Sziasztok!

Azt hallottam (lehet megint félrevezettek), hogy ha a gyereket beadom 2 éves korában bölcsibe és én visszamegyek dolgozni 8 órába akkor is kapom egy évig a gyes-t?Ugye ez csak 4 óránál érvényes???

Válaszotokat előre is köszönöm.

Timie

Kép
timie
 
 


Timi, ez valóban így van. Nekem 2 éves korától jár bölcsibe a fiam, mellete dolgozom 8 órában és megkapom a bérem mellett a gyest is.
micike3
 
 


Micike, nagyon szépen köszönöm a válaszodat, azért ez egy picit jól hangzik, igaz nem nagy összeg, de azért ezt is meg kell becsülni:)
Üdv Timi

Kép
timie
 
 


ez egy nagyon jo tema!! :D
Vendég
 


Sziasztok,

Mennyi most nettóban a GYED maximun??? :roll:

Köszi,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


adójóváírással 82ezer körül van.

Kép

Kép
boszti
 
 


Sziasztok!!! Érdekelne hogy ha visszamegyek gyedről dolgozni, akkor mennyi ideig nem rúghatnak ki? Vagy már azonnal kitehetik a szűrömet? És van kb.2-2és fél hónap szabim, ez is beleszámít a védett időbe vagy nem vagy hogy vannak ezek a dolgok???

Előre is köszönöm.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
nszoke: ameddig a gyesed nem jár le addig nem rúghatnak ki, de általában amikor letellik a gyed kiadják a szabit, és a fenmaradó időben vagy védett. Én így tudom

Timie

Kép
timie
 
 


Szia Timie!
Szóval ha most visszamegyek dolgozni, akkor elmegyek durván 3hónap szabira, s azután a gyes lejártáig nem rúghatnak ki??? De ha én kiakarok lépni akkor megtehetem, nem? És akkor az önkormányzattól kérhetem a gyest?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szia Noémi!

Ahogy írtad az úgy van, nyugodtan kiléphetsz, és ha átmész máshova dolgozni akkor a másik cég se rúghat ki a gyermek 3 éves koráig. Abban nem vagyok biztos hogy az önkormányzattól kell kérni a gyest, nekem a cégem azt mondta (mivel készül megszünni), hogy a magyar kincstártól kell igényelni, de lehet hülyék voltak:)

Üdv Timi és

Kép
timie
 
 


Szia Timi!

Azt hiszem igazad van! Mármint tényleg az államkincstár, csak mindig láttam kiírva az önkormányzatunknál hogy gyes,gyed, családi, anyasági...stb, de gondolom hogy ott csak a jogosultságot állapítják meg s ahogy a családit is a kincstár fizet.

Ez jó ha 3éves koráig nem rúghatnak ki sehonnan, bár hamar eltellik az az 1év. De azt nem értem ha egy új munkahelyre megyek miért nem rúghat ki??? Csak mert gyes??? :shock: dehát ha nem tőle mentem szülni neki miért kell kötelezettségeket vállalnia velem szemben??? Ez nekem csak jó csak érdeklődőm.

Köszönöm szépen.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: