Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gyors életjel! Köszönjük a gratulációkat! Bocsi, de nem tudok mindenkinek irogatni, Bálint baba ébredezik.

Vicki - Igen, a költözés is sikerült! A 20-ai hétvégén. :wink:

Pepitanna - Köszi még egyszer a hírhozást! Pancsi annyira édes! Teljesen odáig voltam tőle! Köszönöm, hogy bejöttetek hozzánk.

Rólunk- Születéstörténet írodik, de még nincs kész. Bálint baba édes, nagy zabagép. Szopizik ügyesen, 2 hetesen simán 120-akat is akár. Amennyi van kiszívja és egy csöpp se jön vissza belőle. Ennek kimondhatatlanul örülök, hisz Szabinál 3 hónapig hozzá kellett tápizni és azt nagyon utáltam! De a More Milk csodákra képes. Bár tudtam volna annak idején!
Szabi egyenlőre simán vette az akadályokat legyen az akár költözés, akár anyamegvonás, akár Bálint. Remélem ez továbbra is így marad, bár eddig még mindig volt, aki körülötte ugráljon, míg én Bálinttal foglalkozom. Kíváncsi leszek mi lesz, ha 3-asban maradunk.
Kép Kép Kép Kép Kép [/img]

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!


Tényleg kicsit én is lassan érek ide. :-) Remélem azért ismét beindulunk majd.

Mi megvagyunk, tegnap öt hósak lettünk. Van mostmár két fogunk, és mindkét irányba megfordul Marci. Olyan gyorsan eltelt ez az öt hónap.
Felhívtam ma a lll ligából valakit, ,mert most a tej visszahozással küzdök mióta Marci nem fogadja el a cicit. Nagyon rendesek voltak csak hogy oldjam meg a napi 6X fejést fél, órán át, mert azt mondták, hogy 7-7, 5-5, 3-3 majd 1-1 percig fejjek mellenként. Majd meglátjuk mit bírok. :-)


Labkat,
hozd majd a művet!
Jó varrogatást!

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Nem is láttam, hogy írtál Betti. Nagyon édesek vagytok! Amikor Szabi odabújik a tesóhoz az nagyon édi kép. Várjuk a történeted! Majd összeszoktok hármaskán. Nekem elég nehéz, mert Marci nálunk nem alszik és nem is aludt picinek sem csak kb. fél egy órákat max. De remélem nálatok minden úgy lesz ahogy szeretnéd. :-)

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 

 
 

Betty - nagyon szépek vagytok. :D

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Sziasztok!

Nagyon fáradt vagyok. Éjjel fájhatott a srácok hasa, és Johi is igen rosszul aludt :(

Bettyna:Bálint baba nagyon édes és Szabi is nagyon helyes kiskölyök. Tetszik a hármas fotótok

Vikci, nem akartalak titeket terhelni. De most még feltöltöm az elkészült darabot. Bár már azóta van egy újabb lányos teknős, de hát az nem újdonság, csak az anyagok mások, a forma a régi. Cicát fogok még csinálni, ezeket már megrendelésre. Akit pedig érdekelnek a további darabok, nevem alatt megtalálja a munkáimról a képet az iwiw-en!!!

Kép Kép Kép

Szép napot!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára labkat 2011.10.01 22:31-kor.

Kata
labkat
 
 


Labkat,

de jó, ezt a mei tai-t is te csináltad? Nekem is van egy kölcsönbe csak azt nem tudom, hogy hátra hogy tegyem fel benne a gyereket egyedül. Esetleg te tudod? vagy letudnád nekem írni ha igen? Köszönöm.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


sziasztok! mi is itt vagyunk :) sokszor csak olvasok, de az írásig már nem jutok el.

bettyna: nagyon szép bálint baba! remélem hamar összerázódtok! tesópuszi :D 120at eszik a kicsi???? pisti még most is 110-150 között szokott! most próbálom én is more milket, remélem használ!

vikci: miért kell 6szor fejned? én is ezt a módszert használom, ált. reggel és este szopi után!

labkat: sajnálom a betegséget, remélem hamar elmúlik!! nagyon ügyes vagy! megkérdezhetem, h ezek micsodák? párna? bocsánat, de nem látom, csak a mintában gyönyörködöm! megírod nekem priviben, hogy talállak meg az iwiwen? én nem vagyok fent, a párom kódjával szoktam kíváncsiskodni!

nekünk is van mei tai, szeretjük :D

mi jól vagyunk! múlt héten voltunk először hétfőn dokinknál (nálam mindent rendben talált), majd szerdán pistivel csípőszűrésen és uh-n. minden jó, egyedül kis vesetágulat van még, majd novemberben vissza kell menni. azt mondta a doktornéni, hogy szerinte addigra el fog tűnni. remélem, h így lesz! csütörtökön megkaptuk a két hós oltást és az agyhártya ellenit. kicsit sírdogált, de szerencsére nem lett lázas és egyéb tünet sem jelentkezett. dokinéni 4780gr-ot és 60cm-t mért, tehát megfelelően fejlődött kicsikém. és meg lett dícsérve, milyen nyugodt, kiegyensúlyozott baba.
tejcsi talán egy kicsivel most javul, én is elkezdtem a more milket szedni. minden mást most abbahagytam, mert nem láttam tőlük túl sok javulást. pótlás mostanában úgy volt, hogy ha nem volt elég este, ami volt a ciciben, akkor a reggel lefejtet megkapta (esetleg még az előző estit). így a tápit most kidobtuk (több, mint három hete lett kinyitva), szerencsére csak egy hétig kellett. a vikci által leírt fejéssel tudok este és reggel 30-50között tudok kisajtolni magamból. érdekes, hogy a jobb cicimben sokkal kevesebb tejcsi van mindíg, érezhetően laposabb szokott lenni a másiknál (pedig alapjáraton kb ugyan akkorák)
Kép Kép
Kép Kép

Kép
zsani78
 
 


Jajj, mei tait nem én csináltam, de már agyamban megszületett, csak még nem volt lehetőségem hozzá anyagot venni!!! Ez az amit nyertem. Kangu féle!!!

Vikci: itt nézd meg hogy kell felkötni a mei tait hátra. Nekem meg sose jutott eszembe előre kötni őket, mert hát most kaptam. Kissé kacifántosan tudom felrakni őket, de ügyesedek!!!
http://www.mei-tai.hu/mei-tai-megkotese-videon/

Zsani: nagyon szépek vagytok! Privit küldtem. Párnák lesznek, de ezek az alap képek, még nem kész munka :wink:

Kata
labkat
 
 


labkat: köszönöm! írtam választ :) nekünk ilyen mei tai-unk van, nagyon jó! a macis (leendő) párna a kedvencem :lol:

Kép
zsani78
 
 


katica: sajnálom, h ritkán jössz! sikerült a lakáscsere? nem írtál azóta... gondolom, h nincs sok időd :( szerencse, h kicsikéd nyugodt baba! bori féltékeny, gondolom. általában ezt mondják a kisgyerekesek :( puszi neked :)

Kép
zsani78
 
 


Zsani - nagyon cukik vagytok. :D

Mi jól vagyunk, Eszter olyan nagy már, ami persze jó, de közben olyan fura, hogy ilyen gyorsan nő és okosodik.
Viszont nem tudom mit csináljak 2 dologban. Az egyik azt vettem észre, hogy visszatartja a kakit, és így 2-3 nap múlva kakil csak rendesen, de akkor megszenved vele. Előtte lévő napokban is jön az inger és látom hogy nyom is, de rögtön be is fejezi mert talál magának jobb elfoglaltságot (játék, mesekönyv, mese stb....). A másik pedig, hogy nem hajlandó a szobatisztaságra. Próbálgatjuk, de vannak napok amikor elkezd sírni, hogy ne adjak rá bugyit, Neki pelus kell, de ha bele is megy a bugyi dologba, akkor se jutunk el WC-ig mert besikerül a ruhába. Pedig olyan kis okoska, mindent megcsinál, és megért, de ezt valahogy nem hajlandó. Ti mit csináltatok, csináltok?
Ma elmentünk csiri-biri tornára, olyan édesen énekelte a dalokat és mondta a mondókákat amiket már ismer. Szerencsére nagyon tetszett Neki, pedig június óta nem voltunk.
Tegnap pedig bementünk sárga busszal Pestre, most ezt találta ki hogy ezzel szeretne utazni. Vonattal már megjártuk Pestet de még busszal soha, hát kipróbáltuk, utána metróztunk egy kicsit, majd haza. Olyan édes volt, ahogy ült a buszon közben vigyorgott, nagyon édes volt.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


köszönöm mindenkinek a dicsiket :) és ha hallanátok hogy gügyög már, annyira édes kis hangja van! :D

kriszta: sajnos én nem tudok neked választ adni! az egyetlen, ami eszembe jutott, h olyan játékos, "izgi" gyerek wc-ket lehet már kapni. de lehet semmi értelme... akkor a buszozás biztos nagyon izgalmas volt :)

Kép
zsani78
 
 


toldikriszta: ha ez vigasztal, Johanna szombaton lesz 3 éves, és a nyáron lett szobatiszta! Szerintem jövő nyáron Eszter is elhagyja a pelust. Nálunk Verusnál egyik napról a másikra történt a pelusról való leszokás (és télen), de éjszaka még sokáig bepisilt. Johanna meg most nehezen szokott le, de rögtön elhagyta, és nincs éjjel se pelusa. Nincs egyikkel se gond, csak hát Johinak több baleset volt.
Ami hatásos, hogy minden teljesítményt ami bilibe történik nagy üdvrivalgással kell fogadni. Mivel Johinál már muszáj helyzetben voltunk, nagyon nagy szomorúsággal fogadtam, és panaszkodtam neki, hogy felfogja, nem helyes, hogy bepisil.

Kata
labkat
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratukat!
Gyors leszek, bocs, de csak a nekem szólókra tudok reagláni, mert Szabi itt ugrál körülöttem.

Zsani - Pisti nagyon helyes baba és egyáltalán nem tűnik alultápláltnak! :wink: Szabi nekem sem evett ennyit, még pótlással sem. Pont most néztük vissza az akkori feljegyzéseket (mert akkor nagyon precízen vezettünk ám mindent :oops: ) Kb 1 hónaposan szopott 50-et és mellétápiztunk ugyanannyit. Bálint zabagép. 3680-nal született és 2 hetesen már 3960 volt! :shock:

Mennem kell. Nem hagy írni a fiacskám!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


SzBettina
Gratula Bálint babához, nagyon kis cuki és tesóval is édesek! Nekünk is van egy ugyanilyen puszis képünk amikor hazahoztuk Dorkát! :))

JELENTEM KÉSZÜL A SZÜLÉSTÖRTÉNETEM, NEM FELEJTETTEM EL, HOGY MÉG TARTOZOM VELE. A HÉTEN VÉGRE LE TUDTAM ÜLNI NYUGIBAN KICSIT GÉPELNI. (HIHETETLEN, DE MINDENRE ÚGY EMLÉKSZEM, MINTHA TEGNAP LETT VOLNA, CSAK NYUGALOM KELL AZ ÍRÁSÁHOZ) DE NAGYON HOSSZÚ LESZ, ÚGYHOGY MAJD EMAILBEN KÜLDÖM, AKIT ÉRDEKEL!

ToldiKriszti

Zita se érdeklődik a szobatisztaság iránt. Annyi van, hogy pancsi előtt hajlandó pisilni a bilibe és akkor nálunk is üdvrivalgás van nagy taps. Bugyiba nem merem, mert ahhoz már hideg van. Nekünk Dorka születése miatt abbamaradt ez, előtte már párszor belepisilt és szólt is, de aztán nem akarta. És nagyon mérges voltam anyósomra, amikor erőszakkal akarta bilire ültetni, mikor már Dorkával itthon voltunk. Akkor pár hétre el is tettem a bilit. Szerintem ez olyan dolog, amit nem lehet erőltetni, nem is szabad és majd megérik rá. Zizu is sok mindenben nagyon okos, de ez még nem megy... Majd megy később! Olvastam, hogy olcsó műanyag babákkal kell eljátszani játék bilin aminek lyukas a szája és a lába között, hogy igaziból olyan legyen, mintha pisilne stb. Sőt a kaka kérdésedre is volt egy rész, ami lehet butaság, nem tudom. Azt írta az írónő, hogy az ekkora gyerekek lelkileg ragaszkodnak a székletükhöz (ne nevessetek hangosan!!!!) és nem akarják elengedni , ezért sok gyerek pisilni pisil bilibe, de kakilni nem, mert azt hiszik a testük egy része. Azt ajánlotta, ezt is játsszuk el a babával a játék bilivel, és sólsisztgyurmakakaó kakát csempésszünk be, hogy lássa a gyerek, hogy a baba is kakil és elengedi, amit le lehet húzni a vécén. NEM ÉN TALÁLTAM KI, MONDOM OLVASTAM, NE KÖVEZZETEK MEG!!! :)

Mi jól vagyunk! Dorka 5250g, napi 100-140 között eszik 3óránként, de éjjel már eltelik 6-7óra is két etetés között. Hála Istennek több bealvás azóta nem volt!!! Holnap lesz 2hónapos és profin kinyomja magát és nézelődik hason. Éjjel meg hason alszik és körbe köröz álmában a kiságyban. Rengeteget mosolyog és már néha hangosan gurgulázik. Meg tudnám zabálni ilyenkor. Hasfájás csökkent, de nem használt semmi, csak az idő. A bukás is talán kisebb, de megemeltem a kiságy matracát és a járókát is kicsit, lehet ez is használ. Igaz még mindig sokat öltözöm át napont, mert mindig csak engem bukik le, hiába van rajtam pelsu.
Zita a babáival ugyanazt csinálja, amit én Dorkával. Az esti altatás is talán javult kicsit, mert új haditerv szerint Apa mesél neki egy fél órát a nagy ágyon alvás előtt és utána pelus csere még, és onnan ugrik az ágyba, ahol lefektetjük a babáját, tigrisét, betakarjuk. Kap egy foszforeszkáló csillagot az álommanótól és több, kevesebb sikerrel 20perc múlva alszik. Nagy jelenetek ritkán vannak. Múlt héten elkaptunk egy hasmenéses, hányós vírust. Én kezdtem (elvittem Dorkát csípőszűrésre és valszeg ott, vagy Apa hazahozta, de neki semmi baja nem lett) 3napig, nagyon durva volt és utána 3nappal Zizu. Szegénykém arra ébredt, hogy hányt, utána déltől fél óránként pelusoztam két napig éjjel is. K.O. voltam. De így legalább nem csípte ki a kaka nagyon a popóját, így is úgy fájt neki. Inni szerencsére ivott sokat. Mindegy túl vagyunk rajta, az a lényeg.

Most mennem kell!

Puszi Mindenkinek!

Sáfri és Zita és Pöttöm Dorka
Kép
Kép
sáfri
 
 


Ma egy éve tutira dokinál voltunk. No nem ilyen későn, kb 2 körül, mert hétfő volt és a dátum nekem nem felejtős... Vajon miért :roll: :lol: :lol: :lol:

Lányok elkezdték az ovit. Most már mindketten járnak és olyan fura, hirtelen van szabadidőm, mert csak két gyereket kell pesztrálgatom. Bár Johi még beszoktatós időszakban van, de holnap már ott is ebédel - két napja jár - jövő héten meg megpróbálkozunk az ottalvással. Neki nincs ellene kifogása.

Kata
labkat
 
 


Sziasztok!


Zsani,

azért kell 6X fejnem, mert Marcika már nem fogadja el a cicit, és valamennyi tejcsi jó lenne még neki. De sajnos mostanában kb.2-3X tudok egy nap odajutni. Két gyermek +a házimunka+programokra elvinni Mátét. Így nincs időm fejni annyit sajnos. Máténál nagyon sajnáltam, hogy hamar elment a tejem, most is bánt, de nem tudok vele mit tenni. Ez az oka, hogy fejnem kell.

Labkat,

én itt siránkozok a két gyermek miatt neked meg dupla ennyi gyermeked van. Örülök, hogy több időd lett. Remélem nem kezditek betegeskedéssel az ovit. Johi elég gyorsan halad a beszokással. :-)

Sáfri,

Örülök, hogy jobban vagytok. Várjuk a szüléstörténeted.


Kriszta!

HOVA JÁRTOK CSIRIBIRIRE? Mi is voltunk ma Keszin. Lehet, hogy beszéltünk is? Pont a szobatisztaságról beszéltem ma egy anyucival. Nem te voltál az véletlenül? Nálunk Máté 14 hós kora óta kaki tiszta, de sajnos a pisit nem akarja. Illetve Mamáéknál igen ott rendesen pisil a WC-be de itthon csak néha.
Figyeld meg egyik napról a másikra lesz majd szobatiszta, ne eröltesd, mert attól szerintem rosszabb lesz. Van még ideje. Éjjelre olyan 5 éves korban lesznek szobatiszták némely gyerekek és ez is normális. Szereintem nyugi.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Ma láttam egy kismamát, és úgy megirigyeltem a pocakját... Na ettől még nem leszek terhes. Most is Bálintot öleli férj helyettem, mert a kis csimpi nem hajlandó az ágyában aludni. Pedig már külön szobában alszanak - aludnának, ha aludnának, de nem akarnak!
De legalább napközben kétszer két órát is alszanak kint a babakocsiban!

Vikci: valahol beviszik a gyereket, és első nap már ott is alszik, nincs beszoktatás! :roll:

Kata
labkat
 
 


Vikci - de én voltam, ez nagyon jó. :D Örülök, hogy találkoztunk és még ha nem is tudtunk egymásról, hogy ismerjük egymást beszéltünk egy kicsit. Legközelebb talizunk megint.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Kriszta,

jaj de jó. Örülök neki. :-) Mi Mátéval előtte dúdolóba jártunk, azt már kinőttük de azért itthon állandóan mondókázunk, énekelünk, aztán keresgéltem neki tornát és ez lett a legjobb. Nincsenek véletlenek. :-)

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Labkat,

csak azért csodálkoztam, mert kerifiamat nagyon nehezen szoktatták be , illetve ő beszokott volna de nagyon körülményesre kerekítették a dolgokat.
Most azt olvastam a kismamában amiben látok értelmet, hogy a beszokás gyorsan megy de az óvoda a gyerekek és az óvónőkhöz való kötődés vesz igénybe hónapokat.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Elveszett jelentkezik.

Nekem is több időm lett, amióta Bori ovizik. És nyugodtabb is vagyok. Bár a délutánok azért elég igénybevevősek lettek, mert Emő alsó ínye bedurrant. 5 napja nem alszunk, mert éjjel is max. 1 órát képes aludni. Sokat-sokat hordozom, azt nagyon szeretjük. Amúgy sokat van lenn a földön is, mivel már semmi sem biztonságos neki, ugyanis elkezdett kúszni. :lol:

Kriszta, Vikci, tök jó ez a véletlen találkozás! Nem véletlenül nem találkozik velünk valaki október 3-án a budaörsi hordozós klubban? Pl. Vumenke?
ktc
 
 


KTC,

de örülök neked. Jó hogy jöttél. Gratula a kúszáshoz. Nekünk is a föld a legbiztonságosabb, mert össze vissza pörög Marci+ ha már hason van akkor forog körbe- körbe, ha háton van akkor is de az veszélytelenebb. :-) Nekünk is kibújt 2 fogacska alul, most felül jön. Mi eddig sem aludtunk sajnos. És mostanában sem jellemző Marcira a normál alvás. Megértelek szegény, reggel vinni Borit délután elmenni érte délutánt pedig két gyerek. Én is elővettem ismét a kendőt, mert a tornán ahová járunk jobb ha rajtam van Marci, csak már nagyon nehéz 8,5 kiló. A mei tait pedig most gyakorlom. :-)

Gyere a lesz időd. :-)

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Én is vagyok, csak néha elveszek. :)
Aliz lehet, hogy jövő héttől ott is alszik a csanában, mert egyrészt imádja, másrészt nagyon rossz Vítával menni érte. Macerás az autós hordozó+kendő kombó, főleg visszafele az autóig Alizzal. Itthon meg a kicsi nincs el apummal, mindig úgy érek haza, hogy üvölt a kezében, nekem meg megszakad a szívem... Úgyhogy hétfőtől próbálkozik az alvással, apukája meg már alvás után 3 -fél 4 fele el tud érte menni.

Szobatisztaság Aliznál jól áll, ritkán pisil be, általában szól "Alizpisi" vagy "Anyucika, pisilnem kell" :lol: és egyedül vetkőzik, pisil/kakil, töröl és felöltözik, hihetetlen ügyes! Viszont alváskor simán bepisil, akkor adni kell rá pelust. Nem tudom, ezt a részét hogy változtassuk meg, ötlet?

Vítabogár hatalmas zabagép, 6 kg fölött van és 60 valahány centi. Több órát van a hátamon naponta, nagyon szeret onnan nézelődni, meg persze ott is alszik általában. Valamelyik nap így bicikliztünk, néztek is a járókelők :lol:

Pocakosok: én is irigykedve nézem őket, főleg hogy a bábám állandóan azzal nyüstöl, hogy így a következő gyerekünk, meg úgy... és ő általában belebeszéli a gyereket az ember hasába, szóval veszélyes ;)

Hozok majd hamarosan profi képeket, ugyanis volt nálunk egy fotós csajszi és csodákat alkotott :)

KTC: mi megyünk az októberi talira B.örsre, feltétlen keressük meg egymást!

(Nem tudom, megkapta-e mindenki a sz.történetet, xaraxik mostanában a frímél. Sikítsatok!!)
vumenke
 
 


Sziasztok!

Ktc - Gratula a kúszáshoz! Jó olvasni rólatok,. bár ugye én sem jövök túl gyakran.

Vumneke - Csana - szuper, hogy Alíz szereti! Biztos az alvással sem lesz gond. Én megkaptam a történeteteket és volt egy fél mondatod, ami a szülőszobán is a fülemben csengett és nagyon jól jött! Köszönet érte! :wink:

Ma mi is felavattuk a kendőt Bálint babával.

A mi történetünk is elkészült, aki szeretné elolvasni küldjön priviben mail címet.

Mennem kell. Cici követelés van!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

A héten kezdi Johi az ott alvást az oviban. Nagyon várom, hogy alakul így az oviba járási kedve.
Vera nem alszik ott el, de csendben pihenget. Nem tudom hogy vegyem rá, hogy aludjon, bár már itthon is voltak napok, mikor küzdöttünk.
Gergő elég beteg :( :( :( reggel viszem is dokihoz. Amikor betaknyosodtak, neki és Verának alig jött ki cucc. Aztán Vera köhögni kezdett, de a lándzsás utifű szirup mintha kezdene javítani a helyzeten. Gergőnél azonban nem nagyon használ semmi. Köptetőtől általában hány egyet, a szirupot sem érzem hatásosnak. Sajnálom szegényt.
Úgy tűnik Bálint sem ússza meg a köhögést, és már Johi is köhint néha.
Remélem reggel valami tutkeráj gyogyót ír a doki, mert egyre ramatyabbul néz ki a drágám :(

Bocs lányok, most ennyire futotta, elég fáradt vagyok, nem jól alszunk még mindig, de most még ki is vagyok merülve a betegség miatt. Jobb ha megyek szuszkázni, amíg tehetem!

Kata
labkat
 
 


Sziasztok Csajok!

Nagyon régen írtam már ide, de néha bekukkantok gyönyörködni! Gratulálok mindenkinek a csodaszép babákhoz.

Igazából csak egy pár mondat erejéig jöttem, mert kicsit "piszkálja a csőrömet" hogy mindenki priviben küldi a szüléstörténetét.
Szerintem mivel ez a kedvenc doki bácsink topikja, ide kellene írni a szüléstörténetet, illetve ha nem is az egészet, de legalább azt a részt, ami Doki bácsi részvételéről,hozzáállásáról,döntéseiről szól,illetve arról,hogy a szülés után látogatott-e benneteket,stb.
Mert aki ide jön, valószínűleg orvost keres és kíváncsi arra,hogy milyen orvos Dr.Spánik Gábor.
Hogy Vumenke nem tette itt közzé a szülését, érthető, hisz Víta nem nála született, de Bettina és Sáfri nála szültek és szerintem illene ide is írni Doki bácsink szülés közbeni emberségéről,
szakértelméről...stb.
Én végül sajna nem nála szültem, mert pont külföldön volt akkor, ettől függetlenül megosztottam Veletek a lányom születésének történetét.

Remélem nem bántottam meg senkit, mert nem ez volt a célom.
Jó babázást Nektek!

Banyoszka
banyoszka
 
 


Kedves Banyoszka!

Teljesen igazad van, de amikor Dorka megszületett nagyon röviden írtam a szülésről, kaptam is érte megjegyzést egy ismeretlentől, pedig semmi olyat nem írtam szerintem, hiszen csak rólam írtam, nem általánosságban. Ígérem a lényeget ki fogom emelni, én beteszem ide szívesen az egészet is, de nagyon hosszú lett. És ahhoz hogy érthető legyen, előtte el kell olvasni az első kislányom születését, amivel együtt közel 10oldal.... Én csak ezért nem akartam ide... De amint kész, jelentkezem!

Sáfri

Sáfri és Zita és Pöttöm Dorka
Kép
Kép
sáfri
 
 


ui.: Ja és nem voltál bántó, sőt! :))))

Sáfri és Zita és Pöttöm Dorka
Kép
Kép
sáfri
 
 


Sziasztok!

Banyoszka - Egyáltalán nem voltál bántó, részben meg is értem amit írsz. DE! Azt gondolom, hogy aki orvost keres, fel fogja tenni a kérdéseit. Bárkinek szívesen elmesélem, mennyire jó fej és szakmailag is profi a dokink, viszont, akit nem érdekel a több oldalas történetünk, azt nem szívesen untatnám, tölteném meg az oldalakat. Különösen, mert már nagyon ritkán jutok ide és a csapat jó részét nem is igazán ismerem. Azt gondolom, hogy akit tényleg értekel, mert pl. régebb óta ismer vagy csak szimplán kíváncsi, az tud mondjuk 2-vel többet kattintani és írni egy sort, hogy szeretné, ha elküldeném. Ahogy ezt pl. Labkat már meg is tette. Ez meg az én véleményem erről. Sajnálom, hogy te kimaradtál a dokinkkal való együtt szülés élményéből, de ha szeretnéd veled is szívesen megosztom a saját élményeimet. :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


sziasztok! néha én is előkerülök :)

vikci, kriszti: de jó, hogy találkoztatok! :) kár, hogy nem tudtátok ki a másik fél! sebaj, legközelebb még közvetlenebbek lesztek :)

labkat: jobbulást nektek, remélem nagyon hamar túl lesztek mostmár rajta!!! annyira csodállak! hihetetlen energiád van és valami fantasztikus időbeosztásod! már "csak" két gyerek? nekem most kezd néha kis időm lenni magamra (nem varrni, kreatívkodni) egy gyerek mellett! varázsló vagy :) kölcsönadhatnád a pálcádat!

katica: borinak tetszik az ovi? jól viseli a tőled való távollétet?

mindenkinél sajnálom az éjjeli nem alvást, remélem hamar könnyebb lesz! én alszom, amíg lehet :)

mi jól vagyunk, pistike szépen fejlődik. ma este 5200gr-ot mértünk :) nem egy duci gyerek, szerencsére apukájára hasonlít :) én dömper vagyok! :( tejcsit egész jól felhoztuk (more milk segített), azóta semmi más nem kell neki. teát sem fogadja, néha hasfájásnál próbálkozom, de hiába. viszont még mindíg 2óránként eszik! mondjuk engem nem zavar, csak itthonról elmenni kicsit nehézkesebb, bár kezdek egyre könnyebben szoptatni házon kívül (azért még mindíg zavarban vagyok) sokat nézelődik, "beszélget", a pihiszékben ütögeti a játékait, rengeteget mosolyog, nézegeti és eszi a kezét, csorog a nyála :) mindenkit levesz a lábáról, bármerre megyünk!

Kép
zsani78
 
 


sziasztok!

Labkat,


szegénykéim. Jobbulást nektek és kitartást! Ettől rettegek, hogy nehogy betegek legyünk, mert akkor tényleg nem tudom mi lesz. Így sem nagyon alszunk éjjel, még most sem. Remélem hamar meggyógyultok. Gergőnek végül mit mondott a doki?


Zsani,

örülök, hogy minden szépen helyre állt. Én most apasztok, mert ha fejek is nem kell neki. Mondjuk Marci egyébbként sem eszik nagyon mostanában. Csak így tovább!


Betti,

engem érdekelne a szüléstörténeted, ha lesz időm megírom a mail címem.


Mi jól vagyunk bár Marcikának jönnek a felső fogacskák is. Emiatt továbbra is felkel éjjel. De amúgy napközben meg jókedvű. Sikongat ha meglátja a tesóját. Imádják egymást. Így , hogy szorakoztatja Máté Marcit megtudtam ma csinálni a gyerekruhák téli nyári cseréjét.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


inglisvumenke kukac freemail-re én is kérnék szüléstörténeteket, ha szabad :)

szerintem sem lenne jó a sz.t.-kel telenyomni a topicot, az enyém pl. 6 oldal... meg azért lehetnek olyan momentumok, amiket azért nem szeretne az ember kiadni nyilvánosan, ki tudja, ki olvasgat a háttérben... szóval szerintem jó ez a mailes megoldás :)

Hoztam profi képeket, aki szemfüles, már láthatta ;)
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Még több http://pankoci.blog.hu/2010/09/25/best_of_aliz és http://pankoci.blog.hu/2010/09/25/best_of_vita és itt: http://pankoci.blog.hu/2010/09/27/best_of_kozos_fotok
vumenke
 
 


Vikci - jöttök holnap csiribirire?

Gyors kérdés, Budapesten vagy környékén az a lényeg nem szeretnénk órákat kocsikázni. Nem tudtuk valami jó fürdőt ami gyerekbarát? Előre is köszi.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Kriszta!

Igen megyünk Mátéval. Marcika most otthon marad apukájával.
Mi Esztergomba szoktunk elmenni. Nagyon szeretjük és nem is drága a belépő. Ismerőseink Agárdra járnak szintén a gyerekbarát környezet miatt.


Vumenke,

nagyon szépek a képek. A második kép a kedvencem. :-) A babásak közül pedig mind édes.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Vikci - lehet, hogy nem tudunk menni. Eszter elesett tesóméknál, úgy hogy a lába maga alá gyűrődött. Eltörve nincsen, mert ahogy nyomogatom egyáltalán nem sziszeg, viszont alig bír ráállni. Meglátjuk hogy alakul holnapig. Pedig úgy készültünk. :(

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Sziasztok!

Vicki - Ok.

Zsani - Örülök, hogy bevált a More Milk. Én még a kórházban elkesztem szedni okulván a 2 évvel ezelőtti dolgokból és szuper jól beindította. Most sincs semmi gond. Bálint baba 4 hét alatt 1 kg 30 dkg-t hízott! :lol:

Vumneke - Ment. GYönyörűek a képek!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok,

Vumenke nagyon jók a képek és tündériek a gyermekeid :-)
A pöttyös sapis nagyon tetszik.

Kép
pronny
 
 


bettyna: 4 hét alatt több, mint egy kiló??? nem semmi! :) pisti este és éjjel eszik többet, napközben keveset, de azt elég sokszor! most tartunk 5200grnál :)

vumenke: nagyon szép képek! családi fotót nem csináltatok? együtt a gyerkőcök? (akár emailben is szívesen meglesnélek benneteket)

ha minden igaz, akkor pénteken jön a húgom és csinál rólunk családi képet! kicsit sajnálom, hogy már 3 hónaposak vagyunk és nincs egy fotó sem (csak1-2nagyon gáz, ami nem vállalható), ahol én is ott lennék! egy hét alatt is olyan sokat tudnak változni törpéink!

kriszti: remélem semmi komoly eszti lábával, gyógypuszi neki :)

vikci: sajnálom, hogy marcinak nem kell a tejcsi! most mesélted, hogy szaporítanod kell és mégsem? :(

mutatok pár friss képet!
Kép Kép

Kép
zsani78
 
 


Kép
Kép

Kép
zsani78
 
 


vumenke: már megtaláltam, nagyon szépek vagytok :)

Kép
zsani78
 
 


Zsani - Nagyon édik a képek! Hát, igen. :oops: 3450-nel hoztuk haza és kedden reggel 4710 volt. :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!
Örömmel vettelek észre benneteket.

Dr. Spániknál fogok szülni decemberben. Lenne egy pár kérdésem, hálás lennék, ha válaszolnátok:

1., Tudomásom szerint a 4. nap engednek haza, aznap van a varratszedés vagy vissza kell menni?

2., Szülésnél Ti mennyi pénzt adtatok a dokinak, szülésznek ?

3., Eddigi információim szerint a baba gondozásához vinni kell:
pelust, krémet, textillpelust. Ezen kívül szükségem lesz még valamire?

4., Éjszakára is kint hagyják kérés nélkül a kicsiket, vagy csak nappalra?

5., Ugye a kórházból értesítik a szülés megindulásáról és nem én riasztom? (eddig ugyan még nem jártam így, de lehet téves is, ettől pedig szeretném megkímélni!)

6., Érdemes a szülőszobai látogatáson részt venni? (azon kívül, hogy előre láthatom és nem újdonság) A bejelentkezés hogy zajlik?


Segítségeteket előre is köszi!

További szép napot! Juli
golarits
 
 


Szia Juli!

Először is szívből gratulálok a pocaklakóhoz!

Válaszolok, amire tudok:

1., Tudomásom szerint a 4. nap engednek haza, aznap van a varratszedés vagy vissza kell menni? Igen, 4. nap jöhettek haza, ha a baba nem sárgul be és veled is minden rendben. Nekem a gátmetszés után nem volt varratszedés, felszívódóval varrta.

2., Szülésnél Ti mennyi pénzt adtatok a dokinak, szülésznek ?
Ezt inkább priviben.

3., Eddigi információim szerint a baba gondozásához vinni kell:
pelust, krémet, textillpelust. Ezen kívül szükségem lesz még valamire?
Pelust, törlőkendőt és textilpelust, vagy ha külön a pelenkázáshoz akarsz, pelenkázóalátétet érdemes vinned.

4., Éjszakára is kint hagyják kérés nélkül a kicsiket, vagy csak nappalra? Első éjszaka beviszik az osztályra (kivétel ritkán van, mint pl. nálunk), de ezt leszámítva végig veled van. Ha valamiért be akarod vinni, nyitottak erre.

5., Ugye a kórházból értesítik a szülés megindulásáról és nem én riasztom? (eddig ugyan még nem jártam így, de lehet téves is, ettől pedig szeretném megkímélni!) Igen, külön "vonaluk" van erre. Én is pont ezért örültem ennek.

6., Érdemes a szülőszobai látogatáson részt venni? (azon kívül, hogy előre láthatom és nem újdonság) A bejelentkezés hogy zajlik? Én nem voltam, de nem éreztem hiányát. Pontosabban voltam, amikor Labkat-nál jártam, mert ott volt CTG-re téve. :lol:
ktc
 
 


Vumenke, örülök, hogy végre találkoztunk. Élőben is csodaszép a családod, légy büszke rájuk/magatokra!
ktc
 
 


Szia Juli!

Én a héten szülök (remélhetőleg) ha gondolod, majd utána beszámolok, hogy mi volt, csak emlékeztess priviben.

lina
Vendég
 


Talán hallottátok.. Felháborító!! http://index.hu/bulvar/2010/10/05/kommandosok_az_otthonszulesi_felkesziton/

Békés demonstrációt tartunk ma, október 6-án délután 16.30-tól a Nemzeti Erőforrás Minisztériuma, Egészségügyért Felelős Államtitkársága (volt Egészségügyi Minisztérium) előtt. (1051 Budapest, Arany János u. 6-8.)
Kérünk mindenkit, hogy segítsetek abban, hogy ez a fölhívás minél több emberhez eljusson! Mindenféle eszközzel (levél, telefon, netes felületek) hirdessétek a mai demonstrációt. Legyünk nagyon-nagyon sokan!
vumenke
 
 


Vikci - mi újság veletek, csak nem betegek lettetek, vártunk nagyon benneteket.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Zsani - nagyon szép Isti. :D
Köszönjük a gyógypuszit. Sajnos még mindig húzza szegénykém, főleg ha szalad akkor látszik igazán. Barna múltkor közölte, hogy szerinte nem kell mindig orvoshoz rohanni, nincsen semmi baja, csak egy kicsit meghúzódott. Ma meg már közölte, hogy szerinte lehet hogy még is el kellene vinni orvoshoz, mert most már 1 hete történt és még mindig biceg szegényke. Holnap leviszem itt nálunk a sebészetre, de szerintem nem fognak örülni, hogy 1 hete történt és most viszem a gyereket, lehet hogy kapok majd a "pofámra".

Lina - jézusom így elment az idő hogy már szülni fogsz. :)

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Kedves Vumenke!

Egyet értek Veletek. Tényleg felháborító, hogy hány csecsemőnek kell még ennek a Nőnek a keze között sínylődni, mindaddig amíg a szakma nem fog végre határozottan fellépni.

Az otthonszüléshez megfelelő körülmények kellenek, anélkül felelőtlenség ilyesmivel kísérletezni. (külföldi példák bizonyítják, hogy ezen feltételek megléte mellett van létjogosultsága az otthonszülésnek is)

Igaz, hogy eleink otthon szültek, de az bizony sok-sok kis ártatlan lélekbe került és bizony nagyon boldogok voltak, amikor végre kiépült a kórházi lehetőség.

Száz szónak is egy a vége, tényleg ideje a törvényi lehetőségek megteremtésének, a megfelelő szakmai kontroll kidolgozásának és főleg a megfelelő és hozzáértő szakemberek képzésének! (mert bizony más ám egyedül, műszerek nélkül dolgozni...)

További szép napot! Juli
golarits
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: